Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

195546 / 2012-06-11 - Administracja samorządowa / Podkarpackie Biuro Geodezji i Terenów Rolnych w Rzeszowie (Rzeszów)

Zakup systemu wspomagającego postępowania scaleniowe i wymienne - SSiWG dla PBGiTR w Rzeszowie

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienie jest dostarczenie oprogramowania wchodzącego w skład systemu SSiWG, wspomagającego następujące etapy procesu scaleniowego:
1)Prace wstępne
2)Ogólny projekt scalenia
3)Szacunek porównawczy gruntu
4)Rejestr przed scaleniem
5)Opracowanie projektu scalenia
6)Rejestr po scaleniu
7)Końcowa dokumentacja scaleniowa.
System powinien być oparty o bazę SQL typu open source. System powinien działać w sieci komputerowej a jego licencja powinna zezwalać na instalację na dowolnej liczbie stanowisk u Zamawiającego, bez dodatkowych opłat. Eksploatacją systemu nie powinna wiązać się ze stałymi opłatami rocznymi. System musi umożliwiać automatyczne pozyskiwanie danych ze wszystkich systemów informatycznych do prowadzenia ewidencji gruntów i budynków w województwie podkarpackim oraz generować pliki wsadowe aktualizacji danych ewidencyjnych, o ile programy do prowadzenia ewidencji umożliwiają wsadową aktualizację danych. Dostęp do baz danych systemu SSiWG, musi być zabezpieczony w sposób odpowiedni do systemów informatycznych przechowujących dane osobowe. System powinien posiadać automatyczną historię dokonywanych zmian. System powinien umożliwiać tworzenie automatycznej kopii bazy danych. System powinien być systemem modułowym, gdyż przewiduje się jego rozwój. Wymaga się, aby w ramach ceny ryczałtowej określonej w umowie, Wykonawca systemu zapewnił wsparcie powdrożeniowe w okresie 12 miesięcy od daty podpisania protokołu odbioru końcowego.
W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do przeszkolenia minimum 30 osób, w wymiarze minimum 16 godzin w jednej grupie (4 grupy) z zakresu obsługi dostarczonego programu. Szkolenia odbywać się będą w siedzibie Zamawiającego oraz w pracowniach terenowych Biura tj. Jarosław, Krosno, Tarnobrzeg.

Opis szczegółowy

Na etapie prac wstępnych, po określeniu obszaru scalenia w programie EWMAPA, system powinien umożliwiać pozyskanie danych ewidencyjnych odpowiadających temu obszarowi (tj. obrębowi, fragmentowi obrębu lub kilku obrębom). Jeśli format SWDE otrzymany z poszcze¬gólnych powiatów wykazuje błędy systematyczne, system SSiWG powinien je skorygować i umożliwić automatyczne pozyskanie danych, powinien również umożliwiać szybką poprawę błędów przypadkowych występujących w wydanych plikach SWDE. System powinien przechowywać i edytować dane dotyczące:
1)wszystkich uczestników scalenia
oraz tworzyć wykazy z podziałem na osoby zamieszkałe w danej gminie oraz pozostałe (różna forma dostarczania pism). Po sprawdzeniu i aktualizacji (na obszarze scalenia) operatu klasyfikacji gruntów oraz wniesieniu zmian do programu EWMPA, system powinien dokonać rozliczenia konturów w działkach oraz wyrównać do powierzchni ewidencyjnej działek w m2 i arach. Ponadto powinien porównać nowy stan ze stanem poprzednim. Wynikiem tego porównania powinna być możliwość wykonania wykazów zmian, które po wyłożeniu zmodernizowanego operatu klasyfikacyjnego, będą podstawą zmian w ewidencji gruntów przed rozpoczęciem szacunku gruntów objętych scaleniem. Wykazy zmian muszą mieć edytowalny nagłówek, by dostosować je do wymagań poszczególnych powiatów.
System powinien umożliwiać swobodne tworzenie różnych zestawień, np. zestawień wg księgi wieczystej lub zbioru dokumentów (LWH) w celu wprowadzenia wzmianki o wszczę¬ciu postępowania scaleniowego lub wymiennego, skutkującej tym, że wszystkie późniejsze zmiany stanu własności i obciążeń pozostają bez wpływu na przebieg postępowania scaleniowego lub wymiennego, chyba że dokonane zostały za zgoda starosty prowadzącego scalenie.
W systemie powinny być przechowywane wszystkie dane umożliwiające generowanie rejestru przed scaleniem. Podstawowym obiektem tego rejestru jest jednostka rejestrowa gruntu. Przy czym, jeśli obszar scalenia nie obejmuje całych obrębów ewidencyjnych, to jednostka ewidencyjna w tym rejestrze nie musi zawierać wszystkich działek występujących w ewidencji gruntów i budynków. Na kolejnych etapach tworzenia gospodarstw jednostki rejestrowe mogą się dzielić (współwłasność, rolnicza spółdzielnia produkcyjna, wspólnota) lub łączyć, gdy te same podmioty występują w kilku jednostkach.
W systemie powinna być możliwość przechowywania różnic w powierzchni gruntów poszczególnych działek powstałych w wyniku wprowadzenia do systemu nowej powierzchni obszaru scaleniowego, obliczonej z nowego pomiaru granic obszaru. Program powinien automatycznie, proporcjonalnie, rozliczyć różnicę pomiędzy sumą powierzchni działek ewidencyjnych, a nową powierzchnią wynikającą z pomiarów.
Po wykonaniu ogólnego projektu scalenia oraz wkreśleniu do programu EWMAPA konturów szacunkowych gruntów, biegnących po konturach klasyfikacyjnych z wydzieleniem gruntów niepodlegających szacunkowi niezmienników oraz uwzględnieniem założeń planu ogólnego (układ komunikacyjny, plan zagospodarowania, korekta przebiegu kanałów i rowów), system powinien rozliczyć wartości (punktowe lub złotówkowe) poszczególnych działek w oparciu o przypisane wartości konturom szacunkowym gruntów z uwzględnieniem użytków i klas.
Wartości do poszczególnych działek, powinny uzupełnić rejestr gruntów przed scaleniem.
System powinien przechowywać korektę wartości poszczególnych jednostek wynikającą z procentowego pomniejszenia wartości, np. na skutek wzrostu wartości szacunkowej gruntów przeznaczonych na cele użyteczności publicznej (np. drogi).
Oprócz wartości szacunkowej gruntów system powinien mieć możliwość przechowywania wartości dodatkowych (np. wartość drzewostanu, plantacji).
System powinien posiadać możliwość automatycznego przenoszenia danych znajdujących się w rejestrze na obraz graficzny (na mapę) w programie EWMAPA.
System powinien umożliwiać wykonywanie zestawień wartości szacunkowych poszczególnych działek w różnych układach łącznie z podziałem na grupy rejestrowe.
W oparciu o wnioski uczestników postępowania, należy w systemie umożliwić przyporządkowanie dotychczasowych jednostek rejestrowych do nowych kart gospodarstw.
System powinien umożliwiać wydruk poszczególnych kart gospodarstw według wzoru uzgodnionego z Zamawiającym w celu ich okazania i zebrania życzeń.
System oprócz różnego rodzaju zestawień danych przechowywanych, powinien umożliwiać automatyczne adresowanie kopert oraz wypełnianie zwrotek oraz zawiadomień i protokołów.
System musi umożliwiać ręczne wprowadzanie korekt po wyłożeniu z jednoczesnymi kontrolami ogólnymi (np. zamknięcia powierzchni całego obszaru scaleniowego czy war¬tości poszczególnych konturów szacunkowych).
System powinien sygnalizować różnice wartości w stanie przed i po scaleniu przekraczające 3 % oraz różnice w powierzchni przed i po scaleniu, przekraczające 20% oraz 10 % powierzchni dla gruntów o szczególnie wysokiej przydatności rolniczej lub gruntów przeznaczonych w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego na cele nierolnicze.
System powinien umożliwiać wykonanie dokumentacji kończącej postępowanie scaleniowe wg wzorów uzgodnionych z Zamawiającym.
System powinien umożliwić wygenerowanie dopłat na etapie częściowego i zakończonego projektu. Kontrola sumy dopłat i wypłat na każdym etapie projektu (Bilans dopłat i wypłat z tytułu dopłat technicznych.)
System powinien wygenerować w rejestrze po scaleniu dla każdej pozycji rejestrowej wartość gruntów przed scaleniem i po scaleniu wg wzorów uzgodnionych z Zamawiającym.
System powinien wygenerować wykaz ulg podatkowych z podatku rolnego dla grup 7.1 i 7.2 wg wzorów uzgodnionych w Zamawiającym.
System powinien wygenerować - umożliwić wydrukowanie i wygenerowanie rejestru po scaleniu łącznie ze skorowidzami wg wzorów uzgodnionych w Zamawiającym.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 195546

Data publikacji: 2012-06-11

Nazwa:
Podkarpackie Biuro Geodezji i Terenów Rolnych w Rzeszowie

Ulica: ul. Targowa 1

Numer domu: 1

Miejscowość: Rzeszów

Kod pocztowy: 35-959

Województwo / kraj: podkarpackie

Numer telefonu: 17 8627471 wew. 123, 154

Numer faxu: 17 8533539

Adres strony internetowej: www.pbgitr.e-zet.pl

Regon: 18063441700000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zakup systemu wspomagającego postępowania scaleniowe i wymienne - SSiWG dla PBGiTR w Rzeszowie

Rodzaj zamówienia: D

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienie jest dostarczenie oprogramowania wchodzącego w skład systemu SSiWG, wspomagającego następujące etapy procesu scaleniowego:
1)Prace wstępne
2)Ogólny projekt scalenia
3)Szacunek porównawczy gruntu
4)Rejestr przed scaleniem
5)Opracowanie projektu scalenia
6)Rejestr po scaleniu
7)Końcowa dokumentacja scaleniowa.
System powinien być oparty o bazę SQL typu open source. System powinien działać w sieci komputerowej a jego licencja powinna zezwalać na instalację na dowolnej liczbie stanowisk u Zamawiającego, bez dodatkowych opłat. Eksploatacją systemu nie powinna wiązać się ze stałymi opłatami rocznymi. System musi umożliwiać automatyczne pozyskiwanie danych ze wszystkich systemów informatycznych do prowadzenia ewidencji gruntów i budynków w województwie podkarpackim oraz generować pliki wsadowe aktualizacji danych ewidencyjnych, o ile programy do prowadzenia ewidencji umożliwiają wsadową aktualizację danych. Dostęp do baz danych systemu SSiWG, musi być zabezpieczony w sposób odpowiedni do systemów informatycznych przechowujących dane osobowe. System powinien posiadać automatyczną historię dokonywanych zmian. System powinien umożliwiać tworzenie automatycznej kopii bazy danych. System powinien być systemem modułowym, gdyż przewiduje się jego rozwój. Wymaga się, aby w ramach ceny ryczałtowej określonej w umowie, Wykonawca systemu zapewnił wsparcie powdrożeniowe w okresie 12 miesięcy od daty podpisania protokołu odbioru końcowego.
W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do przeszkolenia minimum 30 osób, w wymiarze minimum 16 godzin w jednej grupie (4 grupy) z zakresu obsługi dostarczonego programu. Szkolenia odbywać się będą w siedzibie Zamawiającego oraz w pracowniach terenowych Biura tj. Jarosław, Krosno, Tarnobrzeg.

Opis szczegółowy

Na etapie prac wstępnych, po określeniu obszaru scalenia w programie EWMAPA, system powinien umożliwiać pozyskanie danych ewidencyjnych odpowiadających temu obszarowi (tj. obrębowi, fragmentowi obrębu lub kilku obrębom). Jeśli format SWDE otrzymany z poszcze¬gólnych powiatów wykazuje błędy systematyczne, system SSiWG powinien je skorygować i umożliwić automatyczne pozyskanie danych, powinien również umożliwiać szybką poprawę błędów przypadkowych występujących w wydanych plikach SWDE. System powinien przechowywać i edytować dane dotyczące:
1)wszystkich uczestników scalenia
oraz tworzyć wykazy z podziałem na osoby zamieszkałe w danej gminie oraz pozostałe (różna forma dostarczania pism). Po sprawdzeniu i aktualizacji (na obszarze scalenia) operatu klasyfikacji gruntów oraz wniesieniu zmian do programu EWMPA, system powinien dokonać rozliczenia konturów w działkach oraz wyrównać do powierzchni ewidencyjnej działek w m2 i arach. Ponadto powinien porównać nowy stan ze stanem poprzednim. Wynikiem tego porównania powinna być możliwość wykonania wykazów zmian, które po wyłożeniu zmodernizowanego operatu klasyfikacyjnego, będą podstawą zmian w ewidencji gruntów przed rozpoczęciem szacunku gruntów objętych scaleniem. Wykazy zmian muszą mieć edytowalny nagłówek, by dostosować je do wymagań poszczególnych powiatów.
System powinien umożliwiać swobodne tworzenie różnych zestawień, np. zestawień wg księgi wieczystej lub zbioru dokumentów (LWH) w celu wprowadzenia wzmianki o wszczę¬ciu postępowania scaleniowego lub wymiennego, skutkującej tym, że wszystkie późniejsze zmiany stanu własności i obciążeń pozostają bez wpływu na przebieg postępowania scaleniowego lub wymiennego, chyba że dokonane zostały za zgoda starosty prowadzącego scalenie.
W systemie powinny być przechowywane wszystkie dane umożliwiające generowanie rejestru przed scaleniem. Podstawowym obiektem tego rejestru jest jednostka rejestrowa gruntu. Przy czym, jeśli obszar scalenia nie obejmuje całych obrębów ewidencyjnych, to jednostka ewidencyjna w tym rejestrze nie musi zawierać wszystkich działek występujących w ewidencji gruntów i budynków. Na kolejnych etapach tworzenia gospodarstw jednostki rejestrowe mogą się dzielić (współwłasność, rolnicza spółdzielnia produkcyjna, wspólnota) lub łączyć, gdy te same podmioty występują w kilku jednostkach.
W systemie powinna być możliwość przechowywania różnic w powierzchni gruntów poszczególnych działek powstałych w wyniku wprowadzenia do systemu nowej powierzchni obszaru scaleniowego, obliczonej z nowego pomiaru granic obszaru. Program powinien automatycznie, proporcjonalnie, rozliczyć różnicę pomiędzy sumą powierzchni działek ewidencyjnych, a nową powierzchnią wynikającą z pomiarów.
Po wykonaniu ogólnego projektu scalenia oraz wkreśleniu do programu EWMAPA konturów szacunkowych gruntów, biegnących po konturach klasyfikacyjnych z wydzieleniem gruntów niepodlegających szacunkowi niezmienników oraz uwzględnieniem założeń planu ogólnego (układ komunikacyjny, plan zagospodarowania, korekta przebiegu kanałów i rowów), system powinien rozliczyć wartości (punktowe lub złotówkowe) poszczególnych działek w oparciu o przypisane wartości konturom szacunkowym gruntów z uwzględnieniem użytków i klas.
Wartości do poszczególnych działek, powinny uzupełnić rejestr gruntów przed scaleniem.
System powinien przechowywać korektę wartości poszczególnych jednostek wynikającą z procentowego pomniejszenia wartości, np. na skutek wzrostu wartości szacunkowej gruntów przeznaczonych na cele użyteczności publicznej (np. drogi).
Oprócz wartości szacunkowej gruntów system powinien mieć możliwość przechowywania wartości dodatkowych (np. wartość drzewostanu, plantacji).
System powinien posiadać możliwość automatycznego przenoszenia danych znajdujących się w rejestrze na obraz graficzny (na mapę) w programie EWMAPA.
System powinien umożliwiać wykonywanie zestawień wartości szacunkowych poszczególnych działek w różnych układach łącznie z podziałem na grupy rejestrowe.
W oparciu o wnioski uczestników postępowania, należy w systemie umożliwić przyporządkowanie dotychczasowych jednostek rejestrowych do nowych kart gospodarstw.
System powinien umożliwiać wydruk poszczególnych kart gospodarstw według wzoru uzgodnionego z Zamawiającym w celu ich okazania i zebrania życzeń.
System oprócz różnego rodzaju zestawień danych przechowywanych, powinien umożliwiać automatyczne adresowanie kopert oraz wypełnianie zwrotek oraz zawiadomień i protokołów.
System musi umożliwiać ręczne wprowadzanie korekt po wyłożeniu z jednoczesnymi kontrolami ogólnymi (np. zamknięcia powierzchni całego obszaru scaleniowego czy war¬tości poszczególnych konturów szacunkowych).
System powinien sygnalizować różnice wartości w stanie przed i po scaleniu przekraczające 3 % oraz różnice w powierzchni przed i po scaleniu, przekraczające 20% oraz 10 % powierzchni dla gruntów o szczególnie wysokiej przydatności rolniczej lub gruntów przeznaczonych w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego na cele nierolnicze.
System powinien umożliwiać wykonanie dokumentacji kończącej postępowanie scaleniowe wg wzorów uzgodnionych z Zamawiającym.
System powinien umożliwić wygenerowanie dopłat na etapie częściowego i zakończonego projektu. Kontrola sumy dopłat i wypłat na każdym etapie projektu (Bilans dopłat i wypłat z tytułu dopłat technicznych.)
System powinien wygenerować w rejestrze po scaleniu dla każdej pozycji rejestrowej wartość gruntów przed scaleniem i po scaleniu wg wzorów uzgodnionych z Zamawiającym.
System powinien wygenerować wykaz ulg podatkowych z podatku rolnego dla grup 7.1 i 7.2 wg wzorów uzgodnionych w Zamawiającym.
System powinien wygenerować - umożliwić wydrukowanie i wygenerowanie rejestru po scaleniu łącznie ze skorowidzami wg wzorów uzgodnionych w Zamawiającym.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2012

Informacja na temat wadium:
1.Przed upływem terminu składania ofert Zamawiający żąda od Wykonawców wniesienia wadium na cały okres związania ofertą w wysokości 2 000,00 zł ( słownie: dwa tysiące złotych).
2.Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
1)pieniądzu,
2)poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
3)gwarancjach bankowych,
4)gwarancjach ubezpieczeniowych,
5)poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. nr 42, poz. 275 ze zm.).
3.Wadium w formie pieniężnej należy wpłacać na konto Zamawiającego: Bank BPS S.A. OR Rzeszów nr: 78 1930 1389 2700 0721 9324 0004. Na przelewie należy umieścić informację: Wadium w postępowaniu znak: PBG.AG-3321/4/2012.
4.W przypadku wnoszenia wadium w formie pieniężnej, Wykonawca z zachowaniem właściwej staranności winien dokonać przelewu pieniężnego z odpowiednim wyprzedzeniem, gdyż za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej przyjmuje się termin uznania kwotą wadium podanego wyżej rachunku bankowego Zamawiającego. Zaleca się, aby do oferty Wykonawcy załączyli potwierdzenie przelewu kwoty wadium.
5.W przypadku wnoszenia wadium w formie gwarancji lub poręczenia, oryginał gwarancji lub poręczenia należy złożyć w biurze Zamawiającego - ul. Targowa 1, VII piętro, pokój nr 710 (sekretariat), a do oferty dołączyć kopię, której zgodność z oryginałem poświadczono. Wadium musi być wystawione na Podkarpackie Biuro Geodezji i Terenów Rolnych w Rzeszowie.
6.Dokument wniesienia wadium w formie gwarancji lub poręczenia winien zawierać bezwarunkowe i nieodwołalne zobowiązanie gwaranta lub poręczyciela zapłaty wymaganej kwoty wadium, na pisemne żądanie Zamawiającego wzywające do zapłaty kwoty wadium, powstałe na skutek okoliczności określonych w ustawie.
7.Wykonawca, który we właściwym terminie nie wniesie wadium w akceptowanej formie zostanie z postępowania wykluczony na podstawie art. 24 ust. 2 pkt 2 ustawy.
8.Zamawiający zwróci wadium na zasadach określonych w ustawie.
9.Zamawiający zatrzyma wadium w przypadkach określonych w ustawie.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie precyzuje warunku w tym zakresie; do potwierdzenia oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony w stosunku do wykonawców, którzy wykażą się niezbędnym doświadczeniem tj. dostarczyli przynajmniej 3 wykonane konwersje baz ewidencji gruntów i budynków dla różnych powiatów ziemskich (wiele gmin), w celu ich prowadzenia przez powiat w zmienionym systemie, o wartości nie mniejszej niż 30 000,00 zł brutto potwierdzone dokumentami, że dostawy została zrealizowana należycie
Oraz
wykonali przynajmniej 3 dostawy samodzielnych programów działających na bazach ewidencji gruntów i budynków, wdrożone co najmniej w 3 jednostkach organizacyjnych (starostwach, gminach lub innych jednostkach organizacyjnych) o wartości nie mniejszej niż 30 000,00 zł brutto potwierdzone dokumentami, że dostawy została zrealizowana należycie.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie precyzuje warunku w tym zakresie; do potwierdzenia oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony w stosunku do wykonawców, którzy wykażą, że dysponują lub będą dysponować
a)minimum 2. osobami z uprawnieniami zawodowymi, o których mowa w art. 43 punkty 1, 2 ustawy z dnia 17 maja 1989 r. - Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz.U. z 2010 r. Nr 193, poz. 1287)
oraz
b)minimum 3. osobami z wyższym wykształceniem informatycznym dysponującymi doświadczeniem we wdrażaniu minimum 2 systemów geoinformacyjnych (GIS, SIP lub SIT).

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony w przypadku Wykonawców, którzy wykażą, że są ubezpieczeni od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 100 000,00 zł

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1.Wypełniony i podpisany przez osobę/osoby upoważnione Formularz ofertowy stanowiący Załącznik Nr 1 do SIWZ.
2.Pełnomocnictwo w przypadku, gdy wykonawcę reprezentuje pełnomocnik, określające jego zakres i podpisane przez osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy (złożone w formie oryginału lub notarialnie potwierdzonej kopii).
3.Kopia gwarancji lub poręczenia, jeśli wadium wnoszone jest w innej formie niż pieniądz. W przypadku, gdy Wykonawca wniesie wadium w pieniądzu, winien dołączyć do oferty kopię polecenia przelewu na rachunek Zamawiającego, której zgodność z oryginałem poświadczono. W przypadku wniesienia wadium w innej formie, oryginał należy złożyć w biurze Zamawiającego, a do oferty dołączyć kopię, której zgodność z oryginałem poświadczył upoważniony przedstawiciel Wykonawcy.

Postanowienia w przypadku złożenia oferty wspólnej przez dwóch lub więcej Wykonawców, o których mowa w art. 23 ustawy Prawo zamówień publicznych:
1.Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
2.Pełnomocnictwo do pełnienia takiej funkcji, wystawione zgodnie z wymogami prawa, podpisane przez prawnie upoważnionych przedstawicieli każdego z Wykonawców winno być dołączone do oferty.
3.Przedsiębiorcy prowadzący działalność w formie spółki cywilnej winni ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego (art. 23 ust. 2 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych), ewentualnie przedłożyć umowę spółki lub Uchwałę Wspólników, określające zakres uprawnień do reprezentowania spółki przez wspólników (art. 865 KC).
4.Zgodnie z art. 141 ustawy Prawo zamówień publicznych Wykonawcy występujący wspólnie ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy.
5.Oferta winna być sporządzona wg następujących zasad:
a)formularz oferty i dokumenty o których mowa w Rozdziale IV pkt.I ppkt. 1-4, Rozdziale IV pkt. III ppkt. 1-3, Wykonawcy występujący wspólnie składają jako jeden łączny, podpisany przez pełnomocnika,
b)załączniki, o których mowa w Rozdziale IV pkt. II ppkt. 1-4 winny być złożone przez każdy z podmiotów oddzielnie.
Postanowienia w przypadku złożenia oferty przez Wykonawcę polegającego na zasobach innych podmiotów, o których mowa w art. 26 ust. 2b ustawy prawo zamówień publicznych:
1.Wykonawca, który będzie polegał na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależenie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków, jest zobowiązany udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
2.Kopie dokumentów dotyczących podmiotu, na którego zasoby powołuje się wykonawca powinny być poświadczone za zgodność z oryginałem przez ten podmiot.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Nie

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Podkarpackie Biuro Geodezji i Terenów Rolnych w Rzeszowie ul.Targowa 1, 35-959 Rzeszów, pokój nr 703

Data składania wniosków, ofert: 21/06/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Podkarpackie Biuro Geodezji i Terenów Rolnych w Rzeszowie ul.Targowa 1, 35-959 Rzeszów, pokój nr 710 (sekretariat)

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe: Nie dotyczy

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
489000007 (Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
489200003 (Pakiety oprogramowania do automatyzacji prac biurowych)

Podobne przetargi

61544 / 2014-02-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Sanocki - Sanok (podkarpackie)
CPV: 489000007 (Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe)
Dostawa produktów podzielonych na 2 części asortymentowe, w ramach projektu systemowego pn.: Podkarpacie stawia na zawodowców, WND-POKL.09.02.00-001_12 dofinansowanego ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki priorytet IX, działanie 9.2 w Powiecie Sanockim w Zespołach Szkół nr 1, 2, 3, 4 i 5 w Sanoku

61998 / 2013-02-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kamień - Kamień (podkarpackie)
CPV: 489000007 (Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe)
Zakup pomocy dydaktycznych do prowadzenia zajęć w ramach projektu Indywidualizacja nauczania dla uczniów klas I-III w szkołach na terenie Gminy Kamień

437746 / 2012-11-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kamień - Kamień (podkarpackie)
CPV: 489000007 (Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe)
Zakup pomocy dydaktycznych do prowadzenia zajęć oraz sprzętu elektronicznego w ramach projektu Indywidualizacja nauczania dla uczniów klas I-III w szkołach na terenie Gminy Kamień

242172 / 2013-06-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Stalowa Wola - Stalowa Wola (podkarpackie)
CPV: 489000007 (Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe)
Dostawa oprogramowania antywirusowego, wraz z zaporą, na stacje robocze i serwery oraz konsolą do centralnej administracji oraz różnego sprzętu komputerowego dla Urzędu Miasta Stalowa Wola

359226 / 2011-10-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Nisko (podkarpackie)
CPV: 489000007 (Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe)
Dostawa i wdrożenie oprogramowania Samorządowej Elektronicznej Platformy Informacyjnej w wersji 3.x oraz świadczenie nadzoru autorskiego dla Powiatowego Urzędu Pracy w Nisku.

116122 / 2013-03-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Jasło - Jasło (podkarpackie)
CPV: 489000007 (Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe)
Wdrożenie systemu inwentaryzacji środków trwałych w Gminie Brzyska, Dębowiec, Jasło, Skołyszyn, Tarnowiec, w tym dostawa oprogramowania inwentaryzacyjnego wraz z integracją z systemami do ewidencji środków trwałych w każdej gminie.

247366 / 2014-07-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Stalowa Wola - Stalowa Wola (podkarpackie)
CPV: 489000007 (Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe)
Dostawa oprogramowania antywirusowego, wraz z zaporą, na stacje robocze i serwery oraz konsolą do centralnej administracji dla Urzędu Miasta Stalowa Wola

294690 / 2013-07-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy w Mielcu - Mielec (podkarpackie)
CPV: 489000007 (Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe)
udzielenie licencji na oprogramowanie firmy Microsoft wraz ze wsparciem pozwalającym na uruchomienie wirtualnych desktopów w ramach umowy ramowej Microsoft Select Plus

319296 / 2014-09-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Sanocki - Sanok (podkarpackie)
CPV: 489000007 (Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe)
Dostawa produktów w ramach projektu systemowego pn.: Podkarpacie stawia na zawodowców, WND-POKL.09.02.00-001 12 dofinansowanego ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki priorytet IX, działanie 9.2 w Powiecie Sanockim w Zespołach Szkół nr 1, 2, 3, 4 i 5 w Sanoku

103467 / 2015-07-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Stalowa Wola - Stalowa Wola (podkarpackie)
CPV: 489000007 (Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe)
Dostawa oprogramowania antywirusowego, wraz z zaporą, na stacje robocze i serwery oraz konsolą do centralnej administracji i serwerem zarządzającym na potrzeby Urzędu Miasta Stalowa Wola

104513 / 2014-05-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Stalowa Wola - Stalowa Wola (podkarpackie)
CPV: 489000007 (Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe)
Dostawa oprogramowania antywirusowego, wraz z zaporą, na stacje robocze i serwery oraz konsolą do centralnej administracji dla Urzędu Miasta Stalowa Wola

360420 / 2014-10-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Sanocki - Sanok (podkarpackie)
CPV: 489000007 (Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe)
Dostawa produktów podzielonych na 2 części asortymentowe: Zestawy do nauki programowania sterowników PLC, Panelowe systemy dydaktyczne z zakresu mechatroniki, w ramach projektu systemowego pn.: Podkarpacie stawia na zawodowców, WND-POKL.09.02.00-001/12 dofinansowanego ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki priorytet IX, działanie 9.2 w Powiecie Sanockim w Zespołach Szkół nr 2 i 3 w Sanoku

69383 / 2015-05-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Stalowa Wola - Stalowa Wola (podkarpackie)
CPV: 489000007 (Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe)
Dostawa oprogramowania antywirusowego, wraz z zaporą, na stacje robocze i serwery oraz konsolą do centralnej administracji i serwerem zarządzającym na potrzeby Urzędu Miasta Stalowa Wola

448476 / 2012-11-14 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Cmolas - Cmolas (podkarpackie)
CPV: 489000007 (Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe)
Dostawa i uruchomienie komputerowego systemu obsługi klienta na Krytej Pływalni w Cmolasie

205919 / 2014-09-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Sanocki - Sanok (podkarpackie)
CPV: 489000007 (Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe)
Dostawa produktów w ramach projektu systemowego pn.: Podkarpacie stawia na zawodowców, WND-POKL.09.02.00-001 12 dofinansowanego ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki priorytet IX, działanie 9.2 w Powiecie Sanockim w Zespołach Szkół nr 1, 2, 3, 4 i 5 w Sanoku

111915 / 2012-05-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Stalowa Wola - Stalowa Wola (podkarpackie)
CPV: 489000007 (Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe)
Dostawa oprogramowania antywirusowego, wraz z zaporą, na stacje robocze i serwery oraz konsolą do centralnej administracji dla Urzędu Miasta Stalowa Wola