Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

132914 / 2012-04-25 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Obrzycko (Obrzycko)

Budowa świetlicy wiejskiej wraz z zapleczem szatniowo-sanitarnym dla potrzeb boiska sportowego w Gaju Małym

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa świetlicy wiejskiej wraz z zapleczem szatniowo-sanitarnym dla potrzeb boiska sportowego w Gaju Małym.
Roboty obejmować będą budowę budynku wolnostojącego, parterowego bez podpiwniczenia, który został podzielony na dwie części. Jedna część przeznaczona jest na świetlicę wiejską, a druga część na zaplecze szatniowe dla potrzeb klubu sportowego. Architektura budynku stonowana. Optycznie budynek podzielono na dwie części. Dachy główne dwuspadowe o kącie nachylenia połaci 35° (70%). Pokrycie połaci dachowych z dachówki ceramicznej (dachówka zakładkowa średnioformatowa w kolorze naturalnym - ceglanym). Główne wejście do budynku zlokalizowano od strony zachodniej. Budynek w technologii mieszanej, o ścianach konstrukcyjnych wewnętrznych i zewnętrznych murowanych z bloczków silikatowych oraz elementów żelbetowych. Posadowienie na ławach fundamentowych żelbetowych. Zaprojektowano ławy fundamentowe o wysokości 40 cm oraz szerokości zmiennej od 35-90 cm z betonu żwirowego klasy C16/C20 (B20). Główne zbrojenie ław fundamentowych stalą żebrowaną gatunku A-IIIN (Rb500W). Stal pomocnicza gatunku A-O (St0S-b). Zbrojenie podłużne ław fundamentowych 4#12mm strzemiona Ø6mm w rozstawie, co 25 cm. Pręty łączyć na zakład, w narożach ław fundamentowych zbrojenie należy uciąglić. Ławy posadawiać na warstwie podbetonu klasy (C8/C10) grubości 10 cm. Otulina do zbrojenia prętów głównych min. 5 cm. Stosować dystansery do zbrojenia - systemowe np. Betomax. Przejścia rurarzy oraz instalacji w obrębie fundamentów wykonać w rurach ochronnych. Fundamenty należy izolować przeciwwilgociowo. Ściany fundamentowe z bloczków betonowych typu M6 grubości 25 cm łączonych na zaprawę cementową marki M7. Wytrzymałość charakterystyczna na ściskanie fk min. 15 MPa wg PN-B-03002:2007. Ściany fundamentowe należy izolować p.wilg. Izolacja ścian fundamentowych wg detali architektonicznych. Ściany łączyć na strzępia. Ściany zaprojektowano z warstwy nośnej oraz warstwy ocieplającej. Warstwa nośna z pustaków silikatowych o wytrzymałości charakterystycznej na ściskanie fk min. 10 MPa wg PN-B-03002:2007. Ściany łączyć na strzępia.
Ściany działowe zaprojektowano z pustaków silikatowych o wytrzymałości charakterystycznej na ściskanie fk min. 10 MPa wg PN-B-03002:2007.
Wieńce zaprojektowano z betonu żwirowego klasy C16/20 zbrojone podłużnie prętami Ø12mm ze stali klasy A-IIIN (RB500W). Belki zaprojektowano z betonu żwirowego klasy C16/20 zbrojone podłużnie prętami ze stali klasy A-IIIN (RB500W). Strzemiona pionowe ze stali klasy A-0 (St0S-b). Otulina zbrojenia 25mm. Oparcie belek na murze min 25cm. Nadproża okienne i drzwiowe prefabrykowane typu L-19N. Oparcie belek na murze min. 10 cm. Rdzenie zaprojektowano z betonu żwirowego klasy C16/20 zbrojone podłużnie prętami ze stali klasy A-IIIN (RB500W). Zbrojenie rdzeni uciąglić ze zbrojeniem ław fundamentowych.
Zaprojektowano prefabrykowane wiązary deskowe z drewna iglastego klasy C24. Połączenia węzłów na płytki kolczaste wprasowywanie. Rozstaw układów poprzecznych co 80cm. Wiązary osadzić w siodełkach kotwionych we wieńcu żelbetowym. Usztywnienie wiązarów stanowią zespolone ramy skrzynkowe system wiatrownic z blachy stalowej perforowanej typu BMF 3,0x50mm. Schody zewnętrzne płytowe (wylewane) zaprojektowano z betonu żwirowego klasy C16/20 (B20) mrozoodpornego. Zbrojenie płyty górą i dołem siatkami z prętów Ø8mm (oczko 15x15cm) ze stali żebrowanej klasy A-IIIN (RB500W).
Podbudowę pod płytę żelbetową należy wykonać z pospółki lub żwiru usypywanego warstwami grubości nie większej niż 30cm z jednoczesnym zagęszczeniem do Is=0,97. Na tak przygotowanym podłożu ułożyć 10-cio centymetrową warstwę podbetonu klasy C8/C10 dla płyty żelbetonowej.
Zaprojektowano sufity systemowe gkfi na szkielecie stalowym. Balustradę pochylni dla osób niepełnosprawnych wykonać ze stali nierdzewnej.
Należy wykonać obustronne poręcze, umieszczone na wysokości 75 i 90 cm od płaszczyzny ruchu. W pomieszczeniu higieniczno-sanitarnych należy zastosować wyposażenie przeznaczone dla łatwego korzystania z urządzeń sanitarnych.
W toalecie ogólnodostępnej należy zastosować:
- przy wc - poręcz uchylną łukową 85 cm, poręcz kątową 90ş, uchwyt papieru toaletowego, uchwyt szczotki toaletowej,
- przy umywalce - poręcz uchylną łukową 60 cm, zestaw do lustra uchylnego.
Ściany budynku wykończone cienkowarstwowym tynkiem silikatowym o grubości uziarnienia max. 2mm, (kolorystyka została ujęta w części graficznej: rys. A-06, A-07). Zaprojektowano gzymsy oraz ramy wokół okien. Zastosować styropianowe profile architektoniczne pokryte wyprawą klejową, zbrojoną siatką z włókna szklanego. Obróbki dachu obejmują opierzenia pasów nad i podrynnowych, załamań koszowych, kominów wentylacyjnych, okapów itp. Zastosować obróbki dachowe indywidualne z gołowalcowanej blachy tytanowo-cynkowej.
Obróbki blacharskie należy wykonać z gołowalcowanej blachy tytan-cynk gr. 0,65-0,7 mm.
Rury spustowe O120, rynny d150 z blachy tytan-cynk. Rynny ułożyć ze spadkiem 0,5 - 1%.
Okna:
Zastosować okna PCV w systemie profili pięciokomorowych klasy A o współczynniku przenikania ciepła mniejszej równej 1,6 W/(m2K). Kolor biały. Szklenie zespolone. Montować okna wyposażone w nawiewniki okienne higrosterowane spełniające wymagania wentylacji pomieszczeń poprzez odpowiedni współczynnik infiltracji.
Drzwi zewnętrzne:
Drzwi zewnętrzne PCV w systemie profili pięciokomorowych klasy A. Profile w kolorze białym. Szklenie zespolone laminowane SVG (bezpieczne).
Współczynnik przenikania ciepła zbliżony do U=1,6 Wm2K.
Drzwi do pom. Kuchni stalowe (zgodnie z zestawieniem stolarki drzwiowej).
Drzwi wewnętrzne
Drzwi wewnętrzne standardowe oraz PCV (szczegóły ujęto w zestawieniu stolarki drzwiowej - rys. nr A-09).
Budynek będzie wyposażony w następujące instalacje:
- sanitarna wod-kan - z przyłączy wod.-kan.,
- ogrzewania - elektryczne za pomocą grzejników elektrycznych,
- wentylacja - grawitacyjna oraz mechaniczna,
- deszczowa - odprowadzenie bezpośrednio na tereny biologicznie czynne,
- elektroenergetyczne - z projektowanego przyłącza.
W budynku zaprojektowano wentylację mechaniczną (szczegóły ujęto w kolejnych rozdziałach niniejszego opracowania) oraz grawitacyjną. Przewody grawitacyjne należy wykonać z ocieplanych rur stalowych o średnicy min. 125mm i wyprowadzić ponad dach w postaci kominków wentylacyjnych. Kratki wentylacyjne montować w sufitach zwiększając średnicę do 150mm, zakończyć anemostatem wywiewnym. W budynku zaprojektowano ogrzewanie elektryczne za pomocą aktywnych oraz pasywnych grzejników akumulacyjnych. W części graficznej pokazano przykładowy dobór urządzeń grzewczych (rys. A-01). W zależności od zastosowanego urządzenia, każdorazowo należy zweryfikować poprawność przyjętych rozwiązań. Zaprojektowano ogrodzenie z siatki oczkowej ocynkowanej wzdłuż drogi publicznej oraz granicy zachodniej. Słupki stalowe ocynkowane w rozstawie co 3m.
Brama ogrodzeniowa stalowa, rozwierna. Brama w konstrukcji samonośnej, montowana na fundamencie, zawieszona na zawiasach wysięgnikowo nad wjazdem. Skrzydło bramy wykonane w konstrukcji zamkniętej z wypełnieniem w postaci kształtowników zamkniętych stalowych ocynkowanych.
Powierzchnia zabudowy: 471,80 m2, kubatura zabudowy: 2710,80 m2, powierzchnia użytkowa: 321,45 m2.
Przed budynkiem zaprojektowano drogę wewnętrzną szerokości 5,5 m z kostki brukowej betonowej wibroprasowanej o grubości 8 cm ułożonej na podsypce cementowo piaskowej grubości 4 cm i na podbudowie z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie o grubości 15 cm i warstwie mrozoochronnej grubości 15 cm. Krawężniki betonowe uliczne o wymiarach 15x30 cm na podsypce cementowo piaskowej grubości 5 cm i ławie z betonu żwirowego B-15, spoiny wypełnione zaprawą cementową. Zaprojektowano nawierzchnię parkingów z płyt żelbetowych wielootworowych o grubości 10 cm, ułożonych na podsypce piaskowej grubości 5 cm, na podbudowie zasadniczej z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie o grubości 15 cm i warstwie mrozoochronnej grubości 15 cm. Po stronie północnej terenu zaprojektowano parking dla 5 samochodów osobowych, w tym 1 miejsce dla niepełnosprawnych. Obok zaprojektowano plac taneczny o wymiarach 7,5x10,0 m o nawierzchni z betonu cementowego grubości 8 cm, ułożonej na podbudowie zasadniczej z chudego betonu o grubości 20 cm i warstwie mrozoochronnej grubości 15 cm. Nawierzchnię należy zdylatować uzyskując płyty o wymiarach 2,50x2,50 m. Obrzeża betonowe 8x30 cm na podsypce cementowo piaskowej grubości 5 cm i ławie z betonu żwirowego B-15.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 132914

Data publikacji: 2012-04-25

Nazwa: Gmina Obrzycko

Ulica: ul. Rynek 19

Numer domu: 19

Miejscowość: Obrzycko

Kod pocztowy: 64-520

Województwo / kraj: wielkopolskie

Numer telefonu: 061 2913065

Numer faxu: 061 2913072

Regon: 00053864000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa świetlicy wiejskiej wraz z zapleczem szatniowo-sanitarnym dla potrzeb boiska sportowego w Gaju Małym

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest budowa świetlicy wiejskiej wraz z zapleczem szatniowo-sanitarnym dla potrzeb boiska sportowego w Gaju Małym.
Roboty obejmować będą budowę budynku wolnostojącego, parterowego bez podpiwniczenia, który został podzielony na dwie części. Jedna część przeznaczona jest na świetlicę wiejską, a druga część na zaplecze szatniowe dla potrzeb klubu sportowego. Architektura budynku stonowana. Optycznie budynek podzielono na dwie części. Dachy główne dwuspadowe o kącie nachylenia połaci 35° (70%). Pokrycie połaci dachowych z dachówki ceramicznej (dachówka zakładkowa średnioformatowa w kolorze naturalnym - ceglanym). Główne wejście do budynku zlokalizowano od strony zachodniej. Budynek w technologii mieszanej, o ścianach konstrukcyjnych wewnętrznych i zewnętrznych murowanych z bloczków silikatowych oraz elementów żelbetowych. Posadowienie na ławach fundamentowych żelbetowych. Zaprojektowano ławy fundamentowe o wysokości 40 cm oraz szerokości zmiennej od 35-90 cm z betonu żwirowego klasy C16/C20 (B20). Główne zbrojenie ław fundamentowych stalą żebrowaną gatunku A-IIIN (Rb500W). Stal pomocnicza gatunku A-O (St0S-b). Zbrojenie podłużne ław fundamentowych 4#12mm strzemiona Ø6mm w rozstawie, co 25 cm. Pręty łączyć na zakład, w narożach ław fundamentowych zbrojenie należy uciąglić. Ławy posadawiać na warstwie podbetonu klasy (C8/C10) grubości 10 cm. Otulina do zbrojenia prętów głównych min. 5 cm. Stosować dystansery do zbrojenia - systemowe np. Betomax. Przejścia rurarzy oraz instalacji w obrębie fundamentów wykonać w rurach ochronnych. Fundamenty należy izolować przeciwwilgociowo. Ściany fundamentowe z bloczków betonowych typu M6 grubości 25 cm łączonych na zaprawę cementową marki M7. Wytrzymałość charakterystyczna na ściskanie fk min. 15 MPa wg PN-B-03002:2007. Ściany fundamentowe należy izolować p.wilg. Izolacja ścian fundamentowych wg detali architektonicznych. Ściany łączyć na strzępia. Ściany zaprojektowano z warstwy nośnej oraz warstwy ocieplającej. Warstwa nośna z pustaków silikatowych o wytrzymałości charakterystycznej na ściskanie fk min. 10 MPa wg PN-B-03002:2007. Ściany łączyć na strzępia.
Ściany działowe zaprojektowano z pustaków silikatowych o wytrzymałości charakterystycznej na ściskanie fk min. 10 MPa wg PN-B-03002:2007.
Wieńce zaprojektowano z betonu żwirowego klasy C16/20 zbrojone podłużnie prętami Ø12mm ze stali klasy A-IIIN (RB500W). Belki zaprojektowano z betonu żwirowego klasy C16/20 zbrojone podłużnie prętami ze stali klasy A-IIIN (RB500W). Strzemiona pionowe ze stali klasy A-0 (St0S-b). Otulina zbrojenia 25mm. Oparcie belek na murze min 25cm. Nadproża okienne i drzwiowe prefabrykowane typu L-19N. Oparcie belek na murze min. 10 cm. Rdzenie zaprojektowano z betonu żwirowego klasy C16/20 zbrojone podłużnie prętami ze stali klasy A-IIIN (RB500W). Zbrojenie rdzeni uciąglić ze zbrojeniem ław fundamentowych.
Zaprojektowano prefabrykowane wiązary deskowe z drewna iglastego klasy C24. Połączenia węzłów na płytki kolczaste wprasowywanie. Rozstaw układów poprzecznych co 80cm. Wiązary osadzić w siodełkach kotwionych we wieńcu żelbetowym. Usztywnienie wiązarów stanowią zespolone ramy skrzynkowe system wiatrownic z blachy stalowej perforowanej typu BMF 3,0x50mm. Schody zewnętrzne płytowe (wylewane) zaprojektowano z betonu żwirowego klasy C16/20 (B20) mrozoodpornego. Zbrojenie płyty górą i dołem siatkami z prętów Ø8mm (oczko 15x15cm) ze stali żebrowanej klasy A-IIIN (RB500W).
Podbudowę pod płytę żelbetową należy wykonać z pospółki lub żwiru usypywanego warstwami grubości nie większej niż 30cm z jednoczesnym zagęszczeniem do Is=0,97. Na tak przygotowanym podłożu ułożyć 10-cio centymetrową warstwę podbetonu klasy C8/C10 dla płyty żelbetonowej.
Zaprojektowano sufity systemowe gkfi na szkielecie stalowym. Balustradę pochylni dla osób niepełnosprawnych wykonać ze stali nierdzewnej.
Należy wykonać obustronne poręcze, umieszczone na wysokości 75 i 90 cm od płaszczyzny ruchu. W pomieszczeniu higieniczno-sanitarnych należy zastosować wyposażenie przeznaczone dla łatwego korzystania z urządzeń sanitarnych.
W toalecie ogólnodostępnej należy zastosować:
- przy wc - poręcz uchylną łukową 85 cm, poręcz kątową 90ş, uchwyt papieru toaletowego, uchwyt szczotki toaletowej,
- przy umywalce - poręcz uchylną łukową 60 cm, zestaw do lustra uchylnego.
Ściany budynku wykończone cienkowarstwowym tynkiem silikatowym o grubości uziarnienia max. 2mm, (kolorystyka została ujęta w części graficznej: rys. A-06, A-07). Zaprojektowano gzymsy oraz ramy wokół okien. Zastosować styropianowe profile architektoniczne pokryte wyprawą klejową, zbrojoną siatką z włókna szklanego. Obróbki dachu obejmują opierzenia pasów nad i podrynnowych, załamań koszowych, kominów wentylacyjnych, okapów itp. Zastosować obróbki dachowe indywidualne z gołowalcowanej blachy tytanowo-cynkowej.
Obróbki blacharskie należy wykonać z gołowalcowanej blachy tytan-cynk gr. 0,65-0,7 mm.
Rury spustowe O120, rynny d150 z blachy tytan-cynk. Rynny ułożyć ze spadkiem 0,5 - 1%.
Okna:
Zastosować okna PCV w systemie profili pięciokomorowych klasy A o współczynniku przenikania ciepła mniejszej równej 1,6 W/(m2K). Kolor biały. Szklenie zespolone. Montować okna wyposażone w nawiewniki okienne higrosterowane spełniające wymagania wentylacji pomieszczeń poprzez odpowiedni współczynnik infiltracji.
Drzwi zewnętrzne:
Drzwi zewnętrzne PCV w systemie profili pięciokomorowych klasy A. Profile w kolorze białym. Szklenie zespolone laminowane SVG (bezpieczne).
Współczynnik przenikania ciepła zbliżony do U=1,6 Wm2K.
Drzwi do pom. Kuchni stalowe (zgodnie z zestawieniem stolarki drzwiowej).
Drzwi wewnętrzne
Drzwi wewnętrzne standardowe oraz PCV (szczegóły ujęto w zestawieniu stolarki drzwiowej - rys. nr A-09).
Budynek będzie wyposażony w następujące instalacje:
- sanitarna wod-kan - z przyłączy wod.-kan.,
- ogrzewania - elektryczne za pomocą grzejników elektrycznych,
- wentylacja - grawitacyjna oraz mechaniczna,
- deszczowa - odprowadzenie bezpośrednio na tereny biologicznie czynne,
- elektroenergetyczne - z projektowanego przyłącza.
W budynku zaprojektowano wentylację mechaniczną (szczegóły ujęto w kolejnych rozdziałach niniejszego opracowania) oraz grawitacyjną. Przewody grawitacyjne należy wykonać z ocieplanych rur stalowych o średnicy min. 125mm i wyprowadzić ponad dach w postaci kominków wentylacyjnych. Kratki wentylacyjne montować w sufitach zwiększając średnicę do 150mm, zakończyć anemostatem wywiewnym. W budynku zaprojektowano ogrzewanie elektryczne za pomocą aktywnych oraz pasywnych grzejników akumulacyjnych. W części graficznej pokazano przykładowy dobór urządzeń grzewczych (rys. A-01). W zależności od zastosowanego urządzenia, każdorazowo należy zweryfikować poprawność przyjętych rozwiązań. Zaprojektowano ogrodzenie z siatki oczkowej ocynkowanej wzdłuż drogi publicznej oraz granicy zachodniej. Słupki stalowe ocynkowane w rozstawie co 3m.
Brama ogrodzeniowa stalowa, rozwierna. Brama w konstrukcji samonośnej, montowana na fundamencie, zawieszona na zawiasach wysięgnikowo nad wjazdem. Skrzydło bramy wykonane w konstrukcji zamkniętej z wypełnieniem w postaci kształtowników zamkniętych stalowych ocynkowanych.
Powierzchnia zabudowy: 471,80 m2, kubatura zabudowy: 2710,80 m2, powierzchnia użytkowa: 321,45 m2.
Przed budynkiem zaprojektowano drogę wewnętrzną szerokości 5,5 m z kostki brukowej betonowej wibroprasowanej o grubości 8 cm ułożonej na podsypce cementowo piaskowej grubości 4 cm i na podbudowie z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie o grubości 15 cm i warstwie mrozoochronnej grubości 15 cm. Krawężniki betonowe uliczne o wymiarach 15x30 cm na podsypce cementowo piaskowej grubości 5 cm i ławie z betonu żwirowego B-15, spoiny wypełnione zaprawą cementową. Zaprojektowano nawierzchnię parkingów z płyt żelbetowych wielootworowych o grubości 10 cm, ułożonych na podsypce piaskowej grubości 5 cm, na podbudowie zasadniczej z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie o grubości 15 cm i warstwie mrozoochronnej grubości 15 cm. Po stronie północnej terenu zaprojektowano parking dla 5 samochodów osobowych, w tym 1 miejsce dla niepełnosprawnych. Obok zaprojektowano plac taneczny o wymiarach 7,5x10,0 m o nawierzchni z betonu cementowego grubości 8 cm, ułożonej na podbudowie zasadniczej z chudego betonu o grubości 20 cm i warstwie mrozoochronnej grubości 15 cm. Nawierzchnię należy zdylatować uzyskując płyty o wymiarach 2,50x2,50 m. Obrzeża betonowe 8x30 cm na podsypce cementowo piaskowej grubości 5 cm i ławie z betonu żwirowego B-15.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust.1 pkt 6 ustawy Pzp. Zamówienia uzupełniające będą mogły zostać udzielone jeżeli: 1) polegają na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień co zamówienie podstawowe. 2) zamówienia uzupełniające są zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego. 3) wartość zamówień uzupełniających nie przekroczy 10 % wartości zamówienia podstawowego, 4) zostaną udzielone w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego.

Czas: D

Data zakończenia: 30/04/2013

Informacja na temat wadium:
1. Wysokość wadium: Oferta musi być zabezpieczona wadium, w wysokości: 40.000,00 zł (słownie: czterdzieści tysięcy złotych).
2. Forma wadium: 1) Wadium może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu, 2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym, 3) gwarancjach bankowych, 4) gwarancjach ubezpieczeniowych, 5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 2) W przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji poręczenia, gwarancja poręczenie powinna być sporządzona zgodnie z obowiązującym prawem i winna zawierać następujące elementy: a) oznaczenie beneficjenta gwarancji wierzyciela z tytułu poręczenia (Zamawiającego), oznaczenie zobowiązanego (Wykonawcy), oznaczenie gwaranta poręczyciela (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielających gwarancji poręczenia) oraz wskazanie ich siedzib, b) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją,
c) kwotę gwarancji poręczenia, d) termin ważności gwarancji poręczenia, e)zobowiązanie gwaranta poręczyciela do zapłacenia kwoty gwarancji na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie, iż Wykonawca, którego ofertę wybrano: - odmówił podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie, lub nie wniósł zabezpieczenia należytego wykonania umowy, lub zawarcie umowy stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy. f) zobowiązanie gwaranta poręczyciela do zapłacenia kwoty gwarancji na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie, iż Wykonawca, w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Pzp, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie. 3) Wadium nie może zawierać postanowień sprzecznych z SIWZ oraz przepisami prawnymi. 3. Termin i miejsce wniesienia wadium: 1) Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert. 2) W przypadku gdy Wykonawca wnosi wadium w pieniądzu winien wpłacić je na konto Zamawiającego z adnotacją wadium numer sprawy ZPW.271.3.2012. Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej przyjmuje się termin uznania na rachunku Zamawiającego. 3) W przypadku wniesienia wadium w pozostałych dopuszczalnych formach, oryginał gwarancji/poręczenia należy złożyć w ofercie lub dostarczyć do siedziby Zamawiającego - pokój nr 5. 4. Zwrot wadium: 1) Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem ust. 6. 2) Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 3) Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert. 4) Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę. 5. Ponowne wniesienie wadium: Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie ust. 4, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego. 6. Utrata wadium: 1) Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Pzp, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie. 2) Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana: a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie; b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy; c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia: nie dotyczy

Wiedza i doświadczenie:
O udzielenie zamówienia może ubiegać się Wykonawca, który spełnia warunek dotyczący wiedzy i doświadczeniu tj. w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone

Potencjał techniczny: nie dotyczy

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
O udzielenie zamówienia może ubiegać się Wykonawca, który spełnia warunek dotyczący dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia tj. a)Kierownik budowy - osoba posiadająca następujące kwalifikacje:
- uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno budowlanej; -co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego (liczone od dnia uzyskania uprawnień); b) Kierownika robót elektrycznych - osoba posiadająca następujące kwalifikacje:
-uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych; - co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego liczonego od momentu uzyskania uprawnień budowlanych, w kierowaniu robotami instalacyjnymi elektrycznymi; c) Kierownik budowy - osoba posiadająca następujące kwalifikacje: - uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjno-inżynierynej w zakresie instalacji urządzeń sanitarnych; - co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego liczonego od momentu uzyskania uprawnień budowlanych, w kierowaniu robotami instalacji sanitarnych, Zamawiający określając wymogi w zakresie posiadanych uprawnień budowlanych, dopuszcza odpowiadające im uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz odpowiadające im uprawnienia wydane obywatelom państwa Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art.12a oraz innych przepisów ustawy Prawo Budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2006 r Nr 156, poz. 1118 ze zm.) oraz ustawy o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2008 r, Nr 63, poz 394).
Wszystkie wymienione powyżej osoby winny posiadać biegłą znajomość języka polskiego. Zamawiający dopuszcza zmianę tego wymogu wyłącznie w przypadku, gdy Wykonawca na własny koszt zapewni tłumacza języka polskiego, który zapewni stałe i biegłe tłumaczenie w kontaktach pomiędzy Zamawiającym a personelem Wykonawcy, a także zapewni tłumaczenie na bieżąco wszystkich dokumentów związanych z realizacją przedmiotowego zamówienia, stworzonych zarówno przez Wykonawcę, jak i dostarczonych przez Zamawiającego. Wykonawca zatrudniając tłumacza winien wziąć pod uwagę, iż z uwagi na złożony zakres przedmiotu zamówienia, tłumacz ten winien być biegły w bezbłędnym i jednoznacznym tłumaczeniu zagadnień technicznych, ekonomicznych i prawnych.

Sytuacja ekonomiczna:
Spełnia warunek dotyczący sytuacji ekonomicznej i finansowej tj.: posiada ważne i opłacone ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzenia działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 500.000,00 PLN.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Wykonawca ponadto przedkłada: 1) Formularz ofertowy (sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 SIWZ) 2) Kosztorys ofertowy sporządzony w oparciu o przedmiar robót przedłożony przez Zamawiającego, który stanowi załącznik Opisu przedmiotu zamówienia (część II SIWZ) - zgodny w zakresie przedmiotu robót oraz obmiarów podanych w przedmiarze robót. Kosztorys musi zawierać dane wyjściowe do kosztorysowania (stawka roboczogodziny, zastosowane narzuty m.in. koszty pośrednie i zysk). W kosztorysie ofertowym Wykonawca zobowiązany jest do ujęcia wszystkich pozycji katalogowych zgodnie z przyjętą technologią wykonania robót oraz wynikających z opracowanej dokumentacji projektowej. Wycenione winny być wszystkie elementy. Zamawiający w zakresie zmian obmiaru dopuszcza jedynie takie zmiany, które nie wpływają na całościowy obmiar wycenianej pozycji np. szt. 1 - kpl. 1, próba 1 - szt. 1, 100m2 4 - 400 m2. Wykonawca nie ma prawa bez zgody Zamawiającego dokonywania zmian w przekazanym przedmiarze robot (np. dopisywania pozycji, zmiany ilości robót itp.). Jeżeli w wyniku dokonanej przez siebie analizy i obliczenia ilości robót uzna je za niewłaściwe, to zmiany ilości robót Wykonawca może dochodzić w ramach procedury pytań, zgodnie z art. 38 ustawy Pzp. 3) Dokument potwierdzający wniesienia wadium. 4) Pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawcy w postępowaniu o zamówienie publiczne albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego (w przypadku składania oferty wspólnej lub gdy umocowanie takie nie wynika ze złożonego odpisu z właściwego rejestru).

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. W przypadkach przewidzianych w umowie dopuszcza się wprowadzenie zmian za zgodą Zamawiającego. 2. Zmiany przewidziane w umowie mogą być inicjowane przez Zamawiającego lub przez Wykonawcę. 3. Zmiany umowy, o których mowa w ust. 1 muszą być dokonywane z zachowaniem przepisu art. 140 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, stanowiącego, że umowa podlega unieważnieniu w części wykraczającej poza określenie przedmiotu zamówienia zawarte w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. 4. Zmiany, o których mowa w ust. 1 mogą dotyczyć: 1) zmiany jakości lub innych parametrów charakterystycznych dla objętego proponowaną zmianą elementu robót budowlanych, 2) zmiany producenta materiałów budowlanych, urządzeń lub wyposażenia, 3) zmiany ilości robót budowlanych, usług lub dostaw w stosunku do przedmiaru robót lub kosztorysu ofertowego wykonawcy, pod warunkiem, że nie wykraczają poza określenie przedmiotu zamówienia zawartego w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, 4) zmiany wymiarów, położenia lub wysokości części robót budowlanych, 5) zmiany terminów określonych w § 4 umowy, 6) rezygnacji z wykonania części robót budowlanych, dostaw i usług, 7) zmiany wynagrodzenia Wykonawcy (w tym podatku VAT), 8) zmiany osób przy pomocy, których Wykonawca realizuje przedmiot umowy na inne osoby legitymujące się co najmniej równoważnymi uprawnieniami, 9) zmiany podwykonawców, których udział w realizacji przedmiotu umowy zaakceptował Zamawiający. 5. Jeżeli zmiana, o której mowa w ust. 4 wymaga zmiany dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, strona inicjująca zmianę przedstawia projekt zamienny (zatwierdzony przez organ architektoniczno-budowlany - jeżeli wymagają tego przepisy prawa budowlanego) zawierający opis proponowanych zmian i niezbędne rysunki. Projekt taki wymaga akceptacji nadzoru autorskiego i zatwierdzenia do realizacji przez Zamawiającego. 6. Zmiany, o których mowa w ust. 4 mogą zostać dokonane, jeżeli zachodzą i są ich uzasadnieniem niżej wymienione okoliczności: 1) Niezgodności przedmiaru robót z określeń przedmiotu zamówienia zawartego w dokumentacji projektowej lub STWiORB, 2) obniżenie kosztu wykonania robót (wynagrodzenia Wykonawcy) lub kosztu eksploatacji (użytkowania) obiektu, 3) poprawy wartości lub podniesienia sprawności ukończonych robót budowlanych, 4) zmiany obowiązujących przepisów, 5) podniesienie wydajności urządzeń, 6) podniesienie bezpieczeństwa wykonywania robót, 7) usprawnienia lub podniesienie walorów zdrowotnych i bezpieczeństwa w trakcie użytkowania obiektu,8) opóźnienia, utrudnienia, zawieszenia robót lub przeszkody spowodowane przez lub dające się przypisać Zamawiającemu, personelowi Zamawiającego; lub innemu wykonawcy, zatrudnionemu przez Zamawiającego na terenie budowy,
9) zaistnienie nieprzewidzialnych w umowie warunków geologicznych, hydrogeologicznych, wykopalisk, wyjątkowo niekorzystnych warunków klimatycznych, a także innych przeszkód lub skażeń uniemożliwiających kontynuowanie umowy na przewidzianych w niej warunkach, 10) wykonanie robót dodatkowych koniecznych do wykonania przedmiotu niniejszej umowy,
11) siła wyższa. 7. Podstawę obliczenia kosztów zmian, o których mowa w ust. 4 pkt 1-3 w związku z pkt 6 stanowi kosztorys opracowany na podstawie cen jednostkowych oraz danych wyjściowych do kosztorysowania przyjętych przez Wykonawcę do sporządzenia oferty zamówienia podstawowego, ale nie większych niż ostatnie aktualne średnie ceny publikowane w SEKOCENBUD, 8. Zakazuje się zmiany umowy, jeżeli zmiana jest wymuszona uchybieniem czy naruszeniem umowy przez Wykonawcę. W takim przypadku koszty dodatkowe związane z takimi zmianami ponosi Wykonawca. 9. Dokonanie zmian, o których mowa w ust. 4 pkt 1-7 wymaga zawarcia aneksu do umowy, w formie pisemnej pod rygorem nieważności.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.obrzycko.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Obrzycko, ul. Rynek 19, 64-520 Obrzycko, pok. nr 5

Data składania wniosków, ofert: 10/05/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 12:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy Obrzycko, ul. Rynek 19, 64-520 Obrzycko, pok. nr 5

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 60

Informacje dodatkowe:
Przedmio zamówienia współfinansowany jest w ramach działania Odnowa i rozwój wsi na lata 2007-2013

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)

Podobne przetargi

344066 / 2014-10-16 - Inny: SamorzÄ…dowa Instytucja Kultury

Krotoszyński Ośrodek Kultury - Krotoszyn (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
ADAPTACJA POMIESZCZEŃ PO KLUBIE SPORTOWYM NA SALĘ KAMERALNĄ KROTOSZYŃSKIEGO OŚRODKA KULTURY

181307 / 2014-08-25 - Inny: Jednostka Budżetowa MON

Wojskowy Zarząd Infrastruktury w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont dachu oraz elewacji budynku nr 8 i 19 CSWL Poznań ul. Wojska Polskiego - sprawa nr 86/WZI/14/WE

143835 / 2011-05-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Zbigniewa Tylewicza - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont budynku Przedszkola nr 135 przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Zbigniewa Tylewicza dla dzieci z autyzmem przy ulicy Płowieckiej 15 w Poznaniu

454466 / 2013-11-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto i Gmina Grabów nad Prosną - Grabów (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont budynku pełniącego funkcje społeczno - kulturalne w Grabowie nad Prosną.

500754 / 2013-12-04 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Śremie - Śrem (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
III etap budowy strażnicy dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Śremie przy ul. Grunwaldzkiej, dz. nr 2291, 2293 i 2294/2. - Roboty instalacyjne elektryczne, Roboty budowlane

191 / 2016-01-05 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Wojewódzki Szpital Zespolony - Leszno (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa pomieszczeń na pracownię radiologii zabiegowej w budynku WSZ w Lesznie

529088 / 2013-12-19 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Uniwersyteckie Centrum Biologii Medycznej w Poznaniu - roboty budowlane uzupełniające segmentu A, B, C polegające na: 1) Wymianie wyłączników pojedynczych na kluczykowe w zestawach lamp bakteriobójczych - 55 kpl. 2) Wykonaniu instalacji do przyszłych paneli dotykowych

256314 / 2012-07-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wybudowanie 3 budynków mieszkalnych wielorodzinnych (A, B,C) w Poznaniu przy ul. Andrzeja Łaskarza, a nadto zagospodarowanie terenu otaczającego budynki A, B i C oraz uzyskanie decyzji pozwolenia na użytkowanie budynków

95445 / 2011-03-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Września - Września (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa 100 metrowej bieżni lekkoatletycznej przy Zespole Szkół w Nowym Folwarku

239236 / 2013-06-21 - Inny: Zakład Budżetowy Gminy

Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych - Kalisz (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonywanie drobnych remontów, konserwacji, napraw i usuwanie awarii w zakresie robót ogólnobudowlanych w obiektach budowlanych administrowanych przez MZBM w Kaliszu

155348 / 2009-05-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska w Chodzieży - Chodzież (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont pomieszczeń sanitarnych na II piętrze w budynku Urzędu Miejskiego w Chodzieży

156338 / 2015-06-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Borek Wlkp. - Borek Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
PRZEBUDOWA DROGI GMINNEJ I BUDOWA CHODNIKA W BORKU WLKP. OD UL. KILIŃSKIEGO DO OBWODNICY PRZY UL. GŁOSINY

179409 / 2012-08-20 - Uczelnia publiczna

Politechnika Poznańska - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
przetarg nieograniczony na remont pokrycia dachowego budynku B18-II etap oraz budynku B2 Politechniki Poznańskiej

43101 / 2011-02-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Ujście - Ujście (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie gminy Ujście - Zespół Szkół w Kruszewie ul. Szkolna 1, 64-850 Ujście