224522 / 2008-09-24 - Inny: samorządowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej / Powiatowy Urząd Pracy w Nowej Soli (Nowa Sól)
Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2008-08-27 pod pozycją 200919. Zobacz ogłoszenie 200919 / 2008-08-27 - .
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 224522
Data publikacji: 2008-09-24
Nazwa: Powiatowy Urząd Pracy w Nowej Soli
Ulica: ul. Staszica 1C
Numer domu: 1C
Miejscowość: Nowa Sól
Kod pocztowy: 67-100
Województwo / kraj: lubuskie
Numer telefonu: 0-68 3873242
Numer faxu: 0-68 3873242
Regon: 97125663800000
Typ ogłoszenia: ZP-403
Numer biuletynu: 1
Numer pozycji: 200919
Data wydania biuletynu: 2008-08-27
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Czy zamówienie było ogłoszone w BZP: Tak
Rok ogłoszenia: 2008
Pozycja ogłoszenia: 200919
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego:
Inny: samorządowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej
Inny rodzaj zamawiającego:
samorządowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Usługa szkolenia na zorganizowanie i przeprowadzenie dwóch kursów językowych dla łącznie 20 osób bezrobotnych w którym Zamawiający dopuszczał składanie ofert częściowych:
część A pn.:/Kurs języka angielskiego/- dla 10 osób bezrobotnych,
część B pn.:/Kurs języka niemieckiego/ - dla 10 osób bezrobotnych.
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
1. Kategoria według Słownika Zamówień (CPV): 80428000-0 oferowanie kursów językowych.
2. Przedmiotem zamówienia jest usługa zorganizowania i przeprowadzenia kursów językowych dla łącznie 20 osób bezrobotnych. Szkolenie jest usługą planowaną, organizowaną ze względu na potrzeby rynku pracy, w ramach projektu Pomnóż swój kapitał w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VI. Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.1 Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie, Poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.
3. Zamówienie składa się z dwóch części:
część A pn.: /Kurs języka angielskiego/- dla 10 osób bezrobotnych,
część B pn.: /Kurs języka niemieckiego/ - dla 10 osób bezrobotnych.
4. Dopuszcza się składanie ofert częściowych tj. na wszystkie dwie części lub tylko na wybraną część zamówienia.
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia do części A:
/KURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO/
- Przedmiotem zamówienia jest usługa przeprowadzenia kursu językowego dla 10 osób bezrobotnych.
- Kursem zostaną objęte osoby bezrobotne skierowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Nowej Soli, posiadające wykształcenie min. podstawowe.
- Szkolenie ma na celu przygotowanie uczestników kursu do posługiwania się językiem angielskim w stopniu podstawowym.
- Wykonawca zrealizuje kurs w 1-ej dziesięcioosobowej grupie.
- Kurs ma obejmować zakres wiadomości teoretycznych i umiejętności praktycznych.
- Miejsce przeprowadzenia szkolenia - miasto Nowa Sól, dopuszcza się możliwość innego miejsca szkolenia niż miasto Nowa Sól, jednak w takim przypadku koszty dowozu lub dojazdu uczestników szkolenia ponosi w całości jednostka szkoląca.
- Wykonawca ubezpieczy uczestników kursu na czas jego trwania od następstw nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie ma obejmować wypadki powstałe w związku ze szkoleniem oraz w drodze do miejsca szkolenia i z powrotem. Wysokość składki na jednego uczestnika szkolenia ma odpowiadać sumie ubezpieczenia NNW nie mniejszej niż 2000,00zł.
- Wykonawca zapewni wszystkim uczestnikom kursu materiały szkoleniowe. Każdy uczestnik ma otrzymać na własność literaturę wspomagającą naukę języka angielskiego w formie książki (zgodnie z prawem autorskim) wraz z płytą CD oraz słownik polsko-angielski i angielsko-polski a także materiały do robienia notatek (np. zeszyt lub notatnik i długopis).
- Jednostka szkoląca zapewni wszystkim uczestnikom szkolenia napoje (zimne i ciepłe) oraz poczęstunek.
- Wykonawca będzie prowadził nadzór wewnętrzny nad szkoleniem służący podnoszeniu jakości prowadzonego szkolenia.
- Wykonawca będzie sprawdzał efekty szkolenia na poszczególnych etapach kursu wybranymi przez siebie metodami, w tym poprzez egzamin końcowy.
- Szkolenie ma obejmować ogółem minimum 100 godzin lekcyjnych (bez egzaminu) przypadających na jednego uczestnika szkolenia i musi obejmować zakres wiadomości teoretycznych i umiejętności praktycznych. Dzienna liczba godzin szkolenia nie może przekroczyć 4 godziny lekcyjne (przez godzinę lekcyjną należy rozumieć 45 minut zajęć). Kurs nie może odbywać się w soboty, niedzielę i święta.
- Zakres tematyczny szkolenia powinien obejmować:
- zasady komunikacji w języku angielskim,
- rozumienie ze słuchu, oraz rozumienie tekstów pisanych,
- zasady fonetyki w języku angielskim,
- zasady gramatyki języka angielskiego,
- zastosowanie praktyczne podstawowych zasad gramatyki,
- zasady konstruowania zdań w języku angielskim,
- rozmówki rodzajowe,
- słownictwo tematyczne związane z poszukiwaniem pracy.
- Wykonawca przeprowadzi kurs zgodnie z opracowanym i przedstawionym w ofercie programem kursu, który w swojej treści m.in. ma zawierać:
- nazwę i zakres szkolenia,
- ogólną liczbę godzin przypadających na jednego uczestnika szkolenia łącznie z egzaminem - z podziałem na: godziny teoretyczne, praktyczne i czas przewidywany na egzamin końcowy,
- czas trwania wraz z egzaminem (od dnia rozpoczęcia do dnia zakończenia, podany w dniach, tygodniach lub miesiącach) i sposób organizacji szkolenia,
- wymagania wstępne dla uczestników szkolenia (z uwzględnieniem pkt 5.2),
- cele szkolenia (z uwzględnieniem pkt 5.3),
- plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem, części teoretycznej i części praktycznej - przy uwzględnieniu pkt 5.13,
- treść szkolenia w zakresie poszczególnych tematów-zajęć edukacyjnych,
- wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych, do realizacji przedstawionego programu,
- sposób sprawdzania efektów szkolenia,
- wykaz wszystkich materiałów szkoleniowych które otrzyma na własność każdy uczestnik kursu jak w pkt. 5.8 (przy literaturze należy podać nazwę, tytuł, autor).
- Szkolenie musi zakończyć się egzaminem. Pozytywny wynik egzaminu jest podstawą do wydania zaświadczenia o ukończeniu szkolenia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 03 lutego 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. Nr 31, poz. 216) - wzór zaświadczenia stanowi załącznik nr 1 do umowy.
- Szkolenie jest organizowane w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Informacja o wsparciu z EFS musi być widoczna dla wszystkich innych osób, które stykają się z projektami. Dlatego jednostka szkoląca ma zadbać aby uczestnicy kursu wiedzieli, że szkolenie jest organizowane w ramach konkretnego projektu współfinansowanego ze środków EFS. Akcja informacyjna polega na oznakowaniu materiałów związanych ze szkoleniem i sal gdzie będą odbywać się zajęcia - logami UE, EFS, PO KL i tytułem projektu wraz z nazwą programu, priorytetu, działania oraz poddziałania - zgodnie z wytycznymi dotyczącymi promocji projektów współfinansowanych z EFS, które zamieszczone są na stronie internetowej: www.efs.gov.pl/Promocja+EFS/ - szczegółowe informacje można również uzyskać w PUP w Nowej Soli u osób upoważnionych do kontaktów z wykonawcami wymienionymi w części XVIII SIWZ.
- Uczestnicy szkolenia powinni dodatkowo otrzymać zaświadczenie poświadczające uczestnictwo w szkoleniu w ramach projektu /Pomnóż swój kapitał/- w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VI. Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.1 Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie, Poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego - zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 2 do umowy.
- Jednostka szkoląca ma obowiązek zapewnienia warunków pracy zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy w trakcie trwania szkolenia.
6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia do części B:
/KURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO/
6.1. Przedmiotem zamówienia jest usługa przeprowadzenia kursu językowego dla 10 osób bezrobotnych.
6.2. Kursem zostaną objęte osoby bezrobotne skierowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Nowej Soli, posiadające wykształcenie min. podstawowe.
6.3. Szkolenie ma na celu przygotowanie uczestników kursu do posługiwania się językiem niemieckim w stopniu podstawowym.
6.4. Wykonawca zrealizuje kurs w 1-ej dziesięcioosobowej grupie.
6.5. Kurs ma obejmować zakres wiadomości teoretycznych i umiejętności praktycznych.
6.6. Miejsce przeprowadzenia szkolenia - miasto Nowa Sól, dopuszcza się możliwość innego miejsca szkolenia niż miasto Nowa Sól, jednak w takim przypadku koszty dowozu lub dojazdu uczestników szkolenia ponosi w całości jednostka szkoląca.
6.7. Wykonawca ubezpieczy uczestników kursu na czas jego trwania od następstw nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie ma obejmować wypadki powstałe w związku ze szkoleniem oraz w drodze do miejsca szkolenia i z powrotem. Wysokość składki na jednego uczestnika szkolenia ma odpowiadać sumie ubezpieczenia NNW nie mniejszej niż 2000,00zł.
6.8. Wykonawca zapewni wszystkim uczestnikom kursu materiały szkoleniowe. Każdy uczestnik ma otrzymać na własność literaturę wspomagającą naukę języka niemieckiego w formie książki (zgodnie z prawem autorskim) wraz z płytą CD oraz słownik polsko-niemiecki i niemiecko-polski a także materiały do robienia notatek (np. zeszyt lub notatnik i długopis).
6.9. Jednostka szkoląca zapewni wszystkim uczestnikom szkolenia napoje (zimne i ciepłe) oraz poczęstunek.
6.10. Wykonawca będzie prowadził nadzór wewnętrzny nad szkoleniem służący podnoszeniu jakości prowadzonego szkolenia.
6.11. Wykonawca będzie sprawdzał efekty szkolenia na poszczególnych etapach kursu wybranymi przez siebie metodami, w tym poprzez egzamin końcowy.
6.12. Szkolenie ma obejmować ogółem minimum 100 godzin lekcyjnych (bez egzaminu) przypadających na jednego uczestnika szkolenia i musi obejmować zakres wiadomości teoretycznych i umiejętności praktycznych. Dzienna liczba godzin szkolenia nie może przekroczyć 4 godziny lekcyjne (przez godzinę lekcyjną należy rozumieć 45 minut zajęć). Kurs nie może odbywać się w soboty, niedzielę i święta.
6.13. Zakres tematyczny szkolenia powinien obejmować:
- zasady komunikacji w języku niemieckim,
- rozumienie ze słuchu, oraz rozumienie tekstów pisanych,
- zasady fonetyki w języku niemieckim,
- zasady gramatyki języka niemieckiego,
- zastosowanie praktyczne podstawowych zasad gramatyki,
- zasady konstruowania zdań w języku niemieckim,
- rozmówki rodzajowe,
- słownictwo tematyczne związane z poszukiwaniem pracy.
6.14. Wykonawca przeprowadzi kurs zgodnie z opracowanym i przedstawionym w ofercie programem kursu, który w swojej treści m.in. ma zawierać:
- nazwę i zakres szkolenia,
- ogólną liczbę godzin przypadających na jednego uczestnika szkolenia łącznie z egzaminem - z podziałem na: godziny teoretyczne, praktyczne i czas przewidywany na egzamin końcowy,
- czas trwania wraz z egzaminem (od dnia rozpoczęcia do dnia zakończenia, podany w dniach, tygodniach lub miesiącach) i sposób organizacji szkolenia,
- czas trwania (od dnia rozpoczęcia do dnia zakończenia, podany w dniach, tygodniach lub miesiącach) i sposób organizacji szkolenia, w tym ogólną liczbę godzin (przypadających na jednego uczestnika szkolenia) z podziałem na: godziny teoretyczne, praktyczne i czas przewidywany na egzamin końcowy,
- wymagania wstępne dla uczestników szkolenia (z uwzględnieniem pkt 6.2),
- cele szkolenia (z uwzględnieniem pkt 6.3),
- plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem, części teoretycznej i części praktycznej - przy uwzględnieniu pkt 6.13,
- treść szkolenia w zakresie poszczególnych tematów-zajęć edukacyjnych,
- wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych, do realizacji przedstawionego programu,
- sposób sprawdzania efektów szkolenia,
- wykaz wszystkich materiałów szkoleniowych które otrzyma na własność każdy uczestnik kursu jak w pkt. 6.8 (przy literaturze należy podać nazwę, tytuł, autor).
6.15. Szkolenie musi zakończyć się egzaminem. Pozytywny wynik egzaminu jest podstawą do wydania zaświadczenia o ukończeniu szkolenia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 03 lutego 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. Nr 31, poz. 216) - wzór zaświadczenia stanowi załącznik nr 1 do umowy.
6.16. Szkolenie jest organizowane w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Informacja o wsparciu z EFS musi być widoczna dla wszystkich innych osób, które stykają się z projektami. Dlatego jednostka szkoląca ma zadbać aby uczestnicy kursu wiedzieli, że szkolenie jest organizowane w ramach konkretnego projektu współfinansowanego ze środków EFS. Akcja informacyjna polega na oznakowaniu materiałów związanych ze szkoleniem i sal gdzie będą odbywać się zajęcia - logami UE, EFS, PO KL i tytułem projektu wraz z nazwą programu, priorytetu, działania oraz poddziałania - zgodnie z wytycznymi dotyczącymi promocji projektów współfinansowanych z EFS, które zamieszczone są na stronie internetowej: www.efs.gov.pl/Promocja+EFS/ - szczegółowe informacje można również uzyskać w PUP w Nowej Soli u osób upoważnionych do kontaktów z wykonawcami wymienionymi w części XVIII SIWZ.
6.17. Uczestnicy szkolenia powinni dodatkowo otrzymać zaświadczenie poświadczające uczestnictwo w szkoleniu w ramach projektu /Pomnóż swój kapitał/ - w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VI. Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.1 Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie, Poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego - zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 2 do umowy.
6.18. Jednostka szkoląca ma obowiązek zapewnienia warunków pracy zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy w trakcie trwania szkolenia.
Szacunkowa wartość zamówienia: 14028.30
Kod waluty: 1
Waluta (PLN): PLN
Kod trybu postepowania: PN
Czy zamówienie dotyczy programu UE: Tak
nazwa programu UE:
W ramach projektu Pomnóż swój kapitał w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VI. Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.1 Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie, Poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Nazwa:
Część A pn.:/Kurs języka angielskiego/- dla 10 osób bezrobotnych.
Nr częsci: 1
Data udzielenie zamówienia: 24/09/2008
Liczba ofert: 3
Nazwa wykonawcy:
Zakład Doskonalenia Zawodowego w Zielonej Górze,
Ośrodek Kształcenia Zawodowego w Nowej Soli.
Adres pocztowy wykonawcy: ul. Kościuszki 33
Miejscowość: Nowa Sól
Kod pocztowy: 67-100
ID województwa: 3
Województwo / kraj: lubuskie
Cena wybranej oferty: 7 378.80
Cena minimalna: 7 378.80
Cena maksymalna: 9 770.00
Kod waluty: 1
Waluta (PLN): PLN
Nazwa:
Część B pn.:/Kurs języka niemieckiego/- dla 10 osób bezrobotnych.
Nr częsci: 2
Data udzielenie zamówienia: 24/09/2008
Liczba ofert: 2
Nazwa wykonawcy:
Zakład Doskonalenia Zawodowego w Zielonej Górze,
Ośrodek Kształcenia Zawodowego w Nowej Soli.
Adres pocztowy wykonawcy: ul. Kościuszki 33
Miejscowość: Nowa Sól
Kod pocztowy: 67-100
ID województwa: 3
Województwo / kraj: lubuskie
Cena wybranej oferty: 6 649,50
Cena minimalna: 6 649,50
Cena maksymalna: 9 300,00
Kod waluty: 1
Waluta (PLN): PLN
Kody CPV: 804280000