Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

400412 / 2010-12-08 - Administracja samorządowa / Prezydent Miasta Będzina (Będzin)

Uporządkowanie gospodarki wodno - ściekowej w dzielnicy Ksawera - Koszelew - odprowadzenie wód opadowych z ul. Kolejowej wylotem W1 i W2
2004/PL/16/C/PE/001-08

Opis zamówienia

Przedmiotem niniejszego zamówienia jest wykonanie kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz przebudowa sieci wodociągowej wraz z odbudową nawierzchni dróg w miejscowości Będzin i obejmuje zadanie: pn.: Uporządkowanie gospodarki wodno - ściekowej w dzielnicy Ksawera - Koszelew - odprowadzenie wód opadowych z ul. Kolejowej wylotem W1 i W2.
Zakres robót Kontraktu 08 pn.: Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w dzielnicy Ksawera - Koszelew w Będzinie obejmuje w szczególności:
budowę sieci kanalizacyjnej deszczowej w ul. Kolejowej i częściowo w ul. Siemońskiej i w ul. Filtrowej w Będzinie,
budowę sieci kanalizacji sanitarnej z przykanalikami do studni przyłączeniowych do granic posesji w ul. Wąskiej i w ul. Filtrowej w Będzinie,
- budowę sieci wodociągowej wraz z przyłączami do budynków w ul. Wąskiej w Będzinie.
Dzielnica Ksawera-Koszelew zlokalizowana jest w Będzinie w północno-wschodniej części miasta pomiędzy dzielnicami Brzozowica, Zielona, Warpie.. Wyszczególnione ulice położone są w północnej części przedmiotowej dzielnicy.
Projekt obejmuje obszar terenu w przeważającej części o charakterze mieszkaniowym (osiedla mieszkaniowe). Obszar rozpatrywanej zlewni przynależy do ul. Kolejowej - biegną w niej kolektory zbiorcze kanalizacji zbierające ścieki deszczowe z całej dzielnicy Ksawera-Koszelew. Dopływ do ul. Kolejowej z terenu dzielnicy następuje głównie kolektorami biegnącymi w ul. Filtrowej i ul. Siemońskiej.
Na przedmiotowym terenie znajdują się powierzchnie charakterystyczne dla zabudowy mieszkaniowej: dachy zabudowy wielorodzinnej, osiedlowe tereny zielone, place zabaw i rekreacji, drogi wewnątrzosiedlowe, parkingi, chodniki i.t.p. Ponad to znaczną część rozpatrywanej zlewni zajmują ogródki działkowe oraz nieużytkowane tereny zielone.
Do obliczeń przyjęto odwadnianie całego terenu zlewni dzielnicy - kolektory zbiorcze kanalizacji deszczowej oraz wyloty zostały dobrane docelowo dla całej dzielnicy.
Istniejąca kanalizacja w dzielnicy Ksawera-Koszelew jest: w złym stanie technicznym i nie jest kanalizacją rozdzielczą. W wielu miejscach kanalizacja jest zamulona i nie spełnia swojego zadania. Inwentaryzacja studzienek kanalizacyjnych wykazała istniejące załamania kanalizacji (przeciwspadki) uniemożliwiające przepływ ścieków we właściwym kierunku, skutkiem czego w okresach obfitych deszczów następuje zalewanie piwnic najniżej położonych budynków zlokalizowanych w ul. Kolejowej. Istniejący odbiornik wód deszczowych - rzeka Pogoria, przejmuje jedynie niewielką ich ilość. Zdecydowana większość dostaje się do istniejącej przepompowni ścieków sanitarnych, skąd przepompowywana jest wraz ze ściekami sanitarnymi.
Na rozpatrywanym terenie biegną:
-sieć wodociągowa
-sieć kanalizacji sanitarnej
-siec kanalizacji deszczowej
-sieć gazowa
-napowietrzna sieć energetyczna niskiego napięcia
-kable energetyczne niskiego napięcia
-kable energetyczne wysokiego napięcia
-sieć telefoniczna
Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w przedmiotowej dzielnicy polegać będzie na rozdzieleniu kanalizacji deszczowej od kanalizacji sanitarnej. Wody opadowe w możliwie największej ilości zostaną skierowane przewodami kanalizacji deszczowej do odbiornika - do rzeki Pogorii, odciążając tym samym przepompownię ścieków sanitarnych oraz piwnice najniżej położonych w dzielnicy budynków w ul. Kolejowej. Pozostałe ścieki sanitarne i ogólnospławne kierowane będą do istniejącej pompowni ścieków. W celu doprowadzenia wód deszczowych do odbiornika niezbędne staje się przeprowadzenie kolektorów pod torowiskiem Katowice-Warszawa osobno dla wylotu A i B. Przewiduje się wykonanie przejść pod torowiskiem metodą przewiertu z zastosowaniem rur przewiertowych, będących docelowo rurami przewodowymi (kolektorami deszczowymi) z uwagi na niewielkie przykrycie (spełnienie warunku zachowania minimalnej odległości wierzchu rury przewiertowej od główki szyny wynoszącej 1,50m). W związku z powyższym określono przepływy obliczeniowe dla poszczególnych wylotów i szczegółowo rozwiązano utworzenie nowej kanalizacji deszczowej u jej ujścia do rzeki Pogorii w najniżej położonej ulicy w dzielnicy - w ul. Kolejowej. Odcinki kanalizacji deszczowej przebiegające w ul. Kolejowej są odcinkami końcowymi zbierającymi wody opadowe z całej dzielnicy. W ul. Siemońskiej i ul. Filtrowej przewidziano docelowo odbiór ścieków deszczowych z całej dzielnicy. W ul. Siemońskiej projektuje się komorę przelewową (kp). Na podstawie danych udostępnionych przez administratora sieci MPWiK Sp. z o.o. Będzin możliwe stało się precyzyjne określenie progu przelewowego - ścieki sanitarne podczas bezdeszczowej pogody trafiać będą do istniejącej przepompowni ścieków Ksawera,a podczas ulewnego deszczu wody opadowe przelewać się będą do projektowanej w ul. Kolejowej kanalizacji deszczowej. Proponuje się prowadzenie kolektorów kanalizacyjnych po trasie kanalizacji istniejącej (demontaż istniejących kanałów) w możliwie największym zakresie. Z uwagi na konieczność skorygowania układu kanalizacji niezbędne staje się wytyczenie w części nowych tras kanalizacji deszczowej. W związku z towarzyszącą zadaniu przebudową drogi ul. Kolejowej wydane w projekcie drogowym uliczne wpusty deszczowe zostaną podłączone do utworzonej kanalizacji deszczowej. Istniejące rury deszczowe rynien dachowych zostaną podłączone do kanalizacji deszczowej. Proponuje się, aby istniejące wpusty piwniczne w najniżej położonych budynkach zdemontować.
W ramach uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej projektuje się również kanalizację sanitarną i wodociąg w ul.Wąskiej. Włączenia do istniejącego wodociągu dokonać w ul. Filtrowej. Odprowadzenie ścieków sanitarnych nastąpi do studzienki rozprężnej kanalizacji tłocznej sanitarnej.

2.6. Przewidywany zakres rzeczowy Przedsięwzięcia
a) kanalizacja sanitarna:
- rurociągiem PVC-U fi 200x5,9mm klasy S SDR 34 SN 8 o dł. 102,00 m;
- rurociągiem PVC-U fi 315x9,2mm klasy S SDR 34 SN 8 o dł. 28,00 m;
- uzbrojenie:
studzienki kanalizacyjne z kr. bet. Fi 1000mm - 9 kpl.;
studzienki kanalizacyjne z kr. bet. Fi 1200mm - 1 kpl.;
studzienki kanalizacyjne z tworzyw sztucznych min fi 400mm - 7kpl.

b) kanalizacja deszczowa;
- rurociągi PVC-U fi 200x5,9mm klasa S SDR 34 SN 8 o dł. 1722 m;
- rurociągi PVC-U fi 315x9,2mm klasa S SDR 34 SN 8 o dł. 563 m;
- rurociągi PVC-U fi 400x11,7mm klasa S SDR 34 SN 8 o dł. 366 m;
- rurociągi PVC-U fi 500x14,6mm klasa S SDR 34 SN 8 o dł. 270 m;
- rurociągi z tworzyw sztucznych 630x18,4mm klasa S SDR 34 SN8 o dł. 122 m;
- rurociągi z laminatu poliestrowo-szklanego z gumową uszczelką wargową SN 10 500 o dł. 25,90m;
- rurociągi z laminatu poliestrowo-szklanego z gumową uszczelką wargową SN 10 2x500 o dł. 48,60m;
- rurociągi z tworzyw sztucznych SN 10 800 o dł. 156,70m;
- uzbrojenie:
studzienki kanalizacyjne z kr. bet. fi 1200mm -81 kpl.;
studzienki kanalizacyjne z kr. bet. fi 1400mm -10 kpl.;
wpust deszczowy fi 500mm z kręgów betonowych - 51 kpl.
studzienki kanalizacyjne z tworzyw sztucznych min fi 400mm - 19kpl
komora przelewowa Ø2000mm z kręgów bet. -1kpl..
c) obiekty towarzyszące
- separator koalescencyjny PE (wydajność urządzenia 40 400dm3 s) z zintegrowany z osadnikiem z automatycznym zamknięciem zlewnia A - 1kpl.
- separator koalescencyjny PE (wydajność urządzenia 70 700dm3 s) z zintegrowany z osadnikiem z automatycznym zamknięciem zlewnia B - 1kpl.
- wylot WA o trwałej konstrukcji żelbetowej do rzeki Pogorii do rzeki Pogorii w km 00+197 licząc od ujścia do rzeki Przemszy - 1 kpl.
- wylot WB o trwałej konstrukcji żelbetowej do rzeki Pogorii w km 00+720 licząc od ujścia do rzeki Przemszy - 1 kpl.
d) sieć wodociągowa
- rurociąg PE 100 fi 40x3,7mm klasa SDR 11 PN16 o dł. 50 m;
- rurociąg PE 100 fi 110x10mm klasa SDR 11 PN16 o dł. 92 m;
- rurociąg PE 100 fi 160x14,6mm klasa SDR 11 PN 16 o dł. 55 m.

e) roboty drogowe.
w ul. Wąskiej, ul. Filtrowej, ul. Kolejowej i częściowo w ul. Siemońskiej
W związku z planowanymi robotami wod-kan. nawierzchnia w ul. Wąskiej, ul. Filtrowej, ul. Kolejowej i częściowo w ul. Siemońskiej odtworzenie nawierzchni dróg i chodnika polegać będzie na rozebraniu istniejącej nawierzchni oraz jej odtworzeniu w pasie prowadzonych robót.
- rozbiórka elementów dróg z odwozem i utylizacją.
mechaniczne cięcie nawierzchni z mas mineralno-bitumicznych o dł. 920 m;
rozebranie nawierzchni z masy mineralno-bitumicznej o powierzchni 5 682 m2 ;
rozebranie nawierzchni z kostki betonowej o powierzchni 480m2;
rozebranie krawężników betonowych 15x30cm na ławach z betonu o dł. 2105 m;
rozebranie obrzeży betonowych 8x30cm o dł. 1138 m.
- odbudowa pasa nawierzchni jezdni o powierzchni 5 717 m2.
- odbudowa jednostronnego chodnika i zjazdów przeznaczonych do odtworzenia o łącznej powierzchni 480 m2
obejmująca także:
odtworzenie krawężników betonowych 15x30cm na ławach z betonu o dł. 2 105 m
odtworzenie obrzeży betonowych 8x30cm o dł. 1 138 m.
Powyższe ilości są wielkościami szacunkowymi, określonymi na podstawie zatwierdzonej Dokumentacji Projektowej (Rysunków) i zostały podane w celu stworzenia wspólnych zasad do sporządzenia oferty.
Podstawą płatności będzie faktyczna ilość wykonanych Robót, tak jak zostanie ona obmierzona przez Wykonawcę i sprawdzona przez Inżyniera oraz wyceniona po stawkach i cenach jednostkowych podanych w wycenionym Przedmiarze Robót.
Zamawiający wymaga aby oferta obejmowała całość przedmiotu zamówienia.

5.2. Zaleca się, aby Wykonawcy dokonali wizji lokalnej w terenie w celu pozyskania wszelkich danych mogących być przydatnymi do przygotowania oferty i podpisania Kontraktu na wykonanie robót budowlanych.

5.3. Szczegółowo przedmiot zamówienia określony został w Tomie III (Opis Przedmiotu Zamówienia) niniejszej Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 400412

Data publikacji: 2010-12-08

Nazwa: Prezydent Miasta Będzina

Ulica: ul. 11 Listopada 20

Numer domu: 20

Miejscowość: Będzin

Kod pocztowy: 42-500

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: 032 267-35-16

Numer faxu: (032) 267 62 19

Adres strony internetowej: www.bedzin.pl

Regon: 00051556490000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Uporządkowanie gospodarki wodno - ściekowej w dzielnicy Ksawera - Koszelew - odprowadzenie wód opadowych z ul. Kolejowej wylotem W1 i W2
2004/PL/16/C/PE/001-08

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem niniejszego zamówienia jest wykonanie kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz przebudowa sieci wodociągowej wraz z odbudową nawierzchni dróg w miejscowości Będzin i obejmuje zadanie: pn.: Uporządkowanie gospodarki wodno - ściekowej w dzielnicy Ksawera - Koszelew - odprowadzenie wód opadowych z ul. Kolejowej wylotem W1 i W2.
Zakres robót Kontraktu 08 pn.: Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w dzielnicy Ksawera - Koszelew w Będzinie obejmuje w szczególności:
budowę sieci kanalizacyjnej deszczowej w ul. Kolejowej i częściowo w ul. Siemońskiej i w ul. Filtrowej w Będzinie,
budowę sieci kanalizacji sanitarnej z przykanalikami do studni przyłączeniowych do granic posesji w ul. Wąskiej i w ul. Filtrowej w Będzinie,
- budowę sieci wodociągowej wraz z przyłączami do budynków w ul. Wąskiej w Będzinie.
Dzielnica Ksawera-Koszelew zlokalizowana jest w Będzinie w północno-wschodniej części miasta pomiędzy dzielnicami Brzozowica, Zielona, Warpie.. Wyszczególnione ulice położone są w północnej części przedmiotowej dzielnicy.
Projekt obejmuje obszar terenu w przeważającej części o charakterze mieszkaniowym (osiedla mieszkaniowe). Obszar rozpatrywanej zlewni przynależy do ul. Kolejowej - biegną w niej kolektory zbiorcze kanalizacji zbierające ścieki deszczowe z całej dzielnicy Ksawera-Koszelew. Dopływ do ul. Kolejowej z terenu dzielnicy następuje głównie kolektorami biegnącymi w ul. Filtrowej i ul. Siemońskiej.
Na przedmiotowym terenie znajdują się powierzchnie charakterystyczne dla zabudowy mieszkaniowej: dachy zabudowy wielorodzinnej, osiedlowe tereny zielone, place zabaw i rekreacji, drogi wewnątrzosiedlowe, parkingi, chodniki i.t.p. Ponad to znaczną część rozpatrywanej zlewni zajmują ogródki działkowe oraz nieużytkowane tereny zielone.
Do obliczeń przyjęto odwadnianie całego terenu zlewni dzielnicy - kolektory zbiorcze kanalizacji deszczowej oraz wyloty zostały dobrane docelowo dla całej dzielnicy.
Istniejąca kanalizacja w dzielnicy Ksawera-Koszelew jest: w złym stanie technicznym i nie jest kanalizacją rozdzielczą. W wielu miejscach kanalizacja jest zamulona i nie spełnia swojego zadania. Inwentaryzacja studzienek kanalizacyjnych wykazała istniejące załamania kanalizacji (przeciwspadki) uniemożliwiające przepływ ścieków we właściwym kierunku, skutkiem czego w okresach obfitych deszczów następuje zalewanie piwnic najniżej położonych budynków zlokalizowanych w ul. Kolejowej. Istniejący odbiornik wód deszczowych - rzeka Pogoria, przejmuje jedynie niewielką ich ilość. Zdecydowana większość dostaje się do istniejącej przepompowni ścieków sanitarnych, skąd przepompowywana jest wraz ze ściekami sanitarnymi.
Na rozpatrywanym terenie biegną:
-sieć wodociągowa
-sieć kanalizacji sanitarnej
-siec kanalizacji deszczowej
-sieć gazowa
-napowietrzna sieć energetyczna niskiego napięcia
-kable energetyczne niskiego napięcia
-kable energetyczne wysokiego napięcia
-sieć telefoniczna
Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w przedmiotowej dzielnicy polegać będzie na rozdzieleniu kanalizacji deszczowej od kanalizacji sanitarnej. Wody opadowe w możliwie największej ilości zostaną skierowane przewodami kanalizacji deszczowej do odbiornika - do rzeki Pogorii, odciążając tym samym przepompownię ścieków sanitarnych oraz piwnice najniżej położonych w dzielnicy budynków w ul. Kolejowej. Pozostałe ścieki sanitarne i ogólnospławne kierowane będą do istniejącej pompowni ścieków. W celu doprowadzenia wód deszczowych do odbiornika niezbędne staje się przeprowadzenie kolektorów pod torowiskiem Katowice-Warszawa osobno dla wylotu A i B. Przewiduje się wykonanie przejść pod torowiskiem metodą przewiertu z zastosowaniem rur przewiertowych, będących docelowo rurami przewodowymi (kolektorami deszczowymi) z uwagi na niewielkie przykrycie (spełnienie warunku zachowania minimalnej odległości wierzchu rury przewiertowej od główki szyny wynoszącej 1,50m). W związku z powyższym określono przepływy obliczeniowe dla poszczególnych wylotów i szczegółowo rozwiązano utworzenie nowej kanalizacji deszczowej u jej ujścia do rzeki Pogorii w najniżej położonej ulicy w dzielnicy - w ul. Kolejowej. Odcinki kanalizacji deszczowej przebiegające w ul. Kolejowej są odcinkami końcowymi zbierającymi wody opadowe z całej dzielnicy. W ul. Siemońskiej i ul. Filtrowej przewidziano docelowo odbiór ścieków deszczowych z całej dzielnicy. W ul. Siemońskiej projektuje się komorę przelewową (kp). Na podstawie danych udostępnionych przez administratora sieci MPWiK Sp. z o.o. Będzin możliwe stało się precyzyjne określenie progu przelewowego - ścieki sanitarne podczas bezdeszczowej pogody trafiać będą do istniejącej przepompowni ścieków Ksawera,a podczas ulewnego deszczu wody opadowe przelewać się będą do projektowanej w ul. Kolejowej kanalizacji deszczowej. Proponuje się prowadzenie kolektorów kanalizacyjnych po trasie kanalizacji istniejącej (demontaż istniejących kanałów) w możliwie największym zakresie. Z uwagi na konieczność skorygowania układu kanalizacji niezbędne staje się wytyczenie w części nowych tras kanalizacji deszczowej. W związku z towarzyszącą zadaniu przebudową drogi ul. Kolejowej wydane w projekcie drogowym uliczne wpusty deszczowe zostaną podłączone do utworzonej kanalizacji deszczowej. Istniejące rury deszczowe rynien dachowych zostaną podłączone do kanalizacji deszczowej. Proponuje się, aby istniejące wpusty piwniczne w najniżej położonych budynkach zdemontować.
W ramach uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej projektuje się również kanalizację sanitarną i wodociąg w ul.Wąskiej. Włączenia do istniejącego wodociągu dokonać w ul. Filtrowej. Odprowadzenie ścieków sanitarnych nastąpi do studzienki rozprężnej kanalizacji tłocznej sanitarnej.

2.6. Przewidywany zakres rzeczowy Przedsięwzięcia
a) kanalizacja sanitarna:
- rurociągiem PVC-U fi 200x5,9mm klasy S SDR 34 SN 8 o dł. 102,00 m;
- rurociągiem PVC-U fi 315x9,2mm klasy S SDR 34 SN 8 o dł. 28,00 m;
- uzbrojenie:
studzienki kanalizacyjne z kr. bet. Fi 1000mm - 9 kpl.;
studzienki kanalizacyjne z kr. bet. Fi 1200mm - 1 kpl.;
studzienki kanalizacyjne z tworzyw sztucznych min fi 400mm - 7kpl.

b) kanalizacja deszczowa;
- rurociągi PVC-U fi 200x5,9mm klasa S SDR 34 SN 8 o dł. 1722 m;
- rurociągi PVC-U fi 315x9,2mm klasa S SDR 34 SN 8 o dł. 563 m;
- rurociągi PVC-U fi 400x11,7mm klasa S SDR 34 SN 8 o dł. 366 m;
- rurociągi PVC-U fi 500x14,6mm klasa S SDR 34 SN 8 o dł. 270 m;
- rurociągi z tworzyw sztucznych 630x18,4mm klasa S SDR 34 SN8 o dł. 122 m;
- rurociągi z laminatu poliestrowo-szklanego z gumową uszczelką wargową SN 10 500 o dł. 25,90m;
- rurociągi z laminatu poliestrowo-szklanego z gumową uszczelką wargową SN 10 2x500 o dł. 48,60m;
- rurociągi z tworzyw sztucznych SN 10 800 o dł. 156,70m;
- uzbrojenie:
studzienki kanalizacyjne z kr. bet. fi 1200mm -81 kpl.;
studzienki kanalizacyjne z kr. bet. fi 1400mm -10 kpl.;
wpust deszczowy fi 500mm z kręgów betonowych - 51 kpl.
studzienki kanalizacyjne z tworzyw sztucznych min fi 400mm - 19kpl
komora przelewowa Ø2000mm z kręgów bet. -1kpl..
c) obiekty towarzyszące
- separator koalescencyjny PE (wydajność urządzenia 40 400dm3 s) z zintegrowany z osadnikiem z automatycznym zamknięciem zlewnia A - 1kpl.
- separator koalescencyjny PE (wydajność urządzenia 70 700dm3 s) z zintegrowany z osadnikiem z automatycznym zamknięciem zlewnia B - 1kpl.
- wylot WA o trwałej konstrukcji żelbetowej do rzeki Pogorii do rzeki Pogorii w km 00+197 licząc od ujścia do rzeki Przemszy - 1 kpl.
- wylot WB o trwałej konstrukcji żelbetowej do rzeki Pogorii w km 00+720 licząc od ujścia do rzeki Przemszy - 1 kpl.
d) sieć wodociągowa
- rurociąg PE 100 fi 40x3,7mm klasa SDR 11 PN16 o dł. 50 m;
- rurociąg PE 100 fi 110x10mm klasa SDR 11 PN16 o dł. 92 m;
- rurociąg PE 100 fi 160x14,6mm klasa SDR 11 PN 16 o dł. 55 m.

e) roboty drogowe.
w ul. Wąskiej, ul. Filtrowej, ul. Kolejowej i częściowo w ul. Siemońskiej
W związku z planowanymi robotami wod-kan. nawierzchnia w ul. Wąskiej, ul. Filtrowej, ul. Kolejowej i częściowo w ul. Siemońskiej odtworzenie nawierzchni dróg i chodnika polegać będzie na rozebraniu istniejącej nawierzchni oraz jej odtworzeniu w pasie prowadzonych robót.
- rozbiórka elementów dróg z odwozem i utylizacją.
mechaniczne cięcie nawierzchni z mas mineralno-bitumicznych o dł. 920 m;
rozebranie nawierzchni z masy mineralno-bitumicznej o powierzchni 5 682 m2 ;
rozebranie nawierzchni z kostki betonowej o powierzchni 480m2;
rozebranie krawężników betonowych 15x30cm na ławach z betonu o dł. 2105 m;
rozebranie obrzeży betonowych 8x30cm o dł. 1138 m.
- odbudowa pasa nawierzchni jezdni o powierzchni 5 717 m2.
- odbudowa jednostronnego chodnika i zjazdów przeznaczonych do odtworzenia o łącznej powierzchni 480 m2
obejmująca także:
odtworzenie krawężników betonowych 15x30cm na ławach z betonu o dł. 2 105 m
odtworzenie obrzeży betonowych 8x30cm o dł. 1 138 m.
Powyższe ilości są wielkościami szacunkowymi, określonymi na podstawie zatwierdzonej Dokumentacji Projektowej (Rysunków) i zostały podane w celu stworzenia wspólnych zasad do sporządzenia oferty.
Podstawą płatności będzie faktyczna ilość wykonanych Robót, tak jak zostanie ona obmierzona przez Wykonawcę i sprawdzona przez Inżyniera oraz wyceniona po stawkach i cenach jednostkowych podanych w wycenionym Przedmiarze Robót.
Zamawiający wymaga aby oferta obejmowała całość przedmiotu zamówienia.

5.2. Zaleca się, aby Wykonawcy dokonali wizji lokalnej w terenie w celu pozyskania wszelkich danych mogących być przydatnymi do przygotowania oferty i podpisania Kontraktu na wykonanie robót budowlanych.

5.3. Szczegółowo przedmiot zamówienia określony został w Tomie III (Opis Przedmiotu Zamówienia) niniejszej Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających.
Nie więcej niż 50 % wartości zamówienia podstawowego. Zakres zamówień uzupełniających obejmuje powtórzenie tego samego rodzaju zamówień. Zakres zamówień uzupełniających: 45000000-7 Roboty budowlane 45200000-9 Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej 45231300-8 Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków 45233000-9 Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg.

Czas: O

Informacja na temat wadium:
Wykonawca przystępując do udziału w postępowaniu obowiązany jest wnieść wadium w PLN stosownie do art.45 i następne ustawy PZP w wysokości: 120 000,00zł ( słownie: sto dwadzieścia tysięcy złotych 00/100)
Wykonawca wnoszący wadium w formie pieniężnej winien przelać je na konto:
ING Bank Śląski S.A O/Będzin nr 44 1050 1142 1000 0023 0074 0087 z dopiskiem Wadium na
zadanie: Uporządkowanie gospodarki wodno - ściekowej w dzielnicy Ksawera - Koszelew -
odprowadzenie wód opadowych z ul. Kolejowej wylotem W1 i W2 2004/PL/16/C/PE/001-08
W przypadku wniesienia wadium w formach niepieniężnych, oryginał wadium należy złożyć w Urzędzie Miejskim w Będzinie Biuro Zamówień Publicznych pok.117 ul. 11 Listopada 20, 42-500 Będzin.
Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
a)pieniądzu, UWAGA! Za termin wniesienia wadium w tej formie uważa się termin wpływu środków pieniężnych na konto Zamawiającego.
b)poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym
że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
c) gwarancjach bankowych,
d) gwarancjach ubezpieczeniowych,
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz.
1158, z późn. zm.).
Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert.
Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego
oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a. ustawy Pzp.
Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zamawiający zwraca wadium
niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed
upływem terminu składania ofert.
Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono
wadium na podstawie pkt 7 niniejszej części SIWZ , jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania
jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie
określonym przez Zamawiającego.
Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie,
o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Pzp , nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których
mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn
nie leżących po jego stronie.
Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z
umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty
prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek
bankowy wskazany przez Wykonawcę.
Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została
wybrana:
a)odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w
ofercie,
b)nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
c)zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po
stronie Wykonawcy.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie wprowadza żadnych szczegółów, ocena spełniania odbędzie się na podstawie złożonego oświadczenia.

Wiedza i doświadczenie:
Wymaga się wykazania robót budowlanych wykonanych w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.

Wykonawca musi wykazać, że wykonał (czyli doprowadził co najmniej do wystawienia Świadectwa Przejęcia, Protokołu Odbioru Końcowego lub równoważnego dokumentu) co najmniej dwie Roboty o zakresie i złożoności porównywalnej z przedmiotem niniejszego zamówienia i wartości nie mniejszej niż równowartość 3 mln PLN (netto) łącznie 2 roboty.
Przez Roboty o zakresie porównywalnym z przedmiotem niniejszego zamówienia rozumie się roboty budowlane polegające na modernizacji lub budowie lub rozbudowie oczyszczalni ścieków lub Stacji Uzdatniania Wody lub systemów kanalizacji sanitarnej lub systemów kanalizacji deszczowej lub sieci wodociągowej.

Ocena spełnienia warunków wymaganych od Wykonawców zostanie dokonana zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach złożonych przez Wykonawcę.

Potencjał techniczny:
Wymaga się wykazania narzędzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych dostępnych wykonawcy robót budowlanych w celu realizacji zamówienia wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi zasobami.








Warunek dysponowania zostanie spełniony jeżeli wykonawca wykaże narzędzia, wyposażenie zakładu i urządzenia techniczne dostępne wykonawcy robót budowlanych w celu realizacji zamówienia:
Sprzęt
Koparki od 0,25 m3 - 1szt.
Koparko-ładowarki od 0,25 m3 - 1szt.
Zestaw do odwadniania wgłębnego i powierzchniowego wykopów 1kpl.

Sprzęt do zagęszczania
A) Walce do robót ziemnych i drogowych - 2 szt.
B) Zagęszczarki min 60 kg - 2szt.
Środki transportu
Samochody samowyładowcze co najmniej 10 t - 2szt.

Ocena spełnienia warunków wymaganych od Wykonawców zostanie dokonana zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach złożonych przez Wykonawcę.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wymaga się wykazania osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.

Wykonawca musi wykazać:

1.1.Stanowisko: Przedstawiciel Wykonawcy
1.2.Wymagana liczba osób:1
1.3.Doświadczenie w realizacji podobnych robót (w latach) minimalne: Nie dotyczy
1.4.Doświadczenie jako kierownik lub zastępca podobnych robót (w latach) minimalne: Nie dotyczy
1.5.Wymagane uprawnienia budowlane: Nie dotyczy


2.1.Stanowisko: Kierownik Budowy
2.2.Wymagana liczba osób:1
2.3.Doświadczenie w realizacji podobnych robót (w latach) minimalne: 5
2.4.Doświadczenie jako kierownik lub zastępca podobnych robót (w latach) minimalne: 3
2.5.Wymagane uprawnienia budowlane: Bez ograniczeń lub ograniczone do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów;


3.1.Stanowisko: Kierownik robót drogowych
3.2.Wymagana liczba osób:1
3.3.Doświadczenie w realizacji podobnych robót (w latach) minimalne: 5
3.4.Doświadczenie jako kierownik lub zastępca podobnych robót (w latach) minimalne: 3
3.5.Wymagane uprawnienia budowlane: Bez ograniczeń lub ograniczone do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej, lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów


UWAGA! Jako wymagane minimalne doświadczenie zawodowe dla stanowisk, dla których konieczne są uprawnienia budowlane (wymienionych w poz. od 2 do 3 powyższej tabeli), rozumie się lata czynne zawodowo od daty uzyskania uprawnień budowlanych oraz lata przepracowane na odpowiednich stanowiskach kierowniczych (kierownika lub zastępcy kierownika).
Przez doświadczenie w zakresie podobnych robót, o których mowa w niniejszym warunku, rozumie się :
roboty w sektorze wodno-ściekowym tj. modernizacji lub budowie lub rozbudowie oczyszczalni ścieków lub Stacji Uzdatniania Wody lub systemów kanalizacji sanitarnej lub systemów kanalizacji deszczowej lub sieci wodociągowej,
roboty drogowe - remonty lub budowa dróg,
Doświadczenie w realizacji podobnych robót obejmuje całość doświadczeń danej osoby zdobytych w tak określonych podobnych robotach. Doświadczenie jako kierownik lub z-ca kierownika podobnych robót obejmuje doświadczenie zdobyte w podobnych robotach, zdefiniowanych jw., na stanowisku kierownika lub z-cy kierownika konkretnego typu robót, na które dana osoba jest zgłaszana.
Wykonawca przedstawi w ofercie kandydatów na każde stanowisko wymienione w powyższej tabeli.

Ocena spełnienia warunków wymaganych od Wykonawców zostanie dokonana zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach złożonych przez Wykonawcę.

Sytuacja ekonomiczna:
Wymaga się, aby Wykonawca wykazał, iż posiada środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości co najmniej 400 000,00 PLN.
Ocena spełnienia warunków wymaganych od Wykonawców zostanie dokonana zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach złożonych przez Wykonawcę.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w Postępowaniu zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy Pzp.
2.Wypełniony czytelnie, podpisany przez Wykonawcę formularz oferty .

UWAGA ! Na formularzu ofertowym należy ujawnić wszystkie podmioty składające ofertę wspólną z zaznaczeniem np. konsorcjum.

3.Pełnomocnictwo w sytuacjach, w których uprawnienie do podpisania oferty nie wynika z zapisu we właściwym rejestrze lub ewidencji, w tym wynikające z art. 23 ust.2ustawy Pzp.
4.Uproszczone kosztorysy ofertowe podpisane przez Wykonawcę sporządzone zgodnie z przedmiarami robót.
5.Załącznik do oferty.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1.Zmiana postanowień umowy mogą nastąpić za zgodą obu Stron w formie pisemnej pod rygorem nieważności.
2.Zmiany w umowie mogą być inicjowane przez zamawiającego lub przez wykonawcę.
3.Zmiany, o których mowa w pkt 1., mogą dotyczyć:
1)zmiany jakości lub innych parametrów charakterystycznych dla objętego proponowaną zmianą elementu robót budowlanych,
2)aktualizacji rozwiązań projektowych z uwagi na postęp technologiczny,
3)zmiany producenta urządzeń lub wyposażenia,
4)zmiany wymiarów, położenia lub wysokości części robót budowlanych,
5)zmiany w kolejności i terminach wykonywania robót budowlanych,
6)zmiany ilości robót budowlanych, usług lub dostaw w stosunku do przedmiaru, pod warunkiem, że wynikają one z dokumentacji projektowej i zasad wiedzy technicznej,
4.Jeżeli zmiana, o której mowa w pkt 3., wymaga zmiany dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, strona inicjująca zmianę przedstawia projekt zamienny zawierający opis proponowanych zmian wraz z informacją- o konieczności lub nie - zmiany pozwolenia na budowę oraz przedmiar i niezbędne rysunki. Projekt taki wymaga akceptacji projektanta, nadzoru autorskiego i zatwierdzenia do realizacji przez zamawiającego.
5.Warunkiem dokonania zmian, o których mowa w pkt 3., jest złożenie wniosku przez stronę inicjującą zmianę zawierającego:
1)opis propozycji zmiany,
2)uzasadnienie zmiany,
3)obliczenie kosztów zmiany zgodnie z zasadami określonymi w umowie, jeżeli
zmiana będzie miała wpływ na wynagrodzenie wykonawcy,
4)opis wpływu zmiany na harmonogram robót i termin wykonania umowy.
6.Zmiany, o których mowa w pkt 3., mogą zostać dokonane, jeżeli ich uzasadnieniem są niżej wymienione okoliczności:
1)obniżenia kosztu wykonywania robót lub kosztu eksploatacji(użytkowania) obiektu
2)poprawa wartości lub podniesienia sprawności ukończonych robót budowlanych,
3)zmiana obowiązujących przepisów,
4)podniesienie wydajności urządzeń,
5)podniesienie bezpieczeństwa wykonywania robót,
6)usprawnienia w trakcie użytkowania obiektu,
7)opóźnienia , utrudnienia, zawieszenia robót lub przeszkody spowodowane przez lub dające się przypisać zamawiającemu, personelowi zamawiającego lub innemu wykonawcy zatrudnionemu przez zamawiającego na terenie budowy,
8)zaistnienie nieprzewidzianych w umowie warunków geologicznych, hydrogeologicznych, wykopalisk, wyjątkowo niekorzystnych warunków klimatycznych, a także innych przeszkód lub skażeń uniemożliwiających kontynuowanie umowy na przewidzianych w niej warunkach.
9)siła wyższa
18.9.Podstawę obliczenia kosztów zmiany, o której mowa w pkt 5 ust3), w przypadku gdy zmiany będą wynikać ze zmiany dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznych wykonania odbioru robót, stanowi projekt zmiany, o którym mowa w pkt 4., oraz:
1)kosztorys ofertowy opracowany na podstawie cen jednostkowych lub dane wyjściowe do kosztorysowania przyjęte do sporządzenia kosztorysu ofertowego wykonawcy, ceny jednostkowe pracy sprzętu i materiałów zaproponowanych przez wykonawcę, ale nie większe niż średnie ceny SEKOCENBUD dla kwartału poprzedzającego termin wykonania robót budowlanych
2)kalkulacja uproszczona sporządzona w oparciu o uzgodniony z zamawiającym publikator cen jednostkowych robót budowlanych, np. SEKOCENBUD dla kwartału poprzedzającego termin wykonania robót budowlanych.
7.Wykonawca nie będzie uprawniony do żadnego przedłużenia terminu wykonania umowy i zwiększenia wynagrodzenia, jeżeli zmiana jest wymuszona uchybieniem czy naruszeniem umowy przez wykonawcę; w takim przypadku koszty dodatkowe związane z takimi zmianami ponosi wykonawca.
8.Dokonanie zmian, o których mowa w pkt. 3. ppkt 1-5 i pkt 6., wymaga podpisania aneksu do umowy.
9. Zmiana terminu realizacji zamówienia może nastąpić w przypadku opóźnień wynikających z:
-przestojów i opóźnień zawinionych przez Zamawiającego,
-działania siły wyższej ( np. klęski żywiołowe, strajki generalne lub lokalne, zjawiska gospodarcze lub pogodowe) w pełni niezależnej od Stron umowy, mającej bezpośredni wpływ na termin wykonania robót,
-przeszkód technicznych w pełni niezależnych od Stron umowy, mających bezpośredni wpływ na termin wykonania robót,
-wystąpienia warunków atmosferycznych uniemożliwiających wykonywanie robót- fakt ten musi mieć odzwierciedlenie w dzienniku budowy i musi być potwierdzony przez inspektora nadzoru,
-wystąpienia okoliczności, których Strony umowy nie były w stanie przewidzieć, pomimo zachowania należytej staranności,
-zlecenia zamówienia dodatkowego lub uzupełniającego.
10.Zmiana osób i podmiotów uczestniczących w realizacji zamówienia może nastąpić w przypadku:
-utraty uprawnień,
-śmierci, długotrwałej choroby lub nieobecności lub innych zdarzeń losowych,
-ustanie stosunku prawnego łączącego Wykonawcę z ww. osobami.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bedzin.bip.info.pl/index.php?idmp=30&r=r

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miejski w Będzinie
Biuro Zamówień Publicznych pok.117
42-500 Będzin ul. 11 Listopada 20
tel.32 267 91 34

Data składania wniosków, ofert: 14/01/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 12:00

Miejsce składania:
Urząd Miejski w Będzinie
Biuro Zamówień Publicznych pok.117
42-500 Będzin ul. 11 Listopada 20

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Zamówienie jest współfinansowane przy udziale środków pochodzących z Unii Europejskiej (Funduszu Spójności) Projekt nr CCI 2004/PL/16/C/PE/001 pn. Gospodarka wodno-ściekowa w Będzinie.

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Okres w miesiącach: 10

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
452330009 (Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg)

Podobne przetargi

293124 / 2015-11-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Lubomia - Lubomia (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa i zagospodarowanie cmentarza wraz z przeniesieniem grobów z cmentarza w Nieboczowach oraz przeniesienie lub odtworzenie ( w zależności od stanu technicznego obiektów ) historycznych krzyży i kapliczek z Nieboczów i Ligoty Tworkowskiej do Nowej Wsi lub w inne wskazane miejsce

215101 / 2014-10-13 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Poprawa warunków ruchu na placach poboru opłat poprzez zmianę organizacji ruchu - Autostrada A4 PPO Żernica km 312+360 - Etap II

76920 / 2010-03-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Zabrze - Prezydent Miasta - Zabrze (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Termomodernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 12 w Zabrzu

166003 / 2012-07-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej - Katowice (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty dodatkowe do zadania polegajÄ…cego na remoncie mieszkania przy ul. Mieszka I 5/106 w Katowicach

52726 / 2010-02-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina i Miasto Koziegłowy - Koziegłowy (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa drogi gminnej Siedlec Duży - Siedlec Mały od drogi powiatowej nr 2310 - S do drogi krajowej DK1- ul. Leśna i ul. Działkowa

231768 / 2013-06-17 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Powiatowy Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej - Będzin (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie robót budowlanych p.n.: Adaptacja pomieszczeń po Oddziale Laryngologicznym na Oddział Opieki Paliatywnej w budynku Szpitala w Czeladzi. Nr referencyjny: 11/PN/2013

101960 / 2010-04-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Olsztyn - Olsztyn (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Termomodernizacja budynku Gminnego Przedszkola w Olsztynie przy ul. Napoleona 22

104201 / 2010-04-30 - Inny: Jednostka budżetowa

Zarząd Budynków Miejskich - Żory (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wymiana okien PCV oraz wymiana parapetów zewnętrznych w budynkach administrowanych przez ZBM w Żorach w 2010r.

217916 / 2010-07-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej - Katowice (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont mieszkań przy ul. Chromika 11c/11, ul. Paderewskiego 10/9, ul. Floriana 4/1 oraz ul. Floriana 4/2 w Katowicach.

318238 / 2012-08-28 - Uczelnia publiczna

Politechnika Śląska - Gliwice (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie remontu w Domu Studenckim SOLARIS przy ul. Kochanowskiego 37 w Gliwicach. Oznaczenie sprawy: OZ/B/26/JC/12

194407 / 2011-07-15 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Jednostka Wojskowa 4217 - Gliwice (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Naprawa budynku nr 18 w Toszku, rozbiórka budynku nr 47 wraz z wywozem gruzu i plantowaniem placu składowego w Gliwicach i naprawa pokrycia dachowego na budynku nr 1 w Tarnowskich Górach.

121722 / 2014-04-09 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa - Katowice (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa wejścia głównego do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach od ulicy Kozielskiej.

49911 / 2016-05-05 - Inny: Gminna SamorzÄ…dowa Jednostka Organizacyjna

Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych - Tychy (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Opracowanie projektu z wykonaniem zaprojektowanych prac dla zadania inwestycyjnego pn.: ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENI POMIĘDZY UL. FITELBERGA 35-61 I UL. WYSZYŃSKIEGO 22-28

350046 / 2011-10-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej - Czerwionka-Leszczyny (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa kanalizacji sanitarnej wraz z lokalną oczyszczalnią ścieków i przyłączami do budynków komunalnych przy ul. Rybnickiej 42,44,46,48,50 w Czerwionce-Leszczynach - ETAP I przebudowa części pomieszczeń w budynkach wielorodzinnych nr 42,44,46 polegająca na zmianie sposobu użytkowania wraz z przebudową instalacji wodno-kanalizacyjnej..

254290 / 2014-07-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy - Poraj (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont mostu drogowego w ciągu ul. Zdrowej nad rzeką Czarka w miejscowości Żarki Letnisko

208400 / 2014-06-20 - Uczelnia publiczna

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont hallu w budynku D-3 kompleksu ZTM Wydziału Lekarskiego w Katowicach - Ligocie

224896 / 2014-07-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Racibórz - Racibórz (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Zagospodarowanie terenu i ogrodzenie żłobka w Raciborzu przy ul. Słonecznej 9