Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

128752 / 2012-04-23 - Inny: spółka z ograniczoną odpowiedzialnością / Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Łęczna Sp. z o.o. (Łęczna)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2012-03-21 pod pozycją 88500. Zobacz ogłoszenie 88500 / 2012-03-21 - Inny: spółka z ograniczonÄ… odpowiedzialnoÅ›ciÄ….

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 128752

Data publikacji: 2012-04-23

Nazwa:
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Łęczna Sp. z o.o.

Ulica: ul. Krasnystawska 54

Numer domu: 54

Miejscowość: Łęczna

Kod pocztowy: 21-010

Województwo / kraj: lubelskie

Numer telefonu: 081 7521044

Adres strony internetowej: www.pgkim.leczna.pl

Regon: 43052559200000

Typ ogłoszenia: ZP-403

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 88500

Data wydania biuletynu: 2012-03-21

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Czy zamówienie było ogłoszone w BZP: Tak

Rok ogłoszenia: 2012

Pozycja ogłoszenia: 88500

Czy w BZP zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie: Nie

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego:
Inny: spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Inny rodzaj zamawiającego: spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Rewitalizacja Rynku I i III w Łęcznej z przległymi ulicami, modernizacja sieci wodociągowej z przyłączami - etap I i II i modernizacja sieci kanalizacyjnej z przyłączami.

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1.Przedmiotem zamówienia jest modernizacja sieci wodociągowej z przyłączami - etap I i II i modernizacja sieci kanalizacyjnej z przyłączami - Rynek I i III wraz z przyległymi ulicami.
Etap I obejmuje:
ulice: Rynek III, Łańcuchowską i Plac Kanałowy.
Długość sieci wodociągowej Dz 160x9,5 - 330,0 m, Dz 110x6,6 - 191 m, Dz 90x5,4 -187 m, Długość przyłączy wodociągowych Dz 50x3,0 - 104 m, Dz 40x2,4 - 328 m
Modernizację sieci kanalizacji sanitarnej z przyłączami.
Etap II obejmuje:
ulice Pańską i Plac Kościuszki
Długość sieci wodociągowej Dz 160x9,5 - 382,0 m, Dz 110x6,6 - 141 m
Długość przyłączy wodociągowych Dz 50x3,0 - 55 m, Dz 40x2,4 - 288 m
Sieć wodociągową i przyłącza wodociągowe zaprojektowano w technologii PE z uzbrojeniem w armaturę zgodnie z projektem i załącznikiem nr 1a zawierającym Dane techniczne jakim powinny odpowiadać materiały przeznaczone do projektowania oraz budowy sieci i przyłączy wod.-kan. na terenie zarządzanym eksploatowanym przez PGKiM Łęczna sp. z o.o.
Połączenie przebudowywanej sieci z istniejącą nastąpi:
Etap I:
- w ulicy 3 Maja (punkt A na sieci stalowej Dn 150)
- w ulicy Rynek III (punkt B na sieci stalowej Dn 100)
- w ulicy Rynek III (punkt C na sieci stalowej Dn 150)
Na sieci zaprojektowano 4 hydranty nadziemne ppoż Ø 80.
Etap II:
- w ulicy 3 Maja (punkt A na sieci przebudowanej PE Dn 160)
- w ulicy Plac Kościuszki (punkt D na sieci stalowej Dn 150)
- w ulicy Kanałowej (punkt E na sieci PE Dn 110)
- w ulicy Plac Kościuszki (punkt F na sieci stalowej Dn 100)
Na sieci zaprojektowano 5 hydrantów nadziemnych ppoż Ø 80.
Przyłącza do budynków włączyć do sieci opaskami i uzbroić w zasuwy zgodnie z projektem i załącznikiem nr 1a zawierającym Dane techniczne jakim powinny odpowiadać materiały przeznaczone do projektowania oraz budowy sieci i przyłączy wod-kan na terenie zarządzanym eksploatowanym przez PGKiM Łęczna sp. z o.o.
Ze względu na duże zagęszczenie uzbrojenia podziemnego wyklucza się prowadzenia robót ziemnych z użyciem sprzętu mechanicznego. Roboty ziemne prowadzić zgodnie z warunkami technicznymi określonymi normą BN-83/8836-02 Wykopy otwarte pod przewody wodociągowe i kanalizacyjne oraz zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych 6.02.2003 (Dz. U. z dn. 19.03.2003).
Wykopy zabezpieczyć barierami ochronnymi i oznakować tablicami ostrzegawczymi.
Generalną zasadą jest, aby przy głębokościach większych niż 1 m, wykopy posiadały pionowe ściany odeskowane i rozparte (w gruntach suchych i półzwartych - deskowanie ażurowe nieszczelne).
Minimalna szerokość wykopu powinna być taka, aby odległość pomiędzy obudową wykopu a zewnętrzną ścianką rury z każdej strony wynosiła co najmniej 30 cm. Wszystkie napotkane przewody podziemne na trasie wykonywanego wykopu, krzyżujące się lub biegnące równolegle z wykopem należy zabezpieczyć przed uszkodzeniem, a w razie potrzeby podwiesić w sposób zapewniający ich bezpieczną
eksploatację.
Wykop zabezpieczyć barierkami, a na noc oświetlić światłami ostrzegawczymi. Zasyp rurociągu przeprowadzić w trzech etapach:
- wykonanie warstwy ochronnej rurociągu z wyłączeniem odcinków połączeń rur (o wysokości 30 cm ponad wierzch przewodu).
- po próbie szczelności rurociągu - wykonanie warstwy ochronnej w miejscach połączeń rurociągu.
- Zasyp wykopu do powierzchni terenu.
Zasypka wykopu składa się z dwóch warstw:
- warstwy ochronnej rur o wysokości 30 cm ponad wierzch rur
- warstwę do powierzchni terenów
Na warstwę ochronną należy stosować piasek sypki drobnoziarnisty. Warstwa ta musi być starannie ubita po obu stronach przewodu.
Wskaźnik zagęszczenia obsypki - 0,95.
Zasypkę wykopu powyżej warstwy ochronnej należy piaskiem zagęszczonym w wykopie.
Wskaźnik zagęszczenia w/w warstw - 0,97.
Badania zagęszczenia należy przeprowadzać min. 3 raz na 100 mb wykopu lub zgodnie z zaleceniami Przedstawiciela zamawiającego.
Materiałem zasypu warstwy ochronnej powinien być grunt mineralny -piasek sypki, drobno lub średnio ziarnisty bez grud i kamieni.
Zagęszczenie tej warstwy prowadzić z zachowaniem szczególnej ostrożności z uwagi na kruchość materiału rur, starannie ubijając z obu stron przewodu. Zasyp i ubijanie dokonywać warstwami o grubości 1do 3 średnicy rury.
Zasypkę wykopu powyżej warstwy ochronnej wykonać gruntem rodzimym, warstwami z jednoczesnym zagęszczaniem.
Uwaga: Na trasie sieci wodociągowej, 30 cm ponad wierzchem rury, ułożyć taśmę lokalizująco-ostrzegawczą z wkładką metalową.
Projektowaną sieć wodociągową wykonać z rur PE100 PN-10 szeregu SDR 17 wykonane w technologii minimum dwuwarstwowej o średnicach: 160 x 9,5; 110 x 6,6 i 90 x 5,4 zgodnie z projektem i załącznikiem nr 1a zawierającym Dane techniczne jakim powinny odpowiadać materiały przeznaczone do projektowania oraz budowy sieci i przyłączy wod.-kan. na terenie zarządzanym eksploatowanym przez PGKiM Łęczna sp. z o.o.
Połączenia rurociągów PE wykonywać poprzez zgrzewanie doczołowe. Do przejścia z rur PE na elementy z żeliwa stosować kołnierze specjalne z zabezpieczeniem przed przesunięciem zgodnie z projektem i załącznikiem nr 1a zawierającym Dane techniczne jakim powinny odpowiadać materiały przeznaczone do projektowania oraz budowy sieci i przyłączy wod.-kan. na terenie zarządzanym eksploatowanym przez PGKiM Łęczna sp. z o.o.
Po montażu przewodu z rur PE nie można go zasypywać na połączeniach, do czasu przeprowadzenia próby ciśnieniowej. Pozostałe odcinki rur obsypać sypkim gruntem do wys. 30 cm ponad wierzch rur.
Rurociągi układać ze spadkami ustalonymi w projekcie, tak aby istniała możliwość odpowietrzenia i odwodnienia wodociągu.
Do oznakowania wodociągu użyć taśmy PE z wkładką metalową. Na sieci wodociągowej zaprojektowano trójniki żeliwne kołnierzowe w miejscach odgałęzień sieci oraz do hydrantów ppoż. W obrębie przebudowywanej sieci wodociągowej zaprojektowano 9 hydrantów nadziemnych Dn 80 odcinane od nich zasuwami. Zasuwy powinny znajdować się w odległości co najmniej 1 m od hydrantu i pozostawać w położeniu otwartym. Armatura na sieci - wg węzłów pokazanych w części rysunkowej.
Zasuwy żeliwne wraz z króćcami łącznikowymi muszą spoczywać na betonowym fundamencie tzw. bloku podporowym z betonu lanego B-15 50x50x10 cm. Stopkę kolana hydrantu oprzeć na płycie z betonu lanego B-15 50x50x10 cm. Miejsce zasuw i hydrantu oznakować na trwale tabliczkami metalowymi zgodnie z PN-65 M-51520.
Do budowy przewodów wodociągowych używać tylko rury, kształtki i łączniki nie wykazujące uszkodzeń (wgnieceń, pęknięć i rys na powierzchni). Przewody z rur PE nie można układać przy temperaturach ujemnych. Układanie przewodu może być prowadzone po uprzednim przygotowaniu podłoża.
Roboty montażowe wykonywać w wykopach odwodnionych. Odwodniony stan podłoża pozwala na uformowanie zagłębienia pod rurę, montaż złącz, jak też utrzymanie przewidzianych projektem spadków rurociągu.
Przyłącza wodociągowe wykonać z rur PE Dz x g 40 x 2,4 mm (do budynków jednorodzinnych) oraz PE Dz x g 50 x 3,0 mm (do budynków wielorodzinnych i zespołu budynków jednorodzinnych).
Dla sprawdzenia wytrzymałości rur i szczelności złączy należy przeprowadzić próbę ciśnieniową - hydrauliczną. Próbę hydrauliczną należy przeprowadzić po ułożeniu przewodu i wykonaniu warstwy ochronnej z podbiciem rur z obu stron piaszczystym gruntem dla zabezpieczenia przed poruszeniem przewodu. Wszystkie złącza powinny być odkryte dla możliwości sprawdzenia ewentualnych przecieków. Próbę szczelności wykonać zgodnie z PN-81 B-10725 Wodociągi. Przewody zewnętrzne. Wymagania i badania przy odbiorze p.8. Wymagania i badania w zakresie szczelności przewodu.
Wielkość ciśnienia próbnego - 1,0 Mpa utrzymywać przez 30 min. Na złączach poddanego próbie rurociągu nie mogą występować przecieki w postaci kropelek wody.
W razie stwierdzenia przecieków na złączach należy je usunąć, a próbę ciśnieniową przeprowadzić ponownie.
Rurociągi, przed ich oddaniem do eksploatacji należy przepłukać czystą wodą celem usunięcia zanieczyszczeń.
Jeżeli woda z przepłukanego przewodu nie odpowiada pod względem bakteriologicznym warunkom wody do picia, konieczna jest dezynfekcja (wodą chlorową). Po przeprowadzeniu dezynfekcji przewód należy ponownie przepłukać wodą wodociągową.
Wodociąg podlega odbiorowi technicznemu częściowemu i końcowemu.
Odbiór techniczny częściowy obejmuje odbiór poszczególnych faz robót podlegających zakryciu przed całkowitym zakończeniem budowy odcinków przewodu a mianowicie:
- podłoża,
- odcinka przewodu przed badaniem jego szczelności,
- obiektów budowlanych na przewodzie,
- szczelności odcinka przewodu,
- warstwy ochronnej zasypu ułożonego odcinka przewodu po próbie szczelności. Odbiór ten należy dokonywać komisyjnie, przy udziale przedstawiciela zamawiającego, kierownika budowy.
Odbiory te powinny być potwierdzone protokołem Komisji.
Odbiór techniczny końcowy obejmuje odbiór przewodu po zakończeniu całości robót, przed przekazaniem przewodu do eksploatacji. Przy odbiorze końcowym należy przedłożyć Komisji dokumenty zgodnie z obowiązującymi w tym względzie zarządzeniami. Z odbioru sporządzić protokół.

Modernizacja sieci kanalizacji sanitarnej z przyłączami

Istniejącą sieć kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami należy sprawdzić na drożność i przepłukać.
Istniejące na sieci studnie kanalizacyjne rewizyjne poddać oględzinom i oczyścić. Uszkodzone elementy studni (kręgi, kinety, pokrywy i włazy) wymienić na nowe. Uwagi:
1). Termin włączenia do istniejącej sieci uzgodnić z PGKiM sp. z o.o., z 3- dniowym wyprzedzeniem.
2). Po wykonaniu próby ciśnieniowej i odbiorze technicznym, należy wykonać inwentaryzację geodezyjną powykonawczą i 1 egz. dostarczyć do PGKiM w Łęcznej.
3). Całość robót wykonać zgodnie z warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlano - montażowych tom II oraz warunkami technicznymi wykonania i odbioru rurociągów z tworzyw sztucznych.
4). Na 7 dni przed rozpoczęciem wykopów wykonawca zobowiązany jest do pisemnego powiadomienia o terminie rozpoczęcia i sposobie wykonywania robót wszystkich użytkowników urządzeń podziemnych na danym terenie i uzyskać zgodę odpowiedniej służby drogowej na zajęcie pasa drogowego.
5). Roboty ziemne w rejonie istniejących urządzeń podziemnych należy wykonywać ręcznie ze szczególną ostrożnością.
2. Opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w:
- projekcie budowlano-wykonawczym.
- szczegółowej specyfikacji technicznej,
- przedmiarze robót stanowiącym jedynie podstawę informacyjną.

Kody CPV:
452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)

Kod trybu postepowania: PN

Czy zamówienie dotyczy programu UE: Tak

nazwa programu UE:
Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego w latach 2007-2013, Osi Priorytetowej III Atrakcyjność obszarów wiejskich i tereny inwestycyjne.

Nazwa wykonawcy:
Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Budowlane SAN - BUD Andrzej Jedliczko

Adres pocztowy wykonawcy: Kalinówka 15

Miejscowość: Świdnik

Kod pocztowy: 21-040

ID województwa: 2

Województwo / kraj: lubelskie

Data udzielenie zamówienia: 20/04/2012

Liczba ofert: 3

Liczba odrzuconych ofert: 0

Szacunkowa wartość zamówienia: 892408,20

Cena wybranej oferty: 530161,86

Cena minimalna: 530161,86

Cena maksymalna: 850021,75

Kod waluty: 1

Waluta (PLN): PLN

Podobne przetargi

20076 / 2013-01-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Łopiennik Górny - Łopiennik Górny (lubelskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Budowa sieci wodociągowej wraz z przyłączami dla miejscowości Dobryniów, Dobryniów Kolonia, Łopiennik Dolny, Łopiennik Dolny Kolonia

56808 / 2010-03-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Leśniowice - Leśniowice (lubelskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Przebudowa stacji wodociągowej w Leśniowicach, budowa przepompowni wody w Majdanie Leśniowskim, rozbudowa wodociągu grupowego w granicach wsi: Majdan Leśniowski, Teresin, Wierzbica, Sarniak, Poniatówka, Wygnańce

406856 / 2010-12-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Cyców - Cyców (lubelskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Budowa sieci kanalizacji sanitarnej z przyłączami w miejscowościach: Cyców, Wólka Cycowska i Podgłębokie oraz rozbudowa, przebudowa i remont oczyszczalni ścieków w Podgłębokiem i budowa przyłącza wodociągowego w m. Podgłębokie