Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

250817 / 2014-12-03 - Administracja samorzÄ…dowa / Powiat Rycki (Ryki)

Przeprowadzenie warsztatów oraz konsultacji grupowych i indywidualnych w ramach projektu pn. Kompleksowe wspomaganie szkół i przedszkoli w powiecie ryckim współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet III. Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5. Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół

Opis zamówienia

Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych rozumianych jako poszczególnych ofert doskonalenia sklasyfikowanych wg numerów obszarów ORE.
W ramach zadań realizowane będą:
a) Warsztaty grupowe - forma kształcenia, każda aktywna metoda szkoleniowa angażująca uczestników w różnego rodzaju ćwiczenia, gry, symulacje lub inne działania mające na celu nabywanie wiedzy, doskonalenie umiejętności oraz kształtowanie postaw uczestników w zakresie wcześniej ustalonego obszaru tematycznego podzielonego na moduły szkoleniowe. Grupa warsztatowa powinna liczyć optymalnie do 25 uczestników.
b) Konsultacje grupowe/wykłady grupowe wspierające proces wspomagania nauczycieli w szkole - zorganizowana forma doskonalenia, spotkania grupowe nauczycieli (optymalna grupa do 25 osób) z ekspertem, dotyczące tematyki objętej wspomaganiem w szkole; w trakcie konsultacji nauczyciele mogą wskazać ważne z ich punktu widzenia problemy związane z tematyką wspomagania, które są szczegółowo wyjaśnione i rozwinięte przez eksperta w formach informacyjnych i ćwiczeniowych; konsultacje grupowe/wykłady grupowe prowadzi ekspert.
c) Konsultacje indywidualne/ spotkania coachingowe - indywidualne spotkania nauczycieli z ekspertem zewnętrznym, dotyczące tematyki objętej wspomaganiem w szkole/przedszkolu; w trakcie konsultacji nauczyciele mogą przedyskutować z ekspertem zewnętrznym swoje wątpliwości, omówić problemy, przedstawić nowe rozwiązania związane z wdrażaniem do rzeczywistości szkolnej umiejętności nabytych w formach doskonalenia prowadzonego w ramach realizowanego rocznego planu wspomagania (RPW).
d) Konsultacje grupowe/podsumowanie (wspierające proces przełożenia nowych umiejętności na praktykę szkolną) - spotkania grupowe nauczycieli (optymalna grupa do 25 osób) z ekspertem, dotyczące tematyki objętej wspomaganiem w szkole; w trakcie konsultacji nauczyciele mogą podzielić się swoimi wątpliwościami, wymienić się doświadczeniami i spostrzeżeniami, poszukiwać wspólnie nowych rozwiązań, omówić bieżące problemy związane z wdrażaniem do rzeczywistości szkolnej umiejętności nabytych w formach doskonalenia prowadzonego w ramach realizowanego RPW; konsultacje grupowe prowadzi ekspert lub SORE, który może pełnić tu rolę konsultanta, mentora lub facilitatora.
Warsztaty grupowe, konsultacje grupowe, wykłady grupowe i konsultacje indywidualne/ spotkania coachingowe Wykonawca przeprowadzi zgodnie z harmonogramem przedstawionym i zatwierdzonym przez Szkolnego Organizatora Rozwoju Edukacji SORE przy następujących założeniach:
a) w ramach wspierania procesu wspomagania szkół i przedszkoli w powiecie ryckim:
- 45 minutowe warsztaty grupowe - 15 godz. w ramach każdej oferty doskonalenia realizowanej w szkole/przedszkolu (3 spotkania po 5 godz. dla każdej grupy). Łącznie dla wszystkich części zamówienia 1590 godzin.
- 45 minutowe konsultacje grupowe/wykłady grupowe - 12 godz. w ramach każdej oferty doskonalenia realizowanej w szkole/przedszkolu (2 spotkania po 6 godz. dla każdej grupy). Łącznie dla wszystkich części zamówienia 1272 godziny.
b) w ramach wspierania procesu przełożenia nowych umiejętności nauczycieli na praktykę szkolną:
- 60 minutowe konsultacje indywidualne/spotkania coachingowe - 10 godz. w ramach każdej oferty doskonalenia realizowanej w szkole/przedszkolu. Łącznie dla wszystkich części zamówienia 1060 godzin.
- 60 minutowe konsultacje grupowe - 2,5 godz. w ramach każdej oferty realizowanej
w szkole/przedszkolu. Łącznie dla wszystkich części zamówienia 265 godzin.
Zaleca się, aby harmonogram nie kolidował z zajęciami szkolnymi oraz innymi wydarzeniami odbywającymi się w szkole/przedszkolu.
Wymaga się od Wykonawcy przekazania uczestnikom warsztatu/konsultacji grupowych materiałów szkoleniowych, w szczególności przedstawianych prezentacji oraz opracowanych i wypełnionych arkuszy ćwiczeniowych wraz z wnioskami i rekomendacjami do wykorzystania w procesie edukacyjnym. Przekazywane materiały muszą być sporządzone w sposób czytelny.
Wykonawca jest zobowiązany do prowadzenia dokumentacji w postaci: scenariusza warsztatu/ konsultacji, dziennika zajęć, listy obecności, przekazanej jako wzór przez SORE; przygotowania i przeprowadzenia ankiety zadowolenia wśród uczestników po każdym module prowadzonym przez jednego eksperta oraz przygotowanie na zakończenie każdego miesiąca raportu uwzględniającego wyniki ankiet.
Wykonawca po ukończeniu przez uczestników form szkoleniowych wystawia uczestnikom zaświadczenia.
W ramach promocji projektu Wykonawca jest zobowiązany do:
a) oznakowania sal, w których odbywać się będą zajęcia, zgodnie z Wytycznymi PO KL, przygotowanymi tabliczkami przez Zamawiającego,
b) poinformowania uczestników o fakcie współfinansowania ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego,
c) stosowania na wszystkich dokumentach znaków: PO KL, logo Unii Europejskiej wraz z odwołaniem do Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Społecznego, zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznakowania projektów w ramach PO KL.
Materiały pomocnicze (notes, długopis, teczka, pendrive) dla uczestników zapewnia Zamawiający.
Zamawiający zapewnia serwis kawowy dla uczestników, dlatego Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia przerwy trwającej min. 20 minut.
Sale i pracownie przewidziane na realizację warsztatu w danej szkole/ przedszkolu udostępniane są Wykonawcy bezpłatnie.
Sprzęt i wszelkie pomoce niezbędne do realizacji zadania Wykonawca musi zapewnić na swój koszt, z wyjątkiem tego, czym dysponuje Zamawiający, tj. rzutnikiem, mobilną tablicą multimedialną, komputerem przenośnym, udostępnianego przez Szkolnego Organizatora Rozwoju Edukacji. W przypadku kilku szkoleń odbywających się jednocześnie i braku dostępnego w/w sprzętu, Wykonawca zapewnia potrzebny sprzęt we własnym zakresie.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do pełnej kontroli przeprowadzanych spotkań, w tym do wykonywania zdjęć oraz wszelkiej dokumentacji obrazującej wykonanie zadania.
Rozliczenie nastąpi na podstawie wystawionej faktury/rachunku, w okresach miesięcznych.
Wykonawca /ekspert/ w ramach realizacji zadania jest zobowiązany do wykonania następujących czynności:
1) Ustalenia z SORE szczegółowego zakresu tematycznego szkoleń w ramach oferty doskonalenia zaplanowanej w RPW każdej szkoły
2) Przygotowania konspektu poszczególnych zajęć oraz przekazanie SORE do uzgodnienia na 5 dni przed terminem ich realizacji,
3) Stałej współpracy z SORE,
4) Opracowania i przekazania Zmawiającemu materiałów szkoleniowych nie później niż na 3 dni przed rozpoczęciem szkoleń w formie papierowej lub/i elektronicznej dla każdego uczestnika szkolenia. Przekazywane materiały muszą być sporządzone w sposób czytelny i zawierać logotypy obowiązujące w projekcie,
5) Przeprowadzania szkoleń zgodnie z harmonogramem,
6) Wypełnianie dokumentacji projektowej opracowanej przez biuro projektu oraz innych dokumentów niezbędnych do realizacji zadania,
7) Wystawienia uczestnikom szkoleń zaświadczeń o ukończeniu szkolenia w danym obszarze z wyszczególnieniem tematów modułów, godzin zajęć praktycznych i teoretycznych.
8) Przeprowadzenia ewaluacji każdego spotkania szkoleniowego i dostarczenie do biura projektu wyników badania ewaluacyjnego do 7 dni po zakończeniu szkolenia.
Osoba realizująca przedmiot zamówienia nie może być zatrudniona (dotyczy wyłącznie osób zatrudnionych w instytucjach uczestniczących w realizacji PO KL na podstawie stosunku pracy) w instytucjach uczestniczących w realizacji Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki t. j. Instytucji Zarządzającej, Instytucji Pośredniczącej, Instytucji Wdrażającej, Regionalnych Ośrodkach EFS, Krajowym Ośrodku EFS, Krajowej Instytucji Wspomagającej, chyba że nie zachodzi konflikt interesów ani podwójne finansowanie.
Łączne zaangażowanie zawodowe osoby realizującej przedmiot zamówienia w realizację wszystkich projektów finansowanych z funduszy strukturalnych i Funduszu Spójności oraz działań finansowanych z innych źródeł, w tym środków własnych Beneficjenta i innych podmiotów nie może przekroczyć 240 godzin miesięcznie.
Wykonawca - osoba realizująca przedmiot zamówienia, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, przed zawarciem umowy złoży oświadczenie o łącznym zaangażowaniu oraz niewystępowaniu konfliktu interesów oraz podwójnego finansowania w przypadku zatrudnienia w instytucjach uczestniczących w realizacji PO KL (wg wzoru stanowiącego załącznik Nr 3 do umowy)
Wykonawca - osoba realizująca przedmiot zamówienia, zobowiązana będzie do przedkładania wraz z rachunkiem bądź fakturą kart pracy, potwierdzających fakt przepracowania godzin w danym okresie rozliczeniowym. Wykonawca - osoba realizująca przedmiot zamówienia zaangażowana w realizację więcej niż jednego projektu prowadzi ewidencję godzin i zadań realizowanych w ramach wszystkich projektów NSRO i przedkłada wraz z rachunkiem bądź fakturą.
Przedmiot zamówienia realizowany będzie w placówkach oświatowych wskazanych w punkcie 3.1 SIWZ.
Obszary wsparcia w poszczególnych placówkach wskazano w punkcie 3.2 SIWZ.
Zakres rzeczowy i tematyczny w poszczególnych obszarach ORE wskazano w punktach 3.2.1 - 3.2.21 SIWZ.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 250817

Data publikacji: 2014-12-03

Nazwa: Powiat Rycki

Ulica: ul. Wyczółkowskiego 10A

Numer domu: 10A

Miejscowość: Ryki

Kod pocztowy: 08-500

Województwo / kraj: lubelskie

Numer telefonu: 081 8657450, 8657472

Numer faxu: 081 8651966

Regon: 43101944800000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przeprowadzenie warsztatów oraz konsultacji grupowych i indywidualnych w ramach projektu pn. Kompleksowe wspomaganie szkół i przedszkoli w powiecie ryckim współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet III. Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5. Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych rozumianych jako poszczególnych ofert doskonalenia sklasyfikowanych wg numerów obszarów ORE.
W ramach zadań realizowane będą:
a) Warsztaty grupowe - forma kształcenia, każda aktywna metoda szkoleniowa angażująca uczestników w różnego rodzaju ćwiczenia, gry, symulacje lub inne działania mające na celu nabywanie wiedzy, doskonalenie umiejętności oraz kształtowanie postaw uczestników w zakresie wcześniej ustalonego obszaru tematycznego podzielonego na moduły szkoleniowe. Grupa warsztatowa powinna liczyć optymalnie do 25 uczestników.
b) Konsultacje grupowe/wykłady grupowe wspierające proces wspomagania nauczycieli w szkole - zorganizowana forma doskonalenia, spotkania grupowe nauczycieli (optymalna grupa do 25 osób) z ekspertem, dotyczące tematyki objętej wspomaganiem w szkole; w trakcie konsultacji nauczyciele mogą wskazać ważne z ich punktu widzenia problemy związane z tematyką wspomagania, które są szczegółowo wyjaśnione i rozwinięte przez eksperta w formach informacyjnych i ćwiczeniowych; konsultacje grupowe/wykłady grupowe prowadzi ekspert.
c) Konsultacje indywidualne/ spotkania coachingowe - indywidualne spotkania nauczycieli z ekspertem zewnętrznym, dotyczące tematyki objętej wspomaganiem w szkole/przedszkolu; w trakcie konsultacji nauczyciele mogą przedyskutować z ekspertem zewnętrznym swoje wątpliwości, omówić problemy, przedstawić nowe rozwiązania związane z wdrażaniem do rzeczywistości szkolnej umiejętności nabytych w formach doskonalenia prowadzonego w ramach realizowanego rocznego planu wspomagania (RPW).
d) Konsultacje grupowe/podsumowanie (wspierające proces przełożenia nowych umiejętności na praktykę szkolną) - spotkania grupowe nauczycieli (optymalna grupa do 25 osób) z ekspertem, dotyczące tematyki objętej wspomaganiem w szkole; w trakcie konsultacji nauczyciele mogą podzielić się swoimi wątpliwościami, wymienić się doświadczeniami i spostrzeżeniami, poszukiwać wspólnie nowych rozwiązań, omówić bieżące problemy związane z wdrażaniem do rzeczywistości szkolnej umiejętności nabytych w formach doskonalenia prowadzonego w ramach realizowanego RPW; konsultacje grupowe prowadzi ekspert lub SORE, który może pełnić tu rolę konsultanta, mentora lub facilitatora.
Warsztaty grupowe, konsultacje grupowe, wykłady grupowe i konsultacje indywidualne/ spotkania coachingowe Wykonawca przeprowadzi zgodnie z harmonogramem przedstawionym i zatwierdzonym przez Szkolnego Organizatora Rozwoju Edukacji SORE przy następujących założeniach:
a) w ramach wspierania procesu wspomagania szkół i przedszkoli w powiecie ryckim:
- 45 minutowe warsztaty grupowe - 15 godz. w ramach każdej oferty doskonalenia realizowanej w szkole/przedszkolu (3 spotkania po 5 godz. dla każdej grupy). Łącznie dla wszystkich części zamówienia 1590 godzin.
- 45 minutowe konsultacje grupowe/wykłady grupowe - 12 godz. w ramach każdej oferty doskonalenia realizowanej w szkole/przedszkolu (2 spotkania po 6 godz. dla każdej grupy). Łącznie dla wszystkich części zamówienia 1272 godziny.
b) w ramach wspierania procesu przełożenia nowych umiejętności nauczycieli na praktykę szkolną:
- 60 minutowe konsultacje indywidualne/spotkania coachingowe - 10 godz. w ramach każdej oferty doskonalenia realizowanej w szkole/przedszkolu. Łącznie dla wszystkich części zamówienia 1060 godzin.
- 60 minutowe konsultacje grupowe - 2,5 godz. w ramach każdej oferty realizowanej
w szkole/przedszkolu. Łącznie dla wszystkich części zamówienia 265 godzin.
Zaleca się, aby harmonogram nie kolidował z zajęciami szkolnymi oraz innymi wydarzeniami odbywającymi się w szkole/przedszkolu.
Wymaga się od Wykonawcy przekazania uczestnikom warsztatu/konsultacji grupowych materiałów szkoleniowych, w szczególności przedstawianych prezentacji oraz opracowanych i wypełnionych arkuszy ćwiczeniowych wraz z wnioskami i rekomendacjami do wykorzystania w procesie edukacyjnym. Przekazywane materiały muszą być sporządzone w sposób czytelny.
Wykonawca jest zobowiązany do prowadzenia dokumentacji w postaci: scenariusza warsztatu/ konsultacji, dziennika zajęć, listy obecności, przekazanej jako wzór przez SORE; przygotowania i przeprowadzenia ankiety zadowolenia wśród uczestników po każdym module prowadzonym przez jednego eksperta oraz przygotowanie na zakończenie każdego miesiąca raportu uwzględniającego wyniki ankiet.
Wykonawca po ukończeniu przez uczestników form szkoleniowych wystawia uczestnikom zaświadczenia.
W ramach promocji projektu Wykonawca jest zobowiązany do:
a) oznakowania sal, w których odbywać się będą zajęcia, zgodnie z Wytycznymi PO KL, przygotowanymi tabliczkami przez Zamawiającego,
b) poinformowania uczestników o fakcie współfinansowania ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego,
c) stosowania na wszystkich dokumentach znaków: PO KL, logo Unii Europejskiej wraz z odwołaniem do Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Społecznego, zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznakowania projektów w ramach PO KL.
Materiały pomocnicze (notes, długopis, teczka, pendrive) dla uczestników zapewnia Zamawiający.
Zamawiający zapewnia serwis kawowy dla uczestników, dlatego Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia przerwy trwającej min. 20 minut.
Sale i pracownie przewidziane na realizację warsztatu w danej szkole/ przedszkolu udostępniane są Wykonawcy bezpłatnie.
Sprzęt i wszelkie pomoce niezbędne do realizacji zadania Wykonawca musi zapewnić na swój koszt, z wyjątkiem tego, czym dysponuje Zamawiający, tj. rzutnikiem, mobilną tablicą multimedialną, komputerem przenośnym, udostępnianego przez Szkolnego Organizatora Rozwoju Edukacji. W przypadku kilku szkoleń odbywających się jednocześnie i braku dostępnego w/w sprzętu, Wykonawca zapewnia potrzebny sprzęt we własnym zakresie.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do pełnej kontroli przeprowadzanych spotkań, w tym do wykonywania zdjęć oraz wszelkiej dokumentacji obrazującej wykonanie zadania.
Rozliczenie nastąpi na podstawie wystawionej faktury/rachunku, w okresach miesięcznych.
Wykonawca /ekspert/ w ramach realizacji zadania jest zobowiązany do wykonania następujących czynności:
1) Ustalenia z SORE szczegółowego zakresu tematycznego szkoleń w ramach oferty doskonalenia zaplanowanej w RPW każdej szkoły
2) Przygotowania konspektu poszczególnych zajęć oraz przekazanie SORE do uzgodnienia na 5 dni przed terminem ich realizacji,
3) Stałej współpracy z SORE,
4) Opracowania i przekazania Zmawiającemu materiałów szkoleniowych nie później niż na 3 dni przed rozpoczęciem szkoleń w formie papierowej lub/i elektronicznej dla każdego uczestnika szkolenia. Przekazywane materiały muszą być sporządzone w sposób czytelny i zawierać logotypy obowiązujące w projekcie,
5) Przeprowadzania szkoleń zgodnie z harmonogramem,
6) Wypełnianie dokumentacji projektowej opracowanej przez biuro projektu oraz innych dokumentów niezbędnych do realizacji zadania,
7) Wystawienia uczestnikom szkoleń zaświadczeń o ukończeniu szkolenia w danym obszarze z wyszczególnieniem tematów modułów, godzin zajęć praktycznych i teoretycznych.
8) Przeprowadzenia ewaluacji każdego spotkania szkoleniowego i dostarczenie do biura projektu wyników badania ewaluacyjnego do 7 dni po zakończeniu szkolenia.
Osoba realizująca przedmiot zamówienia nie może być zatrudniona (dotyczy wyłącznie osób zatrudnionych w instytucjach uczestniczących w realizacji PO KL na podstawie stosunku pracy) w instytucjach uczestniczących w realizacji Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki t. j. Instytucji Zarządzającej, Instytucji Pośredniczącej, Instytucji Wdrażającej, Regionalnych Ośrodkach EFS, Krajowym Ośrodku EFS, Krajowej Instytucji Wspomagającej, chyba że nie zachodzi konflikt interesów ani podwójne finansowanie.
Łączne zaangażowanie zawodowe osoby realizującej przedmiot zamówienia w realizację wszystkich projektów finansowanych z funduszy strukturalnych i Funduszu Spójności oraz działań finansowanych z innych źródeł, w tym środków własnych Beneficjenta i innych podmiotów nie może przekroczyć 240 godzin miesięcznie.
Wykonawca - osoba realizująca przedmiot zamówienia, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, przed zawarciem umowy złoży oświadczenie o łącznym zaangażowaniu oraz niewystępowaniu konfliktu interesów oraz podwójnego finansowania w przypadku zatrudnienia w instytucjach uczestniczących w realizacji PO KL (wg wzoru stanowiącego załącznik Nr 3 do umowy)
Wykonawca - osoba realizująca przedmiot zamówienia, zobowiązana będzie do przedkładania wraz z rachunkiem bądź fakturą kart pracy, potwierdzających fakt przepracowania godzin w danym okresie rozliczeniowym. Wykonawca - osoba realizująca przedmiot zamówienia zaangażowana w realizację więcej niż jednego projektu prowadzi ewidencję godzin i zadań realizowanych w ramach wszystkich projektów NSRO i przedkłada wraz z rachunkiem bądź fakturą.
Przedmiot zamówienia realizowany będzie w placówkach oświatowych wskazanych w punkcie 3.1 SIWZ.
Obszary wsparcia w poszczególnych placówkach wskazano w punkcie 3.2 SIWZ.
Zakres rzeczowy i tematyczny w poszczególnych obszarach ORE wskazano w punktach 3.2.1 - 3.2.21 SIWZ.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 21

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/06/2015

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Warunek zostanie spełniony, jeżeli wykonawca złoży oświadczenie zgodnie z załącznikiem nr 2 do SIWZ.

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna ten warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że wykonał w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej jedną usługę polegającą na przeprowadzeniu szkoleń (np. warsztatów, konsultacji grupowych i indywidualnych dla grupy nauczycieli) potwierdzoną dokumentami wskazującymi należyte wykonanie usługi.

Potencjał techniczny:
Warunek zostanie spełniony, jeżeli wykonawca złoży oświadczenie zgodnie z załącznikiem nr 2 do SIWZ.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna ten warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował osobami (zgodnie z pkt. 5.3.1 SIWZ), z których każda (za wyjątkiem ppkt. 4) spełni łącznie następujące warunki:
1) Wykształcenie: studia wyższe II stopnia.
2) Doświadczenie w edukacji:
a) ukończone studia lub studia podyplomowe lub dłuższe formy doskonalenia zawodowego typu kursy/ szkolenia odpowiadające zakresowi tematycznemu oferty doskonalenia,
b) ukończone kursy lub studia przygotowujące do pracy trenera lub edukatora lub coacha lub lidera przedsięwzięć edukacyjnych związanych np. z wdrażaniem zmian w systemie edukacji lub pełnienie funkcji doradcy metodycznego w ostatnich 3 latach przed dniem składania ofert lub pełnienie funkcji nauczyciela konsultanta w ostatnich 3 latach przed dniem składania ofert.
3) Doświadczenie w pracy z grupą osób dorosłych - prowadzenie różnych form pracy z grupami osób dorosłych, w tym działań realizowanych w szkołach i skierowanych do nauczycieli (np. kursów, warsztatów, konsultacji, przygotowanie i prowadzenie lekcji otwartych, szkolenia rad pedagogicznych, nauczycielskich grup przedmiotowych, doradztwo) w wymiarze nie mniejszym niż 30 godzin dydaktycznych.
4) W przypadku oferty doskonalenia wg ORE nr 17: Nauczyciel 45+ i zawartych w niej zagadnień związanych z emisją głosu, profilaktyka chorób zawodowych, stosowanie TIK w pracy nauczyciela - Wykonawca wykaże, ze dysponuje lub będzie dysponował osobami posiadającymi odpowiednie kwalifikacje zawodowe w ww. zakresie i przynajmniej 3 letnie doświadczenie zawodowe.
Na potwierdzenie warunku dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, Wykonawca wykaże dysponowaniem:
1) dla oferty doskonalenia oznaczonej wg ORE nr 1 - minimum 5 osobami,
2) dla oferty doskonalenia oznaczonej wg ORE nr 2 - minimum 4 osobami,
3) dla ofert doskonalenia oznaczonych wg ORE nr 3, 9, 16, 21 - minimum 3 osobami,
4) dla ofert doskonalenia oznaczonych wg ORE nr 12, 17, 23 - minimum 2 osobami, 5) dla pozostałych ofert doskonalenia - minimum 1 osobą.
Zaleca się, aby jedna osoba prowadziła szkolenia w ramach jednej oferty doskonalenia w maksymalnie 4 szkołach/przedszkolach.

Sytuacja ekonomiczna:
Warunek zostanie spełniony, jeżeli wykonawca złoży oświadczenie zgodnie z załącznikiem nr 2 do SIWZ.

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Wykaz doświadczenia w pracy z grupą dorosłych i dodatkowych kwalifikacji osób, które będą pełnić funkcje ekspertów w roku szkolnym 2014/2015 sporządzony według wzoru stanowiącego Załącznik Nr 8 do SIWZ (dokument niezbędny do dokonania oceny oferty w kryterium doświadczenie w pracy z grupą dorosłych osób, które pełnić będą funkcje ekspertów).

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie, której dokonano wyboru Wykonawcy, w przypadku wystąpienia, co najmniej jednej z okoliczności wymienionych poniżej, z uwzględnieniem podawanych warunków ich wprowadzenia:
1. dopuszcza się zmianę osoby wskazanej w ofercie jedynie w formie pisemnej w przypadkach wystąpienia sytuacji losowych udokumentowanych przez Wykonawcę tylko i wyłącznie za pisemną zgodą Zamawiającego. Osoba jak powyżej musi spełniać wymagania określone w SIWZ.
2. nastąpi zmiana przepisów wpływających na realizacje przedmiotu zamówienia,
3. konieczność wprowadzenia zmian będzie następstwem zmian wprowadzonych w umowach pomiędzy Zamawiającym a inną niż Wykonawca stroną, w tym instytucjami nadzorującymi wdrażanie Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, w ramach którego realizowane jest zamówienie,
4. konieczność wprowadzenia zmian będzie następstwem zmian Wytycznych dotyczących Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki lub Wytycznych i zaleceń Instytucji Zarządzającej lub Instytucji Pośredniczącej;
5. konieczność wprowadzenia zmian będzie następstwem zmian organizacyjnych po stronie Zamawiającego;
6. z powodu okoliczności siły wyższej, np.: wystąpienia zdarzenia losowego wywołanego przez czynniki zewnętrzne, którego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy.
7. Strona dążąca do zmiany umowy każdorazowo obowiązana jest przedstawić na piśmie argumenty przemawiające za dokonaniem zmian do umowy. Wszystkie zmiany mogą być dokonane na podstawie aneksu do umowy wprowadzającego te zmiany podpisanego przez obie strony umowy.
8. Zamawiający przewiduje zmianę terminu zakończenia umowy w przypadku rozwiązania umowy lub zaprzestania finansowania przez instytucję pośredniczącą.
9. Zamawiający dopuszcza w uzasadnionych przypadkach zmianę kadry dydaktycznej z zastrzeżeniem par. 1 ust. 9 umowy, po pisemnym zgłoszeniu wniosku przez Wykonawcę oraz po akceptacji ze strony Zamawiającego. Zmiana ta nie wymaga zawarcia aneksu do umowy lub Wykonawca świadczący usługi osobiście nie może powierzyć osobom trzecim wykonania czynności określonych niniejszą umową bez uprzedniego uzyskania pisemnej zgody Zamawiającego.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 94

Nazwa kryterium 2:
doświadczenie osób, które pełnić będą funkcję ekspertów w pracy z grupą osób dorosłych

Znaczenie kryterium 2: 6

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.spryki.bip.lubelskie.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Starostwo Powiatowe w Rykach, ul. Wyczółkowskiego 10A, 08-500 Ryki, pokój Nr 214

Data składania wniosków, ofert: 11/12/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 12:00

Miejsce składania:
Starostwo Powiatowe w Rykach, ul. Wyczółkowskiego 10A, 08-500 Ryki, pokój Nr 103 (sekretariat)

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Przeprowadzenie warsztatów oraz konsultacji grupowych i indywidualnych przeprowadzane jest w ramach projektu pn. Kompleksowe wspomaganie szkół i przedszkoli w Powiecie Ryckim współfinansowanego przez Unię Europejską
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet III. Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5. Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)

Podobne przetargi

193134 / 2011-07-11 - Uczelnia publiczna

Politechnika Lubelska - Lublin (lubelskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
BZP/PN/31/2011 - Usługa szkoleniowa/edukacyjna - Przygotowanie materiałów dydaktycznych i przeprowadzenie zajęć w ramach kierunku Mechatronika (studia stacjonarne I stopnia - semestr zimowy 2011/2012).

135887 / 2009-08-19 - Podmiot prawa publicznego

Agencja Rozwoju Lokalnego Sp. z o.o. - Lublin (lubelskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
szkolenie z elementów przedsiębiorczości na szkoleniu: Ceramika z elementami przedsiębiorczości

135891 / 2009-08-19 - Podmiot prawa publicznego

Agencja Rozwoju Lokalnego Sp. z o.o. - Lublin (lubelskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
szkolenie z ceramik z elementami decoupage na szkoleniu: Ceramika z elementami przedsiębiorczości

222643 / 2008-09-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Radzyń Podlaski (lubelskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 10 i 39 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 ) z uwzględnieniem dyspozycji art. 5 ust. 1 pkt 8, o wartości mniejszej od kwot określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Pzp

349214 / 2012-09-14 - Uczelnia publiczna

Politechnika Lubelska - Lublin (lubelskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
BZP/PN/62/2012 - Przeprowadzenie zajęć wg zmodyfikowanego programu kształcenia na kierunku Informatyka

109637 / 2011-04-07 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Centrum Badań Naukowych i Funduszy Zewnętrznych - Lublin (lubelskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
Przeprowadzenie szkolenia /Różni ludzie - równe szanse/ i przeprowadzenie coachingów w ramach zadania V PRO/Absolwent/ka - Talenty UMCS w ramach projektu /UMCS dla rynku pracy i gospodarki opartej na wiedzy/ nr POKL.04.01.01-00-362/10 współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

155685 / 2009-09-14 - Podmiot prawa publicznego

Agencja Rozwoju Lokalnego Sp. z o.o. - Lublin (lubelskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
Przygotowanie posiłków dla uczestników szkolenia Międzynarodowe Standardy Rachunkowości / Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej

347660 / 2014-10-17 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie - Lublin (lubelskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
Wybór wykładowców do przeprowadzenia zajęć na studiach podyplomowych Zarządzanie potencjałem turystycznym w ramach projektu PWP Polak Węgier dwa bratanki - adaptacja rozwiązań węgierskich w kształceniu kadr branży turystycznej w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie realizowanych przez Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, z podziałem na 5 części

149277 / 2015-10-13 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie - Lublin (lubelskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
Wykonanie usług szkoleniowych, hotelarskich i cateringowych w ramach projektu Kierunek zamawiany Inżynier środowiska - zawód z przyszłością, na potrzeby Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie z podziałem na 2 części.

191436 / 2009-06-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Radzyń Podlaski (lubelskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
Organizacja i przeprowadzenie szkoleń grupowych z podziałem na pięć części.

166119 / 2009-09-30 - Podmiot prawa publicznego

Agencja Rozwoju Lokalnego Sp. z o.o. - Lublin (lubelskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
szkolenie Przedstawiciel handlowy z obsługą kasy fiskalnej i prawem jazdy kat. B

257442 / 2009-07-29 - Podmiot prawa publicznego

Agencja Rozwoju Lokalnego Sp. z o.o. - Lublin (lubelskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
szkolenie z zakresu obsługi komputera na szkoleniu Pracownik księgowo-kadrowy z elementami przedsiębiorczości, obsługą komputera i kasy fiskalnej