Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

108084 / 2014-03-31 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Podegrodzie (Podegrodzie)

PROJEKT I BUDOWA PRZYDOMOWYCH BIOLOGICZNYCH OCZYSZCZALNI
ŚCIEKÓW NA TERENIE GMINY PODEGRODZIE

Opis zamówienia

1.1 Ogólny opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na zaprojektowaniu, dostawie, montażu i uruchomieniu 45 szt. przydomowych oczyszczalni ścieków pracujących w technologii nisko obciążonego osadu czynnego z zanurzonym złożem biologicznym, składających się z kompletu dwóch zbiorników, gdzie pierwszy pełni rolę osadnika gnilnego, a drugi reaktora biologicznego, legitymujących się certyfikatem na zgodność z normą PN-EN 12566-3 w miejscowościach położonych na terenie Gminy Podegrodzie.
Szczegółowy zakres przedmiot zamówienia określa program funkcjonalno-użytkowy, stanowiący Załącznik nr 2 do SIWZ.
2) Przedmiot zamówienia realizowany będzie na terenie Gminy Podegrodzie.
Szczegółowy wykaz działek w poszczególnych miejscowościach posiada Zamawiający.
3) Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia obsługi geodezyjnej inwestycji, protokolarnego
przekazania wykonanych urządzeń właścicielom lub władającym nieruchomościami objętymi inwestycją oraz przeszkolenia użytkowników oczyszczalni.
4) Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia serwisu gwarancyjnego zamontowanych urządzeń przez cały okres gwarancji oraz dokonania niezbędnych przeglądów gwarancyjnych w okresie 5 lat od dnia bezusterkowego odbioru.
5) Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia jednego badania ścieków oczyszczonych na rok we wszystkich wybudowanych obiektach. Czas wykonywania badań będzie obowiązywał w okresie udzielonej gwarancji przez Wykonawcę.
6) Zamawiający zastrzega sobie prawo rezygnacji z realizacji części przedmiotu zamówienia w przypadku rezygnacji z uczestnictwa w projekcie poszczególnych mieszkańców gminy. W takim przypadku wynagrodzenie Wykonawcy ulegnie korekcie proporcjonalnie do faktycznie wykonanych przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków (PBOŚ).
7. Wyłoniony Wykonawca przed podpisaniem umowy przedstawi Zamawiającemu:
a) Harmonogram rzeczowo - finansowy,
b) Szczegółowy harmonogram robót uwzględniający terminy rozpoczęcia i zakończenia robót w poszczególnych lokalizacjach.
1.2. Wymagania jakościowe
Przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków to urządzenie lub zespół urządzeń, w których na drodze procesów mechanicznych, biologicznych i chemicznych następuje redukcja ładunku zanieczyszczeń w ściekach do wielkości dopuszczalnych określonych w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 24 lipca 2006 r. w sprawie warunków, jakie należy spełnić przy wprowadzaniu ścieków do wód lub do ziemi, oraz w sprawie substancji szczególnie szkodliwych dla środowiska wodnego (Dz.U. z 2006 r. Nr 137, poz. 984 ze zm.) jak dla oczyszczani poniżej 2000 RLM wg Załącznika nr 1 do ww. aktu wykonawczego.
Kompletna PBOŚ musi spełniać wytyczne normy zharmonizowanej PN-EN 12566-3 - Małe oczyszczalnie ścieków dla obliczeniowej liczby mieszkańców (OLM) do 50 - Część 3: Kontenerowe i/lub montowane na miejscu przydomowe oczyszczalnie ścieków i być znakowana znakiem CE. Wymaga się, aby oferta zabezpieczona była pełnym raportem z badań PBOŚ, tzn. badania: wodoszczelności, trwałości, skuteczności oczyszczania i wytrzymałości, zgodnym z normą PN-EN 12566-3, wystawionym przez jednostkę notyfikowaną w Komisji Europejskiej. Wszystkie badania na zgodność z normą PN-EN 12566-3 muszą być wykonane wyłącznie w laboratorium notyfikowanym przez Komisję Europejską zgodnie z Ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. Nr 92, poz. 881 z późn. zm.).
Do ofert należy dołączyć Deklarację Właściwości Użytkowych CE wystawioną przez producenta na podstawie dokonanych badań przez jednostkę notyfikowaną sporządzoną zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. ustanawiającym zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych i uchylającego dyrektywę Rady 89/106/EWG (Dz. U. Unii Europejskiej z dnia 4 kwietnia 2011 r. L 88/5) i obowiązującymi przepisami krajowymi.
1.3.Wymogi dodatkowe dotyczące przedmiotu zamówienia
1. Zamawiający wymaga, by gwarancja na wykonane roboty wynosiła 5 lat. Dla zainstalowanych zbiorników - minimum 10 lat, dla zainstalowanych pozostałych urządzeń - zgodnie z wytycznymi producenta. Jeżeli na poszczególne materiały lub urządzenia udzielona jest gwarancja producenta na okres dłuższy niż wskazany powyżej, okres gwarancji udzielonej przez Wykonawcę odpowiada okresowi gwarancji udzielonej przez producenta.
2. Jeżeli w jakimkolwiek miejscu SIWZ oraz w załącznikach do niej, przy opisywaniu przedmiotu zamówienia Zamawiający użył znaków towarowych i nazw producentów, należy je traktować wyłącznie jako przykładowe. Wymienione znaki towarowe, patenty lub pochodzenie materiałów czy urządzeń służących do wykonania niniejszego zamówienia służą wyłącznie doprecyzowaniu przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza zastosowanie urządzeń równoważnych. Ciężar udowodnienia, że materiał lub urządzenie jest równoważne w stosunku do wymogu określonego przez Zamawiającego spoczywa na Wykonawcy. Parametry równoważności określono w pkt, 2.2 Programu Funkcjonalno-Użytkowego, który jest załącznikiem nr 2 do SIWZ.
3. Przeglądy gwarancyjne, o których mowa w pkt. 3.4 ppkt. 4 SIWZ, będą wykonywane z częstotliwością zgodną z wymaganiami technicznymi producenta dla zaoferowanego typu urządzeń zgodnie z przedstawionym przez wykonawcę, harmonogramem przeglądów.
4. Wykonawca przez okres 5 letniej gwarancji będzie świadczył nieodpłatne usługi serwisu gwarancyjnego (w tym usługi przeglądów gwarancyjnych) zainstalowanych urządzeń. Koszty dotyczące serwisu i ewentualnej wymiany części należy zawrzeć w cenie oferty.
5. Wymaga się, aby częstotliwość wywozu osadów z oczyszczalni ścieków objętych zamówieniem była nie większa niż jeden raz na 12 miesięcy. Informacja dotycząca częstotliwość wywozu osadów z oferowanych oczyszczalni ścieków musi być zawarta w specyfikacji technicznej zaprojektowanych i oferowanych zespołów urządzeń.
6. Wymaga się, aby oferowane urządzenia nie wymagały w trakcie eksploatacji stosowania biopreparatów wyłączając okres ich rozruchu (pierwszy oraz po każdej naprawie).
7. Zamawiający wymaga, aby w celu potwierdzenia wysokiej jakości oferowanych PBOŚ wykonawca załączył do oferty Certyfikat zgodności systemu zarządzania jakością z wymaganiami normy ISO 9001 (norma PN-EN ISO 9001:2009P - Systemy zarządzania jakością) dla producenta PBOŚ w zakresie wysokich standardów produkcji.
8. Zamawiający wymaga, aby producent PBOŚ spełniał wymogi standardów zarządzania środowiskowego PN-EN ISO14001:2004 - Systemy Zarządzania Środowiskowego. Certyfikat ISO 14001 należy dołączyć do oferty.
1.4. Parametry równoważności
1. Dopuszcza się oczyszczalnie ścieków posiadające zgodność z normą PN-EN 12566-3 potwierdzone pełnym raportem zgodnym z ww normą.
2. Technologia oczyszczania ścieków - złoże biologiczne z niskoobciążonym osadem czynnym, gdzie poszczególne procesy biologicznego oczyszczania ścieków następują po sobie w mechanicznie rozdzielonych komorach urządzenia. Nie dopuszcza się oczyszczalni jednozbiornikowych przepływowych z osadem czynnym. Nie dopuszcza się zmiany technologii oczyszczania ścieków. Nie dopuszcza się instalacji oczyszczalni, których zbiorniki zbudowano na planie koła (w postaci pionowo ustawionego walca, stożka) lub sześcianu.
3. Dopuszcza się tylko zbiorniki monolityczne z PEHD wykonane metodą rozdmuchu lub rotomuldingu. Nie dopuszcza się zbiorników spawanych, zgrzewanych i skręcanych.
4. Oczyszczalnia musi posiadać system cyrkulacji gwarantujący wielokrotny przepływ ścieku przez złoże biologiczne.
5. Minimalna powierzchnia właściwa złoża biologicznego w oczyszczalni ścieków musi wynosić 170 m2/m3, min. 17 m2/1 RLM, a minimalna objętość czynna złoża biologicznego w oczyszczalni ścieków powinna wynosić 1,2 m3. Nie dopuszcza się oczyszczalni o mniejszej powierzchni złoża biologicznego w zbiorniku.
6. Pojemność osadnika gnilnego min. 2500 litrów.
7. Oczyszczalnia hybrydowa musi posiadać system dozowania ścieku z osadnika do bioreaktora realizowanego przez sterownik, minimalną pojemność buforową zgodnie z poniżej zamieszczoną tabelą oraz system recyrkulacji osadu z bioreaktora do osadnika gnilnego realizowany przez sterownik.

Q dmax (m3/d) Minimalna objętość osadnika gnilnego
[m3] Minimalna własna retencja buforowa [m3/d]
do 0,9 2,5 0,70
do 1,4 2,5 1,10
do 1,8 3,5 1,50

8. Sterownik zapewniający automatyczne zarządzanie pracą oczyszczalni - umieszczony w obudowie zintegrowanej z urządzeniem, której klasa szczelności będzie nie niższa niż IP65 potwierdzona wynikami badań załączonymi do oferty. Podstawowe parametry sterownika: odporność na zaniki prądu, funkcja zarządzania dozowaniem ścieku i recyrkulacją osadu, funkcja urlopowa, rejestrator czasu pracy, pomiar rzeczywistego prądu pobieranego przez dmuchawę i pompy, wewnętrzny bezpiecznik oraz czujnik temperatury zabezpieczający sterownik przed przegrzaniem, rejestracja zdarzeń takich jak zanik prądu lub odłączenie dmuchawy, wewnętrzny brzęczek informujący o alarmach.
9. Producent oczyszczalni powinien posiadać potwierdzenie wysokich standardów produkcji w postaci Certyfikatu DIN EN ISO 9001:2008 oraz spełniać wymogi standardów zarządzania środowiskowego PN-EN ISO14001:2004. Certyfikat ISO 9001 i ISO 14001 należy dołączyć do oferty.
10. Przy rozpatrywaniu równoważności komór filtracyjnych będzie brane pod uwagę pole powierzchni infiltracji komory a nie jej pojemność.

W celu udokumentowania spełnienia przez proponowane oczyszczalnie ścieków warunków zamówienia należy dołączyć do oferty: karty katalogowe, rysunki i opisy umożliwiające Zamawiającemu ocenę oferty.
Wykonawca do wykonania zamówienia, zobowiązany jest stosować tylko takie wyroby budowlane, które wprowadzone zostały do obrotu na zasadach określonych w ustawie o wyrobach budowlanych.
Oferta nie może obejmować urządzeń o charakterze prototypowym, nie występujących w obrocie, mających wartość jedynie badawczą.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 108084

Data publikacji: 2014-03-31

Nazwa: Gmina Podegrodzie

Ulica: Podegrodzie 248

Numer domu: 248

Miejscowość: Podegrodzie

Kod pocztowy: 33-386

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 018 4459033

Adres strony internetowej:
www.podegrodzie.iap.pl, www.bip.podegrodzie.iap.pl

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
PROJEKT I BUDOWA PRZYDOMOWYCH BIOLOGICZNYCH OCZYSZCZALNI
ŚCIEKÓW NA TERENIE GMINY PODEGRODZIE

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1.1 Ogólny opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na zaprojektowaniu, dostawie, montażu i uruchomieniu 45 szt. przydomowych oczyszczalni ścieków pracujących w technologii nisko obciążonego osadu czynnego z zanurzonym złożem biologicznym, składających się z kompletu dwóch zbiorników, gdzie pierwszy pełni rolę osadnika gnilnego, a drugi reaktora biologicznego, legitymujących się certyfikatem na zgodność z normą PN-EN 12566-3 w miejscowościach położonych na terenie Gminy Podegrodzie.
Szczegółowy zakres przedmiot zamówienia określa program funkcjonalno-użytkowy, stanowiący Załącznik nr 2 do SIWZ.
2) Przedmiot zamówienia realizowany będzie na terenie Gminy Podegrodzie.
Szczegółowy wykaz działek w poszczególnych miejscowościach posiada Zamawiający.
3) Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia obsługi geodezyjnej inwestycji, protokolarnego
przekazania wykonanych urządzeń właścicielom lub władającym nieruchomościami objętymi inwestycją oraz przeszkolenia użytkowników oczyszczalni.
4) Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia serwisu gwarancyjnego zamontowanych urządzeń przez cały okres gwarancji oraz dokonania niezbędnych przeglądów gwarancyjnych w okresie 5 lat od dnia bezusterkowego odbioru.
5) Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia jednego badania ścieków oczyszczonych na rok we wszystkich wybudowanych obiektach. Czas wykonywania badań będzie obowiązywał w okresie udzielonej gwarancji przez Wykonawcę.
6) Zamawiający zastrzega sobie prawo rezygnacji z realizacji części przedmiotu zamówienia w przypadku rezygnacji z uczestnictwa w projekcie poszczególnych mieszkańców gminy. W takim przypadku wynagrodzenie Wykonawcy ulegnie korekcie proporcjonalnie do faktycznie wykonanych przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków (PBOŚ).
7. Wyłoniony Wykonawca przed podpisaniem umowy przedstawi Zamawiającemu:
a) Harmonogram rzeczowo - finansowy,
b) Szczegółowy harmonogram robót uwzględniający terminy rozpoczęcia i zakończenia robót w poszczególnych lokalizacjach.
1.2. Wymagania jakościowe
Przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków to urządzenie lub zespół urządzeń, w których na drodze procesów mechanicznych, biologicznych i chemicznych następuje redukcja ładunku zanieczyszczeń w ściekach do wielkości dopuszczalnych określonych w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 24 lipca 2006 r. w sprawie warunków, jakie należy spełnić przy wprowadzaniu ścieków do wód lub do ziemi, oraz w sprawie substancji szczególnie szkodliwych dla środowiska wodnego (Dz.U. z 2006 r. Nr 137, poz. 984 ze zm.) jak dla oczyszczani poniżej 2000 RLM wg Załącznika nr 1 do ww. aktu wykonawczego.
Kompletna PBOŚ musi spełniać wytyczne normy zharmonizowanej PN-EN 12566-3 - Małe oczyszczalnie ścieków dla obliczeniowej liczby mieszkańców (OLM) do 50 - Część 3: Kontenerowe i/lub montowane na miejscu przydomowe oczyszczalnie ścieków i być znakowana znakiem CE. Wymaga się, aby oferta zabezpieczona była pełnym raportem z badań PBOŚ, tzn. badania: wodoszczelności, trwałości, skuteczności oczyszczania i wytrzymałości, zgodnym z normą PN-EN 12566-3, wystawionym przez jednostkę notyfikowaną w Komisji Europejskiej. Wszystkie badania na zgodność z normą PN-EN 12566-3 muszą być wykonane wyłącznie w laboratorium notyfikowanym przez Komisję Europejską zgodnie z Ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. Nr 92, poz. 881 z późn. zm.).
Do ofert należy dołączyć Deklarację Właściwości Użytkowych CE wystawioną przez producenta na podstawie dokonanych badań przez jednostkę notyfikowaną sporządzoną zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. ustanawiającym zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych i uchylającego dyrektywę Rady 89/106/EWG (Dz. U. Unii Europejskiej z dnia 4 kwietnia 2011 r. L 88/5) i obowiązującymi przepisami krajowymi.
1.3.Wymogi dodatkowe dotyczące przedmiotu zamówienia
1. Zamawiający wymaga, by gwarancja na wykonane roboty wynosiła 5 lat. Dla zainstalowanych zbiorników - minimum 10 lat, dla zainstalowanych pozostałych urządzeń - zgodnie z wytycznymi producenta. Jeżeli na poszczególne materiały lub urządzenia udzielona jest gwarancja producenta na okres dłuższy niż wskazany powyżej, okres gwarancji udzielonej przez Wykonawcę odpowiada okresowi gwarancji udzielonej przez producenta.
2. Jeżeli w jakimkolwiek miejscu SIWZ oraz w załącznikach do niej, przy opisywaniu przedmiotu zamówienia Zamawiający użył znaków towarowych i nazw producentów, należy je traktować wyłącznie jako przykładowe. Wymienione znaki towarowe, patenty lub pochodzenie materiałów czy urządzeń służących do wykonania niniejszego zamówienia służą wyłącznie doprecyzowaniu przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza zastosowanie urządzeń równoważnych. Ciężar udowodnienia, że materiał lub urządzenie jest równoważne w stosunku do wymogu określonego przez Zamawiającego spoczywa na Wykonawcy. Parametry równoważności określono w pkt, 2.2 Programu Funkcjonalno-Użytkowego, który jest załącznikiem nr 2 do SIWZ.
3. Przeglądy gwarancyjne, o których mowa w pkt. 3.4 ppkt. 4 SIWZ, będą wykonywane z częstotliwością zgodną z wymaganiami technicznymi producenta dla zaoferowanego typu urządzeń zgodnie z przedstawionym przez wykonawcę, harmonogramem przeglądów.
4. Wykonawca przez okres 5 letniej gwarancji będzie świadczył nieodpłatne usługi serwisu gwarancyjnego (w tym usługi przeglądów gwarancyjnych) zainstalowanych urządzeń. Koszty dotyczące serwisu i ewentualnej wymiany części należy zawrzeć w cenie oferty.
5. Wymaga się, aby częstotliwość wywozu osadów z oczyszczalni ścieków objętych zamówieniem była nie większa niż jeden raz na 12 miesięcy. Informacja dotycząca częstotliwość wywozu osadów z oferowanych oczyszczalni ścieków musi być zawarta w specyfikacji technicznej zaprojektowanych i oferowanych zespołów urządzeń.
6. Wymaga się, aby oferowane urządzenia nie wymagały w trakcie eksploatacji stosowania biopreparatów wyłączając okres ich rozruchu (pierwszy oraz po każdej naprawie).
7. Zamawiający wymaga, aby w celu potwierdzenia wysokiej jakości oferowanych PBOŚ wykonawca załączył do oferty Certyfikat zgodności systemu zarządzania jakością z wymaganiami normy ISO 9001 (norma PN-EN ISO 9001:2009P - Systemy zarządzania jakością) dla producenta PBOŚ w zakresie wysokich standardów produkcji.
8. Zamawiający wymaga, aby producent PBOŚ spełniał wymogi standardów zarządzania środowiskowego PN-EN ISO14001:2004 - Systemy Zarządzania Środowiskowego. Certyfikat ISO 14001 należy dołączyć do oferty.
1.4. Parametry równoważności
1. Dopuszcza się oczyszczalnie ścieków posiadające zgodność z normą PN-EN 12566-3 potwierdzone pełnym raportem zgodnym z ww normą.
2. Technologia oczyszczania ścieków - złoże biologiczne z niskoobciążonym osadem czynnym, gdzie poszczególne procesy biologicznego oczyszczania ścieków następują po sobie w mechanicznie rozdzielonych komorach urządzenia. Nie dopuszcza się oczyszczalni jednozbiornikowych przepływowych z osadem czynnym. Nie dopuszcza się zmiany technologii oczyszczania ścieków. Nie dopuszcza się instalacji oczyszczalni, których zbiorniki zbudowano na planie koła (w postaci pionowo ustawionego walca, stożka) lub sześcianu.
3. Dopuszcza się tylko zbiorniki monolityczne z PEHD wykonane metodą rozdmuchu lub rotomuldingu. Nie dopuszcza się zbiorników spawanych, zgrzewanych i skręcanych.
4. Oczyszczalnia musi posiadać system cyrkulacji gwarantujący wielokrotny przepływ ścieku przez złoże biologiczne.
5. Minimalna powierzchnia właściwa złoża biologicznego w oczyszczalni ścieków musi wynosić 170 m2/m3, min. 17 m2/1 RLM, a minimalna objętość czynna złoża biologicznego w oczyszczalni ścieków powinna wynosić 1,2 m3. Nie dopuszcza się oczyszczalni o mniejszej powierzchni złoża biologicznego w zbiorniku.
6. Pojemność osadnika gnilnego min. 2500 litrów.
7. Oczyszczalnia hybrydowa musi posiadać system dozowania ścieku z osadnika do bioreaktora realizowanego przez sterownik, minimalną pojemność buforową zgodnie z poniżej zamieszczoną tabelą oraz system recyrkulacji osadu z bioreaktora do osadnika gnilnego realizowany przez sterownik.

Q dmax (m3/d) Minimalna objętość osadnika gnilnego
[m3] Minimalna własna retencja buforowa [m3/d]
do 0,9 2,5 0,70
do 1,4 2,5 1,10
do 1,8 3,5 1,50

8. Sterownik zapewniający automatyczne zarządzanie pracą oczyszczalni - umieszczony w obudowie zintegrowanej z urządzeniem, której klasa szczelności będzie nie niższa niż IP65 potwierdzona wynikami badań załączonymi do oferty. Podstawowe parametry sterownika: odporność na zaniki prądu, funkcja zarządzania dozowaniem ścieku i recyrkulacją osadu, funkcja urlopowa, rejestrator czasu pracy, pomiar rzeczywistego prądu pobieranego przez dmuchawę i pompy, wewnętrzny bezpiecznik oraz czujnik temperatury zabezpieczający sterownik przed przegrzaniem, rejestracja zdarzeń takich jak zanik prądu lub odłączenie dmuchawy, wewnętrzny brzęczek informujący o alarmach.
9. Producent oczyszczalni powinien posiadać potwierdzenie wysokich standardów produkcji w postaci Certyfikatu DIN EN ISO 9001:2008 oraz spełniać wymogi standardów zarządzania środowiskowego PN-EN ISO14001:2004. Certyfikat ISO 9001 i ISO 14001 należy dołączyć do oferty.
10. Przy rozpatrywaniu równoważności komór filtracyjnych będzie brane pod uwagę pole powierzchni infiltracji komory a nie jej pojemność.

W celu udokumentowania spełnienia przez proponowane oczyszczalnie ścieków warunków zamówienia należy dołączyć do oferty: karty katalogowe, rysunki i opisy umożliwiające Zamawiającemu ocenę oferty.
Wykonawca do wykonania zamówienia, zobowiązany jest stosować tylko takie wyroby budowlane, które wprowadzone zostały do obrotu na zasadach określonych w ustawie o wyrobach budowlanych.
Oferta nie może obejmować urządzeń o charakterze prototypowym, nie występujących w obrocie, mających wartość jedynie badawczą.

Kody CPV:
452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2014

Informacja na temat wadium:
1.1. Wysokość wadium.
Każda oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości: 20.000,00 PLN.
1.2. Formy wadium
Wadium może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach:
a) pieniądzu,
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym
że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
c) gwarancjach bankowych,
d) gwarancjach ubezpieczeniowych,
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. Nr 109, poz. 1158, z późn. zm.).
1.3. Sposób i miejsce składania wadium.
1. Ustala się wadium dla całości przedmiotu zamówienia w wysokości: 20.000,00 zł, słownie: dwadzieścia tysięcy złotych 00/100.
2. Wykonawca wnosi wadium w wybranej przez siebie formie, wymienionej w punkcie 9.2:
1) w pieniądzu, przelewem na rachunek bankowy:
Bank Spółdzielczy w Podegrodziu, nr konta 41 8814 0003 2001 0000 1935 0002
z adnotacją wadium - Projekt i budowa przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Podegrodzie
kwota wymaganego wadium musi znajdować się na koncie Zamawiającego najpóźniej w dniu 16.04.2014 r. o godz. 9:00.
2) w poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym, że zobowiązanie kasy jest zobowiązaniem pieniężnym,
3) w gwarancjach bankowych,
4) w gwarancjach ubezpieczeniowych
5) w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275)
4. Za termin wniesienia wadium w formie przelewu pieniężnego przyjmuje się termin uznania na rachunku zamawiającego.
5. W zakresie wadium obowiązują uregulowania Prawa zamówień publicznych zawarte w art. 45 i 46.
6. W przypadku niezabezpieczenia oferty jedną z określonych w niniejszej specyfikacji form wadium wykonawca zostanie wykluczony z udziału w postępowaniu, a jego oferta podlegać będzie odrzuceniu.
7.Zamawiający zastrzega, iż w przypadku wniesienia wadium w formie gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej muszą one mieć charakter bezwarunkowy i nieodwołalny ( tzw. gwarancja na pierwsze żądanie).

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Ocena spełniania w/w warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą: spełnia - nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w żądanych dokumentach i oświadczeniach wyszczególnionych w pkt 7.1 specyfikacji.

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna, że wykonawca spełnia warunek dotyczący posiadania wiedzy i doświadczenia niezbędnych do wykonania przedmiotowego zamówienia wówczas, gdy wykaże się on:
a) doświadczeniem polegającym na wykonaniu w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres działalności jest krótszy - w tym okresie robót budowlanych odpowiadających przedmiotowi zamówienia polegających na zaprojektowaniu i wybudowaniu w jednym zadaniu min. 10 przydomowych oczyszczalni ścieków w oferowanej technologii i wyłącznie spełniających wytyczne normy zharmonizowanej PN-EN 12566-3

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Aby potwierdzić warunek dotyczący dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, wykonawca winien wykazać, że w okresie realizacji zamówienia będzie dysponował osobą/osobami posiadającą/posiadającymi uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie na terenie RP, w zakresie kierowania robotami budowlanymi tj:
a) kierownikiem budowy - co najmniej 1 osoba posiadająca uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń kanalizacyjnych, posiadająca doświadczenie w zakresie kierowania robotami budowlanymi w branży instalacyjnej podczas budowy min. 10 szt. PBOŚ w ramach jednego kontraktu.
b) kierownikiem robót elektrycznych - co najmniej 1 osoba posiadająca uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń elektrycznych, posiadająca doświadczenie w zakresie kierowania robotami budowlanymi w branży elektrycznej.

Sytuacja ekonomiczna:
Na potwierdzenie spełnienia tego warunku wykonawca winien wykazać, że posiada środki finansowe lub zdolność kredytową na kwotę odpowiadającą kwocie złożonej oferty.
Jeśli wartości podane w dokumentach będą w walutach innych niż PLN, Wykonawca winien dokonać przeliczenia waluty obcej na PLN według średniego kursu ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski na dzień wystawienia dokumentu.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 12: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Inne dokumenty potwierdzające III.5:
1. Specyfikacje techniczne oferowanych zespołów urządzeń, zawierające informacje na temat ich parametrów technicznych, potwierdzające wymagany w dokumentacji technicznej efekt redukcji zanieczyszczeń.
2. Deklarację Właściwości Użytkowych CE wystawioną przez producenta na podstawie dokonanych badań przez jednostkę notyfikowaną potwierdzającą spełnianie przez zaoferowane oczyszczalnie normy PN-EN 12566-3 sporządzoną zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. ustanawiającym zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych i uchylającego dyrektywę Rady 89/106/EWG (Dz. U. Unii Europejskiej z dnia 4 kwietnia 2011 r. L 88/5).
3. Pełny raport z badań potwierdzający zgodność ze zharmonizowaną normą europejską PN-EN 12566-3 wydany dla konkretnego typoszeregu urządzeń przez jednostkę notyfikowaną zawierający szczegółowe wyniki badań na skuteczność oczyszczania ścieków, wodoszczelność, trwałość i wytrzymałość (wg opisu w pkt. 1.1 PFU).
4. Zaświadczenie niezależnego podmiotu potwierdzające, że producent zaoferowanych PBOŚ spełnia wymogi normy PN-EN ISO 9001:2009P - Systemy zarządzania jakością w zakresie wysokich standardów produkcji.
5. Zaświadczenie niezależnego podmiotu potwierdzające, że producent zaoferowanych PBOŚ spełnia wymogi normy PN-EN ISO 14001:2005 - Systemy Zarządzania Środowiskowego.
6. Wyniki badań szczelności obudowy sterowania zintegrowanej z urządzeniem o klasie szczelności nie niższej niż IP65.
7. W celu udokumentowania równoważności proponowanych oczyszczalni ścieków do przedmiotu zamówienia należy dołączyć do oferty: karty katalogowe, rysunki i opisy umożliwiające Zamawiającemu ocenę oferty.
8. Deklarację CE na sterownik oczyszczalni
9. Opis sterownika i funkcji jakie posiada.
10. Aprobatę Techniczną dotyczącą tuneli filtracyjnych uwzględniającą, że produkt ten jest do wykorzystania w systemach oczyszczania ścieków.
11. Kartę katalogową proponowanych pomp dla ścieku surowego i oczyszczonego.

inne_dokumenty:
wypełniony formularz ofertowy (wg załączonego wzoru - załącznik nr 1 do SIWZ),
b) pełnomocnictwo podmiotów występujących wspólnie (jeżeli dotyczy),
c) pełnomocnictwo dla osoby/osób podpisującej ofertę i oświadczenia (jeśli uprawnienie tych osób nie wynika z innych dokumentów dołączonych do oferty),

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zmiana umowy możliwa będzie w szczególności, gdy strony umowy wyrażą zgodną wolę w tym zakresie i wystąpi co najmniej jedna z następujących okoliczności:
1) wystąpi siła wyższa uniemożliwiająca Wykonawcy wykonanie przedmiotu zamówienia. W takim przypadku strony mogą przesunąć termin zakończenia wykonania niniejszej umowy o czas w jakim siła wyższa uniemożliwiała wykonanie obowiązków Stron,
2) wystąpi brak na rynku dostępnych towarów lub materiałów służących do ich wytworzenia, oferowanych w ofercie Wykonawcy, które mogą być zastąpione innymi materiałami lub urządzeniami spełniającymi wymagania Zamawiającego określone w SIWZ lub wystąpią inne obiektywne okoliczności uniemożliwiające spełnienie przez Wykonawcę świadczenia określonego w umowie; w takich przypadkach Wykonawca i Zamawiający postanowią o zmianie przedmiotu zamówienia lub sposobu świadczenia albo terminu wykonania umowy (o czas trwania ww. okoliczności), bądź też wysokości wynagrodzenia Wykonawcy ustalonego w umowie.
3) wystąpi konieczność zmiany osób koordynujących (osób odpowiedzialnych za realizację umowy ze strony Wykonawcy lub ze strony Zamawiającego) lub nastąpi zmiana podwykonawcy, kierownika budowy albo inspektora nadzoru.
4) wystąpi konieczność wprowadzenia innych zmian, które są niezbędne do wykonania umowy, a których nie dało się przewidzieć w chwili zawarcia umowy
5) wystąpi zmiana stawek celnych lub podatkowych powodująca, że wykonanie zobowiązania wiąże się z rażąco wysokimi kosztami, wówczas dopuszczalna jest zmiana wynagrodzenia,
6) wystąpi zmiana przepisów prawa, powodująca, że wykonanie zobowiązania wiąże się z rażąco wysokimi kosztami, wówczas dopuszczalna jest zmiana wynagrodzenia.
7) jeżeli w realizacji umowy będą występować podwykonawcy, na zasobach, których Wykonawca opierał się wykazując spełnianie warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, Wykonawca może w trakcie realizacji umowy zmienić takiego podwykonawcę lub zrezygnować z niego pod warunkiem wykazania - przez Wykonawcę - Zamawiającemu, iż nowy podwykonawca lub Wykonawca samodzielnie spełniana warunki udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia.

Kod kryterium cenowe: A

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Gmina Podegrodzie, 33-386 Podegrodzie 248, pokój nr 28

Data składania wniosków, ofert: 16/04/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania: Sala obsługi klienta Urzędu Gminy Podegrodzie

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe: Nie dotyczy

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

59708 / 2014-02-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Koszyce - Koszyce (małopolskie)
CPV: 452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)
Zaprojektowanie, dostawa, montaż i uruchomienie przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków w Gminie Koszyce

287956 / 2014-08-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy Chełmiec - Chełmiec (małopolskie)
CPV: 452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)
Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Chełmiec w formacie zaprojektuj i wybuduj etap III i IV.

217088 / 2012-06-22 - Podmiot prawa publicznego

Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. - Kęty (małopolskie)
CPV: 452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)
Wykonanie robót dodatkowych, w zakresie wykonania dna zbiorników wtórnych, niezbędnych do zrealizowania inwestycji : /Modernizacja oczyszczalni ścieków w Kętach - budowa zbiornika uśredniającego, dostawa i montaż urządzeń oraz remont obiektów/.

217076 / 2013-06-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Bochnia - Bochnia (małopolskie)
CPV: 452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)
Kanalizacja Południe - etap I (budowa oczyszczalni ścieków w Nieszkowicach Wielkich i kanalizacji sanitarnej w Woli Nieszkowskiej)

209804 / 2011-07-21 - Inny: jednostka budżetowa

Ojcowski Park Narodowy - Ojców (małopolskie)
CPV: 452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)
Modernizacja dwóch wyeksploatowanych biologicznych przydomowych oczyszczalni ścieków o przepustowości max.3,15 m3/d każda, obsługujacych budynki mieszkalne osady Iwiny Ojców 65 i Ojców 66 oraz budynek Kolencin Warsztaty Ojców Złota Góra 9

298292 / 2012-08-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy Chełmiec - Chełmiec (małopolskie)
CPV: 452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)
ZADANIE w formacie zaprojektuj i wybuduj dla Budowa 218 przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Chełmiec Etap I

103622 / 2013-03-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy Słopnice - Słopnice (małopolskie)
CPV: 452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)
Roboty dodatkowe przy realizacji inwestycji pn. Budowa oczyszczalni ścieków w Słopnicach

244258 / 2012-07-10 - Podmiot prawa publicznego

Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. - Kęty (małopolskie)
CPV: 452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)
Wykonanie robót dodatkowych, w zakresie wykonania dna zbiorników wtórnych, niezbędnych do zrealizowania inwestycji: Modernizacja oczyszczalni ścieków w Ketach - budowa zbiornika uśredniającego, dostawa i montaż urządzeńoraz remont obiektów.

39756 / 2009-02-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Koszyce - Koszyce (małopolskie)
CPV: 452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)
ROZBUDOWA OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW I BUDOWA SIECI KANALIZACJI SANITARNEJ W GMINIE KOSZYCE

46917 / 2013-03-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Jabłonka - Jabłonka (małopolskie)
CPV: 452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)
Przebudowę i rozbudowę oczyszczalni ścieków w Zubrzycy Dolnej wraz ze zwiększeniem jej przepustowości do Q = 600 m3/d

278326 / 2009-08-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój - Piwniczna-Zdrój (małopolskie)
CPV: 452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)
Budowa oczyszczalni i kanalizacji etap I dla wsi Wierchomla Wielka - w ramach projektu pn. Budowa systemów kanalizacji w miejscowościach leżących w dorzeczu rzeki Poprad Wierchomla- Forbasy realizowanego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska - Republika Słowacka 2007-2013

68223 / 2014-03-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Koszyce - Koszyce (małopolskie)
CPV: 452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)
Zaprojektowanie, dostawa, montaż i uruchomienie przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków w Gminie Koszyce

234252 / 2012-07-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej - Chełmiec (małopolskie)
CPV: 452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)
WYKONANIE ROBÓT BUDOWLANYCH NA ZADANIU w formacie zaprojektuj i wybuduj dla Budowa 218 przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Chełmiec Etap I

148338 / 2014-05-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Koszyce - Koszyce (małopolskie)
CPV: 452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)
Zaprojektowanie, dostawa, montaż i uruchomienie przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków w Gminie Koszyce.