Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

229486 / 2008-10-07 - Administracja samorzÄ…dowa / Prezydent Miasta Zawiercie (Zawiercie)

Zimowe utrzymanie dróg gminnych, dróg wewnętrznych Gminy Zawiercie, parkingów oraz alejek w parku Mickiewicza, Kościuszki oraz na terenach zieleni miejskiej.

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zimowe utrzymanie dróg gminnych, dróg wewnętrznych Gminy Zawiercie, parkingów oraz alejek w parku Mickiewicza, Kościuszki oraz na terenach zieleni miejskiej.
Łączna długość dróg o nawierzchni asfaltowej wynosi 96 km.
Powierzchnia alejek na terenach zieleni miejskiej wynosi 600 m2 (skwery przy ul. Sikorskiego, Wyszyńskiego, Powstańców Śląskich, Sikorskiego i Reymonta).
Łączna długość dróg gruntowych wynosi 49 km.
Powierzchnia alejek w parku Mickiewicza i Kościuszki wynosi 10.950 m2.
Powierzchnia parkingów wynosi:
- parking oraz zatoki parkingowe przy ul. Wierzbowej - 2.100 m2
- parking przy ul. Smutnej - 1.200 m2
- parking przy ul. Dąbrowskiego -350 m2
- parking przy ul. Wierzbowej - (D.H. Kmicic) - 3.000 m2
- parking przy ul. Westerplatte - 600 m2
- parking przy ul. Niedziałkowskiego - 300 m2
- parking przy ul. Miodowej - 800 m2,
- parking przy ul. Moniuszki - 500 m2,
- parking przy ul. Batorego - 800 m2,
- parking przy ul. Towarowej - 400 m2
- parking przy ul. Westerplatte (przy Cechu) - 400 m2,
- parking przy ul. Bankowej - 400 m2.
- zatoki parkingowe przy drogach wymienionych w załączniku nr 1 do umowy - 2.000 m2

Wykaz dróg o nawierzchni asfaltowej stanowi załącznik nr 1 do wzoru umowy i SIWZ.
Wykaz dróg gruntowych stanowi załącznik nr 2 do wzoru umowy i SIWZ.
Drogi o nawierzchni gruntowej należy odśnieżać na odcinkach, przy których znajdują się zabudowania oraz na odcinkach pomiędzy zabudowaniami a drogami o nawierzchni asfaltowej.
Standard zimowego utrzymania dróg:
1. Jezdnia odśnieżona na całej szerokości i długości.
2. Jezdnia posypana na: skrzyżowaniach z drogami, skrzyżowaniach z koleją, odcinkach o pochyleniu powyżej 4%, przystankach autobusowych, innych miejscach ustalonych przez zarząd drogi.
3. Dopuszczalny czas zalegania i występowania:
- luźny śnieg: 3 godz.
- śnieg zajeżdżany: występuje
- zaspy, języki śniegowe: 3 godz.
- szron: 3 godz.
- lodowica: 6 godz.
Za jakość stosowanych materiałów, wykonanych robót oraz utrzymanie standardu zimowego utrzymania dróg odpowiedzialny jest Wykonawca.
Każdy pojazd wymieniony w wykazie sprzętu w ofercie zostanie wyposażony w system GPS (w ciągu 31 dni od podpisania umowy), umożliwiający bieżący podgląd jego pracy oraz jego lokalizację. Jednocześnie Wykonawca w ramach oferowanej kwoty zapewni Zamawiającemu w jego siedzibie podgląd na jednym stanowisku komputerowym celem monitorowania pracy pojazdów. System obsługujący monitoring pojazdów powinien umożliwić Zamawiającemu: sprawdzenie czasu pracy pojazdów z podaniem czasu rozpoczęcia i zakończenia pracy, ilości przejechanych kilometrów, ilości przejechanych kilometrów i czasu pracy pojazdu z opuszczonym lemieszem (dla pojazdów wyposażonych w pługi), ilości przejechanych kilometrów i czasu pracy pojazdu z włączonym urządzeniem do posypywania (dla piaskarek). System powinien również archiwizować zebrane dane z możliwością ich podglądu i odtworzenia do 60 dni wstecz.
Stosowane w czasie pracy znaki, sygnały oraz urządzenia zabezpieczające powinny być dobrze widoczne w dzień jak i w nocy. Za bezpieczeństwo ruchu w obrębie odcinków dróg, na których jest prowadzone zimowe utrzymanie odpowiada Wykonawca.
Podczas realizacji robót Wykonawca będzie przestrzegać przepisów dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy. W szczególności Wykonawca ma obowiązek zadbać, aby personel nie wykonywał pracy w warunkach niebezpiecznych, szkodliwych dla zdrowia oraz nie spełniających odpowiednich warunków sanitarnych.
Wykonawca zapewni i będzie utrzymywał wszelkie urządzenia zabezpieczające, socjalne oraz sprzęt i odpowiednią odzież dla ochrony życia i zdrowia osób zatrudnionych przy zimowym utrzymaniu dróg dla zapewnienia bezpieczeństwa publicznego.
Uznaje się, że wszelkie koszty związane z wypełnieniem wymagań określonych wyżej nie podlegają odrębnej zapłacie i są uwzględnione w cenie.
Sprzęt winien być przygotowany w takim stopniu, aby mógł być gotowy do użycia w ciągu 40 minut od chwili powzięcia decyzji o konieczności podjęcia akcji na drodze.
Nośniki pługów odśnieżnych powinny mieć zamontowane płyty czołowe. Pojazdy samochodowe używane do wykonania prac przy odśnieżaniu dróg i zwalczania śliskości zimowej powinny być wyposażone w ostrzegawczy sygnał świetlny błyskowy barwy żółtej lub pomarańczowej.
Lemiesze powinny mieć oznaczone skrajnie, wystające poza obrys pojazdu, części w skrajne pasy pod kątem 450 barwy na przemian białej i czerwonej.
Po przygotowaniu sprzętu i nośników należy dokonać próbnego montażu, podczas którego należy sprawdzić:
- dopasowanie elementów łączących pług z płytą czołową,
- działanie mechanizmu podnoszenia,
- możliwość swobodnego układania się odkładnicy nawierzchni i przylegania lemiesza,
- działanie oświetlenia sygnalizacyjnego,
- działanie układu napędowego,
- działanie mechanizmów napędów jazdy i zespołów roboczych oraz mechanizmu podnoszenia,
- dopasowanie rozsypywarki do nośnika (w przypadku rozsypywarek nakładowych),
- działanie układu napędowego oraz układu dozującego i rozsypującego,
- działanie urządzeń regulujących.
Wykonawca powinien dysponować bazą sprzętu na terenie miasta Zawiercie (lub uruchomić ją w terminie nie dłuższym niż 3 tygodnie od dnia podpisania umowy), wraz z zapleczem socjalnym dla zatrudnionych operatorów sprzętu zimowego, kierowców i innych pracowników zatrudnionych przy zimowym utrzymaniu dróg umożliwiającym:
- przebranie się pracowników w ubiory robocze,
- umycie po zakończeniu pracy.
Pomieszczenia socjalne powinny być ogrzewane, oświetlone w porze wieczorowo - nocnej oraz utrzymane w czystości i porządku.
Wykonawca powinien dysponować punktem dyspozytorskim z całodobową obsługą.
Wykonawca zobowiązany jest do utrzymania sprzętu w pełnej gotowości i sprawności technicznej przez cały okres trwania akcji zimowej.
Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia materiałów do zwalczania śliskości zimowej tj. piasek, sól, żużel.
Nośniki pod pługi lemieszowe powinny być wyposażone we wzmocnioną ramę, która umożliwi zamocowanie do niej płyty czołowej. Układ napędowy nośnika powinien zapewnić długotrwałą pracę na niskich przełożeniach skrzyni biegów przy pełnym obciążeniu silnika. Nośniki winny być wyposażone w telefony komórkowe w zestawie głośnomówiącym i sygnał świetlny błyskowy barwy żółtej lub pomarańczowej.
Ponadto reflektory samochodu oraz kierunkowskazy muszą być umieszczone na wspornikach. Podnoszenie i opuszczanie pługa musi odbywać się z kabiny kierowcy.
W zależności od pracy, jaką mają wykonywać lemiesze powinny być wykonane ze stali, gumy lub tworzywa sztucznego z hydraulicznym dociskiem.
Operatorem sprzętu może być kierowca samochodu posiadający odpowiednie uprawnienia, tj. wymaganą kategorię prawa jazdy, znajomość obsługiwanego sprzętu i przeszkolenie do prac przy zimowym utrzymaniu dróg.
Przed rozpoczęciem pracy operator powinien dokonać oględzin sprzętu oraz sprawdzić prawidłowość działania:
- układu hydraulicznego,
- zaczepu nośnika,
- stanu technicznego nośnika.
Nie należy rozpoczynać pracy do chwili gdy zauważone usterki nie zostaną usunięte. Należy wykonać również niezbędne czynności konserwacyjne.
W czasie pracy operator powinien:
- wykonywać wyłącznie czynności związane z obsługą sprzętu i prowadzeniem nośnika,
- w sposób ciągły obserwować sprzęt roboczy i zwracać baczną uwagę na bezpieczeństwo osób i pojazdów znajdujących się w pobliżu,
- przestrzegać obowiązujących zasad Kodeksu drogowego.
Po zakończeniu pracy, pług należy pozostawić opuszczony, aby obciążyć zawieszenie, następnie sprzęt oczyścić i dokonać przeglądu. Wszelkie uszkodzenia sprzętu zagrażające bezpieczeństwu obsługi sprzętu jak i użytkownikom dróg należy niezwłocznie usunąć.
Odśnieżanie ma na celu usunięcie śniegu z jezdni i poboczy dróg oraz obiektów towarzyszących, jakimi są zatoki autobusowe, parkingi itp. Do odśnieżania dróg używa się opłużonych pojazdów samochodowych oraz innych maszyn i nośników przystosowanych do w/w prac.
W przypadku skrajnie niekorzystnych i nieustabilizowanych warunków atmosferycznych
i pogodowych (zawieje i zamiecie śnieżne, długotrwałe burze śnieżne, niweczące efekty odśnieżania dróg) osiągnięcie i utrzymanie na drogach standardu docelowego może być niemożliwe. Organizację pracy należy wtedy dostosować do aktualnych, zmieniających się warunków na drogach i przyjmować niekonwencjonalne rozwiązania, np. odśnieżanie tylko jednego pasa ruchu.
W ramach umowy Wykonawca zobowiązany jest do wywozu nadmiaru śniegu na pisemne polecenie Zamawiającego z ul. Marszałkowskiej (dwukrotnie). Zamiennie Zamawiający może wskazać inne ulice, z których należy usunąć nadmiar śniegu. Śnieg należy wywozić na składowisko odpadów.
Szerokość rozsypywania środków do zwalczania śliskości zimowej (soli) oraz materiałów powinna pokrywać 0,8 szerokości jezdni.
Wykonawca zobowiązany jest do zebrania pozostawionego na jezdni po sezonie zimowym żużla oraz do oczyszczania zatkanych kratek ściekowych.
W przypadku braku występowania warunków zimowych (śnieg, gołoledź) Wykonawca zobowiązany jest do zbierania (oczyszczania) z odpadów parków Mickiewicza i Kościuszki, innych terenów zieleni miejskiej wskazanych przez Zamawiającego oraz mechanicznego zamiatania jezdni dróg asfaltowych wg załącznika nr 1 do umowy i alejek w parkach.
Odbiór odbywa się w ostatnim roboczym dniu miesiąca. Po odbiorze spisywany jest protokół podpisany przez obie strony. Protokół jest podstawą do sporządzenia faktury i wystąpienia do Zleceniodawcy o uregulowanie należności w terminie 21 dni od daty doręczenia faktury
z protokołem odbioru.
Pierwsza faktura za miesiące od października do grudnia zostanie wystawiona przez Wykonawcę w miesiącu styczniu 2009 r.
Wykonawca zobowiązany jest do codziennego informowania Zleceniodawcy (telefon lub faks) o planowanym harmonogramie pracy sprzętu w danym dniu.
Przed upływem każdego miesiąca Wykonawca przedstawia wykaz pracy sprzętu w danym miesiącu (ilość przepracowanych motogodzin, ilość przejechanych kilometrów), wykaz ilości zużytych środków do zwalczania śliskości oraz wykaz ilości materiałów uszorstniających.
Zleceniodawca przeprowadza wyrywkową kontrolę ilości rozsypanych środków, szerokości i długości sypania. Odbiór wyrywkowy, częściowy odbywa się po wykonaniu pracy, jeżeli warunki pogodowe nie niweczą pracy.
Nieobecność powiadomionego przedstawiciela Wykonawcy (telefon, faks) w trakcie kontroli, nie stanowi podstawy do nie uznania żądań Zamawiającego.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 229486

Data publikacji: 2008-10-07

Nazwa: Prezydent Miasta Zawiercie

Ulica: ul. Leśna 2

Numer domu: 2

Miejscowość: Zawiercie

Kod pocztowy: 42-400

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: 032 6722684

Numer faxu: 032 6721513

Adres strony internetowej: www.zawiercie.eu

Regon: 00051596800000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Adres internetowy dynamicznego systemu zakupów: nie dotyczy

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zimowe utrzymanie dróg gminnych, dróg wewnętrznych Gminy Zawiercie, parkingów oraz alejek w parku Mickiewicza, Kościuszki oraz na terenach zieleni miejskiej.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest zimowe utrzymanie dróg gminnych, dróg wewnętrznych Gminy Zawiercie, parkingów oraz alejek w parku Mickiewicza, Kościuszki oraz na terenach zieleni miejskiej.
Łączna długość dróg o nawierzchni asfaltowej wynosi 96 km.
Powierzchnia alejek na terenach zieleni miejskiej wynosi 600 m2 (skwery przy ul. Sikorskiego, Wyszyńskiego, Powstańców Śląskich, Sikorskiego i Reymonta).
Łączna długość dróg gruntowych wynosi 49 km.
Powierzchnia alejek w parku Mickiewicza i Kościuszki wynosi 10.950 m2.
Powierzchnia parkingów wynosi:
- parking oraz zatoki parkingowe przy ul. Wierzbowej - 2.100 m2
- parking przy ul. Smutnej - 1.200 m2
- parking przy ul. Dąbrowskiego -350 m2
- parking przy ul. Wierzbowej - (D.H. Kmicic) - 3.000 m2
- parking przy ul. Westerplatte - 600 m2
- parking przy ul. Niedziałkowskiego - 300 m2
- parking przy ul. Miodowej - 800 m2,
- parking przy ul. Moniuszki - 500 m2,
- parking przy ul. Batorego - 800 m2,
- parking przy ul. Towarowej - 400 m2
- parking przy ul. Westerplatte (przy Cechu) - 400 m2,
- parking przy ul. Bankowej - 400 m2.
- zatoki parkingowe przy drogach wymienionych w załączniku nr 1 do umowy - 2.000 m2

Wykaz dróg o nawierzchni asfaltowej stanowi załącznik nr 1 do wzoru umowy i SIWZ.
Wykaz dróg gruntowych stanowi załącznik nr 2 do wzoru umowy i SIWZ.
Drogi o nawierzchni gruntowej należy odśnieżać na odcinkach, przy których znajdują się zabudowania oraz na odcinkach pomiędzy zabudowaniami a drogami o nawierzchni asfaltowej.
Standard zimowego utrzymania dróg:
1. Jezdnia odśnieżona na całej szerokości i długości.
2. Jezdnia posypana na: skrzyżowaniach z drogami, skrzyżowaniach z koleją, odcinkach o pochyleniu powyżej 4%, przystankach autobusowych, innych miejscach ustalonych przez zarząd drogi.
3. Dopuszczalny czas zalegania i występowania:
- luźny śnieg: 3 godz.
- śnieg zajeżdżany: występuje
- zaspy, języki śniegowe: 3 godz.
- szron: 3 godz.
- lodowica: 6 godz.
Za jakość stosowanych materiałów, wykonanych robót oraz utrzymanie standardu zimowego utrzymania dróg odpowiedzialny jest Wykonawca.
Każdy pojazd wymieniony w wykazie sprzętu w ofercie zostanie wyposażony w system GPS (w ciągu 31 dni od podpisania umowy), umożliwiający bieżący podgląd jego pracy oraz jego lokalizację. Jednocześnie Wykonawca w ramach oferowanej kwoty zapewni Zamawiającemu w jego siedzibie podgląd na jednym stanowisku komputerowym celem monitorowania pracy pojazdów. System obsługujący monitoring pojazdów powinien umożliwić Zamawiającemu: sprawdzenie czasu pracy pojazdów z podaniem czasu rozpoczęcia i zakończenia pracy, ilości przejechanych kilometrów, ilości przejechanych kilometrów i czasu pracy pojazdu z opuszczonym lemieszem (dla pojazdów wyposażonych w pługi), ilości przejechanych kilometrów i czasu pracy pojazdu z włączonym urządzeniem do posypywania (dla piaskarek). System powinien również archiwizować zebrane dane z możliwością ich podglądu i odtworzenia do 60 dni wstecz.
Stosowane w czasie pracy znaki, sygnały oraz urządzenia zabezpieczające powinny być dobrze widoczne w dzień jak i w nocy. Za bezpieczeństwo ruchu w obrębie odcinków dróg, na których jest prowadzone zimowe utrzymanie odpowiada Wykonawca.
Podczas realizacji robót Wykonawca będzie przestrzegać przepisów dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy. W szczególności Wykonawca ma obowiązek zadbać, aby personel nie wykonywał pracy w warunkach niebezpiecznych, szkodliwych dla zdrowia oraz nie spełniających odpowiednich warunków sanitarnych.
Wykonawca zapewni i będzie utrzymywał wszelkie urządzenia zabezpieczające, socjalne oraz sprzęt i odpowiednią odzież dla ochrony życia i zdrowia osób zatrudnionych przy zimowym utrzymaniu dróg dla zapewnienia bezpieczeństwa publicznego.
Uznaje się, że wszelkie koszty związane z wypełnieniem wymagań określonych wyżej nie podlegają odrębnej zapłacie i są uwzględnione w cenie.
Sprzęt winien być przygotowany w takim stopniu, aby mógł być gotowy do użycia w ciągu 40 minut od chwili powzięcia decyzji o konieczności podjęcia akcji na drodze.
Nośniki pługów odśnieżnych powinny mieć zamontowane płyty czołowe. Pojazdy samochodowe używane do wykonania prac przy odśnieżaniu dróg i zwalczania śliskości zimowej powinny być wyposażone w ostrzegawczy sygnał świetlny błyskowy barwy żółtej lub pomarańczowej.
Lemiesze powinny mieć oznaczone skrajnie, wystające poza obrys pojazdu, części w skrajne pasy pod kątem 450 barwy na przemian białej i czerwonej.
Po przygotowaniu sprzętu i nośników należy dokonać próbnego montażu, podczas którego należy sprawdzić:
- dopasowanie elementów łączących pług z płytą czołową,
- działanie mechanizmu podnoszenia,
- możliwość swobodnego układania się odkładnicy nawierzchni i przylegania lemiesza,
- działanie oświetlenia sygnalizacyjnego,
- działanie układu napędowego,
- działanie mechanizmów napędów jazdy i zespołów roboczych oraz mechanizmu podnoszenia,
- dopasowanie rozsypywarki do nośnika (w przypadku rozsypywarek nakładowych),
- działanie układu napędowego oraz układu dozującego i rozsypującego,
- działanie urządzeń regulujących.
Wykonawca powinien dysponować bazą sprzętu na terenie miasta Zawiercie (lub uruchomić ją w terminie nie dłuższym niż 3 tygodnie od dnia podpisania umowy), wraz z zapleczem socjalnym dla zatrudnionych operatorów sprzętu zimowego, kierowców i innych pracowników zatrudnionych przy zimowym utrzymaniu dróg umożliwiającym:
- przebranie się pracowników w ubiory robocze,
- umycie po zakończeniu pracy.
Pomieszczenia socjalne powinny być ogrzewane, oświetlone w porze wieczorowo - nocnej oraz utrzymane w czystości i porządku.
Wykonawca powinien dysponować punktem dyspozytorskim z całodobową obsługą.
Wykonawca zobowiązany jest do utrzymania sprzętu w pełnej gotowości i sprawności technicznej przez cały okres trwania akcji zimowej.
Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia materiałów do zwalczania śliskości zimowej tj. piasek, sól, żużel.
Nośniki pod pługi lemieszowe powinny być wyposażone we wzmocnioną ramę, która umożliwi zamocowanie do niej płyty czołowej. Układ napędowy nośnika powinien zapewnić długotrwałą pracę na niskich przełożeniach skrzyni biegów przy pełnym obciążeniu silnika. Nośniki winny być wyposażone w telefony komórkowe w zestawie głośnomówiącym i sygnał świetlny błyskowy barwy żółtej lub pomarańczowej.
Ponadto reflektory samochodu oraz kierunkowskazy muszą być umieszczone na wspornikach. Podnoszenie i opuszczanie pługa musi odbywać się z kabiny kierowcy.
W zależności od pracy, jaką mają wykonywać lemiesze powinny być wykonane ze stali, gumy lub tworzywa sztucznego z hydraulicznym dociskiem.
Operatorem sprzętu może być kierowca samochodu posiadający odpowiednie uprawnienia, tj. wymaganą kategorię prawa jazdy, znajomość obsługiwanego sprzętu i przeszkolenie do prac przy zimowym utrzymaniu dróg.
Przed rozpoczęciem pracy operator powinien dokonać oględzin sprzętu oraz sprawdzić prawidłowość działania:
- układu hydraulicznego,
- zaczepu nośnika,
- stanu technicznego nośnika.
Nie należy rozpoczynać pracy do chwili gdy zauważone usterki nie zostaną usunięte. Należy wykonać również niezbędne czynności konserwacyjne.
W czasie pracy operator powinien:
- wykonywać wyłącznie czynności związane z obsługą sprzętu i prowadzeniem nośnika,
- w sposób ciągły obserwować sprzęt roboczy i zwracać baczną uwagę na bezpieczeństwo osób i pojazdów znajdujących się w pobliżu,
- przestrzegać obowiązujących zasad Kodeksu drogowego.
Po zakończeniu pracy, pług należy pozostawić opuszczony, aby obciążyć zawieszenie, następnie sprzęt oczyścić i dokonać przeglądu. Wszelkie uszkodzenia sprzętu zagrażające bezpieczeństwu obsługi sprzętu jak i użytkownikom dróg należy niezwłocznie usunąć.
Odśnieżanie ma na celu usunięcie śniegu z jezdni i poboczy dróg oraz obiektów towarzyszących, jakimi są zatoki autobusowe, parkingi itp. Do odśnieżania dróg używa się opłużonych pojazdów samochodowych oraz innych maszyn i nośników przystosowanych do w/w prac.
W przypadku skrajnie niekorzystnych i nieustabilizowanych warunków atmosferycznych
i pogodowych (zawieje i zamiecie śnieżne, długotrwałe burze śnieżne, niweczące efekty odśnieżania dróg) osiągnięcie i utrzymanie na drogach standardu docelowego może być niemożliwe. Organizację pracy należy wtedy dostosować do aktualnych, zmieniających się warunków na drogach i przyjmować niekonwencjonalne rozwiązania, np. odśnieżanie tylko jednego pasa ruchu.
W ramach umowy Wykonawca zobowiązany jest do wywozu nadmiaru śniegu na pisemne polecenie Zamawiającego z ul. Marszałkowskiej (dwukrotnie). Zamiennie Zamawiający może wskazać inne ulice, z których należy usunąć nadmiar śniegu. Śnieg należy wywozić na składowisko odpadów.
Szerokość rozsypywania środków do zwalczania śliskości zimowej (soli) oraz materiałów powinna pokrywać 0,8 szerokości jezdni.
Wykonawca zobowiązany jest do zebrania pozostawionego na jezdni po sezonie zimowym żużla oraz do oczyszczania zatkanych kratek ściekowych.
W przypadku braku występowania warunków zimowych (śnieg, gołoledź) Wykonawca zobowiązany jest do zbierania (oczyszczania) z odpadów parków Mickiewicza i Kościuszki, innych terenów zieleni miejskiej wskazanych przez Zamawiającego oraz mechanicznego zamiatania jezdni dróg asfaltowych wg załącznika nr 1 do umowy i alejek w parkach.
Odbiór odbywa się w ostatnim roboczym dniu miesiąca. Po odbiorze spisywany jest protokół podpisany przez obie strony. Protokół jest podstawą do sporządzenia faktury i wystąpienia do Zleceniodawcy o uregulowanie należności w terminie 21 dni od daty doręczenia faktury
z protokołem odbioru.
Pierwsza faktura za miesiące od października do grudnia zostanie wystawiona przez Wykonawcę w miesiącu styczniu 2009 r.
Wykonawca zobowiązany jest do codziennego informowania Zleceniodawcy (telefon lub faks) o planowanym harmonogramie pracy sprzętu w danym dniu.
Przed upływem każdego miesiąca Wykonawca przedstawia wykaz pracy sprzętu w danym miesiącu (ilość przepracowanych motogodzin, ilość przejechanych kilometrów), wykaz ilości zużytych środków do zwalczania śliskości oraz wykaz ilości materiałów uszorstniających.
Zleceniodawca przeprowadza wyrywkową kontrolę ilości rozsypanych środków, szerokości i długości sypania. Odbiór wyrywkowy, częściowy odbywa się po wykonaniu pracy, jeżeli warunki pogodowe nie niweczą pracy.
Nieobecność powiadomionego przedstawiciela Wykonawcy (telefon, faks) w trakcie kontroli, nie stanowi podstawy do nie uznania żądań Zamawiającego.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/04/2009

Informacja na temat wadium:
1. Wykonawca przystępujący do przetargu jest obowiązany wnieść wadium w wysokości: 10.000,00 zł.
2. Wadium musi obejmować cały okres związania ofertą, zgodnie z postanowieniami punktu IX SIWZ i może być wnoszone w jednej lub kilku z następujących form:
1) pieniądzu;
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym;
3) gwarancjach bankowych;
4) gwarancjach ubezpieczeniowych;
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
3. Wadium wnoszone w formie pieniężnej należy wpłacić przelewem na konto:

URZĄD MIEJSKI w ZAWIERCIU
ING BANK ŚLĄSKI CBK/CZĘSTOCHOWA
NR KONTA: 80 1050 1142 1000 0008 0065 3354
z dopiskiem: Wadium w przetargu nieograniczonym na zimowe utrzymanie dróg gminnych, dróg wewnętrznych Gminy Zawiercie, parkingów oraz alejek w parku Mickiewicza, Kościuszki oraz na terenach zieleni miejskiej.
Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej zostanie przyjęty termin uznania rachunku zamawiającego.
4. Jeżeli wykonawca wnosi wadium w:
1) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym;
2) gwarancjach bankowych,
3) gwarancjach ubezpieczeniowych,
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. Nr 109, poz. 1158, z późniejszymi zmianami).
W/w formy wadium muszą się znaleźć w kasie zamawiającego w terminie wyznaczonym
do składania ofert.
Oryginały dokumentów należy zdeponować w kasie Urzędu Miejskiego, a do oferty należy dołączyć poświadczoną za zgodność kserokopię.
5. Wadium wniesione w formach, o których mowa w pkt. VIII ust. 4 SIWZ musi obejmować odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez wykonawcę określone w art. 46 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych.

opis_war:
W postępowaniu mogą wziąć udział wykonawcy nie podlegający wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych oraz spełniający wymogi art. 22 ust. 1 Pzp oraz spełniają warunki szczegółowe:
a) posiadają doświadczenie wyrażające się zrealizowaniem lub aktualną realizacją z należytą starannością, w okresie ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej dwóch usług (wykonanych lub wykonywanych) polegających na zimowym utrzymaniu dróg publicznych, których wartość wynosi minimum 300.000,00 PLN brutto każda;
b) dysponują sprzętem niezbędnym do realizacji zamówienia, tj.:
- ciągnikiem z pługiem lemieszowym i rozrzutnikiem - minimum 2 szt.,
- koparko - ładowarką - min. 1 szt.,
- koparko - spycharką - min. 1 szt.,
- samochodem z pługiem wirnikowym - min. 1 szt.,
- samochodem ciężarowym z pługiem klinowym - min. 1 szt.,
- samochodami ciężarowym z pługiem lemieszowym - min. 2 szt.,
- pługo - piaskarką - min. 1 szt.,
- samochodem patrolowym - min. 1 szt.;
c) posiadają polisę lub inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie objętym przedmiotem zamówienia, na kwotę minimum 200.000,00 zł.

Ocena spełniania przedstawionych powyżej warunków zostanie dokonana wg formuły: spełnia - nie spełnia.
W/w zostaną uznane za spełnione, jeżeli wykonawca złoży dokumenty, o których mowa w pkt. VI specyfikacji istotnych warunków zamówienia (SIWZ).

inf_osw:
1. W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu wykonawca musi załączyć do oferty następujące dokumenty:
1) Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, sporządzone według wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do SIWZ.
2) Aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
3) Aktualne zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego oraz właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające odpowiednio, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne lub społeczne, lub zaświadczeń, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
4) Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego albo równorzędne zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego kraju pochodzenia osoby w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4 - 8 ustawy Prawo zamówień publicznych, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
5) Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy Prawo zamówień publicznych, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
6) Wykaz (sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do SIWZ) wykonanych lub wykonywanych usług (co najmniej 2) w okresie ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, polegających na zimowym utrzymaniu dróg publicznych, o wartości co najmniej 300.000,00 zł (brutto) każda
wraz z załączeniem dokumentów potwierdzających, że wykazane usługi zostały wykonane należycie.
7) Wykaz niezbędnych do wykonania zamówienia narzędzi i urządzeń, złożony na druku stanowiącym załącznik nr 5 do SIWZ.
8) Polisa lub inny dokument ubezpieczenia potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie objętym przedmiotem zamówienia (na kwotę minimum 200.000,00 zł).

Ponadto Wykonawca złoży wraz z ofertą:
9) Druk Formularz oferty, sporządzony wg wzoru stanowiącego załącznik nr 6 do SIWZ.
10) Dowód wniesienia wadium.
11) Wykaz części zamówienia, które wykonawca zamierza powierzyć podwykonawcom, złożony wg wzoru stanowiącego załącznik nr 7 do SIWZ (Wykonawca, który nie przewiduje udziału podwykonawców w realizacji zamówienia - nie składa tego dokumentu).

W/w dokumenty winny być przedstawione w formie oryginału lub kserokopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez wykonawcę z umieszczoną klauzulą za zgodność z oryginałem.

Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielnie niniejszego zamówienia, a wszystkie warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w pkt. V SIWZ muszą spełniać oni łącznie. Nie spełnienie powyższych wymagań spowoduje wykluczenie wykonawcy.
Oferty przedstawione przez dwa lub więcej podmiotów występujących wspólnie, będą musiały spełniać następujące wymagania:
a) oferta będzie zawierać informacje i dokumenty wymienione w punkcie VI ppkt 2-5 SIWZ, dotyczące każdego partnera konsorcjum. Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w ppkt 1 wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie złożą oddzielne lub wspólne;
b) oferta będzie podpisana w taki sposób, by wiązała prawnie wszystkich partnerów;
c) wszyscy partnerzy będą ponosić odpowiedzialność solidarną za wykonanie umowy zgodnie z jej postanowieniami;
d) wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie ustanawiają Pełnomocnika do reprezentowania ich w niniejszym postępowaniu albo reprezentowania ich w postępowaniu i zawarciu umowy. Zaleca się, aby Pełnomocnikiem był jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
e) zamawiający może w ramach odpowiedzialności solidarnej żądać wykonania umowy w całości przez partnera kierującego lub od wszystkich partnerów łącznie lub od każdego z osobna, albo też w inny sposób ustalony w umowie konsorcjum.

2. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej stosuje się § 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 maja 2006 r.(Dz.U. Nr 87, poz. 605) w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane.

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.zawiercie.eu

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miejski w Zawierciu, ul. Leśna 2, pokój nr 202, Wydział Zamówień Publicznych.

Opis potrzeb dla DK: nie dotyczy

Informacja o wysokości nagród dla DK: nie dotyczy

Data składania wniosków, ofert: 15/10/2008

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Punkt Informacyjny Urzędu Miejskiego w Zawierciu, ul. Leśna 2.

On: on

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Ogłoszenie o zamówieniu zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 7 października 2008 r. Cena za specyfikację wynosi 12,20 zł (w tym 22% VAT).

Kody CPV:
906200009 (Usługi odśnieżania)

Podobne przetargi

301808 / 2015-11-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Węgierska Górka - Węgierska Górka (śląskie)
CPV: 906200009 (Usługi odśnieżania)
Zimowe utrzymanie dróg gminnych i chodników na terenie gminy Węgierska Górka sezon 2015/2016

100181 / 2010-04-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski w Radzionkowie - Radzionków (śląskie)
CPV: 906200009 (Usługi odśnieżania)
Zamówienia uzupełniające do zamówienia podstawowego na ZIMOWE UTRZYMANIE JEZDNI I CHODNIKÓW DRÓG GMINNYCH W RADZIONKOWIE

364618 / 2010-11-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Toszka - Toszek (śląskie)
CPV: 906200009 (Usługi odśnieżania)
zimowe utrzymanie dróg powiatowych i gminnych w sezonie zimowym 2010/2011

325658 / 2015-12-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Jaworznie - Jaworzno (śląskie)
CPV: 906200009 (Usługi odśnieżania)
Zimowe oczyszczanie i utrzymanie czystości na terenie miasta Jaworzna z podziałem na dwa rejony - Rejon nr 1 - Geosfera kładka - zamówienie uzupełniające

221950 / 2008-09-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Orzesze - Orzesze (śląskie)
CPV: 906200009 (Usługi odśnieżania)
ZIMOWE UTRZYMANIE DRÓG GMINNYCH NA TERENIE MIASTA ORZESZE O ŁĄCZNEJ DŁUGOŚCI 108 KM

442404 / 2011-12-29 - Uczelnia publiczna

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 906200009 (Usługi odśnieżania)
Usługa polegająca na odśnieżaniu, posypywaniu oraz utrzymywaniu stałej przejezdności dróg, zatok parkingowych i chodników w warunkach zimowych na terenach administrowanych przez Uczelnię w Katowicach i Sosnowcu

312332 / 2015-11-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Milówka - Milówka (śląskie)
CPV: 906200009 (Usługi odśnieżania)
Zimowe utrzymanie dróg gminnych na terenie Gminy Milówka, w sołectwach :Nieledwia i Szare w sezonie zimowym 2015/2016

198551 / 2014-09-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Kłobucki - Kłobuck (śląskie)
CPV: 906200009 (Usługi odśnieżania)
Usługi sprzętowe dla potrzeb zimowego utrzymania dróg wojewódzkich i powiatowych w sezonie 2014/2015 na terenie powiatu kłobuckiego - Obwód Drogowy Nr 1 w Kłobucku

431048 / 2009-12-16 - Uczelnia publiczna

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 906200009 (Usługi odśnieżania)
Usługa polegająca na wykonaniu kompleksowej usługi odśnieżania, posypywania oraz utrzymywania stałej przejezdności dróg, zatok parkingowych i chodników na wyznaczonych terenach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

305340 / 2010-09-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Goleszów - Goleszów (śląskie)
CPV: 906200009 (Usługi odśnieżania)
Zimowe utrzymanie dróg gminnych na terenie Gminy Goleszów w sezonie 2010-2011

437982 / 2012-11-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy w Świnnej - Świnna (śląskie)
CPV: 906200009 (Usługi odśnieżania)
Zimowe utrzymanie dróg gminnych na terenie Gminy Świnna w sezonie 2012/2013 - REJON I - SOŁECTWO ŚWINNA.

130028 / 2013-04-03 - Inny: powiatowa samorzÄ…dowa jednostka organizacyjna

Powiatowy Zarząd Dróg w Bieruniu - Bieruń (śląskie)
CPV: 906200009 (Usługi odśnieżania)
Zimowe utrzymanie dróg powiatowych w miejscowości Bieruń o długości 20,936 km w sezonie 2012/2013 utrzymywanych przez Powiatowy Zarząd Dróg w Bieruniu - zamówienie uzupełniające

338580 / 2012-09-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta Imielin - Imielin (śląskie)
CPV: 906200009 (Usługi odśnieżania)
Zimowe utrzymanie dróg i chodników na terenie Miasta Imielin w sezonie 2012/2013

203571 / 2009-11-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy w Lipowej - Lipowa (śląskie)
CPV: 906200009 (Usługi odśnieżania)
Zimowe utrzymanie dróg gminnych i placów w sezonie 2009/2010 Rejon V