Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

245120 / 2015-09-18 - Inny: Spółka Skarbu Państwa / Polskie Koleje Państwowe S.A. (Warszawa)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie z dnia pod pozycją . Zobacz ogłoszenie / - .

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 245120

Data publikacji: 2015-09-18

Nazwa: Polskie Koleje Państwowe S.A.

Ulica: ul. Szczęśliwicka 62

Numer domu: 62

Miejscowość: Warszawa

Kod pocztowy: 00-973

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 22 474 94 01

Numer faxu: 22 474 94 02

Regon: 00012680100000

Typ ogłoszenia: ZP-403

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Czy zamówienie było ogłoszone w BZP: Nie

Czy w BZP zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie: Nie

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: Spółka Skarbu Państwa

Inny rodzaj zamawiającego: Spółka Skarbu Państwa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie robót dodatkowych, które wyniknęły podczas realizacji zadania pn. Wykonanie przebudowy dworca kolejowego Piła Główna

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Roboty z zakresu instalacji:
- W trakcie prowadzonych prac związanych z przyłączem kanalizacyjnym (sanitarnym i deszczowym) oraz uzgodnieniem terminu wejścia na teren tokowiska z zarządcą infrastruktury PKP PLK S.A. zarządca nałożył obowiązek wykonania konstrukcji odciążającej na tory nr. 11; 13; 15; 17 podczas wykonywania przecisku pod torami.
- W trakcie prowadzenia prac związanych z przyłączem wodociągowym, stwierdzono występowanie podziemnych instalacji i urządzeń SRK w rejonie przejazdu kolejowego oraz występowanie przewarstwień sypkich gruntów. Powyższe może, spowodować nierówne osiadanie gruntu, które spowodowane jest drganiami od pociągów i doprowadzić do uszkodzenia rury wodociągowej. W celu zabezpieczenia przed uszkodzeniem, ścięciem ww. przyłącza należy wykonać nowe przyłącze wodociągowe w stalowej rurze osłonowej DN300.

Roboty z zakresu konstrukcyjnego:
- Konieczność wyburzenia starych ścian i wymurowanie nowych. Podczas wykonywania robót budowlanych (rozbiórkowych) okazało się, że ściany działowe posadowione są na biologicznie skorodowanych podwalinach. Bez rozbiórki ściany, nie można ze względów technologicznych wymienić samej podwaliny.
- Konieczność wykonania dodatkowych nadproży. Podczas wykonywania robót budowlanych (rozbiórkowych) okazało się, że odkryte drewniane nadproża są skorodowane biologicznie i nie spełniają swojej funkcji. W związku z powyższym nadproża, należy wymienić na nowe żelbetowe lub stalowe.
- Konieczność naprawy ścian konstrukcyjnych. Podczas wykonywania prac budowlanych, okazało się że ściany konstrukcyjne (nośne) posiadają liczne pęknięcia. Pęknięcia te ukryte były pod odparzonymi tynkami. W związku z powyższym zachodzi konieczność wzmocnienia ścian w celu zabezpieczenia ich przed dalszymi pęknięciami.
- Konieczność wymiany drewnianych belek stropowych. Po wykonaniu rozbiórek, okazało się, że belki stropowe osadzone są bez izolacji przeciwwilgociowej w gniazdach muru. Belki w miejscach przypodporowych są zmurszałe. Belki w częściach środkowych są zawilgocone i uszkodzone. W związku z powyższym zachodzi konieczność wymiany uszkodzonych belek stropowych.
- Konieczność rozbiórki ław i ścian fundamentowych z kamienia. W trakcie podbijania fundamentów i po całkowitym ich odsłonięciu stwierdzono, iż kamienie polne, z których wykonana jest ława fundamentu są luźne a spoiny wykruszone. W związku z powyższym zachodzi konieczność usunięcia kamieni polnych wraz z odsadzkami i wykonanie podbić ławami żelbetowymi.
- Konieczność wymiany elementów konstrukcyjnych stropodachów. Po wykonaniu rozbiórek pokrycia dachowego, oraz obudów od spodu dachu w części niskiej, stwierdzono, że belki stropodachowe osadzone są bez izolacji przeciwwilgociowej bezpośrednio w gniazdach muru, belki w miejscach przypodporowych są zawilgocone, uszkodzone biologicznie oraz spróchniałe. W związku z powyższym zachodzi konieczność wymiany uszkodzonych belek stropodachowych na nowe.
- Konieczność wykonania wykopu w pomieszczeniu -1.1 w piwnicy (łącznik między budynkiem a tunelem) wraz z obudową ścian i wykonaniem stropu nad pomieszczeniem. W trakcie wykonywania przebicia do pomieszczenia -1.1 w piwnicy oraz rozbiórki warstw posadzkowych pomieszczenia 0.5 na parterze (nad pomieszczeniem -1.1) okazało się, że pomieszczenie -1.1 nie posiada stropu i jest zasypane gruzem zmieszanym z ziemią. W związku z powyższym zachodzi konieczność usunięcia z pom. -1.1 gruzu i ziemi oraz wykonać strop.
- Rozbiórka elementów podziemnych. Podczas wykonywania robót drogowych tj. rozbiórki istniejących nawierzchni oraz korytowaniu pod podbudowę odkryto stare fundamenty betonowe, które kolidują z wykonaniem pierwotnej podbudowy. Powyższe elementy nie były zinwentaryzowane na mapach. Ww. elementy należy rozebrać dla prawidłowego wykonania zagospodarowania terenu.

Roboty z zakresu wykończeniowego narzucone przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków decyzją nr 22/2015 z dnia 27.05.2015, która rozszerza pozwolenie konserwatorskie nr 15/2014 z dnia 27.01.2014 o zakres:
- Przywrócenie powłoki wykończeniowej na stolarce drzwiowej, ścianach boazeryjnych, balustradzie przy świetliku i listwach ściennych w postaci mazerunku wraz z rekonstrukcją jego na brakujących elementach.
- Przeprowadzenie prac konserwatorsko-restauratorskich przy skrzydłach drzwiowych z Sali Cesarskiej z zachowaną dekoracją pozłotniczą i malarską.
- Zrekonstruowanie polichromii na belkach stropowych na podstawie przeprowadzonych odkrywek.
- Przywrócenie pozłoty na elementach żeliwnych (służki wraz z podporami belek w Sali Cesarskiej oraz wypełnienie żeliwne w balustradzie w Sali ze świetlikiem oraz dekoracje w portalu),
- Rekonstrukcje kolorystki ścian i stropów oraz dekoracji malarskiej (na ścianach w Sali ze świetlikiem, na stropach w Sali Cesarskiej).
- Przywrócenie na podstawie przeprowadzonych badań dekoracji malarskiej i złoceń na elementach sztukatorskich,
- Przywrócenie płycin podokiennych na elewacjach,
- Wykonanie przykrycia między wiatami peronowymi a budynkiem z materiału przeziernego.

Kod trybu postepowania: WR

Czy zamówienie dotyczy programu UE: Nie

Nazwa wykonawcy: SKB DEVELOPMENT Sp. z o.o. Sp. k.

Adres pocztowy wykonawcy: ul. Wedmanowej 12

Miejscowość: Łódź

Kod pocztowy: 93-228

ID województwa: 4

Województwo / kraj: łódzkie

Data udzielenie zamówienia: 21/08/2015

Liczba ofert: 1

Liczba odrzuconych ofert: 0

Szacunkowa wartość zamówienia: 2446360,30

Cena wybranej oferty: 3001200,00

Cena minimalna: 3001200,00

Cena maksymalna: 3001200,00

Kod waluty: 1

Waluta (PLN): PLN

zal_pprawna_hid: i;

Postępowanie prowadzone jest w trybie zapytanie o cenę na podstawie art.: art. 67 ust. 1 pkt 5

Uzasadnienia wyboru trybu:
W toku prowadzonych robót budowlano-montażowych i budowalnych realizowanych w ramach umowy nr KNDI06-26/2014 z dnia 6 maja 2014 r. (umowy podstawowej) stwierdzono, że konieczne jest wykonanie dodatkowych robót celem prawidłowej realizacji umowy podstawowej, zgodnie z poniższym:

1) Konieczność wyburzenia starych ścian i wymurowanie nowych
Podczas wykonywania rozbiórek, tj. usuwania luźnych, zawilgoconych tynków wewnętrznych, okazało się, że istniejące ściany powinny zostać wymienione, gdyż są w bardzo złym stanie i nie nadają się do pozostawienia i przyszłego użytkowania. Ściany nie posiadają odpowiednich parametrów technicznych, tj. nie mają nośności i są posadowione na skorodowanych biologicznie belkach drewnianych oraz wykazują liczne spękania i znaczne ubytki w materiale. Ponadto nie są zakotwione w ścianach nośnych. Stanu elementów konstrukcyjnych ścian nie dało się przewidzieć na etapie projektowania z uwagi, że były one niewidoczne, tj. znajdowały się pod warstwą tynku, a belki były zakryte posadzką betonową. Ze względu na brak technicznych możliwości wymiany biologicznie skorodowanych podwalin (belek drewnianych) bez rozbiórki ścian, istnieje konieczność ich demontażu i wykonania nowych w technologii monolitycznej, tj. murowanej.

2) Konieczność wymiany nadproży
Podczas skuwania istniejących tynków, które były w zakresie prac budowlanych, ujawniono skorodowane biologicznie nadproża drewniane i uszkodzone nadproża murowane, które nie spełniały swoich funkcji. W związku z powyższym nadproża należy wymienić na nowe, stalowe i żelbetowe. Powyższe rozwiązanie jest niezbędne z punktu widzenia wymogów technicznych i konstrukcyjnych.
Stanu elementów konstrukcyjnych nadproży nie dało się przewidzieć na etapie projektowania, ponieważ były niewidoczne, tj. znajdowały się pod warstwą tynku.

3) Konieczność naprawy ścian konstrukcyjnych
Podczas prac przy usuwaniu luźnych, zawilgoconych tynków wewnętrznych okazało się, że istniejące ściany nośne posiadają liczne pęknięcia. Pęknięcia te ukryte były pod odparzonymi tynkami. W związku z powyższym niezbędne jest wzmocnienie ścian w celu zabezpieczenia ich przed dalszym pękaniem. Stanu elementów konstrukcyjnych ścian nie dało się przewidzieć na etapie projektowania, ponieważ były niewidoczne, tj. znajdowały się pod warstwą tynku, a belki były zakryte posadzką betonową.

4) Konieczność wykonania przecisku pod torami oraz drogą asfaltową w rurze osłonowej
W trakcie prowadzenia prac przygotowawczych związanych z przyłączem wodociągowym stwierdzono występowanie podziemnych instalacji i urządzeń SRK, występujących w rejonie przejazdu kolejowego oraz występowanie przewarstwień sypkich gruntów. Powyższe może spowodować nierówne osiadanie gruntu spowodowane drganiami od pociągów i doprowadzić do uszkodzenia rury wodociągowej. Proponuje się wykonanie nowego przyłącza wodociągowego w stalowej rurze osłonowej DN 300, która zabezpieczy przed uszkodzeniem (ścięciem) ww. przyłącza.
Robót tych nie dało się przewidzieć Ich wykonanie z przyczyn technicznych i gospodarczych jest konieczne i nie da się ich oddzielić od zamówienia podstawowego.

5) Konieczność wymiany drewnianych belek stropowych
Po wykonaniu rozbiórek warstw podłogowych i tynków stropów drewnianych stwierdzono, że:
a) belki stropowe osadzone są bez izolacji przeciwwilgociowej bezpośrednio w gniazdach muru ceglanego;
b) belki w miejscach przypodporowych są zmurszałe (zmniejszenie przekroju o 50%);
c) belki w części środkowej są zwilgocone i uszkodzone (zmniejszenie przekroju o 30%).
W związku z powyższym proponuje się wymianę uszkodzonych belek stropowych.
Robót tych nie dało się przewidzieć. Ich wykonanie z przyczyn technicznych i gospodarczych jest konieczne i nie da się ich oddzielić od zamówienia podstawowego.

6) Konieczność rozbiórki ław i ścian fundamentowych z kamienia
W trakcie wykonywania robót związanych z podbijaniem fundamentów i po całkowitym ich odsłonięciu (odkopaniu) stwierdzono, iż kamienie polne, z których wykonana jest ława fundamentowa są luźne, miejscami wręcz wypadały, a spoiny między nimi są spękane i wykruszone. Odsadzki ław są w części wykruszone. W związku z powyższym proponuje się usunięcie kamieni polnych wraz z odsadzkami i wykonanie podbić ławami żelbetowymi.
Robót tych nie dało się przewidzieć. Ich wykonanie z przyczyn technicznych i gospodarczych jest konieczne i nie da się ich oddzielić od zamówienia podstawowego.

7) Konieczność wymiany elementów konstrukcyjnych stropodachów
Po wykonaniu rozbiórek pokrycia dachowego oraz obudów od spodu dachu w części niskiej (osie -1-1/A-B; -1-1/E-F) stwierdzono, że:
a) belki stropodachowe osadzone są bez izolacji przeciwwilgociowej bezpośrednio w gniazdach muru ceglanego;
b) belki w miejscach przypodporowych są zawilgocone, uszkodzone biologicznie oraz spróchniałe.
W związku z powyższym proponuje się wymianę uszkodzonych belek stropodachowych na nowe.
Robót tych nie dało się przewidzieć. Ich wykonanie z przyczyn technicznych i gospodarczych jest konieczne i nie da się ich oddzielić od zamówienia podstawowego.

8) Konieczność wykonania wykopu w pomieszczeniu -1.1 wraz z obudową ścian i wykonaniem stropu nad pomieszczeniem
W trakcie wykonywania przebicia do pomieszczenia -1.1 w piwnicy oraz rozbiórki warstw posadzkowych pomieszczenia 0.5 okazało się, że pomieszczenie nie posiada stropu i jest zasypane gruzem zmieszanym z ziemią. W związku z powyższym proponuje się usunięcie z pomieszczenia gruzu i ziemi, a nad pomieszczeniem wykonanie stropu.
Robót tych nie dało się przewidzieć. Ich wykonanie z przyczyn technicznych i gospodarczych jest konieczne i nie da się ich oddzielić od zamówienia podstawowego.

9) Konieczność wykonania dodatkowych robót konserwatorskich.
Decyzja nr 22/2015 z dnia 27.05.2015 r. rozszerza pozwolenie nr 15/2014 z dnia 27.01.2014 r. o następujący zakres prac:
a) przywrócenie powłoki wykończeniowej na stolarce drzwiowej, ściankach boazeryjnych, balustradzie przy świetliku i listwach ściennych w postaci mazerunku wraz z rekonstrukcją jego na brakujących elementach;
b) przeprowadzenie prac konserwatorsko-restauratorskich przy skrzydłach drzwiowych z sali cesarskiej z zachowaną dekoracją pozłotniczą i malarską;
c) zrekonstruowanie polichromii na belkach stropowych na podstawie przeprowadzonych odkrywek;
d) przywrócenie pozłoty na elementach żeliwnych (służki wraz z podporami belek w sali cesarskiej oraz wypełnienia żeliwne w balustradzie w sali ze świetlikiem oraz dekoracje w portalu);
e) rekonstrukcja kolorystyki ścian i stropów oraz dekoracji malarskiej (na ścianach w sali ze świetlikiem, na stropach w salach cesarskiej i ze świetlikiem);
f) przywrócenie na podstawie badań dekoracji malarskiej i złoceń na elementach sztukatorskich;
g) przywrócenie płycin podokiennych w elewacjach;
h) wykonanie przykrycia między wiatami peronowymi a budynkiem z materiału przeziernego.
W związku z powyższym należy wykonać ww. zakres prac.
Robót tych nie dało się przewidzieć. Ich wykonanie z przyczyn technicznych i gospodarczych jest konieczne i nie da się ich oddzielić od zamówienia podstawowego.

10) Rozbiórka elementów podziemnych
Podczas wykonywania robót drogowych, tj. po rozbiórce istniejącej nawierzchni oraz korytowaniu pod podbudowę, odkryto stare fundamenty betonowe, które kolidują z wykonaniem podbudowy. Powyższe elementy nie były zinwentaryzowane na mapach.
Robót tych nie dało się przewidzieć. Ich wykonanie z przyczyn technicznych i gospodarczych jest konieczne i nie da się ich oddzielić od zamówienia podstawowego.

11) Wykonanie konstrukcji odciążającej torów pod przecisk
W trakcie prowadzenia prac przygotowawczych związanych z przyłączem kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz uzgodnieniem terminu wejścia na teren torowiska z zarządcą infrastruktury kolejowej, tj: PKP Polskie Linie Kolejowe, zarządca w dniu 26.02.2015 r. uzgodnił warunki wejścia w teren i nałożył obowiązek wykonania konstrukcji odciążającej na torze nr: 11; 13; 15; 17.
Robót tych nie dało się przewidzieć. Ich wykonanie z przyczyn technicznych i gospodarczych jest konieczne i nie da się ich oddzielić od zamówienia podstawowego.

Zamówienie dodatkowe zostanie udzielone dotychczasowemu wykonawcy, tj. firmie SKB Development Spółce z ograniczoną odpowiedzialnością Spółce Komandytowej z siedzibą w Łodzi, przy ul. Wedmanowej 12, wpisanej do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Łodzi Śródmieście w Łodzi, XX wydział Krajowego Rejestru Sądowego; KRS pod nr 0000283639, NIP 772 232 55 77, REGON 100383191.

Zamówienie dodatkowe dotyczy robót budowlanych. Zakres robót został określony powyżej.

Zamówienie dodatkowe nie jest objęte zamówieniem podstawowym. Narzucone przez konserwatora roboty, zakres konieczny do wykonania zaleceń konserwatorskich oraz roboty konstrukcyjne wymienione powyżej nie są objęte zamówieniem podstawowym, tj. zamówienie dodatkowe wykracza poza przedmiot zamówienia podstawowego.

Zamówienie dodatkowe nie przekracza łącznie 50% wartości realizowanego zamówienia.
Wartość realizowanego zamówienia wynosi 15 648 000,00 zł netto.
Wartość zamówienia dodatkowego wynosi 2.446.360,00 zł netto, tj. 15,63% wartości realizowanego zamówienia - szacunkowa wartość zamówienia została dokonana w dniu 14 lipca 2015 r. na podstawie kosztorysu inwestorskiego wykonanego przez inspektorów nadzoru inwestorskiego.

Zamówienie dodatkowe jest niezbędne do prawidłowego wykonania zamówienia podstawowego oraz wykonanie zamówienia podstawowego jest uzależnione od wykonania zamówienia dodatkowego. Niezrealizowanie narzuconych przez konserwatora robót, zakresu koniecznego do wykonania zaleceń konserwatorskich oraz robót konstrukcyjnych będzie skutkować niemożliwością odebrania inwestycji (zamówienia podstawowego) albo wstrzymaniem robót budowlanych przez konserwatora, tj. niemożliwością prawidłowego wykonania zamówienia podstawowego, w tym wykonania inwestycji zgodnie z przepisami prawa.
Jednocześnie wykonanie zamówienia podstawowego jest uzależnione od wykonania zamówienia dodatkowego. Wykonanie robót budowlano-montażowo-konstrukcyjnych jest niemożliwe bez wykonania przedmiotowych robót dodatkowych, które są niezbędne dla uzyskania zamierzonego efektu rzeczowego i finansowego zamówienia.

Wykonanie zamówienia dodatkowego stało się konieczne na skutek sytuacji niemożliwej wcześniej do przewidzenia.
Uzasadnienie sytuacji niemożliwej wcześniej do przewidzenia w przypadku poszczególnych robót budowlanych znajduje się powyżej. Jednocześnie Zamawiający wskazuje, iż na etapie projektowania nie można było precyzyjnie wykonać oceny elementów konstrukcyjnych, ponieważ były one niewidoczne (chodzi tu o tzw. elementy zakryte - znajdujące się pod warstwą tynku, w posadzce, w ścianach). Miejscowe odkrywki nie wykazały ich złego stanu technicznego. Prowadzone w dużym zakresie rozbiórki, głównie tynków i posadzek, ujawniły zły stan technicznych elementów konstrukcyjnych. Z punktu widzenia zarówno sztuki budowlanej jak i przyszłego bezpiecznego użytkowania, elementy te należało wzmocnić bądź wymienić. Zakres wykonania dodatkowych robót konserwatorskich ujawnił się w trakcie realizacji robót. Na etapie przygotowania zamówienia nie można było przewidzieć tych prac, ponieważ elementy, których dotyczą, znajdowały się pod kilkunastoma warstwami farby i tynku. Dodatkowe roboty konserwatorskie narzucił Wojewódzki Konserwator Zabytków, aktualizując (rozszerzając) wydane postanowienie konserwatorskie.

Z przyczyn technicznych lub gospodarczych oddzielenie zamówienia dodatkowego od zamówienia podstawowego wymagałoby niewspółmiernie wysokich kosztów. Wykonanie robót przez tego samego wykonawcę umożliwia bezpieczne prowadzenie kolejnych prac. Ze względów finansowych udzielenie zamówienia innemu wykonawcy prowadziłoby do dodatkowych robót koordynacyjnych i zabezpieczających. Zachodzi techniczna nierozerwalność prac dodatkowych z robotami podstawowymi.

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Podobne przetargi

31136 / 2015-02-11 - Inny: Instytut badawczy

Instytut Lotnictwa - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
wykonanie projektu budowlanego i budowę zespołu hal technicznych z zapleczem biurowym

70703 / 2012-03-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu Wyszkowskiego - Wyszków (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Likwidacja barier architektonicznych w Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej - Curie - budowa windy przy budynku szkoły oraz remont łazienki dla osób niepełnosprawnych

267748 / 2015-10-09 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy w Regiminie - Regimin (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
dot.: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Numer sprawy: 06/15. Nazwa zadania: WYMIANA POKRYCIA DACHU WRAZ Z WYMIANĄ WIĘŹBY NA BUDYNKU KOMUNALNYM W M. ZEŃBOK

262164 / 2013-07-05 - Podmiot prawa publicznego

Zakłady Remontowo Budowlane WAM Sp. z o.o. - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
ZRB Jarosław: Wykonanie elewacji wraz z posadzkami balkonów budynków mieszkalnych nr 3 i 4 oraz schodów zewnętrznych przy budynku nr 4 w ramach zadania 1734 Nisko

128401 / 2015-08-31 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miasta PÅ‚ocka - PÅ‚ock (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Zmiana sposobu użytkowania pomieszczeń starych szatni na pomieszczenia muzealne wraz z wykonaniem instalacji klimatyzacyjnej i remontem pomieszczeń w LO im. Władysława Jagiełły w Płocku -protokół konieczności nr 3/2015 r. z dnia 13.07.2015 r.

350022 / 2014-10-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy - Sońsk (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Modernizacja kotłowni w budynku Gimnazjum w Gąsocinie

65222 / 2014-02-25 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Nowa Sucha - Nowa Sucha (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Rozbudowa budynku Zespołu Szkół w Kozłowie Biskupim - etap II

159594 / 2013-04-22 - Inny: Instytucja Kultury podległa Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Filharmonia Narodowa - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie robót budowlanych - modernizacja fasady gmachu Filharmonii Narodowej w Warszawie ul. Jasna 5 wraz z modernizacją belwederu i renowacją elewacji kamiennej

337156 / 2013-08-21 - Inny: Spółka prawa handlowego

Kozienicka Gospodarka Komunalna Sp. z o.o. - Kozienice (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Chartowej w Kozienicach.

57773 / 2015-04-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Ciechanowski - Ciechanów (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa elewacji wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynku dawnego hotelu Polonia z adaptacją na cele upowszechniania kultury, w tym na potrzeby Powiatowej Biblioteki Publicznej - II etap

252600 / 2008-12-01 - Administracja rzÄ…dowa centralna

UrzÄ…d Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przedmiotem zamówienia są dodatkowe roboty budowlane związane z remontem i przebudową poddasza nieużytkowego w budynku Urzędu Patentowego RP

27276 / 2011-02-22 - Administracja samorzÄ…dowa

ZarzÄ…d Miejskich Inwestycji Drogowych - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty budowlane polegające na demontażu dwóch nieczynnych rurociągów stalowych Ø 200 sieci gazowej, znajdujących się po wschodniej stronie ulicy Modlińskiej.

234052 / 2015-09-09 - Inny: Instytut Badawczy

Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa Stacji monitoringu geodynamicznego w miejscowości Dziwie gmina Przedecz (działka nr 561)