Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

331956 / 2013-08-17 - Inny: Instytut Polskiej Akademii Nauk / Instytut Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk (Poznań)

PRZEBUDOWA POMIESZCZEŃ PIWNICY I PODDASZA W BUDYNKU B-12 W INSTYTUCIE CHEMII BIOORGANICZNEJ PAN PRZY UL. NOSKOWSKIEGO 12/14 W POZNANIU

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie pomieszczeń piwnicy i poddasza w budynku B-12 w Instytucie Chemii Bioorganicznej przy ul. Noskowskiego 12/14 w Poznaniu wraz z wykonaniem dokumentacji powykonawczej oraz przeniesieniem i instalacją specjalistycznego sprzętu badawczego z pomieszczeń będących przedmiotem zamówienia do miejsca wskazanego przez Zamawiającego oraz ponownym przeniesieniu i re-instalacją ww. sprzętu w miejscu docelowym po zakończeniu robót budowlanych.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych zawarta w IV części SIWZ oraz Wytyczne przeniesienia specjalistycznego sprzętu badawczego zawarte w V części SIWZ.

Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia wskazano jakikolwiek znak towarowy, patent czy pochodzenie-należy przyjąć, że wskazane patenty, znaki towarowe, pochodzenie określają parametry techniczne, eksploatacyjne, użytkowe i jakościowe, co oznacza, że Zamawiający dopuszcza złożenie oferty w tej części przedmiotu zamówienia o równoważnych parametrach technicznych, eksploatacyjnych i użytkowych.
Uwaga:
Zamawiający, zgodnie z obowiązującymi przepisami, ustanowi nadzór inwestorski oraz nadzór autorski.

Przedmiot zamówienia nie obejmuje montażu, podłączenia i uruchomienia kompletnego zespołu prądotwórczego w obudowie dźwiękoszczelnej zewnętrznej.


3.1.1. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia:
1) Zakres rzeczowy przedmiotu Zamówienia - zestawienie prac do wykonania przez Wykonawcę, zawiera dokumentacja projektowa według poniższego wykazu:
1. Projekt budowlany
2. Projekty wykonawcze:
- architektoniczny
- konstrukcyjny
- elektryczny i teletechniczny
- sanitarny
3. STWiOR
4. Przedmiar robót:
- budowlanych
- elektrycznych i teletechnicznych
- sanitarnych
2) Kalkulację ceny ryczałtowej należy przygotować w oparciu o dokumentację projektową i przedmiar robót, mając na uwadze fakt, że załączony przedmiar stanowi jedynie materiał pomocniczy - informacyjny.
3.1.2. W ramach przedmiotu zamówienia należy również wykonać:
1) dokonywanie niezbędnych uzgodnień z Zamawiającym i osobami trzecimi w celu wykonywania robót;
2) dokonywanie niezbędnych wyłączeń sieci, tymczasowych niezbędnych przełączeń instalacyjnych: elektrycznych, teletechnicznych i kanalizacyjnych dla zabezpieczenia mediów na czas prowadzenia robót budowlanych;
3) odbiory,
4) wykonanie dokumentacji powykonawczej;
5) przeniesienie i instalację specjalistycznego sprzętu badawczego z pomieszczeń będących przedmiotem prac budowlanych do miejsca wyznaczonego przez Zamawiającego oraz ponowne przeniesienie i re-instalację sprzętu w miejscu docelowym po zakończeniu robót zgodnie z wytycznymi przeniesienia specjalistycznego sprzętu badawczego zawartymi w V części SIWZ.
3.1.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają:
1) Dokumentacja projektowa (budowlana i wykonawcza) sporządzona przez biuro projektowe: ARTES s.c. z siedzibą w Poznaniu, (61-573) przy ul. Niemcewicza 10/4, zgodnie z wykazem opisanym w pkt.I.3.1.1. ppkt.1), która stanowi załącznik do SIWZ;
2) Informacje dotyczące przedmiotu Zamówienia zawarte w którymkolwiek dokumencie uważa się za obowiązujące. Wymienione dokumenty należy traktować, jako wzajemnie uzupełniające się i wzajemnie wyjaśniające się. W przypadku powstania niedających się pogodzić niezgodności o charakterze technicznym - podstawą do ostatecznego ustalenia przedmiotu zamówienia oraz wyceny tego przedmiotu - jest zawsze projekt budowlany, a w dalszej kolejności projekty wykonawcze i STWiORB. Przedmiar robót należy traktować pomocniczo. Ryzyko prawidłowości ustalenia kosztów wykonania przedmiotu zamówienia ponosi Wykonawca.
3) Wytyczne przeniesienia specjalistycznego sprzętu badawczego zawarte w V części SIWZ.
3.1.4. Warunki prowadzenia robót:
1) Zamawiający przekaże Wykonawcy do realizacji plac budowy obejmujący teren określony dokumentacją projektową;
2) Prace prowadzone przez Wykonawcę nie mogą utrudniać Zamawiającemu użytkowania obiektu, zgodnie z przeznaczeniem, a wykonywane roboty w szczególności nie mogą zakłócać toku pracy i ruchu w sposób inny niż będący zwykłym następstwem zakłóceń wynikających z zakresu i technologii prowadzonych robót. Wykonawca jest obowiązany tak przygotować i ustalić front robót oraz zastosować taką technologię, która w możliwie najmniejszym stopniu zakłóci działalność Zamawiającego.
3) Wykonawca winien przestrzegać warunków prowadzenia robót zawartych w:
a) decyzjach, uzgodnieniach i opiniach do dokumentacji projektowej;
b) specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych;
c) założeniach do technologii wykonania robót zawartych w opisie technicznym do dokumentacji projektowej;
4) Wykonawca zapewni warunki umożliwiające prawidłowe wykonanie robót budowlano - montażowych oraz uwzględni w wynagrodzeniu koszty z tym związane;
Koszty za ww. elementy Wykonawca winien uwzględnić w wynagrodzeniu ryczałtowym.
3.1.5. Wykonawca zobowiązany jest na koszt własny i własnym staraniem:
1) zapewnić bezpieczeństwo osób przebywających na terenie budowy oraz ochronę mienia;
2) zawrzeć umowę ubezpieczenia robót na sumę ubezpieczenia nie mniejszą niż wartość Wynagrodzenia Wykonawcy brutto. Umowa ubezpieczenia musi zostać rozszerzona o odpowiedzialność cywilną Wykonawcy za szkody wyrządzone osobom trzecim w związku z realizacją przedmiotu zamówienia.
3) prowadzić roboty budowlane stanowiące przedmiot zamówienia zgodnie z przepisami bhp i p.poż. oraz utrzymać plac budowy w należytym porządku, a po zakończeniu robót uporządkować, odtwarzając zniszczone na skutek prac budowlanych elementy otoczenia;
4) przyjąć technologię i organizację robót, która nie spowoduje dewastacji wykonanych robót;
5) zorganizować we własnym zakresie czasowy plac składowy urobku budowlanego powstałego podczas wykonywania robót. W przypadku, jeżeli urobek stanowić będzie odpad wymagający wywiezienia na składowisko albo utylizacji, Wykonawca zobowiązany jest w szczególności do zapewnienia zgodnych z przepisami warunków składowania takich odpadów, a następnie - do wywiezienia ich na odpowiednie składowisko albo do przekazania ich podmiotowi uprawnionemu do ich utylizacji. Koszty wywozu wraz z jego utylizacją należy uwzględnić w wynagrodzeniu ryczałtowym;
6) przekazać dokumentację odbiorową w dwóch egzemplarzach;
7) przekazać na dzień odbioru końcowego instrukcję obsługi instalacji;
8) wywieźć zanieczyszczoną ziemię, odpady budowlane, gruz i śmieci na legalne wysypisko. Koszty wywozu wraz z jego utylizacją należy uwzględnić w wynagrodzeniu ryczałtowym. Wykonawca dostarczy Zamawiającemu dokumenty potwierdzające dokonanie ww. wywozu na legalne wysypisko w terminie max do 7 dni od dokonania wywozu.
9) wykonać przeniesienie i instalację specjalistycznego sprzętu badawczego z pomieszczeń będących przedmiotem zamówienia do miejsca wskazanego przez Zamawiającego oraz ponowne przeniesienie i re-instalację ww. sprzętu w miejscu docelowym po zakończeniu robót budowlanych.
3.1.6. Zamawiający zapewni Wykonawcy pomieszczenia socjalne na czas prowadzenia robót budowlanych.
3.1.7. Wraz z pisemnym zgłoszeniem przedmiotu zamówienia do odbioru, końcowego robót Wykonawca przekaże Zamawiającemu dokumentację powykonawczą w układzie branżowym - w 3 kompletach drukowanych i 1 komplet w wersji elektronicznej na nośniku typu płyta DVD.
W celu umożliwienia Zamawiającemu odczytania plików elektronicznych z dokumentacją Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu wraz z dokumentacją także przeglądarkę plików pracującą pod systemem Windows XP oraz Windows 7 wraz z uprawnieniami niezbędnymi do korzystania z przeglądarki i plików.
3.1.8. Wykonawca zapewni dla zrealizowania robót udział kierownika budowy z uprawnieniami budowlanymi i kwalifikacjami zawodowymi uprawniającymi do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie oraz posiadającego co najmniej 2-letnią praktykę zawodową na budowie przy zabytkach nieruchomych wpisanych do rejestru zabytków.
3.1.9. Materiały i wyroby użyte do wykonania przedmiotu zamówienia winny spełniać wymogi określone w:
1) Ustawie z dnia 07.07.1994r.- Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 243 poz. 1623 ze zm.);
2) Ustawie z dnia 16.04.2004r.o wyrobach budowlanych (Dz. U. z 2004.r. Nr 92 poz. 881 ze zm.);
3) Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 11.08.2004 r. w sprawie systemów oceny zgodności, wymagań, jakie powinny spełniać notyfikowane jednostki uczestniczące w ocenie zgodności, oraz sposobu oznaczania wyrobów budowlanych oznakowaniem CE (Dz. U. z 2004 r. Nr 195 poz. 2011).
3.1.10. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia dokumentów potwierdzających, że wszelkie użyte przez niego materiały, systemy, produkty, rozwiązania posiadają wymagane prawem, aktualne świadectwa, deklaracje, certyfikaty, atesty, aprobaty wydane przez uprawnione instytucje i są dopuszczone do stosowania w Polsce. Wszelkie aprobaty zagraniczne muszą być tłumaczone na język polski i akceptowane przez krajową jednostkę aprobującą - zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 08.08.2004r. w sprawie aprobat technicznych oraz jednostek organizacyjnych upoważnionych do ich wydawania (Dz.U.2004 nr 249 poz. 2497 z późn. zm.).
3.1.11. W ofercie należy przewidzieć ceny osprzętu, materiałów instalacyjno-budowlanych, itp. wysokiej jakości (wynikającej z dokumentacji projektowej), które umożliwią Zamawiającemu szeroki ich wybór przed zakupem materiałów. Dobór osprzętu, materiałów, innych niż wskazane w dokumentacji przetargowej, wymaga wyprzedzających uzgodnień z Nadzorem Autorskim.
3.1.12. Tam gdzie na rysunkach, w Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, Przedmiarach Robót, Projektach Budowlanych lub w opisie przedmiotu zamówienia zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów lub normy, o których mowa w art. 30 ust. 1 - 3 ustawy PZP, Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych. Pod pojęciem równoważności rozumieć należy, iż zagwarantują one realizację zamówienia w zgodzie z wydanym pozwoleniem na budowę i opisem przedmiotu Zamówienia oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w ww. dokumentach. Podane w opisach przedmiotu zamówienia nazwy własne nie mają na celu naruszenia art. 29 ust.1,2 i 3 i art. 7 ust.1 ustawy Pzp, a mają jedynie za zadanie sprecyzowanie oczekiwań jakościowych, technicznych i technologicznych Zamawiającego. W przypadku materiałów, których znaki towarowe podano w dokumentacji projektowej poprzez równoważność Zamawiający rozumie zastosowanie takich materiałów, których parametry techniczne jakościowe i technologiczne nie będą gorsze od materiałów, jakie zostały przyjęte w rozwiązaniach projektu i zostaną zaakceptowane przez Nadzór Autorski i Zamawiającego.
3.1.13. Zaleca się, aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej terenu budowy i jego otoczenia, a także zdobył, na swoją własną odpowiedzialność i ryzyko, wszelkie dodatkowe informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz zawarcia umowy i wykonania zamówienia. Koszty dokonania wizji lokalnej terenu budowy ponosi Wykonawca.
3.1.14. Wykonawca zobowiązany jest do uwzględnienia w wynagrodzeniu ryczałtowym kosztów:
1) wynikających z przedmiotu zamówienia koniecznych do jego realizacji oraz warunków prowadzenia robót;
2) niezbędnych projektów i rysunków wykonawczych lub warsztatowych uzgodnionych z Nadzorem Autorskim oraz Zamawiającym;
3) opracowania świadectwa charakterystyki energetycznej budynku, zgodnie z wymogami Prawa budowlanego;
4) dokonania niezbędnych z Zamawiającym i osobami trzecimi uzgodnień, odbiorów, wyłączeń sieci w celu wykonywania robót;
5) wykonania dokumentacji powykonawczej;
6) wykonania tymczasowych niezbędnych przełączeń instalacyjnych: elektrycznych, teletechnicznych i kanalizacyjnych dla zapewniania ciągłości eksploatacji obiektów;
7) opracowania instrukcji obsługi wykonanych instalacji oraz przeszkolenia pracowników Zamawiającego;
8) sporządzenia Planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia zwanego dalej plan BIOZ zgodnie z:
a) Ustawą z dnia 7 lipca 1994r. - Prawo budowlane art. 21a;
b) Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23.06.2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U. 2003 nr 120 poz.1126).
Potwierdzenie sporządzenia planu BIOZ zawarte zostanie w oświadczeniu o podjęciu obowiązków kierownika budowy.
9) realizacji przedmiotu zamówienia:
a) w dni wolne od pracy;
b) w godzinach popołudniowych (od godz. 17:00);
c) w godzinach nocnych;
W godzinach nocnych mogą być wykonywane wyłącznie roboty niezakłócające ciszy nocnej;
10) prezentacji, uzgadniania i akceptacji kolorystyki i faktury materiałów, itp.;
11) serwisu i konserwacji (w okresie gwarancji) zainstalowanych urządzeń - minimum 5 lat liczony od daty zakończenia czynności odbioru końcowego robót.
3.1.15. Wszelkie roboty, czynności, materiały, rozwiązania, etc. nieopisane lub niewymienione w dokumentacji wykonawczej, a konieczne do przeprowadzenia z punktu widzenia prawa, sztuki i praktyki budowlanej etc. muszą być przewidziane przez Wykonawcę na podstawie analizy dokumentacji architektury i dokumentacji branżowej. Roboty takie muszą być przewidziane w cenie ofertowej.
3.1.16. Wymagany okres gwarancji jakości dotyczącej użytych materiałów, instalacji i wykonanych robót - minimum 5 lat liczony od daty zakończenia czynności odbioru końcowego robót, a w przypadku zainstalowanych urządzeń, wymagany okres gwarancji wraz z serwisem i konserwacją - minimum 5 lat liczony od daty zakończenia czynności odbioru końcowego robót.
3.1.17. Gwarancja udzielana Zamawiającemu przez Wykonawcę jest niezależna od gwarancji producenta wykorzystywanych w budowie materiałów, urządzeń i instalacji.
3.1.18. Wykonawca zobowiązuje się, że w okresie trwania gwarancji jego czas reakcji na zgłoszone wady i usterki będzie wynosił 24 godzin przy założeniu, iż Zamawiający rozumie przez czas reakcji okres czasu od powiadomienia Wykonawcy do przybycia na miejsce osoby reprezentującej Wykonawcę i podjęcia przez nią czynności mających na celu usunięcie stwierdzonych wad i usterek.
3.1.19. Wykonawca zobowiązany jest do usunięcia stwierdzonych w okresie gwarancji wad i usterek w terminie 14 dni od ich zgłoszenia przez Zamawiającego. Natomiast w przypadku wad i usterek uniemożliwiających Zamawiającemu korzystanie z obiektu lub jego części zgodnie z przeznaczeniem, Wykonawca zobowiązany jest do usunięcia takiej awarii w terminie 7 dni od ich zgłoszenia przez Zamawiającego.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 331956

Data publikacji: 2013-08-17

Nazwa:
Instytut Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk

Ulica: ul. Noskowskiego 12/14

Numer domu: 12/14

Miejscowość: Poznań

Kod pocztowy: 61-704

Województwo / kraj: wielkopolskie

Numer telefonu: 061 8582091

Numer faxu: 061 8525954

Adres strony internetowej:
www.ibch.poznan.pl - zakładka zamówienia publiczne lub www.man.poznan.pl/pcss/public/zampub

Regon: 00000000849327

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: Instytut Polskiej Akademii Nauk

Inny rodzaj zamawiającego: Instytut Polskiej Akademii Nauk

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
PRZEBUDOWA POMIESZCZEŃ PIWNICY I PODDASZA W BUDYNKU B-12 W INSTYTUCIE CHEMII BIOORGANICZNEJ PAN PRZY UL. NOSKOWSKIEGO 12/14 W POZNANIU

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie pomieszczeń piwnicy i poddasza w budynku B-12 w Instytucie Chemii Bioorganicznej przy ul. Noskowskiego 12/14 w Poznaniu wraz z wykonaniem dokumentacji powykonawczej oraz przeniesieniem i instalacją specjalistycznego sprzętu badawczego z pomieszczeń będących przedmiotem zamówienia do miejsca wskazanego przez Zamawiającego oraz ponownym przeniesieniu i re-instalacją ww. sprzętu w miejscu docelowym po zakończeniu robót budowlanych.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych zawarta w IV części SIWZ oraz Wytyczne przeniesienia specjalistycznego sprzętu badawczego zawarte w V części SIWZ.

Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia wskazano jakikolwiek znak towarowy, patent czy pochodzenie-należy przyjąć, że wskazane patenty, znaki towarowe, pochodzenie określają parametry techniczne, eksploatacyjne, użytkowe i jakościowe, co oznacza, że Zamawiający dopuszcza złożenie oferty w tej części przedmiotu zamówienia o równoważnych parametrach technicznych, eksploatacyjnych i użytkowych.
Uwaga:
Zamawiający, zgodnie z obowiązującymi przepisami, ustanowi nadzór inwestorski oraz nadzór autorski.

Przedmiot zamówienia nie obejmuje montażu, podłączenia i uruchomienia kompletnego zespołu prądotwórczego w obudowie dźwiękoszczelnej zewnętrznej.


3.1.1. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia:
1) Zakres rzeczowy przedmiotu Zamówienia - zestawienie prac do wykonania przez Wykonawcę, zawiera dokumentacja projektowa według poniższego wykazu:
1. Projekt budowlany
2. Projekty wykonawcze:
- architektoniczny
- konstrukcyjny
- elektryczny i teletechniczny
- sanitarny
3. STWiOR
4. Przedmiar robót:
- budowlanych
- elektrycznych i teletechnicznych
- sanitarnych
2) Kalkulację ceny ryczałtowej należy przygotować w oparciu o dokumentację projektową i przedmiar robót, mając na uwadze fakt, że załączony przedmiar stanowi jedynie materiał pomocniczy - informacyjny.
3.1.2. W ramach przedmiotu zamówienia należy również wykonać:
1) dokonywanie niezbędnych uzgodnień z Zamawiającym i osobami trzecimi w celu wykonywania robót;
2) dokonywanie niezbędnych wyłączeń sieci, tymczasowych niezbędnych przełączeń instalacyjnych: elektrycznych, teletechnicznych i kanalizacyjnych dla zabezpieczenia mediów na czas prowadzenia robót budowlanych;
3) odbiory,
4) wykonanie dokumentacji powykonawczej;
5) przeniesienie i instalację specjalistycznego sprzętu badawczego z pomieszczeń będących przedmiotem prac budowlanych do miejsca wyznaczonego przez Zamawiającego oraz ponowne przeniesienie i re-instalację sprzętu w miejscu docelowym po zakończeniu robót zgodnie z wytycznymi przeniesienia specjalistycznego sprzętu badawczego zawartymi w V części SIWZ.
3.1.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają:
1) Dokumentacja projektowa (budowlana i wykonawcza) sporządzona przez biuro projektowe: ARTES s.c. z siedzibą w Poznaniu, (61-573) przy ul. Niemcewicza 10/4, zgodnie z wykazem opisanym w pkt.I.3.1.1. ppkt.1), która stanowi załącznik do SIWZ;
2) Informacje dotyczące przedmiotu Zamówienia zawarte w którymkolwiek dokumencie uważa się za obowiązujące. Wymienione dokumenty należy traktować, jako wzajemnie uzupełniające się i wzajemnie wyjaśniające się. W przypadku powstania niedających się pogodzić niezgodności o charakterze technicznym - podstawą do ostatecznego ustalenia przedmiotu zamówienia oraz wyceny tego przedmiotu - jest zawsze projekt budowlany, a w dalszej kolejności projekty wykonawcze i STWiORB. Przedmiar robót należy traktować pomocniczo. Ryzyko prawidłowości ustalenia kosztów wykonania przedmiotu zamówienia ponosi Wykonawca.
3) Wytyczne przeniesienia specjalistycznego sprzętu badawczego zawarte w V części SIWZ.
3.1.4. Warunki prowadzenia robót:
1) Zamawiający przekaże Wykonawcy do realizacji plac budowy obejmujący teren określony dokumentacją projektową;
2) Prace prowadzone przez Wykonawcę nie mogą utrudniać Zamawiającemu użytkowania obiektu, zgodnie z przeznaczeniem, a wykonywane roboty w szczególności nie mogą zakłócać toku pracy i ruchu w sposób inny niż będący zwykłym następstwem zakłóceń wynikających z zakresu i technologii prowadzonych robót. Wykonawca jest obowiązany tak przygotować i ustalić front robót oraz zastosować taką technologię, która w możliwie najmniejszym stopniu zakłóci działalność Zamawiającego.
3) Wykonawca winien przestrzegać warunków prowadzenia robót zawartych w:
a) decyzjach, uzgodnieniach i opiniach do dokumentacji projektowej;
b) specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych;
c) założeniach do technologii wykonania robót zawartych w opisie technicznym do dokumentacji projektowej;
4) Wykonawca zapewni warunki umożliwiające prawidłowe wykonanie robót budowlano - montażowych oraz uwzględni w wynagrodzeniu koszty z tym związane;
Koszty za ww. elementy Wykonawca winien uwzględnić w wynagrodzeniu ryczałtowym.
3.1.5. Wykonawca zobowiązany jest na koszt własny i własnym staraniem:
1) zapewnić bezpieczeństwo osób przebywających na terenie budowy oraz ochronę mienia;
2) zawrzeć umowę ubezpieczenia robót na sumę ubezpieczenia nie mniejszą niż wartość Wynagrodzenia Wykonawcy brutto. Umowa ubezpieczenia musi zostać rozszerzona o odpowiedzialność cywilną Wykonawcy za szkody wyrządzone osobom trzecim w związku z realizacją przedmiotu zamówienia.
3) prowadzić roboty budowlane stanowiące przedmiot zamówienia zgodnie z przepisami bhp i p.poż. oraz utrzymać plac budowy w należytym porządku, a po zakończeniu robót uporządkować, odtwarzając zniszczone na skutek prac budowlanych elementy otoczenia;
4) przyjąć technologię i organizację robót, która nie spowoduje dewastacji wykonanych robót;
5) zorganizować we własnym zakresie czasowy plac składowy urobku budowlanego powstałego podczas wykonywania robót. W przypadku, jeżeli urobek stanowić będzie odpad wymagający wywiezienia na składowisko albo utylizacji, Wykonawca zobowiązany jest w szczególności do zapewnienia zgodnych z przepisami warunków składowania takich odpadów, a następnie - do wywiezienia ich na odpowiednie składowisko albo do przekazania ich podmiotowi uprawnionemu do ich utylizacji. Koszty wywozu wraz z jego utylizacją należy uwzględnić w wynagrodzeniu ryczałtowym;
6) przekazać dokumentację odbiorową w dwóch egzemplarzach;
7) przekazać na dzień odbioru końcowego instrukcję obsługi instalacji;
8) wywieźć zanieczyszczoną ziemię, odpady budowlane, gruz i śmieci na legalne wysypisko. Koszty wywozu wraz z jego utylizacją należy uwzględnić w wynagrodzeniu ryczałtowym. Wykonawca dostarczy Zamawiającemu dokumenty potwierdzające dokonanie ww. wywozu na legalne wysypisko w terminie max do 7 dni od dokonania wywozu.
9) wykonać przeniesienie i instalację specjalistycznego sprzętu badawczego z pomieszczeń będących przedmiotem zamówienia do miejsca wskazanego przez Zamawiającego oraz ponowne przeniesienie i re-instalację ww. sprzętu w miejscu docelowym po zakończeniu robót budowlanych.
3.1.6. Zamawiający zapewni Wykonawcy pomieszczenia socjalne na czas prowadzenia robót budowlanych.
3.1.7. Wraz z pisemnym zgłoszeniem przedmiotu zamówienia do odbioru, końcowego robót Wykonawca przekaże Zamawiającemu dokumentację powykonawczą w układzie branżowym - w 3 kompletach drukowanych i 1 komplet w wersji elektronicznej na nośniku typu płyta DVD.
W celu umożliwienia Zamawiającemu odczytania plików elektronicznych z dokumentacją Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu wraz z dokumentacją także przeglądarkę plików pracującą pod systemem Windows XP oraz Windows 7 wraz z uprawnieniami niezbędnymi do korzystania z przeglądarki i plików.
3.1.8. Wykonawca zapewni dla zrealizowania robót udział kierownika budowy z uprawnieniami budowlanymi i kwalifikacjami zawodowymi uprawniającymi do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie oraz posiadającego co najmniej 2-letnią praktykę zawodową na budowie przy zabytkach nieruchomych wpisanych do rejestru zabytków.
3.1.9. Materiały i wyroby użyte do wykonania przedmiotu zamówienia winny spełniać wymogi określone w:
1) Ustawie z dnia 07.07.1994r.- Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 243 poz. 1623 ze zm.);
2) Ustawie z dnia 16.04.2004r.o wyrobach budowlanych (Dz. U. z 2004.r. Nr 92 poz. 881 ze zm.);
3) Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 11.08.2004 r. w sprawie systemów oceny zgodności, wymagań, jakie powinny spełniać notyfikowane jednostki uczestniczące w ocenie zgodności, oraz sposobu oznaczania wyrobów budowlanych oznakowaniem CE (Dz. U. z 2004 r. Nr 195 poz. 2011).
3.1.10. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia dokumentów potwierdzających, że wszelkie użyte przez niego materiały, systemy, produkty, rozwiązania posiadają wymagane prawem, aktualne świadectwa, deklaracje, certyfikaty, atesty, aprobaty wydane przez uprawnione instytucje i są dopuszczone do stosowania w Polsce. Wszelkie aprobaty zagraniczne muszą być tłumaczone na język polski i akceptowane przez krajową jednostkę aprobującą - zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 08.08.2004r. w sprawie aprobat technicznych oraz jednostek organizacyjnych upoważnionych do ich wydawania (Dz.U.2004 nr 249 poz. 2497 z późn. zm.).
3.1.11. W ofercie należy przewidzieć ceny osprzętu, materiałów instalacyjno-budowlanych, itp. wysokiej jakości (wynikającej z dokumentacji projektowej), które umożliwią Zamawiającemu szeroki ich wybór przed zakupem materiałów. Dobór osprzętu, materiałów, innych niż wskazane w dokumentacji przetargowej, wymaga wyprzedzających uzgodnień z Nadzorem Autorskim.
3.1.12. Tam gdzie na rysunkach, w Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, Przedmiarach Robót, Projektach Budowlanych lub w opisie przedmiotu zamówienia zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów lub normy, o których mowa w art. 30 ust. 1 - 3 ustawy PZP, Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych. Pod pojęciem równoważności rozumieć należy, iż zagwarantują one realizację zamówienia w zgodzie z wydanym pozwoleniem na budowę i opisem przedmiotu Zamówienia oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w ww. dokumentach. Podane w opisach przedmiotu zamówienia nazwy własne nie mają na celu naruszenia art. 29 ust.1,2 i 3 i art. 7 ust.1 ustawy Pzp, a mają jedynie za zadanie sprecyzowanie oczekiwań jakościowych, technicznych i technologicznych Zamawiającego. W przypadku materiałów, których znaki towarowe podano w dokumentacji projektowej poprzez równoważność Zamawiający rozumie zastosowanie takich materiałów, których parametry techniczne jakościowe i technologiczne nie będą gorsze od materiałów, jakie zostały przyjęte w rozwiązaniach projektu i zostaną zaakceptowane przez Nadzór Autorski i Zamawiającego.
3.1.13. Zaleca się, aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej terenu budowy i jego otoczenia, a także zdobył, na swoją własną odpowiedzialność i ryzyko, wszelkie dodatkowe informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz zawarcia umowy i wykonania zamówienia. Koszty dokonania wizji lokalnej terenu budowy ponosi Wykonawca.
3.1.14. Wykonawca zobowiązany jest do uwzględnienia w wynagrodzeniu ryczałtowym kosztów:
1) wynikających z przedmiotu zamówienia koniecznych do jego realizacji oraz warunków prowadzenia robót;
2) niezbędnych projektów i rysunków wykonawczych lub warsztatowych uzgodnionych z Nadzorem Autorskim oraz Zamawiającym;
3) opracowania świadectwa charakterystyki energetycznej budynku, zgodnie z wymogami Prawa budowlanego;
4) dokonania niezbędnych z Zamawiającym i osobami trzecimi uzgodnień, odbiorów, wyłączeń sieci w celu wykonywania robót;
5) wykonania dokumentacji powykonawczej;
6) wykonania tymczasowych niezbędnych przełączeń instalacyjnych: elektrycznych, teletechnicznych i kanalizacyjnych dla zapewniania ciągłości eksploatacji obiektów;
7) opracowania instrukcji obsługi wykonanych instalacji oraz przeszkolenia pracowników Zamawiającego;
8) sporządzenia Planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia zwanego dalej plan BIOZ zgodnie z:
a) Ustawą z dnia 7 lipca 1994r. - Prawo budowlane art. 21a;
b) Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23.06.2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U. 2003 nr 120 poz.1126).
Potwierdzenie sporządzenia planu BIOZ zawarte zostanie w oświadczeniu o podjęciu obowiązków kierownika budowy.
9) realizacji przedmiotu zamówienia:
a) w dni wolne od pracy;
b) w godzinach popołudniowych (od godz. 17:00);
c) w godzinach nocnych;
W godzinach nocnych mogą być wykonywane wyłącznie roboty niezakłócające ciszy nocnej;
10) prezentacji, uzgadniania i akceptacji kolorystyki i faktury materiałów, itp.;
11) serwisu i konserwacji (w okresie gwarancji) zainstalowanych urządzeń - minimum 5 lat liczony od daty zakończenia czynności odbioru końcowego robót.
3.1.15. Wszelkie roboty, czynności, materiały, rozwiązania, etc. nieopisane lub niewymienione w dokumentacji wykonawczej, a konieczne do przeprowadzenia z punktu widzenia prawa, sztuki i praktyki budowlanej etc. muszą być przewidziane przez Wykonawcę na podstawie analizy dokumentacji architektury i dokumentacji branżowej. Roboty takie muszą być przewidziane w cenie ofertowej.
3.1.16. Wymagany okres gwarancji jakości dotyczącej użytych materiałów, instalacji i wykonanych robót - minimum 5 lat liczony od daty zakończenia czynności odbioru końcowego robót, a w przypadku zainstalowanych urządzeń, wymagany okres gwarancji wraz z serwisem i konserwacją - minimum 5 lat liczony od daty zakończenia czynności odbioru końcowego robót.
3.1.17. Gwarancja udzielana Zamawiającemu przez Wykonawcę jest niezależna od gwarancji producenta wykorzystywanych w budowie materiałów, urządzeń i instalacji.
3.1.18. Wykonawca zobowiązuje się, że w okresie trwania gwarancji jego czas reakcji na zgłoszone wady i usterki będzie wynosił 24 godzin przy założeniu, iż Zamawiający rozumie przez czas reakcji okres czasu od powiadomienia Wykonawcy do przybycia na miejsce osoby reprezentującej Wykonawcę i podjęcia przez nią czynności mających na celu usunięcie stwierdzonych wad i usterek.
3.1.19. Wykonawca zobowiązany jest do usunięcia stwierdzonych w okresie gwarancji wad i usterek w terminie 14 dni od ich zgłoszenia przez Zamawiającego. Natomiast w przypadku wad i usterek uniemożliwiających Zamawiającemu korzystanie z obiektu lub jego części zgodnie z przeznaczeniem, Wykonawca zobowiązany jest do usunięcia takiej awarii w terminie 7 dni od ich zgłoszenia przez Zamawiającego.

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
454531008 (Roboty renowacyjne)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
454500006 (Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
454421101 (Malowanie budynków)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 20/08/2014

Informacja na temat wadium:
Wadium
Informacje ogólne:
Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości 42 000,00 zł (słownie złotych: czterdzieści dwa tysiące).
Wadium wnosi się na okres 30 dni od upływu terminu składania ofert.
Wadium powinno być wniesione na rzecz Zamawiającego tj. na Instytut Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, ul. Noskowskiego 12/14, 61-704 Poznań
Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert.
Forma wniesienia wadium:
Wadium może być wniesione w jednej lub w kilku formach określonych w art. 45 ust. 6 Pzp.

Sposoby wniesienia wadium:
a) wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk:
- dla wpłat krajowych:
BRE BANK S.A. O/KORPORACYJNY W POZNANIU
UL. PÓŁWIEJSKA 42
61-888 POZNAŃ
35114011240000311566001001
- dla wpłat zagranicznych
BRE BANK S.A. O/KORPORACYJNY W POZNANIU
UL.PÓŁWIEJSKA 42
61-888 POZNAŃ
IBAN PL 35114011240000311566001001
KOD SWIFT
BREXPLPWPOZ

w takim terminie, aby zostało ono uznane na rachunku Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk najpóźniej do momentu upływu terminu składania ofert;
Uwaga: Wadium wniesione w pieniądzu przechowywane będzie na rachunku bankowym Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk.
b) w przypadku wniesienia wadium w innych formach, wymagane jest dołączenie do oferty oryginału dokumentu wystawionego na Instytut Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk,
ul. Noskowskiego 12/14, 61-704 Poznań.

Zamawiający zaleca, aby w przypadku wniesienia wadium w formie innej niż pieniądz, oryginał dokumentu został złożony w odrębnej kopercie, a jego kopia w ofercie. Zamawiający zastrzega, że jeżeli do oferty zostanie załączony oryginał dokumentu - Zamawiający nie będzie zwracał tego oryginału traktując go, jako integralną część oferty.

Z treści gwarancji/poręczenia winno wynikać bezwarunkowe, na każde pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego w terminie związania ofertą, zobowiązanie Gwaranta do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 4a oraz ust.5 ustawy pzp.

Zwrot wadium:
Zamawiający zwróci wadium zgodnie z warunkami określonymi w art. 46 ust. 1, 1a oraz 2 Pzp.

Ponowne wniesienie wadium
Zamawiający wzywa Wykonawcę do ponownego wniesienia wadium, zgodnie z art. 46 ust. 3 Pzp.

Zatrzymanie wadium:
Zamawiający zatrzyma wadium wraz z odsetkami zgodnie z art. 46 ust. 4a oraz ust. 5 Pzp.

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
Warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie wykonał, co najmniej:
- dwa zadania polegające na wybudowaniu/przebudowie lub remoncie* pomieszczeń o wysokim standardzie wykończenia**, o powierzchni nie mniejszej niż 400 m2, wyposażonych w instalacje (m.in. wentylacje, klimatyzacje, słaboprądowe, elektryczne ) o wartości nie mniejszej niż 1.000.000,00 zł brutto każde oraz
- dwa zadania polegające na remoncie budynku objętego ochroną konserwatora zabytków o wartości nie mniejszej niż 250.000,00 zł brutto każde.
*Przez wybudowanie/przebudowę lub remont należy rozumieć doprowadzenie, do podpisania przez Zamawiającego protokołu końcowego odbioru robót lub dokumentu o charakterze równoważnym.
**Przez pomieszczenie o wysokim standardzie wykończenia należy rozumieć pomieszczenie:
- w którym powierzchnie ścian i sufitów są gładkie,
- posiadające dobre oświetlenie ogólne i stanowisk pracy
- wyposażone w wentylację i klimatyzację
- w którym posadzki są bezspoinowe o dużej wytrzymałości na ścieranie (połączenie posadzka ściana na półokrągło o promieniu wklęsłym min 3 cm)
- posiadające min. instalację elektryczną, teletechniczną, sygnalizacji ppoż, wod-kan i co.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca dysponuje lub będzie dysponował w okresie wykonywania Zamówienia następującymi osobami:
kierownikiem budowy z uprawnieniami w branży konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń, posiadającym uprawnienia i kwalifikacje do sprawowania funkcji kierownika budowy bez ograniczeń, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 28 kwietnia 2006r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. 2006r. nr 83 poz. 578 z późn. zm.) lub uprawnienia tożsame wydane na podstawie starszych przepisów lub tożsame wydane w państwach Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, oraz który odbył co najmniej 2-letnią praktykę zawodową na budowie przy zabytkach nieruchomych wpisanych do rejestru zabytków, oraz który kierował co najmniej jedną budową polegającą na wybudowaniu/przebudowie lub remoncie pomieszczeń o wysokim standardzie wykończenia w rozumieniu określonym przez Zamawiającego w pkt. I.5.1. ppkt.2) SIWZ, o powierzchni nie mniejszej niż 400 m2, wyposażonej w instalacje (m.in. wentylacje, klimatyzacje, słaboprądowe, elektryczne ) o wartości całkowitej robót budowlanych - nie mniejszej niż 1.000.000,00 zł brutto.

Sytuacja ekonomiczna:
Warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca łącznie:
a) Posiada środki finansowe lub zdolność kredytową nie mniejszą niż 600.000,00 zł;
b) Jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej, a suma ubezpieczenia wynosi nie mniej niż 2.000.000,00 zł.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 3: Tak

oswiadczenie_potwierdzenia_opis_3:
wykaz wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, dwóch zadań (robót budowlanych) polegających na wybudowaniu/przebudowie lub remoncie pomieszczeń o wysokim standardzie wykończenia, o powierzchni nie mniejszej niż 400 m2, wyposażonych w instalacje (m.in. wentylacje, klimatyzacje, słaboprądowe, elektryczne ) o wartości nie mniejszej niż 1.000.000,00 zł brutto każde oraz
dwa zadania polegające na remoncie budynku objętego ochroną konserwatora zabytków o wartości nie mniejszej niż 250.000,00 zł brutto każde, z podaniem ich rodzaju (krótkiego opisu roboty budowlanej oraz podanej powierzchni całkowitej) i wartości (brutto), daty i miejsca wykonania, z podaniem nazwy i adresu Zleceniodawcy, wraz z dokumentami potwierdzającymi, że zamówienia te zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone, referencje. Wzór wykazu stanowi załącznik nr 4 do oferty. Przez wykonanie zadań (robót budowlanych) należy rozumieć doprowadzenie, co najmniej do podpisania przez Zamawiającego protokołu końcowego odbioru robót lub dokumentu o charakterze równoważnym;

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 12: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie nr 15: Tak

Oświadczenie nr 16: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
W przypadku składania jednej oferty przez podmioty występujące wspólnie (spółka cywilna, konsorcjum) oferta musi spełniać następujące wymagania:
a) w odniesieniu do wymagań postawionych przez Zamawiającego, każdy z Wykonawców występujących wspólnie, oddzielnie musi udokumentować, że nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy PZP tzn. zobowiązany jest przedstawić oświadczenia i dokumenty, o których mowa w pkt. I.6.2,
b) warunki dotyczące: posiadania wiedzy i doświadczenia, dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, a także sytuacji ekonomicznej
i finansowej łącznie muszą spełniać wymagane od Wykonawców warunki,
c) do oferty należy dołączyć dokument potwierdzający, że za wykonanie umowy wszyscy Wykonawcy będą odpowiadać solidarnie,
d) wykonawcy występujący wspólnie muszą ustanowić pełnomocnika uprawnionego do złożenia oferty albo do złożenia oferty i zawarcia umowy z Zamawiającym (stosowne dokumenty należy załączyć do oferty),
e) wszelka korespondencja oraz rozliczenia dokonywane będą wyłącznie z podmiotem występującym jako reprezentant pozostałych.

Dopuszcza się składanie jednej oferty przez dwóch lub więcej Wykonawców, pod warunkiem, że taka oferta będzie spełniać następujące wymagania:
1. Oferta musi być podpisana w taki sposób, by prawnie zobowiązywała do wspólnej odpowiedzialności wszystkich Wykonawców występujących wspólnie.
2. Wykonawcy występujący wspólnie muszą upoważnić jednego spośród siebie, jako reprezentanta pozostałych, a jego upoważnienie musi być udokumentowane pełnomocnictwem podpisanym przez uprawnionych przedstawicieli wszystkich pozostałych Wykonawców.
Pełnomocnictwo należy załączyć w oryginale lub notarialnie poświadczonym odpisie.
3. Wszelka korespondencja oraz rozliczenia dokonywane będą wyłącznie z Wykonawcą występującym, jako reprezentant pozostałych.
4. Wypełniając formularz ofertowy, oświadczenie jak również inne dokumenty powołujące się na Wykonawcę, w miejscu np. nazwa i adres Wykonawcy należy wpisać dane dotyczące wszystkich Wykonawców, a nie tylko ustanowionego reprezentanta.
5. Jeżeli oferta Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia publicznego zostanie wybrana, Zamawiający przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, zażąda umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.
6. Spełnienie warunków udziału w postępowaniu oraz wykazanie nie podleganiu wykluczeniu przez Wykonawców ubiegających się łącznie o udzielnie zamówienia opisane zostało w pkt. I.6.1. oraz w pkt.I.6.2.

W przypadku jeżeli Wykonawca zamierza powierzyć wykonanie zamówienia podwykonawcom zobowiązany jest, zgodnie z art. 36 ust. 4 Pzp, do wskazania w ofercie jaką część zamówienia będą oni wykonywać.
W przypadku, gdy dokumenty o których mowa w punkcie I.6.1.1 ust. od 1. do 5. SIWZ złożone będą przez osobę, której umocowanie nie wynika z oświadczenia i dokumentów określonych w pkt. I.6.2.1. pkt. 2) do oferty należy załączyć pełnomocnictwo, w oryginale lub notarialnie poświadczonym odpisie, osoby podpisującej ofertę.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zgodnie z postanowieniami art. 144 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje możliwość dokonania istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty na podstawie, której dokonano wyboru Wykonawcy, pod warunkiem podpisania aneksu zaakceptowanego przez obydwie Strony.
Zmiany te zgodnie z zapisami art. 140 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych nie mogą wykraczać poza określenie przedmiotu zamówienia zawartego w SIWZ. W szczególności, Zamawiający dopuszcza:

1. Zmiana sposobu spełnienia świadczenia
1) Zmiany technologiczne, w szczególności:
a) niedostępność na rynku materiałów lub urządzeń wskazanych w dokumentacji projektowej spowodowana zaprzestaniem produkcji lub wycofaniem z rynku tych materiałów lub urządzeń;
b) konieczność zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych/technologicznych lub materiałowych niż wskazane w dokumentacji projektowej, w sytuacji, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem projektu;
c) konieczność zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych lub materiałowych ze względu na zmiany obowiązującego prawa lub postęp technologiczny.
2) Zmiany wskazywane w lit b) i c) będą wprowadzane wyłącznie w zakresie umożliwiającym oddanie przedmiotu zamówienia do użytkowania, a Zamawiający może ponieść ryzyko zwiększenia wynagrodzenia z tytułu takich zmian wyłącznie w kwocie równej zwiększonym z tego powodu kosztom.
3) Każda ze wskazywanych w lit a) - c) zmian może być powiązana z obniżeniem wynagrodzenia.

2. Zmiany osobowe:
1) Zmiana osób, przy pomocy, których Wykonawca realizuje przedmiot umowy na inne osoby legitymujące się co najmniej równoważnymi uprawnieniami, o których mowa w ustawie Prawo budowlane oraz doświadczeniem zawodowym opisanym w SIWZ.
2) Zmiana osób, przy pomocy, których Zamawiający realizuje przedmiot umowy na inne osoby legitymujące się, co najmniej równoważnymi uprawnieniami, o których mowa w ustawie Prawo budowlane.
3) (jeśli dotyczy) Zmiana Podwykonawcy, przy pomocy, którego Wykonawca wykonuje przedmiot umowy na innego - dysponującego co najmniej porównywalnym do dotychczasowego Podwykonawcy wskazanego w umowie doświadczeniem, potencjałem technicznym i osobowym;
4) (jeśli dotyczy) Rozszerzenie zakresu podwykonawstwa w porównaniu do wskazanego w ofercie wykonawcy, o ile posłużenie się podwykonawcą doprowadzi do skrócenia terminu wykonania przedmiotu umowy, zmniejszenia należnego Wykonawcy wynagrodzenia lub zastosowania przy wykonaniu przedmiotu umowy bardziej zaawansowanych rozwiązań technologicznych w porównaniu do wskazanych w SIWZ.
3. Pozostałe zmiany
1) Zmiana obowiązującej stawki podatku VAT;
2) Zmiana sposobu rozliczania umowy lub dokonywania płatności na rzecz Wykonawcy na skutek zmian w zawartej przez Zamawiającego umowie o dofinansowanie projektu lub wytycznych dotyczących realizacji projektu;
3) Rezygnacja przez Zamawiającego z realizacji części przedmiotu umowy, jeżeli:
a) zrealizowanie przedmiotu umowy w całości nie będzie możliwe w terminach określonych w § 5 ust 3 umowy
b) zrealizowanie przedmiotu umowy w całości nie będzie możliwe z przyczyn technicznych, albo na skutek zmiany przepisów prawnych np. p.poż., bhp, norm technicznych.
W takim przypadku wynagrodzenie przysługujące Wykonawcy zostanie pomniejszone zgodnie z § 6 ust. 4 umowy, przy czym Zamawiający zapłaci za wszystkie spełnione świadczenia oraz udokumentowane koszty, które Wykonawca poniósł w związku z wynikającymi z umowy planowanymi świadczeniami.
4) Wystąpienie robót dodatkowych lub zamiennych, których wykonanie zapewnia wykonanie zamówienia podstawowego, skutkujące zmianą zakresu robót i/lub przedłużenia terminu realizacji zamówienia.
Warunkiem dokonania zmian jest złożenie wniosku przez stronę inicjującą zmianę, zawierającego:
a) opis propozycji zmiany,
b) uzasadnienie zmiany,
c) obliczenie kosztów zmiany zgodnie z zasadami określonymi w umowie, jeżeli zmiana będzie miała wpływ na wynagrodzenie Wykonawcy,
d) opis wpływu zmiany na termin realizacji umowy.
Wykonawca nie będzie uprawniony do żadnego przedłużenia terminu wykonania umowy i zwiększenia wynagrodzenia w zakresie, w jakim konieczność dokonania zmiany została spowodowana przez jakikolwiek błąd lub opóźnienie ze strony Wykonawcy, włącznie z błędem lub opóźnionym dostarczeniem jakiegokolwiek dokumentu wynikającego z obowiązków Wykonawcy.
5) Aktualizację danych Wykonawcy i Zamawiającego poprzez: zmianę nazwy firmy, zmianę adresu siedziby, zmianę formy prawnej Wykonawcy itp.

Pozostałe postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, wskazano w projekcie umowy.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia:
www.ibch.poznan.pl - zakładka zamówienia publiczne lub www.man.poznan.pl/pcss/public/zampub

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Instytut Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk
ul. Noskowskiego 12/14, 61-704 Poznań
faks: 61 852 05 32
mail: zampub@ibch.poznan.pl

Data składania wniosków, ofert: 02/09/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Instytut Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, ul. Noskowskiego 12/14, 61 -704 Poznań pokój nr 16 bud. C

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

168041 / 2015-11-17 - Inny: jednostka budżetowa

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji - Piła (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
wykonanie posadzki i montaż konstrukcji wieszaków treningowych w ramach zadania pn. Przebudowa pomieszczeń garażowo- gospodarczych na sale szkoleniowe boksu przy ul. Świteź- Sportowa - roboty dodatkowe.

150076 / 2015-06-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Zarząd Dróg - Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa nawierzchni jezdni oraz budowa kanalizacji deszczowej na ulicy Przymiejskiej w Ostrowie Wielkopolskim (odcinek od ul. Orzechowej do ul. Morissona)

287236 / 2011-09-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Dom Pomocy Społecznej - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie robót budowlanych, polegających na remoncie pomieszczeń biurowo-edukacyjnych na parterze budynku Domu Pomocy Społecznej w Poznaniu przy ul. Bukowskiej 27/29

318272 / 2012-08-28 - Podmiot prawa publicznego

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Gostyń - Gostyń (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont i aranżacja holu i klatki schodowej Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu

204070 / 2013-05-27 - Inny: Jednostka budżetowa MON

Wojskowy Zarząd Infrastruktury w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Modernizacja stacji łączności kryptograficznej w JW 2823 Poznań - Babki - wykonanie robót budowlanych

336034 / 2014-10-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski - Nowy Tomyśl (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowę ścieżki pieszo - rowerowej w Glinnie, kierunek Stary Tomyśl w ramach zadania inwestycyjnego pn. : Budowa ścieżki pieszo - rowerowej w Glinnie.

156608 / 2012-05-16 - Inny: Państwowa Jednostka Organizacyjna nie posiadajaca osobowości prawnej

Lasy Państwowe Nadleśnictwo Turek - Turek (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
S-2710-06/12 - Remont budynku gospodarczego o nr inw. 108/102 z adaptacją na garaże w leśniczówce Wrząca wraz z zagospodarowaniem terenu przy budynku leśniczówki Wrząca o nr inw. 110/011

123511 / 2011-04-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Ostrów Wielkopolski - Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa kanalizacji sanitarnej w Lamkach, Świeligowie i Zacharzewie - Lamki-Świeligów Etap IV, Gmina Ostrów Wielkopolski, woj. wielkopolskie.

235086 / 2014-07-14 - Uczelnia publiczna

Politechnika Poznańska - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przetarg nieograniczony na wykonanie remontu sal i części korytarza w budynku C1 Politechniki Poznańskiej przy ul. Strzeleckiej 11 w Poznaniu. Remont obejmuje: prace ogólnobudowlane ( roboty malarskie, układanie płytek)

84262 / 2015-04-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Września - Września (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa obiektu wystawowego- kolejki wąskotorowej z torowiskiem i elementami małej architektury we Wrześni

60447 / 2012-03-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Zamówienie uzupełniające w zakresie branży drogowej do zamówienia podstawowego pn. Budowa ul. Dzięgielowej w Poznaniu udzielonego umową z dnia 27 stycznia 2011 r. nr DZ/IB/3413/023/11.

103502 / 2015-05-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Zarząd Dróg - Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa nawierzchni jezdni na ulicy Traugutta w Ostrowie Wielkopolskim (nakładka na odcinku od ul. Gorzyckiej do ul. Kordeckiego)

312744 / 2012-08-23 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Jaraczewo - Jaraczewo (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Modernizacja trybun sportowych przy kompleksie sportowo- kulturalnym w Jaraczewie- etap II