Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

213397 / 2014-10-09 - Administracja samorządowa / Gmina Dąbrowa Górnicza (Dąbrowa Górnicza)

Zorganizowanie i przeprowadzenie usług szkoleniowych dla uczniów ponadgimnazjalnych szkół Miasta Dąbrowa Górnicza
Część 1 - Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu programowania i obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie CNC.
Część 2 - Zorganizowanie i przeprowadzenie wielomodułowego szkolenia obejmującego: kurs barmana 1 stopnia (Level A) z obsługą kas fiskalnych w zakresie podstawowym, warsztatami sztuki carvingu na poziomie podstawowym oraz minimum sanitarnym.
Dalsza część nazwy nadanej zamówieniu przez zamawiającego znajduje się w
sekcji IV.4.16 ogłoszenia

Opis zamówienia

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego o wartości zamówienia poniżej kwoty dla dostaw i usług określonej w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z późn. zm.).
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń zawodowych i kursów podnoszących poziom umiejętności dla uczniów ponadgimnazjalnych szkół Miasta Dąbrowa Górnicza w ramach II naboru uczestników projektu Mam zawód - mam pracę w regionie, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013, Priorytet IX Działanie 9.2 - Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego

I. Część 1 - Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu programowania i obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie CNC
1.Cel kursu - podniesienie kwalifikacji zawodowych poprzez ukończenie kursu programowania i obsługi obrabiarek CNC sterowanych numerycznie i uzyskanie możliwości podjęcia pracy w zakresie programowania lub obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie. Kurs powinien zakończyć się sprawdzeniem zdobytej wiedzy i umiejętności.
2. Wymiar godzin kursu - 80 godzin lekcyjnych zajęć teoretycznych i praktycznych, z czego zajęcia teoretyczne - 36 godzin lekcyjnych, zajęcia praktyczne - 44 godziny lekcyjne.
3. Plan realizacji kursu - Program kursu określający szczegółową tematykę musi spełniać wymogi formalne określone w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (t.j. Dz. U. z 2014 r., poz. 622) i musi zawierać co najmniej zagadnienia obejmujące:
- podstawy obróbki skrawaniem;
- czytanie rysunku technicznego;
- planowanie procesu technologicznego obróbki skrawaniem;
- programowanie procesów technologicznych na obrabiarkach sterowanych numerycznie;
- obsługę programów Komputerowego Wspomagania Wytwarzania CAM niezbędnych w przedmiotowym procesie kształcenia;
- stanowiskowe przepisy BHP i ppoż. (tokarka, frezarka);
- obsługę frezarki i tokarki sterowanej numerycznie CNC.
Program może być uzupełniony lub poszerzony o zagadnienia, które w ocenie wykonawcy winny być zrealizowane celem odpowiedniego przygotowania uczestników szkolenia do wykonywania pracy w zakresie programowania i obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie CNC.
Po podpisaniu umowy Wykonawca zobowiązany jest w ciągu 5 dni roboczych od dnia otrzymania imiennej listy uczestników dostarczyć do siedziby Zamawiającego, tj. Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej, ul. Graniczna 21, pok. nr 210 harmonogram i szczegółowy program kursu. Kurs będzie realizowany zgodnie z przyjętym harmonogramem.
4. Materiały szkoleniowe - Wykonawca zapewni uczestnikom materiały szkoleniowe związane bezpośrednio z zakresem kursu w postaci książek, materiały piśmiennicze (co najmniej 1 zeszyt A-4 w twardej oprawie, długopis oraz teczka wiązana). Po zakończeniu kursu ww. materiały przejdą na własność uczestników.
5. Środki ochrony osobistej - wykonawca na czas szkolenia praktycznego zapewni uczestnikom środki ochrony osobistej, zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP w przedmiotowym zakresie kursu.
6. Uzyskane uprawnienia i dokumenty - Każdy uczestnik kursu otrzyma zaświadczenie o ukończeniu kursu programowania i obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie CNC na wzorze MEN zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (tj. Dz. U. z 2014 r., poz. 622) wraz z suplementem.
7. Termin i miejsce przeprowadzenia kursu: Kurs powinien zostać zrealizowany na terenie miasta Dąbrowa Górnicza. Zajęcia teoretyczne i praktyczne w wymiarze nie przekraczającym 4 godzin lekcyjnych dziennie winny odbywać się po zajęciach szkolnych i trwać nie dłużej niż do godziny 20:00. W dniach wolnych od nauki szkolnej zajęcia mogą odbywać się w godzinach od 8:00 do 18:00, w wymiarze nie przekraczającym 6 godzin lekcyjnych dziennie. Termin realizacji - do 30.12.2014 r.
8.Liczba uczestników kursu: maksymalnie 17 osób.

II. Część 2 - Zorganizowanie i przeprowadzenie wielomodułowego szkolenia obejmującego: kurs barmana 1 stopnia (Level A) z obsługą kas fiskalnych w zakresie podstawowym, warsztatami sztuki carvingu na poziomie podstawowym oraz minimum sanitarnym
1. Cel szkolenia- podniesienie kwalifikacji zawodowych poprzez ukończenie kursu barmana 1 stopnia oraz zdobycie dodatkowych umiejętności umożliwiających podjęcie pracy w charakterze barmana. Szkolenie powinno zakończyć się sprawdzianem zdobytej wiedzy i umiejętności.
2. Wymiar godzin szkolenia - 48 godzin lekcyjnych, w tym: 30 godzin lekcyjnych zajęć w zakresie kursu barmana I stopnia, 5 godzin lekcyjnych zajęć w zakresie obsługi kas fiskalnych na poziomie podstawowym, 8 godzin lekcyjnych zajęć w zakresie warsztatów carvingu na poziomie podstawowym oraz 5 godzin lekcyjnych zajęć w zakresie minimum sanitarnego.
3. Plan realizacji szkolenia - Program wielomodułowego szkolenia określający szczegółową tematykę musi spełniać wymogi formalne określone w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych ((t.j. Dz. U. z 2014 r., poz. 622) i musi zawierać co najmniej poniższe zagadnienia:
- Podstawowe aspekty pracy barmana;
- Sylwetka barmana;
- Sztuka prowadzenia baru;
- Poznanie sprzętu barowego, narzędzi oraz akcesoriów barowych;
- Zarys technologii i towaroznawstwa napojów alkoholowych i bezalkoholowych;
- Produkcja, podział i charakterystyka napojów alkoholowych;
- Normy spożywania napojów alkoholowych;
- Poznanie technik mieszania i nauka mieszania;
- Ćwiczenia technik miksowania napojów alkoholowych z wykorzystaniem różnych gatunków alkoholi i miksowania napojów bezalkoholowych;
- Styl wolny jako alternatywna sztuka barmańska;
- Ćwiczenia technik miksowania w stylu wolnym;
- Dekorowanie i podawanie napojów alkoholowych i bezalkoholowych;
- Warsztaty w zakresie sztuki dekorowania i rzeźbienia w owocach i warzywach - carving;
- Podstawowe zagadnienia z zakresu higieny przy produkcji i obrocie żywnością - minimum sanitarne;
- Rozliczenia z klientami, warunki stosowania kas fiskalnych, budowa i działanie urządzeń fiskalnych, ewidencja sprzedaży, różne formy płatności, programowanie stawek VAT, programowanie nagłówka i nowych programów, storno, sporządzanie raportów - obsługa kas fiskalnych.
Program może być uzupełniony lub poszerzony o zagadnienia, które w ocenie wykonawcy winny być zrealizowane celem odpowiedniego przygotowania uczestników szkolenia do wykonywania pracy barmana.
Po podpisaniu umowy Wykonawca zobowiązany jest w ciągu 5 dni roboczych od dnia otrzymania imiennej listy uczestników dostarczyć do siedziby Zamawiającego, tj. Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej, ul. Graniczna 21, pok. nr 210 harmonogram szkolenia z uwzględnieniem terminów realizacji poszczególnych modułów
i szczegółowy program szkolenia. Szkolenie będzie realizowane zgodnie z przyjętym harmonogramem.
4. Materiały szkoleniowe - Wykonawca zapewni uczestnikom materiały szkoleniowe związane bezpośrednio z zakresem szkolenia barmanów i sztuki carvingu w postaci książek, w zakresie obsługi kas fiskalnych i minimum sanitarnego w postaci skryptów oraz materiały piśmiennicze (co najmniej 1 zeszyt A-4 w twardej oprawie, długopis oraz teczka wiązana). Po zakończeniu szkolenia ww. materiały przejdą na własność uczestników.
5. Materiały zużywalne, akcesoria i sprzęt - Wykonawca musi zapewnić uczestnikom szkolenia materiały zużywalne i akcesoria, w szczególności odpowiednie do programu szkolenia różne rodzaje napojów alkoholowych, bezalkoholowych, soków, syropów i dodatków oraz elementów dekoracyjnych, jak również odpowiednie do programu szkolenia carvingu różne rodzaje owoców i warzyw - w ilości zapewniającej każdemu uczestnikowi zdobycie samodzielnych umiejętności praktycznych. Ponadto Wykonawca musi zapewnić uczestnikom szkolenia podstawowy sprzęt barmański zapewniający przygotowanie uczestników szkolenia do samodzielnej pracy za barem, a także odpowiednią do liczby uczestników liczbę noży carvingowych.
6. Środki ochrony osobistej - wykonawca na czas szkolenia praktycznego zapewni uczestnikom środki ochrony osobistej, zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP w przedmiotowym zakresie.
7. Uzyskane uprawnienia i dokumenty - Każdy uczestnik szkolenia otrzyma zaświadczenie o ukończeniu wielomodułowego szkolenia obejmującego: kurs barmana 1 stopnia (Level A) z obsługą kas fiskalnych w zakresie podstawowym, warsztatami sztuki carvingu na poziomie podstawowym oraz minimum sanitarne na wzorze MEN zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (t.j. Dz. U. z 2014 r., poz. 622) wraz z suplementem.
Termin i miejsce przeprowadzenia szkolenia: Wszystkie zajęcia w ramach szkolenia powinny zostać zrealizowane na terenie miasta Dąbrowa Górnicza. Zajęcia teoretyczne i praktyczne na kursie barmana w wymiarze nie przekraczającym 4 godzin lekcyjnych dziennie winny odbywać się po zajęciach szkolnych i trwać nie dłużej niż do godziny 20:00. Szkolenie obsługi kas fiskalnych w pełnym wymiarze 5 godzin lekcyjnych powinno być zorganizowane po zajęciach szkolnych lub w dniu wolnym od nauki szkolnej. Szkolenie minimum sanitarne w pełnym wymiarze 5 godzin lekcyjnych powinno być zorganizowane po zajęciach szkolnych lub w dniu wolnym od nauki szkolnej. Warsztaty carvingu w pełnym wymiarze 8 godzin lekcyjnych winny być zorganizowane i przeprowadzone w dniu wolnym od nauki szkolnej. W dniach wolnych od nauki szkolnej zajęcia mogą odbywać się w godzinach od 8:00 do 18:00. Termin realizacji - do 30.12.2014 r.
8.Liczba uczestników szkolenia: maksymalnie 13 osób.

III. Część 3 - Zorganizowanie i przeprowadzenie wielomodułowego szkolenia w zakresie kursu florystyki z obsługą kas fiskalnych w zakresie podstawowym i nauką udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Słabo Widzących i Niewidomych oraz Zespołu Szkół Zawodowych Sztygarka.
1. Cel szkolenia - podniesienie kwalifikacji zawodowych poprzez ukończenie kursu florystyki oraz podniesienie poziomu umiejętności dodatkowych umożliwiających podjęcie pracy w zawodzie florysty. Szkolenie powinno zakończyć się sprawdzianem zdobytej wiedzy i umiejętności.
2. Wymiar godzin szkolenia - 40 godzin lekcyjnych, w tym 30 godzin lekcyjnych zajęć w zakresie kursu florystyki, 5 godzin lekcyjnych zajęć w zakresie obsługi kas fiskalnych oraz 5 godzin lekcyjnych zajęć w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
3. Plan realizacji szkolenia - Program wielomodułowego szkolenia określający szczegółową tematykę musi spełniać wymogi formalne określone w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (t.j. Dz. U. z 2014 r., poz. 622) i musi zawierać co najmniej poniższe zagadnienia:
- podstawowe aspekty pracy florysty, w szczególności pracy w kwiaciarni,
- zasady tworzenia kompozycji kwiatowych,
- koło barw, zasada złotego podziału,
- zasady doboru kwiatów i roślin ozdobnych do artystycznego układania dekoracji i bukietów,
- środki techniczne i materiały dekoracyjne,
- zasady przechowywania i pielęgnacji kwiatów i roślin ciętych,
- najnowsze trendy we florystyce,
- podstawowe techniki układania dekoracji kwiatowych i roślinnych,
- florystyka okazjonalna - florystyka ślubna, florystyka pogrzebowa,
- sztuka układania kwiatów i kompozycji roślinnych w naczyniach i koszach - elementy dekoracji stołów, sal bankietowych, kościołów itp.,
- rozliczenia z dostawcami i klientami, warunki stosowania kas fiskalnych, budowa i działanie urządzeń fiskalnych, ewidencja sprzedaży, różne formy płatności, programowanie stawek VAT, programowanie nagłówka i nowych programów, storno, sporządzanie raportów - obsługa kas fiskalnych,
- podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Program może być uzupełniony lub poszerzony o zagadnienia, które w ocenie wykonawcy winny być zrealizowane celem odpowiedniego przygotowania uczestników szkolenia do wykonywania zawodu florysty, obsługi kas fiskalnych lub udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Po podpisaniu umowy Wykonawca zobowiązany jest w ciągu 5 dni roboczych od dnia otrzymania imiennej listy uczestników dostarczyć do siedziby Zamawiającego tj. Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej, ul. Graniczna 21, pok. nr 210 harmonogram szkolenia z uwzględnieniem terminów realizacji poszczególnych modułów i szczegółowy program szkolenia. Szkolenie będzie realizowane zgodnie z przyjętym harmonogramem.
4. Materiały szkoleniowe - Wykonawca zapewni uczestnikom materiały szkoleniowe związane bezpośrednio z zakresem sztuki układania kwiatów w postaci książki, skryptów w zakresie obsługi kas fiskalnych i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz materiały piśmiennicze (co najmniej 1 zeszyt A-4 w twardej oprawie, długopis oraz teczka wiązana). Po zakończeniu szkolenia ww. materiały przejdą na własność uczestników.
5. Materiały szkoleniowe na zajęcia praktyczne - Wykonawca musi zapewnić uczestnikom materiały zużywalne w liczbie zapewniającej każdemu uczestnikowi zdobycie samodzielnych umiejętności praktycznych zgodnie z programem szkolenia. W szczególności wykonawca musi zapewnić uczestnikom co najmniej 4 rodzaje żywych kwiatów i co najmniej 4 rodzaje innych roślin ozdobnych do tworzenia kompozycji oraz odpowiednie do programu szkolenia materiały dekoracyjne i pomocnicze (typu: papier lub folie ozdobne, tkaniny, włókniny, bibuły, wstążki, kleje, brokaty, środki nabłyszczające lub barwiące, gąbki florystyczne lub stelaże, drut florystyczny, sznurek, różne naczynia lub koszyki). Ponadto Wykonawca musi zapewnić uczestnikom odpowiednią do liczby uczestników liczbę narzędzi florystycznych.
6. Środki ochrony osobistej - wykonawca na czas szkolenia praktycznego zapewni uczestnikom środki ochrony osobistej, zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP w przedmiotowym zakresie.
7. Uzyskane uprawnienia i dokumenty - Każdy uczestnik szkolenia otrzyma zaświadczenie o ukończeniu wielomodułowego szkolenia w zakresie kursu florystyki z obsługą kas fiskalnych w zakresie podstawowym i nauką udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej na wzorze MEN zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (t.j. Dz. U. z 2014 r., poz. 622) wraz z suplementem.
8. Termin i miejsce przeprowadzenia szkolenia: Wszystkie zajęcia w ramach szkolenia powinny zostać zrealizowane na terenie miasta Dąbrowa Górnicza. Zajęcia teoretyczne i praktyczne na kursie florystyki w wymiarze nie przekraczającym 4 godzin lekcyjnych dziennie winny odbywać się po zajęciach szkolnych i trwać nie dłużej niż do godziny 20:00. Szkolenie obsługi kas fiskalnych w pełnym wymiarze 5 godzin lekcyjnych powinno być zorganizowane po zajęciach szkolnych lub w dniu wolnym od nauki szkolnej. Szkolenie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej
w pełnym wymiarze 5 godzin lekcyjnych powinno być zorganizowane po zajęciach szkolnych lub w dniu wolnym od nauki szkolnej. W dniach wolnych od nauki szkolnej zajęcia mogą odbywać się w godzinach od 8:00 do 18:00. Termin realizacji - do 30.12.2014 r.
9. Liczba uczestników szkolenia: maksymalnie 19 osób.

IV. Część 4 - Zorganizowanie i przeprowadzenie wielomodułowego szkolenia w zakresie kursu księgowości małych i średnich przedsiębiorstw oraz e-biznesu
1. Cel szkolenia - podniesienie poziomu umiejętności i kompetencji poprzez ukończenie kursu księgowości małych i średnich przedsiębiorstw oraz kursu e-biznesu oraz przygotowanie uczestników do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Szkolenie powinno zakończyć się sprawdzianem zdobytej wiedzy i umiejętności.
2. Wymiar godzin szkolenia - 60 godzin lekcyjnych, w tym: 40 godzin lekcyjnych zajęć w zakresie księgowości małych i średnich przedsiębiorstw oraz 20 godzin lekcyjnych zajęć w zakresie e-biznesu.
3. Plan realizacji szkolenia - Program wielomodułowego szkolenia określający szczegółową tematykę musi spełniać wymogi formalne określone w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych ((t.j. Dz. U. z 2014 r., poz. 622) i musi zawierać co najmniej zagadnienia obejmujące:
- Formy organizacyjne działalności gospodarczej,
- Etapy zakładania działalności gospodarczej,
- Aspekty formalno-prawne prowadzenia działalności gospodarczej,
- Podstawy księgowości i rachunkowości małego przedsiębiorstwa,
- Prowadzenie Podatkowej księgi przychodów i rozchodów,
- Opodatkowanie działalności gospodarczej i rozliczanie z Urzędem Skarbowym,
- Biznes-plan,
- Źródła finansowe pozyskiwane na rozpoczęcie działalności gospodarczej,
- Obsługa programu komputerowego wspomagającego prowadzenie działalności gospodarczej, w tym rozliczanie się z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych i Urzędem Skarbowym,
- Zakładanie e-biznesu - rejestracja,
- Platformy umożliwiające prowadzenie działalności handlowej,
- Rozliczenia internetowe - usługi płatności internetowych,
- Zakładanie i prowadzenie sklepu internetowego.
Program może być uzupełniony lub poszerzony o zagadnienia, które w ocenie Wykonawcy winny być zrealizowane celem odpowiedniego przygotowania uczestników szkolenia do zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Po podpisaniu umowy i otrzymaniu imiennego wykazu uczestników, Wykonawca zobowiązany jest w ciągu 5 dni roboczych od dnia otrzymania imiennej listy uczestników dostarczyć Zamawiającemu do siedziby Zamawiającego tj. Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej, ul. Graniczna 21, pok. nr 210 harmonogram szkolenia z uwzględnieniem terminów realizacji poszczególnych modułów i szczegółowy program szkolenia. Szkolenie będzie realizowane zgodnie z przyjętym harmonogramem.
4. Materiały szkoleniowe - Wykonawca zapewni uczestnikom materiały szkoleniowe związane bezpośrednio z zakresem szkolenia - w zakresie kursu księgowości w postaci książki i w zakresie prowadzenia e-biznesu w formie elektronicznej na płycie CD/DVD oraz materiały piśmiennicze (co najmniej 1 zeszyt A-4 w twardej oprawie, długopis oraz teczka wiązana). Po zakończeniu szkolenia ww. materiały przejdą na własność uczestników.
5. Uzyskane uprawnienia i dokumenty - Każdy uczestnik szkolenia otrzyma zaświadczenie o ukończeniu wielomodułowego szkolenia w zakresie kursu księgowości małych i średnich przedsiębiorstw oraz e-biznesu na wzorze MEN zgodnie rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach (t.j. Dz. U. z 2014 r., poz. 622) wraz z suplementem.
6. Termin i miejsce przeprowadzenia szkolenia: Wszystkie zajęcia w ramach szkolenia powinny zostać zrealizowane na terenie miasta Dąbrowa Górnicza. Zajęcia teoretyczne i praktyczne w wymiarze nie przekraczającym 4 godzin lekcyjnych dziennie winny odbywać się po zajęciach szkolnych i trwać nie dłużej niż do godziny 20:00. W dniach wolnych od nauki szkolnej zajęcia mogą odbywać się w godzinach od 8:00 do 18:00 w wymiarze nie przekraczającym 6 godzin lekcyjnych. Termin realizacji - do 30.12.2014 r.
7. Liczba uczestników szkolenia: maksymalnie 6 osób.

V. Pozostałe wymagania w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia dotyczące wszystkich części zamówienia:
1). Wszystkie szkolenia powinny zostać przeprowadzone zgodnie z wymogami rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (t.j. Dz. U. z 2014 r., poz. 622).
2). Godzina lekcyjna kursu oznacza 45 minut, a liczba i długość przerw pomiędzy zajęciami będzie ustalona w sposób elastyczny przez Wykonawcę, jednak w wymiarze nie mniejszym niż 5 min. na każde dwie godziny lekcyjne kursu/szkolenia.
3).Wykonawca winien zapewnić i dostosować odpowiednią ilość i jakość pomieszczeń do przeprowadzenia oferowanego kursu/szkolenia oraz wyposażyć je w odpowiedni sprzęt i pomoce dydaktyczne, w szczególności liczba stolików i krzeseł na zajęciach powinna być odpowiednia do liczby uczestników kursu (grupy), a uczestnicy powinni mieć swobodny dostęp do pomieszczeń sanitarnych z zapewnioną ciepłą wodą, zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP i Ppoż. oraz rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2003 r. Nr 6, poz. 69, z późn. zm.).
4).Wykonawca zobowiązany jest do przedstawienia informacji adresowej o miejscu przeprowadzenia zajęć w ramach oferowanego kursu/szkolenia w Formularzu ofertowym (zał. nr 1 do SIWZ).
5). Wykonawca po podpisaniu umowy, w ramach oferowanych usług winien na czas kursu/szkolenia ubezpieczyć każdego z uczestników od następstw nieszczęśliwych wypadków (suma ubezpieczenia 1 osoby - min. 5000,00 zł). Polisę lub dokument potwierdzający ubezpieczenie uczestników Wykonawca powinien przedłożyć Zamawiającemu w terminie 5 dni roboczych od dnia rozpoczęcia zajęć, w innym przypadku zostaną naliczone kary umowne zgodnie z projektem umowy - zał. nr 8/1, i (-lub) 8/2, i (-lub) 8/3, i (-lub) 8/4 do SIWZ.
6).Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dokumentacji kursu/szkolenia
w postaci Dziennika zawierającego listy obecności (na wzorze Zamawiającego), protokołów lub innych dokumentów potwierdzających wydanie i odbiór przez uczestników szkolenia wszelkich materiałów szkoleniowych i piśmienniczych, rejestru zaświadczeń MEN z suplementami wydanych uczestnikom na potwierdzenie odbycia kursu/szkolenia. Ponadto Zamawiający wymaga wykonania przez Wykonawcę dokumentacji szkolenia w postaci materiału fotograficznego (koniecznie z datą) z przeprowadzonych zajęć (po 5 zdjęć z każdego rodzaju zajęć w ramach danego szkolenia) i utrwalenia materiału fotograficznego na płycie CD/DVD.
7). Po podpisaniu umowy Zamawiający przekaże Wykonawcy:
- imienną listę osób, które będą uczestnikami szkoleń/kursów;
- wzór dziennika i list obecności;
- wzór protokołu odbioru usługi szkoleniowej;
- oraz inne informacje niezbędne do ubezpieczenia uczestników oraz do sporządzenia harmonogramu i ustalenia terminu rozpoczęcia szkolenia w oferowanym zakresie.
8). Zamawiający ma prawo do przeprowadzenia ewaluacji szkolenia.
9). Wykonawca zobowiązany jest do niezwłocznego poinformowania Zamawiającego o:
- niezgłoszeniu się uczestników na kurs/szkolenie
- przerwaniu kursu lub rezygnacji z uczestnictwa;
- innych sytuacjach, które mają wpływ na realizację programu kursu/szkolenia i umowy.
10). Wszystkie prowadzone w trakcie realizacji kursu/szkolenia dokumenty oraz kserokopie zaświadczeń MEN i suplementów wydanych uczestnikom, kserokopie protokołów lub innych dokumentów potwierdzających przeprowadzenie sprawdzianów wiedzy i umiejętności wraz z uzyskanymi wynikami, materiał fotograficzny z realizacji szkolenia zarejestrowany na płycie CD/DVD - Wykonawca przekaże Zamawiającemu w ciągu 7 dni roboczych od dnia zakończenia kursu/szkolenia. W dniu przekazania przez Wykonawcę ww. dokumentacji zostanie sporządzony Protokół odbioru usługi szkoleniowej.
11). Wszystkie pomieszczenia, materiały szkoleniowe i piśmiennicze wydane uczestnikom, wszystkie dokumenty prowadzone przez Wykonawcę w trakcie realizacji kursu/szkolenia oraz zaświadczenia wydane uczestnikom szkoleń powinny posiadać informację o współfinansowaniu przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach POKL 2007-2013 i uwagami Zamawiającego (logotypy Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - informacja możliwa jest do pobrania w wersji elektronicznej z pliku Logotypy zał. nr 9 do wniosku). UWAGA - Jeżeli Wykonawca zgodnie z obowiązującymi go przepisami nie może dokonać ww. oznaczenia na wydawanych uczestnikom zaświadczeniach - zobowiązany jest wydać uczestnikom szkoleń dodatkowe Certyfikaty ukończenia szkolenia zawierające wymagane oznaczenie EFS i POKL.
11. Rozwiązania równoważne
Wskazane w SIWZ znaki towarowe, patenty i miejsce pochodzenia są uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i mają na celu wskazanie jedynie jakości i parametrów przedmiotu zamówienia z uwagi na brak innych dostatecznie dokładnych określeń, które pozwalałyby opisać przedmiot zamówienia w tej części w sposób jednoznaczny i wyczerpujący. W związku z powyższym Wykonawcy mogą składać oferty równoważne w stosunku do przedmiotu zamówienia przedstawionego w SIWZ - zgodnie z art. 30 ust. 4 i 5 ustawą. W związku z tym :
1. Zamawiający dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych - tj. o parametrach merytorycznych i jakościowych nie gorszych niż określone w SIWZ - w odniesieniu do rozwiązań, których pochodzenie zostało określone przez Zamawiającego w SIWZ nazwą producenta.
2. Zgodnie z art. 30 ust. 5 ustawy Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego usługi spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Równoważność pod względem parametrów technicznych, użytkowych oraz eksploatacyjnych ma w szczególności gwarantować realizację usługi zgodnie z wymaganiami określonymi w niniejszej SIWZ.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 213397

Data publikacji: 2014-10-09

Nazwa: Gmina Dąbrowa Górnicza

Ulica: ul. Graniczna 21

Numer domu: 21

Miejscowość: Dąbrowa Górnicza

Kod pocztowy: 41-300

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: 32 2956700

Numer faxu: 32 2625032, 2956700

Adres strony internetowej: bip.dabrowa-gornicza.pl

Regon: 27625531200000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zorganizowanie i przeprowadzenie usług szkoleniowych dla uczniów ponadgimnazjalnych szkół Miasta Dąbrowa Górnicza
Część 1 - Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu programowania i obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie CNC.
Część 2 - Zorganizowanie i przeprowadzenie wielomodułowego szkolenia obejmującego: kurs barmana 1 stopnia (Level A) z obsługą kas fiskalnych w zakresie podstawowym, warsztatami sztuki carvingu na poziomie podstawowym oraz minimum sanitarnym.
Dalsza część nazwy nadanej zamówieniu przez zamawiającego znajduje się w
sekcji IV.4.16 ogłoszenia

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego o wartości zamówienia poniżej kwoty dla dostaw i usług określonej w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z późn. zm.).
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń zawodowych i kursów podnoszących poziom umiejętności dla uczniów ponadgimnazjalnych szkół Miasta Dąbrowa Górnicza w ramach II naboru uczestników projektu Mam zawód - mam pracę w regionie, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013, Priorytet IX Działanie 9.2 - Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego

I. Część 1 - Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu programowania i obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie CNC
1.Cel kursu - podniesienie kwalifikacji zawodowych poprzez ukończenie kursu programowania i obsługi obrabiarek CNC sterowanych numerycznie i uzyskanie możliwości podjęcia pracy w zakresie programowania lub obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie. Kurs powinien zakończyć się sprawdzeniem zdobytej wiedzy i umiejętności.
2. Wymiar godzin kursu - 80 godzin lekcyjnych zajęć teoretycznych i praktycznych, z czego zajęcia teoretyczne - 36 godzin lekcyjnych, zajęcia praktyczne - 44 godziny lekcyjne.
3. Plan realizacji kursu - Program kursu określający szczegółową tematykę musi spełniać wymogi formalne określone w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (t.j. Dz. U. z 2014 r., poz. 622) i musi zawierać co najmniej zagadnienia obejmujące:
- podstawy obróbki skrawaniem;
- czytanie rysunku technicznego;
- planowanie procesu technologicznego obróbki skrawaniem;
- programowanie procesów technologicznych na obrabiarkach sterowanych numerycznie;
- obsługę programów Komputerowego Wspomagania Wytwarzania CAM niezbędnych w przedmiotowym procesie kształcenia;
- stanowiskowe przepisy BHP i ppoż. (tokarka, frezarka);
- obsługę frezarki i tokarki sterowanej numerycznie CNC.
Program może być uzupełniony lub poszerzony o zagadnienia, które w ocenie wykonawcy winny być zrealizowane celem odpowiedniego przygotowania uczestników szkolenia do wykonywania pracy w zakresie programowania i obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie CNC.
Po podpisaniu umowy Wykonawca zobowiązany jest w ciągu 5 dni roboczych od dnia otrzymania imiennej listy uczestników dostarczyć do siedziby Zamawiającego, tj. Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej, ul. Graniczna 21, pok. nr 210 harmonogram i szczegółowy program kursu. Kurs będzie realizowany zgodnie z przyjętym harmonogramem.
4. Materiały szkoleniowe - Wykonawca zapewni uczestnikom materiały szkoleniowe związane bezpośrednio z zakresem kursu w postaci książek, materiały piśmiennicze (co najmniej 1 zeszyt A-4 w twardej oprawie, długopis oraz teczka wiązana). Po zakończeniu kursu ww. materiały przejdą na własność uczestników.
5. Środki ochrony osobistej - wykonawca na czas szkolenia praktycznego zapewni uczestnikom środki ochrony osobistej, zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP w przedmiotowym zakresie kursu.
6. Uzyskane uprawnienia i dokumenty - Każdy uczestnik kursu otrzyma zaświadczenie o ukończeniu kursu programowania i obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie CNC na wzorze MEN zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (tj. Dz. U. z 2014 r., poz. 622) wraz z suplementem.
7. Termin i miejsce przeprowadzenia kursu: Kurs powinien zostać zrealizowany na terenie miasta Dąbrowa Górnicza. Zajęcia teoretyczne i praktyczne w wymiarze nie przekraczającym 4 godzin lekcyjnych dziennie winny odbywać się po zajęciach szkolnych i trwać nie dłużej niż do godziny 20:00. W dniach wolnych od nauki szkolnej zajęcia mogą odbywać się w godzinach od 8:00 do 18:00, w wymiarze nie przekraczającym 6 godzin lekcyjnych dziennie. Termin realizacji - do 30.12.2014 r.
8.Liczba uczestników kursu: maksymalnie 17 osób.

II. Część 2 - Zorganizowanie i przeprowadzenie wielomodułowego szkolenia obejmującego: kurs barmana 1 stopnia (Level A) z obsługą kas fiskalnych w zakresie podstawowym, warsztatami sztuki carvingu na poziomie podstawowym oraz minimum sanitarnym
1. Cel szkolenia- podniesienie kwalifikacji zawodowych poprzez ukończenie kursu barmana 1 stopnia oraz zdobycie dodatkowych umiejętności umożliwiających podjęcie pracy w charakterze barmana. Szkolenie powinno zakończyć się sprawdzianem zdobytej wiedzy i umiejętności.
2. Wymiar godzin szkolenia - 48 godzin lekcyjnych, w tym: 30 godzin lekcyjnych zajęć w zakresie kursu barmana I stopnia, 5 godzin lekcyjnych zajęć w zakresie obsługi kas fiskalnych na poziomie podstawowym, 8 godzin lekcyjnych zajęć w zakresie warsztatów carvingu na poziomie podstawowym oraz 5 godzin lekcyjnych zajęć w zakresie minimum sanitarnego.
3. Plan realizacji szkolenia - Program wielomodułowego szkolenia określający szczegółową tematykę musi spełniać wymogi formalne określone w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych ((t.j. Dz. U. z 2014 r., poz. 622) i musi zawierać co najmniej poniższe zagadnienia:
- Podstawowe aspekty pracy barmana;
- Sylwetka barmana;
- Sztuka prowadzenia baru;
- Poznanie sprzętu barowego, narzędzi oraz akcesoriów barowych;
- Zarys technologii i towaroznawstwa napojów alkoholowych i bezalkoholowych;
- Produkcja, podział i charakterystyka napojów alkoholowych;
- Normy spożywania napojów alkoholowych;
- Poznanie technik mieszania i nauka mieszania;
- Ćwiczenia technik miksowania napojów alkoholowych z wykorzystaniem różnych gatunków alkoholi i miksowania napojów bezalkoholowych;
- Styl wolny jako alternatywna sztuka barmańska;
- Ćwiczenia technik miksowania w stylu wolnym;
- Dekorowanie i podawanie napojów alkoholowych i bezalkoholowych;
- Warsztaty w zakresie sztuki dekorowania i rzeźbienia w owocach i warzywach - carving;
- Podstawowe zagadnienia z zakresu higieny przy produkcji i obrocie żywnością - minimum sanitarne;
- Rozliczenia z klientami, warunki stosowania kas fiskalnych, budowa i działanie urządzeń fiskalnych, ewidencja sprzedaży, różne formy płatności, programowanie stawek VAT, programowanie nagłówka i nowych programów, storno, sporządzanie raportów - obsługa kas fiskalnych.
Program może być uzupełniony lub poszerzony o zagadnienia, które w ocenie wykonawcy winny być zrealizowane celem odpowiedniego przygotowania uczestników szkolenia do wykonywania pracy barmana.
Po podpisaniu umowy Wykonawca zobowiązany jest w ciągu 5 dni roboczych od dnia otrzymania imiennej listy uczestników dostarczyć do siedziby Zamawiającego, tj. Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej, ul. Graniczna 21, pok. nr 210 harmonogram szkolenia z uwzględnieniem terminów realizacji poszczególnych modułów
i szczegółowy program szkolenia. Szkolenie będzie realizowane zgodnie z przyjętym harmonogramem.
4. Materiały szkoleniowe - Wykonawca zapewni uczestnikom materiały szkoleniowe związane bezpośrednio z zakresem szkolenia barmanów i sztuki carvingu w postaci książek, w zakresie obsługi kas fiskalnych i minimum sanitarnego w postaci skryptów oraz materiały piśmiennicze (co najmniej 1 zeszyt A-4 w twardej oprawie, długopis oraz teczka wiązana). Po zakończeniu szkolenia ww. materiały przejdą na własność uczestników.
5. Materiały zużywalne, akcesoria i sprzęt - Wykonawca musi zapewnić uczestnikom szkolenia materiały zużywalne i akcesoria, w szczególności odpowiednie do programu szkolenia różne rodzaje napojów alkoholowych, bezalkoholowych, soków, syropów i dodatków oraz elementów dekoracyjnych, jak również odpowiednie do programu szkolenia carvingu różne rodzaje owoców i warzyw - w ilości zapewniającej każdemu uczestnikowi zdobycie samodzielnych umiejętności praktycznych. Ponadto Wykonawca musi zapewnić uczestnikom szkolenia podstawowy sprzęt barmański zapewniający przygotowanie uczestników szkolenia do samodzielnej pracy za barem, a także odpowiednią do liczby uczestników liczbę noży carvingowych.
6. Środki ochrony osobistej - wykonawca na czas szkolenia praktycznego zapewni uczestnikom środki ochrony osobistej, zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP w przedmiotowym zakresie.
7. Uzyskane uprawnienia i dokumenty - Każdy uczestnik szkolenia otrzyma zaświadczenie o ukończeniu wielomodułowego szkolenia obejmującego: kurs barmana 1 stopnia (Level A) z obsługą kas fiskalnych w zakresie podstawowym, warsztatami sztuki carvingu na poziomie podstawowym oraz minimum sanitarne na wzorze MEN zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (t.j. Dz. U. z 2014 r., poz. 622) wraz z suplementem.
Termin i miejsce przeprowadzenia szkolenia: Wszystkie zajęcia w ramach szkolenia powinny zostać zrealizowane na terenie miasta Dąbrowa Górnicza. Zajęcia teoretyczne i praktyczne na kursie barmana w wymiarze nie przekraczającym 4 godzin lekcyjnych dziennie winny odbywać się po zajęciach szkolnych i trwać nie dłużej niż do godziny 20:00. Szkolenie obsługi kas fiskalnych w pełnym wymiarze 5 godzin lekcyjnych powinno być zorganizowane po zajęciach szkolnych lub w dniu wolnym od nauki szkolnej. Szkolenie minimum sanitarne w pełnym wymiarze 5 godzin lekcyjnych powinno być zorganizowane po zajęciach szkolnych lub w dniu wolnym od nauki szkolnej. Warsztaty carvingu w pełnym wymiarze 8 godzin lekcyjnych winny być zorganizowane i przeprowadzone w dniu wolnym od nauki szkolnej. W dniach wolnych od nauki szkolnej zajęcia mogą odbywać się w godzinach od 8:00 do 18:00. Termin realizacji - do 30.12.2014 r.
8.Liczba uczestników szkolenia: maksymalnie 13 osób.

III. Część 3 - Zorganizowanie i przeprowadzenie wielomodułowego szkolenia w zakresie kursu florystyki z obsługą kas fiskalnych w zakresie podstawowym i nauką udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Słabo Widzących i Niewidomych oraz Zespołu Szkół Zawodowych Sztygarka.
1. Cel szkolenia - podniesienie kwalifikacji zawodowych poprzez ukończenie kursu florystyki oraz podniesienie poziomu umiejętności dodatkowych umożliwiających podjęcie pracy w zawodzie florysty. Szkolenie powinno zakończyć się sprawdzianem zdobytej wiedzy i umiejętności.
2. Wymiar godzin szkolenia - 40 godzin lekcyjnych, w tym 30 godzin lekcyjnych zajęć w zakresie kursu florystyki, 5 godzin lekcyjnych zajęć w zakresie obsługi kas fiskalnych oraz 5 godzin lekcyjnych zajęć w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
3. Plan realizacji szkolenia - Program wielomodułowego szkolenia określający szczegółową tematykę musi spełniać wymogi formalne określone w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (t.j. Dz. U. z 2014 r., poz. 622) i musi zawierać co najmniej poniższe zagadnienia:
- podstawowe aspekty pracy florysty, w szczególności pracy w kwiaciarni,
- zasady tworzenia kompozycji kwiatowych,
- koło barw, zasada złotego podziału,
- zasady doboru kwiatów i roślin ozdobnych do artystycznego układania dekoracji i bukietów,
- środki techniczne i materiały dekoracyjne,
- zasady przechowywania i pielęgnacji kwiatów i roślin ciętych,
- najnowsze trendy we florystyce,
- podstawowe techniki układania dekoracji kwiatowych i roślinnych,
- florystyka okazjonalna - florystyka ślubna, florystyka pogrzebowa,
- sztuka układania kwiatów i kompozycji roślinnych w naczyniach i koszach - elementy dekoracji stołów, sal bankietowych, kościołów itp.,
- rozliczenia z dostawcami i klientami, warunki stosowania kas fiskalnych, budowa i działanie urządzeń fiskalnych, ewidencja sprzedaży, różne formy płatności, programowanie stawek VAT, programowanie nagłówka i nowych programów, storno, sporządzanie raportów - obsługa kas fiskalnych,
- podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Program może być uzupełniony lub poszerzony o zagadnienia, które w ocenie wykonawcy winny być zrealizowane celem odpowiedniego przygotowania uczestników szkolenia do wykonywania zawodu florysty, obsługi kas fiskalnych lub udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Po podpisaniu umowy Wykonawca zobowiązany jest w ciągu 5 dni roboczych od dnia otrzymania imiennej listy uczestników dostarczyć do siedziby Zamawiającego tj. Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej, ul. Graniczna 21, pok. nr 210 harmonogram szkolenia z uwzględnieniem terminów realizacji poszczególnych modułów i szczegółowy program szkolenia. Szkolenie będzie realizowane zgodnie z przyjętym harmonogramem.
4. Materiały szkoleniowe - Wykonawca zapewni uczestnikom materiały szkoleniowe związane bezpośrednio z zakresem sztuki układania kwiatów w postaci książki, skryptów w zakresie obsługi kas fiskalnych i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz materiały piśmiennicze (co najmniej 1 zeszyt A-4 w twardej oprawie, długopis oraz teczka wiązana). Po zakończeniu szkolenia ww. materiały przejdą na własność uczestników.
5. Materiały szkoleniowe na zajęcia praktyczne - Wykonawca musi zapewnić uczestnikom materiały zużywalne w liczbie zapewniającej każdemu uczestnikowi zdobycie samodzielnych umiejętności praktycznych zgodnie z programem szkolenia. W szczególności wykonawca musi zapewnić uczestnikom co najmniej 4 rodzaje żywych kwiatów i co najmniej 4 rodzaje innych roślin ozdobnych do tworzenia kompozycji oraz odpowiednie do programu szkolenia materiały dekoracyjne i pomocnicze (typu: papier lub folie ozdobne, tkaniny, włókniny, bibuły, wstążki, kleje, brokaty, środki nabłyszczające lub barwiące, gąbki florystyczne lub stelaże, drut florystyczny, sznurek, różne naczynia lub koszyki). Ponadto Wykonawca musi zapewnić uczestnikom odpowiednią do liczby uczestników liczbę narzędzi florystycznych.
6. Środki ochrony osobistej - wykonawca na czas szkolenia praktycznego zapewni uczestnikom środki ochrony osobistej, zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP w przedmiotowym zakresie.
7. Uzyskane uprawnienia i dokumenty - Każdy uczestnik szkolenia otrzyma zaświadczenie o ukończeniu wielomodułowego szkolenia w zakresie kursu florystyki z obsługą kas fiskalnych w zakresie podstawowym i nauką udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej na wzorze MEN zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (t.j. Dz. U. z 2014 r., poz. 622) wraz z suplementem.
8. Termin i miejsce przeprowadzenia szkolenia: Wszystkie zajęcia w ramach szkolenia powinny zostać zrealizowane na terenie miasta Dąbrowa Górnicza. Zajęcia teoretyczne i praktyczne na kursie florystyki w wymiarze nie przekraczającym 4 godzin lekcyjnych dziennie winny odbywać się po zajęciach szkolnych i trwać nie dłużej niż do godziny 20:00. Szkolenie obsługi kas fiskalnych w pełnym wymiarze 5 godzin lekcyjnych powinno być zorganizowane po zajęciach szkolnych lub w dniu wolnym od nauki szkolnej. Szkolenie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej
w pełnym wymiarze 5 godzin lekcyjnych powinno być zorganizowane po zajęciach szkolnych lub w dniu wolnym od nauki szkolnej. W dniach wolnych od nauki szkolnej zajęcia mogą odbywać się w godzinach od 8:00 do 18:00. Termin realizacji - do 30.12.2014 r.
9. Liczba uczestników szkolenia: maksymalnie 19 osób.

IV. Część 4 - Zorganizowanie i przeprowadzenie wielomodułowego szkolenia w zakresie kursu księgowości małych i średnich przedsiębiorstw oraz e-biznesu
1. Cel szkolenia - podniesienie poziomu umiejętności i kompetencji poprzez ukończenie kursu księgowości małych i średnich przedsiębiorstw oraz kursu e-biznesu oraz przygotowanie uczestników do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Szkolenie powinno zakończyć się sprawdzianem zdobytej wiedzy i umiejętności.
2. Wymiar godzin szkolenia - 60 godzin lekcyjnych, w tym: 40 godzin lekcyjnych zajęć w zakresie księgowości małych i średnich przedsiębiorstw oraz 20 godzin lekcyjnych zajęć w zakresie e-biznesu.
3. Plan realizacji szkolenia - Program wielomodułowego szkolenia określający szczegółową tematykę musi spełniać wymogi formalne określone w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych ((t.j. Dz. U. z 2014 r., poz. 622) i musi zawierać co najmniej zagadnienia obejmujące:
- Formy organizacyjne działalności gospodarczej,
- Etapy zakładania działalności gospodarczej,
- Aspekty formalno-prawne prowadzenia działalności gospodarczej,
- Podstawy księgowości i rachunkowości małego przedsiębiorstwa,
- Prowadzenie Podatkowej księgi przychodów i rozchodów,
- Opodatkowanie działalności gospodarczej i rozliczanie z Urzędem Skarbowym,
- Biznes-plan,
- Źródła finansowe pozyskiwane na rozpoczęcie działalności gospodarczej,
- Obsługa programu komputerowego wspomagającego prowadzenie działalności gospodarczej, w tym rozliczanie się z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych i Urzędem Skarbowym,
- Zakładanie e-biznesu - rejestracja,
- Platformy umożliwiające prowadzenie działalności handlowej,
- Rozliczenia internetowe - usługi płatności internetowych,
- Zakładanie i prowadzenie sklepu internetowego.
Program może być uzupełniony lub poszerzony o zagadnienia, które w ocenie Wykonawcy winny być zrealizowane celem odpowiedniego przygotowania uczestników szkolenia do zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Po podpisaniu umowy i otrzymaniu imiennego wykazu uczestników, Wykonawca zobowiązany jest w ciągu 5 dni roboczych od dnia otrzymania imiennej listy uczestników dostarczyć Zamawiającemu do siedziby Zamawiającego tj. Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej, ul. Graniczna 21, pok. nr 210 harmonogram szkolenia z uwzględnieniem terminów realizacji poszczególnych modułów i szczegółowy program szkolenia. Szkolenie będzie realizowane zgodnie z przyjętym harmonogramem.
4. Materiały szkoleniowe - Wykonawca zapewni uczestnikom materiały szkoleniowe związane bezpośrednio z zakresem szkolenia - w zakresie kursu księgowości w postaci książki i w zakresie prowadzenia e-biznesu w formie elektronicznej na płycie CD/DVD oraz materiały piśmiennicze (co najmniej 1 zeszyt A-4 w twardej oprawie, długopis oraz teczka wiązana). Po zakończeniu szkolenia ww. materiały przejdą na własność uczestników.
5. Uzyskane uprawnienia i dokumenty - Każdy uczestnik szkolenia otrzyma zaświadczenie o ukończeniu wielomodułowego szkolenia w zakresie kursu księgowości małych i średnich przedsiębiorstw oraz e-biznesu na wzorze MEN zgodnie rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach (t.j. Dz. U. z 2014 r., poz. 622) wraz z suplementem.
6. Termin i miejsce przeprowadzenia szkolenia: Wszystkie zajęcia w ramach szkolenia powinny zostać zrealizowane na terenie miasta Dąbrowa Górnicza. Zajęcia teoretyczne i praktyczne w wymiarze nie przekraczającym 4 godzin lekcyjnych dziennie winny odbywać się po zajęciach szkolnych i trwać nie dłużej niż do godziny 20:00. W dniach wolnych od nauki szkolnej zajęcia mogą odbywać się w godzinach od 8:00 do 18:00 w wymiarze nie przekraczającym 6 godzin lekcyjnych. Termin realizacji - do 30.12.2014 r.
7. Liczba uczestników szkolenia: maksymalnie 6 osób.

V. Pozostałe wymagania w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia dotyczące wszystkich części zamówienia:
1). Wszystkie szkolenia powinny zostać przeprowadzone zgodnie z wymogami rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (t.j. Dz. U. z 2014 r., poz. 622).
2). Godzina lekcyjna kursu oznacza 45 minut, a liczba i długość przerw pomiędzy zajęciami będzie ustalona w sposób elastyczny przez Wykonawcę, jednak w wymiarze nie mniejszym niż 5 min. na każde dwie godziny lekcyjne kursu/szkolenia.
3).Wykonawca winien zapewnić i dostosować odpowiednią ilość i jakość pomieszczeń do przeprowadzenia oferowanego kursu/szkolenia oraz wyposażyć je w odpowiedni sprzęt i pomoce dydaktyczne, w szczególności liczba stolików i krzeseł na zajęciach powinna być odpowiednia do liczby uczestników kursu (grupy), a uczestnicy powinni mieć swobodny dostęp do pomieszczeń sanitarnych z zapewnioną ciepłą wodą, zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP i Ppoż. oraz rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2003 r. Nr 6, poz. 69, z późn. zm.).
4).Wykonawca zobowiązany jest do przedstawienia informacji adresowej o miejscu przeprowadzenia zajęć w ramach oferowanego kursu/szkolenia w Formularzu ofertowym (zał. nr 1 do SIWZ).
5). Wykonawca po podpisaniu umowy, w ramach oferowanych usług winien na czas kursu/szkolenia ubezpieczyć każdego z uczestników od następstw nieszczęśliwych wypadków (suma ubezpieczenia 1 osoby - min. 5000,00 zł). Polisę lub dokument potwierdzający ubezpieczenie uczestników Wykonawca powinien przedłożyć Zamawiającemu w terminie 5 dni roboczych od dnia rozpoczęcia zajęć, w innym przypadku zostaną naliczone kary umowne zgodnie z projektem umowy - zał. nr 8/1, i (-lub) 8/2, i (-lub) 8/3, i (-lub) 8/4 do SIWZ.
6).Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dokumentacji kursu/szkolenia
w postaci Dziennika zawierającego listy obecności (na wzorze Zamawiającego), protokołów lub innych dokumentów potwierdzających wydanie i odbiór przez uczestników szkolenia wszelkich materiałów szkoleniowych i piśmienniczych, rejestru zaświadczeń MEN z suplementami wydanych uczestnikom na potwierdzenie odbycia kursu/szkolenia. Ponadto Zamawiający wymaga wykonania przez Wykonawcę dokumentacji szkolenia w postaci materiału fotograficznego (koniecznie z datą) z przeprowadzonych zajęć (po 5 zdjęć z każdego rodzaju zajęć w ramach danego szkolenia) i utrwalenia materiału fotograficznego na płycie CD/DVD.
7). Po podpisaniu umowy Zamawiający przekaże Wykonawcy:
- imienną listę osób, które będą uczestnikami szkoleń/kursów;
- wzór dziennika i list obecności;
- wzór protokołu odbioru usługi szkoleniowej;
- oraz inne informacje niezbędne do ubezpieczenia uczestników oraz do sporządzenia harmonogramu i ustalenia terminu rozpoczęcia szkolenia w oferowanym zakresie.
8). Zamawiający ma prawo do przeprowadzenia ewaluacji szkolenia.
9). Wykonawca zobowiązany jest do niezwłocznego poinformowania Zamawiającego o:
- niezgłoszeniu się uczestników na kurs/szkolenie
- przerwaniu kursu lub rezygnacji z uczestnictwa;
- innych sytuacjach, które mają wpływ na realizację programu kursu/szkolenia i umowy.
10). Wszystkie prowadzone w trakcie realizacji kursu/szkolenia dokumenty oraz kserokopie zaświadczeń MEN i suplementów wydanych uczestnikom, kserokopie protokołów lub innych dokumentów potwierdzających przeprowadzenie sprawdzianów wiedzy i umiejętności wraz z uzyskanymi wynikami, materiał fotograficzny z realizacji szkolenia zarejestrowany na płycie CD/DVD - Wykonawca przekaże Zamawiającemu w ciągu 7 dni roboczych od dnia zakończenia kursu/szkolenia. W dniu przekazania przez Wykonawcę ww. dokumentacji zostanie sporządzony Protokół odbioru usługi szkoleniowej.
11). Wszystkie pomieszczenia, materiały szkoleniowe i piśmiennicze wydane uczestnikom, wszystkie dokumenty prowadzone przez Wykonawcę w trakcie realizacji kursu/szkolenia oraz zaświadczenia wydane uczestnikom szkoleń powinny posiadać informację o współfinansowaniu przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach POKL 2007-2013 i uwagami Zamawiającego (logotypy Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - informacja możliwa jest do pobrania w wersji elektronicznej z pliku Logotypy zał. nr 9 do wniosku). UWAGA - Jeżeli Wykonawca zgodnie z obowiązującymi go przepisami nie może dokonać ww. oznaczenia na wydawanych uczestnikom zaświadczeniach - zobowiązany jest wydać uczestnikom szkoleń dodatkowe Certyfikaty ukończenia szkolenia zawierające wymagane oznaczenie EFS i POKL.
11. Rozwiązania równoważne
Wskazane w SIWZ znaki towarowe, patenty i miejsce pochodzenia są uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i mają na celu wskazanie jedynie jakości i parametrów przedmiotu zamówienia z uwagi na brak innych dostatecznie dokładnych określeń, które pozwalałyby opisać przedmiot zamówienia w tej części w sposób jednoznaczny i wyczerpujący. W związku z powyższym Wykonawcy mogą składać oferty równoważne w stosunku do przedmiotu zamówienia przedstawionego w SIWZ - zgodnie z art. 30 ust. 4 i 5 ustawą. W związku z tym :
1. Zamawiający dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych - tj. o parametrach merytorycznych i jakościowych nie gorszych niż określone w SIWZ - w odniesieniu do rozwiązań, których pochodzenie zostało określone przez Zamawiającego w SIWZ nazwą producenta.
2. Zgodnie z art. 30 ust. 5 ustawy Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego usługi spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Równoważność pod względem parametrów technicznych, użytkowych oraz eksploatacyjnych ma w szczególności gwarantować realizację usługi zgodnie z wymaganiami określonymi w niniejszej SIWZ.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 4

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/12/2014

Informacja na temat wadium:
Zamawiający nie wymaga od Wykonawców wniesienia wadium.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
(dotyczy części 1, 2, 3, 4 ) Zamawiający nie stawia szczegółowego warunku w tym zakresie. Wykonawca potwierdza spełnianie warunku poprzez złożenie oświadczenia o spełnieniu wymagań określonych w art. 22 ust.1ustawy (załącznik nr 2 do SIWZ).

Wiedza i doświadczenie:
Część 1:
Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie:
1) minimum 2 usługi polegające na wykonaniu grupowego szkolenia/kursu w zakresie programowania obrabiarek sterowanych numerycznie CNC,
2) minimum 2 usługi polegające na wykonaniu grupowego szkolenia/kursu w zakresie obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie CNC.
WW. usługi mogą być wykazane jako zrealizowane oddzielnie lub w formie szkoleń wielomodułowych.

Część 2:
Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie
minimum 2 usługi polegające na wykonaniu grupowego szkolenia/kursu barmanów min. I stopnia (Level A).

Część 3:
Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie
minimum 2 usługi polegające na wykonaniu grupowego szkolenia/kursu w zakresie florystyki.


Część 4:
Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie:
1) minimum 2 usługi polegające na wykonaniu grupowego szkolenia/kursu w zakresie księgowości,
2) minimum 2 usługi polegające na wykonaniu grupowego szkolenia/kursu w zakresie zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej z wykorzystaniem Internetu.
WW. usługi mogą być wykazane jako zrealizowane oddzielnie lub w formie szkoleń wielomodułowych.

Uwagi (dotyczy części 1, 2, 3, 4 i 5):
1. Szkolenie (kurs) grupowe należy rozumieć, jako szkolenie/kurs dla co najmniej 3 osób.
2. Jeżeli zakres wskazanych i udokumentowanych, przez Wykonawcę w wykazie, usług jest szerszy niż wymagany przez Zamawiającego, Wykonawca winien w wykazie wskazać zakres usług odpowiadających zakresowi wymaganemu przez Zamawiającego.

Potencjał techniczny:
Część 1:
Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje potencjałem technicznym niezbędnym do realizacji zamówienia tj.
- co najmniej 8 stanowiskami komputerowymi - każdy komputer musi posiadać w pełnej wersji licencjonowane oprogramowanie Komputerowego Wspomagania Wytwarzania CAM,
- co najmniej 1 tokarką sterowaną numeryczną CNC,
- co najmniej 1 frezarką sterowaną numeryczną CNC.

Część 2:
Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje potencjałem technicznym niezbędnym do realizacji zamówienia tj. co najmniej 7 kasami fiskalnymi.

Część 3:
Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje potencjałem technicznym niezbędnym do realizacji zamówienia tj.
- co najmniej 10 kasami fiskalnymi,
- co najmniej 1 fantomem do prowadzenia szkolenia w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Część 4:
Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje potencjałem technicznym niezbędnym do realizacji zamówienia tj.co najmniej 6 stanowiskami komputerowymi - każdy komputer musi posiadać w pełnej wersji licencjonowane oprogramowanie wspomagające księgowanie, fakturowanie oraz rozliczenie się z ZUS i US.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Część 1:
Zamawiający nie stawia szczegółowego warunku w tym zakresie. Wykonawca potwierdza spełnianie warunku poprzez złożenie oświadczenia o spełnieniu wymagań określonych w art. 22 ust. 1 ustawy (załącznik nr 2 do SIWZ).

Część 2:
Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje osobami zdolnymi do wykonania zadania stanowiącego przedmiot zamówienia:
- min. 1 osobą wyznaczoną do prowadzenia kursu barmana I stopnia posiadająca kwalifikacje zawodowe barmana min. I stopnia i doświadczenie w prowadzeniu co najmniej dwóch szkoleń/kursów barmana.

Część 3:
Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje osobami zdolnymi do wykonania zadania stanowiącego przedmiot zamówienia:
- min. 1 osobą wyznaczoną do prowadzenia szkolenia w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej posiadającą kwalifikacje określone w art. 8 pkt. 2 i 4 ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (tj. Dz. U. z 2013 r., poz. 757 z późn.zm.), tzn. lekarzem systemu, pielęgniarką systemu, ratownikiem medycznym albo nauczycielem posiadającym odpowiednie przygotowanie zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dn. 26 sierpnia 2009 r. w sprawie przygotowania nauczycieli do prowadzenia zajęć edukacyjnych w zakresie udzielania pierwszej pomocy (Dz. U. z 2009, Nr 139, poz. 1132), tj. posiadającym zaświadczenie o ukończeniu szkolenia do prowadzenia zajęć edukacyjnych w zakresie udzielania pierwszej pomocy lub odpowiadające im ważne kwalifikacje i uprawnienia.

Część 4:
Zamawiający nie stawia szczegółowego warunku w tym zakresie. Wykonawca potwierdza spełnianie warunku poprzez złożenie oświadczenia o spełnieniu wymagań określonych w art. 22 ust. 1 ustawy (załącznik nr 2 do SIWZ).

Sytuacja ekonomiczna:
(dotyczy części 1, 2, 3, 4 ) Zamawiający nie stawia szczegółowego warunku w tym zakresie. Wykonawca potwierdza spełnianie warunku poprzez złożenie oświadczenia o spełnieniu wymagań określonych w art. 22 ust.1ustawy (załącznik nr 2 do SIWZ).

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 5: Tak

oswiadczenie_potwierdzenia_opis_5:
Obowiązek wskazania przez Wykonawcę w wykazie oraz złożenia dowodów dotyczy usług pozwalających wykazać, iż Wykonawca spełnia warunek określony w pkt. 8.1.2 (dotyczy części 1, 2, 3, 4). SIWZ. W wykazie nie należy podawać informacji o usługach niewykonanych lub wykonanych nienależycie - Zamawiający nie ocenia zdolności Wykonawcy do należytego wykonania zamówienia na podstawie art. 22 ust. 5 Ustawy (zdanie 2) - dotyczy części 1, 2, 3, 4.

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. formularz ofertowy - załącznik nr 1 do SIWZ (wskazana data podpisania);
2.pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawcy - jeżeli zostało ustanowione bądź do reprezentowania Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie przedłożone w formie oryginału lub kopii poświadczonej przez notariusza (dotyczy również spółki cywilnej);
3. w przypadku, gdy Wykonawca będzie polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia - zgodnie z art. 26 ust. 2b Ustawy.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zamawiający przewiduje możliwości dokonania istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie, której dokonano wyboru Wykonawcy:
1.1. W zakresie zmiany terminów realizacji zamówienia, na skutek przyczyn nie leżących po stronie Wykonawcy:
a) wystąpienia siły wyższej. Siła wyższa oznacza wydarzenie nieprzewidywalne i poza kontrolą stron niniejszej umowy, występujące po podpisaniu umowy, a powodujące niemożliwość wywiązania się z umowy w jej obecnym brzmieniu,
b) wystąpienia problemów organizacyjnych lub technicznych związanych z procedurą prowadzenia kursu/szkolenia,
c) niemożności dostosowania harmonogramu kursu/szkolenia do planów zajęć uczniów w poszczególnych szkołach.
1.2. W pozostałym zakresie zmiany do umowy mogą dotyczyć następujących okoliczności:
a) ustawowej zmiany przepisów prawa w zakresie dotyczącym wykonania umowy,
b) zmian wynikających z warunków narzuconych Zamawiającemu przez Instytucję Pośredniczącą - Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.
2. W przypadku wystąpienia wyżej wymienionych okoliczności strony poinformują się natychmiast o ich zaistnieniu.
3. Z okoliczności stanowiących podstawę zmiany do umowy zostanie sporządzony protokół podpisany przez obie strony.
4.Zmiana umowy powinna nastąpić w formie pisemnego aneksu podpisanego przez obie strony, pod rygorem nieważności takiego oświadczenia oraz powinna zawierać uzasadnienie faktyczne i prawne.
5. Pozostałe kwestie odnoszące się do umowy uregulowane są w załączniku nr 8/1, i (-lub) 8/2, i (-lub) 8/3, i (-lub) 8/4 do SIWZ - projekt umowy.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.dabrowa-gornicza.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej
41-300 Dąbrowa Górnicza,
ul. Graniczna 21
Wydział Oświaty, piętro II

Data składania wniosków, ofert: 17/10/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 10:30

Miejsce składania:
Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej, ul. Graniczna 21, Wydział Oświaty, II piętro, sala narad

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
1. Zamówienie jest finansowane ze środków Unii Europejskiej. Zadanie realizowane jest w ramach II naboru uczestników projektu Mam zawód - mam pracę w regionie,współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013, Priorytet IX Działanie 9.2 - Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.
2. Zamawiający nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie niniejszego zamówienia powinni spełniać warunki udziału w postępowaniu określone w pkt 8 SIWZ oraz złożyć dokumenty i oświadczenia potwierdzające spełnianie tych warunków zgodnie z zapisami zawartymi w pkt 9 SIWZ. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia przez dwóch lub więcej Wykonawców, w ofercie muszą być złożone dokumenty i oświadczenia wymienione w pkt 9.2. i 9.3. SIWZ przez każdego z nich lub przez pełnomocnika w imieniu każdego z nich. Oświadczenie wymienione w pkt. od 9.1.1 do 9.1.4 oraz w pkt. 9.4.1. SIWZ składają wszyscy Wykonawcy wspólnie na jednym druku lub pełnomocnik w imieniu wszystkich Wykonawców, oświadczenie wymienione w pkt. 9.1.1. SIWZ oraz Formularz ofertowy wymieniony w pkt. 9.4.1. SIWZ winny być podpisane przez uprawnionych przedstawicieli Wykonawców. Ponadto ww. Wykonawcy ustanawiają Pełnomocnika do reprezentowania ich w niniejszym postępowaniu albo reprezentowania ich w postępowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z Pełnomocnikiem.
4. Uszczegółowienie sekcji II.1.1. ogłoszenia: Ciąg dalszy nazwy zadania:Część 3 - Zorganizowanie i przeprowadzenie wielomodułowego szkolenia w zakresie kursu florystyki z obsługą kas fiskalnych w zakresie podstawowym i nauką udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Słabo Widzących i Niewidomych oraz Zespołu Szkół Zawodowych Sztygarka.
Część 4 - Zorganizowanie i przeprowadzenie wielomodułowego szkolenia w zakresie kursu księgowości małych i średnich przedsiębiorstw oraz e-biznesu.
w ramach II naboru uczestników projektu Mam zawód - mam pracę w regionie, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013, Priorytet IX Działanie 9.2 - Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Numer części zamówienia: 1

Nazwa:
Zorganizowanie i przeprowadzenie usług szkoleniowych dla uczniów ponadgimnazjalnych szkół Miasta Dąbrowa Górnicza
Część 1 - Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu programowania i obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie CNC

Opis:
1. Cel kursu - podniesienie kwalifikacji zawodowych poprzez ukończenie kursu programowania i obsługi obrabiarek CNC sterowanych numerycznie i uzyskanie możliwości podjęcia pracy w zakresie programowania lub obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie. Kurs powinien zakończyć się sprawdzeniem zdobytej wiedzy i umiejętności.
2. Wymiar godzin kursu - 80 godzin lekcyjnych zajęć teoretycznych i praktycznych, z czego zajęcia teoretyczne - 36 godzin lekcyjnych, zajęcia praktyczne - 44 godziny lekcyjne.
3. Plan realizacji kursu - Program kursu określający szczegółową tematykę musi spełniać wymogi formalne określone w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (t.j. Dz. U. z 2014 r., poz. 622) i musi zawierać co najmniej zagadnienia obejmujące:
- podstawy obróbki skrawaniem;
- czytanie rysunku technicznego;
- planowanie procesu technologicznego obróbki skrawaniem;
- programowanie procesów technologicznych na obrabiarkach sterowanych numerycznie;
- obsługę programów Komputerowego Wspomagania Wytwarzania CAM niezbędnych w przedmiotowym procesie kształcenia;
- stanowiskowe przepisy BHP i ppoż. (tokarka, frezarka);
- obsługę frezarki i tokarki sterowanej numerycznie CNC.
Program może być uzupełniony lub poszerzony o zagadnienia, które w ocenie wykonawcy winny być zrealizowane celem odpowiedniego przygotowania uczestników szkolenia do wykonywania pracy w zakresie programowania i obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie CNC.
Po podpisaniu umowy Wykonawca zobowiązany jest w ciągu 5 dni roboczych od dnia otrzymania imiennej listy uczestników dostarczyć do siedziby Zamawiającego, tj. Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej, ul. Graniczna 21, pok. nr 210 harmonogram i szczegółowy program kursu. Kurs będzie realizowany zgodnie z przyjętym harmonogramem.
4. Materiały szkoleniowe - Wykonawca zapewni uczestnikom materiały szkoleniowe związane bezpośrednio z zakresem kursu w postaci książek, materiały piśmiennicze (co najmniej 1 zeszyt A-4 w twardej oprawie, długopis oraz teczka wiązana). Po zakończeniu kursu ww. materiały przejdą na własność uczestników.
5. Środki ochrony osobistej - wykonawca na czas szkolenia praktycznego zapewni uczestnikom środki ochrony osobistej, zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP w przedmiotowym zakresie kursu.
6. Uzyskane uprawnienia i dokumenty - Każdy uczestnik kursu otrzyma zaświadczenie o ukończeniu kursu programowania i obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie CNC na wzorze MEN zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (tj. Dz. U. z 2014 r., poz. 622) wraz z suplementem.
7. Termin i miejsce przeprowadzenia kursu: Kurs powinien zostać zrealizowany na terenie miasta Dąbrowa Górnicza. Zajęcia teoretyczne i praktyczne w wymiarze nie przekraczającym 4 godzin lekcyjnych dziennie winny odbywać się po zajęciach szkolnych i trwać nie dłużej niż do godziny 20:00. W dniach wolnych od nauki szkolnej zajęcia mogą odbywać się w godzinach od 8:00 do 18:00, w wymiarze nie przekraczającym 6 godzin lekcyjnych dziennie. Termin realizacji - do 30.12.2014 r.
8.Liczba uczestników kursu: maksymalnie 17 osób

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 30/12/2014

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 2

Nazwa:
Zorganizowanie i przeprowadzenie usług szkoleniowych dla uczniów ponadgimnazjalnych szkół Miasta Dąbrowa Górnicza
Część 2 - Zorganizowanie i przeprowadzenie wielomodułowego szkolenia obejmującego: kurs barmana 1 stopnia (Level A) z obsługą kas fiskalnych w zakresie podstawowym, warsztatami sztuki carvingu na poziomie podstawowym oraz minimum sanitarnym

Opis:
1. Cel szkolenia- podniesienie kwalifikacji zawodowych poprzez ukończenie kursu barmana 1 stopnia oraz zdobycie dodatkowych umiejętności umożliwiających podjęcie pracy w charakterze barmana. Szkolenie powinno zakończyć się sprawdzianem zdobytej wiedzy i umiejętności.
2. Wymiar godzin szkolenia - 48 godzin lekcyjnych, w tym: 30 godzin lekcyjnych zajęć w zakresie kursu barmana I stopnia, 5 godzin lekcyjnych zajęć w zakresie obsługi kas fiskalnych na poziomie podstawowym, 8 godzin lekcyjnych zajęć w zakresie warsztatów carvingu na poziomie podstawowym oraz 5 godzin lekcyjnych zajęć w zakresie minimum sanitarnego.
3. Plan realizacji szkolenia - Program wielomodułowego szkolenia określający szczegółową tematykę musi spełniać wymogi formalne określone w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych ((t.j. Dz. U. z 2014 r., poz. 622) i musi zawierać co najmniej poniższe zagadnienia:
- Podstawowe aspekty pracy barmana;
- Sylwetka barmana;
- Sztuka prowadzenia baru;
- Poznanie sprzętu barowego, narzędzi oraz akcesoriów barowych;
- Zarys technologii i towaroznawstwa napojów alkoholowych i bezalkoholowych;
- Produkcja, podział i charakterystyka napojów alkoholowych;
- Normy spożywania napojów alkoholowych;
- Poznanie technik mieszania i nauka mieszania;
- Ćwiczenia technik miksowania napojów alkoholowych z wykorzystaniem różnych gatunków alkoholi i miksowania napojów bezalkoholowych;
- Styl wolny jako alternatywna sztuka barmańska;
- Ćwiczenia technik miksowania w stylu wolnym;
- Dekorowanie i podawanie napojów alkoholowych i bezalkoholowych;
- Warsztaty w zakresie sztuki dekorowania i rzeźbienia w owocach i warzywach - carving;
- Podstawowe zagadnienia z zakresu higieny przy produkcji i obrocie żywnością - minimum sanitarne;
- Rozliczenia z klientami, warunki stosowania kas fiskalnych, budowa i działanie urządzeń fiskalnych, ewidencja sprzedaży, różne formy płatności, programowanie stawek VAT, programowanie nagłówka i nowych programów, storno, sporządzanie raportów - obsługa kas fiskalnych.
Program może być uzupełniony lub poszerzony o zagadnienia, które w ocenie wykonawcy winny być zrealizowane celem odpowiedniego przygotowania uczestników szkolenia do wykonywania pracy barmana.
Po podpisaniu umowy Wykonawca zobowiązany jest w ciągu 5 dni roboczych od dnia otrzymania imiennej listy uczestników dostarczyć do siedziby Zamawiającego, tj. Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej, ul. Graniczna 21, pok. nr 210 harmonogram szkolenia z uwzględnieniem terminów realizacji poszczególnych modułów
i szczegółowy program szkolenia. Szkolenie będzie realizowane zgodnie z przyjętym harmonogramem.
4. Materiały szkoleniowe - Wykonawca zapewni uczestnikom materiały szkoleniowe związane bezpośrednio z zakresem szkolenia barmanów i sztuki carvingu w postaci książek, w zakresie obsługi kas fiskalnych i minimum sanitarnego w postaci skryptów oraz materiały piśmiennicze (co najmniej 1 zeszyt A-4 w twardej oprawie, długopis oraz teczka wiązana). Po zakończeniu szkolenia ww. materiały przejdą na własność uczestników.
5. Materiały zużywalne, akcesoria i sprzęt - Wykonawca musi zapewnić uczestnikom szkolenia materiały zużywalne i akcesoria, w szczególności odpowiednie do programu szkolenia różne rodzaje napojów alkoholowych, bezalkoholowych, soków, syropów i dodatków oraz elementów dekoracyjnych, jak również odpowiednie do programu szkolenia carvingu różne rodzaje owoców i warzyw - w ilości zapewniającej każdemu uczestnikowi zdobycie samodzielnych umiejętności praktycznych. Ponadto Wykonawca musi zapewnić uczestnikom szkolenia podstawowy sprzęt barmański zapewniający przygotowanie uczestników szkolenia do samodzielnej pracy za barem, a także odpowiednią do liczby uczestników liczbę noży carvingowych.
6. Środki ochrony osobistej - wykonawca na czas szkolenia praktycznego zapewni uczestnikom środki ochrony osobistej, zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP w przedmiotowym zakresie.
7. Uzyskane uprawnienia i dokumenty - Każdy uczestnik szkolenia otrzyma zaświadczenie o ukończeniu wielomodułowego szkolenia obejmującego: kurs barmana 1 stopnia (Level A) z obsługą kas fiskalnych w zakresie podstawowym, warsztatami sztuki carvingu na poziomie podstawowym oraz minimum sanitarne na wzorze MEN zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (t.j. Dz. U. z 2014 r., poz. 622) wraz z suplementem.
Termin i miejsce przeprowadzenia szkolenia: Wszystkie zajęcia w ramach szkolenia powinny zostać zrealizowane na terenie miasta Dąbrowa Górnicza. Zajęcia teoretyczne i praktyczne na kursie barmana w wymiarze nie przekraczającym 4 godzin lekcyjnych dziennie winny odbywać się po zajęciach szkolnych i trwać nie dłużej niż do godziny 20:00. Szkolenie obsługi kas fiskalnych w pełnym wymiarze 5 godzin lekcyjnych powinno być zorganizowane po zajęciach szkolnych lub w dniu wolnym od nauki szkolnej. Szkolenie minimum sanitarne w pełnym wymiarze 5 godzin lekcyjnych powinno być zorganizowane po zajęciach szkolnych lub w dniu wolnym od nauki szkolnej. Warsztaty carvingu w pełnym wymiarze 8 godzin lekcyjnych winny być zorganizowane i przeprowadzone w dniu wolnym od nauki szkolnej. W dniach wolnych od nauki szkolnej zajęcia mogą odbywać się w godzinach od 8:00 do 18:00. Termin realizacji - do 30.12.2014 r.
8.Liczba uczestników szkolenia: maksymalnie 13 osób.

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 30/12/2014

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 3

Nazwa:
Zorganizowanie i przeprowadzenie usług szkoleniowych dla uczniów ponadgimnazjalnych szkół Miasta Dąbrowa Górnicza
Część 3 - Zorganizowanie i przeprowadzenie wielomodułowego szkolenia w zakresie kursu florystyki z obsługą kas fiskalnych w zakresie podstawowym i nauką udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Słabo Widzących i Niewidomych oraz Zespołu Szkół Zawodowych Sztygarka

Opis:
1. Cel szkolenia - podniesienie kwalifikacji zawodowych poprzez ukończenie kursu florystyki oraz podniesienie poziomu umiejętności dodatkowych umożliwiających podjęcie pracy w zawodzie florysty. Szkolenie powinno zakończyć się sprawdzianem zdobytej wiedzy i umiejętności.
2. Wymiar godzin szkolenia - 40 godzin lekcyjnych, w tym 30 godzin lekcyjnych zajęć w zakresie kursu florystyki, 5 godzin lekcyjnych zajęć w zakresie obsługi kas fiskalnych oraz 5 godzin lekcyjnych zajęć w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
3. Plan realizacji szkolenia - Program wielomodułowego szkolenia określający szczegółową tematykę musi spełniać wymogi formalne określone w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (t.j. Dz. U. z 2014 r., poz. 622) i musi zawierać co najmniej poniższe zagadnienia:
- podstawowe aspekty pracy florysty, w szczególności pracy w kwiaciarni,
- zasady tworzenia kompozycji kwiatowych,
- koło barw, zasada złotego podziału,
- zasady doboru kwiatów i roślin ozdobnych do artystycznego układania dekoracji i bukietów,
- środki techniczne i materiały dekoracyjne,
- zasady przechowywania i pielęgnacji kwiatów i roślin ciętych,
- najnowsze trendy we florystyce,
- podstawowe techniki układania dekoracji kwiatowych i roślinnych,
- florystyka okazjonalna - florystyka ślubna, florystyka pogrzebowa,
- sztuka układania kwiatów i kompozycji roślinnych w naczyniach i koszach - elementy dekoracji stołów, sal bankietowych, kościołów itp.,
- rozliczenia z dostawcami i klientami, warunki stosowania kas fiskalnych, budowa i działanie urządzeń fiskalnych, ewidencja sprzedaży, różne formy płatności, programowanie stawek VAT, programowanie nagłówka i nowych programów, storno, sporządzanie raportów - obsługa kas fiskalnych,
- podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Program może być uzupełniony lub poszerzony o zagadnienia, które w ocenie wykonawcy winny być zrealizowane celem odpowiedniego przygotowania uczestników szkolenia do wykonywania zawodu florysty, obsługi kas fiskalnych lub udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Po podpisaniu umowy Wykonawca zobowiązany jest w ciągu 5 dni roboczych od dnia otrzymania imiennej listy uczestników dostarczyć do siedziby Zamawiającego tj. Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej, ul. Graniczna 21, pok. nr 210 harmonogram szkolenia z uwzględnieniem terminów realizacji poszczególnych modułów i szczegółowy program szkolenia. Szkolenie będzie realizowane zgodnie z przyjętym harmonogramem.
4. Materiały szkoleniowe - Wykonawca zapewni uczestnikom materiały szkoleniowe związane bezpośrednio z zakresem sztuki układania kwiatów w postaci książki, skryptów w zakresie obsługi kas fiskalnych i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz materiały piśmiennicze (co najmniej 1 zeszyt A-4 w twardej oprawie, długopis oraz teczka wiązana). Po zakończeniu szkolenia ww. materiały przejdą na własność uczestników.
5. Materiały szkoleniowe na zajęcia praktyczne - Wykonawca musi zapewnić uczestnikom materiały zużywalne w liczbie zapewniającej każdemu uczestnikowi zdobycie samodzielnych umiejętności praktycznych zgodnie z programem szkolenia. W szczególności wykonawca musi zapewnić uczestnikom co najmniej 4 rodzaje żywych kwiatów i co najmniej 4 rodzaje innych roślin ozdobnych do tworzenia kompozycji oraz odpowiednie do programu szkolenia materiały dekoracyjne i pomocnicze (typu: papier lub folie ozdobne, tkaniny, włókniny, bibuły, wstążki, kleje, brokaty, środki nabłyszczające lub barwiące, gąbki florystyczne lub stelaże, drut florystyczny, sznurek, różne naczynia lub koszyki). Ponadto Wykonawca musi zapewnić uczestnikom odpowiednią do liczby uczestników liczbę narzędzi florystycznych.
6. Środki ochrony osobistej - wykonawca na czas szkolenia praktycznego zapewni uczestnikom środki ochrony osobistej, zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP w przedmiotowym zakresie.
7. Uzyskane uprawnienia i dokumenty - Każdy uczestnik szkolenia otrzyma zaświadczenie o ukończeniu wielomodułowego szkolenia w zakresie kursu florystyki z obsługą kas fiskalnych w zakresie podstawowym i nauką udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej na wzorze MEN zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (t.j. Dz. U. z 2014 r., poz. 622) wraz z suplementem.
8. Termin i miejsce przeprowadzenia szkolenia: Wszystkie zajęcia w ramach szkolenia powinny zostać zrealizowane na terenie miasta Dąbrowa Górnicza. Zajęcia teoretyczne i praktyczne na kursie florystyki w wymiarze nie przekraczającym 4 godzin lekcyjnych dziennie winny odbywać się po zajęciach szkolnych i trwać nie dłużej niż do godziny 20:00. Szkolenie obsługi kas fiskalnych w pełnym wymiarze 5 godzin lekcyjnych powinno być zorganizowane po zajęciach szkolnych lub w dniu wolnym od nauki szkolnej. Szkolenie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej
w pełnym wymiarze 5 godzin lekcyjnych powinno być zorganizowane po zajęciach szkolnych lub w dniu wolnym od nauki szkolnej. W dniach wolnych od nauki szkolnej zajęcia mogą odbywać się w godzinach od 8:00 do 18:00. Termin realizacji - do 30.12.2014 r.
9. Liczba uczestników szkolenia: maksymalnie 19 osób.

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 30/12/2014

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 4

Nazwa:
Zorganizowanie i przeprowadzenie usług szkoleniowych dla uczniów ponadgimnazjalnych szkół Miasta Dąbrowa Górnicza
Część 4 - Zorganizowanie i przeprowadzenie wielomodułowego szkolenia w zakresie kursu księgowości małych i średnich przedsiębiorstw oraz e-biznesu

Opis:
1. Cel szkolenia - podniesienie poziomu umiejętności i kompetencji poprzez ukończenie kursu księgowości małych i średnich przedsiębiorstw oraz kursu e-biznesu oraz przygotowanie uczestników do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Szkolenie powinno zakończyć się sprawdzianem zdobytej wiedzy i umiejętności.
2. Wymiar godzin szkolenia - 60 godzin lekcyjnych, w tym: 40 godzin lekcyjnych zajęć w zakresie księgowości małych i średnich przedsiębiorstw oraz 20 godzin lekcyjnych zajęć w zakresie e-biznesu.
3. Plan realizacji szkolenia - Program wielomodułowego szkolenia określający szczegółową tematykę musi spełniać wymogi formalne określone w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych ((t.j. Dz. U. z 2014 r., poz. 622) i musi zawierać co najmniej zagadnienia obejmujące:
- Formy organizacyjne działalności gospodarczej,
- Etapy zakładania działalności gospodarczej,
- Aspekty formalno-prawne prowadzenia działalności gospodarczej,
- Podstawy księgowości i rachunkowości małego przedsiębiorstwa,
- Prowadzenie Podatkowej księgi przychodów i rozchodów,
- Opodatkowanie działalności gospodarczej i rozliczanie z Urzędem Skarbowym,
- Biznes-plan,
- Źródła finansowe pozyskiwane na rozpoczęcie działalności gospodarczej,
- Obsługa programu komputerowego wspomagającego prowadzenie działalności gospodarczej, w tym rozliczanie się z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych i Urzędem Skarbowym,
- Zakładanie e-biznesu - rejestracja,
- Platformy umożliwiające prowadzenie działalności handlowej,
- Rozliczenia internetowe - usługi płatności internetowych,
- Zakładanie i prowadzenie sklepu internetowego.
Program może być uzupełniony lub poszerzony o zagadnienia, które w ocenie Wykonawcy winny być zrealizowane celem odpowiedniego przygotowania uczestników szkolenia do zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Po podpisaniu umowy i otrzymaniu imiennego wykazu uczestników, Wykonawca zobowiązany jest w ciągu 5 dni roboczych od dnia otrzymania imiennej listy uczestników dostarczyć Zamawiającemu do siedziby Zamawiającego tj. Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej, ul. Graniczna 21, pok. nr 210 harmonogram szkolenia z uwzględnieniem terminów realizacji poszczególnych modułów i szczegółowy program szkolenia. Szkolenie będzie realizowane zgodnie z przyjętym harmonogramem.
4. Materiały szkoleniowe - Wykonawca zapewni uczestnikom materiały szkoleniowe związane bezpośrednio z zakresem szkolenia - w zakresie kursu księgowości w postaci książki i w zakresie prowadzenia e-biznesu w formie elektronicznej na płycie CD/DVD oraz materiały piśmiennicze (co najmniej 1 zeszyt A-4 w twardej oprawie, długopis oraz teczka wiązana). Po zakończeniu szkolenia ww. materiały przejdą na własność uczestników.
5. Uzyskane uprawnienia i dokumenty - Każdy uczestnik szkolenia otrzyma zaświadczenie o ukończeniu wielomodułowego szkolenia w zakresie kursu księgowości małych i średnich przedsiębiorstw oraz e-biznesu na wzorze MEN zgodnie rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach (t.j. Dz. U. z 2014 r., poz. 622) wraz z suplementem.
6. Termin i miejsce przeprowadzenia szkolenia: Wszystkie zajęcia w ramach szkolenia powinny zostać zrealizowane na terenie miasta Dąbrowa Górnicza. Zajęcia teoretyczne i praktyczne w wymiarze nie przekraczającym 4 godzin lekcyjnych dziennie winny odbywać się po zajęciach szkolnych i trwać nie dłużej niż do godziny 20:00. W dniach wolnych od nauki szkolnej zajęcia mogą odbywać się w godzinach od 8:00 do 18:00 w wymiarze nie przekraczającym 6 godzin lekcyjnych. Termin realizacji - do 30.12.2014 r.
7. Liczba uczestników szkolenia: maksymalnie 6 osób.

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 30/12/2014

Kod kryterium cenowe: A

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Podobne przetargi

127541 / 2013-06-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Kłobucki - Kłobuck (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenia szkolenia - kurs obsługi wózków jezdniowych z uprawnieniami do wymiany butli gazowej dla 2 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu kłobuckiego w ramach projektu pn. Mam zawód - mam pracę w regionie, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

257015 / 2009-12-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach - Tychy (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Prowadzenie zajęć szkoleniowych z młodzieżą sekcji hokeja na lodzie MOSM Tychy, grupa wiekowa: Centralna Liga Juniorów oraz nabór

60733 / 2012-03-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Śląskie - Katowice (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługa organizacji szkoleń dla Beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

13258 / 2013-01-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach - Tychy (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługa prowadzenia zajęć szkoleniowych z młodzieżą sekcji hokeja na lodzie MOSM Tychy

383158 / 2009-11-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Bielsko-Biała (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Kursy szkoleniowe dla beneficjentów projektu pt. Bielsko-Biała łączy ludzi

29976 / 2013-01-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Zawiercie (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń (kursów) zawodowych w projekcie Promocja aktywnej integracji społecznej na terenie miasta Zawiercie realizowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawierciu, współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej.

180723 / 2013-09-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach - Tychy (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługa prowadzenia zajęć szkoleniowych z młodzieżą sekcji hokeja na lodzie MOSM Tychy, grupy: mikrusy, nabór

236046 / 2009-07-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach - Tychy (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Prowadzenia zajęć szkoleniowych z młodzieżą sekcji piłki nożnej MOSM Tychy: treningi bramkarskie z grupami roczników 1992-1999 oraz grupą naborową - rocznik 2000/01/02

256881 / 2009-12-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach - Tychy (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Prowadzenie zajęć szkoleniowych z młodzieżą sekcji lekkiej atletyki MOSM Tychy, grupa: miotacze

69205 / 2011-03-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Sosnowcu - Sosnowiec (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Szkolenie dla dwóch osób bezrobotnych pn. Szkolenie podstawowe strażaka jednostki ochrony przeciwpożarowej

65628 / 2009-03-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Sosnowcu - Sosnowiec (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Szkolenie-Kurs dokształcający dla kierowców przewożących rzeczy (podstawowy).

308342 / 2015-11-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Jaworznie - Jaworzno (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przedmiotem zamówienia jest usługa szkoleniowa w zakresie zorganizowania i przeprowadzenia grupowego szkolenia osób bezrobotnych finansowanego ze środków Funduszu Pracy

239333 / 2013-11-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Zawiercie (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursów zawodowych dla osób ze społeczności romskiej w Pakietach A i B- uczestników projektu - Lepsza droga do przyszłości - działania na rzecz zawierciańskich Romów, o numerze: POKL.01.03.01-00-409/11, Poddziałanie 1.3.1 Projekty na rzecz społeczności romskiej.

124337 / 2009-07-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach - Tychy (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Prowadzenie zajęć szkoleniowych z młodzieżą sekcji piłki ręcznej MOSM Tychy, grupa naborowa