Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

44025 / 2016-04-20 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina i Miasto Åšroda ÅšlÄ…ska (Åšroda ÅšlÄ…ska)

Budowa wewnętrznej instalacji gazu, centralnego ogrzewania, wody, kanalizacji oraz wentylacji w budynku mieszkalnym wielorodzinnym położonym w Środzie Śląskiej przy ul. Żwirki i Wigury 3 lokal nr 1, 2, 3, 4 w ramach zadania inwestycyjnego Budowa wewnętrznych instalacji gazowych, centralnego ogrzewania, wody oraz wentylacji w lokalach mieszkalnych stanowiących własność gminy Środa Śląska

Opis zamówienia

Wykonanie robót instalacyjnych oraz budowlanych planowane jest w częściach wspólnych budynku (korytarzu i piwnicy) oraz w trzech czterech lokalach mieszkalnych, stanowiących własność Gminy Środa Śląska położonych w budynku wielorodzinnym.

Budowa wewnętrznej instalacji gazu, centralnego ogrzewania, wody, kanalizacji oraz wentylacji w budynku mieszkalnym wielorodzinnym położonym w Środzie Śląskiej przy ul. Żwirki i Wigury 3 lokal nr 1, 2, 3, 4.

2.1 OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA WRAZ Z ZAKRESEM ROBÓT
Wykonanie robót instalacyjnych oraz budowlanych planowane jest w częściach wspólnych budynku (korytarzu i piwnicy) oraz w trzech czterech lokalach mieszkalnych, stanowiących własność Gminy Środa Śląska położonych w budynku wielorodzinnym.

2.1.1 Lokal mieszkalny położony w Środzie Ślaskiej przy ul. Żwirki i Wigury 3m1 (dwufunkcyjny kocioł gazowy kondensacyjny z pompą elektroniczną oraz kuchenka gazowa).
Zakres robót obejmuje:
A) Budowa wewnętrznej instalacji gazu od projektowanego pionu gazowego do dwufunkcyjnego kotła gazowego oraz kuchenki gazowej z piekarnikiem. Armaturę odcinającą gazową (zawory kulowe) zamontować należy przed kotłem gazowym oraz kuchenką gazową. Rodzaj materiału, średnica rur oraz technikę łączenia rur gazowych, wykonać należy zgodnie z dokumentacja projektową. Przejścia przez ściany konstrukcyjne i stropy należy wykonać w tulejach ochronnych. Zakup oraz montaż kondensacyjnego kotła gazowego z płynną modulacją palnika w zakresie od 1,8 - 3,00 kW z pompą elektroniczną o mocy maksymalnej do 24 kW wraz z podłączeniem do instalacji wody, kanalizacji sanitarnej (odprowadzenie kondensatu) i gazu. Kocioł należy wyposażyć w sterownik temperatury. Podłączenie kotła wykonać poprzez adapter systemowy. Po wykonaniu robót przeprowadzić próbę szczelności oraz sporządzić stosowny protokół z przeprowadzonej próby. Montaż kotła należy potwierdzić protokolarnie wraz z wpisem do książki serwisowej kotła, potwierdzając pieczęcią z odpowiednimi uprawnieniami. Należy dokonać pierwszego uruchomienia kotła oraz potwierdzić pierwsze uruchomienie wpisem do książki serwisowej.
B) Budowa wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania wraz z montażem grzejników płytowych typu CV i grzejnika rurowego zamontowanego w łazience oraz montażem zaworów termostatycznych oraz głowic termostatycznych. Typ i moc grzejników zgodnie z dokumentacją projektową. Instalację należy wykonać z rur miedzianych, łączonych lutem miękkim, prowadzonych na ścianach o przekrojach przewidzianych w projekcie budowlanym. Po wykonaniu robót należy przeprowadzić próbę szczelności oraz sporządzić stosowny protokół z przeprowadzonej próby.
C) Budowa wewnętrznej instalacji wody i kanalizacji. W lokalu znajduje się instalacja wody. Należy wybudować odcinek instalacji zimnej wody od istniejącej instalacji do kotła oraz odcinek instalacji ciepłej wody od kotła do umywalki, zlewu oraz natrysku. Instalacje wykonać z rur miedzianych. Rury należy mocować w uprzednio wykonanych bruzdach w otulinach (grubość ścianki otuliny minimum 9 mm), które po montażu instalacji należy zaprawić, otynkować zaprawa tynkarską oraz wykończyć gładzią gipsową. Po wykonaniu robót należy przeprowadzić próbę szczelności oraz sporządzić stosowny protokół z przeprowadzonej próby.
D) Budowa instalacji odprowadzającej spaliny oraz doprowadzenie powietrza do kotła. Doprowadzenie oraz odprowadzenie powietrza do kotła wykonać należy za pośrednictwem systemowego dwupłaszczowego przewodu spalinowo - powietrznego o średnicy przewidzianej w dokumentacji projektowej (125-80 mm) lub o średnicy dostosowanej do modelu kotła oraz wymagań odnośnie maksymalnej wysokości przewodu. Przewód należy wyprowadzić istniejącym przewodem kominowym. Wylot zabezpieczyć odpowiednim daszkiem systemowym. Przewód spalinowy przechodzi przez pomieszczenie pokoju do pomieszczenia kuchni gdzie planowany jest montaż kotła kondensacyjnego.
E) Wentylacja. Wentylację wywiewną z pomieszczenia kuchni, wykonać należy rurą stalowa ocynkowaną DN 160 zamontowaną do istniejącego przewodu wentylacyjnego 14x14 znajdującego się w pomieszczeniu pokoju. Przewód wentylacyjny przechodzi przez pomieszczenie pokoju do pomieszczenia kuchni gdzie planowany jest montaż kotła kondensacyjnego. (Należy odłączyć piec kaflowy w lokalu nr 4 i zamurować otwór w przewodzie kominowym).
Projekt budowlany wykonania instalacji w lokalu mieszkalnym położonym w Środzie Śląskiej przy ul. Żwirki i Wigury 3 lokal nr 1 wraz z decyzją pozwolenia na budowę stanowi załącznik nr 1 do wniosku.
2.1.2 Lokal mieszkalny położony w Środzie Ślaskiej przy ul. Żwirki i Wigury 3m2 (dwufunkcyjny kocioł gazowy kondensacyjny z pompą elektroniczną oraz kuchenka gazowa).
Zakres robót obejmuje:
A) Budowa wewnętrznej instalacji gazu od projektowanego pionu gazowego do dwufunkcyjnego kotła gazowego oraz kuchenki gazowej z piekarnikiem. Armaturę odcinającą gazową (zawory kulowe) zamontować należy przed kotłem gazowym oraz kuchenką gazową. Rodzaj materiału, średnica rur oraz technikę łączenia rur gazowych, wykonać należy zgodnie z dokumentacja projektową. Przejścia przez ściany konstrukcyjne i stropy należy wykonać w tulejach ochronnych. Zakup oraz montaż kondensacyjnego kotła gazowego z płynną modulacją palnika w zakresie od 1,8 - 3,00 kw z pompą elektroniczną o mocy maksymalnej do 24 kW wraz z podłączeniem do instalacji wody, kanalizacji sanitarnej (odprowadzenie kondensatu) i gazu. Kocioł należy wyposażyć w sterownik temperatury. Podłączenie kotła wykonać poprzez adapter systemowy. Po wykonaniu robót przeprowadzić próbę szczelności oraz sporządzić stosowny protokół z przeprowadzonej próby. Montaż kotła należy potwierdzić protokolarnie wraz z wpisem do książki serwisowej kotła, potwierdzając pieczęcią z odpowiednimi uprawnieniami. Należy dokonać pierwszego uruchomienia kotła oraz potwierdzić pierwsze uruchomienie wpisem do książki serwisowej.
B) Budowa wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania wraz z montażem grzejników płytowych typu CV i grzejnika rurowego zamontowanego w planowanej łazience oraz montażem zaworów termostatycznych oraz głowic termostatycznych. Typ i moc grzejników zgodnie z dokumentacją projektową. Instalację należy wykonać z rur miedzianych, łączonych lutem miękkim, prowadzonych na ścianach o przekrojach przewidzianych w projekcie budowlanym. Po wykonaniu robót należy przeprowadzić próbę szczelności oraz sporządzić stosowny protokół z przeprowadzonej próby.
C) Budowa wewnętrznej instalacji wody i kanalizacji. W lokalu znajduje się instalacja wody. Należy wybudować odcinek instalacji zimnej wody od istniejącej instalacji do kotła, zlewu, pralki. Wybudować instalacje Ciepłej wody od kotła do zlewu. Instalacje wykonać z rur miedzianych. Rury należy mocować w uprzednio wykonanych bruzdach w otulinach (grubość ścianki otuliny minimum 9 mm), które po montażu instalacji należy zaprawić, otynkować zaprawa tynkarską oraz wykończyć gładzią gipsową. Po wykonaniu robót należy przeprowadzić próbę szczelności oraz sporządzić stosowny protokół z przeprowadzonej próby.
D) Budowa instalacji odprowadzającej spaliny oraz doprowadzenie powietrza do kotła. Doprowadzenie oraz odprowadzenie powietrza do kotła wykonać należy za pośrednictwem systemowego dwupłaszczowego przewodu spalinowo - powietrznego o średnicy przewidzianej w dokumentacji projektowej (125-80 mm) lub o średnicy dostosowanej do modelu kotła oraz wymagań odnośnie maksymalnej wysokości przewodu. Przewód należy wyprowadzić istniejącym przewodem kominowym. Wylot zabezpieczyć odpowiednim daszkiem systemowym. Przewód spalinowy przechodzi przez pomieszczenie pokoju do pomieszczenia kuchni gdzie planowany jest montaż kotła kondensacyjnego.
E) Wentylacja. Wentylację wywiewną z pomieszczenia kuchni wykonać za pomocą zaprojektowanego komina z elementów systemowych z blachy stalowej ocynkowanej izolowanego (wymagany jest ATEST, ZAPEWNIENIE PRODUCENTA O BRAKU MOŻLIWOŚCI SKRAPLANIA SIĘ PARY WODNEJ) o średnicy wewnętrznej 150 zgodnie z opisem w dokumentacji projektowej.
Projekt budowlany wykonania instalacji w lokalu mieszkalnym położonym w Środzie Śląskiej przy UL. Żwirki i Wigury lokal nr 2 wraz z decyzją pozwolenia na budowę stanowi załącznik nr 1 do wniosku.

2.1.3 Lokal mieszkalny położony w Środzie Ślaskiej przy ul. Żwirki i Wigury 3-3 (dwufunkcyjny kocioł gazowy kondensacyjny z pompą elektroniczną oraz kuchenka gazowa)
Zakres robót obejmuje:
A) Budowa wewnętrznej instalacji gazu od projektowanego pionu gazowego do dwufunkcyjnego kotła gazowego oraz kuchenki gazowej z piekarnikiem. Armaturę odcinającą gazową (zawory kulowe) zamontować należy przed kotłem gazowym oraz kuchenką gazową. Rodzaj materiału, średnica rur oraz technikę łączenia rur gazowych, wykonać należy zgodnie z dokumentacja projektową. Przejścia przez ściany konstrukcyjne i stropy należy wykonać w tulejach ochronnych. Zakup oraz montaż kondensacyjnego kotła gazowego z płynną modulacją palnika w zakresie od 1,8 - 3,00 kw z pompą elektroniczną o mocy maksymalnej do 24 kW wraz z podłączeniem do instalacji wody, kanalizacji sanitarnej (odprowadzenie kondensatu) i gazu. Kocioł należy wyposażyć w sterownik temperatury. Podłączenie kotła wykonać poprzez adapter systemowy. Po wykonaniu robót przeprowadzić próbę szczelności oraz sporządzić stosowny protokół z przeprowadzonej próby. Montaż kotła należy potwierdzić protokolarnie wraz z wpisem do książki serwisowej kotła, potwierdzając pieczęcią z odpowiednimi uprawnieniami. Należy dokonać pierwszego uruchomienia kotła oraz potwierdzić pierwsze uruchomienie wpisem do książki serwisowej.
B) Budowa wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania wraz z montażem grzejnika rurowego w łazience (grzejniki płytowe istnieją) oraz montażem zaworów termostatycznych oraz głowic termostatycznych. Typ i moc grzejnika zgodnie z dokumentacja projektową. Instalację należy wykonać z rur miedzianych, łączonych lutem miękkim, prowadzonych na ścianach o przekrojach przewidzianych w projekcie budowlanym. Po wykonaniu robót należy przeprowadzić próbę szczelności oraz sporządzić stosowny protokół z przeprowadzonej próby.
C) Budowa wewnętrznej instalacji wody i kanalizacji. W lokalu znajduje się instalacja wody. Należy wybudować odcinek instalacji zimnej wody od wodomierza do kotła i zmywarki. Wybudować instalację ciepłej wody od kotła do miejsca odcięcia instalacji ciepłej wody prowadzonej w piwnicy (z kotła na paliwo stałe, który należy wyłączyć z eksploatacji). Instalacje wykonać z rur miedzianych. Rury należy mocować w uprzednio wykonanych bruzdach w otulinach (grubość ścianki otuliny minimum 9 mm), które po montażu instalacji należy zaprawić, otynkować zaprawa tynkarską oraz wykończyć gładzią gipsową. Po wykonaniu robót należy przeprowadzić próbę szczelności oraz sporządzić stosowny protokół z przeprowadzonej próby.
D) Budowa instalacji odprowadzającej spaliny oraz doprowadzenie powietrza do kotła. Doprowadzenie oraz odprowadzenie powietrza do kotła wykonać należy za pośrednictwem systemowego dwupłaszczowego przewodu spalinowo - powietrznego o średnicy przewidzianej w dokumentacji projektowej (125-80 mm) lub o średnicy dostosowanej do modelu kotła oraz wymagań odnośnie maksymalnej wysokości przewodu. Przewód należy wyprowadzić istniejącym przewodem kominowym. Wylot zabezpieczyć odpowiednim daszkiem systemowym. Przewód spalinowy przechodzi przez pomieszczenie pokoju do pomieszczenia kuchni gdzie planowany jest montaż kotła kondensacyjnego.
E) Wentylacja. Wentylację wywiewną z pomieszczenia kuchni wykonać za pomocą zaprojektowanego komina z elementów systemowych z blachy stalowej ocynkowanej izolowanego (wymagany jest ATEST, ZAPEWNIENIE PRODUCENTA O BRAKU MOŻLIWOŚCI SKRAPLANIA SIĘ PARY WODNEJ) średnicy wewnętrznej 150 zgodnie z opisem w dokumentacji projektowej.
Projekt budowlany wykonania instalacji w lokalu mieszkalnym położonym w Środzie Śląskiej przy Ul. Żwirki i Wigury 3 lokal nr 3 wraz z decyzją pozwolenia na budowę stanowi załącznik nr 1 do wniosku.
2.1.3 Lokal mieszkalny położony w Środzie Ślaskiej przy ul. Żwirki i Wigury 3-4 (dwufunkcyjny kocioł gazowy kondensacyjny z pompą elektroniczną oraz kuchenka gazowa)
Zakres robót obejmuje:
A) Budowa wewnętrznej instalacji gazu od projektowanego pionu gazowego do dwufunkcyjnego kotła gazowego oraz kuchenki gazowej z piekarnikiem. Armaturę odcinającą gazową (zawory kulowe) zamontować należy przed kotłem gazowym oraz kuchenką gazową. Rodzaj materiału, średnica rur oraz technikę łączenia rur gazowych, wykonać należy zgodnie z dokumentacja projektową. Przejścia przez ściany konstrukcyjne i stropy należy wykonać w tulejach ochronnych. Zakup oraz montaż kondensacyjnego kotła gazowego z płynną modulacją palnika w zakresie od 1,8 - 3,00 kw z pompą elektroniczną o mocy maksymalnej do 24 kW wraz z podłączeniem do instalacji wody, kanalizacji sanitarnej (odprowadzenie kondensatu) i gazu. Kocioł należy wyposażyć w sterownik temperatury. Podłączenie kotła wykonać poprzez adapter systemowy. Po wykonaniu robót przeprowadzić próbę szczelności oraz sporządzić stosowny protokół z przeprowadzonej próby. Montaż kotła należy potwierdzić protokolarnie wraz z wpisem do książki serwisowej kotła, potwierdzając pieczęcią z odpowiednimi uprawnieniami. Należy dokonać pierwszego uruchomienia kotła oraz potwierdzić pierwsze uruchomienie wpisem do książki serwisowej.
B) Budowa wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania wraz z montażem grzejników płytowych typu CV i grzejnika rurowego zamontowanego w łazience oraz montażem zaworów termostatycznych oraz głowic termostatycznych. Typ i moc grzejników zgodnie z dokumentacją projektową. Instalację należy wykonać z rur miedzianych, łączonych lutem miękkim, prowadzonych na ścianach o przekrojach przewidzianych w projekcie budowlanym. Po wykonaniu robót należy przeprowadzić próbę szczelności oraz sporządzić stosowny protokół z przeprowadzonej próby.
C) Budowa wewnętrznej instalacji wody i kanalizacji. W lokalu znajduje się instalacja wody. Należy wybudować odcinek instalacji zimnej wody od wodomierza do kotła. Wybudować instalację ciepłej wody od kotła do zlewu w kuchni oraz do łazienki w miejscu wpięcia do instalacji wody elektrycznego podgrzewacza. (podgrzewacz do demontażu). Dopływ zimnej wody do podgrzewacza elektrycznego zaślepić korkiem. Rury należy mocować w uprzednio wykonanych bruzdach w otulinach (grubość ścianki otuliny minimum 9 mm), które po montażu instalacji należy zaprawić, otynkować zaprawa tynkarską oraz wykończyć gładzią gipsową. Po wykonaniu robót należy przeprowadzić próbę szczelności oraz sporządzić stosowny protokół z przeprowadzonej próby.
D) Budowa instalacji odprowadzającej spaliny oraz doprowadzenie powietrza do kotła. Doprowadzenie oraz odprowadzenie powietrza do kotła wykonać należy za pośrednictwem systemowego dwupłaszczowego przewodu spalinowo - powietrznego o średnicy przewidzianej w dokumentacji projektowej (125-80 mm) lub o średnicy dostosowanej do modelu kotła oraz wymagań odnośnie maksymalnej wysokości przewodu. Przewód należy wyprowadzić niezależnie przez strych, ponad dach budynku. Wylot zabezpieczyć odpowiednim daszkiem systemowym.
E) Wentylacja. Wentylację wywiewną z pomieszczenia kuchni wykonać za pomocą zaprojektowanego komina z elementów systemowych z blachy stalowej ocynkowanej izolowanego (wymagany jest ATEST, ZAPEWNIENIE PRODUCENTA O BRAKU MOŻLIWOŚCI SKRAPLANIA SIĘ PARY WODNEJ) średnicy wewnętrznej 150 zgodnie z opisem w dokumentacji projektowej.
Projekt budowlany wykonania instalacji w lokalu mieszkalnym położonym w Środzie Śląskiej przy Ul. Żwirki i Wigury 3 lokal nr 4 wraz z decyzją pozwolenia na budowę stanowi załącznik nr 1 do wniosku.

2.1.4 Części wspólne budynku
Zakres robót obejmuje:
A) Budowa wewnętrznej instalacji gazu od kurka głównego zamontowanego w skrzynce gazowej na ścianie budynku do skrzynek gazowych zaprojektowanych w klatce schodowej budynku wraz z wykonaniem podejść pod cztery gazomierze ORAZ MONTAŻEM SZAFKI GAZOWEJ - 1 szt., zamykana (zamek stalowy na klucz trójkąt). Instalację należy wykonać z rur stalowych czarnych baz szwu, spawanych o średnicach opisanych w dokumentacji projektowej.

Projekt budowlany wykonania instalacji w częściach wspólnych budynku położonym w Środzie Śląskiej przy ul. Żwirki i Wigury 3 wraz z decyzją pozwolenia na budowę stanowi załącznik nr 1 do wniosku.

2.2 SPECYFIKACJA MATERIAŁÓW PRZEZNACZONYCH DO WYKONANIA ROBÓT INSTALACYJNO - BUDOWLANYCH
Wszystkie wyroby muszą być zgodne z postanowieniami ustawy o wyrobach budowlanych z dnia 16.04.2004 r. ( Dz.U. nr 92, poz. 881) w szczególności w zakresie: wprowadzania do obrotu, oznakowania, zgodności z PN lub odpowiednią aprobata techniczną.
1. Rura miedziana: Rury zgodne z PN-EN 1057:1999 Miedź i stopy miedzi. Rury miedziane okrągłe bez szwu do wody i gazustosowane w instalacjach sanitarnych i ogrzewania. Połączenia rur miedzianych gazowych lutem twardym. Dopuszcza się stosowanie innych sposobów łączenia rur, Jeżeli spełniają one wymagania szczelności i trwałości określone w PN-EN 1775:2007 Dostawa gazu. Przewody gazowe dla budynków. Maksymalne ciśnienie robocze <=5 bar. Zalecenia funkcjonalne. Połączenia rur miedzianych c.o. i wodnych lutem miękkim lub złączkami zaciskowymi. Rury prowadzone w warstwie wylewki podłogowej, zabezpieczyć izolacją z pianki poliuretanowej Thermaflex - grubość izolacji 9 mm wg PN-85-B-02421.
2. Grzejniki płytowe: stalowe, typu CV o wymiarach i mocy przewidzianych w dokumentacji projektowej 10 lat gwarancji na grzejniki.
3. Grzejnik rurowy (drabinkowy): stalowy, o wymiarach przewidzianych w dokumentacji projektowej 10 lat gwarancji na grzejniki.
4. Armatura odcinająca (zawory gazowe): kulowe o znormalizowanych gwintach przyłączeniowych,
1. korpus i kula: mosiądz CW617N,
trzpień: CW614N,
I. wykończenie kuli: chromowana, polerowana,
uszczelnienie kuli: uszczelki teflonowe PTFE,
uszczelnienie trzpienia: NBR 70,
1) dźwignia: stal ocynkowana, pokryta żółtym tworzywem,
klasa ciśnieniowa: MOP 5 (5 bar),
klasa temperaturowa: T2(-20ºC÷+60ºC).
5. Rura typu PEX: Wykonana z trójwarstwowego sieciowego polietylenu PEX o parametrach technicznych nie gorszych od rur firmy KAN, KISAN.
6. Armatura odcinająca (zawory wodne):
pełnoprzelotowy przekrój,
możliwość kompensacji luzów trzpienia,
znormalizowane długości gwintów walcowych,
specjalnie przystosowana do wody pitnej powierzchnia wewnętrzna,
posiadają wszystkie wymagane certyfikaty i atesty, w tym także Aprobatę Techniczną ITB AT-15- 7431-2007,
zakres temperatur roboczych: max 150°C,
maksymalne ciśnienie robocze: 4 MPa,
7. Instalacja odprowadzająca spaliny oraz doprowadzające powietrze do kotła oraz wentylacji:
A) Instalacja odprowadzająca spaliny oraz doprowadzające powietrze do kotła: Systemowy dwupłaszczowy przewód spalinowo - powietrzny o średnicy przewidzianej w dokumentacji projektowej (125-80 mm) lub o średnicy dostosowanej do modelu kotła oraz wymagań odnośnie maksymalnej wysokości przewodu. STAL WKASOODPORNA.
B) Wentylacja: Systemowa z przewody z blachy ocynkowanej zwiniętej spiralnie o grubosci blachy minimum 0,50 mm. kominy wentylacyjne wyposażone w skraplacz w dolnej części przewodu z rewizją. powłoka malarska pond połacią dachu wg pn-79-h-97053 ochrona przed korozją. Wymagany jest ATEST, ZAPEWNIENIE PRODUCENTA O BRAKU MOŻLIWOŚCI SKRAPLANIA SIĘ PARY WODNEJ.
8. Głowice termostatyczne: z wbudowanym czujnikiem cieczowym o parametrach technicznych nie gorszych od głowicy typu Danfoss.
9. Kocił gazowy: Dwufunkcyjny Qmax = 24kW z zamkniętą komorą spalani. KOCIOŁ GAZOWY DWUFUNKCYJNY, KONDENSACYJNY Z MODULOWANYM PALNIKIEM ORAZ POMPĄ ELEKTRONICZNĄ. Qmax kotła = 24 kW. ZAKRES MODULACJI MOCY KOTŁA OD 1,8 DO 3,0 kW.
INFORMACJE DODATKOWE
1. Wykonawca robót zapewnia oraz ponosi koszty pracy kierownika budowy.
2. Przed złożeniem oferty, oferent zobowiązany jest do oględzin lokali w których planowane jest wykonanie robót instalacyjnych i budowlanych.
3. Zamawiający zapewni nadzór inspektora nadzoru inwestorskiego.
4. Rozliczenie zadania nastąpi na podstawie złożonej faktur przez Wykonawcę robót po podpisaniu protokołu odbioru robót przez Zamawiającego, Wykonawcę robót oraz inspektora nadzoru inwestorskiego oraz po napełnieniu paliwem gazowym instalacji przez dostawcę gazu oraz pierwszym uruchomieniu kotłów gazowych w lokalach 1, 2, 3, 4.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 44025

Data publikacji: 2016-04-20

Nazwa: Gmina i Miasto Środa Śląska

Ulica: Plac Wolności 5

Numer domu: 5

Miejscowość: Środa Śląska

Kod pocztowy: 55-300

Województwo / kraj: dolnośląskie

Numer telefonu: 71 3960724

Numer faxu: 71 3173405

Adres strony internetowej: bip.srodaslaska.pl

Regon: 69291493227000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa wewnętrznej instalacji gazu, centralnego ogrzewania, wody, kanalizacji oraz wentylacji w budynku mieszkalnym wielorodzinnym położonym w Środzie Śląskiej przy ul. Żwirki i Wigury 3 lokal nr 1, 2, 3, 4 w ramach zadania inwestycyjnego Budowa wewnętrznych instalacji gazowych, centralnego ogrzewania, wody oraz wentylacji w lokalach mieszkalnych stanowiących własność gminy Środa Śląska

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Wykonanie robót instalacyjnych oraz budowlanych planowane jest w częściach wspólnych budynku (korytarzu i piwnicy) oraz w trzech czterech lokalach mieszkalnych, stanowiących własność Gminy Środa Śląska położonych w budynku wielorodzinnym.

Budowa wewnętrznej instalacji gazu, centralnego ogrzewania, wody, kanalizacji oraz wentylacji w budynku mieszkalnym wielorodzinnym położonym w Środzie Śląskiej przy ul. Żwirki i Wigury 3 lokal nr 1, 2, 3, 4.

2.1 OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA WRAZ Z ZAKRESEM ROBÓT
Wykonanie robót instalacyjnych oraz budowlanych planowane jest w częściach wspólnych budynku (korytarzu i piwnicy) oraz w trzech czterech lokalach mieszkalnych, stanowiących własność Gminy Środa Śląska położonych w budynku wielorodzinnym.

2.1.1 Lokal mieszkalny położony w Środzie Ślaskiej przy ul. Żwirki i Wigury 3m1 (dwufunkcyjny kocioł gazowy kondensacyjny z pompą elektroniczną oraz kuchenka gazowa).
Zakres robót obejmuje:
A) Budowa wewnętrznej instalacji gazu od projektowanego pionu gazowego do dwufunkcyjnego kotła gazowego oraz kuchenki gazowej z piekarnikiem. Armaturę odcinającą gazową (zawory kulowe) zamontować należy przed kotłem gazowym oraz kuchenką gazową. Rodzaj materiału, średnica rur oraz technikę łączenia rur gazowych, wykonać należy zgodnie z dokumentacja projektową. Przejścia przez ściany konstrukcyjne i stropy należy wykonać w tulejach ochronnych. Zakup oraz montaż kondensacyjnego kotła gazowego z płynną modulacją palnika w zakresie od 1,8 - 3,00 kW z pompą elektroniczną o mocy maksymalnej do 24 kW wraz z podłączeniem do instalacji wody, kanalizacji sanitarnej (odprowadzenie kondensatu) i gazu. Kocioł należy wyposażyć w sterownik temperatury. Podłączenie kotła wykonać poprzez adapter systemowy. Po wykonaniu robót przeprowadzić próbę szczelności oraz sporządzić stosowny protokół z przeprowadzonej próby. Montaż kotła należy potwierdzić protokolarnie wraz z wpisem do książki serwisowej kotła, potwierdzając pieczęcią z odpowiednimi uprawnieniami. Należy dokonać pierwszego uruchomienia kotła oraz potwierdzić pierwsze uruchomienie wpisem do książki serwisowej.
B) Budowa wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania wraz z montażem grzejników płytowych typu CV i grzejnika rurowego zamontowanego w łazience oraz montażem zaworów termostatycznych oraz głowic termostatycznych. Typ i moc grzejników zgodnie z dokumentacją projektową. Instalację należy wykonać z rur miedzianych, łączonych lutem miękkim, prowadzonych na ścianach o przekrojach przewidzianych w projekcie budowlanym. Po wykonaniu robót należy przeprowadzić próbę szczelności oraz sporządzić stosowny protokół z przeprowadzonej próby.
C) Budowa wewnętrznej instalacji wody i kanalizacji. W lokalu znajduje się instalacja wody. Należy wybudować odcinek instalacji zimnej wody od istniejącej instalacji do kotła oraz odcinek instalacji ciepłej wody od kotła do umywalki, zlewu oraz natrysku. Instalacje wykonać z rur miedzianych. Rury należy mocować w uprzednio wykonanych bruzdach w otulinach (grubość ścianki otuliny minimum 9 mm), które po montażu instalacji należy zaprawić, otynkować zaprawa tynkarską oraz wykończyć gładzią gipsową. Po wykonaniu robót należy przeprowadzić próbę szczelności oraz sporządzić stosowny protokół z przeprowadzonej próby.
D) Budowa instalacji odprowadzającej spaliny oraz doprowadzenie powietrza do kotła. Doprowadzenie oraz odprowadzenie powietrza do kotła wykonać należy za pośrednictwem systemowego dwupłaszczowego przewodu spalinowo - powietrznego o średnicy przewidzianej w dokumentacji projektowej (125-80 mm) lub o średnicy dostosowanej do modelu kotła oraz wymagań odnośnie maksymalnej wysokości przewodu. Przewód należy wyprowadzić istniejącym przewodem kominowym. Wylot zabezpieczyć odpowiednim daszkiem systemowym. Przewód spalinowy przechodzi przez pomieszczenie pokoju do pomieszczenia kuchni gdzie planowany jest montaż kotła kondensacyjnego.
E) Wentylacja. Wentylację wywiewną z pomieszczenia kuchni, wykonać należy rurą stalowa ocynkowaną DN 160 zamontowaną do istniejącego przewodu wentylacyjnego 14x14 znajdującego się w pomieszczeniu pokoju. Przewód wentylacyjny przechodzi przez pomieszczenie pokoju do pomieszczenia kuchni gdzie planowany jest montaż kotła kondensacyjnego. (Należy odłączyć piec kaflowy w lokalu nr 4 i zamurować otwór w przewodzie kominowym).
Projekt budowlany wykonania instalacji w lokalu mieszkalnym położonym w Środzie Śląskiej przy ul. Żwirki i Wigury 3 lokal nr 1 wraz z decyzją pozwolenia na budowę stanowi załącznik nr 1 do wniosku.
2.1.2 Lokal mieszkalny położony w Środzie Ślaskiej przy ul. Żwirki i Wigury 3m2 (dwufunkcyjny kocioł gazowy kondensacyjny z pompą elektroniczną oraz kuchenka gazowa).
Zakres robót obejmuje:
A) Budowa wewnętrznej instalacji gazu od projektowanego pionu gazowego do dwufunkcyjnego kotła gazowego oraz kuchenki gazowej z piekarnikiem. Armaturę odcinającą gazową (zawory kulowe) zamontować należy przed kotłem gazowym oraz kuchenką gazową. Rodzaj materiału, średnica rur oraz technikę łączenia rur gazowych, wykonać należy zgodnie z dokumentacja projektową. Przejścia przez ściany konstrukcyjne i stropy należy wykonać w tulejach ochronnych. Zakup oraz montaż kondensacyjnego kotła gazowego z płynną modulacją palnika w zakresie od 1,8 - 3,00 kw z pompą elektroniczną o mocy maksymalnej do 24 kW wraz z podłączeniem do instalacji wody, kanalizacji sanitarnej (odprowadzenie kondensatu) i gazu. Kocioł należy wyposażyć w sterownik temperatury. Podłączenie kotła wykonać poprzez adapter systemowy. Po wykonaniu robót przeprowadzić próbę szczelności oraz sporządzić stosowny protokół z przeprowadzonej próby. Montaż kotła należy potwierdzić protokolarnie wraz z wpisem do książki serwisowej kotła, potwierdzając pieczęcią z odpowiednimi uprawnieniami. Należy dokonać pierwszego uruchomienia kotła oraz potwierdzić pierwsze uruchomienie wpisem do książki serwisowej.
B) Budowa wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania wraz z montażem grzejników płytowych typu CV i grzejnika rurowego zamontowanego w planowanej łazience oraz montażem zaworów termostatycznych oraz głowic termostatycznych. Typ i moc grzejników zgodnie z dokumentacją projektową. Instalację należy wykonać z rur miedzianych, łączonych lutem miękkim, prowadzonych na ścianach o przekrojach przewidzianych w projekcie budowlanym. Po wykonaniu robót należy przeprowadzić próbę szczelności oraz sporządzić stosowny protokół z przeprowadzonej próby.
C) Budowa wewnętrznej instalacji wody i kanalizacji. W lokalu znajduje się instalacja wody. Należy wybudować odcinek instalacji zimnej wody od istniejącej instalacji do kotła, zlewu, pralki. Wybudować instalacje Ciepłej wody od kotła do zlewu. Instalacje wykonać z rur miedzianych. Rury należy mocować w uprzednio wykonanych bruzdach w otulinach (grubość ścianki otuliny minimum 9 mm), które po montażu instalacji należy zaprawić, otynkować zaprawa tynkarską oraz wykończyć gładzią gipsową. Po wykonaniu robót należy przeprowadzić próbę szczelności oraz sporządzić stosowny protokół z przeprowadzonej próby.
D) Budowa instalacji odprowadzającej spaliny oraz doprowadzenie powietrza do kotła. Doprowadzenie oraz odprowadzenie powietrza do kotła wykonać należy za pośrednictwem systemowego dwupłaszczowego przewodu spalinowo - powietrznego o średnicy przewidzianej w dokumentacji projektowej (125-80 mm) lub o średnicy dostosowanej do modelu kotła oraz wymagań odnośnie maksymalnej wysokości przewodu. Przewód należy wyprowadzić istniejącym przewodem kominowym. Wylot zabezpieczyć odpowiednim daszkiem systemowym. Przewód spalinowy przechodzi przez pomieszczenie pokoju do pomieszczenia kuchni gdzie planowany jest montaż kotła kondensacyjnego.
E) Wentylacja. Wentylację wywiewną z pomieszczenia kuchni wykonać za pomocą zaprojektowanego komina z elementów systemowych z blachy stalowej ocynkowanej izolowanego (wymagany jest ATEST, ZAPEWNIENIE PRODUCENTA O BRAKU MOŻLIWOŚCI SKRAPLANIA SIĘ PARY WODNEJ) o średnicy wewnętrznej 150 zgodnie z opisem w dokumentacji projektowej.
Projekt budowlany wykonania instalacji w lokalu mieszkalnym położonym w Środzie Śląskiej przy UL. Żwirki i Wigury lokal nr 2 wraz z decyzją pozwolenia na budowę stanowi załącznik nr 1 do wniosku.

2.1.3 Lokal mieszkalny położony w Środzie Ślaskiej przy ul. Żwirki i Wigury 3-3 (dwufunkcyjny kocioł gazowy kondensacyjny z pompą elektroniczną oraz kuchenka gazowa)
Zakres robót obejmuje:
A) Budowa wewnętrznej instalacji gazu od projektowanego pionu gazowego do dwufunkcyjnego kotła gazowego oraz kuchenki gazowej z piekarnikiem. Armaturę odcinającą gazową (zawory kulowe) zamontować należy przed kotłem gazowym oraz kuchenką gazową. Rodzaj materiału, średnica rur oraz technikę łączenia rur gazowych, wykonać należy zgodnie z dokumentacja projektową. Przejścia przez ściany konstrukcyjne i stropy należy wykonać w tulejach ochronnych. Zakup oraz montaż kondensacyjnego kotła gazowego z płynną modulacją palnika w zakresie od 1,8 - 3,00 kw z pompą elektroniczną o mocy maksymalnej do 24 kW wraz z podłączeniem do instalacji wody, kanalizacji sanitarnej (odprowadzenie kondensatu) i gazu. Kocioł należy wyposażyć w sterownik temperatury. Podłączenie kotła wykonać poprzez adapter systemowy. Po wykonaniu robót przeprowadzić próbę szczelności oraz sporządzić stosowny protokół z przeprowadzonej próby. Montaż kotła należy potwierdzić protokolarnie wraz z wpisem do książki serwisowej kotła, potwierdzając pieczęcią z odpowiednimi uprawnieniami. Należy dokonać pierwszego uruchomienia kotła oraz potwierdzić pierwsze uruchomienie wpisem do książki serwisowej.
B) Budowa wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania wraz z montażem grzejnika rurowego w łazience (grzejniki płytowe istnieją) oraz montażem zaworów termostatycznych oraz głowic termostatycznych. Typ i moc grzejnika zgodnie z dokumentacja projektową. Instalację należy wykonać z rur miedzianych, łączonych lutem miękkim, prowadzonych na ścianach o przekrojach przewidzianych w projekcie budowlanym. Po wykonaniu robót należy przeprowadzić próbę szczelności oraz sporządzić stosowny protokół z przeprowadzonej próby.
C) Budowa wewnętrznej instalacji wody i kanalizacji. W lokalu znajduje się instalacja wody. Należy wybudować odcinek instalacji zimnej wody od wodomierza do kotła i zmywarki. Wybudować instalację ciepłej wody od kotła do miejsca odcięcia instalacji ciepłej wody prowadzonej w piwnicy (z kotła na paliwo stałe, który należy wyłączyć z eksploatacji). Instalacje wykonać z rur miedzianych. Rury należy mocować w uprzednio wykonanych bruzdach w otulinach (grubość ścianki otuliny minimum 9 mm), które po montażu instalacji należy zaprawić, otynkować zaprawa tynkarską oraz wykończyć gładzią gipsową. Po wykonaniu robót należy przeprowadzić próbę szczelności oraz sporządzić stosowny protokół z przeprowadzonej próby.
D) Budowa instalacji odprowadzającej spaliny oraz doprowadzenie powietrza do kotła. Doprowadzenie oraz odprowadzenie powietrza do kotła wykonać należy za pośrednictwem systemowego dwupłaszczowego przewodu spalinowo - powietrznego o średnicy przewidzianej w dokumentacji projektowej (125-80 mm) lub o średnicy dostosowanej do modelu kotła oraz wymagań odnośnie maksymalnej wysokości przewodu. Przewód należy wyprowadzić istniejącym przewodem kominowym. Wylot zabezpieczyć odpowiednim daszkiem systemowym. Przewód spalinowy przechodzi przez pomieszczenie pokoju do pomieszczenia kuchni gdzie planowany jest montaż kotła kondensacyjnego.
E) Wentylacja. Wentylację wywiewną z pomieszczenia kuchni wykonać za pomocą zaprojektowanego komina z elementów systemowych z blachy stalowej ocynkowanej izolowanego (wymagany jest ATEST, ZAPEWNIENIE PRODUCENTA O BRAKU MOŻLIWOŚCI SKRAPLANIA SIĘ PARY WODNEJ) średnicy wewnętrznej 150 zgodnie z opisem w dokumentacji projektowej.
Projekt budowlany wykonania instalacji w lokalu mieszkalnym położonym w Środzie Śląskiej przy Ul. Żwirki i Wigury 3 lokal nr 3 wraz z decyzją pozwolenia na budowę stanowi załącznik nr 1 do wniosku.
2.1.3 Lokal mieszkalny położony w Środzie Ślaskiej przy ul. Żwirki i Wigury 3-4 (dwufunkcyjny kocioł gazowy kondensacyjny z pompą elektroniczną oraz kuchenka gazowa)
Zakres robót obejmuje:
A) Budowa wewnętrznej instalacji gazu od projektowanego pionu gazowego do dwufunkcyjnego kotła gazowego oraz kuchenki gazowej z piekarnikiem. Armaturę odcinającą gazową (zawory kulowe) zamontować należy przed kotłem gazowym oraz kuchenką gazową. Rodzaj materiału, średnica rur oraz technikę łączenia rur gazowych, wykonać należy zgodnie z dokumentacja projektową. Przejścia przez ściany konstrukcyjne i stropy należy wykonać w tulejach ochronnych. Zakup oraz montaż kondensacyjnego kotła gazowego z płynną modulacją palnika w zakresie od 1,8 - 3,00 kw z pompą elektroniczną o mocy maksymalnej do 24 kW wraz z podłączeniem do instalacji wody, kanalizacji sanitarnej (odprowadzenie kondensatu) i gazu. Kocioł należy wyposażyć w sterownik temperatury. Podłączenie kotła wykonać poprzez adapter systemowy. Po wykonaniu robót przeprowadzić próbę szczelności oraz sporządzić stosowny protokół z przeprowadzonej próby. Montaż kotła należy potwierdzić protokolarnie wraz z wpisem do książki serwisowej kotła, potwierdzając pieczęcią z odpowiednimi uprawnieniami. Należy dokonać pierwszego uruchomienia kotła oraz potwierdzić pierwsze uruchomienie wpisem do książki serwisowej.
B) Budowa wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania wraz z montażem grzejników płytowych typu CV i grzejnika rurowego zamontowanego w łazience oraz montażem zaworów termostatycznych oraz głowic termostatycznych. Typ i moc grzejników zgodnie z dokumentacją projektową. Instalację należy wykonać z rur miedzianych, łączonych lutem miękkim, prowadzonych na ścianach o przekrojach przewidzianych w projekcie budowlanym. Po wykonaniu robót należy przeprowadzić próbę szczelności oraz sporządzić stosowny protokół z przeprowadzonej próby.
C) Budowa wewnętrznej instalacji wody i kanalizacji. W lokalu znajduje się instalacja wody. Należy wybudować odcinek instalacji zimnej wody od wodomierza do kotła. Wybudować instalację ciepłej wody od kotła do zlewu w kuchni oraz do łazienki w miejscu wpięcia do instalacji wody elektrycznego podgrzewacza. (podgrzewacz do demontażu). Dopływ zimnej wody do podgrzewacza elektrycznego zaślepić korkiem. Rury należy mocować w uprzednio wykonanych bruzdach w otulinach (grubość ścianki otuliny minimum 9 mm), które po montażu instalacji należy zaprawić, otynkować zaprawa tynkarską oraz wykończyć gładzią gipsową. Po wykonaniu robót należy przeprowadzić próbę szczelności oraz sporządzić stosowny protokół z przeprowadzonej próby.
D) Budowa instalacji odprowadzającej spaliny oraz doprowadzenie powietrza do kotła. Doprowadzenie oraz odprowadzenie powietrza do kotła wykonać należy za pośrednictwem systemowego dwupłaszczowego przewodu spalinowo - powietrznego o średnicy przewidzianej w dokumentacji projektowej (125-80 mm) lub o średnicy dostosowanej do modelu kotła oraz wymagań odnośnie maksymalnej wysokości przewodu. Przewód należy wyprowadzić niezależnie przez strych, ponad dach budynku. Wylot zabezpieczyć odpowiednim daszkiem systemowym.
E) Wentylacja. Wentylację wywiewną z pomieszczenia kuchni wykonać za pomocą zaprojektowanego komina z elementów systemowych z blachy stalowej ocynkowanej izolowanego (wymagany jest ATEST, ZAPEWNIENIE PRODUCENTA O BRAKU MOŻLIWOŚCI SKRAPLANIA SIĘ PARY WODNEJ) średnicy wewnętrznej 150 zgodnie z opisem w dokumentacji projektowej.
Projekt budowlany wykonania instalacji w lokalu mieszkalnym położonym w Środzie Śląskiej przy Ul. Żwirki i Wigury 3 lokal nr 4 wraz z decyzją pozwolenia na budowę stanowi załącznik nr 1 do wniosku.

2.1.4 Części wspólne budynku
Zakres robót obejmuje:
A) Budowa wewnętrznej instalacji gazu od kurka głównego zamontowanego w skrzynce gazowej na ścianie budynku do skrzynek gazowych zaprojektowanych w klatce schodowej budynku wraz z wykonaniem podejść pod cztery gazomierze ORAZ MONTAŻEM SZAFKI GAZOWEJ - 1 szt., zamykana (zamek stalowy na klucz trójkąt). Instalację należy wykonać z rur stalowych czarnych baz szwu, spawanych o średnicach opisanych w dokumentacji projektowej.

Projekt budowlany wykonania instalacji w częściach wspólnych budynku położonym w Środzie Śląskiej przy ul. Żwirki i Wigury 3 wraz z decyzją pozwolenia na budowę stanowi załącznik nr 1 do wniosku.

2.2 SPECYFIKACJA MATERIAŁÓW PRZEZNACZONYCH DO WYKONANIA ROBÓT INSTALACYJNO - BUDOWLANYCH
Wszystkie wyroby muszą być zgodne z postanowieniami ustawy o wyrobach budowlanych z dnia 16.04.2004 r. ( Dz.U. nr 92, poz. 881) w szczególności w zakresie: wprowadzania do obrotu, oznakowania, zgodności z PN lub odpowiednią aprobata techniczną.
1. Rura miedziana: Rury zgodne z PN-EN 1057:1999 Miedź i stopy miedzi. Rury miedziane okrągłe bez szwu do wody i gazustosowane w instalacjach sanitarnych i ogrzewania. Połączenia rur miedzianych gazowych lutem twardym. Dopuszcza się stosowanie innych sposobów łączenia rur, Jeżeli spełniają one wymagania szczelności i trwałości określone w PN-EN 1775:2007 Dostawa gazu. Przewody gazowe dla budynków. Maksymalne ciśnienie robocze <=5 bar. Zalecenia funkcjonalne. Połączenia rur miedzianych c.o. i wodnych lutem miękkim lub złączkami zaciskowymi. Rury prowadzone w warstwie wylewki podłogowej, zabezpieczyć izolacją z pianki poliuretanowej Thermaflex - grubość izolacji 9 mm wg PN-85-B-02421.
2. Grzejniki płytowe: stalowe, typu CV o wymiarach i mocy przewidzianych w dokumentacji projektowej 10 lat gwarancji na grzejniki.
3. Grzejnik rurowy (drabinkowy): stalowy, o wymiarach przewidzianych w dokumentacji projektowej 10 lat gwarancji na grzejniki.
4. Armatura odcinająca (zawory gazowe): kulowe o znormalizowanych gwintach przyłączeniowych,
1. korpus i kula: mosiądz CW617N,
trzpień: CW614N,
I. wykończenie kuli: chromowana, polerowana,
uszczelnienie kuli: uszczelki teflonowe PTFE,
uszczelnienie trzpienia: NBR 70,
1) dźwignia: stal ocynkowana, pokryta żółtym tworzywem,
klasa ciśnieniowa: MOP 5 (5 bar),
klasa temperaturowa: T2(-20ºC÷+60ºC).
5. Rura typu PEX: Wykonana z trójwarstwowego sieciowego polietylenu PEX o parametrach technicznych nie gorszych od rur firmy KAN, KISAN.
6. Armatura odcinająca (zawory wodne):
pełnoprzelotowy przekrój,
możliwość kompensacji luzów trzpienia,
znormalizowane długości gwintów walcowych,
specjalnie przystosowana do wody pitnej powierzchnia wewnętrzna,
posiadają wszystkie wymagane certyfikaty i atesty, w tym także Aprobatę Techniczną ITB AT-15- 7431-2007,
zakres temperatur roboczych: max 150°C,
maksymalne ciśnienie robocze: 4 MPa,
7. Instalacja odprowadzająca spaliny oraz doprowadzające powietrze do kotła oraz wentylacji:
A) Instalacja odprowadzająca spaliny oraz doprowadzające powietrze do kotła: Systemowy dwupłaszczowy przewód spalinowo - powietrzny o średnicy przewidzianej w dokumentacji projektowej (125-80 mm) lub o średnicy dostosowanej do modelu kotła oraz wymagań odnośnie maksymalnej wysokości przewodu. STAL WKASOODPORNA.
B) Wentylacja: Systemowa z przewody z blachy ocynkowanej zwiniętej spiralnie o grubosci blachy minimum 0,50 mm. kominy wentylacyjne wyposażone w skraplacz w dolnej części przewodu z rewizją. powłoka malarska pond połacią dachu wg pn-79-h-97053 ochrona przed korozją. Wymagany jest ATEST, ZAPEWNIENIE PRODUCENTA O BRAKU MOŻLIWOŚCI SKRAPLANIA SIĘ PARY WODNEJ.
8. Głowice termostatyczne: z wbudowanym czujnikiem cieczowym o parametrach technicznych nie gorszych od głowicy typu Danfoss.
9. Kocił gazowy: Dwufunkcyjny Qmax = 24kW z zamkniętą komorą spalani. KOCIOŁ GAZOWY DWUFUNKCYJNY, KONDENSACYJNY Z MODULOWANYM PALNIKIEM ORAZ POMPĄ ELEKTRONICZNĄ. Qmax kotła = 24 kW. ZAKRES MODULACJI MOCY KOTŁA OD 1,8 DO 3,0 kW.
INFORMACJE DODATKOWE
1. Wykonawca robót zapewnia oraz ponosi koszty pracy kierownika budowy.
2. Przed złożeniem oferty, oferent zobowiązany jest do oględzin lokali w których planowane jest wykonanie robót instalacyjnych i budowlanych.
3. Zamawiający zapewni nadzór inspektora nadzoru inwestorskiego.
4. Rozliczenie zadania nastąpi na podstawie złożonej faktur przez Wykonawcę robót po podpisaniu protokołu odbioru robót przez Zamawiającego, Wykonawcę robót oraz inspektora nadzoru inwestorskiego oraz po napełnieniu paliwem gazowym instalacji przez dostawcę gazu oraz pierwszym uruchomieniu kotłów gazowych w lokalach 1, 2, 3, 4.

Kody CPV: 453322997

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
453330000 (Roboty instalacyjne gazowe)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
453311007 (Instalowanie centralnego ogrzewania)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
453310006 (Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
450000007 (Roboty budowlane)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/06/2016

Informacja na temat wadium:
Zamawiający nie żąda od Wykonawcy wniesienia wadium

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełniania warunków w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków w postępowaniu

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełniania warunków w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków w postępowaniu

Potencjał techniczny:
Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełniania warunków w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków w postępowaniu

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje co najmniej 1 osobą posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych, kanalizacyjnych.
Wykonawca zobligowany jest wypełnić załącznik do SIWZ tj. Wykaz osób które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówieniu i złożyć oświadczenie zgodnie z załącznikiem i treścią Specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Ocena spełnienia warunku na zasadzie spełnia - nie spełnia

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełniania warunków w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków w postępowaniu

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1.1. Projekt umowy zaakceptowany na ostatniej stronie
1.2. kosztorys ofertowy sporządzony metodą szczegółową

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 95

Nazwa kryterium 2: termin płatności faktury

Znaczenie kryterium 2: 5

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: bip.srodaslaska.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miejski, Wydział Zamówień Publicznych, pok. B-13, 55-300 Środa Śląska, Pl. Wolności 5

Data składania wniosków, ofert: 05/05/2016

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Urząd Miejski, Wydział Zamówień Publicznych, pok. B-13, 55-300 Środa Śląska, Pl. Wolności 5

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi