Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

236128 / 2011-08-09 - Administracja samorządowa / Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przeworsku (Przeworsk)

Organizacja i przeprowadzenie szkoleń w podziale na 9 części w związku z realizacją projektu pt.: Czas na aktywność w Gminie Miejskiej Przeworsk, realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przeworsku na podstawie umowy zawartej z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie o dofinansowanie wyżej wskazanego projektu, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VII - Promocja integracji społecznej

Opis zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje organizację i przeprowadzenie szkolenia
w zakresie:
1. Część I zamówienia - KURS DRWAL - OPERATOR PILARKI SPALINOWEJ
2. Część II zamówienia - OPERATOR WÓZKA WIDŁOWEGO
3. Część III zamówienia - OPERATOR KOPARKO - ŁADOWARKI
4. Część IV zamówienia - FRYZJER
5. Część V zamówienia - Kosmetyczka
6. Część VI zamówienia - Kucharz małej gastronomii
7. Część VII zamówienia - Kelner-barman
8. Część VIII zamówienia - Magazynier
9. Część IX zamówienia - Masażysta

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia.
1.W ramach organizacji i przeprowadzenia kursów-szkoleń przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie autorskich programów zajęć oraz ich realizację, nadzór metodyczny organizacyjny nad realizacją kursów-szkoleń. Wykonawca zapewni, że programy kursów/szkoleń zawodowych i ich przeprowadzenie odbędzie się zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
2.Kursy-szkolenia Wykonawca zrealizuje dla wskazanej liczby Uczestników Projektu, we wskazanej liczbie godzin dydaktycznych (1 godz = 45 min.) oraz we wskazanym przez Zamawiającego miejscu, terminie i zgodnie z ustalonym przez Zamawiającego programem szkoleń.
3. szkolenia i kursy mają zakończyć się oceną zdobytych umiejętności oraz wydaniem stosownych dokumentów: certyfikatu, dyplomu lub zaświadczenia o ukończeniu szkolenia zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami (Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006r. w sprawie uzyskania i uzupełnienia przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych Dz. U. z 2006r. Nr 31, poz. 216 ).
4.Wykonawca pokrywa koszty niezbędnych badań lekarskich uczestników danego szkolenia-kursu.
5.Zajęcia szkoleniowe mają odbywać się od poniedziałku do piątku. Maksymalna ilość godzin dydaktycznych 8 godzin dziennie.
6.Wykonawca zapewnia: sale szkoleniowe, specjalistyczny sprzęt dydaktyczny, materiały szkoleniowe dla uczestników.
7. Wykonawca zapewnia warunki zgodnie z przepisami BHP.
8. Wykonawca zapewnia catering obejmujący gorące danie, kawę i herbatę, ciasteczka.
9.Wykonawca pokrywa koszty ubezpieczenia uczestników od następstw nieszczęśliwych wypadków NW (podczas szkolenia, w drodze na szkolenie i ze szkolenia).
10. Zamawiający zastrzega sobie możliwość prowadzenia bieżącego nadzoru nad procesem szkolenia uczestników na każdym jego etapie.

11. Wykonawca dokona rejestracji instytucji szkoleniowej i szkolenia w internetowej bazie ofert szkoleniowych dostępnej na stronie www.inwestycjawkadry.pl i aktualizowania w tej bazie informacji o każdym kursie/szkoleniu organizowanym w ramach projektu nie rzadziej niż raz w miesiącu.


I. KURS DRWAL - OPERATOR PILARKI SPALINOWEJ
Celem szkolenia jest nabycie i opanowanie przez kandydatów podstawowych umiejętności z zakresu zasady działania pilarki spalinowej, jej obsługi oraz konserwacji zapewniającej sprawne działanie urządzenia oraz bezpieczeństwo użytkowania,
technik pracy pilarką spalinową.
Zakres tematyczny obejmuje zasady bezpieczeństwa i higieny pracy pilarką spalinową, paliwa, oleje i smary używane w eksploatacji pilarki, budowa pilarki, przygotowanie do pracy oraz utrzymanie odpowiedniego stanu technicznego,
narzędzia i sprzęt pomocniczy do pozyskania drewna, techniki ścinki i obalania drzew normalnych i tzw. trudnych, okrzesywanie drzew ściętych, przerzynka drewna, zasady organizacji procesu pozyskania drewna.
Liczba zaświadczeń certyfikatów 1
Liczba godzin 120 godzin dydaktycznych
Termin realizacji szkolenia kursu wrzesień listopad 2011r.
Miejsce szkolenia kursu Przeworsk lub inna miejscowość do 50 km od siedziby Zamawiającego, wg zasad przewidzianych dla Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Dodatkowe zadania Wykonawcy, zwrot kosztów przejazdu dla uczestników szkolenia.
II. OPERATOR WÓZKA WIDŁOWEGO
Cel szkolenia jest uzyskanie uprawnień dających prawo do kierowania wózkami jezdniowymi z napędem silnikowym następujących typów, naładowane, unoszące , podnośnikowe oraz dodatkowo uprawnień do wymiany butli gazowych.
Zakres tematyczny obejmuje wiadomości i praktyczne umiejętności z zakresu zapoznania z budową i zasadą działania wózków różnych typów, pozwalające na ich prawidłową eksploatacj, wiadomości z zakresu ładunkoznawstwa, czynności operatora przy obsłudze i w czasie pracy wózków widłowych, przygotowanie do samodzielnego prowadzenia wózka i wykonywania operacji manewrowych osprzętem wózka oraz do jego obsługi, zaznajomienie z obowiązującymi przepisami bhp, zasadami poruszania się po terenie zakładu pracy, bezpieczeństwem przeciwpożarowym, zapoznanie z zasadami udzielanie pierwszej
pomocy przedlekarskiej, pokaz i wykonanie sposobu wymiany butli zgodnie z przepisami i zasadami bhp i ppoż., z uwzględnieniem poszczególnych czynności i szczególnym zwróceniem uwagi na czynności trudne i niebezpieczne, zapoznanie uczestników z zagadnieniami dotyczącymi dozoru technicznego, dopuszczenie wózków do eksploatacji, eksploatacja i konserwacja wózków.

Liczba zaświadczeń certyfikatów 2
Liczba godzin 80 godzin dydaktycznych
Termin realizacji szkolenia kursu wrzesień listopad 2011r.
Miejsce szkolenia kursu Przeworsk lub inna miejscowość do 50 km od siedziby Zamawiającego, wg zasad przewidzianych dla Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Dodatkowe zadania Wykonawcy, zwrot kosztów przejazdu dla uczestników szkolenia.

III. OPERATOR KOPARKO - ŁADOWARKI
Celem szkolenia jest zdobycie przez uczestników uprawnień operatora koparko - ładowarki.
Zakres tematyczny obejmuje użytkowanie eksploatacyjne sprzętu dokumentacja techniczna BHP przy obsłudze koparko - ładowarki podstawy elektrotechniki silniki spalinowe elementy hydrauliki i budowa koparko - ładowarki, technologia robót oraz zajęcia praktyczne zgodnie z rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 20.09.2001r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz. U. z 2001r. Nr 118 poz.1263).
Liczba zaświadczeń- certyfikatów : 2
Liczba godzin - 170 godzin dydaktycznych
Termin realizacji szkolenia-kursu - wrzesień - listopad 2011r.
Miejsce szkolenia-kursu: Przeworsk lub inna miejscowość do 50 km od siedziby Zamawiającego, wg zasad przewidzianych dla Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Dodatkowe zadania Wykonawcy: zwrot kosztów przejazdu dla uczestników szkolenia.

IV. FRYZJER
Celem szkolenia jest uzyskanie umiejętności zawodowych niezbędnych przy wykonywaniu zawodu fryzjera.
Zakres tematyczny obejmuje: organizację pracy w salonie fryzjerskim, standardowe wyposażenie salonu fryzjerskiego, budowę włosa, właściwości fizyczne, rodzaje keratyn we włosie i ich znaczenie przy procesach chemicznych, powitanie klienta, mycie głowy jako podstawowy zabieg wykonywany w salonach fryzjerskich, trwała (ondulacja wodna i chemiczna), techniki strzyżenia( męskie i damskie), modelowanie włosów z zastosowaniem różnych technik skręcania i prostowania, skręcanie włosów za pomocą wałków i tworzenia fryzur dziennych, koloryzacja: pełna, odrostów oraz włosów siwych, BHP pracy fryzjera, dobieranie uczesań do typu urody.

Liczba zaświadczeń certyfikatów : 1
Liczba godzin - 170 godzin dydaktycznych
Termin realizacji szkolenia-kursu - wrzesień - listopad 2011r.
Miejsce szkolenia-kursu: Przeworsk lub inna miejscowość do 50 km od siedziby Zamawiającego, wg zasad przewidzianych dla Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Dodatkowe zadania Wykonawcy: zwrot kosztów przejazdu dla uczestników szkolenia.

V. Kosmetyczka
Celem szkolenia jest nabycie umiejętności zawodowych niezbędnych przy wykonywaniu zawody kosmetyczka.
Zakres tematyczny obejmuje: wiadomości z zakresu zasad BHP, higieny w gabinecie, wyposażenie stanowiska pracy, metody oraz środki do dezynfekcji (obsługa urządzeń do sterylizacji i dezynfekcji), budowa skóry, funkcje skóry, rodzaje cer i ich charakterystyka, pielęgnacja twarzy i ciała w gabinecie kosmetycznym (dostosowanie zabiegu do potrzeb klienta, rodzaje zabiegów, wybór zabiegu ze względu na rodzaj cery), podstawy dermatologii (najczęściej spotykane schorzenia w gabinecie kosmetycznym, choroby skóry), podstawy chemii kosmetycznej (składniki aktywne, zioła), zagadnienia teoretyczne dotyczące poszczególnych zajęć praktycznych (wskazania i przeciwwskazania do wykonywanych zabiegów, schemat zabiegów wraz z opisem wykonywanych czynności), środki do farbowania brwi i rzęs, pielęgnacja i farbowanie brwi i rzęs, korekta kształtu brwi, warsztat pracy makijażysty, przygotowanie twarzy do makijażu , makijaż dzienny i wieczorowy, profesjonalny demakijaż.

Liczba zaświadczeń- certyfikatów : 3
Liczba godzin - 120 godzin dydaktycznych
Termin realizacji szkolenia-kursu - wrzesień - listopad 2011r.
Miejsce szkolenia-kursu: Przeworsk lub inna miejscowość do 50 km od siedziby Zamawiającego, wg zasad przewidzianych dla Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Dodatkowe zadania Wykonawcy: zwrot kosztów przejazdu dla uczestników szkolenia.

VI. Kucharz małej gastronomii
Celem szkolenia jest nabycie przez uczestników wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności do wykonywania zawodu Kucharz małej gastronomii.
Zakres tematyczny obejmuje : organizację stanowiska pracy, stosowanie zasad zdrowego i prawidłowego żywienia, przestrzeganie przepisów sanitarno-epidemiologicznych, przepisy BHP i PPOŻ w zakładach żywienia zbiorowego, obliczanie wartości odżywczej i energetycznej potraw dokonywanie oceny jakościowej surowców, półproduktów i gotowych potraw, ocenianie przydatności surowców i półproduktów do obróbki kulinarnej, przeprowadzanie obróbki wstępnej i obróbki cieplnej, przygotowanie zup, sosów i potraw z różnych produktów oraz ciast, deserów i napojów, dobieranie dodatków do różnych potraw, obsługiwanie maszyn i urządzeń, technologia zabezpieczania i przechowywania żywności oraz zajęcia praktyczne.

Liczba zaświadczeń certyfikatów : 10
Liczba godzin - 120 godzin dydaktycznych
Termin realizacji szkolenia -kursu - wrzesień - listopad 2011r.
Miejsce szkolenia-kursu: Miasto Przeworsk, wg zasad przewidzianych dla Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

VII. Kelner-barman
Celem szkolenia jest nabycie przez uczestników wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności do wykonywania zawodu kelner - barman.
Zakres tematyczny obejmuje: Podstawowe wiadomości o zakładach gastronomicznych, praca kasjera ( barmana - kelnera) -obsługa kasy fiskalnej systemy rozliczeń kelnerskich oraz sposoby załatwiania skarg i wniosków, wyposażenie części handlowej i ekspedycyjnej zakładu gastronomicznego w podstawowy sprzęt potrzebny do obsługi konsumentów, systemy obsługi w zakładach gastronomicznych, czynności porządkowe wykonywane w części handlowej i ekspedycyjnej zakładu gastronomicznego, przygotowanie sali konsumenckiej do obsługi konsumenta, poziom i kultura obsługi konsumenta w zakładzie gastronomicznym, technika noszenia naczyń i tac, ogólne zasady serwowania dań w zakładzie gastronomicznym (serwis a la carle), technika podawania potraw , sposoby podawania deserów, zasady przygotowania potraw przez kelnera w obecności konsumenta, technika podawania napojów bezalkoholowych gorących i zimnych, technika podawania napojów alkoholowych, organizacja przyjęć - bankietów w zakładach gastronomicznych, podstawowe przepisy BHP.
Liczba zaświadczeń, certyfikatów : 3
Liczba godzin - 90 godzin dydaktycznych
Termin realizacji szkolenia,kursu - wrzesień - listopad 2011r.
Miejsce szkolenia,kursu: Miasto Przeworsk, wg zasad przewidzianych dla Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

VIII. Magazynier
Celem szkolenia jest: nabycie umiejętności w zakresie sprzedaży i gospodarki magazynowej oraz wiedzy w zakresie wystawiania dokumentów sprzedażowych i magazynowych.
Zakres tematyczny obejmuje: gospodarkę magazynową ( obrót magazynowy, inwentaryzacja zasobów magazynowych, proces magazynowy, funkcje magazynów, zadania i odpowiedzialność materialna pracowników magazynowych, gospodarka opakowaniami, elementy zbytu, wyposażenie magazynowe), towaroznawstwo ( organizacja zaopatrzenia elementy towaroznawstwa, badanie jakości i zasady odbioru jakościowego towaru gospodarka zapasami i opakowaniami, sztuka sprzedaży, reklama towaru, usługi towarzyszące i dodatkowe przy sprzedaży towarów, przyjmowanie reklamacji, skarg i wniosków), BHP, PPOŻ, HACCP, Kasy fiskalne (opis techniczny kas fiskalnych, uruchomienie i obsługa kasy, operacje raportów, raport z pamięci fiskalnej, instrukcja programowania - raport, systemu - sieci IRC, zajęcia praktyczne na kasach fiskalnych).

Liczba zaświadczeń, certyfikatów : 1
Liczba godzin - 80 godzin dydaktycznych
Termin realizacji szkolenia,kursu - wrzesień - listopad 2011r.
Miejsce szkolenia,kursu: Przeworsk lub inna miejscowość do 50 km od siedziby Zamawiającego, wg zasad przewidzianych dla Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Dodatkowe zadania Wykonawcy: zwrot kosztów przejazdu dla uczestników szkolenia.

IX. Masażysta
Celem szkolenia jest: nabycie przez uczestników wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności do wykonywania zawodu masażysta.
Zakres tematyczny obejmuje: anatomię poszczególnych układów organizmu , układ szkieletowy, mięśniowy, nerwowy, krwionośny, limfatyczny, teoria masażu klasycznego - wskazania i przeciwwskazania, omówienie techniki masażu klasycznego i jego pochodnych: masażu (sportowego, relaksującego, leczniczego, limfatycznego, odchudzającego, kosmetycznego), praktyka masażu - zapoznanie się z chwytami poszczególnych technik masażu oraz ich doskonalenie na poszczególnych częściach ciała, zarys patologii z elementami kinezyterapii, wprowadzenie, typy budowy ciała człowieka, wady postawy ich korekta i profilaktyka, usprawnianie, zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, jego charakterystyka, objawy i usprawnienie, masaż limfatyczny, podstawy teoretyczne i nauka masażu na kończynie dolnej, masaż izometryczny-nauka masażu na wybranych mięśniach, masaż segmentarny- podstawy teoretyczne.
Liczba zaświadczeń, certyfikatów : 1
Liczba godzin - 150 godzin dydaktycznych
Termin realizacji szkolenia,kursu - wrzesień - listopad 2011r.
Miejsce szkolenia,kursu: Przeworsk lub inna miejscowość do 50 km od siedziby Zamawiającego, wg zasad przewidzianych dla Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Dodatkowe zadania Wykonawcy: zwrot kosztów przejazdu dla uczestników szkolenia.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 236128

Data publikacji: 2011-08-09

Nazwa: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przeworsku

Ulica: ul. Krakowska 30

Numer domu: 30

Miejscowość: Przeworsk

Kod pocztowy: 37-200

Województwo / kraj: podkarpackie

Numer telefonu: 016 6487216, 6488750

Numer faxu: 016 6487216 w. 18

Regon: 65003278400000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Organizacja i przeprowadzenie szkoleń w podziale na 9 części w związku z realizacją projektu pt.: Czas na aktywność w Gminie Miejskiej Przeworsk, realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przeworsku na podstawie umowy zawartej z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie o dofinansowanie wyżej wskazanego projektu, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VII - Promocja integracji społecznej

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiot zamówienia obejmuje organizację i przeprowadzenie szkolenia
w zakresie:
1. Część I zamówienia - KURS DRWAL - OPERATOR PILARKI SPALINOWEJ
2. Część II zamówienia - OPERATOR WÓZKA WIDŁOWEGO
3. Część III zamówienia - OPERATOR KOPARKO - ŁADOWARKI
4. Część IV zamówienia - FRYZJER
5. Część V zamówienia - Kosmetyczka
6. Część VI zamówienia - Kucharz małej gastronomii
7. Część VII zamówienia - Kelner-barman
8. Część VIII zamówienia - Magazynier
9. Część IX zamówienia - Masażysta

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia.
1.W ramach organizacji i przeprowadzenia kursów-szkoleń przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie autorskich programów zajęć oraz ich realizację, nadzór metodyczny organizacyjny nad realizacją kursów-szkoleń. Wykonawca zapewni, że programy kursów/szkoleń zawodowych i ich przeprowadzenie odbędzie się zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
2.Kursy-szkolenia Wykonawca zrealizuje dla wskazanej liczby Uczestników Projektu, we wskazanej liczbie godzin dydaktycznych (1 godz = 45 min.) oraz we wskazanym przez Zamawiającego miejscu, terminie i zgodnie z ustalonym przez Zamawiającego programem szkoleń.
3. szkolenia i kursy mają zakończyć się oceną zdobytych umiejętności oraz wydaniem stosownych dokumentów: certyfikatu, dyplomu lub zaświadczenia o ukończeniu szkolenia zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami (Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006r. w sprawie uzyskania i uzupełnienia przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych Dz. U. z 2006r. Nr 31, poz. 216 ).
4.Wykonawca pokrywa koszty niezbędnych badań lekarskich uczestników danego szkolenia-kursu.
5.Zajęcia szkoleniowe mają odbywać się od poniedziałku do piątku. Maksymalna ilość godzin dydaktycznych 8 godzin dziennie.
6.Wykonawca zapewnia: sale szkoleniowe, specjalistyczny sprzęt dydaktyczny, materiały szkoleniowe dla uczestników.
7. Wykonawca zapewnia warunki zgodnie z przepisami BHP.
8. Wykonawca zapewnia catering obejmujący gorące danie, kawę i herbatę, ciasteczka.
9.Wykonawca pokrywa koszty ubezpieczenia uczestników od następstw nieszczęśliwych wypadków NW (podczas szkolenia, w drodze na szkolenie i ze szkolenia).
10. Zamawiający zastrzega sobie możliwość prowadzenia bieżącego nadzoru nad procesem szkolenia uczestników na każdym jego etapie.

11. Wykonawca dokona rejestracji instytucji szkoleniowej i szkolenia w internetowej bazie ofert szkoleniowych dostępnej na stronie www.inwestycjawkadry.pl i aktualizowania w tej bazie informacji o każdym kursie/szkoleniu organizowanym w ramach projektu nie rzadziej niż raz w miesiącu.


I. KURS DRWAL - OPERATOR PILARKI SPALINOWEJ
Celem szkolenia jest nabycie i opanowanie przez kandydatów podstawowych umiejętności z zakresu zasady działania pilarki spalinowej, jej obsługi oraz konserwacji zapewniającej sprawne działanie urządzenia oraz bezpieczeństwo użytkowania,
technik pracy pilarką spalinową.
Zakres tematyczny obejmuje zasady bezpieczeństwa i higieny pracy pilarką spalinową, paliwa, oleje i smary używane w eksploatacji pilarki, budowa pilarki, przygotowanie do pracy oraz utrzymanie odpowiedniego stanu technicznego,
narzędzia i sprzęt pomocniczy do pozyskania drewna, techniki ścinki i obalania drzew normalnych i tzw. trudnych, okrzesywanie drzew ściętych, przerzynka drewna, zasady organizacji procesu pozyskania drewna.
Liczba zaświadczeń certyfikatów 1
Liczba godzin 120 godzin dydaktycznych
Termin realizacji szkolenia kursu wrzesień listopad 2011r.
Miejsce szkolenia kursu Przeworsk lub inna miejscowość do 50 km od siedziby Zamawiającego, wg zasad przewidzianych dla Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Dodatkowe zadania Wykonawcy, zwrot kosztów przejazdu dla uczestników szkolenia.
II. OPERATOR WÓZKA WIDŁOWEGO
Cel szkolenia jest uzyskanie uprawnień dających prawo do kierowania wózkami jezdniowymi z napędem silnikowym następujących typów, naładowane, unoszące , podnośnikowe oraz dodatkowo uprawnień do wymiany butli gazowych.
Zakres tematyczny obejmuje wiadomości i praktyczne umiejętności z zakresu zapoznania z budową i zasadą działania wózków różnych typów, pozwalające na ich prawidłową eksploatacj, wiadomości z zakresu ładunkoznawstwa, czynności operatora przy obsłudze i w czasie pracy wózków widłowych, przygotowanie do samodzielnego prowadzenia wózka i wykonywania operacji manewrowych osprzętem wózka oraz do jego obsługi, zaznajomienie z obowiązującymi przepisami bhp, zasadami poruszania się po terenie zakładu pracy, bezpieczeństwem przeciwpożarowym, zapoznanie z zasadami udzielanie pierwszej
pomocy przedlekarskiej, pokaz i wykonanie sposobu wymiany butli zgodnie z przepisami i zasadami bhp i ppoż., z uwzględnieniem poszczególnych czynności i szczególnym zwróceniem uwagi na czynności trudne i niebezpieczne, zapoznanie uczestników z zagadnieniami dotyczącymi dozoru technicznego, dopuszczenie wózków do eksploatacji, eksploatacja i konserwacja wózków.

Liczba zaświadczeń certyfikatów 2
Liczba godzin 80 godzin dydaktycznych
Termin realizacji szkolenia kursu wrzesień listopad 2011r.
Miejsce szkolenia kursu Przeworsk lub inna miejscowość do 50 km od siedziby Zamawiającego, wg zasad przewidzianych dla Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Dodatkowe zadania Wykonawcy, zwrot kosztów przejazdu dla uczestników szkolenia.

III. OPERATOR KOPARKO - ŁADOWARKI
Celem szkolenia jest zdobycie przez uczestników uprawnień operatora koparko - ładowarki.
Zakres tematyczny obejmuje użytkowanie eksploatacyjne sprzętu dokumentacja techniczna BHP przy obsłudze koparko - ładowarki podstawy elektrotechniki silniki spalinowe elementy hydrauliki i budowa koparko - ładowarki, technologia robót oraz zajęcia praktyczne zgodnie z rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 20.09.2001r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz. U. z 2001r. Nr 118 poz.1263).
Liczba zaświadczeń- certyfikatów : 2
Liczba godzin - 170 godzin dydaktycznych
Termin realizacji szkolenia-kursu - wrzesień - listopad 2011r.
Miejsce szkolenia-kursu: Przeworsk lub inna miejscowość do 50 km od siedziby Zamawiającego, wg zasad przewidzianych dla Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Dodatkowe zadania Wykonawcy: zwrot kosztów przejazdu dla uczestników szkolenia.

IV. FRYZJER
Celem szkolenia jest uzyskanie umiejętności zawodowych niezbędnych przy wykonywaniu zawodu fryzjera.
Zakres tematyczny obejmuje: organizację pracy w salonie fryzjerskim, standardowe wyposażenie salonu fryzjerskiego, budowę włosa, właściwości fizyczne, rodzaje keratyn we włosie i ich znaczenie przy procesach chemicznych, powitanie klienta, mycie głowy jako podstawowy zabieg wykonywany w salonach fryzjerskich, trwała (ondulacja wodna i chemiczna), techniki strzyżenia( męskie i damskie), modelowanie włosów z zastosowaniem różnych technik skręcania i prostowania, skręcanie włosów za pomocą wałków i tworzenia fryzur dziennych, koloryzacja: pełna, odrostów oraz włosów siwych, BHP pracy fryzjera, dobieranie uczesań do typu urody.

Liczba zaświadczeń certyfikatów : 1
Liczba godzin - 170 godzin dydaktycznych
Termin realizacji szkolenia-kursu - wrzesień - listopad 2011r.
Miejsce szkolenia-kursu: Przeworsk lub inna miejscowość do 50 km od siedziby Zamawiającego, wg zasad przewidzianych dla Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Dodatkowe zadania Wykonawcy: zwrot kosztów przejazdu dla uczestników szkolenia.

V. Kosmetyczka
Celem szkolenia jest nabycie umiejętności zawodowych niezbędnych przy wykonywaniu zawody kosmetyczka.
Zakres tematyczny obejmuje: wiadomości z zakresu zasad BHP, higieny w gabinecie, wyposażenie stanowiska pracy, metody oraz środki do dezynfekcji (obsługa urządzeń do sterylizacji i dezynfekcji), budowa skóry, funkcje skóry, rodzaje cer i ich charakterystyka, pielęgnacja twarzy i ciała w gabinecie kosmetycznym (dostosowanie zabiegu do potrzeb klienta, rodzaje zabiegów, wybór zabiegu ze względu na rodzaj cery), podstawy dermatologii (najczęściej spotykane schorzenia w gabinecie kosmetycznym, choroby skóry), podstawy chemii kosmetycznej (składniki aktywne, zioła), zagadnienia teoretyczne dotyczące poszczególnych zajęć praktycznych (wskazania i przeciwwskazania do wykonywanych zabiegów, schemat zabiegów wraz z opisem wykonywanych czynności), środki do farbowania brwi i rzęs, pielęgnacja i farbowanie brwi i rzęs, korekta kształtu brwi, warsztat pracy makijażysty, przygotowanie twarzy do makijażu , makijaż dzienny i wieczorowy, profesjonalny demakijaż.

Liczba zaświadczeń- certyfikatów : 3
Liczba godzin - 120 godzin dydaktycznych
Termin realizacji szkolenia-kursu - wrzesień - listopad 2011r.
Miejsce szkolenia-kursu: Przeworsk lub inna miejscowość do 50 km od siedziby Zamawiającego, wg zasad przewidzianych dla Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Dodatkowe zadania Wykonawcy: zwrot kosztów przejazdu dla uczestników szkolenia.

VI. Kucharz małej gastronomii
Celem szkolenia jest nabycie przez uczestników wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności do wykonywania zawodu Kucharz małej gastronomii.
Zakres tematyczny obejmuje : organizację stanowiska pracy, stosowanie zasad zdrowego i prawidłowego żywienia, przestrzeganie przepisów sanitarno-epidemiologicznych, przepisy BHP i PPOŻ w zakładach żywienia zbiorowego, obliczanie wartości odżywczej i energetycznej potraw dokonywanie oceny jakościowej surowców, półproduktów i gotowych potraw, ocenianie przydatności surowców i półproduktów do obróbki kulinarnej, przeprowadzanie obróbki wstępnej i obróbki cieplnej, przygotowanie zup, sosów i potraw z różnych produktów oraz ciast, deserów i napojów, dobieranie dodatków do różnych potraw, obsługiwanie maszyn i urządzeń, technologia zabezpieczania i przechowywania żywności oraz zajęcia praktyczne.

Liczba zaświadczeń certyfikatów : 10
Liczba godzin - 120 godzin dydaktycznych
Termin realizacji szkolenia -kursu - wrzesień - listopad 2011r.
Miejsce szkolenia-kursu: Miasto Przeworsk, wg zasad przewidzianych dla Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

VII. Kelner-barman
Celem szkolenia jest nabycie przez uczestników wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności do wykonywania zawodu kelner - barman.
Zakres tematyczny obejmuje: Podstawowe wiadomości o zakładach gastronomicznych, praca kasjera ( barmana - kelnera) -obsługa kasy fiskalnej systemy rozliczeń kelnerskich oraz sposoby załatwiania skarg i wniosków, wyposażenie części handlowej i ekspedycyjnej zakładu gastronomicznego w podstawowy sprzęt potrzebny do obsługi konsumentów, systemy obsługi w zakładach gastronomicznych, czynności porządkowe wykonywane w części handlowej i ekspedycyjnej zakładu gastronomicznego, przygotowanie sali konsumenckiej do obsługi konsumenta, poziom i kultura obsługi konsumenta w zakładzie gastronomicznym, technika noszenia naczyń i tac, ogólne zasady serwowania dań w zakładzie gastronomicznym (serwis a la carle), technika podawania potraw , sposoby podawania deserów, zasady przygotowania potraw przez kelnera w obecności konsumenta, technika podawania napojów bezalkoholowych gorących i zimnych, technika podawania napojów alkoholowych, organizacja przyjęć - bankietów w zakładach gastronomicznych, podstawowe przepisy BHP.
Liczba zaświadczeń, certyfikatów : 3
Liczba godzin - 90 godzin dydaktycznych
Termin realizacji szkolenia,kursu - wrzesień - listopad 2011r.
Miejsce szkolenia,kursu: Miasto Przeworsk, wg zasad przewidzianych dla Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

VIII. Magazynier
Celem szkolenia jest: nabycie umiejętności w zakresie sprzedaży i gospodarki magazynowej oraz wiedzy w zakresie wystawiania dokumentów sprzedażowych i magazynowych.
Zakres tematyczny obejmuje: gospodarkę magazynową ( obrót magazynowy, inwentaryzacja zasobów magazynowych, proces magazynowy, funkcje magazynów, zadania i odpowiedzialność materialna pracowników magazynowych, gospodarka opakowaniami, elementy zbytu, wyposażenie magazynowe), towaroznawstwo ( organizacja zaopatrzenia elementy towaroznawstwa, badanie jakości i zasady odbioru jakościowego towaru gospodarka zapasami i opakowaniami, sztuka sprzedaży, reklama towaru, usługi towarzyszące i dodatkowe przy sprzedaży towarów, przyjmowanie reklamacji, skarg i wniosków), BHP, PPOŻ, HACCP, Kasy fiskalne (opis techniczny kas fiskalnych, uruchomienie i obsługa kasy, operacje raportów, raport z pamięci fiskalnej, instrukcja programowania - raport, systemu - sieci IRC, zajęcia praktyczne na kasach fiskalnych).

Liczba zaświadczeń, certyfikatów : 1
Liczba godzin - 80 godzin dydaktycznych
Termin realizacji szkolenia,kursu - wrzesień - listopad 2011r.
Miejsce szkolenia,kursu: Przeworsk lub inna miejscowość do 50 km od siedziby Zamawiającego, wg zasad przewidzianych dla Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Dodatkowe zadania Wykonawcy: zwrot kosztów przejazdu dla uczestników szkolenia.

IX. Masażysta
Celem szkolenia jest: nabycie przez uczestników wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności do wykonywania zawodu masażysta.
Zakres tematyczny obejmuje: anatomię poszczególnych układów organizmu , układ szkieletowy, mięśniowy, nerwowy, krwionośny, limfatyczny, teoria masażu klasycznego - wskazania i przeciwwskazania, omówienie techniki masażu klasycznego i jego pochodnych: masażu (sportowego, relaksującego, leczniczego, limfatycznego, odchudzającego, kosmetycznego), praktyka masażu - zapoznanie się z chwytami poszczególnych technik masażu oraz ich doskonalenie na poszczególnych częściach ciała, zarys patologii z elementami kinezyterapii, wprowadzenie, typy budowy ciała człowieka, wady postawy ich korekta i profilaktyka, usprawnianie, zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, jego charakterystyka, objawy i usprawnienie, masaż limfatyczny, podstawy teoretyczne i nauka masażu na kończynie dolnej, masaż izometryczny-nauka masażu na wybranych mięśniach, masaż segmentarny- podstawy teoretyczne.
Liczba zaświadczeń, certyfikatów : 1
Liczba godzin - 150 godzin dydaktycznych
Termin realizacji szkolenia,kursu - wrzesień - listopad 2011r.
Miejsce szkolenia,kursu: Przeworsk lub inna miejscowość do 50 km od siedziby Zamawiającego, wg zasad przewidzianych dla Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Dodatkowe zadania Wykonawcy: zwrot kosztów przejazdu dla uczestników szkolenia.

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 9

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2011

Zaliczka: Nie

Uprawnienia: Zamawiający nie precyzuje tego warunku

Wiedza i doświadczenie:
Posiadanie wiedzy i doświadczenia.
Warunek powyższy Zamawiający uzna za spełniony jeżeli Wykonawca zrealizował w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie min. 2 usługi polegającą na realizacji usług szkoleniowych zakres których obejmował program szkoleniowy o podobnej tematyce wykonanych na rzecz jednego lub kilku odbiorców o wartości min.

Dla części I - 5 000,00 zł
Dla części II - 5 000,00 zł
Dla części III - 5 000,00 zł
Dla części IV - 5 000,00 zł
Dla części V - 10 000,00 zł
Dla części VI - 10 000,00 zł
Dla części VII - 10 000,00 zł
Dla części VIII - 5 000,00 zł
Dla części IX - 10 000,000 zł
każda

Zamawiający dopuszcza możliwość wykazania przez wykonawcę wykonania większej ilości usług o różnej wartości na łączną wartość zrealizowanych usług nie mniejszą jednak niż wartość odpowiadająca poszczególnym częściom zamówienia jak wyżej.

Potencjał techniczny: Zamawiający nie precyzuje tego warunku

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek powyższy zamawiający uzna za spełniony jeżeli wykonawca dysponuje lub będzie dysponował na czas realizacji zamówienia - osobami zdolnymi do wykonania zamówienia i które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia tj. posiadających odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie.
Wykonawca powinien wykazać, iż dysponuje co najmniej: - jedną osobą (trenerem), która w okresie do dnia składania ofert posiada doświadczenie w przeprowadzeniu min. trzech szkoleń lub warsztatów zgodnych z przedmiotem zamówienia.
- jedną osobą wskazaną do kierowania,koordynowania szkoleniem, posiadającą doświadczenie w kierowaniu,koordynowaniu co najmniej dwoma szkoleniami z dowolnej tematyki.

Sytuacja ekonomiczna: Zamawiający nie precyzuje tego warunku

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Inne dokumenty potwierdzające III.5:
W celu potwierdzenia, że oferowane usługi odpowiadają wymaganiom określonym przez Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest do załączenia do oferty programu szkolenia w zakresie umożliwiającym skonfrontowanie danych z wymogami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia

inne_dokumenty:
Jeżeli wykonawca, wskazując spełnienie warunków, o których mowa w pkt III.3 polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia, zamawiający żąda od wykonawcy przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów wymienionych w pkt III.4.2
Zgodnie z art. 23 ust. 1 ustawy wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia, składając następujące dokumenty:
Każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia składa oddzielne dokumenty wymienione w pkt III.4.2

Oświadczenie o ustanowieniu pełnomocnika do reprezentowania wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego;

Dokumenty, o których mowa w pkt III.4.1 - winni złożyć wspólnie na zasadzie sumowania potencjałów wykonawców występujących wspólnie.

W przypadku kiedy wykonawca zamierza powierzyć część zamówienia podwykonawcom, którzy zgodnie z art. 26 ust. 2b ustawy będą podmiotami udostępniającymi zasoby niezbędne do realizacji zamówienia, musi załączyć do oferty dokumenty tych podmiotów, wymienione w pkt III.4.2

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zakazuje się istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy, chyba że zmiana będzie dotyczyła następujących zdarzeń:
1. Wystąpienia zmian powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu umowy.
2. Wyniknięcia rozbieżności lub niejasności w rozumieniu pojęć użytych w umowie, których nie można usunąć w inny sposób, a zmiana będzie umożliwiać usunięcie rozbieżności i doprecyzowanie umowy w celu jednoznacznej interpretacji jej zapisów przez strony.
3. Wystąpienia konieczności zmiany osób wskazanych w ofercie (śmierć, choroba, ustania stosunku pracy lub inne zdarzenia losowe lub inne przyczyny niezależne od wykonawcy) przy pomocy, których wykonawca realizuje przedmiot umowy. Przedmiotowa zmiana jest możliwa pod warunkiem zaproponowania innych osób, spełniających na dzień składania ofert, warunki określone przez zamawiającego w specyfikacji.
4. Zmiany podwykonawcy, który zgodnie z art. 26 ust. 2b ustawy Prawo zamówień publicznych będzie podmiotem udostępniającym zasoby niezbędne do realizacji zamówienia. W takim przypadku wykonawca jest zobowiązany zaproponować innego podwykonawcę spełniającego na dzień składania ofert warunki określone przez zamawiającego w specyfikacji wraz z załączeniem wszystkich wymaganych oświadczeń i dokumentów określonych w specyfikacji.
5. Zmiany podwykonawcy, o którym mowa w art. 36 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych.
6. Wystąpienia konieczności zmiany osób (śmierć, choroba, ustania stosunku pracy lub inne zdarzenia losowe lub inne przyczyny niezależne od zamawiającego), przy pomocy których zamawiający realizuje przedmiot umowy.
7. Wystąpienia konieczności zmian osób wykonawcy, w przypadku gdy zamawiający uzna, że osoby te nie wykonują należycie swoich obowiązków. Wykonawca obowiązany jest dokonać zmiany tych osób, na inne spełniające na dzień składania ofert warunki określone w specyfikacji, w terminie nie dłuższym niż 7 dni od daty złożenia wniosku zamawiającego.
8. Wystąpienia konieczności wprowadzenia zmian w harmonogramie realizacji przedmiotu umowy poprzez: przesunięcie w czasie, uszczegółowienie spowodowane obiektywnymi czynnikami, niezależnymi od wykonawcy, uniemożliwiającymi realizację przedmiotu umowy zgodnie z pierwotną wersją harmonogramu.
9. Zmiana terminu realizacji przedmiotu umowy z przyczyn niezależnych od wykonawcy.
10. Wystąpienia konieczności wprowadzenia zmian spowodowanych następującymi okolicznościami:
a) siła wyższa uniemożliwiająca wykonanie przedmiotu umowy zgodnie ze szczegółowym opisem,
b) zmiana danych związanych z obsługą administracyjno-organizacyjną umowy (np. zmiana numeru rachunku bankowego),
c) zmiany danych teleadresowych,
d) rezygnacja przez zamawiającego z realizacji części przedmiotu umowy.
11. W przypadku wystąpienia któregokolwiek ze zdarzeń wymienionych w ust. 1 do 10 termin realizacji przedmiotu umowy może ulec odpowiedniemu przedłużeniu, o czas niezbędny do zakończenia wykonywania jej przedmiotu w sposób należyty.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.mops.przeworsk.um.gov.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przeworsku
ul. Krakowska 30, 37-200 Przeworsk

Data składania wniosków, ofert: 18/08/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 14:30

Miejsce składania:
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przeworsku
ul. Krakowska 30, 37-200 Przeworsk

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VII - Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1. Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Numer części zamówienia: 1

Nazwa: I. KURS DRWAL - OPERATOR PILARKI SPALINOWEJ

Opis:
Celem szkolenia jest nabycie i opanowanie przez kandydatów podstawowych umiejętności z zakresu: zasady działania pilarki spalinowej, jej obsługi oraz konserwacji zapewniającej sprawne działanie urządzenia oraz bezpieczeństwo użytkowania;
technik pracy pilarką spalinową.
Zakres tematyczny obejmuje: zasady bezpieczeństwa i higieny pracy pilarką spalinową; paliwa, oleje i smary używane w eksploatacji pilarki; budowa pilarki, przygotowanie do pracy oraz utrzymanie odpowiedniego stanu technicznego;
narzędzia i sprzęt pomocniczy do pozyskania drewna; techniki ścinki i obalania drzew normalnych i tzw. trudnych; okrzesywanie drzew ściętych; przerzynka drewna; zasady organizacji procesu pozyskania drewna.
Liczba zaświadczeń, certyfikatów : 1
Liczba godzin - 120 godzin dydaktycznych
Termin realizacji szkolenia,kursu - wrzesień - listopad 2011r.
Miejsce szkolenia,kursu: Przeworsk lub inna miejscowość do 50 km od siedziby Zamawiającego, wg zasad przewidzianych dla Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Dodatkowe zadania Wykonawcy: zwrot kosztów przejazdu dla uczestników szkolenia.

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2011

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 2

Nazwa: II. OPERATOR WÓZKA WIDŁOWEGO

Opis:
Cel szkolenia jest uzyskanie uprawnień dających prawo do kierowania wózkami jezdniowymi z napędem silnikowym następujących typów: naładowane, unoszące , podnośnikowe oraz dodatkowo uprawnień do wymiany butli gazowych.
Zakres tematyczny obejmuje: wiadomości i praktyczne umiejętności z zakresu zapoznania z budową i zasadą działania wózków różnych typów, pozwalające na ich prawidłową eksploatację; wiadomości z zakresu ładunkoznawstwa; czynności operatora przy obsłudze i w czasie pracy wózków widłowych; przygotowanie do samodzielnego prowadzenia wózka i wykonywania operacji manewrowych osprzętem wózka oraz do jego obsługi; zaznajomienie z obowiązującymi przepisami bhp, zasadami poruszania się po terenie zakładu pracy, bezpieczeństwem przeciwpożarowym, zapoznanie z zasadami udzielanie pierwszej
pomocy przedlekarskiej; pokaz i wykonanie sposobu wymiany butli zgodnie z przepisami i zasadami bhp i ppoż., z uwzględnieniem poszczególnych czynności i szczególnym zwróceniem uwagi na czynności trudne i niebezpieczne; zapoznanie uczestników z zagadnieniami dotyczącymi dozoru technicznego ( dopuszczenie wózków do eksploatacji, eksploatacja i konserwacja wózków)

Liczba zaświadczeń, certyfikatów : 2
Liczba godzin - 80 godzin dydaktycznych
Termin realizacji szkolenia,kursu - wrzesień - listopad 2011r.
Miejsce szkolenia,kursu: Przeworsk lub inna miejscowość do 50 km od siedziby Zamawiającego, wg zasad przewidzianych dla Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Dodatkowe zadania Wykonawcy: zwrot kosztów przejazdu dla uczestników szkolenia.

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2011

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 3

Nazwa: III. OPERATOR KOPARKO - ŁADOWARKI

Opis:
Celem szkolenia jest: zdobycie przez uczestników uprawnień operatora koparko - ładowarki.
Zakres tematyczny obejmuje: użytkowanie eksploatacyjne sprzętu; dokumentacja techniczna; BHP przy obsłudze koparko - ładowarki; podstawy elektrotechniki; silniki spalinowe; elementy hydrauliki; budowa koparko - ładowarki; technologia robót oraz zajęcia praktyczne zgodnie z rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 20.09.2001r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz. U. z 2001r. Nr 118 poz.1263).
Liczba zaświadczeń, certyfikatów : 2
Liczba godzin - 170 godzin dydaktycznych
Termin realizacji szkolenia,kursu - wrzesień - listopad 2011r.
Miejsce szkolenia,kursu: Przeworsk lub inna miejscowość do 50 km od siedziby Zamawiającego, wg zasad przewidzianych dla Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Dodatkowe zadania Wykonawcy: zwrot kosztów przejazdu dla uczestników szkolenia.

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2011

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 4

Nazwa: IV. FRYZJER

Opis:
Celem szkolenia jest uzyskanie umiejętności zawodowych niezbędnych przy wykonywaniu zawodu fryzjera.
Zakres tematyczny obejmuje: organizację pracy w salonie fryzjerskim; standardowe wyposażenie salonu fryzjerskiego; budowę włosa, właściwości fizyczne; rodzaje keratyn we włosie i ich znaczenie przy procesach chemicznych; powitanie klienta; mycie głowy jako podstawowy zabieg wykonywany w salonach fryzjerskich; trwała (ondulacja wodna i chemiczna); techniki strzyżenia( męskie i damskie); modelowanie włosów z zastosowaniem różnych technik skręcania i prostowania; skręcanie włosów za pomocą wałków i tworzenia fryzur dziennych; koloryzacja: pełna, odrostów oraz włosów siwych; BHP pracy fryzjera; dobieranie uczesań do typu urody.

Liczba zaświadczeń, certyfikatów : 1
Liczba godzin - 170 godzin dydaktycznych
Termin realizacji szkolenia,kursu - wrzesień - listopad 2011r.
Miejsce szkolenia,kursu: Przeworsk lub inna miejscowość do 50 km od siedziby Zamawiającego, wg zasad przewidzianych dla Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Dodatkowe zadania Wykonawcy: zwrot kosztów przejazdu dla uczestników szkolenia.

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2011

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 5

Nazwa: V. Kosmetyczka

Opis:
Celem szkolenia jest nabycie umiejętności zawodowych niezbędnych przy wykonywaniu zawody kosmetyczka.
Zakres tematyczny obejmuje: wiadomości z zakresu zasad BHP, higieny w gabinecie; wyposażenie stanowiska pracy; metody oraz środki do dezynfekcji (obsługa urządzeń do sterylizacji i dezynfekcji); budowa skóry, funkcje skóry; rodzaje cer i ich charakterystyka; pielęgnacja twarzy i ciała w gabinecie kosmetycznym (dostosowanie zabiegu do potrzeb klienta, rodzaje zabiegów, wybór zabiegu ze względu na rodzaj cery) ;podstawy dermatologii (najczęściej spotykane schorzenia w gabinecie kosmetycznym, choroby skóry); podstawy chemii kosmetycznej (składniki aktywne, zioła) ;zagadnienia teoretyczne dotyczące poszczególnych zajęć praktycznych (wskazania i przeciwwskazania do wykonywanych zabiegów, schemat zabiegów wraz z opisem wykonywanych czynności); środki do farbowania brwi i rzęs; pielęgnacja i farbowanie brwi i rzęs; korekta kształtu brwi; warsztat pracy makijażysty; przygotowanie twarzy do makijażu ; makijaż dzienny i wieczorowy; profesjonalny demakijaż.

Liczba zaświadczeń, certyfikatów : 3
Liczba godzin - 120 godzin dydaktycznych
Termin realizacji szkolenia,kursu - wrzesień - listopad 2011r.
Miejsce szkolenia,kursu: Przeworsk lub inna miejscowość do 50 km od siedziby Zamawiającego, wg zasad przewidzianych dla Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Dodatkowe zadania Wykonawcy: zwrot kosztów przejazdu dla uczestników szkolenia.

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2011

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 6

Nazwa: VI. Kucharz małej gastronomii

Opis:
Celem szkolenia jest nabycie przez uczestników wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności do wykonywania zawodu Kucharz małej gastronomii.
Zakres tematyczny obejmuje : organizację stanowiska pracy; stosowanie zasad zdrowego i prawidłowego żywienia; przestrzeganie przepisów sanitarno-epidemiologicznych; przepisy BHP i PPOŻ w zakładach żywienia zbiorowego; obliczanie wartości odżywczej i energetycznej potraw dokonywanie oceny jakościowej surowców, półproduktów i gotowych potraw; ocenianie przydatności surowców i półproduktów do obróbki kulinarnej; przeprowadzanie obróbki wstępnej i obróbki cieplnej; przygotowanie zup, sosów i potraw z różnych produktów oraz ciast, deserów i napojów; dobieranie dodatków do różnych potraw; obsługiwanie maszyn i urządzeń; technologia zabezpieczania i przechowywania żywności oraz zajęcia praktyczne.

Liczba zaświadczeń, certyfikatów : 10
Liczba godzin - 120 godzin dydaktycznych
Termin realizacji szkolenia,kursu - wrzesień - listopad 2011r.
Miejsce szkolenia,kursu: Miasto Przeworsk, wg zasad przewidzianych dla Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2011

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 7

Nazwa: VII. Kelner-barman

Opis:
Celem szkolenia jest nabycie przez uczestników wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności do wykonywania zawodu kelner - barman.
Zakres tematyczny obejmuje: Podstawowe wiadomości o zakładach gastronomicznych; praca kasjera ( barmana - kelnera) -obsługa kasy fiskalnej; systemy rozliczeń kelnerskich oraz sposoby załatwiania skarg i wniosków; wyposażenie części handlowej i ekspedycyjnej zakładu gastronomicznego w podstawowy sprzęt potrzebny do obsługi konsumentów; systemy obsługi w zakładach gastronomicznych; czynności porządkowe wykonywane w części handlowej i ekspedycyjnej zakładu gastronomicznego; przygotowanie sali konsumenckiej do obsługi konsumenta; poziom i kultura obsługi konsumenta w zakładzie gastronomicznym; technika noszenia naczyń i tac; ogólne zasady serwowania dań w zakładzie gastronomicznym (serwis a la carle) ; technika podawania potraw ; sposoby podawania deserów; zasady przygotowania potraw przez kelnera w obecności konsumenta; technika podawania napojów bezalkoholowych gorących i zimnych; technika podawania napojów alkoholowych; organizacja przyjęć - bankietów w zakładach gastronomicznych, podstawowe przepisy BHP.
Liczba zaświadczeń, certyfikatów : 3
Liczba godzin - 90 godzin dydaktycznych
Termin realizacji szkolenia,kursu - wrzesień - listopad 2011r.
Miejsce szkolenia,kursu: Miasto Przeworsk, wg zasad przewidzianych dla Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2011

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 8

Nazwa: VIII. Magazynier

Opis:
Celem szkolenia jest: nabycie umiejętności w zakresie sprzedaży i gospodarki magazynowej oraz wiedzy w zakresie wystawiania dokumentów sprzedażowych i magazynowych.
Zakres tematyczny obejmuje: gospodarkę magazynową ( obrót magazynowy, inwentaryzacja zasobów magazynowych, proces magazynowy, funkcje magazynów, zadania i odpowiedzialność materialna pracowników magazynowych, gospodarka opakowaniami, elementy zbytu, wyposażenie magazynowe); towaroznawstwo ( organizacja zaopatrzenia elementy towaroznawstwa, badanie jakości i zasady odbioru jakościowego towaru gospodarka zapasami i opakowaniami, sztuka sprzedaży, reklama towaru, usługi towarzyszące i dodatkowe przy sprzedaży towarów, przyjmowanie reklamacji, skarg i wniosków); BHP; PPOŻ; HACCP; Kasy fiskalne (opis techniczny kas fiskalnych, uruchomienie i obsługa kasy, operacje raportów, raport z pamięci fiskalnej, instrukcja programowania - raport, systemu - sieci IRC, zajęcia praktyczne na kasach fiskalnych).

Liczba zaświadczeń, certyfikatów : 1
Liczba godzin - 80 godzin dydaktycznych
Termin realizacji szkolenia,kursu - wrzesień - listopad 2011r.
Miejsce szkolenia,kursu: Przeworsk lub inna miejscowość do 50 km od siedziby Zamawiającego, wg zasad przewidzianych dla Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Dodatkowe zadania Wykonawcy: zwrot kosztów przejazdu dla uczestników szkolenia.

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2011

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 9

Nazwa: IX. Masażysta

Opis:
Celem szkolenia jest: nabycie przez uczestników wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności do wykonywania zawodu masażysta.
Zakres tematyczny obejmuje: anatomię poszczególnych układów organizmu ; układ szkieletowy, mięśniowy, nerwowy, krwionośny, limfatyczny; teoria masażu klasycznego - wskazania i przeciwwskazania; omówienie techniki masażu klasycznego i jego pochodnych: masażu (sportowego, relaksującego, leczniczego, limfatycznego, odchudzającego, kosmetycznego); praktyka masażu - zapoznanie się z chwytami poszczególnych technik masażu oraz ich doskonalenie na poszczególnych częściach ciała; zarys patologii z elementami kinezyterapii; wprowadzenie, typy budowy ciała człowieka, wady postawy ich korekta i profilaktyka, usprawnianie, zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, jego charakterystyka, objawy i usprawnienie; masaż limfatyczny, podstawy teoretyczne i nauka masażu na kończynie dolnej; masaż izometryczny-nauka masażu na wybranych mięśniach; masaż segmentarny- podstawy teoretyczne.
Liczba zaświadczeń, certyfikatów : 1
Liczba godzin - 150 godzin dydaktycznych
Termin realizacji szkolenia,kursu - wrzesień - listopad 2011r.
Miejsce szkolenia,kursu: Przeworsk lub inna miejscowość do 50 km od siedziby Zamawiającego, wg zasad przewidzianych dla Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Dodatkowe zadania Wykonawcy: zwrot kosztów przejazdu dla uczestników szkolenia.

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2011

Kod kryterium cenowe: A

Podobne przetargi

25212 / 2015-02-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krośnie - Krosno (podkarpackie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie kursu bukieciarstwa i florystyki w ramach projektu systemowego Program aktywizacji społecznej w Powiecie Krośnieńskim

3930 / 2014-01-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Grębów - Grębów (podkarpackie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zakup usług szkoleniowych w ramach projektu Nasza przyszłość w naszych własnych rękach

244328 / 2013-06-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Oleszycach - Oleszyce (podkarpackie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Wykonanie usługi szkoleniowej - kursów zawodowych, doradztwa zawodowego, warsztatów kompetencji społecznych dla 7 beneficjentów ostatecznych projektu systemowego Czas na aktywność w Gminie Oleszyce realizowanych w ramach Priorytetu VII, Działanie 7.1 Poddziałnie 7.1.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

77857 / 2014-04-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Łańcut (podkarpackie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
ORGANIZACJA I PRZEPROWADZENIE SZKOLEŃ W RAMACH PROJEKTU CZAS NA AKTYWNOŚĆ W GMINIE ŁAŃCUT.

174908 / 2015-07-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Jarosław (podkarpackie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Działania dla rodzin uczestniczących w projekcie Schematom Stop! Wspólne działania instytucji pomocy społecznej i instytucji rynku pracy - pilotaż

84598 / 2015-04-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Krośnieński reprezentowany przez Zarząd Powiatu Krośnieńskiego - Krosno (podkarpackie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie szkolenia dot. organizacji pracy i optymalizacji wydajności z wykorzystaniem produktów gotowych i półproduktów dla uczniów/uczennic i nauczycielek Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju w ramach realizowanego projektu pn. Podkarpacie stawia na zawodowców, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

290744 / 2012-08-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krośnie - Krosno (podkarpackie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie szkolenia grupowego z zakresu kursu bukieciarstwa i florystyki dla uczestników projektu systemowego Program aktywizacji społecznej w Powiecie Krośnieńskim

220809 / 2014-10-17 - Uczelnia publiczna

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Kompleksowa organizacja i przeprowadzenie szkolenia z zakresu wspomaganych komputerowo systemów pomiarowych dla studentów WBMiL - realizowanego w ramach Projektu Kształcenie innowacyjnych kadr GOW w Politechnice Rzeszowskiej współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

154189 / 2012-07-16 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Rzeszowski - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja i przeprowadzenie szkolenia pt.: Badania jakościowe w dydaktyce - projektowanie i analiza badań jakościowych z użyciem oprogramowania ATLAS oraz opracowanie specjalistycznych materiałów do szkolenia - szkolenie realizowane w ramach projektu unijnego pt.: UR - nowoczesność i przyszłość regionu

369320 / 2011-11-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Jarosław (podkarpackie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja i przeprowadzenie szkoleń grupowych dla bezrobotnych lub nieaktywnych zawodowo mieszkańców Jarosławia zagrożonych wykluczeniem społecznym, bedących jednocześnie w wieku aktywności zawodowej i korzystających ze świadczeń pomocy społecznej, w ramach projektu czas na aktywność w Gminie Miejskiej Jarosław realizowanym w ramach PROGRAMU OPERACYJNEGO KAPITAŁ LUDZKI PRIORYTET

265596 / 2009-08-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Centrum Kształcenia Praktycznego w Stalowej Woli - Stalowa Wola (podkarpackie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Prowadzenie zajęć na kursie - Programowanie i obsługa obrabiarek sterowanych numerycznie CNC

221992 / 2013-06-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Korczynie - Korczyna (podkarpackie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługi szkoleniowe dla Beneficjentów ostatecznych Projektu Systemowego pn. Czas na aktywność w gminie Korczyna

44648 / 2010-02-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie zajęć dydaktycznych wg dostarczonego przez Zamawiającego programu nauczania szkolenia dla nauczycieli języka polskiego na potrzeby projektu systemowego Podkarpackie szkolenie informatyczno -metodyczne w ramach POKL/9.4/133/2008 - nr PSIM-3211/6-4/2010

280400 / 2013-07-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
usługi szkoleniowe w zakresie: Zatrudnianie osób niepełnosprawnych - możliwości i bariery oraz psychologia pracy z klientem niepełnosprawnym Urzędu Pracy

382794 / 2013-09-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Ropczyce (podkarpackie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Szkolenia dla pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Ropczycach w ramach 4 części (zadań)

32090 / 2013-01-23 - Inny: Szkoła publiczna

Zespół Szkół Nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego - Dębica (podkarpackie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja oraz przeprowadzenie kursów: barman, barista dla nauczycieli Zespołu Szkół Zawodowych w Pustowie Osiedlu oraz doradztwa zawodowego dla uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy w ramach realizacji projektu Podkarpacie stawia na zawodowców.

480314 / 2012-11-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Strzyżów (podkarpackie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Kompleksowe przygotowanie oraz przeprowadzenie szkoleń oraz indywidualnych spotkań z pośrednikiem pracy dla osób bezrobotnych w ramach realizacji projektu Czas na aktywność w Gminie Strzyżów

75508 / 2015-04-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Krośnieński reprezentowany przez Zarząd Powiatu Krośnieńskiego - Krosno (podkarpackie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu carvingu dla uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych przy Zespole Szkół w Iwoniczu organizowanego w ramach projektu Podkarpacie stawia na zawodowców, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

300710 / 2010-09-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zagórzu - Zagórz (podkarpackie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i wykonanie usługi szkoleniowej w zakresie Obsługa komputera dla 1 osoby w miesiącach: wrzesień do października 2010 roku

331469 / 2010-11-22 - Uczelnia publiczna

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługa szkoleniowa w ramach projektu systemowego Wzmocnienie instytucjonalnego systemu wdrażania regionalnej Strategii Innowacji w latach 2007-2013 w województwie podkarpackim - Specjalista zarządzania innowacjami.

73029 / 2015-05-20 - Uczelnia publiczna

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Kursy zewnętrzne dla studentów Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej w zakresie obsługi oprogramowania Autodesk oraz nowoczesnych technik deskowań i rusztowań.

135502 / 2011-05-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przeworsku - Przeworsk (podkarpackie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizację i przeprowadzenie szkolenia w związku z realizacją projektu pt.: Czas na aktywność w Gminie Miejskiej Przeworsk, realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przeworsku na podstawie umowy zawartej z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie o dofinansowanie wyżej wskazanego projektu, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VII - Promocja integracji społecznej