Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

173204 / 2013-04-30 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Niegowa (Niegowa)

Świadczenie usług odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu Gminy Niegowa

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie usług na terenie Gminy Niegowa polegających na odbiorze, transporcie i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z terenu nieruchomości zamieszkałych, obejmujące 20 miejscowości. 3.2. Na dzień 31 grudnia 2012r wg statystyki ludności, na terenie Gminy Niegowa zameldowanych było 5756 osób. Z przeprowadzonego badania wynika, że ilość osób mieszkujących różni się od liczby osób zameldowanych. Szacunkowa liczba mieszkańców, którzy będą objęci usługą wynosi 5166, szacunkowa liczba gospodarstw 1359. Wykaz miejscowości określający szacunkową liczbę osób, gospodarstw, ilość i pojemność pojemników do odbioru odpadów pozostałych po segregacji stanowi załącznik nr 8 do SIWZ. 3.3. Ze złożonych przez przedsiębiorców odbierających odpady z terenu gminy Niegowa sprawozdań wynika, że: roczna ilość odpadów wytworzonych w 2012 roku to: 442,7 Mg., w tym ilość odebranych odpadów niesegregowanych 420,50Mg, ilość odpadów segregowanych to 22,20 Mg, przy czym liczba właścicieli od których zebrano odpady to 1052, co daje ok. 77% wszystkich gospodarstw zlokalizowanych na terenie gminy. Faktyczne ilości odpadów mogą nie pokrywać się z podanymi przez Zamawiającego. Z tego tytułu wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia. Długość dróg w gminie ok. 90 km. Zamawiający proponuje przeprowadzenie wizji lokalnej w terenie w celu zapoznania się z trasami przejazdu i prawidłowym dokonaniem wyceny usługi. 3.4 Zamówienie obejmuje:
1. Odbiór bezpośrednio z nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy selektywnie zbieranych odpadów komunalnych: a) gromadzonych w systemie pojemnikowo-workowym - szkło, - tworzywa sztuczne, - odpady zielone, - pozostałe po segregacji odpady komunalne.
b) zorganizowania w ramach tzw. wystawki zbiórki odpadów następujących frakcji: - meble i inne odpady wielkogabarytowe,
- zużyte opony, - zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny
Nie będą odbierane odpady ciekłe, odpady nieznanego pochodzenia, odpady o składzie niezgodnym z wymaganiami przy obrocie odpadami. Zbiórka, wywóz i zagospodarowanie odpadów powinno się odbywać zgodnie z wytycznymi Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami, Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Niegowa oraz obowiązującymi przepisami prawa polskiego. 2. Wyposażenie wskazanych przez Gminę nieruchomości zamieszkałych w pojemniki na odpady pozostałe po segregacji i worki na odpady szkła, tworzyw sztucznych i zielonych pozostałe po segregacji spełniające wymagania określone w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Niegowa, zgodnie z następującymi zasadami:
a) ilość i pojemność urządzeń do gromadzenia odpadów pozostałych po segregacji, w które Wykonawca wyposaża zamieszkałe nieruchomości, musi być dostosowana do liczby obsługiwanych mieszkańców:
-nie więcej niż dwie osoby - minimalna pojemność 120 l,
-nie mniej niż 3 osoby i nie więcej niż 5 osób - minimalna pojemność łączna 240 l,
- nie mniej niż 6 osób i nie więcej niż 9 osób - minimalna pojemność łączna 360 l,
-nie mniej niż 10 osób i nie więcej niż 13 osób - minimalna pojemność łączna 480 l,
- w przypadku większej ilości osób niż 13 - właściciel nieruchomości zobowiązany jest zapewnić na nieruchomości pojemniki o łącznej pojemności 720 l.
b) w I miesiącu funkcjonowania systemu worki do gromadzenia odpadów szkła, tworzyw sztucznych i zielonych, po 2 szt. na gospodarstwo na każdą frakcję, w kolorach wskazanych w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Niegowa a w kolejnych miesiącach w ilości równej liczbie wystawionych w dniu odbioru zapełnionych worków z poszczególnych frakcji odpadów. Ponadto Wykonawca odbierze wystawione w przezroczystych workach (zakupionych przez mieszkańców we własnym zakresie), zgodnie z harmonogramem odpady komunalne zbierane w sposób selektywny u źródła: szkło, tworzywa sztuczne, zielone przy założeniu braku limitu ilości odbieranych suchych odpadów segregowanych.
c) Wykonawca jest zobowiązany wyposażyć na własny koszt nieruchomości zamieszkałe w worki i pojemniki, stanowiące własność Wykonawcy do dnia 30.06.2013 r. Zamawiający przekaże Wykonawcy najpóźniej do 20.06.2013 r. (utworzony na podstawie zebranych deklaracji) wykaz adresów nieruchomości objętych zamówieniem, które należy wyposażyć w worki i pojemniki. W następnych miesiącach, w przypadku zaistnienia zmiany w wykazie nieruchomości, Zamawiający przekaże do siedziby Wykonawcy wykaz z naniesionymi zmianami, do końca miesiąca poprzedzającego odbiór.
3. Odbiór odpadów określonych w pkt. 1, będzie realizowany wg harmonogramu przygotowanego przez Wykonawcę, na następujących zasadach:
a) zgromadzone w pojemnikach odpady komunalne pozostałe po segregacji odbierane będą od właścicieli nieruchomości zamieszkałych: - raz w miesiącu
b) zgromadzone w workach i pojemnikach odpady zbierane w sposób selektywny: tworzywa sztuczne, szkło, odbierane będą od właścicieli nieruchomości zamieszkałych: - raz na 3 miesiące
c) zgromadzone w workach i pojemnikach odpady zielone selektywnie zbierane odbierane będą od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w okresie od 1 kwietnia do 30 listopada: - raz na 3 miesiące
d) odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz zużyte opony, z nieruchomości zamieszkałych odbierane będą w nielimitowanych ilościach w formie wystawki 1 raz w roku.
4. Odbiór odpadów poza terminami określonymi w harmonogramie w przypadku gdy ich pozostawienie zagrażałoby życiu lub zdrowiu mieszkańców.
5. Projekt harmonogramu o którym mowa w pkt.3, Wykonawca przedstawi do zatwierdzenia Zamawiającemu:
a) w ciągu 7 dni od momentu otrzymania od Zamawiającego adresów nieruchomości, w II półroczu 2013 r., b) do 01.12.2013 r. harmonogram na 2014 r.,
c) do 01.12.2014r. harmonogram na 2015 r.
6. Utworzenie i obsługę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w którym nieodpłatnie ( z zastrzeżeniem ust.7) będą odbierane odpady od mieszkańców gminy Niegowa, zwanego dalej punktem, zlokalizowanego na terenie gminy, w miejscu wskazanym przez Zamawiającego, chyba że Wykonawca posiada teren, do którego posiada tytuł prawny, w odległości nie większej niż 5 km od siedziby Urzędu Gminy Niegowa, spełniającego następujące warunki:
a) Punkt musi być zorganizowany wg obowiązujących przepisów oraz wymagań zawartych w specyfikacji najpóźniej do 30 czerwca 2013 r., przy czym Zamawiający dopuszcza w okresie do uruchomienia stacjonarnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, nie dłużej jednak niż do 31.12.2013, zorganizowanie równoważnego rozwiązania spełniającego wymagania ustawy z dnia 13.09.1996 o utrzymaniu czystości i porządku ( Dz. U. z 2012r. poz.391 ze zm.)
b) teren musi być utwardzony, skanalizowany, ogrodzony, oświetlony dozorowany, bądź monitorowany,
c) minimalne wyposażenie punktu to:
-14 pojemników do gromadzenia odpadów lub wydzielone segmenty do oddzielnego gromadzenia ww. wyselekcjonowanych frakcji odpadów,
- waga towarowa z ważnym świadectwem zgodności Głównego Urzędu Miar,
- monitoring bądź dozorca,
d) w punkcie przyjmowane będą bez limitu następujące frakcje odpadów:
- zielone i ogrodowe, - biodegradowalne, - papier, tektura, - tworzywa sztuczne,
- opakowania wielomateriałowe, - metale, - szkło, - zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, - wielkogabarytowe, - zużyte baterie i akumulatory, - zużyte opony,
- przeterminowane leki, - przeterminowane chemikalia,
e) W punkcie Wykonawca odbierze również od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Niegowa odpady komunalne zebrane w sposób selektywny: budowlane i rozbiórkowe z remontów prowadzonych samodzielnie w limicie 120 l na mieszkańca na rok.
7. Wykonawca ma obowiązek przyjąć wymienione w ust.3 pkt.3.4 ppkt.5 lit. d odpady dostarczone przez mieszkańca gminy Niegowa, po weryfikacji mieszkańca z wykazem przedłożonym Wykonawcy przez Zamawiającego. Dokonując odbioru poszczególnych frakcji wyselekcjonowanych odpadów, Wykonawca ma obowiązek zważyć i odnotować ją w ewidencji wraz ze wskazaniem posesji - właściciela nieruchomości. Wykonawca ma obowiązek wydać mieszkańcowi dokument potwierdzający przyjęcie jego odpadów do PSZOK. W przypadku gruzu Wykonawca ma obowiązek rejestrować ilości odpadu w ciągu roku dla każdego mieszkańca tak, aby nie został przekroczony limit 120 l na mieszkańca na rok.
8. Wykonawca odbierał będzie odpady zmieszane oraz odpady budowlane i remontowe wytworzone ponad limit 120 l na mieszkańca na rok przy czym usługa ta będzie dodatkowo płatna .Kosztów tych usług nie należy uwzględniać w cenie ofertowej za realizację przedmiotu zamówienia. Opłatę uiści właściciel nieruchomości.
9. Informację na temat miejsca utworzenia PSZOK Wykonawca podaje w formularzu ofertowym.
10. Wszelkie sprawy związane z uruchomieniem PSZOK leżą w gestii Wykonawcy.
3.5 Odpady komunalne segregowane i pozostałe po segregacji powinny być zbierane w systemie indywidualnym u źródła w zamkniętych i szczelnych pojemnikach lub workach plastikowych do tego celu przeznaczonych o odpowiedniej wytrzymałości zapewniającej bezpieczny z punktu widzenia technicznego i sanitarnego transport oraz ich odbiór z nieruchomości.
1.Odpady segregowane będą obierane innym środkiem transportu niż odpady pozostałe po segregacji aby uniemożliwić ich zmieszanie. Zakazuje się odbioru odpadów w niedziele oraz dni ustawowo wolne od pracy.
Wywozem i zagospodarowaniem odpadów objęte będą wyłącznie nieruchomości zamieszkałe ( z wyłączeniem podmiotów gospodarczych, instytucji itp.)
2. Właściciele nieruchomości, na których powstają odpady komunalne obowiązani będą do pozbywania się odpadów komunalnych z terenu nieruchomości w oparciu o następujący system segregacji: - pozostałe po segregacji odpady komunalne,
- szkło, - tworzywa sztuczne, - odpady zielone
3. Wykonawca jest zobowiązany dotrzeć do osób wytwarzających odpady lub do miejsc ich gromadzenia i zebrać odpady zgromadzone w workach foliowych lub pojemnikach.
4. Wykonawca sprawdza rzetelność segregacji odpadów przez gospodarstwa domowe.
5. Wykonawca zobowiązany jest do utrzymywania miejsc po odbiorze odpadów komunalnych w należytej czystości (sprzątanie miejsc po zabraniu odpadów ).
6. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia ilościowej i jakościowej ewidencji odpadów zgodnie z przepisami ustawy o odpadach oraz ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
3.6 Wykonawca jest zobowiązany, zgodnie z art. 9e ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. tj. z 2012 r. poz. 391 i 951), do:
1. Przekazywania odebranych od właścicieli nieruchomości selektywnie zebranych odpadów komunalnych do instalacji odzysku i unieszkodliwiania odpadów, zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, o której mowa w art. 7 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 o odpadach (Dz. U. z 2010 r. Nr 185 poz. 1243, ze zm.).
2. Przekazywania odebranych od właścicieli nieruchomości odpadów komunalnych, odpadów zielonych oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania do regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych.
3.7 Wykonawca jest zobowiązany do sporządzania kwartalnych sprawozdań i przekazywania ich Zamawiającemu w terminie do końca miesiąca następującego po kwartale, którego dotyczy , zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.(Dz. U. z 2012 r. poz. 391 i 951) 12 . Wykonywanie obowiązków wynikających z aktualnie obowiązujących ustaw i rozporządzeń w zakresie gospodarowania odpadami.
3.8 Wykonawca jest zobowiązany do osiągnięcia w danym roku kalendarzowym w odniesieniu do masy odebranych przez siebie odpadów komunalnych poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami papieru, metalu, tworzyw sztucznych, szkła, innych niż niebezpieczne odpadów budowlanych i rozbiórkowych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych,
3.9 Wykonawca jest zobowiązany do osiągnięcia w danym roku kalendarzowym w odniesieniu do masy odebranych przez siebie odpadów komunalnych poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 25 maja 2012 r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczania masy tych odpadów.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 173204

Data publikacji: 2013-04-30

Nazwa: Gmina Niegowa

Ulica: ul. Sobieskiego 1

Numer domu: 1

Miejscowość: Niegowa

Kod pocztowy: 42-320

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: 034 3151020, 3151048

Numer faxu: 034 3151020, 3151048

Regon: 00053997000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Świadczenie usług odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu Gminy Niegowa

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie usług na terenie Gminy Niegowa polegających na odbiorze, transporcie i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z terenu nieruchomości zamieszkałych, obejmujące 20 miejscowości. 3.2. Na dzień 31 grudnia 2012r wg statystyki ludności, na terenie Gminy Niegowa zameldowanych było 5756 osób. Z przeprowadzonego badania wynika, że ilość osób mieszkujących różni się od liczby osób zameldowanych. Szacunkowa liczba mieszkańców, którzy będą objęci usługą wynosi 5166, szacunkowa liczba gospodarstw 1359. Wykaz miejscowości określający szacunkową liczbę osób, gospodarstw, ilość i pojemność pojemników do odbioru odpadów pozostałych po segregacji stanowi załącznik nr 8 do SIWZ. 3.3. Ze złożonych przez przedsiębiorców odbierających odpady z terenu gminy Niegowa sprawozdań wynika, że: roczna ilość odpadów wytworzonych w 2012 roku to: 442,7 Mg., w tym ilość odebranych odpadów niesegregowanych 420,50Mg, ilość odpadów segregowanych to 22,20 Mg, przy czym liczba właścicieli od których zebrano odpady to 1052, co daje ok. 77% wszystkich gospodarstw zlokalizowanych na terenie gminy. Faktyczne ilości odpadów mogą nie pokrywać się z podanymi przez Zamawiającego. Z tego tytułu wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia. Długość dróg w gminie ok. 90 km. Zamawiający proponuje przeprowadzenie wizji lokalnej w terenie w celu zapoznania się z trasami przejazdu i prawidłowym dokonaniem wyceny usługi. 3.4 Zamówienie obejmuje:
1. Odbiór bezpośrednio z nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy selektywnie zbieranych odpadów komunalnych: a) gromadzonych w systemie pojemnikowo-workowym - szkło, - tworzywa sztuczne, - odpady zielone, - pozostałe po segregacji odpady komunalne.
b) zorganizowania w ramach tzw. wystawki zbiórki odpadów następujących frakcji: - meble i inne odpady wielkogabarytowe,
- zużyte opony, - zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny
Nie będą odbierane odpady ciekłe, odpady nieznanego pochodzenia, odpady o składzie niezgodnym z wymaganiami przy obrocie odpadami. Zbiórka, wywóz i zagospodarowanie odpadów powinno się odbywać zgodnie z wytycznymi Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami, Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Niegowa oraz obowiązującymi przepisami prawa polskiego. 2. Wyposażenie wskazanych przez Gminę nieruchomości zamieszkałych w pojemniki na odpady pozostałe po segregacji i worki na odpady szkła, tworzyw sztucznych i zielonych pozostałe po segregacji spełniające wymagania określone w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Niegowa, zgodnie z następującymi zasadami:
a) ilość i pojemność urządzeń do gromadzenia odpadów pozostałych po segregacji, w które Wykonawca wyposaża zamieszkałe nieruchomości, musi być dostosowana do liczby obsługiwanych mieszkańców:
-nie więcej niż dwie osoby - minimalna pojemność 120 l,
-nie mniej niż 3 osoby i nie więcej niż 5 osób - minimalna pojemność łączna 240 l,
- nie mniej niż 6 osób i nie więcej niż 9 osób - minimalna pojemność łączna 360 l,
-nie mniej niż 10 osób i nie więcej niż 13 osób - minimalna pojemność łączna 480 l,
- w przypadku większej ilości osób niż 13 - właściciel nieruchomości zobowiązany jest zapewnić na nieruchomości pojemniki o łącznej pojemności 720 l.
b) w I miesiącu funkcjonowania systemu worki do gromadzenia odpadów szkła, tworzyw sztucznych i zielonych, po 2 szt. na gospodarstwo na każdą frakcję, w kolorach wskazanych w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Niegowa a w kolejnych miesiącach w ilości równej liczbie wystawionych w dniu odbioru zapełnionych worków z poszczególnych frakcji odpadów. Ponadto Wykonawca odbierze wystawione w przezroczystych workach (zakupionych przez mieszkańców we własnym zakresie), zgodnie z harmonogramem odpady komunalne zbierane w sposób selektywny u źródła: szkło, tworzywa sztuczne, zielone przy założeniu braku limitu ilości odbieranych suchych odpadów segregowanych.
c) Wykonawca jest zobowiązany wyposażyć na własny koszt nieruchomości zamieszkałe w worki i pojemniki, stanowiące własność Wykonawcy do dnia 30.06.2013 r. Zamawiający przekaże Wykonawcy najpóźniej do 20.06.2013 r. (utworzony na podstawie zebranych deklaracji) wykaz adresów nieruchomości objętych zamówieniem, które należy wyposażyć w worki i pojemniki. W następnych miesiącach, w przypadku zaistnienia zmiany w wykazie nieruchomości, Zamawiający przekaże do siedziby Wykonawcy wykaz z naniesionymi zmianami, do końca miesiąca poprzedzającego odbiór.
3. Odbiór odpadów określonych w pkt. 1, będzie realizowany wg harmonogramu przygotowanego przez Wykonawcę, na następujących zasadach:
a) zgromadzone w pojemnikach odpady komunalne pozostałe po segregacji odbierane będą od właścicieli nieruchomości zamieszkałych: - raz w miesiącu
b) zgromadzone w workach i pojemnikach odpady zbierane w sposób selektywny: tworzywa sztuczne, szkło, odbierane będą od właścicieli nieruchomości zamieszkałych: - raz na 3 miesiące
c) zgromadzone w workach i pojemnikach odpady zielone selektywnie zbierane odbierane będą od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w okresie od 1 kwietnia do 30 listopada: - raz na 3 miesiące
d) odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz zużyte opony, z nieruchomości zamieszkałych odbierane będą w nielimitowanych ilościach w formie wystawki 1 raz w roku.
4. Odbiór odpadów poza terminami określonymi w harmonogramie w przypadku gdy ich pozostawienie zagrażałoby życiu lub zdrowiu mieszkańców.
5. Projekt harmonogramu o którym mowa w pkt.3, Wykonawca przedstawi do zatwierdzenia Zamawiającemu:
a) w ciągu 7 dni od momentu otrzymania od Zamawiającego adresów nieruchomości, w II półroczu 2013 r., b) do 01.12.2013 r. harmonogram na 2014 r.,
c) do 01.12.2014r. harmonogram na 2015 r.
6. Utworzenie i obsługę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w którym nieodpłatnie ( z zastrzeżeniem ust.7) będą odbierane odpady od mieszkańców gminy Niegowa, zwanego dalej punktem, zlokalizowanego na terenie gminy, w miejscu wskazanym przez Zamawiającego, chyba że Wykonawca posiada teren, do którego posiada tytuł prawny, w odległości nie większej niż 5 km od siedziby Urzędu Gminy Niegowa, spełniającego następujące warunki:
a) Punkt musi być zorganizowany wg obowiązujących przepisów oraz wymagań zawartych w specyfikacji najpóźniej do 30 czerwca 2013 r., przy czym Zamawiający dopuszcza w okresie do uruchomienia stacjonarnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, nie dłużej jednak niż do 31.12.2013, zorganizowanie równoważnego rozwiązania spełniającego wymagania ustawy z dnia 13.09.1996 o utrzymaniu czystości i porządku ( Dz. U. z 2012r. poz.391 ze zm.)
b) teren musi być utwardzony, skanalizowany, ogrodzony, oświetlony dozorowany, bądź monitorowany,
c) minimalne wyposażenie punktu to:
-14 pojemników do gromadzenia odpadów lub wydzielone segmenty do oddzielnego gromadzenia ww. wyselekcjonowanych frakcji odpadów,
- waga towarowa z ważnym świadectwem zgodności Głównego Urzędu Miar,
- monitoring bądź dozorca,
d) w punkcie przyjmowane będą bez limitu następujące frakcje odpadów:
- zielone i ogrodowe, - biodegradowalne, - papier, tektura, - tworzywa sztuczne,
- opakowania wielomateriałowe, - metale, - szkło, - zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, - wielkogabarytowe, - zużyte baterie i akumulatory, - zużyte opony,
- przeterminowane leki, - przeterminowane chemikalia,
e) W punkcie Wykonawca odbierze również od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Niegowa odpady komunalne zebrane w sposób selektywny: budowlane i rozbiórkowe z remontów prowadzonych samodzielnie w limicie 120 l na mieszkańca na rok.
7. Wykonawca ma obowiązek przyjąć wymienione w ust.3 pkt.3.4 ppkt.5 lit. d odpady dostarczone przez mieszkańca gminy Niegowa, po weryfikacji mieszkańca z wykazem przedłożonym Wykonawcy przez Zamawiającego. Dokonując odbioru poszczególnych frakcji wyselekcjonowanych odpadów, Wykonawca ma obowiązek zważyć i odnotować ją w ewidencji wraz ze wskazaniem posesji - właściciela nieruchomości. Wykonawca ma obowiązek wydać mieszkańcowi dokument potwierdzający przyjęcie jego odpadów do PSZOK. W przypadku gruzu Wykonawca ma obowiązek rejestrować ilości odpadu w ciągu roku dla każdego mieszkańca tak, aby nie został przekroczony limit 120 l na mieszkańca na rok.
8. Wykonawca odbierał będzie odpady zmieszane oraz odpady budowlane i remontowe wytworzone ponad limit 120 l na mieszkańca na rok przy czym usługa ta będzie dodatkowo płatna .Kosztów tych usług nie należy uwzględniać w cenie ofertowej za realizację przedmiotu zamówienia. Opłatę uiści właściciel nieruchomości.
9. Informację na temat miejsca utworzenia PSZOK Wykonawca podaje w formularzu ofertowym.
10. Wszelkie sprawy związane z uruchomieniem PSZOK leżą w gestii Wykonawcy.
3.5 Odpady komunalne segregowane i pozostałe po segregacji powinny być zbierane w systemie indywidualnym u źródła w zamkniętych i szczelnych pojemnikach lub workach plastikowych do tego celu przeznaczonych o odpowiedniej wytrzymałości zapewniającej bezpieczny z punktu widzenia technicznego i sanitarnego transport oraz ich odbiór z nieruchomości.
1.Odpady segregowane będą obierane innym środkiem transportu niż odpady pozostałe po segregacji aby uniemożliwić ich zmieszanie. Zakazuje się odbioru odpadów w niedziele oraz dni ustawowo wolne od pracy.
Wywozem i zagospodarowaniem odpadów objęte będą wyłącznie nieruchomości zamieszkałe ( z wyłączeniem podmiotów gospodarczych, instytucji itp.)
2. Właściciele nieruchomości, na których powstają odpady komunalne obowiązani będą do pozbywania się odpadów komunalnych z terenu nieruchomości w oparciu o następujący system segregacji: - pozostałe po segregacji odpady komunalne,
- szkło, - tworzywa sztuczne, - odpady zielone
3. Wykonawca jest zobowiązany dotrzeć do osób wytwarzających odpady lub do miejsc ich gromadzenia i zebrać odpady zgromadzone w workach foliowych lub pojemnikach.
4. Wykonawca sprawdza rzetelność segregacji odpadów przez gospodarstwa domowe.
5. Wykonawca zobowiązany jest do utrzymywania miejsc po odbiorze odpadów komunalnych w należytej czystości (sprzątanie miejsc po zabraniu odpadów ).
6. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia ilościowej i jakościowej ewidencji odpadów zgodnie z przepisami ustawy o odpadach oraz ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
3.6 Wykonawca jest zobowiązany, zgodnie z art. 9e ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. tj. z 2012 r. poz. 391 i 951), do:
1. Przekazywania odebranych od właścicieli nieruchomości selektywnie zebranych odpadów komunalnych do instalacji odzysku i unieszkodliwiania odpadów, zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, o której mowa w art. 7 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 o odpadach (Dz. U. z 2010 r. Nr 185 poz. 1243, ze zm.).
2. Przekazywania odebranych od właścicieli nieruchomości odpadów komunalnych, odpadów zielonych oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania do regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych.
3.7 Wykonawca jest zobowiązany do sporządzania kwartalnych sprawozdań i przekazywania ich Zamawiającemu w terminie do końca miesiąca następującego po kwartale, którego dotyczy , zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.(Dz. U. z 2012 r. poz. 391 i 951) 12 . Wykonywanie obowiązków wynikających z aktualnie obowiązujących ustaw i rozporządzeń w zakresie gospodarowania odpadami.
3.8 Wykonawca jest zobowiązany do osiągnięcia w danym roku kalendarzowym w odniesieniu do masy odebranych przez siebie odpadów komunalnych poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami papieru, metalu, tworzyw sztucznych, szkła, innych niż niebezpieczne odpadów budowlanych i rozbiórkowych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych,
3.9 Wykonawca jest zobowiązany do osiągnięcia w danym roku kalendarzowym w odniesieniu do masy odebranych przez siebie odpadów komunalnych poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 25 maja 2012 r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczania masy tych odpadów.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/06/2015

Informacja na temat wadium:
1. Wysokość wadium
Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości:
10.000,00 zł (słownie: dziesięć tysięcy złotych).
2. Forma wadium
Wadium może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, gwarancjach z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
3) gwarancjach bankowych;
4) gwarancjach ubezpieczeniowych;
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
3. Miejsce, sposób i termin wniesienia wadium.
1) Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego nr 69 8591 0007 0330 0920 5051 0007 - na przelewie należy umieścić informację Wadium - Odpady komunalne
Wadium wniesione w formie pieniądza winno być na wyżej podanym rachunku bankowym w terminie określonym przez Zamawiającego tak, aby przed godz. 10.30 dnia 08.05.2013 r. oferta była zabezpieczona wadium.
Jako termin wniesienia wadium przyjęty zostaje termin uznania ww kwotą rachunku bankowego Zamawiającego.
2) W przypadku wniesienia wadium w formie innej niż pieniądz - oryginał dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium należy załączyć do oferty wraz z jego kserokopią poświadczoną za zgodność z oryginałem.
3) Niewniesienie wadium w terminie lub w sposób określony w SIWZ spowoduje wykluczenie Wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 2 pkt 2 ustawy PZP.
4) W przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji, gwarancja powinna być sporządzona zgodnie z obo¬wiązującym prawem.
5) Wadium wnoszone w gwarancjach lub poręczeniach nie może zawierać żadnych warunków do spełnienia przez Zamawiającego, oprócz przewidzianych ustawą.
Polisa, poręczenie, gwarancja lub inny dokument stanowiący formę wadium winno zawierać stwierdzenie, że na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego wzywające do zapłaty kwoty wadium zgodnie z warunkami specyfikacji istotnych warunków zamówienia, następuje jego bezwarunkowa wypłata bez jakichkolwiek zastrzeżeń ze strony gwaranta poręczyciela.
6) Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami w przypadku zaistnienia przesłanek ujętych w ustawie Prawo zamówień publicznych.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
a) posiada wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu gminy Niegowa),
b) posiada zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie transportu i zbierania odpadów, wydane przez właściwy organ,
c) posiada wpis do rejestru podmiotów zbierających zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, prowadzony przez Głównego Inspektora Ochrony Środowiska.
Dokumenty jakie winien przedłożyć Wykonawca:
a) oświadczenie o spełnianiu warunków niezbędnych przy ubieganiu się o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 22 ust. 1 pkt 1 - 4 ustawy (zgodnie
z załącznikiem nr 2 do niniejszej SIWZ);
b) zaświadczenie o wpisie do rejestru działalności regulowanej, prowadzonego przez Wójta Gminy Niegowa, w zakresie odbioru odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu gminy Niegowa,
c) aktualne zezwolenie właściwego starosty na prowadzenie działalności w zakresie zbierania i transportu odpadów wydane na podstawie art. 28 ustawy o odpadach, obowiązujące przez cały zakładany okres zamówienia,
d) Wpis do rejestru Głównego Inspektora Ochrony Środowiska dot. zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Wiedza i doświadczenie:
Opis sposobu dokonania oceny spełniania warunku:
a) Wykonawca winien wykazać, że w ciągu ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, należycie wykonał lub wykonuje min.1 usługę odpowiadającą swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia, polegającą na odbieraniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości w sposób ciągły przez okres minimum 12 miesięcy o masie łącznej minimum - 400Mg . Wykaz stanowi załącznik nr 4 do SIWZ. Wykonawca do wykazu załącza dokument potwierdzający doświadczenie i rzetelność świadczenia usługi np. referencje bądź poświadczenie lub oświadczenie wykonawcy - jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia ( w przypadku usług okresowych lub ciągłych poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż na 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert). Jeżeli w wykazie Wykonawca wykaże usługę świadczoną na rzecz Zamawiającego, nie ma obowiązku przedkładania takich dowodów.
b) Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu innego lub innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączącego go z nimi stosunku. W takiej sytuacji Wykonawca zobowiązany będzie udowodnić, iż będzie dysponował wiedzą i doświadczeniem niezbędnym do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając pisemne zobowiązanie i niezbędne dokumenty tych podmiotów do oddania do dyspozycji oraz prawo korzystania z ich wiedzy i doświadczenia na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia (poprzez wypełnienie tego warunku należy rozumieć nie tylko dysponowanie dokumentami potwierdzającymi wiedzę i doświadczenia, ale przede wszystkim oddanie do dyspozycji Zamawiającego osób odpowiedzialnych za wykonanie części lub całości zamówienia).

Potencjał techniczny:
Opis sposobu dokonania oceny spełniania warunku dotyczącego potencjału technicznego:
Wykonawca musi spełniać wymagania określone w SIWZ oraz w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013r., w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, w szczególności wykazać, że:
a) Dysponuje lub będzie dysponować min. co najmniej dwoma pojazdami przystosowanymi do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych oraz co najmniej dwoma pojazdami przystosowanymi do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych, a także co najmniej jednym pojazdem do odbierania odpadów bez funkcji kompaktującej,
spełniającymi wymagania techniczne określone przepisami ustawy prawo o ruchu drogowym oraz innymi przepisami szczególnymi.
Wykaz stanowi załącznik nr 5 do SIWZ
b)Posiada lub będzie posiadać odpowiednią do przedmiotu zamówienia, bazę magazynowo- transportową , usytuowaną w gminie Niegowa lub w odległości nie większej niż 60 km od granicy gminy, spełniającą wymagania przepisów budowlanych, sanitarnych i ochrony środowiska. Baza magazynowo-transportowa ma zapewniać możliwość garażowania taboru samochodowego na jej terenie. Do terenu, na którym położona jest baza, musi posiadać tytuł prawny. W zakresie spełnienia tego warunku Wykonawca złoży oświadczenie o posiadaniu odpowiednio wyposażonej bazy magazynowo-transportowej - załącznik nr 8 do SIWZ

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Ocena spełnienia warunku nastąpi na podstawie złożonego przez Wykonawcę:
a) w celu potwierdzenia spełnienia warunku należy wykazać dysponowanie przy realizacji zamówienia załogą minimum 4 osobową
b) Wykonawca dołączy do oferty wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zajmowane w zadaniu stanowisko oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (zgodnie z załącznikiem nr 6 do niniejszej SIWZ)
c) Wykonawca dołączy oświadczenie, że osoby które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień (zgodnie z załącznikiem nr 7 do niniejszej SIWZ).
W przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej wykonawców o udzielenie niniejszego zamówienia, oceniany będzie ich łączny potencjał techniczny i kadrowy oraz kwalifikacje.

Sytuacja ekonomiczna:
Ocena spełnienia warunku nastąpi na podstawie złożonego przez Wykonawcę:
a) Dokumentu potwierdzający ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia o wartości nie mniejszej niż 100 000,00 PLN (słownie: sto tysięcy złotych). W związku z tym Wykonawca winien złożyć polisę ( kopia potwierdzona za zgodność z oryginałem) a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający posiadanie takiego ubezpieczenia.
b) Informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert. Dokument musi potwierdzać posiadanie środków finansowych lub zdolność kredytową na kwotę min. 100 000,00zł

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 12: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie nr 15: Tak

Oświadczenie nr 16: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę. Ofertę należy sporządzić zgodnie z załącznikiem nr 1 do niniejszej SIWZ.
2. Do oferty należy dołączyć dokumenty, oświadczenia wymienione w SIWZ.
3. Ofertę należy sporządzić w języku polskim.
4. Ofertę musi podpisać Wykonawca lub uprawniony przedstawiciel wykonawcy czytelnie, bądź zaparafować przy jednoczesnym użyciu pieczęci imiennej.
5. W przypadku podpisywania oferty przez osobę nie wymienioną w odpisie z rejestru bądź zaświadczeniu o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej do oferty należy dołączyć pełnomocnictwo w oryginale lub notarialnie potwierdzonej kopii.
6. Każda poprawka w ofercie powinna być zaparafowana przez osobę podpisującą ofertę.
7. Obowiązkiem Wykonawcy jest złożenie oferty w sposób gwarantujący zachowanie poufności jej treści oraz zabezpieczający jej nienaruszalność do terminu otwarcia ofert (nieprzejrzysta, zamknięta koperta)

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zamawiający wymaga od Wykonawcy, aby zawarł z nim umowę w sprawie zamówienia na warunkach określonych we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 10 do niniejszej SIWZ.
2. Zamawiający zastrzega sobie zmiany w postanowieniach umowy w przypadku:
1) zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizacje przedmiotu zamówienia, w tym zmiany w stawkach podatku VAT;
2) rozbieżności lub niejasności w umowie, których nie można usunąć w inny sposób a zmiana będzie umożliwiać usunięcie rozbieżności i doprecyzowanie umowy w celu jednoznacznej interpretacji jej zapisów przez strony;
3) przedłużającej się procedury przetargowej,
4) niezależnych od stron umowy zmian organizacyjnych dotyczących osób kluczowych dla realizacji umowy (w szczególności umowy, wypadku losowego, nieprzewidzianej zmiany organizacyjnej).

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.niegowa.bip.net.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Niegowa
ul. Sobieskiego 1, 42-320 Niegowa
pok. nr 13

Data składania wniosków, ofert: 08/05/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 10:30

Miejsce składania:
Urząd Gminy Niegowa
ul. Sobieskiego 1, 42-320 Niegowa
pok. nr 6 (sekretariat)

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe: Nie dotyczy

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
905100005 (Usuwanie i obróbka odpadów)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
904000001 (Usługi utylizacji nieczystości)

Podobne przetargi

65069 / 2009-04-22 - Uczelnia publiczna

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 905100005 (Usuwanie i obróbka odpadów)
Usługa polegająca na wywozie odpadów komunalnych wraz z dzierżawą kontenerów z obiektów będących w zarządzie Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach , Katowicach - Ligocie.

422782 / 2012-10-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Utylizacji Odpadów w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 905100005 (Usuwanie i obróbka odpadów)
Odzysk i(lub) unieszkodliwianie odpadów medycznych i weterynaryjnych i innych dla Zakładu Utylizacji Odpadów w Katowicach

258487 / 2012-12-06 - Inny: Spółka prawa handlowego ze 100% udziałem gminy

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. - Łaziska Górne (śląskie)
CPV: 905100005 (Usuwanie i obróbka odpadów)
Załadunek , transport i unieszkodliwianie/odzysk ustabilizowanych komunalnych osadów ściekowych o kodzie odpadu: 19 08 05 z Oczyszczalni ścieków w Łaziskach Górnych

233993 / 2008-09-24 - Uczelnia publiczna

Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie - Częstochowa (śląskie)
CPV: 905100005 (Usuwanie i obróbka odpadów)
Przetarg nieograniczony wywóz nieczystości z obiektu Akademickiego Centrum Sportowego w Częstochowie.

160162 / 2012-05-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Utylizacji Odpadów w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 905100005 (Usuwanie i obróbka odpadów)
ODBIÓR, TRANSPORT I UNIESZKODLIWIANIE (wraz z dzierżawą pojemników) odpadów niebezpiecznych o kodach 19 01 17*, 19 01 13*

30156 / 2010-02-03 - Inny: samorzÄ…dowa instytucja kultury

Miejskie Centrum Kultury i Sportu Jaworzno - Jaworzno (śląskie)
CPV: 905100005 (Usuwanie i obróbka odpadów)
Odbiór odpadów stałych z obiektów Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie wraz z transportem na składowisko odpadów komunalnych zgodnie z załącznikiem nr 1.

58369 / 2009-04-03 - Uczelnia publiczna

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 905100005 (Usuwanie i obróbka odpadów)
Usługa polegająca na wywozie odpadów komunalnych wraz z dzierżawą kontenerów z obiektów bedących w zarzadzie Ślaskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

46283 / 2011-02-09 - Inny: samorzÄ…dowa instytucja kultury

Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie - Jaworzno (śląskie)
CPV: 905100005 (Usuwanie i obróbka odpadów)
Odbiór odpadów stałych z obiektów Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie wraz z transportem na składowisko odpadów komunalnych

231257 / 2012-10-31 - Inny: Spółka prawa handlowego ze 100% udziałem gminy

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. - Łaziska Górne (śląskie)
CPV: 905100005 (Usuwanie i obróbka odpadów)
Załadunek , transport i unieszkodliwianie/odzysk ustabilizowanych komunalnych osadów ściekowych o kodzie odpadu: 19 08 05 z Oczyszczalni ścieków w Łaziskach Górnych

95939 / 2010-04-23 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Szpital Specjalistyczny w Zabrzu - Zabrze (śląskie)
CPV: 905100005 (Usuwanie i obróbka odpadów)
Świadczenie usług w zakresie odbioru odpadów komunalnych oraz odpadów medycznych, nr sprawy EO/14PN/2010

296770 / 2011-09-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej - Katowice (śląskie)
CPV: 905100005 (Usuwanie i obróbka odpadów)
Wywóz nieczystości stałych z budynków os. Giszowiec przy ul. Agaty 2/2 administrowanych przez KZGM w Katowicach.

2491 / 2011-01-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej - Katowice (śląskie)
CPV: 905100005 (Usuwanie i obróbka odpadów)
Wywóz nieczystości stałych z budynków os. Giszowiec przy ul. Kwiatowej 25 administrowanych przez KZGM w Katowicach.

3211 / 2016-01-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wilkowice - Wilkowice (śląskie)
CPV: 905100005 (Usuwanie i obróbka odpadów)
Zagospodarowanie odpadów komunalnych w Gminie Wilkowice w roku 2016

76999 / 2011-03-09 - Inny: samorzÄ…dowa instytucja kultury

Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie - Jaworzno (śląskie)
CPV: 905100005 (Usuwanie i obróbka odpadów)
Odbiór odpadów stałych z obiektów Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie wraz z transportem na składowisko odpadów komunalnych