Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

191451 / 2009-10-29 - Administracja samorządowa / Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy (Warszawa)

Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej : doposażenia w instalację centralnego ogrzewania, doposażenia w instalację centralnej ciepłej wody, wymiany instalacji zimnej wody, wymiany instalacji kanalizacji w budynkach gminnych administrowanych przez Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów, położonych przy ul. Zakrzewskiej 6, Zakrzewskiej 12, na terenie DOM Polkowska , w Warszawie.

Opis zamówienia

1. Opis przedmiotu zamówienia:
1.1. Przedmiot zamówienia składa się z 2 części i obejmuje wykonanie 2 odrębnych dokumentacji projektowo - kosztorysowych dla części od nr 1 do nr 2. Dokumentacje projektowo-kosztorysowe i projektowe należy wykonać dla następujących budynków położonych w Warszawie w Dzielnicy Mokotów:
1.1.1. część I - ul. Zakrzewska 6 : dokumentacja projektowo - kosztorysowa w branży sanitarnej na doposażenie budynku w instalację centralnej ciepłej wody, centralnego ogrzewania oraz na wymianie instancji zimnej wody i kanalizacji w budynkach mieszkalnych przy ul. Zakrzewskiej 6 w Warszawie

1.1.1.1. budynek jest administrowany przez ZGN Mokotów i znajduje się na terenie
DOM Polkowska ul. Polkowska 7,

1.1.2. część II - ul. Zakrzewska 12 : dokumentacja projektowo - kosztorysowa w branży sanitarnej na doposażenie budynku w instalację centralnej ciepłej wody, centralnego ogrzewania oraz na wymianie instancji zimnej wody i kanalizacji w budynkach mieszkalnych przy ul. Zakrzewskiej 12 w Warszawie

1.1.2.1. budynek jest administrowany przez ZGN Mokotów i znajduje się na terenie
DOM Polkowska ul. Polkowska 7,


1.2. Szczegółowe określenie zakresu prac projektowych, o których mowa w pkt 3.1.1 - 3.1.2. zawierają założenia projektowe stanowiące załącznik nr od 1 do nr 2 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
1.3. Części zamówienia od nr 1 do nr 2 :
1.3.1. Przedmiot zamówienia obejmuje:
1.3.1.1. Projekt opracowany w 5 egzemplarzach dla każdej z instalacji danej części zamówienia oraz w wersji elektronicznej, w tym jeden z pełnymi obliczeniami i uzgodnieniami. Rysunki należy wykonać
w skali 1:50 z dokładnością przewidzianą dla projektów wykonawczych; detale wykonać w skali 1:20. Wersja elektroniczna powinna być zapisana na nośniku elektronicznym (płyta CD, DVD), preferujemy zapisanie w formacie z rozszerzeniem pdf.
1.3.1.1.1. Każdy projekt musi spełniać wymagania określone w rozporządzeniach:
Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.U. Nr 120 z 2003 r., poz. 1133), oraz Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. Nr 202 z 2004 r., poz. 2072 z późn. zm.).
1.3.1.1.2 . Każdy egzemplarz projektu powinien być trwale oprawiony.
1.3.1.1.3. W projekcie należy umieścić informację BIOZ z której jednoznacznie ma wynikać konieczność lub jej brak opracowania planu Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia.

1.3.2. Kosztorys inwestorski wykonany w 2-ch egzemplarzach dla każdej instalacji danej części zamówienia oraz w wersji elektronicznej (zaleca się aby był wykonany za pomocą programu kosztorysowego NORMA). Wersja elektroniczna powinna być zapisana na nośniku elektronicznym (płyta CD, DVD), preferujemy zapisanie w formacie z rozszerzeniem ATH lub KST (NORMA). Kosztorys inwestorski musi być wykonany, zgodnie z warunkami określonymi w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz.U. Nr 130 z 2004 r., poz. 1389).
1.3.2.1. Każdy egzemplarz kosztorysu inwestorskiego powinien być trwale oprawiony wraz z przedmiarem robót dla potrzeb sporządzenia kosztorysu inwestorskiego.
1.3.2.2. Kosztorysy inwestorskie wykonać metodą szczegółową w oparciu o kosztorysowe normy nakładów rzeczowych określone w katalogach KNR wydanych przez Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa a w przypadku braku w nich odpowiednich nakładów rzeczowych należy zastosować katalogi KNR-W wydane przez WACETOB. W przypadku braku odpowiednich pozycji również w tych katalogach ( lub możliwości zastosowania analogii do nich) można wykorzystać inne dostępne na rynku katalogi norm albo wykonać kalkulację indywidualną po zaakceptowaniu przez Zamawiającego inspektora nadzoru i Kierownika ADM.
1.3.2.3. W kalkulacji szczegółowej cen jednostkowych należy przyjąć
następujące ceny czynników produkcji oraz wskaźniki narzutów:
stawkę robocizny kosztorysowej R - jako średnią dla miasta
Warszawy stawkę za jedną roboczogodzinę w danej branży publikowaną
w wydawnictwach SEKOCENBUD BCR - wydanie aktualne dla daty
sporządzenia dokumentacji projektowej i kosztorysowej,
ceny jednostkowe materiałów M - jako średnie wraz z kosztami
zakupu ceny materiałów, publikowane w wydawnictwach
SEKOCENBUD Informacjach o cenach materiałów
- wydanie aktualne dla daty sporządzenia dokumentacji projektowej
i kosztorysowej,
ceny jednostkowe pracy sprzętu S - jako średnie dla miasta
Warszawy ceny pracy sprzętu, publikowane w wydawnictwach
SEKOCENBUD BCR - wydanie aktualne dla daty sporządzenia
dokumentacji projektowej i kosztorysowej,
wskaźnik narzutu kosztów pośrednich WKp - jako średni dla miasta
Warszawy wskaźnik w danej branży, publikowany w wydawnictwach
SEKOCENBUD BCR - wydanie aktualne dla daty sporządzenia
dokumentacji projektowej i kosztorysowej. Koszty pośrednie Kp należy
liczyć od (R + S),
wskaźnik narzutu zysku Wz - jako średni dla miasta Warszawy
wskaźnik w danej branży, publikowany w wydawnictwach
SEKOCENBUD BCR - wydanie aktualne dla daty sporządzenia
dokumentacji projektowej i kosztorysowej. Zysk Z należy liczyć od
( R + S + Kp ),
1.3.2.4. Do każdego kosztorysu inwestorskiego należy dołączyć : zbiorcze
zestawienie wartości cen materiałów wraz z kosztami zakupów,
zestawienie wartości cen pracy sprzętu bez narzutów i zestawienie
wartości robocizny bez narzutów.

1.3.3. Dwa przedmiary robót: przedmiar robót dla potrzeb sporządzenia kosztorysu inwestorskiego oraz przedmiar robót dla Wykonawcy.
1.3.3.1. przedmiar robót dla potrzeb sporządzenia kosztorysu inwestorskiego wykonany zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz.U. Nr 130 z 2004 r., poz. 1389), w 2-ch egzemplarzach dla każdej z branż oraz w wersji elektronicznej. Wersja elektroniczna powinna być zapisana na nośniku elektronicznym (płyta CD, DVD), preferujemy zapisanie w formacie z rozszerzeniem ATH lub KST (NORMA) dla danej branży,
Każdy egzemplarz przedmiaru powinien być trwale oprawiony wraz z kosztorysem inwestorskim.

1.3.3.2. przedmiar robót dla Wykonawcy wykonany zgodnie z wymaganiami zawartymi w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. Nr 202, poz. 2072 z późn. zm.), w 5 egz. dla każdej z branż oraz w wersji elektronicznej, wersja elektroniczna powinna być zapisana na nośniku elektronicznym (płyta CD, DVD), preferujemy zapisanie w formacie z rozszerzeniem ATH lub KST (NORMA) dla danej branży.

1.3.3.2.1. Każdy egzemplarz przedmiaru powinien być trwale oprawiony.
1.3.3.3. przedmiar robót powinien być opatrzony uwagą cyt. Dla pozycji
przedmiarowych obowiązuje wyszczególnienie robót zawarte
w szczegółowej specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót.

1.3.4. Specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych wykonaną zgodne z wymaganiami zawartymi w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. Nr 202, poz. 2072 z późn. zm.), w 5 egz. dla każdej z branż oraz w wersji elektronicznej, wersja elektroniczna powinna być zapisana na nośniku elektronicznym (płyta CD, DVD), preferujemy zapisanie w formacie z rozszerzeniem doc dla danej branży.
W części Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych dotyczącej sposobu rozliczania robót należy wpisać, że Zamawiający będzie rozliczał roboty w oparciu o kosztorys powykonawczy zamienny sporządzony w oparciu o obmiar rzeczywiście wykonanych robót i ceny jednostkowe z kosztorysu ofertowego. Płatności następować będą po bezusterkowym końcowym odbiorze całości robót.

1.4. Jednostka projektowa zobowiązana jest do uzyskania własnym kosztem i staraniem wszelkich niezbędnych dla prawidłowej realizacji zamówienia - materiałów i uzgodnień do wykonania poszczególnych projektów z jednostkami zewnętrznymi, oraz materiałów wyjściowych np. mapy do celów projektowych itp.

1.5. Jednostka projektowa zobowiązana jest do pełnienia bezpłatnie nadzoru autorskiego zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami Prawa w czasie wykonywania robót na podstawie jej dokumentacji.

1.6. Dokumentacja projektowa musi być zaopatrzona w wykaz opracowań oraz zawierać
oświadczenia Wykonawcy że:
1.6.1. została opracowana zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy technicznej,
obowiązującymi normami, aktualnymi przepisami techniczno - budowlanymi,
1.6.2 jest kompletna i nadaje się do realizacji,
1.6.3. posiada uzgodnienia, o których mowa w pkt. 3.4. niniejszej specyfikacji.

1.7. Kosztorysy oraz przedmiary robót powinny obejmować pełen zakres robót niezbędny
do realizacji zamówienia.

1.8. Wykonawca musi udzielić gwarancji na wykonaną przez siebie dokumentację projektowo - kosztorysową do czasu wygaśnięcia odpowiedzialności Wykonawcy robót z tytułu gwarancji i rękojmi na roboty wykonane na podstawie opracowanej dokumentacji. Warunki gwarancji zawierają Istotne postanowienia umowy stanowiące Rozdział III specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

1.9. W przypadku wystąpienia wad ukrytych w dokumentacji, których nie ujawniono w czasie jej odbioru, Jednostka Projektowa zobowiązana będzie nieodpłatnie do naniesienia poprawek i uzupełnień w terminie 3-ch dni od daty zawiadomienia.

1.10. Dokumentacja projektowo-kosztorysowa nie może zawierać żadnych materiałów reklamowych producentów materiałów budowlanych itp. oraz żadnych innych reklam.

1.11. Czynności, o których mowa w pkt. 3.1. -3.6. niniejszej specyfikacji mają być wykonane zgodnie z warunkami wynikającymi z Istotnych postanowień umowy stanowiących Rozdział III specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
1.11.1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian postanowień umowy zawartej w wyniku rozstrzygnięcia przedmiotowego postępowania o ile warunkiem wprowadzenia takich zmian będą między innymi okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy lub zmiany te będą korzystne dla Zamawiającego oraz w przypadku zmiany porządku prawnego, a także w przypadku zmian zawartych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zmiany, o których mowa w zdaniu pierwszym wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.

1.11.2. W przypadku zmian wprowadzonych do zakresu umowy w czasie jej realizacji z przyczyn, których nie można było przewidzieć w chwili zawierania umowy, Wykonawca zobowiązuje się wyrazić zgodę na te zmiany i przyjąć je do realizacji, z zastosowaniem stawek zawartych w ofercie, po zawarciu stosownego aneksu do umowy.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 191451

Data publikacji: 2009-10-29

Nazwa:
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy

Ulica: ul. Irysowa 19

Numer domu: 19

Miejscowość: Warszawa

Kod pocztowy: 02-660

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 022 5493727, 5493737

Numer faxu: 022 5493737

Adres strony internetowej: www.zgnmokotow.waw.pl

Regon: 01085840700000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej : doposażenia w instalację centralnego ogrzewania, doposażenia w instalację centralnej ciepłej wody, wymiany instalacji zimnej wody, wymiany instalacji kanalizacji w budynkach gminnych administrowanych przez Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów, położonych przy ul. Zakrzewskiej 6, Zakrzewskiej 12, na terenie DOM Polkowska , w Warszawie.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Opis przedmiotu zamówienia:
1.1. Przedmiot zamówienia składa się z 2 części i obejmuje wykonanie 2 odrębnych dokumentacji projektowo - kosztorysowych dla części od nr 1 do nr 2. Dokumentacje projektowo-kosztorysowe i projektowe należy wykonać dla następujących budynków położonych w Warszawie w Dzielnicy Mokotów:
1.1.1. część I - ul. Zakrzewska 6 : dokumentacja projektowo - kosztorysowa w branży sanitarnej na doposażenie budynku w instalację centralnej ciepłej wody, centralnego ogrzewania oraz na wymianie instancji zimnej wody i kanalizacji w budynkach mieszkalnych przy ul. Zakrzewskiej 6 w Warszawie

1.1.1.1. budynek jest administrowany przez ZGN Mokotów i znajduje się na terenie
DOM Polkowska ul. Polkowska 7,

1.1.2. część II - ul. Zakrzewska 12 : dokumentacja projektowo - kosztorysowa w branży sanitarnej na doposażenie budynku w instalację centralnej ciepłej wody, centralnego ogrzewania oraz na wymianie instancji zimnej wody i kanalizacji w budynkach mieszkalnych przy ul. Zakrzewskiej 12 w Warszawie

1.1.2.1. budynek jest administrowany przez ZGN Mokotów i znajduje się na terenie
DOM Polkowska ul. Polkowska 7,


1.2. Szczegółowe określenie zakresu prac projektowych, o których mowa w pkt 3.1.1 - 3.1.2. zawierają założenia projektowe stanowiące załącznik nr od 1 do nr 2 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
1.3. Części zamówienia od nr 1 do nr 2 :
1.3.1. Przedmiot zamówienia obejmuje:
1.3.1.1. Projekt opracowany w 5 egzemplarzach dla każdej z instalacji danej części zamówienia oraz w wersji elektronicznej, w tym jeden z pełnymi obliczeniami i uzgodnieniami. Rysunki należy wykonać
w skali 1:50 z dokładnością przewidzianą dla projektów wykonawczych; detale wykonać w skali 1:20. Wersja elektroniczna powinna być zapisana na nośniku elektronicznym (płyta CD, DVD), preferujemy zapisanie w formacie z rozszerzeniem pdf.
1.3.1.1.1. Każdy projekt musi spełniać wymagania określone w rozporządzeniach:
Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.U. Nr 120 z 2003 r., poz. 1133), oraz Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. Nr 202 z 2004 r., poz. 2072 z późn. zm.).
1.3.1.1.2 . Każdy egzemplarz projektu powinien być trwale oprawiony.
1.3.1.1.3. W projekcie należy umieścić informację BIOZ z której jednoznacznie ma wynikać konieczność lub jej brak opracowania planu Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia.

1.3.2. Kosztorys inwestorski wykonany w 2-ch egzemplarzach dla każdej instalacji danej części zamówienia oraz w wersji elektronicznej (zaleca się aby był wykonany za pomocą programu kosztorysowego NORMA). Wersja elektroniczna powinna być zapisana na nośniku elektronicznym (płyta CD, DVD), preferujemy zapisanie w formacie z rozszerzeniem ATH lub KST (NORMA). Kosztorys inwestorski musi być wykonany, zgodnie z warunkami określonymi w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz.U. Nr 130 z 2004 r., poz. 1389).
1.3.2.1. Każdy egzemplarz kosztorysu inwestorskiego powinien być trwale oprawiony wraz z przedmiarem robót dla potrzeb sporządzenia kosztorysu inwestorskiego.
1.3.2.2. Kosztorysy inwestorskie wykonać metodą szczegółową w oparciu o kosztorysowe normy nakładów rzeczowych określone w katalogach KNR wydanych przez Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa a w przypadku braku w nich odpowiednich nakładów rzeczowych należy zastosować katalogi KNR-W wydane przez WACETOB. W przypadku braku odpowiednich pozycji również w tych katalogach ( lub możliwości zastosowania analogii do nich) można wykorzystać inne dostępne na rynku katalogi norm albo wykonać kalkulację indywidualną po zaakceptowaniu przez Zamawiającego inspektora nadzoru i Kierownika ADM.
1.3.2.3. W kalkulacji szczegółowej cen jednostkowych należy przyjąć
następujące ceny czynników produkcji oraz wskaźniki narzutów:
stawkę robocizny kosztorysowej R - jako średnią dla miasta
Warszawy stawkę za jedną roboczogodzinę w danej branży publikowaną
w wydawnictwach SEKOCENBUD BCR - wydanie aktualne dla daty
sporządzenia dokumentacji projektowej i kosztorysowej,
ceny jednostkowe materiałów M - jako średnie wraz z kosztami
zakupu ceny materiałów, publikowane w wydawnictwach
SEKOCENBUD Informacjach o cenach materiałów
- wydanie aktualne dla daty sporządzenia dokumentacji projektowej
i kosztorysowej,
ceny jednostkowe pracy sprzętu S - jako średnie dla miasta
Warszawy ceny pracy sprzętu, publikowane w wydawnictwach
SEKOCENBUD BCR - wydanie aktualne dla daty sporządzenia
dokumentacji projektowej i kosztorysowej,
wskaźnik narzutu kosztów pośrednich WKp - jako średni dla miasta
Warszawy wskaźnik w danej branży, publikowany w wydawnictwach
SEKOCENBUD BCR - wydanie aktualne dla daty sporządzenia
dokumentacji projektowej i kosztorysowej. Koszty pośrednie Kp należy
liczyć od (R + S),
wskaźnik narzutu zysku Wz - jako średni dla miasta Warszawy
wskaźnik w danej branży, publikowany w wydawnictwach
SEKOCENBUD BCR - wydanie aktualne dla daty sporządzenia
dokumentacji projektowej i kosztorysowej. Zysk Z należy liczyć od
( R + S + Kp ),
1.3.2.4. Do każdego kosztorysu inwestorskiego należy dołączyć : zbiorcze
zestawienie wartości cen materiałów wraz z kosztami zakupów,
zestawienie wartości cen pracy sprzętu bez narzutów i zestawienie
wartości robocizny bez narzutów.

1.3.3. Dwa przedmiary robót: przedmiar robót dla potrzeb sporządzenia kosztorysu inwestorskiego oraz przedmiar robót dla Wykonawcy.
1.3.3.1. przedmiar robót dla potrzeb sporządzenia kosztorysu inwestorskiego wykonany zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz.U. Nr 130 z 2004 r., poz. 1389), w 2-ch egzemplarzach dla każdej z branż oraz w wersji elektronicznej. Wersja elektroniczna powinna być zapisana na nośniku elektronicznym (płyta CD, DVD), preferujemy zapisanie w formacie z rozszerzeniem ATH lub KST (NORMA) dla danej branży,
Każdy egzemplarz przedmiaru powinien być trwale oprawiony wraz z kosztorysem inwestorskim.

1.3.3.2. przedmiar robót dla Wykonawcy wykonany zgodnie z wymaganiami zawartymi w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. Nr 202, poz. 2072 z późn. zm.), w 5 egz. dla każdej z branż oraz w wersji elektronicznej, wersja elektroniczna powinna być zapisana na nośniku elektronicznym (płyta CD, DVD), preferujemy zapisanie w formacie z rozszerzeniem ATH lub KST (NORMA) dla danej branży.

1.3.3.2.1. Każdy egzemplarz przedmiaru powinien być trwale oprawiony.
1.3.3.3. przedmiar robót powinien być opatrzony uwagą cyt. Dla pozycji
przedmiarowych obowiązuje wyszczególnienie robót zawarte
w szczegółowej specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót.

1.3.4. Specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych wykonaną zgodne z wymaganiami zawartymi w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. Nr 202, poz. 2072 z późn. zm.), w 5 egz. dla każdej z branż oraz w wersji elektronicznej, wersja elektroniczna powinna być zapisana na nośniku elektronicznym (płyta CD, DVD), preferujemy zapisanie w formacie z rozszerzeniem doc dla danej branży.
W części Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych dotyczącej sposobu rozliczania robót należy wpisać, że Zamawiający będzie rozliczał roboty w oparciu o kosztorys powykonawczy zamienny sporządzony w oparciu o obmiar rzeczywiście wykonanych robót i ceny jednostkowe z kosztorysu ofertowego. Płatności następować będą po bezusterkowym końcowym odbiorze całości robót.

1.4. Jednostka projektowa zobowiązana jest do uzyskania własnym kosztem i staraniem wszelkich niezbędnych dla prawidłowej realizacji zamówienia - materiałów i uzgodnień do wykonania poszczególnych projektów z jednostkami zewnętrznymi, oraz materiałów wyjściowych np. mapy do celów projektowych itp.

1.5. Jednostka projektowa zobowiązana jest do pełnienia bezpłatnie nadzoru autorskiego zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami Prawa w czasie wykonywania robót na podstawie jej dokumentacji.

1.6. Dokumentacja projektowa musi być zaopatrzona w wykaz opracowań oraz zawierać
oświadczenia Wykonawcy że:
1.6.1. została opracowana zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy technicznej,
obowiązującymi normami, aktualnymi przepisami techniczno - budowlanymi,
1.6.2 jest kompletna i nadaje się do realizacji,
1.6.3. posiada uzgodnienia, o których mowa w pkt. 3.4. niniejszej specyfikacji.

1.7. Kosztorysy oraz przedmiary robót powinny obejmować pełen zakres robót niezbędny
do realizacji zamówienia.

1.8. Wykonawca musi udzielić gwarancji na wykonaną przez siebie dokumentację projektowo - kosztorysową do czasu wygaśnięcia odpowiedzialności Wykonawcy robót z tytułu gwarancji i rękojmi na roboty wykonane na podstawie opracowanej dokumentacji. Warunki gwarancji zawierają Istotne postanowienia umowy stanowiące Rozdział III specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

1.9. W przypadku wystąpienia wad ukrytych w dokumentacji, których nie ujawniono w czasie jej odbioru, Jednostka Projektowa zobowiązana będzie nieodpłatnie do naniesienia poprawek i uzupełnień w terminie 3-ch dni od daty zawiadomienia.

1.10. Dokumentacja projektowo-kosztorysowa nie może zawierać żadnych materiałów reklamowych producentów materiałów budowlanych itp. oraz żadnych innych reklam.

1.11. Czynności, o których mowa w pkt. 3.1. -3.6. niniejszej specyfikacji mają być wykonane zgodnie z warunkami wynikającymi z Istotnych postanowień umowy stanowiących Rozdział III specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
1.11.1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian postanowień umowy zawartej w wyniku rozstrzygnięcia przedmiotowego postępowania o ile warunkiem wprowadzenia takich zmian będą między innymi okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy lub zmiany te będą korzystne dla Zamawiającego oraz w przypadku zmiany porządku prawnego, a także w przypadku zmian zawartych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zmiany, o których mowa w zdaniu pierwszym wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.

1.11.2. W przypadku zmian wprowadzonych do zakresu umowy w czasie jej realizacji z przyczyn, których nie można było przewidzieć w chwili zawierania umowy, Wykonawca zobowiązuje się wyrazić zgodę na te zmiany i przyjąć je do realizacji, z zastosowaniem stawek zawartych w ofercie, po zawarciu stosownego aneksu do umowy.

Kody CPV:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 2

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 10/12/2009

Informacja na temat wadium:
W przedmiotowym postępowaniu wadium nie jest wymagane

opis_war:
12. Opis warunków udziału w postępowaniu i dokonywania oceny spełniania
tych warunków :

12.1. W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy nie wykluczeni z postępowania na podstawie art. 24 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo Zamówień Publicznych (tekst jednolity: Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655ze zm.), a także spełniający warunki, o których mowa w art. 22 ust. 1 ww. ustawy oraz spełniający warunki dodatkowe (podmiotowe i przedmiotowe) określone w niniejszej specyfikacji, tj.:
12.1.1. Posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie tj. wykażą, iż w okresie ostatnich 3 lat przez dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, zrealizowali należycie co najmniej 1 zamówienie odpowiadające swoim rodzajem i wartością usługom stanowiącym przedmiot niniejszego zamówienia z załączeniem dokumentów potwierdzających, że usługa ta została wykonana należycie. Za spełnienie tego warunku Zamawiający uzna wykazanie przez Wykonawcę, na załączniku nr 2 do formularza oferty, że wykonał co najmniej 1 usługę, o wartości nie mniejszej niż przedstawiona w ofercie złożonej dla wybranej przez Wykonawcę dokumentacji, polegającą na wykonaniu dokumentacji projektowej - kosztorysowej. W tym celu Wykonawca musi wypełnić wykaz usług - stanowiący zał. nr 2 do oferty - i podać przedmiot i całkowitą wartość wykonanej usługi, datę wykonania oraz odbiorcę, i dołączyć do oferty dokument potwierdzający, że w w usługa została wykonana należycie np.: (referencje lub protokół bezusterkowego odbioru końcowego usług). Wykonawca musi załączyć wykaz usług oraz dokument potwierdzający , że usługi te zostały wykonane należycie (np: referencje, protokoły bezusterkowego odbioru prac).
12.1.2. Dysponują osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, tj. złożą oświadczenie, że dokumentacja projektowo - kosztorysowa zostanie wykonana przez osoby posiadające doświadczenie i stosowne uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w branży właściwej do wykonania przedmiotu zamówienia lub odpowiadające ww. w przypadku uprawnień wydanych przed dniem 30.12.1994 r., które będą zatrudnione przez Wykonawcę w ramach stosunków prawnych dopuszczonych przez prawo, oraz wpisane na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego (Dz. U. z 2001 r. Nr 5, poz. 42, art. 6). Za spełnienie tego warunku Zamawiający uzna złożenie oświadczenia przez Wykonawcę, na załączniku nr 3 do wzoru formularza oferty, że dokumentacja projektowo - kosztorysowa zostanie wykonana przez osoby posiadające stosowne w w uprawnienia budowlano-projektowe w branży właściwej do wykonania przedmiotu zamówienia, które będą zatrudnione przez Wykonawcę w ramach stosunków prawnych dopuszczonych przez prawo oraz wpisane na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego (Dz. U. z 2001 r. Nr 5, poz. 42, art. 6) lub przedstawienie pisemnego zobowiązania innych podmiotów do udostępnienia w w osób zdolnych do wykonania zamówienia.
Wykonawca wybrany do podpisania umowy musi przedłożyć do umowy uprawnienia osób, które będą wykonywały zamówienie i ich aktualne zaświadczenia o wpisaniu na listę członków właściwej Izby Samorządu Zawodowego.
12.1.3. Udzielą gwarancji na wykonaną przez siebie dokumentację projektowo - kosztorysową do czasu wygaśnięcia odpowiedzialności Wykonawcy robót z tytułu gwarancji i rękojmi na roboty wykonane na podstawie opracowanej dokumentacji. Za spełnienie tego warunku Zamawiający uzna wpisanie okresu udzielonej gwarancji na przedmiot zamówienia na formularzu oferty.
12.1.4. Wykonawca musi się zobowiązać do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy na zasadach określonych w pkt. 20 specyfikacji. Za spełnienie tego wymogu Zamawiający uzna złożenie zobowiązania na załączniku nr 4 do oferty.
12.1.5. Wykonawca musi posiadać polisę lub inny dokument ubezpieczenia potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej, w tym w zakresie przedmiotu zamówienia na kwotę nie niższą niż równowartość 20.000 złotych polskich (w przypadku polisy opłaconej w USD lub w EURO wartość kwoty ubezpieczenia zostanie przeliczona po kursie z ostatnich siedmiu dni kalendarzowych przed upływem terminu składania ofert, o którym mowa w pkt. 15.1 specyfikacji istotnych warunków zamówienia). Za spełnienie tego warunku
Zamawiający uzna załączenie przez Wykonawcę do oferty aktualnej polisy (tj. takiej, której termin ważności upływa nie wcześniej niż na dzień składania ofert) lub innego dokumentu ubezpieczeniowego, zgodnie z pkt. 9.1.5. niniejszej specyfikacji oraz zobowiązanie na załączniku nr 5 do oferty o przedłużeniu polisy.
12.1.6. Wycena ryczałtowa podana w ofercie musi być wykonana w oparciu o Środowiskowe Zasady Wyceny Prac Projektowych 2006, przy stawce nie wyższej niż 17,20 PLN/j.n.p. (bez podatku VAT). Za spełnienie tego warunku Zamawiający uzna wypełnienie formularza oferty i nieprzekroczenie w w stawki j.n.p.
12.1.7. Wynagrodzenie ostateczne - ryczałt - za wykonany pełen zakres prac - musi obejmować łącznie wynagrodzenie podstawowe, podatek VAT oraz uzyskane przez Wykonawcę własnym kosztem i staraniem wszelkie niezbędne materiały, uzgodnienia.
12.1.8. Jednostka projektowa zobowiązana jest do pełnienia bezpłatnie nadzoru autorskiego zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami Prawa w czasie wykonywania robót na podstawie jej dokumentacji.
Za spełnienie tego warunku zamawiający uzna wypełnienie i podpisanie formularza oferty.

12.2. Złożenie przez Wykonawcę w ofercie dokumentów i oświadczeń wymienionych w pkt. 9. specyfikacji, będzie stanowiło podstawę oceny spełnienia warunków udziału w postępowaniu, a Zamawiający na podstawie treści tych dokumentów i oświadczeń sprawdzi, czy Wykonawca spełnia wszystkie w/w warunki.

12.3. Wypełnienie i podpisanie przez Wykonawcę formularza oferty, nie przekroczenie określonej przez Zamawiającego wysokości stawki do projektowania oraz spełnienie innych wymagań określonych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia będą stanowiły podstawę oceny ofert.

12.4. Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawcę, który nie spełnia wymaganych warunków oraz jeżeli stwierdzi, że dostarczone przez niego informacje istotne dla prowadzonego postępowania są nieprawdziwe.

inf_osw:
12. Opis warunków udziału w postępowaniu i dokonywania oceny spełniania
tych warunków :

12.1. W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy nie wykluczeni z postępowania na podstawie art. 24 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo Zamówień Publicznych (tekst jednolity: Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655ze zm.), a także spełniający warunki, o których mowa w art. 22 ust. 1 ww. ustawy oraz spełniający warunki dodatkowe (podmiotowe i przedmiotowe) określone w niniejszej specyfikacji, tj.:
12.1.1. Posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie tj. wykażą, iż w okresie ostatnich 3 lat przez dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, zrealizowali należycie co najmniej 1 zamówienie odpowiadające swoim rodzajem i wartością usługom stanowiącym przedmiot niniejszego zamówienia z załączeniem dokumentów potwierdzających, że usługa ta została wykonana należycie. Za spełnienie tego warunku Zamawiający uzna wykazanie przez Wykonawcę, na załączniku nr 2 do formularza oferty, że wykonał co najmniej 1 usługę, o wartości nie mniejszej niż przedstawiona w ofercie złożonej dla wybranej przez Wykonawcę dokumentacji, polegającą na wykonaniu dokumentacji projektowej - kosztorysowej. W tym celu Wykonawca musi wypełnić wykaz usług - stanowiący zał. nr 2 do oferty - i podać przedmiot i całkowitą wartość wykonanej usługi, datę wykonania oraz odbiorcę, i dołączyć do oferty dokument potwierdzający, że w/w usługa została wykonana należycie np.: (referencje lub protokół bezusterkowego odbioru końcowego usług). Wykonawca musi załączyć wykaz usług oraz dokument potwierdzający , że usługi te zostały wykonane należycie (np: referencje, protokoły bezusterkowego odbioru prac).
12.1.2. Dysponują osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, tj. złożą oświadczenie, że dokumentacja projektowo - kosztorysowa zostanie wykonana przez osoby posiadające doświadczenie i stosowne uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w branży właściwej do wykonania przedmiotu zamówienia lub odpowiadające ww. w przypadku uprawnień wydanych przed dniem 30.12.1994 r., które będą zatrudnione przez Wykonawcę w ramach stosunków prawnych dopuszczonych przez prawo, oraz wpisane na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego (Dz. U. z 2001 r. Nr 5, poz. 42, art. 6). Za spełnienie tego warunku Zamawiający uzna złożenie oświadczenia przez Wykonawcę, na załączniku nr 3 do wzoru formularza oferty, że dokumentacja projektowo - kosztorysowa zostanie wykonana przez osoby posiadające stosowne w w uprawnienia budowlano-projektowe w branży właściwej do wykonania przedmiotu zamówienia, które będą zatrudnione przez Wykonawcę w ramach stosunków prawnych dopuszczonych przez prawo oraz wpisane na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego (Dz. U. z 2001 r. Nr 5, poz. 42, art. 6) lub przedstawienie pisemnego zobowiązania innych podmiotów do udostępnienia w w osób zdolnych do wykonania zamówienia.
Wykonawca wybrany do podpisania umowy musi przedłożyć do umowy uprawnienia osób, które będą wykonywały zamówienie i ich aktualne zaświadczenia o wpisaniu na listę członków właściwej Izby Samorządu Zawodowego.
12.1.3. Udzielą gwarancji na wykonaną przez siebie dokumentację projektowo - kosztorysową do czasu wygaśnięcia odpowiedzialności Wykonawcy robót z tytułu gwarancji i rękojmi na roboty wykonane na podstawie opracowanej dokumentacji. Za spełnienie tego warunku Zamawiający uzna wpisanie okresu udzielonej gwarancji na przedmiot zamówienia na formularzu oferty.
12.1.4. Wykonawca musi się zobowiązać do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy na zasadach określonych w pkt. 20 specyfikacji. Za spełnienie tego wymogu Zamawiający uzna złożenie zobowiązania na załączniku nr 4 do oferty.
12.1.5. Wykonawca musi posiadać polisę lub inny dokument ubezpieczenia potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej, w tym w zakresie przedmiotu zamówienia na kwotę nie niższą niż równowartość 20.000 złotych polskich (w przypadku polisy opłaconej w USD lub w EURO wartość kwoty ubezpieczenia zostanie przeliczona po kursie z ostatnich siedmiu dni kalendarzowych przed upływem terminu składania ofert, o którym mowa w pkt. 15.1 specyfikacji istotnych warunków zamówienia). Za spełnienie tego warunku
Zamawiający uzna załączenie przez Wykonawcę do oferty aktualnej polisy (tj. takiej, której termin ważności upływa nie wcześniej niż na dzień składania ofert) lub innego dokumentu ubezpieczeniowego, zgodnie z pkt. 9.1.5. niniejszej specyfikacji oraz zobowiązanie na załączniku nr 5 do oferty o przedłużeniu polisy.
12.1.6. Wycena ryczałtowa podana w ofercie musi być wykonana w oparciu o Środowiskowe Zasady Wyceny Prac Projektowych 2006, przy stawce nie wyższej niż 17,20 PLN/j.n.p. (bez podatku VAT). Za spełnienie tego warunku Zamawiający uzna wypełnienie formularza oferty i nieprzekroczenie w w stawki j.n.p.
12.1.7. Wynagrodzenie ostateczne - ryczałt - za wykonany pełen zakres prac - musi obejmować łącznie wynagrodzenie podstawowe, podatek VAT oraz uzyskane przez Wykonawcę własnym kosztem i staraniem wszelkie niezbędne materiały, uzgodnienia.
12.1.8. Jednostka projektowa zobowiązana jest do pełnienia bezpłatnie nadzoru autorskiego zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami Prawa w czasie wykonywania robót na podstawie jej dokumentacji.
Za spełnienie tego warunku zamawiający uzna wypełnienie i podpisanie formularza oferty.

12.2. Złożenie przez Wykonawcę w ofercie dokumentów i oświadczeń wymienionych w pkt. 9. specyfikacji, będzie stanowiło podstawę oceny spełnienia warunków udziału w postępowaniu, a Zamawiający na podstawie treści tych dokumentów i oświadczeń sprawdzi, czy Wykonawca spełnia wszystkie w w warunki.

12.3. Wypełnienie i podpisanie przez Wykonawcę formularza oferty, nie przekroczenie określonej przez Zamawiającego wysokości stawki do projektowania oraz spełnienie innych wymagań określonych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia będą stanowiły podstawę oceny ofert.

12.4. Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawcę, który nie spełnia wymaganych warunków oraz jeżeli stwierdzi, że dostarczone przez niego informacje istotne dla prowadzonego postępowania są nieprawdziwe.

13. Dokumenty i oświadczenia, które Wykonawcy są zobowiązani dołączyć do oferty,
w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu.

13.1. Wykonawca, pod rygorem wykluczenia z postępowania lub odrzucenia oferty, musi dołączyć do oferty wypełniony i podpisany formularz oferty zgodny w treści ze wzorem stanowiącym Rozdział II specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz wypełnione i podpisane (w formie określonej w postanowieniach siwz) następujące dokumenty i oświadczenia:
13.1.1. oświadczenie na załączniku nr 1 do oferty wg wzoru załączonego do wzoru formularza oferty, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu z postępowania i spełnia warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
13.1.2. wykaz usług, o których mowa w pkt 8.1.1. niniejszej specyfikacji na załączniku nr 2 do oferty wg wzoru załączonego do wzoru formularza oferty, zrealizowanych przez Wykonawcę należycie w ciągu ostatnich 3 lat, odpowiadających swoim rodzajem i wartością usługom stanowiącym przedmiot niniejszego zamówienia z załączeniem dokumentów potwierdzających, że usługi te zostały wykonane należycie (np.: referencje lub protokoły bezusterkowego odbioru końcowego usług).
13.1.3. oświadczenie na załączniku nr 3 do oferty wg wzoru załączonego do wzoru formularza oferty, że dokumentacja projektowo - kosztorysowa zostanie wykonana przez osoby posiadające stosowne uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w branży właściwej do przedmiotu zamówienia lub odpowiadające w/w w przypadku uprawnień wydanych przed dniem 30.12.1994 r., które będą zatrudnione przez Wykonawcę w ramach stosunków prawnych dopuszczonych przez prawo i wpisane na listę członków właściwej Izby Samorządu Zawodowego lub pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia w w osób zdolnych do wykonania zamówienia, zgodnie z zapisem pkt 8.1.2. niniejszej specyfikacji ,
13.1.4. zobowiązanie do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy na załączniku nr 4 do oferty wg wzoru załączonego do wzoru formularza oferty,
13.1.5. aktualną (tj. taką, której termin ważności upływa nie wcześniej niż na dzień składania ofert) polisę lub inny dokument ubezpieczenia potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej, w tym w zakresie przedmiotu zamówienia na kwotę nie niższą niż równowartość 20.000 złotych polskich (w przypadku polisy opłaconej w USD lub w EURO wartość kwoty ubezpieczenia zostanie przeliczona po kursie z ostatnich siedmiu dni kalendarzowych przed upływem terminu składania ofert, o którym mowa w pkt. 15.1 specyfikacji istotnych warunków zamówienia). Wykonawca zobowiązany jest ponadto do złożenia oświadczenia na załączniku nr 5 do oferty wg wzoru załączonego do wzoru formularza oferty, iż po upływie terminu ważności będzie odnawiać ubezpieczenie na kwotę nie niższą niż równowartość 20.000 złotych polskich na czas obejmujący wykonanie przedmiotu zamówienia oraz, że przedłoży Zamawiającemu do wglądu oryginał odnowionego ubezpieczenia w terminie 7 dni kalendarzowych od daty jego zawarcia, jednakże nie później niż w dniu podpisania umowy w przypadku gdy dotychczasowe ubezpieczenie wygasa po terminie składania ofert,
13.1.6. aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, o którym mowa w pkt. 15.1. niniejszej specyfikacji,
13.1.7. oświadczenie Wykonawcy, że nie zalega z opłacaniem opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne lub, że uzyskał przewidziane prawem zgody na zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego oddziału ZUS lub KRUS oraz, że nie zalega z opłacaniem podatków lub, że uzyskał przewidziane prawem zgody na zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego Urzędu Skarbowego, na załączniku nr 6 do formularza oferty,
13.1.8. oryginał lub kopia poświadczona za zgodność z oryginałem przez notariusza pełnomocnictwa, o którym mowa w pkt. 9.2.1.2. niniejszej specyfikacji, jeżeli oferty będą składali Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia,
13.1.9. oryginał lub kopia poświadczona za zgodność z oryginałem przez notariusza pełnomocnictwa, o którym mowa w pkt 14.6.3. niniejszej specyfikacji, jeśli oferta będzie podpisana przez pełnomocnika,
13.1.10. dokumenty potwierdzające wykonanie należycie usług wykazanych przez Wykonawcę w załączniku nr 2 do oferty (zgodnie z zapisem pkt. 8.1.1. specyfikacji), np.: referencje,
13.1.11. informacji określonej w pkt 16.1.1. niniejszej siwz w przypadku zastosowania przez wykonawcę innej niż 22% stawka podatku od towarów i usług;


13.2. Oferta wspólna
13.2.1. Zamawiający dopuszcza możliwość składania oferty przez dwóch lub więcej Wykonawców (w ramach oferty wspólnej w rozumieniu art. 23 Ustawy) pod warunkiem, że taka oferta spełniać będzie następujące wymagania:
13.2.1.1. Wykonawcy występujący wspólnie są zobowiązani do ustanowienia
Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia publicznego;
13.2.1.2. Oryginał pełnomocnictwa lub kopia poświadczona za zgodność z oryginałem przez notariusza powinien być załączony do oferty i zawierać w szczególności wskazanie:
a) postępowania o zamówienie publiczne, którego dotyczy;
b) wszystkich Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia wymienionych z nazwy z określeniem adresu siedziby;
c) ustanowionego Pełnomocnika oraz zakres jego umocowania;
13.2.1.3. Dokument pełnomocnictwa musi być podpisany przez wszystkich Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia. Podpisy muszą być złożone przez osoby uprawnione do składania oświadczeń woli wymienione we właściwym rejestrze lub ewidencji Wykonawców.
13.2.1.4. Stosowne odpisy (dla wszystkich Wykonawców) z rejestru lub ewidencji, oświadczenia dotyczące ZUS KRUS, Urzędu Skarbowego, (pkt. 9.1.6, 9.1.7. SIWZ) muszą zostać dołączone do oferty;
13.2.1.5. W odniesieniu do warunków określonych w art. 22 ust. 1 pkt 2 i 3 ustawy
a w szczególności w pkt 8.1.1., 8.1.2., 8.1.5. SIWZ wymagania te muszą być spełnione wspólnie przez wykonawców składających ofertę wspólną (nie musi ich spełniać każdy z wykonawców składających ofertę wspólną osobno);
13.2.1.6. Oświadczenia, formularze, dokumenty sporządzone na załączonych do SIWZ wzorach, składa i podpisuje w imieniu wszystkich Wykonawców, Pełnomocnik wpisując w miejscu przeznaczonym na podanie nazwy i adresu Wykonawcy, nazwy
i adresy wszystkich Wykonawców składających ofertę wspólną;
13.2.1.7. Wszystkie kserokopie dokumentów załączone do oferty muszą być opisane za zgodność z oryginałem i podpisane przez Pełnomocnika;

13.2.2. Wszelka korespondencja prowadzona będzie przez Zamawiającego wyłącznie
z Pełnomocnikiem, którego adres należy wpisać w formularzu oferty.

13.2.3.Jeżeli oferta Wykonawców występujących wspólnie zostanie wybrana, Zamawiający zażąda przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.
13.3. W przypadku złożenia, oferty wspólnej wykonawcy ponosić będą solidarną odpowiedzialność za wykonanie zamówienia.

13.4. Dotyczy Wykonawców mających siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
13.4.1. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt. 9.1.6. specyfikacji - składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
13.4.1.1. nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż na 6 miesięcy przed terminem składania ofert, o którym mowa w pkt. 15.1. siwz;

13..4.2. Jeżeli w kraju pochodzenia osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. 9.4.1.1. niniejszej specyfikacji, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju pochodzenia osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Terminy, o których mowa w pkt. 9.4.1.1. stosuje się odpowiednio.

13.5. W PRZYPADKU, GDY WYKONAWCA W MIEJSCE KTÓREGOŚ Z DOKUMENTÓW, O KTÓRYCH MOWA W PKT 9.1.5., 9.1.6. i 9.1.10. NINIEJSZEJ SPECYFIKACJI DOSTARCZY JEGO KOPIĘ, KOPIA TA MUSI BYĆ POŚWIADCZONA ZA ZGODNOŚĆ Z ORYGINAŁEM PRZEZ WYKONAWCĘ. Zamawiający może zażądać przedstawienia oryginałów lub notarialnie potwierdzonych kopii dokumentów np. jeśli przedstawione kserokopie będą nieczytelne lub będą wzbudzać uzasadnione wątpliwości co do ich prawdziwości, a Zamawiający nie będzie mógł sprawdzić ich prawdziwości w inny sposób.
13.6. Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzi się w języku polskim. Dokumenty i oświadczenia sporządzone w języku obcym, są składane wraz z tłumaczeniem na język polski, sporządzonym przez tłumacza przysięgłego.

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.zgnmokotow.waw.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy ul. Irysowa 19 02-660 Warszawa Dział Zamówień Publicznych pok. nr 34

Data składania wniosków, ofert: 06/11/2009

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy ul. Irysowa 19 02-660 Warszawa Dział Zamówień Publicznych pok. nr 34

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Numer części zamówienia: 1

Nazwa:
część I - ul. Zakrzewska 6 : dokumentacja projektowo - kosztorysowa w branży sanitarnej na doposażenie budynku w instalację centralnej ciepłej wody, centralnego ogrzewania oraz na wymianie instancji zimnej wody i kanalizacji w budynkach mieszkalnych przy ul. Zakrzewskiej 6 w Warszawie

Opis:
1.3. Części zamówienia od nr 1 do nr 2 :
1.3.1. Przedmiot zamówienia obejmuje:
1.3.1.1. Projekt opracowany w 5 egzemplarzach dla każdej z instalacji danej części zamówienia oraz w wersji elektronicznej, w tym jeden z pełnymi obliczeniami i uzgodnieniami. Rysunki należy wykonać
w skali 1:50 z dokładnością przewidzianą dla projektów wykonawczych; detale wykonać w skali 1:20. Wersja elektroniczna powinna być zapisana na nośniku elektronicznym (płyta CD, DVD), preferujemy zapisanie w formacie z rozszerzeniem pdf.
1.3.1.1.1. Każdy projekt musi spełniać wymagania określone w rozporządzeniach:
Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.U. Nr 120 z 2003 r., poz. 1133), oraz Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. Nr 202 z 2004 r., poz. 2072 z późn. zm.).
1.3.1.1.2 . Każdy egzemplarz projektu powinien być trwale oprawiony.
1.3.1.1.3. W projekcie należy umieścić informację BIOZ z której jednoznacznie ma wynikać konieczność lub jej brak opracowania planu Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia.

1.3.2. Kosztorys inwestorski wykonany w 2-ch egzemplarzach dla każdej instalacji danej części zamówienia oraz w wersji elektronicznej (zaleca się aby był wykonany za pomocą programu kosztorysowego NORMA). Wersja elektroniczna powinna być zapisana na nośniku elektronicznym (płyta CD, DVD), preferujemy zapisanie w formacie z rozszerzeniem ATH lub KST (NORMA). Kosztorys inwestorski musi być wykonany, zgodnie z warunkami określonymi w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz.U. Nr 130 z 2004 r., poz. 1389).
1.3.2.1. Każdy egzemplarz kosztorysu inwestorskiego powinien być trwale oprawiony wraz z przedmiarem robót dla potrzeb sporządzenia kosztorysu inwestorskiego.
1.3.2.2. Kosztorysy inwestorskie wykonać metodą szczegółową w oparciu o kosztorysowe normy nakładów rzeczowych określone w katalogach KNR wydanych przez Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa a w przypadku braku w nich odpowiednich nakładów rzeczowych należy zastosować katalogi KNR-W wydane przez WACETOB. W przypadku braku odpowiednich pozycji również w tych katalogach ( lub możliwości zastosowania analogii do nich) można wykorzystać inne dostępne na rynku katalogi norm albo wykonać kalkulację indywidualną po zaakceptowaniu przez Zamawiającego inspektora nadzoru i Kierownika ADM.
1.3.2.3. W kalkulacji szczegółowej cen jednostkowych należy przyjąć
następujące ceny czynników produkcji oraz wskaźniki narzutów:
stawkę robocizny kosztorysowej R - jako średnią dla miasta
Warszawy stawkę za jedną roboczogodzinę w danej branży publikowaną
w wydawnictwach SEKOCENBUD BCR - wydanie aktualne dla daty
sporządzenia dokumentacji projektowej i kosztorysowej,
ceny jednostkowe materiałów M - jako średnie wraz z kosztami
zakupu ceny materiałów, publikowane w wydawnictwach
SEKOCENBUD Informacjach o cenach materiałów
- wydanie aktualne dla daty sporządzenia dokumentacji projektowej
i kosztorysowej,
ceny jednostkowe pracy sprzętu S - jako średnie dla miasta
Warszawy ceny pracy sprzętu, publikowane w wydawnictwach
SEKOCENBUD BCR - wydanie aktualne dla daty sporządzenia
dokumentacji projektowej i kosztorysowej,
wskaźnik narzutu kosztów pośrednich WKp - jako średni dla miasta
Warszawy wskaźnik w danej branży, publikowany w wydawnictwach
SEKOCENBUD BCR - wydanie aktualne dla daty sporządzenia
dokumentacji projektowej i kosztorysowej. Koszty pośrednie Kp należy
liczyć od (R + S),
wskaźnik narzutu zysku Wz - jako średni dla miasta Warszawy
wskaźnik w danej branży, publikowany w wydawnictwach
SEKOCENBUD BCR - wydanie aktualne dla daty sporządzenia
dokumentacji projektowej i kosztorysowej. Zysk Z należy liczyć od
( R + S + Kp ),
1.3.2.4. Do każdego kosztorysu inwestorskiego należy dołączyć : zbiorcze
zestawienie wartości cen materiałów wraz z kosztami zakupów,
zestawienie wartości cen pracy sprzętu bez narzutów i zestawienie
wartości robocizny bez narzutów.

1.3.3. Dwa przedmiary robót: przedmiar robót dla potrzeb sporządzenia kosztorysu inwestorskiego oraz przedmiar robót dla Wykonawcy.
1.3.3.1. przedmiar robót dla potrzeb sporządzenia kosztorysu inwestorskiego wykonany zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz.U. Nr 130 z 2004 r., poz. 1389), w 2-ch egzemplarzach dla każdej z branż oraz w wersji elektronicznej. Wersja elektroniczna powinna być zapisana na nośniku elektronicznym (płyta CD, DVD), preferujemy zapisanie w formacie z rozszerzeniem ATH lub KST (NORMA) dla danej branży,
Każdy egzemplarz przedmiaru powinien być trwale oprawiony wraz z kosztorysem inwestorskim.

1.3.3.2. przedmiar robót dla Wykonawcy wykonany zgodnie z wymaganiami zawartymi w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. Nr 202, poz. 2072 z późn. zm.), w 5 egz. dla każdej z branż oraz w wersji elektronicznej, wersja elektroniczna powinna być zapisana na nośniku elektronicznym (płyta CD, DVD), preferujemy zapisanie w formacie z rozszerzeniem ATH lub KST (NORMA) dla danej branży.

1.3.3.2.1. Każdy egzemplarz przedmiaru powinien być trwale oprawiony.
1.3.3.3. przedmiar robót powinien być opatrzony uwagą cyt. Dla pozycji
przedmiarowych obowiązuje wyszczególnienie robót zawarte
w szczegółowej specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót.

1.3.4. Specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych wykonaną zgodne z wymaganiami zawartymi w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. Nr 202, poz. 2072 z późn. zm.), w 5 egz. dla każdej z branż oraz w wersji elektronicznej, wersja elektroniczna powinna być zapisana na nośniku elektronicznym (płyta CD, DVD), preferujemy zapisanie w formacie z rozszerzeniem doc dla danej branży.
W części Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych dotyczącej sposobu rozliczania robót należy wpisać, że Zamawiający będzie rozliczał roboty w oparciu o kosztorys powykonawczy zamienny sporządzony w oparciu o obmiar rzeczywiście wykonanych robót i ceny jednostkowe z kosztorysu ofertowego. Płatności następować będą po bezusterkowym końcowym odbiorze całości robót.

1.4. Jednostka projektowa zobowiązana jest do uzyskania własnym kosztem i staraniem wszelkich niezbędnych dla prawidłowej realizacji zamówienia - materiałów i uzgodnień do wykonania poszczególnych projektów z jednostkami zewnętrznymi, oraz materiałów wyjściowych np. mapy do celów projektowych itp.

1.5. Jednostka projektowa zobowiązana jest do pełnienia bezpłatnie nadzoru autorskiego zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami Prawa w czasie wykonywania robót na podstawie jej dokumentacji.

1.6. Dokumentacja projektowa musi być zaopatrzona w wykaz opracowań oraz zawierać
oświadczenia Wykonawcy że:
1.6.1. została opracowana zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy technicznej,
obowiązującymi normami, aktualnymi przepisami techniczno - budowlanymi,
1.6.2 jest kompletna i nadaje się do realizacji,
1.6.3. posiada uzgodnienia, o których mowa w pkt. 3.4. niniejszej specyfikacji.

1.7. Kosztorysy oraz przedmiary robót powinny obejmować pełen zakres robót niezbędny
do realizacji zamówienia.

1.8. Wykonawca musi udzielić gwarancji na wykonaną przez siebie dokumentację projektowo - kosztorysową do czasu wygaśnięcia odpowiedzialności Wykonawcy robót z tytułu gwarancji i rękojmi na roboty wykonane na podstawie opracowanej dokumentacji. Warunki gwarancji zawierają Istotne postanowienia umowy stanowiące Rozdział III specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

1.9. W przypadku wystąpienia wad ukrytych w dokumentacji, których nie ujawniono w czasie jej odbioru, Jednostka Projektowa zobowiązana będzie nieodpłatnie do naniesienia poprawek i uzupełnień w terminie 3-ch dni od daty zawiadomienia.

1.10. Dokumentacja projektowo-kosztorysowa nie może zawierać żadnych materiałów reklamowych producentów materiałów budowlanych itp. oraz żadnych innych reklam.

1.11. Czynności, o których mowa w pkt. 3.1. -3.6. niniejszej specyfikacji mają być wykonane zgodnie z warunkami wynikającymi z Istotnych postanowień umowy stanowiących Rozdział III specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
1.11.1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian postanowień umowy zawartej w wyniku rozstrzygnięcia przedmiotowego postępowania o ile warunkiem wprowadzenia takich zmian będą między innymi okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy lub zmiany te będą korzystne dla Zamawiającego oraz w przypadku zmiany porządku prawnego, a także w przypadku zmian zawartych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zmiany, o których mowa w zdaniu pierwszym wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.

1.11.2. W przypadku zmian wprowadzonych do zakresu umowy w czasie jej realizacji z przyczyn, których nie można było przewidzieć w chwili zawierania umowy, Wykonawca zobowiązuje się wyrazić zgodę na te zmiany i przyjąć je do realizacji, z zastosowaniem stawek zawartych w ofercie, po zawarciu stosownego aneksu do umowy.

Kody CPV:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Czas: D

Data zakończenia: 10/12/2009

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 2

Nazwa:
część II - ul. Zakrzewska 12 : dokumentacja projektowo - kosztorysowa w branży sanitarnej na doposażenie budynku w instalację centralnej ciepłej wody, centralnego ogrzewania oraz na wymianie instancji zimnej wody i kanalizacji w budynkach mieszkalnych przy ul. Zakrzewskiej 12 w Warszawie

Opis:
1.3. Części zamówienia od nr 1 do nr 2 :
1.3.1. Przedmiot zamówienia obejmuje:
1.3.1.1. Projekt opracowany w 5 egzemplarzach dla każdej z instalacji danej części zamówienia oraz w wersji elektronicznej, w tym jeden z pełnymi obliczeniami i uzgodnieniami. Rysunki należy wykonać
w skali 1:50 z dokładnością przewidzianą dla projektów wykonawczych; detale wykonać w skali 1:20. Wersja elektroniczna powinna być zapisana na nośniku elektronicznym (płyta CD, DVD), preferujemy zapisanie w formacie z rozszerzeniem pdf.
1.3.1.1.1. Każdy projekt musi spełniać wymagania określone w rozporządzeniach:
Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.U. Nr 120 z 2003 r., poz. 1133), oraz Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. Nr 202 z 2004 r., poz. 2072 z późn. zm.).
1.3.1.1.2 . Każdy egzemplarz projektu powinien być trwale oprawiony.
1.3.1.1.3. W projekcie należy umieścić informację BIOZ z której jednoznacznie ma wynikać konieczność lub jej brak opracowania planu Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia.

1.3.2. Kosztorys inwestorski wykonany w 2-ch egzemplarzach dla każdej instalacji danej części zamówienia oraz w wersji elektronicznej (zaleca się aby był wykonany za pomocą programu kosztorysowego NORMA). Wersja elektroniczna powinna być zapisana na nośniku elektronicznym (płyta CD, DVD), preferujemy zapisanie w formacie z rozszerzeniem ATH lub KST (NORMA). Kosztorys inwestorski musi być wykonany, zgodnie z warunkami określonymi w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz.U. Nr 130 z 2004 r., poz. 1389).
1.3.2.1. Każdy egzemplarz kosztorysu inwestorskiego powinien być trwale oprawiony wraz z przedmiarem robót dla potrzeb sporządzenia kosztorysu inwestorskiego.
1.3.2.2. Kosztorysy inwestorskie wykonać metodą szczegółową w oparciu o kosztorysowe normy nakładów rzeczowych określone w katalogach KNR wydanych przez Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa a w przypadku braku w nich odpowiednich nakładów rzeczowych należy zastosować katalogi KNR-W wydane przez WACETOB. W przypadku braku odpowiednich pozycji również w tych katalogach ( lub możliwości zastosowania analogii do nich) można wykorzystać inne dostępne na rynku katalogi norm albo wykonać kalkulację indywidualną po zaakceptowaniu przez Zamawiającego inspektora nadzoru i Kierownika ADM.
1.3.2.3. W kalkulacji szczegółowej cen jednostkowych należy przyjąć
następujące ceny czynników produkcji oraz wskaźniki narzutów:
stawkę robocizny kosztorysowej R - jako średnią dla miasta
Warszawy stawkę za jedną roboczogodzinę w danej branży publikowaną
w wydawnictwach SEKOCENBUD BCR - wydanie aktualne dla daty
sporządzenia dokumentacji projektowej i kosztorysowej,
ceny jednostkowe materiałów M - jako średnie wraz z kosztami
zakupu ceny materiałów, publikowane w wydawnictwach
SEKOCENBUD Informacjach o cenach materiałów
- wydanie aktualne dla daty sporządzenia dokumentacji projektowej
i kosztorysowej,
ceny jednostkowe pracy sprzętu S - jako średnie dla miasta
Warszawy ceny pracy sprzętu, publikowane w wydawnictwach
SEKOCENBUD BCR - wydanie aktualne dla daty sporządzenia
dokumentacji projektowej i kosztorysowej,
wskaźnik narzutu kosztów pośrednich WKp - jako średni dla miasta
Warszawy wskaźnik w danej branży, publikowany w wydawnictwach
SEKOCENBUD BCR - wydanie aktualne dla daty sporządzenia
dokumentacji projektowej i kosztorysowej. Koszty pośrednie Kp należy
liczyć od (R + S),
wskaźnik narzutu zysku Wz - jako średni dla miasta Warszawy
wskaźnik w danej branży, publikowany w wydawnictwach
SEKOCENBUD BCR - wydanie aktualne dla daty sporządzenia
dokumentacji projektowej i kosztorysowej. Zysk Z należy liczyć od
( R + S + Kp ),
1.3.2.4. Do każdego kosztorysu inwestorskiego należy dołączyć : zbiorcze
zestawienie wartości cen materiałów wraz z kosztami zakupów,
zestawienie wartości cen pracy sprzętu bez narzutów i zestawienie
wartości robocizny bez narzutów.

1.3.3. Dwa przedmiary robót: przedmiar robót dla potrzeb sporządzenia kosztorysu inwestorskiego oraz przedmiar robót dla Wykonawcy.
1.3.3.1. przedmiar robót dla potrzeb sporządzenia kosztorysu inwestorskiego wykonany zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz.U. Nr 130 z 2004 r., poz. 1389), w 2-ch egzemplarzach dla każdej z branż oraz w wersji elektronicznej. Wersja elektroniczna powinna być zapisana na nośniku elektronicznym (płyta CD, DVD), preferujemy zapisanie w formacie z rozszerzeniem ATH lub KST (NORMA) dla danej branży,
Każdy egzemplarz przedmiaru powinien być trwale oprawiony wraz z kosztorysem inwestorskim.

1.3.3.2. przedmiar robót dla Wykonawcy wykonany zgodnie z wymaganiami zawartymi w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. Nr 202, poz. 2072 z późn. zm.), w 5 egz. dla każdej z branż oraz w wersji elektronicznej, wersja elektroniczna powinna być zapisana na nośniku elektronicznym (płyta CD, DVD), preferujemy zapisanie w formacie z rozszerzeniem ATH lub KST (NORMA) dla danej branży.

1.3.3.2.1. Każdy egzemplarz przedmiaru powinien być trwale oprawiony.
1.3.3.3. przedmiar robót powinien być opatrzony uwagą cyt. Dla pozycji
przedmiarowych obowiązuje wyszczególnienie robót zawarte
w szczegółowej specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót.

1.3.4. Specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych wykonaną zgodne z wymaganiami zawartymi w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. Nr 202, poz. 2072 z późn. zm.), w 5 egz. dla każdej z branż oraz w wersji elektronicznej, wersja elektroniczna powinna być zapisana na nośniku elektronicznym (płyta CD, DVD), preferujemy zapisanie w formacie z rozszerzeniem doc dla danej branży.
W części Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych dotyczącej sposobu rozliczania robót należy wpisać, że Zamawiający będzie rozliczał roboty w oparciu o kosztorys powykonawczy zamienny sporządzony w oparciu o obmiar rzeczywiście wykonanych robót i ceny jednostkowe z kosztorysu ofertowego. Płatności następować będą po bezusterkowym końcowym odbiorze całości robót.

1.4. Jednostka projektowa zobowiązana jest do uzyskania własnym kosztem i staraniem wszelkich niezbędnych dla prawidłowej realizacji zamówienia - materiałów i uzgodnień do wykonania poszczególnych projektów z jednostkami zewnętrznymi, oraz materiałów wyjściowych np. mapy do celów projektowych itp.

1.5. Jednostka projektowa zobowiązana jest do pełnienia bezpłatnie nadzoru autorskiego zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami Prawa w czasie wykonywania robót na podstawie jej dokumentacji.

1.6. Dokumentacja projektowa musi być zaopatrzona w wykaz opracowań oraz zawierać
oświadczenia Wykonawcy że:
1.6.1. została opracowana zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy technicznej,
obowiązującymi normami, aktualnymi przepisami techniczno - budowlanymi,
1.6.2 jest kompletna i nadaje się do realizacji,
1.6.3. posiada uzgodnienia, o których mowa w pkt. 3.4. niniejszej specyfikacji.

1.7. Kosztorysy oraz przedmiary robót powinny obejmować pełen zakres robót niezbędny
do realizacji zamówienia.

1.8. Wykonawca musi udzielić gwarancji na wykonaną przez siebie dokumentację projektowo - kosztorysową do czasu wygaśnięcia odpowiedzialności Wykonawcy robót z tytułu gwarancji i rękojmi na roboty wykonane na podstawie opracowanej dokumentacji. Warunki gwarancji zawierają Istotne postanowienia umowy stanowiące Rozdział III specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

1.9. W przypadku wystąpienia wad ukrytych w dokumentacji, których nie ujawniono w czasie jej odbioru, Jednostka Projektowa zobowiązana będzie nieodpłatnie do naniesienia poprawek i uzupełnień w terminie 3-ch dni od daty zawiadomienia.

1.10. Dokumentacja projektowo-kosztorysowa nie może zawierać żadnych materiałów reklamowych producentów materiałów budowlanych itp. oraz żadnych innych reklam.

1.11. Czynności, o których mowa w pkt. 3.1. -3.6. niniejszej specyfikacji mają być wykonane zgodnie z warunkami wynikającymi z Istotnych postanowień umowy stanowiących Rozdział III specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
1.11.1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian postanowień umowy zawartej w wyniku rozstrzygnięcia przedmiotowego postępowania o ile warunkiem wprowadzenia takich zmian będą między innymi okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy lub zmiany te będą korzystne dla Zamawiającego oraz w przypadku zmiany porządku prawnego, a także w przypadku zmian zawartych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zmiany, o których mowa w zdaniu pierwszym wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.

1.11.2. W przypadku zmian wprowadzonych do zakresu umowy w czasie jej realizacji z przyczyn, których nie można było przewidzieć w chwili zawierania umowy, Wykonawca zobowiązuje się wyrazić zgodę na te zmiany i przyjąć je do realizacji, z zastosowaniem stawek zawartych w ofercie, po zawarciu stosownego aneksu do umowy.

Kody CPV:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Czas: D

Data zakończenia: 10/12/2009

Kod kryterium cenowe: A

Podobne przetargi

88839 / 2015-06-17 - Inny: Instytucja kultury

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej - Przasnysz (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej zmiany sposobu użytkowania wraz z rozbudową budynku byłego kina dla potrzeb Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu.

28042 / 2016-02-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Zarząd Dróg - Płock (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej ciÄ…gu drogowego ulic TysiÄ…clecia i Mickiewicza w PÅ‚ocku

125171 / 2015-08-24 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Warszawski - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Dokumentacja projektowa dotycząca remontów w Domu Studenta nr 3 ul. Kickiego 9 i 12 w Warszawie

47190 / 2016-03-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowej i kosztorysowej na rozbiórkę budynku mieszkalnego położonego przy ul. Bełskiej 2 w Warszawie

57667 / 2009-04-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Pionki - Pionki (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie kompletnej dokumentacji technicznej remontu połączonego z modernizacją kotła WR-25 - 011 nr 1, nr fabr. 1417, nr ewidencyjny UDT 2221020625, rok produkcji 1974 oraz Projektu budowlanego wymiany dachu na budynku ciepłowni C-3 w Pionkach.

187898 / 2015-07-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Ciechanów reprezentowana przez Prezydenta Miasta Ciechanów - Ciechanów (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 616 na terenie miasta Ciechanów -ul. Gruduska od km 45+434 do km 46+262 (828 m).

436070 / 2013-10-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych - Mińsk Mazowiecki (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji na przebudowę drogi 2252W Milew - Kózki na odcinku Milew - gr.powiatu

79390 / 2015-04-09 - Inny: Jednostka Organizacyjna Skarbu Państwa

Resortowe Centrum Zarządzania Sieciami i Usługami Teleinformatycznymi - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Budowa infrastruktury teleinformatycznej - przygotowanie dokumentacyjne wraz ze sprawowaniem w okresie późniejszym nadzoru autorskiego w kompleksach wojskowych w. m: Morąg, Bartoszyce z poddziałem na części: część 01 (zadanie 1) Morąg, część 02 (zadanie 2) Bartoszyce

199466 / 2009-06-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej na rozbiórkę trzech budynków mieszkalnych parterowych, trzech budynków gospodarczych, trzech altan drewnianych, murowanego W.C., ogrodzenia murowanego około 15mb. ogrodzenia z siatki (bez podmurówki) około 200mb oraz demontażu kranu na zewnątrz (przy budynku gospodarczym) przy ul. Piaseczyńskiej 58 w Warszawie wraz z wywiezieniem gruzu i uporządkowaniem terenu.

142985 / 2009-08-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie Studium Techniczno - Ekonomiczno - Środowiskowego, a także uzyskanie w imieniu Zamawiającego - decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 719 na terenie gmin Milanówek i Grodzisk Mazowiecki, powiatu grodziskiego, województwa mazowieckiego. - nr postępowania 131/09

338646 / 2009-09-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej na rozbiórkę budynku przy ul. Gotarda 1 w Warszawie - budynek hydroforni wraz z wywiezieniem materiałów pochodzących z rozbiórki oraz uporządkowaniem terenu

86184 / 2015-04-16 - Inny: Jednostka Organizacyjna Skarbu Państwa

Resortowe Centrum Zarządzania Sieciami i Usługami Teleinformatycznymi - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Modernizacja systemu zasilania węzła łączności oraz rozbudowa infrastruktury teleinformatycznej w garnizonie Chełm, Zamość- przygotowanie dokumentacyjne wraz ze sprawowaniem w okresie późniejszym nadzoru autorskiego. Sprawy Nr: 17/1/106/15

230123 / 2008-09-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wołomin - Wołomin (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
OPRACOWANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWO-KOSZTORYSOWEJ DLA POTRZEB REMONTU BUDYNKU URZĘDU MIEJSKIEGO W WOŁMINIE

95606 / 2011-04-29 - Inny: Administracja rzÄ…dowa niezespolona

Regionalny ZarzÄ…d Gospodarki Wodnej w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Projekt budowlany i wykonawczy dla zadania: Ubezpieczenie lewego brzegu rzeki Wisły w km 341-342 w m. Chotcza Dolna, gm. Chotcza, pow. lipski, woj. mazowieckie

85595 / 2016-06-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Skaryszew - Skaryszew (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej budowy szkoły podstawowej w miejscowości Sołtyków, gmina Skaryszew

167796 / 2014-05-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Płońsk reprezentowana przez Burmistrza Miasta Płońsk - Płońsk (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie projektów dla zadań: Część I: Wykonanie dokumentacji projektowej, kosztorysowej oraz organizacji ruchu

53236 / 2015-03-11 - Inny: Jednostka Organizacyjna Skarbu Państwa

Resortowe Centrum Zarządzania Sieciami i Usługami Teleinformatycznymi - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Rozbudowa i wymiana instalacji teletechnicznych i teleinformatycznych w kompleksie wojskowym m. Warszawa - przygotowanie dokumentacyjne wraz ze sprawowaniem w okresie późniejszym nadzoru autorskiego.

84540 / 2016-04-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Grodzisk Mazowiecki - Grodzisk Mazowiecki (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowej budowy ul. Zacisze i ul. Prostej w Grodzisku Mazowieckim wraz z uzyskaniem decyzji ZRiD i nadzorem autorskim

238594 / 2014-07-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej rozbiórki budynku mieszkalnego dwukondygnacyjnego, podpiwniczonego, murowanego wc, usunięcia studni, ogrodzenia z blachy z wywiezieniem gruzu i uporządkowaniem terenu przy ul. Bandoski 13 w Warszawie