Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

320065 / 2008-11-18 - Administracja samorządowa / Starostwo Powiatowe w Bytowie (Bytów)

Opracowanie projektów kompleksowej modernizacji ewidencji gruntów, budynków i lokali dla potrzeb Powiatowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie projektów kompleksowych modernizacji oraz ich uzgodnienie z Wojewódzkim Inspektorem Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego w Gdańsku i zatwierdzenie przez Starostę Bytowskiego dla następujących jednostek ewidencyjnych z uwzględnieniem podziału na części:
1.1. Część I - OBIEKT I - GMINA BYTÓW (OBSZAR WIEJSKI)
Powierzchnia ewidencyjna - 18.786 ha
Ilość obrębów ewidencyjnych - 15
Ilość działek ewidencyjnych -8.767
1.2. Część II - OBIEKT II - GMINA BORZYTUCHOM
Powierzchnia ewidencyjna - 10.842 ha
Ilość obrębów ewidencyjnych - 9
Ilość działek ewidencyjnych -3.998
1.3. Część III - OBIEKT III - GMINA KOŁCZYGŁOWY
Powierzchnia ewidencyjna - 17.366 ha
Ilość obrębów ewidencyjnych - 17
Ilość działek ewidencyjnych - 4.666
1.4. Część IV - OBIEKT IV - GMINA TUCHOMIE
Powierzchnia ewidencyjna - 10.650 ha
Ilość obrębów ewidencyjnych - 12
Ilość działek ewidencyjnych - 4989
2. Zamawiający przewiduje etapowanie (podział na 2 etapy) każdej części zamówienia. Zakresy etapów ujęto w pkt 1.6. Wykonanie ETAPU 1 poszczególnych części ustalone zostaje na dzień 17.12.2008 r.
3. Przy wykonywaniu prac Wykonawca ma obowiązek uwzględnić obowiązujące przepisy prawne, m.in.:
- Ustawę z dnia 17.05.1989r. - Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz. U. z 2005 Nr 240, poz. 2027 ze zm.),
- Rozporządzenie Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dn. 29.03.2001 w sprawie ewidencji gruntów i budynków (Dz. U. Nr 38, poz. 454),
- Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 24.03.1999r. w sprawie standardów technicznych dotyczących geodezji i kartografii oraz krajowego systemu informacji o terenie (Dz. U. Nr 30 , poz. 297 ),
- Ustawę z dnia 24 czerwca 1994 r. o własności lokali (Dz. U. z 2000 Nr 80, poz.903 ze zm.),
- Ustawę z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz. U. Nr 88, poz. 439, ze zm.),
- Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 1999 r. w sprawie Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych (PKOB) (Dz. U . Nr 112., poz. 1316 ze zm.),
- Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 1999 r. w sprawie Klasyfikacji Środków Trwałych (KŚT) (Dz. U. Nr 112, poz. 1317 ze zm.),
- Zarządzenie Nr 16 Głównego Geodety Kraju w sprawie wytycznych techniczno-organizacyjnych dotyczących prowadzenia ewidencji gruntów i budynków z dnia 3 listopada 2003 r. zał. Instrukcja Techniczna G-5 - Ewidencja gruntów i budynków.
4. Zgodnie z § 55 rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 29 marca 2001 r. w sprawie ewidencji gruntów i budynków (Dz. U. Nr 38, poz. 454) modernizacja ewidencji to zespół działań technicznych, organizacyjnych i administracyjnych odejmowanych przez Starostę w celu:
4.1. uzupełnienia bazy danych ewidencyjnych i utworzenia pełnego zakresu zbiorów danych ewidencyjnych zgodnie z wymogami rozporządzenia,
4.2. modyfikacji istniejących danych ewidencyjnych do wymagań określonych w rozporządzeniu,
4.3. poprawy funkcjonowania informatycznego systemu obsługującego bazę danych ewidencyjnych.
5. Kompleksową modernizację ewidencji musi być wykonana na zasadach i w trybie określonym w rozdziale 2 Rozporządzenia w sprawie ewidencji gruntów i budynków - Zakładanie ewidencji gruntów i budynków. Rozpoczęcie prac modernizacyjnych musi być poprzedzone wykonaniem projektu modernizacji ewidencji w zakresie wymienionych powyżej punktów numer 4.1. i 4.2. Projekt modernizacji o którym mowa w § 57 ust. 3 Rozporządzenia, musi być zatwierdzony przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego w myśl § 33 ust. 1 wymienionego Rozporządzenia.
6. Prace związane z wykonaniem projektu modernizacji ewidencji Wykonawca ma obowiązek podzielić na dwa etapy:
6.1. ETAP 1: analiza danych - w myśl propozycji zawartych w projekcie instrukcji G-5 Ewidencja gruntów i budynków, opracowanie projektu modernizacji ewidencji należy poprzedzić analizą istniejących źródłowych danych ewidencyjnych zgromadzonych w państwowym zasobie geodezyjnym i kartograficznym (powiatowym, wojewódzkim i centralnym) oraz w innych ewidencjach i rejestrach publicznych.
Przedmiotem analizy ,o której mowa powyżej jest w szczególności:
a) operatów prawnych znajdujących się w powiatowym zasobie geodezyjnym,
b) stan i dokładność osnowy geodezyjnej,
c) przydatność istniejących dokumentów katastralnych, map wielkoskalowych, zdjęć lotniczych, ortofotomapy, dokumentacji technicznej opracowanej w związku z wykonywaniem prac geodezyjnych i kartograficznych, zbiorów aktów prawnych,
d) dokładność zbiorów współrzędnych punktów granicznych,
e) aktualność w kontekście przeprowadzonych melioracji i rekultywacji gruntów, danych operatu klasyfikacji gleboznawczej,
f) zakres niezbędnych do przeprowadzenia badań ksiąg wieczystych,
g) zakres danych zawartych w istniejących bazach ewidencji gruntów i budynków i ich zgodność z rozporządzeniem w sprawie ewidencji gruntów i budynków,
h) zakres i dostępność informacji przydatnych dla ewidencji gruntów i budynków, zawartych w szczególności w:
- ewidencjach i rejestrach prowadzonych przez organy administracji architektoniczno-budowlanej oraz nadzoru budowlanego,
- archiwach państwowych,
- miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego,
- dokumentacji dotyczącej numeracji porządkowej nieruchomości,
- ewidencji dróg publicznych,
- katastrze wodnym,
- rejestrach prowadzonych przez jednostki organizacyjne statystyki publicznej,
- ewidencji ludności,
- rejestrze zabytków,
- innych rejestrach.
Dokumentację powstałą w wyniku prac omówionych powyżej należy sporządzić z podziałem na dane:
- ewidencji gruntów,
- ewidencji budynków i lokali.
Szczegółowy zakres danych obejmujących ewidencję gruntów i budynków oraz lokali został omówiony w rozdziale 4 Rozporządzenia - Szczegółowy zakres informacji objętych ewidencją gruntów i budynków oraz zakres informacji objętych rejestrem cen i wartości nieruchomości.
Dokumentacja powstała w wyniku realizacji ETAPU 1 podlega uzgodnieniu i zatwierdzeniu przez Zamawiającego. Warunkiem przystąpienia do realizacji ETAPU 2 jest przyjęcie bez zastrzeżeń prac ETAPU 1 przez Zamawiającego.
6.2. ETAP 2: opracowanie projektu modernizacji ewidencji - zgodnie z § 33 ust. 2 Rozporządzenia w sprawie ewidencji gruntów i budynków, w projekcie założenia ewidencji gruntów i budynków Wykonawca ma obowiązek określić w szczególności:
a) charakterystykę obiektu,
Charakterystyka obiektu objętego projektem określa:
- lokalizację obiektu w tym identyfikator i nazwę: województwa, powiatu, jednostki ewidencyjnej, obrębu (obrębów),
- oznaczenie rejonów statystycznych i obwodów spisowych,
- powierzchnię obiektu,
- przewidywaną liczbę działek,
- przewidywaną liczbę jednostek rejestrowych,
- przybliżoną liczbę budynków i lokali,
- ogólne informacje o strukturze użytków gruntowych.
b) zakres przewidywanych prac do wykonania,
Zakres prac do wykonania w ramach kompleksowej modernizacji ewidencji należy określić na podstawie analizy wykonanej w ETAPIE 1. Dokumentacja ETAPU 1 będzie stanowiła załącznik do realizowanego projektu modernizacji ewidencji.
W zakresie przewidywanych prac do wykonania należy szczegółowo określić:
- zakres danych niezbędnych do utworzenia: rejestru budynków, rejestru lokali, kartoteki budynków, kartoteki lokali,
- zakres danych do uzupełnienia w rejestrze gruntów i mapie ewidencyjnej,
- zakres modyfikacji istniejących danych ewidencji gruntów mający na celu dostosowanie części opisowej i kartograficznej operatu ewidencyjnego do obowiązujących przepisów prawa.
W przypadku stwierdzenia w wyniku przeprowadzonej analizy występowania w dotychczasowej dokumentacji geodezyjnej błędów o charakterze systematycznym, w projekcie należy określić, działanie mające na celu eliminowanie lub zmniejszenie tych błędów; do działań takich zalicza się w szczególności:
- dostosowanie istniejących współrzędnych punktów granicznych do nowo założonej szczegółowej osnowy geodezyjnej metodą transformacji w oparciu o zidentyfikowane punkty łączne,
- ponowne przeliczeniu osnowy geodezyjnej i punktów granicznych,
- kalibrację rastrowej mapy ewidencyjnej w oparciu o odpowiednią liczbę punktów łącznych równomiernie rozmieszczonych na arkuszu mapy,
- transformacja rastrowych map katastralnych (ewidencyjnych) i innych map wielkoskalowych w raster ortoobrazów w oparciu o wybrane punkty łączne równomiernie rozmieszczone na arkuszu mapy.
c) źródła danych ewidencyjnych i metody ich pozyskania
W punkcie tym, na podstawie dokumentacji etapu I należy szczegółowo wymienić źródła danych ewidencyjnych i sposób ich pozyskania. Informacje te będą podstawą do realizacji prac opisanych w punkcie 6.2.b. myślinik pierwszy, drugi i trzeci.
d) system w którym prowadzona będzie ewidencja
Informacja dotycząca systemu komputerowego w którym prowadzona będzie ewidencja może dotyczyć systemu wdrożonego lub systemu zamówionego.
Wskazywany w projekcie system komputerowy musi umożliwić prowadzenie ewidencji gruntów i budynków zgodnie z Rozporządzeniem w sprawie ewidencji gruntów i budynków.
e) przewidywany sposób wyłonienia wykonawcy prac
Informacja o sposobie wyłonienia wykonawcy prac zostanie określona w uzgodnieniu z Zamawiającym na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655), przy uwzględnieniu przewidywanego kosztu przedsięwzięcia.
f) przewidywane terminy wykonania poszczególnych etapów prac
Zgodnie z § 57 ust. l Rozporządzenia, modernizacja kompleksowa może być wykonywana etapami, dostosowanymi do tworzenia poszczególnych raportów o których mowa w § 22 Rozporządzenia. Jak wynika z punktu 6.2.b, prace związane z kompleksową modernizacją ewidencji zostały podzielone na trzy etapy tj. :
- utworzenie rejestru budynków, rejestru lokali, kartoteki budynków i kartoteki lokali,
- uzupełnienie rejestru gruntów i mapy ewidencyjnej,
- modyfikacja istniejących danych operatu ewidencji gruntów,
Terminy realizacji poszczególnych etapów prac modernizacji należy uzgodnić z Zamawiającym.
g) przewidywany koszt przedsięwzięcia oraz sposób jego finansowania
Przewidywany koszt realizacji prac objętych modernizacją ewidencji winien być określony dla poszczególnych etapów prac: Informacja o sposobie finansowania kolejnych etapów prac zostanie podana Wykonawcy projektu przez Zamawiającego.
7. W zależności od zakresu terytorialnego opracowania, częścią składową projektu musi być fragment mapy przeglądowej, zawierający uzgodniony podział na obręby, sporządzonej w skali 1:10000 lub 1:25000.
8. Zakończenie prac nastąpi z chwilą uzgodnienia projektu przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego lub zgodnie z § 33 ust 3 Rozporządzenia, projekt uważa się za uzgodniony w przypadku nie zajęcia stanowiska przez WINGiK w terminie jednego miesiąca od dnia jego otrzymania. W przypadku sporu między Starostą a WINGiK w sprawie projektu, zgodnie z § 33 ust 4, spór ten rozstrzyga Główny Geodeta Kraju.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 320065

Data publikacji: 2008-11-18

Nazwa: Starostwo Powiatowe w Bytowie

Ulica: ul. 1 Maja 15

Numer domu: 15

Miejscowość: Bytów

Kod pocztowy: 77-100

Województwo / kraj: pomorskie

Numer telefonu: 059 822-80-00

Adres strony internetowej: www.powiatbytowski.pl

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Opracowanie projektów kompleksowej modernizacji ewidencji gruntów, budynków i lokali dla potrzeb Powiatowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie projektów kompleksowych modernizacji oraz ich uzgodnienie z Wojewódzkim Inspektorem Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego w Gdańsku i zatwierdzenie przez Starostę Bytowskiego dla następujących jednostek ewidencyjnych z uwzględnieniem podziału na części:
1.1. Część I - OBIEKT I - GMINA BYTÓW (OBSZAR WIEJSKI)
Powierzchnia ewidencyjna - 18.786 ha
Ilość obrębów ewidencyjnych - 15
Ilość działek ewidencyjnych -8.767
1.2. Część II - OBIEKT II - GMINA BORZYTUCHOM
Powierzchnia ewidencyjna - 10.842 ha
Ilość obrębów ewidencyjnych - 9
Ilość działek ewidencyjnych -3.998
1.3. Część III - OBIEKT III - GMINA KOŁCZYGŁOWY
Powierzchnia ewidencyjna - 17.366 ha
Ilość obrębów ewidencyjnych - 17
Ilość działek ewidencyjnych - 4.666
1.4. Część IV - OBIEKT IV - GMINA TUCHOMIE
Powierzchnia ewidencyjna - 10.650 ha
Ilość obrębów ewidencyjnych - 12
Ilość działek ewidencyjnych - 4989
2. Zamawiający przewiduje etapowanie (podział na 2 etapy) każdej części zamówienia. Zakresy etapów ujęto w pkt 1.6. Wykonanie ETAPU 1 poszczególnych części ustalone zostaje na dzień 17.12.2008 r.
3. Przy wykonywaniu prac Wykonawca ma obowiązek uwzględnić obowiązujące przepisy prawne, m.in.:
- Ustawę z dnia 17.05.1989r. - Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz. U. z 2005 Nr 240, poz. 2027 ze zm.),
- Rozporządzenie Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dn. 29.03.2001 w sprawie ewidencji gruntów i budynków (Dz. U. Nr 38, poz. 454),
- Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 24.03.1999r. w sprawie standardów technicznych dotyczących geodezji i kartografii oraz krajowego systemu informacji o terenie (Dz. U. Nr 30 , poz. 297 ),
- Ustawę z dnia 24 czerwca 1994 r. o własności lokali (Dz. U. z 2000 Nr 80, poz.903 ze zm.),
- Ustawę z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz. U. Nr 88, poz. 439, ze zm.),
- Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 1999 r. w sprawie Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych (PKOB) (Dz. U . Nr 112., poz. 1316 ze zm.),
- Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 1999 r. w sprawie Klasyfikacji Środków Trwałych (KŚT) (Dz. U. Nr 112, poz. 1317 ze zm.),
- Zarządzenie Nr 16 Głównego Geodety Kraju w sprawie wytycznych techniczno-organizacyjnych dotyczących prowadzenia ewidencji gruntów i budynków z dnia 3 listopada 2003 r. zał. Instrukcja Techniczna G-5 - Ewidencja gruntów i budynków.
4. Zgodnie z § 55 rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 29 marca 2001 r. w sprawie ewidencji gruntów i budynków (Dz. U. Nr 38, poz. 454) modernizacja ewidencji to zespół działań technicznych, organizacyjnych i administracyjnych odejmowanych przez Starostę w celu:
4.1. uzupełnienia bazy danych ewidencyjnych i utworzenia pełnego zakresu zbiorów danych ewidencyjnych zgodnie z wymogami rozporządzenia,
4.2. modyfikacji istniejących danych ewidencyjnych do wymagań określonych w rozporządzeniu,
4.3. poprawy funkcjonowania informatycznego systemu obsługującego bazę danych ewidencyjnych.
5. Kompleksową modernizację ewidencji musi być wykonana na zasadach i w trybie określonym w rozdziale 2 Rozporządzenia w sprawie ewidencji gruntów i budynków - Zakładanie ewidencji gruntów i budynków. Rozpoczęcie prac modernizacyjnych musi być poprzedzone wykonaniem projektu modernizacji ewidencji w zakresie wymienionych powyżej punktów numer 4.1. i 4.2. Projekt modernizacji o którym mowa w § 57 ust. 3 Rozporządzenia, musi być zatwierdzony przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego w myśl § 33 ust. 1 wymienionego Rozporządzenia.
6. Prace związane z wykonaniem projektu modernizacji ewidencji Wykonawca ma obowiązek podzielić na dwa etapy:
6.1. ETAP 1: analiza danych - w myśl propozycji zawartych w projekcie instrukcji G-5 Ewidencja gruntów i budynków, opracowanie projektu modernizacji ewidencji należy poprzedzić analizą istniejących źródłowych danych ewidencyjnych zgromadzonych w państwowym zasobie geodezyjnym i kartograficznym (powiatowym, wojewódzkim i centralnym) oraz w innych ewidencjach i rejestrach publicznych.
Przedmiotem analizy ,o której mowa powyżej jest w szczególności:
a) operatów prawnych znajdujących się w powiatowym zasobie geodezyjnym,
b) stan i dokładność osnowy geodezyjnej,
c) przydatność istniejących dokumentów katastralnych, map wielkoskalowych, zdjęć lotniczych, ortofotomapy, dokumentacji technicznej opracowanej w związku z wykonywaniem prac geodezyjnych i kartograficznych, zbiorów aktów prawnych,
d) dokładność zbiorów współrzędnych punktów granicznych,
e) aktualność w kontekście przeprowadzonych melioracji i rekultywacji gruntów, danych operatu klasyfikacji gleboznawczej,
f) zakres niezbędnych do przeprowadzenia badań ksiąg wieczystych,
g) zakres danych zawartych w istniejących bazach ewidencji gruntów i budynków i ich zgodność z rozporządzeniem w sprawie ewidencji gruntów i budynków,
h) zakres i dostępność informacji przydatnych dla ewidencji gruntów i budynków, zawartych w szczególności w:
- ewidencjach i rejestrach prowadzonych przez organy administracji architektoniczno-budowlanej oraz nadzoru budowlanego,
- archiwach państwowych,
- miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego,
- dokumentacji dotyczącej numeracji porządkowej nieruchomości,
- ewidencji dróg publicznych,
- katastrze wodnym,
- rejestrach prowadzonych przez jednostki organizacyjne statystyki publicznej,
- ewidencji ludności,
- rejestrze zabytków,
- innych rejestrach.
Dokumentację powstałą w wyniku prac omówionych powyżej należy sporządzić z podziałem na dane:
- ewidencji gruntów,
- ewidencji budynków i lokali.
Szczegółowy zakres danych obejmujących ewidencję gruntów i budynków oraz lokali został omówiony w rozdziale 4 Rozporządzenia - Szczegółowy zakres informacji objętych ewidencją gruntów i budynków oraz zakres informacji objętych rejestrem cen i wartości nieruchomości.
Dokumentacja powstała w wyniku realizacji ETAPU 1 podlega uzgodnieniu i zatwierdzeniu przez Zamawiającego. Warunkiem przystąpienia do realizacji ETAPU 2 jest przyjęcie bez zastrzeżeń prac ETAPU 1 przez Zamawiającego.
6.2. ETAP 2: opracowanie projektu modernizacji ewidencji - zgodnie z § 33 ust. 2 Rozporządzenia w sprawie ewidencji gruntów i budynków, w projekcie założenia ewidencji gruntów i budynków Wykonawca ma obowiązek określić w szczególności:
a) charakterystykę obiektu,
Charakterystyka obiektu objętego projektem określa:
- lokalizację obiektu w tym identyfikator i nazwę: województwa, powiatu, jednostki ewidencyjnej, obrębu (obrębów),
- oznaczenie rejonów statystycznych i obwodów spisowych,
- powierzchnię obiektu,
- przewidywaną liczbę działek,
- przewidywaną liczbę jednostek rejestrowych,
- przybliżoną liczbę budynków i lokali,
- ogólne informacje o strukturze użytków gruntowych.
b) zakres przewidywanych prac do wykonania,
Zakres prac do wykonania w ramach kompleksowej modernizacji ewidencji należy określić na podstawie analizy wykonanej w ETAPIE 1. Dokumentacja ETAPU 1 będzie stanowiła załącznik do realizowanego projektu modernizacji ewidencji.
W zakresie przewidywanych prac do wykonania należy szczegółowo określić:
- zakres danych niezbędnych do utworzenia: rejestru budynków, rejestru lokali, kartoteki budynków, kartoteki lokali,
- zakres danych do uzupełnienia w rejestrze gruntów i mapie ewidencyjnej,
- zakres modyfikacji istniejących danych ewidencji gruntów mający na celu dostosowanie części opisowej i kartograficznej operatu ewidencyjnego do obowiązujących przepisów prawa.
W przypadku stwierdzenia w wyniku przeprowadzonej analizy występowania w dotychczasowej dokumentacji geodezyjnej błędów o charakterze systematycznym, w projekcie należy określić, działanie mające na celu eliminowanie lub zmniejszenie tych błędów; do działań takich zalicza się w szczególności:
- dostosowanie istniejących współrzędnych punktów granicznych do nowo założonej szczegółowej osnowy geodezyjnej metodą transformacji w oparciu o zidentyfikowane punkty łączne,
- ponowne przeliczeniu osnowy geodezyjnej i punktów granicznych,
- kalibrację rastrowej mapy ewidencyjnej w oparciu o odpowiednią liczbę punktów łącznych równomiernie rozmieszczonych na arkuszu mapy,
- transformacja rastrowych map katastralnych (ewidencyjnych) i innych map wielkoskalowych w raster ortoobrazów w oparciu o wybrane punkty łączne równomiernie rozmieszczone na arkuszu mapy.
c) źródła danych ewidencyjnych i metody ich pozyskania
W punkcie tym, na podstawie dokumentacji etapu I należy szczegółowo wymienić źródła danych ewidencyjnych i sposób ich pozyskania. Informacje te będą podstawą do realizacji prac opisanych w punkcie 6.2.b. myślinik pierwszy, drugi i trzeci.
d) system w którym prowadzona będzie ewidencja
Informacja dotycząca systemu komputerowego w którym prowadzona będzie ewidencja może dotyczyć systemu wdrożonego lub systemu zamówionego.
Wskazywany w projekcie system komputerowy musi umożliwić prowadzenie ewidencji gruntów i budynków zgodnie z Rozporządzeniem w sprawie ewidencji gruntów i budynków.
e) przewidywany sposób wyłonienia wykonawcy prac
Informacja o sposobie wyłonienia wykonawcy prac zostanie określona w uzgodnieniu z Zamawiającym na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655), przy uwzględnieniu przewidywanego kosztu przedsięwzięcia.
f) przewidywane terminy wykonania poszczególnych etapów prac
Zgodnie z § 57 ust. l Rozporządzenia, modernizacja kompleksowa może być wykonywana etapami, dostosowanymi do tworzenia poszczególnych raportów o których mowa w § 22 Rozporządzenia. Jak wynika z punktu 6.2.b, prace związane z kompleksową modernizacją ewidencji zostały podzielone na trzy etapy tj. :
- utworzenie rejestru budynków, rejestru lokali, kartoteki budynków i kartoteki lokali,
- uzupełnienie rejestru gruntów i mapy ewidencyjnej,
- modyfikacja istniejących danych operatu ewidencji gruntów,
Terminy realizacji poszczególnych etapów prac modernizacji należy uzgodnić z Zamawiającym.
g) przewidywany koszt przedsięwzięcia oraz sposób jego finansowania
Przewidywany koszt realizacji prac objętych modernizacją ewidencji winien być określony dla poszczególnych etapów prac: Informacja o sposobie finansowania kolejnych etapów prac zostanie podana Wykonawcy projektu przez Zamawiającego.
7. W zależności od zakresu terytorialnego opracowania, częścią składową projektu musi być fragment mapy przeglądowej, zawierający uzgodniony podział na obręby, sporządzonej w skali 1:10000 lub 1:25000.
8. Zakończenie prac nastąpi z chwilą uzgodnienia projektu przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego lub zgodnie z § 33 ust 3 Rozporządzenia, projekt uważa się za uzgodniony w przypadku nie zajęcia stanowiska przez WINGiK w terminie jednego miesiąca od dnia jego otrzymania. W przypadku sporu między Starostą a WINGiK w sprawie projektu, zgodnie z § 33 ust 4, spór ten rozstrzyga Główny Geodeta Kraju.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 4

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

opis_war:
1. udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy:
1.1. posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień, i:
a. przedstawią aktualny odpis z właściwego rejestru lub zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej;
1.2. posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponują potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia lub przedstawią pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia potencjału technicznego i osób zdolnych do wykonania zamówienia;
a. przedstawią wykaz osób, którymi dysponuje lub będzie dysponował wykonawca i które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności tj.: przedstawią wykaz co najmniej czterech osób (w tym kierownika roboty i 3 wykonawców prac) uczestniczących w wykonaniu zamówienia; kierownik roboty musi posiadać przewidziane przepisami prawa uprawnienia do samodzielnego wykonywania prac z zakresu:
- geodezyjne pomiary sytuacyjno-wysokościowe, realizacyjne i inwentaryzacyjne,
- rozgraniczanie i podziały nieruchomości (gruntów) oraz sporządzanie dokumentacji do celów prawnych;
oraz załączą kopie dokumentów potwierdzających posiadane uprawnienia.
b. przedstawią wykaz zrealizowanych co najmniej 3 usług odpowiadających swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia, potwierdzonych przez właściwych, dla położenia wykonywanych obiektów geodetów powiatowych, że co najmniej 3 projekty modernizacji zostały uzgodnione przez wojewódzkiego inspektora nadzoru geodezyjnego i kartograficznego oraz zatwierdzone przez starostę, oraz załączą kopie dokumentów potwierdzających wykonane usługi.
1.3. znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia;
1.4. nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia.
2. Ocena spełnienia w/w warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą (spełnia-nie spełnia), przy dodatkowym oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach wyszczególnionych w pkt. 6 niniejszej SIWZ z uwzględnieniem zapisów art. 26 ustawy

inf_osw:
1. W celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu oferta musi zawierać następujące dokumenty:
1.1. oświadczenie, że wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu, określone w art. 22 ust. 1 ustawy, na formularzu stanowiącym załącznik Nr 2 SIWZ;
1.2. aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
1.3. wykaz zawierający informacje o co najmniej czterech osobach (w tym kierownika roboty i 3 wykonawcach prac) uczestniczących w wykonaniu zamówienia; kierownik roboty musi posiadać przewidziane przepisami prawa uprawnienia do samodzielnego wykonywania prac z zakresu:
- geodezyjne pomiary sytuacyjno-wysokościowe, realizacyjne i inwentaryzacyjne,
- rozgraniczanie i podziały nieruchomości (gruntów) oraz sporządzanie dokumentacji do celów prawnych;
na formularzu stanowiącym załącznik Nr 3 SIWZ. UWAGA! Do przedstawionego wykazu należy dołączyć kserokopie dokumentów stwierdzających posiadanie wymaganych kwalifikacji.
1.4. wykaz zrealizowanych co najmniej 3 usług odpowiadających swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia, potwierdzonych przez właściwych, dla położenia wykonywanych obiektów geodetów powiatowych, że co najmniej 3 projekty modernizacji zostały uzgodnione przez wojewódzkiego inspektora nadzoru geodezyjnego i kartograficznego oraz zatwierdzone przez starostę, oraz załączą dokumenty potwierdzające że usługi te zostały wykonane należycie, zgodnie z treścią załącznika Nr 4 do SIWZ.
a. Doświadczenie wykonawców składających wspólną ofertę winny spełniać łącznie wszystkie podmioty składające wspólną ofertę.

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: bip.powiatbytowski.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Starostwo Powiatowe w Bytowie, ul. Wolności 3, 77-100 Bytów, pok. 25

Data składania wniosków, ofert: 26/11/2008

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Starostwo Powiatowe w Bytowie, ul. 1-go Maja 15, 77-100 Bytów, pok. 16

On: on

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Numer części zamówienia: 1

Nazwa:
Opracowanie projektów kompleksowej modernizacji ewidencji gruntów, budynków i lokali dla potrzeb Powiatowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego

Opis:
OBIEKT I - GMINA BYTÓW (OBSZAR WIEJSKI)
Powierzchnia ewidencyjna - 18.786 ha
Ilość obrębów ewidencyjnych - 15
Ilość działek ewidencyjnych -8.767

Kody CPV:
713532009 (Usługi opomiarowania)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
713320004 (Geotechniczne usługi inżynieryjne)

Czas: O

Okres trwania zamówienia w dniach: 120

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 2

Nazwa:
Opracowanie projektów kompleksowej modernizacji ewidencji gruntów, budynków i lokali dla potrzeb Powiatowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego

Opis:
OBIEKT II - GMINA BORZYTUCHOM
Powierzchnia ewidencyjna - 10.842 ha
Ilość obrębów ewidencyjnych - 9
Ilość działek ewidencyjnych -3.998

Kody CPV:
713532009 (Usługi opomiarowania)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
713320004 (Geotechniczne usługi inżynieryjne)

Czas: O

Okres trwania zamówienia w dniach: 90

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 3

Nazwa:
Opracowanie projektów kompleksowej modernizacji ewidencji gruntów, budynków i lokali dla potrzeb Powiatowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego

Opis:
OBIEKT III - GMINA KOŁCZYGŁOWY
Powierzchnia ewidencyjna - 17.366 ha
Ilość obrębów ewidencyjnych - 17
Ilość działek ewidencyjnych - 4.666

Kody CPV:
713532009 (Usługi opomiarowania)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
713320004 (Geotechniczne usługi inżynieryjne)

Czas: O

Okres trwania zamówienia w dniach: 120

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 4

Nazwa:
Opracowanie projektów kompleksowej modernizacji ewidencji gruntów, budynków i lokali dla potrzeb Powiatowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego

Opis:
OBIEKT IV - GMINA TUCHOMIE
Powierzchnia ewidencyjna - 10.650 ha
Ilość obrębów ewidencyjnych - 12
Ilość działek ewidencyjnych - 4989

Kody CPV:
713532009 (Usługi opomiarowania)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
713320004 (Geotechniczne usługi inżynieryjne)

Czas: O

Okres trwania zamówienia w dniach: 90

Kod kryterium cenowe: A

Kody CPV:
713532009 (Usługi opomiarowania)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
713320004 (Geotechniczne usługi inżynieryjne)

Podobne przetargi

256684 / 2009-07-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Bytowski - Bytów (pomorskie)
CPV: 713532009 (Usługi opomiarowania)
WYKONANIE PRZELICZENIA WSPÓŁRZĘDNYCH PUNKTÓW OSNOWY POZIOMEJ III KLASY ORAZ OSNÓW POMIAROWYCH DO UKŁADU PUWG2000S6 ORAZ KONFIGURACJA I NAPEŁNIENIE BAZY DANYCH GEOMATICUS SYSTEMU EWID2007 WYNIKAMI PRZELICZENIA OSNOWY

269536 / 2009-08-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Bytowie - Bytów (pomorskie)
CPV: 713532009 (Usługi opomiarowania)
Opracowanie projektów kompleksowej modernizacji ewidencji gruntów, budynków i lokali dla potrzeb Powiatowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego

276312 / 2009-08-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Chojnicach - Chojnice (pomorskie)
CPV: 713532009 (Usługi opomiarowania)
Przeliczenie współrzędnych punktów osnowy poziomej III klasy oraz osnów pomiarowych do układu PUWG2000s6 oraz konwersji struktury bazy danych GEOMATICUS systemu EWID2007 wraz z transformacją wszystkich geometrycznych danych w niej zawartych do PUWG2000s6

53973 / 2012-03-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kartuzy - Kartuzy (pomorskie)
CPV: 713532009 (Usługi opomiarowania)
Obsługa geodezyjna Urzędu Miejskiego w Kartuzach w 2012 r

5843 / 2013-01-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kartuzy - Kartuzy (pomorskie)
CPV: 713532009 (Usługi opomiarowania)
Obsługa geodezyjna Urzędu Miejskiego w Kartuzach w 2013 r

301392 / 2009-09-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Bytowski - Bytów (pomorskie)
CPV: 713532009 (Usługi opomiarowania)
WYKONANIE PRZELICZENIA WSPÓŁRZĘDNYCH PUNKTÓW OSNOWY POZIOMEJ III KLASY ORAZ OSNÓW POMIAROWYCH DO UKŁADU PUWG2000S6 ORAZ KONFIGURACJA I NAPEŁNIENIE BAZY DANYCH GEOMATICUS SYSTEMU EWID2007 WYNIKAMI PRZELICZENIA OSNOWY

20933 / 2013-02-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kartuzy - Kartuzy (pomorskie)
CPV: 713532009 (Usługi opomiarowania)
Obsługa geodezyjna Urzędu Miejskiego w Kartuzach w 2013 r

7576 / 2011-01-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Bytowski - Bytów (pomorskie)
CPV: 713532009 (Usługi opomiarowania)
Wykonanie projektu szczegółowej osnowy wysokościowej III i IV klasy dla miasta i gminy Bytów w województwie pomorskim

312156 / 2011-09-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Bytowski - Bytów (pomorskie)
CPV: 713532009 (Usługi opomiarowania)
Wykonanie projektu szczegółowej osnowy wysokościowej III i IV klasy dla gminy Studzienice w województwie pomorskim

24432 / 2012-01-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kartuzy - Kartuzy (pomorskie)
CPV: 713532009 (Usługi opomiarowania)
Obsługa geodezyjna Urzędu Miejskiego w Kartuzach w 2012 r

19952 / 2012-01-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Bytowski - Bytów (pomorskie)
CPV: 713532009 (Usługi opomiarowania)
Wykonanie projektu szczegółowej osnowy wysokościowej III i IV klasy dla gminy Studzienice w województwie pomorskim

42318 / 2010-02-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Bytowski - Bytów (pomorskie)
CPV: 713532009 (Usługi opomiarowania)
OPRACOWANIE PROJEKTÓW KOMPLEKSOWEJ MODERNIZACJI EWIDENCJI GRUNTÓW, BUDYNKÓW I LOKALI DLA POTRZEB POWIATOWEGO ZASOBU GEODEZYJNEGO I KARTOGRAFICZNEGO DLA GMIN CZARNA DĄBRÓWKA, LIPNICA, MIASTKO (OBSZAR WIEJSKI), PARCHOWO, STUDZIENICE I TRZEBIELINO

336770 / 2010-10-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Bytowski - Bytów (pomorskie)
CPV: 713532009 (Usługi opomiarowania)
Wykonanie projektu szczegółowej osnowy wysokościowej III i IV klasy dla miasta i gminy Bytów w województwie pomorskim

158311 / 2009-09-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Chojnicach - Chojnice (pomorskie)
CPV: 713532009 (Usługi opomiarowania)
Przeliczenie współrzędnych punktów osnowy poziomej III klasy oraz osnów pomiarowych do układu PUWG2000s6 oraz konwersji struktury bazy danych GEOMATICUS systemu EWID2007 wraz z transformacją wszystkich geometrycznych danych w niej zawartych do PUWG2000s6.