Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

336611 / 2008-11-27 - Administracja rzÄ…dowa terenowa / UrzÄ…d Morski w Szczecinie (Szczecin)

Opracowanie Wariantowej koncepcji techniczno - kosztowej wraz z badaniami hydrodynamicznymi dla zadania - Przebudowa wejścia do portu w Mrzeżynie

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest:
- opracowanie Wariantowej koncepcji techniczno-kosztowej wraz z badaniami hydrodynamicznymi dla zadania PRZEBUDOWA WEJŚCIA DO PORTU W MRZEŻYNIE. - SYMBOL KATEGORII CPV - 71320000-7

Celem opracowania przedmiotowej koncepcji jest :

- określenie przyczyn obecnego systematycznego, intensywnego spłycania wejścia do portu oraz dokonanie oceny istniejącego poziomu bezpieczeństwa wejścia do portu pod względem nawigacyjnym,
- opracowanie wariantowe rozwiązań technicznych (minimum 3 warianty), mających na celu zasadniczą poprawę bezpieczeństwa żeglugi oraz możliwość utrzymania projektowanych głębokości na wejściu/wyjściu z portu Mrzeżyno.

Proponowane warianty ukształtowania falochronów (wejścia do portu) muszą być poparte badaniami hydrodynamicznymi oraz analizą nawigacyjną.

- oszacowanie kosztów realizacji poszczególnych wariantów koncepcji.

Przedmiotowa Koncepcja posłuży w dalszych etapach jako materiał wyjściowy do opracowania Studium Wykonalności i Programu Inwestycji oraz projektu budowlanego.

12. Opis - charakterystyka planowanej inwestycji stanowiącej przedmiot opracowania Wariantowej koncepcji techniczno-kosztowej .

1) Informacje ogólne o obiekcie
Lokalizacja:

- port Mrzeżyno usytuowany jest w rejonie Bałtyku Południowego, przy ujściu rzeki Regi do morza. Wejście do portu osłaniane jest przez dwa falochrony ( wschodni i zachodni), wychodzące na akwen morski - szczegółowa lokalizacja wg. załączonego planu sytuacyjnego ( Załącznik nr 7).

2) Cel i zakres przebudowy wejścia do portu w Mrzeżynie, podstawowe parametry techniczne istniejących obiektów hydrotechnicznych:

a) Cel przebudowy
Celem przebudowy wejścia do portu w Mrzeżynie jest wyeliminowanie lub znaczne zmniejszenie zjawiska spłycania wejścia, zmniejszenie nakładów na utrzymywanie założonych głębokości na podejściowym torze wodnym z morza do portu i na torze wewnątrz portu oraz zwiększenie bezpieczeństwa ruchu jednostek pływających wchodzących i wychodzących z portu.
b) Podstawowe parametry techniczne istniejących obiektów hydrotechnicznych :
- falochron zachodni
- długość 327,50 m, rzędna korony + 1,50 m (na głowicy + 3,00m), obciążenie naziomu qdop.= 10kN/m2, w części środkowej i nasadowej konstrukcja narzutowa, w części przygłowicowej narzut kamienny w obudowie ze ścianki szczelnej Larssen IIIn. Część głowicowa falochronu to palisada z rur o średnicy 508 mm wypełniona kamieniem. Głębokość dopuszczalna Hdop.= 4,60m.
W rejonie falochronu od strony wewnętrznej usytuowanych jest osiem dalb rurowych jednopalowych (osłonowych).
Na głowicy falochronu znajduje się stawa światła wejściowego.
- falochron wschodni
- długość 206,0 m, rzędna korony + 0,80 do 1,30 m, obciążenie naziomu qdop.=5kN/m2. Konstrukcję falochronu stanowi palisada z drewnianych pali o średnicy 35 cm wypełniona narzutem kamiennym. Dno od strony morza umocnione jest materacem faszynowo-kamiennym, na którym ułożono narzut kamienny
Głębokość dopuszczalna Hdop.= 4,60m.
W rejonie falochronu od strony wewnętrznej usytuowane są dwie dalby rurowe jednopalowe (osłonowe).
Na głowicy falochronu znajduje się stawa światła wejściowego.
- głębokości przy najważniejszych obiektach hydrotechnicznych portu
- falochrony w strefie głowicowej i przygłowicowej: od -6,0 m do - 4,60m, na odcinkach dalszych do - 2,0 m,
- Nabrzeże Odpraw Granicznych: głębokość eksploatacyjna 3,0 m, dopuszczalna 3,50 m,
- Nabrzeże Przeładunkowe: głębokość eksploatacyjna 3,0 m, dopuszczalna 3,80 m.

3. Zakres prac stanowiących przedmiot zamówienia:

3.1. Zakres badań hydrodynamicznych

- określenie wielkości i kierunku fali na wejściu do portu i w porcie w zależności od przyjmowanych wariantów kształtu falochronów,
- określenie kierunku i wielkości ruchu rumowiska w pobliżu i na wejściu do portu w Mrzeżynie,
- określenie wpływu kształtu falochronów na ruch rumowiska i na szybkość zapiaszczania wejścia do portu,
- ustalenie w jakim stopniu zapiaszczanie wejścia do portu zależy od ruchu rumowiska morskiego, a w jakim od rumowiska niesionego przez rzekę Regę. Badania powinny także określić wpływ zapiaszczania wejścia do portu na spłycanie toru wodnego wewnątrz portu i wzrost poziomu wody w rzece.
- badania hydrodynamiczne powinny uwzględnić wszystkie
(najbardziej niekorzystne) zjawiska i warunki hydrometeorologiczne, występujące w rejonie objętym badaniami.

3.2. Zakres opracowania Koncepcji objętej niniejszym zamówieniem o tytule jak w pkt. 1 Opisu Przedmiotu Zamówienia obejmuje:

- wariantowe, potwierdzone badaniami hydrodynamicznymi, zaprojektowanie takiej geometrii falochronów i przyjęcie takich ich parametrów, które pozwolą na wyeliminowanie ( przynajmniej w znacznej części ) zjawiska zapiaszczania wejścia do portu i na długotrwałe utrzymywanie założonych parametrów toru podejściowego i wewnątrz portu. Ponadto proponowane wariantowe rozwiązania techniczne muszą także powodować istotną poprawę warunków bezpieczeństwa żeglugi.
Każdy z przyjętych wariantów powinien zawierać odmienne rozwiązania techniczne i uwzględniać możliwość wykorzystania zarówno nowoczesnych materiałów i technologii stosowanych w budownictwie morskim i wodnym jak i klasycznych rozwiązań technicznych. Koncepcja powinna zawierać minimum 3 warianty obejmujące przebudowę układu falochronów, wraz z oszacowaniem kosztów ( uproszczony kosztorys z podziałem na grupy kosztów).
Niezależnie Wykonawca winien przeanalizować tzw. WARIANT O, który obejmowałby opcję polegającą na utrzymaniu istniejącego układu obiektów i analizę skutków braku ich przebudowy. Należy także przewidzieć ( jako dodatkowy wariant) ewentualność zatrudnienia małej pogłębiarki do ciągłej pracy na spłycanych torach wodnych i oszacować koszt zakupu oraz miesięczne koszty eksploatacji sprzętu - do ewentualnego poniesienia przez Zamawiającego ( Urząd Morski w Szczecinie ).
Przedstawione warianty powinny zawierać propozycje dające możliwość wyboru optymalnego rozwiązania uwzględniającego koszt inwestycji, trwałość samych budowli, zabezpieczenie przed wchodzeniem fali do portu oraz zdecydowane zmniejszenie częstotliwości i zakresu robót pogłębiarskich niezbędnych do utrzymania założonych głębokości.
- przeprowadzenie wstępnej analizy techniczno-ekonomicznej dotyczącej głębokości, jakie powinny być docelowo zastosowane na torze podejściowym oraz w kanale portowym - rozumianych jako infrastruktura dostępu do portu.
Obecne głębokości dla toru wodnego na odcinku wejściowym to 3,50 m, a w kanale portowym 3,0 m. Projektowe głębokości dla odcinka wejściowego do portu to - 4,60 m, w kanale portowym -3,80 m,
- analiza nawigacyjna dla poszczególnych wariantów.

4. Materiały wyjściowe załączone do niniejszego SIWZ:

4.1. Plan orientacyjny i sytuacyjny - (Załącznik nr 6)

4.2. Ekspertyza stateczności falochronu zachodniego w porcie Mrzeżyno - opracowana przez Biuro Inżynierskie Consultant, grudzień 2007, proj. Nr 12/07.
4.3 Sondaże z toru podejściowego i z toru wewnątrz portu z 2008 roku

5. Materiały, które Zamawiający dostarczy (wypożyczy) po podpisaniu umowy:

5.1.Studium nad modernizacją wejścia do portu Mrzeżyno i jego wpływem na sąsiednie odcinki brzegu. Aneks, opracowane przez Instytut Morski, Gdańsk 1976, egz. nr 3.
5.2. Projekt techniczny na przebudowę portu rybackiego w Mrzeżynie. Falochron Zachodni, opracowany przez BPBM Projmors, grudzień 1973, nr proj. 9622/4/PT/73.
5.3. Przebudowa portu rybackiego w Mrzeżynie. Falochron Zachodni - projekt zamienny, opracowany przez BPBM Bimor, wrzesień 1979, nr proj. 9622/4/PT/A/79/E-5.

5.4. Projekt techniczny na przebudowę portu rybackiego w Mrzeżynie. Falochron Wschodni, opracowany przez BPBM Projmors, listopad 1973, nr proj. 9622/3/PT/73.
5.5. Przebudowa portu rybackiego w Mrzeżynie. Falochron Wschodni. Aneks do projektu nr.9622/3/PT/73., opracowany przez BPBM Projmors, grudzień 1976, nr proj. 9622/3/PT/73.
5.6. Sondaże z toru podejściowego i z toru wewnątrz portu z lat 2005 i 2007.
5.7 Instrukcja eksploatacji i konserwacji obiektów inżynierskich urządzeń i instalacji technicznych w porcie Mrzeżyno. Branża hydrotechniczna - opracowana przez Biuro Projektów Budownictwa Morskiego, luty 82, nr projektu 9622/3/81.
5.8 Opis stanu istniejącego /inwentaryzacja/ małych portów i przystani województwa szczecińskiego. Port Mrzeżyno. Obiekty hydrotechniczne, opracowany przez Biuro Projektów Budownictwa Morskiego, grudzień 1979, nr projektu 510700/II-8/M-07.

Wymienione wyżej dokumentacje stanowią wszystkie materiały jakie Zamawiający posiada w swoich zasobach.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 336611

Data publikacji: 2008-11-27

Nazwa: Urząd Morski w Szczecinie

Ulica: pl. Stefana Batorego 4

Numer domu: 4

Miejscowość: Szczecin

Kod pocztowy: 70-207

Województwo / kraj: zachodniopomorskie

Numer telefonu: 091 4403423, 4403523

Numer faxu: 091 4403441

Regon: 00014501700000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja rządowa terenowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Opracowanie Wariantowej koncepcji techniczno - kosztowej wraz z badaniami hydrodynamicznymi dla zadania - Przebudowa wejścia do portu w Mrzeżynie

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest:
- opracowanie Wariantowej koncepcji techniczno-kosztowej wraz z badaniami hydrodynamicznymi dla zadania PRZEBUDOWA WEJŚCIA DO PORTU W MRZEŻYNIE. - SYMBOL KATEGORII CPV - 71320000-7

Celem opracowania przedmiotowej koncepcji jest :

- określenie przyczyn obecnego systematycznego, intensywnego spłycania wejścia do portu oraz dokonanie oceny istniejącego poziomu bezpieczeństwa wejścia do portu pod względem nawigacyjnym,
- opracowanie wariantowe rozwiązań technicznych (minimum 3 warianty), mających na celu zasadniczą poprawę bezpieczeństwa żeglugi oraz możliwość utrzymania projektowanych głębokości na wejściu/wyjściu z portu Mrzeżyno.

Proponowane warianty ukształtowania falochronów (wejścia do portu) muszą być poparte badaniami hydrodynamicznymi oraz analizą nawigacyjną.

- oszacowanie kosztów realizacji poszczególnych wariantów koncepcji.

Przedmiotowa Koncepcja posłuży w dalszych etapach jako materiał wyjściowy do opracowania Studium Wykonalności i Programu Inwestycji oraz projektu budowlanego.

12. Opis - charakterystyka planowanej inwestycji stanowiącej przedmiot opracowania Wariantowej koncepcji techniczno-kosztowej .

1) Informacje ogólne o obiekcie
Lokalizacja:

- port Mrzeżyno usytuowany jest w rejonie Bałtyku Południowego, przy ujściu rzeki Regi do morza. Wejście do portu osłaniane jest przez dwa falochrony ( wschodni i zachodni), wychodzące na akwen morski - szczegółowa lokalizacja wg. załączonego planu sytuacyjnego ( Załącznik nr 7).

2) Cel i zakres przebudowy wejścia do portu w Mrzeżynie, podstawowe parametry techniczne istniejących obiektów hydrotechnicznych:

a) Cel przebudowy
Celem przebudowy wejścia do portu w Mrzeżynie jest wyeliminowanie lub znaczne zmniejszenie zjawiska spłycania wejścia, zmniejszenie nakładów na utrzymywanie założonych głębokości na podejściowym torze wodnym z morza do portu i na torze wewnątrz portu oraz zwiększenie bezpieczeństwa ruchu jednostek pływających wchodzących i wychodzących z portu.
b) Podstawowe parametry techniczne istniejących obiektów hydrotechnicznych :
- falochron zachodni
- długość 327,50 m, rzędna korony + 1,50 m (na głowicy + 3,00m), obciążenie naziomu qdop.= 10kN/m2, w części środkowej i nasadowej konstrukcja narzutowa, w części przygłowicowej narzut kamienny w obudowie ze ścianki szczelnej Larssen IIIn. Część głowicowa falochronu to palisada z rur o średnicy 508 mm wypełniona kamieniem. Głębokość dopuszczalna Hdop.= 4,60m.
W rejonie falochronu od strony wewnętrznej usytuowanych jest osiem dalb rurowych jednopalowych (osłonowych).
Na głowicy falochronu znajduje się stawa światła wejściowego.
- falochron wschodni
- długość 206,0 m, rzędna korony + 0,80 do 1,30 m, obciążenie naziomu qdop.=5kN/m2. Konstrukcję falochronu stanowi palisada z drewnianych pali o średnicy 35 cm wypełniona narzutem kamiennym. Dno od strony morza umocnione jest materacem faszynowo-kamiennym, na którym ułożono narzut kamienny
Głębokość dopuszczalna Hdop.= 4,60m.
W rejonie falochronu od strony wewnętrznej usytuowane są dwie dalby rurowe jednopalowe (osłonowe).
Na głowicy falochronu znajduje się stawa światła wejściowego.
- głębokości przy najważniejszych obiektach hydrotechnicznych portu
- falochrony w strefie głowicowej i przygłowicowej: od -6,0 m do - 4,60m, na odcinkach dalszych do - 2,0 m,
- Nabrzeże Odpraw Granicznych: głębokość eksploatacyjna 3,0 m, dopuszczalna 3,50 m,
- Nabrzeże Przeładunkowe: głębokość eksploatacyjna 3,0 m, dopuszczalna 3,80 m.

3. Zakres prac stanowiących przedmiot zamówienia:

3.1. Zakres badań hydrodynamicznych

- określenie wielkości i kierunku fali na wejściu do portu i w porcie w zależności od przyjmowanych wariantów kształtu falochronów,
- określenie kierunku i wielkości ruchu rumowiska w pobliżu i na wejściu do portu w Mrzeżynie,
- określenie wpływu kształtu falochronów na ruch rumowiska i na szybkość zapiaszczania wejścia do portu,
- ustalenie w jakim stopniu zapiaszczanie wejścia do portu zależy od ruchu rumowiska morskiego, a w jakim od rumowiska niesionego przez rzekę Regę. Badania powinny także określić wpływ zapiaszczania wejścia do portu na spłycanie toru wodnego wewnątrz portu i wzrost poziomu wody w rzece.
- badania hydrodynamiczne powinny uwzględnić wszystkie
(najbardziej niekorzystne) zjawiska i warunki hydrometeorologiczne, występujące w rejonie objętym badaniami.

3.2. Zakres opracowania Koncepcji objętej niniejszym zamówieniem o tytule jak w pkt. 1 Opisu Przedmiotu Zamówienia obejmuje:

- wariantowe, potwierdzone badaniami hydrodynamicznymi, zaprojektowanie takiej geometrii falochronów i przyjęcie takich ich parametrów, które pozwolą na wyeliminowanie ( przynajmniej w znacznej części ) zjawiska zapiaszczania wejścia do portu i na długotrwałe utrzymywanie założonych parametrów toru podejściowego i wewnątrz portu. Ponadto proponowane wariantowe rozwiązania techniczne muszą także powodować istotną poprawę warunków bezpieczeństwa żeglugi.
Każdy z przyjętych wariantów powinien zawierać odmienne rozwiązania techniczne i uwzględniać możliwość wykorzystania zarówno nowoczesnych materiałów i technologii stosowanych w budownictwie morskim i wodnym jak i klasycznych rozwiązań technicznych. Koncepcja powinna zawierać minimum 3 warianty obejmujące przebudowę układu falochronów, wraz z oszacowaniem kosztów ( uproszczony kosztorys z podziałem na grupy kosztów).
Niezależnie Wykonawca winien przeanalizować tzw. WARIANT O, który obejmowałby opcję polegającą na utrzymaniu istniejącego układu obiektów i analizę skutków braku ich przebudowy. Należy także przewidzieć ( jako dodatkowy wariant) ewentualność zatrudnienia małej pogłębiarki do ciągłej pracy na spłycanych torach wodnych i oszacować koszt zakupu oraz miesięczne koszty eksploatacji sprzętu - do ewentualnego poniesienia przez Zamawiającego ( Urząd Morski w Szczecinie ).
Przedstawione warianty powinny zawierać propozycje dające możliwość wyboru optymalnego rozwiązania uwzględniającego koszt inwestycji, trwałość samych budowli, zabezpieczenie przed wchodzeniem fali do portu oraz zdecydowane zmniejszenie częstotliwości i zakresu robót pogłębiarskich niezbędnych do utrzymania założonych głębokości.
- przeprowadzenie wstępnej analizy techniczno-ekonomicznej dotyczącej głębokości, jakie powinny być docelowo zastosowane na torze podejściowym oraz w kanale portowym - rozumianych jako infrastruktura dostępu do portu.
Obecne głębokości dla toru wodnego na odcinku wejściowym to 3,50 m, a w kanale portowym 3,0 m. Projektowe głębokości dla odcinka wejściowego do portu to - 4,60 m, w kanale portowym -3,80 m,
- analiza nawigacyjna dla poszczególnych wariantów.

4. Materiały wyjściowe załączone do niniejszego SIWZ:

4.1. Plan orientacyjny i sytuacyjny - (Załącznik nr 6)

4.2. Ekspertyza stateczności falochronu zachodniego w porcie Mrzeżyno - opracowana przez Biuro Inżynierskie Consultant, grudzień 2007, proj. Nr 12/07.
4.3 Sondaże z toru podejściowego i z toru wewnątrz portu z 2008 roku

5. Materiały, które Zamawiający dostarczy (wypożyczy) po podpisaniu umowy:

5.1.Studium nad modernizacją wejścia do portu Mrzeżyno i jego wpływem na sąsiednie odcinki brzegu. Aneks, opracowane przez Instytut Morski, Gdańsk 1976, egz. nr 3.
5.2. Projekt techniczny na przebudowę portu rybackiego w Mrzeżynie. Falochron Zachodni, opracowany przez BPBM Projmors, grudzień 1973, nr proj. 9622/4/PT/73.
5.3. Przebudowa portu rybackiego w Mrzeżynie. Falochron Zachodni - projekt zamienny, opracowany przez BPBM Bimor, wrzesień 1979, nr proj. 9622/4/PT/A/79/E-5.

5.4. Projekt techniczny na przebudowę portu rybackiego w Mrzeżynie. Falochron Wschodni, opracowany przez BPBM Projmors, listopad 1973, nr proj. 9622/3/PT/73.
5.5. Przebudowa portu rybackiego w Mrzeżynie. Falochron Wschodni. Aneks do projektu nr.9622/3/PT/73., opracowany przez BPBM Projmors, grudzień 1976, nr proj. 9622/3/PT/73.
5.6. Sondaże z toru podejściowego i z toru wewnątrz portu z lat 2005 i 2007.
5.7 Instrukcja eksploatacji i konserwacji obiektów inżynierskich urządzeń i instalacji technicznych w porcie Mrzeżyno. Branża hydrotechniczna - opracowana przez Biuro Projektów Budownictwa Morskiego, luty 82, nr projektu 9622/3/81.
5.8 Opis stanu istniejącego /inwentaryzacja/ małych portów i przystani województwa szczecińskiego. Port Mrzeżyno. Obiekty hydrotechniczne, opracowany przez Biuro Projektów Budownictwa Morskiego, grudzień 1979, nr projektu 510700/II-8/M-07.

Wymienione wyżej dokumentacje stanowią wszystkie materiały jakie Zamawiający posiada w swoich zasobach.

Kody CPV:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Czas: D

Data zakończenia: 31/07/2009

opis_war:
1. Każdy z Wykonawców ma obowiązek złożyć następujące oświadczenia i dokumenty potwierdzające spełnienie warunków udziału w postępowaniu:
1) Oświadczenie Wykonawcy, o spełnianiu warunków określonych w art.22 ustawy według wzoru stanowiącego Załącznik nr 2 do niniejszej SIWZ .
W przypadku składania oferty wspólnej ww. oświadczenie składa każdy z Wykonawców składających ofertę wspólną.
2) Aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
W przypadku składania oferty wspólnej ww. dokument składa każdy z Wykonawców składających ofertę wspólną.
3) Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia wraz z danymi
na temat ich kwalifikacji zawodowych niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności według wzoru stanowiącego Załącznik nr 3 do niniejszej SIWZ.
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, iż dysponuje minimum 1 osobą posiadającą uprawnienia bez ograniczeń do projektowania w budownictwie w specjalności hydrotechnicznej, osoby te muszą przedłożyć kserokopie dokumentów stwierdzających, że posiadają wymagane uprawnienia do projektowania bez ograniczeń.
4) Wykaz wykonanych prac w okresie ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, odpowiadających swoim rodzajem i wartością pracom stanowiącym przedmiot zamówienia z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców według wzoru, stanowiącego załącznik nr 4 do niniejszej SIWZ oraz dokumenty potwierdzające, że prace te zostały wykonane należycie ( referencje).
Zamawiający uzna, że Wykonawca posiada niezbędne doświadczenie, jeżeli wykaże, iż w ciągu ostatnich trzech lat wykonał minimum 1 pracę podobną do objętej przedmiotem zamówienia. Za prace podobne Zamawiający uzna wykonanie projektów lub koncepcji projektowych morskich obiektów hydrotechnicznych opracowanych z wykorzystaniem badań hydrodynamicznych dotyczących tych obiektów - o wartości minimum 100 000,00 zł.
W przypadku składania oferty wspólnej Wykonawcy składający ofertę wspólną składają jeden wspólny ww. wykaz. Warunek zostanie uznany przez Zamawiającego za spełniony, jeżeli Wykonawcy składający ofertę wspólną będą spełniać go łącznie

3. Ponadto Wykonawcy mają dołączyć do oferty następujące dokumenty:
1) ofertę cenową (Formularz oferty) zgodnie z Rozdziałem I pkt 3 SIWZ - Załącznik nr 1 wraz z wyceną poszczególnych elementów opracowania -Załącznik
nr 1 a)
W przypadku składania oferty wspólnej należy złożyć jeden dokument
2) pełnomocnictwo, o którym mowa w Rozdziale III pkt 1 SIWZ ;
Tylko w przypadku składania oferty wspólnej
3) oświadczenie według wzoru stanowiącego Załącznik nr 5 do SIWZ wskazujące
część zamówienia, której wykonanie Wykonawca powierzy Podwykonawcom
(jeżeli Wykonawca przewiduje udział Podwykonawców).
W przypadku składania oferty wspólnej należy złożyć jeden dokument

4. Zamawiający wezwie Wykonawców, którzy w określonym terminie nie złożą oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy, lub którzy złożyli dokumenty, o których mowa w art.25 ust. 1, zawierające błędy do ich uzupełnienia w wyznaczonym terminie, chyba że mimo ich uzupełnienia oferta Wykonawcy podlega odrzuceniu lub konieczne byłoby unieważnienie postępowania; oświadczenia lub dokumenty powinny potwierdzać spełnianie przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu oraz spełnianie przez oferowane dostawy wymagań określonych przez Zamawiającego, nie później niż w dniu wyznaczonym przez Zamawiającego, jako termin uzupełnienia oświadczeń lub dokumentów.
5. Niespełnienie warunków, o których mowa w pkt 1 bądź nie dołączenie do oferty dokumentów i oświadczeń potwierdzających ich spełnianie spowoduje wykluczenie Wykonawcy z postępowania.
6. Oferty, które nie będą zawierały dokumentów, o których mowa w pkt 3 ppkt.1 zostaną odrzucone na podstawie art. 89 ust 1 pkt 2) ustawy.

inf_osw: jw.

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.ums.gov.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Morski w Szczecinie, Pl. Batorego 4, 70-207 Szczecin, Zespół ds. Zamówień Publicznych pokój nr 110

Data składania wniosków, ofert: 11/12/2008

Godzina składania wniosków, ofert: 10:30

Miejsce składania:
Urząd Morski w Szczecinie, Pl. Batorego 4, 70-207 Szczecin,Zespół ds. Zamówień Publicznych pokój nr 110

On: on

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Podobne przetargi

50586 / 2010-02-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Szczecin - Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego remontu chodników oraz wykonania miejsc parkingowych w ciągu al. Wyzwolenia na odcinku od pl. Żołnierza Polskiego do pl. Rodła (po obu stronach) oraz w ciągu pl. Żołnierza Polskiego na odcinku od pl. Hołdu Pruskiego do al. Wyzwolenia w Szczecinie.

127164 / 2016-05-19 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miejski w Policach - Police (zachodniopomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
OPRACOWANIE KOMPLEKSOWEJ DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ PN.:BUDOWA ŚCIEŻKI ROWEROWEJ W MIEJSCOWOŚCI TRZEBIEŻ.

192629 / 2011-07-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Szczecin - Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
OPRACOWANIE PROGRAMU FUNKCJONALNO-UŻYTKOWEGO W RAMACH ZADANIA PN. PRZEBUDOWA ULIC: GÓRNOSLĄSKIEJ (WRAZ ZE SKRZYŻOWANIEM Z ULICĄ GDAŃSKĄ) I BASENOWEJ.

29032 / 2014-01-24 - Uczelnia publiczna

Akademia Morska w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie pełnobranżowej dokumentacji projektowej dla zadania - Remont wraz z przebudową sali gimnastycznej Akademii Morskiej w Szczecinie przy ulicy Willowej 2-4 (nr działek: 4/10 obr. 3018 Nad Odrą 18)

321770 / 2015-11-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Usług Komunalnych w Gryficach - Gryfice (zachodniopomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Usługa projektowa polegająca na opracowaniu koncepcji programowo-przestrzennej przyłączenia do miejskiej sieci kanalizacji sanitarnej w Gryficach kompleksu administracyjno-mieszkaniowego Nadleśnictwa Gryfice w ramach zadania inwestycyjnego Gminy Gryfice pn. Dokumentacja na modernizację oczyszczalni i kanalizacji sanitarnej w Gryficach

167192 / 2011-06-21 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowej pn. Wykonanie zabezpieczeń w celu ograniczenia śmiertelności płazów na drodze ekspresowej S-3 na odcinku Szczecin -Gorzów Wielkopolski od km 0+000 do km 81+000

348296 / 2014-10-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Postomino - Postomino (zachodniopomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania: Budowa sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej na Nowym Osiedlu w miejscowości Jarosławiec oraz Modernizacja oczyszczalni ścieków w miejscowości Jarosławiec

279740 / 2015-10-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Szczecinek - Szczecinek (zachodniopomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej na budowę sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłocznej wraz z przyłączami kanalizacyjnymi, przepompowniami ścieków i zasilaniem energetycznym przepompowni ścieków dla miejscowości Kwakowo z podłączeniem do istniejącej kanalizacji tłocznej na trasie Trzebiechowo - Wierzchowo

248147 / 2009-12-18 - Uczelnia publiczna

Akademia Morska w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie pełnobranżowej dokumentacji dla zadania - Przebudowa sali jadalnej na salę wykładową w budynku Stołówki Akademii Morskiej w Szczecinie przy ul. Szczerbcowej 4

69412 / 2012-03-07 - Uczelnia publiczna

Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak - Kołobrzeg (zachodniopomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie projektu architektoniczno-budowlanego i technologicznego przebudowy oraz adaptacji pomieszczeń w budynku przy ul.Katedralnej 12 do funkcji pracowni gastronomicznej

245411 / 2011-09-14 - Uczelnia publiczna

Akademia Morska w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie pełnobranżowej dokumentacji projektowo - kosztorysowej na potrzeby projektu ZIELONA ENERGETYKA - Rozwój bazy B+R dla energetyki wiatrowej w Akademii Morskiej w Szczecinie przy ul. Wały Chrobrego 1-2

74628 / 2015-04-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Goleniów - Goleniów (zachodniopomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej na budowę oświetlenia ulicznego przy ulicy Rumiankowej, Paproci, Miętowej, Starzyńskiego w Goleniowie

77047 / 2016-06-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Cedynia - Cedynia (zachodniopomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji technicznych dla zadań drogowych realizowanych na terenie miasta Cedynia..

31806 / 2015-02-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Pełczyce - Pełczyce (zachodniopomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie koncepcji oraz projektu budowlano-wykonawczego wraz z dokumentacją kosztorysową uzbrojenia terenów inwestycyjnych KSSSE Podstrefa Pełczyce

384332 / 2012-10-05 - Inny: Jednostka Organizacyjna MON

Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Usługa polegająca na opracowaniu programu inwestycji na realizację zadania polegającego na przebudowie sieci i zewnętrznych instalacji wodociągowych, kanalizacji sanitarnej i deszczowej na terenie kompleksu wojskowego zlokalizowanego w Szczecinie przy ul. Wojska Polskiego 250.

147462 / 2015-06-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Goleniów - Goleniów (zachodniopomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej na wykonanie ciągu komunikacyjnego od osiedla do szkoły w Komarowie

37724 / 2011-03-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Zarząd Dróg w Koszalinie - Manowo (zachodniopomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej dla zadania pn: Przebudowa i remont drogi powiatowej nr 0379Z Koszalin-Niedalino

163808 / 2010-06-11 - Podmiot prawa publicznego

Uzdrowisko Połczyn S.A. - Połczyn Zdrój (zachodniopomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowej Zakładu Przyrodoleczniczego Borkowo i budynku B sanatorium Irena

6532 / 2009-01-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Stargardzki - Stargard Szczeciński (zachodniopomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowej modernizacji budynku A Centrum Kształcenia Praktycznego w Stargardzie Szczecińskim przy ulicy Pierwszej Brygady 35