Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

170045 / 2013-08-27 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej / Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego (Olsztyn)

ZP47/2013
Przebudowa istniejącego budynku Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego
przy ulicy Pstrowskiego 28 B w Olsztynie
z przystosowaniem na potrzeby socjalne zespołów wyjazdowych

Opis zamówienia

1. Przedmiotem umowy jest przebudowa części istniejącego budynku Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego z przystosowaniem na potrzeby socjalne zespołów wyjazdowych Pogotowia Ratunkowego na działkach nr 78/3 i 78/4, obręb 105 przy ul. Pstrowskiego 28 B w Olsztynie obejmująca wykonanie robót budowlanych do realizacji w I etapie na podstawie dokumentacji projektowej, przedmiarów oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót oraz szczegółowego opisu przedmiotu zamówienia.
1.1. Szczegółowy zakres robót budowlanych został zawarty w udostępnionych załącznikach wymienionych w rozdziale XXVII SIWZ tj.:
dokumentacja projektowa
przedmiary robót,
specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych,
wizualizacja.
1.2. Pełny zakres prac budowlanych i modernizacyjnych określa inwestorska dokumentacja projektowa sporządzona przez:
1. Draft Usługi Projektowe, ul. Żołnierska 33/35, 10-560 Olsztyn
BRANŻA BUDOWLANA
2. Tomasz Chełchstowski, ul. Przemysłowa 8 IIp, 14-100 Ostróda
BRANŻA ELEKTRYCZNA
3. Fanaterm Grzegorz Jancewicz, ul. Lipowa 20, 11-042 Giedajty
BRANŻA SANITARNA
temat: Wewnętrzna podziemna instalacja kanalizacji sanitarnej oraz wewnętrzna instalacja wodociągowa, hydrantowa, kanalizacji sanitarnej, centralnego ogrzewania, wentylacji mechanicznej oraz klimatyzacji
4. Przedsiębiorstwo Projektowania i Obsługi Inwestycji PROBUD Sp. z o.o., ul. Konieczki 15B, 19-300 Ełk
BRANŻA: Instalacja C.O., instalacja wentylacji mechanicznej z odzyskaniem ciepła, elementami chłodzenia (klimatyzacja) i wod-kan z C.W.U.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie, na podstawie dokumentacji budowlano - wykonawczej, przebudowy części istniejącego budynku Pogotowia Ratunkowego z przystosowaniem na potrzeby socjalne zespołów wyjazdowych Pogotowia Ratunkowego. Przewidziana do przebudowy i modernizacji część budynku realizowana w I etapie została wydzielona na rysunkach rzutów poszczególnych kondygnacji grubą ciągłą linią koloru czerwonego. Przedmiary robót ujmują tylko zaznaczony na rysunkach I etap przebudowy.
Przebudowywany budynek jest budynkiem dwukondygnacyjnym( część piwnicy ponad poziomem gruntu). Obiekt pełni funkcję magazynowo - garażową z częścią socjalną (pomieszczenia dla zespołów wyjazdowych Pogotowia Ratunkowego. Budynek posadowiony na stopach i ławach żelbetowych, ściany murowane jednowarstwowe, stropodach wykonany z płyt korytkowych. Konstrukcję dachu stanowią ażurowe dźwigary żelbetowe sprężone oparte na słupach żelbetowych. Budynek jest wyposażony w instalację elektryczną, odgromową oraz instalację c.w.u. i kanalizację. Stolarka okienna stalowa i drewniana; drzwi zewnętrzne magazynowe stalowe, nieocieplone; drzwi wejściowe stalowe, nieocieplone; drzwi wewnętrzne pełne drewnopodobne. Budynek wyposażony w rynny i rury spustowe wykonane z ocynkowanej blachy stalowej.
W ramach I ETAPU przebudowy istniejącego budynku Pogotowia Ratunkowego z przystosowaniem na potrzeby socjalne zespołów wyjazdowych Pogotowia Ratunkowego przewidziano:

III 1. BRANŻA BUDOWLANA.
1) wyburzenie i rozbiórkę istniejących pomieszczeń w poziomie parteru: wentylatornia i magazynki,
2) rozbiórkę komina od poziomu parteru, przełożenie istniejących przewodów i wyprowadzenie ich nad dach,
3) odcięcie nieczynnych przewodów wentylacyjnych i zabetonowanie otworów,
4) wydzielenie w garażu pomieszczeń dla zespołów wyjazdowych,
- ściany z cegły silikatowej gr. 12 cm oraz z płyt g-k gr. 1,25 cm na ruszcie metalowym wypełnione wełna mineralna gr. 10 cm , wg rys. A-1
- ściana oddzielająca pomieszczenia socjalne od garażu gr. 12 cm docieplona od strony garażu twardą wełną mineralną gr. 5cm
- ocieplony sufit podwieszany w postaci g-k gr. 2x 1,25 cm na ruszcie metalowym, izolacja termiczna w postaci wełny mineralnej gr. 25 cm (w pomieszczeniach 12, 15: płyty g-k 3x1,25 cm RYGIMETR typ DF (GKF) lub DFH2 (GKFI) na ruszcie metalowym, izolacja w postaci wełny mineralnej gr. 25 cm)
- wykonanie nowoprojektowanych posadzek oraz wykończeń ścian i sufitów wewnętrznych budynku
- wymiana części stolarki okiennej na nową(wg.rys.A-5)
5) istniejące ławy i ściany fundamentowe pozostają bez zmian,
6) istniejąca płyta posadzkowa pozostaje bez zmian ,wykończenie zgodnie z rys. A-1,
7) ściany zewnętrzne należy ocieplić metodą lekką mokrą. Termoizolacja w postaci płyt styropianowych FS 70 gr. 5 cm, wykończone tynkiem cienkowarstwowym na warstwie zbrojonej. Malowanie farbą elewacyjną silikonową.
8) ściany wewnętrzne parteru pomalowane na kolor biały,
9) dach i odwodnienie dachu-pozostaje bez zmian,
10) sufit podwieszony - zgodnie z rys. A-2, zamontowany na wysokości 3,00 m od wykończonej posadzki, wykonany z płyt gipsowo-kartonowych gr. 1,25cm (w pomieszczeniach higieniczno-sanitarnych zastosować płyty o podwyższonej odporności na wilgoć) montowany na profilach metalowych wg technologii producenta. Sufit należy dodatkowo ocieplić matami z wełny mineralnej. Wyłazy w stropie w pomieszczeniach 15 i 28 w klasie EI30. Nad ww. pomieszczeniami wyprowadzić kanały wentylacyjne i obudować je płytami g-k, ocieplić wełną mineralną i wyprowadzić ponad dach,
11) stolarka okienna i drzwiowa( wykonana zgodnie z zestawieniem stolarki), drewniana stalowa i z PCV,
12) kolorystyka- tynku zewnętrznego słomiana, cokołu (50 cm)i kondygnacji piwnicznej ceglana, ścian wewnętrznych biała, gresu- szara, płytek ceramicznych -jasno szara, sufitów- biała,
13) dojście do budynku wykonać z kostki betonowej o gr.8,0 cm, na podsypce cementowo-piaskowej o gr. 4,0 cm i warstwie kruszywa naturalnego o gr.10,0 cm

III 2. BRANŻA SANITARNA.
1. Podziemna instalacja kanalizacji sanitarnej.
Zgodnie z projektem Fanaterm ścieki sanitarno-bytowe z przebudowywanego budynku odprowadzane będą nowym odcinkiem podziemnej instalacji kanalizacji sanitarnej do istniejącej sieci kanalizacji sanitarnej o średnicy 0,20 m, przebiegającej obok przedmiotowego budynku. Nowy odcinek podziemnej instalacji kanalizacji sanitarnej wykonany będzie z rur PVC kanalizacyjnych, kielichowych o średnicy 0,16 m, złącza uszczelnione fabrycznie silikonowymi uszczelkami oring. Studzienki wykonać z kręgów betonowych o średnicy 1,200m, łączonych za pomocą uszczelek. Płyty nastudzienne, prefabrykowane, żelbetowe z pierścieniem odciążającym i włazem samozatrzaskowym z żeliwa sferoidalnego. Zastosować włazy typu ciężkiego (klasa DN400). Do regulacji posadowienia stosować betonowe pierścienie dystansowe. Przy przejściach rur PCV przez betonowe ściany studzienek stosować przejścia szczelne tulejowe. Na wejściu instalacji do budynku należy zamontować stalową rurę ochronną o średnicy 0.250 m, i o długości zgodnej z częścią graficzną opracowania, wypełnioną szczeliwem plastycznym.
2. Wewnętrzna instalacja wodociągowa, hydrantowa, kanalizacja sanitarna, centralne ogrzewanie, wentylacja mechaniczna wywiewno - nawiewna z odzyskiem ciepła i elementami klimatyzacji.
a) Instalacja wody zimnej, ciepłej i cyrkulacji z zasobnikiem cwu (projekt zamienny firmy Probud).
W stosunku do projektu podstawowego zmianie ulega źródło wody cieplej. Według projektu podstawowego ciepła woda była podgrzewana w podgrzewaczach elektrycznych przy źródle poboru wody. W projekcie zamiennym przyjęto centralne przygotowanie cieplej wody wraz z cyrkulacją. Podgrzewanie ciepłej wody będzie w podgrzewaczu cwu o poj.500 l w pomieszczeniu węzła na poziomie przyziemia.
Usytuowanie przyborów, trasa i wejście wody zimnej wg projektu podstawowego.
Instalację należy wykonać z rur stalowych podwójnie ocynkowanych, z atestem TWT-2 łączonych na złączki gwintowane. Przejścia przewodów przez ściany należy wykonać w tulejach ochronnych, przewody będą prowadzone(zgodnie z projektem podstawowym) nad sufitem podwieszanym i w ścianach. Doprowadzenie wody do podgrzewacza pod stropem przyziemia. Przewody należy zaizolować otuliną z pianki poliuretanowej o grubości 20 mm.
Podgrzewanie ciepłej wody [wg projektu zamiennego Probud] będzie w podgrzewaczu cwu o poj. 500 l z wężownicą i grzałką elektryczną w pomieszczeniu węzła na poziomie przyziemia. Woda będzie grzana grzałką elektryczną o mocy 12kW a króćce wężownicy będą zaślepione (w I etapie).
Pobór wody zimnej [wg projektu podstawowego Fanaterm} do podgrzewacza z istniejącego przewodu stalowego w przyziemiu, na wejściu wody zimnej do pogrzewacza należy zmontować zawór zwrotny, odcinający i bezpieczeństwa. Na wejściu wody zimnej zamontować wodomierz skrzydełkowy. Na przewodzie wody zimnej należy zamontować zawór ze złączką do węża i zaworem antyskażeniowym klasy CA dn 15 do napełniania zładu instalacji co. Na wyjściu wody cieplej zamontować zawór odcinający.
W celu utrzymania odpowiedniej temperatury wody ciepłej w punktach poboru przewidziano układ przewodów cyrkulacyjnych dla instalacji wody ciepłej. Pompka cyrkulacyjna będzie sterowana z regulatora centralnego (gdy temp. wody cyrkulacyjnej będzie powyżej 50C pompa się wyłączy).
b) Instalacja hydrantowa [wykonać wg projektu podstawowego Fanaterm].
Zgodnie z wytycznymi rzeczoznawcy ds. przeciwpożarowej w budynku należy wykonać dwa hydranty przeciwpożarowe o średnicy 33mm (w szafce naściennej) o wydajności 1,5dm3/s każdy. Przewody instalacji hydrantowej należy prowadzić w przestrzeni stropu podwieszonego jako odrębną instalację i wykonać z rur stalowych ocynkowanych, łączonych na gwint i zaizolowanych. Na przewodzie instalacji hydrantowej zamontować zawór zwrotny antyskażeniowy dn 50.
c) Instalacja kanalizacji sanitarnej [wykonać wg projektu podstawowego Fanaterm].
Instalację kanalizacji sanitarnej należy wykonać z rur kanalizacyjnych, kielichowych z PCV(poziomy kanalizacyjne), o złączach uszczelnionych uszczelkami fabrycznymi ring i z rur systemu kanalizacji niskoszumowej(piony kanalizacyjne), o złączach za pomocą muf nasadowych. Zaleca się wszystkie piony wykonać z rur PCV dn 110mm. U podstawy każdego pionu kanalizacji sanitarnej należy zamontować rewizję, a piony ponad dachem zakończyć
wywiewkami lub odpowietrzyć do pionów z wywiewkami za pośrednictwem instalacji odpowietrzającej.
d) Instalacja centralnego ogrzewania [wykonać wg projektu zamiennego Probud].
W stosunku do projektu podstawowego zmianie ulega źródło zasilania instalacji co i nagrzewnicy wentylacyjnej. Według projektu podstawowego zasilanie było z węzła cieplnego, zamieniamy na pompę ciepła powietrze/woda. Obliczenia cieplne, usytuowanie i trasy przewodów pozostają wg projektu podstawowego. Węzeł i rozdzielacz wg projektu podstawowego pozostaje rezerwowym źródłem ciepła dla c o i nagrzewnicy wentylacyjnej.
Do rozdzielacza źródła podstawowego dodajemy zasilenie rezerwowe do nagrzewnicy w centrali klimatyzacyjnej. Zasilenie rezerwowe nagrzewnicy wentylacyjnej należy wykonać poprzez wymiennik woda/glikol. Wymiennik usytuować w pomieszczeniu węzła w przyziemiu.
W I etapie zostaną zamontowane dwie pompy ciepła montowane na dachu:
- rewersyjna pompa ciepła o mocy 20kW pracująca na potrzeby c o zimą i latem na klimatyzację magazynu leków
- rewersyjna pompa ciepła o mocy 20kW pracująca na potrzeby centrali klimatyzacyjnej (opcja grzania i chłodzenia).
Pompy ciepła oddadzą ciepło na wymiennikach freon/woda. Wymienniki będą umieszczone w szafie przemysłowej na parterze wraz z armaturą oraz pompą obiegową. Pompa obiegowa przetłacza czynnik grzewczy do znajdującego się w przyziemiu rozdzielacza. Z rozdzielacza ciepło jest kierowane na instalację centralnego ogrzewania i zasilanie wężownicy na cwu. Regulacja przepływu nastąpi zaworami równoważącymi na określony w dokumentacji przepływ.
Pompy ciepła będą pracować na powietrzu zewnętrznym do - 25 0C. Automatyka pomp musi być przystosowana do zdalnego sterowania i kontroli. W przypadku temperatur niższych od -250 C pompy mogą zostać automatycznie wyłączone a włączone zasilanie instalacji c o z rozdzielacza w węźle cieplnym (według projektu podstawowego).
Instalacja co wykonana będzie z rur stalowych czarnych ze szwem łączonych przez spawanie. Przewody należy prowadzić nad stropem podwieszonym oraz w ścianach gipsowo-kartonowych(zgodnie z projektem podstawowym). Przy przejściach przez strop i ściany stosować należy tuleje ochronne. Przewody o dn 15-20 mm zaizolować izolacją o grubości 20 mm, 25-40 mm grubość izolacji 25 mm.
Jako urządzenia grzejne należy stosować grzejniki płytowe z podejściem dolnym, z wbudowanym zaworem termostatycznym i z odpowietrzeniem grzejnika. Armatura i regulacja hydrauliczna wyszczególniona jest w opisie do dokumentacji zamiennej.
e) Instalacja wentylacji mechanicznej wywiewno - nawiewna z odzyskiem ciepła i elementami klimatyzacji [wykonać wg projektu zamiennego Probud].
W obiekcie zastosowano układ wentylacji nawiewno - wywiewnej, odzyskiem ciepła na wymienniku krzyżowym centrali wentylacyjnej. W toaletach i natryskach zaprojektowano podciśnienie. Zaprojektowana centrala charakteryzuje się bardzo wysoką sprawnością odzysku ciepła i niskimi parametrami akustycznymi. Pomieszczenie brudownika wentylowane jest układem wentylacji mechanicznej wyciągowej z wentylatorem dachowym, wyposażonym w elektroniczną regulację wydajności. W skład instalacji wchodzą kanały i kształtki wentylacyjne z blachy stalowej ocynkowanej o przekroju okrągłym(kanały z rur Spiro) zwijane z taśmy stalowej ocynkowanej. Przewody prowadzone są w przestrzeni międzystropowej. Jako nawiewniki, w pomieszczeniach stałego pobytu ludzi, zastosować kratki sufitowe nawiewne z podwójnymi nastawnymi żaluzjami ze skrzynkami rozprężnymi i przepustnicami regulacyjnymi wielopłaszczyznowymi. W pozostałych pomieszczeniach zastosować należy kratki sufitowe nawiewne z przepustnicami regulacyjnymi wielopłaszczyznowymi. Jako wywiewni ki, w pomieszczeniach stałego pobytu ludzi należy zastosować kratki sufitowe wywiewne z regulatorami przepływu (z napędami elektrycznymi) na kanale wyciągowym umożliwiające zdalne zmniejszenie ilości wywiewanego powietrza. Regulator przepływu powinien być tak wyregulowany aby była możliwość jedynie zmniejszenia przepływu powietrza, zwiększenie przepływu zaś powinno być niemożliwe. W pozostałych pomieszczeniach zastosować kratki wywiewne z przepustnicami wielopłaszczyznowymi. Centralę nawiewno - wywiewną należy zamontować na specjalnym ruszcie wsporczym nad stropem podwieszonym z obsługą od stropu podwieszonego. Wentylatory z falownikami o regulowanej wydajności od 1500-4500m3/h i sprężu dyspozycyjnym min.-400Pa. Centrala wyposażona będzie w wywiewnik krzyżowy, komorę mieszania, chłodnicę freonową, nagrzewnicę glikolową, wentylatory nawiewne i wywiewne z falownikami oraz filtry kieszeniowe. Na krańcach czerpni i wyrzutni przy centrali są przepustnice z siłownikami. Nagrzewnica glikolowa o mocy 20kW będzie podłączona do rezerwowego źródła ciepła węźle cieplnym. Sumaryczne zapotrzebowanie chłodu wynosi 37,8 Kw, zapotrzebowanie ciepła wynosi 18,4kW. W pomieszczeniu środków medycznych zastosowano jednostkę wewnętrzną w celu utrzymania jednakowej zadanej temperatury. Całość przewodów wentylacyjnych należy zaizolować termicznie matami z wełny mineralnej o grubości 30mm. Wewnątrz budynku stosować płaszcz z folii aluminiowej. Kanały wentylacyjne prowadzone powyżej dachu budynku(wyrzutnia), należy dodatkowo zabezpieczyć płaszczem ochronnym z blachy ocynkowanej lub aluminiowej.
III 3. BRANŻA ELEKTRYCZNA.
Budynek posiada istniejące zasilenie od układu pomiarowego do złącza umieszczonego wewnątrz budynku. Zasilenie tablicy TG kablem YKY5x70mm2 z istniejącego złącza kablowego wewnątrz budynku. Kabel należy wprowadzić do tablicy głównej bezpiecznikowej na parterze w komunikacji. Odejście należy wykonać z istniejącego złącza kablowego poprzez wyłącznik główny DPX-I 250 ER (z wyzwalaczem wzrostowym 220/250) umieszczonym w oddzielnej obudowie. Wyłącznik główny należy przystosować do zdalnego sterowania. Obudowy tablic bezpiecznikowych XL 160 (144 moduły). Połączenie pomiędzy tablicami wykonać przewodem 5xLgY 50 mm2. Tablice główne należy wyposażyć w aparaturę elektryczną rozdzielczą i zabezpieczającą i zainstalować w taki sposób aby górna krawędź tablicy nie była wyżej niż 2,0 m od poziomu posadzki. Wszystkie tablice należy wyposażyć w zamki do zamykania na klucz. Tablice i obwody należy trwale oznaczyć i opisać. WLZ do zasilania tablicy głównej należy układać w korycie kablowym, umieszczonym w przestrzeni sufitowej. Instalację elektryczną wykonać przewodami typu YDYp-żo i YDY-żo układanymi p/t, w przestrzeniach ściennych i sufitowych oraz korytkach kablowych ocynkowanych i rurach instalacyjnych o podwyższonej odporności ogniowej. Wszystkie przewody kabelkowe zastosowane w projektowanym budynku winny posiadać izolację 450/750V i barwy żył zgodny z wymaganiami norm. Przejście przewodów przez ściany wykonać należy w rurach instalacyjnych. W budynku zastosowano oprawy świetlówkowe montowane w suficie i na zwieszakach wyposażone w odbłyśniki paraboliczne. Oświetlenie awaryjne ewakuacyjne powinno zapewnić dostateczne oświetlenie przejść i dróg komunikacyjnych umożliwiające bezpieczne poruszanie się ludzi w przypadku przerwy w działaniu innych rodzajów oświetlenia. Obwody gniazdowe i zasilające wykonać przewodem YDYp-żo układanym w korytach podłogowych i p/t. Instalację sygnalizacji alarmu pożaru SAP wykonać w systemie adresowalnym. Zgodnie dokumentacją należy wykonać instalację telefoniczną.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 170045

Data publikacji: 2013-08-27

Nazwa: Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego

Ulica: ul. Pstrowskiego 28B

Numer domu: 28B

Miejscowość: Olsztyn

Kod pocztowy: 10-602

Województwo / kraj: warmińsko-mazurskie

Numer telefonu: 089 5392727

Numer faxu: 089 5392710

Regon: 51133293300000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
ZP47/2013
Przebudowa istniejącego budynku Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego
przy ulicy Pstrowskiego 28 B w Olsztynie
z przystosowaniem na potrzeby socjalne zespołów wyjazdowych

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem umowy jest przebudowa części istniejącego budynku Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego z przystosowaniem na potrzeby socjalne zespołów wyjazdowych Pogotowia Ratunkowego na działkach nr 78/3 i 78/4, obręb 105 przy ul. Pstrowskiego 28 B w Olsztynie obejmująca wykonanie robót budowlanych do realizacji w I etapie na podstawie dokumentacji projektowej, przedmiarów oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót oraz szczegółowego opisu przedmiotu zamówienia.
1.1. Szczegółowy zakres robót budowlanych został zawarty w udostępnionych załącznikach wymienionych w rozdziale XXVII SIWZ tj.:
dokumentacja projektowa
przedmiary robót,
specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych,
wizualizacja.
1.2. Pełny zakres prac budowlanych i modernizacyjnych określa inwestorska dokumentacja projektowa sporządzona przez:
1. Draft Usługi Projektowe, ul. Żołnierska 33/35, 10-560 Olsztyn
BRANŻA BUDOWLANA
2. Tomasz Chełchstowski, ul. Przemysłowa 8 IIp, 14-100 Ostróda
BRANŻA ELEKTRYCZNA
3. Fanaterm Grzegorz Jancewicz, ul. Lipowa 20, 11-042 Giedajty
BRANŻA SANITARNA
temat: Wewnętrzna podziemna instalacja kanalizacji sanitarnej oraz wewnętrzna instalacja wodociągowa, hydrantowa, kanalizacji sanitarnej, centralnego ogrzewania, wentylacji mechanicznej oraz klimatyzacji
4. Przedsiębiorstwo Projektowania i Obsługi Inwestycji PROBUD Sp. z o.o., ul. Konieczki 15B, 19-300 Ełk
BRANŻA: Instalacja C.O., instalacja wentylacji mechanicznej z odzyskaniem ciepła, elementami chłodzenia (klimatyzacja) i wod-kan z C.W.U.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie, na podstawie dokumentacji budowlano - wykonawczej, przebudowy części istniejącego budynku Pogotowia Ratunkowego z przystosowaniem na potrzeby socjalne zespołów wyjazdowych Pogotowia Ratunkowego. Przewidziana do przebudowy i modernizacji część budynku realizowana w I etapie została wydzielona na rysunkach rzutów poszczególnych kondygnacji grubą ciągłą linią koloru czerwonego. Przedmiary robót ujmują tylko zaznaczony na rysunkach I etap przebudowy.
Przebudowywany budynek jest budynkiem dwukondygnacyjnym( część piwnicy ponad poziomem gruntu). Obiekt pełni funkcję magazynowo - garażową z częścią socjalną (pomieszczenia dla zespołów wyjazdowych Pogotowia Ratunkowego. Budynek posadowiony na stopach i ławach żelbetowych, ściany murowane jednowarstwowe, stropodach wykonany z płyt korytkowych. Konstrukcję dachu stanowią ażurowe dźwigary żelbetowe sprężone oparte na słupach żelbetowych. Budynek jest wyposażony w instalację elektryczną, odgromową oraz instalację c.w.u. i kanalizację. Stolarka okienna stalowa i drewniana; drzwi zewnętrzne magazynowe stalowe, nieocieplone; drzwi wejściowe stalowe, nieocieplone; drzwi wewnętrzne pełne drewnopodobne. Budynek wyposażony w rynny i rury spustowe wykonane z ocynkowanej blachy stalowej.
W ramach I ETAPU przebudowy istniejącego budynku Pogotowia Ratunkowego z przystosowaniem na potrzeby socjalne zespołów wyjazdowych Pogotowia Ratunkowego przewidziano:

III 1. BRANŻA BUDOWLANA.
1) wyburzenie i rozbiórkę istniejących pomieszczeń w poziomie parteru: wentylatornia i magazynki,
2) rozbiórkę komina od poziomu parteru, przełożenie istniejących przewodów i wyprowadzenie ich nad dach,
3) odcięcie nieczynnych przewodów wentylacyjnych i zabetonowanie otworów,
4) wydzielenie w garażu pomieszczeń dla zespołów wyjazdowych,
- ściany z cegły silikatowej gr. 12 cm oraz z płyt g-k gr. 1,25 cm na ruszcie metalowym wypełnione wełna mineralna gr. 10 cm , wg rys. A-1
- ściana oddzielająca pomieszczenia socjalne od garażu gr. 12 cm docieplona od strony garażu twardą wełną mineralną gr. 5cm
- ocieplony sufit podwieszany w postaci g-k gr. 2x 1,25 cm na ruszcie metalowym, izolacja termiczna w postaci wełny mineralnej gr. 25 cm (w pomieszczeniach 12, 15: płyty g-k 3x1,25 cm RYGIMETR typ DF (GKF) lub DFH2 (GKFI) na ruszcie metalowym, izolacja w postaci wełny mineralnej gr. 25 cm)
- wykonanie nowoprojektowanych posadzek oraz wykończeń ścian i sufitów wewnętrznych budynku
- wymiana części stolarki okiennej na nową(wg.rys.A-5)
5) istniejące ławy i ściany fundamentowe pozostają bez zmian,
6) istniejąca płyta posadzkowa pozostaje bez zmian ,wykończenie zgodnie z rys. A-1,
7) ściany zewnętrzne należy ocieplić metodą lekką mokrą. Termoizolacja w postaci płyt styropianowych FS 70 gr. 5 cm, wykończone tynkiem cienkowarstwowym na warstwie zbrojonej. Malowanie farbą elewacyjną silikonową.
8) ściany wewnętrzne parteru pomalowane na kolor biały,
9) dach i odwodnienie dachu-pozostaje bez zmian,
10) sufit podwieszony - zgodnie z rys. A-2, zamontowany na wysokości 3,00 m od wykończonej posadzki, wykonany z płyt gipsowo-kartonowych gr. 1,25cm (w pomieszczeniach higieniczno-sanitarnych zastosować płyty o podwyższonej odporności na wilgoć) montowany na profilach metalowych wg technologii producenta. Sufit należy dodatkowo ocieplić matami z wełny mineralnej. Wyłazy w stropie w pomieszczeniach 15 i 28 w klasie EI30. Nad ww. pomieszczeniami wyprowadzić kanały wentylacyjne i obudować je płytami g-k, ocieplić wełną mineralną i wyprowadzić ponad dach,
11) stolarka okienna i drzwiowa( wykonana zgodnie z zestawieniem stolarki), drewniana stalowa i z PCV,
12) kolorystyka- tynku zewnętrznego słomiana, cokołu (50 cm)i kondygnacji piwnicznej ceglana, ścian wewnętrznych biała, gresu- szara, płytek ceramicznych -jasno szara, sufitów- biała,
13) dojście do budynku wykonać z kostki betonowej o gr.8,0 cm, na podsypce cementowo-piaskowej o gr. 4,0 cm i warstwie kruszywa naturalnego o gr.10,0 cm

III 2. BRANŻA SANITARNA.
1. Podziemna instalacja kanalizacji sanitarnej.
Zgodnie z projektem Fanaterm ścieki sanitarno-bytowe z przebudowywanego budynku odprowadzane będą nowym odcinkiem podziemnej instalacji kanalizacji sanitarnej do istniejącej sieci kanalizacji sanitarnej o średnicy 0,20 m, przebiegającej obok przedmiotowego budynku. Nowy odcinek podziemnej instalacji kanalizacji sanitarnej wykonany będzie z rur PVC kanalizacyjnych, kielichowych o średnicy 0,16 m, złącza uszczelnione fabrycznie silikonowymi uszczelkami oring. Studzienki wykonać z kręgów betonowych o średnicy 1,200m, łączonych za pomocą uszczelek. Płyty nastudzienne, prefabrykowane, żelbetowe z pierścieniem odciążającym i włazem samozatrzaskowym z żeliwa sferoidalnego. Zastosować włazy typu ciężkiego (klasa DN400). Do regulacji posadowienia stosować betonowe pierścienie dystansowe. Przy przejściach rur PCV przez betonowe ściany studzienek stosować przejścia szczelne tulejowe. Na wejściu instalacji do budynku należy zamontować stalową rurę ochronną o średnicy 0.250 m, i o długości zgodnej z częścią graficzną opracowania, wypełnioną szczeliwem plastycznym.
2. Wewnętrzna instalacja wodociągowa, hydrantowa, kanalizacja sanitarna, centralne ogrzewanie, wentylacja mechaniczna wywiewno - nawiewna z odzyskiem ciepła i elementami klimatyzacji.
a) Instalacja wody zimnej, ciepłej i cyrkulacji z zasobnikiem cwu (projekt zamienny firmy Probud).
W stosunku do projektu podstawowego zmianie ulega źródło wody cieplej. Według projektu podstawowego ciepła woda była podgrzewana w podgrzewaczach elektrycznych przy źródle poboru wody. W projekcie zamiennym przyjęto centralne przygotowanie cieplej wody wraz z cyrkulacją. Podgrzewanie ciepłej wody będzie w podgrzewaczu cwu o poj.500 l w pomieszczeniu węzła na poziomie przyziemia.
Usytuowanie przyborów, trasa i wejście wody zimnej wg projektu podstawowego.
Instalację należy wykonać z rur stalowych podwójnie ocynkowanych, z atestem TWT-2 łączonych na złączki gwintowane. Przejścia przewodów przez ściany należy wykonać w tulejach ochronnych, przewody będą prowadzone(zgodnie z projektem podstawowym) nad sufitem podwieszanym i w ścianach. Doprowadzenie wody do podgrzewacza pod stropem przyziemia. Przewody należy zaizolować otuliną z pianki poliuretanowej o grubości 20 mm.
Podgrzewanie ciepłej wody [wg projektu zamiennego Probud] będzie w podgrzewaczu cwu o poj. 500 l z wężownicą i grzałką elektryczną w pomieszczeniu węzła na poziomie przyziemia. Woda będzie grzana grzałką elektryczną o mocy 12kW a króćce wężownicy będą zaślepione (w I etapie).
Pobór wody zimnej [wg projektu podstawowego Fanaterm} do podgrzewacza z istniejącego przewodu stalowego w przyziemiu, na wejściu wody zimnej do pogrzewacza należy zmontować zawór zwrotny, odcinający i bezpieczeństwa. Na wejściu wody zimnej zamontować wodomierz skrzydełkowy. Na przewodzie wody zimnej należy zamontować zawór ze złączką do węża i zaworem antyskażeniowym klasy CA dn 15 do napełniania zładu instalacji co. Na wyjściu wody cieplej zamontować zawór odcinający.
W celu utrzymania odpowiedniej temperatury wody ciepłej w punktach poboru przewidziano układ przewodów cyrkulacyjnych dla instalacji wody ciepłej. Pompka cyrkulacyjna będzie sterowana z regulatora centralnego (gdy temp. wody cyrkulacyjnej będzie powyżej 50C pompa się wyłączy).
b) Instalacja hydrantowa [wykonać wg projektu podstawowego Fanaterm].
Zgodnie z wytycznymi rzeczoznawcy ds. przeciwpożarowej w budynku należy wykonać dwa hydranty przeciwpożarowe o średnicy 33mm (w szafce naściennej) o wydajności 1,5dm3/s każdy. Przewody instalacji hydrantowej należy prowadzić w przestrzeni stropu podwieszonego jako odrębną instalację i wykonać z rur stalowych ocynkowanych, łączonych na gwint i zaizolowanych. Na przewodzie instalacji hydrantowej zamontować zawór zwrotny antyskażeniowy dn 50.
c) Instalacja kanalizacji sanitarnej [wykonać wg projektu podstawowego Fanaterm].
Instalację kanalizacji sanitarnej należy wykonać z rur kanalizacyjnych, kielichowych z PCV(poziomy kanalizacyjne), o złączach uszczelnionych uszczelkami fabrycznymi ring i z rur systemu kanalizacji niskoszumowej(piony kanalizacyjne), o złączach za pomocą muf nasadowych. Zaleca się wszystkie piony wykonać z rur PCV dn 110mm. U podstawy każdego pionu kanalizacji sanitarnej należy zamontować rewizję, a piony ponad dachem zakończyć
wywiewkami lub odpowietrzyć do pionów z wywiewkami za pośrednictwem instalacji odpowietrzającej.
d) Instalacja centralnego ogrzewania [wykonać wg projektu zamiennego Probud].
W stosunku do projektu podstawowego zmianie ulega źródło zasilania instalacji co i nagrzewnicy wentylacyjnej. Według projektu podstawowego zasilanie było z węzła cieplnego, zamieniamy na pompę ciepła powietrze/woda. Obliczenia cieplne, usytuowanie i trasy przewodów pozostają wg projektu podstawowego. Węzeł i rozdzielacz wg projektu podstawowego pozostaje rezerwowym źródłem ciepła dla c o i nagrzewnicy wentylacyjnej.
Do rozdzielacza źródła podstawowego dodajemy zasilenie rezerwowe do nagrzewnicy w centrali klimatyzacyjnej. Zasilenie rezerwowe nagrzewnicy wentylacyjnej należy wykonać poprzez wymiennik woda/glikol. Wymiennik usytuować w pomieszczeniu węzła w przyziemiu.
W I etapie zostaną zamontowane dwie pompy ciepła montowane na dachu:
- rewersyjna pompa ciepła o mocy 20kW pracująca na potrzeby c o zimą i latem na klimatyzację magazynu leków
- rewersyjna pompa ciepła o mocy 20kW pracująca na potrzeby centrali klimatyzacyjnej (opcja grzania i chłodzenia).
Pompy ciepła oddadzą ciepło na wymiennikach freon/woda. Wymienniki będą umieszczone w szafie przemysłowej na parterze wraz z armaturą oraz pompą obiegową. Pompa obiegowa przetłacza czynnik grzewczy do znajdującego się w przyziemiu rozdzielacza. Z rozdzielacza ciepło jest kierowane na instalację centralnego ogrzewania i zasilanie wężownicy na cwu. Regulacja przepływu nastąpi zaworami równoważącymi na określony w dokumentacji przepływ.
Pompy ciepła będą pracować na powietrzu zewnętrznym do - 25 0C. Automatyka pomp musi być przystosowana do zdalnego sterowania i kontroli. W przypadku temperatur niższych od -250 C pompy mogą zostać automatycznie wyłączone a włączone zasilanie instalacji c o z rozdzielacza w węźle cieplnym (według projektu podstawowego).
Instalacja co wykonana będzie z rur stalowych czarnych ze szwem łączonych przez spawanie. Przewody należy prowadzić nad stropem podwieszonym oraz w ścianach gipsowo-kartonowych(zgodnie z projektem podstawowym). Przy przejściach przez strop i ściany stosować należy tuleje ochronne. Przewody o dn 15-20 mm zaizolować izolacją o grubości 20 mm, 25-40 mm grubość izolacji 25 mm.
Jako urządzenia grzejne należy stosować grzejniki płytowe z podejściem dolnym, z wbudowanym zaworem termostatycznym i z odpowietrzeniem grzejnika. Armatura i regulacja hydrauliczna wyszczególniona jest w opisie do dokumentacji zamiennej.
e) Instalacja wentylacji mechanicznej wywiewno - nawiewna z odzyskiem ciepła i elementami klimatyzacji [wykonać wg projektu zamiennego Probud].
W obiekcie zastosowano układ wentylacji nawiewno - wywiewnej, odzyskiem ciepła na wymienniku krzyżowym centrali wentylacyjnej. W toaletach i natryskach zaprojektowano podciśnienie. Zaprojektowana centrala charakteryzuje się bardzo wysoką sprawnością odzysku ciepła i niskimi parametrami akustycznymi. Pomieszczenie brudownika wentylowane jest układem wentylacji mechanicznej wyciągowej z wentylatorem dachowym, wyposażonym w elektroniczną regulację wydajności. W skład instalacji wchodzą kanały i kształtki wentylacyjne z blachy stalowej ocynkowanej o przekroju okrągłym(kanały z rur Spiro) zwijane z taśmy stalowej ocynkowanej. Przewody prowadzone są w przestrzeni międzystropowej. Jako nawiewniki, w pomieszczeniach stałego pobytu ludzi, zastosować kratki sufitowe nawiewne z podwójnymi nastawnymi żaluzjami ze skrzynkami rozprężnymi i przepustnicami regulacyjnymi wielopłaszczyznowymi. W pozostałych pomieszczeniach zastosować należy kratki sufitowe nawiewne z przepustnicami regulacyjnymi wielopłaszczyznowymi. Jako wywiewni ki, w pomieszczeniach stałego pobytu ludzi należy zastosować kratki sufitowe wywiewne z regulatorami przepływu (z napędami elektrycznymi) na kanale wyciągowym umożliwiające zdalne zmniejszenie ilości wywiewanego powietrza. Regulator przepływu powinien być tak wyregulowany aby była możliwość jedynie zmniejszenia przepływu powietrza, zwiększenie przepływu zaś powinno być niemożliwe. W pozostałych pomieszczeniach zastosować kratki wywiewne z przepustnicami wielopłaszczyznowymi. Centralę nawiewno - wywiewną należy zamontować na specjalnym ruszcie wsporczym nad stropem podwieszonym z obsługą od stropu podwieszonego. Wentylatory z falownikami o regulowanej wydajności od 1500-4500m3/h i sprężu dyspozycyjnym min.-400Pa. Centrala wyposażona będzie w wywiewnik krzyżowy, komorę mieszania, chłodnicę freonową, nagrzewnicę glikolową, wentylatory nawiewne i wywiewne z falownikami oraz filtry kieszeniowe. Na krańcach czerpni i wyrzutni przy centrali są przepustnice z siłownikami. Nagrzewnica glikolowa o mocy 20kW będzie podłączona do rezerwowego źródła ciepła węźle cieplnym. Sumaryczne zapotrzebowanie chłodu wynosi 37,8 Kw, zapotrzebowanie ciepła wynosi 18,4kW. W pomieszczeniu środków medycznych zastosowano jednostkę wewnętrzną w celu utrzymania jednakowej zadanej temperatury. Całość przewodów wentylacyjnych należy zaizolować termicznie matami z wełny mineralnej o grubości 30mm. Wewnątrz budynku stosować płaszcz z folii aluminiowej. Kanały wentylacyjne prowadzone powyżej dachu budynku(wyrzutnia), należy dodatkowo zabezpieczyć płaszczem ochronnym z blachy ocynkowanej lub aluminiowej.
III 3. BRANŻA ELEKTRYCZNA.
Budynek posiada istniejące zasilenie od układu pomiarowego do złącza umieszczonego wewnątrz budynku. Zasilenie tablicy TG kablem YKY5x70mm2 z istniejącego złącza kablowego wewnątrz budynku. Kabel należy wprowadzić do tablicy głównej bezpiecznikowej na parterze w komunikacji. Odejście należy wykonać z istniejącego złącza kablowego poprzez wyłącznik główny DPX-I 250 ER (z wyzwalaczem wzrostowym 220/250) umieszczonym w oddzielnej obudowie. Wyłącznik główny należy przystosować do zdalnego sterowania. Obudowy tablic bezpiecznikowych XL 160 (144 moduły). Połączenie pomiędzy tablicami wykonać przewodem 5xLgY 50 mm2. Tablice główne należy wyposażyć w aparaturę elektryczną rozdzielczą i zabezpieczającą i zainstalować w taki sposób aby górna krawędź tablicy nie była wyżej niż 2,0 m od poziomu posadzki. Wszystkie tablice należy wyposażyć w zamki do zamykania na klucz. Tablice i obwody należy trwale oznaczyć i opisać. WLZ do zasilania tablicy głównej należy układać w korycie kablowym, umieszczonym w przestrzeni sufitowej. Instalację elektryczną wykonać przewodami typu YDYp-żo i YDY-żo układanymi p/t, w przestrzeniach ściennych i sufitowych oraz korytkach kablowych ocynkowanych i rurach instalacyjnych o podwyższonej odporności ogniowej. Wszystkie przewody kabelkowe zastosowane w projektowanym budynku winny posiadać izolację 450/750V i barwy żył zgodny z wymaganiami norm. Przejście przewodów przez ściany wykonać należy w rurach instalacyjnych. W budynku zastosowano oprawy świetlówkowe montowane w suficie i na zwieszakach wyposażone w odbłyśniki paraboliczne. Oświetlenie awaryjne ewakuacyjne powinno zapewnić dostateczne oświetlenie przejść i dróg komunikacyjnych umożliwiające bezpieczne poruszanie się ludzi w przypadku przerwy w działaniu innych rodzajów oświetlenia. Obwody gniazdowe i zasilające wykonać przewodem YDYp-żo układanym w korytach podłogowych i p/t. Instalację sygnalizacji alarmu pożaru SAP wykonać w systemie adresowalnym. Zgodnie dokumentacją należy wykonać instalację telefoniczną.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Czas: O

Okres trwania zamówienia w dniach: 100

Informacja na temat wadium:
1. Każdy Wykonawca przystępujący do przetargu jest zobowiązany, zgodnie z art. 45 ust. 1 ustawy Prawa zamówień publicznych do wniesienia wadium. Zamawiający ustala je w wysokości: 22 000,00 zł (słownie: dwadzieścia dwa tysiące złotych 00/100)

2. Wadium musi obejmować cały okres związania ofertą i może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
a) pieniądzu;
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
c) gwarancjach bankowych;
d) gwarancjach ubezpieczeniowych;
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz.1158 z późn. zm.).
2.1. W przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji, gwarancja musi być sporządzona zgodnie z obowiązującym prawem i powinna zawierać (lub podobne zasady/odwołanie się do przepisów) następujące elementy:
a) nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji (Zamawiającego), gwaranta (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielającej gwarancji) oraz wskazanie ich siedzib,
b) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją,
c) kwotę gwarancji,
d) termin ważności gwarancji,
e) zobowiązanie gwaranta do zapłacenia kwoty gwarancji na pierwsze żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie, iż Wykonawca, którego ofertę wybrano:
odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie lub
nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, lub
zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
f) Zobowiązanie gwaranta do zapłacenia kwoty gwarancji na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie, iż Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Pzp, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp lub pełnomocnictw i nie udowodnił, iż wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie,
g) gwarancja winna być nieodwołalna i bezwarunkowa
h) wszelkie spory dotyczące gwarancji podlegają rozstrzygnięciu zgodnie z prawem Rzeczypospolitej Polskiej i podlegają kompetencji sądu właściwego dla siedziby Zamawiającego.
2.2. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w banku:
Bank Gospodarstwa Krajowego Oddział Olsztyn 89 1130 1189 0025 0005 7520 0004,podając na poleceniu przelewu informację: Wadium ZP47/2013.
2.3. Przy wnoszeniu wadium przelewem, dokument polecenia dokonania przelewu nie jest dowodem dokonania wpłaty - dokumentem potwierdzającym dokonanie wpłaty jest uznanie kwoty wadium na rachunku Zamawiającego w terminie dnia 12.09.2013 r. do godziny 09:00 (wpływ środków na rachunek Zamawiającego). Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
2.4. W przypadku wniesienia wadium w formach wymienionych w lit. b-e stosowny dokument należy zdeponować w kasie Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie, ul. Pstrowskiego 28 B do dnia otwarcia ofert do godziny 09:00, natomiast kserokopię dołączyć do oferty.

3. Do oferty należy dołączyć kserokopię polecenia przelewu lub innej formy wadium. Wadium musi obejmować okres związania ofertą.

4. Zgodnie z art. 46 ust 1 i 1a ustawy Pzp, wadium zostanie zwrócone niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a. ustawy Pzp Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.

5. Zgodnie z art. 46 ust.4a ustawy Pzp, Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust.3 ustawy Pzp, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, ze wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
Zgodnie z art. 46 ust. 5 ustawy Pzp Wykonawca, którego oferta została wybrana, traci wadium wraz z odsetkami na rzecz Zamawiającego, w przypadku gdy:
1) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
2) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie
Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu dokonywana będzie w oparciu o dokumenty złożone przez Wykonawcę w niniejszym postępowaniu, zgodnie z Rozdziałem XI SIWZ, metodą warunku granicznego: spełnia/nie spełnia

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia w/w warunek po wykazaniu wykonania w ciągu ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie zrealizowania co najmniej trzech robót budowlanych o wartości minimum 400 000,00 zł (słownie czterysta tysięcy złotych) brutto każda, w trakcie których instalowane były pompy ciepła
Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu dokonywana będzie w oparciu o dokumenty złożone przez Wykonawcę w niniejszym postępowaniu, zgodnie z Rozdziałem XI SIWZ, metodą warunku granicznego: spełnia/nie spełnia

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie
Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu dokonywana będzie w oparciu o dokumenty złożone przez Wykonawcę w niniejszym postępowaniu, zgodnie z Rozdziałem XI SIWZ, metodą warunku granicznego: spełnia/nie spełnia

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia w/w warunek jeśli wykaże się że dysponuje:
a) jedną osobą z uprawnieniami budowlanymi do kierowania robotami w specjalności konstrukcyjno - budowlanej bez ograniczeń - według obecnych przepisów Prawa Budowlanego lub odpowiadające im uprawnienia uzyskane według wcześniej obowiązujących przepisów Prawa Budowlanego,
b) jedną osobą z uprawnieniami budowlanymi do kierowania robotami w specjalności instalacyjnej bez ograniczeń - w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych wodociągowych i kanalizacyjnych według obecnych przepisów Prawa Budowlanego lub odpowiadające im uprawnienia uzyskane według wcześniej obowiązujących przepisów Prawa Budowlanego,
c) jedną osobą z uprawnieniami budowlanymi do kierowania robotami w specjalności instalacyjnej bez ograniczeń - w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych według obecnych przepisów Prawa Budowlanego lub odpowiadające im uprawnienia uzyskane według wcześniej obowiązujących przepisów Prawa Budowlanego
Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu dokonywana będzie w oparciu o dokumenty złożone przez Wykonawcę w niniejszym postępowaniu, zgodnie z Rozdziałem XI SIWZ, metodą warunku granicznego: spełnia/nie spełnia

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający uzna za spełniony warunek dotyczący sytuacji ekonomicznej, jeśli Wykonawca wykaże, że posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej na kwotę minimum 500 000,00zł (pięćset tysięcy złotych 00/100Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu dokonywana będzie w oparciu o dokumenty złożone przez Wykonawcę w niniejszym postępowaniu, zgodnie z Rozdziałem XI SIWZ, metodą warunku granicznego: spełnia/nie spełnia

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie nr 16: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

inne_dokumenty:
Oświadczenia i dokumenty wymagane postanowieniami zawartymi w Rozdziale XI SIWZ.
Pełnomocnictwo do podpisania oferty, o ile prawo do podpisania oferty nie wynika z innych dokumentów złożonych wraz z ofertą. Treść pełnomocnictwa musi jednoznacznie określać czynności, co do wykonywania których pełnomocnik jest upoważniony. Pełnomocnictwo zgodnie z działem VI rozdział II ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz. U. Nr 16, poz. 93 z późn. zm.) winno być złożone w formie oryginału lub kopii poświadczonej notarialnie,
Pełnomocnictwo do reprezentowania wszystkich Wykonawców w przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie kilku Wykonawców, zgodnie z art. 23 ustawy Pzp. Pełnomocnictwo zgodnie z działem VI rozdział II ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny(Dz. U. Nr 16, poz. 93 z późn. zm.) winno być złożone w formie oryginału lub kopii poświadczonej notarialnie

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
451111009 (Roboty w zakresie burzenia)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
453200006 (Roboty izolacyjne)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
454421008 (Roboty malarskie)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
454211469 (Instalowanie sufitów podwieszanych)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia: 452625206

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
454100004 (Tynkowanie)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
454310007 (Kładzenie płytek)

Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia:
452623107 (Zbrojenie)

Kod CPV dziesiątej częsci zamówienia:
452623004 (Betonowanie)

Kod CPV jedenastej częsci zamówienia:
452620001 (Specjalne roboty budowlane inne niż dachowe)

Kod CPV dwunasteej częsci zamówienia:
454200007 (Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie)

Kod CPV trzynastej częsci zamówienia:
452613203 (Kładzenie rynien)

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień i jest zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego. Zamówienia uzupełniające mogą zostać udzielone w okresie trzech lat od udzielenia przedmiotowego zamówienia do kwoty stanowiącej nie więcej niż 10% wartości zamówienia podstawowego

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający przewiduje w ramach zawartej umowy zmiany dotyczące:
1. Zmiana postanowień umowy w stosunku do treści oferty Wykonawcy jest możliwa poprzez zmianę sposobu wykonania przedmiotu umowy w przypadku:
1) zmian technologicznych - o ile są korzystne dla Zamawiającego i o ile nie powodują zwiększenia kosztów realizacji inwestycji, pod warunkiem, że są spowodowane szczególnie następującymi okolicznościami pojawienie się na rynku materiałów lub urządzeń nowszej generacji pozwalających na zaoszczędzenie kosztów realizacji przedmiotu umowy lub kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy, lub umożliwiające uzyskanie lepszej jakości robót - pojawienie się nowszej technologii wykonania zaprojektowanych robót pozwalającej na zaoszczędzenie czasu realizacji inwestycji lub kosztów wykonywanych prac, jak również kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy.
2) konieczność zrealizowania jakiejkolwiek części robót, objętych przedmiotem umowy, przy zastosowaniu odmiennych rozwiązań technicznych lub technologicznych, niż wskazane w dokumentacji projektowej, a wynikających ze stwierdzonych wad tej dokumentacji lub zmiany stanu prawnego w oparciu, o który je przygotowano, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub wykonaniem nienależytym przedmiotu umowy.
3) konieczność zrealizowania przedmiotu umowy przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych lub materiałowych ze względu na zmiany obowiązującego prawa.
4) zaistnienia innych okoliczności prawnych, ekonomicznych lub technicznych, skutkujących niemożliwością wykonania lub należytego wykonania umowy zgodnie z jej postanowieniami.
5) zmiany terminu realizacji umowy, ze względu na wystąpienie okoliczności nie dających się przewidzieć przed zawarciem umowy, np. działanie siły wyższej.
2. Zmiana postanowień umowy w stosunku do treści oferty Wykonawcy jest możliwa poprzez przedłużenie terminu zakończenia zamówienia o okres odpowiadający wstrzymaniu lub opóźnieniu robót w przypadku:
1) działania siły wyższej (np. klęski żywiołowe, strajki generalne lub lokalne), mające bezpośredni wpływ na terminowość wykonywania robót.
2) wystąpienia takich warunków atmosferycznych, które ze względów obiektywnych uniemożliwiają wykonanie robót budowlanych zgodnie z dokumentacją projektową oraz specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych opisującą przedmiot zamówienia - fakt ten musi mieć odzwierciedlenie w dzienniku budowy i potwierdzony przez inspektora nadzoru.
3) wystąpienia okoliczności, których strony umowy nie były w stanie przewidzieć, pomimo zachowania należytej staranności.
4) wystąpienia awarii nie zawinionej czynnościami lub nie wynikającej z zaniechania czynności, do których wykonawca był zobowiązany.
5) działań osób trzecich lub organów władzy publicznej, które spowodują przerwanie lub czasowe zawieszenie realizacji zamówienia.
24.2.3. Zmiana postanowień zawartej umowy może nastąpić za zgodą obu stron wyrażoną na piśmie, w formie aneksu do umowy, pod rygorem nieważności takiej zmiany. Zmiany nie mogą naruszać postanowień zawartych w art. 144 ust. 1 Prawa zamówień publicznych.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 90

Nazwa kryterium 2: Termin

Znaczenie kryterium 2: 10

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie
ul. Pstrowskiego 28 B
10-602 Olsztyn

Data składania wniosków, ofert: 12/09/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie
ul. Pstrowskiego 28 B
10-602 Olsztyn
Sekretariat

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

388338 / 2012-10-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Orneta - Orneta (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont drogi powiatowej Nr 2765N łączącej drogę gminną Nr 115512N i drogę gminną Nr 115527N w miejscowości Orneta.

276614 / 2014-08-20 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie remontu pomieszczeń dydaktycznych Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie

194870 / 2015-07-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Węgorzewo - Węgorzewo (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont budynku Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Zamkowej 4 w Węgorzewie.

233317 / 2012-11-05 - Inny: Jednostka Wojskowa

Jednostka Wojskowa Nr 4352 - Giżycko (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
ROBOTY BUDOWLANE W BUDYNKU NR 10 ORAZ WIACIE NR 55, NA TERENIE JW. NR 3797 W GIŻYCKU

379366 / 2012-10-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Biała Piska - Biała Piska (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remontu przepustu drogowego zlokalizowanego na działkach nr 156/1 i 167 obręb Guzki

336102 / 2014-10-09 - Podmiot prawa publicznego

Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remonty 16 lokali/budynków mieszkalnych i 1 budynku gospodarczego, położonych w gminach Górowo Iławeckie, Kętrzyn, Srokowo, Barciany i Reszel

68991 / 2013-05-08 - Inny: Obrona

Jednostka Wojskowa Nr 4352 - Giżycko (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
ROBOTY BUDOWLANE POLEGAJĄCE NA WYMIANIE POKRYCIA PAPOWEGO DACHU NA PAPĘ TERMOZGRZEWALNĄ Z WYKONANIEM NOWYCH OBRÓBEK BLACHARSKICH, RYNIEN I RUR SPUSTOWYCH Z BLACHY OCYNKOWANEJ, ELEMENTÓW INSTALACJI ODGROMOWEJ ORAZ NAPRAWA USZKODZONYCH FRAGMENTÓW DESKOWANIA DACHU NA BUDYNKU NR 30 NA TERENIE KOMPLEKSU WOJSKOWEGO JW. 4226 SKŁAD ORZYSZ W BEMOWIE PISKIM.

180585 / 2012-08-21 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont Domu Studenta nr 13 Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego przy Al. Wojska Polskiego 14 w Olsztynie

106907 / 2011-04-05 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Rejonowy Zarząd Infrastruktury - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Konserwacja podjazdów, naprawa i zabezpieczenie farbą antystatyczną posadzek w budynkach nr 1,2,3,4,5,6,10,12,14,15,16,17 na terenie JW. 1106 Skład Orzysz w Bemowie Piskim - postępowanie nr 14/RB.

242751 / 2009-12-14 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Rejonowy Zarząd Infrastruktury - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania nr 34843 - termomodernizacja budynku nr 7 wraz z jego wygrodzeniem i wykonaniem miejsc postojowych na 10 pojazdów w kompleksie 255 Wojskowego Sądu Garnizonowego w Olsztynie - postępowanie nr 63/RB

144180 / 2015-06-15 - Inny: jednostka organizacyjna MON

Rejonowy Zarząd Infrastruktury - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa budynku sztabowo-biurowego nr 5 w zakresie dostosowania systemów alarmowych i teleinformatycznych do istniejącej infrastruktury dla potrzeb SKW Białystok - postępowanie nr 85/RB

77446 / 2014-03-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Olsztyn - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa drogi dojazdowej do obiektów w obszarze D- przedłużenie ul. Jodłowej w Olsztynie

40530 / 2014-02-05 - Inny: Zakład budżetowy

Zakład Gospodarki Komunalnej w Szczytnie - Szczytno (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Rozbiórka kotłowni, komina stalowego, wiaty na opał, żelbetowego bunkra podziemnego na żużel, ogrodzenia z elementów betonowych, ogrodzenia z siatki, terenów utwardzonych oraz demontaż urządzeń technologicznych zlokalizowanych na terenie likwidowanej kotłowni węglowej położonej przy ul. Gen. Władysława Andersa 7 w Szczytnie, działki nr 342/9, 342/2, 342/1 obręb geodezyjny 2, jednostka ewidencyjna Szczytno.

165874 / 2013-04-25 - Inny: jednostka organizacyjna MON

Rejonowy Zarząd Infrastruktury - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa kotłowni wodnej opalanej olejem w budynku nr 10 wraz z wymianą istniejącej sieci cieplnej do budynków nr 5, 7, 8 i 9 w kompleksie wojskowym w m. Gołdap dla potrzeb JW 4808 - postępowanie 13/RB

313854 / 2013-08-05 - Inny: jednostka organizacyjna MON

Rejonowy Zarząd Infrastruktury - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa przyłącza elektroenergetycznego - usunięcie kolizji z rampą kolejową wbk 157 Białystok - postępowanie nr 29/RB

362561 / 2010-12-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Szkoła Policealna - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Kompleksowa rewitalizacja zabytkowego budynku internatu (roboty budowlane obiektu i terenu wokół) Adres: 10-052 Olsztyn, ul. Mariańska 3A

335235 / 2008-11-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Ełk - Ełk (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
REMONT I ADAPTACJA BUDYNKU POKOSZAROWEGO NA ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY DLA DOROSŁYCH W EŁKU

440952 / 2011-12-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych - Szczytno (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont instalacji technologii kotłowni wodnej opalanej gazem ziemnym, instalacji gazu, wewnętrznego przyłącza centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, w budynku gospodarczym przy ul. Niepodległości 15 w Szczytnie

114667 / 2010-05-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski w Pasłęku - Pasłęk (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
wykonanie remontu świetlicy wiejskiej w Mariance. współfinansowanych w ramach działania 4.1/413 Wdrażanie lokalnych strategi rozwoju, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 w ramach działania Odnowa i rozwój wsi

446324 / 2012-11-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Barczewo - Barczewo (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa sieci wodociągowej w miejscowościach Wójtowo - Nikielkowo - realizacja II, III, IV etapu budowy sieci rozdzielczej, część 2