Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

135325 / 2009-08-18 - Administracja samorządowa / Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim (Tomaszów Mazowiecki)

ZORGANIZOWANIE I PRZEPROWADZENIE GRUPOWEGO SZKOLENIA W ZAKRESIE: OPIEKUN OSÓB STARSZYCH I CHORYCH DLA BENEFICJENTÓW OSTATECZNYCH PROJEKTU WSPARCIE

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie grupowego szkolenia dla 32 beneficjentów ostatecznych w zakresie Opiekun osób starszych i chorych, w trzech grupach: dwie grupy po 11 osób i jedna grupa 10 osobowa,
- termin rozpoczęcia szkolenia: szkolenie winno rozpocząć się po wykonaniu badań lekarskich potwierdzających zdolność beneficjentów ostatecznych do podjęcia zatrudnienia w ww zakresie, nie później niż w ciągu 7 dni po zawarciu umowy dla pierwszej grupy, dla pozostałych grup szkolenie powinno rozpocząć się w odstępach 7 dniowych;
- koszt badań lekarskich pokryje Wykonawca;
- liczba dni szkolenia: maksymalnie 30 kolejnych dni roboczych dla każdej grupy;
- szkolenie winno odbywać się pięć razy w tygodniu od poniedziałku do piątku w dni robocze, w tym Zamawiający wymaga aby dwa razy w tygodniu zajęcia odbywały się w godzinach od 15.00 do 20.00.
- liczba godzin szkolenia: 150 godzin (zegarowych) na jednego uczestnika, nie mniej niż 5 godzin (zegarowych) dziennie i nie więcej niż 8 godzin (zegarowych) dziennie;
- miejsce odbywania szkolenia: teren miasta Tomaszowa Mazowieckiego;
- termin wykonania przedmiotu zamówienia: do 25 listopada 2009r.
- celem szkolenia jest przygotowanie beneficjentów ostatecznych projektu Wsparcie do opieki nad osobami starszymi i chorymi;
- program szkolenia obejmuje wiedzę z zakresu:
podstawowe wiadomości o anatomii i gerontologii;
przyswajanie wiedzy z zakresu dietetyki i żywienia;
opanowanie wiadomości i umiejętności dotyczących osób chorych, czasowo niesprawnych, starych lub niedołężnych;
elementy psychologii;
zapoznanie się z wiedzą o ordynowaniu leków;
kształcenie umiejętności wykonywania czynności higienicznych, niezbędnych przy pielęgnacji osób niepełnosprawnych;
przyswajanie wiedzy na temat podstawowych wartości etycznych, pomocnych w pracy z osobą starszą, której prawidłowe funkcjonowanie uzależnione jest od pomagających;
nabywanie wiedzy i umiejętności dotyczących załatwiania spraw klientów w instytucjach i urzędach;
nabywanie wiedzy na temat istniejących w środowisku lokalnym możliwości uzyskania pomocy na rzecz klienta i wykorzystanie tych możliwości, a także na temat instytucji zobowiązanych do udzielania pomocy osobom znajdującym się w trudnej sytuacji;
umiejętność korzystania z mechanicznego i elektronicznego sprzętu potrzebnego do prawidłowej obsługi klienta;
nabywanie wiedzy z zakresu pierwszej pomocy;
nabywanie wiedzy z zakresu minimum sanitarnego.
Wykonanie zamówienia ma być zgodne z następującymi przepisami prawa:
Program szkolenia musi być oparty o założenia standardów rynku pracy zgodnym z Modułowymi Programami Szkolenia Zawodowego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej znajdujących się na stronie www.standardyiszkolenia.praca.gov.pl;
Po zakończeniu szkolenia beneficjenci ostateczni otrzymają od Wykonawcy następujące dokumenty:
1. Zaświadczenie o jego ukończeniu zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 03.02.2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz.U. Nr 31, poz. 216).
2. Certyfikat o ukończeniu szkolenia z kolorowymi logotypami: Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Narodowa Strategia Spójności, Unii Europejskiej z odniesieniem Europejski Fundusz Społeczny, Instytucji Pośredniczącej 2 Stopnia tj. Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi oraz Realizatora Projektu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
3. Zaświadczenie lekarskie z badań profilaktycznych i specjalistycznych, w tym książeczka zdrowia do celów sanitarno-epidemiologicznych wymaganych do podjęcia zatrudnienia zgodnie z rodzajem zawodu i obowiązującymi przepisami prawa.
Kopie wydanych zaświadczeń i certyfikatów Wykonawca ma obowiązek dostarczyć do siedziby Zamawiającego w terminie 5 dni od ukończenia szkolenia.

Wymagania dla punktu 2.2 SIWZ:
Wykonawca zobowiązany jest najpóźniej w dniu rozpoczęcia szkolenia wyposażyć każdego uczestnika szkolenia w materiały dydaktyczne oraz w odzież ochronną w tym obuwie, fartuch ochronny zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy dla danego rodzaju zawodu. Po zakończeniu szkolenia odzież ochronna w tym obuwie, fartuch ochronny stają się własnością uczestnika szkolenia.
Wykonawca zobowiązany jest zapewnić każdemu uczestnikowi indywidualne stanowisko do szkolenia. Każdy z uczestników otrzyma od Wykonawcy najpóźniej w dniu rozpoczęcia szkolenia zestaw niezbędnych materiałów pomocniczych, między innymi: skrypt, minimum 1 notatnik, minimum 2 długopisy.
Wszystkie materiały, odzież i dokumenty przygotowywane i wydawane w ramach szkolenia winny być oznaczone zgodnie z: Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki wydane przez Departament Zarządzania Europejskim Funduszem Społecznym, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Instytucja Zarządzająca Programem Operacyjnym Kapitał Ludzki, Warszawa, 4 luty 2009 r.
Powyższe wytyczne oraz wzory logotypów dostępne są na stronie: ww.wup.lodz.pl
Zajęcia z zakresów tematycznych określonych w punkcie 2.2 SIWZ powinny odbywać się pięć razy w tygodniu od poniedziałku do piątku w dni robocze, w tym Zamawiający wymaga aby dwa razy w tygodniu zajęcia odbywały się w godzinach od 15.00 do 20.00.
Wykonawca zobowiązany jest prowadzić dziennik zajęć zawierający: wymiar godzin, tematy zajęć edukacyjnych oraz listę obecności i oddać Zamawiającemu kserokopię dziennika zajęć w terminie 5 dni po zakończeniu szkolenia.
Wykonawca zobowiązany jest prowadzić dokumentację dotyczącą prowadzenia szkoleń, w tym: prowadzenie list obecności, rejestrowanie i niezwłoczne zgłaszanie Zamawiającemu w danym dniu, najpóźniej w następnym dniu o każdej nieobecności uczestnika na szkoleniu lub rezygnacji z uczestnictwa w szkoleniu w trakcie jego trwania - pod rygorem odmowy zapłaty za szkolenie tych osób. Prowadzenie listy obecności na zajęciach polega na tym, że każdy uczestnik szkolenia potwierdza obecność na zajęciach własnoręcznym podpisem. Wykonawca winien dostarczyć jej kopię do siedziby Zamawiającego raz na dwa tygodnie oraz niezwłocznie po zakończeniu szkolenia.
Szkolenie powinno zakończyć się egzaminem ze zdobytej wiedzy teoretycznej i praktycznej. Wykonawca powiadamia Zamawiającego, na siedem dni wcześniej o dacie, miejscu i godzinie oceny końcowej uczestników szkolenia.
Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia rejestru wydanych zaświadczeń potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskania kwalifikacji. Wykonawca winien dostarczyć kserokopię protokołu rejestru wydanych zaświadczeń potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskania kwalifikacji Zamawiającemu w terminie 5 dni po egzaminie.
Zajęcia winny być prowadzone przez co najmniej 1 osobę z wykształceniem wyższym kierunkowym i co najmniej 5 letnim stażem pracy zgodnym z kierunkiem kształcenia. Osoba ta powinna posiadać zaświadczenie potwierdzajace przygotowanie pedagogiczne.
Zamawiający zastrzega sobie prawo kontroli prawidłowości przebiegu szkolenia.
W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany jest zapewnić i pokryć koszty badań profilaktycznych i specjalistycznych wymaganych do podjęcia zatrudnienia zgodnie z rodzajem zawodu i obowiązującymi przepisami prawa. Oryginał zaświadczenia Wykonawca zobowiązany jest przekazać beneficjentowi ostatecznemu projektu Wsparcie, natomiast kserokopię zaświadczenia Wykonawca powinien dostarczyć Zamawiającemu w terminie 3 dni od wykonania badań.
Wykonawca zobowiązany jest ubezpieczyć na czas trwania szkolenia osoby wskazane przez Zamawiającego (osoby biorące udział w szkoleniu) od następstw nieszczęśliwych wypadków.
Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia ankiety ewaluacyjnej po zakończeniu szkolenia, która winna badać rezultaty osiągane przez beneficjentów zgodnie z zakresem tematycznym szkolenia. Wykonawca zobowiązany jest w ciągu 3 dni po zakończeniu szkolenia dostarczyć do siedziby Zamawiającego ankietę ewaluacyjną - której wzór stanowi załącznik nr 3 do umowy.
Przez zakończenie szkolenia rozumie się przeprowadzenie 150 godzin (zegarowych) szkolenia oraz egzaminu dla beneficjentów ostatecznych projektu Wsparcie.
Szkolenie winno być prowadzone wyłącznie dla beneficjentów ostatecznych projektu Wsparcie i wyłącznie z ich udziałem.
Zamawiający zobowiązuje się do przekazania Wykonawcy informacji i plakatów dotyczących realizacji szkolenia współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Wykonawca zobowiązuje się do zamieszczenia ww plakatów w miejscu szkolenia.
Koszt szkolenia powinien zawierać: należność przysługującą jednostce szkoleniowej, wynajęcie sali, wynagrodzenie wykładowców, serwis kawowy, gorący posiłek, materiały bezpośrednie i pośrednie, badania lekarskie, ubezpieczenie, zorganizowanie i przeprowadzenie egzaminu, koszt egzaminu itp.
Wykonawca zobowiązany jest zapewnić beneficjentom ostatecznym serwis kawowy oraz gorący posiłek w trakcie szkolenia oraz przerwy na ww serwis kawowy oraz gorący posiłek:
Pod pojęciem serwisu kawowego w czasie 1 dniowego szkolenia dla 1 grupy należy rozumieć:
- maszyna do parzenia kawy, kawa wydawana z maszyn do parzenia kawy, naczynia jednorazowego użytku - filiżanki nie mniej niż 4 sztuki na osobę, mieszadełka - nie mniej niż 4 sztuki na osobę, cukier w saszetkach jednorazowych - nie mniej niż 8 sztuk na osobę, śmietanka do kawy w płynie w pojemnikach jednorazowych - nie mniej niż 4 sztuki na osobę, serwetki jednorazowe; w/w produkty spożywcze oraz naczynia jednarazowego użytku winny być najwyższej jakości;
- czajnik elektryczny lub maszyna do parzenia herbaty, herbata w saszetkach jednorazowych pakowana oddzielnie o różnych smakach (herbata czarna owocowa, herbata czarna zwykła) - nie mniej niż 4 sztuki na osobę, naczynia jednorazowego użytku - kubki - nie mniej niż 4 sztuki na osobę, mieszadełka - nie mniej niż 4 sztuki na osobę, cukier w saszetkach jednorazowych - nie mniej niż 8 sztuk na osobę, serwetki jednorazowe; w/w produkty spożywcze oraz naczynia jednarazowego użytku winny być najwyższej jakości;
- mieszanka ciastek: kruche, maślane, biszkoptowe z galaretką nie mniej niż 15 sztuk na osobę dziennie;
- woda mineralna lub zamiennie napój owocowy w butelkach plastikowych, zakręcanych o poj. 500 ml. - nie mniej niż 2 sztuki na osobę dziennie lub zamiennie napoje owocowe.
Serwis kawowy winien być przygotowywany do wyczerpania potrzeb beneficjentów ostatecznych. Produkty podawane podczas serwisu kawowego winny spełniać normy żywieniowe oraz sanitarno-epidemiologiczne.
Pod pojęciem gorącego posiłku należy rozumieć obiad składający się z drugiego dania:
- 150g porcja mięsa (waga po przetworzeniu), 150-200g gotowanej kaszy, ryżu, makaronu lub ziemniaków oraz 150g surówki. Dopuszcza się raz w tygodniu przygotowanie posiłku bez mięsa i zastąpieniem go produktami z zawartością białka zwierzęcego tj.: ryba - 150g lub jaja - 2 szt. Każdy z posiłków musi zawierać minimum 1000 kalorii. Posiłki muszą być wydawane jako produkty o temperaturze 60 C - 80 C - zgodnie z normami żywieniowymi oraz sanitarno-epidemiologicznymi.
Gorący posiłek będzie wydawany od poniedziałku do piątku w dni robocze dla każdego uczestnika szkolenia.
Tygodniowy (pięciodniowy) jadłospis posiłków wraz z gramaturą na cały okres trwania umowy stanowić będzie integralną część oferty.
W przypadku wyboru oferty Wykonawca zobowiązany jest realizować przedłożony jadłospis.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 135325

Data publikacji: 2009-08-18

Nazwa:
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim

Ulica: ul. Cekanowska 5

Numer domu: 5

Miejscowość: Tomaszów Mazowiecki

Kod pocztowy: 97-200

Województwo / kraj: łódzkie

Numer telefonu: 044 7237353

Numer faxu: 044 7233489

Regon: 00470072800000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
ZORGANIZOWANIE I PRZEPROWADZENIE GRUPOWEGO SZKOLENIA W ZAKRESIE: OPIEKUN OSÓB STARSZYCH I CHORYCH DLA BENEFICJENTÓW OSTATECZNYCH PROJEKTU WSPARCIE

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie grupowego szkolenia dla 32 beneficjentów ostatecznych w zakresie Opiekun osób starszych i chorych, w trzech grupach: dwie grupy po 11 osób i jedna grupa 10 osobowa,
- termin rozpoczęcia szkolenia: szkolenie winno rozpocząć się po wykonaniu badań lekarskich potwierdzających zdolność beneficjentów ostatecznych do podjęcia zatrudnienia w ww zakresie, nie później niż w ciągu 7 dni po zawarciu umowy dla pierwszej grupy, dla pozostałych grup szkolenie powinno rozpocząć się w odstępach 7 dniowych;
- koszt badań lekarskich pokryje Wykonawca;
- liczba dni szkolenia: maksymalnie 30 kolejnych dni roboczych dla każdej grupy;
- szkolenie winno odbywać się pięć razy w tygodniu od poniedziałku do piątku w dni robocze, w tym Zamawiający wymaga aby dwa razy w tygodniu zajęcia odbywały się w godzinach od 15.00 do 20.00.
- liczba godzin szkolenia: 150 godzin (zegarowych) na jednego uczestnika, nie mniej niż 5 godzin (zegarowych) dziennie i nie więcej niż 8 godzin (zegarowych) dziennie;
- miejsce odbywania szkolenia: teren miasta Tomaszowa Mazowieckiego;
- termin wykonania przedmiotu zamówienia: do 25 listopada 2009r.
- celem szkolenia jest przygotowanie beneficjentów ostatecznych projektu Wsparcie do opieki nad osobami starszymi i chorymi;
- program szkolenia obejmuje wiedzę z zakresu:
podstawowe wiadomości o anatomii i gerontologii;
przyswajanie wiedzy z zakresu dietetyki i żywienia;
opanowanie wiadomości i umiejętności dotyczących osób chorych, czasowo niesprawnych, starych lub niedołężnych;
elementy psychologii;
zapoznanie się z wiedzą o ordynowaniu leków;
kształcenie umiejętności wykonywania czynności higienicznych, niezbędnych przy pielęgnacji osób niepełnosprawnych;
przyswajanie wiedzy na temat podstawowych wartości etycznych, pomocnych w pracy z osobą starszą, której prawidłowe funkcjonowanie uzależnione jest od pomagających;
nabywanie wiedzy i umiejętności dotyczących załatwiania spraw klientów w instytucjach i urzędach;
nabywanie wiedzy na temat istniejących w środowisku lokalnym możliwości uzyskania pomocy na rzecz klienta i wykorzystanie tych możliwości, a także na temat instytucji zobowiązanych do udzielania pomocy osobom znajdującym się w trudnej sytuacji;
umiejętność korzystania z mechanicznego i elektronicznego sprzętu potrzebnego do prawidłowej obsługi klienta;
nabywanie wiedzy z zakresu pierwszej pomocy;
nabywanie wiedzy z zakresu minimum sanitarnego.
Wykonanie zamówienia ma być zgodne z następującymi przepisami prawa:
Program szkolenia musi być oparty o założenia standardów rynku pracy zgodnym z Modułowymi Programami Szkolenia Zawodowego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej znajdujących się na stronie www.standardyiszkolenia.praca.gov.pl;
Po zakończeniu szkolenia beneficjenci ostateczni otrzymają od Wykonawcy następujące dokumenty:
1. Zaświadczenie o jego ukończeniu zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 03.02.2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz.U. Nr 31, poz. 216).
2. Certyfikat o ukończeniu szkolenia z kolorowymi logotypami: Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Narodowa Strategia Spójności, Unii Europejskiej z odniesieniem Europejski Fundusz Społeczny, Instytucji Pośredniczącej 2 Stopnia tj. Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi oraz Realizatora Projektu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
3. Zaświadczenie lekarskie z badań profilaktycznych i specjalistycznych, w tym książeczka zdrowia do celów sanitarno-epidemiologicznych wymaganych do podjęcia zatrudnienia zgodnie z rodzajem zawodu i obowiązującymi przepisami prawa.
Kopie wydanych zaświadczeń i certyfikatów Wykonawca ma obowiązek dostarczyć do siedziby Zamawiającego w terminie 5 dni od ukończenia szkolenia.

Wymagania dla punktu 2.2 SIWZ:
Wykonawca zobowiązany jest najpóźniej w dniu rozpoczęcia szkolenia wyposażyć każdego uczestnika szkolenia w materiały dydaktyczne oraz w odzież ochronną w tym obuwie, fartuch ochronny zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy dla danego rodzaju zawodu. Po zakończeniu szkolenia odzież ochronna w tym obuwie, fartuch ochronny stają się własnością uczestnika szkolenia.
Wykonawca zobowiązany jest zapewnić każdemu uczestnikowi indywidualne stanowisko do szkolenia. Każdy z uczestników otrzyma od Wykonawcy najpóźniej w dniu rozpoczęcia szkolenia zestaw niezbędnych materiałów pomocniczych, między innymi: skrypt, minimum 1 notatnik, minimum 2 długopisy.
Wszystkie materiały, odzież i dokumenty przygotowywane i wydawane w ramach szkolenia winny być oznaczone zgodnie z: Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki wydane przez Departament Zarządzania Europejskim Funduszem Społecznym, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Instytucja Zarządzająca Programem Operacyjnym Kapitał Ludzki, Warszawa, 4 luty 2009 r.
Powyższe wytyczne oraz wzory logotypów dostępne są na stronie: ww.wup.lodz.pl
Zajęcia z zakresów tematycznych określonych w punkcie 2.2 SIWZ powinny odbywać się pięć razy w tygodniu od poniedziałku do piątku w dni robocze, w tym Zamawiający wymaga aby dwa razy w tygodniu zajęcia odbywały się w godzinach od 15.00 do 20.00.
Wykonawca zobowiązany jest prowadzić dziennik zajęć zawierający: wymiar godzin, tematy zajęć edukacyjnych oraz listę obecności i oddać Zamawiającemu kserokopię dziennika zajęć w terminie 5 dni po zakończeniu szkolenia.
Wykonawca zobowiązany jest prowadzić dokumentację dotyczącą prowadzenia szkoleń, w tym: prowadzenie list obecności, rejestrowanie i niezwłoczne zgłaszanie Zamawiającemu w danym dniu, najpóźniej w następnym dniu o każdej nieobecności uczestnika na szkoleniu lub rezygnacji z uczestnictwa w szkoleniu w trakcie jego trwania - pod rygorem odmowy zapłaty za szkolenie tych osób. Prowadzenie listy obecności na zajęciach polega na tym, że każdy uczestnik szkolenia potwierdza obecność na zajęciach własnoręcznym podpisem. Wykonawca winien dostarczyć jej kopię do siedziby Zamawiającego raz na dwa tygodnie oraz niezwłocznie po zakończeniu szkolenia.
Szkolenie powinno zakończyć się egzaminem ze zdobytej wiedzy teoretycznej i praktycznej. Wykonawca powiadamia Zamawiającego, na siedem dni wcześniej o dacie, miejscu i godzinie oceny końcowej uczestników szkolenia.
Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia rejestru wydanych zaświadczeń potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskania kwalifikacji. Wykonawca winien dostarczyć kserokopię protokołu rejestru wydanych zaświadczeń potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskania kwalifikacji Zamawiającemu w terminie 5 dni po egzaminie.
Zajęcia winny być prowadzone przez co najmniej 1 osobę z wykształceniem wyższym kierunkowym i co najmniej 5 letnim stażem pracy zgodnym z kierunkiem kształcenia. Osoba ta powinna posiadać zaświadczenie potwierdzajace przygotowanie pedagogiczne.
Zamawiający zastrzega sobie prawo kontroli prawidłowości przebiegu szkolenia.
W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany jest zapewnić i pokryć koszty badań profilaktycznych i specjalistycznych wymaganych do podjęcia zatrudnienia zgodnie z rodzajem zawodu i obowiązującymi przepisami prawa. Oryginał zaświadczenia Wykonawca zobowiązany jest przekazać beneficjentowi ostatecznemu projektu Wsparcie, natomiast kserokopię zaświadczenia Wykonawca powinien dostarczyć Zamawiającemu w terminie 3 dni od wykonania badań.
Wykonawca zobowiązany jest ubezpieczyć na czas trwania szkolenia osoby wskazane przez Zamawiającego (osoby biorące udział w szkoleniu) od następstw nieszczęśliwych wypadków.
Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia ankiety ewaluacyjnej po zakończeniu szkolenia, która winna badać rezultaty osiągane przez beneficjentów zgodnie z zakresem tematycznym szkolenia. Wykonawca zobowiązany jest w ciągu 3 dni po zakończeniu szkolenia dostarczyć do siedziby Zamawiającego ankietę ewaluacyjną - której wzór stanowi załącznik nr 3 do umowy.
Przez zakończenie szkolenia rozumie się przeprowadzenie 150 godzin (zegarowych) szkolenia oraz egzaminu dla beneficjentów ostatecznych projektu Wsparcie.
Szkolenie winno być prowadzone wyłącznie dla beneficjentów ostatecznych projektu Wsparcie i wyłącznie z ich udziałem.
Zamawiający zobowiązuje się do przekazania Wykonawcy informacji i plakatów dotyczących realizacji szkolenia współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Wykonawca zobowiązuje się do zamieszczenia ww plakatów w miejscu szkolenia.
Koszt szkolenia powinien zawierać: należność przysługującą jednostce szkoleniowej, wynajęcie sali, wynagrodzenie wykładowców, serwis kawowy, gorący posiłek, materiały bezpośrednie i pośrednie, badania lekarskie, ubezpieczenie, zorganizowanie i przeprowadzenie egzaminu, koszt egzaminu itp.
Wykonawca zobowiązany jest zapewnić beneficjentom ostatecznym serwis kawowy oraz gorący posiłek w trakcie szkolenia oraz przerwy na ww serwis kawowy oraz gorący posiłek:
Pod pojęciem serwisu kawowego w czasie 1 dniowego szkolenia dla 1 grupy należy rozumieć:
- maszyna do parzenia kawy, kawa wydawana z maszyn do parzenia kawy, naczynia jednorazowego użytku - filiżanki nie mniej niż 4 sztuki na osobę, mieszadełka - nie mniej niż 4 sztuki na osobę, cukier w saszetkach jednorazowych - nie mniej niż 8 sztuk na osobę, śmietanka do kawy w płynie w pojemnikach jednorazowych - nie mniej niż 4 sztuki na osobę, serwetki jednorazowe; w/w produkty spożywcze oraz naczynia jednarazowego użytku winny być najwyższej jakości;
- czajnik elektryczny lub maszyna do parzenia herbaty, herbata w saszetkach jednorazowych pakowana oddzielnie o różnych smakach (herbata czarna owocowa, herbata czarna zwykła) - nie mniej niż 4 sztuki na osobę, naczynia jednorazowego użytku - kubki - nie mniej niż 4 sztuki na osobę, mieszadełka - nie mniej niż 4 sztuki na osobę, cukier w saszetkach jednorazowych - nie mniej niż 8 sztuk na osobę, serwetki jednorazowe; w/w produkty spożywcze oraz naczynia jednarazowego użytku winny być najwyższej jakości;
- mieszanka ciastek: kruche, maślane, biszkoptowe z galaretką nie mniej niż 15 sztuk na osobę dziennie;
- woda mineralna lub zamiennie napój owocowy w butelkach plastikowych, zakręcanych o poj. 500 ml. - nie mniej niż 2 sztuki na osobę dziennie lub zamiennie napoje owocowe.
Serwis kawowy winien być przygotowywany do wyczerpania potrzeb beneficjentów ostatecznych. Produkty podawane podczas serwisu kawowego winny spełniać normy żywieniowe oraz sanitarno-epidemiologiczne.
Pod pojęciem gorącego posiłku należy rozumieć obiad składający się z drugiego dania:
- 150g porcja mięsa (waga po przetworzeniu), 150-200g gotowanej kaszy, ryżu, makaronu lub ziemniaków oraz 150g surówki. Dopuszcza się raz w tygodniu przygotowanie posiłku bez mięsa i zastąpieniem go produktami z zawartością białka zwierzęcego tj.: ryba - 150g lub jaja - 2 szt. Każdy z posiłków musi zawierać minimum 1000 kalorii. Posiłki muszą być wydawane jako produkty o temperaturze 60 C - 80 C - zgodnie z normami żywieniowymi oraz sanitarno-epidemiologicznymi.
Gorący posiłek będzie wydawany od poniedziałku do piątku w dni robocze dla każdego uczestnika szkolenia.
Tygodniowy (pięciodniowy) jadłospis posiłków wraz z gramaturą na cały okres trwania umowy stanowić będzie integralną część oferty.
W przypadku wyboru oferty Wykonawca zobowiązany jest realizować przedłożony jadłospis.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 25/11/2009

opis_war:
1 O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:
1.1 Posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień - warunek 1,
1.2 Posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponują potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia lub przedstawią pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia potencjału technicznego i osób zdolnych do wykonania zamówienia - warunek 2,
1.3 Znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia - warunek 3,
1.4 Nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia, zgodnie z art. 24 ustawy - Prawo zamówień publicznych - warunek 4,
1.5 Spełniają i przyjmują warunki zawarte w SIWZ oraz we wzorze umowy - warunek 5.
2 Kryteria oceny spełniania warunków oraz dokumenty, które zobowiązany jest dostarczyć Wykonawca w ramach oferty:
2.1 Warunek 1 uważa się za spełniony, gdy wykonawca dostarczy:
- aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
- aktualny wpis do rejestru instytucji szkoleniowych wydany przez Wojewódzki Urząd Pracy właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
2.2 Warunek 2 uważa się za spełniony, gdy Wykonawca dostarczy:
- oświadczenie będące załącznikiem do oferty, że posiada niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponuje potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia lub dołączy pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia potencjału technicznego i osób zdolnych do wykonania zamówienia;
- dokumenty potwierdzające poziom wykształcenia w/w osób, posiadany staż pracy oraz przygotowanie pedagogiczne osób prowadzących szkolenie (np. dyplom ukończenia szkoły średniej, studiów, zaświadczenia ukończenia szkoleń, certyfikaty, zaświadczenie o ukończeniu kursu pedagogicznego, świadectwa pracy lub zaświadczenie od pracodawcy potwierdzające 5 letni staż pracy itp.);
2.3 Warunek 3 uważa się za spełniony, gdy Wykonawca dostarczy:
- oświadczenie stanowiące załącznik do oferty - zgodnie z art. 22 ust. 1 pkt. 1- 3 ustawy Prawo zamówień publicznych;
- aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego oraz właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające odpowiednio, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne lub zaświadczeń, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie, lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawionych nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
2.4 Warunek 4 uważa się za spełniony, gdy Wykonawca dostarczy:
- oświadczenie, że nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art.24 Ustawy - Prawo zamówień publicznych - załącznik do oferty.
2.5 Warunek 5 uważa się za spełniony, gdy Wykonawca dostarczy:
- oświadczenie, że spełnia i przyjmuje warunki zawarte w SIWZ oraz we wzorze umowy (Oświadczenie zawarte w formularzu oferty).
3 Ocena spełniania warunków wymaganych od Wykonawców zostanie dokonana według formuły spełnia - nie spełnia.
Każdy z w/w warunków ma jednakowe znaczenie i niespełnienie któregokolwiek z nich spowoduje wykluczenie Wykonawcy.
Uwaga: Powyższe dokumenty należy przedstawić w formie oryginału lub kserokopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.

inf_osw:
- aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
- aktualny wpis do rejestru instytucji szkoleniowych wydany przez Wojewódzki Urząd Pracy właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
- oświadczenie będące załącznikiem do oferty, że posiada niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponuje potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia lub dołączy pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia potencjału technicznego i osób zdolnych do wykonania zamówienia;
- dokumenty potwierdzające poziom wykształcenia w/w osób, posiadany staż pracy oraz przygotowanie pedagogiczne osób prowadzących szkolenie (np. dyplom ukończenia szkoły średniej, studiów, zaświadczenia ukończenia szkoleń, certyfikaty, zaświadczenie o ukończeniu kursu pedagogicznego, świadectwa pracy lub zaświadczenie od pracodawcy potwierdzające 5 letni staż pracy itp.);
- oświadczenie stanowiące załącznik do oferty - zgodnie z art. 22 ust. 1 pkt. 1- 3 ustawy Prawo zamówień publicznych;
- aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego oraz właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające odpowiednio, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne lub zaświadczeń, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie, lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawionych nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
- oświadczenie, że nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art.24 Ustawy - Prawo zamówień publicznych - załącznik do oferty;
- oświadczenie, że spełnia i przyjmuje warunki zawarte w SIWZ oraz we wzorze umowy (Oświadczenie zawarte w formularzu oferty);

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim ul.Cekanowska 5, 97-200 Tomaszów Mazowiecki

Data składania wniosków, ofert: 31/08/2009

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim pokój nr 16

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Gmina Miasto Tomaszów Mazowiecki - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (MOPS) w Tomaszowie Mazowieckim, jest realizatorem projektu Wsparcie w ramach Poddziałania 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt Wsparcie jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Podobne przetargi

176854 / 2010-06-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Bełchatowie - Bełchatów (łódzkie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przedmiotem zamówienia jest usługa szkoleniowa dla dorosłych w zakresie szkolenia pod nazwą Monter rusztowań budowlano - montażowych metalowych dla osób uprawnionych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bełchatowie i Filii PUP w Zelowie. Szkolenie finansowane ze środków Funduszu Pracy.

274166 / 2009-08-11 - Podmiot prawa publicznego

Zakład Karny w Łowiczu - Łowicz (łódzkie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie kursów zawodowych w zakresie brukarz oraz malarz dla osób odbywających karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Łowiczu

221672 / 2012-06-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Tomaszów Mazowiecki (łódzkie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenie grupowe dla 15 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tomaszowie Maz. w ramach Projektu suKURS współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w zakresie: Kurs kierowcy wózków jezdniowych.

82684 / 2011-04-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy nr 2 w Łodzi - Łódź (łódzkie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie szkolenia w zakresie - Pracownik magazynu z obsługą wózków jezdniowych z napędem silnikowym

228583 / 2010-08-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Pabianicach - Pabianice (łódzkie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Kurs OPIEKUN OSÓB STARSZYCH/OPIEKUN DZIECIĘCY nr ogłoszenia:239058-2010; data zamieszczenia:05.08.2010

173887 / 2011-06-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy Nr 1 w Łodzi - Łódź (łódzkie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenie dla osób bezrobotnych w zakresie - Obsługa, montaż i konserwacja kotłowni gazowo-olejowej z uprawnieniami w zakresie eksploatacji urządzeń gazowych G i C.

165265 / 2009-09-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim - Tomaszów Mazowiecki (łódzkie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie grupowego szklenia w zakresie Kurs kosmetyczny dla beneficjentów ostatecznych projektu Wsparcie

175467 / 2012-08-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim - Tomaszów Mazowiecki (łódzkie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
ZORGANIZOWANIE I PRZEPROWADZENIE GRUPOWEGO SZKOLENIA W ZAKRESIE: KUCHARZ MAŁEJ GASTRONOMII Z ELEMENTAMI CATERING DLA BENEFICJENTÓW OSTATECZNYCH PROJEKTU WSPARCIE

196036 / 2012-06-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Tomaszów Mazowiecki (łódzkie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenie grupowe dla 10 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tomaszowie Maz. w ramach Projektu suKURS współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w zakresie: Spawanie elektryczno-gazowe.

38771 / 2016-04-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Tomaszów Mazowiecki (łódzkie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenia grupowego dla 20 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tomaszowie Mazowieckim w dwóch grupach 10 osobowych w zakresie: : Kurs kierowcy wózków jezdniowych

131023 / 2015-09-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Radomsku - Radomsko (łódzkie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia Kierowca wózków jezdniowych dla 10 osób bezrobotnych

132648 / 2009-05-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Piotrków Trybunalski (łódzkie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenie indywidualne dla jednej osoby bezrobotnej w zakresie Kierowca wózków jezdniowych

346056 / 2013-08-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łasku - Łask (łódzkie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenia zawodowe dla uczestników projektu Własnymi siłami współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

93002 / 2014-03-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Radomsku - Radomsko (łódzkie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia Kucharz małej gastronomii z elementami cateringu dla 10 osób bezrobotnych.