Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

85319 / 2016-06-14 - Inny: Jednostka Budżetowa MON / Wojskowy Zarząd Infrastruktury w Poznaniu (Poznań)

Dostosowanie infrastruktury dla potrzeb stacji radiolokacyjnej NUR 15 Ruchocinek - wykonanie robót budowlanych

Opis zamówienia

BUDOWA OBIEKTÓW PODSTAWOWYCH:
Stan istniejący Teren kompleksu wojskowego Ruchocinek w gminie Witkowo jest położony na działce ewidencyjnej nr 310. Działka ewidencyjna nr 310 ma powierzchnię 6,29 ha. Teren jest ogrodzony. Dojazd na działkę odbywa się drogą gminną. Na działce wybudowane są: budynek wraz z boksami garażowymi, 5 nasypów dla sprzętu radiolokacyjnego, wiata, trafostacja, zbiornik ppoż. oraz szambo.
Zakres robót:
Rozbiórka istniejącego nasypu wys. 3,8m, szer. 8,50m, dł. nasypu 57m, płaszczyzna nasypu 8x11m, szer. najazdów/zjazdów 8,5m dł. najazdów zjazdów 23m. Rozbiórka istniejącego kanału kablowego dł. ok. 60m, demontaż istniejącej skrzynki elektrycznej. Wywiezienie gruzu z terenu rozbiórki.
Wykonanie konstrukcji inżynierskiej o wym. 6,0 x 53,0m i wysokości 10,10m
ze stropem ograniczonym z 3 stron murkami ogniowymi. Konstrukcja o nośności 30t zostanie wykonana jako żelbetowa i przeznaczona będzie do umiejscowienia na niej stacji radiolokacyjnej NUR 15-M. Strop żelbetowy gr. 25+5cm warstwa antypoślizgowa z betonu (jodełka szer. 20cm) nad częścią konstrukcji zostanie wykonany jako nachylony pod kątem 140 do podłoża tworząc najazd umożliwiający wjazd na płaską część samochodem ciężarowym o masie całkowitej do 30t. Do odwodnienia płaskiej części stropu przewidziano wykonanie korytek odwadniających z których wody deszczowe zostaną odprowadzone za pomocą 4 rur spustowych średnicy 120mm do wnętrza konstrukcji i dalej przez ściany na zewnątrz na powierzchnię terenu. Na murkach ogniowych wysokości 20cm z 3 stron konstrukcji należy zamontować barierki ochronne o wysokości 1,1m (systemowe stalowe ocynkowane powlekane). Do oświetlenia płaskiej części konstrukcji (miejsca przeznaczonego dla stacji radiolokacyjnej NUR 15-M) przewidziano 2 oprawy oświetleniowe na słupach o wysokości 4,5m zamocowane do dwóch przeciwległych ścian konstrukcji. Zlokalizowano tam także skrzynkę elektryczną zasilaną z rozdzielni umieszczonej w budynku konstrukcji lekkiej. W przyziemiu konstrukcji przewiduje się 4 pomieszczenia: 3 pomieszczenia techniczne o pow. odpowiednio 66,42m2 59,40m2 i 72,72m2 oraz pomieszczenie przeznaczone na pompę ciepła o pow. 20,99m2.
Do pom. nr 1 prowadzić będzie brama stalowa dwuskrzydłowa o wym. 4,5x4,5m
z furtką 1,0x2,0m. Do pom. nr 2 prowadzić będzie z zewnątrz brama o wym. 2,0x2,2m. Do pomieszczenia nr 4 (pompy ciepła) prowadzić będzie brama o wym. 2,0x2,2m. Ponadto wszystkie pomieszczenia za wyjątkiem pomieszczenia pompy ciepła nr 4 zostaną połączone drzwiami wewnętrznymi o wym. 1,0x2,0m. Wszystkie pomieszczenia natomiast zostaną wyposażone w wentylację grawitacyjną oraz instalację oświetleniową. Pomieszczenia będą nieogrzewane. Konstrukcja w miejscach gdzie nie występują przejazdy dla samochodów zostanie opasana opaską szer. 60cm z kostki brukowej gr. 6cm na podsypce piaskowo-cementowej 1:4. Konstrukcja inżynierska posadowiona na głębokości -1,00 m. Cała konstrukcja inżynierska wykonana z betonu C25/30 W12. Wykończenie elewacji betonowe
z malowaniem w kolorze maskującym.
Wykonanie budynku konstrukcji lekkiej o wym. 12,58m x 17,77m i wys. 6,84m dla NUR-15M - RSW-15-4 wraz z dwoma agregatami prądotwórczymi ZPO 65 TDEZ o mocy 65kVA. Budynek zostanie wykonany jako konstrukcja stalowa obudowana płytami warstwowymi z dachem dwuspadowym o kącie nachylenia 50. W budynku zaprojektowano 3 miejsca postojowe (w tym 1 przelotowe) z wstawionymi bramami garażowymi panelowymi o wym. 5,0x5,0m podnoszonymi do góry (otwieranie ręczne). Jedną bramę zaprojektowano z furtką wejściową o wym. 1,0x2,0m. Środkowe miejsce postojowe zostanie wyposażone
w kanał rewizyjny dł. 9,0m, szer. 0,9m i gł. 1,5m. W kanale zaprojektowano wnęki narzędziowe i oświetleniowe, a także przykrycie z bali drewnianych. Wykończenie kanału - płytki ceramiczne. Budynek zostanie wyposażony w wentylację grawitacyjną oraz rozdzielnicę elektryczną zasilaną z istniejącej stacji transformatorowej. Jedno stanowisko postojowe zostanie wyposażone w zestaw gniazd jak w skrzynce elektrycznej,a pozostałe stanowiska
w gniazda jednofazowe IP 44 16 A 230V, trójfazowe IP 67 25 A 400V oraz okablowanie teletechniczne. Budynek będzie ogrzewany za pomocą pompy ciepła. Budynek zostanie wyposażony w instalację oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego. W budynku przewidziano również hydrant pożarowy o średnicy Ø52.Kolorystykę budynku (kolor bram i płyt warstwowych) ustalić z Użytkownikiem na etapie wykonawstwa. Posadzkę projektuje się wykonać z płytek ceramicznych w kolorze klinkieru.

PARAMETRY PROJEKTOWANYCH OBIEKTÓW BUDOWLANYCH
KONSTRUKCJA INŻYNIERSKA
funkcja: strop - miejsce postojowe dla stacji radiolokacyjnej NUR 15, przyziemie - pomieszczenia techniczne, pomieszczenie pompy ciepła
wymiary: szerokość: 6,0m
długość: 53,0m
powierzchnia zabudowy: 318m2
wysokość: 10,10m (murek ogniowy 10,30m)
kubatura: 1999,98m3
liczba kondygnacji nadziemnych: 1
liczba kondygnacji podziemnych: 0
szerokość elewacji frontowej: 6,0m
wysokość, liczona od poziomu terenu do najwyższego punktu dachu: 10,10 m
wysokość górnej krawędzi elewacji frontowej, jej gzymsu lub attyki: 10,30 m
geometria dachu (rodzaj i kąt nachylenia): częściowo płaski, w pozostałej części nachylony pod kątem 14 stopni

BUDYNEK KONSTRUKCJI LEKKIEJ
funkcja: budynek garażowy z 3 miejscami postojowymi
wymiary: szerokość: 17,77m
długość: 12,58m
powierzchnia zabudowy: 223,55m2
wysokość: 6,84m
kubatura: 1473,55m3
liczba kondygnacji nadziemnych: 1
liczba kondygnacji podziemnych: 0
geometria dachu (rodzaj i kąt nachylenia): dwuspadowy, kąt nachylenia 5 stopni

BUDOWA OBIEKTÓW POMOCNICZYCH, ROBOTY TOWARZYSZĄCE :
Nawierzchnie drogowe i place manewrowe
Powierzchnia dróg i placów manewrowych do wykonania:
Drogi z płyty YOMB - 1052,22 m2
Nawierzchnie żwirowe -1309,88 m2
Projektowany układ dróg i placów manewrowych dowiązać do istniejącego.
Z uwagi na zastosowanie na nawierzchnie projektowanych dróg i placów manewrowych płyt YOMB (płyta ażurowa) odwodnienie będzie się odbywało bezpośrednio w grunt.
Zakresie robót instalacyjnych obejmuje:
wykonanie głównych połączeń wyrównawczych
zasilanie rozdzielnic RG, R1, R2 i R3
wykonanie instalacji zasilania
wykonanie instalacji oświetleniowej
wykonanie instalacji gniazd wtykowych i siły
wykonanie instalacji cz. logicznej sieci strukturalnej
wykonanie instalacji odgromowej
wykonanie instalacji ogrzewania ściennego w pomieszczeniu magazynowym (budynek konstrukcji lekkiej)
wykonanie instalacji wentylacji grawitacyjnej dla pomieszczeń w budynku konstrukcji lekkiej oraz w konstrukcji inżynierskiej.
I Wyposażenie obiektu które stanowi 28 szt. regałów magazynowych i 4 szt. szaf metalowych nie wchodzi w zakres zamówienia.
Dokładny zakres, rodzaj i wielkość robót został określony w dokumentacji projektowej i Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót, które są załącznikiem do SIWZ.
Część dokumentacji projektowej stanowi dokumentacja niejawna - Projekt zagospodarowania terenu, Dokumentacja o klauzuli ZASTRZEŻONE, będzie przesłana w wersji elektronicznej Wykonawcom spełniającym warunki udziału w postępowaniu, którzy zostaną zaproszeni do złożenia oferty (po wcześniejszym podpisaniu i przesłaniu umowy wstępnej dotyczącej zasad udostępnienia dokumentacji niejawnej wraz z instrukcją bezpieczeństwa przemysłowego, które to Zamawiający załączy do SIWZ).
W ZAKRESIE DOKUMENTACYJNYM I POZOSTAŁYM :
Sporządzenie przed rozpoczęciem budowy planu BIOZ.
Prowadzenie obsługi geodezyjnej budowy :
Sporządzenie operatu technicznego z inwentaryzacji powykonawczej zadania wykonanej zgodnie z załącznikiem Zalecenia do wykonywania prac geodezyjnych na terenach zamkniętych.
Dostarczenie szkiców liniowych budynku garażowego (inwentaryzacji schematycznej).
Dla obiektów znajdujących się na ewidencji ilościowo- wartościowej WZI należy sporządzić odpowiednie protokoły rozbiórek.
Do obowiązków Wykonawcy należeć będzie również:
przekazanie Zamawiającemu i Administratorowi informacji niezbędnych
do zgłoszenia instalacji, których eksploatacja wymaga zgłoszenia zgodnie
z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 2 lipca 2010 r. w sprawie rodzajów instalacji, których eksploatacja wymaga zgłoszenia (Dz.U.2010.130.880) oraz informacji na temat przypadków, w których wprowadzanie gazów lub pyłów do powietrza z instalacji nie wymaga pozwolenia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 2 lipca 2010 r. w sprawie przypadków, w których wprowadzanie gazów lub pyłów do powietrza z instalacji nie wymaga pozwolenia (Dz.U.2010.130.881);
wykonanie prac związanych z usuwaniem drzew i krzewów zgodnie
z Ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz.U.2015.1651 j.t. z późn. zm.), Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 6 października 2014r. w sprawie ochrony gatunkowej zwierząt (Dz.U.2014.1348) oraz Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 9 października 2014r. w sprawie ochrony gatunkowej roślin (Dz.U.2014.1409), w szczególności:
usunięcia drzew i krzewów, na których występują gniazda ptasie -
w okresie od dnia 16 października do końca lutego - podstawa prawna: § 9 pkt 2 Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 6 października 2014r.
w sprawie ochrony gatunkowej zwierząt (Dz.U.2014.1348);
usunięcia drzew i krzewów, na których stwierdzone zostaną chronione gatunki roślin, zwierząt i grzybów lub miejsca gniazdowania ptaków gatunków chronionych - po uzyskaniu stosownego zezwolenia na odstępstwa od zakazów związanych z ich ochroną. Zezwolenie takie, zgodnie z art. 56 ust. 1 i 2 Ustawy z dnia 16 kwietnia 2004r o ochronie przyrody (Dz.U.2015.1651 j.t. z późn. zm.) może wydać odpowiednio Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska lub Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska;
Transport powstałych odpadów (elementów nie nadających się do ponownego wykorzystania) powinien być prowadzony wyłącznie
w porze dnia. Odpady powstałe w trakcie prac stanowić będą, zgodnie
z katalogiem odpadów (Dz.U. Nr 112, poz. 1206), odpady z grupy 17 Odpady z budowy, remontów i demontażu obiektów budowlanych oraz infrastruktury drogowej (włączając glebę i ziemię z terenów zanieczyszczonych).
Wymagana jest dokładna segregacja odpadów powstałych podczas remontu. Odpady betonu i gruzu mogą być wykorzystane podczas budowy po pokruszeniu jako kruszywo lub deponowane na składowisku odpadów obojętnych.Opracowanie instrukcji użytkowania i obsługi budynku (w tym zawierającej instrukcje obsługi wszystkich zamontowanych urządzeń wraz z DTR) oraz przeszkolenie przedstawicieli użytkownika i Administratora w zakresie obsługi wszystkich zamontowanych urządzeń.
Sporządzenie dokumentacji powykonawczej w oparciu o dostarczony przez zamawiającego projekt wykonawczy.
Do dokumentacji powykonawczej należy załączyć komplet atestów
i certyfikatów na wbudowane urządzenia i materiały. Wykonawca dokona trwałego zszycia 1-ego kompletu dokumentacji powykonawczej w formie elaboratu - wzór okładki dostarcza Inwestor, każda teczka oprócz zawartości musi zawierać spis treści z numeracją stron i teczek ).
Wykonawca odpowiedzialny będzie za udostępnienie Użytkownikowi wszystkich dokumentów i informacji dla zamontowanych urządzeń oraz za odpowiednie przeszkolenie jego pracowników w stopniu wystarczającym do prawidłowej ich eksploatacji ( przygotować również wykaz środków trwałych na wzorach danych do druków finansowych PT i OR wraz z cenami i wykazami wyposażenia).
Oznakowanie pomieszczeń (numeracja drzwi, oznaczenia typu WC, palarnia itp., tabliczki personalne) w budynku wraz z wyposażeniem skrzydeł drzwiowych
w urządzenia do plombowania drzwi. Należy również trwale oznaczyć numery obiektów.
Opracowanie instrukcji bezpieczeństwa pożarowego obiektów zgodnie
z rozporządzeniem MSWiA z dn. 21.04.2006 r., skróconej instrukcji przeciwpożarowej dla budynków, instrukcji obsługi systemu ppoż., przeszkolenie użytkownika oraz przeprowadzenie rozruchu systemów ppoż., wystawienie certyfikatu dla zamontowanych systemów ppoż..
Sporządzenie świadectwa energetycznego budynku.
Wykonawca na upoważnienie Inwestora wystąpi o objęcie dozorem technicznym urządzeń i dostarczy komplet dokumentacji dozorowej.
Przeprowadzenie rozruchu obiektu przy udziale dostawcy urządzeń.
Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie od Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego na upoważnienie inwestora w terminie 60 dni od zakończenia robót.
Tabelę elementów ryczałtowych należy opracować na podstawie przekazanych projektów wykonawczych z uwzględnieniem wyjaśnień przekazanych w trakcie procedury przetargowej.
Przedstawienie kosztorysu uproszczonego będzie wymagane przez Zamawiającego od Wykonawcy wybranego do realizacji robót w dniu podpisania umowy. Kosztorys ten winien być wykonany z podziałem na grupy robót, branże wraz z zestawieniem robocizny, materiałów, sprzętu oraz parametrów wskaźników cenotwórczych.
Zobowiązuje się Wykonawcę, który wygra przetarg do dostarczenia 2 kopii tabeli elementów ryczałtowych.
Wykonawca ma możliwość przeprowadzenia wizji lokalnej na terenie przewidzianym na budowę
Wykonawca jest zobowiązany zamontować na terenie obiektu w miejscu uzgodnionym z Użytkownikiem i Zamawiającym tablicę informacyjną o wymiarach 80x60cm zawierającą wygrawerowane informacje o Inwestorze zadania, Wykonawcy robót, okresie realizacji zadania. Tablica winna być wykonana z blachy nierdzewnej gr. 3 mm lub granitu gr. 2-3 cm. Projekt tablicy zostanie dostarczony przez Zamawiającego.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 85319

Data publikacji: 2016-06-14

Nazwa: Wojskowy Zarząd Infrastruktury w Poznaniu

Ulica: ul. Kościuszki 92/98

Numer domu: 92/98

Miejscowość: Poznań

Kod pocztowy: 60-967

Województwo / kraj: wielkopolskie

Numer telefonu: 061 8573323

Numer faxu: 061 8572727, 8572489

Adres strony internetowej: www.wzipoznan.wp.mil.pl

Regon: 63015300300000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: Jednostka Budżetowa MON

Inny rodzaj zamawiającego: Jednostka Budżetowa MON

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Dostosowanie infrastruktury dla potrzeb stacji radiolokacyjnej NUR 15 Ruchocinek - wykonanie robót budowlanych

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
BUDOWA OBIEKTÓW PODSTAWOWYCH:
Stan istniejący Teren kompleksu wojskowego Ruchocinek w gminie Witkowo jest położony na działce ewidencyjnej nr 310. Działka ewidencyjna nr 310 ma powierzchnię 6,29 ha. Teren jest ogrodzony. Dojazd na działkę odbywa się drogą gminną. Na działce wybudowane są: budynek wraz z boksami garażowymi, 5 nasypów dla sprzętu radiolokacyjnego, wiata, trafostacja, zbiornik ppoż. oraz szambo.
Zakres robót:
Rozbiórka istniejącego nasypu wys. 3,8m, szer. 8,50m, dł. nasypu 57m, płaszczyzna nasypu 8x11m, szer. najazdów/zjazdów 8,5m dł. najazdów zjazdów 23m. Rozbiórka istniejącego kanału kablowego dł. ok. 60m, demontaż istniejącej skrzynki elektrycznej. Wywiezienie gruzu z terenu rozbiórki.
Wykonanie konstrukcji inżynierskiej o wym. 6,0 x 53,0m i wysokości 10,10m
ze stropem ograniczonym z 3 stron murkami ogniowymi. Konstrukcja o nośności 30t zostanie wykonana jako żelbetowa i przeznaczona będzie do umiejscowienia na niej stacji radiolokacyjnej NUR 15-M. Strop żelbetowy gr. 25+5cm warstwa antypoślizgowa z betonu (jodełka szer. 20cm) nad częścią konstrukcji zostanie wykonany jako nachylony pod kątem 140 do podłoża tworząc najazd umożliwiający wjazd na płaską część samochodem ciężarowym o masie całkowitej do 30t. Do odwodnienia płaskiej części stropu przewidziano wykonanie korytek odwadniających z których wody deszczowe zostaną odprowadzone za pomocą 4 rur spustowych średnicy 120mm do wnętrza konstrukcji i dalej przez ściany na zewnątrz na powierzchnię terenu. Na murkach ogniowych wysokości 20cm z 3 stron konstrukcji należy zamontować barierki ochronne o wysokości 1,1m (systemowe stalowe ocynkowane powlekane). Do oświetlenia płaskiej części konstrukcji (miejsca przeznaczonego dla stacji radiolokacyjnej NUR 15-M) przewidziano 2 oprawy oświetleniowe na słupach o wysokości 4,5m zamocowane do dwóch przeciwległych ścian konstrukcji. Zlokalizowano tam także skrzynkę elektryczną zasilaną z rozdzielni umieszczonej w budynku konstrukcji lekkiej. W przyziemiu konstrukcji przewiduje się 4 pomieszczenia: 3 pomieszczenia techniczne o pow. odpowiednio 66,42m2 59,40m2 i 72,72m2 oraz pomieszczenie przeznaczone na pompę ciepła o pow. 20,99m2.
Do pom. nr 1 prowadzić będzie brama stalowa dwuskrzydłowa o wym. 4,5x4,5m
z furtką 1,0x2,0m. Do pom. nr 2 prowadzić będzie z zewnątrz brama o wym. 2,0x2,2m. Do pomieszczenia nr 4 (pompy ciepła) prowadzić będzie brama o wym. 2,0x2,2m. Ponadto wszystkie pomieszczenia za wyjątkiem pomieszczenia pompy ciepła nr 4 zostaną połączone drzwiami wewnętrznymi o wym. 1,0x2,0m. Wszystkie pomieszczenia natomiast zostaną wyposażone w wentylację grawitacyjną oraz instalację oświetleniową. Pomieszczenia będą nieogrzewane. Konstrukcja w miejscach gdzie nie występują przejazdy dla samochodów zostanie opasana opaską szer. 60cm z kostki brukowej gr. 6cm na podsypce piaskowo-cementowej 1:4. Konstrukcja inżynierska posadowiona na głębokości -1,00 m. Cała konstrukcja inżynierska wykonana z betonu C25/30 W12. Wykończenie elewacji betonowe
z malowaniem w kolorze maskującym.
Wykonanie budynku konstrukcji lekkiej o wym. 12,58m x 17,77m i wys. 6,84m dla NUR-15M - RSW-15-4 wraz z dwoma agregatami prądotwórczymi ZPO 65 TDEZ o mocy 65kVA. Budynek zostanie wykonany jako konstrukcja stalowa obudowana płytami warstwowymi z dachem dwuspadowym o kącie nachylenia 50. W budynku zaprojektowano 3 miejsca postojowe (w tym 1 przelotowe) z wstawionymi bramami garażowymi panelowymi o wym. 5,0x5,0m podnoszonymi do góry (otwieranie ręczne). Jedną bramę zaprojektowano z furtką wejściową o wym. 1,0x2,0m. Środkowe miejsce postojowe zostanie wyposażone
w kanał rewizyjny dł. 9,0m, szer. 0,9m i gł. 1,5m. W kanale zaprojektowano wnęki narzędziowe i oświetleniowe, a także przykrycie z bali drewnianych. Wykończenie kanału - płytki ceramiczne. Budynek zostanie wyposażony w wentylację grawitacyjną oraz rozdzielnicę elektryczną zasilaną z istniejącej stacji transformatorowej. Jedno stanowisko postojowe zostanie wyposażone w zestaw gniazd jak w skrzynce elektrycznej,a pozostałe stanowiska
w gniazda jednofazowe IP 44 16 A 230V, trójfazowe IP 67 25 A 400V oraz okablowanie teletechniczne. Budynek będzie ogrzewany za pomocą pompy ciepła. Budynek zostanie wyposażony w instalację oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego. W budynku przewidziano również hydrant pożarowy o średnicy Ø52.Kolorystykę budynku (kolor bram i płyt warstwowych) ustalić z Użytkownikiem na etapie wykonawstwa. Posadzkę projektuje się wykonać z płytek ceramicznych w kolorze klinkieru.

PARAMETRY PROJEKTOWANYCH OBIEKTÓW BUDOWLANYCH
KONSTRUKCJA INŻYNIERSKA
funkcja: strop - miejsce postojowe dla stacji radiolokacyjnej NUR 15, przyziemie - pomieszczenia techniczne, pomieszczenie pompy ciepła
wymiary: szerokość: 6,0m
długość: 53,0m
powierzchnia zabudowy: 318m2
wysokość: 10,10m (murek ogniowy 10,30m)
kubatura: 1999,98m3
liczba kondygnacji nadziemnych: 1
liczba kondygnacji podziemnych: 0
szerokość elewacji frontowej: 6,0m
wysokość, liczona od poziomu terenu do najwyższego punktu dachu: 10,10 m
wysokość górnej krawędzi elewacji frontowej, jej gzymsu lub attyki: 10,30 m
geometria dachu (rodzaj i kąt nachylenia): częściowo płaski, w pozostałej części nachylony pod kątem 14 stopni

BUDYNEK KONSTRUKCJI LEKKIEJ
funkcja: budynek garażowy z 3 miejscami postojowymi
wymiary: szerokość: 17,77m
długość: 12,58m
powierzchnia zabudowy: 223,55m2
wysokość: 6,84m
kubatura: 1473,55m3
liczba kondygnacji nadziemnych: 1
liczba kondygnacji podziemnych: 0
geometria dachu (rodzaj i kąt nachylenia): dwuspadowy, kąt nachylenia 5 stopni

BUDOWA OBIEKTÓW POMOCNICZYCH, ROBOTY TOWARZYSZĄCE :
Nawierzchnie drogowe i place manewrowe
Powierzchnia dróg i placów manewrowych do wykonania:
Drogi z płyty YOMB - 1052,22 m2
Nawierzchnie żwirowe -1309,88 m2
Projektowany układ dróg i placów manewrowych dowiązać do istniejącego.
Z uwagi na zastosowanie na nawierzchnie projektowanych dróg i placów manewrowych płyt YOMB (płyta ażurowa) odwodnienie będzie się odbywało bezpośrednio w grunt.
Zakresie robót instalacyjnych obejmuje:
wykonanie głównych połączeń wyrównawczych
zasilanie rozdzielnic RG, R1, R2 i R3
wykonanie instalacji zasilania
wykonanie instalacji oświetleniowej
wykonanie instalacji gniazd wtykowych i siły
wykonanie instalacji cz. logicznej sieci strukturalnej
wykonanie instalacji odgromowej
wykonanie instalacji ogrzewania ściennego w pomieszczeniu magazynowym (budynek konstrukcji lekkiej)
wykonanie instalacji wentylacji grawitacyjnej dla pomieszczeń w budynku konstrukcji lekkiej oraz w konstrukcji inżynierskiej.
I Wyposażenie obiektu które stanowi 28 szt. regałów magazynowych i 4 szt. szaf metalowych nie wchodzi w zakres zamówienia.
Dokładny zakres, rodzaj i wielkość robót został określony w dokumentacji projektowej i Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót, które są załącznikiem do SIWZ.
Część dokumentacji projektowej stanowi dokumentacja niejawna - Projekt zagospodarowania terenu, Dokumentacja o klauzuli ZASTRZEŻONE, będzie przesłana w wersji elektronicznej Wykonawcom spełniającym warunki udziału w postępowaniu, którzy zostaną zaproszeni do złożenia oferty (po wcześniejszym podpisaniu i przesłaniu umowy wstępnej dotyczącej zasad udostępnienia dokumentacji niejawnej wraz z instrukcją bezpieczeństwa przemysłowego, które to Zamawiający załączy do SIWZ).
W ZAKRESIE DOKUMENTACYJNYM I POZOSTAŁYM :
Sporządzenie przed rozpoczęciem budowy planu BIOZ.
Prowadzenie obsługi geodezyjnej budowy :
Sporządzenie operatu technicznego z inwentaryzacji powykonawczej zadania wykonanej zgodnie z załącznikiem Zalecenia do wykonywania prac geodezyjnych na terenach zamkniętych.
Dostarczenie szkiców liniowych budynku garażowego (inwentaryzacji schematycznej).
Dla obiektów znajdujących się na ewidencji ilościowo- wartościowej WZI należy sporządzić odpowiednie protokoły rozbiórek.
Do obowiązków Wykonawcy należeć będzie również:
przekazanie Zamawiającemu i Administratorowi informacji niezbędnych
do zgłoszenia instalacji, których eksploatacja wymaga zgłoszenia zgodnie
z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 2 lipca 2010 r. w sprawie rodzajów instalacji, których eksploatacja wymaga zgłoszenia (Dz.U.2010.130.880) oraz informacji na temat przypadków, w których wprowadzanie gazów lub pyłów do powietrza z instalacji nie wymaga pozwolenia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 2 lipca 2010 r. w sprawie przypadków, w których wprowadzanie gazów lub pyłów do powietrza z instalacji nie wymaga pozwolenia (Dz.U.2010.130.881);
wykonanie prac związanych z usuwaniem drzew i krzewów zgodnie
z Ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz.U.2015.1651 j.t. z późn. zm.), Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 6 października 2014r. w sprawie ochrony gatunkowej zwierząt (Dz.U.2014.1348) oraz Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 9 października 2014r. w sprawie ochrony gatunkowej roślin (Dz.U.2014.1409), w szczególności:
usunięcia drzew i krzewów, na których występują gniazda ptasie -
w okresie od dnia 16 października do końca lutego - podstawa prawna: § 9 pkt 2 Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 6 października 2014r.
w sprawie ochrony gatunkowej zwierząt (Dz.U.2014.1348);
usunięcia drzew i krzewów, na których stwierdzone zostaną chronione gatunki roślin, zwierząt i grzybów lub miejsca gniazdowania ptaków gatunków chronionych - po uzyskaniu stosownego zezwolenia na odstępstwa od zakazów związanych z ich ochroną. Zezwolenie takie, zgodnie z art. 56 ust. 1 i 2 Ustawy z dnia 16 kwietnia 2004r o ochronie przyrody (Dz.U.2015.1651 j.t. z późn. zm.) może wydać odpowiednio Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska lub Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska;
Transport powstałych odpadów (elementów nie nadających się do ponownego wykorzystania) powinien być prowadzony wyłącznie
w porze dnia. Odpady powstałe w trakcie prac stanowić będą, zgodnie
z katalogiem odpadów (Dz.U. Nr 112, poz. 1206), odpady z grupy 17 Odpady z budowy, remontów i demontażu obiektów budowlanych oraz infrastruktury drogowej (włączając glebę i ziemię z terenów zanieczyszczonych).
Wymagana jest dokładna segregacja odpadów powstałych podczas remontu. Odpady betonu i gruzu mogą być wykorzystane podczas budowy po pokruszeniu jako kruszywo lub deponowane na składowisku odpadów obojętnych.Opracowanie instrukcji użytkowania i obsługi budynku (w tym zawierającej instrukcje obsługi wszystkich zamontowanych urządzeń wraz z DTR) oraz przeszkolenie przedstawicieli użytkownika i Administratora w zakresie obsługi wszystkich zamontowanych urządzeń.
Sporządzenie dokumentacji powykonawczej w oparciu o dostarczony przez zamawiającego projekt wykonawczy.
Do dokumentacji powykonawczej należy załączyć komplet atestów
i certyfikatów na wbudowane urządzenia i materiały. Wykonawca dokona trwałego zszycia 1-ego kompletu dokumentacji powykonawczej w formie elaboratu - wzór okładki dostarcza Inwestor, każda teczka oprócz zawartości musi zawierać spis treści z numeracją stron i teczek ).
Wykonawca odpowiedzialny będzie za udostępnienie Użytkownikowi wszystkich dokumentów i informacji dla zamontowanych urządzeń oraz za odpowiednie przeszkolenie jego pracowników w stopniu wystarczającym do prawidłowej ich eksploatacji ( przygotować również wykaz środków trwałych na wzorach danych do druków finansowych PT i OR wraz z cenami i wykazami wyposażenia).
Oznakowanie pomieszczeń (numeracja drzwi, oznaczenia typu WC, palarnia itp., tabliczki personalne) w budynku wraz z wyposażeniem skrzydeł drzwiowych
w urządzenia do plombowania drzwi. Należy również trwale oznaczyć numery obiektów.
Opracowanie instrukcji bezpieczeństwa pożarowego obiektów zgodnie
z rozporządzeniem MSWiA z dn. 21.04.2006 r., skróconej instrukcji przeciwpożarowej dla budynków, instrukcji obsługi systemu ppoż., przeszkolenie użytkownika oraz przeprowadzenie rozruchu systemów ppoż., wystawienie certyfikatu dla zamontowanych systemów ppoż..
Sporządzenie świadectwa energetycznego budynku.
Wykonawca na upoważnienie Inwestora wystąpi o objęcie dozorem technicznym urządzeń i dostarczy komplet dokumentacji dozorowej.
Przeprowadzenie rozruchu obiektu przy udziale dostawcy urządzeń.
Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie od Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego na upoważnienie inwestora w terminie 60 dni od zakończenia robót.
Tabelę elementów ryczałtowych należy opracować na podstawie przekazanych projektów wykonawczych z uwzględnieniem wyjaśnień przekazanych w trakcie procedury przetargowej.
Przedstawienie kosztorysu uproszczonego będzie wymagane przez Zamawiającego od Wykonawcy wybranego do realizacji robót w dniu podpisania umowy. Kosztorys ten winien być wykonany z podziałem na grupy robót, branże wraz z zestawieniem robocizny, materiałów, sprzętu oraz parametrów wskaźników cenotwórczych.
Zobowiązuje się Wykonawcę, który wygra przetarg do dostarczenia 2 kopii tabeli elementów ryczałtowych.
Wykonawca ma możliwość przeprowadzenia wizji lokalnej na terenie przewidzianym na budowę
Wykonawca jest zobowiązany zamontować na terenie obiektu w miejscu uzgodnionym z Użytkownikiem i Zamawiającym tablicę informacyjną o wymiarach 80x60cm zawierającą wygrawerowane informacje o Inwestorze zadania, Wykonawcy robót, okresie realizacji zadania. Tablica winna być wykonana z blachy nierdzewnej gr. 3 mm lub granitu gr. 2-3 cm. Projekt tablicy zostanie dostarczony przez Zamawiającego.

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający dopuszcza możliwość udzielenia w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego dotychczasowemu wykonawcy, zamówień uzupełniających stanowiących nie więcej niż 20% wartości zamówienia podstawowego i polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień

Czas: D

Data zakończenia: 31/01/2017

Informacja na temat wadium:
Zamawiający będzie wymagał wniesienia wadium od Wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert. Wadium wynosi 30.000,00 zł (trzydzieści tysięcy złotych).

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Na potwierdzenie spełniania ww. warunku Wykonawcy wykażą, że spełniają wymogi ustawy o ochronie informacji niejawnych z dnia 5 sierpnia 2010 r. (Dz. U. Nr 182, poz.1228) w zakresie ochrony informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE, w tym:
zatrudnia pełnomocnika ds. ochrony informacji niejawnych,
zatrudnia przeszkolonego przez ABW lub SKW administratora niejawnego systemu
teleinformatycznego,
zatrudnia przeszkolonego przez ABW lub SKW inspektora bezpieczeństwa
teleinformatycznego,
posiada obsługę kancelaryjną dokumentów o klauzuli ZASTRZEŻONE.
Pracownicy przewidziani do realizacji zamówienia muszą posiadać poświadczenia bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub pisemne upoważnienie Kierownika Jednostki Organizacyjnej do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE i zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie informacji niejawnych.
Geodeta musi posiadać poświadczenie bezpieczeństwa do klauzuli ZASTRZEŻONE (lub pisemne upoważnienie Kierownika Jednostki Organizacyjnej do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE i zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie informacji niejawnych.


W przypadku realizacji prac geodezyjnych przez Wykonawcę - członka konsorcjum firm, musi on wykazać, że spełnia wymogi ustawy o ochronie informacji niejawnych z dnia 5 sierpnia 2010 r. (Dz. U. Nr 182, poz. 1228) w zakresie ochrony informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE, w tym:
zatrudnia pełnomocnika ds. ochrony informacji niejawnych,
zatrudnia przeszkolonego przez ABW lub SKW administratora niejawnego systemu
teleinformatycznego,
zatrudnia przeszkolonego przez ABW lub SKW inspektora bezpieczeństwa
teleinformatycznego,
posiada obsługę kancelaryjną dokumentów o klauzuli ZASTRZEŻONE,
pracownicy przewidziani do realizacji zadania posiadają poświadczenie bezpieczeństwa do klauzuli ZASTRZEŻONE (lub pisemne upoważnienie Kierownika Jednostki Organizacyjnej do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE i zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie informacji niejawnych.

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca wykaże, że zrealizował lub zmodernizował w okresie ostatnich 5 lat przed dniem składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie) przynajmniej dwa obiekty o konstrukcji żelbetowej o kubaturze co najmniej 1900m3 każdy.
W przypadku składania wniosku przez konsorcjum, warunek wiedzy i doświadczenia nie podlega zsumowaniu.
Oznacza to, że przynajmniej jeden z członków konsorcjum będzie posiadał wymagane doświadczenie i wykaże się realizacją dwóch wymaganych robót budowlanych.
Warunek wiedzy i doświadczenia nie będzie spełniony:
jeżeli Wykonawcy w celu jego wykazania będą sumować swoje pojedyncze doświadczenie (jedna robota budowlana),
albo w sytuacji gdy Wykonawca, który nie ma wymaganego doświadczenia (nie ma wykonanych dwóch robót budowlanych), polega na zasobach innego podmiotu (Wykonawca - jedna robota budowlana, podmiot trzeci - jedna robota budowlana).
W sytuacji gdy Wykonawca polega na potencjale podmiotu trzeciego, podmiot ten musi wykazać zrealizowanie dwóch wymaganych robót budowlanych.
Podmiot ten musi również być wskazany jako wykonawca kluczowych robót budowlanych.
Udostępnienie zasobów wiedzy i doświadczenia musi być związane
wykonywaniem robót.

Potencjał techniczny:
Na potwierdzenie spełnienia warunku Wykonawcy wykażą, że:
dysponują osobami zdolnymi do wykonania niniejszego zamówienia lub przedstawią pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia takich osób:
a.posiadających uprawnienia budowlane bez ograniczeń w nw. specjalnościach:
kierownik budowy z uprawnieniami w specjalności konstrukcyjno - budowlanej,
kierownik robót elektrycznych z uprawnieniami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych,
kierownik robót sanitarnych uprawnienia w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, wodociągowych i kanalizacyjnych.
kierownik robót drogowych uprawnienia w specjalności drogowej
b. posiadających uprawnienia do:
geodezyjnych pomiarów sytuacyjno-wysokościowych i opracowania ich wyników.
2)dysponują odpowiednim potencjałem technicznym, w tym że:
Wykonawca posiada akredytowany system teleinformatyczny do przetwarzania informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (w tym do obsługi geodezyjnej).
Ponadto Wykonawca musi posiadać obsługę kancelaryjną dokumentów niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Na potwierdzenie spełnienia warunku Wykonawcy wykażą, że:
dysponują osobami zdolnymi do wykonania niniejszego zamówienia lub przedstawią pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia takich osób:
a.posiadających uprawnienia budowlane bez ograniczeń w nw. specjalnościach:
kierownik budowy z uprawnieniami w specjalności konstrukcyjno - budowlanej,
kierownik robót elektrycznych z uprawnieniami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych,
kierownik robót sanitarnych uprawnienia w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, wodociągowych i kanalizacyjnych.
kierownik robót drogowych uprawnienia w specjalności drogowej
b. posiadających uprawnienia do:
geodezyjnych pomiarów sytuacyjno-wysokościowych i opracowania ich wyników.
2)dysponują odpowiednim potencjałem technicznym, w tym że:
Wykonawca posiada akredytowany system teleinformatyczny do przetwarzania informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (w tym do obsługi geodezyjnej).
Ponadto Wykonawca musi posiadać obsługę kancelaryjną dokumentów niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie precyzuje w zakresie tego warunku żadnych wymagań, których spełnienie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny na etapie składania wniosków

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
Dla osób niebędących etatowymi pracownikami Wykonawcy należy załączyć zobowiązanie do współpracy
oświadczenie Wykonawcy dotyczące posiadania uprawnień oraz spełniania wymogów ustawy o ochronie informacji niejawnych przez osoby odpowiedzialne za realizację zamówienia - załącznik nr 5 do ogłoszenia;
4) oświadczenie Wykonawcy o spełnianiu wymogów przepisów o ochronie informacji niejawnych - załącznik nr 7 do ogłoszenia (dotyczy Wykonawcy realizującego zadanie samodzielnie) lub załącznik nr 7a do ogłoszenia (dotyczy Wykonawcy realizującego zadanie w ramach konsorcjum firm);
pełnomocnictwo:
dla osoby podpisującej wniosek, do podejmowania zobowiązań w imieniu Wykonawcy, (jeżeli reprezentuje go pełnomocnik) lub w imieniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, o ile nie wynika ono z przepisów prawa lub innych dokumentów,
w przypadku podpisania wniosku i opatrzenia dokumentów klauzulą za zgodność z oryginałem przez osobę inną niż wymieniona w dokumencie rejestrowym, a reprezentującą wykonawcę.
Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby - załącznik nr 10 do ogłoszenia

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PO

Liczba wykonawców: 10

Warunki wyboru wykonawców:
Zamawiający do składania ofert zaprosi nie mniej niż 5, nie więcej niż 10 Wykonawców.
Jeżeli liczba Wykonawców, którzy spełnią warunki udziału w postępowaniu, będzie mniejsza niż minimalna określona w ogłoszeniu, Zamawiający zaprosi do złożenia ofert wszystkich Wykonawców, którzy spełnią warunki udziału w postępowaniu.
W przypadku gdy do przedmiotowego postępowania wpłynie więcej niż 10 wniosków, dodatkowej ocenie punktowej podlegać będzie doświadczenie Wykonawcy
(o charakterze, złożoności i zakresie podobnym do przedmiotu zamówienia), wynikające ze złożonego wykazu wykonanych zamówień (załącznik nr 9). Za każde należycie wykonane zadanie (ponad wymagane minimum - zgodnie z Rozdziałem VIII pkt. 2) Wykonawca otrzyma dodatkowo 1 punkt (maksymalnie uzyskać można 20 punktów) .

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia zmian postanowień umowy w zakresie, określonym w § 25 Projektu umowy, który będzie stanowić część II SIWZ.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 80

Nazwa kryterium 2: termin realizacji

Znaczenie kryterium 2: 20

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Wojskowy Zarząd Infrastruktury
ul Kościuszki 92/98
61-716 Poznań budynek nr 3 pok. nr 5

Data składania wniosków, ofert: 30/06/2016

Godzina składania wniosków, ofert: 11:00

Miejsce składania:
Wojskowy Zarząd Infrastruktury
ul Kościuszki 92/98
61-716 Poznań budynek nr 3 pok. nr 5

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

157638 / 2010-06-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wybudowanie boiska sportowego wielofunkcyjnego i bieżni ze skocznią przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 52 położonej w Poznaniu przy ul. Fabianowo 29 - zamówienie uzupełniające.

415330 / 2011-12-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wieleń - Wieleń (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Renowacja elewacji obiektu wpisanego do rejestru zabytków. Siedziba Urzędu Miejskiego w Wieleniu.

133056 / 2012-04-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Zarząd Dróg w Ostrowie Wielkopolskim - Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa drogi nr 5309P w miejscowości Biskupice Ołoboczne - budowa chodnika z odwodnieniem na odc. dł. ok. 100m

360878 / 2011-11-02 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Wojewódzki Szpital Neuropsychiatryczny im. Oskara Bielawskiego - Kościan (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Drenaż pierścieniowy wokół budynku oddziału szpitalnego Willa III wraz z wymianą przyłączy wod.-kan. oraz utwardzenie terenu

195454 / 2013-05-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Ostrów Wielkopolski - Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Kwiatków, Gmina Ostrów Wielkopolski, woj. wielkopolskie

162443 / 2011-06-10 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Rozbudowa Oddziału Neonatologii Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego w Poznaniu przy ul. Polnej 33 - etap II wraz z wszelkimi pracami dodatkowymi koniecznymi do: - prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia - uzyskania przez Zamawiającego pozwolenia na użytkowanie

102630 / 2016-04-25 - Inny: związek międzygminny

Związek Międzygminny "Puszcza Zielonka" - Murowana Goślina (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa kanalizacji sanitarnej - Kontrakt XI - Zlewnia Oczyszczalni Ścieków w Szlachęcinie - Gmina Skoki zadanie 7, zamówienie uzupełniające na realizację robót sanitarnych polegających na naprawie usterek w robotach wykonywanych przez dotychczasowego wykonawcę, tj. CESTAR Andrzej Cebula, Jerzy Starski Sp.j. z siedzibą w Bezrzeczu

282720 / 2014-08-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Poznań - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Druk materiałów edukacyjnych dotyczących ochrony środowiska

166089 / 2014-07-31 - Inny: Państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie remontu punktu alarmowego Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu: roboty budowlane, instalacje elektryczne, instalacje wod-kan., c.o., teletechniczne.

245945 / 2011-09-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto i Gmina Krotoszyn - Krotoszyn (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont elewacji budynku Ośrodka Profilaktyki Środowiskowej i Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Krotoszynie

232692 / 2011-08-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Chodów - Chodów (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
REMONT DACHU BUDYNKU SZKOLNEGO I REMONT PODŁOGI NA KORYTARZU GÓRNYM

181159 / 2015-12-08 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont pomieszczenia 08 budynku B w obiekcie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu przy ul. Wiśniowej 13a

181240 / 2012-05-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Leszno, UrzÄ…d Miasta Leszna - Leszno (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont dachów papowych na budynkach II Liceum Ogólnokształcącego w Lesznie, ul. Prusa

303092 / 2015-11-10 - Uczelnia publiczna

Politechnika Poznańska - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie uzupełniających prac remontowych (budowlanych i elektrycznych) w Domu Studenckim nr 2 przy ul. Jana Pawła II 26