Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

111572 / 2015-05-13 - Administracja samorządowa / Ośrodek Pomocy Społecznej (Jastrzębie Zdrój)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2015-04-16 pod pozycją 86760. Zobacz ogłoszenie 86760 / 2015-04-16 - Administracja samorzÄ…dowa.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 111572

Data publikacji: 2015-05-13

Nazwa: Ośrodek Pomocy Społecznej

Ulica: ul. Opolska 9

Numer domu: 9

Miejscowość: Jastrzębie Zdrój

Kod pocztowy: 44-335

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: 32 43 49 600

Numer faxu: 32 47 40 146

Typ ogłoszenia: ZP-403

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 86760

Data wydania biuletynu: 2015-04-16

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Czy zamówienie było ogłoszone w BZP: Tak

Rok ogłoszenia: 2015

Pozycja ogłoszenia: 86760

Czy w BZP zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie: Nie

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Organizacja i przeprowadzenie szkoleń zawodowych w ramach aktywizacji społecznej i zawodowej projektu O krok do przodu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń zawodowych dla uczestników projektu systemowego pod nazwą O KROK DO PRZODU współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego; Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji; Poddziałanie, 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Zamawiający przewiduje możliwość złożenia oferty przez jednego Wykonawcę na jedną lub więcej części zamówienia. Oferta winna obejmować cały zakres rzeczowy zadania.
Podział przedmiotu zamówienia na części przedstawia się następująco:
CZĘŚĆ I
1.Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia dla 4 osób pn. Operator koparko-ładowarki kl. III, w ramach Projektu O KROK DO PRZODU współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego; Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji; Poddziałanie, 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej
2.Całość zadania winna zostać zrealizowana nie później niż do 30.06.2015 r.
3.Rozpoczęcie realizacji szkolenia nastąpi po zakończeniu części konsultacji, warsztatów treningów i szkoleń w ramach aktywnej integracji prowadzonych odrębnym postępowaniem. O możliwości rozpoczęcia zajęć Zamawiający zawiadomi Wykonawcę na 7 dni przed planowanym rozpoczęciem.
4.Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmniejszenia liczby uczestników szkolenia w przypadku uzasadnionej rezygnacji i braku możliwości zastąpienia go innym uczestnikiem.
5.Wykonawca zapewni przeprowadzenie usług w następującym zakresie:
Organizacja i przeprowadzenie szkolenia pn. Operator koparko-ładowarki kl. III
Liczba uczestników: 4 osoby
Liczba godzin na uczestnika: minimum 202 godzin, tj. minimum176 godzin (w tym: 60 godzin praktycznych i 116 godzin teorii) + dodatkowe 26 godzin, ponieważ szkolenie przeznaczone jest dla osób bez doświadczenia zawodowego - stażu przy obsłudze techniczno eksploatacyjnej koparko-ładowarki. Za godzinę uznaje się 45 minut zajęć edukacyjnych.
Zakres usługi w ramach szkolenia winien obejmować:
a)Przeprowadzenie szkolenia teoretycznego i praktycznego,
b)Przeprowadzenie i uiszczenie opłaty za badania lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań do wykonywania zawodu operatora koparko-ładowarki kl. III,
c)Zapewnienie odpowiedniej odzieży ochronnej niezbędnej do pracy przy obsłudze koparko-ładowarki kl. III (m.in. kamizelka, obuwie robocze, kask),
d)Zorganizowanie przystąpienia słuchaczy do egzaminu państwowego z uiszczeniem opłaty za egzamin państwowy i związane z nim pozostałe koszty (dowóz na egzamin państwowy).
6.Zakres szkolenia, o którym mowa wyżej, musi być zgodny z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz. U. z 2001 r. Nr 118 poz. 1263 ) oraz programem szkolenia zatwierdzonym przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.
7.W okresie realizacji zadania Wykonawca zobowiązany jest zorganizować i przeprowadzić szkolenie pn. operator koparko-ładowarki kl. III (część teoretyczną i praktyczną), a także wydać stosowny dokument zgodny z obowiązującymi przepisami uprawniający do przystąpienia do egzaminu państwowego.
8.Wykonawca zobowiązuje się do prowadzenia działań informacyjnych i promocyjnych kierowanych do uczestników poprzez umieszczenie obowiązujących logotypów na wszystkich dokumentach dotyczących projektu systemowego, w tym na materiałach informacyjnych, dotyczących usługi oraz informowania uczestników o współfinansowaniu projektu systemowego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Należy to zrobić stosując odpowiednie logotypy lub informację: Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Zamawiający udostępni Wykonawcy wzory obowiązujących logotypów, a Wykonawca we własnym zakresie zapewni wydruk w/w oznaczeń. Wykonawca oznaczy budynek i pomieszczenia, w których prowadzone będą zajęcia na rzecz projektu systemowego m.in. materiałami dostarczonymi przez Zamawiającego.
9.Wykonawca dla celów realizacji szkolenia zobowiązany jest zapewnić odpowiednio wyposażoną salę dydaktyczną, zgodnie z wytycznymi Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.
10.Wykonawca musi dysponować potencjałem technicznym, parkiem maszynowym wraz z placem manewrowym zgodnie z wytycznymi Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie co ma na celu prawidłową i terminową realizację szkolenia oraz zapewnienie jego wysokiej jakości.
11.Wykonawca musi dysponować kadrą dydaktyczną odpowiadającą wytycznym Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.
12.Wykonawca zagwarantuje zorganizowanie zajęć w granicach administracyjnych Miasta Jastrzębie-Zdrój .
13.Zamawiający nie dopuszcza możliwości prowadzenia szkolenia metodą e-learning.
14.Zajęcia muszą odbywać się w pomieszczeniu/ach dostosowanym/ych do prowadzenia zajęć i odpowiednio w tym celu wyposażonych. Pomieszczenia muszą spełniać odpowiednie warunki sanitarne, bezpieczeństwa, akustyczne i jakościowe.
15.Wykonawca zapewni niezbędną ilość instruktorów konieczną do sprawnego przeprowadzenia zajęć praktycznych i teoretycznych.
16.Wykonawca usługi wyznaczy osobę, która odpowiedzialna będzie za bieżący kontakt z pracownikiem Zamawiającego a także organizację i terminową realizację szkolenia.
17.Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia list obecności uczestników szkolenia na zajęciach teoretycznych i praktycznych, które przekaże Zamawiającemu wraz z fakturą VAT.
18.Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z realizacją szkolenia pn. Operator koparko-ładowarki kl. III.
19.Zmiana liczby uczestników szkolenia może nastąpić w drodze jednostronnego oświadczenia Zamawiającego złożonego Wykonawcy najpóźniej na 7 dni przed rozpoczęciem zajęć.
20.Wykonawca dołoży wszelkich starań w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom szkolenia.
21.Program szkolenia powinien być tak skonstruowany, aby zapewnić jak najwyższą jakość zajęć oraz profesjonalne przygotowanie uczestników. Program zostanie przedłożony Zamawiającemu najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem szkolenia.
22.Program szkolenia oferowany przez Wykonawcę oraz udostępniany uczestnikom powinien zawierać co najmniej następujące elementy:
a)Nazwa i zakres szkolenia,
b)Czas trwania i sposób organizacji szkolenia,
c)Cele szkolenia,
d)ilość godzin:
-teoria (116 godz. lekcyjnych),
-praktyka (60 + 26 godz. lekcyjnych)
e)bezzwzrotne materiały szkoleniowe - pakiet zawierający podręcznik/skrypt z zakresu tematyki zajęć+ konspekt szkolenia + notatnik (format a-4, twarda oprawa; niezbędne ologowanie materiałów szkoleniowych i przedłożenie Zamawiającemu do akceptacji), długopis.
f)sposób sprawdzania efektów szkolenia (np.: zaświadczenie o ukończonym kursie).
23.W ramach zajęć teoretycznych i praktycznych należy zapewnić catering: - menu nie powinno się powtarzać w 7 kolejnych dniach zajęć.
Gorący posiłek- zupa 250 ml/os., danie główne 500 g/os. w przypadku posiłków mięsnych 1 sztuka mięsa 150 g/os. dodatki (np. ziemniaki, frytki) 250 g/ os. zestaw surówek 100 g/os. kompot 250 ml/os. na dzień.
Napoje ciepłe kawa 250 ml/os, herbata 250 ml/ os plus cukier i mleczko do kawy na dzień.
Napoje zimne sok 200 ml/os. 300 ml/ woda gazowana/ niegazowana na dzień.
Ciastka różne rodzaje 150g/os na dzień.
24.Wykonawca zapewnia ubezpieczenie NNW każdego uczestnika zajęć na czas realizacji zajęć oraz ponosi wszelkie inne koszty związane z realizacją szkolenia zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
25.Wykonawca zobowiązuje się do przechowywania dokumentacji związanej z realizacją projektu systemowego do dnia 31 grudnia 2020 roku w sposób zapewniający dostępność, poufność i bezpieczeństwo oraz do informowania Zamawiającego o miejscu archiwizacji dokumentów związanych z realizacją niniejszej umowy. W przypadku zmiany miejsca adresu archiwizacji dokumentów, zawieszenia lub zaprzestania przez Wykonawcę działalności przed terminem 31 grudnia 2020 roku, Wykonawca zobowiązany jest poinformować Zamawiającego o miejscu archiwizacji w/w dokumentów. W przypadku konieczności przedłużenia terminu 31 grudnia 2020 roku Zamawiający powiadomi Wykonawcę o tym na piśmie. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobligowany jest do przekazania oryginałów dokumentacji z zajęć Zamawiającemu.
26.Wykonawca zobowiązuje się do niezwłocznego informowania w formie telefonicznej oraz jednocześnie pisemnej Zamawiającego o problemach w realizacji usługi będącej przedmiotem zamówienia.
27.Wykonawca zobligowany jest do zarejestrowania się w internetowej bazie ofert szkoleniowych www.inwestycjawkadry.pl i aktualizacji informacji o każdym etapie organizowanych zajęć w ramach projektu systemowego nie rzadziej niż raz w miesiącu, zgodnie z zakresem danych określonym przez Instytucję Pośredniczącą
28.Wykonawca zobowiązuje się poddać kontroli dokonywanej przez Zamawiającego oraz inne uprawnione podmioty w zakresie prawidłowości realizacji usługi będącej przedmiotem zamówienia.
29.Kontrola może zostać przeprowadzona zarówno w siedzibie Wykonawcy, jak i w miejscu realizacji usługi będącej przedmiotem zamówienia.
30.Wykonawca zapewnia kontrolującym, o których mowa w pkt. 29 prawo wglądu we wszystkie dokumenty związane z realizacją Projektu systemowego, przez cały okres ich przechowywania określony w pkt. 25 specyfikacji.
31.Wykonawca zobowiązuje się do przedstawiania na pisemne wezwanie Zamawiającego wszelkich informacji i wyjaśnień związanych z realizacją zamówienia, w terminie określonym w wezwaniu przez cały okres realizacji zamówienia oraz przez okres, o którym mowa w pkt. 25 niniejszej specyfikacji.
32.Zamawiający ma prawo do przeprowadzania czynności monitorujących podczas trwania usługi, w szczególności do przeprowadzania ankiet, rozmów, konsultacji z uczestnikami, trenerami.
33.Wykonawca zobowiązuje się do współpracy z ewaluatorami zewnętrznymi, prowadzącymi badania na zlecenie Zamawiającego lub przez inne podmioty posiadające uprawnienia do przeprowadzenia tego typu badań.
34.W cenę oferty należy wliczyć w szczególności badanie lekarskie, materiały dla uczestników, catering (w przypadku części teoretycznej zajęć), ubezpieczenie NNW, opłatę za egzamin państwowy (teoretyczny i praktyczny), koszty związane z przedłożeniem kompletnej dokumentacji uprawniającej do przystąpienia do egzaminu państwowego.
35.Wykonawca wyraża zgodę na upublicznienie swoich danych teleadresowych przez Zamawiającego oraz inne uprawnione do tego podmioty.
36.Wykonawca zobowiązany jest do stosowania aktualnych wytycznych w zakresie zasad przygotowania, realizacji, rozliczania projektów systemowych ośrodków pomocy społecznej, kwalifikowania wydatków, zasad finansowania oraz innych przepisów prawa ogłaszanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.
37.Wykonawca zobowiązany będzie do prowadzenia odpowiedniej dokumentacji przebiegu szkolenia, na którą składać się będą:
-dziennik zajęć edukacyjnych zawierający: tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych; listę obecności zawierającą imię i nazwisko oraz podpis uczestnika szkolenia,
-protokół i kartę ocen z okresowych sprawdzianów efektów kształcenia oraz egzaminu końcowego (o ile zostały przeprowadzone),
-rejestr wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji, zawierającego: numer, imię i nazwisko oraz numer PESEL uczestnika szkolenia, nazwę szkolenia oraz datę wydania zaświadczenia).
38.Wykonawca, pod rygorem utraty prawa do zapłaty za szkolenie, zobowiązany będzie do niezwłocznego poinformowania Zamawiającego o:
a)nie zgłoszeniu się uczestników na szkolenie,
b)przerwaniu szkolenia lub rezygnacji z uczestnictwa oraz każdorazowej nieobecności skierowanych osób,
c)innych sytuacjach, które mają wpływ na realizację programu szkolenia i umowy.
39.Wykonawca zobowiązany będzie do przekazania Zamawiającemu, w terminie do 5 dni od dnia zakończenia szkolenia, następujących dokumentów:
a)oryginału imiennego wykazu osób, które ukończyły szkolenie;
b)oryginału imiennego wykazu osób, które nie ukończyły szkolenia;
c)kserokopii rejestru wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji poświadczone za zgodność z oryginałem;
d)oryginału dziennika zajęć;
e)oryginału list obecności;
f)oryginału oświadczeń uczestników potwierdzających odbiór materiałów dydaktycznych;
40.Wykonawca zobowiązany będzie do przestrzegania przepisów Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002 r. Nr 101 poz. 926, z późn. zm.) przy gromadzeniu oraz przetwarzaniu danych osobowych osób skierowanych na szkolenie.
CZĘŚĆ II
1.Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie kursu na prawo jazdy kategorii B przez podmioty posiadające wpis do rejestru przedsiębiorców prowadzących ośrodek szkolenia kierowców dla 14 osób w ramach Projektu O KROK DO PRZODU współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej
2.Całość zadania winna zostać zrealizowana nie później niż do 30.06.2015 r.
3.Rozpoczęcie realizacji kursu nastąpi po zakończeniu części konsultacji, warsztatów i treningów w ramach aktywnej integracji prowadzonych odrębnym postępowaniem.O możliwości rozpoczęcia zajęć Zamawiający zawiadomi Wykonawcę pisemnie lub za pośrednictwem faksu.
4.Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmniejszenia liczby uczestników kursu w przypadku uzasadnionej rezygnacji i braku możliwości zastąpienia go innym uczestnikiem.
5.Wykonawca zapewni przeprowadzenie usług w następującym zakresie:
Organizacja i przeprowadzenie kursu na prawo jazdy kategorii B
Liczba uczestników: 14 osób
Liczba godzin na uczestnika: 60 godzin, w tym: 30 godzin teoretycznych (1 godzina = 45 minut), 30 godzin praktycznych (1 godzina = 60 minut)
Zakres usługi w ramach kursu winien obejmować:
a) Przeprowadzenie szkolenia teoretycznego w wymiarze 30 godzin(1 godzina = 45 minut)
b)Przeprowadzenie szkolenia praktycznego w wymiarze 30 godzin (1 godzina = 60 minut)
c)Przeprowadzenie i uiszczenie opłaty za badania lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań do ubiegania się o uprawnienia do prowadzenia pojazdów kategorii B,
d)Zorganizowanie przystąpienia słuchaczy do egzaminu państwowego z uiszczeniem opłaty za egzamin państwowy i związane z nim pozostałe koszty (dowóz na egzamin państwowy, zdjęcia do prawa jazdy). Zamawiający wymaga aby egzamin odbył się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Katowicach Oddział w Jastrzębiu-Zdroju.
6.Kurs, o którym mowa wyżej musi być zgodny z Ustawą z dnia 5 stycznia 2011 o kierujących pojazdami (tekst jednolity Dz.U. z 2015r. poz. 155), Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 13 lipca 2012 r. w sprawie egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez egzaminatorów oraz wzorów dokumentów stosowanych w tych sprawach (Dz.U. 2012 poz. 995 z późn. zm.), Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 13 lipca 2012 r. w sprawie szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, instruktorów i wykładowców (Dz. U. 2012 poz. 1019), Ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r.- prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity Dz. U. z 2012 r. poz. 1137 z późn. zm.), Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 17 lipca 2014 r. w sprawie badań lekarskich kierowców i osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami (Dz. U. Z 2014 poz.949), Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2014 r. nr 101, poz. 1182 z późn. zm.).
7.W okresie realizacji zadania Wykonawca zobowiązany jest zorganizować i przeprowadzić kurs na prawo jazdy kat. B (część teoretyczną i praktyczną), egzamin wewnętrzny sprawdzający stopień opanowania materiału, a także wydać stosowny dokument zgodny z obowiązującymi przepisami uprawniający do przystąpienia do egzaminu państwowego.
8.Wykonawca zobowiązuje się do prowadzenia działań informacyjnych i promocyjnych kierowanych do uczestników poprzez umieszczenie obowiązujących logotypów na wszystkich dokumentach dotyczących projektu systemowego, w tym na materiałach informacyjnych, dotyczących usługi oraz informowania uczestników o współfinansowaniu projektu systemowego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Należy to zrobić stosując odpowiednie logotypy lub informację: Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Zamawiający udostępni Wykonawcy wzory obowiązujących logotypów, a Wykonawca we własnym zakresie zapewni wydruk w/w oznaczeń. Wykonawca oznaczy budynek i pomieszczenia, w których prowadzone będą zajęcia na rzecz projektu systemowego m.in. materiałami dostarczonymi przez Zamawiającego.
9.Wykonawca zobowiązany jest zapewnić wszystkim uczestnikom warunki lokalowe, plac manewrowy oraz materiały dydaktyczne opatrzone w logo EFS, UE, PO KL. Wykonawca zapewni każdemu uczestnikowi bezzwrotny egzemplarz podręcznika dla kandydatów na kurs prawa jazdy kat. B wraz z płytą dvd/cd zawierającą aktualnie obowiązujące zestawy pytań testowych wykorzystywane podczas egzaminu państwowego. Uczestnicy potwierdzą własnoręcznym podpisem odbiór materiałów.
10.Wykonawca zagwarantuje zorganizowanie zajęć teoretycznych w granicach administracyjnych Miasta Jastrzębie-Zdrój oraz zapewni dowóz i odwóz kursantów na zajęcia praktyczne oraz zapewni dowóz kursantów na egzamin państwowy. Miejsce odbioru kursantów i ich przywóz po odbyciu zajęć -na terenie miasta Jastrzębie- Zdrój.
11.Zamawiający nie dopuszcza możliwości prowadzenia szkolenia metodą e-learning.
12.Zajęcia muszą odbywać się w pomieszczeniu/ach dostosowanym/ych do prowadzenia zajęć i odpowiednio w tym celu wyposażonych w sprzęt niezbędny do przeprowadzenia zajęć teoretycznych, możliwość prezentowania zdjęć, filmów instruktażowych itp. Pomieszczenia muszą spełniać odpowiednie warunki sanitarne, bezpieczeństwa, akustyczne i jakościowe.
13.Zajęcia będące przedmiotem zamówienia muszą być przeprowadzone przez doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę, spełniającą wymogi nałożone przepisami Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 13 lipca 2012 r. w sprawie egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez egzaminatorów oraz wzorów dokumentów stosowanych w tych sprawach (Dz.U. 2012 poz. 995 z późn. zm.) oraz Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 13 lipca 2012 r. w sprawie szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, instruktorów i wykładowców (Dz. U. 2012 poz. 1019 z późn. zm.),
14.W ramach zajęć praktycznych nauka jazdy winna odbywać się przy użyciu samochodów w ilości i stanie technicznym zapewniającym sprawne przeprowadzenie zajęć praktycznych (nauki jazdy).
15.Wykonawca zapewni niezbędną ilość instruktorów nauki jazdy konieczną do sprawnego przeprowadzenia zajęć praktycznych przy założeniu że jeden instruktor w tym samym czasie zajmuje się jednym uczestnikiem kursu.
16.Wykonawca usługi wyznaczy osobę, która odpowiedzialna będzie za bieżący kontakt z pracownikiem Zamawiającego a także organizację i terminową realizację szkolenia.
17.Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia list obecności uczestników kursu na zajęciach teoretycznych i praktycznych, które przekaże Zamawiającemu wraz z fakturą VAT.
18.Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z realizacją kursu na prawo jazdy kategorii B.
19.Zmiana liczby uczestników szkolenia może nastąpić w drodze jednostronnego oświadczenia Zamawiającego złożonego Wykonawcy najpóźniej na 7 dni przed rozpoczęciem zajęć.
20.Wykonawca dołoży wszelkich starań w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom kursu.
21.Program szkolenia powinien być tak skonstruowany, aby zapewnić jak najwyższą jakość zajęć oraz profesjonalne przygotowanie uczestników. Program zostanie przedłożony Zamawiającemu najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem kursu.
22.Program kursu oferowany przez Wykonawcę oraz udostępniany uczestnikom powinien zawierać co najmniej następujące elementy:
a)Nazwa i zakres kursu,
b)Czas trwania i sposób organizacji kursu,
c)Cele kursu,
d)ilość godzin:
-teoria (min 30 godz. lekcyjnych),
-praktyka (min 30 godz. zegarowych)
e)materiały szkoleniowe - pakiet zawierający podręcznik+ konspekt szkolenia + notatnik (niezbędne ologowanie materiałów szkoleniowych i przedłożenie Zamawiającemu do akceptacji),
e)opracowany szczegółowy plan oraz konspekt szkolenia,
f)sposób sprawdzania efektów kursu (np. zaświadczenie o ukończonym kursie).
23.W ramach zajęć teoretycznych należy zapewnić catering:
Gorący posiłek- zupa 250 ml/os., danie główne 500 g/os. w przypadku posiłków mięsnych 1 sztuka mięsa 150 g/os. dodatki (np. ziemniaki, frytki) 250 g/ os. zestaw surówek 100 g/os. kompot 250 ml/os. na dzień.
Napoje ciepłe kawa 250 ml/os, herbata 250 ml/ os plus cukier i mleczko do kawy na dzień.
Napoje zimne sok 200 ml/os. 300 ml/ woda gazowana/ niegazowana na dzień.
Ciastka różne rodzaje 150g/os na dzień.
24.Od Wykonawcy wymaga się uzyskania tzw. rezultatów twardych tj.: zrealizowania każdej z części zajęć, o których mowa w części II pkt 5SIWZ, przez wykładowców wskazanych przez Wykonawcę oraz ukończenie przez co najmniej 9 uczestników zajęć i uzyskania przez nich zaświadczenia lub innego równoważnego dokumentu potwierdzającego uczestnictwo w danej formie wsparcia.
25.Wykonawca zapewnia ubezpieczenie NNW każdego uczestnika zajęć na czas realizacji zajęć oraz ponosi wszelkie inne koszty związane z realizacją kursu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
26.Wykonawca zobowiązuje się do przechowywania dokumentacji związanej z realizacją projektu systemowego do dnia 31 grudnia 2020 roku w sposób zapewniający dostępność, poufność i bezpieczeństwo oraz do informowania Zamawiającego o miejscu archiwizacji dokumentów związanych z realizacją niniejszej umowy. W przypadku zmiany miejsca adresu archiwizacji dokumentów, zawieszenia lub zaprzestania przez Wykonawcę działalności przed terminem 31 grudnia 2020 roku, Wykonawca zobowiązany jest poinformować Zamawiającego o miejscu archiwizacji w/w dokumentów. W przypadku konieczności przedłużenia terminu 31 grudnia 2020 roku Zamawiający powiadomi Wykonawcę o tym na piśmie. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobligowany jest do przekazania oryginałów dokumentacji z zajęć Zamawiającemu.
27.Wykonawca zobowiązuje się do niezwłocznego informowania w formie telefonicznej oraz jednocześnie pisemnej Zamawiającego o problemach w realizacji usługi będącej przedmiotem zamówienia.
28.Wykonawca zobligowany jest do zarejestrowania się w internetowej bazie ofert szkoleniowych www.inwestycjawkadry.pl i aktualizacji informacji o każdym etapie organizowanych zajęć w ramach Projektu systemowego nie rzadziej niż raz w miesiącu, zgodnie z zakresem danych określonym przez Instytucję Pośredniczącą
29.Wykonawca zobowiązuje się poddać kontroli dokonywanej przez Zamawiającego oraz inne uprawnione podmioty w zakresie prawidłowości realizacji usługi będącej przedmiotem zamówienia.
30.Kontrola może zostać przeprowadzona zarówno w siedzibie Wykonawcy, jak i w miejscu realizacji usługi będącej przedmiotem zamówienia.
31.Wykonawca zapewnia kontrolującym, o których mowa w pkt 30 prawo wglądu we wszystkie dokumenty związane z realizacją Projektu systemowego, przez cały okres ich przechowywania określony w pkt 26 specyfikacji.
32.Wykonawca zobowiązuje się do przedstawiania na pisemne wezwanie Zamawiającego wszelkich informacji i wyjaśnień związanych z realizacją zamówienia, w terminie określonym w wezwaniu przez cały okres realizacji zamówienia oraz przez okres, o którym mowa w pkt 26 niniejszej specyfikacji.
33.Zamawiający ma prawo do przeprowadzania czynności monitorujących podczas trwania usługi, w szczególności do przeprowadzania ankiet, rozmów, konsultacji z uczestnikami, trenerami.
34.Wykonawca zobowiązuje się do współpracy z ewaluatorami zewnętrznymi, prowadzącymi badania na zlecenie Zamawiającego lub przez inne podmioty posiadające uprawnienia do przeprowadzenia tego typu badań.
35.W cenę oferty należy wliczyć: badanie lekarskie, materiały dla uczestników, catering (w przypadku części teoretycznej zajęć), opłatę za egzamin państwowy (teoretyczny i praktyczny), koszty związane z przedłożeniem kompletnej dokumentacji do ośrodka ruchu drogowego (zdjęcia uczestników).
36.Wykonawca wyraża zgodę na upublicznienie swoich danych teleadresowych przez Zamawiającego oraz inne uprawnione do tego podmioty.
37.Wykonawca zobowiązany jest do stosowania aktualnych wytycznych w zakresie zasad przygotowania, realizacji, rozliczania projektów systemowych ośrodków pomocy społecznej, kwalifikowania wydatków, zasad finansowania oraz innych przepisów prawa ogłaszanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.
38.Wykonawca zobowiązany będzie do prowadzenia odpowiedniej dokumentacji przebiegu szkolenia, na którą składać się będą:
-dziennik zajęć edukacyjnych zawierający: tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych; listę obecności zawierającą imię i nazwisko oraz podpis uczestnika szkolenia,
-protokół i kartę ocen z okresowych sprawdzianów efektów kształcenia oraz egzaminu końcowego (o ile zostały przeprowadzone),
-rejestr wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji, zawierającego: numer, imię i nazwisko oraz numer PESEL uczestnika szkolenia, nazwę szkolenia oraz datę wydania zaświadczenia).
39.Wykonawca, pod rygorem utraty prawa do zapłaty za szkolenie, zobowiązany będzie do niezwłocznego poinformowania Zamawiającego o:
a)nie zgłoszeniu się uczestników na kurs,
b)przerwaniu szkolenia lub rezygnacji z uczestnictwa oraz każdorazowej nieobecności skierowanych osób,
c)innych sytuacjach, które mają wpływ na realizację programu szkolenia i umowy.
40.Wykonawca zobowiązany będzie do przekazania Zamawiającemu, w terminie do 5 dni od dnia zakończenia kursu, następujących dokumentów:
a)oryginału imiennego wykazu osób, które ukończyły szkolenie;
b)oryginału imiennego wykazu osób, które nie ukończyły szkolenia;
c)kserokopii rejestru wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji poświadczone za zgodność z oryginałem;
d)oryginału dziennika zajęć;
e)oryginału list obecności;
f)oryginału oświadczeń uczestników potwierdzających odbiór materiałów dydaktycznych;
41.Wykonawca zobowiązany będzie do przestrzegania przepisów Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz.U. z 2014 r. poz. 1182, z późn. zm.) przy gromadzeniu oraz przetwarzaniu danych osobowych osób skierowanych na kurs.

Kod trybu postepowania: PN

Czy zamówienie dotyczy programu UE: Tak

nazwa programu UE:
Projekt systemowy pod nazwą O KROK DO PRZODU współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego; Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji; Poddziałanie, 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Nazwa wykonawcy: Ośrodek Szkolenia Kierowców Mariusz Krzempek

Adres pocztowy wykonawcy: ul. Kasztanowa 8

Miejscowość: Jarząbkowice

Kod pocztowy: 43-252

ID województwa: 11

Województwo / kraj: śląskie

Nazwa: Operator koparko-ładowarki kl. III

Nr częsci: 1

Data udzielenie zamówienia: 11/05/2015

Liczba ofert: 2

Liczba odrzuconych ofert: 0

Szacunkowa wartość zamówienia: 6720,00

Cena wybranej oferty: 6780,00

Cena minimalna: 6780,00

Cena maksymalna: 9660,00

Kod waluty: 1

Waluta (PLN): PLN

Nazwa wykonawcy:
Przedsiębiorstwo Usługowo Szkoleniowe Sp. z o.o.

Adres pocztowy wykonawcy: ul. Kasztanowa 8

Miejscowość: Jarząbkowice

Kod pocztowy: 43-252

ID województwa: 11

Województwo / kraj: śląskie

Nazwa: Kurs na prawo jazdy kategorii B

Nr częsci: 2

Data udzielenie zamówienia: 11/05/2015

Liczba ofert: 2

Liczba odrzuconych ofert: 0

Szacunkowa wartość zamówienia: 28233,33

Cena wybranej oferty: 19383,00

Cena minimalna: 19383,00

Cena maksymalna: 19936,00

Kod waluty: 1

Waluta (PLN): PLN

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
804112000 (Usługi szkół nauki jazdy)

Podobne przetargi

289651 / 2011-11-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Ośrodek Pomocy Społecznej - Jarocin (podkarpackie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizacja i przeprowadzenie szkoleń zawodowych w ramach projektu systemowego Czas na aktywność w Gminie Jarocin realizowanego w 2011 roku przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Jarocinie współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VII Promocja Integracji Społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej.

77244 / 2010-03-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Będzinie - Będzin (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Świadczenie usługi organizacji szkolenia w zakresie specjalności zawodowej FRYZJER DAMSKO - MĘSKI dla uprawnionych osób zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Będzinie.

220538 / 2012-06-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Myszkowie - Myszków (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizacja i przeprowadzenie usług szkolenia zawodowego dla osób zakwalifikowanych do projektu: Reintegracja społeczno-zawodowa osób długotrwale bezrobotnych korzystających z pomocy społecznej w Myszkowie - Etap I

111727 / 2009-07-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Bielsko-Biała (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługa w zakresie przeprowadzenia szkolenia pn. Kurs przygotowujący do samodzielnego prowadzenia księgowości w małej firmie, w tym kadry, płace, ZUS.

80576 / 2015-04-10 - Inny: Samorządowa jednostka organizacyjna m.Bytomia działająca w formie jednostki budżetowej

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie - Bytom (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursów dla uczestników/uczestniczek projektu pn.:Systemowy Projekt Aktywizacji - SPA w Bytomiu z podziałem na część: A; B; C; D

88360 / 2011-04-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Ośrodek Pomocy Społecznej - Racibórz (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie usługi szkoleniowej dla klientów Ośrodka Pomocy Społecznej w zakresie : pn.Kucharz małej gastronomii z obsługą kasy fiskalnej i pn. Magazynier, kasjer, fakturzystka z obsługą kasy fiskalnej i programu do fakturowania.

183342 / 2014-05-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Ośrodek Pomocy Społecznej - Polkowice (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przygotowanie i organizacja szkoleń zawodowych wraz z przygotowaniem materiałów dydaktycznych, baru kawowego, ubezpieczenia, ciepłego posiłku, zwrotu kosztów dojazdu z miejsca zamieszkania na miejsce odbywania się zajęć oraz z miejsca odbycia się zajęć do miejsca zamieszkania w ramach projektu systemowego pn Projekt Nowe umiejętności - nowe możliwości aktywizujący osoby korzystające ze wsparcia Ośrodka Pomocy Społecznej w Polkowicach.

243266 / 2010-08-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lublińcu - Lubliniec (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przetarg nieograniczony na przeprowadzenie szkoleń, warsztatów, treningów, kursów, konsultacji dla uczestników projektu Stawiam na siebie - efektywna integracja społeczno - zawodowa wobec wyzwań rynku pracy w Gminie Lubliniec współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

321108 / 2012-08-29 - Inny: fundacja

Śląska Fundacja Wspierania Przedsiębiorczości - Gliwice (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Świadczenie usług szkoleniowych w ramach projektu Z rolnika na wykwalifikowanego pracownika współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego: Priorytet VIII Regionalne kadry gospodarki, Działania 8.1 Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie, Poddziałanie 8.1.2 Wspieranie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w regionie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Szkolenie zawodowe: Kurs operatora koparko-ładowarki - klasy III, wszystkie typy

388066 / 2009-11-06 - Inny: samorządowa jednostka organizacyjna m. Bytomia działająca w formie jednostki budżetowej

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie - Bytom (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Kurs pn. Spawanie blach spoinami czołowymi metodą MAG i metodą TIG dla uczestników projektu współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Systemowego Projektu Aktywizacji - SPA w Bytomiu

74409 / 2013-05-13 - Inny: jednostka organizacyjna gminy

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Ustroń (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Kursy zawodowe dla uczestników projektu Nowe możliwości dla Twojej przyszłości w 2013 roku. Spawacz TIG i odnowienie uprawnień spawalniczych w metodzie MIG/MAG - 135

296368 / 2013-07-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu w Rybniku - Rybnik (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługa przeprowadzenia kursów zawodowych dla uczniów Technikum i Szkoły Zawodowej w Zespole Szkół w Czerwionce-Leszczynach, ul. 3 Maja 42, 44-230 Czerwionka- Leszczyny, uczestników projektu Mam zawód - mam pracę w regionie

9724 / 2012-01-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Kłobucki - Kłobuck (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługa przeprowadzenia szkoleń dla osób bezrobotnych w ramach projektu konkursowego pn. Inwestuję w siebie współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego - 2 części.

198202 / 2013-05-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe - Żywiec (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizacja, przygotowanie i przeprowadzenie kursu pn. Operator koparko - Å‚adowarki Kl. III

355124 / 2012-09-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Zabrzu - Zabrze (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie szkolenia dla osób zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zabrzu z zakresu spawania blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG w grupie materiałowej 3.