Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

167434 / 2015-07-06 - Inny: Spółka prawa handlowego / Prudnickie Centrum Medyczne Spółka Akcyjna w Prudniku (Prudnik)

Budowa zadaszenia podjazdu dla karetek przy izbie przyjęć Prudnickiego Centrum Medycznego S.A. w Prudniku.

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe wykonanie:
1) stalowego zadaszenia podjazdu dla karetek,
2) pokrycia gontem papowym,
3) przyłączenie do sieci kanalizacyjnej,
Z przedmiotu zamówienia wyłącza się instalowanie okien w loggiach.

Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania zasad sztuki budowlanej.
Zamawiający zaleca, aby przed złożeniem oferty, Wykonawca przeprowadził wizję lokalną miejsc objętych niniejszym zamówieniem w obecności jednego z pracowników Zamawiającego, po uprzednim zgłoszeniu chęci przybycia.

2. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.
3. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych.
4. Miejsca wykonania-lokalizacja: Prudnickie Centrum Medyczne S.A. w Prudniku, ul Piastowska 64.

5. Ogólny zakres robót do wykonania:

A. Zakres robót przewidziany w niniejszym postępowaniu przetargowym opisany jest dokumentacją projektową, przedmiarami robót oraz Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, które stanowią integralną część SIWZ.

Załączony do SIWZ Przedmiar robót jest szacunkowym określeniem ilości robót, nie uwzględniającym wszystkich wymogów SIWZ w tym dokumentacji projektowej i STWIORB.

B. Wykonanie zadania obejmuje dodatkowo:
a) Wykonanie powykonawczej dokumentacji projektowej z naniesieniem dokonanych zmian zawierającą między innymi: dokumentację powykonawczą, protokoły pomiarów i badań. Wykonawca zobowiązany jest przedstawić Zamawiającemu dokumentację powykonawczą w wersji pisemnej oraz w wersji elektronicznej w formatach pdf i dwg.
b) Organizację, zagospodarowanie i likwidację placu budowy,
c) Organizację ruchu i oznakowanie budowy,
d) Próby, odbiory z udziałem Zamawiającego ,
e) Przywrócenie terenu po zakończeniu robót do stanu pierwotnego,
f) Prowadzenie prac w sposób nie utrudniający funkcjonowania szpitala.

6. Wymagania jakościowe:
Wszystkie materiały, urządzenia itp. użyte do wykonania zamówienia muszą posiadać dopuszczenie do stosowania w budownictwie oraz być pierwszego gatunku.
Instrukcje obsługi przekazane Zamawiającemu powinny być w języku polskim.

Dokumentami dopuszczającymi do stosowania w budownictwie są:
Certyfikat zgodności z Polską (Europejską) Normą ,
Deklaracja zgodności z Polską (Europejską) Aprobatą Techniczną,
Aprobata techniczna w przypadku wyrobów, dla których nie ustanowiono Polskiej (Europejskiej) Normy, jeżeli nie są objęte certyfikacją.

Jakiekolwiek materiały, które nie spełniają ww. wymagań nie mogą zostać użyte do wykonania robót. Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć Zamawiającemu potwierdzone dokumenty dopuszczające wyrób do stosowania w budownictwie przed wbudowaniem wyrobu. Demontaż wbudowanych wyrobów nie posiadających dopuszczenia do stosowania w budownictwie dokonany będzie na koszt Wykonawcy.
Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia w tym w szczególności z dokumentacją techniczną wraz z przedmiarami robót, STWiORB oraz z zapisami zawartymi w SIWZ.
Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań umowy.

Zamawiający oczekuje od Wykonawcy zrealizowania zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami, a w szczególności z zachowaniem Polskich Norm, przenoszących normy europejskie lub norm innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy oraz zgodnie z projektem wykonawczym, Specyfikacją Technicznego Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych oraz zasadami wiedzy technicznej.

Materiały, które dostarczy Wykonawca muszą odpowiadać, co do jakości wymogom wyrobów budowlanych, dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie, określonych Ustawie Prawo Budowlane (tekst jednolity z 2013r., poz. 1409 z późn. zm.) oraz Ustawy z dnia 16.04.2004r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. nr 92, poz. 881 z późn. zm.), a także wymaganiom specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, projektu oraz SIWZ.
Na każde żądanie Zamawiającego (inspektora nadzoru), Wykonawca obowiązany jest okazać w stosunku do wskazanych materiałów i urządzeń: certyfikat zgodności z Polską Normą lub aprobatę techniczną. Atesty dostarcza Wykonawca na własny koszt.

Roboty składające się na przedmiot zamówienia objęte dokumentacją SIWZ należy wykonać w oparciu o obowiązujące przepisy, normy zgodnie z obowiązującym Prawem budowlanym, z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 26 czerwca 2012r. (Dz. U. z 2012r. poz. 739 z późn. zm.) w sprawie szczegółowych wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą, z należytą starannością, bezpieczeństwem, dobrą jakością i właściwą organizacją.
Wszystkie wykonywane prace muszą być prowadzone w sposób nie zagrażający bezpieczeństwu przebywających tam osób.

7. Wymagania technologiczne i realizacyjne:
a) Kolejność wykonywania prac budowlano-montażowych należy uzgodnić z Zamawiającym.
b) Harmonogram wykonania robót budowlanych (o ile zaistnieje taka potrzeba) będzie ustalony po podpisaniu umowy.
c) Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez Zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy.
d) Wykonawca poda telefony kontaktowe oraz wskaże osoby w zakresie niezbędnym dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia.
e) Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za szkody wyrządzone podczas realizacji przedmiotu zamówienia.
f) W całym cyklu realizacyjnym należy zapewnić ciągłość funkcjonowania szpitala.
g) Wykonawca zobowiązany jest przedstawić na żądanie Zamawiającemu potwierdzone kopie dokumentów przekazania odpadów powstałych przy realizacji robót upoważnionemu odbiorcy. Odpady należy usuwać na bieżąco z obiektu i terenu Zamawiającego. Wykonawca musi prowadzić na bieżąco ewidencję odpadów, która musi być udostępniana do wglądu Zamawiającego w każdym czasie trwania budowy. Koszt odbioru i wywozu odpadów ponosi Wykonawca.
h) Na Wykonawcy spoczywa odpowiedzialność za ochronę przekazanego mu terenu budowy, w szczególności utrzymanie należytego porządku, bezpieczeństwa osób i mienia oraz właściwego zabezpieczenia terenu budowy aż do zakończenia i końcowego odbioru robót.
i) W przypadku zniszczenia lub uszkodzenia mienia szpitala w toku realizacji umowy Wykonawca zobowiązany jest do jego naprawienia i doprowadzenia do stanu poprzedniego na własny koszt.
j) Zamawiający udostępni Wykonawcy możliwość zamontowania do istniejących instalacji elektrycznej i wodnej liczników pobór prądu i wody oraz wskaże miejsce na zaplecze budowy. Rozliczenia za media z Zamawiającym, dokonać należy po zakończeniu realizacji zadania wg faktycznego zużycia.
k) Wykonawca będzie przestrzegał przepisów bhp i ochrony przeciwpożarowej oraz utrzymywał sprawny sprzęt przeciwpożarowy. Materiały łatwopalne będą składowane w sposób zgodny z odpowiednimi przepisami i będą zabezpieczone przed dostępem osób trzecich. Wykonawca będzie odpowiedzialny za wszelkie straty spowodowane ewentualnym pożarem wywołanym realizacją robót.

8. Pozostałe wymagania:
a) Rozliczenia pomiędzy Wykonawcą, a Zamawiającym będą dokonywane w walucie Zamawiającego - PLN.
b) Termin płatności: przelew - do 30 dni od daty otrzymania prawidłowo wystawionej faktury VAT.
c) Za wykonanie przedmiotu umowy ustala się wynagrodzenie ryczałtowe.
d) Gwarancja na wykonane roboty budowlane - min. 24 miesiące od daty końcowego odbioru robót.
e) Gwarancja na zamontowane urządzenia - min. 24 miesięcy od daty odbioru końcowego.
f) Termin usunięcia wad i usterek w przedmiocie umowy - max. 10 dni roboczych od daty zgłoszenia Wykonawcy wad i usterek przez Zamawiającego.
g) Oferta należy sporządzić wg formularza ofertowego (załącznik nr 1). Oferta musi zawierać kosztorys ofertowy uproszczony z pełnym zestawieniem materiałów, zgodny z przedmiarem robót stanowiącym załącznik nr 9 do niniejszej specyfikacji.

Uwaga: Kosztorys ofertowy stanowić będzie m.in. podstawę do ewentualnych rozliczeń w kwestiach spornych (odstąpienie od umowy, wycena wad i usterek) oraz do oceny prawidłowości treści złożonej oferty, w tym do oceny zaoferowania przez Wykonawcę rozwiązań równoważnych.

h) Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. Za równoważną zostanie uznana oferta, w której wykazane zostaną materiały o parametrach technicznych nie gorszych niż podane przez zamawiającego i spełniające wymagania określone w przedmiocie zamówienia.
Oferta równoważna to oferta, w której Wykonawca proponuje wykonanie przedmiotu zamówienia z zastosowaniem maszyn, urządzeń lub surowców innych niż wskazane przez zamawiającego w formie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, ale mających takie same walory techniczne, technologiczne, funkcjonalne lub użytkowe. Istotne jest to, aby urządzenie, maszyna lub materiał posiadało minimum te same parametry użytkowe, i techniczne, co maszyna lub urządzenie określone przez zamawiającego, może dodatkowo posiadać inne lepsze cechy. Oferta równoważna musi spełnić wszystkie minimalne wymagania określone dokumentacją projektową, przedmiarem i STWiORB.

Uwaga: Zgodnie z art. 30. ust. 5 Pzp Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez zamawiającego, co oznacza, iż do oferty należy załączyć dokumenty (karty techniczne) poświadczające równoważność zastosowanych materiałów, urządzeń itp. jeżeli takowe materiały-urządzenia równoważne zastosowano.

i) Wykonawca będzie każdorazowo uzgadniał z Zamawiającym kolorystykę, teksturę i inne cechy estetyczne elementów wykończeniowych; każdy element wykończeniowy, estetyczny wymaga akceptacji Zamawiającego.

j) Zamawiający wyraża zgodę na powierzenie przez Wykonawcę wykonania części lub całości zamówienia podwykonawcom. Wykonawca jest w takim przypadku zobowiązany do wskazania w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom. Jeżeli wykonawca nie wskaże w ofercie, która część zamówienia zostanie powierzona podwykonawcy/-om Zamawiający uzna, iż Wykonawca będzie realizował zamówienie siłami własnymi.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 167434

Data publikacji: 2015-07-06

Nazwa:
Prudnickie Centrum Medyczne Spółka Akcyjna w Prudniku

Ulica: ul. Szpitalna 14

Numer domu: 14

Miejscowość: Prudnik

Kod pocztowy: 48-200

Województwo / kraj: opolskie

Numer telefonu: 77 4067890

Numer faxu: 77 4067872

Adres strony internetowej: www.pcm.prudnik.pl

Regon: 53244846700000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: Spółka prawa handlowego

Inny rodzaj zamawiającego: Spółka prawa handlowego

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa zadaszenia podjazdu dla karetek przy izbie przyjęć Prudnickiego Centrum Medycznego S.A. w Prudniku.

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe wykonanie:
1) stalowego zadaszenia podjazdu dla karetek,
2) pokrycia gontem papowym,
3) przyłączenie do sieci kanalizacyjnej,
Z przedmiotu zamówienia wyłącza się instalowanie okien w loggiach.

Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania zasad sztuki budowlanej.
Zamawiający zaleca, aby przed złożeniem oferty, Wykonawca przeprowadził wizję lokalną miejsc objętych niniejszym zamówieniem w obecności jednego z pracowników Zamawiającego, po uprzednim zgłoszeniu chęci przybycia.

2. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.
3. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych.
4. Miejsca wykonania-lokalizacja: Prudnickie Centrum Medyczne S.A. w Prudniku, ul Piastowska 64.

5. Ogólny zakres robót do wykonania:

A. Zakres robót przewidziany w niniejszym postępowaniu przetargowym opisany jest dokumentacją projektową, przedmiarami robót oraz Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, które stanowią integralną część SIWZ.

Załączony do SIWZ Przedmiar robót jest szacunkowym określeniem ilości robót, nie uwzględniającym wszystkich wymogów SIWZ w tym dokumentacji projektowej i STWIORB.

B. Wykonanie zadania obejmuje dodatkowo:
a) Wykonanie powykonawczej dokumentacji projektowej z naniesieniem dokonanych zmian zawierającą między innymi: dokumentację powykonawczą, protokoły pomiarów i badań. Wykonawca zobowiązany jest przedstawić Zamawiającemu dokumentację powykonawczą w wersji pisemnej oraz w wersji elektronicznej w formatach pdf i dwg.
b) Organizację, zagospodarowanie i likwidację placu budowy,
c) Organizację ruchu i oznakowanie budowy,
d) Próby, odbiory z udziałem Zamawiającego ,
e) Przywrócenie terenu po zakończeniu robót do stanu pierwotnego,
f) Prowadzenie prac w sposób nie utrudniający funkcjonowania szpitala.

6. Wymagania jakościowe:
Wszystkie materiały, urządzenia itp. użyte do wykonania zamówienia muszą posiadać dopuszczenie do stosowania w budownictwie oraz być pierwszego gatunku.
Instrukcje obsługi przekazane Zamawiającemu powinny być w języku polskim.

Dokumentami dopuszczającymi do stosowania w budownictwie są:
Certyfikat zgodności z Polską (Europejską) Normą ,
Deklaracja zgodności z Polską (Europejską) Aprobatą Techniczną,
Aprobata techniczna w przypadku wyrobów, dla których nie ustanowiono Polskiej (Europejskiej) Normy, jeżeli nie są objęte certyfikacją.

Jakiekolwiek materiały, które nie spełniają ww. wymagań nie mogą zostać użyte do wykonania robót. Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć Zamawiającemu potwierdzone dokumenty dopuszczające wyrób do stosowania w budownictwie przed wbudowaniem wyrobu. Demontaż wbudowanych wyrobów nie posiadających dopuszczenia do stosowania w budownictwie dokonany będzie na koszt Wykonawcy.
Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia w tym w szczególności z dokumentacją techniczną wraz z przedmiarami robót, STWiORB oraz z zapisami zawartymi w SIWZ.
Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań umowy.

Zamawiający oczekuje od Wykonawcy zrealizowania zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami, a w szczególności z zachowaniem Polskich Norm, przenoszących normy europejskie lub norm innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy oraz zgodnie z projektem wykonawczym, Specyfikacją Technicznego Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych oraz zasadami wiedzy technicznej.

Materiały, które dostarczy Wykonawca muszą odpowiadać, co do jakości wymogom wyrobów budowlanych, dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie, określonych Ustawie Prawo Budowlane (tekst jednolity z 2013r., poz. 1409 z późn. zm.) oraz Ustawy z dnia 16.04.2004r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. nr 92, poz. 881 z późn. zm.), a także wymaganiom specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, projektu oraz SIWZ.
Na każde żądanie Zamawiającego (inspektora nadzoru), Wykonawca obowiązany jest okazać w stosunku do wskazanych materiałów i urządzeń: certyfikat zgodności z Polską Normą lub aprobatę techniczną. Atesty dostarcza Wykonawca na własny koszt.

Roboty składające się na przedmiot zamówienia objęte dokumentacją SIWZ należy wykonać w oparciu o obowiązujące przepisy, normy zgodnie z obowiązującym Prawem budowlanym, z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 26 czerwca 2012r. (Dz. U. z 2012r. poz. 739 z późn. zm.) w sprawie szczegółowych wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą, z należytą starannością, bezpieczeństwem, dobrą jakością i właściwą organizacją.
Wszystkie wykonywane prace muszą być prowadzone w sposób nie zagrażający bezpieczeństwu przebywających tam osób.

7. Wymagania technologiczne i realizacyjne:
a) Kolejność wykonywania prac budowlano-montażowych należy uzgodnić z Zamawiającym.
b) Harmonogram wykonania robót budowlanych (o ile zaistnieje taka potrzeba) będzie ustalony po podpisaniu umowy.
c) Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez Zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy.
d) Wykonawca poda telefony kontaktowe oraz wskaże osoby w zakresie niezbędnym dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia.
e) Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za szkody wyrządzone podczas realizacji przedmiotu zamówienia.
f) W całym cyklu realizacyjnym należy zapewnić ciągłość funkcjonowania szpitala.
g) Wykonawca zobowiązany jest przedstawić na żądanie Zamawiającemu potwierdzone kopie dokumentów przekazania odpadów powstałych przy realizacji robót upoważnionemu odbiorcy. Odpady należy usuwać na bieżąco z obiektu i terenu Zamawiającego. Wykonawca musi prowadzić na bieżąco ewidencję odpadów, która musi być udostępniana do wglądu Zamawiającego w każdym czasie trwania budowy. Koszt odbioru i wywozu odpadów ponosi Wykonawca.
h) Na Wykonawcy spoczywa odpowiedzialność za ochronę przekazanego mu terenu budowy, w szczególności utrzymanie należytego porządku, bezpieczeństwa osób i mienia oraz właściwego zabezpieczenia terenu budowy aż do zakończenia i końcowego odbioru robót.
i) W przypadku zniszczenia lub uszkodzenia mienia szpitala w toku realizacji umowy Wykonawca zobowiązany jest do jego naprawienia i doprowadzenia do stanu poprzedniego na własny koszt.
j) Zamawiający udostępni Wykonawcy możliwość zamontowania do istniejących instalacji elektrycznej i wodnej liczników pobór prądu i wody oraz wskaże miejsce na zaplecze budowy. Rozliczenia za media z Zamawiającym, dokonać należy po zakończeniu realizacji zadania wg faktycznego zużycia.
k) Wykonawca będzie przestrzegał przepisów bhp i ochrony przeciwpożarowej oraz utrzymywał sprawny sprzęt przeciwpożarowy. Materiały łatwopalne będą składowane w sposób zgodny z odpowiednimi przepisami i będą zabezpieczone przed dostępem osób trzecich. Wykonawca będzie odpowiedzialny za wszelkie straty spowodowane ewentualnym pożarem wywołanym realizacją robót.

8. Pozostałe wymagania:
a) Rozliczenia pomiędzy Wykonawcą, a Zamawiającym będą dokonywane w walucie Zamawiającego - PLN.
b) Termin płatności: przelew - do 30 dni od daty otrzymania prawidłowo wystawionej faktury VAT.
c) Za wykonanie przedmiotu umowy ustala się wynagrodzenie ryczałtowe.
d) Gwarancja na wykonane roboty budowlane - min. 24 miesiące od daty końcowego odbioru robót.
e) Gwarancja na zamontowane urządzenia - min. 24 miesięcy od daty odbioru końcowego.
f) Termin usunięcia wad i usterek w przedmiocie umowy - max. 10 dni roboczych od daty zgłoszenia Wykonawcy wad i usterek przez Zamawiającego.
g) Oferta należy sporządzić wg formularza ofertowego (załącznik nr 1). Oferta musi zawierać kosztorys ofertowy uproszczony z pełnym zestawieniem materiałów, zgodny z przedmiarem robót stanowiącym załącznik nr 9 do niniejszej specyfikacji.

Uwaga: Kosztorys ofertowy stanowić będzie m.in. podstawę do ewentualnych rozliczeń w kwestiach spornych (odstąpienie od umowy, wycena wad i usterek) oraz do oceny prawidłowości treści złożonej oferty, w tym do oceny zaoferowania przez Wykonawcę rozwiązań równoważnych.

h) Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. Za równoważną zostanie uznana oferta, w której wykazane zostaną materiały o parametrach technicznych nie gorszych niż podane przez zamawiającego i spełniające wymagania określone w przedmiocie zamówienia.
Oferta równoważna to oferta, w której Wykonawca proponuje wykonanie przedmiotu zamówienia z zastosowaniem maszyn, urządzeń lub surowców innych niż wskazane przez zamawiającego w formie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, ale mających takie same walory techniczne, technologiczne, funkcjonalne lub użytkowe. Istotne jest to, aby urządzenie, maszyna lub materiał posiadało minimum te same parametry użytkowe, i techniczne, co maszyna lub urządzenie określone przez zamawiającego, może dodatkowo posiadać inne lepsze cechy. Oferta równoważna musi spełnić wszystkie minimalne wymagania określone dokumentacją projektową, przedmiarem i STWiORB.

Uwaga: Zgodnie z art. 30. ust. 5 Pzp Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez zamawiającego, co oznacza, iż do oferty należy załączyć dokumenty (karty techniczne) poświadczające równoważność zastosowanych materiałów, urządzeń itp. jeżeli takowe materiały-urządzenia równoważne zastosowano.

i) Wykonawca będzie każdorazowo uzgadniał z Zamawiającym kolorystykę, teksturę i inne cechy estetyczne elementów wykończeniowych; każdy element wykończeniowy, estetyczny wymaga akceptacji Zamawiającego.

j) Zamawiający wyraża zgodę na powierzenie przez Wykonawcę wykonania części lub całości zamówienia podwykonawcom. Wykonawca jest w takim przypadku zobowiązany do wskazania w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom. Jeżeli wykonawca nie wskaże w ofercie, która część zamówienia zostanie powierzona podwykonawcy/-om Zamawiający uzna, iż Wykonawca będzie realizował zamówienie siłami własnymi.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 15/09/2015

Informacja na temat wadium: Zamawiajacy nie wymaga wniesienia wadium.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie postawił żadnego szczególnego warunku w tym zakresie.

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca spełni w/w warunek, jeżeli w przedstawionych do oferty dokumentach wykaże, że w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał min. 1 robotę budowlaną, o wartości minimum 30.000,00 zł brutto każda oraz udokumentuje, że robota ta została wykonana w sposób należyty oraz wykaże, że została wykonana zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończona.
Ocena spełniania warunku zostanie dokonana na podstawie dokumentu, o którym mowa w pkt VI.A 2.1 SIWZ.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie postawił żadnego szczególnego warunku w tym zakresie.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca spełni w/w warunek, jeżeli w przedstawionych do oferty dokumentach wykaże, że dysponuje minimum 1 osobą posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do pełnienia funkcji kierownika budowy w branży budowlanej.
Ocena spełniania warunku zostanie dokonana na podstawie dokumentu, o którym mowa w pkt VI.A 2.2 oraz pkt 2.3 SIWZ.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie postawił żadnego szczególnego warunku w tym zakresie.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. Wypełniony Formularz ofertowy (wzór stanowi załącznik nr 1 do SIWZ),
2. Wypełniony Kosztorys ofertowy wg przedmiarów robót stanowiących załącznik nr 9 do SIWZ,
3. Dokumenty potwierdzające posiadanie uprawnień/pełnomocnictw osób składających ofertę, o ile fakt ten nie wynika z przedstawionych dokumentów rejestrowych. Udowodnienie posiadania uprawnień do podpisania oferty ciąży na Wykonawcy.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Wykaz możliwych zmian:
a) Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany osób powołanych do wykonywania umowy (przedstawionych w ofercie w Wykazie osób - załącznik nr 6 do SIWZ) i innych kluczowych specjalistów na wniosek którejś ze stron w przypadku uzasadnionej konieczności wystąpienia takiej zmiany (np. w przypadkach: śmierci, choroby lub innych zdarzeń losowych, nie wywiązywania się osób z obowiązków wynikających z powierzonej im funkcji); lub jeżeli zmiana kluczowego specjalisty (osoby) stanie się konieczna z jakichkolwiek przyczyn niezależnych od Wykonawcy np. rezygnacja osoby; zmiany wynikające z ww. przyczyn mogą nastąpić jedynie za zgodą strony przeciwnej. Ponadto Zamawiający może żądać od Wykonawcy zmiany osoby-ób, jeżeli uzna, że nie wykonuje-ją ona-e swoich obowiązków wynikających z umowy.
W przypadku zmiany osoby, nowy specjalistaosoba musi spełniać wymagania określone dla danego specjalisty-osoby; Wykonawca obowiązany jest zmienić osobę specjalistę w terminie wyznaczonym we wniosku Zamawiającego;
b) ewentualna zmiana cen może nastąpić jedynie w przypadku dokonanej przez właściwy organ państwowy zmiany stawki podatku VAT, zmianie ulega cena brutto cena netto pozostaje bez zmian;
c) możliwa zmiana sposobu wykonywania jakiegoś elementu prac, zmiana w dokumentacji projektowej w trakcie realizacji robót, wynikająca ze zmiany przepisów prawnych, w zakresie adekwatnym do zmian wynikających ze zmiany przepisów prawa w zakresie niezmiennej ceny ryczałtowej;
d) Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany umowy w zakresie wykonania robót zamiennych w ramach niniejszego zadania np. w przypadku zmian dokumentacji projektowej lub technologii wykonania (na wniosek którejś ze stron) w ramach niezmiennej ceny ryczałtowej za wykonanie całego zadania; Rozliczenie robót zamiennych nastąpi na podstawie cen jednostkowych zawartych w ofercie wykonawcy, a jeżeli oferta nie będzie posiadała takich cen jednostkowych, rozliczenie nastąpi na podstawie ogólnodostępnych, publikowanych katalogów za ostatni kwartał poprzedzający złożenie oferty (Sekocenbud). Przez roboty zamienne należy rozumieć roboty, które należy wykonać w związku z konieczną zmianą dokumentacji projektowej, wprowadzoną po dniu złożenia oferty przez wykonawcę, a wynikającą z istotnych błędów w dokumentacji technicznej i konieczności ich naprawienia, jeżeli są one uzasadnione zwiększeniem bezpieczeństwa realizacji robót budowlanych lub usprawnienia procesu budowy lub wynikają ze zmiany przepisów prawa lub wynikają z zastosowania nowocześniejszej technologii, korzystniejszej dla zamawiającego; Roboty zamienne nie są robotami dodatkowymi i nie mogą wykraczać poza zakres określony dokumentacją techniczną. Roboty zamienne należy utożsamiać z rozwiązaniami zamiennymi, o których mowa w art. 20 ust. 1 pkt 4 lit. b ustawy - Prawo budowlane. Wprowadzanie rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie ma służyć sprawnej realizacji zamierzenia inwestycyjnego.
e) zmiany jakości lub innych parametrów charakterystycznych dla objętego proponowaną zmianą elementu robót budowlanych.
f) aktualizacji rozwiązań projektowych z uwagi na postęp technologiczny.
g) zmiany w kolejności i terminach wykonywania robót budowlanych.
h) terminie wykonania robót objętych umową w następujących przypadku wystąpienie okoliczności lub zdarzeń uniemożliwiających realizację w wyznaczonym terminie przedmiotu zamówienia bez usunięcia bądź likwidacji powyższych okoliczności lub zdarzeń niezależnych od stron umowy, których wystąpienia nie można było przewidzieć w dniu zawarcia umowy. Warunkiem zmiany terminu umownego realizacji przedmiotu zamówienia w w/w przypadku jest stwierdzenie przez zamawiającego konieczności zmiany terminu umownego.

2.2. Warunkiem dokonania zmian o których mowa powyżej, jest złożenie wniosku przez stronę inicjującą zmianę zawierającego :
a) opis proponowanej zmiany,
b) uzasadnienie zmiany,
c) opis wpływu zmiany na termin wykonania umowy.

2.3. Zmiany, o których mowa wyżej, mogą zostać dokonane, jeżeli ich uzasadnieniem są niżej wymienione okoliczności:
a) poprawa wartości lub podniesienie sprawności ukończonych robót budowlanych,
b) zmiana obowiązujących przepisów,
c) podniesienie bezpieczeństwa wykonywania robót,
d) usprawnienia w trakcie użytkowania obiektu,
e) zaistnienie nieprzewidzianych w dokumentacji projektowej przeszkód uniemożliwiających kontynuowanie umowy na przewidzianych w niej warunkach;
f) siła wyższa.

2.4. Wykonawca nie będzie uprawniony do żadnego przedłużenia terminu wykonania umowy, jeżeli zmiana wynika z nienależytej lub nieterminowej realizacji przedmiotu umowy.
2.5. Wszystkie zmiany, z zastrzeżeniem pkt 2.1 ppkt a-d, wymagają zgody stron w formie podpisanego aneksu.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 95

Nazwa kryterium 2: Skrócenie terminu wykonania w dniach

Znaczenie kryterium 2: 5

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.pcm.prudnik.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Prudnickie Centrum Medyczne S. A. w Prudniku
ul. Szpitalna 14, 48-200 Prudnik,
tel.: 77 4067890,

Data składania wniosków, ofert: 21/07/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 15:00

Miejsce składania:
Prudnickie Centrum Medyczne S. A. w Prudniku
ul. Szpitalna 14, 48-200 Prudnik,
Sekretariat

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
452231100 (Instalowanie konstrukcji metalowych)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
454422009 (Nakładanie powłok antykorozyjnych)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452600007 (Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczne)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
453323006 (Roboty instalacyjne kanalizacyjne)

Podobne przetargi

202992 / 2015-08-09 - Inny: Spółka prawa handlowego

Prudnickie Centrum Medyczne Spółka Akcyjna w Prudniku - Prudnik (opolskie)
CPV: 452231100 (Instalowanie konstrukcji metalowych)
Budowa zadaszenia podjazdu dla karetek przy izbie przyjęć Prudnickiego Centrum Medycznego S.A. w Prudniku

55888 / 2009-03-10 - Inny: spółka prawa handlowego 100% udziału j.s.t.

Zakład Komunalny - Opole (opolskie)
CPV: 452231100 (Instalowanie konstrukcji metalowych)
Rozbudowa straganów na terenie Targowiska Miejskiego przy ul. Targowej w Opolu - II etap.