305366 / 2013-07-31 - Podmiot prawa publicznego / Mazowiecka Instytucja Gospodarki Budźetowej Mazovia (Warszawa)
Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie z dnia pod pozycją . Zobacz ogłoszenie / - .
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 305366
Data publikacji: 2013-07-31
Nazwa:
Mazowiecka Instytucja Gospodarki Budźetowej Mazovia
Ulica: ul. Antoniego Kocjana 3
Numer domu: 3
Miejscowość: Warszawa
Kod pocztowy: 01-473
Województwo / kraj: mazowieckie
Numer telefonu: 22 328 60 01
Numer faxu: 22 328 60 50
Regon: 14273269300000
Typ ogłoszenia: ZP-403
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Czy zamówienie było ogłoszone w BZP: Nie
Czy w BZP zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie: Nie
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Podmiot prawa publicznego
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Serwis i konserwacja urządzeń oraz instalacji w obiektach zlokalizowanych przy ul. Marszałkowskiej 82 w Warszawie w podziale na cztery części.
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
1.Nazwa i opis
Przedmiotem zamówienia jest serwis i konserwacja urządzeń instalacji w obiektach zlokalizowanych przy ul. Marszałkowskiej 82 w Warszawie w podziale na cztery części.
CZĘŚĆ ZAMÓWIENIA NR I Zakres prac serwisowo konserwacyjnych urządzeń i instalacji elektrycznej oraz elektroenergetycznej na terenie kompleksu w Warszawie przy ul. Marszałkowska 82.
OGÓLNE CZYNNOŚCI SERWISOWO KONSERWACYJNE
Poniższe zestawienia robót konserwacyjno-remontowych ma jedynie charakter informacyjny, nie stanowi zamkniętego katalogu robót elektryczno-energetycznych objętych niniejszym zamówieniem.
1.Utrzymanie powierzonych do konserwacji instalacji i urządzeń elektrycznych średnio i niskonapięciowych w pełnej sprawności technicznej i użytkowej.
2.Przeglądy i naprawy stacji transformatorowej nn.
3.Bezzwłoczne usuwanie zgłoszonych i stwierdzonych w czasie przeglądu usterek i uszkodzeń w urządzeniach i instalacjach elektrycznych średnio i niskonapięciowych
4.Przeprowadzanie bieżących i okresowych kontroli z wpisem do książki przeglądów:
1)raz na miesiąc sprawdzanie działania wyłączników różnicowoprądowych w częściach administracyjnych budynków,
2)raz na dwa miesiące sprawdzanie sprawności pozostałych zabezpieczeń instalacji elektrycznych.
5.Sprawdzanie i wymiana uszkodzonego lub zużytego osprzętu elektrycznego puszki, gniazda, włączniki, przyciski, oprawy oświetleniowe itp. instalacji średnio i niskonapięciowych.
6.Sprawdzanie i wymiana uszkodzonych lub zużytych elementów wyposażenia tablic i rozdzielni elektrycznych instalacji elektrycznych średnio i niskonapięciowych.
7.Sprawdzanie i wymiana uszkodzonych odcinków przewodów, kabli, rur, koryt, listew, instalacji elektrycznych średnio i niskonapięciowych.
8.Sprawdzanie i wymiana elementów instalacji odgromowej i połączeń wyrównawczych
9.Sprawdzanie stanu technicznej sprawności liczników energii elektrycznej oraz ich właściwego oplombowania.
10.Sprawdzanie stanu zabezpieczenia złączy i przyłączy do budynków i obiektów.
11.Każdorazowo po wymianie odcinka przewodów elektrycznych w instalacji, dokonywanie właściwych pomiarów instalacji wraz z protokołem pomiarowym.
12.Wykonywanie okresowych przewidzianych Prawem budowlanych kontroli i pomiarów instalacji elektrycznej i odgromowej oraz sporządzenie z tej czynności protokołów.
13.Powiadamianie Kierownika Działu Technicznego o wszelkich stwierdzonych nieprawidłowościach, stawianie wniosków o ewentualne wyłączenie eksploatacji części instalacji i urządzeń grożących awarią lub niebezpiecznych dla użytkownika.
14.Użyte do wykonania konserwacji , przeglądów , napraw materiały ,podzespoły i urządzenia których cena jednostkowa nie przekracza 100,00 zł brutto wg ceny zakupu są uwzględnione w wynagrodzeniu ryczałtowym. A użyte do wykonania konserwacji przeglądów ,napraw materiały ,podzespoły i urządzenia ,których cena jednostkowa przekracza 100zł brutto wg ceny zakupu rozliczane będą zgodnie z fakturami zakupu z uwzględnieniem kosztów zakupu wg średnich narzutów SEKOCENBUDU dla miasta Warszawy w danym okresie rozliczeniowym.
15.Uporządkowanie miejsca po wykonywanych pracach konserwacyjnych.
16.Prowadzenie dziennika konserwacji, w którym zapisywane są wszelkie czynności wykonywane w ramach serwisu i konserwacji urządzeń i instalacji wraz z obowiązkiem uzyskania potwierdzenia przez przedstawiciela Sądu lub Zamawiającego wykonania tej czynności.
17.Na terenie kompleksu sądowego w dni robocze będzie przebywał wykwalifikowany elektryk od godz. 8.00 do 16.00.
W dni robocze od godz. 16.00 do 8.00 oraz w dni świąteczne przystąpienie do usuwania awarii nastąpi w czasie do 3 godz. od zgłoszenia telefonicznego.
CZĘŚĆ ZAMÓWIENIA NR II Zakres prac serwisowo konserwacyjnych systemów niskoprądowych oraz systemów ochrony ppoż tj. hydrantów zaworów hydrantowych gaśnic i oznakowań pożarowych i ewakuacji w budynku na terenie kompleksu sądowego w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej 82.
OGÓLNE CZYNNOŚCI SERWISOWO-KONSERWACYJNE
1.Utrzymanie powierzonych do konserwacji instalacji i urządzeń niskonapięciowych w pełnej sprawności technicznej i użytkowej.
2.Przeglądy i naprawy systemów niskonapięciowych.
3.Bezzwłoczne usuwanie zgłoszonych i stwierdzonych w czasie przeglądu usterek i uszkodzeń w urządzeniach i instalacjach niskonapięciowych.
4.Sprawdzanie i wymiana uszkodzonego lub zużytego osprzętu systemów niskonapięciowych.
5.Sprawdzanie i wymiana uszkodzonych lub zużytych elementów wyposażenia systemów.
6.Sprawdzanie i wymiana uszkodzonych odcinków przewodów, kabli, rur, koryt, listew, systemów niskonapięciowych.
7.Sprawdzanie stanu zabezpieczenia złączy i przyłączy do budynków i obiektów.
8.Każdorazowo po wymianie odcinka przewodów systemu, dokonywanie właściwych pomiarów instalacji wraz z protokołem pomiarowym.
9.Powiadamianie Kierownika Działu Technicznego o wszelkich stwierdzonych nieprawidłowościach, stawianie wniosków o ewentualne wyłączenie z eksploatacji części instalacji i urządzeń grożących awarią lub niebezpiecznych dla użytkownika.
10.Użyte do wykonania konserwacji, przeglądów, napraw materiały, podzespoły i urządzenia których cena jednostkowa nie przekracza 100,00 zł brutto wg ceny zakupu są uwzględnione w wynagrodzeniu ryczałtowym. A użyte do wykonania konserwacji przeglądów, napraw, materiały, podzespoły i urządzenia, których cena jednostkowa przekracza 100zł brutto wg ceny zakupu rozliczane będą zgodnie z fakturami zakupu z uwzględnieniem kosztów zakupu wg średnich narzutów SEKOCENBUDU dla miasta Warszawy w danym okresie rozliczeniowym.
11.Uporządkowanie miejsca po wykonywanych pracach konserwacyjnych.
12.Prowadzenie dziennika konserwacji, w którym zapisywane są wszelkie czynności wykonywane w ramach serwisu i konserwacji urządzeń i instalacji wraz z obowiązkiem uzyskania potwierdzenia przez przedstawiciela Sądu lub Zamawiającego wykonania tej czynności.
13.Na terenie kompleksu sądowego w dni robocze będzie przebywał wykwalifikowany pracownik od godz. 8.00 do 16.00.
14.W dni robocze od godz. 16.00 do 8.00 oraz w dni świąteczne przystąpienie do usuwania awarii nastąpi w czasie do 3 godz. od zgłoszenia telefonicznego.
SERWIS I KONSERWACJA SYSTEMÓW NISKOPRĄDOWYCH, W TYM SYSTEMU:
PPOŻ., NAGŁAŚNIAJĄCEGO, ALARMU WŁAMANIA I NAPADU, MONITORINGU TELEWIZYJNEGO.
1.Systemy SKD, SWiN, CCTV
1.System, kontroli dostępu, włamania i napadu (SKD I SWiN): nadzór nad pracą serwera i zasilania awaryjnego, oraz test systemu. Programowanie kart dostępu i sporządzanie raportów wg potrzeb administracji. Sprawdzanie stanu akumulatorów w kontrolerach, test i czyszczenie czujek, czytników oraz sprawdzanie stanu połączeń kablowych.
2.System telewizji dozoru (CCTV): nadzór i test systemu, zasilania awaryjnego rejestratorów i kamer oraz programowanie i sporządzanie kopii, jeśli będzie konieczna( na płytach DVD). Czyszczenie obiektywów, kamer i rejestratorów oraz sprawdzanie stanu połączeń kablowych.
3.Izba Zatrzymań i CBŚ: system nagłaśniający, przywoławczy z cel, anty napadowy na trasie doprowadzania podsądnych test i usuwanie usterek.
4.Centrum monitoringu: nadzór i administracja z komputera administratora systemu (wykrywanie i usuwanie usterek programowych oraz zmiany w oprogramowaniu w zależności od potrzeb).
Instalacja sygnalizacji alarmu pożaru
Zgodnie z PN-E-08350-14 instalacja powinna być regularnie konserwowana (przeglądana) i poddawana obsłudze technicznej.
Należy opracować instrukcję kontroli (przeglądów) i obsługi technicznej. Celem tej instrukcji powinno być zapewnione zgodnego z przeznaczeniem funkcjonowania instalacji w normalnych warunkach eksploatacji.
Baterie akumulatorów powinny być wymienione w odstępach czasu nie przekraczających zaleceń producenta baterii. Należy dopilnować, aby po kontroli wszystkie urządzenia zostały przywrócone do stanu dozorowania.
Powinny być stosowane zasady konserwacji:
1)Obsługa codzienna
Użytkownik lub właściciel powinien zapewnić, aby w każdy dzień roboczy było sprawdzone
-czy każda CSP wskazuje stan dozorowania lub czy każde odchylenie od stanu dozorowania jest odnotowane w książce eksploatacji i czy we właściwy sposób został zawiadomiony konserwator,
-czy po każdym alarmie zarejestrowanym poprzedniego dnia podjęto odpowiednie działania,
-czy jeżeli była wyłączona, przeglądana lub miała wykasowaną sygnalizację, to została przywrócona do stanu dozorowania.
Każda zauważona nieprawidłowość powinna być odnotowana w książce eksploatacji i możliwie szybko usunięta.
1)Obsługa miesięczna
Użytkownik lub właściciel powinien zapewnić, aby co najmniej raz w miesiącu zagwarantowano wystarczający zapas papieru, tuszu lub taśmy dla każdej drukarki, przeprowadzono test wskaźników optycznych w centrali ( wg PN-EN 54-2:2002 p. 12.11), a każdy fakt niesprawności jakiegoś wskaźnika został odnotowany w książce eksploatacji.
Każda zauważona nieprawidłowość powinna być odnotowana w książce eksploatacji i możliwie szybko usunięta.
1)Obsługa kwartalna
Użytkownik lub właściciel powinien zapewnić, aby co najmniej raz na każde trzy miesiące osoba kompetentna:
-sprawdziła wszystkie zapisy w książce eksploatacji i podejmie niezbędne działania, aby doprowadzić do prawidłowej pracy instalacji
-spowodowała zadziałanie, co najmniej jednej czujki lub ręcznego ostrzegacza pożarowego w każdej strefie, w celu sprawdzenia czy CSP prawidłowo odbiera i wyświetla określone sygnały, emituje alarm akustyczny oraz uruchamia wszystkie inne urządzenia alarmowe i pomocnicze,
-sprawdziła zdatność CSP do uaktywnienia wszystkich trzymaczy i zwalniaczy drzwi,
-tam gdzie jest to możliwe, spowodowała zadziałanie każdego łącza do straży pożarnej lub do zdalnego centrum alarmowego,
-przeprowadziła wszystkie inne próby, określone przez instalatora, dostawcę lub producenta,
-dokonała rozpoznania, czy nastąpiły jakieś zmiany budowlane w budynku lub jego przeznaczeniu, które mogły mieć wpływ na poprawność rozmieszczenia czujek i ręcznych ostrzegaczy pożarowych oraz urządzeń alarmowych i jeżeli tak dokona oględzin.
Każda zauważona nieprawidłowość powinna być odnotowana w książce eksploatacji i możliwie szybko usunięta.
1)Obsługa roczna
Użytkownik lub właściciel powinien zapewnić, aby co najmniej raz w roku, specjalista:
-przeprowadził próby zalecane dla obsługi codziennej, miesięcznej i kwartalnej,
-sprawdził każdą czujkę na poprawność działania zgodnie z zaleceniami producenta
-sprawdził zdatność CSP do uaktywnienia wszystkich wyjść funkcji pomocniczych,
-sprawdził wzrokowo, czy wszystkie połączenia kablowe i aparatura są sprawne, nieuszkodzone i odpowiednio zabezpieczone,
-dokonał oględzin, w celu ustalenia czy nastąpiły jakieś zmiany budowlane w budynku lub jego przeznaczeniu, które mogły wpłynąć na poprawność rozmieszczenia czujek i ręcznych ostrzegaczy pożarowych oraz urządzeń alarmowych; sprawdził także, czy pod każdą czujką jest utrzymana wolna przestrzeń co najmniej 0,5 m we wszystkich kierunkach i czy wszystkie ręczne ostrzegacze pożarowe są dostępne i widoczne,
-sprawdził stan wszystkich baterii akumulatorów rezerwowych.
Każda zauważona nieprawidłowość powinna być odnotowana w książce eksploatacji i możliwie szybko usunięta.
2.Klapy dymowe
Przeglądy i konserwacje klap dymowych należy wykonywać (prowadzić) zgodnie z zaleceniami producenta, jednak nie rzadziej niż raz w roku. Przy przeglądzie i konserwacji należy szczególną uwagę zwrócić na:
-sprawdzenie parametrów technicznych klap,
-sprawdzenie zadziałania klap za pomocą każdego z przycisków sterujących (zamknięcie i otwarcie) i czujek dymowych,
-sprawdzenie czasu otwarcia klap,
-sprawdzenie kąta otwarcia klap.
PROCEDURY ALARMOWE DLA OBIEKTU CHRONIONEGO W SYSTEMIE MONITORINGU POŻAROWEGO
I.ALARM POŻAROWY I STOPNIA
1.Pożar wykryty przez czujkę powoduje sygnalizację alarmu pożarowego I stopnia przez centralę pożarowa. Alarm ten powinien być potwierdzony przez obsługę (ochronę) obiektu w ciągu czasu TI (30sek.). Przekroczenie tego czasu powoduje wywołanie alarmu II stopnia (transmitowanego do PSP).
2.Po potwierdzeniu powinien być dokonany zwiad w obiekcie oraz powrót do centrali w ciągu T2 (czas opóźnienia 1-5min.) w celu jego wykasowania. Przekroczenie tego czasu spowoduje wywołanie alarmu II stopnia.
3.Skrócenie czasu oczekiwania na alarm II stopnia T2 (czas opóźnienia), w przypadku rzeczywistego zagrożenia, można osiągnąć poprzez uruchomienie najbliższego ręcznego ostrzegacza pożarowego (ROP), który natychmiast wywołuje alarm II stopnia.
Jeżeli system monitoringu pożarowego podłączony jest do zaworu kontrolno alarmowego Stałego Urządzenia Gaśniczego, to każde zadziałania SUG spowoduje wysłanie alarmu II stopnia do Straży Pożarnej.
II.ALARM POŻAROWY II STOPNIA
1.Alarm dociera jednocześnie do STRAŻY POŻARNEJ oraz STACJI TECHNICZNEJ NOMA 2 (dwiema niezależnymi drogami tj. radiową i telefoniczną)
2.STRAŻ POŻARNA wyjeżdża do obiektu.
3.STRAŻ TECHNICZNA NOMA 2 natychmiast telefonuje do obiektu ustalając przyczynę alarmu.
4.W przypadku alarmu fałszywego STACJA TECHNICZNA powiadamia o tym STRAŻ POŻARNĄ.
III.ALARM TECHNICZNY (np. zanik napięcia w CSP, brak łączności telefonicznej, uszkodzenie CSO itp.)
1.Alarm techniczny dociera tylko do STACJI TECHNICZNEJ NOMA 2.
2.STACJA TECHNICZNA NOMA 2 natychmiast telefonuje do obiektu monitorowanego potwierdzając przyczynę alarmu.
3.Jeżeli uszkodzenie dotyczy urządzeń monitoringu pożarowego serwis techniczny NOMA2 bezzwłocznie podejmuje działanie.
IV.ALARM POŻAROWY II STOPNIA Z OBIEKTU CZASOWO ODŁĄCZONEGO
1.Alarm dociera tylko do STACJI TECHNICZNEJ NOMA 2.
2.STACJA TECHNICZNA NOMA 2 bezzwłocznie telefonuje do obiektu ustalając przyczynę alarmu.
a)W przypadku pożaru STACJA TECHNICZNA NOMA 2 natychmiast powiadamia STRAŻ POŻARNĄ.
b)W przypadku braku możliwości połączenia się z obiektem STACJA TECHNICZNA NOMA 2 natychmiast wysyła STRAŻ POŻARNĄ.
Uwaga:
-tylko sygnał alarmu II stopnia generowany z centralki sygnalizacji pożaru w monitorowanym obiekcie automatycznie przesyłany jest do STRAŻY POŻARNEJ.
-ochrona w obiekcie w kontaktach ze STACJĄ TECHNICZNĄ NOMA 2 musi podawać numer ID obiektu oraz nazwisko zgłaszającego.
ZAKRES PRAC SERWISYCH URZĄDZEŃ I KONSERWACJA INSTALACJI PPOŻ. ORAZ SPRZĘTU GAŚNICZEGO:
OGÓLNE CZYNNOŚCI SERWISOWO KONSERWACYJNE
Poniższe zasady mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią zamkniętego katalogu czynności serwisowych i konserwacyjnych objętych niniejszym zamówieniem
1.UTRZYMANIE URZADZEŃ I INSTALACJI W SPRAWNOSCI W SZCZEGÓLNOŚCI:
1)Usuwanie przecieków miejscowych na rurociągach i instalacjach z ewentualna wymiana uszczelek, łączników i zaworów
2)Naprawa awaryjnych pęknięć instalacji max 5 razy w roku w odniesieniu do jednej awarii pionu i poziomu z ewentualna wymiana rur:
- piony do jednego piono pietra,
- poziomy 5 mb.
2.CZYNNOSCI EKSPOATACYJNE WYKONYWANE W RAMACH KONSERWACJI:
1)Bieżąca obsługa i konserwacja sprzętu, urządzeń i instalacji
2)Uzupełnianie lub wymiana uszkodzonych lub skoordynowanych elementów mocujących instalacje
3)Wykonywanie regulacji instalacji
4)Demontaż i montaż elementów osłaniających instalację oraz urządzeń celem wykonania napraw lub wymiany instalacji (do 5 mb na jeden miesiąc),
5)Oględziny zewnętrzne hydrantu,
6)Coroczny przegląd i konserwacja hydrantów oraz sporządzenie protokołów z pomiarów i oględzin,
7)przegląd i legalizacja sprzętu ppoż. gaśnice i hydranty .
3.CZĘSTOTLIWOŚC WYKONYWANYCH CZYNNOSCI:
Wszystkie wyżej wymienione czynności będą wykonywane jako bieżąca miesięczna konserwacja polegająca na utrzymaniu stałej sprawności technicznej instalacji oraz na usuwaniu na wezwania telefoniczne drobnych awarii niesprawności instalacji i urządzeń.
W przypadku zaistnienia awarii, Wykonawca zobowiązuje się do:
-niezwłocznego przybycia na miejsce awarii i jej zabezpieczenia przed dalszym zniszczeniem lub uszkodzeniem budynku,
-przystąpienia do usunięcia awarii wchodzących w zakres czynności konserwacyjnych w ciągu 6 godzin od chwili stwierdzenia przyczyn jej powstania,
Zgłoszenia awarii mogą dokonywać w godzinach od 8.00 do 16.00 pracownicy Zamawiającego, w pozostałych godzinach wskazany przez Zamawiającego jego przedstawiciel.
Przed przystąpieniem do usunięcia skutków awarii należy zakres prac każdorazowo ustalić z przedstawicielem Zamawiającego.
Awarie przekraczające zakres czynności wyszczególnionych w przedmiotowym załączniku Zamawiający będzie zlecał na podstawie odrębnych zleceń.
Przystąpienie do usuwania awarii nastąpi w czasie do 3 godz. od zgłoszenia telefonicznego.
Użyte do wykonania konserwacji , przeglądów , napraw materiały ,podzespoły i urządzenia których cena jednostkowa nie przekracza 100,00 zł brutto wg ceny zakupu są uwzględnione w wynagrodzeniu ryczałtowym. A użyte do wykonania konserwacji przeglądów ,napraw materiały ,podzespoły i urządzenia ,których cena jednostkowa przekracza 100zł brutto wg ceny zakupu rozliczane będą zgodnie z fakturami zakupu z uwzględnieniem kosztów zakupu wg średnich narzutów SEKOCENBUDU dla miasta Warszawy w danym okresie rozliczeniowym.
Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dziennika konserwacji, w którym zapisywane są wszelkie czynności wykonywane w ramach serwisu i konserwacji urządzeń i instalacji wraz z obowiązkiem uzyskania potwierdzenia przez przedstawiciela Sądu lub Zamawiającego wykonania tej czynności.
CZĘŚĆ ZAMÓWIENIA NR III Zakres prac serwisowo konserwacyjnych związanych z przeglądami technicznymi i naprawami awaryjnymi instalacji wentylacji klimatyzacyjnej oraz urządzeń klimatyzacji w budynku sądu w warszawie przy ul. marszałkowskiej 82.
Poniższe zasady mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią zamkniętego katalogu czynności serwisowych i konserwacyjnych objętych niniejszym zamówieniem.
Czynności serwisowo-konserwacyjne należy wykonywać zgodnie z wytycznymi producenta urządzeń i systemów, warunkami techniczno-eksploatacyjnymi, przepisami Prawa budowlanego, itp.
I.Instalacja wentylacji:
1.Zakres konserwacji obejmuje prowadzenie czynności eksploatacyjnych i konserwacyjnych urządzeń klimatyzacyjnych, wentylacyjnych.
2.Prowadzenie prac konserwacyjnych odbywać się będzie w trybie comiesięcznych przeglądów i obejmować będzie w szczególności:
a) ogólne sprawdzanie stanu instalacji i urządzeń,
b)kontrolę stanu zanieczyszczeń filtrów (czyszczenie filtrów dokonywane będzie, co najmniej raz w miesiącu) i ewentualna ich wymiana,
c)czyszczenie kratek nawiewnych i wyciągowych,
d)kontrolę stanu napędu wentylatorów, regulacji pasków klinowych,
e)kontrolę stanu zamocowań urządzeń, dokręcanie śrub mocujących,
f)kontrolę stanu automatyki oraz instalacji zasilająco sterowniczej,
g)kontrolę działania siłowników przepustnic powietrza,
II.Instalacja klimatyzacji:
1.Zakres konserwacji obejmuje w szczególności:
a) sprawdzenie elementów konstrukcyjnych i mocujących urządzeń,
b)sprawdzenie elementów amortyzacyjnych,
c)czyszczenie filtrów powietrza,
d)sprawdzanie instalacji odpływu skroplin
2.Obieg freonu:
a) sprawdzanie szczelności układu obiegu freonu, uzupełnienie freonu,
b)sprawdzanie ciśnień układu,
c)sprawdzanie układu pod kątem prawidłowości chłodzenia i uzyskania właściwych temperatur.
3.Obieg ciepła technologicznego:
a)sprawdzanie szczelności układu obiegu czynnika grzejnego,
b)sprawdzanie prawidłowości działania armatury (zawory obsługiwane ręcznie należy poddać jeden raz w miesiącu czynności zamknij otwórz,
c)sprawdzanie elementów przeciwzamrożeniowych,
d)kontrola ciśnień i temperatur.
4.Instalacje elektryczne wchodzące w skład urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych:
a) sprawdzenie zabezpieczeń,
b)sprawdzenie przewodów elektrycznych i ich połączeń,
c)sprawdzenie styków sprężarek,
d)sprawdzenie zabezpieczeń termicznych silników,
e)sprawdzenie styku przekaźników,
f)sprawdzenie układu sterowania i blokady,
g)sprawdzenie termostatu.
II.Zestawienie urządzeń wentylacyjno klimatyzacyjnych zgodnie z wykazem stanowiącym załącznik do niniejszego załącznika.
W zakres obowiązków Wykonawcy wchodzą także następujące czynności
1.wykonywanie zgodnie z Prawem budowlanym okresowych przeglądów przewodów wentylacyjnych i kominiarskich.
2.prowadzenia Książki pracy konserwatora
3.uczestniczenia w odbiorach prac konserwacyjnych i kontrolach realizacji czynności konserwacyjnych,
4.używać do konserwacji wyłącznie materiałów i urządzeń atestowanych dopuszczonych do stosowania w budownictwie,
5.wykonywania wszelkich prac zgodnie z przepisami BHP, PN oraz zasadami sztuki budowlanej oraz dokumentacją techniczno ruchową urządzeń,
6.współpraca z Zamawiającym w zakresie przeprowadzania terminowych przeglądów serwisowych przez uprawnione służby,
7.Użyte do wykonania konserwacji , przeglądów , napraw materiały ,podzespoły i urządzenia których cena jednostkowa nie przekracza 100,00 zł brutto wg ceny zakupu są uwzględnione w wynagrodzeniu ryczałtowym. A użyte do wykonania konserwacji przeglądów ,napraw materiały ,podzespoły i urządzenia ,których cena jednostkowa przekracza 100zł brutto wg ceny zakupu rozliczane będą zgodnie z fakturami zakupu z uwzględnieniem kosztów zakupu wg średnich narzutów SEKOCENBUDU dla miasta Warszawy w danym okresie rozliczeniowym.
8.Uporządkowanie miejsca po wykonywanych pracach konserwacyjnych,
9.Na terenie kompleksu sądowego w dni robocze będzie przebywał wykwalifikowany pracownik od godz. 8.00 do 16.00.
10.Ocena zgłoszonych uwag i awariach w godzinach pracy od 8.00 do 16.00 nastąpi bez zbędnej zwłoki a przystąpienie do ich usuwania nastąpi w czasie do 3 godz. od zgłoszenia telefonicznego.
11.W dni robocze od godz. 16.00 do 8.00 oraz w dni świąteczne przystąpienie do usuwania awarii nastąpi w czasie do 3 godz. od zgłoszenia telefonicznego.
CZĘŚĆ ZAMÓWIENIA NR IV Zakres prac serwisowo konserwacyjnych instalacji i sieci sanitarnych c. o. i c. c. w na terenie obiektu zlokalizowanego w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej 82.
Poniższe zasady mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią zamkniętego katalogu czynności serwisowych i konserwacyjnych objętych niniejszym zamówieniem.
Czynności serwisowo-konserwacyjne należy wykonywać zgodnie z wytycznymi producenta urządzeń i systemów, warunkami techniczno-eksploatacyjnymi, przepisami Prawa budowlanego, itp.
SERWIS INSTALACJI I SIECI SANITARNYCH, W TYM INSTALACJE: WODOCIĄGOWO KANALIZACYJNE, DESZCZOWE, C.O. C.C.W.
I.INSTALACJA C.O. C.C.W.
1.UTRZYMANIE INSTALACJI W CIĄGŁEJ SPRAWNOŚCI W SZCZEGÓLNOŚCI:
1.Usuwanie przecieków miejscowych na rurociągach, grzejnikach, urządzeniach i osprzęcie z ewentualną wymianą: uszczelek śrubunków zaworów odpowietrzników miejscowych
2.Naprawy awaryjne rurociągów instalacji c.o. max. 5 razy w roku w odniesieniu do jednej instalacji piony, poziomy, gałązki, grzejników, urządzeń z ewentualną wymiana rur:
- piony do jednego piono piętra
- poziomy do 5 mb.
3.Uzupełnione wody w instalacji odpowietrzenie i jej uruchamianie.
2.LIKWIDACJA NIEDOGRZEWAŃ:
1.Usuwanie niedogrzewań lokalnych powstałych na skutek niedrożności zaworu i gałązki z ewentualną jej wymianą
2.Likwidacja lokalnych niedrożności instalacji poziom, pion
3.Likwidacja zapowietrzeń instalacji ewentualna wymiana lub montaż odpowietrzników miejscowych
4.Usuwanie niedogrzewań budynku poprzez ustalenie właściwego ciśnienia dyspozycyjnego
5.Korekta regulacji zaworów termostatycznych lub wymiana kryz od kilku sztuk
6.Uzupełnienie wody w instalacji odpowietrzenie
7.Udrożnienie instalacji poziomy, piony
- piony do jednego piono pietra
- poziomy do 3mb
8.Płukanie poszczególnych grzejników wodą
9.naprawa pojedynczych grzejników lub ich wymiana
10.Odmrażanie instalacji w pomieszczeniach ogólnych.
3.CZYNNOŚCI ZABEZPIECZAJĄCE WYKONYWANE W RAMACH KONSERWACJI:
1.Konserwacja urządzeń i elementów zabezpieczających instalacje c.o.
2.Uzupełnianie lub wymiana uszkodzonych lub skoordynowanych elementów mocujących instalację
3.Uzupełnienie izolacji termicznej zdemontowanej lub uszkodzonej podczas wykonywania robót konserwacyjnych
4.Uzupełnienie miejscowe uszkodzonej podczas wykonywanie robót konserwacyjnych powłoki antykorozyjnej rurociągów i urządzeń
4.CZESTOTLIWOSC WYKONYWANYCH CZYNNOŚCI:
Wszystkie wyżej wymienione czynności będą wykonywane jako bieżąca miesięczna konserwacja polegająca na utrzymaniu stałej sprawności technicznej instalacji c.o. oraz na usuwaniu na wezwanie telefoniczne drobnych awarii niesprawność instalacji.
III.INSTALACJA WODNO KANALIZACYJNA
1.UTRZYMANIE INSTALACJI WOD KAN W SPRAWNOSCI W SZCZEGÓLNOŚCI:
1)Usuwanie przecieków miejscowych na rurociągach z ewentualna wymiana uszczelek, łączników i zaworów
2)Naprawa awaryjnych pęknięć rurociągów instalacji max 5 razy w roku w odniesieniu do jednej awarii pionu i poziomu z ewentualna wymiana rur
- piony do jednego piono pietra,
- poziomy 5 mb.
3)Czyszczenie podejść odpływowych, wypustów ściekowych, syfonów, studzienek kanalizacyjnych i rewizji w pomieszczeniach ogólnodostępnych.
2.CZYNNOSCI EKSPOATACYJNE WYKONYWANE W RAMACH KONSERWACJI
1)Konserwacja urządzeń i elementów zabezpieczających instalacje
2)Uzupełnianie lub wymiana uszkodzonych lub skoordynowanych elementów mocujących instalacje
3)Uzupełnianie izolacji termicznej zdemontowanej lub uszkodzonej podczas wykonywania robót konserwacyjnych;
4)Wykonywanie regulacji instalacji
5)Spuszczanie na okres zimowy wody z hydrantów ogrodowych.
6)Demontaż i montaż elementów osłaniających instalację oraz urządzeń sanitarnych celem wykonania napraw lub wymiany instalacji,
7)Bieżąca obsługa i wykonywanie napraw zaworów burzowych,
8)Wykucie i zamurowanie przebić i rozkuć w ścianach i stropach w celu wykonania bieżących napraw,
9)Przepychanie wypustów ściekowych studzienek podwórzowych i rur deszczowych bez zastosowania sprzętu mechanicznego i wykonania robót ziemnych.
10)Uzupełnienie lub wymiana kratek ściekowych w pomieszczeniach, rewizji pionów kanalizacyjnych.
3. CZĘSTOTLIWOŚC WYKONYWANYCH CZYNNOSCI:
Wszystkie wyżej wymienione czynności będą wykonywane jako bieżąca miesięczna konserwacja polegająca na utrzymaniu stałej sprawności technicznej instalacji oraz na usuwaniu na wezwania telefoniczne drobnych awarii niesprawności instalacji.
UWAGA
Zakres konserwacji instalacji ziemnej wody, ciepłej wody dotyczy instalacji we wszystkich pomieszczeniach.
W przypadku zaistnienia awarii, Wykonawca zobowiązuje się do:
-niezwłocznego przybycia na miejsce awarii i jej zabezpieczenia przed dalszym zniszczeniem lub uszkodzeniem budynku,
-przystąpienia do usunięcia awarii wchodzących w zakres czynności konserwacyjnych w ciągu 3 godzin od chwili stwierdzenia przyczyn jej powstania,
Zgłoszenia awarii mogą dokonywać w godzinach od 8.00 do 16.00 pracownicy Zamawiającego, w pozostałych godzinach wskazany przez Zamawiającego jego przedstawiciel.
Przed przystąpieniem do usunięcia skutków awarii należy zakres prac każdorazowo ustalić z przedstawicielem Zamawiającego.
Awarie przekraczające zakres czynności wyszczególnionych w przedmiotowym załączniku Zamawiający będzie zlecał na podstawie odrębnych zleceń.
Na terenie kompleksu sądowego w dni robocze będzie przebywał wykwalifikowany konserwator od godz. 8.00 do 16.00.
W dni robocze od godz. 16.00 do 8.00 oraz dni świąteczne przystąpienie do usuwania awarii nastąpi w czasie do 3 godz. od zgłoszenia telefonicznego.
Użyte do wykonania konserwacji , przeglądów , napraw materiały ,podzespoły i urządzenia których cena jednostkowa nie przekracza 100,00 zł brutto wg ceny zakupu są uwzględnione w wynagrodzeniu ryczałtowym. A użyte do wykonania konserwacji przeglądów ,napraw materiały ,podzespoły i urządzenia ,których cena jednostkowa przekracza 100zł brutto wg ceny zakupu rozliczane będą zgodnie z fakturami zakupu z uwzględnieniem kosztów zakupu wg średnich narzutów SEKOCENBUDU dla miasta Warszawy w danym okresie rozliczeniowym.
Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dziennika konserwacji, w którym zapisywane są wszelkie czynności wykonywane w ramach serwisu i konserwacji urządzeń i instalacji wraz z obowiązkiem uzyskania potwierdzenia przez przedstawiciela Zamawiającego.
2.Zamawiający nie przewiduje składania ofert wariantowych.
3.Zamawiający dopuszcza składania ofert częściowych.
4.Zamawiający dopuszcza powierzenie części zamówienia podwykonawcom. W takim przypadku Wykonawca na podstawie art. 36 ust. 4 Pzp ma obowiązek wskazać w ofercie (Formularz oferty Załącznik Nr 1 do SIWZ) części zamówienia, które zamierza powierzyć podwykonawcom. Brak takiego wskazania oznacza, że Wykonawca nie będzie korzystał z podwykonawstwa przy realizacji zamówienia.
Kody CPV:
502321001 (Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
507110002 (Usługi w zakresie naprawi konserwacji elektrycznych instalacji budynkowych)
Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
503400000 (Usługi w zakresie naprawi konserwacji urządzeń audiowizualnych i optycznych)
Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
503420004 (Usługi w zakresie naprawi konserwacji urządzeń audio)
Kod CPV piątej częsci zamówienia:
504132005 (Usługi w zakresie naprawi konserwacji sprzętu gaśniczego)
Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
507120009 (Usługi w zakresie naprawi konserwacji mechanicznych instalacji budynkowych)
Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
507300001 (Usługi w zakresie naprawi konserwacji układów chłodzących)
Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
507200008 (Usługi w zakresie naprawi konserwacji centralnego ogrzewania)
Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia:
507000002 (Usługi w zakresie naprawi konserwacji instalacji budynkowych)
Kod trybu postepowania: ZC
Czy zamówienie dotyczy programu UE: Nie
Nazwa wykonawcy:
Firma Energetyczno - Budowlana ELMOR Roman Sobczyński
Adres pocztowy wykonawcy: ul. Bartycka 175 paw E
Miejscowość: Warszawa
Kod pocztowy: 00-716
ID województwa: 6
Województwo / kraj: mazowieckie
Nazwa:
Zakres prac serwisowo - konserwacyjnych urządzeń i instalacji elektrycznej oraz elektroenergetycznej na terenie kompleksu w Warszawie przy ul. Marszałkowska 82.
Nr częsci: 1
Data udzielenie zamówienia: 30/07/2013
Liczba ofert: 2
Liczba odrzuconych ofert: 0
Szacunkowa wartość zamówienia: 70000,00
Cena wybranej oferty: 84132,00
Cena minimalna: 84132,00
Cena maksymalna: 84870,00
Kod waluty: 1
Waluta (PLN): PLN
Nazwa wykonawcy: M
Adres pocztowy wykonawcy: ul. Łąkowa 39
Miejscowość: Milanówek
Kod pocztowy: 05-822
ID województwa: 6
Województwo / kraj: mazowieckie
Nazwa:
Zakres prac serwisowo - konserwacyjnych systemów niskoprądowych oraz systemów ochrony ppoż tj. hydrantów zaworów hydrantowych gaśnic i oznakowań pożarowych i ewakuacji w budynku na terenie kompleksu sądowego w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej 82.
Nr częsci: 2
Data udzielenie zamówienia: 30/07/2013
Liczba ofert: 4
Liczba odrzuconych ofert: 1
Szacunkowa wartość zamówienia: 146000,00
Cena wybranej oferty: 165312,00
Cena minimalna: 165312,00
Cena maksymalna: 177120,00
Kod waluty: 1
Waluta (PLN): PLN
Nazwa wykonawcy: KLIMLECH Jerzy Lech Hipolitów
Adres pocztowy wykonawcy: ul. Hipolitowska 43
Miejscowość: Halinów
Kod pocztowy: 05-074
ID województwa: 6
Województwo / kraj: mazowieckie
Nazwa:
Zakres prac serwisowo - konserwacyjnych związanych z przeglądami technicznymi i naprawami awaryjnymi instalacji wentylacji klimatyzacyjnej oraz urządzeń klimatyzacji w budynku sądu w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej 82.
Nr częsci: 3
Data udzielenie zamówienia: 30/07/2013
Liczba ofert: 3
Liczba odrzuconych ofert: 0
Szacunkowa wartość zamówienia: 183000,00
Cena wybranej oferty: 180072,00
Cena minimalna: 180072,00
Cena maksymalna: 206640,00
Kod waluty: 1
Waluta (PLN): PLN
Nazwa wykonawcy: KLIMLECH Jerzy Lech Hipolitów
Adres pocztowy wykonawcy: ul. Hipolitowska 43
Miejscowość: Halinów
Kod pocztowy: 05-074
ID województwa: 6
Województwo / kraj: mazowieckie
Nazwa:
Zakres prac serwisowo - konserwacyjnych instalacji i sieci sanitarnych c. o. i c. c. w na terenie obiektu zlokalizowanego w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej 82.
Nr częsci: 4
Data udzielenie zamówienia: 30/07/2013
Liczba ofert: 3
Liczba odrzuconych ofert: 0
Szacunkowa wartość zamówienia: 75000,00
Cena wybranej oferty: 87084,00
Cena minimalna: 87084,00
Cena maksymalna: 95940,00
Kod waluty: 1
Waluta (PLN): PLN
zal_pprawna_hid: a
Postępowanie prowadzone jest w trybie zapytanie o cenę na podstawie art.: art. 70
Uzasadnienia wyboru trybu:
Postępowanie prowadzone jest w trybie zapytania o cenę na podstawie art. 69 - 73 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo Zamówień Publicznych .Przedmiotem zamówienia są usługi powszechnie dostępne o ustalonych standardach jakościowych a wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie artykułu 11 ust. 8.
Podobne przetargi
239247 / 2009-12-10 - Administracja samorzÄ…dowa
Prezydent Miasta Siedlce - Siedlce (mazowieckie)
CPV: 502321001 (Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego)
Konserwacja oświetlenia drogowego na obszarze miasta Siedlce administrowanym przez Zamawiającego
273847 / 2012-12-31 - Administracja samorzÄ…dowa
Miasto Mińsk Mazowiecki - Mińsk Mazowiecki (mazowieckie)
CPV: 502321001 (Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego)
Konserwacja i remonty urządzeń elektroenergetycznych, oświetlenia drogowego oraz oświetlenia obiektów publicznych w Mińsku Mazowieckim.
169887 / 2015-11-19 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Opinogóra Górna - Opinogóra Górna (mazowieckie)
CPV: 502321001 (Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego)
Świadczenie usługi oświetlenia na terenie Gminy Opinogóra Górna
337051 / 2011-12-19 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina WiÄ…zowna - WiÄ…zowna (mazowieckie)
CPV: 502321001 (Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego)
Konserwacja oświetlenia ulicznego na terenie gminy Wiązowna
1812 / 2012-01-02 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Kobyłka - Kobyłka (mazowieckie)
CPV: 502321001 (Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego)
Sprawowanie konserwacji oświetlenia ulicznego na terenie miasta Kobyłka
152558 / 2014-05-07 - Administracja samorzÄ…dowa
UrzÄ…d Gminy Wiskitki - Wiskitki (mazowieckie)
CPV: 502321001 (Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego)
Konserwacja oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Wiskitki.
94478 / 2011-04-28 - Administracja samorzÄ…dowa
Burmistrz Miasta i Gminy Ożarów Mazowiecki - Ożarów Mazowiecki (mazowieckie)
CPV: 502321001 (Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego)
Konserwacja oświetlenia ulicznego i drobne prace elektryczne na terenie Miasta i Gminy Ożarów Mazowiecki w latach 2011-2014
381554 / 2010-11-24 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Nowy Dwór Mazowiecki - Nowy Dwór Mazowiecki (mazowieckie)
CPV: 502321001 (Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego)
Konserwacja oświetlenia ulicznego w Nowym Dworze Mazowieckim
263055 / 2013-12-05 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Zatory - Zatory (mazowieckie)
CPV: 502321001 (Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego)
Konserwacja oświetlenia ulicznego na terenie gminy Zatory
283707 / 2013-12-31 - Administracja samorzÄ…dowa
Miasto Siedlce - Siedlce (mazowieckie)
CPV: 502321001 (Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego)
Konserwacja oświetlenia drogowego na obszarze miasta Siedlce administrowanym przez Zamawiającego.
338199 / 2010-11-26 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Halinów reprezentowana przez Burmistrza Halinowa - Halinów (mazowieckie)
CPV: 502321001 (Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego)
Konserwacja oświetlenia ulicznego na obszarze administracyjnym gminy Halinów
w skali 12 miesięcy - rok 2011
9360 / 2014-01-09 - Administracja samorzÄ…dowa
Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki - Mińsk Mazowiecki (mazowieckie)
CPV: 502321001 (Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego)
KONSERWACJA OŚWIETLENIA ULICZNEGO NA TERENIE GMINY MIŃSK MAZOWIECKI W ROKU 2014
66265 / 2011-02-25 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy Celestynów - Celestynów (mazowieckie)
CPV: 502321001 (Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego)
Na wykonywanie konserwacji oświetlenia ulicznego (drogowego) na terenie Gminy Celestynów
395490 / 2011-11-24 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Jaktorów - Jaktorów (mazowieckie)
CPV: 502321001 (Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego)
Dowożenie dzieci niepełnosprawnych do szkół w dni nauki szkolnej w roku 2012
430192 / 2011-12-16 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasto Sochaczew - Sochaczew (mazowieckie)
CPV: 502321001 (Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego)
Remont i konserwację oświetlenia ulicznego na terenie miasta Sochaczew w roku 2012
19958 / 2012-01-20 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Miasta Sulejówek - Sulejówek (mazowieckie)
CPV: 502321001 (Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego)
Konserwacja urządzeń oświetlenia ulicznego, oświetlenia parkowego oraz oświetlenia Miejsc Pamięci Narodowej na terenie miasta Sulejówek, łączna ilość opraw oświetleniowych 3471 szt. wraz z materiałami.
124206 / 2012-04-19 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasta Gostynina - Gostynin (mazowieckie)
CPV: 502321001 (Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego)
Konserwacja oświetlenia ulicznego na terenie miasta Gostynina
280329 / 2013-12-23 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasto Płońsk reprezentowana przez Burmistrza Miasta Płońsk - Płońsk (mazowieckie)
CPV: 502321001 (Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego)
Usługa oświetleniowa (konserwacja i eksploatacja oświetlenia ulicznego).
83405 / 2014-04-16 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Åomianki - Åomianki (mazowieckie)
CPV: 502321001 (Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego)
Konserwacja oÅ›wietlenia ulicznego na terenie Gminy Åomianki w latach 2014-2016
261329 / 2013-12-04 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Potworów - Potworów (mazowieckie)
CPV: 502321001 (Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego)
Konserwacja urządzeń oświetlenia drogowego na terenie gminy Potworów
12046 / 2011-01-25 - Inny: Osoba prawna,o krórej mowa w art.3 ust.1 pkt.3 ustawy z dnia 29 stycznia2004-PZP.
Żyrardowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o - Żyrardów (mazowieckie)
CPV: 502321001 (Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego)
Wywóz nieczystości stałych z budynków należących do ,,Żyrardowskiego TBS Sp. z o.o.
26674 / 2015-02-05 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Otwock - Otwock (mazowieckie)
CPV: 502321001 (Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego)
Konserwacja oświetlenia ulicznego na terenie Miasta Otwocka.
75911 / 2011-03-08 - Administracja samorzÄ…dowa
Miasto Garwolin - Garwolin (mazowieckie)
CPV: 502321001 (Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego)
wykonanie konserwacji oświetlenia ulicznego na terenie miasta Garwolin
410586 / 2009-11-27 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Siedlce - Siedlce (mazowieckie)
CPV: 502321001 (Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego)
Konserwacja oświetlenia drogowego na obszarze administracyjnym Gminy Siedlce w latach 2010 i 2011
1041 / 2012-01-02 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Terenów Publicznych - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 502321001 (Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego)
Konserwacja iluminacji pomników oraz obiektów architektonicznych i innych w Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy, będących w gestii Zarządu Terenów Publicznych.
147094 / 2014-04-30 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Radzymin - Radzymin (mazowieckie)
CPV: 502321001 (Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego)
Bieżąca konserwacja oświetlenia ulicznego i parkowego na terenie Gminy Radzymin.
10639 / 2014-01-16 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Warka - Warka (mazowieckie)
CPV: 502321001 (Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego)
Konserwacja oświetlenia ulicznego na terenie miasta i gminy Warka w 2014 roku
20285 / 2016-02-29 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Pułtusk - Pułtusk (mazowieckie)
CPV: 502321001 (Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego)
Konserwacja oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Pułtusk
228629 / 2009-12-02 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Raszyn - Raszyn (mazowieckie)
CPV: 502321001 (Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego)
Konserwacja urządzeń oświetlenia ulic w Gminie Raszyn, remont istniejących urządzeń, odtwarzanie zniszczonych w kolizjach i zdarzeniach losowych elementów oświetlenia