Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

198335 / 2013-09-27 - Administracja samorządowa / Starostwo Powiatowe w Lęborku (Lębork)

Opracowanie programu nauczania i przeprowadzenie cyklu zajęć pozaszkolnych w Powiatowym Centrum Edukacyjnym - Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Lęborku oraz w Zespole Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku na rok szkolny 2013/2014 w ramach projektu pn. Zapal się do zawodu- Zawodowo w Powiecie Lęborskim współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Opis zamówienia

1. Przedmiot zamówienia
Opracowanie programu nauczania i przeprowadzenie cyklu zajęć pozaszkolnych w Powiatowym Centrum Edukacyjnego - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych (PCE-ZSP) w Lęborku i Zespole Szkół Mechaniczno-Informatycznych (ZSMI) w Lęborku zakresie kółka: programowania i obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie CNC, energetyki odnawialnej, układów elektrycznych, układów teleinformatycznych, gastronomicznego, dziennikarskiego oraz dwóch kółek sportowych na rok szkolny 2013/2014 w ramach projektu pn. ZaPaL się do zawodu - Zawodowo w Powiecie Lęborskim współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

2. Cele projektu
Celem głównym projektu jest podniesienie atrakcyjności i jakości oferty edukacyjnej, procesu kształcenia czterech szkół ponadgimnazjalnych (2 technika, 2 zasadnicze szkoły zawodowe) prowadzonych przez Powiat Lęborski (Zespół Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku, Powiatowe Centrum Edukacyjne - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lęborku) służący zmniejszeniu dysproporcji w osiągnięciach 1.000 uczniów (250 kobiet i 750 mężczyzn) i podniesieniu zdolności do przyszłego zatrudnienia przez realizację programów rozwojowych (kompleksowych, opartych o diagnozę, rozszerzających ofertę edukacyjną) trwale przyczyniających się do zmian w funkcjonowaniu ww. szkół (wyposażenie szkół w nowoczesne materiały dydaktyczne) do 28.08.2015 r.
Cel ten zostanie zrealizowany poprzez organizację i przeprowadzenie bezpłatnych dodatkowych zajęć pozalekcyjnych, pozaszkolnych, wyrównawczych i pozostałych działań w ramach projektu ZaPaL się do zawodu - Zawodowo w Powiecie Lęborskim współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

3. Adresaci
Grupę docelową w projekcie stanowić będzie 1000 uczennic i uczniów (250K i 750M). Będą to uczennice i uczniowie dwóch placówek oświatowych, prowadzących kształcenie zawodowe, posiadających miejsce zamieszkania (w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego) na terenie woj. pomorskiego uczęszczających do Powiatowego Centrum Edukacyjnego - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych (PCE-ZSP) w Lęborku i Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych (ZSMI) w Lęborku.
W ramach przedmiotu zamówienia w każdej części do udziału w zajęciach pozaszkolnych skierowanych zostanie 8, 10,14 lub 25 uczniów lub uczennic.

Przedmiot zamówienia musi być wykonywany przez osoby prowadzące zajęcia spełniające warunki opisane w rozdziale 8 ust.1 pkt. 4 SIWZ.
Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną liczbę części zamówienia, pod warunkiem, że jedna osoba prowadząca zajęcia (wskazana przez Wykonawcę) może uczestniczyć w realizacji co najwyżej dwóch zajęć (mając na uwadze zajęcia: pozalekcyjne, wyrównawcze i pozaszkolne) w ramach ww. projektu, ze względu na realizację zajęć dla kilku grup w tym samym terminie.
Przedmiot zamówienia został podzielony na następujące części:
Część I - Opracowanie programu nauczania i przeprowadzenie cyklu zajęć pozaszkolnych w zakresie programowania i obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie CNC dla 25 uczniów lub uczennic ZSMI w wymiarze 80 godzin.
Część II - Opracowanie programu nauczania i przeprowadzenie cyklu zajęć pozaszkolnych w zakresie energetyki odnawialnej dla 10 uczniów lub uczennic ZSMI w wymiarze 64 godzin.
Część III - Opracowanie programu nauczania i przeprowadzenie cyklu zajęć pozaszkolnych w zakresie układów elektrycznych dla 14 uczniów lub uczennic ZSMI w wymiarze 40 godzin.
Część IV - Opracowanie programu nauczania i przeprowadzenie cyklu zajęć pozaszkolnych w zakresie układów teleinformatycznych dla 14 uczniów lub uczennic ZSMI w wymiarze 40 godzin.
Część V - Opracowanie programu nauczania i przeprowadzenie cyklu zajęć pozaszkolnych w zakresie kółka gastronomicznego dla 8 uczniów lub uczennic PCE-ZSP w wymiarze 64 godzin.
Część VI - Opracowanie programu nauczania i przeprowadzenie cyklu zajęć pozaszkolnych w zakresie kółka dziennikarskiego dla 8 uczniów lub uczennic PCE-ZSP w wymiarze 64 godzin.
Część VII - Opracowanie programu nauczania i przeprowadzenie cyklu zajęć pozaszkolnych w zakresie kółka sportowego dla 8 uczniów lub uczennic PCE-ZSP w wymiarze 64 godzin.
Część VIII - Opracowanie programu nauczania i przeprowadzenie cyklu zajęć pozaszkolnych w zakresie kółka sportowego dla 8 uczniów lub uczennic PCE-ZSP w wymiarze 64 godzin.

Zajęcia odbywać się będą w Powiatowym Centrum Edukacyjnym - Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Lęborku i Zespole Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku.

4. Podział na części

a) Część I - Opracowanie programu nauczania i przeprowadzenie cyklu zajęć pozaszkolnych w zakresie programowania i obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie CNC dla 25 uczniów lub uczennic Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku w wymiarze 80 godzin.
Przedmiot zamówienia obejmuje:
1. Opracowanie programu nauczania - przekazanie dokumentu do personelu projektu
2. Przeprowadzenie 80 godzin zajęć w zakresie programowania i obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie CNC dla uczniów lub uczennic ZSMI w oparciu o opracowany program nauczania - średnio po 2 godziny tygodniowo w okresach:
- październik 2013 r. - grudzień 2013 r. = 30 godzin
- styczeń 2014 r. - czerwiec 2014 r. = 50 godzin

Cele ogólne zajęć (nabycie umiejętności oraz wiedzy przez uczniów lub uczennice):
- zasady BHP w pracy z obrabiarkami CNC
- stosowanie programów komputerowych wspomagających wykonywanie zadań
- zapoznanie z układami sterowania obrabiarek
- zapoznanie z dokumentacją technologiczną obrabiarek sterowanych numerycznie
- ustawianie parametrów i nadzorowanie prac obrabiarki sterowanej numerycznie,
- nastawianie parametrów pracy poszczególnych narzędzi obrabiarki,
- mocowanie obrabianych przedmiotów w uchwycie,
- uruchamianie i zatrzymywania obrabiarki sterowane numerycznie,
- wykrywanie nieprawidłowości w pracy obrabiarki sterowanej numerycznie i usuwania drobnych usterek,
- obsługiwanie przyrządów i aparatury pomiarowej do sprawdzania jakości wykonanej obróbki (dokładność kształtów, wymiarów),
- konserwowanie obsługiwanej obrabiarki sterowanej numerycznie, urządzeń i przyrządów,
- wytwarzanie na obrabiarce sterowanej numerycznie części maszynowych na podstawie dostarczonej dokumentacji technologicznej i programu obróbki.

Rezultaty do osiągnięcia:
- wzrost kompetencji kluczowych (porozumiewanie się w języku ojczystym, kompetencje matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo-techniczne, kompetencje informatyczne, umiejętność uczenia się, kompetencje społeczne i obywatelskie) i zawodowych (umiejętności praktyczne z zakresu użytkowania obrabiarek skrawających) u co najmniej 85% uczniów i uczennic objętych zajęciami
- przeprowadzenie dla uczestników i uczestniczek próbnego egzaminu zawodowego z zakresu kwalifikacji nr M.19 Użytkowanie obrabiarek skrawających zgodnie z klasyfikacją zawodów szkolnictwa zawodowego
- uzyskanie pozytywnego wyniku próbnego egzaminu zawodowego przez co najmniej 80% uczniów i uczennic objętych zajęciami
- przygotowanie modeli dydaktycznych trzech wybranych części maszyn wraz z dokumentacją technologiczną (wykonanie i umieszczenie ich w pracowni)

Miejsce prowadzenia zajęć: Centrum Kształcenia Praktycznego w Lęborku przy PCE - ZSP

b) Część II - Opracowanie programu nauczania i przeprowadzenie cyklu zajęć pozaszkolnych w zakresie energetyki odnawialnej dla 10 uczniów lub uczennic Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku w wymiarze 64 godzin.

Przedmiot zamówienia obejmuje:
1. Opracowanie programu nauczania- przekazanie dokumentu do personelu projektu
2. Przeprowadzenie 64 godzin zajęć w zakresie zajęć z energetyki odnawialnej dla uczniów lub uczennic ZSMI w oparciu o opracowany program nauczania - średnio po 2 godziny tygodniowo w okresach:
- październik 2013 r. - grudzień 2013 r. = 24 godziny
- styczeń 2014 r. - czerwiec 2014 r. = 40 godzin

Cele ogólne zajęć (nabycie umiejętności oraz wiedzy przez uczniów lub uczennice):
- określanie cech i parametrów jakościowych określonych rodzajów energii odnawialnej,
- charakteryzowanie sposobów wykorzystywania energii słonecznej, geotermalnej, wiatru, wody oraz biomasy,
- przedstawianie technologii pozyskiwania i przetwarzania energii słonecznej oraz budowy i zasad działania ogniwa fotowoltaicznego,
- przedstawianie technologii pozyskiwania i przetwarzania energii wiatru oraz budowy i zasad działania turbiny wiatrowej,
- przedstawianie technologii pozyskiwania i przetwarzania energii w ogniwie paliwowym oraz budowy i zasad działania ogniw paliwowych,
- rozróżnianie rodzajów prac związanych z organizacją montażu urządzeń i systemów energetyki odnawialnej,
- wskazanie rodzajów wskaźników efektywności energetycznej dla urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

Rezultaty do osiągnięcia:
- wzrost kompetencji kluczowych (porozumiewanie się w języku ojczystym, kompetencje matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo-techniczne, kompetencje informatyczne, umiejętność uczenia się, Kompetencje społeczne i obywatelskie) i zawodowych (wiedza z zakresu energetyki odnawialnej) u co najmniej 85% uczniów i uczennic objętych zajęciami
- przygotowanie i wydruk 4 plansz poglądowych: ogniw fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych, turbin wiatrowych, turbin wodnych

Miejsce prowadzenia zajęć: Zespół Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku

c) Część III - Opracowanie programu nauczania i przeprowadzenie cyklu zajęć pozaszkolnych w zakresie układów elektrycznych dla 14 uczniów lub uczennic Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku w wymiarze 40 godzin.

Przedmiot zamówienia obejmuje:
1. Opracowanie programu nauczania- przekazanie dokumentu do personelu projektu
2. Przeprowadzenie 40 godzin zajęć w zakresie układów elektrycznych dla uczniów lub uczennic ZSMI w oparciu o opracowany program nauczania w okresach:
- październik 2013 r. - grudzień 2013 r. = 15 godzin
- styczeń 2014 r. - czerwiec 2014 r. = 25 godzin

Cele ogólne zajęć( nabycie umiejętności oraz wiedzy przez uczniów lub uczennice):
- analizowanie obwodów prądu stałego i przemiennego jednofazowego,
- analizowanie wybranych obwodów magnetycznych,
- analizowanie opisu działania wybranych elementów i obwodów elektronicznych,
- formułowanie i posługiwanie się podstawowymi prawami obowiązującymi w elektrotechnice.

Rezultaty do osiągnięcia:
- wzrost kompetencji kluczowych (porozumiewanie się w języku ojczystym, kompetencje matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo-techniczne, kompetencje informatyczne, umiejętność uczenia się, Kompetencje społeczne i obywatelskie) i zawodowych (wiedza z zakresu układów elektrycznych) u co najmniej 85% uczniów i uczennic objętych zajęciami
- przygotowanie płytek do ćwiczeń (zgodnie z zaistniałymi potrzebami)

Miejsce prowadzenia zajęć: Zespół Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku

d) Część IV - Opracowanie programu nauczania i przeprowadzenie cyklu zajęć pozaszkolnych w zakresie układów teleinformatycznych dla 14 uczniów lub uczennic Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku w wymiarze 40 godzin.

Przedmiot zamówienia obejmuje:
1. Opracowanie programu nauczania- przekazanie dokumentu do personelu projektu
2. Przeprowadzenie 40 godzin zajęć w zakresie układów teleinformatycznych dla uczniów lub uczennic ZSMI w oparciu o opracowany program nauczania w okresach:
- październik 2013 r. - grudzień 2013 r. = 15 godzin
- styczeń 2014 r. - czerwiec 2014 r. = 25 godzin

Cele ogólne zajęć( nabycie umiejętności oraz wiedzy przez uczniów lub uczennice):
- scharakteryzowanie budowy, zasad i właściwego działania urządzeń sieci przewodowych,
- scharakteryzowanie budowy, zasad i właściwego działania urządzeń sieci bezprzewodowych,
- scharakteryzowanie pojęcia: topologia sieci, środowisko sieciowe (peer to peer, klient-serwer), sieć LAN, ramka,
- wyjaśnianie zasady działania urządzeń dostępowych,
- zdefiniowanie pojęcia: okablowanie strukturalne, architektura sieciowa, punkt dystrybucyjny, punkt elektryczno-logiczny,
- dobieranie elementów komputerowej sieci strukturalnej do określonej architektury sieci,
- zdolność połączenia urządzenia poprzez sieć.

Rezultaty do osiągnięcia:
- wzrost kompetencji kluczowych (porozumiewanie się w języku ojczystym, kompetencje matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo-techniczne, kompetencje informatyczne, umiejętność uczenia się, Kompetencje społeczne i obywatelskie) i zawodowych (wiedza z zakresu układów teleinformatycznych) u co najmniej 85% uczniów i uczennic objętych zajęciami
- przygotowanie płytek do ćwiczeń (zgodnie z zaistniałymi potrzebami)

Miejsce prowadzenia zajęć: Zespół Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku

e) Część V - Opracowanie programu nauczania i przeprowadzenie cyklu zajęć pozaszkolnych dla 8 uczniów lub uczennic Powiatowego Centrum Edukacyjnego - Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lęborku w zakresie kółka gastronomicznego w wymiarze 64 godzin.

Przedmiot zamówienia obejmuje:
1. Opracowanie programu nauczania- przekazanie dokumentu do personelu projektu
2. Przeprowadzenie 64 godzin zajęć w zakresie kółka gastronomicznego dla uczniów lub uczennic PCE-ZSP w oparciu o opracowany program nauczania - średnio po 2 godziny tygodniowo w okresach:
- październik 2013 r.- grudzień 2013 r.= 24 godziny
- styczeń 2014 r. - czerwiec 2014 r. = 40 godzin
3. Pomoc nauczyciela oraz uczestników i uczestniczek kółka gastronomicznego przy organizacji i przeprowadzeniu dwóch spotkań integracyjnych organizowanych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lęborku, wstępnie zaplanowanych następująco:
- Świąteczne Spotkanie Rodzinnej Pieczy Zastępczej - dla około 60 osób - dnia 17.12.2013 roku (wtorek), godz. 16.00-18.00 w GOK w Nowej Wsi Lęborskiej
- Piknik Rodzinnej Pieczy Zastępczej (z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego - 30.05.2013r. i Dnia Dziecka - 01.06.2013r.) - dla około 80 osób - 31.05.2013 (sobota) 12.00-15.00 (miejsce - najprawdopodobniej Nadleśnictwo Drętowo)

Cele ogólne zajęć ( nabycie umiejętności oraz wiedzy przez uczniów lub uczennice):
- kompetencje w zakresie bezpiecznego wykonywania zadań zawodowych zgodnie z przepisami bhp, w tym Dobrej Praktyki Higienicznej,
- kompetencje w zakresie stosowania technik wykonania potraw zgodnie ze sposobem ich sporządzania oraz przestrzegania procedur Dobrej Praktyki Produkcyjnej,
- kompetencje w zakresie sporządzania i przygotowania potraw do ekspedycji,
- umiejętność sporządzania potraw typowych dla kuchni regionu,
- umiejętność dokonania oceny organoleptycznej.

Rezultaty do osiągnięcia:
- wzrost kompetencji kluczowych (porozumiewanie się w języku ojczystym, umiejętność uczenia się, kompetencje społeczne i obywatelskie, inicjatywność i przedsiębiorczość) i zawodowych (wiedza i umiejętności praktyczne z zakresu usług gastronomicznych) u co najmniej 85% uczniów i uczennic objętych zajęciami
- zorganizowanie i przeprowadzenie dwóch spotkań integracyjnych dla osób potrzebujących we współpracy z kółkiem dziennikarskim - spotkania dla podopiecznych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lęborku
- stworzenie skoroszytu z przepisami potraw sporządzanych w ramach zajęć, wykorzystywany następnie jako pomoc dydaktyczna do lekcji.

Miejsce prowadzenia zajęć: Powiatowe Centrum Edukacyjne - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lęborku

f) Część VI - Opracowanie programu nauczania i przeprowadzenie cyklu zajęć pozaszkolnych dla 8 uczniów lub uczennic Powiatowego Centrum Edukacyjnego - Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lęborku w zakresie kółka dziennikarskiego w wymiarze 64 godzin.

Przedmiot zamówienia obejmuje:
1. Opracowanie programu nauczania- przekazanie dokumentu do personelu projektu
2. Przeprowadzenie 64 godzin zajęć w zakresie kółka dziennikarskiego dla uczniów lub uczennic PCE-ZSP w oparciu o opracowany program nauczania - średnio po 2 godziny tygodniowo w okresach:
- październik 2013 r.- grudzień 2013 r.= 24 godziny
- styczeń 2014 r. - czerwiec 2014 r. = 40 godzin
3. Pomoc nauczyciela oraz uczestników i uczestniczek kółka dziennikarskiego przy organizacji i przeprowadzeniu dwóch spotkań integracyjnych organizowanych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lęborku, wstępnie zaplanowanych następująco:
- Świąteczne Spotkanie Rodzinnej Pieczy Zastępczej - dla około 60 osób - dnia 17.12.2013 roku (wtorek), godz. 16.00-18.00 w GOK w Nowej Wsi Lęborskiej
- Piknik Rodzinnej Pieczy Zastępczej (z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego - 30.05.2013r. i Dnia Dziecka - 01.06.2013r.) - dla około 80 osób - 31.05.2013 (sobota) 12.00-15.00 (miejsce - najprawdopodobniej Nadleśnictwo Drętowo)

Cele ogólne zajęć (nabycie umiejętności oraz wiedzy przez uczniów lub uczennice):
- porozumiewanie się w języku ojczystym,
- świadomość i ekspresja kulturalna,
- rozwijanie kreatywności,
- poznawanie mowy ciała,
- umiejętność wykonywania reportażu, nakręcania klipów,
- umiejętność zdobywania materiału prasowego,
- umiejętność radzenia sobie w kontaktach z innymi ludźmi,
- szlifowanie warsztatu poprawnego pisania,
- umiejętność wykorzystania Internetu w kontaktach,
- publikowanie zdjęć i artykułów na serwisach internetowych i w gazetach.

Rezultaty do osiągnięcia:
- wzrost kompetencji kluczowych (porozumiewanie się w języku ojczystym, umiejętność uczenia się, kompetencje społeczne i obywatelskie, kompetencje informatyczne, inicjatywność i przedsiębiorczość, świadomość i ekspresja kulturalna) u co najmniej 85% uczniów i uczennic objętych zajęciami
- zorganizowanie i przeprowadzenie dwóch spotkań integracyjnych dla osób potrzebujących we współpracy z kółkiem gastronomicznym - spotkania dla podopiecznych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lęborku
- relacja zamieszczona w mediach z dwóch spotkań integracyjnych zorganizowanych z kółkiem gastronomicznym
- stworzenie artykułów prasowych i bloga w Internecie dot. prowadzonych zajęć dziennikarskich.

Miejsce prowadzenia zajęć: Powiatowe Centrum Edukacyjne - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lęborku

g) Część VII - Opracowanie programu nauczania i przeprowadzenie cyklu zajęć pozaszkolnych w zakresie kółka sportowego (piłka siatkowa, piłka nożna) dla 8 uczniów lub uczennic Powiatowego Centrum Edukacyjnego - Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lęborku w wymiarze 64 godzin
Zakres rodzajowy tj. piłka siatkowa i/lub piłka nożna będzie uzależniony od predyspozycji i potrzeb uczestników lub uczestniczek zajęć.

Przedmiot zamówienia obejmuje:
1. Opracowanie programu nauczania- przekazanie dokumentu do personelu projektu
2. Przeprowadzenie 64 godzin zajęć w zakresie kółka sportowego dla uczniów lub uczennic z PCE-ZSP w oparciu o opracowany program nauczania - średnio po 2 godziny tygodniowo w okresach:
- październik 2013 r. - grudzień 2013 r. = 24 godziny
- styczeń 2014 r. - czerwiec 2014 r. = 40 godzin

Cele ogólne zajęć ( nabycie umiejętności oraz wiedzy przez uczniów lub uczennice):
- wykształcenie u ucznia postaw moralnych i społecznych: wytrwałości, systematyczności, odpowiedzialności za siebie i innych, samodyscypliny,
- wykształcenie u uczniów i uczennic kompetencji kluczowych niezbędnych w życiu rodzinnym i zawodowym: kompetencje społeczne i obywatelskie - zasady postępowania, brak agresji, rozładowanie emocji; umiejętność pracy w zespole (gry zespołowe)
- rozwijanie u uczniów i uczennic kompetencji zawodowych - sprawność fizyczna wymagana w pracy zawodowej
- wykształcenie motywacji do podejmowania samodzielnych działań na rzecz harmonijnego rozwoju fizycznego,
- nabycie umiejętności wykonywania i wykorzystywania ćwiczeń z obciążeniem celem harmonijnego rozwoju fizycznego oraz poprawy zdrowia: kondycji fizycznej, wydajności krążeniowo- tlenowej, układu kostno - mięśniowego,
- kształtowanie koordynacji ruchowej, zręczności, zwinności ćwiczebnych,
- nabycie umiejętności technicznych i taktycznych w grach zespołowych.

Rezultaty do osiągnięcia:
- wzrost kompetencji kluczowych (porozumiewanie się w języku ojczystym, kompetencje społeczne i obywatelskie) u co najmniej 85% uczniów i uczennic objętych zajęciami
- rozgrywki sportowe podczas dnia sportu w szkole, w których będą uczestniczyli uczniowie z koła sportowego.

Miejsce prowadzenia zajęć: Powiatowe Centrum Edukacyjne - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lęborku


h) Część VIII - Opracowanie programu nauczania i przeprowadzenie cyklu zajęć pozaszkolnych w zakresie kółka sportowego (siłownia, aerobik) dla 8 uczniów lub uczennic w Powiatowego Centrum Edukacyjnego - Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lęborku w wymiarze 64 godzin.
Zakres rodzajowy tj. siłownia i/lub aerobik będzie uzależniony od predyspozycji i potrzeb uczestników lub uczestniczek zajęć.

Przedmiot zamówienia obejmuje:
1. Opracowanie programu nauczania- przekazanie dokumentu do personelu projektu
2. Przeprowadzenie 64 godzin zajęć w zakresie kółka sportowego dla uczniów lub uczennic z PCE-ZSP w oparciu o opracowany program nauczania - średnio po 2 godziny tygodniowo w okresach:
- październik 2013 r. - grudzień 2013 r. = 24 godziny
- styczeń 2014 r. - czerwiec 2014 r. = 40 godzin

Cele ogólne zajęć ( nabycie umiejętności oraz wiedzy przez uczniów lub uczennice):
- wykształcenie u ucznia postaw moralnych i społecznych: wytrwałości, systematyczności, odpowiedzialności za siebie i innych, samodyscypliny,
- wykształcenie u uczniów i uczennic kompetencji kluczowych niezbędnych w życiu rodzinnym i zawodowym: kompetencje społeczne i obywatelskie - zasady postępowania, brak agresji, rozładowanie emocji; umiejętność pracy w zespole (gry zespołowe)
- rozwijanie u uczniów i uczennic kompetencji zawodowych - sprawność fizyczna wymagana w pracy zawodowej
- wykształcenie motywacji do podejmowania samodzielnych działań na rzecz harmonijnego rozwoju fizycznego,
- nabycie umiejętności wykonywania i wykorzystywania ćwiczeń z obciążeniem celem harmonijnego rozwoju fizycznego oraz poprawy zdrowia: kondycji fizycznej, wydajności krążeniowo- tlenowej, układu kostno - mięśniowego,
- kształtowanie koordynacji ruchowej, zręczności, zwinności ćwiczebnych,
- nabycie umiejętności technicznych i taktycznych w grach zespołowych.

Rezultaty do osiągnięcia:
- wzrost kompetencji kluczowych (porozumiewanie się w języku ojczystym, kompetencje społeczne i obywatelskie) u co najmniej 85% uczniów i uczennic objętych zajęciami
- rozgrywki sportowe podczas dnia sportu w szkole, w których będą uczestniczyli uczniowie z koła sportowego.

Miejsce prowadzenia zajęć: Powiatowe Centrum Edukacyjne - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lęborku

5. Liczba osób i czas trwania w zajęciach pozaszkolnych

Część I - 25 osób - 80 godzin
Część II - 10 osób - 64 godziny
Część III - 14 osób - 40 godzin
Część IV - 14 osób - 40 godzin
Część V - 8 osób - 64 godziny
Część VI - 8 osób - 64 godziny
Część VII - 8 osób - 64 godziny
Część VIII - 8 osób - 64 godziny

Na jedną godzinę zajęć składa się jedna godzina lekcyjna = 45 minut.
Zajęcia pozaszkolne należy przeprowadzić w dni robocze dla uczniów lub uczennic PCE-ZSP i ZSMI w Lęborku poza obowiązkowymi godzinami lekcyjnymi lub w inne dni (w przypadku wyrażenia takiej woli pisemnie przez uczestników lub uczestniczki) według harmonogramu w ujęciu tygodniowym ustalonym z koordynatorem merytorycznym każdej ze szkół, personelem projektu oraz musi on być przedstawiony do zatwierdzenia przedstawicielowi Zamawiającego. Terminy i godziny zajęć pozaszkolnych dostosowane będą do najbardziej pożądanych przez odbiorców zajęć.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 198335

Data publikacji: 2013-09-27

Nazwa: Starostwo Powiatowe w Lęborku

Ulica: ul. Czołgistów 5

Numer domu: 5

Miejscowość: Lębork

Kod pocztowy: 84-300

Województwo / kraj: pomorskie

Numer telefonu: 059 8632810

Numer faxu: 059 8632850

Adres strony internetowej: powiat-lebork.com

Regon: 84115175650000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Opracowanie programu nauczania i przeprowadzenie cyklu zajęć pozaszkolnych w Powiatowym Centrum Edukacyjnym - Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Lęborku oraz w Zespole Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku na rok szkolny 2013/2014 w ramach projektu pn. Zapal się do zawodu- Zawodowo w Powiecie Lęborskim współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiot zamówienia
Opracowanie programu nauczania i przeprowadzenie cyklu zajęć pozaszkolnych w Powiatowym Centrum Edukacyjnego - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych (PCE-ZSP) w Lęborku i Zespole Szkół Mechaniczno-Informatycznych (ZSMI) w Lęborku zakresie kółka: programowania i obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie CNC, energetyki odnawialnej, układów elektrycznych, układów teleinformatycznych, gastronomicznego, dziennikarskiego oraz dwóch kółek sportowych na rok szkolny 2013/2014 w ramach projektu pn. ZaPaL się do zawodu - Zawodowo w Powiecie Lęborskim współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

2. Cele projektu
Celem głównym projektu jest podniesienie atrakcyjności i jakości oferty edukacyjnej, procesu kształcenia czterech szkół ponadgimnazjalnych (2 technika, 2 zasadnicze szkoły zawodowe) prowadzonych przez Powiat Lęborski (Zespół Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku, Powiatowe Centrum Edukacyjne - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lęborku) służący zmniejszeniu dysproporcji w osiągnięciach 1.000 uczniów (250 kobiet i 750 mężczyzn) i podniesieniu zdolności do przyszłego zatrudnienia przez realizację programów rozwojowych (kompleksowych, opartych o diagnozę, rozszerzających ofertę edukacyjną) trwale przyczyniających się do zmian w funkcjonowaniu ww. szkół (wyposażenie szkół w nowoczesne materiały dydaktyczne) do 28.08.2015 r.
Cel ten zostanie zrealizowany poprzez organizację i przeprowadzenie bezpłatnych dodatkowych zajęć pozalekcyjnych, pozaszkolnych, wyrównawczych i pozostałych działań w ramach projektu ZaPaL się do zawodu - Zawodowo w Powiecie Lęborskim współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

3. Adresaci
Grupę docelową w projekcie stanowić będzie 1000 uczennic i uczniów (250K i 750M). Będą to uczennice i uczniowie dwóch placówek oświatowych, prowadzących kształcenie zawodowe, posiadających miejsce zamieszkania (w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego) na terenie woj. pomorskiego uczęszczających do Powiatowego Centrum Edukacyjnego - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych (PCE-ZSP) w Lęborku i Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych (ZSMI) w Lęborku.
W ramach przedmiotu zamówienia w każdej części do udziału w zajęciach pozaszkolnych skierowanych zostanie 8, 10,14 lub 25 uczniów lub uczennic.

Przedmiot zamówienia musi być wykonywany przez osoby prowadzące zajęcia spełniające warunki opisane w rozdziale 8 ust.1 pkt. 4 SIWZ.
Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną liczbę części zamówienia, pod warunkiem, że jedna osoba prowadząca zajęcia (wskazana przez Wykonawcę) może uczestniczyć w realizacji co najwyżej dwóch zajęć (mając na uwadze zajęcia: pozalekcyjne, wyrównawcze i pozaszkolne) w ramach ww. projektu, ze względu na realizację zajęć dla kilku grup w tym samym terminie.
Przedmiot zamówienia został podzielony na następujące części:
Część I - Opracowanie programu nauczania i przeprowadzenie cyklu zajęć pozaszkolnych w zakresie programowania i obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie CNC dla 25 uczniów lub uczennic ZSMI w wymiarze 80 godzin.
Część II - Opracowanie programu nauczania i przeprowadzenie cyklu zajęć pozaszkolnych w zakresie energetyki odnawialnej dla 10 uczniów lub uczennic ZSMI w wymiarze 64 godzin.
Część III - Opracowanie programu nauczania i przeprowadzenie cyklu zajęć pozaszkolnych w zakresie układów elektrycznych dla 14 uczniów lub uczennic ZSMI w wymiarze 40 godzin.
Część IV - Opracowanie programu nauczania i przeprowadzenie cyklu zajęć pozaszkolnych w zakresie układów teleinformatycznych dla 14 uczniów lub uczennic ZSMI w wymiarze 40 godzin.
Część V - Opracowanie programu nauczania i przeprowadzenie cyklu zajęć pozaszkolnych w zakresie kółka gastronomicznego dla 8 uczniów lub uczennic PCE-ZSP w wymiarze 64 godzin.
Część VI - Opracowanie programu nauczania i przeprowadzenie cyklu zajęć pozaszkolnych w zakresie kółka dziennikarskiego dla 8 uczniów lub uczennic PCE-ZSP w wymiarze 64 godzin.
Część VII - Opracowanie programu nauczania i przeprowadzenie cyklu zajęć pozaszkolnych w zakresie kółka sportowego dla 8 uczniów lub uczennic PCE-ZSP w wymiarze 64 godzin.
Część VIII - Opracowanie programu nauczania i przeprowadzenie cyklu zajęć pozaszkolnych w zakresie kółka sportowego dla 8 uczniów lub uczennic PCE-ZSP w wymiarze 64 godzin.

Zajęcia odbywać się będą w Powiatowym Centrum Edukacyjnym - Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Lęborku i Zespole Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku.

4. Podział na części

a) Część I - Opracowanie programu nauczania i przeprowadzenie cyklu zajęć pozaszkolnych w zakresie programowania i obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie CNC dla 25 uczniów lub uczennic Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku w wymiarze 80 godzin.
Przedmiot zamówienia obejmuje:
1. Opracowanie programu nauczania - przekazanie dokumentu do personelu projektu
2. Przeprowadzenie 80 godzin zajęć w zakresie programowania i obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie CNC dla uczniów lub uczennic ZSMI w oparciu o opracowany program nauczania - średnio po 2 godziny tygodniowo w okresach:
- październik 2013 r. - grudzień 2013 r. = 30 godzin
- styczeń 2014 r. - czerwiec 2014 r. = 50 godzin

Cele ogólne zajęć (nabycie umiejętności oraz wiedzy przez uczniów lub uczennice):
- zasady BHP w pracy z obrabiarkami CNC
- stosowanie programów komputerowych wspomagających wykonywanie zadań
- zapoznanie z układami sterowania obrabiarek
- zapoznanie z dokumentacją technologiczną obrabiarek sterowanych numerycznie
- ustawianie parametrów i nadzorowanie prac obrabiarki sterowanej numerycznie,
- nastawianie parametrów pracy poszczególnych narzędzi obrabiarki,
- mocowanie obrabianych przedmiotów w uchwycie,
- uruchamianie i zatrzymywania obrabiarki sterowane numerycznie,
- wykrywanie nieprawidłowości w pracy obrabiarki sterowanej numerycznie i usuwania drobnych usterek,
- obsługiwanie przyrządów i aparatury pomiarowej do sprawdzania jakości wykonanej obróbki (dokładność kształtów, wymiarów),
- konserwowanie obsługiwanej obrabiarki sterowanej numerycznie, urządzeń i przyrządów,
- wytwarzanie na obrabiarce sterowanej numerycznie części maszynowych na podstawie dostarczonej dokumentacji technologicznej i programu obróbki.

Rezultaty do osiągnięcia:
- wzrost kompetencji kluczowych (porozumiewanie się w języku ojczystym, kompetencje matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo-techniczne, kompetencje informatyczne, umiejętność uczenia się, kompetencje społeczne i obywatelskie) i zawodowych (umiejętności praktyczne z zakresu użytkowania obrabiarek skrawających) u co najmniej 85% uczniów i uczennic objętych zajęciami
- przeprowadzenie dla uczestników i uczestniczek próbnego egzaminu zawodowego z zakresu kwalifikacji nr M.19 Użytkowanie obrabiarek skrawających zgodnie z klasyfikacją zawodów szkolnictwa zawodowego
- uzyskanie pozytywnego wyniku próbnego egzaminu zawodowego przez co najmniej 80% uczniów i uczennic objętych zajęciami
- przygotowanie modeli dydaktycznych trzech wybranych części maszyn wraz z dokumentacją technologiczną (wykonanie i umieszczenie ich w pracowni)

Miejsce prowadzenia zajęć: Centrum Kształcenia Praktycznego w Lęborku przy PCE - ZSP

b) Część II - Opracowanie programu nauczania i przeprowadzenie cyklu zajęć pozaszkolnych w zakresie energetyki odnawialnej dla 10 uczniów lub uczennic Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku w wymiarze 64 godzin.

Przedmiot zamówienia obejmuje:
1. Opracowanie programu nauczania- przekazanie dokumentu do personelu projektu
2. Przeprowadzenie 64 godzin zajęć w zakresie zajęć z energetyki odnawialnej dla uczniów lub uczennic ZSMI w oparciu o opracowany program nauczania - średnio po 2 godziny tygodniowo w okresach:
- październik 2013 r. - grudzień 2013 r. = 24 godziny
- styczeń 2014 r. - czerwiec 2014 r. = 40 godzin

Cele ogólne zajęć (nabycie umiejętności oraz wiedzy przez uczniów lub uczennice):
- określanie cech i parametrów jakościowych określonych rodzajów energii odnawialnej,
- charakteryzowanie sposobów wykorzystywania energii słonecznej, geotermalnej, wiatru, wody oraz biomasy,
- przedstawianie technologii pozyskiwania i przetwarzania energii słonecznej oraz budowy i zasad działania ogniwa fotowoltaicznego,
- przedstawianie technologii pozyskiwania i przetwarzania energii wiatru oraz budowy i zasad działania turbiny wiatrowej,
- przedstawianie technologii pozyskiwania i przetwarzania energii w ogniwie paliwowym oraz budowy i zasad działania ogniw paliwowych,
- rozróżnianie rodzajów prac związanych z organizacją montażu urządzeń i systemów energetyki odnawialnej,
- wskazanie rodzajów wskaźników efektywności energetycznej dla urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

Rezultaty do osiągnięcia:
- wzrost kompetencji kluczowych (porozumiewanie się w języku ojczystym, kompetencje matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo-techniczne, kompetencje informatyczne, umiejętność uczenia się, Kompetencje społeczne i obywatelskie) i zawodowych (wiedza z zakresu energetyki odnawialnej) u co najmniej 85% uczniów i uczennic objętych zajęciami
- przygotowanie i wydruk 4 plansz poglądowych: ogniw fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych, turbin wiatrowych, turbin wodnych

Miejsce prowadzenia zajęć: Zespół Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku

c) Część III - Opracowanie programu nauczania i przeprowadzenie cyklu zajęć pozaszkolnych w zakresie układów elektrycznych dla 14 uczniów lub uczennic Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku w wymiarze 40 godzin.

Przedmiot zamówienia obejmuje:
1. Opracowanie programu nauczania- przekazanie dokumentu do personelu projektu
2. Przeprowadzenie 40 godzin zajęć w zakresie układów elektrycznych dla uczniów lub uczennic ZSMI w oparciu o opracowany program nauczania w okresach:
- październik 2013 r. - grudzień 2013 r. = 15 godzin
- styczeń 2014 r. - czerwiec 2014 r. = 25 godzin

Cele ogólne zajęć( nabycie umiejętności oraz wiedzy przez uczniów lub uczennice):
- analizowanie obwodów prądu stałego i przemiennego jednofazowego,
- analizowanie wybranych obwodów magnetycznych,
- analizowanie opisu działania wybranych elementów i obwodów elektronicznych,
- formułowanie i posługiwanie się podstawowymi prawami obowiązującymi w elektrotechnice.

Rezultaty do osiągnięcia:
- wzrost kompetencji kluczowych (porozumiewanie się w języku ojczystym, kompetencje matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo-techniczne, kompetencje informatyczne, umiejętność uczenia się, Kompetencje społeczne i obywatelskie) i zawodowych (wiedza z zakresu układów elektrycznych) u co najmniej 85% uczniów i uczennic objętych zajęciami
- przygotowanie płytek do ćwiczeń (zgodnie z zaistniałymi potrzebami)

Miejsce prowadzenia zajęć: Zespół Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku

d) Część IV - Opracowanie programu nauczania i przeprowadzenie cyklu zajęć pozaszkolnych w zakresie układów teleinformatycznych dla 14 uczniów lub uczennic Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku w wymiarze 40 godzin.

Przedmiot zamówienia obejmuje:
1. Opracowanie programu nauczania- przekazanie dokumentu do personelu projektu
2. Przeprowadzenie 40 godzin zajęć w zakresie układów teleinformatycznych dla uczniów lub uczennic ZSMI w oparciu o opracowany program nauczania w okresach:
- październik 2013 r. - grudzień 2013 r. = 15 godzin
- styczeń 2014 r. - czerwiec 2014 r. = 25 godzin

Cele ogólne zajęć( nabycie umiejętności oraz wiedzy przez uczniów lub uczennice):
- scharakteryzowanie budowy, zasad i właściwego działania urządzeń sieci przewodowych,
- scharakteryzowanie budowy, zasad i właściwego działania urządzeń sieci bezprzewodowych,
- scharakteryzowanie pojęcia: topologia sieci, środowisko sieciowe (peer to peer, klient-serwer), sieć LAN, ramka,
- wyjaśnianie zasady działania urządzeń dostępowych,
- zdefiniowanie pojęcia: okablowanie strukturalne, architektura sieciowa, punkt dystrybucyjny, punkt elektryczno-logiczny,
- dobieranie elementów komputerowej sieci strukturalnej do określonej architektury sieci,
- zdolność połączenia urządzenia poprzez sieć.

Rezultaty do osiągnięcia:
- wzrost kompetencji kluczowych (porozumiewanie się w języku ojczystym, kompetencje matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo-techniczne, kompetencje informatyczne, umiejętność uczenia się, Kompetencje społeczne i obywatelskie) i zawodowych (wiedza z zakresu układów teleinformatycznych) u co najmniej 85% uczniów i uczennic objętych zajęciami
- przygotowanie płytek do ćwiczeń (zgodnie z zaistniałymi potrzebami)

Miejsce prowadzenia zajęć: Zespół Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku

e) Część V - Opracowanie programu nauczania i przeprowadzenie cyklu zajęć pozaszkolnych dla 8 uczniów lub uczennic Powiatowego Centrum Edukacyjnego - Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lęborku w zakresie kółka gastronomicznego w wymiarze 64 godzin.

Przedmiot zamówienia obejmuje:
1. Opracowanie programu nauczania- przekazanie dokumentu do personelu projektu
2. Przeprowadzenie 64 godzin zajęć w zakresie kółka gastronomicznego dla uczniów lub uczennic PCE-ZSP w oparciu o opracowany program nauczania - średnio po 2 godziny tygodniowo w okresach:
- październik 2013 r.- grudzień 2013 r.= 24 godziny
- styczeń 2014 r. - czerwiec 2014 r. = 40 godzin
3. Pomoc nauczyciela oraz uczestników i uczestniczek kółka gastronomicznego przy organizacji i przeprowadzeniu dwóch spotkań integracyjnych organizowanych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lęborku, wstępnie zaplanowanych następująco:
- Świąteczne Spotkanie Rodzinnej Pieczy Zastępczej - dla około 60 osób - dnia 17.12.2013 roku (wtorek), godz. 16.00-18.00 w GOK w Nowej Wsi Lęborskiej
- Piknik Rodzinnej Pieczy Zastępczej (z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego - 30.05.2013r. i Dnia Dziecka - 01.06.2013r.) - dla około 80 osób - 31.05.2013 (sobota) 12.00-15.00 (miejsce - najprawdopodobniej Nadleśnictwo Drętowo)

Cele ogólne zajęć ( nabycie umiejętności oraz wiedzy przez uczniów lub uczennice):
- kompetencje w zakresie bezpiecznego wykonywania zadań zawodowych zgodnie z przepisami bhp, w tym Dobrej Praktyki Higienicznej,
- kompetencje w zakresie stosowania technik wykonania potraw zgodnie ze sposobem ich sporządzania oraz przestrzegania procedur Dobrej Praktyki Produkcyjnej,
- kompetencje w zakresie sporządzania i przygotowania potraw do ekspedycji,
- umiejętność sporządzania potraw typowych dla kuchni regionu,
- umiejętność dokonania oceny organoleptycznej.

Rezultaty do osiągnięcia:
- wzrost kompetencji kluczowych (porozumiewanie się w języku ojczystym, umiejętność uczenia się, kompetencje społeczne i obywatelskie, inicjatywność i przedsiębiorczość) i zawodowych (wiedza i umiejętności praktyczne z zakresu usług gastronomicznych) u co najmniej 85% uczniów i uczennic objętych zajęciami
- zorganizowanie i przeprowadzenie dwóch spotkań integracyjnych dla osób potrzebujących we współpracy z kółkiem dziennikarskim - spotkania dla podopiecznych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lęborku
- stworzenie skoroszytu z przepisami potraw sporządzanych w ramach zajęć, wykorzystywany następnie jako pomoc dydaktyczna do lekcji.

Miejsce prowadzenia zajęć: Powiatowe Centrum Edukacyjne - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lęborku

f) Część VI - Opracowanie programu nauczania i przeprowadzenie cyklu zajęć pozaszkolnych dla 8 uczniów lub uczennic Powiatowego Centrum Edukacyjnego - Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lęborku w zakresie kółka dziennikarskiego w wymiarze 64 godzin.

Przedmiot zamówienia obejmuje:
1. Opracowanie programu nauczania- przekazanie dokumentu do personelu projektu
2. Przeprowadzenie 64 godzin zajęć w zakresie kółka dziennikarskiego dla uczniów lub uczennic PCE-ZSP w oparciu o opracowany program nauczania - średnio po 2 godziny tygodniowo w okresach:
- październik 2013 r.- grudzień 2013 r.= 24 godziny
- styczeń 2014 r. - czerwiec 2014 r. = 40 godzin
3. Pomoc nauczyciela oraz uczestników i uczestniczek kółka dziennikarskiego przy organizacji i przeprowadzeniu dwóch spotkań integracyjnych organizowanych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lęborku, wstępnie zaplanowanych następująco:
- Świąteczne Spotkanie Rodzinnej Pieczy Zastępczej - dla około 60 osób - dnia 17.12.2013 roku (wtorek), godz. 16.00-18.00 w GOK w Nowej Wsi Lęborskiej
- Piknik Rodzinnej Pieczy Zastępczej (z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego - 30.05.2013r. i Dnia Dziecka - 01.06.2013r.) - dla około 80 osób - 31.05.2013 (sobota) 12.00-15.00 (miejsce - najprawdopodobniej Nadleśnictwo Drętowo)

Cele ogólne zajęć (nabycie umiejętności oraz wiedzy przez uczniów lub uczennice):
- porozumiewanie się w języku ojczystym,
- świadomość i ekspresja kulturalna,
- rozwijanie kreatywności,
- poznawanie mowy ciała,
- umiejętność wykonywania reportażu, nakręcania klipów,
- umiejętność zdobywania materiału prasowego,
- umiejętność radzenia sobie w kontaktach z innymi ludźmi,
- szlifowanie warsztatu poprawnego pisania,
- umiejętność wykorzystania Internetu w kontaktach,
- publikowanie zdjęć i artykułów na serwisach internetowych i w gazetach.

Rezultaty do osiągnięcia:
- wzrost kompetencji kluczowych (porozumiewanie się w języku ojczystym, umiejętność uczenia się, kompetencje społeczne i obywatelskie, kompetencje informatyczne, inicjatywność i przedsiębiorczość, świadomość i ekspresja kulturalna) u co najmniej 85% uczniów i uczennic objętych zajęciami
- zorganizowanie i przeprowadzenie dwóch spotkań integracyjnych dla osób potrzebujących we współpracy z kółkiem gastronomicznym - spotkania dla podopiecznych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lęborku
- relacja zamieszczona w mediach z dwóch spotkań integracyjnych zorganizowanych z kółkiem gastronomicznym
- stworzenie artykułów prasowych i bloga w Internecie dot. prowadzonych zajęć dziennikarskich.

Miejsce prowadzenia zajęć: Powiatowe Centrum Edukacyjne - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lęborku

g) Część VII - Opracowanie programu nauczania i przeprowadzenie cyklu zajęć pozaszkolnych w zakresie kółka sportowego (piłka siatkowa, piłka nożna) dla 8 uczniów lub uczennic Powiatowego Centrum Edukacyjnego - Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lęborku w wymiarze 64 godzin
Zakres rodzajowy tj. piłka siatkowa i/lub piłka nożna będzie uzależniony od predyspozycji i potrzeb uczestników lub uczestniczek zajęć.

Przedmiot zamówienia obejmuje:
1. Opracowanie programu nauczania- przekazanie dokumentu do personelu projektu
2. Przeprowadzenie 64 godzin zajęć w zakresie kółka sportowego dla uczniów lub uczennic z PCE-ZSP w oparciu o opracowany program nauczania - średnio po 2 godziny tygodniowo w okresach:
- październik 2013 r. - grudzień 2013 r. = 24 godziny
- styczeń 2014 r. - czerwiec 2014 r. = 40 godzin

Cele ogólne zajęć ( nabycie umiejętności oraz wiedzy przez uczniów lub uczennice):
- wykształcenie u ucznia postaw moralnych i społecznych: wytrwałości, systematyczności, odpowiedzialności za siebie i innych, samodyscypliny,
- wykształcenie u uczniów i uczennic kompetencji kluczowych niezbędnych w życiu rodzinnym i zawodowym: kompetencje społeczne i obywatelskie - zasady postępowania, brak agresji, rozładowanie emocji; umiejętność pracy w zespole (gry zespołowe)
- rozwijanie u uczniów i uczennic kompetencji zawodowych - sprawność fizyczna wymagana w pracy zawodowej
- wykształcenie motywacji do podejmowania samodzielnych działań na rzecz harmonijnego rozwoju fizycznego,
- nabycie umiejętności wykonywania i wykorzystywania ćwiczeń z obciążeniem celem harmonijnego rozwoju fizycznego oraz poprawy zdrowia: kondycji fizycznej, wydajności krążeniowo- tlenowej, układu kostno - mięśniowego,
- kształtowanie koordynacji ruchowej, zręczności, zwinności ćwiczebnych,
- nabycie umiejętności technicznych i taktycznych w grach zespołowych.

Rezultaty do osiągnięcia:
- wzrost kompetencji kluczowych (porozumiewanie się w języku ojczystym, kompetencje społeczne i obywatelskie) u co najmniej 85% uczniów i uczennic objętych zajęciami
- rozgrywki sportowe podczas dnia sportu w szkole, w których będą uczestniczyli uczniowie z koła sportowego.

Miejsce prowadzenia zajęć: Powiatowe Centrum Edukacyjne - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lęborku


h) Część VIII - Opracowanie programu nauczania i przeprowadzenie cyklu zajęć pozaszkolnych w zakresie kółka sportowego (siłownia, aerobik) dla 8 uczniów lub uczennic w Powiatowego Centrum Edukacyjnego - Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lęborku w wymiarze 64 godzin.
Zakres rodzajowy tj. siłownia i/lub aerobik będzie uzależniony od predyspozycji i potrzeb uczestników lub uczestniczek zajęć.

Przedmiot zamówienia obejmuje:
1. Opracowanie programu nauczania- przekazanie dokumentu do personelu projektu
2. Przeprowadzenie 64 godzin zajęć w zakresie kółka sportowego dla uczniów lub uczennic z PCE-ZSP w oparciu o opracowany program nauczania - średnio po 2 godziny tygodniowo w okresach:
- październik 2013 r. - grudzień 2013 r. = 24 godziny
- styczeń 2014 r. - czerwiec 2014 r. = 40 godzin

Cele ogólne zajęć ( nabycie umiejętności oraz wiedzy przez uczniów lub uczennice):
- wykształcenie u ucznia postaw moralnych i społecznych: wytrwałości, systematyczności, odpowiedzialności za siebie i innych, samodyscypliny,
- wykształcenie u uczniów i uczennic kompetencji kluczowych niezbędnych w życiu rodzinnym i zawodowym: kompetencje społeczne i obywatelskie - zasady postępowania, brak agresji, rozładowanie emocji; umiejętność pracy w zespole (gry zespołowe)
- rozwijanie u uczniów i uczennic kompetencji zawodowych - sprawność fizyczna wymagana w pracy zawodowej
- wykształcenie motywacji do podejmowania samodzielnych działań na rzecz harmonijnego rozwoju fizycznego,
- nabycie umiejętności wykonywania i wykorzystywania ćwiczeń z obciążeniem celem harmonijnego rozwoju fizycznego oraz poprawy zdrowia: kondycji fizycznej, wydajności krążeniowo- tlenowej, układu kostno - mięśniowego,
- kształtowanie koordynacji ruchowej, zręczności, zwinności ćwiczebnych,
- nabycie umiejętności technicznych i taktycznych w grach zespołowych.

Rezultaty do osiągnięcia:
- wzrost kompetencji kluczowych (porozumiewanie się w języku ojczystym, kompetencje społeczne i obywatelskie) u co najmniej 85% uczniów i uczennic objętych zajęciami
- rozgrywki sportowe podczas dnia sportu w szkole, w których będą uczestniczyli uczniowie z koła sportowego.

Miejsce prowadzenia zajęć: Powiatowe Centrum Edukacyjne - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lęborku

5. Liczba osób i czas trwania w zajęciach pozaszkolnych

Część I - 25 osób - 80 godzin
Część II - 10 osób - 64 godziny
Część III - 14 osób - 40 godzin
Część IV - 14 osób - 40 godzin
Część V - 8 osób - 64 godziny
Część VI - 8 osób - 64 godziny
Część VII - 8 osób - 64 godziny
Część VIII - 8 osób - 64 godziny

Na jedną godzinę zajęć składa się jedna godzina lekcyjna = 45 minut.
Zajęcia pozaszkolne należy przeprowadzić w dni robocze dla uczniów lub uczennic PCE-ZSP i ZSMI w Lęborku poza obowiązkowymi godzinami lekcyjnymi lub w inne dni (w przypadku wyrażenia takiej woli pisemnie przez uczestników lub uczestniczki) według harmonogramu w ujęciu tygodniowym ustalonym z koordynatorem merytorycznym każdej ze szkół, personelem projektu oraz musi on być przedstawiony do zatwierdzenia przedstawicielowi Zamawiającego. Terminy i godziny zajęć pozaszkolnych dostosowane będą do najbardziej pożądanych przez odbiorców zajęć.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 8

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 20/06/2014

Informacja na temat wadium: nie dotyczy

Zaliczka: Tak

Uprawnienia:
Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie. Spełnianie warunku na podstawie oświadczenia z art. 22 ust. 1 w związku z art. 44 ustawy Pzp

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie. Spełnianie warunku na podstawie oświadczenia z art. 22 ust. 1 w związku z art. 44 ustawy Pzp

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie. Spełnianie warunku na podstawie oświadczenia z art. 22 ust. 1 w związku z art. 44 ustawy Pzp

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Co najmniej jedną osobą spełniającą warunki odpowiednio ze względu na poszczególne części zamówienia:

Część I:
- posiada kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w technikach (§2), zasadniczych szkołach zawodowych (§3) lub do zajmowania stanowiska nauczyciela praktycznej nauki zawodu (§5) określone w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 marca 2009 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji, wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli nie mających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli (Dz. U. z 2009 r. Nr 50 poz. 400)
- doświadczenie w prowadzeniu zajęć w zakresie programowania i obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie CNC lub ukończone studia w kierunku obejmującym obrabiarki CNC
- doświadczenie w pracy z młodzieżą ponadgimnazjalną

Część II:
- posiada kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w technikach (§2), zasadniczych szkołach zawodowych (§3) lub do zajmowania stanowiska nauczyciela praktycznej nauki zawodu (§5) określone w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 marca 2009 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji, wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli nie mających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli (Dz. U. z 2009 r. Nr 50 poz. 400)
- doświadczenie w prowadzeniu zajęć w zakresie energetyki odnawialnej lub ukończone studia w kierunku obejmującym energetykę odnawialną
- doświadczenie w pracy z młodzieżą ponadgimnazjalną

Część III:
- posiada kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w technikach (§2), zasadniczych szkołach zawodowych (§3) lub do zajmowania stanowiska nauczyciela praktycznej nauki zawodu (§5) określone w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 marca 2009 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji, wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli nie mających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli (Dz. U. z 2009 r. Nr 50 poz. 400)
- doświadczenie w prowadzeniu zajęć w zakresie układów elektrycznych lub ukończone studia w kierunku obejmującym układy elektryczne
- doświadczenie w pracy z młodzieżą ponadgimnazjalną

Część IV:
- posiada kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w technikach (§2), zasadniczych szkołach zawodowych (§3) lub do zajmowania stanowiska nauczyciela praktycznej nauki zawodu (§5) określone w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 marca 2009 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji, wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli nie mających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli (Dz. U. z 2009 r. Nr 50 poz. 400)
- doświadczenie w prowadzeniu zajęć w zakresie układów elektrycznych lub ukończone studia w kierunku obejmującym układy teleinformatyczne
- doświadczenie w pracy z młodzieżą ponadgimnazjalną

Część V:
- posiada kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w technikach (§2), zasadniczych szkołach zawodowych (§3) lub do zajmowania stanowiska nauczyciela praktycznej nauki zawodu (§5) określone w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 marca 2009 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji, wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli nie mających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli (Dz. U. z 2009 r. Nr 50 poz. 400)
- doświadczenie w prowadzeniu zajęć w zakresie usług gastronomicznych lub ukończone studia w kierunku obejmującym usługi gastronomiczne
- doświadczenie w pracy z młodzieżą ponadgimnazjalną

Część VI:
- posiada kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w technikach (§2), zasadniczych szkołach zawodowych (§3) określone w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 marca 2009 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji, wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli nie mających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli (Dz. U. z 2009 r. Nr 50 poz. 400)
- doświadczenie w prowadzeniu zajęć w zakresie dziennikarstwa lub ukończone studia w kierunku obejmującym dziennikarstwo
- doświadczenie w pracy z młodzieżą ponadgimnazjalną

Część VII:
- posiada kwalifikacje do prowadzenia zajęć z wychowania fizycznego realizowanych w formach pozalekcyjnych lub pozaszkolnych (§8) określone w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 marca 2009 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji, wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli nie mających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli (Dz. U. z 2009 r. Nr 50 poz. 400)
- doświadczenie w pracy z młodzieżą ponadgimnazjalną

Część VIII:
- posiada kwalifikacje do prowadzenia zajęć z wychowania fizycznego realizowanych w formach pozalekcyjnych lub pozaszkolnych (§8) określone w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 marca 2009 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji, wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli nie mających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli (Dz. U. z 2009 r. Nr 50 poz. 400)
- doświadczenie w pracy z młodzieżą ponadgimnazjalną

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie. Spełnianie warunku na podstawie oświadczenia z art. 22 ust. 1 w związku z art. 44 ustawy Pzp.

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

inne_dokumenty:
1. W celu potwierdzenia spełniania opisanych przez Zamawiającego warunków udziału w postępowaniu, Wykonawcy ubiegający się o udzielenie niniejszego zamówienia obowiązani są przedłożyć:
- wypełniony i podpisany formularz ofertowy z wykorzystaniem wzoru - zał. nr 1 do SIWZ
- oświadczenie w trybie art. 22 ust. 1 w związku z art. 44 ustawy Pzp z wykorzystaniem wzoru - zał. nr 2 do SIWZ
- oświadczenie o przynależności do grupy kapitałowej - zał. nr 4 do SIWZ
- wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji, doświadczenia i wykształcenia niezbędnymi do wykonania zamówienia wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami - zał. nr 5 do SIWZ

2. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 i 2 ustawy należy złożyć następujące dokumenty:
- oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z powodu niespełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 i 2 ustawy Pzp z wykorzystaniem wzoru - zał. nr 3 do SIWZ

W przypadku oferty składanej przez Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia publicznego, dokumenty potwierdzające, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu składa każdy wykonawca oddzielnie.

3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia obowiązani są załączyć do oferty pełnomocnictwo do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy
w sprawie zamówienia publicznego.

4. Zamawiający wymaga wskazania w ofercie części zamówienia, których wykonanie Wykonawca zamierza powierzyć Podwykonawcom (jeżeli Wykonawca przewiduje taki udział)

5. W przypadku, gdy Wykonawca polega na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów, zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia zał. nr 7 do SIWZ
Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedstawia dokumenty jak wyżej, wypełnione w języku polskim bądź z tłumaczeniem na język polski potwierdzone za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
W przypadku zdarzeń losowych oraz szczególnych okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, istnieje możliwość wprowadzenia zmian do zawartej umowy w zakresie:
a) zmiany w nazwie, oznaczeniu, siedzibie, numerze konta bankowego Zamawiającego lub Wykonawcy dokonanej w trakcie trwania umowy
b) przesunięcia terminu wykonania przedmiotu zamówienia,
c) zmiany osób dedykowanych do realizacji przedmiotu umowy w przypadku niemożliwości wykonywania przez nich powierzonych czynności z przyczyn obiektywnych i niezależnych od Wykonawcy, np. choroby potwierdzonej zwolnieniem lekarskim czy urlopu macierzyńskiego. Nowa osoba musi być zatwierdzona przez Zamawiającego z zastrzeżeniem, że osoba będzie posiadała kwalifikacje i doświadczenie nie niższe niż określone w ofercie.
Wszelkie zmiany postanowień niniejszej Umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.
Wykonawca jest zobowiązany pisemnie poinformować o zmianie, o której mowa powyżej i uzyskać zgodę Zamawiającego na jej wprowadzenie.

Kod kryterium cenowe: A

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia: w siedzibie zamawiającego

Data składania wniosków, ofert: 07/10/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
w Biurze Obsługi Interesanta w Starostwie Powiatowym w Lęborku, ul. Czołgistów 5, 84-300 Lębork

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Projekt pn. Zapal się do zawodu - Zawodowo w Powiecie Lęborskim współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Numer części zamówienia: 1

Nazwa:
Opracowanie programu nauczania i przeprowadzenie cyklu zajęć pozaszkolnych w zakresie programowania i obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie CNC dla 25 uczniów lub uczennic Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku w wymiarze 80 godzin

Opis:
Przedmiot zamówienia obejmuje:
1. Opracowanie programu nauczania - przekazanie dokumentu do personelu projektu
2. Przeprowadzenie 80 godzin zajęć w zakresie programowania i obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie CNC dla uczniów lub uczennic ZSMI w oparciu o opracowany program nauczania - średnio po 2 godziny tygodniowo w okresach:
- październik 2013 r. - grudzień 2013 r. = 30 godzin
- styczeń 2014 r. - czerwiec 2014 r. = 50 godzin

Cele ogólne zajęć (nabycie umiejętności oraz wiedzy przez uczniów lub uczennice):
- zasady BHP w pracy z obrabiarkami CNC
- stosowanie programów komputerowych wspomagających wykonywanie zadań
- zapoznanie z układami sterowania obrabiarek
- zapoznanie z dokumentacją technologiczną obrabiarek sterowanych numerycznie
- ustawianie parametrów i nadzorowanie prac obrabiarki sterowanej numerycznie,
- nastawianie parametrów pracy poszczególnych narzędzi obrabiarki,
- mocowanie obrabianych przedmiotów w uchwycie,
- uruchamianie i zatrzymywania obrabiarki sterowane numerycznie,
- wykrywanie nieprawidłowości w pracy obrabiarki sterowanej numerycznie i usuwania drobnych usterek,
- obsługiwanie przyrządów i aparatury pomiarowej do sprawdzania jakości wykonanej obróbki (dokładność kształtów, wymiarów),
- konserwowanie obsługiwanej obrabiarki sterowanej numerycznie, urządzeń i przyrządów,
- wytwarzanie na obrabiarce sterowanej numerycznie części maszynowych na podstawie dostarczonej dokumentacji technologicznej i programu obróbki.

Rezultaty do osiągnięcia:
- wzrost kompetencji kluczowych (porozumiewanie się w języku ojczystym, kompetencje matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo-techniczne, kompetencje informatyczne, umiejętność uczenia się, kompetencje społeczne i obywatelskie) i zawodowych (umiejętności praktyczne z zakresu użytkowania obrabiarek skrawających) u co najmniej 85% uczniów i uczennic objętych zajęciami
- przeprowadzenie dla uczestników i uczestniczek próbnego egzaminu zawodowego z zakresu kwalifikacji nr M.19 Użytkowanie obrabiarek skrawających zgodnie z klasyfikacją zawodów szkolnictwa zawodowego
- uzyskanie pozytywnego wyniku próbnego egzaminu zawodowego przez co najmniej 80% uczniów i uczennic objętych zajęciami
- przygotowanie modeli dydaktycznych trzech wybranych części maszyn wraz z dokumentacją technologiczną (wykonanie i umieszczenie ich w pracowni)

Miejsce prowadzenia zajęć: Centrum Kształcenia Praktycznego w Lęborku przy PCE - ZSP

Kody CPV:
800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
802000006 (Usługi szkolnictwa średniego)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
803100000 (Usługi edukacji młodzieży)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
804100001 (Różne usługi szkolne)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
805210002 (Usługi opracowywania programów szkoleniowych)

Czas: D

Data zakończenia: 20/06/2014

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 2

Nazwa:
Opracowanie programu nauczania i przeprowadzenie cyklu zajęć pozaszkolnych w zakresie energetyki odnawialnej dla 10 uczniów lub uczennic Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku w wymiarze 64 godzin

Opis:
Przedmiot zamówienia obejmuje:
1. Opracowanie programu nauczania- przekazanie dokumentu do personelu projektu
2. Przeprowadzenie 64 godzin zajęć w zakresie zajęć z energetyki odnawialnej dla uczniów lub uczennic ZSMI w oparciu o opracowany program nauczania - średnio po 2 godziny tygodniowo w okresach:
- październik 2013 r. - grudzień 2013 r. = 24 godziny
- styczeń 2014 r. - czerwiec 2014 r. = 40 godzin

Cele ogólne zajęć (nabycie umiejętności oraz wiedzy przez uczniów lub uczennice):
- określanie cech i parametrów jakościowych określonych rodzajów energii odnawialnej,
- charakteryzowanie sposobów wykorzystywania energii słonecznej, geotermalnej, wiatru, wody oraz biomasy,
- przedstawianie technologii pozyskiwania i przetwarzania energii słonecznej oraz budowy i zasad działania ogniwa fotowoltaicznego,
- przedstawianie technologii pozyskiwania i przetwarzania energii wiatru oraz budowy i zasad działania turbiny wiatrowej,
- przedstawianie technologii pozyskiwania i przetwarzania energii w ogniwie paliwowym oraz budowy i zasad działania ogniw paliwowych,
- rozróżnianie rodzajów prac związanych z organizacją montażu urządzeń i systemów energetyki odnawialnej,
- wskazanie rodzajów wskaźników efektywności energetycznej dla urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

Rezultaty do osiągnięcia:
- wzrost kompetencji kluczowych (porozumiewanie się w języku ojczystym, kompetencje matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo-techniczne, kompetencje informatyczne, umiejętność uczenia się, Kompetencje społeczne i obywatelskie) i zawodowych (wiedza z zakresu energetyki odnawialnej) u co najmniej 85% uczniów i uczennic objętych zajęciami
- przygotowanie i wydruk 4 plansz poglądowych: ogniw fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych, turbin wiatrowych, turbin wodnych

Miejsce prowadzenia zajęć: Zespół Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku

Kody CPV:
800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
802000006 (Usługi szkolnictwa średniego)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
803100000 (Usługi edukacji młodzieży)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
804100001 (Różne usługi szkolne)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
805210002 (Usługi opracowywania programów szkoleniowych)

Czas: D

Data zakończenia: 20/06/2014

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 3

Nazwa:
Opracowanie programu nauczania i przeprowadzenie cyklu zajęć pozaszkolnych w zakresie układów elektrycznych dla 14 uczniów lub uczennic Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku w wymiarze 40 godzin

Opis:
Przedmiot zamówienia obejmuje:
1. Opracowanie programu nauczania- przekazanie dokumentu do personelu projektu
2. Przeprowadzenie 40 godzin zajęć w zakresie układów elektrycznych dla uczniów lub uczennic ZSMI w oparciu o opracowany program nauczania w okresach:
- październik 2013 r. - grudzień 2013 r. = 15 godzin
- styczeń 2014 r. - czerwiec 2014 r. = 25 godzin

Cele ogólne zajęć( nabycie umiejętności oraz wiedzy przez uczniów lub uczennice):
- analizowanie obwodów prądu stałego i przemiennego jednofazowego,
- analizowanie wybranych obwodów magnetycznych,
- analizowanie opisu działania wybranych elementów i obwodów elektronicznych,
- formułowanie i posługiwanie się podstawowymi prawami obowiązującymi w elektrotechnice.

Rezultaty do osiągnięcia:
- wzrost kompetencji kluczowych (porozumiewanie się w języku ojczystym, kompetencje matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo-techniczne, kompetencje informatyczne, umiejętność uczenia się, Kompetencje społeczne i obywatelskie) i zawodowych (wiedza z zakresu układów elektrycznych) u co najmniej 85% uczniów i uczennic objętych zajęciami
- przygotowanie płytek do ćwiczeń (zgodnie z zaistniałymi potrzebami)

Miejsce prowadzenia zajęć: Zespół Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku

Kody CPV:
800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
802000006 (Usługi szkolnictwa średniego)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
803100000 (Usługi edukacji młodzieży)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
804100001 (Różne usługi szkolne)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
805210002 (Usługi opracowywania programów szkoleniowych)

Czas: D

Data zakończenia: 20/06/2014

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 4

Nazwa:
Opracowanie programu nauczania i przeprowadzenie cyklu zajęć pozaszkolnych w zakresie układów teleinformatycznych dla 14 uczniów lub uczennic Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku w wymiarze 40 godzin

Opis:
Przedmiot zamówienia obejmuje:
1. Opracowanie programu nauczania- przekazanie dokumentu do personelu projektu
2. Przeprowadzenie 40 godzin zajęć w zakresie układów teleinformatycznych dla uczniów lub uczennic ZSMI w oparciu o opracowany program nauczania w okresach:
- październik 2013 r. - grudzień 2013 r. = 15 godzin
- styczeń 2014 r. - czerwiec 2014 r. = 25 godzin

Cele ogólne zajęć( nabycie umiejętności oraz wiedzy przez uczniów lub uczennice):
- scharakteryzowanie budowy, zasad i właściwego działania urządzeń sieci przewodowych,
- scharakteryzowanie budowy, zasad i właściwego działania urządzeń sieci bezprzewodowych,
- scharakteryzowanie pojęcia: topologia sieci, środowisko sieciowe (peer to peer, klient-serwer), sieć LAN, ramka,
- wyjaśnianie zasady działania urządzeń dostępowych,
- zdefiniowanie pojęcia: okablowanie strukturalne, architektura sieciowa, punkt dystrybucyjny, punkt elektryczno-logiczny,
- dobieranie elementów komputerowej sieci strukturalnej do określonej architektury sieci,
- zdolność połączenia urządzenia poprzez sieć.

Rezultaty do osiągnięcia:
- wzrost kompetencji kluczowych (porozumiewanie się w języku ojczystym, kompetencje matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo-techniczne, kompetencje informatyczne, umiejętność uczenia się, Kompetencje społeczne i obywatelskie) i zawodowych (wiedza z zakresu układów teleinformatycznych) u co najmniej 85% uczniów i uczennic objętych zajęciami
- przygotowanie płytek do ćwiczeń (zgodnie z zaistniałymi potrzebami)

Miejsce prowadzenia zajęć: Zespół Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku

Kody CPV:
800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
802000006 (Usługi szkolnictwa średniego)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
803100000 (Usługi edukacji młodzieży)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
804100001 (Różne usługi szkolne)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
805210002 (Usługi opracowywania programów szkoleniowych)

Czas: D

Data zakończenia: 20/06/2014

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 5

Nazwa:
Opracowanie programu nauczania i przeprowadzenie cyklu zajęć pozaszkolnych dla 8 uczniów lub uczennic Powiatowego Centrum Edukacyjnego - Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lęborku w zakresie kółka gastronomicznego w wymiarze 64 godzin

Opis:
Przedmiot zamówienia obejmuje:
1. Opracowanie programu nauczania- przekazanie dokumentu do personelu projektu
2. Przeprowadzenie 64 godzin zajęć w zakresie kółka gastronomicznego dla uczniów lub uczennic PCE-ZSP w oparciu o opracowany program nauczania - średnio po 2 godziny tygodniowo w okresach:
- październik 2013 r.- grudzień 2013 r.= 24 godziny
- styczeń 2014 r. - czerwiec 2014 r. = 40 godzin
3. Pomoc nauczyciela oraz uczestników i uczestniczek kółka gastronomicznego przy organizacji i przeprowadzeniu dwóch spotkań integracyjnych organizowanych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lęborku, wstępnie zaplanowanych następująco:
- Świąteczne Spotkanie Rodzinnej Pieczy Zastępczej - dla około 60 osób - dnia 17.12.2013 roku (wtorek), godz. 16.00-18.00 w GOK w Nowej Wsi Lęborskiej
- Piknik Rodzinnej Pieczy Zastępczej (z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego - 30.05.2013r. i Dnia Dziecka - 01.06.2013r.) - dla około 80 osób - 31.05.2013 (sobota) 12.00-15.00 (miejsce - najprawdopodobniej Nadleśnictwo Drętowo)

Cele ogólne zajęć ( nabycie umiejętności oraz wiedzy przez uczniów lub uczennice):
- kompetencje w zakresie bezpiecznego wykonywania zadań zawodowych zgodnie z przepisami bhp, w tym Dobrej Praktyki Higienicznej,
- kompetencje w zakresie stosowania technik wykonania potraw zgodnie ze sposobem ich sporządzania oraz przestrzegania procedur Dobrej Praktyki Produkcyjnej,
- kompetencje w zakresie sporządzania i przygotowania potraw do ekspedycji,
- umiejętność sporządzania potraw typowych dla kuchni regionu,
- umiejętność dokonania oceny organoleptycznej.

Rezultaty do osiągnięcia:
- wzrost kompetencji kluczowych (porozumiewanie się w języku ojczystym, umiejętność uczenia się, kompetencje społeczne i obywatelskie, inicjatywność i przedsiębiorczość) i zawodowych (wiedza i umiejętności praktyczne z zakresu usług gastronomicznych) u co najmniej 85% uczniów i uczennic objętych zajęciami
- zorganizowanie i przeprowadzenie dwóch spotkań integracyjnych dla osób potrzebujących we współpracy z kółkiem dziennikarskim - spotkania dla podopiecznych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lęborku
- stworzenie skoroszytu z przepisami potraw sporządzanych w ramach zajęć, wykorzystywany następnie jako pomoc dydaktyczna do lekcji.

Miejsce prowadzenia zajęć: Powiatowe Centrum Edukacyjne - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lęborku

Kody CPV:
800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
802000006 (Usługi szkolnictwa średniego)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
803100000 (Usługi edukacji młodzieży)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
804100001 (Różne usługi szkolne)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
805210002 (Usługi opracowywania programów szkoleniowych)

Czas: D

Data zakończenia: 20/06/2014

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 6

Nazwa:
Opracowanie programu nauczania i przeprowadzenie cyklu zajęć pozaszkolnych dla 8 uczniów lub uczennic Powiatowego Centrum Edukacyjnego - Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lęborku w zakresie kółka dziennikarskiego w wymiarze 64 godzin

Opis:
Przedmiot zamówienia obejmuje:
1. Opracowanie programu nauczania- przekazanie dokumentu do personelu projektu
2. Przeprowadzenie 64 godzin zajęć w zakresie kółka dziennikarskiego dla uczniów lub uczennic PCE-ZSP w oparciu o opracowany program nauczania - średnio po 2 godziny tygodniowo w okresach:
- październik 2013 r.- grudzień 2013 r.= 24 godziny
- styczeń 2014 r. - czerwiec 2014 r. = 40 godzin
3. Pomoc nauczyciela oraz uczestników i uczestniczek kółka dziennikarskiego przy organizacji i przeprowadzeniu dwóch spotkań integracyjnych organizowanych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lęborku, wstępnie zaplanowanych następująco:
- Świąteczne Spotkanie Rodzinnej Pieczy Zastępczej - dla około 60 osób - dnia 17.12.2013 roku (wtorek), godz. 16.00-18.00 w GOK w Nowej Wsi Lęborskiej
- Piknik Rodzinnej Pieczy Zastępczej (z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego - 30.05.2013r. i Dnia Dziecka - 01.06.2013r.) - dla około 80 osób - 31.05.2013 (sobota) 12.00-15.00 (miejsce - najprawdopodobniej Nadleśnictwo Drętowo)

Cele ogólne zajęć (nabycie umiejętności oraz wiedzy przez uczniów lub uczennice):
- porozumiewanie się w języku ojczystym,
- świadomość i ekspresja kulturalna,
- rozwijanie kreatywności,
- poznawanie mowy ciała,
- umiejętność wykonywania reportażu, nakręcania klipów,
- umiejętność zdobywania materiału prasowego,
- umiejętność radzenia sobie w kontaktach z innymi ludźmi,
- szlifowanie warsztatu poprawnego pisania,
- umiejętność wykorzystania Internetu w kontaktach,
- publikowanie zdjęć i artykułów na serwisach internetowych i w gazetach.

Rezultaty do osiągnięcia:
- wzrost kompetencji kluczowych (porozumiewanie się w języku ojczystym, umiejętność uczenia się, kompetencje społeczne i obywatelskie, kompetencje informatyczne, inicjatywność i przedsiębiorczość, świadomość i ekspresja kulturalna) u co najmniej 85% uczniów i uczennic objętych zajęciami
- zorganizowanie i przeprowadzenie dwóch spotkań integracyjnych dla osób potrzebujących we współpracy z kółkiem gastronomicznym - spotkania dla podopiecznych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lęborku
- relacja zamieszczona w mediach z dwóch spotkań integracyjnych zorganizowanych z kółkiem gastronomicznym
- stworzenie artykułów prasowych i bloga w Internecie dot. prowadzonych zajęć dziennikarskich.

Miejsce prowadzenia zajęć: Powiatowe Centrum Edukacyjne - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lęborku

Kody CPV:
800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
802000006 (Usługi szkolnictwa średniego)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
803100000 (Usługi edukacji młodzieży)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
804100001 (Różne usługi szkolne)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
805210002 (Usługi opracowywania programów szkoleniowych)

Czas: D

Data zakończenia: 20/06/2014

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 7

Nazwa:
Opracowanie programu nauczania i przeprowadzenie cyklu zajęć pozaszkolnych w zakresie kółka sportowego (piłka siatkowa, piłka nożna) dla 8 uczniów lub uczennic Powiatowego Centrum Edukacyjnego - Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lęborku w wymiarze 64 godzin

Opis:
Zakres rodzajowy tj. piłka siatkowa i/lub piłka nożna będzie uzależniony od predyspozycji i potrzeb uczestników lub uczestniczek zajęć.

Przedmiot zamówienia obejmuje:
1. Opracowanie programu nauczania- przekazanie dokumentu do personelu projektu
2. Przeprowadzenie 64 godzin zajęć w zakresie kółka sportowego dla uczniów lub uczennic z PCE-ZSP w oparciu o opracowany program nauczania - średnio po 2 godziny tygodniowo w okresach:
- październik 2013 r. - grudzień 2013 r. = 24 godziny
- styczeń 2014 r. - czerwiec 2014 r. = 40 godzin

Cele ogólne zajęć ( nabycie umiejętności oraz wiedzy przez uczniów lub uczennice):
- wykształcenie u ucznia postaw moralnych i społecznych: wytrwałości, systematyczności, odpowiedzialności za siebie i innych, samodyscypliny,
- wykształcenie u uczniów i uczennic kompetencji kluczowych niezbędnych w życiu rodzinnym i zawodowym: kompetencje społeczne i obywatelskie - zasady postępowania, brak agresji, rozładowanie emocji; umiejętność pracy w zespole (gry zespołowe)
- rozwijanie u uczniów i uczennic kompetencji zawodowych - sprawność fizyczna wymagana w pracy zawodowej
- wykształcenie motywacji do podejmowania samodzielnych działań na rzecz harmonijnego rozwoju fizycznego,
- nabycie umiejętności wykonywania i wykorzystywania ćwiczeń z obciążeniem celem harmonijnego rozwoju fizycznego oraz poprawy zdrowia: kondycji fizycznej, wydajności krążeniowo- tlenowej, układu kostno - mięśniowego,
- kształtowanie koordynacji ruchowej, zręczności, zwinności ćwiczebnych,
- nabycie umiejętności technicznych i taktycznych w grach zespołowych.

Rezultaty do osiągnięcia:
- wzrost kompetencji kluczowych (porozumiewanie się w języku ojczystym, kompetencje społeczne i obywatelskie) u co najmniej 85% uczniów i uczennic objętych zajęciami
- rozgrywki sportowe podczas dnia sportu w szkole, w których będą uczestniczyli uczniowie z koła sportowego.

Miejsce prowadzenia zajęć: Powiatowe Centrum Edukacyjne - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lęborku

Kody CPV:
800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
802000006 (Usługi szkolnictwa średniego)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
803100000 (Usługi edukacji młodzieży)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
804100001 (Różne usługi szkolne)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
805210002 (Usługi opracowywania programów szkoleniowych)

Czas: D

Data zakończenia: 20/06/2014

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 8

Nazwa:
Opracowanie programu nauczania i przeprowadzenie cyklu zajęć pozaszkolnych w zakresie kółka sportowego (siłownia, aerobik) dla 8 uczniów lub uczennic w Powiatowego Centrum Edukacyjnego - Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lęborku w wymiarze 64 godzin

Opis:
Zakres rodzajowy tj. siłownia i/lub aerobik będzie uzależniony od predyspozycji i potrzeb uczestników lub uczestniczek zajęć.

Przedmiot zamówienia obejmuje:
1. Opracowanie programu nauczania- przekazanie dokumentu do personelu projektu
2. Przeprowadzenie 64 godzin zajęć w zakresie kółka sportowego dla uczniów lub uczennic z PCE-ZSP w oparciu o opracowany program nauczania - średnio po 2 godziny tygodniowo w okresach:
- październik 2013 r. - grudzień 2013 r. = 24 godziny
- styczeń 2014 r. - czerwiec 2014 r. = 40 godzin

Cele ogólne zajęć ( nabycie umiejętności oraz wiedzy przez uczniów lub uczennice):
- wykształcenie u ucznia postaw moralnych i społecznych: wytrwałości, systematyczności, odpowiedzialności za siebie i innych, samodyscypliny,
- wykształcenie u uczniów i uczennic kompetencji kluczowych niezbędnych w życiu rodzinnym i zawodowym: kompetencje społeczne i obywatelskie - zasady postępowania, brak agresji, rozładowanie emocji; umiejętność pracy w zespole (gry zespołowe)
- rozwijanie u uczniów i uczennic kompetencji zawodowych - sprawność fizyczna wymagana w pracy zawodowej
- wykształcenie motywacji do podejmowania samodzielnych działań na rzecz harmonijnego rozwoju fizycznego,
- nabycie umiejętności wykonywania i wykorzystywania ćwiczeń z obciążeniem celem harmonijnego rozwoju fizycznego oraz poprawy zdrowia: kondycji fizycznej, wydajności krążeniowo- tlenowej, układu kostno - mięśniowego,
- kształtowanie koordynacji ruchowej, zręczności, zwinności ćwiczebnych,
- nabycie umiejętności technicznych i taktycznych w grach zespołowych.

Rezultaty do osiągnięcia:
- wzrost kompetencji kluczowych (porozumiewanie się w języku ojczystym, kompetencje społeczne i obywatelskie) u co najmniej 85% uczniów i uczennic objętych zajęciami
- rozgrywki sportowe podczas dnia sportu w szkole, w których będą uczestniczyli uczniowie z koła sportowego.

Miejsce prowadzenia zajęć: Powiatowe Centrum Edukacyjne - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lęborku

Kody CPV:
800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
802000006 (Usługi szkolnictwa średniego)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
803100000 (Usługi edukacji młodzieży)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
804100001 (Różne usługi szkolne)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
805210002 (Usługi opracowywania programów szkoleniowych)

Czas: D

Data zakończenia: 20/06/2014

Kod kryterium cenowe: A

Kody CPV:
800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
802000006 (Usługi szkolnictwa średniego)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
803100000 (Usługi edukacji młodzieży)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
804100001 (Różne usługi szkolne)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
805210002 (Usługi opracowywania programów szkoleniowych)

Podobne przetargi

147886 / 2013-04-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto SÅ‚upsk - SÅ‚upsk (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Zakup usług wsparcia psychologiczno - pedagogicznego dla dzieci i młodzieży i mieszkańców obszaru rewitalizowanego oraz zajęć sportowo-rekreacyjnych i świetlicowych w ramach realizacji projektu Rewitalizacja Traktu Książęcego w Słupsku w obrębie I obszaru Lokalnego programu Rewitalizacji Miasta Słupska na lata 2009-2015 - nauczyciel świetlicy środowiskowej

56380 / 2013-02-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłaninie - Starzyno (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Wybór opiekunów-wychowawców na potrzeby projektu pn. Podniesienie atrakcyjności kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłaninie

14291 / 2012-01-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Liniewo - Liniewo (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Wyrównywanie szans edukacyjno - rozwojowych dzieci klas I- III SP Gminy Liniewo

446606 / 2013-10-31 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy - Suchy DÄ…b (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Realizacja zajęć dla beneficjentów projektu pn. Wiedza paszportem do przyszłości dofinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet: IX -Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie: 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie: 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych

263470 / 2014-08-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Lęborku - Lębork (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Opracowanie programu nauczania i przeprowadzenie cyklu zajęć pozalekcyjnych z języka angielskiego na rok szkolny 2014/2015 w ramach projektu pn. Tandemem do świetlanej przyszłości współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

380192 / 2013-09-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu Starogardzkiego - Starogard Gdański (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Szkolny Organizator Rozwoju Edukacji w ramach projektu Nauczyciel na miarę czasów współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013, Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół.

353690 / 2011-10-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Sulęczyno - Sulęczyno (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Zakup usług edukacyjnych w ramach projektu systemowego pt. Mały Prymus - Wyrównywanie szans edukacyjno - rozwojowych dzieci klas I- III szkół podstawowych z Gminy Sulęczyno

110684 / 2010-04-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejsko-Gminny Zespół Oświaty w Sztumie - Sztum (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Usługi edukacyjne: prowadzenie zajęć pozalekcyjnych oraz dydaktyczno wyrównawczych dla uczniów Miasta i Gminy Sztum oraz Miasta i Gminy Dzierzgoń

180940 / 2012-05-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto i Gmina Sztum - Sztum (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Świadczenie usług edukacyjnych w ramach projektu pn. Równy start w przyszłość - czyli programy rozwojowe szkół obejmujące zajęcia pozalekcyjne dla uczniów z terenu Miasta i Gminy Sztum oraz Miasta i Gminy Dzierzgoń

223837 / 2012-10-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Samorząd Województwa Pomorskiego - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Organizacja obozu naukowego dla 20 wyróżnionych stypendystów projektu pn. Pomorskie - dobry kurs na edukację. Program pomocy stypendialnej dla uczniów szczególnie uzdolnionych z obszaru województwa pomorskiego, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - Poddziałanie 9.1.3 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 - 2013

267296 / 2014-08-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Lęborku - Lębork (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Opracowanie programu nauczania i przeprowadzenie cyklu zajęć pozaszkolnych w zakresie kółka dziennikarskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Lęborku na rok szkolny 2014/2015 w ramach projektu Tandemem do świetlanej przyszłości współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

246501 / 2014-11-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kartuzy - Kartuzy (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
ORGANIZACJA EDUKACYJNYCH ZAJĘĆ WYJAZDOWYCH - OBOZU JĘZYKOWEGO W RAMACH PROJEKTU SZKOŁA DAJE WIĘCEJ - ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE DLA UCZNIÓW ZE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH GMINY KARTUZY

89183 / 2010-04-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejsko-Gminny Zespół Oświaty w Sztumie - Sztum (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Usługi edukacyjne: prowadzenie zajęć pozalekcyjnych oraz dydaktyczno wyrównawczych dla uczniów Miasta i Gminy Sztum oraz Miasta i Gminy Dzierzgoń

175439 / 2012-08-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Kwidzynie - Kwidzyn (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Przetarg nieograniczony na usługę edukacyjną w ramach realizacji projektu: Uwierz w siebie - zajęcia pozalekcyjne i pozaszkolne dla uczniów specjalnych ośrodków szkolno - wychowawczych Powiatu Kwidzyńskiego

306426 / 2012-08-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Centrum Kształcenia Ustawicznego - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Przeprowadzenie 4 dniowych warsztatów Przygotowanie do matury z języka obcego z elementami warsztatów z rynku pracy, w wymiarze 80 godzin języka obcego niemieckiego i rosyjskiego oraz 20 godzin zajęć z doradcą zawodowym, w ramach projektu Kontynuacja nauki języka rosyjskiego niemieckiego oknem do matury.

122446 / 2012-04-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Dzierzgonia - Dzierzgoń (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Usługa edukacyjna na realizację projektu Coraz lepsi - Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I - III szkół podstawowych w gminie Dzierzgoń

106458 / 2015-05-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Lębork - Lębork (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
organizacja warsztatów edukacyjnych dla uczniów/uczennic lęborskich szkół podstawowych i gimnazjów.

34754 / 2012-02-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Żukowo - Żukowo (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Świadczenie usług edukacyjnych polegających na przeprowadzeniu zajęć dodatkowych dla dzieci z klas I-III publicznych szkół podstawowych z terenu Gminy Żukowo w okresie od dnia zawarcia umowy do 30 czerwca 2012r..

33223 / 2013-03-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Kwidzynie - Kwidzyn (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Przetarg nieograniczony na usługu edukacyjne w ramach realizacji projektu: Uwierz w siebie - zajęcia pozalekcyjne i pozaszkolne dla uczniów specjalnych ośrodków szkolno - wychowawczych Powiatu Kwidzyńskiego

89255 / 2010-04-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejsko-Gminny Zespół Oświaty w Sztumie - Sztum (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Usługi edukacyjne: prowadzenie zajęć pozalekcyjnych oraz dydaktyczno wyrównawczych dla uczniów Miasta i Gminy Sztum oraz Miasta i Gminy Dzierzgoń

280514 / 2011-09-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Sierakowice - Sierakowice (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Świadczenie usług polegających na prowadzeniu zajęć rozwijających zainteresowania uczniów wybitnie uzdolnionych w zakresie języka polskiego w szkołach podstawowych w : GOWIDLINIE, ŁYSNIEWIE, MOJUSZU, SIERAKOWICACH w ramach projektu pt.: : Intelekt - wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów klas I-III szkół podstawowych w gminie Sierakowice współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.