Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

87595 / 2014-04-22 - Administracja samorzÄ…dowa / Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie (Brzeg)

Zorganizowanie i przeprowadzenie 14-dniowego turnusu rehabilitacyjnego usprawniająco-rekreacyjnego nad polskim morzem dla 40 osób niepełnosprawnych i 2 opiekunów grupy w ramach projektu systemowego pn.: Aktywizacja zawodowa i społeczna wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych i osób niepełnosprawnych.

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na zorganizowaniu
i przeprowadzeniu:
a) 14-dniowego turnusu rehabilitacyjnego usprawniająco-rekreacyjnego nad polskim morzem dla 40 osób niepełnosprawnych i 2 opiekunów grupy w ramach projektu systemowego pn.: Aktywizacja zawodowa i społeczna wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych i osób niepełnosprawnych.
b) warsztatów z programem rozwoju kompetencji oraz aktywności zawodowej
i społecznej (zajęcia z doradcą zawodowym, socjalnym i psychologiem: trening kompetencji społecznych i zawodowych, trening interpersonalny, trening rozwoju osobistego i asertywności) w ramach projektu systemowego pn.: Aktywizacja zawodowa i społeczna wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych
i osób niepełnosprawnych.

Wykonawca zobowiązany jest do przedstawienia ośrodka przystosowanego dla osób niepełnosprawnych położonego w miejscowości nadmorskiej nad polskim morzem.
Uczestnikami turnusu będą osoby ze schorzeniami:
choroba psychiczna,
choroby neurologiczne,
dysfunkcja narządu ruchu, w tym poruszające się na wózkach,
dysfunkcja narządu wzroku,
dysfunkcja narządu słuchu,
schorzenia układu krążenia,
schorzenia układu oddechowego,
choroby układu pokarmowego,
padaczka,
z cukrzycą,
z upośledzeniem umysłowym.
Dbając o jakość usług i dobro uczestników (poprawa stanu zdrowia) oraz wysoki poziom świadczonej rehabilitacji Zamawiający kieruje się przepisami ujętymi
w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 listopada 2007 r.
w sprawie turnusów rehabilitacyjnych:
wpisów do rejestru organizatorów turnusów,
wpisów do rejestru ośrodków, w których odbywają się turnusy,
wykwalifikowana kadra ośrodka.

Zamówienie obejmuje w szczególności:
a.zakwaterowanie uczestników turnusu w pokojach 1- lub 2-osobowych
o podwyższonym standardzie. Wszystkie powyższe pokoje z pełnym węzłem sanitarnym dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych (łazienka, toaleta) oraz TV,
b.pełne wyżywienie (śniadanie, obiad dwudaniowy plus deser, kolacja)
w stołówce położonej na terenie ośrodka, Zamawiający dopuszcza śniadanie
i kolacje w formie bufetu szwedzkiego,
c.bezpłatną całodobową opiekę medyczną (stała opieka lekarska
i pielęgniarska),
d.opłacenie przez Wykonawcę taksy klimatycznej za wszystkich uczestników turnusu,
e.przeprowadzenie 2 badań lekarskich (pierwsze zakończone wskazaniem zabiegów leczniczych, drugie badanie po zakończeniu turnusu),
f.przeprowadzenie zabiegów rehabilitacyjnych dla wszystkich uczestników turnusu (min. 2 zabiegi rehabilitacyjne dziennie dla jednego uczestnika wg zaleceń lekarza ośrodka oraz ćwiczenia grupowe),
g.zapewnienie bazy zabiegowej ośrodka: fizykoterapię, masaże, kinezyterapię, hydroterapię, magnetoterapię, światłolecznictwo, gimnastyka indywidualna
i zbiorowa,
h.zapewnienie uczestnikom zajęć integracyjnych,
i.zapewnienie doradcy zawodowego, socjalnego i psychologa posiadających wiedzę i doświadczenie oraz wykształcenie do wykonywania określonego doradztwa. Doradcy powinni posiadać co najmniej pięcioletnie doświadczenie zawodowe w pracy z osobami niepełnosprawnymi oraz co najmniej pięcioletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć indywidualnych i grupowych dla osób niepełnosprawnych.
j.łączny czas zorganizowanych zajęć grupowych z zakresu doradztwa socjalnego, zawodowego, psychologicznego na turnusie w wymiarze 54 godzin lekcyjnych. Zajęcia grupowe powinny odbyć się w podziale na 3 grupy po max.15 osób w grupie. Każda z grup obejmuje po 18 godzin lekcyjnych, w zakresie doradztwa socjalnego (6 godzin), zawodowego (6 godzin) i psychologicznego (6 godzin).
k.w każdym dniu prowadzenia zajęć grupowych należy zapewnić min. dwie przerwy kawowe (kawa, herbata, woda, ciastka).
l.wystawienie zaświadczeń zawierających logo PO KL i EFS, potwierdzających ukończenie warsztatów dla przeszkolonych uczestników turnusu,
m.transport, ubezpieczenie uczestników i autobusu.

Wykonawca zobowiązuje się do oznakowania miejsc, z których korzystać będą uczestnicy turnusu (budynek, sala zajęciowa itp.) poprzez umieszczenie plakatów informacyjnych dotyczących projektu oraz współfinansowania przez Unię Europejską dostarczonych przez Zamawiającego.

Wymagania szczegółowe dotyczące Wykonawcy:
1.Organizator i Ośrodek przyjmujący osoby niepełnosprawne na turnus rehabilitacyjny musi posiadać aktualny wpis do rejestru ośrodków i organizatorów, o którym mowa w § 11 i 17 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 listopada 2007 r. w sprawie turnusów rehabilitacyjnych (Dz. U. z 2007r. Nr 230, poz. 1694).
2.Zawiadomienie o wpisie do rejestru ośrodków i organizatorów powinno zawierać informację o rodzajach realizowanych turnusów rehabilitacyjnych w tym o turnusie rehabilitacyjnym, w którym będą uczestniczyć osoby z następującymi dysfunkcjami lub schorzeniami:
choroba psychiczna,
choroby neurologiczne,
dysfunkcja narządu ruchu, w tym poruszające się na wózkach,
dysfunkcja narządu wzroku,
dysfunkcja narządu słuchu,
schorzenia układu krążenia,
schorzenia układu oddechowego,
choroby układu pokarmowego,
padaczka,
z cukrzycą,
z upośledzeniem umysłowym.
3.Ośrodek winien znajdować się nad polskim morzem, w odległości od linii brzegowej nie większej niż 500m.
4.Ośrodek ten musi znajdować się nad polskim morzem w odległości do max. 530 km od miasta Brzeg (województwo opolskie) wg trasy optymalnej obliczonej przez wyszukiwarkę tras www.mapa.targeo.pl, trasa może obejmować odcinki płatne.
5.Nie dopuszcza się, aby ośrodek był położony na wzgórzu, w miejscu do którego dojazd jest bardzo stromy (uczestnicy turnusu to osoby z dysfunkcją narządu ruchu.
6.Zakwaterowanie wszystkich uczestników turnusu w pokojach: 1- lub 2-osobowych o podwyższonym standardzie, z oddzielnymi łóżkami. Wszystkie powyższe pokoje z pełnym węzłem sanitarnym dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych tj. umywalka, prysznic, wc w każdym pokoju (z całodobowym dostępem do ciepłej wody). Każdy pokój musi być wyposażony w jednoosobowe łóżka z pościelą (wyklucza się łóżka piętrowe), szafy ubraniowe, krzesła i stoliki, TV oraz czajnik bezprzewodowy.
7.Zakwaterowanie opiekunów grupy w pokojach 1-osobowych, lub w pokoju 2-osobowym o podwyższonym standardzie, z pełnym węzłem sanitarnym tj. umywalka, prysznic, wc w każdym pokoju (z całodobowym dostępem do ciepłej wody). Każdy pokój musi być wyposażony w jednoosobowe łóżka z pościelą (wyklucza się łóżka piętrowe), szafy ubraniowe, krzesła i stoliki, TV oraz czajnik bezprzewodowy. Opiekunowie to delegowani przez Zamawiającego pracownicy PCPR. Ich pobyt ma zapewnić stały monitoring realizowanych usług oraz pomoc osobom niepełnosprawnym.
8.Całodzienne wyżywienie w skład którego wchodzą: śniadanie, obiad dwudaniowy plus deser, kolacja, z zachowaniem diet wynikających z posiadanych schorzeń (w tym dietę cukrzycową), w stołówce położonej na terenie ośrodka. Zamawiający dopuszcza śniadanie i kolacje w formie bufetu szwedzkiego.
9.Dokonanie rekompensaty za śniadanie w dniu rozpoczęcia turnusu dla każdego uczestnika turnusu i opiekunów w formie ciepłej kolacji w ustalonym wspólnie z opiekunem grupy terminie.
10.Dokonanie rekompensaty za kolację w dniu zakończenia turnusu dla każdego uczestnika turnusu i opiekunów w formie zapewnienia suchego prowiantu na czas podróży.
11.Bezpłatną całodobową opiekę medyczną (stała opieka lekarska i pielęgniarska w tym możliwość szybkiej konsultacji psychiatrycznej w razie potrzeby).
12.Przeprowadzenie 2 badań lekarskich (pierwsze zakończone wskazaniem zabiegów leczniczych, drugie badanie po zakończeniu turnusu).
13.Przeprowadzenie zabiegów rehabilitacyjnych dla wszystkich uczestników turnusu (min. 2 zabiegi rehabilitacyjne dziennie dla jednego uczestnika wg zaleceń lekarza ośrodka oraz ćwiczenia grupowe).
14.Zapewnienie bazy zabiegowej ośrodka: fizykoterapię, masaże, kinezyterapię, hydroterapię, magnetoterapię, światłolecznictwo, gimnastyka indywidualna
i zbiorowa. Baza zabiegowa musi znajdować się na terenie Ośrodka.
15.Zapewnienie doradcy zawodowego, socjalnego i psychologa posiadających wiedzę i doświadczenie oraz wykształcenie do wykonywania określonego doradztwa. Doradcy powinni posiadać co najmniej dwuletnie doświadczenie zawodowe w pracy z osobami niepełnosprawnymi.
16.Zakres tematów warsztatów dla doradców:
a.Psycholog - umiejętność rozwiązywania problemów, asertywność w relacjach z otoczeniem w tym z pracodawcami, budowanie pozytywnych więzi z otoczeniem, umiejętność autoprezentacji.
b.Doradca socjalny - wprowadzenie do systemu pomocy społecznej, instytucje pomocy społecznej, wprowadzenie do ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, umiejętność praktycznego wykorzystania przepisów ustaw.
c.Doradca zawodowy - wprowadzenie do ustawy o instytucjach rynku pracy, umiejętność pisania CV, badanie możliwości zawodowych uczestników szkolenia, doradztwo grupowe i indywidualne w zakresie rynku pracy.
17.Przeprowadzenie warsztatów z programem rozwoju kompetencji oraz aktywności zawodowej i społecznej (zajęcia doradcą zawodowym, socjalnym i psychologiem: trening kompetencji społecznych i zawodowych, trening interpersonalny, trening rozwoju osobistego i asertywności).
18.Łączny czas zorganizowanych zajęć grupowych z zakresu doradztwa socjalnego, zawodowego, psychologicznego na turnusie w wymiarze 54 godzin lekcyjnych. Zajęcia grupowe powinny odbyć się w podziale na 3 grupy po max.15 osób w grupie. Każda z grup obejmuje po 18 godzin lekcyjnych,
w zakresie doradztwa socjalnego (6 godzin), zawodowego (6 godzin)
i psychologicznego (6 godzin).
19.W każdym dniu prowadzenia zajęć grupowych należy zapewnić min. dwie przerwy kawowe (kawa, herbata, woda, ciastka).
20.Zapewnienie sal wykładowych wyposażonych w rzutniki multimedialne
i ekrany, w których wykładowcy poszczególnych grup poprowadzą zajęcia grupowe z uczestnikami projektu.
21.Wydanie zaświadczeń zawierających logo PO KL i EFS, potwierdzających ukończenie warsztatów wraz z rejestrem zaświadczeń.
22.Do dyspozycji uczestników turnusu należy udostępnić nieodpłatnie atrakcje Ośrodka, np. basen, boisko, salę fitness/siłownię.
23.Ubezpieczenie NNW dla każdego uczestnika turnusu i opiekuna obejmujące dojazd uczestników turnusu z miejsca zamieszkania do miejsca odbywania się turnusu oraz dojazd z miejsca odbywania się turnusu do miejsca zamieszkania uczestników turnusu, całodobowy 14 dniowy pobyt na turnusie rehabilitacyjnym, na kwotę nie niższą niż 10 000 zł na jedną osobę. W razie wystąpienia wypadku, Wykonawca będzie zobowiązany do sporządzenia protokołu okoliczności i przyczyn wypadku związanego z uczestnictwem w turnusie jak i w drodze do i z miejsca turnusu.
24.Wykonawca zapewni nieodpłatny pobyt opiekunów grupy wyznaczonych przez Zamawiającego przez cały czas trwania turnusu wraz z ich zakwaterowaniem, wyżywieniem, ubezpieczeniem NNW na kwotę nie niższą niż 10 000 zł i opłatą uzdrowiskową/klimatyczną.
25.Wykonawca zapewni bezpieczny dojazd oraz powrót na zorganizowany turnus dla osób niepełnosprawnych wraz z opiekunami oraz ich bagażu.
26.Wykonawca poniesie wszelkie koszty opłat związanych z przejazdem przez płatne autostrady, opłaty parkingowe itp.
27.Wyjazd nastąpi z Brzegu (parking przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Wyszyńskiego 23 nie wcześniej niż o godz. 8.00) do miejsca realizacji turnusu. Powrót z miejsca pobytu na turnusie do Brzegu nastąpi w dniu zakończenia turnusu, po obiedzie i wykwaterowaniu, nie później niż do godz. 21.00 (parking przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Wyszyńskiego 23).
28.Autobus winien być sprawny technicznie, z klimatyzacją, posiadać ubezpieczenie OC, NNW oraz aktualne badania techniczne.

Zamawiający zastrzega sobie prawo do dokonania wizji na terenie ośrodka zgłoszonego w dokumentach przetargowych celem określenia zgodności jego opisu ze stanem faktycznym.

Liczba uczestników może ulec zmianie i tak:
a)Jeżeli Zamawiający zgłosi zmniejszenie ilości uczestników turnusu o nie więcej niż 10% najpóźniej do 1-go dnia przed umownym terminem rozpoczęcia turnusu, to Zamawiający nie poniesie kosztów umownych świadczeń przewidzianych dla uczestników turnusów, których nieobecność została zgłoszona.
b)Jeżeli Zamawiający zgłosi zwiększenie ilości uczestników turnusu o nie więcej niż 10 %, najpóźniej do 1-go dnia przed umownym terminem rozpoczęcia turnusu to Zamawiający zapłaci umowną cenę świadczeń przewidzianych dla uczestników turnusów.

Obowiązki i czynności związane z realizacją turnusu rehabilitacyjnego:

1.Wykonawca będący organizatorem turnusu zapewni dla każdego uczestnika turnusu:
a)realizację turnusu dla osób niepełnosprawnych, w szczególności z dysfunkcjami:
choroba psychiczna,
choroby neurologiczne,
dysfunkcja narządu ruchu, w tym poruszające się na wózkach,
dysfunkcja narządu wzroku,
dysfunkcja narządu słuchu,
schorzenia układu krążenia,
schorzenia układu oddechowego,
choroby układu pokarmowego,
padaczka,
z cukrzycą,
z upośledzeniem umysłowym.
b)kadrę gwarantującą prawidłową organizację i przeprowadzenie turnusu (w tym możliwość szybkiej konsultacji psychiatrycznej w razie potrzeby),
c)przeprowadzi badanie lekarskie zakończone wskazaniem zabiegów leczniczych,
d)zapewni przeprowadzenie minimum dwóch zabiegów rehabilitacyjnych dziennie dla jednej osoby niepełnosprawnej będącej uczestnikiem turnusu, wg zaleceń lekarza ośrodka,
e)zapewni łączny czas zorganizowanych zajęć grupowych w wymiarze nie mniejszym niż sześć godzin dziennie,
f)zapewni zajęcia specjalistyczne związane z rodzajem turnusu i uwzględnieniem rodzaju niepełnosprawności osób biorących w nim udział,
g)bezpłatny dostęp do wózka inwalidzkiego ręcznego.
2.Zamawiający zastrzega również, iż do obowiązków Wykonawcy będzie należało:
a)niezwłoczne zawiadomienie Zamawiającego o każdym przypadku przerwania turnusu rehabilitacyjnego przez jego uczestnika,
b)wystawienie faktur VAT po uzyskaniu informacji od Zamawiającego o przyjęciu prawidłowo wypełnionych i złożonych w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Brzegu dokumentów z realizacji zadania,
c)wystawienie faktur VAT na nazwisko każdego uczestnika turnusu obejmujących dofinansowanie ze środków PFRON, których płatnikiem będzie Zamawiający, po uzyskaniu informacji od Zamawiającego o przyjęciu dokumentów dotyczących realizacji zadania,
d)wystawienie faktur VAT na nazwisko każdego uczestnika turnusu obejmujących pozostałą część kwoty zadania ze środków EFS, których płatnikiem będzie Zamawiający, po uzyskaniu informacji od Zamawiającego o przyjęciu dokumentów dotyczących realizacji zadania,
e)wynagrodzenie obejmujące wysokość dofinansowania ze środków PFRON
i EFS Wykonawca przelicza do rzeczywistej liczby dni pobytu uczestnika na turnusie,
f)ustawienie w widocznym miejscu tablicy informacyjnej dostarczonej przez Zamawiającego o dofinansowaniu ze środków EFS pobytu uczestnika na turnusie osób niepełnosprawnych i zwrotu tablicy informacyjnej w stanie nienaruszonym w dniu zakończenia turnusu

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 87595

Data publikacji: 2014-04-22

Nazwa: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

Ulica: ul. Wyszyńskiego 23

Numer domu: 23

Miejscowość: Brzeg

Kod pocztowy: 49-300

Województwo / kraj: opolskie

Numer telefonu: 77 416 95 05

Numer faxu: 77 416 95 05

Adres strony internetowej: www.bip.pcprbrzeg.pl

Regon: 53142275000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Adres internetowy dynamicznego systemu zakupów: nie dotyczy

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zorganizowanie i przeprowadzenie 14-dniowego turnusu rehabilitacyjnego usprawniająco-rekreacyjnego nad polskim morzem dla 40 osób niepełnosprawnych i 2 opiekunów grupy w ramach projektu systemowego pn.: Aktywizacja zawodowa i społeczna wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych i osób niepełnosprawnych.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na zorganizowaniu
i przeprowadzeniu:
a) 14-dniowego turnusu rehabilitacyjnego usprawniająco-rekreacyjnego nad polskim morzem dla 40 osób niepełnosprawnych i 2 opiekunów grupy w ramach projektu systemowego pn.: Aktywizacja zawodowa i społeczna wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych i osób niepełnosprawnych.
b) warsztatów z programem rozwoju kompetencji oraz aktywności zawodowej
i społecznej (zajęcia z doradcą zawodowym, socjalnym i psychologiem: trening kompetencji społecznych i zawodowych, trening interpersonalny, trening rozwoju osobistego i asertywności) w ramach projektu systemowego pn.: Aktywizacja zawodowa i społeczna wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych
i osób niepełnosprawnych.

Wykonawca zobowiązany jest do przedstawienia ośrodka przystosowanego dla osób niepełnosprawnych położonego w miejscowości nadmorskiej nad polskim morzem.
Uczestnikami turnusu będą osoby ze schorzeniami:
choroba psychiczna,
choroby neurologiczne,
dysfunkcja narządu ruchu, w tym poruszające się na wózkach,
dysfunkcja narządu wzroku,
dysfunkcja narządu słuchu,
schorzenia układu krążenia,
schorzenia układu oddechowego,
choroby układu pokarmowego,
padaczka,
z cukrzycą,
z upośledzeniem umysłowym.
Dbając o jakość usług i dobro uczestników (poprawa stanu zdrowia) oraz wysoki poziom świadczonej rehabilitacji Zamawiający kieruje się przepisami ujętymi
w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 listopada 2007 r.
w sprawie turnusów rehabilitacyjnych:
wpisów do rejestru organizatorów turnusów,
wpisów do rejestru ośrodków, w których odbywają się turnusy,
wykwalifikowana kadra ośrodka.

Zamówienie obejmuje w szczególności:
a.zakwaterowanie uczestników turnusu w pokojach 1- lub 2-osobowych
o podwyższonym standardzie. Wszystkie powyższe pokoje z pełnym węzłem sanitarnym dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych (łazienka, toaleta) oraz TV,
b.pełne wyżywienie (śniadanie, obiad dwudaniowy plus deser, kolacja)
w stołówce położonej na terenie ośrodka, Zamawiający dopuszcza śniadanie
i kolacje w formie bufetu szwedzkiego,
c.bezpłatną całodobową opiekę medyczną (stała opieka lekarska
i pielęgniarska),
d.opłacenie przez Wykonawcę taksy klimatycznej za wszystkich uczestników turnusu,
e.przeprowadzenie 2 badań lekarskich (pierwsze zakończone wskazaniem zabiegów leczniczych, drugie badanie po zakończeniu turnusu),
f.przeprowadzenie zabiegów rehabilitacyjnych dla wszystkich uczestników turnusu (min. 2 zabiegi rehabilitacyjne dziennie dla jednego uczestnika wg zaleceń lekarza ośrodka oraz ćwiczenia grupowe),
g.zapewnienie bazy zabiegowej ośrodka: fizykoterapię, masaże, kinezyterapię, hydroterapię, magnetoterapię, światłolecznictwo, gimnastyka indywidualna
i zbiorowa,
h.zapewnienie uczestnikom zajęć integracyjnych,
i.zapewnienie doradcy zawodowego, socjalnego i psychologa posiadających wiedzę i doświadczenie oraz wykształcenie do wykonywania określonego doradztwa. Doradcy powinni posiadać co najmniej pięcioletnie doświadczenie zawodowe w pracy z osobami niepełnosprawnymi oraz co najmniej pięcioletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć indywidualnych i grupowych dla osób niepełnosprawnych.
j.łączny czas zorganizowanych zajęć grupowych z zakresu doradztwa socjalnego, zawodowego, psychologicznego na turnusie w wymiarze 54 godzin lekcyjnych. Zajęcia grupowe powinny odbyć się w podziale na 3 grupy po max.15 osób w grupie. Każda z grup obejmuje po 18 godzin lekcyjnych, w zakresie doradztwa socjalnego (6 godzin), zawodowego (6 godzin) i psychologicznego (6 godzin).
k.w każdym dniu prowadzenia zajęć grupowych należy zapewnić min. dwie przerwy kawowe (kawa, herbata, woda, ciastka).
l.wystawienie zaświadczeń zawierających logo PO KL i EFS, potwierdzających ukończenie warsztatów dla przeszkolonych uczestników turnusu,
m.transport, ubezpieczenie uczestników i autobusu.

Wykonawca zobowiązuje się do oznakowania miejsc, z których korzystać będą uczestnicy turnusu (budynek, sala zajęciowa itp.) poprzez umieszczenie plakatów informacyjnych dotyczących projektu oraz współfinansowania przez Unię Europejską dostarczonych przez Zamawiającego.

Wymagania szczegółowe dotyczące Wykonawcy:
1.Organizator i Ośrodek przyjmujący osoby niepełnosprawne na turnus rehabilitacyjny musi posiadać aktualny wpis do rejestru ośrodków i organizatorów, o którym mowa w § 11 i 17 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 listopada 2007 r. w sprawie turnusów rehabilitacyjnych (Dz. U. z 2007r. Nr 230, poz. 1694).
2.Zawiadomienie o wpisie do rejestru ośrodków i organizatorów powinno zawierać informację o rodzajach realizowanych turnusów rehabilitacyjnych w tym o turnusie rehabilitacyjnym, w którym będą uczestniczyć osoby z następującymi dysfunkcjami lub schorzeniami:
choroba psychiczna,
choroby neurologiczne,
dysfunkcja narządu ruchu, w tym poruszające się na wózkach,
dysfunkcja narządu wzroku,
dysfunkcja narządu słuchu,
schorzenia układu krążenia,
schorzenia układu oddechowego,
choroby układu pokarmowego,
padaczka,
z cukrzycą,
z upośledzeniem umysłowym.
3.Ośrodek winien znajdować się nad polskim morzem, w odległości od linii brzegowej nie większej niż 500m.
4.Ośrodek ten musi znajdować się nad polskim morzem w odległości do max. 530 km od miasta Brzeg (województwo opolskie) wg trasy optymalnej obliczonej przez wyszukiwarkę tras www.mapa.targeo.pl, trasa może obejmować odcinki płatne.
5.Nie dopuszcza się, aby ośrodek był położony na wzgórzu, w miejscu do którego dojazd jest bardzo stromy (uczestnicy turnusu to osoby z dysfunkcją narządu ruchu.
6.Zakwaterowanie wszystkich uczestników turnusu w pokojach: 1- lub 2-osobowych o podwyższonym standardzie, z oddzielnymi łóżkami. Wszystkie powyższe pokoje z pełnym węzłem sanitarnym dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych tj. umywalka, prysznic, wc w każdym pokoju (z całodobowym dostępem do ciepłej wody). Każdy pokój musi być wyposażony w jednoosobowe łóżka z pościelą (wyklucza się łóżka piętrowe), szafy ubraniowe, krzesła i stoliki, TV oraz czajnik bezprzewodowy.
7.Zakwaterowanie opiekunów grupy w pokojach 1-osobowych, lub w pokoju 2-osobowym o podwyższonym standardzie, z pełnym węzłem sanitarnym tj. umywalka, prysznic, wc w każdym pokoju (z całodobowym dostępem do ciepłej wody). Każdy pokój musi być wyposażony w jednoosobowe łóżka z pościelą (wyklucza się łóżka piętrowe), szafy ubraniowe, krzesła i stoliki, TV oraz czajnik bezprzewodowy. Opiekunowie to delegowani przez Zamawiającego pracownicy PCPR. Ich pobyt ma zapewnić stały monitoring realizowanych usług oraz pomoc osobom niepełnosprawnym.
8.Całodzienne wyżywienie w skład którego wchodzą: śniadanie, obiad dwudaniowy plus deser, kolacja, z zachowaniem diet wynikających z posiadanych schorzeń (w tym dietę cukrzycową), w stołówce położonej na terenie ośrodka. Zamawiający dopuszcza śniadanie i kolacje w formie bufetu szwedzkiego.
9.Dokonanie rekompensaty za śniadanie w dniu rozpoczęcia turnusu dla każdego uczestnika turnusu i opiekunów w formie ciepłej kolacji w ustalonym wspólnie z opiekunem grupy terminie.
10.Dokonanie rekompensaty za kolację w dniu zakończenia turnusu dla każdego uczestnika turnusu i opiekunów w formie zapewnienia suchego prowiantu na czas podróży.
11.Bezpłatną całodobową opiekę medyczną (stała opieka lekarska i pielęgniarska w tym możliwość szybkiej konsultacji psychiatrycznej w razie potrzeby).
12.Przeprowadzenie 2 badań lekarskich (pierwsze zakończone wskazaniem zabiegów leczniczych, drugie badanie po zakończeniu turnusu).
13.Przeprowadzenie zabiegów rehabilitacyjnych dla wszystkich uczestników turnusu (min. 2 zabiegi rehabilitacyjne dziennie dla jednego uczestnika wg zaleceń lekarza ośrodka oraz ćwiczenia grupowe).
14.Zapewnienie bazy zabiegowej ośrodka: fizykoterapię, masaże, kinezyterapię, hydroterapię, magnetoterapię, światłolecznictwo, gimnastyka indywidualna
i zbiorowa. Baza zabiegowa musi znajdować się na terenie Ośrodka.
15.Zapewnienie doradcy zawodowego, socjalnego i psychologa posiadających wiedzę i doświadczenie oraz wykształcenie do wykonywania określonego doradztwa. Doradcy powinni posiadać co najmniej dwuletnie doświadczenie zawodowe w pracy z osobami niepełnosprawnymi.
16.Zakres tematów warsztatów dla doradców:
a.Psycholog - umiejętność rozwiązywania problemów, asertywność w relacjach z otoczeniem w tym z pracodawcami, budowanie pozytywnych więzi z otoczeniem, umiejętność autoprezentacji.
b.Doradca socjalny - wprowadzenie do systemu pomocy społecznej, instytucje pomocy społecznej, wprowadzenie do ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, umiejętność praktycznego wykorzystania przepisów ustaw.
c.Doradca zawodowy - wprowadzenie do ustawy o instytucjach rynku pracy, umiejętność pisania CV, badanie możliwości zawodowych uczestników szkolenia, doradztwo grupowe i indywidualne w zakresie rynku pracy.
17.Przeprowadzenie warsztatów z programem rozwoju kompetencji oraz aktywności zawodowej i społecznej (zajęcia doradcą zawodowym, socjalnym i psychologiem: trening kompetencji społecznych i zawodowych, trening interpersonalny, trening rozwoju osobistego i asertywności).
18.Łączny czas zorganizowanych zajęć grupowych z zakresu doradztwa socjalnego, zawodowego, psychologicznego na turnusie w wymiarze 54 godzin lekcyjnych. Zajęcia grupowe powinny odbyć się w podziale na 3 grupy po max.15 osób w grupie. Każda z grup obejmuje po 18 godzin lekcyjnych,
w zakresie doradztwa socjalnego (6 godzin), zawodowego (6 godzin)
i psychologicznego (6 godzin).
19.W każdym dniu prowadzenia zajęć grupowych należy zapewnić min. dwie przerwy kawowe (kawa, herbata, woda, ciastka).
20.Zapewnienie sal wykładowych wyposażonych w rzutniki multimedialne
i ekrany, w których wykładowcy poszczególnych grup poprowadzą zajęcia grupowe z uczestnikami projektu.
21.Wydanie zaświadczeń zawierających logo PO KL i EFS, potwierdzających ukończenie warsztatów wraz z rejestrem zaświadczeń.
22.Do dyspozycji uczestników turnusu należy udostępnić nieodpłatnie atrakcje Ośrodka, np. basen, boisko, salę fitness/siłownię.
23.Ubezpieczenie NNW dla każdego uczestnika turnusu i opiekuna obejmujące dojazd uczestników turnusu z miejsca zamieszkania do miejsca odbywania się turnusu oraz dojazd z miejsca odbywania się turnusu do miejsca zamieszkania uczestników turnusu, całodobowy 14 dniowy pobyt na turnusie rehabilitacyjnym, na kwotę nie niższą niż 10 000 zł na jedną osobę. W razie wystąpienia wypadku, Wykonawca będzie zobowiązany do sporządzenia protokołu okoliczności i przyczyn wypadku związanego z uczestnictwem w turnusie jak i w drodze do i z miejsca turnusu.
24.Wykonawca zapewni nieodpłatny pobyt opiekunów grupy wyznaczonych przez Zamawiającego przez cały czas trwania turnusu wraz z ich zakwaterowaniem, wyżywieniem, ubezpieczeniem NNW na kwotę nie niższą niż 10 000 zł i opłatą uzdrowiskową/klimatyczną.
25.Wykonawca zapewni bezpieczny dojazd oraz powrót na zorganizowany turnus dla osób niepełnosprawnych wraz z opiekunami oraz ich bagażu.
26.Wykonawca poniesie wszelkie koszty opłat związanych z przejazdem przez płatne autostrady, opłaty parkingowe itp.
27.Wyjazd nastąpi z Brzegu (parking przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Wyszyńskiego 23 nie wcześniej niż o godz. 8.00) do miejsca realizacji turnusu. Powrót z miejsca pobytu na turnusie do Brzegu nastąpi w dniu zakończenia turnusu, po obiedzie i wykwaterowaniu, nie później niż do godz. 21.00 (parking przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Wyszyńskiego 23).
28.Autobus winien być sprawny technicznie, z klimatyzacją, posiadać ubezpieczenie OC, NNW oraz aktualne badania techniczne.

Zamawiający zastrzega sobie prawo do dokonania wizji na terenie ośrodka zgłoszonego w dokumentach przetargowych celem określenia zgodności jego opisu ze stanem faktycznym.

Liczba uczestników może ulec zmianie i tak:
a)Jeżeli Zamawiający zgłosi zmniejszenie ilości uczestników turnusu o nie więcej niż 10% najpóźniej do 1-go dnia przed umownym terminem rozpoczęcia turnusu, to Zamawiający nie poniesie kosztów umownych świadczeń przewidzianych dla uczestników turnusów, których nieobecność została zgłoszona.
b)Jeżeli Zamawiający zgłosi zwiększenie ilości uczestników turnusu o nie więcej niż 10 %, najpóźniej do 1-go dnia przed umownym terminem rozpoczęcia turnusu to Zamawiający zapłaci umowną cenę świadczeń przewidzianych dla uczestników turnusów.

Obowiązki i czynności związane z realizacją turnusu rehabilitacyjnego:

1.Wykonawca będący organizatorem turnusu zapewni dla każdego uczestnika turnusu:
a)realizację turnusu dla osób niepełnosprawnych, w szczególności z dysfunkcjami:
choroba psychiczna,
choroby neurologiczne,
dysfunkcja narządu ruchu, w tym poruszające się na wózkach,
dysfunkcja narządu wzroku,
dysfunkcja narządu słuchu,
schorzenia układu krążenia,
schorzenia układu oddechowego,
choroby układu pokarmowego,
padaczka,
z cukrzycą,
z upośledzeniem umysłowym.
b)kadrę gwarantującą prawidłową organizację i przeprowadzenie turnusu (w tym możliwość szybkiej konsultacji psychiatrycznej w razie potrzeby),
c)przeprowadzi badanie lekarskie zakończone wskazaniem zabiegów leczniczych,
d)zapewni przeprowadzenie minimum dwóch zabiegów rehabilitacyjnych dziennie dla jednej osoby niepełnosprawnej będącej uczestnikiem turnusu, wg zaleceń lekarza ośrodka,
e)zapewni łączny czas zorganizowanych zajęć grupowych w wymiarze nie mniejszym niż sześć godzin dziennie,
f)zapewni zajęcia specjalistyczne związane z rodzajem turnusu i uwzględnieniem rodzaju niepełnosprawności osób biorących w nim udział,
g)bezpłatny dostęp do wózka inwalidzkiego ręcznego.
2.Zamawiający zastrzega również, iż do obowiązków Wykonawcy będzie należało:
a)niezwłoczne zawiadomienie Zamawiającego o każdym przypadku przerwania turnusu rehabilitacyjnego przez jego uczestnika,
b)wystawienie faktur VAT po uzyskaniu informacji od Zamawiającego o przyjęciu prawidłowo wypełnionych i złożonych w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Brzegu dokumentów z realizacji zadania,
c)wystawienie faktur VAT na nazwisko każdego uczestnika turnusu obejmujących dofinansowanie ze środków PFRON, których płatnikiem będzie Zamawiający, po uzyskaniu informacji od Zamawiającego o przyjęciu dokumentów dotyczących realizacji zadania,
d)wystawienie faktur VAT na nazwisko każdego uczestnika turnusu obejmujących pozostałą część kwoty zadania ze środków EFS, których płatnikiem będzie Zamawiający, po uzyskaniu informacji od Zamawiającego o przyjęciu dokumentów dotyczących realizacji zadania,
e)wynagrodzenie obejmujące wysokość dofinansowania ze środków PFRON
i EFS Wykonawca przelicza do rzeczywistej liczby dni pobytu uczestnika na turnusie,
f)ustawienie w widocznym miejscu tablicy informacyjnej dostarczonej przez Zamawiającego o dofinansowaniu ze środków EFS pobytu uczestnika na turnusie osób niepełnosprawnych i zwrotu tablicy informacyjnej w stanie nienaruszonym w dniu zakończenia turnusu

Kody CPV:
853125004 (Usługi rehabilitacyjne)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
850000009 (Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
552700003 (Usługi świadczone przez placówki oferujące wyżywienie i miejsca noclegowe)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
601000009 (Usługi w zakresie transportu drogowego)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
601700000 (Wynajem pojazdów przeznaczonych do transportu osób wraz z kierowcą)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, do 20% wartości zamówienia podstawowego, polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówienia, jeżeli zaistnieje konieczność skierowania do udziału większej ilości uczestników

Czas: O

Okres trwania zamówienia w dniach: 14

Informacja na temat wadium:
Zamawiający nie wymaga od wykonawców wnoszenia wadium

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że posiada:
1) wpisu do rejestru organizatorów turnusów, 2) wpisu do rejestru ośrodków,
o których mowa w art. 10d ust. 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t.j. Dz. U. z 2011r. Nr 127,poz. 721 z późn. zm). W celu wykazania spełniania warunku Zamawiający żąda załączenia do oferty następujących dokumentów: 1)aktualne zawiadomienie o wpisie do rejestru organizatorów turnusów rehabilitacyjnych, w których uczestniczą osoby niepełnosprawne korzystające z dofinansowania ze środków PFRON, o którym mowa w §11 ust.3 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15.11.2007r. w sprawie turnusów rehabilitacyjnych (Dz. U. z 2007r., Nr 230, poz. 1694) 2) aktualne zawiadomienie o wpisie do rejestru ośrodków, w których mogą odbywać się turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych korzystających z dofinansowania ze środków PFRON, o którym mowa w §17 ust.3 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15.11.2007r. w sprawie turnusów rehabilitacyjnych (Dz. U. z 2007r., Nr 230, poz. 1694). Ocena spełnienia przez Wykonawców warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na podstawie wymaganych dokumentów, według formuły: spełnia/ nie spełnia

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że wykonał w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy- to w tym okresie - co najmniej jednej usługi polegającej na zorganizowaniu lub przeprowadzeniu turnusu rehabilitacyjnego dla min. 40 osób niepełnosprawnych. W celu wykazania spełnienia przez Wykonawcę warunku Zamawiający żąda załączenia do oferty wykazu wykonanych usług- załącznik nr 4 do SIWZ. Ocena spełnienia przez Wykonawców warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na podstawie wymaganych dokumentów, według formuły: spełnia/nie spełnia

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań. W celu wykazania spełnienia przez Wykonawcę warunku Zamawiający żąda załączenia do oferty oświadczenia Wykonawcy o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 1-4 ustawy Pzp. - załącznik nr 2 do SIWZ. Ocena spełnienia przez Wykonawców warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na podstawie wymaganego oświadczenia, według formuły: spełnia/nie spełnia

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że dysponuje co najmniej 3 doradcami: zawodowym, socjalnym, psychologiem, posiadającymi co najmniej pięcioletnie doświadczenie zawodowe w pracy z osobami niepełnosprawnymi oraz co najmniej pięcioletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć indywidualnych i grupowych dla osób niepełnosprawnych. W celu wykazania spełnienia przez Wykonawcę warunku Zamawiający żąda załączenia do oferty: 1) wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia- załącznik nr 5 do SIWZ, 2) oświadczenia, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień- załącznik nr 6 do SIWZ. Ocena spełnienia przez Wykonawców warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na podstawie wymaganych dokumentów, według formuły: spełnia/nie spełnia. Ocena spełnienia przez Wykonawców warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na podstawie wymaganych dokumentów, według formuły: spełnia/nie spełnia

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań. W celu wykazania spełnienia przez Wykonawcę warunku Zamawiający żąda załączenia do oferty oświadczenia Wykonawcy o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 1-4 ustawy Pzp. - załącznik nr 2 do SIWZ. Ocena spełnienia przez Wykonawców warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na podstawie wymaganego oświadczenia, według formuły: spełnia/nie spełnia

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. Wypełniony i podpisany Formularz Oferty - załącznik nr 1.
2. Jeżeli Wykonawca polega na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, (niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków) zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie innych podmiotów do oddania do dyspozycji wykonawcy niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia - wzór zobowiązania stanowi zał. nr 7.
3. Pełnomocnictwo do reprezentowania, o ile ofertę składa pełnomocnik.
4. Oświadczenie potwierdzające zgodność wymagań szczegółowych wobec ośrodka,
jakich spełnienia oczekuje zamawiający -załącznik nr 9

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający dopuszcza zmianę postanowień zawartej umowy w następujących przypadkach i na określonych zasadach:
a)dopuszczalna jest zmiana liczby osób uczestniczących w turnusie rehabilitacyjnym, z przyczyn niezależnych od Zamawiającego, będących wynikiem rezygnacji z udziału w turnusie rehabilitacyjnym pomimo wcześniejszych deklaracji o uczestnictwie;
b)dopuszczalna jest zmiana wynagrodzenia, w przypadku zmniejszenia liczby osób uczestniczących w turnusie rehabilitacyjnym z przyczyn niezależnych od Zamawiającego, będących wynikiem rezygnacji z udziału w turnusie rehabilitacyjnym pomimo wcześniejszych deklaracji o uczestnictwie;
c)dopuszczalne jest zwiększenie wynagrodzenia, w przypadku zwiększenia liczby osób uczestniczących w turnusie rehabilitacyjnym;
d)dopuszczalna jest zmiana umowy polegająca na zmianie danych Wykonawcy bez zmiany samego Wykonawcy (np. zmiana siedziby, adresu, nazwy);
e)dopuszczalna jest zmiana nazwy, określenia przedmiotu świadczenia Wykonawcy przy zachowaniu tożsamości świadczenia i jego jakości.
Wprowadzone zmiany nie mogą działać na niekorzyść Zamawiającego. Wszelkie zmiany umowy wymagają sporządzenia aneksu pod rygorem nieważności.
Zmiana umowy wymaga formy pisemnej pod rygorem nieważności

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.pcprbrzeg.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Brzegu, ul. Wyszyńskiego 23, 49-300 Brzeg, I piętro, pokój nr 6

Data składania wniosków, ofert: 30/04/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 15:00

Miejsce składania:
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Brzegu, ul. Wyszyńskiego 23, 49-300 Brzeg, I piętro, pokój nr 6

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt systemowy pn.: Aktywizacja zawodowa i społeczna wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych i osób niepełnosprawnych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII -Promocja integracji społecznej. Działanie 7.1 -Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji. Poddziałanie 7.1.2 -Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Podobne przetargi

203117 / 2013-10-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Zawiercie (śląskie)
CPV: 853125004 (Usługi rehabilitacyjne)
Organizacja wyjazdu rehabilitacyjno - terapeutyczno - szkoleniowego dla osób niepełnosprawnych, uczestników projektu Lepszy Start - promocja aktywnej integracji w powiecie zawierciańskim

438230 / 2013-10-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Nysa (opolskie)
CPV: 853125004 (Usługi rehabilitacyjne)
Organizacja turnusu rehabilitacyjnego wraz z kursem komputerowym, treningiem radzenia sobie ze stresem oraz warsztatami aktywnego poszukiwania pracy dla osób niepełnosprawnych - numer 2

383962 / 2012-10-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Nysa (opolskie)
CPV: 853125004 (Usługi rehabilitacyjne)
Organizacja turnusu rehabilitacyjnego wraz z kursem komputerowym, treningiem radzenia sobie ze stresem oraz warsztatami aktywnego poszukiwania pracy dla osób niepełnosprawnych- numer 2

176579 / 2014-08-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Kluczbork (opolskie)
CPV: 853125004 (Usługi rehabilitacyjne)
Organizacja i przeprowadzenie 14 - dniowego turnusu rehabilitacyjnego w ramach projektu Dobry Start

187165 / 2009-10-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Inowrocław (kujawsko-pomorskie)
CPV: 853125004 (Usługi rehabilitacyjne)
Wykonanie usługi polegającej na zorganizowaniu i przeprowadzeniu turnusów rehabilitacyjnych dla osób niepełnosprawnych.

296604 / 2012-08-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Leszno (wielkopolskie)
CPV: 853125004 (Usługi rehabilitacyjne)
TURNUS REHABILITACYJNY DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH I ICH OPIEKUNÓW, UCZESTNIKÓW PROJEKTU SYSTEMOWEGO PN.:ROZWIJAMY NASZE SZANSE WSPÓŁFINANSOWANEGO ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO ORAZ PAŃSTWOWEGO FUNDUSZU REHABILITACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, NAD MORZEM BAŁTYCKIM

126737 / 2013-06-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Włoszczowa (świętokrzyskie)
CPV: 853125004 (Usługi rehabilitacyjne)
Zorganizowanie wyjazdów rehabilitacyjno - szkoleniowych w ramach projektu systemowego pn.: Uwierz w siebie. Program aktywizacji podopiecznych PCPR we Włoszczowie.

161368 / 2010-06-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Miechów (małopolskie)
CPV: 853125004 (Usługi rehabilitacyjne)
ZORGANIZOWANIE TURNUSU REHABILITACYJNEGO DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W RAMACH PROJEKTU: Aktywizacja społeczna i zawodowa mieszkańców powiatu miechowskiego współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013, Priorytet VII - Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 - Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.2 - Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie

169417 / 2013-08-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 853125004 (Usługi rehabilitacyjne)
Zorganizowanie turnusu rehabilitacyjnego usprawniająco-rekreacyjnego dla 25 osób niepełnosprawnych - uczestników projektu i 6 ich opiekunów w ramach projektu systemowego pt. ,,Program aktywizacji społecznej w powiecie rzeszowskim w ramach POKL, Priorytet VII, Działanie 7.1. Poddziałanie 7.1.2. współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

295296 / 2010-09-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Nysa (opolskie)
CPV: 853125004 (Usługi rehabilitacyjne)
Turnus rehabilitacyjny wraz z kursem komputerowym dla osób niepełnosprawnych - 1

351862 / 2011-10-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Sucha Beskidzka (małopolskie)
CPV: 853125004 (Usługi rehabilitacyjne)
zorganizowanie i przeprowadzenie 14 dniowych turnusów wypoczynkowo-zdrowotnych dla 17 osób niepełnosprawnych i ich opiekunów.

341960 / 2012-09-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 853125004 (Usługi rehabilitacyjne)
zorganizowania i przeprowadzenia turnusu rehabilitacyjnego wraz z kursem zawodowym obsługi kas fiskalnych oraz warsztatami psychoterapeutycznymi i konsultacjami z doradcą zawodowym w ramach projektu systemowego >Pierwszy krok do usamodzielnienia<

226094 / 2012-06-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Skierniewice (łódzkie)
CPV: 853125004 (Usługi rehabilitacyjne)
Turnus rehabilitacyjny szkoleniowy z kursem komputerowym, doradztwem zawodowym i wsparciem psychologicznym dla 18 osób i 15 opiekunów wraz z dojazdem z miasta Skierniewice i powrotem

313474 / 2014-09-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - WÄ…growiec (wielkopolskie)
CPV: 853125004 (Usługi rehabilitacyjne)
Organizacja i przeprowadzenie 5 dniowych warsztatów rehabilitacyjno - szkoleniowych dla osób niepełnosprawnych - uczestników warsztatu terapii zajęciowej będących beneficjentami projektu partnerskiego systemowego pn. Rozwój i upowszechnianie form aktywnej integracji wśród osób niepełnosprawnych i pomoc osobom usamodzielnianym i ich opiekunów, otoczenia.

105822 / 2011-05-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Mińsk Mazowiecki (mazowieckie)
CPV: 853125004 (Usługi rehabilitacyjne)
Indywidualna rehabilitacja dla osób niepełnosprawnych. Działanie odbywać się będzie w ramach projektu Wsparcie na starcie współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.2 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie. Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

173531 / 2013-08-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Nysa (opolskie)
CPV: 853125004 (Usługi rehabilitacyjne)
Organizacja i przeprowadzenie wyjazdowych szkoleń dla rodziców z niepełnosprawnymi dziećmi

177095 / 2011-06-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Skarżysko-Kamienna (świętokrzyskie)
CPV: 853125004 (Usługi rehabilitacyjne)
Organizacja i przeprowadzenie turnusów rehabilitacyjnych oraz hipoterapii w ramach projektu systemowego pn: DOBRY START, realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Skarżysku - Kamiennej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII: Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.2 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie

245452 / 2013-06-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Międzyrzecz (lubuskie)
CPV: 853125004 (Usługi rehabilitacyjne)
Wyjazd integracyjno - rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych z terenu Powiatu Międzyrzeckiego w ramach projektu Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Międzyrzeczu

39316 / 2015-02-23 - Inny: Powiatowe Centrum Pomocy Społecznej

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Miechów (małopolskie)
CPV: 853125004 (Usługi rehabilitacyjne)
ORGANIZACJA REHABILITACJI, PORADNICTWA I WSPARCIA INDYWIDUALNEGO W RAMACH REALIZACJI PROJEKTU: Aktywizacja społeczna i zawodowa mieszkańców powiatu miechowskiego współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013, Priorytet VII - Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 - Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.2 - Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie.

139249 / 2012-06-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Stalowa Wola (podkarpackie)
CPV: 853125004 (Usługi rehabilitacyjne)
Przeprowadzenie 14-dniowego turnusu rehabilitacyjnego dla dwóch grup: pierwsza - 24 uczestników projektu (dorosłych osób niepełnosprawnych) oraz 10 opiekunów; grupa druga - 23 uczestników projektu (dorosłych osób niepełnosprawnych) oraz 10 opiekunów.

128718 / 2011-05-25 - Inny: jednostka organizacyjna samorzÄ…du powiatowego

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Kraśnik (lubelskie)
CPV: 853125004 (Usługi rehabilitacyjne)
Zorganizowanie 14 dniowego pobytu rehabilitacyjno - szkoleniowego w okresie letnim nad polskim morzem realizowanego w ramach projektu systemowego Dobry Start współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013

128549 / 2012-06-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Stalowa Wola (podkarpackie)
CPV: 853125004 (Usługi rehabilitacyjne)
Przeprowadzenie 14-dniowego turnusu rehabilitacyjnego dla dwóch grup: pierwsza - 24 uczestników projektu (dorosłych osób niepełnosprawnych) oraz 10 opiekunów; grupa druga - 23 uczestników projektu (dorosłych osób niepełnosprawnych) oraz 10 opiekunów

246970 / 2012-07-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - WÅ‚odawa (lubelskie)
CPV: 853125004 (Usługi rehabilitacyjne)
Przeprowadzenie trzech warsztatów rehabilitacyjno-szkoleniowych dla osób niepełnosprawnych w ramach projektu systemowego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego

187953 / 2011-07-08 - Inny: jednostka organizacyjna samorzÄ…du powiatowego

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Kraśnik (lubelskie)
CPV: 853125004 (Usługi rehabilitacyjne)
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie 14 dniowego pobytu rehabilitacyjno - szkoleniowego w okresie letnim nad polskim morzem

345694 / 2014-10-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Zawiercie (śląskie)
CPV: 853125004 (Usługi rehabilitacyjne)
Organizacja indywidualnych zajęć rehabilitacyjnych w ramach zespołu ćwiczeń fizycznych dla osób niepełnosprawnych, uczestników projektu Lepszy Start - promocja aktywnej integracji w powiecie zawierciańskim

244766 / 2012-07-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Zawiercie (śląskie)
CPV: 853125004 (Usługi rehabilitacyjne)
Organizacja zajęć rehabilitacji ruchowej w ramach zespołu ćwiczeń fizycznych dla 30 osób niepełnosprawnych, uczestników projektu Lepszy Start - promocja aktywnej integracji w powiecie zawierciańskim