Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

73923 / 2016-06-07 - Administracja samorządowa / Powiat Wrocławski reprezentowany przez Zarząd Powiatu Wrocławskiego (Wrocław)

Tanie laptopy.

Przebudowa drogi powiatowej nr 1972D polegająca na budowie chodnika wraz z kanalizacją deszczową w miejscowości Okrzeszyce, gmina Żórawina.

Opis zamówienia

1.PRZEDMIOTEM ZAMÓWIENIA jest przebudowa drogi powiatowej nr 1972D, polegająca na budowie chodnika wraz z kanalizacją deszczową w miejscowości Okrzeszyce, gmina Żórawina. Orientacyjna długość odcinka 390 mb. Opracowanie obejmuje odcinek od drogi powiatowej nr 1942D (zjazd na dz. nr 396) do końca zabudowy w miejscowości Okrzeszyce (zjazd na dz. nr 41), w ciągu drogi powiatowej nr 1972D. Zamierzenie to ma na celu polepszenie stanu technicznego oraz walorów funkcjonalnych i użytkowych drogi, a także poprawę bezpieczeństwa ruchu przez wykonanie poszerzenia jezdni oraz budowę ciągów pieszych.
2.ZAKRES OPRACOWANIA:
1)wykonanie robót przygotowawczych
2)wykonanie robót rozbiórkowych
3)wykonanie nowych ciągów pieszych
4)wykonanie nowych i przebudowa istniejących zjazdów na posesje
5)wykonanie poszerzenia jezdni na łuku
6)wykonanie wzmocnienia skarp rowów
7)wykonanie kanalizacji deszczowej
8)wykonanie profilowania poboczy
9)wykonanie barierek ochronnych chodnikowych.
10)wykonanie przykanalików z korytek betonowych
11)wykonanie ścieków i wpustów ulicznych
12)przebudowa i remont przepustów
13)wycinka i nasadzenia drzew
14)wykonanie drenażu
3.ROZWIĄZANIA SYTUACYJNE I PROJEKTOWE
Zakres prac przewidzianych do wykonania zakłada budowę chodników o szerokości 1,5 m (miejscami występują przewężenia max. do szer. 0,8 m wynikające z potrzeby ominięcia przydrożnych drzew) przy granicy działek domów jednorodzinnych oraz szerokości 2,0 m przy krawędzi jezdni. Od strony jezdni chodnik ograniczony krawężnikiem drogowym wys. 12 cm. Od strony działek prywatnych chodnik ograniczony obrzeżami 8x30cm. Spadki poprzeczne chodnika 2 %. Niweleta chodnika zależna od niwelety istniejącej drogi oraz ukształtowania wjazdów na posesje. Przebudowane zostaną zjazdy z wykonaniem nawierzchni z kostki, które połączone z chodnikiem utworzą nieprzerwany ciąg pieszy. Szerokość zjazdów zostanie dostosowana do stanu istniejącego. Zakłada się wykonanie kanalizacji deszczowej, zapewniając sprawne odprowadzenie wody z jezdni i chodników. Wykonanie przykanalików z korytem ulicznych i wpustów drogowych. Na pewnych fragmentach wody opadowe będą odprowadzane powierzchniowo do istniejącego rowu przydrożnego. Rów ten podlegać będzie udrożnieniu, oczyszczeniu i wyprofilowaniu. Przewiduje się wzmocnienie skarp rowów płytami ażurowymi oraz wykonanie, remont i przebudowę przepustów. Dla poprawy bezpieczeństwa ruchu przewidziano dodatkowo poszerzenie jezdni na łuku oraz profilowanie poboczy.
4.LOKALIZACJA GEODEZYJNA
Inwestycja jest zlokalizowana na dz. nr ewid. 100, 102, 114, 115, obręb Okrzeszyce, gmina Żórawina. Drogi powiatowe: nr 1942D oraz nr 1972D.
5.PODSTAWOWE PARAMETRY TECHNICZNE :
1)standard techniczny: klasa Z,L
2)kategoria ruchu: KR-2
3)długość remontowanego odcinka: ok. 390mb
4)szerokość jezdni istniejąca: 5,0 m
5)spadek poprzeczny nawierzchni: 2%
6)szerokość chodnika: 1,5-2,0m
7)spadek poprzeczny chodnika 2%
8)prędkość projektowa Vp=40 km/h
9)Nośność - 100 kN/oś
10)kanalizacja deszczowa ok. 230 m
11)chodniki - ok. 705 m2
12)zjazdy - ok. 295 m
Łączna ilość nawierzchni z kostki brukowej - ok. 1000 m2
6.Szczegółowy zakres robót budowlanych zawierają: opis techniczny oraz szczegółowe specyfikacje techniczne stanowiące załączniki do niniejszej SIWZ, jako oddzielne pliki.
7.Ustalenia organizacyjne związane z wykonaniem zamówienia:
1)Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia, uzgadniane będą przez Zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy.
2)Wykonawca po podpisaniu umowy przekaże Zamawiającemu numery telefonów kontaktowych i faksów oraz dokonywać będzie na bieżąco ustaleń niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia.
8.Wymagania stawiane Wykonawcy:
1)Wykonawca zobowiązuje się przejąć teren budowy do 7 dni od daty podpisania umowy
2)Wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiot umowy zgodnie ze sztuką budowlaną oraz obowiązującymi przepisami.
3)Wykonawca zobowiązuje się zorganizować, zagospodarować oraz należycie zabezpieczyć plac budowy oraz zaplecze budowy w sposób zapewniający bezpieczeństwo osób przebywających na terenie budowy
i w jej obrębie, zabezpieczyć teren przed dostępem osób trzecich, ewentualnie wystąpić o warunki przyłączenia dla placu budowy, warunki obsługi komunikacyjnej placu budowy, ponosić koszty zużycia wody, energii, zrzutu ścieków, ogrzewania i inne dla potrzeb placu budowy.
4)Organizacja robót prowadzona będzie zgodnie z wymogami BHP oraz p. poż., a także przepisami dotyczącymi ochrony środowiska naturalnego i bezpieczeństwa ruchu drogowego.
5)Wykonawca poinformuje wszystkich zainteresowanych o przystąpieniu do robót i ewentualnych utrudnieniach.
6)Wykonawca własnym staraniem zapewni ciągły, bezpieczny dojazd i dojście do posesji znajdujących się na odcinku prowadzonych robót.
7)Wykonawca zobowiązuje się powiadomić Zamawiającego oraz wszystkich użytkowników obiektów i gestorów sieci na piśmie o terminie rozpoczęcia prac i ich zakończenia z 14-dniowym wyprzedzeniem, celem inwentaryzacji istniejącej sieci i armatury, oceny stanu technicznego infrastruktury, sprawdzenia szczelności sieci, nadzoru nad prowadzonymi robotami, uczestnictwa w odbiorach i komisyjnej kontroli sieci i armatury.
8)Wykonawca zapewni czynny udział służb zewnętrznych w odbiorach.
9)Wykonawca wykona wszystkie niezbędne próby, badania, uzgodnienia, nadzory i odbiory z użytkownikami infrastruktury.
10)Wykonawca sporządzi stosowne protokoły z przeprowadzonych prób i badań odbiorczych i przekaże je Zamawiającemu.
11)Wykonawca poniesie wszelkie koszty związane z obsługą nadzoru technicznego sieci uzbrojenia podziemnego, w tym również koszty wyłączeń, włączeń, prób eksploatacyjnych i innych pomiarów, a także koszty geodezyjnej inwentaryzacji tych sieci wraz z ewentualną dokumentacją techniczną przed-
i powykonawczą w zakresie niezbędnym dla realizacji robót objętych umową z Zamawiającym.
12)Wykonawca winien informować Zamawiającego o terminie zakrycia robót zanikających (ulegających zakryciu) oraz o terminie odbioru robót zanikających i uzyskać pisemną zgodę Zamawiającego na dalsze prowadzenie prac oraz uzyskać potwierdzenie Zamawiającego w dzienniku budowy ich prawidłowego wykonania. Jeżeli Wykonawca nie poinformował o tych terminach Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest odkryć roboty zanikające lub wykonać otwory niezbędne do zbadania robót, a następnie przywrócić roboty do stanu poprzedniego na swój koszt.
13)Bez uprzedniej zgody Zamawiającego wykonywane mogą być jedynie prace niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa i likwidacji zagrożeń oraz wynikające z konieczności zapobieżenia awarii.
14)Wykonawca zobowiązuje się przed rozpoczęciem robót sporządzić - zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 23.06.2003r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz.U. z 2003r. Nr 120, poz. 1126) - plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz przedstawić go do zatwierdzenia Zamawiającemu.
15)Wykonawca zobowiązuje się przed przystąpieniem do robót sporządzić Program Zapewnienia Jakości oraz przedstawić go do zatwierdzenia Zamawiającemu.
16)Wykonawca na terenie robót będzie prowadził gospodarkę odpadami. Każdy odpad musi być zagospodarowany zgodnie z obowiązującymi przepisami. Wykonawca odpowiedzialny jest za przechowywanie dowodów potwierdzających ich zagospodarowanie.
17)Opłaty i kary za przekroczenie w trakcie realizacji robót norm określonych w odpowiednich przepisach dotyczących ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu poniesie wyłącznie Wykonawca, co oznacza, że nie są uwzględnione w wynagrodzeniu Wykonawcy, o którym mowa w § 2 ust. 1 umowy.
18)Wykonawca zobowiazuje się zapewnić, na czas trwania robót, kierownictwo: kierownika budowy oraz innych osób wskazanych przez Wykonawcę, działajacych w granicach umocowania okreslonego przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane, a w przypadku koniecznosci zmiany którejkolwiek osoby uzgodnić nowego kandydata z Zamawiajacym.
19)Wykonawca zobowiazuje się do utrzymania ładu i porządku na terenie budowy, a po zakończeniu robót usuniecia poza teren budowy wszelkich urządzeń tymczasowego zaplecza oraz pozostawienia calego terenu budowy i robót czystego oraz nadającego się do użytkowania.
20)Wykonawca zobowiązany jest do ponoszenia opłat za czasowe zajęcie działek i pokrycia wszystkich kosztów, które wynikają z czasowego ich zajęcia wraz z protokolarnym przekazaniem i odbiorem tych działek oraz doprowadzenia ich do stanu pierwotnego.
21)Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zaleceń wpisanych do dziennika budowy.
22)Wykonawca zobowiązany jest do czyszczenia opon sprzętu wyjeżdżającego z budowy na drogę.
23)Wykonawca zapewnia, że wszystkie osoby, przy pomocy których będzie realizowany przedmiot umowy, będą ubrane w odzież umożliwiającą ich identyfikację.
24)Wykonawca ponosi odpowiedzialność za wszelkie działania i zaniechania osób i podmiotów, przy pomocy których realizuje przedmiot umowy, odpowiada za bezpieczeństwo w trakcie wykonywania robót.
25)Wykonawca ponosi ryzyko obrażeń lub śmierci osób oraz utraty lub uszkodzeń mienia Wykonawcy i osób trzecich.
26)Wykonawca odpowiada za szkody wynikłe na terenie budowy w terminie od daty protokolarnego przejęcia terenu budowy przez Wykonawcę do daty protokolarnego odebrania robót przez Zamawiającego oraz zobowiązuje się na własny koszt natychmiastowo usuwać w sposób docelowy wszelkie szkody i awarie powstałe podczas realizacji robót.
27)Wykonawca zobowiązany jest do naprawienia zinwentaryzowanych urządzeń podziemnych uszkodzonych w trakcie prowadzenia prac, z tym że koszt ich napraw ponosi wyłącznie Wykonawca, co oznacza, że nie są uwzględnione w wynagrodzeniu Wykonawcy, o którym mowa w § 2 ust. 1 umowy.
28)Wykonawca zobowiązany jest do zgłoszenia Zamawiajacemu o problemach lub okolicznościach mogących wpłynąć na jakość robót lub termin zakończenia robót.
29)Wykonawca winien niezwłocznie poinformować Zamawiajacego o zaistniałych na terenie budowy kontrolach i wypadkach.
30)Wykonawca zobowiązuje się zabezpieczyć teren robót, zgodnie z wymogami przewidzianymi w polskim prawie, strzec mienia znajdującego się na tym terenie.
31)Wykonawca własnym staraniem i na własny koszt wykona, uzyska jego zatwierdzenie i wdroży projekt organizacji ruchu na czas prowadzenia robót, zgodnie z obowiązującym Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23.09.2003r. w sprawie szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach
oraz wykonywania nadzoru nad tym zarządzaniem (Dz. U. Nr 177, poz. 1729).
32)Wykonawca wykona na własny koszt i zapewni należytą eksploatację oznakowania tymczasowego, stanowiącego zabezpieczenie robót i ruchu zastępczego przez cały okres realizacji robót, zgodnie z projektem, o którym mowa powyżej, na warunkach określonych w zatwierdzeniu organu zarządzającego ruchem na drogach powiatowych. Wykonawca odpowiada za zabezpieczenie
i oznakowanie miejsca robót w sposób widoczny zarówno w dzień jak i w nocy oraz utrzymanie ich w należytym stanie przez okres trwania robót.
33)Wykonawca w cenie oferty zapewni obsługę geodezyjną w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania robót oraz ich odbioru w formie operatu kolaudacyjnego, pomiarów powykonawczych w zakresie uzgodnionym z Zamawiającym.
34)Wykonawca dokona pomiarów rzędnych geodezyjnych istniejących. W przypadku zmiany rzędnych terenu Wykonawca zobowiązany jest do wyregulowania poziomu istniejących urządzeń infrastruktury podziemnej do projektowanej niwelety.
35) Wykonawca zobowiązuje się do wykonania na własny koszt inwentaryzacji powykonawczej (w wersji elektronicznej) przez osobę uprawnioną. Wersja elektroniczna mapy zasadniczej, skalibrowana w formatach do wyboru:
a)grafika wektorowa - DXF, SHAPE,
b) grafika rastrowa - pliki TIF i TFW o takiej samej nazwie w jednym katalogu.
36) Wykonawca zobowiązuje się używać materiałów i urządzeń odpowiadających wymogom dokumentacji przetargowej i projektowej, a ponadto:
a)oznakowanych CE, co oznacza, że dokonano oceny ich zgodności z normą zharmonizowaną albo europejską aprobatą techniczną bądź krajową specyfikacją techniczną państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego, uznaną przez Komisję Europejską
za zgodną z wymaganiami podstawowymi, albo
b) umieszczonych w określonym przez Komisję Europejską wykazie wyrobów mających niewielkie znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa, dla których producent wydał deklarację zgodności z uznanymi regułami wiedzy technicznej, albo
c)oznakowanych, z zastrzeżeniem art. 5 ust. 4 ustawy z dnia 16.04.2004r. o wyrobach budowlanych (Dz.U. z 2014r. poz. 883 z poźn. zm.), znakiem budowlanym, albo d)wprowadzonych do obrotu legalnie w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej, nieobjętych zakresem przedmiotowym norm zharmonizowanych lub wytycznych do europejskich aprobat technicznych Europejskiej Organizacji do spraw Aprobat Technicznych (EOTA), jeżeli ich właściwości użytkowe umożliwiają spełnienie wymagań podstawowych przez obiekty budowlane zaprojektowane i budowane w sposób określony w odrębnych przepisach, w tym przepisach przed techniczno-budowlanych oraz zgodnie z zasadami wiedzy technicznej,
e)zaakceptowanych przez Zamawiającego.
37)Wykonawca winien uczestniczyć, na żądanie Zamawiającego, w naradach i innych czynnościach w trakcie realizacji przedmiotu umowy oraz w okresie gwarancji i rękojmi.
38)Wykonawca zgłosi Zamawiającemu gotowość do odbioru częściowego i końcowego przedmiotu umowy i zobowiązuje się uczestniczyć w odbiorach.
39)Wykonawca zdemontuje obiekty tymczasowe i uporządkuje teren po zakończeniu robót.
40) W dniu odbioru końcowego Wykonawca przekaże Zamawiającemu protokoły odbioru od właścicieli urządzeń obcych znajdujących się na obiekcie oraz oświadczenia właścicieli działek, z których korzystano podczas realizacji zadania.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 73923

Data publikacji: 2016-06-07

Nazwa:
Powiat Wrocławski reprezentowany przez Zarząd Powiatu Wrocławskiego

Ulica: ul. Kościuszki 131

Numer domu: 131

Miejscowość: Wrocław

Kod pocztowy: 50-440

Województwo / kraj: dolnośląskie

Numer telefonu: +48 71 72 21 700

Numer faxu: +48 71 72 21 706

Regon: 93193481600000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przebudowa drogi powiatowej nr 1972D polegająca na budowie chodnika wraz z kanalizacją deszczową w miejscowości Okrzeszyce, gmina Żórawina.

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1.PRZEDMIOTEM ZAMÓWIENIA jest przebudowa drogi powiatowej nr 1972D, polegająca na budowie chodnika wraz z kanalizacją deszczową w miejscowości Okrzeszyce, gmina Żórawina. Orientacyjna długość odcinka 390 mb. Opracowanie obejmuje odcinek od drogi powiatowej nr 1942D (zjazd na dz. nr 396) do końca zabudowy w miejscowości Okrzeszyce (zjazd na dz. nr 41), w ciągu drogi powiatowej nr 1972D. Zamierzenie to ma na celu polepszenie stanu technicznego oraz walorów funkcjonalnych i użytkowych drogi, a także poprawę bezpieczeństwa ruchu przez wykonanie poszerzenia jezdni oraz budowę ciągów pieszych.
2.ZAKRES OPRACOWANIA:
1)wykonanie robót przygotowawczych
2)wykonanie robót rozbiórkowych
3)wykonanie nowych ciągów pieszych
4)wykonanie nowych i przebudowa istniejących zjazdów na posesje
5)wykonanie poszerzenia jezdni na łuku
6)wykonanie wzmocnienia skarp rowów
7)wykonanie kanalizacji deszczowej
8)wykonanie profilowania poboczy
9)wykonanie barierek ochronnych chodnikowych.
10)wykonanie przykanalików z korytek betonowych
11)wykonanie ścieków i wpustów ulicznych
12)przebudowa i remont przepustów
13)wycinka i nasadzenia drzew
14)wykonanie drenażu
3.ROZWIĄZANIA SYTUACYJNE I PROJEKTOWE
Zakres prac przewidzianych do wykonania zakłada budowę chodników o szerokości 1,5 m (miejscami występują przewężenia max. do szer. 0,8 m wynikające z potrzeby ominięcia przydrożnych drzew) przy granicy działek domów jednorodzinnych oraz szerokości 2,0 m przy krawędzi jezdni. Od strony jezdni chodnik ograniczony krawężnikiem drogowym wys. 12 cm. Od strony działek prywatnych chodnik ograniczony obrzeżami 8x30cm. Spadki poprzeczne chodnika 2 %. Niweleta chodnika zależna od niwelety istniejącej drogi oraz ukształtowania wjazdów na posesje. Przebudowane zostaną zjazdy z wykonaniem nawierzchni z kostki, które połączone z chodnikiem utworzą nieprzerwany ciąg pieszy. Szerokość zjazdów zostanie dostosowana do stanu istniejącego. Zakłada się wykonanie kanalizacji deszczowej, zapewniając sprawne odprowadzenie wody z jezdni i chodników. Wykonanie przykanalików z korytem ulicznych i wpustów drogowych. Na pewnych fragmentach wody opadowe będą odprowadzane powierzchniowo do istniejącego rowu przydrożnego. Rów ten podlegać będzie udrożnieniu, oczyszczeniu i wyprofilowaniu. Przewiduje się wzmocnienie skarp rowów płytami ażurowymi oraz wykonanie, remont i przebudowę przepustów. Dla poprawy bezpieczeństwa ruchu przewidziano dodatkowo poszerzenie jezdni na łuku oraz profilowanie poboczy.
4.LOKALIZACJA GEODEZYJNA
Inwestycja jest zlokalizowana na dz. nr ewid. 100, 102, 114, 115, obręb Okrzeszyce, gmina Żórawina. Drogi powiatowe: nr 1942D oraz nr 1972D.
5.PODSTAWOWE PARAMETRY TECHNICZNE :
1)standard techniczny: klasa Z,L
2)kategoria ruchu: KR-2
3)długość remontowanego odcinka: ok. 390mb
4)szerokość jezdni istniejąca: 5,0 m
5)spadek poprzeczny nawierzchni: 2%
6)szerokość chodnika: 1,5-2,0m
7)spadek poprzeczny chodnika 2%
8)prędkość projektowa Vp=40 km/h
9)Nośność - 100 kN/oś
10)kanalizacja deszczowa ok. 230 m
11)chodniki - ok. 705 m2
12)zjazdy - ok. 295 m
Łączna ilość nawierzchni z kostki brukowej - ok. 1000 m2
6.Szczegółowy zakres robót budowlanych zawierają: opis techniczny oraz szczegółowe specyfikacje techniczne stanowiące załączniki do niniejszej SIWZ, jako oddzielne pliki.
7.Ustalenia organizacyjne związane z wykonaniem zamówienia:
1)Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia, uzgadniane będą przez Zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy.
2)Wykonawca po podpisaniu umowy przekaże Zamawiającemu numery telefonów kontaktowych i faksów oraz dokonywać będzie na bieżąco ustaleń niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia.
8.Wymagania stawiane Wykonawcy:
1)Wykonawca zobowiązuje się przejąć teren budowy do 7 dni od daty podpisania umowy
2)Wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiot umowy zgodnie ze sztuką budowlaną oraz obowiązującymi przepisami.
3)Wykonawca zobowiązuje się zorganizować, zagospodarować oraz należycie zabezpieczyć plac budowy oraz zaplecze budowy w sposób zapewniający bezpieczeństwo osób przebywających na terenie budowy
i w jej obrębie, zabezpieczyć teren przed dostępem osób trzecich, ewentualnie wystąpić o warunki przyłączenia dla placu budowy, warunki obsługi komunikacyjnej placu budowy, ponosić koszty zużycia wody, energii, zrzutu ścieków, ogrzewania i inne dla potrzeb placu budowy.
4)Organizacja robót prowadzona będzie zgodnie z wymogami BHP oraz p. poż., a także przepisami dotyczącymi ochrony środowiska naturalnego i bezpieczeństwa ruchu drogowego.
5)Wykonawca poinformuje wszystkich zainteresowanych o przystąpieniu do robót i ewentualnych utrudnieniach.
6)Wykonawca własnym staraniem zapewni ciągły, bezpieczny dojazd i dojście do posesji znajdujących się na odcinku prowadzonych robót.
7)Wykonawca zobowiązuje się powiadomić Zamawiającego oraz wszystkich użytkowników obiektów i gestorów sieci na piśmie o terminie rozpoczęcia prac i ich zakończenia z 14-dniowym wyprzedzeniem, celem inwentaryzacji istniejącej sieci i armatury, oceny stanu technicznego infrastruktury, sprawdzenia szczelności sieci, nadzoru nad prowadzonymi robotami, uczestnictwa w odbiorach i komisyjnej kontroli sieci i armatury.
8)Wykonawca zapewni czynny udział służb zewnętrznych w odbiorach.
9)Wykonawca wykona wszystkie niezbędne próby, badania, uzgodnienia, nadzory i odbiory z użytkownikami infrastruktury.
10)Wykonawca sporządzi stosowne protokoły z przeprowadzonych prób i badań odbiorczych i przekaże je Zamawiającemu.
11)Wykonawca poniesie wszelkie koszty związane z obsługą nadzoru technicznego sieci uzbrojenia podziemnego, w tym również koszty wyłączeń, włączeń, prób eksploatacyjnych i innych pomiarów, a także koszty geodezyjnej inwentaryzacji tych sieci wraz z ewentualną dokumentacją techniczną przed-
i powykonawczą w zakresie niezbędnym dla realizacji robót objętych umową z Zamawiającym.
12)Wykonawca winien informować Zamawiającego o terminie zakrycia robót zanikających (ulegających zakryciu) oraz o terminie odbioru robót zanikających i uzyskać pisemną zgodę Zamawiającego na dalsze prowadzenie prac oraz uzyskać potwierdzenie Zamawiającego w dzienniku budowy ich prawidłowego wykonania. Jeżeli Wykonawca nie poinformował o tych terminach Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest odkryć roboty zanikające lub wykonać otwory niezbędne do zbadania robót, a następnie przywrócić roboty do stanu poprzedniego na swój koszt.
13)Bez uprzedniej zgody Zamawiającego wykonywane mogą być jedynie prace niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa i likwidacji zagrożeń oraz wynikające z konieczności zapobieżenia awarii.
14)Wykonawca zobowiązuje się przed rozpoczęciem robót sporządzić - zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 23.06.2003r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz.U. z 2003r. Nr 120, poz. 1126) - plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz przedstawić go do zatwierdzenia Zamawiającemu.
15)Wykonawca zobowiązuje się przed przystąpieniem do robót sporządzić Program Zapewnienia Jakości oraz przedstawić go do zatwierdzenia Zamawiającemu.
16)Wykonawca na terenie robót będzie prowadził gospodarkę odpadami. Każdy odpad musi być zagospodarowany zgodnie z obowiązującymi przepisami. Wykonawca odpowiedzialny jest za przechowywanie dowodów potwierdzających ich zagospodarowanie.
17)Opłaty i kary za przekroczenie w trakcie realizacji robót norm określonych w odpowiednich przepisach dotyczących ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu poniesie wyłącznie Wykonawca, co oznacza, że nie są uwzględnione w wynagrodzeniu Wykonawcy, o którym mowa w § 2 ust. 1 umowy.
18)Wykonawca zobowiazuje się zapewnić, na czas trwania robót, kierownictwo: kierownika budowy oraz innych osób wskazanych przez Wykonawcę, działajacych w granicach umocowania okreslonego przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane, a w przypadku koniecznosci zmiany którejkolwiek osoby uzgodnić nowego kandydata z Zamawiajacym.
19)Wykonawca zobowiazuje się do utrzymania ładu i porządku na terenie budowy, a po zakończeniu robót usuniecia poza teren budowy wszelkich urządzeń tymczasowego zaplecza oraz pozostawienia calego terenu budowy i robót czystego oraz nadającego się do użytkowania.
20)Wykonawca zobowiązany jest do ponoszenia opłat za czasowe zajęcie działek i pokrycia wszystkich kosztów, które wynikają z czasowego ich zajęcia wraz z protokolarnym przekazaniem i odbiorem tych działek oraz doprowadzenia ich do stanu pierwotnego.
21)Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zaleceń wpisanych do dziennika budowy.
22)Wykonawca zobowiązany jest do czyszczenia opon sprzętu wyjeżdżającego z budowy na drogę.
23)Wykonawca zapewnia, że wszystkie osoby, przy pomocy których będzie realizowany przedmiot umowy, będą ubrane w odzież umożliwiającą ich identyfikację.
24)Wykonawca ponosi odpowiedzialność za wszelkie działania i zaniechania osób i podmiotów, przy pomocy których realizuje przedmiot umowy, odpowiada za bezpieczeństwo w trakcie wykonywania robót.
25)Wykonawca ponosi ryzyko obrażeń lub śmierci osób oraz utraty lub uszkodzeń mienia Wykonawcy i osób trzecich.
26)Wykonawca odpowiada za szkody wynikłe na terenie budowy w terminie od daty protokolarnego przejęcia terenu budowy przez Wykonawcę do daty protokolarnego odebrania robót przez Zamawiającego oraz zobowiązuje się na własny koszt natychmiastowo usuwać w sposób docelowy wszelkie szkody i awarie powstałe podczas realizacji robót.
27)Wykonawca zobowiązany jest do naprawienia zinwentaryzowanych urządzeń podziemnych uszkodzonych w trakcie prowadzenia prac, z tym że koszt ich napraw ponosi wyłącznie Wykonawca, co oznacza, że nie są uwzględnione w wynagrodzeniu Wykonawcy, o którym mowa w § 2 ust. 1 umowy.
28)Wykonawca zobowiązany jest do zgłoszenia Zamawiajacemu o problemach lub okolicznościach mogących wpłynąć na jakość robót lub termin zakończenia robót.
29)Wykonawca winien niezwłocznie poinformować Zamawiajacego o zaistniałych na terenie budowy kontrolach i wypadkach.
30)Wykonawca zobowiązuje się zabezpieczyć teren robót, zgodnie z wymogami przewidzianymi w polskim prawie, strzec mienia znajdującego się na tym terenie.
31)Wykonawca własnym staraniem i na własny koszt wykona, uzyska jego zatwierdzenie i wdroży projekt organizacji ruchu na czas prowadzenia robót, zgodnie z obowiązującym Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23.09.2003r. w sprawie szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach
oraz wykonywania nadzoru nad tym zarządzaniem (Dz. U. Nr 177, poz. 1729).
32)Wykonawca wykona na własny koszt i zapewni należytą eksploatację oznakowania tymczasowego, stanowiącego zabezpieczenie robót i ruchu zastępczego przez cały okres realizacji robót, zgodnie z projektem, o którym mowa powyżej, na warunkach określonych w zatwierdzeniu organu zarządzającego ruchem na drogach powiatowych. Wykonawca odpowiada za zabezpieczenie
i oznakowanie miejsca robót w sposób widoczny zarówno w dzień jak i w nocy oraz utrzymanie ich w należytym stanie przez okres trwania robót.
33)Wykonawca w cenie oferty zapewni obsługę geodezyjną w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania robót oraz ich odbioru w formie operatu kolaudacyjnego, pomiarów powykonawczych w zakresie uzgodnionym z Zamawiającym.
34)Wykonawca dokona pomiarów rzędnych geodezyjnych istniejących. W przypadku zmiany rzędnych terenu Wykonawca zobowiązany jest do wyregulowania poziomu istniejących urządzeń infrastruktury podziemnej do projektowanej niwelety.
35) Wykonawca zobowiązuje się do wykonania na własny koszt inwentaryzacji powykonawczej (w wersji elektronicznej) przez osobę uprawnioną. Wersja elektroniczna mapy zasadniczej, skalibrowana w formatach do wyboru:
a)grafika wektorowa - DXF, SHAPE,
b) grafika rastrowa - pliki TIF i TFW o takiej samej nazwie w jednym katalogu.
36) Wykonawca zobowiązuje się używać materiałów i urządzeń odpowiadających wymogom dokumentacji przetargowej i projektowej, a ponadto:
a)oznakowanych CE, co oznacza, że dokonano oceny ich zgodności z normą zharmonizowaną albo europejską aprobatą techniczną bądź krajową specyfikacją techniczną państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego, uznaną przez Komisję Europejską
za zgodną z wymaganiami podstawowymi, albo
b) umieszczonych w określonym przez Komisję Europejską wykazie wyrobów mających niewielkie znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa, dla których producent wydał deklarację zgodności z uznanymi regułami wiedzy technicznej, albo
c)oznakowanych, z zastrzeżeniem art. 5 ust. 4 ustawy z dnia 16.04.2004r. o wyrobach budowlanych (Dz.U. z 2014r. poz. 883 z poźn. zm.), znakiem budowlanym, albo d)wprowadzonych do obrotu legalnie w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej, nieobjętych zakresem przedmiotowym norm zharmonizowanych lub wytycznych do europejskich aprobat technicznych Europejskiej Organizacji do spraw Aprobat Technicznych (EOTA), jeżeli ich właściwości użytkowe umożliwiają spełnienie wymagań podstawowych przez obiekty budowlane zaprojektowane i budowane w sposób określony w odrębnych przepisach, w tym przepisach przed techniczno-budowlanych oraz zgodnie z zasadami wiedzy technicznej,
e)zaakceptowanych przez Zamawiającego.
37)Wykonawca winien uczestniczyć, na żądanie Zamawiającego, w naradach i innych czynnościach w trakcie realizacji przedmiotu umowy oraz w okresie gwarancji i rękojmi.
38)Wykonawca zgłosi Zamawiającemu gotowość do odbioru częściowego i końcowego przedmiotu umowy i zobowiązuje się uczestniczyć w odbiorach.
39)Wykonawca zdemontuje obiekty tymczasowe i uporządkuje teren po zakończeniu robót.
40) W dniu odbioru końcowego Wykonawca przekaże Zamawiającemu protokoły odbioru od właścicieli urządzeń obcych znajdujących się na obiekcie oraz oświadczenia właścicieli działek, z których korzystano podczas realizacji zadania.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających do wysokości 50% zamówienia podstawowego.

Czas: O

Okres w miesiącach: 4

Informacja na temat wadium:
Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć złożoną ofertę wadium w wysokości: 8.400,00 zł (słownie: osiem tysięcy czterysta złotych 00/100).

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
Warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, iż wykonał w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie: - co najmniej 2 zadania polegające na budowie lub przebudowie lub remoncie chodnika, o łącznej powierzchni min. 1.000,00 m2

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje osobami posiadającymi doświadczenie, wykształcenie i kwalifikacje zawodowe odpowiednie do stanowisk, jakie zostaną im powierzone w celu wykonania zamówienia, tj.:
a) co najmniej 1 osobą na stanowisku kierownika budowy, posiadającą uprawnienia do kierowania robotami drogowymi w zakresie zgodnym z przedmiotem zamówienia w specjalności drogowej bez ograniczeń lub odpowiadające im uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, mogącą się wykazać co najmniej 3 - letnim doświadczeniem zawodowym od uzyskania uprawnień budowlanych w kierowaniu robotami drogowymi
b) co najmniej 1 osobą na stanowisku kierownika robót, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami drogowymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń lub odpowiadające im uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, mogące się wykazać co najmniej rocznym doświadczeniem zawodowym od uzyskania uprawnień budowlanych w kierowaniu robotami drogowymi

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
2.Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w przypadku wystąpienia co najmniej jednej
z okoliczności wymienionych poniżej, w zakresie:
1)zmiany terminu realizacji zadania w przypadku:
a)konieczności zlecenia zamówień dodatkowych w trybie zgodnym z przepisami ustawy - Prawo zamówień publicznych;
b)zmiany przepisów powodujących konieczność innych rozwiązań niż zakładano w opisie przedmiotu zamówienia;
c)zmiany przepisów powodujących konieczność uzyskania dokumentów, które te przepisy narzucają;
d)wystąpienia zmian będących następstwem działania organów administracji, w szczególności:przekroczenia zakreślonych przez prawo terminów wydania przez organy administracji decyzji, zezwoleń, uzgodnień itp., odmowy wydania przez organy administracji wymaganych decyzji, zezwoleń, zmiany przepisów powodujących konieczność uzyskania dokumentów, które te przepisy narzucają lub powodujących konieczność zastosowania innych rozwiązań niż zakładano w opisie przedmiotu zamówienia, gdy organy i instytucje uzgadniające nie wydały uzgodnień w ustawowym terminie, a w przypadku zarządzających mediami w terminie 2 miesięcy;
e) wystąpienia warunków atmosferycznych uniemożliwiających prowadzenie robót budowlanych, przeprowadzanie prób i sprawdzeń, dokonywanie odbiorów, w szczególności: niedopuszczalne temperatury powietrza, wiatr uniemożliwiający pracę maszyn budowlanych, gwałtowne opady deszczu (oberwanie chmury), gradobicie, burze z wyładowaniami atmosferycznymi, obfite opady śniegu, zalegający śnieg itd.;
f)natrafienia przez Wykonawcę na urządzenia podziemne uprzednio niezinwentaryzowane uniemożliwiające planowe wykonanie robót;
g)innych przyczyn zewnętrznych niezależnych od Zamawiającego i Wykonawcy skutkujących niemożliwością prowadzenia prac, a w szczególności braku możliwości dojazdu oraz transportu materiałów na teren robót spowodowany awariami, remontami, przebudową dróg dojazdowych oraz protestami mieszkańców z blokadą dróg; h)odmiennych od przyjętych w specyfikacji technicznej warunków geologicznych (kategorie gruntu, kurzawka, głazy narzutowe itp.) skutkujących niemożliwością zrealizowania przedmiotu umowy przy dotychczasowych założeniach technologicznych; i)odmiennych od przyjętych w specyfikacji technicznej warunków terenowych, w szczególności istnienia podziemnych sieci, instalacji, urządzeń, niezinwentaryzowanych obiektów budowlanych (fundamenty, ściany szczelne itp.) skutkujących niemożliwością zrealizowania przedmiotu umowy
przy dotychczasowych założeniach technologicznych lub materiałowych; j)odmiennego od przyjętego w dokumentacji technicznej stanu istniejącego remontowanej/ przebudowywanej konstrukcji - możliwego do stwierdzenia dopiero po odkopaniu/odsłonięciu, a skutkującego korektami w opisie wykonania robót;
k)konieczności wykonania robót dodatkowych i/lub zamiennych; wystąpienia siły wyższej uniemożliwiającej wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z jej postanowieniami. 2)zmian osobowych w przypadku:
a)zmiany osób realizujących zamówienie, pod warunkiem, że osoby te będą spełniały wymagania określone w SIWZ; b)zmiany Podwykonawcy, przy pomocy którego Wykonawca wykonuje przedmiot umowy, a na którego zasoby powoływał się na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b PZP, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 PZP - zmiana jest możliwa tylko w przypadku, gdy nowy Podwykonawca posiada tożsamą wiedzę
i doświadczenie zawodowe, potencjał techniczny oraz osoby zdolne do wykonania zamówienia, a także jest w sytuacji ekonomiczniej i finansowej jak dotychczasowy Podwykonawca; c)powierzenia wykonania części zamówienia Podwykonawcy w trakcie realizacji zadania, jeżeli Wykonawca nie zakładał wykonania zamówienia przy pomocy Podwykonawcy (ców) na etapie złożenia oferty lub rozszerzenia zakresu podwykonawstwa w porównaniu do wskazanego
w ofercie Wykonawcy, w szczególności, gdy posłużenie się Podwykonawcą doprowadzi do skrócenia terminu wykonania przedmiotu umowy, zmniejszenia należnego Wykonawcy wynagrodzenia lub zastosowania przy wykonaniu przedmiotu umowy bardziej zaawansowanych rozwiązań technologicznych w porównaniu do wskazanych w SIWZ. Zmiana ta nie może dotyczyć czynności, które zgodnie z SIWZ muszą być wykonane przez Wykonawcę osobiście.
3)zmian umowy w zakresie materiałów, parametrów technicznych, technologii wykonania robót budowlanych, sposobu i zakresu wykonania przedmiotu umowy w sytuacjach:
a)wystąpienia warunków geologicznych, geotechnicznych lub hydrologicznych odbiegających w sposób istotny od przyjętych w dokumentacji projektowej, rozpoznania terenu w zakresie znalezisk archeologicznych, występowania niewybuchów lub niewypałów, które mogą skutkować w świetle dotychczasowych założeń niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem przedmiotu umowy,
b)wystąpienia warunków terenu budowy odbiegających w sposób istotny od przyjętych w dokumentacji projektowej, w szczególności napotkania niezinwentaryzowanych lub błędnie zinwentaryzowanych sieci, instalacji lub innych obiektów budowlanych, c)wystąpienia niebezpieczeństwa kolizji z planowanymi lub równolegle prowadzonymi przez inne podmioty inwestycjami w zakresie niezbędnym do uniknięcia lub usunięcia tych kolizji,
d)wystąpienia siły wyższej uniemożliwiającej wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z jej postanowieniami. 4)pozostałych zmian:
a)w każdym przypadku, gdy zmiana jest korzystna dla Zamawiającego (np.: powoduje skrócenie terminu realizacji umowy, zmniejszenie wartości zamówienia);
b)będących następstwem wprowadzenia robót dodatkowych lub zamiennych;
c)urzędowej zmiany wysokości stawki podatku VAT - dopuszcza się możliwość sporządzenia aneksu do umowy uwzględniającego zmianę wartości umownej z tego tytułu; d)zmiany sposobu rozliczania umowy lub dokonywania płatności na rzecz Wykonawcy; e)zmiany wysokości środków finansowych przeznaczonych na realizację umowy w kolejnych latach budżetowych; f)wystąpienia przypadków losowych (np. kataklizmów, awarii urządzeń wywołanych przez wyładowania atmosferyczne lub inne czynniki zewnętrzne i niemożliwych do przewidzenia wydarzenia), które będą miały wpływ na treść zawartej umowy i termin realizacji; g)obniżenia wynagrodzenia Wykonawcy spowodowanego rezygnacją przez Zamawiającego
z realizacji części przedmiotu umowy. W takim przypadku wynagrodzenie przysługujące Wykonawcy zostanie pomniejszone, przy czym Zamawiający zapłaci za wszystkie spełnione świadczenia i udokumentowane koszty, które Wykonawca poniósł w związku z wynikającymi z umowy planowanymi świadczeniami;
h)przewidzianych postanowieniami § 7 niniejszej umowy;
i)zmian przepisów powodujących konieczność innych rozwiązań niż zakładano w opisie przedmiotu zamówienia.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 90

Nazwa kryterium 2: Przedłużenie okresu gwarancji

Znaczenie kryterium 2: 10

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
w siedzibie Starostwa Powiatowego we Wrocławiu przy ul. Kościuszki 131, 50-440 Wrocław, w pokoju nr 103, I piętro

Data składania wniosków, ofert: 22/06/2016

Godzina składania wniosków, ofert: 11:00

Miejsce składania:
w siedzibie Starostwa Powiatowego we Wrocławiu przy ul. Kościuszki 131, 50-440 Wrocław, w Biurze Obsługi na parterze

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
452331402 (Roboty drogowe)

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Podobne przetargi

228626 / 2014-07-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Wykonanie jednostronnego chodnika wraz z opracowaniem koncepcji kompleksowej przebudowy drogi powiatowej nr 1971D (ul. Tyniecka) w miejscowości Domasław oraz wykonanie dokumentacji projektowej w podziale na 3 zadania

126198 / 2011-05-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Bolków - Bolków (dolnośląskie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Przebudowa infrastruktury drogowej w Bolkowie przy ul. Szpitalnej, ul. Poprzecznej oraz parkingu i drogi wewnętrznej do zamku wraz z budową infrastruktury kanalizacyjnej przy ul. Bolka

228434 / 2014-07-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Ziębice - Ziębice (dolnośląskie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
REMONT ULICY PLAC WOLNOŚCI WRAZ Z CHODNIKIEM PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 W ZIĘBICACH.

130369 / 2015-09-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Kłodzko - Kłodzko (dolnośląskie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Remonty cząstkowe dróg, ciągów pieszych i placów zarządzanych przez Burmistrza Miasta

493930 / 2012-12-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Polepszenie parametrów technicznych drogi powiatowej nr 1938D ul. Główna w Świętej Katarzynie, gmina Siechnice

16172 / 2010-01-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Gaworzyce - Gaworzyce (dolnośląskie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Wykonanie dywanika asfaltowego na drodze dojazdowej dla gruntów rolnych w miejscowości Gaworzyce

31915 / 2011-01-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Polanica-Zdrój - Polanica-Zdrój (dolnośląskie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Wykonanie remontów cząstkowych nawierzchni dróg i chodników z masy bitumicznej na terenie miasta Polanica-Zdrój

193846 / 2014-06-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Przebudowa drogi powiatowej nr 1925D polegająca na budowie chodnika w miejscowości Jeszkowice, gmina Czernica

167742 / 2011-06-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
WYKONANIE LIKWIDACJI SPĘKAŃ W NAWIERZCHNIACH BITUMICZNYCH NA DROGACH MIEJSKICH WE WROCŁAWIU.

164759 / 2015-11-12 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej - Jelenia Góra (dolnośląskie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Przebudowa miejsca przystosowanego do startu i lądowań helikopterów sanitarnych do wymagań przewidzianych dla lądowiska w jednostce WCSKJ w Jeleniej Górze przy ul. Ogińskiego 6 wraz z opracowaniem Planu Ratowniczego Lądowiska przy SOR, Instrukcji Operacyjnej oraz uzyskaniem rejestracji lądowiska w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego.

256766 / 2015-09-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Milicki - Milicz (dolnośląskie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Wykonanie robót uzupełniających w pasie drogi powiatowej nr 1426 D na odcinku od drogi powiatowej nr 1421 D (Zwierzyniec) do drogi powiatowej nr 1427 D (Trzebicko).