273519 / 2008-10-20 - Inny: Obrona Narodowa / Centrum Wsparcia Teleinformatycznego i Dowodzenia Marynarki Wojennej (Wejherowo)
ZAPROJEKTOWANIE ORAZ MODERNIZACJA SYSTEMU SYGNALIZACJI WŁAMANIA I NAPADU, SYSTEMU KONTROLI DOSTĘPU I SYSTEM TELEWIZJI DOZOROWEJ W m. WEJHEROWO
Opis zamówienia
Przedmiotem prac jest zaprojektowanie i wykonanie modernizacji istniejącego Systemu Sygnalizacji Włamania i Napadu (zwany dalej SSWiN). Modernizacja polega na wymianie urządzeń nie spełniających wymagań stawianych dla urządzeń klasy C i S oraz przekraczających resurs eksploatacyjny, jak również uszczelnieniu ochrony pomieszczeń magazynowych poprzez dodanie specjalistycznych urządzeń ochrony technicznej w tym również kamer CCTV. Wszystkie prace muszą być wykonane w sposób profesjonalny spełniający zapisy Normy Obronnej. W obiektach należy zastosować SSWiN zbudowany w oparciu o centrale zapewniające bezkolizyjną bezproblemową współpracę z systemem zbudowanym na platformie central SINTONY SI-410 firmy Siemens oraz programie wizualizacji graficznej GRAVISS. W celu zapoznania się z położeniem i kubaturą poszczególnych pomieszczeń inwestor udostępni obiekty będące przedmiotem prac. Osoba zapoznająca się z obiektami musi posiadać oryginał PBO o klauzuli co najmniej POUFNE (do wglądu) oraz notatnik (lub inny nośnik) o klauzuli co najmniej ZASTRZEŻONE.
1. Wymagania stawiane systemowi
Proponowane urządzenia oraz rozwiązania techniczne muszą spełniać wymagania stawiane przez Normę Obronną NO 04-A004. System zbudowany musi być w oparciu o urządzenia posiadające klasę S i C oraz musi zapewniać skuteczną detekcję naruszenia nadzorowanej strefy przy zachowaniu wysokiej efektywności i znikomej ilości fałszywych alarmów w różnych warunkach i zakresach temperatur. Zastosowane zasilanie awaryjne systemu musi zapewniać w przypadku zaniku zasilania z sieci, bezproblemową pracę systemu w pełnym zakresie przez okres minimum 72 godzin.
Muszą być rozróżniane co najmniej trzy poziomy dostępu do systemu zabezpieczone hasłami. Administrator systemu musi posiadać możliwość jego regulacji (w ograniczonym uzgodnionym z serwisem zakresie) oraz analizy wygenerowanych zdarzeń i alarmów.
Do wykonanych systemów SSWiN należy dostarczyć deklarację zgodności systemów z klasą SA-3 lub SA-4.
BUDYNEK nr 7
W budynku rozróżniane są dwa typy pomieszczeń które w sposób zasadniczy różnią się sposobem zabezpieczenia, jednakże wszystkie muszą być wykonane zgodnie z wymaganiami dla systemów klasy SA-3 i posiadać deklarację zgodności z tą klasą.
W pierwszym typie pomieszczeń należy zastosować aktywne kurtyny podczerwieni lub kurtyny mikrofalowe w celu zabezpieczenia płaszczyzny (przestrzeni) ścian na których zlokalizowane są otwory okienne lub drzwiowe (bramowe). Konieczny jest montaż czujek ppoż. funkcjonujących w SSWiN a zapewniających detekcję pożaru jak również tlenie lub palenie urządzeń elektronicznych. Wszystkie urządzenia przewidywane do wykorzystania muszą posiadać parametry techniczne stawiane urządzeniom wykorzystywanym w budowaniu zewnętrznych systemów ochrony i posiadać klasę C.
W drugim typie pomieszczeń należy zastosować pasywne czujki podczerwieni z antymaskingiem oraz kontaktrony na drzwiach wejściowych do pomieszczeń magazynowych. Konieczny jest montaż czujek ppoż. funkcjonujących w SSWiN, a zapewniających detekcję pożaru jak również tlenie lub palenie urządzeń elektronicznych i substancji (odczynników) chemicznych.
Wszystkie urządzenia przewidywane do wykorzystania muszą posiadać parametry techniczne stawiane urządzeniom wykorzystywanym w budowaniu zewnętrznych systemów ochrony i posiadać klasę S.
Na fasadzie budynku należy zamontować w metalowej skrzynce manipulator z klawiaturą służącą do rozbrajania i uzbrajania stref przez poszczególnych użytkowników oraz przycisk kontroli strefy dla służb ochronnych.
BUDYNEK nr 8
W budynku rozróżniane są dwa typy pomieszczeń które w sposób zasadniczy różnią się sposobem zabezpieczenia.
W pierwszym typie pomieszczeń należy zastosować aktywne kurtyny podczerwieni lub kurtyny mikrofalowe w celu zabezpieczenia płaszczyzny (przestrzeni) ścian na których zlokalizowane są otwory okienne lub drzwiowe (bramowe) oraz czujki zabezpieczające otwory wentylacyjne (kominy) zlokalizowane w suficie jak i kontaktrony na drzwi łączące pomieszczenia. Konieczny jest montaż czujek ppoż. funkcjonujących w SSWiN a zapewniających detekcję pożaru jak również tlenie lub palenie urządzeń elektronicznych. Wszystkie urządzenia przewidywane do wykorzystania muszą posiadać parametry techniczne stawiane urządzeniom wykorzystywanym w budowaniu zewnętrznych systemów ochrony i posiadać klasę C i muszą być zamontowane zgodnie z wymaganiami dla systemów klasy SA-3 oraz posiadać deklarację zgodności z tą klasą.
W drugim typie pomieszczeń jako podlegającym szczególnej ochronie należy zastosować pasywne czujki podczerwieni z antymaskingiem, czujki mikrofalowe i kontaktrony na okna i drzwi oraz przycisk alarmu medycznego i przycisk napadowy. Konieczny jest montaż czujek ppoż. funkcjonujących w SSWiN, a zapewniających detekcję pożaru we wszystkich pomieszczeniach, w których zlokalizowany jest system oraz w pomieszczeniach bezpośrednio przyległych. Wszystkie urządzenia przewidywane do wykorzystania muszą posiadać klasę S i muszą być zamontowane zgodnie z wymaganiami dla systemów klasy SA-4 oraz posiadać deklarację zgodności z tą klasą.
Na fasadzie budynku oraz przy drzwiach wejściowych do pomieszczenia podlegającego szczególnej ochronie należy zamontować w metalowej skrzynce manipulator z klawiaturą służącą do rozbrajania i uzbrajania stref przez poszczególnych użytkowników oraz jeden przycisk kontroli strefy dla służb ochronnych przy klawiaturze na fasadzie budynku.
BUDYNEK nr. 30
W budynku zlokalizowane jest alarmowe centrum odbiorcze (ACO) nr 1 w związku z czym należy tam zamontować centralę alarmową i system wizualizacji zdarzeń w SSWiN oraz dołączyć i skonfigurować podgląd z kamer CCTV. Sygnał z rejestratora CCTV należy dostarczyć z budynku nr 1 kompleksu koszarowego CWTiD MW natomiast wizualizację przekazać do ACO nr 2 zlokalizowanego w pomieszczeniu oficera dyżurnego w budynku nr 1 kompleksu koszarowego CWTiD MW.
BRAMY WJAZDOWE
Bramy wjazdowe należy zabezpieczyć przed nieuprawnionym otwarciem poprzez montaż kurtyn sterujących kamerą CCTV. Ponadto furtkę wejściowa należy wyposażyć w samozamykacz oraz kontrolę dostępu w pełni kompatybilną i podłączoną do funkcjonującego w CWTiD MW systemu zbudowanego na platformie CASI-RUSCO firmy GE-SECURITY z czytnikami kart HID 26bit z interfejsem Wiegand.
KAMERY CCTV
W miejscach wskazanych przez inwestora należy zamontować cztery kamery zewnętrzne w tym dwie obrotowe na słupach dostarczanych przez wykonawcę i jedną kamerę wewnętrzną z oświetlaczem podczerwieni. Sygnał z kamer należy przekazać do rejestratora zamontowanego w pomieszczeniu nr 10 w budynku nr 1 kompleksu koszarowego CWTiD MW. Ponadto należy zamontować w strefie obserwacji jednej z kamer oświetlacz halogenowy o mocy min 200W z detektorem ruchu.
2. Wymagania stawiane urządzeniom
Proponowane urządzenia muszą spełniać wymagania stawiane w Normie Obronnej
NO-04-A004 dla poszczególnych typów urządzeń. Montowane urządzenia muszą mieć Certyfikaty wydane przez Przemysłowy Instytut Elektroniki lub Świadectwa Kwalifikacyjne wydane przez Zakład Rozwoju Technicznej Ochrony Mienia TECHOM. Ponadto należy dostarczyć karty katalogowe i DTR wszystkich montowanych urządzeń. Proponowane kamery muszą być kamerami kolorowymi pracującymi w trybie dzień - noc. Urządzenia montowane na zewnątrz muszą posiadać klasę szczelności IP66.
3. Wymagania dla wizualizacji
Wizualizacja musi spełniać wymagania określone w Normie Obronnej NO-04-A004-5 i być wykonana w oparciu o stanowisko komputerowe. Ponadto obrazować jednocześnie w ACO1 i ACO2 w sposób rzeczywisty kształt nadzorowanego terenu, rozmieszczenie poszczególnych urządzeń i tryb pracy urządzeń. Przed skasowaniem alarmu (bez względu na jego przyczynę i rodzaj) generowanego przez system a obrazowanego w systemie wizualizacji konieczne jest uzyskanie akceptacji poprzez wciśnięcie przycisku kontroli strefy a następnie opisu zdarzenia i podjętych działań w programie wizualizacji. Ponadto musi umożliwiać podgląd przez administratora zdarzeń alarmowych i opisów podjętych działań z okresu co najmniej trzech ostatnich miesięcy oraz wykonanie wydruku lub skopiowania do edytora tekstu zapisanych zdarzeń systemowych. Muszą być rozróżniane co najmniej trzy poziomy dostępu do wizualizacji zdarzeń.
4. Wymagania dla dokumentacji technicznej powykonawczej.
Dokumentacja musi być wykonana w trzech jednobrzmiących egzemplarzach o klauzuli POUFNE oraz dodatkowo na nośniku elektronicznym o klauzuli POUFNE.
Wykonana dokumentacja musi przedstawiać aktualny stan systemu i być wykonana zgodnie z poniższym schematem.
Dokumentacja powykonawcza
W górnej prawej części podaje się liczbę egzemplarzy sporządzonej dokumentacji i numer egzemplarza oraz gryf tajności.
1. Spis treści - wykaz zawartości dokumentacji, który dzieli się zasadniczo na dwie części:
- część opisową dokumentacji,
- część rysunkową dokumentacji.
2. Część opisowa zawiera następujące składniki:
- wstęp, zawierający ogólne informacje o wykonywanym projekcie, np. numery świadectw kwalifikacyjnych zastosowanych urządzeń,
- podstawę opracowania, w której określamy stronę prawną wykonania projektu,
- charakterystykę obiektu chronionego - konstrukcyjną, architektoniczną, informację o strefach ochrony,
- założenia projektowe, w których projektant powołuje się do podstaw sporządzania projektu tj. ustalenia z inwestorem, protokóły uzgodnień, wizje lokalne potwierdzone, dostarczone projekty architektury, schematy elektryczne i inne,
- analizę zagrożenia,
- przepisy i normy będące podstawą do opracowania koncepcji zabezpieczenia,
- opis organizacyjny systemu, który zawiera informacje o organizacji systemu,
- opis techniczny systemu i charakterystyka zastosowanych urządzeń,
- schemat instalacji przewodowej systemu, zawierający opis zastosowanych przewodów i orurowania oraz wskazówki montażowe, prowadzenia tras kablowych,
- zastosowane zasilanie urządzeń i systemu, wraz z informacjami o miejscu i sposobie dostarczania zasilania do centrali, urządzeń sterujących itp.,
- bilans mocy systemu, który określa zapotrzebowanie na energię na czas pracy awaryjnej systemu,
- wykaz zastosowanych urządzeń z podaniem szczegółowo miejsca ich montażu,
- wskazówki dla użytkownika, dotyczące między innymi zasad obsługi, konserwacji
i serwisu,
- uwagi montażowe, schematy połączeń, schematy ideowe nietypowych rozwiązań,
- instrukcje, arkusze programowania podstawowych urządzeń konieczne do uruchomienia zaprojektowanej konfiguracji systemu.
3. Część rysunkowa zawiera:
- schematy blokowe organizacyjne i funkcjonalne systemu,
- plany rozplanowania i okablowania urządzeń systemu,
- plan rozmieszczenia urządzeń na stanowisku nadzoru.
5. Karty katalogowe, umożliwiające wskazanie źródła zakupu, gwarancji i serwisu.
Należy ponadto przekazać inwestorowi instrukcję obsługi systemu dla służb dyżurnych, opis techniczny i instrukcję programowania systemu dla administratora systemu.
6. Wymagania dot. gwarancji
Wymagania zamawiającego dotyczące warunków gwarancji :
a) wymagana przez zamawiającego długość okresu gwarancji wynosi: minimum 24 miesiące od daty podpisania protokołu końcowego odbioru prac będących przedmiotem niniejszego zamówienia;
b) reklamacje z tytułu gwarancji przedkładane będą przez zamawiającego do rozpatrzenia przez wykonawcę wyłącznie w formie pisemnej (protokół reklamacyjny).
c) gwarancja winna obejmować: bezpłatne naprawy, regulację, koszt transportu sprzętu do miejsca lokalizacji serwisu gwarancyjnego i z powrotem,
c) czas reakcji wykonawcy na zgłoszoną niesprawność (wadę) - do 4 godzin ;
d) wykonawca zobowiązuje się do usunięcia niesprawności ( wady ) w dniu następnym po otrzymaniu protokołu reklamacyjnego od Zamawiającego, w przypadku niesprawności urządzenia, które będzie wymagało dłuższej naprawy wykonawca na okres naprawy zamontuje urządzenie zastępcze,
e) w przypadku 3 napraw tego samego modułu urządzenia w okresie gwarancji wykonawca będzie zobowiązany dokonać wymiany urządzenia na nowe, liczba ta nie obejmuje napraw wynikających z niewłaściwej eksploatacji oraz działania sił wyższych;
f) każda naprawa gwarancyjna przedłuża gwarancję o czas przerwy w eksploatacji systemu;
g) transport sprzętu do miejsca lokalizacji serwisu gwarancyjnego i z powrotem w okresie gwarancji odbywać się będzie na koszt i ryzyko wykonawcy.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 273519
Data publikacji: 2008-10-20
Nazwa:
Centrum Wsparcia Teleinformatycznego i Dowodzenia Marynarki Wojennej
Ulica: ul. Jana III Sobieskiego 277
Numer domu: 277
Miejscowość: Wejherowo
Kod pocztowy: 84-200
Województwo / kraj: pomorskie
Numer telefonu: 0-58 6765555
Numer faxu: 0-58 6765787
Adres strony internetowej: www.mw.mil.pl
Regon: 22048345900000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Inny: Obrona Narodowa
Inny rodzaj zamawiającego: Obrona Narodowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
ZAPROJEKTOWANIE ORAZ MODERNIZACJA SYSTEMU SYGNALIZACJI WŁAMANIA I NAPADU, SYSTEMU KONTROLI DOSTĘPU I SYSTEM TELEWIZJI DOZOROWEJ W m. WEJHEROWO
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem prac jest zaprojektowanie i wykonanie modernizacji istniejącego Systemu Sygnalizacji Włamania i Napadu (zwany dalej SSWiN). Modernizacja polega na wymianie urządzeń nie spełniających wymagań stawianych dla urządzeń klasy C i S oraz przekraczających resurs eksploatacyjny, jak również uszczelnieniu ochrony pomieszczeń magazynowych poprzez dodanie specjalistycznych urządzeń ochrony technicznej w tym również kamer CCTV. Wszystkie prace muszą być wykonane w sposób profesjonalny spełniający zapisy Normy Obronnej. W obiektach należy zastosować SSWiN zbudowany w oparciu o centrale zapewniające bezkolizyjną bezproblemową współpracę z systemem zbudowanym na platformie central SINTONY SI-410 firmy Siemens oraz programie wizualizacji graficznej GRAVISS. W celu zapoznania się z położeniem i kubaturą poszczególnych pomieszczeń inwestor udostępni obiekty będące przedmiotem prac. Osoba zapoznająca się z obiektami musi posiadać oryginał PBO o klauzuli co najmniej POUFNE (do wglądu) oraz notatnik (lub inny nośnik) o klauzuli co najmniej ZASTRZEŻONE.
1. Wymagania stawiane systemowi
Proponowane urządzenia oraz rozwiązania techniczne muszą spełniać wymagania stawiane przez Normę Obronną NO 04-A004. System zbudowany musi być w oparciu o urządzenia posiadające klasę S i C oraz musi zapewniać skuteczną detekcję naruszenia nadzorowanej strefy przy zachowaniu wysokiej efektywności i znikomej ilości fałszywych alarmów w różnych warunkach i zakresach temperatur. Zastosowane zasilanie awaryjne systemu musi zapewniać w przypadku zaniku zasilania z sieci, bezproblemową pracę systemu w pełnym zakresie przez okres minimum 72 godzin.
Muszą być rozróżniane co najmniej trzy poziomy dostępu do systemu zabezpieczone hasłami. Administrator systemu musi posiadać możliwość jego regulacji (w ograniczonym uzgodnionym z serwisem zakresie) oraz analizy wygenerowanych zdarzeń i alarmów.
Do wykonanych systemów SSWiN należy dostarczyć deklarację zgodności systemów z klasą SA-3 lub SA-4.
BUDYNEK nr 7
W budynku rozróżniane są dwa typy pomieszczeń które w sposób zasadniczy różnią się sposobem zabezpieczenia, jednakże wszystkie muszą być wykonane zgodnie z wymaganiami dla systemów klasy SA-3 i posiadać deklarację zgodności z tą klasą.
W pierwszym typie pomieszczeń należy zastosować aktywne kurtyny podczerwieni lub kurtyny mikrofalowe w celu zabezpieczenia płaszczyzny (przestrzeni) ścian na których zlokalizowane są otwory okienne lub drzwiowe (bramowe). Konieczny jest montaż czujek ppoż. funkcjonujących w SSWiN a zapewniających detekcję pożaru jak również tlenie lub palenie urządzeń elektronicznych. Wszystkie urządzenia przewidywane do wykorzystania muszą posiadać parametry techniczne stawiane urządzeniom wykorzystywanym w budowaniu zewnętrznych systemów ochrony i posiadać klasę C.
W drugim typie pomieszczeń należy zastosować pasywne czujki podczerwieni z antymaskingiem oraz kontaktrony na drzwiach wejściowych do pomieszczeń magazynowych. Konieczny jest montaż czujek ppoż. funkcjonujących w SSWiN, a zapewniających detekcję pożaru jak również tlenie lub palenie urządzeń elektronicznych i substancji (odczynników) chemicznych.
Wszystkie urządzenia przewidywane do wykorzystania muszą posiadać parametry techniczne stawiane urządzeniom wykorzystywanym w budowaniu zewnętrznych systemów ochrony i posiadać klasę S.
Na fasadzie budynku należy zamontować w metalowej skrzynce manipulator z klawiaturą służącą do rozbrajania i uzbrajania stref przez poszczególnych użytkowników oraz przycisk kontroli strefy dla służb ochronnych.
BUDYNEK nr 8
W budynku rozróżniane są dwa typy pomieszczeń które w sposób zasadniczy różnią się sposobem zabezpieczenia.
W pierwszym typie pomieszczeń należy zastosować aktywne kurtyny podczerwieni lub kurtyny mikrofalowe w celu zabezpieczenia płaszczyzny (przestrzeni) ścian na których zlokalizowane są otwory okienne lub drzwiowe (bramowe) oraz czujki zabezpieczające otwory wentylacyjne (kominy) zlokalizowane w suficie jak i kontaktrony na drzwi łączące pomieszczenia. Konieczny jest montaż czujek ppoż. funkcjonujących w SSWiN a zapewniających detekcję pożaru jak również tlenie lub palenie urządzeń elektronicznych. Wszystkie urządzenia przewidywane do wykorzystania muszą posiadać parametry techniczne stawiane urządzeniom wykorzystywanym w budowaniu zewnętrznych systemów ochrony i posiadać klasę C i muszą być zamontowane zgodnie z wymaganiami dla systemów klasy SA-3 oraz posiadać deklarację zgodności z tą klasą.
W drugim typie pomieszczeń jako podlegającym szczególnej ochronie należy zastosować pasywne czujki podczerwieni z antymaskingiem, czujki mikrofalowe i kontaktrony na okna i drzwi oraz przycisk alarmu medycznego i przycisk napadowy. Konieczny jest montaż czujek ppoż. funkcjonujących w SSWiN, a zapewniających detekcję pożaru we wszystkich pomieszczeniach, w których zlokalizowany jest system oraz w pomieszczeniach bezpośrednio przyległych. Wszystkie urządzenia przewidywane do wykorzystania muszą posiadać klasę S i muszą być zamontowane zgodnie z wymaganiami dla systemów klasy SA-4 oraz posiadać deklarację zgodności z tą klasą.
Na fasadzie budynku oraz przy drzwiach wejściowych do pomieszczenia podlegającego szczególnej ochronie należy zamontować w metalowej skrzynce manipulator z klawiaturą służącą do rozbrajania i uzbrajania stref przez poszczególnych użytkowników oraz jeden przycisk kontroli strefy dla służb ochronnych przy klawiaturze na fasadzie budynku.
BUDYNEK nr. 30
W budynku zlokalizowane jest alarmowe centrum odbiorcze (ACO) nr 1 w związku z czym należy tam zamontować centralę alarmową i system wizualizacji zdarzeń w SSWiN oraz dołączyć i skonfigurować podgląd z kamer CCTV. Sygnał z rejestratora CCTV należy dostarczyć z budynku nr 1 kompleksu koszarowego CWTiD MW natomiast wizualizację przekazać do ACO nr 2 zlokalizowanego w pomieszczeniu oficera dyżurnego w budynku nr 1 kompleksu koszarowego CWTiD MW.
BRAMY WJAZDOWE
Bramy wjazdowe należy zabezpieczyć przed nieuprawnionym otwarciem poprzez montaż kurtyn sterujących kamerą CCTV. Ponadto furtkę wejściowa należy wyposażyć w samozamykacz oraz kontrolę dostępu w pełni kompatybilną i podłączoną do funkcjonującego w CWTiD MW systemu zbudowanego na platformie CASI-RUSCO firmy GE-SECURITY z czytnikami kart HID 26bit z interfejsem Wiegand.
KAMERY CCTV
W miejscach wskazanych przez inwestora należy zamontować cztery kamery zewnętrzne w tym dwie obrotowe na słupach dostarczanych przez wykonawcę i jedną kamerę wewnętrzną z oświetlaczem podczerwieni. Sygnał z kamer należy przekazać do rejestratora zamontowanego w pomieszczeniu nr 10 w budynku nr 1 kompleksu koszarowego CWTiD MW. Ponadto należy zamontować w strefie obserwacji jednej z kamer oświetlacz halogenowy o mocy min 200W z detektorem ruchu.
2. Wymagania stawiane urządzeniom
Proponowane urządzenia muszą spełniać wymagania stawiane w Normie Obronnej
NO-04-A004 dla poszczególnych typów urządzeń. Montowane urządzenia muszą mieć Certyfikaty wydane przez Przemysłowy Instytut Elektroniki lub Świadectwa Kwalifikacyjne wydane przez Zakład Rozwoju Technicznej Ochrony Mienia TECHOM. Ponadto należy dostarczyć karty katalogowe i DTR wszystkich montowanych urządzeń. Proponowane kamery muszą być kamerami kolorowymi pracującymi w trybie dzień - noc. Urządzenia montowane na zewnątrz muszą posiadać klasę szczelności IP66.
3. Wymagania dla wizualizacji
Wizualizacja musi spełniać wymagania określone w Normie Obronnej NO-04-A004-5 i być wykonana w oparciu o stanowisko komputerowe. Ponadto obrazować jednocześnie w ACO1 i ACO2 w sposób rzeczywisty kształt nadzorowanego terenu, rozmieszczenie poszczególnych urządzeń i tryb pracy urządzeń. Przed skasowaniem alarmu (bez względu na jego przyczynę i rodzaj) generowanego przez system a obrazowanego w systemie wizualizacji konieczne jest uzyskanie akceptacji poprzez wciśnięcie przycisku kontroli strefy a następnie opisu zdarzenia i podjętych działań w programie wizualizacji. Ponadto musi umożliwiać podgląd przez administratora zdarzeń alarmowych i opisów podjętych działań z okresu co najmniej trzech ostatnich miesięcy oraz wykonanie wydruku lub skopiowania do edytora tekstu zapisanych zdarzeń systemowych. Muszą być rozróżniane co najmniej trzy poziomy dostępu do wizualizacji zdarzeń.
4. Wymagania dla dokumentacji technicznej powykonawczej.
Dokumentacja musi być wykonana w trzech jednobrzmiących egzemplarzach o klauzuli POUFNE oraz dodatkowo na nośniku elektronicznym o klauzuli POUFNE.
Wykonana dokumentacja musi przedstawiać aktualny stan systemu i być wykonana zgodnie z poniższym schematem.
Dokumentacja powykonawcza
W górnej prawej części podaje się liczbę egzemplarzy sporządzonej dokumentacji i numer egzemplarza oraz gryf tajności.
1. Spis treści - wykaz zawartości dokumentacji, który dzieli się zasadniczo na dwie części:
- część opisową dokumentacji,
- część rysunkową dokumentacji.
2. Część opisowa zawiera następujące składniki:
- wstęp, zawierający ogólne informacje o wykonywanym projekcie, np. numery świadectw kwalifikacyjnych zastosowanych urządzeń,
- podstawę opracowania, w której określamy stronę prawną wykonania projektu,
- charakterystykę obiektu chronionego - konstrukcyjną, architektoniczną, informację o strefach ochrony,
- założenia projektowe, w których projektant powołuje się do podstaw sporządzania projektu tj. ustalenia z inwestorem, protokóły uzgodnień, wizje lokalne potwierdzone, dostarczone projekty architektury, schematy elektryczne i inne,
- analizę zagrożenia,
- przepisy i normy będące podstawą do opracowania koncepcji zabezpieczenia,
- opis organizacyjny systemu, który zawiera informacje o organizacji systemu,
- opis techniczny systemu i charakterystyka zastosowanych urządzeń,
- schemat instalacji przewodowej systemu, zawierający opis zastosowanych przewodów i orurowania oraz wskazówki montażowe, prowadzenia tras kablowych,
- zastosowane zasilanie urządzeń i systemu, wraz z informacjami o miejscu i sposobie dostarczania zasilania do centrali, urządzeń sterujących itp.,
- bilans mocy systemu, który określa zapotrzebowanie na energię na czas pracy awaryjnej systemu,
- wykaz zastosowanych urządzeń z podaniem szczegółowo miejsca ich montażu,
- wskazówki dla użytkownika, dotyczące między innymi zasad obsługi, konserwacji
i serwisu,
- uwagi montażowe, schematy połączeń, schematy ideowe nietypowych rozwiązań,
- instrukcje, arkusze programowania podstawowych urządzeń konieczne do uruchomienia zaprojektowanej konfiguracji systemu.
3. Część rysunkowa zawiera:
- schematy blokowe organizacyjne i funkcjonalne systemu,
- plany rozplanowania i okablowania urządzeń systemu,
- plan rozmieszczenia urządzeń na stanowisku nadzoru.
5. Karty katalogowe, umożliwiające wskazanie źródła zakupu, gwarancji i serwisu.
Należy ponadto przekazać inwestorowi instrukcję obsługi systemu dla służb dyżurnych, opis techniczny i instrukcję programowania systemu dla administratora systemu.
6. Wymagania dot. gwarancji
Wymagania zamawiającego dotyczące warunków gwarancji :
a) wymagana przez zamawiającego długość okresu gwarancji wynosi: minimum 24 miesiące od daty podpisania protokołu końcowego odbioru prac będących przedmiotem niniejszego zamówienia;
b) reklamacje z tytułu gwarancji przedkładane będą przez zamawiającego do rozpatrzenia przez wykonawcę wyłącznie w formie pisemnej (protokół reklamacyjny).
c) gwarancja winna obejmować: bezpłatne naprawy, regulację, koszt transportu sprzętu do miejsca lokalizacji serwisu gwarancyjnego i z powrotem,
c) czas reakcji wykonawcy na zgłoszoną niesprawność (wadę) - do 4 godzin ;
d) wykonawca zobowiązuje się do usunięcia niesprawności ( wady ) w dniu następnym po otrzymaniu protokołu reklamacyjnego od Zamawiającego, w przypadku niesprawności urządzenia, które będzie wymagało dłuższej naprawy wykonawca na okres naprawy zamontuje urządzenie zastępcze,
e) w przypadku 3 napraw tego samego modułu urządzenia w okresie gwarancji wykonawca będzie zobowiązany dokonać wymiany urządzenia na nowe, liczba ta nie obejmuje napraw wynikających z niewłaściwej eksploatacji oraz działania sił wyższych;
f) każda naprawa gwarancyjna przedłuża gwarancję o czas przerwy w eksploatacji systemu;
g) transport sprzętu do miejsca lokalizacji serwisu gwarancyjnego i z powrotem w okresie gwarancji odbywać się będzie na koszt i ryzyko wykonawcy.
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czas: O
Okres trwania zamówienia w dniach: 30
Informacja na temat wadium: nie dotyczy
opis_war:
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:
1.1. Spełniają wymagania określone w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
1.2. Spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy, tj.:
1.3. Posiadają uprawnienia do wykonywania działalności lub czynności określonej przedmiotem zamówienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień.
1.4. Posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponują potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia- wykonali lub wykonują minimum dwa zamówienia na zaprojektowanie oraz modernizację systemu sygnalizacji włamania i napadu, systemu kontroli dostępu i system telewizji dozorowej w m. Wejherowo o wartości min. brutto 200 000 zł każde, w okresie ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy -to w tym okresie.
a) wszyscy pracownicy przewidziani do realizacji zamówienia posiadają poświadczenia bezpieczeństwa osobowego upoważniające do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli:
- min. POUFNE - dla pracowników wykonujących dokumentację oraz pracujących w pomieszczeniach specjalnych,
- min. ZASTRZEŻONE - dla pracowników wykonujących prace montażowe;
b) wszyscy pracownicy przewidziani do realizacji zamówienia posiadają świadectwa ukończenia kursów :
- wszyscy pracownicy przewidziani do wykonania dokumentacji - posiadają świadectwo ukończenia kursu projektantów systemów alarmowych klasy SA-4;
- wszyscy pracownicy przewidziani do wykonania prac montażowych - posiadają świadectwo ukończenia kursu instalatora systemów alarmowych klasy SA-4;
1.5. Znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia. Wykonawca w okresie trwania umowy musi być ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej na kwotę minimum 500 000 zł.
1.6. Nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
1.7. Akceptują 30 dniowy termin płatności.
2. Wykonawca zobowiązany jest wykonywać przedmiot zamówienia zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia oraz Projektem umowy (Załącznik nr 8).
3. Ocena spełnienia warunków wymaganych od Wykonawców zostanie dokonana według formuły spełnia - nie spełnia, na podstawie dołączonych do oferty dokumentów oraz oświadczeń. Z treści załączonych dokumentów musi wynikać, iż ww. warunki Wykonawca spełnił.
4. Niespełnienie któregokolwiek z warunków skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania.
5. Złożenie przez Wykonawcę nieprawdziwych informacji, mających wpływ na wynik prowadzonego postępowania, spowoduje wykluczenie Wykonawcy z postępowania.
Wykonawca nie znający języka polskiego zobowiązany jest, na czas realizacji przedmiotu zamówienia, zatrudnić tłumacza na własny koszt.
inf_osw:
A. Wykonawca chcący uczestniczyć w niniejszym postępowaniu składa wypełniony i podpisany formularz oferty- załącznik nr 1 do SIWZ oraz oświadczenie o akceptacji warunków umowy- załącznik nr 3 do SIWZ
B. W celu potwierdzenia, że wykonawca posiada uprawnienie do wykonywania określonej działalności lub czynności oraz nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych składa następujące dokumenty:
B.1) Aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
B.2) Dokumenty potwierdzające posiadanie uprawnień (pełnomocnictw) osób składających wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu oraz ofertę, o ile nie wynika to z przedstawionych dokumentów rejestrowych.
B.3) Oświadczenie Wykonawcy o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu z art. 22 Prawa zamówień publicznych- załącznik nr 2 do SIWZ
C.W celu potwierdzenia spełnienia warunku posiadania przez wykonawcę niezbędnej wiedzy i doświadczenia oraz dysponowania potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia należy złożyć następujące dokumenty:
C.1) Wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, dostaw lub usług w okresie ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, odpowiadających swoim rodzajem i wartością dostawom lub usługom stanowiącym przedmiot zamówienia z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców wraz z dokumentami potwierdzającymi, że dostawy lub usługi te zostały wykonane należycie- załącznik nr 4 do SIWZ.
C.2) Wykaz osób i podmiotów, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności- załącznik nr 6 do SIWZ.
C.3) Dokumenty stwierdzające, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień.
1) Oświadczenie o posiadaniu kancelarii tajnej - zorganizowanej i prowadzonej zgodnie z ustawą o ochronie informacji niejawnych z dnia 22.01.1999(tekst jednolity Dz. U. z 2005r. nr 196 poz. 1631 z późn. zm.) i Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 października 2005r. (Dz. U. nr 208, poz. 1741) w sprawie organizacji i funkcjonowania kancelarii tajnych oraz pomieszczenia umożliwiającego prowadzenie prac z niejawną dokumentacją, dotyczącą systemów alarmowych- załącznik nr 7 do SIWZ.
2) Kopia poświadczenia bezpieczeństwa osobowego oraz zaświadczenia o przeszkoleniu kierownika kancelarii tajnej,
3) Kopia poświadczenia bezpieczeństwa osobowego pełnomocnika ochrony oraz kopia zaświadczenia o jego przeszkoleniu w zakresie ochrony informacji niejawnych przez Służby Ochrony Państwa.
4) Poświadczone przez Wykonawcę za zgodność z oryginałem kserokopie poświadczenia bezpieczeństwa osobowego upoważniające do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli:
- min. POUFNE - dla pracowników wykonujących dokumentację oraz pracujących w pomieszczeniach specjalnych;
- min. ZASTRZEŻONE - dla pracowników wykonujących prace montażowe;
5) Poświadczone przez Wykonawcę za zgodność z oryginałem kserokopie świadectw ukończenia kursów :
- do wykonania dokumentacji -świadectwo ukończenia kursu projektantów systemów alarmowych klasy SA-4;
- do wykonania prac montażowych -świadectwo ukończenia kursu instalatora systemów alarmowych klasy SA-4;
6) Poświadczone przez Wykonawcę za zgodność z oryginałem kserokopie licencji pracownika zabezpieczeń technicznych :
- Licencja IIº - dla projektantów systemów alarmowych klasy SA-4;
- Licencja Iº- dla instalatorów systemów alarmowych klasy SA-4;
D.W celu potwierdzenia spełnienia warunku znajdowania się przez wykonawcę w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia należy złożyć następujące dokumenty:
C.1) Poświadczona przez Wykonawcę kserokopia polisy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej na kwotę min. 500.000,00 zł
E. Wykonawca zamieszkały poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej:
E.1) Zamiast dokumentów, o których mowa w pkt. B.1) składa dokument lub dokumenty, wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
1) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
2) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
Jeżeli w kraju pochodzenia osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów wskazanych w niniejszym pkt. E zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju pochodzenia osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania - wystawionych nie wcześniej niż w terminach określonych w niniejszym pkt. E.
F. W przypadku, kiedy ofertę składa kilka podmiotów (konsorcjum, spółki cywilne), musi on spełniać następujące warunki:
1. oferta winna być podpisana przez każdego z wykonawców występujących wspólnie lub upoważnionego przedstawiciela (partnera wiodącego).
2. Upoważnienie do pełnienia funkcji przedstawiciela (partnera wiodącego) wymaga podpisu prawnie upoważnionych przedstawicieli każdego z wykonawców występujących wspólnie (partnerów) - należy załączyć do oferty
3. Przedstawiciel (wiodący partner) winien być upoważniony do reprezentowania wykonawców w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Do oferty należy załączyć wszystkie oświadczenia i dokumenty opisane w pkt. B dla każdego partnera z osobna, pozostałe dokumenty składane są wspólnie
G. Postanowienia dotyczące składanych dokumentów
G.1 Wyżej wymienione dokumenty mogą być złożone w formie oryginałów lub kserokopii potwierdzonych za zgodność przez Wykonawcę lub osobę (osoby) uprawnione do podpisania oferty z dopiskiem za zgodność z oryginałem.
G.2 Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski, poświadczonym przez wykonawcę
Kod trybu postepowania: PN
Kod kryterium cenowe: A
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.mw.mil.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia: CWTiD MW ul. Sobieskiego 277, 84-200 Wejherowo
Opis potrzeb dla DK: nie dotyczy
Informacja o wysokości nagród dla DK: nie dotyczy
Data składania wniosków, ofert: 28/10/2008
Godzina składania wniosków, ofert: 11:00
Miejsce składania:
Kancelaria jawna CWTiD MW ul. Sobieskiego 277, 84-200 Wejherowo pok. nr 8
On: on
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Informacje dodatkowe: nie dotyczy
Kody CPV:
351200001 (Systemy i urządzenia nadzoru i bezpieczeństwa)
Podobne przetargi
339822 / 2014-10-14 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Kartuzy - Kartuzy (pomorskie)
CPV: 351200001 (Systemy i urządzenia nadzoru i bezpieczeństwa)
Wykonanie punktów kamerowych na terenie miasta Kartuzy wraz
z centrum monitorowania w budynku Urzędu Miejskiego w Kartuzach
w ramach I etapu budowy systemu monitoringu wizyjnego miasta Kartuzy
174467 / 2015-11-27 - Administracja samorzÄ…dowa
Gdyńskie Centrum Sportu - Gdynia (pomorskie)
CPV: 351200001 (Systemy i urządzenia nadzoru i bezpieczeństwa)
Dostawa urządzeń wraz z ich instalacją na potrzeby telewizji dozorowej oraz systemu sygnalizacji włamania i napadu zainstalowanych na obiektach Gdyńskiego Centrum Sportu
133583 / 2011-05-10 - Inny: jednostka wojskowa
Jednostka Wojskowa 4024 - Gdynia (pomorskie)
CPV: 351200001 (Systemy i urządzenia nadzoru i bezpieczeństwa)
SYSTEM AUTOMATYCZNEJ IDENTYFIKACJI KLUCZY W DMW nr sprawy 63/JW4024/2011
206638 / 2015-08-12 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Kartuzy - Kartuzy (pomorskie)
CPV: 351200001 (Systemy i urządzenia nadzoru i bezpieczeństwa)
WYKONANIE PUNKTÓW KAMEROWYCH NA TERENIE MIASTA KARTUZY W RAMACH III ETAPU BUDOWY SYSTEMU MONITORINGU WIZYJNEGO MIASTA KARTUZY
339178 / 2015-12-11 - Uczelnia publiczna
Politechnika Gdańska Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 351200001 (Systemy i urządzenia nadzoru i bezpieczeństwa)
Dostawę systemu kamer przemysłowych z akcesoriami dla Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej.
372948 / 2014-11-13 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Kartuzy - Kartuzy (pomorskie)
CPV: 351200001 (Systemy i urządzenia nadzoru i bezpieczeństwa)
Wykonanie punktów kamerowych na terenie miasta Kartuzy wraz z centrum monitorowania w budynku Urzędu Miejskiego w Kartuzach w ramach I etapu budowy systemu monitoringu wizyjnego miasta Kartuzy
227220 / 2008-10-01 - Podmiot prawa publicznego
Komenda Portu Wojennego Gdynia - Gdynia (pomorskie)
CPV: 351200001 (Systemy i urządzenia nadzoru i bezpieczeństwa)
Dostawa łodzi pneumatycznej składanej
340547 / 2008-11-28 - Inny: Obrona Narodowa
Centrum Wsparcia Teleinformatycznego i Dowodzenia Marynarki Wojennej - Wejherowo (pomorskie)
CPV: 351200001 (Systemy i urządzenia nadzoru i bezpieczeństwa)
Remont oraz adaptacja istniejącego Systemu Telewizji Dozorowej w RZT Kołobrzeg do wymogów Normy Obronnej NO 04-A004-7.
67628 / 2011-04-06 - Inny: Jednostka badawczo rozwojowa
Ośrodek Badawczo - Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej - Gdynia (pomorskie)
CPV: 351200001 (Systemy i urządzenia nadzoru i bezpieczeństwa)
Dostawa sprzętu do rozbudowy systemu kontroli dostępu
7539 / 2009-01-08 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasta Gdańsk Urząd Miejski w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 351200001 (Systemy i urządzenia nadzoru i bezpieczeństwa)
Opracowanie modelu statycznego konstrukcji dachu oraz algorytmu i metod monitorowania stanu konstrukcji dachu Hali Sportowo - Widowiskowej Olivia w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej 470 wraz z ich wdrożeniem i zainstalowaniem.
62846 / 2015-03-20 - Uczelnia publiczna
Politechnika Gdańska Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 351200001 (Systemy i urządzenia nadzoru i bezpieczeństwa)
Dostawa kamer przemysłowych z akcesoriami dla Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej
300183 / 2008-11-05 - Inny: Obrona Narodowa
Centrum Wsparcia Teleinformatycznego i Dowodzenia Marynarki Wojennej - Wejherowo (pomorskie)
CPV: 351200001 (Systemy i urządzenia nadzoru i bezpieczeństwa)
Zaprojektowanie oraz modernizacja Systemu Sygnalizacji Włamania i Napadu, Systemu Kontroli Dostępu i System Telewizji Dozorowej
265076 / 2009-08-04 - Instytucja ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego
Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Słupsku - Słupsk (pomorskie)
CPV: 351200001 (Systemy i urządzenia nadzoru i bezpieczeństwa)
Dostawa i montaż Systemu telewizji dozorowej do siedziby Oddziału ZUS w Słupsku, Pl. Zwycięstwa 8
11444 / 2016-01-18 - Uczelnia publiczna
Politechnika Gdańska Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 351200001 (Systemy i urządzenia nadzoru i bezpieczeństwa)
Dostawa kamer przemysłowych z akcesoriami dla Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki PG
196722 / 2010-07-06 - Podmiot prawa publicznego
Wojskowa Agencja Mieszkaniowa Oddział Regionalny w Gdyni - Gdynia (pomorskie)
CPV: 351200001 (Systemy i urządzenia nadzoru i bezpieczeństwa)
Zaprojektowanie i wykonanie monitoringu dla 5 budynków mieszkalnych w Ustce w rejonie ul. Gabriela Narutowicza
312451 / 2008-11-13 - Podmiot prawa publicznego
Komenda Portu Wojennego Gdynia - Gdynia (pomorskie)
CPV: 351200001 (Systemy i urządzenia nadzoru i bezpieczeństwa)
Dostawa łodzi pneumatycznej składanej
244450 / 2008-11-12 - Inny: Obrona Narodowa
Centrum Wsparcia Teleinformatycznego i Dowodzenia Marynarki Wojennej - Wejherowo (pomorskie)
CPV: 351200001 (Systemy i urządzenia nadzoru i bezpieczeństwa)
Remont oraz adaptacja istniejącego Systemu Telewizji Dozorowej w RZT Kołobrzeg do wymogów Normy Obronnej NO 04-A004-7
273665 / 2008-10-20 - Inny: Obrona Narodowa
Centrum Wsparcia Teleinformatycznego i Dowodzenia Marynarki Wojennej - Wejherowo (pomorskie)
CPV: 351200001 (Systemy i urządzenia nadzoru i bezpieczeństwa)
Zaprojektowanie oraz modernizacja Systemu Kontroli Dostępu w m. Wejherowo
90336 / 2015-04-21 - Uczelnia publiczna
Politechnika Gdańska Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 351200001 (Systemy i urządzenia nadzoru i bezpieczeństwa)
Dostawa kamer przemysłowych z akcesoriami dla Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej