Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

94206 / 2014-03-20 - / Ośrodek Pomocy Społecznej (Rabka-Zdrój)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2014-03-17 pod pozycją 88416. Zobacz ogłoszenie 88416 / 2014-03-17 - Administracja samorzÄ…dowa.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 94206

Data publikacji: 2014-03-20

Nazwa: Ośrodek Pomocy Społecznej

Ulica: ul. Parkowa 2

Numer domu: 2

Miejscowość: Rabka-Zdrój

Kod pocztowy: 34-700

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 18 26 79 868

Numer faxu: 18 26 79 868

Regon: 00440252800000

Typ ogłoszenia: ZP-406

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 88416

Data wydania biuletynu: 2014-03-17

Ogłoszenie dotyczy: 0

Przedmiot zamówienia: Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia

Miejsce składania: IV.4.4)

Przed wprowadzeniem zmainy:
IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 25.03.2014 godzina 09:00
miejsce: W siedzibie Zamawiającego - ul. Parkowa 2, 34 - 700 Rabka - Zdrój, pokój nr 1.

Po wprowadzeniu zmiany:
IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 26.03.2014 godzina 09:00
miejsce: W siedzibie Zamawiającego - ul. Parkowa 2, 34 - 700 Rabka - Zdrój, pokój nr 1.

Miejsce składania: Załacznik

Przed wprowadzeniem zmainy:
ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH
(...)
CZĘŚĆ Nr: 4 NAZWA: Świadczenie usług szkoleniowych - realizacja kursów zawodowych w roku 2014.
Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia:
Opis: Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa realizacja merytoryczna i obsługa techniczno - logistyczna usług szkoleniowych w ramach projektu systemowego pn. Bądź aktywny - Program aktywizacji zawodowej i społecznej bezrobotnych osób w gminie Rabka - Zdrój - Zadanie 1 Aktywna integracja. Projekt realizowany jest przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Rabce Zdroju w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 7.1., Poddziałanie 7.1.1.
Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie następujących kursów zawodowych:
1) Kurs komputerowy z elementami przedsiębiorczości,
2) Kosmetyczka
3) Opiekun osoby starszej i niepełnosprawnej,
4) Magazynier z obsługą wózka widłowego/jezdniowego.
Każdy kurs winien składać się z części teoretycznej i praktycznej. Za godzinę zajęć teoretycznych i praktycznych uznaje się 45 minut. Realizacja modułu: (maj - listopad 2014) na miejscu w gminie Rabka Zdrój, w przypadku kursu Magazynier z obsługą wózka widłowego/jezdniowego, Zamawiający dopuszcza możliwość realizacji zamówienia na terenie powiatu nowotarskiego lub/ i myślenickiego.
Wykonawca zobowiązany jest zapewnić oraz ponieść następujące koszty związane z organizacją szkoleń: 1) W terminie 5 dni roboczych od podpisania niniejszej umowy Wykonawca przedstawi Zamawiającemu do akceptacji wstępny harmonogram realizacji zamówienia. Szczegółowy program oraz harmonogram realizacji zamówienia Wykonawca przedstawi Zamawiającemu najpóźniej na 5 dni przed jego rozpoczęciem,
2) Wykonawca zapewni trenera/trenerów o odpowiednich do zakresu szkolenia kwalifikacjach i doświadczeniu,
3) Wykonawca dokona wpisu o szkoleniach i związanych z nimi szczegółach na stronie www.inwestycjawkadry.info.pl w terminie przewidzianym w umowie z Zamawiającym,
4) Wykonawca wystawi uczestnikom szkolenia zaświadczenia/certyfikaty o ukończeniu szkolenia zawierających informację o jego temacie oraz wymiarze godzin,
5) Wykonawca przeprowadzi ewaluację szkolenia - dokona oceny szkolenia za pomocą ankiet ewaluacyjnych opracowanych zgodnie z przekazanym przez Zamawiającego wzorem,
6) Wykonawca obejmie wszystkich uczestników szkolenia ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków,
7) oznakowanie pomieszczeń, w których będą odbywały się zajęcia zgodnie z aktualnymi wytycznymi Ministra Rozwoju Regionalnego w zakresie informacji i promocji Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, a także zamieszczenie znaków: logo Kapitał Ludzki Narodowa Strategia Spójności, logo Europejskiego Funduszu Społecznego, logo Unii Europejskiej, logo Projektu systemowego OPS oraz umieszczenie informacji o współfinansowaniu szkoleń ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego,
8) Wykonawca zapewni jeden ciepły posiłek (zupa, drugie danie i napój) dla każdego uczestnika szkolenia oraz dodatkowo serwis kawowy z poczęstunkiem (kawa, herbata, woda, suche ciastka) podczas zajęć - 2 razy dziennie,
9) Po zakończeniu usługi szkoleniowej Wykonawca przedstawi Zamawiającemu dokumentację szkolenia, na którą złożą się: listy obecności, listy potwierdzające odbiór materiałów, listy potwierdzające korzystanie z posiłków, kopie certyfikatów, dziennik zajęć, informacja wykonaniu usługi szkoleniowej oraz 1 egzemplarz materiałów szkoleniowych. Wykonawca przekaże Zamawiającemu na potrzeby dokumentacji projektowej jeden egzemplarz materiałów w formie papierowej oraz jeden w formie elektronicznej. Materiały szkoleniowe nie mogą naruszać praw osób trzecich. Materiały szkoleniowe oraz wszelkie dokumenty związane z organizacją szkolenia muszą zawierać logotypy i oznaczenia oraz informację o dofinansowaniu wskazane przez Zamawiającego,
10) Sala szkoleniowa: Wykonawca zagwarantuje na potrzeby przeprowadzenia szkoleń salę szkoleniową, dostępną przez 8 godzin dziennie, utrzymaną w czystości, z dostępem do zaplecza sanitarnego, o powierzchni co najmniej 30 m², z dostępem do światła dziennego oraz możliwością zasłonięcia okien, wyposażoną we wszelkie niezbędne do przeprowadzenia zajęć sprzęty i urządzenia: nagłośnienie, rzutnik, ekran do wyświetlania multimediów, flipcharty z kartkami papieru oraz kompletem markerów, z ilością miejsc siedzących odpowiadających liczbie uczestników danego szkolenia. Sala musi spełniać wymogi rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (tekst jednolity Dz. U. z 2003 r. Nr 169, poz. 1650 ze zm.).

Kurs komputerowy z elementami przedsiębiorczości:
Kurs przeznaczony dla 8 osób winien składać się z części teoretycznej i praktycznej łącznie nie mniej niż 70 godzin zajęć. Program kursu powinien obejmować w szczególności następujące zagadnienia:
1. Podstawy MS Word: Wprowadzanie, edycja i formatowanie tekstu, wcięcia i tabulatory. Wypunktowanie, numerowanie, obramowanie, cieniowanie. Tabele: wstawianie, usuwanie, scalanie i podział komórek. Wstawianie i tworzenie grafiki: ClipArt, WordArt, autokształty, z pliku. Wyszukiwanie i zastępowanie tekstu. Drukowanie dokumentu, zakresu tekstu, zakresu stron.
2. Podstawy MS Excel: Wprowadzanie i poprawianie danych. Zaznaczanie i formatowanie komórek. Wykorzystanie podstawowych działań matematycznych. Formuły. Funkcje statystyczne, daty, matematyczne, logiczne - podstawy. Wykresy. Drukowanie arkusza, zakresu komórek, całego skoroszytu.
3. Podstawy MS PowerPoint: Ćwiczenie i tworzenie prostych prezentacji multimedialnych
4. Podstawy Internetu: Podstawowe usługi Internetu. Podstawy korzystania z przeglądarki, wyszukiwarki Poczta elektroniczna (e-mail). Konfiguracja konta pocztowego. Bankowość internetowa (zabezpieczenie oraz logowanie, sprawdzanie stanu konta, dokonywanie przelewów, sposoby dokonywania płatności w internecie)
5. Podstawy przedsiębiorczości

2) Kurs kosmetyczki:
Kurs przeznaczony dla 5 osób winien składać się z części teoretycznej i praktycznej łącznie nie mniej niż 50 godzin zajęć.
Program kursu powinien obejmować w szczególności następujące zagadnienia:
1. Przepisy BHP i p. pożarowe. Zalecenia SANEPIDU obowiązujące w gabinecie kosmetycznym. Organizacja pracy w gabinecie kosmetycznym.Cechy i obowiązki kosmetyczki.
2. Historia kosmetyki
3. Pielęgnacja dłoni, stóp: manicure, pedicure z użyciem sprzętu kosmetycznego.
4. Stylizacja paznokci: przedłużanie paznokci metodami: akryl, żel, zdobienie paznokci, manicure hybrydowy, biologiczny, japoński
5. Pielęgnacja oprawy oka: farbowanie rzęs i brwi, przedłużanie rzęs, regulacja łuku brwiowego
6. Pielęgnacja ciała, zabiegi kosmetyczne.

3) Opiekun osoby starszych i niepełnosprawnych
Kurs przeznaczony dla 7 osób winien składać się z części teoretycznej i praktycznej łącznie nie mniej niż 100 godzin zajęć. Program kursu powinien obejmować w szczególności następujące zagadnienia:
1. Zawód opiekuna osób starszych i niepełnosprawnych - w oparciu o obowiązujące normy prawne. Predyspozycje do wykonywania zawodu.
2. Psychologia osób starszych i niepełnisprawnych.
3. Komunikacja interpersonalna.
4. Pierwsza pomoc przedmedyczna.
5. Rodzaje diet i zasady żywienia osób starszych i niepełnosprawnych.
6. Formy spędzania czasu wolnego, aktywizacja osób starszych i niepełnosprawnych
7. Elementy rehabilitacji i zabiegów pielęgnacyjnych osób starszych i niepełnosprawnych - zajęcia teoretycznie i praktyczne.

4) Magazynier z obsługą wózka widłowego/ jezdniowego
Kurs przeznaczony jest dla 9 osób, winien składać się z części teoretycznej i praktycznej łącznie nie mniej niż 80 godzin zajęć i kończyć się egzaminem kwalifikacyjnym zatwierdzonym przez Urząd Dozoru Technicznego. Uprawnienia zawodowe uzyskane przez uczestników kursu powinny być zgodne z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 10 maja 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym.
Wykonawca obowiązany będzie do:
1) zorganizowania i przeprowadzenia w/w kursu według programu szkolenia oraz obowiązujących w tym zakresie przepisów obejmujących następujące zagadnienia: typy stosowanych wózków jezdniowych, budowa wózków, czynności kierowcy przy obsłudze wózków przed podjęciem pracy i po pracy wózkami, czynności kierowcy w czasie pracy wózkami, wiadomości z zakresu ładunkoznawstwa, wiadomości z zakresu bhp, praktyczna nauka jazdy, bezpieczna obsługa - wymiana butli gazowych w wózkach wyposażonych w te urządzenia, wiadomości o dozorze technicznym,
2) zorganizowania egzaminu końcowego i wydania certyfikatów.
3) pokrycia kosztów: badań lekarskich uczestników kursu, materiałów szkoleniowych, egzaminów wewnętrznych i państwowych, certyfikatów.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera wzór umowy stanowiący załącznik do SIWZ..
2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.50.00.00-9, 55.32.00.00-9, 80.53.00.00-8.
3) Czas trwania lub termin wykonania: Zakończenie: 30.11.2014.
4) Kryteria oceny ofert: cena oraz inne kryteria związane z przedmiotem zamówienia:
1. Cena - 70
2. Doświadczenie kadry dydaktycznej - 30

Po wprowadzeniu zmiany:
ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH
(...)
CZĘŚĆ Nr: 4 NAZWA: Świadczenie usług szkoleniowych - realizacja kursów zawodowych w roku 2014.
Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia:
Opis: Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa realizacja merytoryczna i obsługa techniczno - logistyczna usług szkoleniowych w ramach projektu systemowego pn. Bądź aktywny - Program aktywizacji zawodowej i społecznej bezrobotnych osób w gminie Rabka - Zdrój - Zadanie 1 Aktywna integracja. Projekt realizowany jest przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Rabce Zdroju w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 7.1., Poddziałanie 7.1.1.
Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie następujących kursów zawodowych:
1) Kurs komputerowy z elementami przedsiębiorczości,
2) Kosmetyczka
3) Opiekun osoby starszej i niepełnosprawnej,
4) Magazynier z obsługą wózka widłowego/jezdniowego.
Każdy kurs winien składać się z części teoretycznej i praktycznej. Za godzinę zajęć teoretycznych i praktycznych uznaje się 45 minut. Realizacja modułu: (maj - listopad 2014) na miejscu w gminie Rabka Zdrój, w przypadku kursu Magazynier z obsługą wózka widłowego/jezdniowego, Zamawiający dopuszcza możliwość realizacji zamówienia na terenie powiatu nowotarskiego lub/ i myślenickiego.
Wykonawca zobowiązany jest zapewnić oraz ponieść następujące koszty związane z organizacją szkoleń: 1) W terminie 5 dni roboczych od podpisania niniejszej umowy Wykonawca przedstawi Zamawiającemu do akceptacji wstępny harmonogram realizacji zamówienia. Szczegółowy program oraz harmonogram realizacji zamówienia Wykonawca przedstawi Zamawiającemu najpóźniej na 5 dni przed jego rozpoczęciem,
2) Wykonawca zapewni trenera/trenerów o odpowiednich do zakresu szkolenia kwalifikacjach i doświadczeniu,
3) Wykonawca dokona wpisu o szkoleniach i związanych z nimi szczegółach na stronie www.inwestycjawkadry.info.pl w terminie przewidzianym w umowie z Zamawiającym,
4) Wykonawca wystawi uczestnikom szkolenia zaświadczenia/certyfikaty o ukończeniu szkolenia zawierających informację o jego temacie oraz wymiarze godzin,
5) Wykonawca przeprowadzi ewaluację szkolenia - dokona oceny szkolenia za pomocą ankiet ewaluacyjnych opracowanych zgodnie z przekazanym przez Zamawiającego wzorem,
6) Wykonawca obejmie wszystkich uczestników szkolenia ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków,
7) oznakowanie pomieszczeń, w których będą odbywały się zajęcia zgodnie z aktualnymi wytycznymi Ministra Rozwoju Regionalnego w zakresie informacji i promocji Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, a także zamieszczenie znaków: logo Kapitał Ludzki Narodowa Strategia Spójności, logo Europejskiego Funduszu Społecznego, logo Unii Europejskiej, logo Projektu systemowego OPS oraz umieszczenie informacji o współfinansowaniu szkoleń ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego,
8) Wykonawca zapewni jeden ciepły posiłek (zupa, drugie danie i napój) dla każdego uczestnika szkolenia oraz dodatkowo serwis kawowy z poczęstunkiem (kawa, herbata, woda, suche ciastka) podczas zajęć - 2 razy dziennie,
9) Po zakończeniu usługi szkoleniowej Wykonawca przedstawi Zamawiającemu dokumentację szkolenia, na którą złożą się: listy obecności, listy potwierdzające odbiór materiałów, listy potwierdzające korzystanie z posiłków, kopie certyfikatów, dziennik zajęć, informacja wykonaniu usługi szkoleniowej oraz 1 egzemplarz materiałów szkoleniowych. Wykonawca przekaże Zamawiającemu na potrzeby dokumentacji projektowej jeden egzemplarz materiałów w formie papierowej oraz jeden w formie elektronicznej. Materiały szkoleniowe nie mogą naruszać praw osób trzecich. Materiały szkoleniowe oraz wszelkie dokumenty związane z organizacją szkolenia muszą zawierać logotypy i oznaczenia oraz informację o dofinansowaniu wskazane przez Zamawiającego,
10) Sala szkoleniowa: Wykonawca zagwarantuje na potrzeby przeprowadzenia szkoleń salę szkoleniową, dostępną przez 8 godzin dziennie, utrzymaną w czystości, z dostępem do zaplecza sanitarnego, o powierzchni co najmniej 30 m², z dostępem do światła dziennego oraz możliwością zasłonięcia okien, wyposażoną we wszelkie niezbędne do przeprowadzenia zajęć sprzęty i urządzenia: nagłośnienie, rzutnik, ekran do wyświetlania multimediów, flipcharty z kartkami papieru oraz kompletem markerów, z ilością miejsc siedzących odpowiadających liczbie uczestników danego szkolenia. Sala musi spełniać wymogi rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (tekst jednolity Dz. U. z 2003 r. Nr 169, poz. 1650 ze zm.).

Kurs komputerowy z elementami przedsiębiorczości:
Kurs przeznaczony dla 8 osób winien składać się z części teoretycznej i praktycznej łącznie nie mniej niż 70 godzin zajęć. Program kursu powinien obejmować w szczególności następujące zagadnienia:
1. Podstawy MS Word: Wprowadzanie, edycja i formatowanie tekstu, wcięcia i tabulatory. Wypunktowanie, numerowanie, obramowanie, cieniowanie. Tabele: wstawianie, usuwanie, scalanie i podział komórek. Wstawianie i tworzenie grafiki: ClipArt, WordArt, autokształty, z pliku. Wyszukiwanie i zastępowanie tekstu. Drukowanie dokumentu, zakresu tekstu, zakresu stron.
2. Podstawy MS Excel: Wprowadzanie i poprawianie danych. Zaznaczanie i formatowanie komórek. Wykorzystanie podstawowych działań matematycznych. Formuły. Funkcje statystyczne, daty, matematyczne, logiczne - podstawy. Wykresy. Drukowanie arkusza, zakresu komórek, całego skoroszytu.
3. Podstawy MS PowerPoint: Ćwiczenie i tworzenie prostych prezentacji multimedialnych
4. Podstawy Internetu: Podstawowe usługi Internetu. Podstawy korzystania z przeglądarki, wyszukiwarki Poczta elektroniczna (e-mail). Konfiguracja konta pocztowego. Bankowość internetowa (zabezpieczenie oraz logowanie, sprawdzanie stanu konta, dokonywanie przelewów, sposoby dokonywania płatności w internecie)
5. Podstawy przedsiębiorczości

2) Kurs kosmetyczki:
Kurs przeznaczony dla 4 osób winien składać się z części teoretycznej i praktycznej łącznie nie mniej niż 50 godzin zajęć.
Program kursu powinien obejmować w szczególności następujące zagadnienia:
1. Przepisy BHP i p. pożarowe. Zalecenia SANEPIDU obowiązujące w gabinecie kosmetycznym. Organizacja pracy w gabinecie kosmetycznym.Cechy i obowiązki kosmetyczki.
2. Historia kosmetyki
3. Pielęgnacja dłoni, stóp: manicure, pedicure z użyciem sprzętu kosmetycznego.
4. Stylizacja paznokci: przedłużanie paznokci metodami: akryl, żel, zdobienie paznokci, manicure hybrydowy, biologiczny, japoński
5. Pielęgnacja oprawy oka: farbowanie rzęs i brwi, przedłużanie rzęs, regulacja łuku brwiowego
6. Pielęgnacja ciała, zabiegi kosmetyczne.

3) Opiekun osoby starszych i niepełnosprawnych
Kurs przeznaczony dla 7 osób winien składać się z części teoretycznej i praktycznej łącznie nie mniej niż 100 godzin zajęć. Program kursu powinien obejmować w szczególności następujące zagadnienia:
1. Zawód opiekuna osób starszych i niepełnosprawnych - w oparciu o obowiązujące normy prawne. Predyspozycje do wykonywania zawodu.
2. Psychologia osób starszych i niepełnisprawnych.
3. Komunikacja interpersonalna.
4. Pierwsza pomoc przedmedyczna.
5. Rodzaje diet i zasady żywienia osób starszych i niepełnosprawnych.
6. Formy spędzania czasu wolnego, aktywizacja osób starszych i niepełnosprawnych
7. Elementy rehabilitacji i zabiegów pielęgnacyjnych osób starszych i niepełnosprawnych - zajęcia teoretycznie i praktyczne.

4) Magazynier z obsługą wózka widłowego/ jezdniowego
Kurs przeznaczony jest dla 9 osób, winien składać się z części teoretycznej i praktycznej łącznie nie mniej niż 80 godzin zajęć i kończyć się egzaminem kwalifikacyjnym zatwierdzonym przez Urząd Dozoru Technicznego. Uprawnienia zawodowe uzyskane przez uczestników kursu powinny być zgodne z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 10 maja 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym.
Wykonawca obowiązany będzie do:
1) zorganizowania i przeprowadzenia w/w kursu według programu szkolenia oraz obowiązujących w tym zakresie przepisów obejmujących następujące zagadnienia: typy stosowanych wózków jezdniowych, budowa wózków, czynności kierowcy przy obsłudze wózków przed podjęciem pracy i po pracy wózkami, czynności kierowcy w czasie pracy wózkami, wiadomości z zakresu ładunkoznawstwa, wiadomości z zakresu bhp, praktyczna nauka jazdy, bezpieczna obsługa - wymiana butli gazowych w wózkach wyposażonych w te urządzenia, wiadomości o dozorze technicznym,
2) zorganizowania egzaminu końcowego i wydania certyfikatów.
3) pokrycia kosztów: badań lekarskich uczestników kursu, materiałów szkoleniowych, egzaminów wewnętrznych i państwowych, certyfikatów.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera wzór umowy stanowiący załącznik do SIWZ..
2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.50.00.00-9, 55.32.00.00-9, 80.53.00.00-8.
3) Czas trwania lub termin wykonania: Zakończenie: 30.11.2014.
4) Kryteria oceny ofert: cena oraz inne kryteria związane z przedmiotem zamówienia:
1. Cena - 70
2. Doświadczenie kadry dydaktycznej - 30

Podobne przetargi