Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

135147 / 2015-09-14 - Administracja samorządowa / Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu (Poznań)

Opracowanie dokumentacji projektowej inwestycji pn.
Przebudowa/rozbudowa drogi powiatowej nr 2392P Tarnowo Podgórne - Więckowice na odcinku Lusówko (Rozalin) - Więckowice oraz drogi powiatowej nr 2403P Więckowice - Dopiewo w m. Więckowice, gmina Tarnowo Podgórne i gmina Dopiewo, powiat poznański, województwo wielkopolskie

Opis zamówienia

I. Informacje ogólne

Przedmiotem niniejszego zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej dla inwestycji
pn. Przebudowa rozbudowa drogi powiatowej nr 2392P Tarnowo Podgórne - Więckowice na odcinku Lusówko (Rozalin) - Więckowice oraz drogi powiatowej nr 2403P Więckowice - Dopiewo w m. Więckowice, gmina Tarnowo Podgórne i gmina Dopiewo, powiat poznański, województwo wielkopolskie.
Realizacja zadania przewidziana jest z dofinansowaniem zewnętrznym.


II. Zakres usług objętych zamówieniem

Niniejszym zamówieniem objęto drogę powiatową nr 2392P Tarnowo Podgórne - Więckowice na odcinku Lusówko (Rozalin) - Więckowice o długości około 2,4 km oraz drogi powiatowej nr 2403P Więckowice - Dopiewo w m. Więckowice o długości około 1,1 km, gmina Tarnowo Podgórne i gmina Dopiewo, powiat poznański, województwo wielkopolskie.
Początek projektu dla drogi powiatowej nr 2392P należy przyjąć na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 307, a koniec opracowania w rejonie osiedla Rozalin (połączenie z wcześniej przebudowanym odcinkiem drogi powiatowej).
Początek projektu dla drogi powiatowej nr 2403P należy przyjąć na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 307, a koniec opracowania na skrzyżowaniu z ulicą Klonową w m. Więckowice (połączenie z wcześniej wykonanym odcinkiem drogi powiatowej).

Projekt należy opracować na aktualnej mapie do celów projektowania dróg w skali 1:500 oraz wykonać niezbędne pomiary uzupełniające (nowy pomiar wysokościowy oraz aktualność wszystkich bram i ogrodzeń, zjazdów z posesji oraz uzbrojenia terenu). Mapa powinna zostać wykonana w formie cyfrowej, której obiekty przedstawione są w formie obrazów wektorowych. Mapa powinna być wynikiem bezpośrednich pomiarów geodezyjnych oraz skartowanych szkiców z uzbrojeniem terenu. W przypadku braku szkiców z uzbrojenia terenu w ośrodku geodezyjnym dopuszcza się digitalizację map analogowych.

W przypadku zmiany przepisów obowiązujących w dniu zawarcia umowy lub wejścia w życie nowych regulacji należy opracować poszczególne materiały i uzyskać decyzje według nowych unormowań.


III. Sposób realizacji zamówienia

1) Zamawiający zleca wykonanie kompleksowej pełnobranżowej dokumentacji projektowej w celu podwyższenia parametrów technicznych i eksploatacyjnych istniejącej drogi powiatowej nr 2392P oraz 2403P wraz z uzyskaniem dokumentów zezwalających na rozpoczęcie robót budowlanych:
- decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej uzyskana na podstawie Ustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych z dnia 10 kwietnia 2003 r. (Dz.U.2013.687 j.t. ze zm.),
- pozwolenie na budowę uzyskane na podstawie ustawy Prawo budowlane (Dz.U.2013.1409 j.t. ze zm.),
- zgłoszenia uzyskane na podstawie ustawy Prawo budowlane (Dz.U.2013.1409 j.t. ze zm.).
Zamawiający, z uwagi na niejednolitą szerokość pasa drogowego oraz różne zagospodarowanie otoczenia pasa drogowego, zakłada możliwość etapowania zadania oraz uzyskania kilku dokumentów zezwalających na rozpoczęcie robót budowlanych (oddzielnie dla każdego z etapów).
2) Wykonawca zobowiązany będzie do:
a) złożenia minimum co 1 miesiąc w siedzibie Zamawiającego pisemnego sprawozdania z zaawansowania prac projektowych,
b) udziału Głównego projektanta wraz z zespołem projektowym w comiesięcznych spotkaniach w siedzibie Zamawiającego dotyczących zaawansowania prac projektowych.
Zamawiający zastrzega sobie możliwość niepisemnej rezygnacji z poszczególnych spotkań z zachowaniem obowiązku sporządzenia ww. sprawozdania.
3) Dokumentacja projektowa opracowana zostanie zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004r., w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U.2013.1129 j.t.).
4) W ciągu 10 dni licząc od dnia podpisania umowy Wykonawca przedstawi Zamawiającemu harmonogram prac projektowych.
5) Wykonawca, dołączy do dokumentacji projektowej oświadczenie, że projekt jest wykonany zgodnie z umową, obowiązującymi przepisami techniczno -budowlanymi, normami i wytycznymi, i że został wykonany w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć.
6) Projekt należy wykonać na podkładzie mapy do celów projektowych w obowiązującym układzie współrzędnych prostokątnych płaskich i wysokościowych.
7) Wykonawca zobowiązany jest uzyskać wszystkie konieczne uzgodnienia, warunki i opinie (m. in. decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach z raportem OŚ według potrzeb, opinię Zespołu ds. Koordynacji Sytuowania Projektowanych Sieci Uzbrojenia Terenu, pozwolenia wodnoprawne, opinię geometrii drogi), w tym także Zamawiającego oraz zastosować narzucone w nich wymagania w rozwiązaniach projektowych w ramach opracowania.
8) Wszystkie formułowane w imieniu Zamawiającego wnioski powinny uzyskać jego akceptację.
9) Wykonawca uzgodni z Zamawiającym projekt koncepcyjny drogi (plan sytuacyjny wraz z przekrojami normalnymi, zależnie od potrzeb analiza terenowo -prawna i planistyczną).
Zaakceptowanie projektu koncepcyjnego przez Zamawiającego oraz uzyskanie pozytywnej oceny geometrii drogi przez Starostwo Powiatowe w Poznaniu jest warunkiem wykonywania dalszych prac projektowych.
10) Dokumentacja projektowa powinna zawierać m.in.:
a) Dokumentacja architektoniczno-budowlana rozwiązań projektowych (projekt budowlany i wykonawczy) w zakresie:
- Projekt zagospodarowania terenu
- Projekt branży drogowej,
- Projekt oświetlenia
- Projekt odwodnienia drogi,
- Projekty branżowe przebudowy ewentualnych kolizji (oddzielnie każda branża).
b) Uzgodnienia wraz z pozwoleniami narzuconymi przez wydane w trakcie uzgadniania decyzjami.
c) Prognozę ruchu drogowego (ewentualnie według potrzeb pomiary ruchu pieszych i rowerzystów). Pomiary ruchu samochodowego będą udostępnione przez Zamawiającego.
d) Badania niezbędne dla zaprojektowania nawierzchni drogi odpowiedniej do przeniesienia kategorii ruchu KR3, obliczoną na dwudziestoletni okres eksploatacji. Ostateczne ustalenie kategorii ruchu nastąpi po przeanalizowaniu pomiarów i prognozy ruchu.
e) Dokumentację geotechniczną zawierającą badania geotechniczne dające wyraźny obraz warunków zalegania gruntów oraz właściwości poszczególnych warstw i opracowaną na ich podstawie opinią. Należy wykonać odwierty w min. trzech przekrojach przez istniejącą nawierzchnię i w poboczu (obustronnie) dla projektowanego przebiegu drogi nr 2392P oraz w min. dwóch przekrojach przez istniejącą nawierzchnię i w poboczu (naprzemiennie) dla drogi nr 2403P.
f) Zatwierdzony projekt stałej organizacji ruchu.
g) Plan wycinki drzew i krzewów wraz z uzyskaniem zezwolenia na wycinkę.
Poza wymaganymi przepisami prawa materiałami plan wycinki powinien zawierać plan sytuacyjny drogi z zaznaczonymi drzewami i krzewami przeznaczonymi do wycinki oraz zestawienie tabelaryczne wraz z podaniem gatunków i obwodów wycinanych drzew i przyczyną ich usunięcia.
h) Plan przejęcia gruntów (niezależnie od ewentualnego przygotowania dokumentacji do uzyskania decyzji ZRID). Poprzez Plan przejęcia gruntów Zamawiający rozumie opracowanie zawierające plan sytuacyjny z zaznaczeniem granic działek objętych projektem i zaznaczonym terenem niezbędnym do nabycia w celu realizacji inwestycji wraz z ich powierzchnią oraz z zestawieniem właścicieli gruntów objętych projektem.
i) Materiały informacyjne do wykorzystania przy opracowaniu planu BIOZ.
j) Materiały opracowane na etapie wykonywania projektu niezbędne do uzyskania uzgodnień, pozwoleń i decyzji.
k) Materiały do wniosku o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej przygotowane zgodnie z Ustawa o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych z dnia 10 kwietnia 2003 r. (Dz.U.2013.687 j.t. ze zm.), w szczególności: mapę w skali 1:500 przedstawiającą proponowany przebieg drogi z zaznaczeniem terenu niezbędnego dla obiektów budowlanych, oraz istniejące uzbrojenie terenu, analizę powiązania drogi z innymi drogami publicznymi, mapy zawierające projekty podziału nieruchomości, sporządzone zgodnie z odrębnymi przepisami, określenie zmian w dotychczasowej infrastrukturze zagospodarowania terenu, wymagane przepisami opinie .
l) Dodatkowy komplet map zasadniczych bez naniesionego projektu (w formie papierowej i cyfrowej) - dla Zamawiającego.
m) Materiały niezbędne do złożenia wniosku o dofinansowanie zadania dla poszczególnych etapów inwestycji, w szczególności:
- plan orientacyjny
- plany sytuacyjne z treścią określoną przez Zamawiającego
- przekroje normalne
- skrócony opis techniczny dla inwestycji z uwzględnieniem kryteriów dofinansowania wskazanych przez Zamawiającego; w opisie technicznym należy zamieścić dokumentację fotograficzną stanu istniejącego drogi objętej projektem.
11) Dokumentacja przetargowa powinna zawierać m. in.:
a) Skrócony opis techniczny,
b) Przedmiar robót (przedmiar robót powinien zawierać zestawienie przewidywanych do wykonania robót podstawowych w kolejności technologicznej ich wykonania wraz z ich szczegółowym opisem lub wskazaniem podstaw ustalających szczegółowy opis oraz wskazaniem właściwych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, z wyliczeniem i zestawieniem ilości jednostek przedmiarowych robót podstawowych),
c) Kosztorys inwestorski z podziałem na branże (pozycje kosztorysu inwestorskiego powinny odnosić się do scalonych cen jednostkowych),
d) Kosztorys ofertowy z podziałem na branże (pozycje kosztorysu ofertowego powinny odnosić się do scalonych cen jednostkowych, tak aby potencjalny Wykonawca mógł rzetelnie wycenić swoje prace na etapie przetargowym),
e) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych dostosowane do przedmiotowego zadania.
12) Dokumentacje projektowe i przetargowe wymienione w pkt. 10 i 11 niniejszego opisu powinny być dostosowane do uzgodnionych z Zamawiającym etapów zadania, tak aby ich zakres był zgodny z uzyskanymi dokumentami zezwalającymi na rozpoczęcie robót budowlanych. Etap zadania określony w projekcie budowlanym może być dodatkowo podzielony na życzenie Zamawiającego - w takim wypadku należy odpowiednio podzielić projekty wykonawcze oraz dokumentację przetargową.
13) Wykonawca zobowiązany jest do wykonania w terminie 7 dni od wezwania przez Zamawiającego jednorazowej aktualizacji kosztorysów inwestorskich (osobno dla wskazanych przez Zamawiającego etapów).
14) Wykonawca zobowiązany jest, do czasu realizacji zadania, przeprowadzać nieodpłatnie konsultacje z zewnętrznymi projektantami w zakresie dotyczącym zgodności lokalizacji infrastruktury technicznej w pasie drogowym z wykonywanym projektem przebudowy rozbudowy drogi objętym przedmiotem zamówienia.
15) Wszelkie opinie, zezwolenia, decyzje, postanowienia i uzgodnienia powinny być uzyskane dla jednolitej nazwy inwestycji (w odniesieniu do etapów projektu).
16) Wykonawca przekaże Zamawiającemu kompletne i zgodne z umową opracowanie projektowe na następujących nośnikach:
a) wersja papierowa (wydruki) dokumentacji projektowej (projekty budowlane i wykonawcze) w 5 egzemplarzach,
b) wersja papierowa (wydruki) dokumentacji przetargowej (skrócone opisy techniczne, przedmiary robót, kosztorysy inwestorskie z podziałem na branże, kosztorysy ofertowe z podziałem na branże, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych) w 3 egzemplarzach,
c) wersja elektroniczna ww. dokumentacji projektowej i przetargowej w 2 kompletach
Komplet stanowi:
-płyta w formacie PDF - dokumentacja projektowa, przedmiar, kosztorys ofertowy, STWIORB.
-płyta w formacie edytowalnym - dokumentacja projektowa, przedmiar, kosztorys ofertowy, STWIORB.
- format edytowalny .doc lub .docx dla dokumentów tekstowych
- format edytowalny CAD .dwg lub .dxf dla plików graficznych
- kosztorys drogowy, kosztorysy branżowe, przedmiar w formacie edytowalnym .ath
- płyta w formacie .ath - kosztorysy inwestorskie
Dopuszcza się tabelę elementów scalonych obejmującą wszystkie kosztorysy branżowe oraz kosztorys ofertowy w formacie edytowalnym .xls lub .xlsx
Kosztorysy inwestorskie należy przekazać na osobnych płytach.
Przekazanie dokumentacji nastąpi w siedzibie Zamawiającego, w godzinach pracy Zamawiającego.
17) Całość dokumentacji należy na roboczo uzgadniać w ZDP w Poznaniu. Wszystkie niezbędne poprawki i uzupełnienia do w/w opracowań, jakie wynikną po ich sprawdzeniu Projektant wykona w ramach ceny zawartej umowy.
IV. Wytyczne techniczne do opracowania projektu

1) W projekcie uwzględnić następujące parametry techniczne drogi:
a) klasa drogi Z,
b) szerokość jezdni min. 6,00 m,
c) konstrukcja nawierzchni do przeniesienia ruchu KR3 , obliczoną na dwudziestoletni okres eksploatacji (ostateczne ustalenie kategorii ruchu nastąpi po przeanalizowaniu pomiarów i prognozy ruchu),
d) pozostałe parametry drogi zgodne z Rozporządzeniem Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie z dnia 2 marca 1999 r. (Dz. U. z 1999 r. nr 43, poz. 430 ze zmianami).
2) Należy zaprojektować nawierzchnię jezdni z masy mineralno-asfaltowej. Rodzaj i kolor kostki brukowej oraz inne elementy infrastruktury (włazy studni, kratki ściekowe, elementy BRD itp.), typ oznakowania pionowego i poziomego należy zaprojektować zgodnie z wytycznymi Zamawiającego uzgodnionymi na etapie projektowym.
3) Zaprojektować ciągi komunikacji pieszej na całej długości drogi objętej projektem i zależnie od możliwości terenowych ciągi komunikacji rowerowej. Zamawiający dopuszcza możliwość rezygnacji
z potrzeby zaprojektowania części ww. ciągów ze względów terenowych.
4) Przewidzieć korekty istniejących skrzyżowań w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu. Przewiduje się kanalizację ważniejszych skrzyżowań.
5) Przewidzieć na włączeniach do drogi wojewódzkiej nr 307 wyspę rozdzielającą kierunki ruchu.
6) Należy zaprojektować bezpieczną organizację ruchu pieszego. Przewidzieć korekty istniejących przejść dla pieszych i doprojektowanie nowych w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu, w szczególności w miejscach przystanków autobusowych.
7) Przystanki autobusowe zaprojektować w formie zatok, w wyjątkowych przypadkach wynikających ze względów terenowych dopuszcza się na polecenie Zamawiającego zaprojektowanie przystanków w formie peronów.
Lokalizację przystanków i zatok autobusowych należy skonsultować z Gminami Tarnowo Podgórne i Dopiewo zgodnie z ich właściwością terenową.
8) W projekcie należy zastosować elementy poprawiające bezpieczeństwo i uspokajające ruch, typu azyle na przejściach dla pieszych, wysepki korygujące tor ruchu pojazdów w celu wymuszenia zmniejszenia prędkości (w szczególności przed wjazdem do miejscowości oraz w rejonie szkoły w m. Więckowice) lub innych elementów zaproponowanych przez Projektanta i zaakceptowanych przez Zamawiającego.
9) Należy zapewnić właściwe odwodnienie pasa drogowego. Zaprojektowane odwodnienie drogi powinno zapewnić odbiór docelowej ilości wód opadowych z uwzględnieniem odwodnienia z dróg gminnych i wewnętrznych krzyżujących się z drogą powiatową 2392P i 2403P znajdujących się w gestii gminy Tarnowo Podgórne i Dopiewo (określenie ilości wód opadowych z tych terenów Projektant powinien uzgodnić z ww. Gminami). Wyznaczenie miejsc odbioru wód opadowych i zaprojektowanie systemu odprowadzenia wód do tych odbiorników należeć będzie do Projektanta.
10) Preferuje się odwodnienie powierzchniowe z dopuszczeniem lokalizacji kanalizacji deszczowej w miejscach gdzie wykonanie odwodnienia powierzchniowego nie jest możliwe lub wymaga, zdaniem Zamawiającego, nadmiernych kosztów (ewentualnie kanalizację deszczową w m. Więckowice).
11) Zapewnić lokalizację elementów wyposażenia dróg (np. znaków drogowych, słupów oświetleniowych) w miarę możliwości poza ciągami komunikacyjnymi, tak aby zachować wymagane przepisami skrajnie.
12) Należy wykonać projekty oświetlenia w miejscach wymaganych przepisami oraz dostosowania istniejącego oświetlenia do nowego planu sytuacyjnego drogi.
13) W przypadku lokalizacji studni kanalizacyjnych (istniejących i projektowanych) w jezdni włazy kanalizacji osadzić w prefabrykowanych elementach betonowych montowanych na zinwentaryzowanych studniach po wycięciu wcześniej ułożonych warstw bitumicznych.
14) Zapewnić obsługę komunikacyjną oraz dostępność nieruchomości przyległych do drogi publicznej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999r. jak dla dróg klasy Z. W ramach projektu należy zaprojektować zjazdy na nieruchomości sąsiadujące z drogą powiatową, uwzględniając różnice wysokościowe. Zastosować na zjazdach krawężniki najazdowe. W miejscu łączenia krawężników obniżonych z wystającymi należy przewidzieć krawężniki przejściowe.
15) Projekt powinien uwzględniać usunięcie powstałych w związku z inwestycją kolizji.
16) W ofercie należy ująć kolizje branż infrastruktury technicznej typu: linie energetyczne, telefoniczne, gazociągi, wodociągi, kanalizacja sanitarna itd. Liczba kolizji i możliwość ich uniknięcia są zależne od zaproponowanego przez Projektanta rozwiązania projektowego. Rodzaj i ilość kolizji będą znane po opracowaniu map zasadniczych, które są przedmiotem zamówienia. Jednakże z uwagi na charakter zabudowy terenów sąsiadujących z drogą powiatową, szczególnie w terenie zabudowanym, należy sądzić, że podczas opracowywania projektu drogi będą występować kolizje z infrastrukturą techniczną dla których to należy opracować projekty branżowe.
17) Należy wskazać możliwości etapowania projektu w zakresie odcinków trasy zgodnie z wymaganiami opisanymi w dziale III niniejszego OPZ Sposób realizacji zamówienia.

Dodatkowo dla drogi powiatowej nr 2392P Tarnowo Podgórne - Więckowice na odcinku Lusówko (Rozalin) - Więckowice o długości około 2,4 km:

18) Projekt opracować z uwzględnieniem Koncepcji programowo - przestrzennej pn. Rozbudowa drogi powiatowej nr 2392P Tarnowo Podgórne - Więckowice na odcinku Więckowice - Rozalin wykonanej w roku 2015 na zlecenie ZDP - dokumentacja w załączeniu.
19) W projekcie uwzględnić ustalenia zawarte w Protokole Sprawdzenia Dokumentacji Koncepcji - pismo nr ZDP.6c.4501.5/15 z dnia 15 lipca 2015 r. - pismo w załączeniu.
20) W projekcie przyjąć wykonanie kanalizacji sanitarnej wg dokumentacji będącej w posiadaniu
UG Dopiewo przez m. Więckowice przed przebudową drogi.
21) W kosztorysie inwestycji należy uwzględnić koszt stabilizacji pasa drogowego słupkami granicznymi.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 135147

Data publikacji: 2015-09-14

Nazwa: Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu

Ulica: ul. Zielona 8

Numer domu: 8

Miejscowość: Poznań

Kod pocztowy: 61-851

Województwo / kraj: wielkopolskie

Numer telefonu: 61 8593430

Numer faxu: 61 8593429

Adres strony internetowej: www.zdp.powiat.poznan.pl

Regon: 63128108000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Opracowanie dokumentacji projektowej inwestycji pn.
Przebudowa/rozbudowa drogi powiatowej nr 2392P Tarnowo Podgórne - Więckowice na odcinku Lusówko (Rozalin) - Więckowice oraz drogi powiatowej nr 2403P Więckowice - Dopiewo w m. Więckowice, gmina Tarnowo Podgórne i gmina Dopiewo, powiat poznański, województwo wielkopolskie

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
I. Informacje ogólne

Przedmiotem niniejszego zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej dla inwestycji
pn. Przebudowa rozbudowa drogi powiatowej nr 2392P Tarnowo Podgórne - Więckowice na odcinku Lusówko (Rozalin) - Więckowice oraz drogi powiatowej nr 2403P Więckowice - Dopiewo w m. Więckowice, gmina Tarnowo Podgórne i gmina Dopiewo, powiat poznański, województwo wielkopolskie.
Realizacja zadania przewidziana jest z dofinansowaniem zewnętrznym.


II. Zakres usług objętych zamówieniem

Niniejszym zamówieniem objęto drogę powiatową nr 2392P Tarnowo Podgórne - Więckowice na odcinku Lusówko (Rozalin) - Więckowice o długości około 2,4 km oraz drogi powiatowej nr 2403P Więckowice - Dopiewo w m. Więckowice o długości około 1,1 km, gmina Tarnowo Podgórne i gmina Dopiewo, powiat poznański, województwo wielkopolskie.
Początek projektu dla drogi powiatowej nr 2392P należy przyjąć na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 307, a koniec opracowania w rejonie osiedla Rozalin (połączenie z wcześniej przebudowanym odcinkiem drogi powiatowej).
Początek projektu dla drogi powiatowej nr 2403P należy przyjąć na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 307, a koniec opracowania na skrzyżowaniu z ulicą Klonową w m. Więckowice (połączenie z wcześniej wykonanym odcinkiem drogi powiatowej).

Projekt należy opracować na aktualnej mapie do celów projektowania dróg w skali 1:500 oraz wykonać niezbędne pomiary uzupełniające (nowy pomiar wysokościowy oraz aktualność wszystkich bram i ogrodzeń, zjazdów z posesji oraz uzbrojenia terenu). Mapa powinna zostać wykonana w formie cyfrowej, której obiekty przedstawione są w formie obrazów wektorowych. Mapa powinna być wynikiem bezpośrednich pomiarów geodezyjnych oraz skartowanych szkiców z uzbrojeniem terenu. W przypadku braku szkiców z uzbrojenia terenu w ośrodku geodezyjnym dopuszcza się digitalizację map analogowych.

W przypadku zmiany przepisów obowiązujących w dniu zawarcia umowy lub wejścia w życie nowych regulacji należy opracować poszczególne materiały i uzyskać decyzje według nowych unormowań.


III. Sposób realizacji zamówienia

1) Zamawiający zleca wykonanie kompleksowej pełnobranżowej dokumentacji projektowej w celu podwyższenia parametrów technicznych i eksploatacyjnych istniejącej drogi powiatowej nr 2392P oraz 2403P wraz z uzyskaniem dokumentów zezwalających na rozpoczęcie robót budowlanych:
- decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej uzyskana na podstawie Ustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych z dnia 10 kwietnia 2003 r. (Dz.U.2013.687 j.t. ze zm.),
- pozwolenie na budowę uzyskane na podstawie ustawy Prawo budowlane (Dz.U.2013.1409 j.t. ze zm.),
- zgłoszenia uzyskane na podstawie ustawy Prawo budowlane (Dz.U.2013.1409 j.t. ze zm.).
Zamawiający, z uwagi na niejednolitą szerokość pasa drogowego oraz różne zagospodarowanie otoczenia pasa drogowego, zakłada możliwość etapowania zadania oraz uzyskania kilku dokumentów zezwalających na rozpoczęcie robót budowlanych (oddzielnie dla każdego z etapów).
2) Wykonawca zobowiązany będzie do:
a) złożenia minimum co 1 miesiąc w siedzibie Zamawiającego pisemnego sprawozdania z zaawansowania prac projektowych,
b) udziału Głównego projektanta wraz z zespołem projektowym w comiesięcznych spotkaniach w siedzibie Zamawiającego dotyczących zaawansowania prac projektowych.
Zamawiający zastrzega sobie możliwość niepisemnej rezygnacji z poszczególnych spotkań z zachowaniem obowiązku sporządzenia ww. sprawozdania.
3) Dokumentacja projektowa opracowana zostanie zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004r., w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U.2013.1129 j.t.).
4) W ciągu 10 dni licząc od dnia podpisania umowy Wykonawca przedstawi Zamawiającemu harmonogram prac projektowych.
5) Wykonawca, dołączy do dokumentacji projektowej oświadczenie, że projekt jest wykonany zgodnie z umową, obowiązującymi przepisami techniczno -budowlanymi, normami i wytycznymi, i że został wykonany w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć.
6) Projekt należy wykonać na podkładzie mapy do celów projektowych w obowiązującym układzie współrzędnych prostokątnych płaskich i wysokościowych.
7) Wykonawca zobowiązany jest uzyskać wszystkie konieczne uzgodnienia, warunki i opinie (m. in. decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach z raportem OŚ według potrzeb, opinię Zespołu ds. Koordynacji Sytuowania Projektowanych Sieci Uzbrojenia Terenu, pozwolenia wodnoprawne, opinię geometrii drogi), w tym także Zamawiającego oraz zastosować narzucone w nich wymagania w rozwiązaniach projektowych w ramach opracowania.
8) Wszystkie formułowane w imieniu Zamawiającego wnioski powinny uzyskać jego akceptację.
9) Wykonawca uzgodni z Zamawiającym projekt koncepcyjny drogi (plan sytuacyjny wraz z przekrojami normalnymi, zależnie od potrzeb analiza terenowo -prawna i planistyczną).
Zaakceptowanie projektu koncepcyjnego przez Zamawiającego oraz uzyskanie pozytywnej oceny geometrii drogi przez Starostwo Powiatowe w Poznaniu jest warunkiem wykonywania dalszych prac projektowych.
10) Dokumentacja projektowa powinna zawierać m.in.:
a) Dokumentacja architektoniczno-budowlana rozwiązań projektowych (projekt budowlany i wykonawczy) w zakresie:
- Projekt zagospodarowania terenu
- Projekt branży drogowej,
- Projekt oświetlenia
- Projekt odwodnienia drogi,
- Projekty branżowe przebudowy ewentualnych kolizji (oddzielnie każda branża).
b) Uzgodnienia wraz z pozwoleniami narzuconymi przez wydane w trakcie uzgadniania decyzjami.
c) Prognozę ruchu drogowego (ewentualnie według potrzeb pomiary ruchu pieszych i rowerzystów). Pomiary ruchu samochodowego będą udostępnione przez Zamawiającego.
d) Badania niezbędne dla zaprojektowania nawierzchni drogi odpowiedniej do przeniesienia kategorii ruchu KR3, obliczoną na dwudziestoletni okres eksploatacji. Ostateczne ustalenie kategorii ruchu nastąpi po przeanalizowaniu pomiarów i prognozy ruchu.
e) Dokumentację geotechniczną zawierającą badania geotechniczne dające wyraźny obraz warunków zalegania gruntów oraz właściwości poszczególnych warstw i opracowaną na ich podstawie opinią. Należy wykonać odwierty w min. trzech przekrojach przez istniejącą nawierzchnię i w poboczu (obustronnie) dla projektowanego przebiegu drogi nr 2392P oraz w min. dwóch przekrojach przez istniejącą nawierzchnię i w poboczu (naprzemiennie) dla drogi nr 2403P.
f) Zatwierdzony projekt stałej organizacji ruchu.
g) Plan wycinki drzew i krzewów wraz z uzyskaniem zezwolenia na wycinkę.
Poza wymaganymi przepisami prawa materiałami plan wycinki powinien zawierać plan sytuacyjny drogi z zaznaczonymi drzewami i krzewami przeznaczonymi do wycinki oraz zestawienie tabelaryczne wraz z podaniem gatunków i obwodów wycinanych drzew i przyczyną ich usunięcia.
h) Plan przejęcia gruntów (niezależnie od ewentualnego przygotowania dokumentacji do uzyskania decyzji ZRID). Poprzez Plan przejęcia gruntów Zamawiający rozumie opracowanie zawierające plan sytuacyjny z zaznaczeniem granic działek objętych projektem i zaznaczonym terenem niezbędnym do nabycia w celu realizacji inwestycji wraz z ich powierzchnią oraz z zestawieniem właścicieli gruntów objętych projektem.
i) Materiały informacyjne do wykorzystania przy opracowaniu planu BIOZ.
j) Materiały opracowane na etapie wykonywania projektu niezbędne do uzyskania uzgodnień, pozwoleń i decyzji.
k) Materiały do wniosku o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej przygotowane zgodnie z Ustawa o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych z dnia 10 kwietnia 2003 r. (Dz.U.2013.687 j.t. ze zm.), w szczególności: mapę w skali 1:500 przedstawiającą proponowany przebieg drogi z zaznaczeniem terenu niezbędnego dla obiektów budowlanych, oraz istniejące uzbrojenie terenu, analizę powiązania drogi z innymi drogami publicznymi, mapy zawierające projekty podziału nieruchomości, sporządzone zgodnie z odrębnymi przepisami, określenie zmian w dotychczasowej infrastrukturze zagospodarowania terenu, wymagane przepisami opinie .
l) Dodatkowy komplet map zasadniczych bez naniesionego projektu (w formie papierowej i cyfrowej) - dla Zamawiającego.
m) Materiały niezbędne do złożenia wniosku o dofinansowanie zadania dla poszczególnych etapów inwestycji, w szczególności:
- plan orientacyjny
- plany sytuacyjne z treścią określoną przez Zamawiającego
- przekroje normalne
- skrócony opis techniczny dla inwestycji z uwzględnieniem kryteriów dofinansowania wskazanych przez Zamawiającego; w opisie technicznym należy zamieścić dokumentację fotograficzną stanu istniejącego drogi objętej projektem.
11) Dokumentacja przetargowa powinna zawierać m. in.:
a) Skrócony opis techniczny,
b) Przedmiar robót (przedmiar robót powinien zawierać zestawienie przewidywanych do wykonania robót podstawowych w kolejności technologicznej ich wykonania wraz z ich szczegółowym opisem lub wskazaniem podstaw ustalających szczegółowy opis oraz wskazaniem właściwych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, z wyliczeniem i zestawieniem ilości jednostek przedmiarowych robót podstawowych),
c) Kosztorys inwestorski z podziałem na branże (pozycje kosztorysu inwestorskiego powinny odnosić się do scalonych cen jednostkowych),
d) Kosztorys ofertowy z podziałem na branże (pozycje kosztorysu ofertowego powinny odnosić się do scalonych cen jednostkowych, tak aby potencjalny Wykonawca mógł rzetelnie wycenić swoje prace na etapie przetargowym),
e) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych dostosowane do przedmiotowego zadania.
12) Dokumentacje projektowe i przetargowe wymienione w pkt. 10 i 11 niniejszego opisu powinny być dostosowane do uzgodnionych z Zamawiającym etapów zadania, tak aby ich zakres był zgodny z uzyskanymi dokumentami zezwalającymi na rozpoczęcie robót budowlanych. Etap zadania określony w projekcie budowlanym może być dodatkowo podzielony na życzenie Zamawiającego - w takim wypadku należy odpowiednio podzielić projekty wykonawcze oraz dokumentację przetargową.
13) Wykonawca zobowiązany jest do wykonania w terminie 7 dni od wezwania przez Zamawiającego jednorazowej aktualizacji kosztorysów inwestorskich (osobno dla wskazanych przez Zamawiającego etapów).
14) Wykonawca zobowiązany jest, do czasu realizacji zadania, przeprowadzać nieodpłatnie konsultacje z zewnętrznymi projektantami w zakresie dotyczącym zgodności lokalizacji infrastruktury technicznej w pasie drogowym z wykonywanym projektem przebudowy rozbudowy drogi objętym przedmiotem zamówienia.
15) Wszelkie opinie, zezwolenia, decyzje, postanowienia i uzgodnienia powinny być uzyskane dla jednolitej nazwy inwestycji (w odniesieniu do etapów projektu).
16) Wykonawca przekaże Zamawiającemu kompletne i zgodne z umową opracowanie projektowe na następujących nośnikach:
a) wersja papierowa (wydruki) dokumentacji projektowej (projekty budowlane i wykonawcze) w 5 egzemplarzach,
b) wersja papierowa (wydruki) dokumentacji przetargowej (skrócone opisy techniczne, przedmiary robót, kosztorysy inwestorskie z podziałem na branże, kosztorysy ofertowe z podziałem na branże, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych) w 3 egzemplarzach,
c) wersja elektroniczna ww. dokumentacji projektowej i przetargowej w 2 kompletach
Komplet stanowi:
-płyta w formacie PDF - dokumentacja projektowa, przedmiar, kosztorys ofertowy, STWIORB.
-płyta w formacie edytowalnym - dokumentacja projektowa, przedmiar, kosztorys ofertowy, STWIORB.
- format edytowalny .doc lub .docx dla dokumentów tekstowych
- format edytowalny CAD .dwg lub .dxf dla plików graficznych
- kosztorys drogowy, kosztorysy branżowe, przedmiar w formacie edytowalnym .ath
- płyta w formacie .ath - kosztorysy inwestorskie
Dopuszcza się tabelę elementów scalonych obejmującą wszystkie kosztorysy branżowe oraz kosztorys ofertowy w formacie edytowalnym .xls lub .xlsx
Kosztorysy inwestorskie należy przekazać na osobnych płytach.
Przekazanie dokumentacji nastąpi w siedzibie Zamawiającego, w godzinach pracy Zamawiającego.
17) Całość dokumentacji należy na roboczo uzgadniać w ZDP w Poznaniu. Wszystkie niezbędne poprawki i uzupełnienia do w/w opracowań, jakie wynikną po ich sprawdzeniu Projektant wykona w ramach ceny zawartej umowy.
IV. Wytyczne techniczne do opracowania projektu

1) W projekcie uwzględnić następujące parametry techniczne drogi:
a) klasa drogi Z,
b) szerokość jezdni min. 6,00 m,
c) konstrukcja nawierzchni do przeniesienia ruchu KR3 , obliczoną na dwudziestoletni okres eksploatacji (ostateczne ustalenie kategorii ruchu nastąpi po przeanalizowaniu pomiarów i prognozy ruchu),
d) pozostałe parametry drogi zgodne z Rozporządzeniem Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie z dnia 2 marca 1999 r. (Dz. U. z 1999 r. nr 43, poz. 430 ze zmianami).
2) Należy zaprojektować nawierzchnię jezdni z masy mineralno-asfaltowej. Rodzaj i kolor kostki brukowej oraz inne elementy infrastruktury (włazy studni, kratki ściekowe, elementy BRD itp.), typ oznakowania pionowego i poziomego należy zaprojektować zgodnie z wytycznymi Zamawiającego uzgodnionymi na etapie projektowym.
3) Zaprojektować ciągi komunikacji pieszej na całej długości drogi objętej projektem i zależnie od możliwości terenowych ciągi komunikacji rowerowej. Zamawiający dopuszcza możliwość rezygnacji
z potrzeby zaprojektowania części ww. ciągów ze względów terenowych.
4) Przewidzieć korekty istniejących skrzyżowań w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu. Przewiduje się kanalizację ważniejszych skrzyżowań.
5) Przewidzieć na włączeniach do drogi wojewódzkiej nr 307 wyspę rozdzielającą kierunki ruchu.
6) Należy zaprojektować bezpieczną organizację ruchu pieszego. Przewidzieć korekty istniejących przejść dla pieszych i doprojektowanie nowych w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu, w szczególności w miejscach przystanków autobusowych.
7) Przystanki autobusowe zaprojektować w formie zatok, w wyjątkowych przypadkach wynikających ze względów terenowych dopuszcza się na polecenie Zamawiającego zaprojektowanie przystanków w formie peronów.
Lokalizację przystanków i zatok autobusowych należy skonsultować z Gminami Tarnowo Podgórne i Dopiewo zgodnie z ich właściwością terenową.
8) W projekcie należy zastosować elementy poprawiające bezpieczeństwo i uspokajające ruch, typu azyle na przejściach dla pieszych, wysepki korygujące tor ruchu pojazdów w celu wymuszenia zmniejszenia prędkości (w szczególności przed wjazdem do miejscowości oraz w rejonie szkoły w m. Więckowice) lub innych elementów zaproponowanych przez Projektanta i zaakceptowanych przez Zamawiającego.
9) Należy zapewnić właściwe odwodnienie pasa drogowego. Zaprojektowane odwodnienie drogi powinno zapewnić odbiór docelowej ilości wód opadowych z uwzględnieniem odwodnienia z dróg gminnych i wewnętrznych krzyżujących się z drogą powiatową 2392P i 2403P znajdujących się w gestii gminy Tarnowo Podgórne i Dopiewo (określenie ilości wód opadowych z tych terenów Projektant powinien uzgodnić z ww. Gminami). Wyznaczenie miejsc odbioru wód opadowych i zaprojektowanie systemu odprowadzenia wód do tych odbiorników należeć będzie do Projektanta.
10) Preferuje się odwodnienie powierzchniowe z dopuszczeniem lokalizacji kanalizacji deszczowej w miejscach gdzie wykonanie odwodnienia powierzchniowego nie jest możliwe lub wymaga, zdaniem Zamawiającego, nadmiernych kosztów (ewentualnie kanalizację deszczową w m. Więckowice).
11) Zapewnić lokalizację elementów wyposażenia dróg (np. znaków drogowych, słupów oświetleniowych) w miarę możliwości poza ciągami komunikacyjnymi, tak aby zachować wymagane przepisami skrajnie.
12) Należy wykonać projekty oświetlenia w miejscach wymaganych przepisami oraz dostosowania istniejącego oświetlenia do nowego planu sytuacyjnego drogi.
13) W przypadku lokalizacji studni kanalizacyjnych (istniejących i projektowanych) w jezdni włazy kanalizacji osadzić w prefabrykowanych elementach betonowych montowanych na zinwentaryzowanych studniach po wycięciu wcześniej ułożonych warstw bitumicznych.
14) Zapewnić obsługę komunikacyjną oraz dostępność nieruchomości przyległych do drogi publicznej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999r. jak dla dróg klasy Z. W ramach projektu należy zaprojektować zjazdy na nieruchomości sąsiadujące z drogą powiatową, uwzględniając różnice wysokościowe. Zastosować na zjazdach krawężniki najazdowe. W miejscu łączenia krawężników obniżonych z wystającymi należy przewidzieć krawężniki przejściowe.
15) Projekt powinien uwzględniać usunięcie powstałych w związku z inwestycją kolizji.
16) W ofercie należy ująć kolizje branż infrastruktury technicznej typu: linie energetyczne, telefoniczne, gazociągi, wodociągi, kanalizacja sanitarna itd. Liczba kolizji i możliwość ich uniknięcia są zależne od zaproponowanego przez Projektanta rozwiązania projektowego. Rodzaj i ilość kolizji będą znane po opracowaniu map zasadniczych, które są przedmiotem zamówienia. Jednakże z uwagi na charakter zabudowy terenów sąsiadujących z drogą powiatową, szczególnie w terenie zabudowanym, należy sądzić, że podczas opracowywania projektu drogi będą występować kolizje z infrastrukturą techniczną dla których to należy opracować projekty branżowe.
17) Należy wskazać możliwości etapowania projektu w zakresie odcinków trasy zgodnie z wymaganiami opisanymi w dziale III niniejszego OPZ Sposób realizacji zamówienia.

Dodatkowo dla drogi powiatowej nr 2392P Tarnowo Podgórne - Więckowice na odcinku Lusówko (Rozalin) - Więckowice o długości około 2,4 km:

18) Projekt opracować z uwzględnieniem Koncepcji programowo - przestrzennej pn. Rozbudowa drogi powiatowej nr 2392P Tarnowo Podgórne - Więckowice na odcinku Więckowice - Rozalin wykonanej w roku 2015 na zlecenie ZDP - dokumentacja w załączeniu.
19) W projekcie uwzględnić ustalenia zawarte w Protokole Sprawdzenia Dokumentacji Koncepcji - pismo nr ZDP.6c.4501.5/15 z dnia 15 lipca 2015 r. - pismo w załączeniu.
20) W projekcie przyjąć wykonanie kanalizacji sanitarnej wg dokumentacji będącej w posiadaniu
UG Dopiewo przez m. Więckowice przed przebudową drogi.
21) W kosztorysie inwestycji należy uwzględnić koszt stabilizacji pasa drogowego słupkami granicznymi.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 29/07/2016

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca (Wykonawca samodzielnie lub jeden z konsorcjantów lub podmiot udostępniający zasoby wiedzy i doświadczenia - doświadczenie w/w podmiotów nie sumuje się) wykaże, iż w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał (a w przypadku świadczeń okresowych również wykonuje) należycie minimum dwie usługi podobne do objętych przedmiotem zamówienia.
Za pracę podobną zamawiający uzna usługi projektowe w zakresie zaprojektowania budowy,przebudowy,rozbudowy drogi minimum klasy Z (każda) o długości minimum 1,5km (każda) oraz wykaże, że usługi te zostały wykonane w sposób należyty.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponować osobami zdolnymi do wykonywania zamówienia:
- Główny projektant branży drogowej - minimum 1 osoba posiadająca uprawnienia do projektowania
w specjalności drogowej bez ograniczeń lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane
w świetle wcześniej obowiązujących przepisów prawa, posiadający co najmniej 5-letnie doświadczenie (licząc od dnia uzyskania uprawnień) w pracy na stanowisku projektanta.

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 5: Tak

oswiadczenie_potwierdzenia_opis_5:
Za najważniejsze usługi potwierdzające posiadanie przez Wykonawcę niezbędnej wiedzy i doświadczenia Zamawiający uzna należyte wykonanie usług określonych przez Zamawiającego w warunkach udziału w postępowaniu w III.3.2) niniejszego ogłoszenia

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1) Formularz oferty, o treści zgodnej z załączonym wzorem,
2) Formularz cenowy, o treści zgodnej z załączonym wzorem,
3) Pełnomocnictwo złożone w oryginale lub w kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza dla podmiotów wspólnie ubiegających się o zamówienie lub podmiotów w imieniu których pełnomocnicy nie wymienieni w dokumentach rejestrowych firmy składają oferty,

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Wszelkie zmiany i uzupełnienia umowy wymagają uprzedniej pisemnej akceptacji stron przez umocowanych do tego przedstawicieli obu stron i jeżeli dotyczą one istotnych zmian umowy muszą być sporządzone w formie pisemnego aneksu, pod rygorem nieważności.
2. Zmiana terminu realizacji umowy nie powoduje automatycznie zmiany wynagrodzenia określonego w § 4 Umowy ani innych roszczeń stron związanych z przedmiotem aneksu.
3. Strony przewidują możliwość zmiany terminu wykonania Umowy, wyłącznie z przyczyn niezależnych od Wykonawcy i mających wpływ na wykonanie przedmiotu umowy, w następujących przypadkach:
a) działania siły wyższej, to znaczy niezależnego od Stron losowego zdarzenia zewnętrznego, które było niemożliwe do przewidzenia w momencie zawarcia umowy i któremu nie można było zapobiec mimo dochowania należytej staranności;
b) wydłużenia procedur uzgadniania lub opiniowania projektu, uzyskiwania niezbędnych zezwoleń, pozwoleń oraz innych decyzji administracyjnych, w tym także spowodowanych uruchomieniem procesów odwoławczych lub skargowych;
c) szczególnie uzasadnionych trudności w pozyskiwaniu materiałów wyjściowych niezbędnych dla prawidłowej realizacji umowy;
d) zmiany przepisów związanych z Przedmiotem Umowy
e) objęcia zasobów, tworów i składników przyrody jedną z form przewidzianych w ustawie o ochronie przyrody, zmiana ich granic lub przedmiotu ochrony;
f) odkrycia zabytku lub wprowadzenia istotnej dla przedsięwzięcia zmiany formy jego ochrony;
g) udzielenia Wykonawcy zamówienia dodatkowego lub uzupełniającego;
h) udzielenie przez Zamawiającego innego zamówienia istotnie wpływającego na zakres lub termin realizacji niniejszej umowy;
i) przekroczenia 2 miesięcznego terminu na zawarcie przez Zamawiającego Umów z gestorami sieci, liczonych od dnia następnego po dniu wpłynięcia od Wykonawcy do Zamawiającego pisma zawierającego propozycję podpisania umowy z Gestorem jako jedynego warunku uzgodnienia dokumentacji.
4. Wykonawca zobowiązany jest przedstawić oraz wykazać Zamawiającemu, za pomocą odpowiednich dokumentów, w jaki sposób okoliczności wymienione w ust. 3 powyżej wpływają na termin i koszty wykonania przedmiotu Umowy przez Wykonawcę. W przypadku, gdy Wykonawca wykaże wpływ zmian przepisów prawa na terminy i koszty wykonania przedmiotu umowy, Strony dokonają stosownej zmiany Umowy.
5. W przypadku zmiany terminu wykonania przedmiotu Umowy, o którym mowa w § 3 ust. 1 Umowy, Zamawiający dopuszcza płatności częściowe z tym, że suma płatności częściowych nie może przekraczać 70% wartości przedmiotu umowy
6. W przypadku zmiany terminu wykonania zamówienia, o którym mowa w § 10 ust. 3 ppkt g) powyżej skutkować będzie koniecznością uzyskania ponownych uzgodnień z instytucjami zewnętrznymi, koszty tych uzgodnień będą poniesione przez Zamawiającego na podstawie refaktury lub noty księgowej.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 95

Nazwa kryterium 2: Termin płatności

Znaczenie kryterium 2: 5

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH
W POZNANIU ul. Zielona 8 Vp. pok. 510 kancelaria 61-851 Poznań

Data składania wniosków, ofert: 21/09/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W POZNANIU ul. Zielona 8 Vp. pok. 510 kancelaria 61-851 Poznań

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Kody CPV:
712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
712420006 (Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
712480008 (Nadzór nad projektem i dokumentacją)

Podobne przetargi

250094 / 2008-11-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Kaliski - Kalisz (wielkopolskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy ciągu dróg powiatowych nr 4594P (Koźminek-Morawin-Goliszew), nr 4586P (Goliszew-Zbiersk).

346335 / 2008-12-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych w Turku - Turek (wielkopolskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Wykonanie projektu drogowego pn. Budowa drogi powiatowej nr 4477P Polichno - Chrząblice na długości 2,014 km

401774 / 2010-12-09 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet im. A. Mickiewicza - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego nadbudowy segmentu G Wydziału Chemii wraz z aktualizacją kosztorysów i uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz wykonanie projektów zamiennych budowlano-wykonawczych wraz z aktualizacją kosztorysów dla nietypowych laboratoriów chemicznych zlokalizowanych w segmencie A i G budynków Wydziału Chemii UAM w Poznaniu

159128 / 2015-06-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Opracowanie dokumentacji projektowej inwestycji pn. Przebudowa/rozbudowa drogi powiatowej nr DP 2410P gmina Kleszczewo, Kostrzyn i Swarzędz, powiat poznański, województwo wielkopolskie

41492 / 2009-02-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych w Turku - Turek (wielkopolskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Wykonanie projektu drogowego pn. Przebudowa chodnika i budowa kolektora deszczowego w ciągu drogi powiatowej nr 3400P Koło - Brudzew - Brudzyń w m. Brudzew na długości 380 m

10219 / 2010-01-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych w Turku - Turek (wielkopolskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Wykonanie projektu budowlanego drogowego Przebudowa ulicy powiatowej nr 4534P SÅ‚owackiego w Turku

80569 / 2010-04-09 - Inny: państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

Skarb Państwa Lasy Państwowe Nadleśnictwo Łopuchówko - Murowana Goślina (wielkopolskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Opracowanie, na podstawie przyjętej koncepcji, kompleksowej dokumentacji projektowej wraz z kosztorysem dla infrastruktury kanalizującej ruch turystyczny na terenie Nadleśnictwa Łopuchówko

223746 / 2008-09-23 - Inny: Spółka prawa handlowego

Towarzystwo Budownictwa Społecznego sp. z o. o. - Czarnków (wielkopolskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Opracowanie projektu budowlano-wykonawczego z wszystkimi branżami oraz przedmiarami i kosztorysami inwestorskimi na budowę zespołu mieszkaniowego składającego się z ok. 34 mieszkań o powierzchni użytkowej 1600-1700 m2 przy ul. Rybaki działka nr 733/1 w Czarnkowie

123178 / 2016-05-16 - Podmiot prawa publicznego

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych Sp. z o.o. - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Zaprojektowanie i wykonanie inwestycji obejmującej likwidację pieców na paliwo stałe oraz podłączenie do miejskiej sieci grzewczej wraz z wykonaniem węzłów cieplnych, instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej w 4 komunalnych budynkach mieszkalnych położonych w Poznaniu

261840 / 2012-07-20 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Wielkopolskie Centrum Onkologii - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
wykonanie projektu zamiennego przyłacza kanalizacji ogólnospławnej w oparciu o nową technologię do nowego budynku Wielkopolskiego Centrum Onkologii

319990 / 2012-08-29 - Podmiot prawa publicznego

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Koninie - Konin (wielkopolskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Opracownaie dokumentacji pn Budowa kanalizacji sanitarnej oraz wodociągu-rejon ul. Gajowej w Koninie zlokalizowanej na zachód od ul. Przemysłowej oraz dla osiedla mieszkaniowego zlokalizowanego w rejonie ulic: Gajowa-Przemysłowa-Matejki w Koninie

77678 / 2010-03-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe - Czarnków (wielkopolskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
opracowanie modernizacji ewidencji gruntów i budynków w systemie Geo- Info V dla obrębu miasta Trzcianka (drugi etap).

79763 / 2011-03-10 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na wymianę konstrukcji stropodachu nad holem głównym wraz z projektem rozbiórki istniejącej konstrukcji w budynku WUW w Poznaniu przy al. Niepodległości 16/18

33121 / 2010-02-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Kalisz - Kalisz (wielkopolskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Wykonanie projektu budowlanego bloku kogeneracyjnego na biomasę w technologii ORC na terenie Ciepłowni Rejonowej przy al. Wojska Polskiego 33 w Kaliszu

216810 / 2011-07-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe - Czarnków (wielkopolskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
opracowanie modernizacji ewidencji gruntów i budynków w systemie Geo- Info V dla obrębu miasta Wieleń (I etap)

68777 / 2015-05-13 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej na remont wieży przy ul. Ujskiej w Pile, będącej w trwałym zarządzie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu

35724 / 2012-02-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe - Czarnków (wielkopolskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Opracowanie dokumentacji projektowo-technicznej wraz z wykonaniem robót związanych z remontem Sali gimnastycznej w Zespole Szkół Technicznych w Trzciance ul.27 stycznia 100..