Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

406004 / 2009-11-25 - Administracja samorzÄ…dowa / UrzÄ…d Miejski w MorÄ…gu (MorÄ…g)

Modernizacja budynku Urzędu Miejskiego w Morągu

Opis zamówienia

Przedmiotem inwestycji jest modernizacja węzłów sanitarnych i sali narad oraz remont elewacji budynku Urzędu Miejskiego w Morągu.
I.Roboty budowlane
a) Elewacja:
Cokół, oprawa klinkierowa wejść i detale przy oknach I i II pietra - remont przez uzupełnienie cegieł z ubytkami W tym zwłaszcza parapetów okienek piwnicznych, wymiana cegły ceramicznej na klinkierową W jednym okienku elewacji północnej.
Należy szczególnie dokładnie dobrać nową cegłę klinkierową by nie wyróżniała się od istniejącej.
Oczyszczenie istniejących spoin malowanych na biało przez mechaniczne usunięcie zaprawy do głębokości 0,5 - 1,0 cm oczyszczenie, zagruntowanie środkami zwiększającymi przyczepność nowej zaprawy oraz uzupełnienie kwalifikowaną zaprawą do spoinowania w kolorze jasno-szarym.
Tynk nakrapiany - na całym budynku należy dobrze zmyć metodą ciśnieniową. W miejscach z ubytkami widocznymi oraz ewentualne odparzenia tynku istniejącego (które można będzie ocenić z rusztowania) po usunięciu partii nieprzylegających do podłoża, należy tynk odtworzyć (na oczyszczonym i zagruntowanym podłożu ceglanym) uzyskując tę samą fakturę jak istniejąca (po akceptacji przez projektanta na próbnych elementach ściany). Po wykonaniu tynków i wymaganym czasie twardnienia - wykonać malowanie metodą natryskową farbą silikonową w kolorze jasno piaskowym. Przyjęto szacunkowo 20 % powierzchni tynku do wymiany.
Ościeża okien - odbicie tynku nie przylegającego do podłoża i odtworzenie w gładkiej fakturze; malować w kolorze białym.
Wymiana krat i okien - istniejące kraty zewnętrzne należy usunąć zastępując je okratowaniem wewnętrznym, otwieranym w razie potrzeby do celów konserwacji. Stolarkę okienną wymienić na nową, utrzymując te same podziały i szprosowanie jak w oknach istniejących.
Parapety okienne - wymienić na parapety z blachy powlekanej w kolorze białym.
Gzyms podokapowy - wíeńczący elewacje - zakres jego remontu dokładnie określony zostanie po ustawieniu rusztowań i ocenie jakości istniejącego tynku na siatce.
Wstępnie zakłada się 50 % tynku na gzymsie do wymiany z zastosowaniem siatki Rabitza. Gzyms wykończyć przez malowanie w kolorze białym.
Obróbki blacharskie - przewiduje się wymianę wszystkich rynien na blasze powlekanej w kolorze brązu lub PCV. Obróbki fartuchów okapowych i rury spustowe - nie podlegają wymianie.

b) Modernizacja węzłów sanitarnych:
Przedmiotem inwestycji jest modernizacja pomieszczeń sanitarnych ogólnodostępnych na każdej kondygnacji budynku Urzędu w taki sposób aby odpowiadały aktualnym przepisom warunków technicznych i spełniały standardy funkcjonalne i estetyczne w tym dla osób niepełnosprawnych. Jednocześnie zamiarem Inwestora jest stworzenie niezbędnego zaplecza socjalnego dla pracowników (kuchenki socjalne na I i ll piętrze) oraz uzyskanie niezbędnych pomieszczeń porządkowych.

Roboty budowlane przygotowawcze wspólne dla wszystkich węzłów
- demontaż istniejących urządzeń sanitarnych i elektrycznych
- rozbiórka istniejących ścianek działowych
- demontaż wykładzin posadzkowych wraz z warstwami posadzkowymi,
okładzin z glazury na ścianach ew. zbicie odpadających fragmentów tynku
- ewentualne inne nieprzewidziane prace wynikające ze stanu po demontażu w/w elementów

Roboty budowlane Przygotowawcze indywidualne dla węzłów na poszczególnych kondygnacjach
Parter
- usunięcie podkładu podnoszącego posadzkę w projektowanym WC niepełnosprawnych ok. 0,3m na powierzchni 1,4m2
- podniesienie podkładu pod posadzki pozostałej powierzchni
projektowanych sanitariatów- ok. 8,2m2 na wys. ca 0,3m
przez zasypanie keramzytem

I Piętro
- demontaż parkietu w istniejącym pokoju biurowym, adaptowanym na sanitariat
- skucie tynków na ścianach do wys. 2,10m
- demontaż ścianki działowej pomiędzy istniejącym pokojem biurowym a salką
narad
II Piętro
- sprawdzenie i udrożnienie dwóch istniejących przewodów wentylacyjnych
- demontaż parkietu w istniejącym pokoju biurowym, który będzie adaptowany na sanitariat
- skucie tynków na ścianach do wys. 2.10m

Roboty budowlane wykończeniowe wspólne dla wszystkich węzłów:
- wykonanie warstw wstępnych pod posadzki
- ścianki działowe
- wnęki
- pion wentylacyjny i przewody wentylacyjne
- wykończenie posadzek
- wykończenie ścian
- sufity
- stolarka okienna

c) Modernizacja Sali narad

- Powiększenie Sali przez przesunięcie ściany działowej od strony zespołu sanitarnego (obecnie pokój biurowy)
- Pozostawienie drzwi wejściowych w istniejącym stanie
- Ekspozycja ściany czołowej z jej wykończeniem jako tło pod herb Morąga.
- Urządzenie Sali pod katem ustanowienia podłużnego stołu konferencyjnego z miejscami do 24 osób z wyodrębnieniem części prezydialnej
- Dostosowanie elementów wystroju w tym oświetlenia do urządzenia Sali

Opis robót:
- Posadzka - wymiana parkietu na jasny, jesionowy, układany klepką podłużną ukośnie.
- Stolarka okienna - wymiana dwóch okien wraz z parapetami z tworzywa sztucznego w kolorze białym lub z konglomeratu w kolorze białym.
- Sufit podwieszony - obniżenie sufitu - po obrzeżach z płyt GKF stopniowanej wg rysunku, w centralnej części - sufit napinany w kolorze dobranym w ramach nadzoru
autorskiego (współzależność z materiałem ściany centralnej).
- Wentylacja - zaprojektowano dwa punkty wentylacyjne odprowadzone leżakami do projektowanego komina, wloty usytuowane w partii sufitu z płyt GKF, jeden z przewodów zaopatrzone w wentylator wywiewny uruchamiany W miarę potrzeby.
- Ściana czołowa (prezydialna) - obłożona w znacznej części płytami marmuru jasnego o delikatnym kierunkowym użyłowaniu, na którym należy umieścić herb miasta oraz zegar
konferencyjny.
- Ściany pozostałe - wykończone podziałem poziomym na 3 pasy ograniczone delikatnym profilem sztukateryjnym z poliuretanu lub gipsu i malowane w kolorze białym - pasy dolny i górny oraz W kolorze intensywnym - pas środkowy - barwa wg doboru w nadzorze autorskim (współzależność od marmuru i sufitu napinanego). Ściana podłużna okienna - zasłonięta na całości werticalem o wąskich lamelkach.
- Oświetlenie - wg rysunków wystroju i branży elektrycznej (kinkiety, reflektorki, halogeny).

II. Roboty sanitarne
Instalacja istniejąca wody zimnej i ciepłej wykonana z rur stalowych ocynkowanych
w dobrym stanie technicznym.
Modernizacja instalacji projektowanych wykonanych z rur stalowych ocynkowanych polega na rozbudowie instalacji w modernizowanych węzłach. Rury prowadzone w bruzdach w otulinie z pianki poliuretanowej gr. 15 mm.
Przygotowanie c.w. za pomocą term elektrycznych o pojemności 5 l i 10 l o mocy 1,5 kW. Na każdej kondygnacji zamontowany będzie hydrant p.poż. wnękowy 25 mm o wypływie 1 l/s.

Elementy kanalizacji sanitarnej (podejścia do przyborów sanitarnych) wykonane z rur PVC. Pion kanalizacyjny istniejący Nr 1k i 2k zakończony wywiewką tradycyjną ( rura wywiewna stalowa 160/75 mm ).
Podejścia do przyborów sanitarnych wykonać w bruzdach pod glazurą.
W węzłach sanitarnych w podłodze montowane będą kratki podłogowe 50 mm z PVC.

Zaprojektowano wentylatory ścienne o mocy 13 W o wydajności 90 m3/h montowane w węzłach sanitarnych (wentylatory pokazane w projekcie branży elektrycznej).

III. Roboty elektryczne
Roboty dotyczą instalacji elektrycznych wnętrzowych modernizowanych węzłów sanitarnych i sali narad w budynku Urzędu Miasta i Gminy w Morągu przy ul. 11 Listopada 9.

Zakres robót:
1). Modernizacja tablic rozdzielczych,
Z istniejących tablic piętrowych T1, T2, T3 należy zasilić zaprojektowane obwody. W istniejących tablicach należy zainstalować dodatkowe zabezpieczenia wg schematów E-2, E-4, E-6.
2). Instalacja oświetlenia ogólnego,
Oświetlenie ogólne projektuje się jako sufitowe wpuszczane w sufit podwieszany. Instalację oświetleniową wykonać przewodami typu YDY(p)(żo) 450/750V. Przewody układać w bruzdach pod tynkiem oraz na uchwytach nad sufitem podwieszanym. Łączniki instalować na wysokości 1,40m nad podłogą. Stosować osprzęt podtynkowy o stopniu ochrony IP20 w częściach socjalnych, sali narad i na korytarzach, a w sanitariatach i przy umywalkach osprzęt o stopniu ochrony IP44 pt.
3). Instalacja siłowa, gniazd wtykowych,
Obwody odbiorcze należy wykonać przewodami YDY(p)(żo) 450/750V w bruzdach pod tynkiem oraz na uchwytach nad sufitem podwieszanym. Zabezpieczenia obwodów oraz przekroje przewodów - wg schematów instalacyjnych.
Gniazda montować na wysokości:
- gniazda ogólne i porządkowe w części socjalnej i sali narad - 0,3m nad podłogą
- gniazda przy umywalkach - 1,60m nad podłogą
- gniazda w kuchni - 1,40m nad podłogą
4). Instalacja połączeń wyrównawczych,
Z tablic piętrowych T1, T2, T3 wyprowadzić przewód DY4mm2/RVS18 pt. do listew zaciskowych
LZ4mm2 umieszczonych pod umywalkami. Do listew przyłączyć przewodami Cu4mm2 :
- metalowe elementy obudów urządzeń,
- instalację wodociągową wykonaną z przewodów metalowych,
- metalowe elementy instalacji kanalizacyjnej,
- instalację grzewczą wodną wykonaną z przewodów metalowych,
- metalowe elementy instalacji gazowej,
- metalowe elementy przewodów i wkładów kominowych,
- metalowe elementy przewodów i urządzeń do wentylacji i klimatyzacji,
- oraz wszystkie inne przewodzące dostępne i części przewodzące obce.
5). Instalacja ochrony od porażeń
Jako system ochrony od porażeń przewiduje się samoczynne wyłączenie zasilania w układzie TN-S z zastosowaniem oddzielnego przewodu ochronnego PE. Przewód ten prowadzić jako trzeci w instalacjach 1-faz. oraz jako piąty w instalacjach 3-faz. Na przewód PE wykorzystać żyłę w izolacji koloru żółto-zielonego. Jako środek uzupełniającej ochrony przed dotykiem bezpośrednim zastosowano w obwodach gniazd wtykowych wyłączniki różnicowo-prądowe.
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia opisuje dokumentacja projektowa, przedmiary robót, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 406004

Data publikacji: 2009-11-25

Nazwa: Urząd Miejski w Morągu

Ulica: ul. 11 Listopada 9

Numer domu: 9

Miejscowość: Morąg

Kod pocztowy: 14-300

Województwo / kraj: warmińsko-mazurskie

Numer telefonu: 089 7572231

Numer faxu: 089 7572120

Adres strony internetowej: www.morag.pl

Regon: 00068778700000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Modernizacja budynku Urzędu Miejskiego w Morągu

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem inwestycji jest modernizacja węzłów sanitarnych i sali narad oraz remont elewacji budynku Urzędu Miejskiego w Morągu.
I.Roboty budowlane
a) Elewacja:
Cokół, oprawa klinkierowa wejść i detale przy oknach I i II pietra - remont przez uzupełnienie cegieł z ubytkami W tym zwłaszcza parapetów okienek piwnicznych, wymiana cegły ceramicznej na klinkierową W jednym okienku elewacji północnej.
Należy szczególnie dokładnie dobrać nową cegłę klinkierową by nie wyróżniała się od istniejącej.
Oczyszczenie istniejących spoin malowanych na biało przez mechaniczne usunięcie zaprawy do głębokości 0,5 - 1,0 cm oczyszczenie, zagruntowanie środkami zwiększającymi przyczepność nowej zaprawy oraz uzupełnienie kwalifikowaną zaprawą do spoinowania w kolorze jasno-szarym.
Tynk nakrapiany - na całym budynku należy dobrze zmyć metodą ciśnieniową. W miejscach z ubytkami widocznymi oraz ewentualne odparzenia tynku istniejącego (które można będzie ocenić z rusztowania) po usunięciu partii nieprzylegających do podłoża, należy tynk odtworzyć (na oczyszczonym i zagruntowanym podłożu ceglanym) uzyskując tę samą fakturę jak istniejąca (po akceptacji przez projektanta na próbnych elementach ściany). Po wykonaniu tynków i wymaganym czasie twardnienia - wykonać malowanie metodą natryskową farbą silikonową w kolorze jasno piaskowym. Przyjęto szacunkowo 20 % powierzchni tynku do wymiany.
Ościeża okien - odbicie tynku nie przylegającego do podłoża i odtworzenie w gładkiej fakturze; malować w kolorze białym.
Wymiana krat i okien - istniejące kraty zewnętrzne należy usunąć zastępując je okratowaniem wewnętrznym, otwieranym w razie potrzeby do celów konserwacji. Stolarkę okienną wymienić na nową, utrzymując te same podziały i szprosowanie jak w oknach istniejących.
Parapety okienne - wymienić na parapety z blachy powlekanej w kolorze białym.
Gzyms podokapowy - wíeńczący elewacje - zakres jego remontu dokładnie określony zostanie po ustawieniu rusztowań i ocenie jakości istniejącego tynku na siatce.
Wstępnie zakłada się 50 % tynku na gzymsie do wymiany z zastosowaniem siatki Rabitza. Gzyms wykończyć przez malowanie w kolorze białym.
Obróbki blacharskie - przewiduje się wymianę wszystkich rynien na blasze powlekanej w kolorze brązu lub PCV. Obróbki fartuchów okapowych i rury spustowe - nie podlegają wymianie.

b) Modernizacja węzłów sanitarnych:
Przedmiotem inwestycji jest modernizacja pomieszczeń sanitarnych ogólnodostępnych na każdej kondygnacji budynku Urzędu w taki sposób aby odpowiadały aktualnym przepisom warunków technicznych i spełniały standardy funkcjonalne i estetyczne w tym dla osób niepełnosprawnych. Jednocześnie zamiarem Inwestora jest stworzenie niezbędnego zaplecza socjalnego dla pracowników (kuchenki socjalne na I i ll piętrze) oraz uzyskanie niezbędnych pomieszczeń porządkowych.

Roboty budowlane przygotowawcze wspólne dla wszystkich węzłów
- demontaż istniejących urządzeń sanitarnych i elektrycznych
- rozbiórka istniejących ścianek działowych
- demontaż wykładzin posadzkowych wraz z warstwami posadzkowymi,
okładzin z glazury na ścianach ew. zbicie odpadających fragmentów tynku
- ewentualne inne nieprzewidziane prace wynikające ze stanu po demontażu w/w elementów

Roboty budowlane Przygotowawcze indywidualne dla węzłów na poszczególnych kondygnacjach
Parter
- usunięcie podkładu podnoszącego posadzkę w projektowanym WC niepełnosprawnych ok. 0,3m na powierzchni 1,4m2
- podniesienie podkładu pod posadzki pozostałej powierzchni
projektowanych sanitariatów- ok. 8,2m2 na wys. ca 0,3m
przez zasypanie keramzytem

I Piętro
- demontaż parkietu w istniejącym pokoju biurowym, adaptowanym na sanitariat
- skucie tynków na ścianach do wys. 2,10m
- demontaż ścianki działowej pomiędzy istniejącym pokojem biurowym a salką
narad
II Piętro
- sprawdzenie i udrożnienie dwóch istniejących przewodów wentylacyjnych
- demontaż parkietu w istniejącym pokoju biurowym, który będzie adaptowany na sanitariat
- skucie tynków na ścianach do wys. 2.10m

Roboty budowlane wykończeniowe wspólne dla wszystkich węzłów:
- wykonanie warstw wstępnych pod posadzki
- ścianki działowe
- wnęki
- pion wentylacyjny i przewody wentylacyjne
- wykończenie posadzek
- wykończenie ścian
- sufity
- stolarka okienna

c) Modernizacja Sali narad

- Powiększenie Sali przez przesunięcie ściany działowej od strony zespołu sanitarnego (obecnie pokój biurowy)
- Pozostawienie drzwi wejściowych w istniejącym stanie
- Ekspozycja ściany czołowej z jej wykończeniem jako tło pod herb Morąga.
- Urządzenie Sali pod katem ustanowienia podłużnego stołu konferencyjnego z miejscami do 24 osób z wyodrębnieniem części prezydialnej
- Dostosowanie elementów wystroju w tym oświetlenia do urządzenia Sali

Opis robót:
- Posadzka - wymiana parkietu na jasny, jesionowy, układany klepką podłużną ukośnie.
- Stolarka okienna - wymiana dwóch okien wraz z parapetami z tworzywa sztucznego w kolorze białym lub z konglomeratu w kolorze białym.
- Sufit podwieszony - obniżenie sufitu - po obrzeżach z płyt GKF stopniowanej wg rysunku, w centralnej części - sufit napinany w kolorze dobranym w ramach nadzoru
autorskiego (współzależność z materiałem ściany centralnej).
- Wentylacja - zaprojektowano dwa punkty wentylacyjne odprowadzone leżakami do projektowanego komina, wloty usytuowane w partii sufitu z płyt GKF, jeden z przewodów zaopatrzone w wentylator wywiewny uruchamiany W miarę potrzeby.
- Ściana czołowa (prezydialna) - obłożona w znacznej części płytami marmuru jasnego o delikatnym kierunkowym użyłowaniu, na którym należy umieścić herb miasta oraz zegar
konferencyjny.
- Ściany pozostałe - wykończone podziałem poziomym na 3 pasy ograniczone delikatnym profilem sztukateryjnym z poliuretanu lub gipsu i malowane w kolorze białym - pasy dolny i górny oraz W kolorze intensywnym - pas środkowy - barwa wg doboru w nadzorze autorskim (współzależność od marmuru i sufitu napinanego). Ściana podłużna okienna - zasłonięta na całości werticalem o wąskich lamelkach.
- Oświetlenie - wg rysunków wystroju i branży elektrycznej (kinkiety, reflektorki, halogeny).

II. Roboty sanitarne
Instalacja istniejąca wody zimnej i ciepłej wykonana z rur stalowych ocynkowanych
w dobrym stanie technicznym.
Modernizacja instalacji projektowanych wykonanych z rur stalowych ocynkowanych polega na rozbudowie instalacji w modernizowanych węzłach. Rury prowadzone w bruzdach w otulinie z pianki poliuretanowej gr. 15 mm.
Przygotowanie c.w. za pomocą term elektrycznych o pojemności 5 l i 10 l o mocy 1,5 kW. Na każdej kondygnacji zamontowany będzie hydrant p.poż. wnękowy 25 mm o wypływie 1 l/s.

Elementy kanalizacji sanitarnej (podejścia do przyborów sanitarnych) wykonane z rur PVC. Pion kanalizacyjny istniejący Nr 1k i 2k zakończony wywiewką tradycyjną ( rura wywiewna stalowa 160/75 mm ).
Podejścia do przyborów sanitarnych wykonać w bruzdach pod glazurą.
W węzłach sanitarnych w podłodze montowane będą kratki podłogowe 50 mm z PVC.

Zaprojektowano wentylatory ścienne o mocy 13 W o wydajności 90 m3/h montowane w węzłach sanitarnych (wentylatory pokazane w projekcie branży elektrycznej).

III. Roboty elektryczne
Roboty dotyczą instalacji elektrycznych wnętrzowych modernizowanych węzłów sanitarnych i sali narad w budynku Urzędu Miasta i Gminy w Morągu przy ul. 11 Listopada 9.

Zakres robót:
1). Modernizacja tablic rozdzielczych,
Z istniejących tablic piętrowych T1, T2, T3 należy zasilić zaprojektowane obwody. W istniejących tablicach należy zainstalować dodatkowe zabezpieczenia wg schematów E-2, E-4, E-6.
2). Instalacja oświetlenia ogólnego,
Oświetlenie ogólne projektuje się jako sufitowe wpuszczane w sufit podwieszany. Instalację oświetleniową wykonać przewodami typu YDY(p)(żo) 450/750V. Przewody układać w bruzdach pod tynkiem oraz na uchwytach nad sufitem podwieszanym. Łączniki instalować na wysokości 1,40m nad podłogą. Stosować osprzęt podtynkowy o stopniu ochrony IP20 w częściach socjalnych, sali narad i na korytarzach, a w sanitariatach i przy umywalkach osprzęt o stopniu ochrony IP44 pt.
3). Instalacja siłowa, gniazd wtykowych,
Obwody odbiorcze należy wykonać przewodami YDY(p)(żo) 450/750V w bruzdach pod tynkiem oraz na uchwytach nad sufitem podwieszanym. Zabezpieczenia obwodów oraz przekroje przewodów - wg schematów instalacyjnych.
Gniazda montować na wysokości:
- gniazda ogólne i porządkowe w części socjalnej i sali narad - 0,3m nad podłogą
- gniazda przy umywalkach - 1,60m nad podłogą
- gniazda w kuchni - 1,40m nad podłogą
4). Instalacja połączeń wyrównawczych,
Z tablic piętrowych T1, T2, T3 wyprowadzić przewód DY4mm2/RVS18 pt. do listew zaciskowych
LZ4mm2 umieszczonych pod umywalkami. Do listew przyłączyć przewodami Cu4mm2 :
- metalowe elementy obudów urządzeń,
- instalację wodociągową wykonaną z przewodów metalowych,
- metalowe elementy instalacji kanalizacyjnej,
- instalację grzewczą wodną wykonaną z przewodów metalowych,
- metalowe elementy instalacji gazowej,
- metalowe elementy przewodów i wkładów kominowych,
- metalowe elementy przewodów i urządzeń do wentylacji i klimatyzacji,
- oraz wszystkie inne przewodzące dostępne i części przewodzące obce.
5). Instalacja ochrony od porażeń
Jako system ochrony od porażeń przewiduje się samoczynne wyłączenie zasilania w układzie TN-S z zastosowaniem oddzielnego przewodu ochronnego PE. Przewód ten prowadzić jako trzeci w instalacjach 1-faz. oraz jako piąty w instalacjach 3-faz. Na przewód PE wykorzystać żyłę w izolacji koloru żółto-zielonego. Jako środek uzupełniającej ochrony przed dotykiem bezpośrednim zastosowano w obwodach gniazd wtykowych wyłączniki różnicowo-prądowe.
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia opisuje dokumentacja projektowa, przedmiary robót, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/09/2010

Informacja na temat wadium: 12 000.00 PLN

opis_war:
6.1 W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy nie wykluczeni na podstawie art. 24 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655, z późn. zm.), spełniający warunki i wymagania określone w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia oraz w art. 22 ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
1. Sytuacja podmiotowa wykonawcy
Wykonawca posiada uprawnienie do wykonywania określonej działalności lub czynności oraz nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych
2. Zdolność ekonomiczna i finansowa
Wykonawca znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia
3. Zdolność techniczna
Wykonawca posiada niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponuje potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia lub przedstawi pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia potencjału technicznego i osób zdolnych do wykonania zamówienia.

inf_osw:
W celu potwierdzenia, że wykonawca posiada uprawnienie do wykonywania określonej działalności lub czynności oraz nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych, zamawiający żąda złożenia:
1. Aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualnego zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert. W przypadku składania oferty wspólnej ww. dokument składa każdy z wykonawców składających ofertę wspólną.
2. Aktualne zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego oraz właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające odpowiednio, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne lub społeczne, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert. W przypadku składania oferty wspólnej ww. dokument składa każdy z wykonawców składających ofertę wspólną.
3. Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust.1 pkt. 4-8 ustawy wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
4. Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust.1 pkt. 9 ustawy wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
W celu potwierdzenia opisanego przez zamawiającego warunku posiadania przez wykonawcę niezbędnej wiedzy i doświadczenia oraz dysponowania potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, zamawiający żąda:
1. Dokumenty stwierdzające, że osoby, które będą wykonywać zamówienie, posiadają wymagane uprawnienia do:
- kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń lub odpowiadające im ważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów
- kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń lub odpowiadające im ważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów
- do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń lub odpowiadające im ważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów
tj. kserokopie uprawnień budowlanych oraz aktualne zaświadczenia o przynależności tych osób do właściwej izby samorządu zawodowego
2. Pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia osób zdolnych do wykonania zamówienia, jeżeli w wykazie osób uczestniczących w wykonywaniu zamówienia wykonawca wskazał osoby, którymi będzie dysponował.
3. Wskazanie przez wykonawcę w ofercie rodzaju powierzonej części zamówienia, której wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom (załącznik Nr. 4)
W celu potwierdzenia opisanego przez zamawiającego warunku znajdowania się przez wykonawcę w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia, zamawiający żąda:
1. Polisa lub inny dokument ubezpieczenia potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej. Zamawiający uzna, że wykonawca znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówie¬nia, jeżeli suma ubezpieczenia wynikająca z polisy lub innego dokumentu ubezpieczenia nie będzie niższa niż 300 000,00zł.
W przypadku składania oferty wspólnej ww. dokumenty składa każdy z wykonawców składających ofertę wspólną. Warunek wysokości sumy ubezpieczenia zostanie uznany przez zamawiającego za spełniony, jeżeli wykonawcy składający ofertę wspólną będą spełniać go łącznie. Polisa musi być ważna, lub odnawiana przez cały okres realizacji zamówienia.

Kody CPV:
454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
454100004 (Tynkowanie)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
454211005 (Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
452613203 (Kładzenie rynien)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
454211476 (Instalowanie krat)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
453320003 (Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miejski w Morągu
ul. 11 Listopada 9
14-300 Morąg, pokój nr 15

Data składania wniosków, ofert: 16/12/2009

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania: w siedzibie Zamawiającego

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Podobne przetargi

222645 / 2012-10-19 - Uczelnia publiczna

Wyższa Szkoła Policji - Szczytno (warmińsko-mazurskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
remont III piętra budynku hotelowego nr 52/I/8 w zakresie wymiany wykładzin podłogowych, malowania ścian pomieszczeń wraz z remontem instalacji elektrycznych

316636 / 2011-10-03 - Inny: Nadleśnictwo

Nadleśnictwo Jedwabno - Jedwabno (warmińsko-mazurskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Termomodernizacja budynku świetlicy zakładowej, rozbiórka dobudowanego do niego drewnianego budynku administracyjno-magazynowego i utwardzenie placu kostką betonową na terenie siedziby Nadleśnictwa Jedwabno w Jedwabnie przy ul. 1 Maja 3, pow. szczycieński

43893 / 2013-03-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Górowo Iławeckie - Górowo Iławeckie (warmińsko-mazurskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Modernizacja budynków pełniących funkcje rekreacyjne i społeczno-kulturalne w miejscowościach: Kamińsk i Zięby w gminie Górowo Iławeckie

211580 / 2014-06-24 - Podmiot prawa publicznego

Wojskowa Agencja Mieszkaniowa Oddział Regionalny Olsztyn - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
remont lokali mieszkalnych znajdujących się w zasobie WAM OReg w Olsztynie, w podziale na 9 części

248162 / 2014-07-24 - Podmiot prawa publicznego

Wojskowa Agencja Mieszkaniowa Oddział Regionalny Olsztyn - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
remont lokali mieszkalnych znajdujących się w zasobie WAM OReg w Olsztynie, w podziale na 9 części

250914 / 2009-07-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Olsztyn - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Przebudowa klatki schodowej z wykonaniem nowego zadaszenia nad wejściem głównym i ewakuacyjnym w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Kołobrzeskiej 13 M w Olsztynie

403560 / 2011-11-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Budynków Komunalnych w Elblągu - Elbląg (warmińsko-mazurskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Roboty konserwacyjne ogólnobudowlane wykonywane w zasobach administrowanych przez Zarząd Budynków Komunalnych w Elblągu - Punkt Obsługi Najemców Nr III

15273 / 2013-01-29 - Podmiot prawa publicznego

Wojskowa Agencja Mieszkaniowa Oddział Regionalny Olsztyn - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Remont lokali mieszkalnych i kwater internatowych znajdujących się w zasobie WAM OReg w Olsztynie, w podziale na 5 części

280244 / 2011-09-08 - Inny: Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe

Nadleśnictwo Olsztynek - Olsztynek (warmińsko-mazurskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Remont budynku magazynowego, garażowego z kotłownią oraz mieszkalno - socjalnego w Nadleśnictwie Olsztynek, ul. Mrongowiusza 35

214624 / 2011-07-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Srokowo - Srokowo (warmińsko-mazurskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Remont elewacji i wymiana stolarki okiennej w budynku ratusza oraz remont stolarki drzwiowej zewn. przy ul. Plac Rynkowy 1 w Srokowie

361238 / 2012-09-24 - Inny: spółka z o.o. zarządzająca nieruchomościami

"Administrator" Sp. z o.o. - Giżycko (warmińsko-mazurskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Termomodernizacja ,wzmocnienie stropu nad piwnicą ,remont poszycia dachowego budynku wielorodzinnego Warszawska 17A w Giżycku

370532 / 2014-11-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Nowe Miasto Lubawskie - Nowe Miasto Lubawskie (warmińsko-mazurskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Modernizacja piętra budynku położonego przy ul. Grunwaldzkiej 10 w Nowym Mieście Lubawskim polegająca na adaptacji pomieszczeń na lokale mieszkalne

225578 / 2008-09-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Olsztyn - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Wymiana stolarki i ślusarki okiennej oraz drzwiowej w Gimnazjum nr 7 w Olsztynie przy ul. Żołnierskiej 39

188607 / 2012-09-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Dom Pomocy Społecznej - Bisztynek (warmińsko-mazurskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Remont skutków gradobicia w Domu Pomocy Społecznej w Bisztynku przy ul. 9 Maja 7

213589 / 2008-09-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Olsztyn - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Wykonanie remontu pokrycia dachowego budynków szkoły oraz remontu sali gimnastycznej i łącznika w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym przy ul. Piłsudskiego w Olsztynie w ramach zadania budżetowego pn: Edukacyjna opieka wychowawcza

183164 / 2009-06-08 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Rejonowy Zarząd Infrastruktury - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Wymiana 12 bram wejściowych do budynków magazynowych nr 75, 77, 81 i wymiana 1 szt. Drzwi zewnętrznych w budynku magazynowym nr 10 na terenie JW. 3090 Skład Hajnówka - postępowanie nr 9/RB

43425 / 2016-04-19 - Inny: jednostka organizacyjna MON

Rejonowy Zarząd Infrastruktury - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Remont budynku garażowego nr 42/611 w JW. 2098 Bemowo Piskie w zakresie wymiany pokrycia dachowego, bram garażowych i instalacji odgromowej - postępowanie nr 32/RB

92375 / 2013-05-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy i Miasta - Bisztynek (warmińsko-mazurskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Przeprowadzenie prac konserwatorskich wraz z robotami budowlanymi elewacji kamieniczek przy ul. M. Buczka 3 i ul. M. Buczka 7 w Bisztynku

168491 / 2013-08-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta i Gminy - Frombork (warmińsko-mazurskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
REMONT DACHU CERAMICZNEGO ORAZ REWITALIZACJA ELEWACJI W BUDYNKU MIESZKALNYM PRZY UL. BŁOTNEJ 2 WE FROMBORKU Uwaga!! OBIEKT WPISANY DO REJESTRU ZABYTKÓW