Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

35366 / 2009-02-20 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej / Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie (Warszawa)

modernizacja budynku F

Opis zamówienia

Lokalizacja obiektu Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie
ul. Bursztynowa 2, 04-749 Warszawa - Międzylesie.
działka nr ewid. 59, obręb 262.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych stanowiących II etap zadania Modernizacji budynku F i opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej.realizowanego w 2009r.
I. Wymagania Zamawiającego w zakresie dokumentacji projektowo-kosztorysowej
Przedmiot zamówienia obejmuje sporządzenie dokumentacji projektowo-kosztorysowych, w zakresach zgodnych z programami funkcjonalno-użytkowymi, dotyczących
1. nadbudowy części I piętra w budynku F dla potrzeb Przychodni Specjalistycznej Szpitala,
2. przebudowy części parteru łącznika C-D oraz części parteru budynku D, dla potrzeb zapewnienia komunikacji wewnętrznej Budynku Głównego z budynkiem F, dla określenia pełnego zakresu robót budowlanych wchodzących w skład przedmiotu zamówienia, niezbędnych do wykonania dla zapewnienia użytkowania obiektu zgodnie z jego przeznaczeniem.
1. Dokumentacja projektowo-kosztorysowa powinna składać się z
1.1. Projektu budowlanego.
1.2. Branżowych projektów wykonawczych stanowiących uszczegółowienie rozwiązań technicznych zawartych w projekcie budowlanym, w zakresie niezbędnym do sporządzenia przedmiarów robót i wykonania przedmiotu zamówienia.
1.3. Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru projektowanych robót budowlanych.
1.4. Informacja BIOZ uwzględniającej specyfikę projektowanego obiektu budowlanego.
1.5. Kosztorysów inwestorskich projektowanych robót .
2. Wymagania Zamawiającego dotyczące opracowań projektowych
2.1. Dokumentacja powinna być opracowana jako jednostadiowa zgodnie z obowiązującymi przepisami i niniejszą specyfikacją.
2.2. Dokumentacja powinna uwzględniać rozwiązania kolorystyki zewnętrznej zawarte w projekcie będącym w posiadaniu Zamawiającego.
2.3.Wykonawca dokumentacji w każdej fazie jej opracowywania powinien konsultować z Zamawiającym przyjęte założenia i rozwiązania projektowe.
2.4. W ramach opracowania dokumentacji należy uwzględniać powiązania projektowanych instalacji medialnych z istniejącymi, zachowujący przy tym ich pełną kompatybilność.
2.5. Zamawiający informuje, że preferuje poziom średni w odniesieniu do rozwiązań techniczno- technologicznych i kosztów realizacji.
2.6. Dokumentacja musi być wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć.
2.7. Dokumentacja w swej treści powinna opisywać przedmiot zamówienia, w tym w szczególności
tech-nologię realizacji robót, zastosowane materiały i urządzenia w sposób nie utrudniający uczciwej konkurencji.
3. Dokumentacja projektowa musi być opracowana w sposób zgodny z ustaleniami określonymi w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego oraz wymaganiami przepisów
3.1. Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. 06.156.1118 z późn. zm.).
3.2. Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U.07.223.1655 z późn. zm.).
3.3. Rozporządzenia Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 10 listopada 2006 r. w sprawie wymagań, jakim powinny odpowiadać pod względem fachowym i sanitarnym pomieszczenia i urządzenia zakładu opieki zdrowotnej (Dz. U. 06.213.1568).
3.4. Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U.02.75.690 z późn. zm.).
3.5. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21 kwietnia 2006 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. 06.80.563).
3.6. Aktualnie obowiązujących Polskich Norm oraz innych przepisów, a także zgodnie z zasadami wiedzy technicznej oraz niniejszymi założeniami do projektowania.
4. Dla opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej Zamawiający przekaże Wykonawcy następujące materiały wyjściowe
4.1. Wypis i wyrys z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego.
4.2. Aktualną mapę do celów projektowych w skali 1:500.
4.3. Projekt Koncepcyjny budynku F.
4.4. Wielobranżową dokumentację projektową modernizacji budynku F.
4.5. Projekt kolorystyki zewnętrznej budynków Szpitala.
4.6. Programy funkcjonalno-użytkowe nadbudowy części I piętra w budynku F oraz adaptacji (przebudowy) części Budynku Głównego Szpitala.
4.7. Prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane.
4.8. Dokumentację archiwalną projektową lub powykonawczą będącą w posiadaniu
Zamawiającego.
5. Dokumentacja projektowo kosztorysowa winna zawierać
5.1. Projekt budowlany dla potrzeb uzyskania pozwolenia na budowę lub zgłoszenia zamiaru wykonania robót do państwowego organu nadzoru budowlanego, opracowany zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie formy projektu budowlanego (Dz. U. 03.120.1133)
5.2. Projekty wykonawcze dla potrzeb realizacji inwestycji oraz specyfikacje techniczne, zawierające zbiory wymagań w zakresie sposobu wykonania robót budowlanych, w szczególności wymagania w zakresie właściwości materiałów, wymagania dotyczące sposobu wykonania i oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót, opracowane zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót oraz programu funkcjonalno- użytkowego ( Dz. U. 04.202.2072 z późn. zm.).
5.3. Wszystkie niezbędne opinie, uzgodnienia i sprawdzenia rozwiązań techniczno-
technologicznych w zakresie wynikającym z przepisów, oraz oświadczenie projektanta, a także sprawdzającego o treści zgodnej z art. 20, ust. 4 Prawa budowlanego.
5.4. Informację dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia ze względu na specyfikę projektowanego obiektu budowlanego, uwzględnianą w planie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia ze wskazaniem w szczególności czy zakres robót obejmuje jeden z rodzajów robót wymienionych w art. 21 a, ust. 2 ustawy Prawo budowlane. Informacja winna uwzględniać warunki Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz.U.03.120.1126).
5.5. Przedmiary robót zawierające opis robót budowlanych w kolejności technologicznej ich wykonania, z podaniem ilości jednostek przedmiarowych robót wynikających z dokumentacji projektowej oraz podaniem podstaw do ustalenia cen jednostkowych robót lub nakładów rzeczowych (nr, rok wydania i wydawca katalogu, nr tablicy i kolumny)
5.6 Kosztorys inwestorski opracowany wg rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosz-tów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych.
6. Dokumentacja projektowo -kosztorysowa powinna zostać opracowana i przekazana Zamawiającemu w terminie do 3 m-cy od daty podpisania umowy, w następującej ilości egzemplarzy
6.1. Projekt budowlany w 6 egz.
6.2. Projekty wykonawcze oraz pozostałe opracowania (wg pkt. 1 SWIZ) w 4 egz.
6.3. Kosztorysy inwestorskie w 2 egz.
6.4. Kompletna dokumentacja w formie elektronicznej w 1 egz.
7. Wykonawca dokumentacji projektowo kosztorysowej łącznie z przekazaniem opracowania, przenosi na Zamawiającego prawa autorskie majątkowe, bez dodatkowego wynagrodzenia, z prawem do ich wykorzystania dla potrzeb własnych Zamawiającego w procesie przetargowym i w realizacji inwestycji.
II. Wymagania Zamawiającego w zakresie wykonania robót budowlano- montażowych.
Przedmiot zamówienia oprócz sporządzenia dokumentacji projektowo-kosztorysowej, o której mowa w cz. I SWIZ, obejmuje wykonanie nw. robót budowlanych stanowiących zgodnie z tabelą wartości elementów scalonych II etap zadania Modernizacja budynku F, a w szczególności są to:
Roboty towarzyszące.
1.1. Przebudowa (wyburzenia, roboty budowlane, sanitarne i elektryczne) części parteru budynku Głównego oraz części parteru budynku D, dla zapewnienia wewnętrznej komunikacji Budynku Głównego z budynkiem F.
1.2. Remont pomieszczeń parteru budynku Głównego i ich adaptacja na pomieszczenia biurowe.
1.3. Rozbiórka istniejącej studni głębinowej nr 1 kolidującej z wjazdem do budynku F, wraz z uzyskaniem pozwolenia wodnoprawnego na wykonanie tych robót, zapewnieniem nadzoru geologicznego oraz opracowaniem dokumentacji powykonawczej.
Roboty konstrukcyjno-budowlane (bud. F wraz z nadbudową).
2.1. Rozbiórki i wyburzenia zbędnych dla potrzeb modernizacji istniejących konstrukcji i elementów budowlanych w budynku F.
2.2. Stan surowy zamknięty (ściany, stropy, dach, drzwi i parapety zew.).
2.3. Stan wykończeniowy wewnętrzny, bez posadzek, wykładzin, robót malarskich, sufitów podwieszonych.
3. Roboty sanitarne (bud. F wraz z nadbudową).
3.1. Instalacja c.o., c.t., wraz z przyłączami.
3.2. Instalacja wod.-kan, bez białego montażu.
3.3. Instalacja wentylacji bez urządzeń.
4. Roboty elektryczne (bud. F wraz z nadbudową).
4.1. Instalacje elektryczne silnoprądowe bez osprzętu.
4.2. Instalacje elektryczne słaboprądowe bez osprzętu.
5. Dostawa, montaż i uruchomienie 2 dźwigów osobowych zewnętrznych (13 i 8 miejscowych, siedmioprzystankowych).
Roboty w zakresie modernizacji budynku F wykonać należy zgodnie z nw. dokumentacją oraz przedmiarami robót:
1. PBW - architektura nr arch. 95 885.
2. PBW - konstrukcja nr arch. 95 937.
3. PBW - sanitarny, instalacje wod-kan, c. w, i ppoż. nr arch. 93 476.
4. PBW - sanitarny - inst. c.o nr arch. 93 463.
5. PBW - sanitarny - wentylacja mechaniczna nr arch. 93 474.
6. PBW - sanitarny - instalacje ciepła technologicznego nr arch. 93 478.
7. PBW przyłączy kanalizacji sanitarnej i deszczowej nr arch. 93 477.
8. PBW - instalacji gazów medycznych nr arch. 95 963.
9. PBW - instalacje elektryczne - silnoprądowe nr arch. 93 466.
10. PBW - instalacje elektryczne - słaboprądowe nr arch. 93 467.
1. Roboty będą wykonywane na podstawie:
1.1 Sporządzonego przez Wykonawcę projektu budowlanego oraz prawomocnego zgłoszenia w państwowym nadzorze budowlanym zamiaru wykonania adaptacji (przebudowy) części parteru budynku Głównego Szpitala, oraz części parteru budynku D dokonanego w ramach realizacji przedmiotu zamówienia.
1.2. Zatwierdzonego projektu na likwidację studni nr 1, dostarczonego przez Zamawiającego oraz prawomocnego pozwolenia wodnoprawnego na wykonanie tych robót, uzyskanego przez
Wykonawcę w ramach realizacji przedmiotu zamówienia.
1.3. Zatwierdzonego projektu budowlanego wraz z prawomocnym pozwoleniem na budowę modernizacji budynku F dostarczonego przez Zamawiającego.
1.4. Sporządzonego przez Wykonawcę i zatwierdzonego do realizacji projektu budowlanego nadbudowy budynku F oraz prawomocnego pozwolenia na budowę, uzyskanego w ramach realizacji przedmiotu zamówienia.
1.5. Szczegółowego zakres robót określonego w projektach wykonawczych oraz przedmiarach robót stanowiących ich integralną część.
1.6 Zakres robót ujęty jest w tabeli wartości elementów scalonych.
2.Roboty należy wykonywać zgodnie z przepisami zawartymi w
2.1. Ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane z późniejszymi zmianami
2.2.Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia z dnia 10.11.2006 r. w sprawie wymagań, jakim powinny odpowiadać pod względem fachowym i sanitarnym pomieszczenia i urządzenia zakładu opieki zdrowotnej;
2.3.Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie z późniejszymi zmianami
2.4.Ustawie Prawo ochrony środowiska i ustawie o odpadach z dnia 27 kwietnia 2001 r. z późniejszymi zmianami,
2.5.Obowiązujących obecnie szczegółowych przepisach prawnych, rozwiązaniach prawno-technicznych, w Polskich Normach oraz wytycznych w zakresie projektowania i wykonawstwa budowlanego.
Wszystkie roboty budowlane, instalacyjne i montażowe, oraz inne prace należy wykonać zgodnie z niniejszą Specyfikacją Techniczną i dokumentacją projektową.
3. Wymagana dokumentacja techniczna powykonawcza i dokumenty odbiorowe.
Wykonawca przekazuje Zamawiającemu dziennik-i budowy oraz w oddzielnie spiętym zbiorze dokumentów
3.1. Kompletną dokumentację powykonawczą, (gdy jest niekompletna należy wymienić brakujące jej elementy).
3.2. Protokoły techniczne odbioru robót branżowych (wymienić brakujące).
3.3. Atesty, certyfikaty i ew. aprobaty techniczne na wbudowane materiały, armaturę i urządzenia ze szczególnym wskazaniem na zastosowanie ich w obiektach służby zdrowia (wymienić brakujące).
3.4. Wymagane przepisami szczegółowymi protokoły i zaświadczenia z przeprowadzonych przez wykonawcę badań, sprawdzeń oraz prób (wymienić brakujące).
3.5. Powykonawczą inwentaryzację geodezyjną.
3.6. Instrukcje obsługi, karty gwarancyjne, DTR dla wbudowanych wyrobów i urządzeń.
3.7. Oświadczenia kierownika budowy o zgodności wykonania robót z zatwierdzonym projektem budowlanym, warunkami pozwolenia na budowę, aktualnie obowiązującymi przepisami oraz polskimi normami (w przypadku zmian oświadczenia kierownika budowy powinno być poświadczenie przez inspektora-ów nadzoru).
3.8 Oświadczenie kierownika budowy o doprowadzeniu do należytego stanu i porządku terenu Budowy.
3.9. W przypadku gdy zmiany nie odstępują w sposób istotny od zatwierdzonego projektu budowlanego i warunków pozwolenia na budowę, Wykonawca dołączy kopię rysunków wchodzących w skład zatwierdzonego projektu budowlanego z naniesionymi zmianami powykonawczymi i uzupełniającym opisem technicznym.
3.10. Pisemną gwarancję jakości na wykonany przedmiot umowy.
Wymieniony zbiór dokumentów winien być skompletowany i opatrzony szczegółowym wykazem.
4. Wymagania w zakresie wykonywanych robót.
4.1. Wykonanie robót zgodnie z dokumentacją projektową, z należytą starannością oraz zgodnie ze sztuką budowlaną w zakresie niezbędnym do uzyskania pozwolenia na użytkowanie.
4.2. Zamawiający informuje, że preferuje poziom średni w odniesieniu do rozwiązań techniczno-technologicznych oraz kosztów.
4.3.Wykonawca wykonuje roboty w miejscach wskazanych przez Zamawiającego.
4.4.Wszelkie szczegółowe roboty budowlane, instalacyjne i montażowe oraz demontażowe Wykonawca wykonuje wg dokumentacji projektowej i zgodnie ze wszelkimi wskazówkami zawartymi w niniejszym SIWZ.
4.5.Wszystkie sprawy techniczne i administracyjne związane z robotami leżą po stronie Wykonawcy.
4.6. Rozwiązania budowlane i zastosowanie wyrobów, materiałów i urządzeń Wykonawca uzgadnia z Zamawiającym.
4.7. Wszystkie zastosowane materiały i wyroby budowlane muszą spełniać wymogi techniczno-sanitarne obowiązujące w obiektach służby zdrowia.
4.8. Wszystkie prace należy wykonywać w sposób umożliwiający ciągłość funkcjonowania i pracy Szpitala, zmniejszając ich uciążliwość przez zastosowanie odpowiedniego zabezpieczenia przed hałasem oraz przed przedostawaniem się kurzu i brudu z budowy.
4.9. Wykonawca zabezpieczy teren robót zgodnie z obowiązującymi aktualnie przepisami BHP, p poż i innymi przepisami w zakresie prawa budowlanego.
4.10.Wykonawca w trakcie realizacji przebudowy zobowiązany jest do utrzymywania ładu i porządku na budowie oraz w jej otoczeniu , a w szczególności do należytego zbierania, składowania, transportu i zagospodarowania lub utylizacji wszelkich zbędnych materiałów i urządzeń, odpadów oraz śmieci jakie pozostają po prowadzonych pracach budowlanych.
4.11.Wszystkie zadania i prace Wykonawca wykona zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami - Prawa Polskiego i Prawa Unii Europejskiej.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 35366

Data publikacji: 2009-02-20

Nazwa: Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie

Ulica: ul. Bursztynowa 2

Numer domu: 2

Miejscowość: Warszawa

Kod pocztowy: 04-749

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 022 4735145

Numer faxu: 022 6131992

Adres strony internetowej: www.mssw.pl

Regon: 01066985300000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: modernizacja budynku F

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Lokalizacja obiektu Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie
ul. Bursztynowa 2, 04-749 Warszawa - Międzylesie.
działka nr ewid. 59, obręb 262.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych stanowiących II etap zadania Modernizacji budynku F i opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej.realizowanego w 2009r.
I. Wymagania Zamawiającego w zakresie dokumentacji projektowo-kosztorysowej
Przedmiot zamówienia obejmuje sporządzenie dokumentacji projektowo-kosztorysowych, w zakresach zgodnych z programami funkcjonalno-użytkowymi, dotyczących
1. nadbudowy części I piętra w budynku F dla potrzeb Przychodni Specjalistycznej Szpitala,
2. przebudowy części parteru łącznika C-D oraz części parteru budynku D, dla potrzeb zapewnienia komunikacji wewnętrznej Budynku Głównego z budynkiem F, dla określenia pełnego zakresu robót budowlanych wchodzących w skład przedmiotu zamówienia, niezbędnych do wykonania dla zapewnienia użytkowania obiektu zgodnie z jego przeznaczeniem.
1. Dokumentacja projektowo-kosztorysowa powinna składać się z
1.1. Projektu budowlanego.
1.2. Branżowych projektów wykonawczych stanowiących uszczegółowienie rozwiązań technicznych zawartych w projekcie budowlanym, w zakresie niezbędnym do sporządzenia przedmiarów robót i wykonania przedmiotu zamówienia.
1.3. Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru projektowanych robót budowlanych.
1.4. Informacja BIOZ uwzględniającej specyfikę projektowanego obiektu budowlanego.
1.5. Kosztorysów inwestorskich projektowanych robót .
2. Wymagania Zamawiającego dotyczące opracowań projektowych
2.1. Dokumentacja powinna być opracowana jako jednostadiowa zgodnie z obowiązującymi przepisami i niniejszą specyfikacją.
2.2. Dokumentacja powinna uwzględniać rozwiązania kolorystyki zewnętrznej zawarte w projekcie będącym w posiadaniu Zamawiającego.
2.3.Wykonawca dokumentacji w każdej fazie jej opracowywania powinien konsultować z Zamawiającym przyjęte założenia i rozwiązania projektowe.
2.4. W ramach opracowania dokumentacji należy uwzględniać powiązania projektowanych instalacji medialnych z istniejącymi, zachowujący przy tym ich pełną kompatybilność.
2.5. Zamawiający informuje, że preferuje poziom średni w odniesieniu do rozwiązań techniczno- technologicznych i kosztów realizacji.
2.6. Dokumentacja musi być wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć.
2.7. Dokumentacja w swej treści powinna opisywać przedmiot zamówienia, w tym w szczególności
tech-nologię realizacji robót, zastosowane materiały i urządzenia w sposób nie utrudniający uczciwej konkurencji.
3. Dokumentacja projektowa musi być opracowana w sposób zgodny z ustaleniami określonymi w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego oraz wymaganiami przepisów
3.1. Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. 06.156.1118 z późn. zm.).
3.2. Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U.07.223.1655 z późn. zm.).
3.3. Rozporządzenia Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 10 listopada 2006 r. w sprawie wymagań, jakim powinny odpowiadać pod względem fachowym i sanitarnym pomieszczenia i urządzenia zakładu opieki zdrowotnej (Dz. U. 06.213.1568).
3.4. Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U.02.75.690 z późn. zm.).
3.5. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21 kwietnia 2006 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. 06.80.563).
3.6. Aktualnie obowiązujących Polskich Norm oraz innych przepisów, a także zgodnie z zasadami wiedzy technicznej oraz niniejszymi założeniami do projektowania.
4. Dla opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej Zamawiający przekaże Wykonawcy następujące materiały wyjściowe
4.1. Wypis i wyrys z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego.
4.2. Aktualną mapę do celów projektowych w skali 1:500.
4.3. Projekt Koncepcyjny budynku F.
4.4. Wielobranżową dokumentację projektową modernizacji budynku F.
4.5. Projekt kolorystyki zewnętrznej budynków Szpitala.
4.6. Programy funkcjonalno-użytkowe nadbudowy części I piętra w budynku F oraz adaptacji (przebudowy) części Budynku Głównego Szpitala.
4.7. Prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane.
4.8. Dokumentację archiwalną projektową lub powykonawczą będącą w posiadaniu
Zamawiającego.
5. Dokumentacja projektowo kosztorysowa winna zawierać
5.1. Projekt budowlany dla potrzeb uzyskania pozwolenia na budowę lub zgłoszenia zamiaru wykonania robót do państwowego organu nadzoru budowlanego, opracowany zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie formy projektu budowlanego (Dz. U. 03.120.1133)
5.2. Projekty wykonawcze dla potrzeb realizacji inwestycji oraz specyfikacje techniczne, zawierające zbiory wymagań w zakresie sposobu wykonania robót budowlanych, w szczególności wymagania w zakresie właściwości materiałów, wymagania dotyczące sposobu wykonania i oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót, opracowane zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót oraz programu funkcjonalno- użytkowego ( Dz. U. 04.202.2072 z późn. zm.).
5.3. Wszystkie niezbędne opinie, uzgodnienia i sprawdzenia rozwiązań techniczno-
technologicznych w zakresie wynikającym z przepisów, oraz oświadczenie projektanta, a także sprawdzającego o treści zgodnej z art. 20, ust. 4 Prawa budowlanego.
5.4. Informację dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia ze względu na specyfikę projektowanego obiektu budowlanego, uwzględnianą w planie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia ze wskazaniem w szczególności czy zakres robót obejmuje jeden z rodzajów robót wymienionych w art. 21 a, ust. 2 ustawy Prawo budowlane. Informacja winna uwzględniać warunki Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz.U.03.120.1126).
5.5. Przedmiary robót zawierające opis robót budowlanych w kolejności technologicznej ich wykonania, z podaniem ilości jednostek przedmiarowych robót wynikających z dokumentacji projektowej oraz podaniem podstaw do ustalenia cen jednostkowych robót lub nakładów rzeczowych (nr, rok wydania i wydawca katalogu, nr tablicy i kolumny)
5.6 Kosztorys inwestorski opracowany wg rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosz-tów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych.
6. Dokumentacja projektowo -kosztorysowa powinna zostać opracowana i przekazana Zamawiającemu w terminie do 3 m-cy od daty podpisania umowy, w następującej ilości egzemplarzy
6.1. Projekt budowlany w 6 egz.
6.2. Projekty wykonawcze oraz pozostałe opracowania (wg pkt. 1 SWIZ) w 4 egz.
6.3. Kosztorysy inwestorskie w 2 egz.
6.4. Kompletna dokumentacja w formie elektronicznej w 1 egz.
7. Wykonawca dokumentacji projektowo kosztorysowej łącznie z przekazaniem opracowania, przenosi na Zamawiającego prawa autorskie majątkowe, bez dodatkowego wynagrodzenia, z prawem do ich wykorzystania dla potrzeb własnych Zamawiającego w procesie przetargowym i w realizacji inwestycji.
II. Wymagania Zamawiającego w zakresie wykonania robót budowlano- montażowych.
Przedmiot zamówienia oprócz sporządzenia dokumentacji projektowo-kosztorysowej, o której mowa w cz. I SWIZ, obejmuje wykonanie nw. robót budowlanych stanowiących zgodnie z tabelą wartości elementów scalonych II etap zadania Modernizacja budynku F, a w szczególności są to:
Roboty towarzyszące.
1.1. Przebudowa (wyburzenia, roboty budowlane, sanitarne i elektryczne) części parteru budynku Głównego oraz części parteru budynku D, dla zapewnienia wewnętrznej komunikacji Budynku Głównego z budynkiem F.
1.2. Remont pomieszczeń parteru budynku Głównego i ich adaptacja na pomieszczenia biurowe.
1.3. Rozbiórka istniejącej studni głębinowej nr 1 kolidującej z wjazdem do budynku F, wraz z uzyskaniem pozwolenia wodnoprawnego na wykonanie tych robót, zapewnieniem nadzoru geologicznego oraz opracowaniem dokumentacji powykonawczej.
Roboty konstrukcyjno-budowlane (bud. F wraz z nadbudową).
2.1. Rozbiórki i wyburzenia zbędnych dla potrzeb modernizacji istniejących konstrukcji i elementów budowlanych w budynku F.
2.2. Stan surowy zamknięty (ściany, stropy, dach, drzwi i parapety zew.).
2.3. Stan wykończeniowy wewnętrzny, bez posadzek, wykładzin, robót malarskich, sufitów podwieszonych.
3. Roboty sanitarne (bud. F wraz z nadbudową).
3.1. Instalacja c.o., c.t., wraz z przyłączami.
3.2. Instalacja wod.-kan, bez białego montażu.
3.3. Instalacja wentylacji bez urządzeń.
4. Roboty elektryczne (bud. F wraz z nadbudową).
4.1. Instalacje elektryczne silnoprądowe bez osprzętu.
4.2. Instalacje elektryczne słaboprądowe bez osprzętu.
5. Dostawa, montaż i uruchomienie 2 dźwigów osobowych zewnętrznych (13 i 8 miejscowych, siedmioprzystankowych).
Roboty w zakresie modernizacji budynku F wykonać należy zgodnie z nw. dokumentacją oraz przedmiarami robót:
1. PBW - architektura nr arch. 95 885.
2. PBW - konstrukcja nr arch. 95 937.
3. PBW - sanitarny, instalacje wod-kan, c. w, i ppoż. nr arch. 93 476.
4. PBW - sanitarny - inst. c.o nr arch. 93 463.
5. PBW - sanitarny - wentylacja mechaniczna nr arch. 93 474.
6. PBW - sanitarny - instalacje ciepła technologicznego nr arch. 93 478.
7. PBW przyłączy kanalizacji sanitarnej i deszczowej nr arch. 93 477.
8. PBW - instalacji gazów medycznych nr arch. 95 963.
9. PBW - instalacje elektryczne - silnoprądowe nr arch. 93 466.
10. PBW - instalacje elektryczne - słaboprądowe nr arch. 93 467.
1. Roboty będą wykonywane na podstawie:
1.1 Sporządzonego przez Wykonawcę projektu budowlanego oraz prawomocnego zgłoszenia w państwowym nadzorze budowlanym zamiaru wykonania adaptacji (przebudowy) części parteru budynku Głównego Szpitala, oraz części parteru budynku D dokonanego w ramach realizacji przedmiotu zamówienia.
1.2. Zatwierdzonego projektu na likwidację studni nr 1, dostarczonego przez Zamawiającego oraz prawomocnego pozwolenia wodnoprawnego na wykonanie tych robót, uzyskanego przez
Wykonawcę w ramach realizacji przedmiotu zamówienia.
1.3. Zatwierdzonego projektu budowlanego wraz z prawomocnym pozwoleniem na budowę modernizacji budynku F dostarczonego przez Zamawiającego.
1.4. Sporządzonego przez Wykonawcę i zatwierdzonego do realizacji projektu budowlanego nadbudowy budynku F oraz prawomocnego pozwolenia na budowę, uzyskanego w ramach realizacji przedmiotu zamówienia.
1.5. Szczegółowego zakres robót określonego w projektach wykonawczych oraz przedmiarach robót stanowiących ich integralną część.
1.6 Zakres robót ujęty jest w tabeli wartości elementów scalonych.
2.Roboty należy wykonywać zgodnie z przepisami zawartymi w
2.1. Ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane z późniejszymi zmianami
2.2.Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia z dnia 10.11.2006 r. w sprawie wymagań, jakim powinny odpowiadać pod względem fachowym i sanitarnym pomieszczenia i urządzenia zakładu opieki zdrowotnej;
2.3.Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie z późniejszymi zmianami
2.4.Ustawie Prawo ochrony środowiska i ustawie o odpadach z dnia 27 kwietnia 2001 r. z późniejszymi zmianami,
2.5.Obowiązujących obecnie szczegółowych przepisach prawnych, rozwiązaniach prawno-technicznych, w Polskich Normach oraz wytycznych w zakresie projektowania i wykonawstwa budowlanego.
Wszystkie roboty budowlane, instalacyjne i montażowe, oraz inne prace należy wykonać zgodnie z niniejszą Specyfikacją Techniczną i dokumentacją projektową.
3. Wymagana dokumentacja techniczna powykonawcza i dokumenty odbiorowe.
Wykonawca przekazuje Zamawiającemu dziennik-i budowy oraz w oddzielnie spiętym zbiorze dokumentów
3.1. Kompletną dokumentację powykonawczą, (gdy jest niekompletna należy wymienić brakujące jej elementy).
3.2. Protokoły techniczne odbioru robót branżowych (wymienić brakujące).
3.3. Atesty, certyfikaty i ew. aprobaty techniczne na wbudowane materiały, armaturę i urządzenia ze szczególnym wskazaniem na zastosowanie ich w obiektach służby zdrowia (wymienić brakujące).
3.4. Wymagane przepisami szczegółowymi protokoły i zaświadczenia z przeprowadzonych przez wykonawcę badań, sprawdzeń oraz prób (wymienić brakujące).
3.5. Powykonawczą inwentaryzację geodezyjną.
3.6. Instrukcje obsługi, karty gwarancyjne, DTR dla wbudowanych wyrobów i urządzeń.
3.7. Oświadczenia kierownika budowy o zgodności wykonania robót z zatwierdzonym projektem budowlanym, warunkami pozwolenia na budowę, aktualnie obowiązującymi przepisami oraz polskimi normami (w przypadku zmian oświadczenia kierownika budowy powinno być poświadczenie przez inspektora-ów nadzoru).
3.8 Oświadczenie kierownika budowy o doprowadzeniu do należytego stanu i porządku terenu Budowy.
3.9. W przypadku gdy zmiany nie odstępują w sposób istotny od zatwierdzonego projektu budowlanego i warunków pozwolenia na budowę, Wykonawca dołączy kopię rysunków wchodzących w skład zatwierdzonego projektu budowlanego z naniesionymi zmianami powykonawczymi i uzupełniającym opisem technicznym.
3.10. Pisemną gwarancję jakości na wykonany przedmiot umowy.
Wymieniony zbiór dokumentów winien być skompletowany i opatrzony szczegółowym wykazem.
4. Wymagania w zakresie wykonywanych robót.
4.1. Wykonanie robót zgodnie z dokumentacją projektową, z należytą starannością oraz zgodnie ze sztuką budowlaną w zakresie niezbędnym do uzyskania pozwolenia na użytkowanie.
4.2. Zamawiający informuje, że preferuje poziom średni w odniesieniu do rozwiązań techniczno-technologicznych oraz kosztów.
4.3.Wykonawca wykonuje roboty w miejscach wskazanych przez Zamawiającego.
4.4.Wszelkie szczegółowe roboty budowlane, instalacyjne i montażowe oraz demontażowe Wykonawca wykonuje wg dokumentacji projektowej i zgodnie ze wszelkimi wskazówkami zawartymi w niniejszym SIWZ.
4.5.Wszystkie sprawy techniczne i administracyjne związane z robotami leżą po stronie Wykonawcy.
4.6. Rozwiązania budowlane i zastosowanie wyrobów, materiałów i urządzeń Wykonawca uzgadnia z Zamawiającym.
4.7. Wszystkie zastosowane materiały i wyroby budowlane muszą spełniać wymogi techniczno-sanitarne obowiązujące w obiektach służby zdrowia.
4.8. Wszystkie prace należy wykonywać w sposób umożliwiający ciągłość funkcjonowania i pracy Szpitala, zmniejszając ich uciążliwość przez zastosowanie odpowiedniego zabezpieczenia przed hałasem oraz przed przedostawaniem się kurzu i brudu z budowy.
4.9. Wykonawca zabezpieczy teren robót zgodnie z obowiązującymi aktualnie przepisami BHP, p poż i innymi przepisami w zakresie prawa budowlanego.
4.10.Wykonawca w trakcie realizacji przebudowy zobowiązany jest do utrzymywania ładu i porządku na budowie oraz w jej otoczeniu , a w szczególności do należytego zbierania, składowania, transportu i zagospodarowania lub utylizacji wszelkich zbędnych materiałów i urządzeń, odpadów oraz śmieci jakie pozostają po prowadzonych pracach budowlanych.
4.11.Wszystkie zadania i prace Wykonawca wykona zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami - Prawa Polskiego i Prawa Unii Europejskiej.

Kody CPV:
454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 15/11/2009

Informacja na temat wadium:
79900,00 (słownie: siedemdziesiąt dziewięć tysięcy dziewięćset złotych)

opis_war:
1. O udzielenie zamówienie mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:
1.1. posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli
ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
1.2 posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponują potencjałem techniczny i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia lub
przedstawią pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia potencjału technicznego i osób zdolnych do wykonania zamówienia;
- wykonawca winien wykazać się co najmniej 1 robotą budowlaną odpowiadającą opisowi przedmiotu zamówienia zgodnie z kodem CPV - 45-40-00-00-1, o wartości nie mniejszej niż 7.000.000,00 zł
1.2. znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia;
- wykonawca winien wykazać się wysokością posiadanych środków lub zdolnością kredytową w wysokości co najmniej 3.000.000,00 zł
1.4. nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 24 którzy:
1.4.1. nie wyrządzili szkody nie wykonując zamówienia lub wykonując je nienależycie, jeżeli szkoda ta nie została stwierdzona prawomocnym orzeczeniem sądu wydanym w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania;
1.4.2. w stosunku do których nie otwarto likwidacji lub których upadłości nie ogłoszono, z wyjątkiem wykonawców, którzy po ogłoszeniu upadłości zawarli układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeżeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli poprzez likwidację majątku upadłego;
1.4.3. wykonawców, którzy nie zalegają z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, z wyjątkiem przypadków gdy uzyskali oni przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie, rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
1.4.4. osoby fizyczne, które nie zostały prawomocnie skazane za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
1.4.5. spółki jawne, których wspólnik nie został prawomocnie skazany za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
1.4.6. spółki partnerskie, których partner lub członek zarządu nie został prawomocnie skazany za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
1.4.7. spółki komandytowe oraz spółki komandytowo - akcyjne, których komplementariusz nie został prawomocnie skazany za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
1.4.8. osoby prawne, których urzędujący członek organu zarządzającego nie został prawomocnie skazany za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
1.4.9. podmioty zbiorowe, wobec których sąd nie orzekł zakaz ubiegania się o zamówienia, na podstawie przepisów o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary;
1.4.10. wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt. 1 - 3.
1.4.11.Spełniają wymagania określone w niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
1.5 z postępowania o udzielenie zamówienia zamawiający wykluczy Wykonawców, którzy:
1.5.1. wykonywali bezpośrednio czynności związane z przygotowaniem prowadzonego postępowania, lub posługiwali się w celu sporządzania oferty osobami uczestniczącymi w dokonywaniu tych czynności, chyba że udział tych wykonawców w postępowaniu nie utrudnia uczciwej konkurencji;
1.5.2. złożyli nieprawdziwe informacje mające wpływ na wyniki prowadzonego postępowania;
1.5.3. nie złożyli oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu lub dokumentów potwierdzających spełnienie tych warunków lub złożyli dokumenty zawierające błędy;
1.5.4. nie wnieśli wadium, w tym również na przedłużony okres związania ofertą, lub nie zgodzili się na przedłużenie okresu związania ofertą.

inf_osw:
1. Wypełniony Formularz Ofertowy stanowiący Załącznik Nr 2 do niniejszej specyfikacji wraz z kosztorysem oraz wypełnioną tabelą wartości elementów scalonych (załącznik nr 3).
2. Oświadczenie Wykonawcy, że spełnia wszystkie warunki określone przepisami art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 29.01.2004 r. Prawo Zamówień Publicznych, zgodne ze wzorem stanowiącym Załącznik Nr 4 do siwz.
3. Aktualny odpis z właściwego rejestru albo zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej - jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej. Wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem składania ofert.
4. Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego oraz właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzających odpowiednio, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne lub społeczne, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawionych nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
5. Aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego albo równoważnego zaświadczenia właściwego organu sądowego lub administracyjnego kraju pochodzenia osoby w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 4 - 8 ustawy, wystawionych nie wcześniej niż 6 miesięcy.
6. Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 9 ustawy wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
7. Informacja banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, w którym wykonawca posiada podstawowy rachunek bankowy, potwierdzające wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawionej nie wcześniej niż 3 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
- wykonawca winien wykazać się wysokością posiadanych środków lub zdolnością kredytową w wysokości co najmniej 3.000.000,00 zł
8. Dowód wniesienia/wpłacenia wadium.
9. Wykaz wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat robót budowlanych, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, odpowiadających swoim rodzajem i wartością robotom budowlanym stanowiącym przedmiot zamówienia z podaniem ich wartości oraz daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dokumentów potwierdzających, że roboty zostały wykonane należycie.
- wykonawca winien wykazać się co najmniej 1 robotą budowlaną odpowiadającej opisowi przedmiotu zamówienia zgodnie z kodem CPV - 45-40-00-00-1, o wartości nie mniejszej niż 7.000.000,00 zł
10. Wykaz osób i podmiotów, które będą wykonywać zamówienie lub będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności.
11. Kosztorysy ofertowe

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.mssw.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie
Dział Zamówień Publicznych
ul. Bursztynowa 2
04-749 Warszawa

Data składania wniosków, ofert: 16/03/2009

Godzina składania wniosków, ofert: 12:00

Miejsce składania:
Kancelaria Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie

On: on

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Podobne przetargi

115160 / 2015-05-15 - Inny: Agencja Wykonawcza

Wojskowa Agencja Mieszkaniowa Oddział Regionalny w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie robót budowlanych (wykończeniowych pod klucz) wraz z wyposażeniem w lokalach będących w zasobie OReg WAM w Warszawie przed zasiedleniem.

439478 / 2009-12-22 - Uczelnia publiczna

Politechnika Radomska im. K. Pułaskiego - Radom (mazowieckie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Remont pomieszczeń Wydziału Transportu i Elektrotechniki ul. Malczewskiego 29 oraz pomieszczeń w budynku Wydziału Nauczycielskiego Olimp ul. Malczewskiego 20a

35353 / 2011-02-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Dzielnicy Bemowo Miasta Stołecznego Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Remont pomieszczeń na potrzeby tworzonej szkoły podstawowej w budynku ZS nr 48 przy ul. Irzykowskiego 1 w Warszawie

137446 / 2011-06-01 - Uczelnia publiczna

Politechnika Warszawska - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie robót remontowych ciagów komunikacyjnych parteru i I pietra wraz z wymianą stolarki drzwiowej na drzwi o odpornośxci ogniowej EI30 w Domu Studenckim BRATNIAK-MUSZELKA w części BRATNIAK w Warszawie przy ul. Grójeckiej 39

171921 / 2015-11-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Straż Miejska Miasta Stołecznego Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie robót budowlanych w obiektach Oddziałów Terenowych Straży Miejskiej m.st. Warszawy przy ul. Kobielskiej 5, ul. Jana Młota 3 oraz przy ul. Przemyskiej 18 w Warszawie.

191510 / 2010-07-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Szkół Nr 22 im.Emiliana Konopczyńskiego - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Aranżacja wnętrz holu głównego budynku Zespołu Szkół Nr 22 przy ul. Konopczyńskiego 4 w Warszawie

264991 / 2014-12-29 - Inny: państwowa jednostka budżetowa

Centrum Projektów Informatycznych - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych wewnętrznych w obiekcie CPI przy ul. Syreny 23 w Warszawie

197760 / 2009-06-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Mokotów - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
REMONT TYNKÓW WEWNĘTRZNYCH, PODŁÓG, FRAGMENTÓW INSTALACJI ELEKTRYCZNEJ I WODOCIĄGOWEJ ORAZ WĘZŁA CIEPLNEGO W XXXIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM, UL. ZAKRZEWSKA 24 W WARSZAWIE.

207291 / 2009-11-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Śródmieście - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie remontu posadzek i malowanie ścian sal lekcyjnych i części pomieszczeń w budynku A Zespołu Szkół Licealnych i Ekonomicznych nr 1 przy ul. Stawki 10 w Warszawie - etap I (znak sprawy UD-IX-WZP-3401-78/09).

5562 / 2016-01-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonywanie prac remontowych w zakresie robót sanitarnych związanych z utrzymywaniem zasobów w należytym stanie technicznym oraz świadczenie usług pogotowia technicznego w zakresie robót sanitarnych w zasobach administrowanych przez ZGN Praga-Południe m. st. Warszawy na terenie Administracji Nieruchomości Nr 1 w okresie od 05.01.2016 r do 30.11.2016r.

42194 / 2009-02-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Teresin - Teresin (mazowieckie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Przebudowa budynku strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Szymanowie, obręb Pawłówek - III etap

73532 / 2012-03-09 - Uczelnia publiczna

Akademia Obrony Narodowej - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
przebudowę zewnętrznych schodów wejścia głównego budynku szkoleniowego nr 25 na terenie Akademii Obrony Narodowej.

49836 / 2010-02-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Przytyk - Przytyk (mazowieckie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Przebudowa i adaptacja strażnicy OSP w Domaniowie z przeznaczeniem na działalność kulturalno-rekreacyjną .

233705 / 2011-09-01 - Uczelnia publiczna

Akademia Obrony Narodowej - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Przebudowa zewnętrznych schodów wejścia głównego oraz przystosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych budynku szkoleniowego nr 25 na terenie Akademii Obrony Narodowej

89872 / 2015-04-21 - Inny: Agencja Wykonawcza

Wojskowa Agencja Mieszkaniowa Oddział Regionalny w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Remont lokali mieszkalnych w budynkach mieszkalnych będących w zasobie OReg WAM w Warszawie przed zasiedleniem w podziale na 6 części.

122881 / 2009-07-30 - Uczelnia publiczna

Politechnika Warszawska, Szkoła Nauk Technicznych i Społecznych - Płock (mazowieckie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Remont laboratorium 34 w Budynku Dydaktyki oraz świetlicy studenckiej w Gmachu Głównym zlokalizowanych w Płocku przy ul. Łukasiewicza 17

168174 / 2012-05-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Radomia - Radom (mazowieckie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Zmiana sposobu użytkowania lokalu użytkowego na lokale mieszkalne przy ul. Narutowicza 1