209546 / 2015-08-14 - Administracja samorządowa / Zarząd Dróg Powiatowych (Kłodzko)
Przebudowa dróg powiatowych nr 3291D Szalejów Górny - Stary Wielisław - Polanica Zdrój oraz 3292D Stary Wielisław - Kłodzko wraz z budową ścieżki rowerowej na trasie Kłodzko - Stary Wielisław - Polanica Zdrój
Opis zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej (projektu budowlano - wykonawczego) dla zadania pn.: Przebudowa dróg powiatowych nr 3291D Szalejów Górny - Stary Wielisław - Polanica Zdrój oraz 3292D Stary Wielisław - Kłodzko wraz z budową ścieżki rowerowej na trasie Kłodzko - Stary Wielisław - Polanica Zdrój wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na budowę.
1. WARUNKI OGÓLNE
A. Zamawiający wymaga aby wykonana kompleksowa dokumentacja projektowej (projekt budowlano-wykonawczy) składała się z:
a. projekt budowlano-wykonawczy - 5 egzemplarz - wersja papierowa oraz 1 egzemplarz wersja elektroniczna,
b. szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru - 1 egzemplarz- wersja papierowa oraz 1 egzemplarz wersja elektroniczna,
c. kosztorys inwestorski - 1 egzemplarz - wersja papierowa oraz 1 egzemplarz wersja elektroniczna,
d. kosztorys ofertowy oraz przedmiar robót - 1 egzemplarz - wersja papierowa oraz 1 egzemplarz wersja elektroniczna,
e. projekt docelowej organizacji ruchu na drodze - 3 egzemplarz - wersja papierowa oraz 1 egzemplarz wersja elektroniczna
B. Wykonawca zleci i przygotuje w ramach opracowania: mapy do celów projektowych oraz mapy ewidencyjne wraz ze strukturą własności (skrócone wypisy z rejestru gruntów) terenu objętego opracowaniem.
C. Branżowe warunki techniczne uzyskane od właścicieli lub zarządców urządzeń kolidujących z projektem i robotami drogowymi, winny być zaakceptowane przez Zamawiającego.
D. Rozwiązania projektowe winny być racjonalne pod względem ekonomicznym, spełniać wszystkie wymagania techniczne i być uzgodnione z Zamawiającym.
E. Zaleca się by projektowane elementy drogi były zlokalizowane w granicach istniejącego pasa drogowego. W wyjątkowych przypadkach uzgodnionych z Zamawiającym dopuszcza się lokalizację tych elementów poza granicami istniejącego pasa drogowego, lecz w liniach rozgraniczających określonych miejscowym planem zagospodarowania. Lokalizacja każdego elementu projektu poza granicami gruntów będących własnością Zamawiającego powinna być poświadczona zgodą właściciela terenu.
F. W celu prawidłowego przygotowania ofert w tym uwzględnienia wszystkich opracowań branżowych i szczegółowych rozwiązań technicznych, należy dokonać wizji w terenie.
G. Wykonawca ustali wszystkie zakresy kolizji urządzeń obcych w związku z planowaną przebudową drogi oraz uzyska - na podstawie udzielonego pisemnego upoważnienia do występowania w imieniu Zamawiającego - szczegółowe warunki techniczne na ich przebudowę od właścicieli sieci.
H. Wykonawca sporządzi zbiorcze zestawienie kosztów, obejmujące wszystkie branże wchodzące w skład dokumentacji technicznej będącej przedmiotem zamówienia.
I. Wykonawca odpowiada za zorganizowanie procesu wykonania opracowań projektowych w taki sposób aby założone cele projektu zostały osiągnięte zgodnie z warunkami zamówienia. Podstawowe obowiązki projektanta w zakresie odpowiedzialności zawodowej oraz wymagania dla projektowanych obiektów określa Ustawa Prawo Budowlane oraz Ustawa o samorządzie zawodowym.
J. Wykonawca w/w dokumentacji opracuje ją zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 02 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. z 2004r nr 202, poz. 2072 ze zm.) oraz z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego. Obiekt budowlany należy projektować zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej. Obiekty budowlane należy projektować tak, aby zapewnić optymalną ekonomiczność budowy i eksploatacji oraz z zastosowaniem nowoczesnych technologii robót i materiałów.
K. Wykonawca jest zobowiązany do uzyskania akceptacji formy i zakresu wykonanego projektu przez Zarząd Dróg Powiatowych w Kłodzku.
L. W ramach niniejszego zlecenia, Wykonawca zapewni nadzór autorski w czasie robót realizowanych na podstawie sporządzonej dokumentacji projektowej oraz w zakresie określonym przez ustawę Prawo Budowlane.
Wykonawca zobowiązany jest również na wezwanie przedstawiciela Inwestora do: niezwłocznego przyjazdu na teren budowy, nie później jednak niż 3 dni od otrzymania wezwana, opiniowania zgodności projektów wykonawczych, technologicznych i zamiennych wykonanych przez Wykonawcę robót w zakresie zgodności z wymaganiami dokumentacji projektowej, wykonanie projektów zamiennych, niezwłocznego wykonania poprawek i uzupełnień w dokumentacji projektowej. Realizacja nadzoru autorskiego przez Wykonawcę dokumentacji projektowej będzie prowadzona w ramach realizowanego zadania projektowego, na koszt wykonawcy.
M. Wymagania formalno-prawne w ramach wykonywanych zadań projektowych - Wykonawca zobowiązany jest uzyskać następujące decyzje: decyzję o warunkach zagospodarowania terenu lub zgodności projektu z Planem zagospodarowania przestrzennego Gminy Kłodzko, Polanica Zdrój oraz miasta Kłodzko, ocenę oddziaływania na środowisko wraz z przygotowaniem raportu jeżeli wymagana, decyzję środowiskową, jeżeli wymagana, decyzje i opinie wodno-prawne związane z przebudową murów oporowych, obiektów mostowych oraz kanalizacji deszczowej i przepustów. Sporządzona dokumentacja projektowa musi być kompletna pod względem poprawności formalnej w celu uzyskania pozwolenia na budowę przez Inwestora - Wykonawca w imieniu Inwestora przygotuje kompletny wniosek o pozwolenie na budowę. Wszelkie braki Wykonawca zobowiązany jest usunąć niezwłocznie.
2. TECHNICZNY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
Planowana przebudowa dróg oraz budowa ścieżki rowerowej obejmować będzie: ulicę Dusznicką, Objazdową, Łąkową i Wielisławską w Kłodzku, następnie drogę powiatową nr 3291D przez miejscowość Stary Wielisław do Polanicy Zdrój oraz ulice: B. Głowackiego, J. Kilińskiego, Al. Zwycięzców, oraz ul. Kłodzką w Polanicy Zdroju.
Projekt budowlany ścieżki rowerowej wraz z przebudową dróg przylegających do projektowanej trasy ścieżki należy wykonać w obrębie lokalizacji przedstawionych na załączonej mapie (załącznik nr 1 do SIWZ) oraz w obrębie załączonych działek ewidencyjnych (załącznik nr 2 do SIWZ) należących do: Gminy Miejskiej Kłodzko, Gminy Wiejskiej Kłodzko, Gminy Polanica - Zdrój oraz Powiatu Kłodzkiego. W szczególnych przypadkach lokalizacji ścieżki rowerowej poza wymienionymi własnościami należy przygotować odrębne opracowanie w celu starania się przez inwestora o uzyskanie umowy użyczenia danej działki na cele realizacji projektu i uzyskania pozwolenia na budowę. Projektowana szerokość ścieżki rowerowej - 2,5 m wzdłuż wszystkich odcinków dróg.
A. Projekt ścieżki rowerowej wraz z przebudową dróg przyległych należy rozpocząć na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym (rondo) ulic Dusznickiej i Objazdowej w Kłodzku. Na tym odcinku ulicy Objazdowej ścieżkę rowerową należy zlokalizować prawą stroną jezdni. Ścieżka rowerowa powinna zostać zaprojektowana wraz z pasem rozdziału od jezdni o szerokości od 1,0 do 1,5 m - w szczególnych przypadkach dopuszczalne jest lokalizowanie ścieżki rowerowej przy krawędzi jezdni.
B. Łącznikiem do ścieżki rowerowej w ulicy Objazdowej jest odcinek wzdłuż ulicy Łąkowej - dojazd od ulicy Bohaterów Getta w Kłodzku.
Realizacja projektu ścieżki rowerowej wzdłuż ulic Objazdowej i Łąkowej powinna obejmować roboty drogowe związane z modernizacją ulic w celu poprawy ich stanu technicznego (nowa nawierzchnia jezdni, odwodnienie, pobocza i inne niezbędne elementy pasa drogowego).
C. Kolejnym odcinkiem projektowanego przebiegu ścieżki rowerowej są drogi powiatowe nr 3292D oraz 3291D na trasie od ulicy Objazdowej w Kłodzku do drogi wojewódzkiej 388 w Polanicy Zdroju. Na tym odcinku ścieżkę rowerową generalnie należy projektować prawą stroną jezdni wraz z pasem zieleni w odstępie od 1,0 do 1,5 m od krawędzi jezdni. W przypadku niemożliwości dotrzymania tego warunku dopuszcza się zaprojektowanie ścieżki rowerowej bezpośrednio przy krawędzi jezdni. Na tym odcinku znajduje się sześć obiektów mostowych przez które należy przeprowadzić ścieżkę rowerową na osobnych kładkach dla ruchu pieszo-rowerowego, przylegających do obiektów mostowych. Projekt przebudowy drogi na tym odcinku należy wykonać z założeniem poszerzenia jezdni od 0,5 do 1,0 m na całej długości.
Prace projektowe dotyczące przebudowy drogi należy wykonać w celu poprawy jej stanu technicznego związanego z wykonaniem nowej nawierzchni, odwodnienia, poboczy oraz innych niezbędnych elementów pasa drogowego.
D. Kolejnym odcinkiem projektu jest przebieg ścieżki rowerowej drogami będącymi własnością Gminy Polanica Zdrój - ulica Głowackiego, Kilińskiego i Alei Zwycięzców na długości 1 + 735 km. Prace projektowe na tym odcinku powinny obejmować: budowę nowej ścieżki rowerowej w dopasowaniu do przebiegu istniejących ulic (prawą lub lewą stroną ulicy).
Projektowane roboty drogowe powinny obejmować poprawę stanu technicznego ulic związaną z wykonaniem nowej nawierzchni, odwodnienia, poboczy oraz innych niezbędnych elementów pasa drogowego.
E. Ostatnim odcinkiem przebiegu projektowanej ścieżki rowerowej jest droga powiatowa numer 3240D na trasie od skrzyżowania z drogą wojewódzką numer 388 do mostu na rzece Bystrzyca Dusznicka. Na tym odcinku ścieżkę rowerową należy zaprojektować prawą stroną drogi z pasem rozdziału od jezdni szerokości od 1,0 do 1,5 m.
Projektowana przebudowa jezdni na tym odcinku powinna obejmować wykonanie nowej nawierzchni jezdni, odwodnienia, pobocza oraz inne niezbędne elementy pasa drogowego.
F. W opracowaniu należy uwzględnić dodatkowy odcinek ścieżki rowerowej szerokości 3,5 m w miejscu: od istniejącego ronda (ulice Objazdowa i Dusznicka) w kierunku drogi krajowej nr 8 na długości ok. 210 m. Niniejsze, związane jest z realizacją włączenia węzła projektowanej obwodnicy miasta Kłodzka do ul. Dusznickiej przy którym to włączeniu, zaprojektowano ciąg pieszo - rowerowy o szerokości 3,5 m.
Wszystkie odcinki opracowania powinny uwzględniać nowoczesne rozwiązania technicznego wyposażenia dróg w oparciu o Dz. U. nr 43 poz. 430 dział IV w tym urządzenia odwadniające i odprowadzające wodę, urządzenia oświetleniowe, obiekty i urządzenia obsługi uczestników ruchu, urządzenia bezpieczeństwa ruchu, ogrodzenia, oznakowanie poziome (grubowarstwowe) i pionowe odblaskowe.
Zakresy opracowań drogowych powinny stanowić osobne opracowania konstrukcyjno-projektowe. Zakresy opracowań obiektów mostowych (dobudowa kładek dla ruchu pieszo-rowerowego) powinny stanowić odrębne opracowania kosztorysowo - projektowe. Całość opracowania projektowego powinna zostać objęta scalonym kosztorysem inwestorskim.
3. USZCZEGÓŁOWIENIE WYMAGAŃ TECHNICZNYCH PROJEKTU PRZEBUDOWY DROGI:
A. Sposób przebudowy, winien odzwierciedlać potrzeby związane z koniecznością obsługi ruchu samochodowego i pieszo - rowerowego jaki ma obecnie miejsce na tej drodze.
B. Dokumentacja winna zmierzać do wzmocnienia konstrukcji nawierzchni odpowiednio do zadanych kategorii ruchu, oraz co najmniej 20 letniej trwałości i estetyki zaprojektowanych rozwiązań.
C. Należy uwzględnić wszystkie urządzenia pasa drogowego konieczne do przebudowy lub budowy w przypadku ich braku, takie jak: przepusty pod drogą, pod zjazdami; bariery; poręcze; ścieki; kanalizację deszczową i inne.
D. W terenie zabudowanym należy zaprojektować chodniki dla pieszych, zatoki autobusowe i mijanki, w razie lokalnych przewężeń, oraz miejsca postojowe dla samochodów osobowych.
E. Należy przewidzieć wykonanie nowych lub pogłębienie istniejących rowów odwadniających, nadając im odpowiednie spadki podłużne wynikające z pomiarów, prawidłowa ścinkę lub uzupełnienie poboczy na całym odcinku.
F. Zaprojektować należy wszystkie inne prace związane z przebudową drogi służące jej właściwej eksploatacji (w załączeniu mapa lokalizacyjna).
G. Opracowanie powinno zawierać również przebudowę kanalizacji deszczowej i odwodnienia powierzchniowego w niezbędnym zakresie.
H. Zakres opracowania nie obejmuje przebudowy skrzyżowań z drogą wojewódzką nr 388.
4. HARMONOGRAM PRAC
A. do 15 grudnia 2015 roku
a. wykonanie map do celów projektowych,
b. inwentaryzacja terenowa,
c. wystąpienie do instytucja branżowych w sprawie lokalizacji inwestycji i kolizji z urządzeniami obcymi;
d. wystąpienia formalno-prawne o wydanie decyzji i opinii,
e. wykonanie projektu zagospodarowania terenu dla całego zakresu robót,
f. ostateczne zatwierdzenie wariantu opracowania przez Inwestora.
B. do 29 lipca 2016 roku:
a. wykonanie wielobranżowego projektu budowlanego na cały zakres zadania wraz z wykonawczymi projektami poszczególnych zakresów: obiekty mostowe, odwodnienie, przebudowa innych sieci,
b. przygotowanie wniosku aplikacyjnego o pozwolenie na budowę w imieniu inwestora,
c. uzyskanie decyzji-pozwolenia na budowę przez Inwestora.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 209546
Data publikacji: 2015-08-14
Nazwa: Zarząd Dróg Powiatowych
Ulica: ul. Objazdowa 20
Numer domu: 20
Miejscowość: Kłodzko
Kod pocztowy: 57-300
Województwo / kraj: dolnośląskie
Adres strony internetowej: www.zdp.bip.klodzko.pl
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przebudowa dróg powiatowych nr 3291D Szalejów Górny - Stary Wielisław - Polanica Zdrój oraz 3292D Stary Wielisław - Kłodzko wraz z budową ścieżki rowerowej na trasie Kłodzko - Stary Wielisław - Polanica Zdrój
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej (projektu budowlano - wykonawczego) dla zadania pn.: Przebudowa dróg powiatowych nr 3291D Szalejów Górny - Stary Wielisław - Polanica Zdrój oraz 3292D Stary Wielisław - Kłodzko wraz z budową ścieżki rowerowej na trasie Kłodzko - Stary Wielisław - Polanica Zdrój wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na budowę.
1. WARUNKI OGÓLNE
A. Zamawiający wymaga aby wykonana kompleksowa dokumentacja projektowej (projekt budowlano-wykonawczy) składała się z:
a. projekt budowlano-wykonawczy - 5 egzemplarz - wersja papierowa oraz 1 egzemplarz wersja elektroniczna,
b. szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru - 1 egzemplarz- wersja papierowa oraz 1 egzemplarz wersja elektroniczna,
c. kosztorys inwestorski - 1 egzemplarz - wersja papierowa oraz 1 egzemplarz wersja elektroniczna,
d. kosztorys ofertowy oraz przedmiar robót - 1 egzemplarz - wersja papierowa oraz 1 egzemplarz wersja elektroniczna,
e. projekt docelowej organizacji ruchu na drodze - 3 egzemplarz - wersja papierowa oraz 1 egzemplarz wersja elektroniczna
B. Wykonawca zleci i przygotuje w ramach opracowania: mapy do celów projektowych oraz mapy ewidencyjne wraz ze strukturą własności (skrócone wypisy z rejestru gruntów) terenu objętego opracowaniem.
C. Branżowe warunki techniczne uzyskane od właścicieli lub zarządców urządzeń kolidujących z projektem i robotami drogowymi, winny być zaakceptowane przez Zamawiającego.
D. Rozwiązania projektowe winny być racjonalne pod względem ekonomicznym, spełniać wszystkie wymagania techniczne i być uzgodnione z Zamawiającym.
E. Zaleca się by projektowane elementy drogi były zlokalizowane w granicach istniejącego pasa drogowego. W wyjątkowych przypadkach uzgodnionych z Zamawiającym dopuszcza się lokalizację tych elementów poza granicami istniejącego pasa drogowego, lecz w liniach rozgraniczających określonych miejscowym planem zagospodarowania. Lokalizacja każdego elementu projektu poza granicami gruntów będących własnością Zamawiającego powinna być poświadczona zgodą właściciela terenu.
F. W celu prawidłowego przygotowania ofert w tym uwzględnienia wszystkich opracowań branżowych i szczegółowych rozwiązań technicznych, należy dokonać wizji w terenie.
G. Wykonawca ustali wszystkie zakresy kolizji urządzeń obcych w związku z planowaną przebudową drogi oraz uzyska - na podstawie udzielonego pisemnego upoważnienia do występowania w imieniu Zamawiającego - szczegółowe warunki techniczne na ich przebudowę od właścicieli sieci.
H. Wykonawca sporządzi zbiorcze zestawienie kosztów, obejmujące wszystkie branże wchodzące w skład dokumentacji technicznej będącej przedmiotem zamówienia.
I. Wykonawca odpowiada za zorganizowanie procesu wykonania opracowań projektowych w taki sposób aby założone cele projektu zostały osiągnięte zgodnie z warunkami zamówienia. Podstawowe obowiązki projektanta w zakresie odpowiedzialności zawodowej oraz wymagania dla projektowanych obiektów określa Ustawa Prawo Budowlane oraz Ustawa o samorządzie zawodowym.
J. Wykonawca w/w dokumentacji opracuje ją zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 02 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. z 2004r nr 202, poz. 2072 ze zm.) oraz z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego. Obiekt budowlany należy projektować zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej. Obiekty budowlane należy projektować tak, aby zapewnić optymalną ekonomiczność budowy i eksploatacji oraz z zastosowaniem nowoczesnych technologii robót i materiałów.
K. Wykonawca jest zobowiązany do uzyskania akceptacji formy i zakresu wykonanego projektu przez Zarząd Dróg Powiatowych w Kłodzku.
L. W ramach niniejszego zlecenia, Wykonawca zapewni nadzór autorski w czasie robót realizowanych na podstawie sporządzonej dokumentacji projektowej oraz w zakresie określonym przez ustawę Prawo Budowlane.
Wykonawca zobowiązany jest również na wezwanie przedstawiciela Inwestora do: niezwłocznego przyjazdu na teren budowy, nie później jednak niż 3 dni od otrzymania wezwana, opiniowania zgodności projektów wykonawczych, technologicznych i zamiennych wykonanych przez Wykonawcę robót w zakresie zgodności z wymaganiami dokumentacji projektowej, wykonanie projektów zamiennych, niezwłocznego wykonania poprawek i uzupełnień w dokumentacji projektowej. Realizacja nadzoru autorskiego przez Wykonawcę dokumentacji projektowej będzie prowadzona w ramach realizowanego zadania projektowego, na koszt wykonawcy.
M. Wymagania formalno-prawne w ramach wykonywanych zadań projektowych - Wykonawca zobowiązany jest uzyskać następujące decyzje: decyzję o warunkach zagospodarowania terenu lub zgodności projektu z Planem zagospodarowania przestrzennego Gminy Kłodzko, Polanica Zdrój oraz miasta Kłodzko, ocenę oddziaływania na środowisko wraz z przygotowaniem raportu jeżeli wymagana, decyzję środowiskową, jeżeli wymagana, decyzje i opinie wodno-prawne związane z przebudową murów oporowych, obiektów mostowych oraz kanalizacji deszczowej i przepustów. Sporządzona dokumentacja projektowa musi być kompletna pod względem poprawności formalnej w celu uzyskania pozwolenia na budowę przez Inwestora - Wykonawca w imieniu Inwestora przygotuje kompletny wniosek o pozwolenie na budowę. Wszelkie braki Wykonawca zobowiązany jest usunąć niezwłocznie.
2. TECHNICZNY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
Planowana przebudowa dróg oraz budowa ścieżki rowerowej obejmować będzie: ulicę Dusznicką, Objazdową, Łąkową i Wielisławską w Kłodzku, następnie drogę powiatową nr 3291D przez miejscowość Stary Wielisław do Polanicy Zdrój oraz ulice: B. Głowackiego, J. Kilińskiego, Al. Zwycięzców, oraz ul. Kłodzką w Polanicy Zdroju.
Projekt budowlany ścieżki rowerowej wraz z przebudową dróg przylegających do projektowanej trasy ścieżki należy wykonać w obrębie lokalizacji przedstawionych na załączonej mapie (załącznik nr 1 do SIWZ) oraz w obrębie załączonych działek ewidencyjnych (załącznik nr 2 do SIWZ) należących do: Gminy Miejskiej Kłodzko, Gminy Wiejskiej Kłodzko, Gminy Polanica - Zdrój oraz Powiatu Kłodzkiego. W szczególnych przypadkach lokalizacji ścieżki rowerowej poza wymienionymi własnościami należy przygotować odrębne opracowanie w celu starania się przez inwestora o uzyskanie umowy użyczenia danej działki na cele realizacji projektu i uzyskania pozwolenia na budowę. Projektowana szerokość ścieżki rowerowej - 2,5 m wzdłuż wszystkich odcinków dróg.
A. Projekt ścieżki rowerowej wraz z przebudową dróg przyległych należy rozpocząć na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym (rondo) ulic Dusznickiej i Objazdowej w Kłodzku. Na tym odcinku ulicy Objazdowej ścieżkę rowerową należy zlokalizować prawą stroną jezdni. Ścieżka rowerowa powinna zostać zaprojektowana wraz z pasem rozdziału od jezdni o szerokości od 1,0 do 1,5 m - w szczególnych przypadkach dopuszczalne jest lokalizowanie ścieżki rowerowej przy krawędzi jezdni.
B. Łącznikiem do ścieżki rowerowej w ulicy Objazdowej jest odcinek wzdłuż ulicy Łąkowej - dojazd od ulicy Bohaterów Getta w Kłodzku.
Realizacja projektu ścieżki rowerowej wzdłuż ulic Objazdowej i Łąkowej powinna obejmować roboty drogowe związane z modernizacją ulic w celu poprawy ich stanu technicznego (nowa nawierzchnia jezdni, odwodnienie, pobocza i inne niezbędne elementy pasa drogowego).
C. Kolejnym odcinkiem projektowanego przebiegu ścieżki rowerowej są drogi powiatowe nr 3292D oraz 3291D na trasie od ulicy Objazdowej w Kłodzku do drogi wojewódzkiej 388 w Polanicy Zdroju. Na tym odcinku ścieżkę rowerową generalnie należy projektować prawą stroną jezdni wraz z pasem zieleni w odstępie od 1,0 do 1,5 m od krawędzi jezdni. W przypadku niemożliwości dotrzymania tego warunku dopuszcza się zaprojektowanie ścieżki rowerowej bezpośrednio przy krawędzi jezdni. Na tym odcinku znajduje się sześć obiektów mostowych przez które należy przeprowadzić ścieżkę rowerową na osobnych kładkach dla ruchu pieszo-rowerowego, przylegających do obiektów mostowych. Projekt przebudowy drogi na tym odcinku należy wykonać z założeniem poszerzenia jezdni od 0,5 do 1,0 m na całej długości.
Prace projektowe dotyczące przebudowy drogi należy wykonać w celu poprawy jej stanu technicznego związanego z wykonaniem nowej nawierzchni, odwodnienia, poboczy oraz innych niezbędnych elementów pasa drogowego.
D. Kolejnym odcinkiem projektu jest przebieg ścieżki rowerowej drogami będącymi własnością Gminy Polanica Zdrój - ulica Głowackiego, Kilińskiego i Alei Zwycięzców na długości 1 + 735 km. Prace projektowe na tym odcinku powinny obejmować: budowę nowej ścieżki rowerowej w dopasowaniu do przebiegu istniejących ulic (prawą lub lewą stroną ulicy).
Projektowane roboty drogowe powinny obejmować poprawę stanu technicznego ulic związaną z wykonaniem nowej nawierzchni, odwodnienia, poboczy oraz innych niezbędnych elementów pasa drogowego.
E. Ostatnim odcinkiem przebiegu projektowanej ścieżki rowerowej jest droga powiatowa numer 3240D na trasie od skrzyżowania z drogą wojewódzką numer 388 do mostu na rzece Bystrzyca Dusznicka. Na tym odcinku ścieżkę rowerową należy zaprojektować prawą stroną drogi z pasem rozdziału od jezdni szerokości od 1,0 do 1,5 m.
Projektowana przebudowa jezdni na tym odcinku powinna obejmować wykonanie nowej nawierzchni jezdni, odwodnienia, pobocza oraz inne niezbędne elementy pasa drogowego.
F. W opracowaniu należy uwzględnić dodatkowy odcinek ścieżki rowerowej szerokości 3,5 m w miejscu: od istniejącego ronda (ulice Objazdowa i Dusznicka) w kierunku drogi krajowej nr 8 na długości ok. 210 m. Niniejsze, związane jest z realizacją włączenia węzła projektowanej obwodnicy miasta Kłodzka do ul. Dusznickiej przy którym to włączeniu, zaprojektowano ciąg pieszo - rowerowy o szerokości 3,5 m.
Wszystkie odcinki opracowania powinny uwzględniać nowoczesne rozwiązania technicznego wyposażenia dróg w oparciu o Dz. U. nr 43 poz. 430 dział IV w tym urządzenia odwadniające i odprowadzające wodę, urządzenia oświetleniowe, obiekty i urządzenia obsługi uczestników ruchu, urządzenia bezpieczeństwa ruchu, ogrodzenia, oznakowanie poziome (grubowarstwowe) i pionowe odblaskowe.
Zakresy opracowań drogowych powinny stanowić osobne opracowania konstrukcyjno-projektowe. Zakresy opracowań obiektów mostowych (dobudowa kładek dla ruchu pieszo-rowerowego) powinny stanowić odrębne opracowania kosztorysowo - projektowe. Całość opracowania projektowego powinna zostać objęta scalonym kosztorysem inwestorskim.
3. USZCZEGÓŁOWIENIE WYMAGAŃ TECHNICZNYCH PROJEKTU PRZEBUDOWY DROGI:
A. Sposób przebudowy, winien odzwierciedlać potrzeby związane z koniecznością obsługi ruchu samochodowego i pieszo - rowerowego jaki ma obecnie miejsce na tej drodze.
B. Dokumentacja winna zmierzać do wzmocnienia konstrukcji nawierzchni odpowiednio do zadanych kategorii ruchu, oraz co najmniej 20 letniej trwałości i estetyki zaprojektowanych rozwiązań.
C. Należy uwzględnić wszystkie urządzenia pasa drogowego konieczne do przebudowy lub budowy w przypadku ich braku, takie jak: przepusty pod drogą, pod zjazdami; bariery; poręcze; ścieki; kanalizację deszczową i inne.
D. W terenie zabudowanym należy zaprojektować chodniki dla pieszych, zatoki autobusowe i mijanki, w razie lokalnych przewężeń, oraz miejsca postojowe dla samochodów osobowych.
E. Należy przewidzieć wykonanie nowych lub pogłębienie istniejących rowów odwadniających, nadając im odpowiednie spadki podłużne wynikające z pomiarów, prawidłowa ścinkę lub uzupełnienie poboczy na całym odcinku.
F. Zaprojektować należy wszystkie inne prace związane z przebudową drogi służące jej właściwej eksploatacji (w załączeniu mapa lokalizacyjna).
G. Opracowanie powinno zawierać również przebudowę kanalizacji deszczowej i odwodnienia powierzchniowego w niezbędnym zakresie.
H. Zakres opracowania nie obejmuje przebudowy skrzyżowań z drogą wojewódzką nr 388.
4. HARMONOGRAM PRAC
A. do 15 grudnia 2015 roku
a. wykonanie map do celów projektowych,
b. inwentaryzacja terenowa,
c. wystąpienie do instytucja branżowych w sprawie lokalizacji inwestycji i kolizji z urządzeniami obcymi;
d. wystąpienia formalno-prawne o wydanie decyzji i opinii,
e. wykonanie projektu zagospodarowania terenu dla całego zakresu robót,
f. ostateczne zatwierdzenie wariantu opracowania przez Inwestora.
B. do 29 lipca 2016 roku:
a. wykonanie wielobranżowego projektu budowlanego na cały zakres zadania wraz z wykonawczymi projektami poszczególnych zakresów: obiekty mostowe, odwodnienie, przebudowa innych sieci,
b. przygotowanie wniosku aplikacyjnego o pozwolenie na budowę w imieniu inwestora,
c. uzyskanie decyzji-pozwolenia na budowę przez Inwestora.
Kody CPV: 742320004
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy jest dialog: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Data zakończenia: 29/07/2016
Informacja na temat wadium: NIE DOTYCZY
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie spełniania tego warunku. Wykonawca potwierdza spełnianie warunku poprzez złożenie oświadczenia (zał. nr 4)
Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna ten warunek za spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał co najmniej jedną dokumentację projektową (projekt budowlano-wykonawczy), podobną do objętej przedmiotem zamówienia. Za dokumentację projektową podobną Zamawiający uzna kompleksową dokumentację projektową o wartości brutto równej co najmniej 200.000,00 zł w zakresie objętym w/w zadaniu.
Potencjał techniczny:
Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie spełniania tego warunku. Wykonawca potwierdza spełnianie warunku poprzez złożenie oświadczenia (zał. nr 4)
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie spełniania tego warunku. Wykonawca potwierdza spełnianie warunku poprzez złożenie oświadczenia (zał. nr 4)
Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający uzna ten warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże iż posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności zgodnej z przedmiotem zamówienia na kwotę co najmniej 20.000,00 zł (słownie: dwadzieścia tysięcy złotych)
Oświadczenie nr 2: Tak
Oświadczenie nr 13: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak
Dokumenty grupy kapitałowej: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
inne_dokumenty:
1. Formularz ofertowy wg wzoru na zał. nr 3 do SIWZ; 2. Zaakceptowany przez Wykonawcę projekt umowy wg wzoru na zał. nr 8 do SIWZ.; 3. Pełnomocnictwo złożone w oryginale lub poświadczona notarialnie kopia do reprezentowania Wykonawcy, o ile ofertę składa pełnomocnik; 4. W przypadku spółki cywilnej, wspólnicy nie przedstawiają osobnego dokumentu zawierającego pełnomocnictwo, jednakże uprawnienia do reprezentacji spółki przysługujące każdemu ze wspólników ma wynikać z samej umowy spółki cywilnej dołączonej do oferty.
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
Zmiana umowy może być dokonana w przypadku zmian nieistotnych w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy lub w przypadku okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, a w szczególności: a) dopuszczalna jest zmiana umowy polegająca na zmianie danych wykonawcy bez zmiany samego wykonawcy (np. zmiana siedziby, adresu, nazwy); b)zmiany stawki podatku od towarów i usług, c) dopuszczalna jest zmiana terminu wykonania umowy w związku z przedłużeniem się terminów z przyczyn niezależnych od Zamawiającego oraz Wykonawcy w zakresie: (1) uzgodnień projektu z jednostkami, z którymi takie uzgodnienie jest konieczne, (2) uzyskania pozwolenia na budowę
Kod kryterium cenowe: B
Znaczenie kryterium 1: 90
Nazwa kryterium 2: Termin Wykonania Zamówienia
Znaczenie kryterium 2: 10
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.zdp.bip.klodzko.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Zarząd Dróg Powiatowych w Kłodzku, ul. Objazdowa 20, 57-300 Kłodzko, pokój nr 5
Data składania wniosków, ofert: 02/09/2015
Godzina składania wniosków, ofert: 11:00
Miejsce składania:
Zarząd Dróg Powiatowych w Kłodzku, ul. Objazdowa 20, 57-300 Kłodzko, pokój nr 1 - SEKRETARIAT
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Informacje dodatkowe: NIE DOTYCZY
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Podobne przetargi
222447 / 2008-09-17 - Inny: jednostka budżetowa samorządu terytorialnego
Dolnośląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych we Wrocławiu Oddział w Legnicy - Legnica (dolnośląskie)
CPV: 742320004 ()
Jawornik - odtworzenie retencji dolinowej z elementami ochrony przeciwpowodziowej, gm. Paszowice.
80220 / 2016-04-07 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Miasta i Gminy Wleń - Wleń (dolnośląskie)
CPV: 742320004 ()
Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej
budowy sieci wodociÄ…gowej w m. Pilchowice wraz z koniecznÄ…
infrastrukturÄ… publicznÄ…, uzyskaniem pozwolenia na budowÄ™ oraz
wszystkich niezbędnych uzgodnień
81247 / 2009-05-28 - Administracja samorzÄ…dowa
Burmistrz Miasta Bielawa - Bielawa (dolnośląskie)
CPV: 742320004 ()
Wykonanie dokumentacji technicznej przebudowy ulicy Sikorskiego w Bielawie
373660 / 2011-11-10 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Trzebnica - Trzebnica (dolnośląskie)
CPV: 742320004 ()
Opracowanie dokumentacji projektowej na budowę dróg we wsi Księginice.
222519 / 2008-09-17 - Inny: jednostka budżetowa samorządu terytorialnego
Dolnośląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych we Wrocławiu Oddział w Legnicy - Legnica (dolnośląskie)
CPV: 742320004 ()
Skidniów-Pękoszów - zabezpieczenie przed wodami przesiąkowymi, gm. Kotla
322952 / 2011-10-06 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Trzebnica - Trzebnica (dolnośląskie)
CPV: 742320004 ()
Opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę ul. Żołnierzy Września
i remont nawierzchni ul. Kwiatowej w Trzebnicy
461132 / 2013-11-13 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Rudna - Rudna (dolnośląskie)
CPV: 742320004 ()
Opracowanie dokumentacji projektowej na rozbudowę oświetlenia ulicznego
294755 / 2010-10-20 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Bogatynia - Bogatynia (dolnośląskie)
CPV: 742320004 ()
Zakup i montaż dwóch sztuk dwufunkcyjnych węzłów cieplnych w budynkach po byłym Gimnazjum nr 2 (adaptacja budynku szkoły na tymczasowe lokale mieszkalne dla powodzian).
259102 / 2015-10-01 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Gaworzyce - Gaworzyce (dolnośląskie)
CPV: 742320004 ()
Przebudowa odcinka drogi w Dalkowie
309153 / 2008-11-12 - Inny: jednostka budżetowa samorządu terytorialnego
Dolnośląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych we Wrocławiu Oddział w Legnicy - Legnica (dolnośląskie)
CPV: 742320004 ()
Przygotowanie materiałów i uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia: Budowa zbiornika wodnego - Pielgrzymka, gm. Pielgrzymka
342968 / 2009-10-02 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Dróg Powiatowych - Ostrołęka (mazowieckie)
CPV: 742320004 ()
Opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowÄ™ mostu na rzece Orz w msc. Kunin w ciagu drogi powiatowej nr 2572W Goworowo-Ludwinowo-Kaszewiec-Kunin w km 14+620,00
243389 / 2008-10-01 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Twardogóra - Twardogóra (dolnośląskie)
CPV: 742320004 ()
Opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy Miejskiej Oczyszczalni Ścieków przy ul. Lipowej w Twardogórze.
211923 / 2008-09-10 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Dróg Powiatowych w Lubinie - Lubin (dolnośląskie)
CPV: 742320004 ()
Projekt remontu ulicy Jagiełły w Ścinawie - droga powiatowa nr 1237D
125226 / 2013-03-29 - Administracja samorzÄ…dowa
Związek Gmin Zagłębia Miedziowego - Polkowice (dolnośląskie)
CPV: 742320004 ()
Wykonanie dokumentacji technicznej dla przygotowania terenu pod osiedlowe punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych
304202 / 2015-11-10 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Gaworzyce - Gaworzyce (dolnośląskie)
CPV: 742320004 ()
KOŹLICE III drogi dojazdowe do gruntów rolnych niezrealizowane na terenie obrębu/ wsi objętego PROW
186977 / 2009-10-23 - Podmiot prawa publicznego
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej sp. z o. o. w Jeleniej Górze - Jelenia Góra (dolnośląskie)
CPV: 742320004 ()
Wykonanie kompleksowego projektu i dokumentacji technicznej budowy kotłowni rezerwowo-szczytowej o mocy 19,6 MW realizowanej w ramach Projektu pn.: Likwidacja wysokoemisyjnego źródła ciepła z systemu ciepłowniczego w Jeleniej Górze
238067 / 2008-09-26 - Podmiot prawa publicznego
Wrocławskie Mieszkania Sp. z o.o. - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 742320004 ()
Wykonanie inwentaryzacji budowlanej i instalacyjnej budynków wraz ze sporządzeniem dokumentacji technicznej
273880 / 2009-08-11 - Inny: jednostka budżetowa jednostki samorządu terytorialnego
Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 742320004 ()
PB, PW i STWiORB dla zadania : Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 374 od skrzyżowania z ul. Wodną do skrzyżowania z drogą powiatową 2888 w m. Świebodzice.
5749 / 2015-01-15 - Uczelnia publiczna
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 742320004 ()
Modernizacja wraz z przystosowaniem do obowiązujących przepisów p.poż klatek K1, K2, K3 w budynku Wydziału Medycyny Weterynaryjnej przy ul. C.K. Norwida 29-31, 50-375 Wrocław (w 2-ch etapach) (Sprawa nr RAP.272.4.2015)