Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

233272 / 2011-08-05 - Administracja samorzÄ…dowa / UrzÄ…d Gminy w Istebnej (Istebna)

Budowa budynku sanitarnego dla obsługi ruchu turystycznego

Opis zamówienia

Przedmiot zamówienia polega na wykonaniu robót związanych z budową budynku sanitarnego dla obsługi ruchu turystycznego.
Zakres robót do wykonania:

Posadowienie budynku:
Budynek posadowiony na ławach fundamentowych zbrojonych podłużnie 4-ma prętami o średnicy 12mm i strzemionami o średnicy 6mm w rozstawie max. 25cm. Fundamenty wykonane na podkładzie z chudego betonu B7,5Mpa gr.10cm.

Przegrody zewnętrzne i wewnętrzne nośne:
- Ściany fundamentowe - betonowe z bloczków betonowych gr. 25 cm.
- Ściany zewnętrzne parteru i poddasza - jednowarstwowe z pustaków ceramicznych gr. 25 cm, ocieplone z zewnątrz styropianem gr. 12 cm.
- Ściany wewnętrzne nośne - z pustaków ceramicznych gr. 25 cm i gr. 12 cm.

Izolacje termiczne
- Podłoga na gruncie - izolacja ze styropianu twardego gr. 10 cm.
- Sufit podwieszany nad pomieszczeniami sanitarnymi - izolacja z wełny mineralnej gr. 20 cm.
- Ściany zewnętrzne - jednowarstwowe z pustaków ceramicznych gr. 25 cm, ocieplone z zewnątrz styropianem gr. 12 cm.
- Dach - pomiędzy krokwie nie stosujemy ocieplenia, ocieplenie usytuować pomiędzy kleszczami. Warstwę ocieplenia wykonać z wełny mineralnej gr. 20cm

Izolacje przeciwwilgociowe poziome
- Izolacja w posadzce parteru - 2 x papa na lepiku.
- Izolacja w podwieszanym suficie - folia paroszczelna od spodu i folia paroprzepuszczalna z góry rozłożona na całej powierzchni, wywinięta na krokwie.
- Dach - z góry ułożyć folię paroprzepuszczalną. Pomiędzy warstwą pokrycia i folią paroprzepuszczalną pozostawić szczelinę powietrzną umożliwiającą wentylację.

Dach
Konstrukcja dachu drewniana, z drewna sosnowego lub świerkowego klasy C27. Wszystkie elementy konstrukcyjne dachu o wymiarach jak na rys. więźby. Wszystkie elementy drewniane należy zabezpieczyć przed korozją biologiczną przez min. 2-krotne smarowanie preparatem solnym np. Intox S wg wytycznych i zleceń producenta lub inne środki dopuszczone do stosowania w budownictwie mieszkalnym zabezpieczającym elementy drewniane przed grzybami, owadami i ogniem.

Przegrody wewnętrzne
Ściany wewnętrzne parteru - ściany murowane z pustaków ceramicznych gr. 25 cm i gr 12 cm oraz ściany w konstrukcji lekkiej oddzielające ubikacje.

Roboty Wykończeniowe zewnętrzne budynku.

Elewacje
Ściany fundamentowe wystające ponad teren wykończone okładziną kamienną. Powyżej ściany wykonane jako murowane, wykończone tynkiem akrylowym w gamie kolorów pastelowych.

Pokrycie dachu
Dach kryty blacho gontem z posypką kolor czarny lub szary np. AHI-Roofing - Gerard Corona. Warstwy dachu z ociepleniem i paraizolacjami wykonać według danych na rysunkach.

Stolarka okienna i drzwiowa
Stolarka PCV, typowa, produkowana seryjnie lub indywidualna, według zestawienia.

Okna - zastosować okna o współczynniku przenikania ciepła dla IV strefy klimatycznej U=1,7W m2K. Montować okna PCV, które są wyposażone w nawiewniki okienne - mikrowentylacja.
Drzwi zewnętrzne - drzwi zewnętrzne ocieplone o współczynniku U nie większym od 1,7 W m2k.
Drzwi wewnętrzne - wykonać według zestawienia stolarki.

Wykończenie wnętrza
Wnętrze można wykańczać indywidualnie z zachowaniem zaprojektowanego wymiarowania pomieszczeń oraz innych elementów budynku objętych przepisami prawa budowlanego.

Wykończenie ścian nośnych od wewnątrz
Ściany, w pomieszczeniach mokrych zabezpieczyć przed wilgocią.

Wykończenie ścian działowych
Ścianki działowe parteru - można wykańczać indywidualnie z zachowaniem zaprojektowanego wymiarowania pomieszczeń oraz innych elementów budynku objętych przepisami prawa budowlanego.

Posadzki,
W pomieszczeniach mokrych projektuje się płytki gresowe na cienkiej warstwie kleju o grubości 10mm oraz izolację przeciwwilgociową.

Wykładziny ścian,
W pomieszczeniach mokrych ściany wyłożyć glazurą do wysokości min.200cm od poziomu posadzki. W pozostałych pomieszczeniach według indywidualnego rozwiązania.

Malowanie i powłoki zabezpieczające,
Powierzchnie drewniane wewnątrz budynku pomalować bejcą - na bazie rozpuszczalników wodnych, drewno w styku z wilgocią zabezpieczyć odpowiednim impregnatem, a konstrukcję drewnianą środkami przeciw owadom i grzybom.
Stolarka okienna malowana fabrycznie.
Deski elewacyjne oraz drewniane elementy do wykończenia dachu - okapy dachu zabezpieczyć środkami do impregnacji drewna i pokryć bejco lakierami odpornymi na czynniki atmosferyczne.
Elementy stalowe przed malowaniem farbami zewnętrznymi pokryć powłokami antykorozyjnymi.

Kolorystyka.
Pokrycie dachu - blacho gont z posypką kolor czarny lub szary z posypką,
Ściany zewnętrzne - w kolorze piaskowym - do ustalenia,
Okna, drzwi i balustrady balkonu - w kolorze naturalnego drewna - do ustalenia,
Cokół - w kolorze naturalnego kamienia - do ustalenia.

Instalacje i urządzenia sanitarne

Przewody - projektuje się wykonanie instalacji wodociągowej wody zimnej i ciepłej, z rur PE-Xc polietylen sieciowany, łączonych za pomocą złącz zaciskowych pierścień sieciowany, łączonych za pomocą złącz zaciskowych pierścień pełny, z zastosowaniem kształtek mosiężnych. W miejscach podłączeń baterii i zaworów czerpalnych przewiduje się zastosowanie złączek metalowych gwintowanych - do uszczelnienia łączników gwintowanych stosować taśmę lub pastę teflonową. Rury wodociągowe układane w posadzce należy montować w karbowanych rurach osłonowych typu PESZEL. Przed zabetonowaniem rur należy przeprowadzić próbę szczelności na ciśnienie 1,5 razy większe od ciśnienia roboczego. W miejscach przejść przez ściany, projektuje się stosowanie przepustów w gąbczastej izolacji.
Wszystkie przewody rozprowadzające woda zimna, c.w.u. i cyrkulacja, prowadzone na ścianach i w bruzdach, należy zaizolować kształtkami z pianki poliuretanowej, np. TUBOLIT DG o grubości izolacji 9 mm.
Alternatywnie dopuszcza się wykonanie instalacji wodociągowej tam gdzie jest to możliwe z rur miedzianych przeznaczonych do instalacji wodociągowych, stalowych ocynkowanych lub rur PVC-C łączonych przez klejenie.

Kanalizacja sanitarna - dane ogólne
Projektuje się odprowadzenie ścieków sanitarnych z budynku do istniejącego bezodpływowego szczelnego zbiornika szamba, ze względów na brak możliwości podłączenia do sieci kanalizacji gminnej.
Przewody poziome, łączące piony kanalizacyjne z głównym kanałem odpływowym, ułożone będą pod posadzką pomieszczeń budynku na głębokości zabezpieczającej je przed przemarzaniem i uszkodzeniami mechanicznymi.

Przewody - piony i podejścia do przyborów sanitarnych należy wykonać z rur i kształtek PCV kielichowych lub polipropylenowych PP. Piony kanalizacyjne wyprowadzić ponad dach i zakończyć rurą wywiewną. Usytuowanie pionu oraz sposób podłączenia przyborów pokazano na rysunkach.

Instalacja centralnego ogrzewania - dane ogólne
Budynek sanitarny będzie ogrzewany poprzez istniejącą kotłownię zlokalizowaną w budynku Amfiteatru.

Instalacje i urządzenia wentylacyjne

Nawiewna wentylacja - do wentylacji nawiewnej wszystkich pomieszczeń służą nawiewniki okienne - mikrowentylacja. Dodatkowo dla pomieszczenia sanitarnego zastosowano drzwi z kratką nawiewna dołem o wolnym przekroju 220cm2.

Instalacje i urządzenia elektryczne

Zakres opracowania - przedmiotem opracowania jest wykonanie wewnętrznej instalacji elektrycznej w budynku obejmującej: instalację oświetlenia ogólnego, gniazd wtykowych.

Zasilanie budynku - przewiduje się wykonanie zasilania w energię elektryczną budynku wg warunków Zakładu Energetycznego.
Przewód przyłącza należy wprowadzić na listwę zaciskową LZ 35 mm2 typowego złącza licznikowego w obudowie o stopniu ochrony IP 43 wykonanej z materiału izolacyjnego. Złącze należy zabudować na zewnętrznej ścianie budynku na wysokości 0,3 - 0,5 m.
W złączu przewiduje się zabudowanie licznika bezpośredniego pomiaru energii elektrycznej czynnej typu C 52.
Złącze wyposażyć w zabezpieczenia przedlicznikową typu S 193 C 25 A.
Ze złącza licznikowego należy wyprowadzić wewnętrzną linię zasilającą przewodem YDY 5 x 6 mm2 do tablicy rozdzielczej typu RW 2 x 12 FAEL zabudowanej w wiatrołapie na parterze budynku.

Instalacje odbiorcze - oświetleniową i gniazdową instalację elektryczną 1 - fazową projektuje się wykonać stosując przewody typu YDYp 3 x 2,5 mm2 jako ciągi główne, oraz YDYt 3 x 1,5 mm2 jako połączenia do punktów oświetleniowych, wyłączników i gniazdek. Instalację 3 - fazową projektuje się wykonać przewodami typu YDY 5 x 4 mm2. Obwody instalacji odbiorczych należy chronić poprzez zastosowanie w tablicy rozdzielczej zabezpieczeń nadprądowych typu S 191 B i S 193 B o wartościach odpowiednich do przewidywanych obciążeń.
Projektuje się wykonanie instalacji jako podtynkowej, z zastosowaniem osprzętu szczelnego w pomieszczeniach łazienek i wc.
Wewnętrzną linię zasilającą, oraz ciągi główne instalacji oświetleniowej i gniazd projektuje się w rurkach ochronnych typu RVKL o średnicach dostosowanych do przekroju przewodów. Połączenia do punktów oświetleniowych, wyłączników i gniazdek prowadzić bezpośrednio w tynku.

Roboty budowlane:
Szczegółowy zakres robót do wykonania określa przedmiar robót, kosztorys ślepy, Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia, Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych oraz dokumentacje projektowe tj:
- Projekt Budowlany Istebna - Pod Skocznią,
- Dokumentacja Geotechniczna.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 233272

Data publikacji: 2011-08-05

Nazwa: Urząd Gminy w Istebnej

Ulica: Istebna 1000

Numer domu: 1000

Miejscowość: Istebna

Kod pocztowy: 43-470

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: 033 8556500 w. 39

Adres strony internetowej: www.ug.istebna.pl

Regon: 00054514200010

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa budynku sanitarnego dla obsługi ruchu turystycznego

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiot zamówienia polega na wykonaniu robót związanych z budową budynku sanitarnego dla obsługi ruchu turystycznego.
Zakres robót do wykonania:

Posadowienie budynku:
Budynek posadowiony na ławach fundamentowych zbrojonych podłużnie 4-ma prętami o średnicy 12mm i strzemionami o średnicy 6mm w rozstawie max. 25cm. Fundamenty wykonane na podkładzie z chudego betonu B7,5Mpa gr.10cm.

Przegrody zewnętrzne i wewnętrzne nośne:
- Ściany fundamentowe - betonowe z bloczków betonowych gr. 25 cm.
- Ściany zewnętrzne parteru i poddasza - jednowarstwowe z pustaków ceramicznych gr. 25 cm, ocieplone z zewnątrz styropianem gr. 12 cm.
- Ściany wewnętrzne nośne - z pustaków ceramicznych gr. 25 cm i gr. 12 cm.

Izolacje termiczne
- Podłoga na gruncie - izolacja ze styropianu twardego gr. 10 cm.
- Sufit podwieszany nad pomieszczeniami sanitarnymi - izolacja z wełny mineralnej gr. 20 cm.
- Ściany zewnętrzne - jednowarstwowe z pustaków ceramicznych gr. 25 cm, ocieplone z zewnątrz styropianem gr. 12 cm.
- Dach - pomiędzy krokwie nie stosujemy ocieplenia, ocieplenie usytuować pomiędzy kleszczami. Warstwę ocieplenia wykonać z wełny mineralnej gr. 20cm

Izolacje przeciwwilgociowe poziome
- Izolacja w posadzce parteru - 2 x papa na lepiku.
- Izolacja w podwieszanym suficie - folia paroszczelna od spodu i folia paroprzepuszczalna z góry rozłożona na całej powierzchni, wywinięta na krokwie.
- Dach - z góry ułożyć folię paroprzepuszczalną. Pomiędzy warstwą pokrycia i folią paroprzepuszczalną pozostawić szczelinę powietrzną umożliwiającą wentylację.

Dach
Konstrukcja dachu drewniana, z drewna sosnowego lub świerkowego klasy C27. Wszystkie elementy konstrukcyjne dachu o wymiarach jak na rys. więźby. Wszystkie elementy drewniane należy zabezpieczyć przed korozją biologiczną przez min. 2-krotne smarowanie preparatem solnym np. Intox S wg wytycznych i zleceń producenta lub inne środki dopuszczone do stosowania w budownictwie mieszkalnym zabezpieczającym elementy drewniane przed grzybami, owadami i ogniem.

Przegrody wewnętrzne
Ściany wewnętrzne parteru - ściany murowane z pustaków ceramicznych gr. 25 cm i gr 12 cm oraz ściany w konstrukcji lekkiej oddzielające ubikacje.

Roboty Wykończeniowe zewnętrzne budynku.

Elewacje
Ściany fundamentowe wystające ponad teren wykończone okładziną kamienną. Powyżej ściany wykonane jako murowane, wykończone tynkiem akrylowym w gamie kolorów pastelowych.

Pokrycie dachu
Dach kryty blacho gontem z posypką kolor czarny lub szary np. AHI-Roofing - Gerard Corona. Warstwy dachu z ociepleniem i paraizolacjami wykonać według danych na rysunkach.

Stolarka okienna i drzwiowa
Stolarka PCV, typowa, produkowana seryjnie lub indywidualna, według zestawienia.

Okna - zastosować okna o współczynniku przenikania ciepła dla IV strefy klimatycznej U=1,7W m2K. Montować okna PCV, które są wyposażone w nawiewniki okienne - mikrowentylacja.
Drzwi zewnętrzne - drzwi zewnętrzne ocieplone o współczynniku U nie większym od 1,7 W m2k.
Drzwi wewnętrzne - wykonać według zestawienia stolarki.

Wykończenie wnętrza
Wnętrze można wykańczać indywidualnie z zachowaniem zaprojektowanego wymiarowania pomieszczeń oraz innych elementów budynku objętych przepisami prawa budowlanego.

Wykończenie ścian nośnych od wewnątrz
Ściany, w pomieszczeniach mokrych zabezpieczyć przed wilgocią.

Wykończenie ścian działowych
Ścianki działowe parteru - można wykańczać indywidualnie z zachowaniem zaprojektowanego wymiarowania pomieszczeń oraz innych elementów budynku objętych przepisami prawa budowlanego.

Posadzki,
W pomieszczeniach mokrych projektuje się płytki gresowe na cienkiej warstwie kleju o grubości 10mm oraz izolację przeciwwilgociową.

Wykładziny ścian,
W pomieszczeniach mokrych ściany wyłożyć glazurą do wysokości min.200cm od poziomu posadzki. W pozostałych pomieszczeniach według indywidualnego rozwiązania.

Malowanie i powłoki zabezpieczające,
Powierzchnie drewniane wewnątrz budynku pomalować bejcą - na bazie rozpuszczalników wodnych, drewno w styku z wilgocią zabezpieczyć odpowiednim impregnatem, a konstrukcję drewnianą środkami przeciw owadom i grzybom.
Stolarka okienna malowana fabrycznie.
Deski elewacyjne oraz drewniane elementy do wykończenia dachu - okapy dachu zabezpieczyć środkami do impregnacji drewna i pokryć bejco lakierami odpornymi na czynniki atmosferyczne.
Elementy stalowe przed malowaniem farbami zewnętrznymi pokryć powłokami antykorozyjnymi.

Kolorystyka.
Pokrycie dachu - blacho gont z posypką kolor czarny lub szary z posypką,
Ściany zewnętrzne - w kolorze piaskowym - do ustalenia,
Okna, drzwi i balustrady balkonu - w kolorze naturalnego drewna - do ustalenia,
Cokół - w kolorze naturalnego kamienia - do ustalenia.

Instalacje i urządzenia sanitarne

Przewody - projektuje się wykonanie instalacji wodociągowej wody zimnej i ciepłej, z rur PE-Xc polietylen sieciowany, łączonych za pomocą złącz zaciskowych pierścień sieciowany, łączonych za pomocą złącz zaciskowych pierścień pełny, z zastosowaniem kształtek mosiężnych. W miejscach podłączeń baterii i zaworów czerpalnych przewiduje się zastosowanie złączek metalowych gwintowanych - do uszczelnienia łączników gwintowanych stosować taśmę lub pastę teflonową. Rury wodociągowe układane w posadzce należy montować w karbowanych rurach osłonowych typu PESZEL. Przed zabetonowaniem rur należy przeprowadzić próbę szczelności na ciśnienie 1,5 razy większe od ciśnienia roboczego. W miejscach przejść przez ściany, projektuje się stosowanie przepustów w gąbczastej izolacji.
Wszystkie przewody rozprowadzające woda zimna, c.w.u. i cyrkulacja, prowadzone na ścianach i w bruzdach, należy zaizolować kształtkami z pianki poliuretanowej, np. TUBOLIT DG o grubości izolacji 9 mm.
Alternatywnie dopuszcza się wykonanie instalacji wodociągowej tam gdzie jest to możliwe z rur miedzianych przeznaczonych do instalacji wodociągowych, stalowych ocynkowanych lub rur PVC-C łączonych przez klejenie.

Kanalizacja sanitarna - dane ogólne
Projektuje się odprowadzenie ścieków sanitarnych z budynku do istniejącego bezodpływowego szczelnego zbiornika szamba, ze względów na brak możliwości podłączenia do sieci kanalizacji gminnej.
Przewody poziome, łączące piony kanalizacyjne z głównym kanałem odpływowym, ułożone będą pod posadzką pomieszczeń budynku na głębokości zabezpieczającej je przed przemarzaniem i uszkodzeniami mechanicznymi.

Przewody - piony i podejścia do przyborów sanitarnych należy wykonać z rur i kształtek PCV kielichowych lub polipropylenowych PP. Piony kanalizacyjne wyprowadzić ponad dach i zakończyć rurą wywiewną. Usytuowanie pionu oraz sposób podłączenia przyborów pokazano na rysunkach.

Instalacja centralnego ogrzewania - dane ogólne
Budynek sanitarny będzie ogrzewany poprzez istniejącą kotłownię zlokalizowaną w budynku Amfiteatru.

Instalacje i urządzenia wentylacyjne

Nawiewna wentylacja - do wentylacji nawiewnej wszystkich pomieszczeń służą nawiewniki okienne - mikrowentylacja. Dodatkowo dla pomieszczenia sanitarnego zastosowano drzwi z kratką nawiewna dołem o wolnym przekroju 220cm2.

Instalacje i urządzenia elektryczne

Zakres opracowania - przedmiotem opracowania jest wykonanie wewnętrznej instalacji elektrycznej w budynku obejmującej: instalację oświetlenia ogólnego, gniazd wtykowych.

Zasilanie budynku - przewiduje się wykonanie zasilania w energię elektryczną budynku wg warunków Zakładu Energetycznego.
Przewód przyłącza należy wprowadzić na listwę zaciskową LZ 35 mm2 typowego złącza licznikowego w obudowie o stopniu ochrony IP 43 wykonanej z materiału izolacyjnego. Złącze należy zabudować na zewnętrznej ścianie budynku na wysokości 0,3 - 0,5 m.
W złączu przewiduje się zabudowanie licznika bezpośredniego pomiaru energii elektrycznej czynnej typu C 52.
Złącze wyposażyć w zabezpieczenia przedlicznikową typu S 193 C 25 A.
Ze złącza licznikowego należy wyprowadzić wewnętrzną linię zasilającą przewodem YDY 5 x 6 mm2 do tablicy rozdzielczej typu RW 2 x 12 FAEL zabudowanej w wiatrołapie na parterze budynku.

Instalacje odbiorcze - oświetleniową i gniazdową instalację elektryczną 1 - fazową projektuje się wykonać stosując przewody typu YDYp 3 x 2,5 mm2 jako ciągi główne, oraz YDYt 3 x 1,5 mm2 jako połączenia do punktów oświetleniowych, wyłączników i gniazdek. Instalację 3 - fazową projektuje się wykonać przewodami typu YDY 5 x 4 mm2. Obwody instalacji odbiorczych należy chronić poprzez zastosowanie w tablicy rozdzielczej zabezpieczeń nadprądowych typu S 191 B i S 193 B o wartościach odpowiednich do przewidywanych obciążeń.
Projektuje się wykonanie instalacji jako podtynkowej, z zastosowaniem osprzętu szczelnego w pomieszczeniach łazienek i wc.
Wewnętrzną linię zasilającą, oraz ciągi główne instalacji oświetleniowej i gniazd projektuje się w rurkach ochronnych typu RVKL o średnicach dostosowanych do przekroju przewodów. Połączenia do punktów oświetleniowych, wyłączników i gniazdek prowadzić bezpośrednio w tynku.

Roboty budowlane:
Szczegółowy zakres robót do wykonania określa przedmiar robót, kosztorys ślepy, Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia, Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych oraz dokumentacje projektowe tj:
- Projekt Budowlany Istebna - Pod Skocznią,
- Dokumentacja Geotechniczna.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 27/04/2012

Informacja na temat wadium:
Zamawiający wymaga złożenia wadium w wysokości: 4.000,00 zł. słownie: cztery tysiące złotych

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
W celu potwierdzenia warunków należy złożyć oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu - załącznik nr 2,

Potencjał techniczny:
W celu potwierdzenia warunków należy złożyć oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu - załącznik nr 2,

Sytuacja ekonomiczna:
W celu potwierdzenia warunków należy złożyć oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu - załącznik nr 2,

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Formularz Ofertowy, Pełnomocnictwo jeżyli dotyczy, Oświadczenie o Podwykonawstwie, Kosztorys ofertowy, kopia wniesionego WADIUM, oświadczenie o spełnianiu warunków w trybie art. 22 Ustawy pzp.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Na podstawie art. 144 ust. 1 Ustawy Pzp. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany treści umowy w stosunku do oferty, w następujących przypadkach i na następujących zasadach, za obopólną zgodą stron:
1) Zmiany ogólne:
A. Możliwa jest:
a) zmiana adresu / siedziby Zamawiającego / Wykonawcy,
b) zmiana osób występujących po stronie Zamawiającego / Wykonawcy,
c) zmiana w kolejności i terminach robót,
d) zmiana będąca skutkiem poprawy omyłki oczywistej.
B. Nie jest dopuszczalna zmiana Wykonawcy, z wyjątkiem sukcesji generalnej, przekształcenia, dziedziczenia spółek handlowych zgodnie z ksh, sukcesji z mocy prawa.
2) Zmiany rzutujące na termin wykonania umowy:
A. Możliwe jest przedłużenie terminu zakończenia umowy o czas opóźnienia, jeżeli opóźnienie to wynika z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego i jeżeli takie opóźnienie jest lub będzie miało wpływ na wykonanie przedmiotu umowy, w zakresie następujących obowiązków Zamawiającego.
a) przekazanie placu budowy,
b) przekazanie dokumentów budowy,
B. Możliwa jest zmiana terminu wykonania umowy, ewentualnie wstrzymanie lub wznowienie robót oraz zmiana wynagrodzenia, ze względna:
a) oczekiwanie Wykonawcy na niezbędne opinie, decyzje administracyjne (opóźnienie spowodowane przez urzędy),
b) przedłużenie procedury przetargowej,
c) uwarunkowania społeczne np. protesty petycje,
d) zastosowane materiały i technologie wykonywania robót,
e) warunki geotechniczne, których nie można było przewidzieć,
f) niesprzyjające warunki atmosferyczne,
g) działania sił natury, uznane za stan klęski żywiołowej,
h) obniżenie kosztów wykonania robót a tym samym wynagrodzenia Wykonawcy,
i) rezygnację z części robót,
j) rozliczenie wynikające z obmiarów wykonanych robót.
C. Wykonawca nie będzie miał prawa do przedłużenia terminu zakończenia umowy jeżeli przedłużenie wynika z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy,
4. Zmiany zakresu przedmiotu zamówienia pod warunkiem, że są one korzystne dla Zamawiającego lub zaszły okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy.
5. Zmiana wynagrodzenia Wykonawcy za wykonanie zamówienia w związku z ograniczeniem zakresu prac przez Zamawiającego. W takim przypadku wysokość wynagrodzenia pomniejszona będzie o niewykonane prace.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.istebna.bip.info.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Istebna 43-470 Istebna 1000 pok. 202 (II piętro)

Data składania wniosków, ofert: 23/08/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy Istebna
43-470 Istebna 1000 pok. 102 (sekretariat)

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452600007 (Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczne)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
454220001 (Roboty ciesielskie)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
454200007 (Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
452625006 (Roboty murarskie i murowe)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
454100004 (Tynkowanie)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
453200006 (Roboty izolacyjne)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
453210003 (Izolacja cieplna)

Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia:
454430004 (Roboty elewacyjne)

Kod CPV dziesiątej częsci zamówienia:
453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)

Kod CPV jedenastej częsci zamówienia:
453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)

Kod CPV dwunasteej częsci zamówienia:
453310006 (Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych)

Kod CPV trzynastej częsci zamówienia:
454300000 (Pokrywanie podłóg i ścian)

Kod CPV czternastej częsci zamówienia:
454500006 (Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe)

Kod CPV piętnastej częsci zamówienia:
452332221 (Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania)

Kod CPV szesnastej częsci zamówienia:
451112914 (Roboty w zakresie zagospodarowania terenu)

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca musi wykazać się zrealizowaniem robót budowlanych w zakresie niezbędnym do wykazania wiedzy i doświadczenia, wykonanych w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie co najmniej jednej roboty podobnej do przedmiotu zamówienia. Za robotę podobną będzie się uważało roboty budowlane polegające na budowie budynku użyteczności publicznej o wartości wykonanych robót - minimum 150.000,00 zł. brutto ( w przypadku inwestycji, których wartość została wyrażona w umowie w innej walucie niż PLN należy dokonać przeliczenia tej kwoty na PLN przy zastosowaniu średniego kursu NBP na dzień zakończenia inwestycji), oraz załączyć dokumenty potwierdzające, że roboty te zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone - załącznik nr 4.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
dysponują wykwalifikowanym personelem, który ma uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalnościach:
- konstrukcyjno - budowlanej,
- instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych,
- instalacyjno - inżynieryjnej w zakresie instalacji elektrycznych.

Podobne przetargi

219688 / 2008-09-10 - Inny: Państwowa Jednostka Budżetowa

Śląska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy - Katowice (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Rozbudowa i zmiana sposobu użytkowania budynku stołówki na Środowiskowy Hufiec Pracy w Częstochowie ul. Tkacka 5a

129868 / 2010-05-13 - Podmiot prawa publicznego

Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach - Gliwice (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Dobudowa obiektu do budynku Kliniki, przebudowa Przychodni Przyklinicznej i adaptacja Oddziału Łóżkowego na Poradnię na II piętrze w Budynku Kliniki Centrum Onkologii- Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach.

121614 / 2015-05-22 - Inny: Jednostka organizacyjna Miasta Jaworzna

Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych - Jaworzno (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont budynku remizy OSP i wykonanie termomodernizacji w Jaworznie - Byczynie przy ul. Kaczeńców 1

100796 / 2016-04-22 - Inny: Gminna SamorzÄ…dowa Jednostka Organizacyjna

Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych - Tychy (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty budowlane uzupełniające do zamówienia podstawowego, udzielonego w trybie przetargu nieograniczonego (sprawa 340/272/12/2015), zrealizowanego na podstawie umowy Nr DTE - 342 / R / 1209 / 12 / 2015 z dnia 01.12.2015r.

94422 / 2015-04-24 - Inny: Gminna SamorzÄ…dowa Jednostka Organizacyjna

Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych - Tychy (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
wykonanie robót pn.: Remont lokali mieszkalnych w budynkach mieszkalnych - wielorodzinnych administrowanych przez Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Tychach - Al. Niepodległości 2m4

264378 / 2010-08-25 - Inny: Instytucja kultury

Muzeum Górnictwa Węglowego - Zabrze (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wymiana części pokrycia dachowego wraz z elementami konstrukcji w budynku głównym Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu przy ul. 3 Maja 19 w Zabrzu

317184 / 2012-08-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej - Katowice (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty budowlane w budynku przy ul. Chopina 8 w Katowicach: część nr 1 - remont wykuszy i balkonów; część nr 2 - remont podwórzy, przejazdów oraz kanalizacji deszczowej

25598 / 2014-01-22 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie robót zabezpieczających dla wcześniej zrealizowanych zakresów robót na placu budowy drogi ekspresowej S-69 Bielsko-Biała-Żywiec-Zwardoń, odcinek węzeł Mikuszowice (Żywiecka/Bystrzańska)-Żywiec

94841 / 2012-04-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Szkół i Przedszkoli Mikołowskich - Mikołów (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Dostosowanie przedszkola nr 6 w Mikołowie-Borowej Wsi przy ul. Gliwickiej 367 do potrzeb dzieci niepełnosprawnych

347862 / 2014-10-17 - Inny: wojewódzka samorządowa jednostka organizacyjna

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego w Katowicach z/s w Będzinie - Będzin (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Ochrona wartości przyrodniczych obszarów wodno-błotnych oraz poprawa warunków lęgowych dla rybitwy rzecznej - wykonanie i ustawienie: ławostołu, tablicy oraz wieży obserwacyjnej (platformy dydaktycznej) w obrębie kompleksu stawów Hadra

114676 / 2011-05-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Ustroń - Ustroń (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont barier drogowych w ciągu drogi powiatowej ul. Równica w Ustroniu

394298 / 2014-12-02 - Inny: samorządowa jednostka budżetowa

Gmina Bytom - Miejski Zarząd Dróg i Mostów - Bytom (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Zamówienie uzupełniające nr 1 do zamówienia podstawowego pn. Uzbrojenie terenu wraz z budową drogi dla zadania pn. Stworzenie stref aktywności inwestycyjnej na terenach poprzemysłowych Bytomia obszar 1 rejon ul. Miejska Dąbrowa - Strzelców Bytomskich.

397218 / 2012-10-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Zakład Zasobów Lokalowych - Zakład Budżetowy - Sosnowiec (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa oczyszczalni ścieków dla osiedla domów socjalnych przy ulicy Dobrzańskiego 101 w Sosnowcu

186559 / 2013-09-13 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Szpital Specjalistyczny Nr 2 - Bytom (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przetarg nieograniczony na wykonanie robót dotyczących adaptacji pomieszczeń zakładów ortopedycznych dla potrzeb lecznictwa specjalistycznego oraz adaptacji pomieszczeń dla potrzeb Zakładów Ortopedycznych Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Bytomiu, nr sprawy 20/20PN/2013

117397 / 2010-05-11 - Podmiot prawa publicznego

Zarząd Budynków Miejskich II Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. - Gliwice (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie remontu elewacji frontowej wraz z remontem pokrycia dachu mansardowego oraz uporządkowanie i dobudowa przewodów kominowych w budynku przy ul. Elżbiety 4 w Gliwicach.

164629 / 2010-06-24 - Inny: jednostka organizacyjna samorzÄ…du

Zespół Szkół Nr 1 - Siemianowice Śląskie (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
REMONT POKRYCIA DACHOWEGO W ZESPOLE SZKÓL NR 1 - SEGMENT A W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH, UL. KAROLA SZYMANOWSKIEGO 11

106946 / 2014-03-28 - Instytucja ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie Oddział w Rybniku - Rybnik (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty budowlane w budynku Inspektoratu ZUS w Tychach przy ul. Gen. Ch. de Gaulle a 16 w zakresie: Termomodernizacji budynku, Budowy dźwigu osobowego, Rozdziału wody socjalno-bytowej od ppoż