Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

89260 / 2016-04-14 - Administracja samorządowa / Gmina Brzeźnio (Brzeźnio)

Montaż oświetlenia drogowego ze słupami hybrydowymi (OZE) na terenie Gminy Brzeźnio

Opis zamówienia

a) Montaż oświetlenia drogowego ze słupami hybrydowymi (OZE) na terenie Gminy Brzeźnio - realizacja robót w miejscowościach Brzeźnio (obręb Brzeźnio), Tumidaj (obręb Dębołęka).

Prace polegały będą między innymi na:
- montażu 38 szt. słupów stalowych o wysokości 10 m wraz z oprzewodowaniem słupów i urządzeń fotowoltaiki - na fundamencie o wymiarach fi 700x 1600 mm.
- montażu 38 szt. opraw oświetlenia drogowego LED o mocy 55 W, trwałości min.50 000h na wysięgniku rurowym 1 ramiennym do montażu oprawy LED ( ocynkowany i malowany).
- montażu paneli fotowoltaicznych - 76 szt.
- montaż turbin wiatrowych z pionową osią obrotu o mocy znamionowej min. 500W/24 V DC - 38 szt.
- montażu baterii akumulatorowych żelowych ( 200Ah)- 76 szt oraz kontrolerów do obsługi oświetlenia.

b) Wskazane jest, aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej placu budowy - zapoznał się
z przedmiotem zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest do zawarcia w cenie oferty wszystkich kosztów za roboty niezbędne do prawidłowego ich wykonania, zgodnie
z technologią robót określoną normami oraz warunkami technicznymi odbioru robót stąd wyklucza się roszczenia Wykonawcy z tytułu błędnego skalkulowania ceny lub pominięcia elementów niezbędnych do wykonania umowy.
c) Koszty obsługi geodezyjnej w tym m.in. wytyczenie nowych obiektów w terenie oraz inwentaryzacji powykonawczej, odtworzenie uszkodzonych w trakcie budowy punktów granicznych ponosi wykonawca.
d) Wykonawca zobowiązuje się do bieżącego utrzymania, serwisowania (zapewnienia odpowiedniego funkcjonowania urządzeń, konserwacji, napraw i sprawności w tym: panel fotowoltaiczny, akumulator, kontroler, oprawa itp.) przedmiotu zamówienia w całym okresie trwania gwarancji i rękojmi.
Wykonawca zobowiązany będzie w okresie gwarancji do realizacji corocznych przeglądów gwarancyjnych zapewniających bezusterkową eksploatację obiektu (rozumianego, jako wynikające z dokumentacji projektowej kompletne oświetlenie hybrydowe).
e) Wykonawca podejmie odpowiednie środki w celu zabezpieczenia dróg prowadzących do placu budowy przed zniszczeniem spowodowanym jego środkami transportu lub podwykonawcy.
f) Wykonawca zobowiązuje się do zabezpieczenia placu budowy przed dostępem osób trzecich.
g) Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za szkody wyrządzone osobom trzecim w trakcie realizacji przedmiotu umowy. Odpowiedzialność Zamawiającego w tym zakresie jest wyłączona.
h) Prace należy prowadzić w taki sposób, aby nie zakłócały funkcjonowania mieszkańcom - użytkownikom budynków mieszkalnych - indywidualnych.
i) Wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiot umowy z materiałów własnych, zgodnie
z dokumentacją projektową i załączonym do umowy kosztorysem ofertowym.
j) W przypadku zniszczenia lub uszkodzenia robót, ich części bądź urządzeń w toku realizacji - Wykonawca jest zobowiązany do naprawienia ich i doprowadzenia do stanu poprzedniego.
k) Wykonawca ma obowiązek uzgodnić termin zajęcia terenów prywatnych z właścicielami nieruchomości - w związku z realizowanymi robotami.
l) Wykonawca zobowiązany jest do wykonania robót budowlanych na podstawie dokumentacji projektowej, zgodnie ze sztuką budowlaną, obowiązującymi przepisami
i normami oraz poleceniami Nadzoru Inwestorskiego i Autorskiego, w tym ochrony środowiska oraz przy zachowaniu przepisów BHP i p.poż., przy maksymalnym ograniczeniu uciążliwości prowadzonych robót. Wykonawca gwarantuje także wykonanie przedmiotu zamówienia pod kierownictwem osób posiadających wymagane przygotowanie zawodowe do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie.
m) Wykonawca zapewnia materiały i urządzenia niezbędne do wykonania przedmiotu umowy, posiadające aktualne atesty i certyfikaty, świadectwa pozwalające na ich stosowanie. Dokumenty te zobowiązany jest przedłożyć przed rozpoczęciem robót Inspektorowi nadzoru oraz Zamawiającemu w celu uzyskania akceptacji na ich wbudowanie, zamontowanie itp. Transport materiałów na plac budowy oraz dostarczenie i eksploatacja maszyn i urządzeń obciążają Wykonawcę.
n) Wykonawca gwarantuje, że użyte do wykonania obiektów materiały, urządzenia itp. będą nowoczesne, fabrycznie nowe, wysokiej jakości oraz pozbawione będą wad projektowych wykonawczych i materiałowych, a ich elementy stanowić będą nowoczesne i sprawdzone rozwiązania technologiczne i projektowe.
o) Wykonawca ma obowiązek sporządzić kompletną dokumentację powykonawczą robót,
w tym dokumentację do celów odbioru końcowego, nadzoru budowlanego, służb sanitarno-epidemiologicznych, służb ochrony środowiska, itp. Wykonawca ma obowiązek uzyskać wszystkie niezbędne dokumenty potwierdzające prawidłowość wykonania robót, przygotować wszystkie kompletne dokumenty, badania, analizy i sprawdzenia.
p) Wykonawca zapewni od momentu przejęcia placu budowy do chwili podpisania przez Zamawiającego Protokołu Odbioru Końcowego:
- bezpieczeństwo wszystkich osób upoważnionych do przebywania na placu budowy, oraz właścicieli i mieszkańców posesji zgodnie z obowiązującymi przepisami bhp,
- utrzymanie placu budowy i obiektów w należytym porządku,
- ochrony ppoż. placu budowy,
- ochrony mienia znajdującego się na placu budowy,
- wykonania i utrzymania na placu budowy oświetlenia, oznakowania, zapór, przegród, zabezpieczeń.
- odtworzenie nawierzchni dróg, chodników, poboczy, terenów prywatnych, koszty organizacji ruchu, zajęcia pasa drogowego, przywrócenia terenu do stanu pierwotnego itp. Wykonawca ponosi koszty zużycia energii elektrycznej i wody w okresie realizacji robót - jeśli zajdzie taka potrzeba).
- niezwłoczne usuwanie zanieczyszczeń dróg, dojazdów do placu budowy, placów składowych.

q) Zamawiający zastrzega sobie prawo kontroli jakości robót.

3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiony został w dokumentacji technicznej/projektowej.
Wykonawca wykona wszystkie roboty wynikające z dokumentacji technicznej /projektowej, nawet wtedy, gdy nie zostały wcześniej ujęte w przedmiarze robót, a są niezbędne do realizacji przedmiotu zamówienia.

Wymagany okres rękojmi za wady i gwarancji jakości dla elementów przedmiotu zamówienia wynosi na wykonane roboty (materiały i robociznę, maszyny, urządzenia, aparaturę) i wady wbudowanych materiałów, urządzeń, aparatury - co najmniej 96 miesięcy licząc od dnia bezusterkowego odbioru końcowego przedmiotu zamówienia.
Odpowiedzialność z tytułu rękojmi jest równa okresowi gwarancji i wynosi minimum 96 miesięcy licząc od dnia odbioru końcowego przedmiotu zamówienia.

Jeżeli gdziekolwiek w niniejszej SIWZ (dokumentacji przetargowej tj. projekt budowlany, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót i przedmiary robót) pojawia się nazwa, marka lub typ wskazujący na konkretnego producenta, należy to interpretować, że określenie ma jedynie charakter przykładowy, a wykonawca sporządzając ofertę może uwzględnić wyrób każdego innego producenta, który jest równoważny tzn. posiada co najmniej takie same lub korzystniejsze parametry wydajnościowe i jakościowe oraz standard wykonania w stosunku do podanych w SIWZ przykładów. Parametry wydajnościowe i jakościowe zostały wskazane
w dokumentacji projektowej.

Możliwość zastosowania urządzeń równoważnych uzależniona będzie od ich zgodności ze wszystkimi parametrami określonymi w projekcie, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych (tabela równoważności - zał. Nr 10 do siwz).

Powyższe zmiany muszą być wykazane w załączonej tabeli Wykaz urządzeń i materiałów równoważnych i dołączone do oferty - załącznik nr 11 do SIWZ. Brak wskazania w załączniku propozycji zastosowania urządzeń i materiałów równoważnych oznaczać będzie deklarację Wykonawcy, że przedmiot zamówienia zostanie wykonany przy zastosowaniu urządzeń i materiałów przyjętych w projekcie budowlanym. Udowodnienie, że urządzenia
i materiały są równoważne spoczywa na Wykonawcy na etapie składania ofert. Dokumenty potwierdzające równoważność należy załączyć do oferty. (art. 30 ust. 5 ustawy Pzp)

W sytuacji zastosowaniu materiałów i urządzeń równoważnych Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów uwiarygodniających parametry jakościowe, bądź użytkowe tych materiałów lub urządzeń.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do uzyskania informacji odnośnie miejsca zainstalowania i pracy urządzenia równoważnego oraz dokonania oględzin i sprawdzenia jego działania na wskazanym obiekcie.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do oceny równoważności proponowanych rozwiązań.
Zamawiający zastrzega sobie także prawo do korzystania z opinii ekspertów, rzeczoznawców, itp.


4. Przedmiotowe przedsięwzięcie będzie realizowane przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

5. Dokumentacja projektowa dostępna jest do wglądu w Urzędzie Gminy w Brzeźniu,
ul. Wspólna 44, 98-275 Brzeźnio, pokój nr 5,
od poniedziałku do piątku w godz. 730 - 1530 oraz została zamieszczona na stronie internetowej Urzędu Gminy w Brzeźniu www.brzeznio.finn.pl

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 89260

Data publikacji: 2016-04-14

Nazwa: Gmina Brzeźnio

Ulica: ul. Wspólna 44

Numer domu: 44

Miejscowość: Brzeźnio

Kod pocztowy: 98-275

Województwo / kraj: łódzkie

Numer telefonu: 043 8203026, 043 8203024

Numer faxu: 043 8203671

Adres strony internetowej: www.brzeznio.finn.pl

Regon: 73093443000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Adres internetowy dynamicznego systemu zakupów: nie dotyczy

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Montaż oświetlenia drogowego ze słupami hybrydowymi (OZE) na terenie Gminy Brzeźnio

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
a) Montaż oświetlenia drogowego ze słupami hybrydowymi (OZE) na terenie Gminy Brzeźnio - realizacja robót w miejscowościach Brzeźnio (obręb Brzeźnio), Tumidaj (obręb Dębołęka).

Prace polegały będą między innymi na:
- montażu 38 szt. słupów stalowych o wysokości 10 m wraz z oprzewodowaniem słupów i urządzeń fotowoltaiki - na fundamencie o wymiarach fi 700x 1600 mm.
- montażu 38 szt. opraw oświetlenia drogowego LED o mocy 55 W, trwałości min.50 000h na wysięgniku rurowym 1 ramiennym do montażu oprawy LED ( ocynkowany i malowany).
- montażu paneli fotowoltaicznych - 76 szt.
- montaż turbin wiatrowych z pionową osią obrotu o mocy znamionowej min. 500W/24 V DC - 38 szt.
- montażu baterii akumulatorowych żelowych ( 200Ah)- 76 szt oraz kontrolerów do obsługi oświetlenia.

b) Wskazane jest, aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej placu budowy - zapoznał się
z przedmiotem zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest do zawarcia w cenie oferty wszystkich kosztów za roboty niezbędne do prawidłowego ich wykonania, zgodnie
z technologią robót określoną normami oraz warunkami technicznymi odbioru robót stąd wyklucza się roszczenia Wykonawcy z tytułu błędnego skalkulowania ceny lub pominięcia elementów niezbędnych do wykonania umowy.
c) Koszty obsługi geodezyjnej w tym m.in. wytyczenie nowych obiektów w terenie oraz inwentaryzacji powykonawczej, odtworzenie uszkodzonych w trakcie budowy punktów granicznych ponosi wykonawca.
d) Wykonawca zobowiązuje się do bieżącego utrzymania, serwisowania (zapewnienia odpowiedniego funkcjonowania urządzeń, konserwacji, napraw i sprawności w tym: panel fotowoltaiczny, akumulator, kontroler, oprawa itp.) przedmiotu zamówienia w całym okresie trwania gwarancji i rękojmi.
Wykonawca zobowiązany będzie w okresie gwarancji do realizacji corocznych przeglądów gwarancyjnych zapewniających bezusterkową eksploatację obiektu (rozumianego, jako wynikające z dokumentacji projektowej kompletne oświetlenie hybrydowe).
e) Wykonawca podejmie odpowiednie środki w celu zabezpieczenia dróg prowadzących do placu budowy przed zniszczeniem spowodowanym jego środkami transportu lub podwykonawcy.
f) Wykonawca zobowiązuje się do zabezpieczenia placu budowy przed dostępem osób trzecich.
g) Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za szkody wyrządzone osobom trzecim w trakcie realizacji przedmiotu umowy. Odpowiedzialność Zamawiającego w tym zakresie jest wyłączona.
h) Prace należy prowadzić w taki sposób, aby nie zakłócały funkcjonowania mieszkańcom - użytkownikom budynków mieszkalnych - indywidualnych.
i) Wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiot umowy z materiałów własnych, zgodnie
z dokumentacją projektową i załączonym do umowy kosztorysem ofertowym.
j) W przypadku zniszczenia lub uszkodzenia robót, ich części bądź urządzeń w toku realizacji - Wykonawca jest zobowiązany do naprawienia ich i doprowadzenia do stanu poprzedniego.
k) Wykonawca ma obowiązek uzgodnić termin zajęcia terenów prywatnych z właścicielami nieruchomości - w związku z realizowanymi robotami.
l) Wykonawca zobowiązany jest do wykonania robót budowlanych na podstawie dokumentacji projektowej, zgodnie ze sztuką budowlaną, obowiązującymi przepisami
i normami oraz poleceniami Nadzoru Inwestorskiego i Autorskiego, w tym ochrony środowiska oraz przy zachowaniu przepisów BHP i p.poż., przy maksymalnym ograniczeniu uciążliwości prowadzonych robót. Wykonawca gwarantuje także wykonanie przedmiotu zamówienia pod kierownictwem osób posiadających wymagane przygotowanie zawodowe do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie.
m) Wykonawca zapewnia materiały i urządzenia niezbędne do wykonania przedmiotu umowy, posiadające aktualne atesty i certyfikaty, świadectwa pozwalające na ich stosowanie. Dokumenty te zobowiązany jest przedłożyć przed rozpoczęciem robót Inspektorowi nadzoru oraz Zamawiającemu w celu uzyskania akceptacji na ich wbudowanie, zamontowanie itp. Transport materiałów na plac budowy oraz dostarczenie i eksploatacja maszyn i urządzeń obciążają Wykonawcę.
n) Wykonawca gwarantuje, że użyte do wykonania obiektów materiały, urządzenia itp. będą nowoczesne, fabrycznie nowe, wysokiej jakości oraz pozbawione będą wad projektowych wykonawczych i materiałowych, a ich elementy stanowić będą nowoczesne i sprawdzone rozwiązania technologiczne i projektowe.
o) Wykonawca ma obowiązek sporządzić kompletną dokumentację powykonawczą robót,
w tym dokumentację do celów odbioru końcowego, nadzoru budowlanego, służb sanitarno-epidemiologicznych, służb ochrony środowiska, itp. Wykonawca ma obowiązek uzyskać wszystkie niezbędne dokumenty potwierdzające prawidłowość wykonania robót, przygotować wszystkie kompletne dokumenty, badania, analizy i sprawdzenia.
p) Wykonawca zapewni od momentu przejęcia placu budowy do chwili podpisania przez Zamawiającego Protokołu Odbioru Końcowego:
- bezpieczeństwo wszystkich osób upoważnionych do przebywania na placu budowy, oraz właścicieli i mieszkańców posesji zgodnie z obowiązującymi przepisami bhp,
- utrzymanie placu budowy i obiektów w należytym porządku,
- ochrony ppoż. placu budowy,
- ochrony mienia znajdującego się na placu budowy,
- wykonania i utrzymania na placu budowy oświetlenia, oznakowania, zapór, przegród, zabezpieczeń.
- odtworzenie nawierzchni dróg, chodników, poboczy, terenów prywatnych, koszty organizacji ruchu, zajęcia pasa drogowego, przywrócenia terenu do stanu pierwotnego itp. Wykonawca ponosi koszty zużycia energii elektrycznej i wody w okresie realizacji robót - jeśli zajdzie taka potrzeba).
- niezwłoczne usuwanie zanieczyszczeń dróg, dojazdów do placu budowy, placów składowych.

q) Zamawiający zastrzega sobie prawo kontroli jakości robót.

3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiony został w dokumentacji technicznej/projektowej.
Wykonawca wykona wszystkie roboty wynikające z dokumentacji technicznej /projektowej, nawet wtedy, gdy nie zostały wcześniej ujęte w przedmiarze robót, a są niezbędne do realizacji przedmiotu zamówienia.

Wymagany okres rękojmi za wady i gwarancji jakości dla elementów przedmiotu zamówienia wynosi na wykonane roboty (materiały i robociznę, maszyny, urządzenia, aparaturę) i wady wbudowanych materiałów, urządzeń, aparatury - co najmniej 96 miesięcy licząc od dnia bezusterkowego odbioru końcowego przedmiotu zamówienia.
Odpowiedzialność z tytułu rękojmi jest równa okresowi gwarancji i wynosi minimum 96 miesięcy licząc od dnia odbioru końcowego przedmiotu zamówienia.

Jeżeli gdziekolwiek w niniejszej SIWZ (dokumentacji przetargowej tj. projekt budowlany, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót i przedmiary robót) pojawia się nazwa, marka lub typ wskazujący na konkretnego producenta, należy to interpretować, że określenie ma jedynie charakter przykładowy, a wykonawca sporządzając ofertę może uwzględnić wyrób każdego innego producenta, który jest równoważny tzn. posiada co najmniej takie same lub korzystniejsze parametry wydajnościowe i jakościowe oraz standard wykonania w stosunku do podanych w SIWZ przykładów. Parametry wydajnościowe i jakościowe zostały wskazane
w dokumentacji projektowej.

Możliwość zastosowania urządzeń równoważnych uzależniona będzie od ich zgodności ze wszystkimi parametrami określonymi w projekcie, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych (tabela równoważności - zał. Nr 10 do siwz).

Powyższe zmiany muszą być wykazane w załączonej tabeli Wykaz urządzeń i materiałów równoważnych i dołączone do oferty - załącznik nr 11 do SIWZ. Brak wskazania w załączniku propozycji zastosowania urządzeń i materiałów równoważnych oznaczać będzie deklarację Wykonawcy, że przedmiot zamówienia zostanie wykonany przy zastosowaniu urządzeń i materiałów przyjętych w projekcie budowlanym. Udowodnienie, że urządzenia
i materiały są równoważne spoczywa na Wykonawcy na etapie składania ofert. Dokumenty potwierdzające równoważność należy załączyć do oferty. (art. 30 ust. 5 ustawy Pzp)

W sytuacji zastosowaniu materiałów i urządzeń równoważnych Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów uwiarygodniających parametry jakościowe, bądź użytkowe tych materiałów lub urządzeń.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do uzyskania informacji odnośnie miejsca zainstalowania i pracy urządzenia równoważnego oraz dokonania oględzin i sprawdzenia jego działania na wskazanym obiekcie.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do oceny równoważności proponowanych rozwiązań.
Zamawiający zastrzega sobie także prawo do korzystania z opinii ekspertów, rzeczoznawców, itp.


4. Przedmiotowe przedsięwzięcie będzie realizowane przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

5. Dokumentacja projektowa dostępna jest do wglądu w Urzędzie Gminy w Brzeźniu,
ul. Wspólna 44, 98-275 Brzeźnio, pokój nr 5,
od poniedziałku do piątku w godz. 730 - 1530 oraz została zamieszczona na stronie internetowej Urzędu Gminy w Brzeźniu www.brzeznio.finn.pl

Kody CPV:
453161109 (Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielenie w okresie 3 lat od podpisania umowy zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1, pkt 6 Prawo zamówień publicznych. Zamawiający przewiduje udzielić zamówienia uzupełniające do wysokości 20% wartości zamówienia podstawowego.

Czas: D

Data zakończenia: 30/08/2016

Informacja na temat wadium:
1. Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości 12 000 zł (słownie: dwanaście tysięcy złotych) wniesionym przed upływem terminu składania ofert.
2. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu,
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
3) gwarancjach bankowych,
4) gwarancjach ubezpieczeniowych,
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. Nr 109, poz. 1158 z późn. zm.)
3. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się na rachunek Zamawiającego nr rachunku 28 9267 0006 0030 1950 3000 0040 Bank Spółdzielczy w Sieradzu, Oddział w Brzeźniu, ul. Wspólna 39, 98-275 Brzeźnio.
4. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
5. W przypadku gdy wadium wnoszone jest w innej formie niż pieniądz, Wykonawca powinien do oferty załączyć oryginał dowodu jego wniesienia.
6. Wadium musi obejmować cały okres związania ofertą.
7. Wykonawca, którego oferta nie będzie zabezpieczona akceptowaną formą wadium zostanie wykluczony z postępowania.
8. Zamawiający zwróci wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a ustawy Pzp.
9. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
1) odmówił podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie,
2) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
3) zawarcie umowy stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
10. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3, nie złoży dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie ustanawia szczegółowego warunku w tym zakresie. Ocena spełniania warunku zostanie dokonana na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu złożonego przez Wykonawcę.

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca musi wykazać, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, wykonał roboty budowlane odpowiadające swoim rodzajem robotom budowlanym stanowiącym przedmiot zamówienia polegające na budowie oświetlenia drogowego
w technologii hybrydowej (zasilane ogniwami fotowoltaicznymi i siłą wiatrową
z oprawami LED) o wartości minimum 600 000,00 zł brutto w ramach jednego lub dwóch zamówień (w sumie) wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.

W przypadku, gdy Wykonawca wykazuje w/w wartości w innej walucie niż w złotych polskich, Zamawiający dokona przeliczenia wartości w innej walucie na złote polskie na podstawie średniego kursu złotego w stosunku do walut obcych określonego w Tabeli Kursów Narodowego Banku Polskiego na przeddzień publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie ustanawia szczegółowego warunku w zakresie posiadania potencjału technicznego do wykonania niniejszego zamówienia. Ocena spełniania warunku zostanie dokonana na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu złożonego przez Wykonawcę.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Na potwierdzenie spełniania warunku posiadania osób zdolnych do wykonania niniejszego zamówienia Wykonawca musi wykazać, że dysponuje osobą na stanowisko kierownika budowy (min. 1 osoba). Osoba wskazana na stanowisko kierownika budowy posiadająca uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów wraz z informacją o podstawie dysponowania tą osobą.

Sytuacja ekonomiczna:
Wykonawca musi posiadać środki finansowe lub mieć zdolność kredytową w wysokości nie mniejszej niż 300 000,00 zł.
W przypadku, gdy Wykonawca wykazuje środki w innej walucie niż w złotych polskich, Zamawiający dokona przeliczenia wartości w innej walucie na złote polskie na podstawie średniego kursu złotego w stosunku do walut obcych określonego w Tabeli Kursów Narodowego Banku Polskiego na przeddzień publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych.
Wykonawca musi posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 300 000,00 zł.
W przypadku, gdy Wykonawca wykazuje polisę w innej walucie niż w złotych polskich, Zamawiający dokona przeliczenia wartości w innej walucie na złote polskie na podstawie średniego kursu złotego w stosunku do walut obcych określonego w Tabeli Kursów Narodowego Banku Polskiego na przeddzień publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 12: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie nr 15: Tak

Oświadczenie nr 16: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Inne dokumenty potwierdzające III.5:
- instrukcji obsługi, kart katalogowych, certyfikatów, atestów, aprobat technicznych lub innych dokumentów potwierdzających, że oferowane rozwiązania odpowiadają wymaganiom określonym przez Zamawiającego w SIWZ. Zamawiający uzna za wystarczające załączenie jednego z w/w dokumentów potwierdzającego, że oferowane rozwiązania odpowiadają wymaganiom określonym przez Zamawiającego. Załączenie w/w dokumentów wymagane jest jedynie przy zastosowaniu materiałów i urządzeń równoważnych wymienionym w załączniku nr 10 do SIWZ.

inne_dokumenty:
a) dokument wniesienia wadium,
b) oryginału pełnomocnictwa udzielanego osobom podpisującym ofertę lub kserokopii poświadczonej notarialnie za zgodność z oryginałem, o ile prawo do reprezentowania Wykonawcy w powyższym zakresie nie wynika wprost z dokumentu rejestrowego;
c) w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia - pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawców w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego;
d) wykazu części zamówienia, które Wykonawca zamierza powierzyć podwykonawcom lub oświadczenie, że Wykonawca wykona zamówienie własnymi siłami - załącznik nr 7 do SIWZ;
e) Oświadczenie o obowiązku podatkowym u Zamawiającego lub braku takiego obowiązku - załącznik nr 9 do SIWZ
f) Wykazu materiałów i urządzeń równoważnych - załącznik nr 11 do SIWZ (jeśli dotyczy)

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zmiana postanowień zawartej umowy może nastąpić za zgodą obu stron wyrażoną na piśmie, pod rygorem nieważności.
2. Zgodnie z art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający przewiduje możliwość zmiany postanowień umowy w stosunku do treści oferty, gdy nastąpi:
a) zmiana terminu przekazania terenu budowy oraz zmiana terminu przewidzianego na rozpoczęcie robót:
- zmiany spowodowane warunkami atmosferycznymi w szczególności:
1) klęski żywiołowe;
2) warunki atmosferyczne odbiegające od typowych, uniemożliwiające rozpoczęcie i prowadzenie robót budowlanych;
- niemożliwość niezwłocznego zawarcia umowy po dokonaniu wyboru oferty najkorzystniejszej w związku z wniesionym odwołaniem;
b) zmiana terminu przewidzianego na zakończenie robót:
- zmiany spowodowane warunkami atmosferycznymi w szczególności:
1) klęski żywiołowe;
2) warunki atmosferyczne odbiegające od typowych, uniemożliwiające prowadzenie robót budowlanych, przeprowadzanie prób i sprawdzeń, dokonywanie odbiorów;
- zmiany będące następstwem okoliczności leżących po stronie Zamawiającego
w szczególności:
x wstrzymanie robót przez Zamawiającego;
x konieczność usunięcia błędów lub wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonana i odbioru robót;
x odmowa wydania przez organy administracji lub inne podmioty wymaganych decyzji, zezwoleń, uzgodnień z przyczyn niezawinionych przez Wykonawcę,
w tym odmowa udostępnienia przez właścicieli nieruchomości do celów realizacji inwestycji;
- zmiany będące następstwem powierzenia przez Zamawiającego wykonania zamówień dodatkowych lub robót zamiennych, jeżeli terminy ich powierzenia, rodzaj oraz zakres uniemożliwiają dotrzymanie pierwotnego terminu zakończenia realizacji umowy;
- konieczność uzyskania niemożliwych do przewidzenia na etapie planowania inwestycji: danych, zgód lub pozwoleń osób trzecich lub właściwych organów;
- wstrzymanie realizacji prac objętych umową, co uniemożliwia terminowe zakończenie realizacji przedmiotu umowy;
x niemożliwość niezwłocznego zawarcia umowy po dokonaniu wyboru oferty najkorzystniejszej w związku z wniesionym odwołaniem;
c) zmiana sposobu spełnienia świadczenia na skutek zmian technologicznych spowodowanych w szczególności następującymi okolicznościami:
- niedostępność na rynku materiałów lub urządzeń wskazanych w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót spowodowana zaprzestaniem produkcji lub wycofaniem z rynku tych materiałów lub urządzeń;
- pojawienie się na rynku materiałów lub urządzeń nowszej generacji pozwalających na zaoszczędzenie kosztów realizacji przedmiotu umowy lub kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy;
- pojawienie się nowszej technologii wykonania zaprojektowanych robót pozwalającej na zaoszczędzenie czasu realizacji inwestycji lub kosztów wykonywanych prac, jak również kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy;
- konieczność zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych/technologicznych niż wskazane w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, w sytuacji, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem przedmiotu umowy;

d) pozostałe rodzaje zmian spowodowane następującymi okolicznościami:
- zmiana powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację zamówienia;
- konieczność wprowadzenia zmian będzie następstwem zmian stawki VAT, przy czym zmianie ulega kwota podatku VAT i kwota brutto;
- siła wyższa uniemożliwiająca wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z siwz;
- zmiana sposobu rozliczania umowy lub dokonywania płatności na rzecz Wykonawcy na skutek zmian zawartej umowy o dofinansowanie projektu lub wytycznych dotyczących realizacji projektu;

e) Zamawiający przewiduje rozwiązania zamienne, które nie wykraczają poza zdefiniowany przedmiot zamówienia;

Uwzględnienie robót zamiennych w trakcie realizowanej inwestycji może nastąpić przez zmianę umowy o zamówienie publiczne (aneks do umowy). Przykładem zmiany nie powodującej wykroczenia poza przedmiot zamówienia będzie decyzja o zmianie sposobu wykonania jakiegoś elementu robót, zmiany materiałów itp.
Wprowadzenie robót zamiennych nie może spowodować zwiększenia wysokości wynagrodzenia określonego w umowie.
Roboty zamienne mogą zostać wykonane wyłącznie na podstawie uprzednio sporządzonego protokołu konieczności, podpisanego przez kierownika budowy i inspektora nadzoru oraz zatwierdzonego przez Kierownika Zamawiającego.

f) Zamawiający przewiduje wydłużenie terminu związania ofertą na okres nie dłuższy niż
60 dni.
g) Zamawiający przewiduje zmiany nazw, siedziby stron umowy, numerów kont bankowych i innych danych identyfikacyjnych.
h) Zamawiający przewiduje zmiany form zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
i) Zamawiający przewiduje zmiany osób odpowiedzialnych za kontakty, nadzór nad przedmiotem umowy, kierowników budowy.
j) Zamawiający przewiduje zmniejszenie zakresu wynagrodzenia z przyczyn
o obiektywnym charakterze, istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie części zakresu realizacji umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć.
k) Zamawiający przewiduje zmianę umowy w zakresie podwykonawców, jeśli Zamawiający będzie miał zastrzeżenia co do podwykonawców lub zmiany podwykonawców.
l) Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom, mimo nie wskazania w ofercie takiej części do powierzenia podwykonawcom.
m) Wykonawca może wskazać inny zakres podwykonawstwa, niż przedstawiony w ofercie
z zastrzeżeniem art. 36b ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
n) Wykonawca może wskazać innych podwykonawców niż przedstawieni w ofercie,
z zastrzeżeniem ary. 36b ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
o) Wykonawca może zrezygnować z podwykonawstwa.
art. 36b 2. Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1, wykonawca jest obowiązany wykazać zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania
o udzielenie zamówienia.;

Dokonanie zmian, o których mowa powyżej wymaga podpisania aneksu do umowy.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 90

Nazwa kryterium 2: Okres gwarancji i rękojmi za wady

Znaczenie kryterium 2: 10

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.brzeznio.finn.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Brzeźnio, ul. Wspólna 44, 98-275 Brzeźnio

Data składania wniosków, ofert: 29/04/2016

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy Brzeźnio, ul. Wspólna 44, 98-275 Brzeźnio, I piętro, sekretariat pok. nr 17

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe: nie dotyczy

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

72263 / 2009-05-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta Skierniewice - Skierniewice (łódzkie)
CPV: 453161109 (Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego)
Rozbudowa systemu oświetlenia ulicznego miasta - I zakres: ul. Zadębie, ul. Modrzewskiego, ul. Feliksów, ul. Przemysłowa i ul. Podkładowa

410858 / 2011-12-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Buczek - Buczek (łódzkie)
CPV: 453161109 (Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego)
Budowa punktów świetlnych na terenie Gminy Buczek zasilanych przy wykorzystaniu źródeł energii odnawialnej

80304 / 2009-03-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Piotrków Trybunalski - Piotrków Trybunalski (łódzkie)
CPV: 453161109 (Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego)
WYKONANIE OŚWIETLENIA ULICZNEGO UL. PARTYZANTÓW W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM W RAMACH ZADANIA OŚWIETLENIE MIASTA - BUDOWA NOWYCH INSTALACJI ULICZNYCH

67933 / 2009-04-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Zgierz - Zgierz (łódzkie)
CPV: 453161109 (Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego)
Budowa oświetlenia ulicznego w ulicach: Tuwima, Hożej, Zbożowej i Baczyńskiego w Zgierzu

47463 / 2016-04-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Zgierz - Zgierz (łódzkie)
CPV: 453161109 (Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego)
Budowa oświetlenia ulic Złotej i Diamentowej w Zgierzu, realizowana w ramach zadań: Budowa oświetlenia ulicy Złotej w Zgierzu i Budowa oświetlenia ulicy Diamentowej w Zgierzu

34620 / 2015-02-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Piotrków Trybunalski - Piotrków Trybunalski (łódzkie)
CPV: 453161109 (Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego)
PRZEBUDOWĘ OŚWIETLENIA ULICZNEGO ULICY SIENKIEWICZA NA ODCINKU OD UL. SŁOWACKIEGO DO UL. NARUTOWICZA W RAMACH ZADANIA INWESTYCYJNEGOPN. BUDOWA OŚWIETLENIA ULICZNEGO.

347376 / 2015-12-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Dobryszyce - Dobryszyce (łódzkie)
CPV: 453161109 (Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego)
Budowa linii kablowej oświetlenia ulicznego wraz z instalacją 37 szt. stalowych latarni oświetleniowych w miejscowości Blok Dobryszyce - ul. Zaciszna.

365614 / 2012-09-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Gminy Aleksandrów Łódzki - Aleksandrów Łódzki (łódzkie)
CPV: 453161109 (Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego)
Budowa nowej linii kablowej dla zasilania oświetlenia ulicznego ul. Konstantynowskiej w Aleksandrowie Łódzkim