Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

353790 / 2011-10-26 - Administracja samorządowa / Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria (Góra Kalwaria)

Budowa sztucznego lodowiska w Górze Kalwarii- modernizacja układu pomiarowego Szkoły Podstawowej nr 2 oraz zasilania boiska.

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie modernizacji układu pomiarowego Szkoły Podstawowej nr 2 oraz zasilania boisk w ramach zadania Budowa sztucznego lodowiska w Górze Kalwarii przy ul. Kalwaryjskiej 3.
W ramach zadania istniejący układ pomiarowy należy zmodernizować i wynieść z tablicy głównej budynku. W tym celu należy wymienić istniejące złącze kablowe ZK3 na nowe wykonane w obudowie z tworzywa sztucznego niepalnego, atestowanego dla zastosowań w energetyce. Złącze usytuować w miejscu istniejącego złącza na wysokości min. 0,3 m od powierzchni gruntu. Złącze wyposażyć w 3 podstawy bezpiecznikowe typu PBV-2400.
Dodatkowo nad złączem zainstalować układ pomiarowy pół - pośredni. Układ wyposażyć w przekładniki prądowe In5 [AA] typu 200 5 klasy 0,5 Sn = 2,5 i o współczynniku bezpieczeństwa FS5; oraz szynę z zaciskiem neutralnym N i szynę z uziemionym zaciskiem ochronnym o wartości rezystancji uziemienia zależnej od przyjętego układu i czułości wyłączników ochronnych różnicowo - prądowych, ale nie przekraczającej 5 W (R mniejsze niż 5 W). Ponadto zainstalować dodatkowe złącze bezpiecznikowe typu ZK3 z którego zasilone zostaną poszczególne odbiory oraz tablicę licznikową dla pod - licznika szkoły.
Złącze ZK3 wyposażyć w 3 rozłączniki bezpiecznikowe typu RBV-00160A.
Systemem dodatkowej ochrony przeciwporażeniowej dla urządzeń zasilanych z w/w stacji jest TT. Wewnątrz złącza wykonać trwały schemat z opisem i podaniem wielkości zabezpieczeń zgodnie z niniejszym opracowaniem, adresata wlz - u, układu sieci i numeru stacji transformatorowej. Zewnętrzną stronę drzwiczek zaopatrzyć w tabliczkę ostrzegawczą OS-1, oraz opis typu złącza. W drzwiczkach złącza powinien być zainstalowany typowy zamek języczkowy, uszy do założenia kłódki energetycznej z możliwością założenia plomby na złącze.
Projektuje się tablice pomiarowe w szafce z tworzyw sztucznych niepalnych, atestowanych dla zastosowań w energetyce, umiejscowionej na szafce złącza z dostępem do licznika od strony ulicy. Połączenie pomiędzy przekładnikami, a tablicą pomiarową wykonać przy pomocy przewodów 6 x DY 2,5 mm² dla obwodów prądowych oraz 4 x DY 1,5mm² dla obwodów napięciowych. Tablicę licznikową należy doposażyć dodatkowo w gniazdo 230V dla ewentualnych potrzeb podłączenia aparatury kontrolno pomiarowej służb energetycznych.
Wszystkie urządzenia do transmisji danych oraz liczniki energii elektrycznej zostaną zasilone napięciem gwarantowanym 230V z dodatkowego zasilacza UPS.Transmisja danych do PGE odbywać się będzie poprzez bezpośredni odczyt licznika energii elektrycznej. Drogę transmisji danych dla PGE S.A. stanowić będzie odczyt przez sieć GSM lub GPRS. Kartę SIM do transmisji danych udostępni PGE.
Projektowany układ pomiaru energii elektrycznej przeznaczony jest do pomiaru i rejestracji wielkości energii elektrycznej oraz mocy średniej pobieranej przez Szkołę Podstawową nr 2 w cyklu 15-sto minutowym lub godzinowym.
Klient zamawia moc umowną 89 kW i będzie rozliczany w taryfie B21.
Układ pomiarowy zgodnie z wymaganiami PGE S.A. ma za zadanie umożliwiać:
rejestrowanie i przechowywanie w pamięci pomiarów mocy czynnej w okresach od 15 do 60 minut przez co najmniej 63 dni i automatycznie zamykać okres rozliczeniowy,
dokonywanie zdalnego odczytu licznika co najmniej raz na dobę,
lokalny odczyt licznika w przypadku awarii łączy komunikacyjnych,
synchronizację czasu rzeczywistego co najmniej raz na dobę.
Ponadto układ pomiarowy powinien spełniać następujące wymagania:
musi być wyposażone w przekładniki pomiarowe w każdej z trzech faz
prąd pierwotny wynikający z mocy umownej powinien mieścić się w granicach 20% - 120% prądu znamionowego przekładnika prądowego,
obciążenie strony wtórnej przekładnika prądowego powinno zawierać się między 25%, a 100% wartości nominalnej mocy uzwojenia przekładnika,
współczynnik bezpieczeństwa przyrządu (FS) dla przekładników prądowych powinien być mniejszy lub równy 5,
przekładniki prądowe w układach pomiarowych powinny mieć rdzenie uzwojenia pomiarowego o klasie dokładności 0,2 służące do pomiaru energii elektrycznej,
liczniki energii elektrycznej w układach pomiarowo - rozliczeniowych powinny mieć klasę nie gorszą niż 2 dla energii czynnej i nie gorszą niż 3 dla energii biernej,
wszystkie elementy członu zasilającego oraz osłony i urządzenia wchodzące w skład układu pomiarowego energii elektrycznej muszą być przystosowane do plombowania.
powinien posiadać podtrzymanie zasilania ze źródeł zewnętrznych,
W związku z powyższymi wymaganiami zaprojektowano wykonanie nowego układów pomiarowo - rozliczeniowych w skład, których będą wchodziły następujące elementy:
przekładniki prądowe IMW, 200 5A, kl. 0,2, FS mniejszy lub równy 5, S=2,5VA, Ith = 60x Ipn,
zabezpieczenie torów napięciowych wraz z podstawami Bi 6 25A
listwa kontrolno pomiarowa P-1 POZYTON
listwa pośrednicząca do podłączenia zasilania gwarantowanego 230V do liczników i urządzeń transmisyjnych,
zabezpieczenie obwodów napięcia gwarantowanego B6A,
zasilacz UPS,
wielotaryfowy, czterokwadrantowy liczniki energii elektrycznej typu ZMD405CT44.0459, klasy 0,5 dla energii czynnej i 1 dla energii biernej,
zegar frankfurcki MK-6 do synchronizacji czasu w liczniku ZMD405,
moduł komunikacyjny CU-P32 do zdalnego odczytu z licznika ZMD405 w technologii GSM/GPRS przez PGE.
Układ synchronizacji czasu rzeczywistego
Układy pomiarowe wyposażone zostaną w układ synchronizacji czasu rzeczywistego. Funkcja ta realizowana będzie przez zegar synchronizujący typu MK-6 GPS zasilany napięciem 230VAC firmy INTERBIN z Katowic. Synchronizator wyposażony jest w wyjście przekaźnikowe, za pośrednictwem którego następować będzie synchronizacja czasu w liczniku elektronicznym. Urządzenie dostarczane jest w komplecie z anteną sygnału GSM, którą zainstalować należy na zewnątrz budynku na ścianie za pomocą znajdującego się w komplecie uchwytu ściennego.
Długość kabla antenowego (ozn. PAn) znajdującego się na wyposażeniu urządzenia należy dobrać ostatecznie na etapie wykonawstwa odpowiednio do miejsca zamontowania anteny. Miejsce montażu powinno zapewniać odpowiedni odbiór sygnału z wzorca czasu przekazywanego przez satelitarny system GPS.
Montaż anteny oraz uruchomienie urządzenia należy przeprowadzić zgodnie z instrukcją dostarczoną przez producenta urządzenia. Zegar synchronizujący MK-6/GPS zabudować w obudowie typu S4 prod. LEGRAND, zamontowanej na dolnej płycie z PCV tablicy licznikowej TL1. Wewnątrz tablicy licznikowej zainstalowana zostanie listwa zaciskowa LZNG.
Transmisja danych
Zdalna transmisja danych realizowana będzie dzięki wyposażeniu licznika elektronicznego L1 ZMD405 w moduł komunikacyjny P32 zawierający modem GSM z zasilaczem i złączem RS485 dla zdalnego odczytu danych. Komunikacja pomiędzy licznikiem elektronicznym odbywać się będzie za pośrednictwem łącza RS485.
Zasilanie gwarantowane
Podtrzymanie zasilania dla urządzeń wchodzących w skład projektowanych układów pomiarowych zrealizować należy w oparciu o zasilacz awaryjny typu APC Back - UPS RS 800VA firmy APC. Zasilacz UPS przyłączony zostanie do wydzielonego w tym celu obwodu wyprowadzonego z rozdzielnicy RG nn 400 230V.
Dobrany UPS wyposażony jest w cztery gniazda wyjściowe, do których podłączony zostanie licznik elektroniczny oraz zegar synchronizujący MK-6 GPS. Połączenie pomiędzy przekładnikami a tablicą pomiarową wykonać przy pomocy przewodów 6 x DY 2,5 mm² dla obwodów prądowych oraz 4 x DY 1,5mm² dla obwodów napięciowych.
Przyłącze kablowe nN 0,4 kV
W celu zasilenia agregatu lodowego należy wybudować przyłącza kablowe typu YAKXS 4 x 95 mm2 o długości 114 m (długość trasy 104 m)
Podstawą do tyczenia trasy kabla jest uzgodnienie w ZUD!
Kabel układać linią falistą, aby długość kabla była większa od długości wykopu o 1-3 %, w wykopie o głębokości 0,8 m na podsypce z piasku o gr. warstwy 0,1 m.
Na kablu założyć oznaczniki kablowe Oki. Na ułożony kabel nasypać warstwę piasku o gr. 0,1 m, następnie nasypać warstwę gruntu rodzimego o gr. 0,15 m i ułożyć niebieską folię kalandrowaną PCV o szer. min 0,2 m i grubości min. 0,5 mm.
Wykop całkowicie zasypać gruntem rodzimym ubijając go warstwami co 0,2 m i wykonać niewielką tzw. nadsypkę w celu uniknięcia zapadania się gruntu w rowie kablowym przy osiadaniu. Przyłącze zakończyć złączem kablowym ZK1.
Wprowadzenie kabla do złącza wykonać w rurze ochronnej grubościennej PCV fi 75 mm zamocowanej w dolnej ściance złącza. Na kabel, w złączu, założyć tabliczki adresowe. Końce kabla zarobić na sucho - w złączu na końcach żył zaprasować hydraulicznie lub zespawać końcówki 2KA 95 mm2 i podłączyć śrubami do podstaw bezpiecznikowych. Przy złączu wykonać uziemienie prętowe i połączyć do zacisku PE w złączu, Rezystancję uziemienia w złączu musi być mniejsza niż 5 W, Systemem dodatkowej ochrony przeciwporażeniowej dla urządzeń zasilanych z ww stacji jest TT.
Układanie kabla (zapasy, promień gięcia) wykonać zgodnie z PN - 76E-05125!
Złącza kablowe ZK.
Projektuje się złącza kablowe typu ZK1 w obudowie z tworzyw sztucznych niepalnych, atestowanych dla zastosowań w energetyce. Złącze usytuować przy zapleczu na wysokości min. 0,3 m od powierzchni gruntu z dostępem od strony ulicy. Złącze ZK1 wyposażone w 1 podstawę bezpiecznikowę typu PBV-1/250 oraz szynę z zaciskiem neutralnym N i szynę z uziemionym zaciskiem ochronnym o wartości rezystancji uziemienia zależnej od przyjętego układu i czułości wyłączników ochronnych różnicowo - prądowych, lecz nie przekraczającej 5 W (R mniejszy niż 5 W). Systemem dodatkowej ochrony przeciwporażeniowej dla urządzeń zasilanych z ww stacji jest TT. Wewnątrz złącza wykonać trwały schemat z opisem i podaniem wielkości zabezpieczeń zgodnie z niniejszym opracowaniem, adresata wlz - u, układu sieci i numeru stacji transformatorowej. Zewnętrzną stronę drzwiczek złącza zaopatrzyć w tabliczkę ostrzegawczą OS-1, oraz opis typu złącza. W drzwiczkach złącza powinien być zainstalowany typowy zamek języczkowy, uszy do założenia kłódki energetycznej z możliwością założenia plomby na złącze.
Zamawiający dysponuje przedmiarami robót, które stanowią jedynie materiał pomocniczy do dokumentacji projektowej i STWiOR i nie mogą być podstawą do sporządzenia wyceny ofertowej.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 353790

Data publikacji: 2011-10-26

Nazwa: Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria

Ulica: ul. 3 Maja 10

Numer domu: 10

Miejscowość: Góra Kalwaria

Kod pocztowy: 05-530

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 0-22/7273414

Numer faxu: 0-22/7273414

Adres strony internetowej: www.gorakalwaria pl.

Regon: 00052486100000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa sztucznego lodowiska w Górze Kalwarii- modernizacja układu pomiarowego Szkoły Podstawowej nr 2 oraz zasilania boiska.

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie modernizacji układu pomiarowego Szkoły Podstawowej nr 2 oraz zasilania boisk w ramach zadania Budowa sztucznego lodowiska w Górze Kalwarii przy ul. Kalwaryjskiej 3.
W ramach zadania istniejący układ pomiarowy należy zmodernizować i wynieść z tablicy głównej budynku. W tym celu należy wymienić istniejące złącze kablowe ZK3 na nowe wykonane w obudowie z tworzywa sztucznego niepalnego, atestowanego dla zastosowań w energetyce. Złącze usytuować w miejscu istniejącego złącza na wysokości min. 0,3 m od powierzchni gruntu. Złącze wyposażyć w 3 podstawy bezpiecznikowe typu PBV-2400.
Dodatkowo nad złączem zainstalować układ pomiarowy pół - pośredni. Układ wyposażyć w przekładniki prądowe In5 [AA] typu 200 5 klasy 0,5 Sn = 2,5 i o współczynniku bezpieczeństwa FS5; oraz szynę z zaciskiem neutralnym N i szynę z uziemionym zaciskiem ochronnym o wartości rezystancji uziemienia zależnej od przyjętego układu i czułości wyłączników ochronnych różnicowo - prądowych, ale nie przekraczającej 5 W (R mniejsze niż 5 W). Ponadto zainstalować dodatkowe złącze bezpiecznikowe typu ZK3 z którego zasilone zostaną poszczególne odbiory oraz tablicę licznikową dla pod - licznika szkoły.
Złącze ZK3 wyposażyć w 3 rozłączniki bezpiecznikowe typu RBV-00160A.
Systemem dodatkowej ochrony przeciwporażeniowej dla urządzeń zasilanych z w/w stacji jest TT. Wewnątrz złącza wykonać trwały schemat z opisem i podaniem wielkości zabezpieczeń zgodnie z niniejszym opracowaniem, adresata wlz - u, układu sieci i numeru stacji transformatorowej. Zewnętrzną stronę drzwiczek zaopatrzyć w tabliczkę ostrzegawczą OS-1, oraz opis typu złącza. W drzwiczkach złącza powinien być zainstalowany typowy zamek języczkowy, uszy do założenia kłódki energetycznej z możliwością założenia plomby na złącze.
Projektuje się tablice pomiarowe w szafce z tworzyw sztucznych niepalnych, atestowanych dla zastosowań w energetyce, umiejscowionej na szafce złącza z dostępem do licznika od strony ulicy. Połączenie pomiędzy przekładnikami, a tablicą pomiarową wykonać przy pomocy przewodów 6 x DY 2,5 mm² dla obwodów prądowych oraz 4 x DY 1,5mm² dla obwodów napięciowych. Tablicę licznikową należy doposażyć dodatkowo w gniazdo 230V dla ewentualnych potrzeb podłączenia aparatury kontrolno pomiarowej służb energetycznych.
Wszystkie urządzenia do transmisji danych oraz liczniki energii elektrycznej zostaną zasilone napięciem gwarantowanym 230V z dodatkowego zasilacza UPS.Transmisja danych do PGE odbywać się będzie poprzez bezpośredni odczyt licznika energii elektrycznej. Drogę transmisji danych dla PGE S.A. stanowić będzie odczyt przez sieć GSM lub GPRS. Kartę SIM do transmisji danych udostępni PGE.
Projektowany układ pomiaru energii elektrycznej przeznaczony jest do pomiaru i rejestracji wielkości energii elektrycznej oraz mocy średniej pobieranej przez Szkołę Podstawową nr 2 w cyklu 15-sto minutowym lub godzinowym.
Klient zamawia moc umowną 89 kW i będzie rozliczany w taryfie B21.
Układ pomiarowy zgodnie z wymaganiami PGE S.A. ma za zadanie umożliwiać:
rejestrowanie i przechowywanie w pamięci pomiarów mocy czynnej w okresach od 15 do 60 minut przez co najmniej 63 dni i automatycznie zamykać okres rozliczeniowy,
dokonywanie zdalnego odczytu licznika co najmniej raz na dobę,
lokalny odczyt licznika w przypadku awarii łączy komunikacyjnych,
synchronizację czasu rzeczywistego co najmniej raz na dobę.
Ponadto układ pomiarowy powinien spełniać następujące wymagania:
musi być wyposażone w przekładniki pomiarowe w każdej z trzech faz
prąd pierwotny wynikający z mocy umownej powinien mieścić się w granicach 20% - 120% prądu znamionowego przekładnika prądowego,
obciążenie strony wtórnej przekładnika prądowego powinno zawierać się między 25%, a 100% wartości nominalnej mocy uzwojenia przekładnika,
współczynnik bezpieczeństwa przyrządu (FS) dla przekładników prądowych powinien być mniejszy lub równy 5,
przekładniki prądowe w układach pomiarowych powinny mieć rdzenie uzwojenia pomiarowego o klasie dokładności 0,2 służące do pomiaru energii elektrycznej,
liczniki energii elektrycznej w układach pomiarowo - rozliczeniowych powinny mieć klasę nie gorszą niż 2 dla energii czynnej i nie gorszą niż 3 dla energii biernej,
wszystkie elementy członu zasilającego oraz osłony i urządzenia wchodzące w skład układu pomiarowego energii elektrycznej muszą być przystosowane do plombowania.
powinien posiadać podtrzymanie zasilania ze źródeł zewnętrznych,
W związku z powyższymi wymaganiami zaprojektowano wykonanie nowego układów pomiarowo - rozliczeniowych w skład, których będą wchodziły następujące elementy:
przekładniki prądowe IMW, 200 5A, kl. 0,2, FS mniejszy lub równy 5, S=2,5VA, Ith = 60x Ipn,
zabezpieczenie torów napięciowych wraz z podstawami Bi 6 25A
listwa kontrolno pomiarowa P-1 POZYTON
listwa pośrednicząca do podłączenia zasilania gwarantowanego 230V do liczników i urządzeń transmisyjnych,
zabezpieczenie obwodów napięcia gwarantowanego B6A,
zasilacz UPS,
wielotaryfowy, czterokwadrantowy liczniki energii elektrycznej typu ZMD405CT44.0459, klasy 0,5 dla energii czynnej i 1 dla energii biernej,
zegar frankfurcki MK-6 do synchronizacji czasu w liczniku ZMD405,
moduł komunikacyjny CU-P32 do zdalnego odczytu z licznika ZMD405 w technologii GSM/GPRS przez PGE.
Układ synchronizacji czasu rzeczywistego
Układy pomiarowe wyposażone zostaną w układ synchronizacji czasu rzeczywistego. Funkcja ta realizowana będzie przez zegar synchronizujący typu MK-6 GPS zasilany napięciem 230VAC firmy INTERBIN z Katowic. Synchronizator wyposażony jest w wyjście przekaźnikowe, za pośrednictwem którego następować będzie synchronizacja czasu w liczniku elektronicznym. Urządzenie dostarczane jest w komplecie z anteną sygnału GSM, którą zainstalować należy na zewnątrz budynku na ścianie za pomocą znajdującego się w komplecie uchwytu ściennego.
Długość kabla antenowego (ozn. PAn) znajdującego się na wyposażeniu urządzenia należy dobrać ostatecznie na etapie wykonawstwa odpowiednio do miejsca zamontowania anteny. Miejsce montażu powinno zapewniać odpowiedni odbiór sygnału z wzorca czasu przekazywanego przez satelitarny system GPS.
Montaż anteny oraz uruchomienie urządzenia należy przeprowadzić zgodnie z instrukcją dostarczoną przez producenta urządzenia. Zegar synchronizujący MK-6/GPS zabudować w obudowie typu S4 prod. LEGRAND, zamontowanej na dolnej płycie z PCV tablicy licznikowej TL1. Wewnątrz tablicy licznikowej zainstalowana zostanie listwa zaciskowa LZNG.
Transmisja danych
Zdalna transmisja danych realizowana będzie dzięki wyposażeniu licznika elektronicznego L1 ZMD405 w moduł komunikacyjny P32 zawierający modem GSM z zasilaczem i złączem RS485 dla zdalnego odczytu danych. Komunikacja pomiędzy licznikiem elektronicznym odbywać się będzie za pośrednictwem łącza RS485.
Zasilanie gwarantowane
Podtrzymanie zasilania dla urządzeń wchodzących w skład projektowanych układów pomiarowych zrealizować należy w oparciu o zasilacz awaryjny typu APC Back - UPS RS 800VA firmy APC. Zasilacz UPS przyłączony zostanie do wydzielonego w tym celu obwodu wyprowadzonego z rozdzielnicy RG nn 400 230V.
Dobrany UPS wyposażony jest w cztery gniazda wyjściowe, do których podłączony zostanie licznik elektroniczny oraz zegar synchronizujący MK-6 GPS. Połączenie pomiędzy przekładnikami a tablicą pomiarową wykonać przy pomocy przewodów 6 x DY 2,5 mm² dla obwodów prądowych oraz 4 x DY 1,5mm² dla obwodów napięciowych.
Przyłącze kablowe nN 0,4 kV
W celu zasilenia agregatu lodowego należy wybudować przyłącza kablowe typu YAKXS 4 x 95 mm2 o długości 114 m (długość trasy 104 m)
Podstawą do tyczenia trasy kabla jest uzgodnienie w ZUD!
Kabel układać linią falistą, aby długość kabla była większa od długości wykopu o 1-3 %, w wykopie o głębokości 0,8 m na podsypce z piasku o gr. warstwy 0,1 m.
Na kablu założyć oznaczniki kablowe Oki. Na ułożony kabel nasypać warstwę piasku o gr. 0,1 m, następnie nasypać warstwę gruntu rodzimego o gr. 0,15 m i ułożyć niebieską folię kalandrowaną PCV o szer. min 0,2 m i grubości min. 0,5 mm.
Wykop całkowicie zasypać gruntem rodzimym ubijając go warstwami co 0,2 m i wykonać niewielką tzw. nadsypkę w celu uniknięcia zapadania się gruntu w rowie kablowym przy osiadaniu. Przyłącze zakończyć złączem kablowym ZK1.
Wprowadzenie kabla do złącza wykonać w rurze ochronnej grubościennej PCV fi 75 mm zamocowanej w dolnej ściance złącza. Na kabel, w złączu, założyć tabliczki adresowe. Końce kabla zarobić na sucho - w złączu na końcach żył zaprasować hydraulicznie lub zespawać końcówki 2KA 95 mm2 i podłączyć śrubami do podstaw bezpiecznikowych. Przy złączu wykonać uziemienie prętowe i połączyć do zacisku PE w złączu, Rezystancję uziemienia w złączu musi być mniejsza niż 5 W, Systemem dodatkowej ochrony przeciwporażeniowej dla urządzeń zasilanych z ww stacji jest TT.
Układanie kabla (zapasy, promień gięcia) wykonać zgodnie z PN - 76E-05125!
Złącza kablowe ZK.
Projektuje się złącza kablowe typu ZK1 w obudowie z tworzyw sztucznych niepalnych, atestowanych dla zastosowań w energetyce. Złącze usytuować przy zapleczu na wysokości min. 0,3 m od powierzchni gruntu z dostępem od strony ulicy. Złącze ZK1 wyposażone w 1 podstawę bezpiecznikowę typu PBV-1/250 oraz szynę z zaciskiem neutralnym N i szynę z uziemionym zaciskiem ochronnym o wartości rezystancji uziemienia zależnej od przyjętego układu i czułości wyłączników ochronnych różnicowo - prądowych, lecz nie przekraczającej 5 W (R mniejszy niż 5 W). Systemem dodatkowej ochrony przeciwporażeniowej dla urządzeń zasilanych z ww stacji jest TT. Wewnątrz złącza wykonać trwały schemat z opisem i podaniem wielkości zabezpieczeń zgodnie z niniejszym opracowaniem, adresata wlz - u, układu sieci i numeru stacji transformatorowej. Zewnętrzną stronę drzwiczek złącza zaopatrzyć w tabliczkę ostrzegawczą OS-1, oraz opis typu złącza. W drzwiczkach złącza powinien być zainstalowany typowy zamek języczkowy, uszy do założenia kłódki energetycznej z możliwością założenia plomby na złącze.
Zamawiający dysponuje przedmiarami robót, które stanowią jedynie materiał pomocniczy do dokumentacji projektowej i STWiOR i nie mogą być podstawą do sporządzenia wyceny ofertowej.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Roboty o zakresie tożsamym z podstawowym przedmiotem zamówienia.

Czas: O

Okres trwania zamówienia w dniach: 14

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca musi wykazać, że w ciągu ostatnich 5 lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie, co najmniej jedną robotę budowlaną polegających na budowie układu pomiarowego pół pośredniego dla zakładu energetycznego o wartości minimum 30.000,00 zł brutto (słownie: trzydzieści tysięcy złotych); potwierdzoną referencjami itp. od poprzednio zamawiających
Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana wg formuły spełnia - nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach (wymaganych przez Zamawiającego i podanych w SIWZ) dołączonych do oferty.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca musi dysponować w celu wykonania zamówienia, przynajmniej 1 osobą posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi o specjalności:
elektrycznej
Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana wg formuły spełnia - nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach (wymaganych przez Zamawiającego i podanych w SIWZ) dołączonych do oferty.

Sytuacja ekonomiczna:
Wykonawca musi posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia o wartości nie mniejszej niż 30 000,00 PLN (słownie: trzydzieści tysięcy złotych)
Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana wg formuły spełnia - nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach (wymaganych przez Zamawiającego i podanych w SIWZ) dołączonych do oferty.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Formularz ofertowy, wypełniony i podpisany przez Wykonawcę - Załącznik Nr 1 do niniejszej SIWZ,
Oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, określonych w art. 22 ust. 1 załącznik numer 3
Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania załącznik numer 4
Pełnomocnictwo zgodne z obowiązującymi przepisami prawa, wystawione dla osoby (osób) upoważnionych do reprezentowania oferenta w toku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, o ile nie wynika ono z przedstawionych dokumentów.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
zmiany danych adresowych Zamawiającego lub Wykonawcy;
W przypadku wystąpienia okoliczności, których nie można było przewidzieć na etapie wszczęcia postępowania przetargowego, a które są niezbędne dla prawidłowej realizacji zamówienia.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.gorakalwaria.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
ul. Ratuszowa 1 u głównego specjalisty d/s zamówień publicznych w godzinach urzędowania Zamawiającego lub pobrać ze strony Zamawiającego www.bip.gorakalwaria.pl

Data składania wniosków, ofert: 10/11/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Biuro Obsługi Mieszkańca Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria ul. 3-go Maja 10

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Pilotażowy program budowy składanych lodowisk sezonowych oraz lodowisk stałych Biały Orlik finansowany z budżetu państwa.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
453112002 (Roboty w zakresie instalacji elektrycznych)

Podobne przetargi

91052 / 2011-04-26 - Podmiot prawa publicznego

Telewizja Polska SA - Ośrodek Administracji - Zakład Remontów i Konserwacji - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 453112002 (Roboty w zakresie instalacji elektrycznych)
Modernizacja uziomów otokowych i połączeń wyrównawczych dla budynków po północnej stronie ul. Głównej na terenie TVP S.A. przy ul. J.P. Woronicza 17 w Warszawie

280985 / 2011-10-26 - Inny: Kancelaria Senatu

Kancelaria Senatu - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 453112002 (Roboty w zakresie instalacji elektrycznych)
wykonanie zadań związanych z wymianą istniejących w budynkach A i B Kancelarii Senatu instalacji klimatyzacji komfortu typu Split i Multi Split pracujących na czynniku chłodniczym R22 oraz z wykonaniem nowych instalacji klimatyzacji komfortu typu Split i Multi Split w pomieszczeniach Biura Administracyjnego i Biura Informatyki, zlokalizowanych w budynkach A i B Kancelarii Senatu.

214457 / 2013-10-15 - Podmiot prawa publicznego

Teatr Narodowy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 453112002 (Roboty w zakresie instalacji elektrycznych)
Wykonanie systemu przeciwoblodzeniowego na dachu budynku głównego Teatru Narodowego w Warszawie

330092 / 2009-09-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Kotuń - Kotuń (mazowieckie)
CPV: 453112002 (Roboty w zakresie instalacji elektrycznych)
Przebudowa i modernizacja bloku żywieniowego przy Zespole Oświatowym w Kotuniu

160876 / 2009-05-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Mińsk Mazowiecki - Mińsk Mazowiecki (mazowieckie)
CPV: 453112002 (Roboty w zakresie instalacji elektrycznych)
Oświetlenie terenu wraz z podświetleniem budynku Dom dr Huberta - siedziby Muzeum Ziemi Mińskiej przy ulicy Sosnkowskiego 2 w Mińsku Mazowieckim

317702 / 2014-09-25 - Podmiot prawa publicznego

Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach Sp. z o.o. - Siedlce (mazowieckie)
CPV: 453112002 (Roboty w zakresie instalacji elektrycznych)
Poszanowanie energii cieplnej i elektrycznej w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach Sp. z o.o.-Wymiana oświetlenia na energooszczędne

138369 / 2015-09-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 453112002 (Roboty w zakresie instalacji elektrycznych)
Budowa indywidualnego węzła cieplnego oraz dostosowanie instalacji Centralnego Ogrzewania do pracy z nowym węzłem wg opracowanej dokumentacji projektowo-wykonawczej w pawilonie usługowym przy ul. Grójeckiej 108, 110, Pilota Skarżyńskiego 5 na terenie Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy.

209132 / 2011-07-20 - Uczelnia publiczna

Szkoła Główna Handlowa - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 453112002 (Roboty w zakresie instalacji elektrycznych)
Wykonanie robót budowlanych polegających na instalacji wyłącznika pożarowego prądu w budynkach A i G Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie

223678 / 2013-06-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu w Szydłowcu - Szydłowiec (mazowieckie)
CPV: 453112002 (Roboty w zakresie instalacji elektrycznych)
Wymiana instalacji elektrycznej wewnętrznej internatu Zespołu Szkół im. KOP w Szydłowcu - etap II wymiana instalacji na parterze

248742 / 2012-07-12 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Komenda Główna Policji - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 453112002 (Roboty w zakresie instalacji elektrycznych)
dostawa i wymiana uszkodzonych baterii i elementów chłodzących w zasilaczu UPS APC SL320KH w obiekcie KGP przy ul. Puławskiej w Warszawie

153686 / 2012-05-14 - Podmiot prawa publicznego

Zakłady Remontowo Budowlane WAM Sp. z o.o. - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 453112002 (Roboty w zakresie instalacji elektrycznych)
ZT3 Gniezno: Wykonanie robót elektrycznych i teletechnicznych w budynku nr 65 na terenie kompleksu wojskowego 1964 w Świdwinie

244446 / 2012-07-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu w Szydłowcu - Szydłowiec (mazowieckie)
CPV: 453112002 (Roboty w zakresie instalacji elektrycznych)
Wymiana instalacji elektrycznej wewnętrznej internatu Zespołu Szkół im. KOP w Szydłowcu - etap I wymiana instalacji na II piętrze.