Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

255169 / 2008-10-08 - Administracja samorzÄ…dowa / Prezydent Miasta Siedlce (Siedlce)

Wykonanie inwentaryzacji i opracowanie projektu poziomej osnowy pomiarowej miasta Siedlce

Opis zamówienia

Zakres prac obejmuje:
SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie inwentaryzacji 800 punktów i opracowanie projektu poziomej osnowy pomiarowej miasta Siedlce.

Prace podzielone są na dwa etapy:
W etapie I - w terminie do 15 grudnia 2008 r. należy wykonać inwentaryzację dla 400 punktów osnowy pomiarowej.
W etapie II - w terminie do 30 kwietnia należy wykonać inwentaryzację pozostałych
punktów i opracować projekt osnowy pomiarowej, wykorzystując wyniki
inwentaryzacji.
Wykonanie prac będzie nadzorowane przez inspektora nadzoru wskazanego przez zamawiającego.

I. Inwentaryzację punktów należy wykonać zachowując następujące warunki:

Inwentaryzacji będzie podlegać 800 punktów osnowy pomiarowej.
Za punkty nienaruszone należy uznawać punkty, których położenie, z dużym prawdopodobieństwem, nie uległo zmianie od momentu stabilizacji.
Nie należy sprawdzać pod centrów na punktach uznanych za nienaruszone.
Nie obowiązuje także odszukiwanie pod centrów pod urządzonymi chodnikami i jezdniami. Zachowaniu podlega nienaruszona i trwała stabilizacja punktów (znaki kamienne, granitowe i betonowe).
Obowiązuje sprawdzenie pod centrów na punktach zniszczonych, pochylonych, uszkodzonych itp. oraz ich wymiana zgodnie z Wytycznymi Technicznymi G-1.9 (typ 42).
W przypadku braku znaku ziemnego na terenach niezurbanizowanych, należy za stabilizować nowy znak ziemny zgodnie z Wytycznymi Technicznymi G-1.9 (typ 42).
Odszukiwanie znaków należy wykonać na podstawie opisów topograficznych lub metodą poligonową. Nieaktualne opisy topograficzne podlegają uzupełnieniu. Treść i formę uzupełniania opisów topograficznych należy uzgodnić z MODGiK w Siedlcach.
Obowiązuje sprawdzenie wizur między punktami odnalezionymi oraz ustalenie wizur z punktów odnalezionych na punkty położone na budowlach wysmukłych. Obowiązuje ustalenie przydatności zinwentaryzowanych punktów jako stanowisk do pomiaru GPS (warunek horyzontu).
Wyniki inwentaryzacji należy przedstawić w postaci opisowej (arkusz inwentaryzacyjny)
i graficznej w skali 1: 10000. Treść arkusza inwentaryzacyjnego winna zawierać następujące informacje: numer (numery) punktu, rok stabilizacji, rodzaj stabilizacji, punkty nienaruszone, naruszone, uszkodzone, punkty nieodnalezione, punkty nieprzydatne, punkty przydatne do pomiaru GPS, wizury na sąsiednie punkty, wizury na budowle wysmukłe (kościoły, wieże ciśnień, maszty itp. budowle mogące w przyszłości spełniać funkcje punktu kierunkowego), pozostałe informacje jednoznacznie określające stan zinwentaryzowanego punktu i uwagi. Treść i forma postaci cyfrowej i graficznej wyników inwentaryzacji podlega zatwierdzeniu przez MODGiK w Siedlcach.

Projekt osnowy pomiarowej należy wykonać w sposób następujący:

Obowiązuje zasada włączenia wszystkich punktów odnalezionych do projektowanej osnowy pomiarowej. Każde odstępstwo od tej zasady wymaga uzasadnienia w sprawozdaniu technicznym.
Przy projektowaniu osnowy pomiarowej można wykorzystać do pomiaru rejestrujący tachimetr elektroniczny, technikę GPS lub połączenie obu tych technik. W przypadku wykorzystania do pomiaru tachimetru elektronicznego nowe punkty należy wyznaczyć przy pomocy ciągów poligonowych dowiązanych do punktów osnowy szczegółowej III kl., za pośrednictwem konstrukcji kątowo-liniowej o co najmniej 2-ch obserwacjach nadliczbowych (możliwość wyrównania) nawiązanej do punktów III kl. lub poprzez wyznaczenie każdego nowego punktu osnowy pomiarowej dwoma niezależnymi (najlepiej) drogami w nawiązaniu do punktów III kl. Maksymalny błąd położenia wyznaczanego punktu po wyrównaniu w konstrukcji kątowo-liniowej obserwowanej tachimetrem elektronicznym nie może przekroczyć 2-3 cm.
Projektowane zastosowanie techniki GPS nakłada obowiązek wyznaczenia każdego nowego punktu z dwóch niezależnych wektorów nawiązanych do punktów wyższych rzędów z błędem położenia nie przekraczającym 2 cm. Przy wyznaczeniu nowych punktów techniką GPS obowiązuje kątowo-liniowy pomiar kontrolny wiążący punkt wyznaczany techniką GPS z innym(mi) punktem(tami) osnowy III kl.
W przypadku wykorzystania zestawu pomiarowego tachimetr elektroniczny - technika GPS
do wyznaczenia nowych punktów należy kierować się wyżej wymienionymi zasadami uzgadniając każdorazowo plan obserwacji z inspektorem nadzoru.
Przewiduje się zaprojektowanie około 600 punktów (nowych i adaptowanych) +/- 10 %, w miarę możliwości i potrzeb równomiernie rozłożonych na obszarze miasta lub w miejscach wskazanych przez MODGiK w Siedlcach.
Projekt osnowy pomiarowej należy wykonać na mapie w skali 1:10000 oznaczając na nim punkty adaptowane, punkty wyznaczane, wzajemne celowe w tym także na budowle wysmukłe, dowiązania, projektowane rodzaje techniki pomiarowej i inne informacje niezbędne do sprawnej realizacji projektu. Punkty wyznaczane winny być zamarkowane w terenie, w taki sposób ich trwałość wyniosła co najmniej 2 lata. Integralną częścią projektu są opisy topograficzne umożliwiające łatwe odszukanie punktów.
Przewidywana stabilizacja punktów osnowy pomiarowej.
Nienaruszona i trwała stabilizacja punktów powinna być włączona do osnowy pomiarowej. Pochylone, uszkodzone lub zniszczone znaki podlegają scentrowaniu bądź wymianie na obszarach słabo zurbanizowanych zgodnie z Wytycznymi Technicznymi G-1.9 (typ 42). Nowoprojektowane punkty na obszarach słabo zurbanizowanych podlegają stabilizacji zgodnie z Wytycznymi Technicznymi G-1.9 (typ 42). Nowoprojektowane punkty na urządzonych chodnikach i jezdniach należy zastabilizować metalowym prętem (najlepiej 20-30 cm gwoździem firmowym).

Dokumenty dla MODGiK w Siedlcach:
1. Mapa inwentaryzacji osnowy pomiarowej m. Siedlce w skali 1:10000.
2. Arkusz inwentaryzacji osnowy pomiarowej m. Siedlce.
3. Projekt osnowy pomiarowej m. Siedlce w skali 1: 10000.
4. Opisy topograficzne.
5. Opis techniczny projektu osnowy pomiarowej m. Siedlce.
6. Inne dokumenty, zgodnie z Instrukcją O-3, po uzgodnieniu formy i treści z MODGiK w Siedlcach.

WARUNKI TECHNICZNE
wykonania inwentaryzacji i opracowania projektu poziomej osnowy pomiarowej miasta Siedlce

1. Obowiązujące przepisy i instrukcje

1. Instrukcje Techniczne: G-1 i G-4
2. Instrukcje Techniczne: O-1, O-2 i O-3 (w zakresie uzgodnionym z MODGiK w Siedlcach)
3. Wytyczne Techniczne: G-1.5, G-1.6, G-1.7, G-1.9 i G-1.10
4. Rozporządzenie Rady Ministrów z dn. 8 sierpnia 2000 r. w sprawie państwowego systemu odniesień przestrzennych (Dz. U. Nr 70, poz. 821 z 2000 r.)
5. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dn. 15.04.1999 r. w sprawie sposobu ochrony znaków geodezyjnych, grawimetrycznych i magnetycznych (Dz. U. Nr 45, poz. 454 z późniejszymi zmianami)
6. Pismo Głównego Geodety Kraju z dn. 22.07.1992 r. Nr GJ-VI-1/63/92. Zmiany i uzupełnienia do Wytycznych Technicznych G-1.5. Część I- obowiązują przy stosowaniu techniki GPS.
7. Niniejsze warunki techniczne

2. Operaty i dokumenty do wykorzystania

1. Operat techniczny modernizacji szczegółowej osnowy poziomej III kl. m. Siedlce, 2007
2. Operat techniczny inwentaryzacji szczegółowej osnowy poziomej III kl. m. Siedlce, 2000
3. Operat techniczny renowacji szczegółowej osnowy poziomej III kl. m. Siedlce, 1988
4. Inne, nie wymienione wyżej, operaty i dokumenty niezbędne do wykonania inwentaryzacji i opracowania projektu osnowy pomiarowej m. Siedlce

3. Inwentaryzacja osnów pomiarowych

Przedmiotem inwentaryzacji będą wszystkie punkty osnów pomiarowych, w tym tzw. punkty nie włączone.
Za punkty nienaruszone należy uznać punkty, których położenie, z dużym prawdopodobieństwem, nie uległo zmianie od momentu stabilizacji. Nie obowiązuje sprawdzanie pod centrów na punktach uznanych za nienaruszone. Nie obowiązuje także odszukiwanie pod centrów pod urządzonymi chodnikami i jezdniami. Zachowaniu podlega nienaruszona i trwała stabilizacja punktów (znaki kamienne, granitowe i betonowe). Obowiązuje sprawdzenie pod centrów na punktach zniszczonych, pochylonych, uszkodzonych itp. oraz ich wymiana zgodnie z Wytycznymi Technicznymi G-1.9 (typ 42). W przypadku braku znaku ziemnego na terenach niezurbanizowanych, należy za stabilizować nowy znak ziemny zgodnie z Wytycznymi Technicznymi G-1.9 (typ 42). Odszukiwanie znaków należy wykonać na podstawie opisów topograficznych lub metodą poligonową. Nieaktualne opisy topograficzne podlegają uzupełnieniu. Treść i formę uzupełniania opisów topograficznych należy uzgodnić z MODGiK w Siedlcach. Obowiązuje sprawdzenie wizur między punktami odnalezionymi oraz ustalenie wizur z punktów odnalezionych na punkty położone na budowlach wysmukłych. Obowiązuje ustalenie przydatności zinwentaryzowanych punktów jako stanowisk do pomiaru GPS (warunek horyzontu).
Wyniki inwentaryzacji należy przedstawić w postaci opisowej (arkusz inwentaryzacyjny) i graficznej w skali 1: 10000. Treść arkusza inwentaryzacyjnego winna zawierać następujące informacje: numer (numery) punktu, rok stabilizacji, rodzaj stabilizacji, punkty nienaruszone, naruszone, uszkodzone, punkty nieodnalezione, punkty nieprzydatne, punkty przydatne do pomiaru GPS, wizury na sąsiednie punkty, wizury na budowle wysmukłe (kościoły, wieże ciśnień, maszty itp. budowle mogące w przyszłości spełniać funkcje punktu kierunkowego), pozostałe informacje jednoznacznie określające stan zinwentaryzowanego punktu i uwagi. Treść i forma postaci cyfrowej i graficznej wyników inwentaryzacji podlega zatwierdzeniu przez MODGiK w Siedlcach.

4. Projekt osnowy pomiarowej

Obowiązuje zasada włączenia wszystkich punktów odnalezionych do projektowanej osnowy pomiarowej. Każde odstępstwo od tej zasady wymaga uzasadnienia w sprawozdaniu technicznym.
Przy projektowaniu osnowy pomiarowej można wykorzystać do pomiaru rejestrujący tachimetr elektroniczny, technikę GPS lub połączenie obu tych technik. W przypadku wykorzystania do pomiaru tachimetru elektronicznego nowe punkty należy wyznaczyć przy pomocy ciągów poligonowych dowiązanych do punktów osnowy szczegółowej III kl., za pośrednictwem konstrukcji kątowo-liniowej o co najmniej 2-ch obserwacjach nadliczbowych (możliwość wyrównania) nawiązanej do punktów III kl. lub poprzez wyznaczenie każdego nowego punktu osnowy pomiarowej dwoma niezależnymi (najlepiej) drogami w nawiązaniu do punktów III kl. Maksymalny błąd położenia wyznaczanego punktu po wyrównaniu w konstrukcji kątowo-liniowej obserwowanej tachimetrem elektronicznym nie może przekroczyć 2-3 cm.
Projektowane zastosowanie techniki GPS nakłada obowiązek wyznaczenia każdego nowego
punktu z dwóch niezależnych wektorów nawiązanych do punktów wyższych rzędów z błędem położenia nie przekraczającym 2 cm. Przy wyznaczeniu nowych punktów techniką GPS obowiązuje kątowo-liniowy pomiar kontrolny wiążący punkt wyznaczany techniką GPS z innym(mi) punktem(tami) osnowy III kl.
W przypadku wykorzystania zestawu pomiarowego tachimetr elektroniczny - technika GPS do wyznaczenia nowych punktów należy kierować się wyżej wymienionymi zasadami uzgadniając każdorazowo plan obserwacji z inspektorem nadzoru.
Przewiduje się zaprojektowanie 600 punktów (nowych i adaptowanych) +/- 10 %, w miarę możliwości i potrzeb równomiernie rozłożonych na obszarze miasta lub w miejscach wskazanych przez MODGiK w Siedlcach.
Projekt osnowy pomiarowej należy wykonać na mapie w skali 1:10000 oznaczając na nim
punkty adaptowane, punkty wyznaczane, wzajemne celowe w tym także na budowle wysmukłe, dowiązania, projektowane rodzaje techniki pomiarowej i inne informacje niezbędne do sprawnej realizacji projektu. Punkty wyznaczane winny być zamarkowane w terenie, w taki sposób ich trwałość wyniosła co najmniej 2 lata. Integralną częścią projektu są opisy topograficzne umożliwiające łatwe odszukanie punktów.


5. Przewidywana stabilizacja punktów osnowy pomiarowej

Nienaruszona i trwała stabilizacja punktów powinna być włączona do osnowy pomiarowej. Pochylone, uszkodzone lub zniszczone znaki podlegają scentrowaniu bądź
wymianie na obszarach słabo zurbanizowanych zgodnie z Wytycznymi Technicznymi G-1.9 (typ 42). Nowoprojektowane punkty na obszarach słabo zurbanizowanych podlegają stabilizacji zgodnie z Wytycznymi Technicznymi G-1.9 (typ 42). Nowoprojektowane punkty na urządzonych chodnikach i jezdniach należy zastabilizować metalowym prętem (najlepiej 20-30 cm gwoździem firmowym).

6. Dokumenty dla MODGiK w Siedlcach

1. Mapa inwentaryzacji osnowy pomiarowej m. Siedlce w skali 1:10000
2. Arkusz inwentaryzacji osnowy pomiarowej m. Siedlce
3. Projekt osnowy pomiarowej m. Siedlce w skali 1: 10000
4. Opisy topograficzne
5. Opis techniczny projektu osnowy pomiarowej m. Siedlce
6. Inne dokumenty, zgodnie z Instrukcją O-3, po uzgodnieniu formy i treści z MODGiK w Siedlcach.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 255169

Data publikacji: 2008-10-08

Nazwa: Prezydent Miasta Siedlce

Ulica: Skwer Niepodległości 2

Numer domu: 2

Miejscowość: Siedlce

Kod pocztowy: 08-110

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 025 6430785

Numer faxu: 025 6430718

Adres strony internetowej: www.siedlce.pl

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie inwentaryzacji i opracowanie projektu poziomej osnowy pomiarowej miasta Siedlce

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Zakres prac obejmuje:
SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie inwentaryzacji 800 punktów i opracowanie projektu poziomej osnowy pomiarowej miasta Siedlce.

Prace podzielone są na dwa etapy:
W etapie I - w terminie do 15 grudnia 2008 r. należy wykonać inwentaryzację dla 400 punktów osnowy pomiarowej.
W etapie II - w terminie do 30 kwietnia należy wykonać inwentaryzację pozostałych
punktów i opracować projekt osnowy pomiarowej, wykorzystując wyniki
inwentaryzacji.
Wykonanie prac będzie nadzorowane przez inspektora nadzoru wskazanego przez zamawiającego.

I. Inwentaryzację punktów należy wykonać zachowując następujące warunki:

Inwentaryzacji będzie podlegać 800 punktów osnowy pomiarowej.
Za punkty nienaruszone należy uznawać punkty, których położenie, z dużym prawdopodobieństwem, nie uległo zmianie od momentu stabilizacji.
Nie należy sprawdzać pod centrów na punktach uznanych za nienaruszone.
Nie obowiązuje także odszukiwanie pod centrów pod urządzonymi chodnikami i jezdniami. Zachowaniu podlega nienaruszona i trwała stabilizacja punktów (znaki kamienne, granitowe i betonowe).
Obowiązuje sprawdzenie pod centrów na punktach zniszczonych, pochylonych, uszkodzonych itp. oraz ich wymiana zgodnie z Wytycznymi Technicznymi G-1.9 (typ 42).
W przypadku braku znaku ziemnego na terenach niezurbanizowanych, należy za stabilizować nowy znak ziemny zgodnie z Wytycznymi Technicznymi G-1.9 (typ 42).
Odszukiwanie znaków należy wykonać na podstawie opisów topograficznych lub metodą poligonową. Nieaktualne opisy topograficzne podlegają uzupełnieniu. Treść i formę uzupełniania opisów topograficznych należy uzgodnić z MODGiK w Siedlcach.
Obowiązuje sprawdzenie wizur między punktami odnalezionymi oraz ustalenie wizur z punktów odnalezionych na punkty położone na budowlach wysmukłych. Obowiązuje ustalenie przydatności zinwentaryzowanych punktów jako stanowisk do pomiaru GPS (warunek horyzontu).
Wyniki inwentaryzacji należy przedstawić w postaci opisowej (arkusz inwentaryzacyjny)
i graficznej w skali 1: 10000. Treść arkusza inwentaryzacyjnego winna zawierać następujące informacje: numer (numery) punktu, rok stabilizacji, rodzaj stabilizacji, punkty nienaruszone, naruszone, uszkodzone, punkty nieodnalezione, punkty nieprzydatne, punkty przydatne do pomiaru GPS, wizury na sąsiednie punkty, wizury na budowle wysmukłe (kościoły, wieże ciśnień, maszty itp. budowle mogące w przyszłości spełniać funkcje punktu kierunkowego), pozostałe informacje jednoznacznie określające stan zinwentaryzowanego punktu i uwagi. Treść i forma postaci cyfrowej i graficznej wyników inwentaryzacji podlega zatwierdzeniu przez MODGiK w Siedlcach.

Projekt osnowy pomiarowej należy wykonać w sposób następujący:

Obowiązuje zasada włączenia wszystkich punktów odnalezionych do projektowanej osnowy pomiarowej. Każde odstępstwo od tej zasady wymaga uzasadnienia w sprawozdaniu technicznym.
Przy projektowaniu osnowy pomiarowej można wykorzystać do pomiaru rejestrujący tachimetr elektroniczny, technikę GPS lub połączenie obu tych technik. W przypadku wykorzystania do pomiaru tachimetru elektronicznego nowe punkty należy wyznaczyć przy pomocy ciągów poligonowych dowiązanych do punktów osnowy szczegółowej III kl., za pośrednictwem konstrukcji kątowo-liniowej o co najmniej 2-ch obserwacjach nadliczbowych (możliwość wyrównania) nawiązanej do punktów III kl. lub poprzez wyznaczenie każdego nowego punktu osnowy pomiarowej dwoma niezależnymi (najlepiej) drogami w nawiązaniu do punktów III kl. Maksymalny błąd położenia wyznaczanego punktu po wyrównaniu w konstrukcji kątowo-liniowej obserwowanej tachimetrem elektronicznym nie może przekroczyć 2-3 cm.
Projektowane zastosowanie techniki GPS nakłada obowiązek wyznaczenia każdego nowego punktu z dwóch niezależnych wektorów nawiązanych do punktów wyższych rzędów z błędem położenia nie przekraczającym 2 cm. Przy wyznaczeniu nowych punktów techniką GPS obowiązuje kątowo-liniowy pomiar kontrolny wiążący punkt wyznaczany techniką GPS z innym(mi) punktem(tami) osnowy III kl.
W przypadku wykorzystania zestawu pomiarowego tachimetr elektroniczny - technika GPS
do wyznaczenia nowych punktów należy kierować się wyżej wymienionymi zasadami uzgadniając każdorazowo plan obserwacji z inspektorem nadzoru.
Przewiduje się zaprojektowanie około 600 punktów (nowych i adaptowanych) +/- 10 %, w miarę możliwości i potrzeb równomiernie rozłożonych na obszarze miasta lub w miejscach wskazanych przez MODGiK w Siedlcach.
Projekt osnowy pomiarowej należy wykonać na mapie w skali 1:10000 oznaczając na nim punkty adaptowane, punkty wyznaczane, wzajemne celowe w tym także na budowle wysmukłe, dowiązania, projektowane rodzaje techniki pomiarowej i inne informacje niezbędne do sprawnej realizacji projektu. Punkty wyznaczane winny być zamarkowane w terenie, w taki sposób ich trwałość wyniosła co najmniej 2 lata. Integralną częścią projektu są opisy topograficzne umożliwiające łatwe odszukanie punktów.
Przewidywana stabilizacja punktów osnowy pomiarowej.
Nienaruszona i trwała stabilizacja punktów powinna być włączona do osnowy pomiarowej. Pochylone, uszkodzone lub zniszczone znaki podlegają scentrowaniu bądź wymianie na obszarach słabo zurbanizowanych zgodnie z Wytycznymi Technicznymi G-1.9 (typ 42). Nowoprojektowane punkty na obszarach słabo zurbanizowanych podlegają stabilizacji zgodnie z Wytycznymi Technicznymi G-1.9 (typ 42). Nowoprojektowane punkty na urządzonych chodnikach i jezdniach należy zastabilizować metalowym prętem (najlepiej 20-30 cm gwoździem firmowym).

Dokumenty dla MODGiK w Siedlcach:
1. Mapa inwentaryzacji osnowy pomiarowej m. Siedlce w skali 1:10000.
2. Arkusz inwentaryzacji osnowy pomiarowej m. Siedlce.
3. Projekt osnowy pomiarowej m. Siedlce w skali 1: 10000.
4. Opisy topograficzne.
5. Opis techniczny projektu osnowy pomiarowej m. Siedlce.
6. Inne dokumenty, zgodnie z Instrukcją O-3, po uzgodnieniu formy i treści z MODGiK w Siedlcach.

WARUNKI TECHNICZNE
wykonania inwentaryzacji i opracowania projektu poziomej osnowy pomiarowej miasta Siedlce

1. Obowiązujące przepisy i instrukcje

1. Instrukcje Techniczne: G-1 i G-4
2. Instrukcje Techniczne: O-1, O-2 i O-3 (w zakresie uzgodnionym z MODGiK w Siedlcach)
3. Wytyczne Techniczne: G-1.5, G-1.6, G-1.7, G-1.9 i G-1.10
4. Rozporządzenie Rady Ministrów z dn. 8 sierpnia 2000 r. w sprawie państwowego systemu odniesień przestrzennych (Dz. U. Nr 70, poz. 821 z 2000 r.)
5. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dn. 15.04.1999 r. w sprawie sposobu ochrony znaków geodezyjnych, grawimetrycznych i magnetycznych (Dz. U. Nr 45, poz. 454 z późniejszymi zmianami)
6. Pismo Głównego Geodety Kraju z dn. 22.07.1992 r. Nr GJ-VI-1/63/92. Zmiany i uzupełnienia do Wytycznych Technicznych G-1.5. Część I- obowiązują przy stosowaniu techniki GPS.
7. Niniejsze warunki techniczne

2. Operaty i dokumenty do wykorzystania

1. Operat techniczny modernizacji szczegółowej osnowy poziomej III kl. m. Siedlce, 2007
2. Operat techniczny inwentaryzacji szczegółowej osnowy poziomej III kl. m. Siedlce, 2000
3. Operat techniczny renowacji szczegółowej osnowy poziomej III kl. m. Siedlce, 1988
4. Inne, nie wymienione wyżej, operaty i dokumenty niezbędne do wykonania inwentaryzacji i opracowania projektu osnowy pomiarowej m. Siedlce

3. Inwentaryzacja osnów pomiarowych

Przedmiotem inwentaryzacji będą wszystkie punkty osnów pomiarowych, w tym tzw. punkty nie włączone.
Za punkty nienaruszone należy uznać punkty, których położenie, z dużym prawdopodobieństwem, nie uległo zmianie od momentu stabilizacji. Nie obowiązuje sprawdzanie pod centrów na punktach uznanych za nienaruszone. Nie obowiązuje także odszukiwanie pod centrów pod urządzonymi chodnikami i jezdniami. Zachowaniu podlega nienaruszona i trwała stabilizacja punktów (znaki kamienne, granitowe i betonowe). Obowiązuje sprawdzenie pod centrów na punktach zniszczonych, pochylonych, uszkodzonych itp. oraz ich wymiana zgodnie z Wytycznymi Technicznymi G-1.9 (typ 42). W przypadku braku znaku ziemnego na terenach niezurbanizowanych, należy za stabilizować nowy znak ziemny zgodnie z Wytycznymi Technicznymi G-1.9 (typ 42). Odszukiwanie znaków należy wykonać na podstawie opisów topograficznych lub metodą poligonową. Nieaktualne opisy topograficzne podlegają uzupełnieniu. Treść i formę uzupełniania opisów topograficznych należy uzgodnić z MODGiK w Siedlcach. Obowiązuje sprawdzenie wizur między punktami odnalezionymi oraz ustalenie wizur z punktów odnalezionych na punkty położone na budowlach wysmukłych. Obowiązuje ustalenie przydatności zinwentaryzowanych punktów jako stanowisk do pomiaru GPS (warunek horyzontu).
Wyniki inwentaryzacji należy przedstawić w postaci opisowej (arkusz inwentaryzacyjny) i graficznej w skali 1: 10000. Treść arkusza inwentaryzacyjnego winna zawierać następujące informacje: numer (numery) punktu, rok stabilizacji, rodzaj stabilizacji, punkty nienaruszone, naruszone, uszkodzone, punkty nieodnalezione, punkty nieprzydatne, punkty przydatne do pomiaru GPS, wizury na sąsiednie punkty, wizury na budowle wysmukłe (kościoły, wieże ciśnień, maszty itp. budowle mogące w przyszłości spełniać funkcje punktu kierunkowego), pozostałe informacje jednoznacznie określające stan zinwentaryzowanego punktu i uwagi. Treść i forma postaci cyfrowej i graficznej wyników inwentaryzacji podlega zatwierdzeniu przez MODGiK w Siedlcach.

4. Projekt osnowy pomiarowej

Obowiązuje zasada włączenia wszystkich punktów odnalezionych do projektowanej osnowy pomiarowej. Każde odstępstwo od tej zasady wymaga uzasadnienia w sprawozdaniu technicznym.
Przy projektowaniu osnowy pomiarowej można wykorzystać do pomiaru rejestrujący tachimetr elektroniczny, technikę GPS lub połączenie obu tych technik. W przypadku wykorzystania do pomiaru tachimetru elektronicznego nowe punkty należy wyznaczyć przy pomocy ciągów poligonowych dowiązanych do punktów osnowy szczegółowej III kl., za pośrednictwem konstrukcji kątowo-liniowej o co najmniej 2-ch obserwacjach nadliczbowych (możliwość wyrównania) nawiązanej do punktów III kl. lub poprzez wyznaczenie każdego nowego punktu osnowy pomiarowej dwoma niezależnymi (najlepiej) drogami w nawiązaniu do punktów III kl. Maksymalny błąd położenia wyznaczanego punktu po wyrównaniu w konstrukcji kątowo-liniowej obserwowanej tachimetrem elektronicznym nie może przekroczyć 2-3 cm.
Projektowane zastosowanie techniki GPS nakłada obowiązek wyznaczenia każdego nowego
punktu z dwóch niezależnych wektorów nawiązanych do punktów wyższych rzędów z błędem położenia nie przekraczającym 2 cm. Przy wyznaczeniu nowych punktów techniką GPS obowiązuje kątowo-liniowy pomiar kontrolny wiążący punkt wyznaczany techniką GPS z innym(mi) punktem(tami) osnowy III kl.
W przypadku wykorzystania zestawu pomiarowego tachimetr elektroniczny - technika GPS do wyznaczenia nowych punktów należy kierować się wyżej wymienionymi zasadami uzgadniając każdorazowo plan obserwacji z inspektorem nadzoru.
Przewiduje się zaprojektowanie 600 punktów (nowych i adaptowanych) +/- 10 %, w miarę możliwości i potrzeb równomiernie rozłożonych na obszarze miasta lub w miejscach wskazanych przez MODGiK w Siedlcach.
Projekt osnowy pomiarowej należy wykonać na mapie w skali 1:10000 oznaczając na nim
punkty adaptowane, punkty wyznaczane, wzajemne celowe w tym także na budowle wysmukłe, dowiązania, projektowane rodzaje techniki pomiarowej i inne informacje niezbędne do sprawnej realizacji projektu. Punkty wyznaczane winny być zamarkowane w terenie, w taki sposób ich trwałość wyniosła co najmniej 2 lata. Integralną częścią projektu są opisy topograficzne umożliwiające łatwe odszukanie punktów.


5. Przewidywana stabilizacja punktów osnowy pomiarowej

Nienaruszona i trwała stabilizacja punktów powinna być włączona do osnowy pomiarowej. Pochylone, uszkodzone lub zniszczone znaki podlegają scentrowaniu bądź
wymianie na obszarach słabo zurbanizowanych zgodnie z Wytycznymi Technicznymi G-1.9 (typ 42). Nowoprojektowane punkty na obszarach słabo zurbanizowanych podlegają stabilizacji zgodnie z Wytycznymi Technicznymi G-1.9 (typ 42). Nowoprojektowane punkty na urządzonych chodnikach i jezdniach należy zastabilizować metalowym prętem (najlepiej 20-30 cm gwoździem firmowym).

6. Dokumenty dla MODGiK w Siedlcach

1. Mapa inwentaryzacji osnowy pomiarowej m. Siedlce w skali 1:10000
2. Arkusz inwentaryzacji osnowy pomiarowej m. Siedlce
3. Projekt osnowy pomiarowej m. Siedlce w skali 1: 10000
4. Opisy topograficzne
5. Opis techniczny projektu osnowy pomiarowej m. Siedlce
6. Inne dokumenty, zgodnie z Instrukcją O-3, po uzgodnieniu formy i treści z MODGiK w Siedlcach.

Kody CPV:
712500005 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/04/2009

opis_war:
W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki:
1. Posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności.
To jest:
a) Przedstawią aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
2. Posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponują potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
To jest:
a) Dysponują co najmniej dwiema osobami, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia, posiadajacymi uprawnienia zawodowe w zakresie geodezyjnych pomiarów sytuacyjno-wysokościowych, realizacyjnych i inwentaryzacyjnych,
b) Wykonali w okresie ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, usługi odpowiadające swoim rodzajem i wartością usługom stanowiącym przedmiot zamówienia z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców oraz załączeniem dokumentów potwierdzających, że usługi te wykonane zostały należycie. ( protokół odbioru prac geodezyjnych, referencje ). W szczególności zamawiający wymaga aby wykonawca wykonał co najmniej jedną pracę polegającą na wykonaniu poziomej osnowy geodezyjnej.
3. Znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia.
4. Nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia.
Zamawiający oceni spełnianie warunków udziału w postępowaniu zgodnie z formułą
spełnia, nie spełnia w oparciu o informacje zawarte w wymaganych w SIWZ dokumentach.

inf_osw:
W celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu do oferty należy dołączyć:
1. Aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
2. Oświadczenie wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu - art. 22 ust. 1 p.z.p. i nie podleganiu wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 p.z.p.
3. Uprawnienia zawodowe co najmniej dwóch osób, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia w zakresie geodezyjnych pomiarów sytuacyjno-wysokościowych, realizacyjnych i inwentaryzacyjnych.
4. Wykaz wykonanych usług w okresie ostatnich 3 lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, odpowiadających swoim rodzajem i wartością usługom stanowiącym przedmiot zamówienia z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców oraz z załączeniem dokumentów (protokół odbioru prac geodezyjnych, referencje) potwierdzających, że usługi te zostały wykonane należycie. W szczególności zamawiający wymaga aby wykonawca wykonał co najmniej jedną pracę polegającą na wykonaniu poziomej osnowy geodezyjnej.

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.siedlce.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Referat Zamówień Publicznych, Urząd Miasta Siedlce, 08 - 110 Siedlce, Skwer Niepodległości 2, pok. 3
cena: 3, 00 zł brutto

Opis potrzeb dla DK: nie dotyczy

Informacja o wysokości nagród dla DK: nie dotyczy

Data składania wniosków, ofert: 16/10/2008

Godzina składania wniosków, ofert: 08:45

Miejsce składania:
Urząd Miasta Siedlce, Kancelaria Ogólna, Skwer Niepodległości 2, 08-110 Siedlce, pokój Nr 30

On: on

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe: nie dotyczy

Podobne przetargi

263958 / 2013-07-08 - Podmiot prawa publicznego

Zakłady Remontowo Budowlane WAM Sp. z o.o. - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 712500005 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe)
ZSE Jarosław: Opracowanie dokumentacji projektowej zabudowy i zagospodarowania terenu pod realizację inwestycji (budowa sieci co., cwu i gazu oraz dwóch kotłowni gazowych) zlokalizowanych w Warszawie, ul. Marsa 1

203051 / 2014-09-24 - Inny: Jednostka Budżetowa

ZarzÄ…d Transportu Miejskiego - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 712500005 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe)
Wykonanie dokumentacji projektowo - wykonawczej dostosowania do potrzeb osób niepełnosprawnych WC na wybranych stacjach I linii metra w Warszawie

5214 / 2016-01-07 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 712500005 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe)
Opracowanie wielobranżowego projektu budowlano - wykonawczego termomodernizacji starego budynku dydaktycznego Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku, ul. Kawaleryjska 5, zgodnie z wytycznymi audytu energetycznego

257170 / 2011-08-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Ursynów - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 712500005 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe)
Wykonanie dokumentacji projektowej rekultywacji Jeziora Zgorzała wraz z zagospodarowaniem terenów przyległych

42809 / 2014-02-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w PÅ‚ocku - PÅ‚ock (mazowieckie)
CPV: 712500005 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe)
Prace geodezyjno- kartograficzne i klasyfikacyjne na terenie Powiatu PÅ‚ockiego w 2014 roku

114134 / 2015-05-15 - Inny: Wojewódzka Samorządowa Jednostka Organizacyjna

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Warszawie Oddział w Ostrołęce - Ostrołęka (mazowieckie)
CPV: 712500005 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe)
Ustalenie linii brzegowej wraz z rozgraniczeniem gruntów pokrytych wodą płynącą rzeki Węgierka od gruntów przyległych dla zadania pn: Przebudowa rzeki Węgierka w km 9+700-17+500, gm. Przasnysz

235074 / 2015-09-09 - Inny: Wojewódzka Samorządowa Jednostka Organizacyjna

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Warszawie Oddział w Radomiu - Radom (mazowieckie)
CPV: 712500005 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe)
Wykonanie automatyki pomiarów aparatury kontrolno-pomiarowej zbiornika Domaniów i automatyka wodowskazów ochrony hydrologicznej, gm. Przytyk, gm. Wolanów, gm. Wieniawa, gm. Potworów, gm. Orońsko, gm. Przysucha

442232 / 2013-10-30 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Główny Urząd Statystyczny - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 712500005 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe)
Wykonanie inwentaryzacji budowlanej z oceną techniczną wskazanych elementów budynków GUS przy ul. 1 Sierpnia 21 w Warszawie

201923 / 2012-09-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Mokotów - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 712500005 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe)
Wykonanie dokumentacji projektowej na remont ul.Koronowskiej ( odc. ul.Woziwody -ul.Sw.Bonifacego) w Warszawie.

60873 / 2012-03-15 - Inny: Spółka prawa handlowego

Kozienicka Gospodarka Komunalna Sp. z o.o. - Kozienice (mazowieckie)
CPV: 712500005 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe)
Kompleksowa obsługa geodezyjna przy realizacji budowy sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w miejscowości Staszów.

66153 / 2014-03-28 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Szpital Czerniakowski S.P.Z.O.Z. - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 712500005 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe)
Usługa opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania inwestycyjnego pn.: Przebudowa i modernizacja Szpitala Czerniakowskiego - modernizacja instalacji gazów medycznych w zakresie budowy rozprężalni medycznego podtlenku azotu - sprawa 11/2014

435958 / 2013-10-25 - Inny: PGL Lasy Państwowe

Nadleśnictwo Celestynów - Celestynów (mazowieckie)
CPV: 712500005 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe)
Podział geodezyjny nieruchomości stanowiących własność Skarbu Państwa w zarządzie Nadleśnictwa Celestynów

372204 / 2013-09-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Izabelin - Izabelin (mazowieckie)
CPV: 712500005 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe)
Świadczenie usług w zakresie prac geodezyjnych i kartograficznych w gminie Izabelin w latach 2013 - 2014

290730 / 2013-07-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat MÅ‚awski - MÅ‚awa (mazowieckie)
CPV: 712500005 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe)
Inwentaryzacja i projekt modernizacji (rewaloryzacji) osnowy szczegółowej poziomej oraz wysokościowej dla miasta Mława pow. mławski, województwo mazowieckie

91943 / 2016-06-17 - Inny: Wojewódzka Samorządowa Jednostka Organizacyjna

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Warszawie Oddział w Radomiu - Radom (mazowieckie)
CPV: 712500005 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe)
Włączenie do istniejącego systemu monitoringu na zbiorniku Domaniów pompowni Brudnów, Konary oraz Zbiornika Rdzuchów. Części 1 - 3

76602 / 2015-04-07 - Inny: Wojewódzka Samorzadowa Jednostka Organizacyjna

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Warszawie Oddział w Sokołowie Podlaskim - Sokołów Podlaski (mazowieckie)
CPV: 712500005 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe)
Ustalenie linii brzegowej wraz z rozgraniczeniem gruntów pokrytych wodą płynącą cieku Zanioski od gruntów przyległych dla zadania pn.: Przebudowa - kształtowanie przekroju podłużnego i poprzecznego cieku Zanioski w km 2+500-7+000, gm. Repki, pow. sokołowski

66013 / 2016-06-02 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im prof. Adama Grucy CMKP - Otwock (mazowieckie)
CPV: 712500005 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe)
Kompleksowe wykonanie dźwigu osobowego w wersji panoramicznej w holu głównym SPSK im. prof. A. Grucy CMKP w Otwocku DZP/32/2016