Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

48273 / 2016-04-29 - Administracja samorządowa / Dom Pomocy Społecznej im. L. A. Helclów (Kraków)

Opracowanie dokumentacji projektowej oraz uzyskanie wymaganych pozwoleń i uzgodnień niezbędnych do przebudowy części środkowej budynku A w Domu Pomocy Społecznej im. L. i A. Helclów w Krakowie przy ul. Helclów 2 oraz dostosowania całego budynku A do wymogów ochrony pożarowej.

Opis zamówienia

Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo - wykonawczej oraz złożenie wniosku w sprawie wydania decyzji o pozwoleniu na budowę dla przeprowadzenia robót budowlanych polegających na przebudowie części środkowej budynku A Domu Pomocy Społecznej im. L. i A. Helclów przy ul. Helclów 2.

Szczegółowe warunki i zakres zamówienia określono we wzorze umowy stanowiącej Załącznik nr 2 do niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

Obszar budowy pod ochroną konserwatorską.
Budynek wpisany jest do rejestru zabytków Krakowa Decyzją Prezydium Rady Narodowej w mieście Krakowie, Wydział Kultury z dnia 17 maja 1968 roku.
Budynek znajduje się w strefie objętej ochroną Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i został wpisany do rejestru zabytków pod nr .rej. 114.

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej na podstawie, której :

A. DLA CZĘŚCI ŚRODKOWEJ BUDYNKU A

1.1. Zoptymalizowane zostanie wykorzystanie powierzchni części środkowej budynku A DPS, a także zapewnienie odpowiednich miejsc na składowanie środków czystości, sprzętu, pościeli, szatni itp.
1.2. Dostosowana zostanie część środkowa budynku A o powierzchni około 4700 m2 do obowiązujących przepisów, w tym w szczególności:
1.2.1. Do standardów obowiązujących w DPS, w tym w zakresie ilości sanitariatów
i miejsc w pokojach.
1.2.2. Do wymogów z zakresu prawa pracy.
1.2.3. Do wymogów określonych w przepisach dotyczących budynków, w tym
w zakresie przepisów sanitarno-epidemiologicznych, dostosowania do potrzeb osób niepełnosprawnych, ochrony cieplnej.
1.3. Wymienione zostaną okna od strony dziedzińca na korytarzach oraz zostanie zdemontowana część krat.
1.4. Usunięte zostaną nieprawidłowości oraz usterki i przyczyny tych usterek w części środkowej budynku A, a w szczególności zostaną ustalone i usunięte przyczyny i skutki pęknięć pojawiających się na III piętrze budynku (pękają okładziny posadzek i sufity) oraz inne nieprawidłowości stwierdzone w toku wykonywania zamówienia.
1.5. Zostanie podniesiony standard części środkowej budynku A w zakresie materiałów wykończeniowych łatwych do utrzymania w czystości i trwałych, zapewnienie mieszkańcom bezprzewodowego dostępu do sieci Internet, umożliwienie wyjeżdżania łóżkami rehabilitacyjnymi z pokoi (poszerzenie otworów drzwiowych do ok. 1,2 m
i zamontowanie drzwi dwuskrzydłowych w tym jedno skrzydło o szer. 1m).
1.6. Na ciągach komunikacyjnych zostanie zainstalowany monitoring wizyjny.
1.7. Wykonana zostanie sieć logiczna w pomieszczeniach pracowniczych wraz
z dedykowaną siecią elektryczną.
1.8. Wszystkie istniejące instalacje wewnętrzne zostaną dostosowane do obowiązujących przepisów oraz zmienionego układu pomieszczeń, w tym w szczególności:
1.8.1. Wentylacja (z uwagi na ograniczenie przez Konserwatora Zabytków, kominy mają swoje wyjście pod dachem. Należy zaprojektować wentylację mechaniczną
z urządzeniem, które pozwoli na schładzanie doprowadzanego do budynku powietrza).
1.8.2. Instalacji wodno - kanalizacyjnej.
1.8.3. Instalacja c.o.
1.8.4. Instalacja elektryczna (w tym zapewnienie gniazd przy łóżkach do podpięcia sprzętów i łóżek elektrycznych, a także kinkietów na ścianach nad łóżkami).
1.8.5. Instalacja przywoławcza.
1.8.6. Instalacja alarmu pożarowego.

B.

Usunięte zostaną nieprawidłowości w całym budynku A określone w protokołach przeglądów okresowych budynku oraz dostosowany cały budynek A w zakresie aktualnych przepisów ochorony pożarowej.


2. Budynek A objęty zamówieniem ma powierzchnię całkowitą ok. 16000 m2, w tym część środkowa około 4700 m2, w tym oddziały to około 2500 m2. Budynek jest wpisany do rejestru zabytków pod numerem A-114 i jest położony na terenie objętym ochroną Konserwatora Zabytków na działce ewidencyjnej nr 116/14. Budynek stanowi własność Gminy Miejskiej Kraków i został przekazany w trwał zarząd na rzecz Domu Pomocy Społecznej im. L. i A. Helclów w Krakowie.
3. Zamawiający zaleca żeby do minimum ograniczyć zmiany w układzie funkcjonalnym pomieszczeń w celu ograniczenia kosztów przebudowy.Głównym zamierzeniem Zamawiającego jest uzyskanie zmniejszenie liczby miejsc w trzech pokojach i zmniejszenie ich powierzchni do wymaganego minimum i wygospodarowanie dzięki temu pomieszczeń na magazyny, zapewnienie odpowiedniej ilości sanitariatów spełniających aktualne przepisy, w tym, w szczególności w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz poprawę funkcjonalności rozwiązań.
4. Projekt ma obowiązek ująć w dokumentacji projektowej wszystkie istotne elementy, które są niezbędne dla prawidłowego wykonania robót budowlanych w oparciu o złożoną dokumentację projektową i zgodnie z obowiązującymi przepisami.
5. Zamawiający dysponuje projektem budowlanym z 1996r. roku, w którym przedstawiono układ pomieszczeń, lecz nie są one zwymiarowane, znikoma część pomieszczeń ma zmieniony układ (wyburzono lub dostawiono ścianki działowe, wykonano drzwi lub poszerzono otwór). Zamawiający nie posiada inwentaryzacji instalacji.
6. Uwaga:
Wykonawca zobowiązany jest etapować roboty budowlane uwzględniając możliwości finansowe Zamawiającego w poszczególnych latach.
Każdy etap musi stanowić samodzielną całość, po którego wykonaniu będzie istniała możliwość korzystania z budynku.
Do opisania etapu Wykonawca musi wskazać precyzyjny zakres robót do wykonania wraz ze wskazaniem części obiektu, jaki będzie objęty tym etapem oraz musi sporządzić odrębny przedmiar i kosztorys inwestorski. Zamawiający zobowiązany jest przekazać Wykonawcy informację o środkach, jakie zamierza przeznaczyć na realizację każdego etapu
w poszczególnych latach.

Dokumentacja projektowa obejmuje w szczególności:

1. Dokumentację przedprojektową, w tym :

1.1. Aktualizację inwentaryzacji architektonicznej całego budynku A oraz inwentaryzację instalacji wewnętrznych całego budynku A oraz koncepcję architektoniczną dotyczącą przebudowy części środkowej budynku A.
1.2. Wykonawca wykona tylko inwentaryzację architektoniczną budynków przy ul. Długiej nr 67 o powierzchni ok 140m2, przy ul. Długiej 69 i 69A o powierzchni około 220m2, przy ul. Długiej 69 B i C o powierzchni ok. 200m2 oraz przy ulicy Długiej 69 D o powierzchni ok 60m2 oraz przy ul. Helclów 2 : Pro-monte o powierzchni 22 m2, Portierni Nr 1 o powierzchni 15 m2, Portierni Nr 2 o powierzchni 15 m2, Przewiązki - Oddział XI o powierzchni 43 m2, Przewiązki - Oddział XII o powierzchni 75 m2. oraz Kaplicy o powierzchni ok. 380 m2.
2. Projekt budowlany wraz z niezbędnymi uzgodnieniami umożliwiającymi uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę lub/oraz dokonanie zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych w zakresie, w jakim będzie ono wymagane. Projekt budowlany ma być sporządzony zgodnie z wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Transportu , Budownictwa i gospodarki Morskiej w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego z dnia 25 kwietnia 2012r. (DZ.U. z 2012r. poz. 462) oraz ma zawierać informację dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ).
3. Projekt aranżacji wnętrz, w tym dobór kolorystyki i materiałów wykończeniowych urządzeń i sprzętów z wykorzystaniem mebli i sprzętów posiadanych przez DPS.
4. Projekty wykonawcze, uzupełniające i uszczegółowiające projekt budowlany w zakresie i stopniu niezbędnym do przygotowania oferty przez wykonawcę robót budowlanych oraz przeprowadzenie tych robót, w tym projekty branżowe.
4.1. Projekt wykonawczy ma uszczegóławiać dokumentację projektową w sposób pozwalający na bezproblemowe wykonywanie robót budowlanych i niepozostawiający wątpliwości co do zakresu robót budowlanych oraz ma zawierać informację dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ).
4.2. Do projektu Wykonawca załączy wykaz wszystkich materiałów, urządzeń i wyposażenia, które mają być użyte do realizacji robót budowlanych prowadzonych w oparciu o projekt budowlany oraz w które mają być wyposażone lokale/budynki i które mają wpływ na jakość, trwałość, estetykę, ergonomię lub jest konieczne z uwagi na specyfikę prac/obiektu/sposobu użytkowania. W wykazie tym, należy podać markę i model urządzenia/materiału/wyposażenia oraz istotne parametry tych urządzeń/materiałów/wyposażenia z punktu widzenia ww. czynników (np. wymiary, wytrzymałość, klasę ścieralności, grubość itp.).
Ponadto w zestawieniu mają bezwzględnie znaleźć się wszystkie materiały, urządzenia i sprzęty wymienione w dokumentacji projektowej, w tym, w kosztorysach i przedmiarach oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót. Dodatkowo, Wykonawca zobowiązany jest podać w wykazie kolorystykę materiałów/sprzętów/urządzeń.
5. Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, zawierająca szczegółowy opis wymagań niezbędnych do określenia:
5.1. Standardu, sposobu i jakości wykonania robót.
5.2. Standardu, jakości i właściwości użytych materiałów.
5.3. Sposobu odbioru robót i wymogów Zamawiającego przy odbiorze.
5.1. Specyfikacja techniczna ma uwzględniać wymagania wynikające z Rozporządzeniem Ministra
Infrastruktury z dnia 02 wrześnie 2004 w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego, w szczególności w zakresie podanym w §13 i 14 (Dz. U. z 2013r. poz. 1129)
6. Przedmiary robót zawierające zestawienie przewidywanych do wykonania robót w kolejności technologicznej ich wykonania, wraz z ich szczegółowym opisem, miejscem wykonania, lub wskazaniem podstaw ustalających szczegółowy opis, z wyliczeniem i zestawieniem ilości jednostek miar robót podstawowych oraz wskazaniem podstaw do ustalenia cen jednostkowych robót lub jednostkowych nakładów rzeczowych.
6.1. Przedmiar robót ma uwzględnić wymagania wynikające z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 02 września 2004 w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego, w szczególności w zakresie podanym w §6 do 10 (Dz. U. Nr 202 z dnia 16 września 2004 r., poz. 2027).
7. Kosztorysy inwestorskie, opracowane na podstawie przedmiarów, o których mowa w pkt. 6.
7.1. Kosztorysy mają być opracowane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 w sprawie określenia metod i podstaw sporządzenia kosztorysu inwestorskiego, obliczenia planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym (Dz. U. Nr 130, poz. 1389 z 2004r.).
8. Charakterystyka energetyczna budynku.
9. Opracowanie dokumentacji podwykonawczej koniecznej do uzyskania niezbędnych pozwoleń na użytkowanie przebudowanej infrastruktury.

a) W związku z ograniczeniami w planie finansowym, Zamawiający przewiduje uzyskanie warunkowych pozwoleń na użytkowanie po zakończeniu każdego etapu, wobec czego Wykonawca będzie wykonywał dokumentację powykonawczą dla każdego etapu robót w celu uzyskania pozwolenia na użytkowanie przed zakończeniem wszystkich robót objętych pozwoleniem na budowę.
b) Uwaga:
1. Wszystkie elementy dokumentacji projektowej mają w sposób szczegółowy opisywać wymogi dotyczące użytych materiałów, bez naruszenia przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych, w szczególności w zakresie podawania marek i nazw własnych oraz zapobiec zastosowaniu materiałów niskiej jakości. Opis materiałów nie może ograniczać konkurencji
w rozumieniu ustawy Prawo zamówień publicznych, a w szczególności nie może jednoznacznie wskazywać na zastosowanie materiałów konkretnego dostawcy/producenta.
2. W razie konieczności Wykonawca zobowiązany jest opracować dodatkowe materiały, jeżeli będzie tego wymagało osiągnięcie efektu, w tym w przypadku konieczności uzyskania uzgodnień z rzeczoznawcami z zakresu ochrony pożarowej oraz warunków sanitarnych - uwzględnienia w dokumentacji wprowadzenia w budynkach zmian niezbędnych dla uzyskania akceptacji dokumentacji projektowej przez ww. rzeczoznawców.
3. Dokumentacja ma być kompletna z punktu widzenia celu jakiemu ma służyć oraz być zgodna m.in. z:
3.1. Ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane wraz z przepisami wykonawczymi.
3.2. Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. 2015r. poz. 1422) .
3.3. Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004r. ( Dz.U. z 20104r. Nr 130 poz. 1389) w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym.
3.4. Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010r. (Dz. (U. z 2010r. Nr. 109, poz. 719) w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów.
3.5. Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 24 lipca 2009r ( Dz. U. z 2009r. Nr 124, poz. 1030) w sprawie przeciwpożarowego zaopatrzenia w wodę oraz dróg pożarowych.
3.6. Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 02 grudnia 2015r. ( tj. Dz. U. z 2015r. poz. 2117) w sprawie uzgodnienia projektu budowlanego pod względem ochrony przeciwpożarowej.
3.7. Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 23 sierpnia 2012 r. w sprawie domów pomocy społecznej.
3.8. Wszystkimi innymi unormowaniami, zasadami, standardami i przepisami prawnymi, których należy przestrzegać przy realizacji tego typu inwestycji.
3.9. W ramach zamówienia, w razie potrzeby, wykonawca zobowiązany jest wykonać niezbędne odkrywki, jeżeli będzie to konieczne dla należytego przygotowania dokumentacji projektowej.
4. Dokumentacja wykonawcza (projekty wykonawcze, w tym branżowe, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, kosztorysy inwestorskie i przedmiary) zostanie dostarczona Zamawiającemu w 5 jednobrzmiących egzemplarzach, w formie papierowej oraz w wersji elektronicznej (na płycie CD - 3 szt.), Wersja elektroniczna zostanie przygotowana zarówno w formie: do odczytu - pliki *.pdf oraz w formie do edycji - pliki MS Office oraz *.dwg.

5. Projekt budowlany ma być dostarczony w 2 egzemplarzach wraz z pozwoleniem na budowę lub zaświadczeniem o nie wniesieniu sprzeciwu zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych w zakresie w jakim jest ono wymagane.

Wymagane uzgodnienia:

1. Wykonawca złoży wniosek i uzyska decyzję o pozwoleniu na budowę. W zakres tego etapu wykonania przedmiotu zamówienia wchodzi również uzyskanie wszelkich uzgodnień, opinii niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę lub dokonania zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych, w tym również:
1.1. Uzgodnienie dokumentacji projektowej przez rzeczoznawców branżowych, w tym:
1.1.1. Sanitarnego - higienicznego.
1.1.2. Ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz właściwą jednostkę Państwowej Straży Pożarnej (w razie konieczności wykonawca uzyska również zgodę na odstępstwa od wymogów ochrony pożarowej).
1.1.3. Stacji epidemiologiczno-sanitarnych o ile z uwagi na zakres robót będzie wymagał uzgodnienia.
1.2. Uzyskanie pozwolenia właściwego konserwatora zabytków dla planowanych robót budowlanych w budynku A.
1.3. Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie obiektu.
1.4. Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie po każdym etapie robót budowlanych, wykonanych na podstawie dokumentacji projektowej, opracowanej przez Wykonawcę.

2. Uwaga:
W razie konieczności Wykonawca zobowiązany jest uzyskać inne pozwolenia i uzgodnienia, jeżeli będzie tego wymagało osiągnięcie efektu.

2.1. Wykonawca zobowiązany jest reagować na wezwania do usunięcia braków we wszystkich złożonych rzez siebie dokumentach w terminach wskazanych w tych wezwaniach. Jeżeli wezwanie dotyczy dokumentów otrzymanych od zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest odebrać od zamawiającego poprawne dokumenty, ale nie odpowiada za opóźnienie
w przypadku, gdy zamawiający dopuścił się opóźnienia i nie przygotował tych dokumentów w odpowiednim czasie, tj. najpóźniej w dniu wyznaczonym na uzupełnienie braków.
2.2. Wszelkich niezbędnych uzgodnień dokonuje Wykonawca.
2.3. Wykonawca ma obowiązek uzyskać akceptację przyjętych rozwiązań przez Zamawiającego przed złożeniem wniosku o wydanie pozwolenia na budowę oraz przed dokonaniem zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych.

IV. Sprawowanie nadzoru autorskiego nad realizacją robót wykonywanych wg dokumentacji wchodzącej w skład przedmiotu zamówienia.

Wykonawca zobowiązany jest do pełnienia nadzoru autorskiego nad realizacją robót prowadzoną na podstawie opracowanej dokumentacji projektowo - wykonawczej, zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, obowiązującymi normami i standardami w zakresie sprawowania nadzoru autorskiego.

W ramach nadzoru autorskiego Wykonawca zobowiązany jest m. in. do:

1. Udziału w odbiorach końcowych, częściowych oraz odbiorach robót ulegających zakryciu.
2. Wskazywania rozwiązań problemów wynikłych w trakcie realizacji robót wykonywanych na podstawie dokumentacji projektowo - wykonawczej wchodzącej w zakres przedmiotu niniejszego zamówienia, w terminie do 3 dni roboczych od daty zgłoszenia problemu przez Zamawiającego. Rozwiązania mają być kompleksowe i kompletne, z punktu widzenia celu, jakiemu mają służyć, tj. umożliwiać kontynuację realizacji robót budowlanych. W szczególnie uzasadnionych przypadkach dopuszcza się przedłużenie tego terminu do 7 dni.
3. Kontrolowania zgodności wykonania prac budowlanych ze sporządzoną dokumentacją projektowo - wykonawczą, wchodzącą w skład przedmiotu niniejszego zamówienia.
4. Sporządzania kosztorysów na roboty dodatkowe i zamienne, wykonywania korekt dokumentacji oraz dodatkowych uzgodnień, jeżeli będą one wymagane.
5. Natychmiastowego nakazywania przerwania prowadzenia robót budowlanych,
w przypadku stwierdzenia niewłaściwego, niezgodnego z dokumentacją, sztuką budowlaną, lub obowiązującymi przepisami ich wykonywania. W takim wypadku Wykonawca natychmiastowo powiadomi Zamawiającego o nakazie przerwania prac.
6. Częstotliwość kontroli placu budowy ma zapewnić należytą kontrolę nad realizacją robót budowlanych, ze szczególnym uwzględnieniem zapisów pod lit. 3 oraz 5. Ponadto Wykonawca ma się każdorazowo stawić na placu budowy na wezwanie Zamawiającego.
7. Na etapie składania ofert na roboty budowlane, które będą prowadzone w oparciu
o dokumentację projektową sporządzoną przez wykonawcę, wykonawca:
7.1. Zaopiniuje zaproponowane zamienniki materiałów/urządzeń/sprzętów pod kątem ich zgodności z parametrami określonymi w dokumentacji projektowej. W tym celu otrzyma od zamawiającego wykaz materiałów/urządzeń/sprzętów załączony do oferty na wykonanie robót budowlanych wraz z dokumentami potwierdzającymi parametry tych materiałów/urządzeń/sprzętów. Wykonawca ma obowiązek uzasadnić brak akceptacji zaoferowanych przez wykonawcę robót budowlanych materiałów/urządzeń/sprzętów.
7.2. Zobowiązany jest wyjaśniać wątpliwości wykonawców robót budowlanych.
8. Wykonawca powinien posiadać własny egzemplarz dokumentacji projektowej.

V. Pozostałe warunki realizacji zamówienia.

1. Dodatkowe obowiązki i informacje dot. Wykonawcy.

a) Wykonawca złoży oświadczenie, że sporządzona przez niego, w ramach realizacji przedmiotu zamówienia, dokumentacja została przygotowana zgodnie z obowiązującymi w zakresie jej sporządzenia przepisami prawa (w tym w szczególności prawa budowlanego), normami, standardami i zasadami oraz że jest kompletna z punktu widzenia celu do jakiego ma służyć - zgodnie z zał. Nr 5 do SIWZ,
b) Wykonawca zobowiązany jest do uwzględnienia w ofercie wszystkich kosztów, jakie poniesie w związku z realizacją przedmiotu zamówienia, w tym również kosztów wszystkich uzgodnień. Stosowne oświadczenie w tej sprawie ma dołączyć do oferty - zgodnie z zał. Nr 5 do SIWZ.
c) Wykonawca zrealizuje przedmiot zamówienia zapewniając na własny koszt siłę roboczą, wszystkie środki techniczne potrzebne do jego realizacji oraz wszystkie usługi specjalistyczne - zgodnie z zał. Nr 5 do SIWZ
d) Wraz z dokumentacją projektową Wykonawca złoży oświadczenie o sporządzeniu projektu zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej zgodnie z art. 20, ust. 4 ustawy Prawo budowlane - zgodnie z zał. Nr 5 do SIWZ
e) Wykonawca złoży oświadczenie, że wziął pod uwagę wszystkie okoliczności i uwarunkowania mające lub mogące mieć wpływ na realizację przedmiotu zamówienia i że zostało to przez niego uwzględnione w cenie realizacji przedmiotu zamówienia - zgodnie z zał. Nr 5 do SIWZ.

2. Wykonawca zobowiązany jest wycenić następujące elementy zamówienia:

a) Opracowanie koncepcji architektonicznej.
b) Sporządzenie inwentaryzacji instalacji wewnętrznych oraz aktualizacji inwentaryzacji architektonicznej.
c) Opracowanie projektu budowlanego wraz z uzyskaniem wszystkich niezbędnych uzgodnień oraz uzyskaniem prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę
z wyłączeniem projektu i uzgodnienia, o którym mowa w ust. e).
d) Opracowanie projektu aranżacji wnętrz.
e) Opracowanie projektu i uzyskanie pozwolenia właściwego Konserwatora Zabytków,
f) Opracowanie projektu wykonawczego, wraz ze specyfikacją techniczną wykonania
i odbioru robót i projektami branżowymi.
g) Opracowanie przedmiarów i kosztorysów inwestorskich.
h) Przeniesienie autorskich praw majątkowych oraz zależnych praw autorskich na Zamawiającego.
i) Nadzór autorski.
j) Opracowanie dokumentacji powykonawczej i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.
k) Opracowanie charakterystyki energetycznej.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 48273

Data publikacji: 2016-04-29

Nazwa: Dom Pomocy Społecznej im. L. A. Helclów

Ulica: ul. Helclów 2

Numer domu: 2

Miejscowość: Kraków

Kod pocztowy: 31-148

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 012 6330828

Numer faxu: 012 6343151

Adres strony internetowej: www.dpshelclow.pl

Regon: 00029317200000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Opracowanie dokumentacji projektowej oraz uzyskanie wymaganych pozwoleń i uzgodnień niezbędnych do przebudowy części środkowej budynku A w Domu Pomocy Społecznej im. L. i A. Helclów w Krakowie przy ul. Helclów 2 oraz dostosowania całego budynku A do wymogów ochrony pożarowej.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo - wykonawczej oraz złożenie wniosku w sprawie wydania decyzji o pozwoleniu na budowę dla przeprowadzenia robót budowlanych polegających na przebudowie części środkowej budynku A Domu Pomocy Społecznej im. L. i A. Helclów przy ul. Helclów 2.

Szczegółowe warunki i zakres zamówienia określono we wzorze umowy stanowiącej Załącznik nr 2 do niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

Obszar budowy pod ochroną konserwatorską.
Budynek wpisany jest do rejestru zabytków Krakowa Decyzją Prezydium Rady Narodowej w mieście Krakowie, Wydział Kultury z dnia 17 maja 1968 roku.
Budynek znajduje się w strefie objętej ochroną Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i został wpisany do rejestru zabytków pod nr .rej. 114.

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej na podstawie, której :

A. DLA CZĘŚCI ŚRODKOWEJ BUDYNKU A

1.1. Zoptymalizowane zostanie wykorzystanie powierzchni części środkowej budynku A DPS, a także zapewnienie odpowiednich miejsc na składowanie środków czystości, sprzętu, pościeli, szatni itp.
1.2. Dostosowana zostanie część środkowa budynku A o powierzchni około 4700 m2 do obowiązujących przepisów, w tym w szczególności:
1.2.1. Do standardów obowiązujących w DPS, w tym w zakresie ilości sanitariatów
i miejsc w pokojach.
1.2.2. Do wymogów z zakresu prawa pracy.
1.2.3. Do wymogów określonych w przepisach dotyczących budynków, w tym
w zakresie przepisów sanitarno-epidemiologicznych, dostosowania do potrzeb osób niepełnosprawnych, ochrony cieplnej.
1.3. Wymienione zostaną okna od strony dziedzińca na korytarzach oraz zostanie zdemontowana część krat.
1.4. Usunięte zostaną nieprawidłowości oraz usterki i przyczyny tych usterek w części środkowej budynku A, a w szczególności zostaną ustalone i usunięte przyczyny i skutki pęknięć pojawiających się na III piętrze budynku (pękają okładziny posadzek i sufity) oraz inne nieprawidłowości stwierdzone w toku wykonywania zamówienia.
1.5. Zostanie podniesiony standard części środkowej budynku A w zakresie materiałów wykończeniowych łatwych do utrzymania w czystości i trwałych, zapewnienie mieszkańcom bezprzewodowego dostępu do sieci Internet, umożliwienie wyjeżdżania łóżkami rehabilitacyjnymi z pokoi (poszerzenie otworów drzwiowych do ok. 1,2 m
i zamontowanie drzwi dwuskrzydłowych w tym jedno skrzydło o szer. 1m).
1.6. Na ciągach komunikacyjnych zostanie zainstalowany monitoring wizyjny.
1.7. Wykonana zostanie sieć logiczna w pomieszczeniach pracowniczych wraz
z dedykowaną siecią elektryczną.
1.8. Wszystkie istniejące instalacje wewnętrzne zostaną dostosowane do obowiązujących przepisów oraz zmienionego układu pomieszczeń, w tym w szczególności:
1.8.1. Wentylacja (z uwagi na ograniczenie przez Konserwatora Zabytków, kominy mają swoje wyjście pod dachem. Należy zaprojektować wentylację mechaniczną
z urządzeniem, które pozwoli na schładzanie doprowadzanego do budynku powietrza).
1.8.2. Instalacji wodno - kanalizacyjnej.
1.8.3. Instalacja c.o.
1.8.4. Instalacja elektryczna (w tym zapewnienie gniazd przy łóżkach do podpięcia sprzętów i łóżek elektrycznych, a także kinkietów na ścianach nad łóżkami).
1.8.5. Instalacja przywoławcza.
1.8.6. Instalacja alarmu pożarowego.

B.

Usunięte zostaną nieprawidłowości w całym budynku A określone w protokołach przeglądów okresowych budynku oraz dostosowany cały budynek A w zakresie aktualnych przepisów ochorony pożarowej.


2. Budynek A objęty zamówieniem ma powierzchnię całkowitą ok. 16000 m2, w tym część środkowa około 4700 m2, w tym oddziały to około 2500 m2. Budynek jest wpisany do rejestru zabytków pod numerem A-114 i jest położony na terenie objętym ochroną Konserwatora Zabytków na działce ewidencyjnej nr 116/14. Budynek stanowi własność Gminy Miejskiej Kraków i został przekazany w trwał zarząd na rzecz Domu Pomocy Społecznej im. L. i A. Helclów w Krakowie.
3. Zamawiający zaleca żeby do minimum ograniczyć zmiany w układzie funkcjonalnym pomieszczeń w celu ograniczenia kosztów przebudowy.Głównym zamierzeniem Zamawiającego jest uzyskanie zmniejszenie liczby miejsc w trzech pokojach i zmniejszenie ich powierzchni do wymaganego minimum i wygospodarowanie dzięki temu pomieszczeń na magazyny, zapewnienie odpowiedniej ilości sanitariatów spełniających aktualne przepisy, w tym, w szczególności w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz poprawę funkcjonalności rozwiązań.
4. Projekt ma obowiązek ująć w dokumentacji projektowej wszystkie istotne elementy, które są niezbędne dla prawidłowego wykonania robót budowlanych w oparciu o złożoną dokumentację projektową i zgodnie z obowiązującymi przepisami.
5. Zamawiający dysponuje projektem budowlanym z 1996r. roku, w którym przedstawiono układ pomieszczeń, lecz nie są one zwymiarowane, znikoma część pomieszczeń ma zmieniony układ (wyburzono lub dostawiono ścianki działowe, wykonano drzwi lub poszerzono otwór). Zamawiający nie posiada inwentaryzacji instalacji.
6. Uwaga:
Wykonawca zobowiązany jest etapować roboty budowlane uwzględniając możliwości finansowe Zamawiającego w poszczególnych latach.
Każdy etap musi stanowić samodzielną całość, po którego wykonaniu będzie istniała możliwość korzystania z budynku.
Do opisania etapu Wykonawca musi wskazać precyzyjny zakres robót do wykonania wraz ze wskazaniem części obiektu, jaki będzie objęty tym etapem oraz musi sporządzić odrębny przedmiar i kosztorys inwestorski. Zamawiający zobowiązany jest przekazać Wykonawcy informację o środkach, jakie zamierza przeznaczyć na realizację każdego etapu
w poszczególnych latach.

Dokumentacja projektowa obejmuje w szczególności:

1. Dokumentację przedprojektową, w tym :

1.1. Aktualizację inwentaryzacji architektonicznej całego budynku A oraz inwentaryzację instalacji wewnętrznych całego budynku A oraz koncepcję architektoniczną dotyczącą przebudowy części środkowej budynku A.
1.2. Wykonawca wykona tylko inwentaryzację architektoniczną budynków przy ul. Długiej nr 67 o powierzchni ok 140m2, przy ul. Długiej 69 i 69A o powierzchni około 220m2, przy ul. Długiej 69 B i C o powierzchni ok. 200m2 oraz przy ulicy Długiej 69 D o powierzchni ok 60m2 oraz przy ul. Helclów 2 : Pro-monte o powierzchni 22 m2, Portierni Nr 1 o powierzchni 15 m2, Portierni Nr 2 o powierzchni 15 m2, Przewiązki - Oddział XI o powierzchni 43 m2, Przewiązki - Oddział XII o powierzchni 75 m2. oraz Kaplicy o powierzchni ok. 380 m2.
2. Projekt budowlany wraz z niezbędnymi uzgodnieniami umożliwiającymi uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę lub/oraz dokonanie zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych w zakresie, w jakim będzie ono wymagane. Projekt budowlany ma być sporządzony zgodnie z wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Transportu , Budownictwa i gospodarki Morskiej w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego z dnia 25 kwietnia 2012r. (DZ.U. z 2012r. poz. 462) oraz ma zawierać informację dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ).
3. Projekt aranżacji wnętrz, w tym dobór kolorystyki i materiałów wykończeniowych urządzeń i sprzętów z wykorzystaniem mebli i sprzętów posiadanych przez DPS.
4. Projekty wykonawcze, uzupełniające i uszczegółowiające projekt budowlany w zakresie i stopniu niezbędnym do przygotowania oferty przez wykonawcę robót budowlanych oraz przeprowadzenie tych robót, w tym projekty branżowe.
4.1. Projekt wykonawczy ma uszczegóławiać dokumentację projektową w sposób pozwalający na bezproblemowe wykonywanie robót budowlanych i niepozostawiający wątpliwości co do zakresu robót budowlanych oraz ma zawierać informację dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ).
4.2. Do projektu Wykonawca załączy wykaz wszystkich materiałów, urządzeń i wyposażenia, które mają być użyte do realizacji robót budowlanych prowadzonych w oparciu o projekt budowlany oraz w które mają być wyposażone lokale/budynki i które mają wpływ na jakość, trwałość, estetykę, ergonomię lub jest konieczne z uwagi na specyfikę prac/obiektu/sposobu użytkowania. W wykazie tym, należy podać markę i model urządzenia/materiału/wyposażenia oraz istotne parametry tych urządzeń/materiałów/wyposażenia z punktu widzenia ww. czynników (np. wymiary, wytrzymałość, klasę ścieralności, grubość itp.).
Ponadto w zestawieniu mają bezwzględnie znaleźć się wszystkie materiały, urządzenia i sprzęty wymienione w dokumentacji projektowej, w tym, w kosztorysach i przedmiarach oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót. Dodatkowo, Wykonawca zobowiązany jest podać w wykazie kolorystykę materiałów/sprzętów/urządzeń.
5. Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, zawierająca szczegółowy opis wymagań niezbędnych do określenia:
5.1. Standardu, sposobu i jakości wykonania robót.
5.2. Standardu, jakości i właściwości użytych materiałów.
5.3. Sposobu odbioru robót i wymogów Zamawiającego przy odbiorze.
5.1. Specyfikacja techniczna ma uwzględniać wymagania wynikające z Rozporządzeniem Ministra
Infrastruktury z dnia 02 wrześnie 2004 w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego, w szczególności w zakresie podanym w §13 i 14 (Dz. U. z 2013r. poz. 1129)
6. Przedmiary robót zawierające zestawienie przewidywanych do wykonania robót w kolejności technologicznej ich wykonania, wraz z ich szczegółowym opisem, miejscem wykonania, lub wskazaniem podstaw ustalających szczegółowy opis, z wyliczeniem i zestawieniem ilości jednostek miar robót podstawowych oraz wskazaniem podstaw do ustalenia cen jednostkowych robót lub jednostkowych nakładów rzeczowych.
6.1. Przedmiar robót ma uwzględnić wymagania wynikające z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 02 września 2004 w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego, w szczególności w zakresie podanym w §6 do 10 (Dz. U. Nr 202 z dnia 16 września 2004 r., poz. 2027).
7. Kosztorysy inwestorskie, opracowane na podstawie przedmiarów, o których mowa w pkt. 6.
7.1. Kosztorysy mają być opracowane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 w sprawie określenia metod i podstaw sporządzenia kosztorysu inwestorskiego, obliczenia planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym (Dz. U. Nr 130, poz. 1389 z 2004r.).
8. Charakterystyka energetyczna budynku.
9. Opracowanie dokumentacji podwykonawczej koniecznej do uzyskania niezbędnych pozwoleń na użytkowanie przebudowanej infrastruktury.

a) W związku z ograniczeniami w planie finansowym, Zamawiający przewiduje uzyskanie warunkowych pozwoleń na użytkowanie po zakończeniu każdego etapu, wobec czego Wykonawca będzie wykonywał dokumentację powykonawczą dla każdego etapu robót w celu uzyskania pozwolenia na użytkowanie przed zakończeniem wszystkich robót objętych pozwoleniem na budowę.
b) Uwaga:
1. Wszystkie elementy dokumentacji projektowej mają w sposób szczegółowy opisywać wymogi dotyczące użytych materiałów, bez naruszenia przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych, w szczególności w zakresie podawania marek i nazw własnych oraz zapobiec zastosowaniu materiałów niskiej jakości. Opis materiałów nie może ograniczać konkurencji
w rozumieniu ustawy Prawo zamówień publicznych, a w szczególności nie może jednoznacznie wskazywać na zastosowanie materiałów konkretnego dostawcy/producenta.
2. W razie konieczności Wykonawca zobowiązany jest opracować dodatkowe materiały, jeżeli będzie tego wymagało osiągnięcie efektu, w tym w przypadku konieczności uzyskania uzgodnień z rzeczoznawcami z zakresu ochrony pożarowej oraz warunków sanitarnych - uwzględnienia w dokumentacji wprowadzenia w budynkach zmian niezbędnych dla uzyskania akceptacji dokumentacji projektowej przez ww. rzeczoznawców.
3. Dokumentacja ma być kompletna z punktu widzenia celu jakiemu ma służyć oraz być zgodna m.in. z:
3.1. Ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane wraz z przepisami wykonawczymi.
3.2. Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. 2015r. poz. 1422) .
3.3. Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004r. ( Dz.U. z 20104r. Nr 130 poz. 1389) w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym.
3.4. Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010r. (Dz. (U. z 2010r. Nr. 109, poz. 719) w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów.
3.5. Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 24 lipca 2009r ( Dz. U. z 2009r. Nr 124, poz. 1030) w sprawie przeciwpożarowego zaopatrzenia w wodę oraz dróg pożarowych.
3.6. Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 02 grudnia 2015r. ( tj. Dz. U. z 2015r. poz. 2117) w sprawie uzgodnienia projektu budowlanego pod względem ochrony przeciwpożarowej.
3.7. Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 23 sierpnia 2012 r. w sprawie domów pomocy społecznej.
3.8. Wszystkimi innymi unormowaniami, zasadami, standardami i przepisami prawnymi, których należy przestrzegać przy realizacji tego typu inwestycji.
3.9. W ramach zamówienia, w razie potrzeby, wykonawca zobowiązany jest wykonać niezbędne odkrywki, jeżeli będzie to konieczne dla należytego przygotowania dokumentacji projektowej.
4. Dokumentacja wykonawcza (projekty wykonawcze, w tym branżowe, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, kosztorysy inwestorskie i przedmiary) zostanie dostarczona Zamawiającemu w 5 jednobrzmiących egzemplarzach, w formie papierowej oraz w wersji elektronicznej (na płycie CD - 3 szt.), Wersja elektroniczna zostanie przygotowana zarówno w formie: do odczytu - pliki *.pdf oraz w formie do edycji - pliki MS Office oraz *.dwg.

5. Projekt budowlany ma być dostarczony w 2 egzemplarzach wraz z pozwoleniem na budowę lub zaświadczeniem o nie wniesieniu sprzeciwu zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych w zakresie w jakim jest ono wymagane.

Wymagane uzgodnienia:

1. Wykonawca złoży wniosek i uzyska decyzję o pozwoleniu na budowę. W zakres tego etapu wykonania przedmiotu zamówienia wchodzi również uzyskanie wszelkich uzgodnień, opinii niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę lub dokonania zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych, w tym również:
1.1. Uzgodnienie dokumentacji projektowej przez rzeczoznawców branżowych, w tym:
1.1.1. Sanitarnego - higienicznego.
1.1.2. Ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz właściwą jednostkę Państwowej Straży Pożarnej (w razie konieczności wykonawca uzyska również zgodę na odstępstwa od wymogów ochrony pożarowej).
1.1.3. Stacji epidemiologiczno-sanitarnych o ile z uwagi na zakres robót będzie wymagał uzgodnienia.
1.2. Uzyskanie pozwolenia właściwego konserwatora zabytków dla planowanych robót budowlanych w budynku A.
1.3. Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie obiektu.
1.4. Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie po każdym etapie robót budowlanych, wykonanych na podstawie dokumentacji projektowej, opracowanej przez Wykonawcę.

2. Uwaga:
W razie konieczności Wykonawca zobowiązany jest uzyskać inne pozwolenia i uzgodnienia, jeżeli będzie tego wymagało osiągnięcie efektu.

2.1. Wykonawca zobowiązany jest reagować na wezwania do usunięcia braków we wszystkich złożonych rzez siebie dokumentach w terminach wskazanych w tych wezwaniach. Jeżeli wezwanie dotyczy dokumentów otrzymanych od zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest odebrać od zamawiającego poprawne dokumenty, ale nie odpowiada za opóźnienie
w przypadku, gdy zamawiający dopuścił się opóźnienia i nie przygotował tych dokumentów w odpowiednim czasie, tj. najpóźniej w dniu wyznaczonym na uzupełnienie braków.
2.2. Wszelkich niezbędnych uzgodnień dokonuje Wykonawca.
2.3. Wykonawca ma obowiązek uzyskać akceptację przyjętych rozwiązań przez Zamawiającego przed złożeniem wniosku o wydanie pozwolenia na budowę oraz przed dokonaniem zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych.

IV. Sprawowanie nadzoru autorskiego nad realizacją robót wykonywanych wg dokumentacji wchodzącej w skład przedmiotu zamówienia.

Wykonawca zobowiązany jest do pełnienia nadzoru autorskiego nad realizacją robót prowadzoną na podstawie opracowanej dokumentacji projektowo - wykonawczej, zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, obowiązującymi normami i standardami w zakresie sprawowania nadzoru autorskiego.

W ramach nadzoru autorskiego Wykonawca zobowiązany jest m. in. do:

1. Udziału w odbiorach końcowych, częściowych oraz odbiorach robót ulegających zakryciu.
2. Wskazywania rozwiązań problemów wynikłych w trakcie realizacji robót wykonywanych na podstawie dokumentacji projektowo - wykonawczej wchodzącej w zakres przedmiotu niniejszego zamówienia, w terminie do 3 dni roboczych od daty zgłoszenia problemu przez Zamawiającego. Rozwiązania mają być kompleksowe i kompletne, z punktu widzenia celu, jakiemu mają służyć, tj. umożliwiać kontynuację realizacji robót budowlanych. W szczególnie uzasadnionych przypadkach dopuszcza się przedłużenie tego terminu do 7 dni.
3. Kontrolowania zgodności wykonania prac budowlanych ze sporządzoną dokumentacją projektowo - wykonawczą, wchodzącą w skład przedmiotu niniejszego zamówienia.
4. Sporządzania kosztorysów na roboty dodatkowe i zamienne, wykonywania korekt dokumentacji oraz dodatkowych uzgodnień, jeżeli będą one wymagane.
5. Natychmiastowego nakazywania przerwania prowadzenia robót budowlanych,
w przypadku stwierdzenia niewłaściwego, niezgodnego z dokumentacją, sztuką budowlaną, lub obowiązującymi przepisami ich wykonywania. W takim wypadku Wykonawca natychmiastowo powiadomi Zamawiającego o nakazie przerwania prac.
6. Częstotliwość kontroli placu budowy ma zapewnić należytą kontrolę nad realizacją robót budowlanych, ze szczególnym uwzględnieniem zapisów pod lit. 3 oraz 5. Ponadto Wykonawca ma się każdorazowo stawić na placu budowy na wezwanie Zamawiającego.
7. Na etapie składania ofert na roboty budowlane, które będą prowadzone w oparciu
o dokumentację projektową sporządzoną przez wykonawcę, wykonawca:
7.1. Zaopiniuje zaproponowane zamienniki materiałów/urządzeń/sprzętów pod kątem ich zgodności z parametrami określonymi w dokumentacji projektowej. W tym celu otrzyma od zamawiającego wykaz materiałów/urządzeń/sprzętów załączony do oferty na wykonanie robót budowlanych wraz z dokumentami potwierdzającymi parametry tych materiałów/urządzeń/sprzętów. Wykonawca ma obowiązek uzasadnić brak akceptacji zaoferowanych przez wykonawcę robót budowlanych materiałów/urządzeń/sprzętów.
7.2. Zobowiązany jest wyjaśniać wątpliwości wykonawców robót budowlanych.
8. Wykonawca powinien posiadać własny egzemplarz dokumentacji projektowej.

V. Pozostałe warunki realizacji zamówienia.

1. Dodatkowe obowiązki i informacje dot. Wykonawcy.

a) Wykonawca złoży oświadczenie, że sporządzona przez niego, w ramach realizacji przedmiotu zamówienia, dokumentacja została przygotowana zgodnie z obowiązującymi w zakresie jej sporządzenia przepisami prawa (w tym w szczególności prawa budowlanego), normami, standardami i zasadami oraz że jest kompletna z punktu widzenia celu do jakiego ma służyć - zgodnie z zał. Nr 5 do SIWZ,
b) Wykonawca zobowiązany jest do uwzględnienia w ofercie wszystkich kosztów, jakie poniesie w związku z realizacją przedmiotu zamówienia, w tym również kosztów wszystkich uzgodnień. Stosowne oświadczenie w tej sprawie ma dołączyć do oferty - zgodnie z zał. Nr 5 do SIWZ.
c) Wykonawca zrealizuje przedmiot zamówienia zapewniając na własny koszt siłę roboczą, wszystkie środki techniczne potrzebne do jego realizacji oraz wszystkie usługi specjalistyczne - zgodnie z zał. Nr 5 do SIWZ
d) Wraz z dokumentacją projektową Wykonawca złoży oświadczenie o sporządzeniu projektu zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej zgodnie z art. 20, ust. 4 ustawy Prawo budowlane - zgodnie z zał. Nr 5 do SIWZ
e) Wykonawca złoży oświadczenie, że wziął pod uwagę wszystkie okoliczności i uwarunkowania mające lub mogące mieć wpływ na realizację przedmiotu zamówienia i że zostało to przez niego uwzględnione w cenie realizacji przedmiotu zamówienia - zgodnie z zał. Nr 5 do SIWZ.

2. Wykonawca zobowiązany jest wycenić następujące elementy zamówienia:

a) Opracowanie koncepcji architektonicznej.
b) Sporządzenie inwentaryzacji instalacji wewnętrznych oraz aktualizacji inwentaryzacji architektonicznej.
c) Opracowanie projektu budowlanego wraz z uzyskaniem wszystkich niezbędnych uzgodnień oraz uzyskaniem prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę
z wyłączeniem projektu i uzgodnienia, o którym mowa w ust. e).
d) Opracowanie projektu aranżacji wnętrz.
e) Opracowanie projektu i uzyskanie pozwolenia właściwego Konserwatora Zabytków,
f) Opracowanie projektu wykonawczego, wraz ze specyfikacją techniczną wykonania
i odbioru robót i projektami branżowymi.
g) Opracowanie przedmiarów i kosztorysów inwestorskich.
h) Przeniesienie autorskich praw majątkowych oraz zależnych praw autorskich na Zamawiającego.
i) Nadzór autorski.
j) Opracowanie dokumentacji powykonawczej i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.
k) Opracowanie charakterystyki energetycznej.

Kody CPV:
712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
797140002 (Usługi w zakresie nadzoru)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2016

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Warunek o którym mowa w art. 22 ust. 1 pkt 1 zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie na zał. nr 1 do SIWZ - oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu.

Wiedza i doświadczenie:
Warunek o którym mowa w art. 22 ust. 1 pkt 2 zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie na zał. nr 1 do SIWZ - oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu oraz na zał. Nr 4 do niniejszej SIWZ, tj.

Dokumenty potwierdzające, że Wykonawca należycie wykonał w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy- w tym okresie :

a) wykonał co najmniej 1 (jeden) projekt przebudowy obiektu zabytkowego lub położonego na obszarze objętym ochroną Konserwatora Zabytków, o powierzchni całkowitej 1000m2 oraz sprawował nadzór autorski nad przebudową obiektu będącym zabytkiem o powierzchni całkowitej 1000m2.
W obu przypadkach przebudowa ma obejmować zarówno zmiany w układzie funkcjonalnym budynku jak też przebudowę instalacji wewnętrznych wodno - kanalizacyjnej oraz wentylacji.

Potencjał techniczny:
Warunek o którym mowa w art. 22 ust. 1 pkt 3 zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie na zał. nr 1 do SIWZ- oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek o którym mowa w art. 22 ust. 1 pkt 3 zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie na zał. nr 1 do SIWZ- oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu ;

oraz na zał. Nr 3 do niniejszej SIWZ, tj.

Dokumenty potwierdzające, że Wykonawca dysponuje albo będzie dysponował osobami zdolnymi do wykonania przedmiotu zamówienia, tj. osobami, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności :

1. W zakresie branży konstrukcyjno-budowlanej:
a) wymagane są uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w secjalności konstrukcyjno-budowlanej.

2. W zakresie branży instalacyjnej (wentylacja, instalacje, c.o., wod-kan., gazowa) :
a) wymagane są uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie: sieci instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych i wod - kan.

3. W zakresie branży instalacji elektrycznej :

a) wymagane są uprawnienia budowlane osoby, która posiada uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie: sieci; instalacji urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych.

4. W zakresie architektonicznym;
a)wymagane są uprawnienia budowlane osoby do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej.

5. Wszystkie osoby muszą być członkami właściwej Izby Inżynierów Budownictwa.
W razie konieczności Wykonawca zapewni również udział w realizacji zamówienia osoby z innymi uprawnieniami - jeżeli będzie to wymagane.

Sytuacja ekonomiczna:
Warunek o którym mowa w art. 22 ust. 1 pkt 4 zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie na zał. nr 1 do SIWZ- oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu.

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

inne_dokumenty:
Ponadto Wykonawca jest zobowiązany złożyć wymagane w postępowaniu dokumenty i zaświadczenia o których mowa w SIWZ , tj.:
1) wypełniony Formularz Ofertowy stanowiący Załącznik nr 6 do niniejszej SIWZ
2) Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na potencjał innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.

Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnienie warunków, o którym mowa w pkt II niniejszej SIWZ, polega na zasobach innych podmiotów, zobowiązany jest wykazać, że w stosunku do tych podmiotów brak jest podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia, poprzez złożenie razem z ofertą dokumentów wymienionych w pkt. III SIWZ dotyczących każdego z tych podmiotów, o ile podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia.
c) Oświadczenie Pełnomocnika reprezentującego Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, zgodne ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 1a do niniejszej SIWZ.
d) Wzór umowy ( zaparafowany ) stanowiący Załącznik nr 2 do niniejszej SIWZ.
e) wykaz wykonanych / wykonywanych usług , stanowiący Załącznik nr 4 do niniejszej SIWZ.
f) oraz pozostałe wymagane dokumenty potwierdzające spełnienie warunków, o których mowa w pkt VII. ppkt. 1.2 oraz ppk. 1.3. stanowiące Załącznik nr 3 i 4 do niniejszej SIWZ.
g) Oświadczenie Wykonawcy, że osoby które będą uczestniczyć w realizacji zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia stanowiący Załącznik nr 8 do niniejszej SIWZ.
h) Oświadczenie Wykonawcy- pozostałe warunki realizacji przedmiotu zamówienia stanowiący Załącznik nr 5 do niniejszej SIWZ.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zmianie może ulec:
1) termin realizacji, w przypadku:
a) opóźnień leżących po stronie Zamawiającego obejmujących akceptację rozwiązań projektowych, trwających dłużej niż 7 od daty dostarczenia koncepcji architektonicznej oraz dostarczeniu pełnomocnictwa dla wykonawcy, oświadczenia o dysponowaniu nieruchomością na cele budowlane w terminie późniejszym niż 7 dni od daty wystąpienia wykonawcy o dostarczenie tych dokumentów,
b) działania siły wyższej, mającej wpływ na terminowość wykonania robót,
c) wystąpienia okoliczności, których strony umowy nie były w stanie przewidzieć, pomimo zachowania należytej staranności,
d) zaistnienia konieczności udzielenia zamówień dodatkowych, o których mowa w przep art.67 ust.1 pkt 5 Pzp, lub zamówień uzupełniających, o których mowa w art.67 ust. 1 pkt 6 Pzp o ile wykonanie tych zamówień wpływa na termin wykonania niniejszego zamówienia,
e) organy dokonujące uzgodnień nie wydadzą zgód i pozwoleń w terminie dłuższym niż określono w przepisach i obowiązujących przedmiarach i publicznie dostępnych procedurach,
2) zakresu zamówienia w celu zrealizowania wszystkich elementów zamówienia gdy konieczne byłoby uwzględnienie robót i rozwiązań, które powodują znaczne podniesienie kosztów wykonania robót budowalnych, a nie przynoszą znacznych korzyści i nie są wymagane przepisami prawa,
3) istnieją inne rozwiązania zamienne w stosunku do wskazanych przez Zamawiającego, które pozwolą na uzyskanie zamierzonego efektu i nie podniosą one kosztu realizacji zamierzenia budowlanego,
4) zakres wskazany przez zamawiającego w specyfikacji istotnych warunków zamówienia jest niemożliwy do uzyskania z uwagi na obowiązujące przepisy, konstrukcję, powierzchnię lokali/budynków lub z uwagi na negatywne opinie organów opiniujących dokonujących uzgodnień i wydających pozwolenia,
5) warunki i terminy płatności,
6) podwykonawcy oraz zakresu czynności im powierzonego,
7) zmniejszenie wysokości wynagrodzenia o ile nastąpi zmniejszenie zakresu zamówienia,
8) zmiany osób realizujących zamówienie w stosunku do wskazanych w wykazie.
2. Zmiana postanowień Umowy dokonana z naruszeniem powyższych postanowień jest nieważna.
3. Zmiany Umowy następują w formie pisemnej pod rygorem nieważności.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 85

Nazwa kryterium 2:
Termin złożenia kompletnego wniosku o pozwolenie na budowę (nie krócej niż 60 i nie dłużej niż 90 dni liczonych od dnia podpisania umowy).

Znaczenie kryterium 2: 10

Nazwa kryterium 3:
Termin dostarczenia Zamawiajac. kompletnej dokument., w tym projektu wykonawczego wraz ze specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót, kosz

Znaczenie kryterium 3: 5

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.dpshelclow.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Dom Pomocy Społecznej im. L. A. Helclów, 31-148 Krakow, ul. Helclów 2

Data składania wniosków, ofert: 10/05/2016

Godzina składania wniosków, ofert: 08:30

Miejsce składania:
Dom Pomocy Społecznej im. L. A. Helclów, 31-148 Krakow, ul. Helclów 2 - sekretariat, pokój Nr 8 - parter

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe: nie dotyczy

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

295155 / 2011-11-14 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza SPZOZ - Tarnów (małopolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie dokumentacji technicznej przebudowy części powierzchni Budynku B na potrzeby Działu Diagnostyki Laboratoryjnej w Szpitalu Wojewódzkim im. Św. Łukasza SP ZOZ w Tarnowie.

248818 / 2009-07-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto i Gmina Olkusz - Olkusz (małopolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
II przetarg nieograniczony na wykonanie projektu przedszkola przy Szkole Podstawowej nr 5 w Olkuszu

177147 / 2009-10-13 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Wojewódzki Szpital Okulistyczny w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej adaptacji i modernizacji istniejącego obiektu typu Lipsk, w Krakowie-Nowej Hucie, ul. Osieckiego, dla potrzeb Wojewódzkiego Szpitala Okulistycznego w Krakowie.

303294 / 2010-09-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski Wadowice - Wadowice (małopolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego niepodpiwniczonego, czterokondygnacyjnego budynku mieszkalnego wielorodzinnego pod klucz o łącznej ilości mieszkań - 36 usytuowanego na działce nr 932/9 przy ul. Karmelickiej w Wadowicach wraz z projektem zagospodarowania terenu i infrastrukturą zewnętrzną

40694 / 2016-02-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Budynków Komunalnych - Kraków (małopolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie dokumentacji projektowej, budowlanej i wykonawczej rewitalizacji Fortu nr 52 Borek przy ul. Fortecznej w Krakowie z przeznaczeniem m.in. na Klub Kultury Kliny o Ośrodek Kultury Biblioteka Polskiej Piosenki.

160712 / 2010-06-09 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza SPZOZ - Tarnów (małopolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
pełnienie Nadzoru Autorskiego nad wykonaniem robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn.:Rozbudowa i przebudowa Ośrodka Leczącego Osoby Uzależnione

31119 / 2016-03-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta i Gminy Myślenice - Myślenice (małopolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Uzyskanie decyzji o Zezwoleniu na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID) oraz decyzji pozwolenia na budowę wraz z wykonaniem pełnej dokumentacji projektowej dla rozbudowy drogi wewnętrznej (dz. nr 1297/5) w miejscowości Trzemeśnia - Gmina Myślenice

267350 / 2008-12-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta Tarnowa Wydział Realizacji Inwestycji - Tarnów (małopolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
opracowanie Projektów budowlanego i wykonawczego na zadanie pn.: Przebudowa budynku Internatu przy ul. Szarych Szeregów pod potrzeby Bursy Międzyszkolnej i Pogotowia Opiekuńczego

107784 / 2014-03-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Tarnowa - Urząd Miasta Tarnowa,Wydział Realizacji Inwestycji - Tarnów (małopolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy sieci energetycznej kolidującej z projektowaną drogą dojazdową wzdłuż potoku Klikowskiego dla zadania pn. Budowa dróg w dzielnicy Klikowa w rejonie ograniczonym ulicami Niedomicką, Klikowską i potokiem Klikowskim

67521 / 2010-03-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Kraków, Urząd Miasta Krakowa, Oddział Zamówień Publicznych - Kraków (małopolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie dokumentacji projektowej dla doposażenia obiektu Centrum Kongresowego w dodatkowe urządzenia scenotechniki oraz zasilanie rezerwowe obiektu z agregatu prądotwórczego

292315 / 2008-10-30 - Uczelnia publiczna

Akademia Górniczo - Hutnicza im. Stanisława Staszica - Kraków (małopolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie wielobranżowych projektów budowlanych i wykonawczych, przedmiarów robót, kosztorysów inwestorskich i STWiOR wraz z uzyskaniem decyzji pozwolenia na budowę dla zadania pn. Przebudowa pawilonu D-4 na salę dydaktyczne i laboratoria dla Międzywydziałowej Szkoły Energetyki AGH.

257679 / 2008-10-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Czorsztyn z/s w Maniowach - Maniowy (małopolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie dokumentacji - projekt budowlany wraz z projektem wykonawczym i uzyskaniem pozwolenia na budowę dla zadania: rozbudowy Szkoły Podstawowej o zespół Szkoły z Gimnazjum z salą gimnastyczną i przedszkolem w Kluszkowcach.

191486 / 2009-06-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto i Gmina Olkusz - Olkusz (małopolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
II przetarg nieograniczony na wykonanie projektu przedszkola przy Szkole Podstawowej nr 5 w Olkuszu

193137 / 2010-07-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Tarnowski Zarząd Dróg Miejskich w Tarnowie - Tarnów (małopolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Przedmiotem zamówienia jest: Opracowanie projektów : budowlanego i wykonawczego na zadanie pn. Budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Słoneczna i Starodąbrowska

25142 / 2011-02-18 - Inny: Spółka prawa handlowego

Zakład Utylizacji Odpadów Sp. z o.o. - Myślenice (małopolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Opracowanie kompletnego projektu budowlanego i wykonawczego zaplecza socjalno - technicznego w ramach realizacji projektu pn.: Budowa Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Myślenicach

118728 / 2016-05-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta i Gminy Myślenice - Myślenice (małopolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie pełnej dokumentacji projektowej budowy węzła drogowego stanowiącego dojazd do strefy przemysłowej w Jaworniku z drogą S-7 (Kraków-Chyżne).

36441 / 2014-02-24 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Szpital Specjalistyczny im. dr J. Babińskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Kraków (małopolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem wszystkich niezbędnych opinii, zgód i pozwoleń dla zadania inwestycyjnego dotyczącego budowy urządzeń dźwigowych dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, wewnątrz w budynkach szpitalnych nr: 2A, 4A, 5B, 7A, 7B, 8

76561 / 2016-06-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta i Gminy Myślenice - Myślenice (małopolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Uzyskanie decyzji o Zezwoleniu na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID) oraz decyzji pozwolenia na budowę wraz z wykonaniem pełnej dokumentacji projektowej dla rozbudowy i budowy drogi publicznej (dz. nr 1297/5) w miejscowości Trzemeśnia - Gmina Myślenice.

144593 / 2014-07-04 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Szpital Specjalistyczny im. dr J. Babińskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Kraków (małopolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej aranżacji wnętrz i wyposażenia w meble, sprzęt i urządzenia (w tym medyczne) pomieszczeń budynku nr 2B Szpitala Specjalistycznego im. dr. J. Babińskiego w Krakowie