372222 / 2009-10-23 - Administracja samorządowa / Gmina Żabia Wola (Żabia Wola)
PRZEBUDOWA UL. STRAŻACKIEJ W BARTOSZÓWCE W GMINIE ŻABIA WOLA OD KOŃCA ISNIEJĄCEJ NAWIERZCHNI ASFALTOWEJ DŁUGOŚCI 929 M
Opis zamówienia
Wykonanie w dwóch etapach przebudowy drogi gminnej zlokalizowanej na działce nr ewidencyjny nr 81 pas drogowy ul. Strażackiej w Bartoszówce od ul. Mszczonowskiej polegającej na wykonaniu podbudowy i przykryciu jej podwójnym powierzchniowym utrwaleniem grysami i emulsją na długości około 1220 m.
I ETAP przewidziany do realizacji w 2009 obejmuje:
A. Wykonanie robót ziemnych z ewentualnym wywiezieniem nadmiaru gruntu
B. Wykonanie konstrukcji podbudowy jezdni, łącznie z poboczami na części bez istniejącej nawierzchni asfaltowej z kruszywa łamanego 0-63 w warstwie dolnej 12 cm i kruszywa łamanego 0-31,5 w warstwie górnej 8 cm.
C. Wykonanie konstrukcji podbudowy jezdni, łącznie z poboczami na poszerzeniach na odcinku z istniejącą nawierzchnią asfaltową z materiału w warstwie dolnej o grubości 12cm z kruszywa łamanego 0-63, w warstwie górnej o grubości 8cm z kruszywa łamanego 0-31,5
D. Profilowanie i zagęszczanie nawierzchni łącznie z poboczami
II ETAP przewidziany do realizacji w 2010 obejmuje:
A. Wykonanie odwodnienia
B. Wykonanie nawierzchni w postaci podwójnego utrwalenia powierzchniowego w warstwie górnej 2-5mm, w warstwie dolnej 5-8mm
Dla zachowania właściwych parametrów wykonawczych, podbudowę należy ułożyć dwuwarstwowo (12 + 8 cm), przy użyciu rozściełacza do asfaltu.
W celu poprawienia odwodnienia nawierzchni drogi, w obrysie pobocza należy obustronnie wykonać dren podłużny o wymiarach 0,4x0,4 .
Wykop należy wyłożyć geowłókniną, wypełnić tłuczniem, zagęścić i zakryć włókniną od góry, a następnie przystąpić do wykonania podbudowy. Ze względu na występowanie urządzeń podziemnych, wykop należy wykonać ręcznie, lub wyjątkowo przy użyciu koparki, zachowując maksymalną ostrożność. Nie wykonywać drenu na odcinkach pokrywających się z instalacjami podziemnymi. Ze względu na charakter dokumentacji, nie wykonano inwentaryzacji urządzeń podziemnych, a odwzorowania urządzeń naniesione na załączonym planie sytuacyjnym mogą być niedokładne. Istnieje także możliwość całkowitego braku na planie sytuacyjnym niektórych urządzeń. Po wykonaniu robót ziemnych w ilości optymalnej, tak aby wykonywana droga znalazła się około 10-15 cm ponad istniejącym terenem, należy odpowiednio zagęścić koryto, tak aby odpowiadało kategorii ruchu KR1 i za pomocą rozściełacza do asfaltu ułożyć kolejno obie warstwy podbudowy na całej szerokości, łącznie z poboczami. Powierzchnię górnej warstwy zagęścić i zaklinować, w taki sposób, żeby nie było na niej luźnego materiału.
Do wykonania nawierzchni należy skropić wykonaną podbudowę z tłucznia kamiennego odpowiednio wyrównanego i zagęszczonego, emulsją szybkorozpadową K1-65. Nawierzchnię należy wykonać przy użyciu grysów bazaltowych i emulsji K1-65 .
Będzie się ona składała z: - warstwy dolnej grubości 8 ÷ 10 mm z grysów frakcji 5-8 i emulsji K1-65,-warstwy górnej o grubości 3 ÷ 5 mm z grysów frakcji 2-5 i emulsji K1-65.
Szerokość istniejącej jezdni asfaltowej - 3,85 m
Szerokość jezdni projektowanej - 4.0m
Szerokość poboczy projektowanych do utwardzenia - 0.75m
Szerokość drogi w liniach rozgraniczających około 10,0 m.
Szczegółowy opis warunków wykonania robót przedstawiony jest w Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót (zał. Nr 9), oraz w przedmiarze robót (zał. nr 7). Zamówienie obejmuje również organizację placu budowy, obsługę geodezyjną w tym wytyczenie geodezyjne, inwentaryzację powykonawczą, wykonanie badań i prób, uporządkowanie terenu po zakończeniu prac, oraz wykonanie innych robót wymaganych technologią wycinkę zakrzaczeń.
Roboty będą prowadzone w terenie uzbrojonym, więc Wykonawca przed przystąpieniem do robót zobowiązany jest do powiadomienia właścicieli sieci o zamiarze prowadzenia robót. Należy wyegzekwować od właścicieli sieci oznaczenie wszystkich urządzeń znajdujących się w zasięgu remontowanej nawierzchni. Wykonawca zobowiązany jest do regulacji odkrytych urządzeń do poziomu wykonywanej nawierzchni w uzgodnieniu z właścicielami urządzeń.
Wykonawca, w trakcie prowadzenia prac budowlanych i pomiarów geodezyjnych zobowiązany jest do zgłoszenia Zamawiającemu problemów wynikających z rozbieżności stanu istniejącego ze stanem prawnym.
Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dziennika budowy, w którym każda wykonana praca powinna być potwierdzona przez Inspektora Nadzoru oraz wytyczenie i inwentaryzację powykonawczą geodezyjną .
Wykonawca uwzględni w ofercie roboty nieuwzględnione w kosztorysie a zapisane w przedmiocie zamówienia. (np.: czasowa organizacja ruchu, wycinka zakrzaczeń).
Wykonawca przed złożeniem oferty zobowiązany jest do zapoznania się w terenie z przedmiotem zamówienia.
Wykonawca zobowiązany jest do zachowania i nieuszkodzenia oznaczeń geodezyjnych. W przypadku ich naruszenia Wykonawca na swój koszt odtworzy znaki geodezyjne.
Jeżeli w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót pojawią się ewentualne wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, to określają one minimalny standard jakości materiałów, lub urządzeń przyjętych do wyceny. Wykonawca w takim przypadku może zaoferować przedmioty równoważne. Wykazanie równoważności zaoferowanego przedmiotu spoczywa na Wykonawcy.
Przystępując do robót Wykonawca powinien posiadać i zrealizować zatwierdzony projekt organizacji ruchu na czas budowy. Należy uzyskać pozwolenie od Zarządcy drogi na zajęcie pasa drogowego. Warunkiem rozpoczęcia robót jest przekazanie przez Inwestora zgłoszenia robót do starostwa, Dziennika Budowy i Protokołu wprowadzenia.
Przed przystąpieniem do robót należy rozpoznać położenie instalacji podziemnych i ewentualnie potrzebę ich zabezpieczenia, oraz regulację ewentualnych włazów kanałowych i zasuw gazowych i wodociągowych do poziomu nawierzchni. W trakcie wykonywania prac należy szczególną uwagę zwracać na urządzenia podziemne. Wszelkie prace w rejonie tych urządzeń należy wykonywać ręcznie. Nie należy wykonywać wykopów, które nie służą wykonaniu robót objętych dokumentacją. Wszelkie naruszenia struktury gruntu poniżej rzędnych dna koryt, muszą być wypełnione odpowiednim gruntem i zagęszczone. Dotyczy to również konstrukcji nasypów.
Roboty ziemne będą związane wykonaniem koryta na długości ulicy Strażackiej, za wyjątkiem początkowego odcinka o długości 300 m,
Na zaplecze budowy proponuje się wykorzystać pas drogowy. W wypadku innego rozwiązania teren pod zaplecze Wykonawca pozyska we własnym zakresie, a także dostarczy wodę i energię elektryczną potrzebną do celów budowy.
. Przy prowadzeniu robót drogowych należy przestrzegać warunków BHP. Szczególną uwagę należy zwrócić na czynność wbijania szpilek w pobliżu kabli energetycznych (możliwość porażenia prądem) i uszkodzenia plastikowych przewodów gazowych.
Roboty będą prowadzone w terenie uzbrojonym więc wykonawca przed przystąpieniem do robót zobowiązany jest do powiadomienia właściciela sieci o zamiarze prowadzenia robót. Wykonawca zobowiązany jest do odnalezienia wszystkich zasów podniesienia ich w uzgodnieniu z właścicielem.
Roboty nieuwzględnione w kosztorysie a zapisane w przedmiocie zamówienia wykonawca musi uwzględnić w ofercie.
W pracach należy uwzględnić wycinkę kolidujących zakrzaczeń i usuwanie korzeni.
Jeżeli w specyfikacji technicznej i przedmiarach, pojawią się ewentualne wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, to określają one minimalny standard jakości materiałów lub urządzeń przyjętych do wyceny.
Wykonawca przed złożeniem oferty zobowiązany jest do dokonania oględzin przedmiotu zamówienia.
3) Wymagania stawiane Wykonawcy:
a. Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia.
b. Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań umowy
c. Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem wykonawcy.
d. Określenie przez Wykonawcę telefonów kontaktowych i numerów fax. oraz innych ustaleń niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia.
e. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia.
4) Podwykonawcy.
W przypadku realizacji przez Wykonawcę przedmiotu zamówienia w powierzonej części przez podwykonawców - Wykonawca przyjmuje, że wszelkie zobowiązania oraz odpowiedzialność za nieprawidłowe lub wadliwe wykonanie przedmiotu zamówienia przez podwykonawcę - stanowi odpowiedzialność Wykonawcy.
Wykonawca jest zobowiązany wskazać w swojej ofercie część zamówienia, jaką zamierza powierzyć podwykonawcy.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 372222
Data publikacji: 2009-10-23
Nazwa: Gmina Żabia Wola
Ulica: ul. Główna 3
Numer domu: 3
Miejscowość: Żabia Wola
Kod pocztowy: 96-321
Województwo / kraj: mazowieckie
Numer telefonu: 046 8578182, 8578224
Numer faxu: 046 8578181
Regon: 75014857800000
Adres strony internetowej: www.zabiawola.pl
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Adres internetowy dynamicznego systemu zakupów: www.zabiawola.pl
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
PRZEBUDOWA UL. STRAŻACKIEJ W BARTOSZÓWCE W GMINIE ŻABIA WOLA OD KOŃCA ISNIEJĄCEJ NAWIERZCHNI ASFALTOWEJ DŁUGOŚCI 929 M
Rodzaj zamówienia: B
Przedmiot zamówienia:
Wykonanie w dwóch etapach przebudowy drogi gminnej zlokalizowanej na działce nr ewidencyjny nr 81 pas drogowy ul. Strażackiej w Bartoszówce od ul. Mszczonowskiej polegającej na wykonaniu podbudowy i przykryciu jej podwójnym powierzchniowym utrwaleniem grysami i emulsją na długości około 1220 m.
I ETAP przewidziany do realizacji w 2009 obejmuje:
A. Wykonanie robót ziemnych z ewentualnym wywiezieniem nadmiaru gruntu
B. Wykonanie konstrukcji podbudowy jezdni, łącznie z poboczami na części bez istniejącej nawierzchni asfaltowej z kruszywa łamanego 0-63 w warstwie dolnej 12 cm i kruszywa łamanego 0-31,5 w warstwie górnej 8 cm.
C. Wykonanie konstrukcji podbudowy jezdni, łącznie z poboczami na poszerzeniach na odcinku z istniejącą nawierzchnią asfaltową z materiału w warstwie dolnej o grubości 12cm z kruszywa łamanego 0-63, w warstwie górnej o grubości 8cm z kruszywa łamanego 0-31,5
D. Profilowanie i zagęszczanie nawierzchni łącznie z poboczami
II ETAP przewidziany do realizacji w 2010 obejmuje:
A. Wykonanie odwodnienia
B. Wykonanie nawierzchni w postaci podwójnego utrwalenia powierzchniowego w warstwie górnej 2-5mm, w warstwie dolnej 5-8mm
Dla zachowania właściwych parametrów wykonawczych, podbudowę należy ułożyć dwuwarstwowo (12 + 8 cm), przy użyciu rozściełacza do asfaltu.
W celu poprawienia odwodnienia nawierzchni drogi, w obrysie pobocza należy obustronnie wykonać dren podłużny o wymiarach 0,4x0,4 .
Wykop należy wyłożyć geowłókniną, wypełnić tłuczniem, zagęścić i zakryć włókniną od góry, a następnie przystąpić do wykonania podbudowy. Ze względu na występowanie urządzeń podziemnych, wykop należy wykonać ręcznie, lub wyjątkowo przy użyciu koparki, zachowując maksymalną ostrożność. Nie wykonywać drenu na odcinkach pokrywających się z instalacjami podziemnymi. Ze względu na charakter dokumentacji, nie wykonano inwentaryzacji urządzeń podziemnych, a odwzorowania urządzeń naniesione na załączonym planie sytuacyjnym mogą być niedokładne. Istnieje także możliwość całkowitego braku na planie sytuacyjnym niektórych urządzeń. Po wykonaniu robót ziemnych w ilości optymalnej, tak aby wykonywana droga znalazła się około 10-15 cm ponad istniejącym terenem, należy odpowiednio zagęścić koryto, tak aby odpowiadało kategorii ruchu KR1 i za pomocą rozściełacza do asfaltu ułożyć kolejno obie warstwy podbudowy na całej szerokości, łącznie z poboczami. Powierzchnię górnej warstwy zagęścić i zaklinować, w taki sposób, żeby nie było na niej luźnego materiału.
Do wykonania nawierzchni należy skropić wykonaną podbudowę z tłucznia kamiennego odpowiednio wyrównanego i zagęszczonego, emulsją szybkorozpadową K1-65. Nawierzchnię należy wykonać przy użyciu grysów bazaltowych i emulsji K1-65 .
Będzie się ona składała z: - warstwy dolnej grubości 8 ÷ 10 mm z grysów frakcji 5-8 i emulsji K1-65,-warstwy górnej o grubości 3 ÷ 5 mm z grysów frakcji 2-5 i emulsji K1-65.
Szerokość istniejącej jezdni asfaltowej - 3,85 m
Szerokość jezdni projektowanej - 4.0m
Szerokość poboczy projektowanych do utwardzenia - 0.75m
Szerokość drogi w liniach rozgraniczających około 10,0 m.
Szczegółowy opis warunków wykonania robót przedstawiony jest w Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót (zał. Nr 9), oraz w przedmiarze robót (zał. nr 7). Zamówienie obejmuje również organizację placu budowy, obsługę geodezyjną w tym wytyczenie geodezyjne, inwentaryzację powykonawczą, wykonanie badań i prób, uporządkowanie terenu po zakończeniu prac, oraz wykonanie innych robót wymaganych technologią wycinkę zakrzaczeń.
Roboty będą prowadzone w terenie uzbrojonym, więc Wykonawca przed przystąpieniem do robót zobowiązany jest do powiadomienia właścicieli sieci o zamiarze prowadzenia robót. Należy wyegzekwować od właścicieli sieci oznaczenie wszystkich urządzeń znajdujących się w zasięgu remontowanej nawierzchni. Wykonawca zobowiązany jest do regulacji odkrytych urządzeń do poziomu wykonywanej nawierzchni w uzgodnieniu z właścicielami urządzeń.
Wykonawca, w trakcie prowadzenia prac budowlanych i pomiarów geodezyjnych zobowiązany jest do zgłoszenia Zamawiającemu problemów wynikających z rozbieżności stanu istniejącego ze stanem prawnym.
Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dziennika budowy, w którym każda wykonana praca powinna być potwierdzona przez Inspektora Nadzoru oraz wytyczenie i inwentaryzację powykonawczą geodezyjną .
Wykonawca uwzględni w ofercie roboty nieuwzględnione w kosztorysie a zapisane w przedmiocie zamówienia. (np.: czasowa organizacja ruchu, wycinka zakrzaczeń).
Wykonawca przed złożeniem oferty zobowiązany jest do zapoznania się w terenie z przedmiotem zamówienia.
Wykonawca zobowiązany jest do zachowania i nieuszkodzenia oznaczeń geodezyjnych. W przypadku ich naruszenia Wykonawca na swój koszt odtworzy znaki geodezyjne.
Jeżeli w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót pojawią się ewentualne wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, to określają one minimalny standard jakości materiałów, lub urządzeń przyjętych do wyceny. Wykonawca w takim przypadku może zaoferować przedmioty równoważne. Wykazanie równoważności zaoferowanego przedmiotu spoczywa na Wykonawcy.
Przystępując do robót Wykonawca powinien posiadać i zrealizować zatwierdzony projekt organizacji ruchu na czas budowy. Należy uzyskać pozwolenie od Zarządcy drogi na zajęcie pasa drogowego. Warunkiem rozpoczęcia robót jest przekazanie przez Inwestora zgłoszenia robót do starostwa, Dziennika Budowy i Protokołu wprowadzenia.
Przed przystąpieniem do robót należy rozpoznać położenie instalacji podziemnych i ewentualnie potrzebę ich zabezpieczenia, oraz regulację ewentualnych włazów kanałowych i zasuw gazowych i wodociągowych do poziomu nawierzchni. W trakcie wykonywania prac należy szczególną uwagę zwracać na urządzenia podziemne. Wszelkie prace w rejonie tych urządzeń należy wykonywać ręcznie. Nie należy wykonywać wykopów, które nie służą wykonaniu robót objętych dokumentacją. Wszelkie naruszenia struktury gruntu poniżej rzędnych dna koryt, muszą być wypełnione odpowiednim gruntem i zagęszczone. Dotyczy to również konstrukcji nasypów.
Roboty ziemne będą związane wykonaniem koryta na długości ulicy Strażackiej, za wyjątkiem początkowego odcinka o długości 300 m,
Na zaplecze budowy proponuje się wykorzystać pas drogowy. W wypadku innego rozwiązania teren pod zaplecze Wykonawca pozyska we własnym zakresie, a także dostarczy wodę i energię elektryczną potrzebną do celów budowy.
. Przy prowadzeniu robót drogowych należy przestrzegać warunków BHP. Szczególną uwagę należy zwrócić na czynność wbijania szpilek w pobliżu kabli energetycznych (możliwość porażenia prądem) i uszkodzenia plastikowych przewodów gazowych.
Roboty będą prowadzone w terenie uzbrojonym więc wykonawca przed przystąpieniem do robót zobowiązany jest do powiadomienia właściciela sieci o zamiarze prowadzenia robót. Wykonawca zobowiązany jest do odnalezienia wszystkich zasów podniesienia ich w uzgodnieniu z właścicielem.
Roboty nieuwzględnione w kosztorysie a zapisane w przedmiocie zamówienia wykonawca musi uwzględnić w ofercie.
W pracach należy uwzględnić wycinkę kolidujących zakrzaczeń i usuwanie korzeni.
Jeżeli w specyfikacji technicznej i przedmiarach, pojawią się ewentualne wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, to określają one minimalny standard jakości materiałów lub urządzeń przyjętych do wyceny.
Wykonawca przed złożeniem oferty zobowiązany jest do dokonania oględzin przedmiotu zamówienia.
3) Wymagania stawiane Wykonawcy:
a. Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia.
b. Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań umowy
c. Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem wykonawcy.
d. Określenie przez Wykonawcę telefonów kontaktowych i numerów fax. oraz innych ustaleń niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia.
e. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia.
4) Podwykonawcy.
W przypadku realizacji przez Wykonawcę przedmiotu zamówienia w powierzonej części przez podwykonawców - Wykonawca przyjmuje, że wszelkie zobowiązania oraz odpowiedzialność za nieprawidłowe lub wadliwe wykonanie przedmiotu zamówienia przez podwykonawcę - stanowi odpowiedzialność Wykonawcy.
Wykonawca jest zobowiązany wskazać w swojej ofercie część zamówienia, jaką zamierza powierzyć podwykonawcy.
Kody CPV: 452332206
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Data zakończenia: 30/06/2010
Informacja na temat wadium:
Zamawiający wymaga wniesienia wadium w kwocie 5.000 zł
Wadium może być wnoszone w jednej następujących form:
1) pieniądzu;
2) poręczeniach bankowych;
3) gwarancjach bankowych;
4) gwarancjach ubezpieczeniowych;
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 ust. 3 pkt 4 lit. b ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158 oraz z 2002 r. Nr 25, poz. 253, Nr 66, poz. 596 i Nr 216, poz. 1824).
Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na Rachunek Sum Depozytowych nr 79 8017 1012 0000 0648 2001 0005
Za skuteczne wniesione wadium w pieniądzu uważa się wpływ pieniędzy na rachunek Zamawiającego przed otwarciem ofert.
opis_war:
I. O udział w postępowaniu mogą ubiegać się wykonawcy, którzy:
1.1 Posiadający uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień,
1.2 Posiadający niezbędna wiedzę i doświadczenie oraz dysponujący potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia; lub którzy przedstawią pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia potencjału technicznego i osób zdolnych do wykonania zamówienia tj.
dysponują doświadczeniem zawodowym rozumianym jako zrealizowane w ciągu ostatnich 5 lat co najmniej dwóch podobnych zamówień. Za podobne zamówienia uznaje się przebudowę drogi z powierzchniowym utrwaleniem emulsją asfaltową o długości min. 500 mb lub powierzchni min. 1.500 m2 w jednym zadaniu.
dysponuje lub będzie dysponował wykonawca osobami które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia co najmniej 1 osobą posiadającą uprawnienia budowlane w specjalności drogowej(kierownika robót) udokumentują kwalifikacje zawodowe i aktualne członkostwo w izbie samorządu zawodowego.
Jeżeli uprawnienia uzyskanie po 1 stycznia 1995 r., tj. od dnia wejścia w życie ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo budowlane również Decyzję Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego o wpisaniu do Centralnego Rejestru. Zgodnie z art. 12 ust. 7 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane
1.3 znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia i w tym względzie:
posiadają ubezpieczenie potwierdzające, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie obejmującym zakres przedmiotu zamówienia na kwotę minimum 500.000,00 zł,
1.4 Nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia.
II. Z ubiegania się o zamówienia publicznego wyklucza się wykonawców, którzy:
1. nie spełniają warunków udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne z art. 22 Prawa zamówień publicznych opisanych w ppkt. 1.1 do 1.4.
2. podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 Prawa zamówień publicznych.
3. wykonywali bezpośrednio czynności związane z przygotowaniem prowadzonego postępowania, lub posługiwali się w celu sporządzenia oferty osobami uczestniczącymi w dokonywaniu tych czynności chyba, że udział tych wykonawców w postępowaniu nie utrudnia uczciwej konkurencji.
4. złożyli nieprawdziwe informacje mające wpływ na wynik prowadzonego postępowania.
5. nie złożyli oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu lub dokumentów potwierdzających spełnianie tych warunków z zastrzeżeniem art. 26 ust. 3 Prawa zamówień publicznych.
6. nie zgodzili się na przedłużenie okresu związania ofertą.
III. Zamawiający odrzuca ofertę jeżeli:
1. jest niezgodna z ustawą
2. jej treść nie odpowiada treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia, z zastrzeżeniem art. 87 ust. 2 pkt 3 Prawa zamówień publicznych
3. jej złożenie stanowi czyn nieuczciwej konkurencji w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji
4. zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia,
5. została złożona przez wykonawcę wykluczonego z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia
6. zawiera błędy w obliczeniu ceny,
7. wykonawca w terminie 3 dni od dnia doręczenia zawiadomienia nie zgodził się na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3 Prawa zamówień publicznych
8. jest nieważna na podstawie odrębnych przepisów,
IV. Ofertę wykonawcy wykluczonego uznaje się za odrzuconą
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu
Zamawiający dokona oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu na podstawie złożonych oświadczeń i dokumentów przez wykonawcę w niniejszym postępowaniu metodą warunku granicznego - spełnia-nie spełnia
inf_osw:
Oferta musi zawierać następujące dokumenty i oświadczenia:
1) Aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej - w formie kserokopii poświadczonej przez Wykonawcę za zgodność z oryginałem, (oryginał do wglądu w dniu podpisywania umowy), wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
2) Dokumenty potwierdzające posiadanie uprawnień -pełnomocnictw osób składających ofertę, o ile nie wynika to z przedstawionych dokumentów rejestrowych.
3) wykaz wykonanych robót wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed wszczęciem niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, odpowiadających swoim rodzajem i wartością robotom stanowiącym przedmiot zamówienia, z podaniem ich wartości oraz terminu realizacji oraz załączeniem dokumentów potwierdzających, że roboty te zostały wykonane z należytą starannością według wzoru ustalonego w załączniku nr 5,
4) wykaz osób, którymi dysponuje lub będzie dysponował wykonawca i które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności według wzoru ustalonego w załączniku nr 6 oraz pisemne zobowiązania innych podmiotów do udostępnienia osób zdolnych do wykonania zamówienia, jeżeli w wykazie tym wykonawca wskazał osoby, którymi będzie dysponował,
5) dokumenty stwierdzające, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień. Uprawnienia budowlane kierownika robót - udokumentują kwalifikacje zawodowe i aktualne członkostwo w izbie samorządu zawodowego. Jeżeli uprawnienia uzyskanie po 1 stycznia 1995 r., tj. od dnia wejścia w życie ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo budowlane również Decyzję Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego o wpisaniu do Centralnego Rejestru. Zgodnie z art. 12 ust. 7 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane
6) polisę lub inny dokument ubezpieczenia potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie obejmującym zakres przedmiotu zamówienia w formie kserokopii poświadczonej przez Wykonawcę za zgodność z oryginałem,
7) oświadczenie, że Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu, określone w art. 22 ustawy według wzoru ustalonego w załączniku nr 5 do niniejszego zapytania ofertowego
8) oświadczenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 24 ustawy według wzoru ustalonego w załączniku nr 4 do niniejszego zapytania ofertowego
9) Do oferty należy załączyć również:
1.1. wypełniony wzór formularza ofertowego wraz z załącznikami według wzorów ustalonego w załączniku nr 1,
1.2. Kosztorys ofertowy - ponieważ obowiązującym wynagrodzeniem jest wynagrodzenie ryczałtowe, kosztorys ofertowy jest jedynie dokumentem, który będzie wykorzystywany do obliczenie należnego wynagrodzenia wykonawcy w przypadku odstąpienia od umowy, jak również wynagrodzenia za ewentualne zabezpieczenie przerwanych robót. Kosztorys ofertowy nie będzie jednak podlegał ocenie na etapie oceny ofert.
A. Wykonawca zamieszkały poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej: A.1) Zamiast dokumentu, o którym mowa w pkt. 1), składa dokument lub dokumenty, wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że: 1) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
-Jeżeli w kraju pochodzenia osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów wskazanych w niniejszym pkt. A zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju pochodzenia osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania - wystawionych nie wcześniej niż w terminach określonych w niniejszym pkt. A.
B. Dokumenty wymagane w przypadku składania oferty wspólnej:
B.1 Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia, w takim przypadku dla ustanowionego pełnomocnika do oferty należy załączyć pełnomocnictwo do reprezentowania w postępowaniu lub do reprezentowania i zawarcia umowy.
B.2 Oferta winna zawierać: oświadczenia i dokumenty opisane w pkt. 1, 7 i 8 dla każdego partnera z osobna, pozostałe dokumenty składane są wspólnie.
C. Postanowienia dotyczące składanych dokumentów C.1 Wyżej wymienione dokumenty mogą być złożone w formie oryginałów lub kserokopii potwierdzonych za zgodność przez Wykonawcę lub osobę osoby uprawnione do podpisania oferty z dopiskiem za zgodność z oryginałem. C.2 Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski, poświadczonym przez wykonawcę
Kod trybu postepowania: PN
Kod kryterium cenowe: A
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.zabiawola.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Żabia Wola, ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola, pok. nr 4
Data składania wniosków, ofert: 13/11/2009
Godzina składania wniosków, ofert: 10:00
Miejsce składania:
Urząd Gminy Żabia Wola, ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola, pok. nr 5
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Podobne przetargi
200909 / 2009-11-06 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy Żabia Wola - Żabia Wola (mazowieckie)
CPV: 452332206 ()
DOSTAWA I ROZPLANTOWANIE GRUZU I TÅUCZNIA NA DROGACH O NAWIERZCHNI GRUNTOWEJ NA TERENIE GMINY Å»ABIA WOLA
222089 / 2010-08-17 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Powiatu w Szydłowcu - Szydłowiec (mazowieckie)
CPV: 452332206 ()
Zad I. Przebudowa drogi powiatowej Nr 3341W w m. Wysoka
Zad II. Przebudowa drogi powiatowej Nr 3341W Chustki - Pogroszyn.
Odc. Chustki-Zdziechów
Zad III. Przebudowa drogi powiatowej nr 4016W Szydłowiec-Zbijów.
Odc. w m. Sadek
167396 / 2014-05-19 - Administracja samorzÄ…dowa
Burmistrz Miasta MÅ‚awa - MÅ‚awa (mazowieckie)
CPV: 452332206 ()
Przebudowa ul. Kopernika na odcinku od ul. Żwirki do ul. PCK w Mławie
- oświetlenie przejść dla pieszych
39397 / 2014-02-26 - Administracja samorzÄ…dowa
Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 452332206 ()
Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 698 relacji Siedlce - Mordy - Åosice - gr. województwa na odcinku od km 38+093,50 do km 38+537,00 w miejscowoÅ›ci Åuzki, gmina Åosice, pow. Å‚osicki woj. mazowieckie
- nr postępowania 016/14
122518 / 2011-05-20 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Dróg Powiatowych w Kozienicach - Kozienice (mazowieckie)
CPV: 452332206 ()
Modernizacja drogi powiatowej nr 1702 W Wyborów-Basinów, odcinek Nowy Grabów-Lipinki o dł. 600mb
18788 / 2011-02-09 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Dróg Powiatowych w Kozienicach - Kozienice (mazowieckie)
CPV: 452332206 ()
Remont drogi powiatowej nr 1704W Magnuszew-Moniochy
A)odcinek I o dł. 1000mb, Magnuszew-Trzebień
B)odcinek II o dł. 500mb, Grabnowola-Moniochy
184068 / 2015-07-21 - Inny: państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
Nadleśnictwo Przysucha - Przysucha (mazowieckie)
CPV: 452332206 ()
Przebudowa drogi leśnej nr 46 na terenie Leśnictwa Borkowice - etap I
35784 / 2011-03-04 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Dróg Powiatowych w Kozienicach - Kozienice (mazowieckie)
CPV: 452332206 ()
Przebudowa drogi powiatowej 1712W Ryczywół-Brzóza
- odcinek w m. Ryczywół o dł. 512 m
145120 / 2010-05-26 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Żabia Wola - Żabia Wola (mazowieckie)
CPV: 452332206 ()
Przebudowa drogi relacji Kaleń Towarzystwo- Lisówek, ul. Wiśniowa, Gmina Żabia Wola na odcinku 1413,20m
438302 / 2013-10-28 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Zarząd Dróg - Płońsk (mazowieckie)
CPV: 452332206 ()
Przebudowa drogi powiatowej Nr 3044W Nowe Miasto - Kałęczyn
74740 / 2014-03-06 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Dróg Powiatowych w Kozienicach - Kozienice (mazowieckie)
CPV: 452332206 ()
Przebudowa drogi powiatowej 1723W Kozienice - Holendry Piotrkowskie
odcinek o dł. 1.280mb
300516 / 2009-09-01 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Dróg Powiatowych w Kozienicach - Kozienice (mazowieckie)
CPV: 452332206 ()
Przebudowa drogi powiatowej nr 1711W Ursynów-Aleksandrówka na odcinku Ursynów - Stanisławów -III etap o dł. 2346mb
57288 / 2010-03-03 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Dróg Powiatowych w Kozienicach - Kozienice (mazowieckie)
CPV: 452332206 ()
Zadanie M10/2010
Remont drogi powiatowej nr 1701W Grabów n/Pilicą -Augustów w m. Brzozówka. Zamówienie obejmuje odcinek długości 650mb, na terenie Gminy Grabów n/Pilicą.
406648 / 2009-11-25 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Żabia Wola - Żabia Wola (mazowieckie)
CPV: 452332206 ()
PRZEBUDOWA UL. STRAÅ»ACKIEJ W BARTOSZÓWCE, GMINA Å»ABIA WOLA, OD KOŃCA ISTNIEJÄ„CEJ NAWIERZCHNI ASFALTOWEJ DÅUGOÅšCI 920 M
155053 / 2010-06-16 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Powiatu w Szydłowcu - Szydłowiec (mazowieckie)
CPV: 452332206 ()
Zad I. Przebudowa drogi powiatowej Nr 3341W w m. Wysoka
Zad II. Przebudowa drogi powiatowej Nr 3341W Chustki - Pogroszyn.
Odc. Chustki-Zdziechów
Zad III. Przebudowa drogi powiatowej nr 4016W Szydłowiec-Zbijów.
Odc. w m. Sadek
199000 / 2014-06-12 - Administracja samorzÄ…dowa
Burmistrz Miasta MÅ‚awa - MÅ‚awa (mazowieckie)
CPV: 452332206 ()
Przebudowa ul. Kopernika na odcinku od ul. Żwirki do ul. PCK w Mławie - oświetlenie przejść dla pieszych
331460 / 2013-08-16 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Miasta Stołecznego Warszawy - Urząd Dzielnicy Wawer - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 452332206 ()
Budowa ulicy Panny Wodnej oraz skrzyżowania ulic: Trakt Lubelski, Panny Wodnej i Skalnicowej w Warszawie
410034 / 2009-11-27 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy Żabia Wola - Żabia Wola (mazowieckie)
CPV: 452332206 ()
DOSTAWA I ROZPLANTOWANIE GRUZU I TÅUCZNIA NA DROGACH O NAWIERZCHNI GRUNTOWEJ NA TERENIE GMINY Å»ABIA WOLA
257442 / 2014-08-01 - Administracja samorzÄ…dowa
UrzÄ…d Gminy Leoncin - Leoncin (mazowieckie)
CPV: 452332206 ()
Przebudowa drogi gminnej Nr 2402010 W Stare Polesie - Secyminek gmina Leoncin.
335512 / 2012-09-07 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Dróg Powiatowych w Kozienicach - Kozienice (mazowieckie)
CPV: 452332206 ()
Modernizacja drogi powiatowej 1702W Wyborów-Basinów, odcinek o dł. 325mb
80961 / 2014-04-14 - Administracja samorzÄ…dowa
Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 452332206 ()
Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 698 relacji Siedlce - Mordy - Åosice - gr. województwa na odcinku od km 38+093,50 do km 38+537,00 w miejscowoÅ›ci Åuzki, gmina Åosice, pow. Å‚osicki woj. mazowieckie - nr postÄ™powania 016/14