Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

251174 / 2015-09-24 - Inny: spółka wodna / Spółka Wodna "Międzyodrze" (Szczecin)

Budowa magazynu ustabilizowanych komunalnych osadów ściekowych na terenie oczyszczalni ścieków Ostrów Grabowski

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa magazynu odwodnionych, ustabilizowanych komunalnych osadów ściekowych na terenie oczyszczalni ścieków Ostrów Grabowski, zlokalizowanej przy ul. Przejazd 14, na działce nr 4/8 obręb 1084 Szczecin.
Zakres zamówienia obejmuje:
1) Wykonanie magazynu osadów o powierzchni ok. 222 m2 w konstrukcji żelbetowej - zasieków wraz z posadzką - trzy równe części (boksy) o wymiarach w osiach 9,00x8,00 m każda, w tym:
a) Wykopy pod fundamenty i pod posadzkę.
b) Ławy fundamentowe pod ściany zasieków.
c) Ściany żelbetowe zasieków wraz z izolacją oraz zabetonowaniem kotew do mocowania konstrukcji stalowej.
d) Wykonanie warstw podbudowy, fundamentów pośrednich (w miejscy dylatacji) oraz warstw izolacji.
e) Wykonanie konstrukcji żelbetowej posadzki.
2) Wykonanie konstrukcji stalowej zadaszenia magazynu osadów wraz z pokryciem o powierzchni zadaszenia 386,63 m2 oraz odprowadzeniem wody opadowej z dachu, w tym:
a) Wykonanie warsztatowe wszystkich elementów konstrukcji stalowej.
b) Zabezpieczenie konstrukcji stalowej (ocynkowanie i malowanie).
c) Montaż konstrukcji stalowej przykrycia boksów na wcześniej wykonanej konstrukcji żelbetowej.
d) Wykonanie zadaszenia boksów z płyt bezbarwnych trapezowych PCW wraz z obróbkami dachowymi i rynną.
e) Wykonanie ochrony odgromowej obiektu.
3) Wykonanie odwodnienia odprowadzającego odcieki z zasieków oraz wody opadowe z zadaszenia magazynu osadów do kanalizacji wewnętrznej, w tym:
a) Rury spustowe od rynien.
b) Odwodnienie liniowe - 28 mb.
c) Odpływ fi160 o dł. ok. 0,4 m z odwodnienia linowego do studni osadnikowej, studnia osadnikowa o średnicy wewnętrznej 1200 i włączenie do istniejącej studzienki na terenie poprzez odcinek kanalizacji grawitacyjnej PVC fi160 o dł. 7,14 m.
4) Wykonanie nawierzchni utwardzonych kostką betonową o powierzchni ok. 102 m2.
Uwaga:
5. Opis wymagań zamawiającego w stosunku do przedmiotu zamówienia
W ramach zamówienia należy wykonać magazyn ustabilizowanych, komunalnych osadów ściekowych o konstrukcji żelbetowej z zadaszeniem w konstrukcji stalowej z pokryciem z bezbarwnego (przezroczystego) PCW.
1/ Ściany
Ściany wykonać z betonu C30/35. Ściana oporowa zewnętrzna z ławą o szerokości 230 cm, ściana środkowa z ławą o szerokości 220 cm. Grubość ławy 30 cm.
Całkowita wysokość ściany oporowej - 300 cm, grubość - 25 cm. W ścianie oporowej wykonać trzpienie żelbetowe o wymiarach 25 x 25 cm. Od góry osadzić w nich kotwy stalowe.
Zbrojenie ścian wykonać z prętów pionowych #12 (stal 34GS) oraz prętów poziomych fi10 (stal St0S).
Ściany posadowić na gruncie nośnym, tj. piaskach średnich, po uprzednim wylaniu chudego betonu o grubości 10 cm.
W przypadku stwierdzenia gruntów nienośnych w poziomie posadowienia, należy te grunty usunąć i zastąpić nową podsypką.
Na podsypkę zastosować różnoziarnisty piasek lub pospółkę, przy czym zagęszczanie materiału pospółki powinno odbywać się lekkimi urządzeniami wibracyjnymi przy okresowo obniżonym zwierciadle wody gruntowej, jeśli zajdzie taka konieczność.
Po osiągnięciu rzędnej wierzchu podsypki powyżej normalnego zwierciadła wody należy wyłączać odwodnienie stopniowo, np. co drugą sekcję igłofiltrów, tak by nie dopuścić do nagłego podniesienia poziomu wody w podsypce. Szybki powrót wody do naturalnego poziomu może spowodować ponowne rozluźnienie piasku lub pospółki.
Wszelkie prace związane z posadowieniem budynku należy prowadzić pod ścisłym nadzorem, dno wykopu powinien odebrać uprawniony geotechnik.
2/ Płyta żelbetowa
Należy wykonać płytę żelbetowa grubości 20 cm z betonu C30/35, o wodoszczelności W8 oraz mrozoodporności F150.
W płycie należy wykonać dylatacje. Płytę należy podzielić na prostokąty o wymiarach 393x438 cm. Dylatację wykonać zgodnie z wytycznymi producenta materiału hydroizolacyjnego przy zastosowaniu systemowego produktu elastycznego zbrojonego do uszczelnienia dylatacji.
Pod szczeliną dylatacyjną ułożyć belkę żelbetową o wymiarach 30x20cm, zbrojoną prętami podłużnymi 4#12 (34GS) oraz strzemionami fi6 (St0S) co 30 cm.
Płytę wykonać z betonu C30/35 zbrojonego siatkami ze stali # 12 (34GS) o oczku 20x20 cm. Zbrojenie należy ułożyć dołem i górą. Otulina zbrojenia - 4 cm.
3/ Izolacje
W celu wykonania odpowiednio szczelnej płyty i ściany oporowej należy wykonać następujące izolacje:
PŁYTA:
- izolacja pozioma pod płytą - folia hydroizolacyjna, gr. 1,5 mm
- izolacja pozioma nad płytą - mieszanka o podwyższonej przyczepności do wykonywania pocienionych wypraw uszczelniających konstrukcje betonowe i żelbetowe przed wodą agresywności do XA2 przez krystalizację wewnątrz betonu,
- dylatacje - systemowy produkt elastyczny zbrojony, do uszczelnienia dylatacji.
ŚCIANA OPOROWA:
- izolacja pionowa od zewnątrz - jedna powłoka z roztworu bitumicznego lekko modyfikowanego kauczukiem syntetycznym, do gruntowania podłoży betonowych i dwie powłoki z masy bitumicznej modyfikowanej kauczukiem syntetycznym do bezspoinowych izolacji przeciwwilgociowych i przeciwwodnych typu średniego.
4/ Konstrukcja stalowa zadaszenia
Należy wykonać zadaszenie w konstrukcji stalowej, opartej na wylewanych ścianach oporowych (konstrukcja według projektu podstawowego), stanowiących przyziemie magazynu. Zadaszenie w wykonaniu z ram stalowych, na których wsparto płatwie. Ramy stalowe ze słupów i rygli stężonych prętami okrągłymi. Na ryglach oprzeć wieloprzęsłowe płatwie stalowe. Kąt nachylenia zadaszenia - 13,5%. Elementy warsztatowe spawać warsztatowo i skręcać na budowie.
Dane konstrukcyjne zadaszenia:
- rozstaw słupów: 3 x 9 m w kierunku podłużnym, 2 x 3.91 m w kierunku poprzecznym,
- długość - zewnętrzne krawędzie słupów - 27.25 m,
- szerokość - zewnętrzna krawędź słupów - 8.12 m;
W konstrukcji zastosować następujące materiały ze stali 235JR lub innej równoważnej:
- słupy -HEB 140,
- rygle - HEA 240,
- płatwie - RP 200x120x6
- stężenia ścienne - pręt okrągły fi20.
Konstrukcję stalową zadaszenia ocynkować ogniowo i pomalować farbą poliestrową metodą na mokro odporną na zarysowania, działanie czynników chemicznych oraz atmosferycznych. Kolor brązowy RAL 8014 lub zbliżony.
Połączenie konstrukcji zadaszenia z murami oporowymi za pomocą kotw fajkowych fi 20.
5/ Pokrycie zadaszenia
Pokrycie zadaszenia wykonać z płyt trapezowych PCW dwuosiowo-orientowanych, bezbarwnych.
Dane płyty:
- łączna szerokość płyty 971 mm,
- łączna wysokość płyty 45 mm,
- grubość płyty 1 mm,
- masa 1m2 płyty, 1,90 kg +/-0,05,
- klasyfikacja ogniowa w zakresie reakcji na ogień B-s1, d0,
- mocowanie za pomocą śrub ze stali szlachetnej na grzbiecie fali bezpośrednie do konstrukcji stalowej z zastosowaniem odpowiednich podkładek dystansowych;
6/ Ochrona odgromowa
Obiekt wykonać w czwartej klasie ochrony odgromowej.
Przewody odprowadzające instalacji odgromowej wykonać z drutu FeZn fi 8 prowadzonego przy rynnach spustowych do złącz kontrolnych. W przypadku konstrukcji stalowej zadaszenia należy wykorzystać projektowane słupy jako naturalne przewody odprowadzające.
Zwody poziome na dachu wykonać drutem FeZn fi 8 na uchwytach zaciskowych niewymagających dziurawienia zadaszenia, mocowanych do uchwytu rynnowego od boku poszycia dachu.
Uziom obiektu otokowy z bednarki FeZn 25x4 m, w odległości minimum 1 m od zewnętrznej krawędzi budynku i na głębokości minimum 0,6 m. Połączenia pod ziemią wykonać jako spawane i zabezpieczyć taśmą.
7/ Obróbki blacharskie
Pas nadrynnowy:
Pas wykonać z blachy powlekanej w kolorze brązowym RAL 8014 lub zbliżonym. Blachę mocować pod płytą PCW bezpośrednio do konstrukcji stalowej.
Wiatrownica:
Wiatrownicę wykonać z blachy powlekanej w kolorze brązowym RAL 8014 lub zbliżonym, mocowana pod płytą PCW bezpośrednio do konstrukcji stalowej.
8/ Odwodnienie zadaszenia
Wody opadowe z projektowanego zadaszenia należy odprowadzić za pomocą systemu rynnowego do odpływu zlokalizowanego wzdłuż magazynu osadów. Projekt przewiduję zmianę odpływu z koryta odpływowego na odwodnienie liniowe. Lokalizacja oraz długość odwodnienia liniowego pokrywa się z pierwotnym korytem i również będzie podłączone do studzienki osadnikowej zgodnie z projektem podstawowym.
Dane systemu rynnowego:
- rynna stalowa fi 150, ocynkowane, powlekane, w kolorze brązowym RAL 8014 lub zbliżonym. Mocowana do konstrukcji stalowej zadaszenia,
- rury spustowe stalowe fi 110, ocynkowane, powlekane, w kolorze brązowym RAL 8014 lub zbliżonym, odprowadzające wody opadowe do odwodnienia liniowego. Mocowane do konstrukcji stalowej zadaszenia i ścian oporowych magazynu;
Odwodnienie liniowe systemowe z betonu C50/60 zintegrowane z opaską zabudowującą z ramą i rusztem żeliwnym
Parametry techniczne odwodnienia:
- korpus koryta wykonany jako prefabrykat zbrojony z lanego betonu w klasie C50/60, o wymiarach 600 x 490,
- krawędzie koryt wykonane z żeliwa o wysokości 40 mm i szerokości 45 mm w najszerszym miejscu,
- korpus zespolony z krawężnikiem przylegający do ramy żeliwnej ruszt jednostronnie,
- rama korpusu mocująca ruszt z żeliwa,
- boczne ścianki koryta muszą być gładkie bez wcięć i wyżłobień, dno koryta chropowate zapewniające dobrą przyczepność z podbudową betonową
- wytrzymałość korpusu koryta bez rusztów = 900 kN
- ruszty: wykonane z żeliwa/z powłoką w klasie obciążenia F900, wyposażone w cztery pionowe trzpienie zabezpieczające przed pionowym przesuwaniem rusztów,
- grubość rusztu w miejscu podparcia: 40 mm,
- powierzchnia przekroju poprzecznego koryt w przestrzeni prowadzenia wody 552cm2.
9/ Kanalizacja odcieków
Należy wykonać kanalizację odcieków. Odcieki z magazynu osadów przepływać winny otwartym odwodnieniem liniowym poprzez wpust deszczowy do studzienki osadnikowej. Studzienka o średnicy wewnętrznej 1 200 m w wykonaniu zostanie z dnem obniżonym o 0,5 m w stosunku do wylotu. Odcieki ze studzienki skierować kanałem D 160 PVC o długości 7,14 m do istniejącej kanalizacji wewnętrznej oczyszczalni ścieków.
10/ Nawierzchnia utwardzona
Należy wykonać nawierzchnie utwardzone z kostki betonowej o powierzchni ok. 102 m2
Konstrukcja nawierzchni:
- nawierzchnia w wykonaniu z kostki betonowej gr. 8,00 cm,
- podsypka cementowo - piaskowa 1:4 gr. 5cm,
- podbudowa z kruszywa łamanego gr. 8+15cm (warstwa górna + warstwa dolna),
- stabilizacja o marce Rm 2,5 MPa gr. 12 cm,
- krawężniki betonowe typu drogowego o wymiarach 15 x 30 cm ułożone na ławie betonowej 10x20cm z betonu B15. Prześwit krawężników - 10 cm

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 251174

Data publikacji: 2015-09-24

Nazwa: Spółka Wodna "Międzyodrze"

Ulica: ul. Przejazd 14

Numer domu: 14

Miejscowość: Szczecin

Kod pocztowy: 70-607

Województwo / kraj: zachodniopomorskie

Numer telefonu: 91 462 39 65-67

Numer faxu: 91 462 39 65-67

Adres strony internetowej: www.miedzyodrze.pl

Regon: 81055000900000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Adres internetowy dynamicznego systemu zakupów: www.miedzyodrze.pl

Rodzaj zamawiającego: Inny: spółka wodna

Inny rodzaj zamawiającego: spółka wodna

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa magazynu ustabilizowanych komunalnych osadów ściekowych na terenie oczyszczalni ścieków Ostrów Grabowski

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest budowa magazynu odwodnionych, ustabilizowanych komunalnych osadów ściekowych na terenie oczyszczalni ścieków Ostrów Grabowski, zlokalizowanej przy ul. Przejazd 14, na działce nr 4/8 obręb 1084 Szczecin.
Zakres zamówienia obejmuje:
1) Wykonanie magazynu osadów o powierzchni ok. 222 m2 w konstrukcji żelbetowej - zasieków wraz z posadzką - trzy równe części (boksy) o wymiarach w osiach 9,00x8,00 m każda, w tym:
a) Wykopy pod fundamenty i pod posadzkę.
b) Ławy fundamentowe pod ściany zasieków.
c) Ściany żelbetowe zasieków wraz z izolacją oraz zabetonowaniem kotew do mocowania konstrukcji stalowej.
d) Wykonanie warstw podbudowy, fundamentów pośrednich (w miejscy dylatacji) oraz warstw izolacji.
e) Wykonanie konstrukcji żelbetowej posadzki.
2) Wykonanie konstrukcji stalowej zadaszenia magazynu osadów wraz z pokryciem o powierzchni zadaszenia 386,63 m2 oraz odprowadzeniem wody opadowej z dachu, w tym:
a) Wykonanie warsztatowe wszystkich elementów konstrukcji stalowej.
b) Zabezpieczenie konstrukcji stalowej (ocynkowanie i malowanie).
c) Montaż konstrukcji stalowej przykrycia boksów na wcześniej wykonanej konstrukcji żelbetowej.
d) Wykonanie zadaszenia boksów z płyt bezbarwnych trapezowych PCW wraz z obróbkami dachowymi i rynną.
e) Wykonanie ochrony odgromowej obiektu.
3) Wykonanie odwodnienia odprowadzającego odcieki z zasieków oraz wody opadowe z zadaszenia magazynu osadów do kanalizacji wewnętrznej, w tym:
a) Rury spustowe od rynien.
b) Odwodnienie liniowe - 28 mb.
c) Odpływ fi160 o dł. ok. 0,4 m z odwodnienia linowego do studni osadnikowej, studnia osadnikowa o średnicy wewnętrznej 1200 i włączenie do istniejącej studzienki na terenie poprzez odcinek kanalizacji grawitacyjnej PVC fi160 o dł. 7,14 m.
4) Wykonanie nawierzchni utwardzonych kostką betonową o powierzchni ok. 102 m2.
Uwaga:
5. Opis wymagań zamawiającego w stosunku do przedmiotu zamówienia
W ramach zamówienia należy wykonać magazyn ustabilizowanych, komunalnych osadów ściekowych o konstrukcji żelbetowej z zadaszeniem w konstrukcji stalowej z pokryciem z bezbarwnego (przezroczystego) PCW.
1/ Ściany
Ściany wykonać z betonu C30/35. Ściana oporowa zewnętrzna z ławą o szerokości 230 cm, ściana środkowa z ławą o szerokości 220 cm. Grubość ławy 30 cm.
Całkowita wysokość ściany oporowej - 300 cm, grubość - 25 cm. W ścianie oporowej wykonać trzpienie żelbetowe o wymiarach 25 x 25 cm. Od góry osadzić w nich kotwy stalowe.
Zbrojenie ścian wykonać z prętów pionowych #12 (stal 34GS) oraz prętów poziomych fi10 (stal St0S).
Ściany posadowić na gruncie nośnym, tj. piaskach średnich, po uprzednim wylaniu chudego betonu o grubości 10 cm.
W przypadku stwierdzenia gruntów nienośnych w poziomie posadowienia, należy te grunty usunąć i zastąpić nową podsypką.
Na podsypkę zastosować różnoziarnisty piasek lub pospółkę, przy czym zagęszczanie materiału pospółki powinno odbywać się lekkimi urządzeniami wibracyjnymi przy okresowo obniżonym zwierciadle wody gruntowej, jeśli zajdzie taka konieczność.
Po osiągnięciu rzędnej wierzchu podsypki powyżej normalnego zwierciadła wody należy wyłączać odwodnienie stopniowo, np. co drugą sekcję igłofiltrów, tak by nie dopuścić do nagłego podniesienia poziomu wody w podsypce. Szybki powrót wody do naturalnego poziomu może spowodować ponowne rozluźnienie piasku lub pospółki.
Wszelkie prace związane z posadowieniem budynku należy prowadzić pod ścisłym nadzorem, dno wykopu powinien odebrać uprawniony geotechnik.
2/ Płyta żelbetowa
Należy wykonać płytę żelbetowa grubości 20 cm z betonu C30/35, o wodoszczelności W8 oraz mrozoodporności F150.
W płycie należy wykonać dylatacje. Płytę należy podzielić na prostokąty o wymiarach 393x438 cm. Dylatację wykonać zgodnie z wytycznymi producenta materiału hydroizolacyjnego przy zastosowaniu systemowego produktu elastycznego zbrojonego do uszczelnienia dylatacji.
Pod szczeliną dylatacyjną ułożyć belkę żelbetową o wymiarach 30x20cm, zbrojoną prętami podłużnymi 4#12 (34GS) oraz strzemionami fi6 (St0S) co 30 cm.
Płytę wykonać z betonu C30/35 zbrojonego siatkami ze stali # 12 (34GS) o oczku 20x20 cm. Zbrojenie należy ułożyć dołem i górą. Otulina zbrojenia - 4 cm.
3/ Izolacje
W celu wykonania odpowiednio szczelnej płyty i ściany oporowej należy wykonać następujące izolacje:
PŁYTA:
- izolacja pozioma pod płytą - folia hydroizolacyjna, gr. 1,5 mm
- izolacja pozioma nad płytą - mieszanka o podwyższonej przyczepności do wykonywania pocienionych wypraw uszczelniających konstrukcje betonowe i żelbetowe przed wodą agresywności do XA2 przez krystalizację wewnątrz betonu,
- dylatacje - systemowy produkt elastyczny zbrojony, do uszczelnienia dylatacji.
ŚCIANA OPOROWA:
- izolacja pionowa od zewnątrz - jedna powłoka z roztworu bitumicznego lekko modyfikowanego kauczukiem syntetycznym, do gruntowania podłoży betonowych i dwie powłoki z masy bitumicznej modyfikowanej kauczukiem syntetycznym do bezspoinowych izolacji przeciwwilgociowych i przeciwwodnych typu średniego.
4/ Konstrukcja stalowa zadaszenia
Należy wykonać zadaszenie w konstrukcji stalowej, opartej na wylewanych ścianach oporowych (konstrukcja według projektu podstawowego), stanowiących przyziemie magazynu. Zadaszenie w wykonaniu z ram stalowych, na których wsparto płatwie. Ramy stalowe ze słupów i rygli stężonych prętami okrągłymi. Na ryglach oprzeć wieloprzęsłowe płatwie stalowe. Kąt nachylenia zadaszenia - 13,5%. Elementy warsztatowe spawać warsztatowo i skręcać na budowie.
Dane konstrukcyjne zadaszenia:
- rozstaw słupów: 3 x 9 m w kierunku podłużnym, 2 x 3.91 m w kierunku poprzecznym,
- długość - zewnętrzne krawędzie słupów - 27.25 m,
- szerokość - zewnętrzna krawędź słupów - 8.12 m;
W konstrukcji zastosować następujące materiały ze stali 235JR lub innej równoważnej:
- słupy -HEB 140,
- rygle - HEA 240,
- płatwie - RP 200x120x6
- stężenia ścienne - pręt okrągły fi20.
Konstrukcję stalową zadaszenia ocynkować ogniowo i pomalować farbą poliestrową metodą na mokro odporną na zarysowania, działanie czynników chemicznych oraz atmosferycznych. Kolor brązowy RAL 8014 lub zbliżony.
Połączenie konstrukcji zadaszenia z murami oporowymi za pomocą kotw fajkowych fi 20.
5/ Pokrycie zadaszenia
Pokrycie zadaszenia wykonać z płyt trapezowych PCW dwuosiowo-orientowanych, bezbarwnych.
Dane płyty:
- łączna szerokość płyty 971 mm,
- łączna wysokość płyty 45 mm,
- grubość płyty 1 mm,
- masa 1m2 płyty, 1,90 kg +/-0,05,
- klasyfikacja ogniowa w zakresie reakcji na ogień B-s1, d0,
- mocowanie za pomocą śrub ze stali szlachetnej na grzbiecie fali bezpośrednie do konstrukcji stalowej z zastosowaniem odpowiednich podkładek dystansowych;
6/ Ochrona odgromowa
Obiekt wykonać w czwartej klasie ochrony odgromowej.
Przewody odprowadzające instalacji odgromowej wykonać z drutu FeZn fi 8 prowadzonego przy rynnach spustowych do złącz kontrolnych. W przypadku konstrukcji stalowej zadaszenia należy wykorzystać projektowane słupy jako naturalne przewody odprowadzające.
Zwody poziome na dachu wykonać drutem FeZn fi 8 na uchwytach zaciskowych niewymagających dziurawienia zadaszenia, mocowanych do uchwytu rynnowego od boku poszycia dachu.
Uziom obiektu otokowy z bednarki FeZn 25x4 m, w odległości minimum 1 m od zewnętrznej krawędzi budynku i na głębokości minimum 0,6 m. Połączenia pod ziemią wykonać jako spawane i zabezpieczyć taśmą.
7/ Obróbki blacharskie
Pas nadrynnowy:
Pas wykonać z blachy powlekanej w kolorze brązowym RAL 8014 lub zbliżonym. Blachę mocować pod płytą PCW bezpośrednio do konstrukcji stalowej.
Wiatrownica:
Wiatrownicę wykonać z blachy powlekanej w kolorze brązowym RAL 8014 lub zbliżonym, mocowana pod płytą PCW bezpośrednio do konstrukcji stalowej.
8/ Odwodnienie zadaszenia
Wody opadowe z projektowanego zadaszenia należy odprowadzić za pomocą systemu rynnowego do odpływu zlokalizowanego wzdłuż magazynu osadów. Projekt przewiduję zmianę odpływu z koryta odpływowego na odwodnienie liniowe. Lokalizacja oraz długość odwodnienia liniowego pokrywa się z pierwotnym korytem i również będzie podłączone do studzienki osadnikowej zgodnie z projektem podstawowym.
Dane systemu rynnowego:
- rynna stalowa fi 150, ocynkowane, powlekane, w kolorze brązowym RAL 8014 lub zbliżonym. Mocowana do konstrukcji stalowej zadaszenia,
- rury spustowe stalowe fi 110, ocynkowane, powlekane, w kolorze brązowym RAL 8014 lub zbliżonym, odprowadzające wody opadowe do odwodnienia liniowego. Mocowane do konstrukcji stalowej zadaszenia i ścian oporowych magazynu;
Odwodnienie liniowe systemowe z betonu C50/60 zintegrowane z opaską zabudowującą z ramą i rusztem żeliwnym
Parametry techniczne odwodnienia:
- korpus koryta wykonany jako prefabrykat zbrojony z lanego betonu w klasie C50/60, o wymiarach 600 x 490,
- krawędzie koryt wykonane z żeliwa o wysokości 40 mm i szerokości 45 mm w najszerszym miejscu,
- korpus zespolony z krawężnikiem przylegający do ramy żeliwnej ruszt jednostronnie,
- rama korpusu mocująca ruszt z żeliwa,
- boczne ścianki koryta muszą być gładkie bez wcięć i wyżłobień, dno koryta chropowate zapewniające dobrą przyczepność z podbudową betonową
- wytrzymałość korpusu koryta bez rusztów = 900 kN
- ruszty: wykonane z żeliwa/z powłoką w klasie obciążenia F900, wyposażone w cztery pionowe trzpienie zabezpieczające przed pionowym przesuwaniem rusztów,
- grubość rusztu w miejscu podparcia: 40 mm,
- powierzchnia przekroju poprzecznego koryt w przestrzeni prowadzenia wody 552cm2.
9/ Kanalizacja odcieków
Należy wykonać kanalizację odcieków. Odcieki z magazynu osadów przepływać winny otwartym odwodnieniem liniowym poprzez wpust deszczowy do studzienki osadnikowej. Studzienka o średnicy wewnętrznej 1 200 m w wykonaniu zostanie z dnem obniżonym o 0,5 m w stosunku do wylotu. Odcieki ze studzienki skierować kanałem D 160 PVC o długości 7,14 m do istniejącej kanalizacji wewnętrznej oczyszczalni ścieków.
10/ Nawierzchnia utwardzona
Należy wykonać nawierzchnie utwardzone z kostki betonowej o powierzchni ok. 102 m2
Konstrukcja nawierzchni:
- nawierzchnia w wykonaniu z kostki betonowej gr. 8,00 cm,
- podsypka cementowo - piaskowa 1:4 gr. 5cm,
- podbudowa z kruszywa łamanego gr. 8+15cm (warstwa górna + warstwa dolna),
- stabilizacja o marce Rm 2,5 MPa gr. 12 cm,
- krawężniki betonowe typu drogowego o wymiarach 15 x 30 cm ułożone na ławie betonowej 10x20cm z betonu B15. Prześwit krawężników - 10 cm

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/05/2016

Informacja na temat wadium:
Wadium należy wnieść w wysokości 10.000 zł (słownie dziesięć tysięcy złotych 00/100 w terminie do dnia 09.10.2015 r. do godziny 13:00. Decyduje data wpływu środków do zamawiającego

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie dokonuje opisu sposobu spełnienia warunku

Wiedza i doświadczenie:
Warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że wykonał należycie w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, minimum trzy roboty budowlane podobne do robót objętych przedmiotem zamówienia
Za jedną robotę budowlaną podobną do robót objętych przedmiotem zamówienia zamawiający uzna pracę polegającą na budowie obiektu budowlanego w konstrukcji stalowej o powierzchni użytkowej nie mniejszej niż 200 m2

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie dokonuje opisu sposobu spełnienia warunku

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponować:
a) minimum jedną osobą posiadającą uprawnienia do pełnienia funkcji kierownika budowy posiadającą uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno- budowlanej,
b) minimum jedną osobą posiadającą uprawnienia do pełnienia funkcji kierownika budowy posiadającą uprawnienia budowlane w specjalności sanitarnej,
Zamawiający dopuszcza kierowanie robotami w kilku branżach przez jedną osobę posiadającą stosowne, wyżej wymienione uprawnienia

Sytuacja ekonomiczna:
Warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli wykonawca przedstawi zaświadczenie z właściwego oddziału ZUS o niezaleganiu w opłacaniu składek na ubezpieczenia społeczne oraz Urzędu Skarbowego o niezaleganiu w opłacaniu podatków

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.miedzyodrze.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Spółka Wodna Międzyodrze ul. Przejazd 14, 70-607 Szczecin

Data składania wniosków, ofert: 09/10/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 13:00

Miejsce składania:
Spółka Wodna Międzyodrze ul. Przejazd 14, 70-607 Szczecin, pok. nr 13

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

inne_dokumenty:
1) oferta cenowa zgodnie z Rozdziałem I pkt 3 siwz;
w przypadku składania oferty wspólnej należy złożyć jeden dokument
2) wypełniony kosztorys ofertowy wg wzoru stanowiącego załącznik nr 8 do siwz;
3) odpowiednie pełnomocnictwa;
tylko w sytuacjach określonych w Rozdziale I pkt 5 zdanie 2 siwz lub w przypadku składania oferty wspólnej (Rozdział III pkt 1 siwz)
4) oświadczenie według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do siwz wskazujące część zamówienia, której wykonanie wykonawca powierzy podwykonawcom (jeżeli wykonawca przewiduje udział podwykonawców);
w przypadku składania oferty wspólnej należy złożyć jeden dokument

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zmiana postanowień umowy może nastąpić na wniosek Wykonawcy na podstawie art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych. Za istotne zmiany uważa się:
1) przesunięcie terminu wykonania przedmiotu zamówienia;
2) zmianę wynagrodzenia;
3) zmianę osób przewidzianych do realizacji umowy

Przesunięcie terminu może nastąpić w następujących przypadkach :
1) wystąpi konieczność wykonania robót, których realizacja ma wpływ na harmonogram i termin wykonania przedmiotu umowy,
2) w okresie realizacji przedmiotu umowy wystąpią niesprzyjające warunki atmosferyczne, np. mróz, intensywne opady deszczu, wichury, wzrost poziomu wód, powodujące wstrzymanie robót budowlanych przez okres co najmniej 5 dni roboczych następujących po sobie i będzie to miało wpływ na harmonogram i termin wykonania przedmiotu umowy,
3) w przypadku nieterminowego przekazania placu budowy przez Zamawiającego, a opóźnienie to ma wpływ na terminowe wykonanie przedmiotu umowy,
4) wystąpią nieprzewidziane warunki realizacji, tj. warunki gruntowo - wodne, odkrycie nie zinwentaryzowanych, przedmiotów, obiektów i elementów instalacji podziemnej i będzie to miało wpływ na harmonogram i termin wykonania przedmiotu umowy,
5) w przypadku konieczności wykonania dokumentacji zamiennej, gdy czas na jej wykonanie spowoduje wydłużenie terminu realizacji niniejszej umowy,
6) wskutek siły wyższej wystąpi konieczność wstrzymania robót i będzie to miało wpływ na harmonogram realizacji robót,
7) przedłużenia procedury uzyskiwania opinii, uzgodnień, pozwoleń z przyczyn niezależnych od Wykonawcy, tj. z powodu niezachowania terminów administracyjnych przez organy czy instytucje.
W takim przypadku na wniosek Wykonawcy zostanie ustalony nowy termin wykonania przedmiotu umowy, co zostanie potwierdzone aneksem do umowy.

Zmiana wynagrodzenia nastąpić może w przypadku zmiany urzędowej stawki podatku VAT na roboty budowlane będące przedmiotem niniejszej umowy.

Zmiana osób przewidzianych do realizacji umowy może nastąpić pod warunkiem, że nowe osoby będą posiadały kwalifikacje nie mniejsze niż osoby wskazane w ofercie. Zmiana taka będzie dopuszczalna w przypadku choroby, wypadku, śmierci lub w sytuacji, gdy osoba przewidziana do realizacji umowy nie wywiązuje się należycie ze swoich obowiązków, lub z innej niezależnej od Wykonawcy przyczyny.

Podobne przetargi

216438 / 2013-06-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Nowogard - Nowogard (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa placu zabaw przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Nowogardzie w ramach rządowego programu Radosna Szkoła

30605 / 2016-03-24 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Szczeciński - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Malowanie klatek schodowych oraz wymiana drzwi wewnętrznych do pokoi w budynku Domu Studenta nr 2 US zlokalizowanego przy al. Boh. Warszawy 74 w Szczecinie

216865 / 2013-10-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Szczecin - Miejska Jednostka Obsługi Gospodarczej - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Udzielenie zamówienia uzupełniającego do umowy na roboty budowlane nr MJOG-DT.272.1.2013.MM pn. Roboty remontowe w gmachu Urzędu Miasta Szczecin i jego agendach w roku 2013

273028 / 2013-07-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu w Myśliborzu - Myślibórz (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Termomodernizacja Sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Myśliborzu

216116 / 2015-08-21 - Podmiot prawa publicznego

Kołobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. - Kołobrzeg (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonywanie robót ogólnobudowlanych oraz prac eksploatacyjno-konserwacyjnych w budynkach i lokalach stanowiących zasób Gminy Miasto Kołobrzeg zarządzanych przez Kołobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.

254664 / 2014-07-30 - Podmiot prawa publicznego

Szczecińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Spółka z o.o. - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Zaprojektowanie i wykonanie zmiany sposobu ogrzewania z węglowego na lokalne ogrzewanie gazowe w lokalach mieszkalnych przy: al. Wojska Polskiego 56/7-8, 58/6-7 (front), al. Wojska Polskiego 54/9 oraz 54/10 (oficyna) w Szczecinie w ramach programu Likwidacja niskiej emisji wspierająca wzrost efektywności energetycznej i rozwój rozproszonych odnawialnych źródeł energii. Część 1 - Program pilotażowy - KAWKA - Gmina Miasto Szczecin

37352 / 2015-02-19 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Sanatorium Uzdrowiskowe Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Kołobrzegu - Kołobrzeg (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa elewacji ściany północnej budynku administracyjnego (sala dziennego pobytu i stołówka) na dzialce nr 107 i 109 w obrębie 4 przy ul. Portowej 22 w Kolobrzegu.

9993 / 2010-01-14 - Inny: Zakład Opieki Zdrowotnej

Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa dyżurki pielęgniarek z wydzieleniem pomieszczenia socjalnego na Oddziale Chirurgii ZOZ MSWiA w Szczecinie

290758 / 2013-07-23 - Uczelnia publiczna

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty budowlane w budynkach Wydziału Nauk o Żywności i Rybactwa przy ul. Kazimierza Królewicza 4 w Szczecinie obiektach Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie: Zadanie I - Remont pomieszczeń w budynku głównym oraz pawilonie B i D; Zadanie II - Rozbiórka pawilonu H

165894 / 2011-06-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Goleniów - Goleniów (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa oświetlenia ulicznego przy ulicy I Brygady Legionów w Goleniowie

311731 / 2008-11-13 - Inny: Jednostka Organizacyjna MON

Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont akumulatorowni w budynku nr 76, komplwks 8209 Koszalin CSSP. Zadanie 14521.

229046 / 2011-08-03 - Podmiot prawa publicznego

Stowarzyszenie Publiczna Szkoła Podstawowa na Głębokiem - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remontu dachu budynku Stowarzyszenia Publiczna Szkoła Podstawowa na Głębokiem przy ul. Jaworowej 41, 71-382 Szczecin

101720 / 2010-04-12 - Uczelnia publiczna

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa laboratoriów Hali Technologicznej Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie przy al. Piastów 19

115687 / 2014-05-29 - Uczelnia publiczna

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Zaprojektowanie i wykonanie instalacji klimatyzacji w czterech pomieszczeniach z zamrażarkami w budynku Centrum Nowych Technologii Medycznych PUM w Szczecinie, przy ul. Unii Lubelskiej 1

375820 / 2012-10-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Zespół Obsługi Oświaty - Kamień Pomorski (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa podjazdu dla osób niepełnosprawnych, montaż zadaszenia wejścia głównego i bocznego do budynku Publicznego Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Kamieniu Pomorskim ul. Wolińska 9b.

282589 / 2011-10-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Koszaliński - Koszalin (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
USUWANIE WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH AZBEST Z OBIEKTÓW NALEŻĄCYCH DO JEDNOSTEK POWIATU KOSZALIŃSKIEGO ORAZ CZĘŚCIOWĄ WYMIANĘ POKRYĆ DACHOWYCH

37658 / 2010-02-10 - Inny: art. 3 ust. 1 pkt. 5a Pzp

Goleniowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. - Goleniów (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego, podpiwniczonego z instalacjami: kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, wodociągowej, cieplnej i elektrycznej oraz drogą wewnętrzną i miejscami parkingowymi zlokalizowanych na działkach nr 243/13 i 243/14 obręb geodezyjny nr 5 w Goleniowie, a także zjazdu z drogi powiatowej - działki nr 239 stanowiącej ul. Króla Władysława Jagiełły do działki 243/14 obręb geodezyjny nr 5 miasta Goleniów oraz usunięcie 3 sztuk drzew gatunku klon jesionolistny.

221878 / 2009-07-03 - Inny: szkoła

Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Pawła II - Police (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont pomieszczenia wc chłopców w budynku Szkoły Podstawowej nr 8 im. Jana Pawła II w Policach przy ul. Piaskowej 99 (Ipiętro A2)

270628 / 2013-07-11 - Inny: Wojskowa jednostka budżetowa

Jednostka Wojskowa 4340 - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wzmocnienie skarp i nasypów oraz naprawa nawierzchni drogi przy ul. Ostrawickiej 16 w Szczecinie