Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

154843 / 2015-10-23 - Administracja samorządowa / Gmina Bieruń reprezentowana przez Burmistrza Miasta Bieruń (Bieruń)

PRZEWÓZ DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ Z TERENU BIERUNIA DO OŚRODKÓW EDUKACJI SPECJALNEJ W ROKU 2016

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług transportowych w zakresie przewozu osób niepełnosprawnych zamieszkałych w Bieruniu do ośrodków edukacji specjalnej i z powrotem, wraz z zapewnieniem im opieki w czasie dowożenia we wszystkie dni nauki organizowane przez ośrodki, w celu realizacji obowiązku szkolnego i obowiązku nauki.
Okres realizacji usługi: od 04.01.2016 r. do 31.12.2016 r.
Na dzień ogłoszenia postępowania ilość przewożonych osób niepełnosprawnych wynosi 25 z różnym stopniem upośledzenia, z atakami padaczki włącznie w tym 5 osób na wózkach inwalidzkich. Osoby niepełnosprawne dowożone będą do ośrodków edukacji specjalnej zlokalizowanych na terenie Bierunia, Lędzin i Tychów. Adresy placówek przestawione są poniżej:

Wykaz ośrodków do których będą dowożone osoby niepełnosprawne
Lp. Nazwa placówki Adres placówki
1 Gimnazjum nr 2 im. Św. Walentego w Bieruniu 43-150 Bieruń ul. Licealna 17

2 Gimnazjum nr 1 im. Karola Wierzgonia w Bieruniu 43-155 Bieruń ul. Warszawska 294

3 Zespół Szkół Specjalnych nr 8 43-100 Tychy ul. Edukacji 21

4 Ośrodek Rehabilitacyjno - Edukacyjno -Wychowawczy 43 - 100 Tychy ul. Niepodległości 90
5 Niepubliczna Szkoła Podstawowa Otwarte Okno z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi 43 - 100 Tychy ul. Paprocańska 84
6 Ośrodek Błogosławiona Karolina 43 - 140 Lędziny ul. Lędzińska 6
Lista osób niepełnosprawnych wraz z adresami spod których będą odbierane zostanie przekazana w momencie podpisania umowy z wybranym Wykonawcą.
Do rozliczenia usługi nie mogą być brane pod uwagę przebiegi (w km), wynikające
z konieczności dojazdu z siedziby Wykonawcy do miejsca rozpoczęcia zadania oraz powrót do jego siedziby po zakończeniu zadania.
Rozliczeniu nie podlega również czas przerwy pomiędzy dowozem osób niepełnosprawnych do ośrodków edukacji specjalnej wykonywanym w godzinach rannych i przewozem powrotnym, realizowanym w godzinach popołudniowych.
Godziny odbioru osób niepełnosprawnych z miejsca zamieszkania ustala Wykonawca z ich opiekunami.
Godziny odbioru osób niepełnosprawnych z ośrodków edukacji specjalnej ustala Wykonawca z przedstawicielami ośrodków.
Pojazdy przeznaczone przez Wykonawcę do realizacji zleconego zamówienia nie mogą być wyprodukowane wcześniej niż w 2005 roku.
Wykonawca jest zobowiązany do wyposażenia pojazdów w środki łączności (np. telefon komórkowy).
Ze względu na różne godziny zakończenia zajęć w poszczególnych ośrodkach oraz ze względu na liczbę osób niepełnosprawnych Wykonawca musi zapewnić minimum 3 pojazdy, w tym:
minimum 1 pojazd pozwalający przewieźć minimum 19 pasażerów, spełniający następujące wymagania:
jest dostosowany do przewozu minimum 17 pasażerów, w tym 14 osób niepełnosprawnych w fotelach wyposażonych w pasy bezpieczeństwa, 1 kierowcę, 1 opiekuna + 1 miejsce rezerwy w fotelu;
jest wyposażony w 2 miejsca do przewozu osób na wózkach inwalidzkich z mocowaniem uniemożliwiającym ich przesuwanie w czasie jazdy;
jest wyposażony w platformę (podest) i/lub rampę najazdową i/lub szyny najazdowe i/lub podnośnik.
jest wyposażony w sprawny system ogrzewania przestrzeni pasażerskiej;
minimum 1 pojazd pozwalający przewieźć minimum 9 pasażerów, spełniający następujące wymagania:
jest dostosowany do przewozu minimum 7 pasażerów, w tym 4 osoby niepełnosprawne w fotelach wyposażonych w pasy bezpieczeństwa, 1 kierowcę, 1 opiekuna + 1 miejsce rezerwy w fotelu;
jest wyposażony w 2 miejsca do przewozu osób na wózkach inwalidzkich z mocowaniem uniemożliwiającym ich przesuwanie w czasie jazdy;
jest wyposażony w platformę (podest) i/lub rampę najazdową i/lub szyny najazdowe i/lub podnośnik;
jest wyposażony w sprawy system ogrzewania przestrzeni pasażerskiej;
minimum 1 pojazd pozwalający przewieźć minimum 6 pasażerów spełniający następujące wymagania:
jest dostosowany do przewozu minimum 6 pasażerów, w tym 3 osoby niepełnosprawne w fotelach wyposażonych w pasy bezpieczeństwa, 1 kierowcę, 1 opiekuna + 1 miejsca rezerwy w fotelu.
jest wyposażony w sprawny system ogrzewania przestrzeni pasażerskiej.
Z przodu i z tyłu przedmiotowych pojazdów w sposób widoczny musi być umieszczone oznakowanie zgodne z art. 58 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (t.j.: Dz. U. z 2012 r. poz. 1137 z póź. zm.) informujące o dokonywanym przewozie dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.
Pojazdy, którymi przewożone będą osoby niepełnosprawne muszą być dopuszczone do ruchu posiadać aktualne ubezpieczenie OC i NW.
Zamawiający zastrzega sobie prawo wyboru pojazdów przeznaczonych do realizacji przedmiotu umowy, w przypadku zadeklarowania przez Wykonawcę większej ilość pojazdów do realizacji niż wymagana w pkt. IV.3 SIWZ.
Pojazdy przeznaczone przez Wykonawcę do realizacji zleconego zamówienia powinny być utrzymane w stałej sprawności technicznej, zapewniającej pełną realizację zadań oraz gwarantującej bezpieczeństwo przewożonych pasażerów, a także powinien być utrzymane w nienagannej czystości wewnętrznej i zewnętrznej.
W przypadku awarii pojazdu Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia pojazdu zastępczego o parametrach i na warunkach co najmniej takich jak określone w niniejszym opisie przedmiotu zamówienia.
Wykonawca zobowiązany jest do natychmiastowego powiadomienia Zamawiającego
o zaistniałych zakłóceniach w realizacji zleconego przewozu (awaria pojazdu, roboty drogowe, przeszkody na trasie lub inne przyczyny).
Podczas wykonywania przewozu Wykonawca musi zapewnić nadzór i opiekę przewożonej grupie osób niepełnosprawnych, sprawowaną przez osobę posiadającą kwalifikacje do wykonywania zawodu pielęgniarki, ukończony kurs udzielania pierwszej pomocy lub udokumentowane minimum sześciomiesięczne doświadczenie w opiece nad osobami niepełnosprawnymi.
Zadaniem opiekuna jest udzielanie czynnej pomocy osobom niepełnosprawnym
w bezpiecznym zajęciu miejsca w pojeździe, opieki podczas trwania podróży, przy opuszczaniu pojazdu po jej zakończeniu oraz przekazanie przewożonej grupy dzieci personelowi ośrodka edukacji specjalnej wg nazwisk odnotowanych w karcie kursowej. Do zadań opiekuna należy również odebranie grupy dzieci z ośrodka po zakończeniu zajęć
Przed rozpoczęciem drogi powrotnej po zakończonych zajęciach w ośrodkach edukacji specjalnej obowiązkiem opiekuna jest sprawdzenie czy wszystkie dowiezione rano osoby powracają do miejsc zamieszkania. W przypadku braku jakiejkolwiek osoby niepełnosprawnej podróż powrotna nie może się rozpocząć bez uzyskania wyjaśnienia tej sprawy przez personel ośrodka, któremu osoba niepełnosprawna została przekazana w kursie porannym.
Przewóz będzie wykonywała osoba posiadająca odpowiedni stan zdrowia i pełne kwalifikacje, określone dla tej czynności przepisami prawa dotyczącymi transportu drogowego.
Przewóz odbywać się będzie w godzinach 7:00 - 9:00 i 13:30 - 17:00.
Szacunkowa maksymalna długość trasy wynosi 183,0 km dziennie. Szacunkowy maksymalny przebieg w czasie trwania umowy określa się na 42 977,0 km.
Zamawiający zastrzega możliwość zmiany tras przejazdu, ilości kilometrów, liczby dowożonych osób oraz godzin przewozu, jeśli w trakcie roku szkolnego pojawi się konieczność dowozu nowo zakwalifikowanych osób niepełnosprawnych lub w przypadku rezygnacji w/w osób z uczestnictwa w przedmiotowym przewozie.
Zamawiający, w przypadku rezygnacji części osób z uczestnictwa w przedmiotowym przewozie, zastrzega sobie prawo do niewykorzystania pełnej puli szacunkowego przebiegu podanego w pkt. 21.
Rozliczenie za wykonany przedmiot zamówienia następować będzie miesięcznie, zgodnie z ceną jednostkową za 1 km przebiegu podaną w ofercie z uwzględnieniem faktycznie wykonanej ilości kilometrów zrealizowanych w tym okresie, tylko i wyłącznie w ramach przedmiotu zamówienia.
Uzupełnienie opisu przedmiotu zamówienia zawiera wzór umowy stanowiący załącznik do SIWZ.
Zamawiający nie dokonuje zastrzeżenia, o którym mowa w art. 36a ust.2 pkt 1 ustawy pzp.
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających na podstawie art.67 ust.1 pkt 6 ustawy pzp, polegających na udzieleniu Wykonawcy zamówienia podstawowego, zamówienia uzupełniającego stanowiącego nie więcej niż 50% wartości zamówienia podstawowego i polegającego na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień.
Zamawiający nie przewiduje: zaliczek na poczet wykonania zamówienia, aukcji elektronicznej, zawarcia umowy ramowej, dynamicznego systemu zakupów w rozumieniu ustawy pzp oraz stosowania wymagań określonych w art.29 ust.4 ustawy pzp. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych, wariantowych.
Wspólnego Słownika Zamówień (CPV) :
60130000 - 8 Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 154843

Data publikacji: 2015-10-23

Nazwa:
Gmina Bieruń reprezentowana przez Burmistrza Miasta Bieruń

Ulica: Rynek 14

Numer domu: 14

Miejscowość: Bieruń

Kod pocztowy: 43-150

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: 32 3242400

Numer faxu: 32 2164777

Adres strony internetowej: www.bierun.pl

Regon: 27150489700000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
PRZEWÓZ DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ Z TERENU BIERUNIA DO OŚRODKÓW EDUKACJI SPECJALNEJ W ROKU 2016

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług transportowych w zakresie przewozu osób niepełnosprawnych zamieszkałych w Bieruniu do ośrodków edukacji specjalnej i z powrotem, wraz z zapewnieniem im opieki w czasie dowożenia we wszystkie dni nauki organizowane przez ośrodki, w celu realizacji obowiązku szkolnego i obowiązku nauki.
Okres realizacji usługi: od 04.01.2016 r. do 31.12.2016 r.
Na dzień ogłoszenia postępowania ilość przewożonych osób niepełnosprawnych wynosi 25 z różnym stopniem upośledzenia, z atakami padaczki włącznie w tym 5 osób na wózkach inwalidzkich. Osoby niepełnosprawne dowożone będą do ośrodków edukacji specjalnej zlokalizowanych na terenie Bierunia, Lędzin i Tychów. Adresy placówek przestawione są poniżej:

Wykaz ośrodków do których będą dowożone osoby niepełnosprawne
Lp. Nazwa placówki Adres placówki
1 Gimnazjum nr 2 im. Św. Walentego w Bieruniu 43-150 Bieruń ul. Licealna 17

2 Gimnazjum nr 1 im. Karola Wierzgonia w Bieruniu 43-155 Bieruń ul. Warszawska 294

3 Zespół Szkół Specjalnych nr 8 43-100 Tychy ul. Edukacji 21

4 Ośrodek Rehabilitacyjno - Edukacyjno -Wychowawczy 43 - 100 Tychy ul. Niepodległości 90
5 Niepubliczna Szkoła Podstawowa Otwarte Okno z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi 43 - 100 Tychy ul. Paprocańska 84
6 Ośrodek Błogosławiona Karolina 43 - 140 Lędziny ul. Lędzińska 6
Lista osób niepełnosprawnych wraz z adresami spod których będą odbierane zostanie przekazana w momencie podpisania umowy z wybranym Wykonawcą.
Do rozliczenia usługi nie mogą być brane pod uwagę przebiegi (w km), wynikające
z konieczności dojazdu z siedziby Wykonawcy do miejsca rozpoczęcia zadania oraz powrót do jego siedziby po zakończeniu zadania.
Rozliczeniu nie podlega również czas przerwy pomiędzy dowozem osób niepełnosprawnych do ośrodków edukacji specjalnej wykonywanym w godzinach rannych i przewozem powrotnym, realizowanym w godzinach popołudniowych.
Godziny odbioru osób niepełnosprawnych z miejsca zamieszkania ustala Wykonawca z ich opiekunami.
Godziny odbioru osób niepełnosprawnych z ośrodków edukacji specjalnej ustala Wykonawca z przedstawicielami ośrodków.
Pojazdy przeznaczone przez Wykonawcę do realizacji zleconego zamówienia nie mogą być wyprodukowane wcześniej niż w 2005 roku.
Wykonawca jest zobowiązany do wyposażenia pojazdów w środki łączności (np. telefon komórkowy).
Ze względu na różne godziny zakończenia zajęć w poszczególnych ośrodkach oraz ze względu na liczbę osób niepełnosprawnych Wykonawca musi zapewnić minimum 3 pojazdy, w tym:
minimum 1 pojazd pozwalający przewieźć minimum 19 pasażerów, spełniający następujące wymagania:
jest dostosowany do przewozu minimum 17 pasażerów, w tym 14 osób niepełnosprawnych w fotelach wyposażonych w pasy bezpieczeństwa, 1 kierowcę, 1 opiekuna + 1 miejsce rezerwy w fotelu;
jest wyposażony w 2 miejsca do przewozu osób na wózkach inwalidzkich z mocowaniem uniemożliwiającym ich przesuwanie w czasie jazdy;
jest wyposażony w platformę (podest) i/lub rampę najazdową i/lub szyny najazdowe i/lub podnośnik.
jest wyposażony w sprawny system ogrzewania przestrzeni pasażerskiej;
minimum 1 pojazd pozwalający przewieźć minimum 9 pasażerów, spełniający następujące wymagania:
jest dostosowany do przewozu minimum 7 pasażerów, w tym 4 osoby niepełnosprawne w fotelach wyposażonych w pasy bezpieczeństwa, 1 kierowcę, 1 opiekuna + 1 miejsce rezerwy w fotelu;
jest wyposażony w 2 miejsca do przewozu osób na wózkach inwalidzkich z mocowaniem uniemożliwiającym ich przesuwanie w czasie jazdy;
jest wyposażony w platformę (podest) i/lub rampę najazdową i/lub szyny najazdowe i/lub podnośnik;
jest wyposażony w sprawy system ogrzewania przestrzeni pasażerskiej;
minimum 1 pojazd pozwalający przewieźć minimum 6 pasażerów spełniający następujące wymagania:
jest dostosowany do przewozu minimum 6 pasażerów, w tym 3 osoby niepełnosprawne w fotelach wyposażonych w pasy bezpieczeństwa, 1 kierowcę, 1 opiekuna + 1 miejsca rezerwy w fotelu.
jest wyposażony w sprawny system ogrzewania przestrzeni pasażerskiej.
Z przodu i z tyłu przedmiotowych pojazdów w sposób widoczny musi być umieszczone oznakowanie zgodne z art. 58 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (t.j.: Dz. U. z 2012 r. poz. 1137 z póź. zm.) informujące o dokonywanym przewozie dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.
Pojazdy, którymi przewożone będą osoby niepełnosprawne muszą być dopuszczone do ruchu posiadać aktualne ubezpieczenie OC i NW.
Zamawiający zastrzega sobie prawo wyboru pojazdów przeznaczonych do realizacji przedmiotu umowy, w przypadku zadeklarowania przez Wykonawcę większej ilość pojazdów do realizacji niż wymagana w pkt. IV.3 SIWZ.
Pojazdy przeznaczone przez Wykonawcę do realizacji zleconego zamówienia powinny być utrzymane w stałej sprawności technicznej, zapewniającej pełną realizację zadań oraz gwarantującej bezpieczeństwo przewożonych pasażerów, a także powinien być utrzymane w nienagannej czystości wewnętrznej i zewnętrznej.
W przypadku awarii pojazdu Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia pojazdu zastępczego o parametrach i na warunkach co najmniej takich jak określone w niniejszym opisie przedmiotu zamówienia.
Wykonawca zobowiązany jest do natychmiastowego powiadomienia Zamawiającego
o zaistniałych zakłóceniach w realizacji zleconego przewozu (awaria pojazdu, roboty drogowe, przeszkody na trasie lub inne przyczyny).
Podczas wykonywania przewozu Wykonawca musi zapewnić nadzór i opiekę przewożonej grupie osób niepełnosprawnych, sprawowaną przez osobę posiadającą kwalifikacje do wykonywania zawodu pielęgniarki, ukończony kurs udzielania pierwszej pomocy lub udokumentowane minimum sześciomiesięczne doświadczenie w opiece nad osobami niepełnosprawnymi.
Zadaniem opiekuna jest udzielanie czynnej pomocy osobom niepełnosprawnym
w bezpiecznym zajęciu miejsca w pojeździe, opieki podczas trwania podróży, przy opuszczaniu pojazdu po jej zakończeniu oraz przekazanie przewożonej grupy dzieci personelowi ośrodka edukacji specjalnej wg nazwisk odnotowanych w karcie kursowej. Do zadań opiekuna należy również odebranie grupy dzieci z ośrodka po zakończeniu zajęć
Przed rozpoczęciem drogi powrotnej po zakończonych zajęciach w ośrodkach edukacji specjalnej obowiązkiem opiekuna jest sprawdzenie czy wszystkie dowiezione rano osoby powracają do miejsc zamieszkania. W przypadku braku jakiejkolwiek osoby niepełnosprawnej podróż powrotna nie może się rozpocząć bez uzyskania wyjaśnienia tej sprawy przez personel ośrodka, któremu osoba niepełnosprawna została przekazana w kursie porannym.
Przewóz będzie wykonywała osoba posiadająca odpowiedni stan zdrowia i pełne kwalifikacje, określone dla tej czynności przepisami prawa dotyczącymi transportu drogowego.
Przewóz odbywać się będzie w godzinach 7:00 - 9:00 i 13:30 - 17:00.
Szacunkowa maksymalna długość trasy wynosi 183,0 km dziennie. Szacunkowy maksymalny przebieg w czasie trwania umowy określa się na 42 977,0 km.
Zamawiający zastrzega możliwość zmiany tras przejazdu, ilości kilometrów, liczby dowożonych osób oraz godzin przewozu, jeśli w trakcie roku szkolnego pojawi się konieczność dowozu nowo zakwalifikowanych osób niepełnosprawnych lub w przypadku rezygnacji w/w osób z uczestnictwa w przedmiotowym przewozie.
Zamawiający, w przypadku rezygnacji części osób z uczestnictwa w przedmiotowym przewozie, zastrzega sobie prawo do niewykorzystania pełnej puli szacunkowego przebiegu podanego w pkt. 21.
Rozliczenie za wykonany przedmiot zamówienia następować będzie miesięcznie, zgodnie z ceną jednostkową za 1 km przebiegu podaną w ofercie z uwzględnieniem faktycznie wykonanej ilości kilometrów zrealizowanych w tym okresie, tylko i wyłącznie w ramach przedmiotu zamówienia.
Uzupełnienie opisu przedmiotu zamówienia zawiera wzór umowy stanowiący załącznik do SIWZ.
Zamawiający nie dokonuje zastrzeżenia, o którym mowa w art. 36a ust.2 pkt 1 ustawy pzp.
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających na podstawie art.67 ust.1 pkt 6 ustawy pzp, polegających na udzieleniu Wykonawcy zamówienia podstawowego, zamówienia uzupełniającego stanowiącego nie więcej niż 50% wartości zamówienia podstawowego i polegającego na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień.
Zamawiający nie przewiduje: zaliczek na poczet wykonania zamówienia, aukcji elektronicznej, zawarcia umowy ramowej, dynamicznego systemu zakupów w rozumieniu ustawy pzp oraz stosowania wymagań określonych w art.29 ust.4 ustawy pzp. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych, wariantowych.
Wspólnego Słownika Zamówień (CPV) :
60130000 - 8 Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających na podstawie art.67 ust.1 pkt 6 ustawy pzp, polegających na udzieleniu Wykonawcy zamówienia podstawowego, zamówienia uzupełniającego stanowiącego nie więcej niż 50% wartości zamówienia podstawowego i polegającego na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień.

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2016

Informacja na temat wadium:
Wadium w wysokości 4 000 zł (słownie: cztery tysiące złotych) musi być wniesione w terminie, który został podany w SIWZ w punkcie Terminy

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
W ubieganiu się o udzielenie zamówienia mogą uczestniczyć Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
Posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy nakładają obowiązek ich posiadania tj. posiadają licencję na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób lub zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego zgodnie z art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (t. j.: Dz. U. z 2013 r., poz. 1414 z późn. zm.).
Ocena spełnienia warunku będzie dokonana wg zasady: spełnienia / nie spełnienia, na podstawie przedłożonego przez Wykonawcę:
- oświadczenia (zgodnie z art. 22 ust.1 pkt 1 ustawy pzp),
- dokumentu: licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego osób lub zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego.
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia należy wykazać, że warunek spełnia każdy z Wykonawców realizujących przewóz.

Wiedza i doświadczenie:
W ubieganiu się o udzielenie zamówienia mogą uczestniczyć Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
Posiadania wiedzy i doświadczenia:
Wykonali należycie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie), usługi (lub jedną usługę), w zakresie
przewozów osób niepełnosprawnych o łącznej wartości brutto nie mniejszej niż 80 000,00 zł rocznie.
Ocena spełnienia warunku będzie dokonana wg zasady spełnia / nie spełnia, na podstawie przedłożonego przez Wykonawcę:
-oświadczenia (zgodnie z art. 22 ust.1 pkt 2 ustawy pzp),
-wykazu wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych głównych usług , w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres działalności jest
krótszy - w tym okresie, usług (lub jednej usługi) w zakresie przewozów osób niepełnosprawnych o łącznej wartości brutto nie mniejszej niż 80 000,00 zł rocznie; z podaniem wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców oraz załączeniem dowodów, czy zostały lub są wykonywane należycie.
Dowodami są:
1)poświadczenia, z tym że w odniesieniu do nadal wykonywanych usług okresowych lub ciągłych poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
2)oświadczenie Wykonawcy, jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie wykazać poświadczeń, o którym mowa wyżej.
W przypadku, gdy Zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego zostały wykonane usługi wskazane w wykazie, Wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów, o których mowa wyżej.
W przypadku usług nadal wykonywanych, umów nie zakończonych (np. z terminem realizacji w latach 2014-2017), dla spełnienia warunku należy wykazać wartości usług już wykonanych (potwierdzonych dowodami).
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia należy wykazać, że warunek spełnia przynajmniej jeden z Wykonawców lub Wykonawcy spełniają go łącznie.

Potencjał techniczny:
W ubieganiu się o udzielenie zamówienia mogą uczestniczyć Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
Dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym przeznaczonym do wykonania zamówienia tj. dysponują pojazdami ( min.3) wyprodukowanymi nie wcześniej niż w 2005 roku, które będą przeznaczone do realizacji przedmiotowego zamówienia o parametrach:
a) minimum 1 pojazd pozwalający przewieźć minimum 19 pasażerów, spełniający następujące wymagania:
jest dostosowany do przewozu minimum 17 pasażerów, w tym 14 osób niepełnosprawnych w fotelach wyposażonych w pasy bezpieczeństwa, 1 kierowcę, 1 opiekuna + 1 miejsce rezerwy w fotelu;
jest wyposażony w 2 miejsca do przewozu osób na wózkach inwalidzkich z mocowaniem uniemożliwiającym ich przesuwanie w czasie jazdy;
jest wyposażony w platformę (podest) i/lub rampę najazdową i/lub szyny najazdowe i/lub podnośnik.
jest wyposażony w sprawny system ogrzewania przestrzeni pasażerskiej;
b)minimum 1 pojazd pozwalający przewieźć minimum 9 pasażerów, spełniający następujące wymagania:
jest dostosowany do przewozu minimum 7 pasażerów, w tym 4 osoby niepełnosprawne w fotelach wyposażonych w pasy bezpieczeństwa, 1 kierowcę, 1 opiekuna + 1 miejsce rezerwy w fotelu;
jest wyposażony w 2 miejsca do przewozu osób na wózkach inwalidzkich z mocowaniem uniemożliwiającym ich przesuwanie w czasie jazdy;
jest wyposażony w platformę (podest) i/lub rampę najazdową i/lub szyny najazdowe i/lub podnośnik;
jest wyposażony w sprawy system ogrzewania przestrzeni pasażerskiej;
c)minimum 1 pojazd pozwalający przewieźć minimum 6 pasażerów spełniający następujące wymagania:
jest dostosowany do przewozu minimum 6 pasażerów, w tym 3 osoby niepełnosprawne w fotelach wyposażonych w pasy bezpieczeństwa, 1 kierowcę, 1 opiekuna + 1 miejsca rezerwy w fotelu.
jest wyposażony w sprawny system ogrzewania przestrzeni pasażerskiej.
Ocena spełnienia warunków będzie dokonana wg zasady: spełnia / nie spełnia, na podstawie przedłożonego przez Wykonawcę:
-oświadczenia (zgodnie z art. 22 ust.1 pkt 3 ustawy pzp);
- wykazu narzędzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych dostępnych Wykonawcy usług w celu wykonania zamówienia wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami.
Przez liczbę miejsc siedzących należy rozumieć: ilość miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym pojazdu w pozycji S.1.
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia należy wykazać, że warunek spełnia przynajmniej jeden z Wykonawców lub Wykonawcy spełniają go łącznie.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
W ubieganiu się o udzielenie zamówienia mogą uczestniczyć Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
Dysponowania odpowiednimi osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
Ocena spełnienia warunku będzie dokonana wg zasady: spełnia/nie spełnia, na podstawie przedłożonego przez Wykonawcę:
- oświadczenia (zgodnie z art. 22 ust.1 pkt 3 ustawy pzp),
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia należy wykazać, że warunek spełnia przynajmniej jeden z Wykonawców lub Wykonawcy spełniają go łącznie.

Sytuacja ekonomiczna:
W ubieganiu się o udzielenie zamówienia mogą uczestniczyć Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
Sytuacji ekonomicznej i finansowej.
Ocena spełnienia warunku będzie dokonana wg zasady: spełnia/nie spełnia, na podstawie przedłożonego przez Wykonawcę:
- oświadczenia (zgodnie z art. 22 ust.1 pkt 4 ustawy pzp).
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia należy wykazać, że warunek spełnia przynajmniej jeden z Wykonawców lub Wykonawcy spełniają go łącznie.

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
A. Lista wymaganych oświadczeń.
Wykonawca przystępujący do postępowania złoży oświadczenie z art. 22 ust. 1 ustawy pzp, że spełnia warunki dotyczące:
1. Posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
2. Posiadania wiedzy i doświadczenia.
3. Dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
4. Sytuacji ekonomicznej i finansowej.

Wszystkie oświadczenia muszą być złożone w oryginale i podpisane przez osobę (osoby) uprawnione do zaciągania zobowiązań w imieniu Wykonawcy.
Jeżeli Wykonawca reprezentowany jest w postępowaniu przez pełnomocnika do oferty należy załączyć pełnomocnictwo, w formie oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii.
B. Inne dokumenty

1. Wykonawca, który ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej dostarcza oświadczenia i dokumenty wymienione w pkt. A Lista wymaganych oświadczeń oraz w pkt. B Lista wymaganych dokumentów. Zamiast dokumentu, o których mowa w punkcie 4 Listy wymaganych dokumentów, przedstawia dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości (dokument powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert).
Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa powyżej, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem.
Termin ważności oświadczeń jest taki sam, jak dotyczący dokumentu, o którym mowa wyżej.
2. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
3. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których Wykonawca polega na zasadach określonych w art.26 ust. 2b ustawy pzp, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy lub podmiotów
są poświadczane za zgodność z oryginałem odpowiednio przez Wykonawcę lub te podmioty.
4. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów
do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia.
Treść zobowiązania podmiotu trzeciego złożonego w oryginale, powinna określać w szczególności:
- kto jest podmiotem przyjmującym zasoby;
- zakres zobowiązania podmiotu trzeciego (wskazanie konkretnych zasobów podmiotu trzeciego, którymi Wykonawca będzie dysponował przy realizacji zamówienia);
- czego konkretnie dotyczy zobowiązanie oraz w jaki sposób będzie zobowiązanie wykonane przy realizacji zamówienia (w realizacji której części zamówienia będzie brał udział podmiot trzeci i w jakiej formie np. podwykonawstwo);
- jakiego okresu dotyczy zobowiązanie.
W sytuacji, gdy przedmiotem udzielenia są zasoby nierozerwalnie związane z podmiotem ich udzielającym, niemożliwe do obrotu i dalszego udzielenia ich bez zaangażowania tego podmiotu
w wykonanie zamówienia, taki dokument powinien zawierać wyraźne nawiązanie do uczestnictwa tego podmiotu w wykonaniu zamówienia
.
Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów, odpowiada solidarnie z Wykonawcą za
szkodę Zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.
5. Jeżeli z uzasadnionej przyczyny Wykonawca nie może przedstawić dokumentów dotyczących sytuacji finansowej i ekonomicznej wymaganych przez Zamawiającego, może przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnienie opisanego przez Zamawiającego warunku.
6. Podmioty występujące wspólnie
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia
(np. konsorcjum/spółki cywilnej) do oferty należy dołączyć:
a) Pełnomocnictwo określające zasady reprezentacji ze wskazaniem pełnomocnika (lidera), jego zakresu działania i uprawnień do reprezentowania Wykonawców w postępowaniu
o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy.
Pełnomocnictwo winno zawierać, w szczególności:
- nazwy wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegający się o realizację zamówienia
i udzielających pełnomocnictwa,
- nazwę firmy Pełnomocnika/Lidera,
- zakres działania Pełnomocnika/Lidera, uprawnień do reprezentowania Wykonawców
w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy,
- czas trwania (zawiązania umowy Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia tzn. co najmniej okres obejmujący realizację zamówienia),
- cel zawarcia (wspólny udział w przetargu i wspólna realizacja zamówienia publicznego),
- datę udzielenia pełnomocnictwa,
- podpisy wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, zgodne
z zasadą ich reprezentacji.
Pełnomocnictwo należy załączyć w formie oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii.
Wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z Pełnomocnikiem/Liderem.
b) Oświadczenia wymienione w SIWZ punkcie V.A SIWZ powinny być złożone w taki sposób,
aby warunki, o których mowa w punkcie IV SIWZ, Wykonawcy występujący wspólnie spełnili łącznie.
c) Dokumenty wymienione w SIWZ pkt. V B ppkt. 1,4,5,6 Listy wymaganych dokumentów składa każdy z Wykonawców wchodzących w skład podmiotu występującego wspólnie.
d) Dokumenty wymienione w pkt. V B ppkt. 2 i 3 Listy wymaganych dokumentów, powinny być złożone w taki sposób, aby warunki o których mowa w pkt. IV SIWZ, Wykonawcy występujący wspólnie spełnili łącznie.
e) Zgodnie z art. 141 ustawy pzp, Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy.
C. Do oferty należy załączyć informacje w zakresie części zamówienia, które zostaną powierzone Podwykonawcom lub podania przez Wykonawcę nazw (firm) Podwykonawców, na których zasoby Wykonawca powołuje się na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy pzp, w celu wykazania spełnienia warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy pzp.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający dopuszcza zmiany zawartej z Wykonawcą umowy w zakresie:
a) Wartości umowy w przypadkach:
- zmiany VAT, który będzie naliczany zgodnie z obowiązującą stawką,
- konieczności zmniejszenia lub zwiększenia długości trasy, spowodowanych wydaniem dodatkowych
skierowań na przewóz osób do ośrodków edukacji specjalnej lub zaistnienia okoliczności powodujących
unieważnienie uprawnień do korzystania z przedmiotowego przewozu.
b) Mającym wpływ na realizację przedmiotu umowy, w przypadku gdy nastąpi zmiana powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
c) Terminu wykonania przedmiotu umowy, w przypadku wystąpienia środków ochrony prawnej w postępowaniu o zamówienie publiczne.
d) Zmiany podwykonawcy lub powierzenia części zakresu zamówienia podwykonawcy.
e) W przypadku wystąpienia okoliczności, których nie można było przewidzieć na etapie sporządzenia oferty z zachowaniem wymagań określonych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia
Jeżeli zmiana lub rezygnacja podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby Wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art., 26 ust. 2b ustawy Prawo zamówień publicznych, w celu wykazania spełnienia warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust.1 ww. ustawy, Wykonawca jest obowiązany wykazać Zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia.
f) Zmian, których nie można było przewidzieć na etapie sporządzania SIWZ, a które nie wykraczają poza zakres art. 140 ustawy Prawo zamówień publicznych.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 91

Nazwa kryterium 2: Emisja spalin

Znaczenie kryterium 2: 9

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bierun.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miejski w Bieruniu - Biuro Zamówień Publicznych, pokój nr 15, II piętro, segment A, 43-150 Bieruń, ul. Rynek 14

Data składania wniosków, ofert: 03/11/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 11:00

Miejsce składania:
Urząd Miejski w Bieruniu - Kancelaria, parter, 43-150 Bieruń, ul. Rynek 14

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
601300008 (Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób)

Podobne przetargi

426626 / 2011-12-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Sośnicowice - Sośnicowice (śląskie)
CPV: 601300008 (Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób)
Odwóz dzieci z dodatkowych zajęć pozalekcyjnyc, realizowanych w ramach projektu: Z naszym dziedzictwem kulturowym i przyrodniczym do Europy.

45562 / 2015-03-02 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Szpital Powiatowy - Zawiercie (śląskie)
CPV: 601300008 (Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób)
Świadczenie usług transportu sanitarnego z zespołem specjalistycznym dla Szpitala Powiatowego w Zawierciu przez okres 24 miesięcy od podpisania umowy

190403 / 2012-09-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy - Wyry (śląskie)
CPV: 601300008 (Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób)
Przewóz dzieci niepełnosprawnych mieszkających na terenie Gminy Wyry (miejscowość Wyry) do Zespołu Szkół Specjalnych nr 2 oraz do klas integracyjnych w Szkole Podstawowej nr 3 w Mikołowie wraz z zapewnieniem im opieki w czasie przewozu.

47871 / 2016-04-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wielowieś - Wielowieś (śląskie)
CPV: 601300008 (Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób)
Dowóz dzieci do Szkoły Specjalnej w Pyskowicach, ZSP w Wielowsi i ZSP w Świbiu w roku szkolnym 2016/2017

180166 / 2015-07-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Siemianowice Śląskie - Siemianowice Śląskie (śląskie)
CPV: 601300008 (Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób)
Przewóz dzieci niepełnosprawnych z terenu Siemianowic Śląskich do placówek oświatowych wraz z zapewnieniem opiekuna podczas przejazdu

249628 / 2011-08-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Dębowiec - Dębowiec (śląskie)
CPV: 601300008 (Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób)
Dowożenie uczniów do Gimnazjum w Dębowcu z terenu Gminy Dębowiec w roku szkolnym 2011/2012

151310 / 2010-06-01 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Szpital Wojewódzki - Bielsko-Biała (śląskie)
CPV: 601300008 (Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób)
Świadczenie usług transportowych w zakresie przewozu chorych dializowanych dla Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej

480904 / 2013-11-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Siewierz - Siewierz (śląskie)
CPV: 601300008 (Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób)
Świadczenie usług dowozu dzieci niepełnosprawnych do szkół i placówek oświatowych z terenu Gminy Siewierz

148223 / 2015-10-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Łaziska Górne - Łaziska Górne (śląskie)
CPV: 601300008 (Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób)
Dowóz i odwóz 1 ucznia niepełnosprawnego z Łazisk Górnych do Zespołu Szkół Specjalnych Nr 8 w Tychach przy ul. Edukacji 21 wraz z opieką nad nim w czasie przewozu

86047 / 2010-04-15 - Inny: Jednostka Badawczo Rozwojowa

Instytut Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego - Sosnowiec (śląskie)
CPV: 601300008 (Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób)
Świadczenie usług w zakresie transportu samochodem sanitarnym osób w pozycji leżącej i siedzącej dla Instytutu Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego

174840 / 2015-07-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny - Czerwionka-Leszczyny (śląskie)
CPV: 601300008 (Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób)
Dowóz dzieci do Gimnazjum Nr 4 w Zespole Szkół Nr 3 w Czerwionce-Leszczynach w roku szkolnym 2015/2016 - Trasa Nr 2

176554 / 2011-06-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Miasta Łaziska Górne - Łaziska Górne (śląskie)
CPV: 601300008 (Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób)
Dowóz uczniów do Zespołu Szkół Nr 2 Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Mikołowie przy ul. Pokoju 4

261240 / 2013-07-04 - Inny: Jednostka samorzÄ…du terytorialnego

Zespół Szkół Specjalnych Nr 5 im. Jana Pawła II - Dąbrowa Górnicza (śląskie)
CPV: 601300008 (Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób)
Przewóz uczniów niepełnosprawnych w roku szkolnym 2013/2014 z rejonu Dąbrowy Górniczej do i z Zespołu Szkół Specjalnych nr 5 im. Jana Pawła II w Dąbrowie Górniczej oraz zapewnienie opieki w czasie przewozu