Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

69506 / 2013-02-19 - Administracja samorzÄ…dowa / UrzÄ…d Miejski w MorÄ…gu (MorÄ…g)

Budowa ulicy Kardynała Wyszyńskiego w Morągu

Opis zamówienia

Przedmiotem inwestycji jest budowa ulicy Wyszyńskiego w Morągu na odcinku od ulicy Dębowej do ulicy Sienkiewicza.

Podstawowe parametry:
- ulica miejska klasy D,
- kategoria ruchu KR2,
- szerokość w liniach rozgraniczających - średnio 20,0m
- szerokość jezdni 6,00m
- szerokość chodników 2,0m
- szerokość ścieżki rowerowej (przy jezdni ) 2,50m

Odcinek ulicy Wyszyńskiego od ulicy Dębowej do włączenia do ulicy Sienkiewicza zlokalizowany jest w pasie drogowym określonym w MPLP. Szerokość pasa drogowego 20,0m. Początek ulicy stanowi włączenie w istniejącą nawierzchnię z kostki betonowej o szerokości 6,0m. Koniec odcinka ulicy stanowi włączenie do ulicy Sienkiewicza.
Na tym obszarze została zaprojektowana wyspa rozdzielającą kierunki ruchu o szerokości 3,40m-2,90m (na szerokości przejścia dla pieszych i długości L=21,0m. Promienie łuków najazdowych wynoszą R=15,0m.
Połączenie bitumicznej nawierzchni ulicy Sienkiewicza i kostkowej ulicy Wyszyńskiego stanowi krawężnik betonowy 20x30 ułożony na leżąco. Zastosowane promienie łuków poziomych wynoszą R=80, 100 i 300m.
Ulica wyposażona jest w obustronne chodniki o szerokości 2,0 (po stronie prawej przy jezdni) oraz ścieżkę rowerową po stronie prawej o szerokości 2,50m.
W km 0+104 - zgodnie z MPZP - zaprojektowane jest skrzyżowanie z ulicą B.Prusa. Zastosowane zostały promienie najazdowe R=12,0m

Roboty ziemne
Zgodnie z wykonanymi badaniami geotechnicznymi projekt określa na powierzchni około 1500m2 całkowitą wymianę gruntów nienośnych tj.:
- warstwy wierzchniej i darni
- gruntów nienośnych namułów jeziornych
- warstwy leżącej pod utworami jeziornymi - miękkoplastycznych glin o Jl>0,5
Po wybagrowaniu gruntów nienośnych należy wybudować nasyp pod konstrukcję drogową o parametrach zgodnych ze specyfikacją techniczną.

Konstrukcja nawierzchni odcinka ulicy:

- kostka betonowa grub. 8 cm
- podsypka cementowo-piaskowa
- podbudowa z kruszywa naturalnego stab. mechanicznie
- warstwa mrozoochronna

Konstrukcja chodników i wyspy rozdzielającej:

- kostka betonowa - fazowana (szara) grub. 8 cm
- podsypka cementowo-piaskowa
- podbudowa z kruszywa naturalnego stab. mechanicznie
- podsypka piaskowa

Konstrukcja ścieżek rowerowych:

- kostka betonowa - bezfazowa (czerwona) grub. 8 cm
- podsypka cementowo-piaskowa
- podbudowa z kruszywa naturalnego stab. mechanicznie
- podsypka piaskowa

Zastosowano krawężniki betonowe 15x30 i 20x30 (leżący na połaczeniu nawierzchni ulic Wyszyńskiego i Sienkiewicza) oraz obrzeża 8x30.

Odwodnienie ulicy

Wody opadowe z powierzchni utwardzonych : ulicy, chodników i ścieżki rowerowej są odprowadzane powierzchniowo do studzienek ściekowych projektowanej kanalizacji deszczowej.

Przebudowa sieci kanalizacji deszczowej
Projektowana sieć kanalizacji deszczowej zostanie zlokalizowana w pasie drogowym budowanej ulicy. Kolektory główne zostaną ułożone pod chodnikami. Wody opadowe i roztopowe zostaną zebrane z nawierzchni jezdni poprzez wpusty deszczowe z osadnikami i sprowadzone do istniejących kolektorów. Poza granicą opracowania na skrzyżowaniu z ul. Prusa, zostały zaprojektowane sięgacze zakończone studniami (D2 i D11) w celu odbioru wód opadowych z przyszłej ulicy. Projektowana studnia D7 przeznaczona jest do odbioru wód napływających z istniejącego rowu. W tym celu na wlocie do studni (od strony rowu) należy zamontować kratę z prętów stalowych fi 8mm w rozstawie 15mm. Wlot do studni wykonać na wysokości 20cm powyżej dna rowu. Zaprojektowano kanał z rur PVC bezciśnieniowych, kielichowych o ściankach jednorodnych i sztywności obwodowej SN8. Średnice i grubości ścinek zostały pokazane na planie sytuacyjnym i profilu podłużnym sieci. Rury układać na podsypce z pospółki o grubości warstwy 10cm. Długość projektowanych sieci wyniesie około 540,0 m. Studnie (oprócz studni D1) należy wykonać z kręgów żelbetowych DN 1200 z betonu klasy B 45; W-8, F-150 łączonych na uszczelki gumowe. Studnie wykonać z osadnikiem h=0,5m (bez kinety). Studnie zlokalizowane w chodnikach i terenach zielonych przykryć płytą nadstudzienną i włazem żeliwnobetonowym klasy C250. Wyrównanie włazów z terenem przy pomocy pierścieni dystansowych. Studnię D1 należy wykonać jako systemową z PE dn600.
Wpusty deszczowe wykonać z rur betonowych fi 0,5 m z betonu klasy B 45; W-8, F-150 łączonych na uszczelki gumowe z osadnikiem h=1,0m. Stosować kraty wpustów na zawiasach klasy C250 z kratą żeliwną krawężnikową.

Przebudowa sieci gazowej

Modernizacja gazociągu polega na przebudowie istniejącej sieci gazowej zgodnie z warunkami technicznymi
Długości przebudowywanych sieci
DN110, L=26,0m
DN 160, L= 55.0 m

Przy wykonywaniu wcinki w istniejące gazociągi stalowe, należy
w odległości nie mniejszej niż 10,0m od miejsca wcinki zamontować króćce do wprowadzania balonów odcinających.
Przejścia poprzeczne gazociągu pod ulicą wykonać w wykopie otwartym. Przejście pod ulicą zaprojektowano z rury PE100 SDR17,6 dn 125mm w rurze ochronnej polietylenowej dn 200. Rura ochronna powinna być zamknięta z obu stron manszetami oraz wyposażona w rurę wydmuchową. Rury przewodowe wprowadzać do rury ochronnej na płozach polietylenowych. Sieć średnic dn125 i dn180 wykonać z rur polietylenowych PE100 SDR 17,6.
Przebudowa oświetleń ulic i skrzyżowań

Zakres prac do wykonania :

- na ul. Słowackiego zdemontować istniejącą latarnię oświetleniową na słupie WZ -11 z wysięgnikiem i oprawą zlokalizowaną na wjeździe ulicy projektowanej ,
- zdemontować odcinek linii kablowej YAKY 4 x 35 mm2 pomiędzy latarnią zdemontowana , a latarnią znajdującą się naprzeciwko budynku nr 26 - Słowackiego
- wybudować złącze kablowo- pomiarowe wraz z szafką oświetleniową w miejscu wskazanym na planie sytuacyjnym
- w obrębie proj. złącza kablowego wykonać wcinkę w istniejący kabel YAKY 4 x 120 łączący istn. złącza ZK-3 na budynkach nr 26 i 32 ul. Słowackiego - wcinkę wykonać w ten sposób , aby jeden koniec kabla wprowadzić bezpośrednio do złącza bez cięcia , a drugi po ułożeniu nowego dł. 6 m zmutować z istniejący , stosując mufę z rur termokurczliwych
- wybudować nowe latarnie oświetleniowe ozn. Nr 1 - 15 i zasilić je linią kablową YAKY 4x 35 o łącznej dł. 652 m - obwód wyprowadzony z SO do latarni nr 2 ,
- latarnię nr 1 powiązać z obwodem oświetleniowym ulicy Słowackiego wykonując nowy obwód pomiędzy latarnią Nr 1 i istn. naprzeciwko bud. nr 26 oraz dł. 26 m pomiędzy latarnią nr 1 i istn. znajdującą się naprzeciwko bud. nr 32 z wykorzystaniem części istniejącego kabla - kable połączyć stosując mufy termokurczliwe
- od latarni nr 1 do nr 2 wykonać linię kablową dł. 25 m z podziałem obwodów w latarni nr 2 ,
Szafka oświetleniowa

Projektowaną szafkę oświetlenia ulicznego montować przy złączu ZK-1 z zastosowaniem obudowy z tworzywa termoutwardzalnego ze zintegrowanym fundamentem .Szafka wyposażona będzie w zabezpieczenia obwodów odejściowych oraz elementy do lokalnego i zdalnego ( kaskadowego) sterowania oświetlenia.

Latarnie oświetleniowe
Na budowanym odcinku ulicy Kardynała Wyszyńskiego projektuje się latarnie z zastosowaniem słupów ocynkowanych stożkowych z wysięgnikami jednoramiennymi giętymi dł. 2,0 m . Słupy posadowione będą na fundamentach prefabrykowanych.

Przebudowa urządzeń telekomunikacyjnych

a) Przebudowa kanalizacji Telekomunikacji Polskiej S.A.

W związku z budową ulicy Wyszyńskiego w Morągu, należy przebudować poza obrys projektowanej jezdni ciąg kanalizacji telekomunikacyjnej trzyotworowej.
Ze względu na lokalizację kanalizacji pod ciągiem jezdnym, należy ją wykonać z rur grubościennych typu RHDPE 110/6,3.
Na nowo wybudowanej kanalizacji należy posadowić odpowiednio usytuowane studnie kablowe typu SK-6, stanowiące elementy łączące nowy ciąg kanalizacyjny z istniejącym.

b) Przebudowa i zabezpieczenie kabli miedzianych
Do nowo zaprojektowanej kanalizacji należy przebudować kable rozdzielcze i magistralne. Przebudowę należy wykonać przy pomocy wstawek kablowych, kablami tego samego typu wciągniętych w nowy (przebudowany) odcinek kanalizacji kablowej. Nowe odcinki kabli połączyć z istniejącymi przy pomocy nowo zaprojektowanych złączy równoległych, zapewniając w ten sposób ciągłość sygnału podczas przebudowy.
Po zakończonej przebudowie, na kablach należy przeprowadzić niezbędne pomiary potwierdzające poprawność wykonania prac montażowych. Kabel, który nie uległ przebudowie będący własnością telewizji kablowej Vectra, należy pod projektowaną drogą zabezpieczyć rurą grubościenną typu AROT.

Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia opisuje dokumentacja projektowa, przedmiary robót oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych.

Informacja dodatkowa
Drewno pozyskane w trakcie wycinki jest własnością Zamawiającego.
Drzewa należy wycinać pilarką spalinową z zachowaniem bezpieczeństwa zarówno pracowników , jak i osób postronnych. Dłużycę pociąć na odcinki 1,25m długości, w zależności od sortymentu drewna i złożyć w stos we wskazanym miejscu oraz protokolarnie przekazać inwestorowi. Karpinę po ściętych drzewach wykarczować i wywieźć lub zagospodarować we własnym zakresie. Gałęzie i krzaki wycięte przemielić przy pomocy rębaka i zagospodarować we własnym zakresie.
Zabrania się palenia karpiny i gałęzi na terenie budowy.

Zamawiający dopuszcza ujęcie w ofercie, a następnie zastosowanie innych materiałów i urządzeń niż podane w dokumentacji projektowej i przedmiarze pod warunkiem zapewnienia parametrów nie gorszych niż określone w tej dokumentacji. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te materiały i urządzenia. Złożone wyżej wskazane dokumenty będą podlegały ocenie przez autora dokumentacji projektowej, który sporządzi stosowną opinie. Opinia ta będzie podstawą do podjęcia przez Zamawiającego decyzji o akceptacji równoważników lub odrzuceniu oferty z powodu ich nierówno ważności.
UWAGA:
Ze względu na ograniczoną ilość środków finansowych w bieżącym roku, Zamawiający dokona płatności w roku 2013 maksymalnie na kwotę 294 000,000 zł brutto. Pozostała kwota ceny ofertowej Wykonawcy zostanie opłacona w roku 2014.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 69506

Data publikacji: 2013-02-19

Nazwa: Urząd Miejski w Morągu

Ulica: ul. 11 Listopada 9

Numer domu: 9

Miejscowość: Morąg

Kod pocztowy: 14-300

Województwo / kraj: warmińsko-mazurskie

Numer telefonu: 089 7572231

Numer faxu: 089 7572120

Adres strony internetowej: www.morag.pl

Regon: 00068778700000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Budowa ulicy Kardynała Wyszyńskiego w Morągu

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem inwestycji jest budowa ulicy Wyszyńskiego w Morągu na odcinku od ulicy Dębowej do ulicy Sienkiewicza.

Podstawowe parametry:
- ulica miejska klasy D,
- kategoria ruchu KR2,
- szerokość w liniach rozgraniczających - średnio 20,0m
- szerokość jezdni 6,00m
- szerokość chodników 2,0m
- szerokość ścieżki rowerowej (przy jezdni ) 2,50m

Odcinek ulicy Wyszyńskiego od ulicy Dębowej do włączenia do ulicy Sienkiewicza zlokalizowany jest w pasie drogowym określonym w MPLP. Szerokość pasa drogowego 20,0m. Początek ulicy stanowi włączenie w istniejącą nawierzchnię z kostki betonowej o szerokości 6,0m. Koniec odcinka ulicy stanowi włączenie do ulicy Sienkiewicza.
Na tym obszarze została zaprojektowana wyspa rozdzielającą kierunki ruchu o szerokości 3,40m-2,90m (na szerokości przejścia dla pieszych i długości L=21,0m. Promienie łuków najazdowych wynoszą R=15,0m.
Połączenie bitumicznej nawierzchni ulicy Sienkiewicza i kostkowej ulicy Wyszyńskiego stanowi krawężnik betonowy 20x30 ułożony na leżąco. Zastosowane promienie łuków poziomych wynoszą R=80, 100 i 300m.
Ulica wyposażona jest w obustronne chodniki o szerokości 2,0 (po stronie prawej przy jezdni) oraz ścieżkę rowerową po stronie prawej o szerokości 2,50m.
W km 0+104 - zgodnie z MPZP - zaprojektowane jest skrzyżowanie z ulicą B.Prusa. Zastosowane zostały promienie najazdowe R=12,0m

Roboty ziemne
Zgodnie z wykonanymi badaniami geotechnicznymi projekt określa na powierzchni około 1500m2 całkowitą wymianę gruntów nienośnych tj.:
- warstwy wierzchniej i darni
- gruntów nienośnych namułów jeziornych
- warstwy leżącej pod utworami jeziornymi - miękkoplastycznych glin o Jl>0,5
Po wybagrowaniu gruntów nienośnych należy wybudować nasyp pod konstrukcję drogową o parametrach zgodnych ze specyfikacją techniczną.

Konstrukcja nawierzchni odcinka ulicy:

- kostka betonowa grub. 8 cm
- podsypka cementowo-piaskowa
- podbudowa z kruszywa naturalnego stab. mechanicznie
- warstwa mrozoochronna

Konstrukcja chodników i wyspy rozdzielającej:

- kostka betonowa - fazowana (szara) grub. 8 cm
- podsypka cementowo-piaskowa
- podbudowa z kruszywa naturalnego stab. mechanicznie
- podsypka piaskowa

Konstrukcja ścieżek rowerowych:

- kostka betonowa - bezfazowa (czerwona) grub. 8 cm
- podsypka cementowo-piaskowa
- podbudowa z kruszywa naturalnego stab. mechanicznie
- podsypka piaskowa

Zastosowano krawężniki betonowe 15x30 i 20x30 (leżący na połaczeniu nawierzchni ulic Wyszyńskiego i Sienkiewicza) oraz obrzeża 8x30.

Odwodnienie ulicy

Wody opadowe z powierzchni utwardzonych : ulicy, chodników i ścieżki rowerowej są odprowadzane powierzchniowo do studzienek ściekowych projektowanej kanalizacji deszczowej.

Przebudowa sieci kanalizacji deszczowej
Projektowana sieć kanalizacji deszczowej zostanie zlokalizowana w pasie drogowym budowanej ulicy. Kolektory główne zostaną ułożone pod chodnikami. Wody opadowe i roztopowe zostaną zebrane z nawierzchni jezdni poprzez wpusty deszczowe z osadnikami i sprowadzone do istniejących kolektorów. Poza granicą opracowania na skrzyżowaniu z ul. Prusa, zostały zaprojektowane sięgacze zakończone studniami (D2 i D11) w celu odbioru wód opadowych z przyszłej ulicy. Projektowana studnia D7 przeznaczona jest do odbioru wód napływających z istniejącego rowu. W tym celu na wlocie do studni (od strony rowu) należy zamontować kratę z prętów stalowych fi 8mm w rozstawie 15mm. Wlot do studni wykonać na wysokości 20cm powyżej dna rowu. Zaprojektowano kanał z rur PVC bezciśnieniowych, kielichowych o ściankach jednorodnych i sztywności obwodowej SN8. Średnice i grubości ścinek zostały pokazane na planie sytuacyjnym i profilu podłużnym sieci. Rury układać na podsypce z pospółki o grubości warstwy 10cm. Długość projektowanych sieci wyniesie około 540,0 m. Studnie (oprócz studni D1) należy wykonać z kręgów żelbetowych DN 1200 z betonu klasy B 45; W-8, F-150 łączonych na uszczelki gumowe. Studnie wykonać z osadnikiem h=0,5m (bez kinety). Studnie zlokalizowane w chodnikach i terenach zielonych przykryć płytą nadstudzienną i włazem żeliwnobetonowym klasy C250. Wyrównanie włazów z terenem przy pomocy pierścieni dystansowych. Studnię D1 należy wykonać jako systemową z PE dn600.
Wpusty deszczowe wykonać z rur betonowych fi 0,5 m z betonu klasy B 45; W-8, F-150 łączonych na uszczelki gumowe z osadnikiem h=1,0m. Stosować kraty wpustów na zawiasach klasy C250 z kratą żeliwną krawężnikową.

Przebudowa sieci gazowej

Modernizacja gazociągu polega na przebudowie istniejącej sieci gazowej zgodnie z warunkami technicznymi
Długości przebudowywanych sieci
DN110, L=26,0m
DN 160, L= 55.0 m

Przy wykonywaniu wcinki w istniejące gazociągi stalowe, należy
w odległości nie mniejszej niż 10,0m od miejsca wcinki zamontować króćce do wprowadzania balonów odcinających.
Przejścia poprzeczne gazociągu pod ulicą wykonać w wykopie otwartym. Przejście pod ulicą zaprojektowano z rury PE100 SDR17,6 dn 125mm w rurze ochronnej polietylenowej dn 200. Rura ochronna powinna być zamknięta z obu stron manszetami oraz wyposażona w rurę wydmuchową. Rury przewodowe wprowadzać do rury ochronnej na płozach polietylenowych. Sieć średnic dn125 i dn180 wykonać z rur polietylenowych PE100 SDR 17,6.
Przebudowa oświetleń ulic i skrzyżowań

Zakres prac do wykonania :

- na ul. Słowackiego zdemontować istniejącą latarnię oświetleniową na słupie WZ -11 z wysięgnikiem i oprawą zlokalizowaną na wjeździe ulicy projektowanej ,
- zdemontować odcinek linii kablowej YAKY 4 x 35 mm2 pomiędzy latarnią zdemontowana , a latarnią znajdującą się naprzeciwko budynku nr 26 - Słowackiego
- wybudować złącze kablowo- pomiarowe wraz z szafką oświetleniową w miejscu wskazanym na planie sytuacyjnym
- w obrębie proj. złącza kablowego wykonać wcinkę w istniejący kabel YAKY 4 x 120 łączący istn. złącza ZK-3 na budynkach nr 26 i 32 ul. Słowackiego - wcinkę wykonać w ten sposób , aby jeden koniec kabla wprowadzić bezpośrednio do złącza bez cięcia , a drugi po ułożeniu nowego dł. 6 m zmutować z istniejący , stosując mufę z rur termokurczliwych
- wybudować nowe latarnie oświetleniowe ozn. Nr 1 - 15 i zasilić je linią kablową YAKY 4x 35 o łącznej dł. 652 m - obwód wyprowadzony z SO do latarni nr 2 ,
- latarnię nr 1 powiązać z obwodem oświetleniowym ulicy Słowackiego wykonując nowy obwód pomiędzy latarnią Nr 1 i istn. naprzeciwko bud. nr 26 oraz dł. 26 m pomiędzy latarnią nr 1 i istn. znajdującą się naprzeciwko bud. nr 32 z wykorzystaniem części istniejącego kabla - kable połączyć stosując mufy termokurczliwe
- od latarni nr 1 do nr 2 wykonać linię kablową dł. 25 m z podziałem obwodów w latarni nr 2 ,
Szafka oświetleniowa

Projektowaną szafkę oświetlenia ulicznego montować przy złączu ZK-1 z zastosowaniem obudowy z tworzywa termoutwardzalnego ze zintegrowanym fundamentem .Szafka wyposażona będzie w zabezpieczenia obwodów odejściowych oraz elementy do lokalnego i zdalnego ( kaskadowego) sterowania oświetlenia.

Latarnie oświetleniowe
Na budowanym odcinku ulicy Kardynała Wyszyńskiego projektuje się latarnie z zastosowaniem słupów ocynkowanych stożkowych z wysięgnikami jednoramiennymi giętymi dł. 2,0 m . Słupy posadowione będą na fundamentach prefabrykowanych.

Przebudowa urządzeń telekomunikacyjnych

a) Przebudowa kanalizacji Telekomunikacji Polskiej S.A.

W związku z budową ulicy Wyszyńskiego w Morągu, należy przebudować poza obrys projektowanej jezdni ciąg kanalizacji telekomunikacyjnej trzyotworowej.
Ze względu na lokalizację kanalizacji pod ciągiem jezdnym, należy ją wykonać z rur grubościennych typu RHDPE 110/6,3.
Na nowo wybudowanej kanalizacji należy posadowić odpowiednio usytuowane studnie kablowe typu SK-6, stanowiące elementy łączące nowy ciąg kanalizacyjny z istniejącym.

b) Przebudowa i zabezpieczenie kabli miedzianych
Do nowo zaprojektowanej kanalizacji należy przebudować kable rozdzielcze i magistralne. Przebudowę należy wykonać przy pomocy wstawek kablowych, kablami tego samego typu wciągniętych w nowy (przebudowany) odcinek kanalizacji kablowej. Nowe odcinki kabli połączyć z istniejącymi przy pomocy nowo zaprojektowanych złączy równoległych, zapewniając w ten sposób ciągłość sygnału podczas przebudowy.
Po zakończonej przebudowie, na kablach należy przeprowadzić niezbędne pomiary potwierdzające poprawność wykonania prac montażowych. Kabel, który nie uległ przebudowie będący własnością telewizji kablowej Vectra, należy pod projektowaną drogą zabezpieczyć rurą grubościenną typu AROT.

Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia opisuje dokumentacja projektowa, przedmiary robót oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych.

Informacja dodatkowa
Drewno pozyskane w trakcie wycinki jest własnością Zamawiającego.
Drzewa należy wycinać pilarką spalinową z zachowaniem bezpieczeństwa zarówno pracowników , jak i osób postronnych. Dłużycę pociąć na odcinki 1,25m długości, w zależności od sortymentu drewna i złożyć w stos we wskazanym miejscu oraz protokolarnie przekazać inwestorowi. Karpinę po ściętych drzewach wykarczować i wywieźć lub zagospodarować we własnym zakresie. Gałęzie i krzaki wycięte przemielić przy pomocy rębaka i zagospodarować we własnym zakresie.
Zabrania się palenia karpiny i gałęzi na terenie budowy.

Zamawiający dopuszcza ujęcie w ofercie, a następnie zastosowanie innych materiałów i urządzeń niż podane w dokumentacji projektowej i przedmiarze pod warunkiem zapewnienia parametrów nie gorszych niż określone w tej dokumentacji. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te materiały i urządzenia. Złożone wyżej wskazane dokumenty będą podlegały ocenie przez autora dokumentacji projektowej, który sporządzi stosowną opinie. Opinia ta będzie podstawą do podjęcia przez Zamawiającego decyzji o akceptacji równoważników lub odrzuceniu oferty z powodu ich nierówno ważności.
UWAGA:
Ze względu na ograniczoną ilość środków finansowych w bieżącym roku, Zamawiający dokona płatności w roku 2013 maksymalnie na kwotę 294 000,000 zł brutto. Pozostała kwota ceny ofertowej Wykonawcy zostanie opłacona w roku 2014.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających stanowiących nie więcej niż 50 % wartości zamówienia podstawowego i polegających na powtórzeniu zamówień tego samego rodzaju, zgodnie z art. 67 ust. 1 pkt. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych.

Czas: D

Data zakończenia: 20/10/2014

Informacja na temat wadium:
Warunkiem udziału w postępowaniu przetargowym jest wniesienie wadium w wysokości: 50 000.00 PLN (słownie: pięćdziesiąt tysięcy 00/100 PLN)

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania. Ocena spełniania warunku nastąpi na podstawie złożonego oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu wymienionego w ust. 7 pkt. 7.1 Lp.1 SIWZ.

Wiedza i doświadczenie:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące posiadania wiedzy i doświadczenia.
Wykonawcy winni udokumentować zrealizowanie:
- co najmniej dwóch zadań polegających na wykonaniu nawierzchni z kostki betonowej o powierzchni nie mniejszej niż 1 000 m2 każda (nie można łączyć większej ilości zadań celem uzyskania wymaganej powierzchni).
- co najmniej jednego zadania związanego z wykonaniem oświetlenia ulicznego o wartości nie mniejszej jak 50 000,00 zł brutto (nie można łączyć większej ilości zadań celem uzyskania wymaganej wartości).
- minimum jedną pracę z zakresu robót kanalizacji deszczowej o dł. minimum 150 mb (nie można łączyć większej ilości zadań celem uzyskania wymaganej długości).
Doświadczenie wykonawcy, powinno zostać potwierdzone dokumentami, z których wynika odpowiednio, że roboty budowlane zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone z wyszczególnieniem wartości zadań (w przypadku oświetlenia ulicznego) i wykazaną powierzchnią (w przypadku kostki brukowej) oraz długością (w przypadku deszczówki).
Wykaz robót z podaniem wartości/ilości, daty i miejsca wykonania należy wykonać wg wzoru Załącznika Nr 4.
Ocena spełniania warunku nastąpi na podstawie złożonego oświadczenia stanowiącego Załącznik nr 4 do SIWZ oraz na podstawie złożonego oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu wymienionego w ust. 7 pkt. 7.1 Lp.1 SIWZ.
Do wzmiankowanego formularza (załącznik nr 4) należy dołączyć dokumenty potwierdzające, że wykazane roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone. Nie wykazanie w wystarczający sposób potwierdzania spełniania tego warunku spowoduje wykluczenie wykonawcy z postępowania po wyczerpaniu czynności wezwania do uzupełnienia dokumentów.
Jeżeli wykonawca nie może wykazać, że spełnia warunek udziału w postępowaniu, o którym mowa wyżej Zamawiający uzna, że wykonawca spełnia powyższy warunek, gdy wykaże, że polega on na wiedzy i doświadczeniu, innych podmiotów, nie zależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiać w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia muszą wykazać, że łącznie spełniają w/w warunek.

Potencjał techniczny:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym. Ocena spełniania warunku nastąpi na podstawie złożonego oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu wymienionego w ust. 7 pkt. 7.1 Lp.1 SIWZ.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
Dla uznania, że wykonawca spełnia warunek dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, zamawiający żąda, by wykonawca wykazał:

osobę, której zamierza powierzyć funkcję kierownika budowy do:
- do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej bez ograniczeń lub odpowiadające im ważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów

osobą, której zamierza powierzyć funkcję kierownika robót do:
- do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i instalacji wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń lub odpowiadającymi im ważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów

osobą, której zamierza powierzyć funkcję kierownika robót do:
- do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń lub odpowiadającymi im, ważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów

osobą, której zamierza powierzyć funkcję kierownika robót do:
- do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń gazowych bez ograniczeń lub odpowiadającymi im, ważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów

osobą, której zamierza powierzyć funkcję kierownika robót do:
- do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w telekomunikacji przewodowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą bez ograniczeń lub odpowiadającymi im, ważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów

Ocena spełniania warunku nastąpi na podstawie złożonego oświadczenia stanowiącego Załącznik nr 2 do SIWZ o którym mowa w ust. 7 pkt 7.1 Lp.2 SIWZ oraz na podstawie złożonego oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu wymienionego w ust. 7 pkt. 7.1 Lp.1 SIWZ a także złożonego oświadczenia o posiadaniu uprawnień przez osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, o którym mowa w ust. 7 pkt. 7.1 Lp.3 SIWZ.
Nie wykazanie w wystarczający sposób potwierdzania spełniania tego warunku spowoduje wykluczenie wykonawcy z postępowania po wyczerpaniu czynności wezwania do uzupełnienia dokumentów. Zamawiający określając wymogi dla osób w zakresie posiadanych uprawnień budowlanych dopuszcza odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz odpowiadające uprawnienia wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2006 r. Nr 156 poz. 1118 z późniejszymi zm.) oraz ustawy o zasadach uznania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2008 r., Nr 63, poz. 394), wówczas wykonawca na własny koszt zapewni tłumacza języka polskiego, który zapewni stałe i biegłe tłumaczenie w kontaktach pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą, a także zapewni tłumaczenie na bieżąco wszystkich dokumentów związanych z realizacją przedmiotowego zamówienia stworzonych zarówno przez Wykonawcę, jak i dostarczonych przez Zamawiającego. Wykonawca zatrudniając tłumacza winien wziąć pod uwagę, iż z uwagi na złożony zakres przedmiotu zamówienia tłumacz ten winien być biegłym w tłumaczeniu zagadnień technicznych, ekonomicznych i prawnych. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia muszą wykazać, że łącznie spełniają w/w warunek.

Sytuacja ekonomiczna:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące sytuacji ekonomicznej i finansowej.
Zamawiający uzna, że wykonawca znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia, jeżeli suma ubezpieczenia wynikająca z polisy lub innego dokumentu ubezpieczenia nie będzie niższa niż 2 000 000,00 zł. W przypadku składania oferty wspólnej ww. dokumenty składa każdy z wykonawców składających ofertę wspólną. Warunek wysokości sumy ubezpieczenia zostanie uznany przez zamawiającego za spełniony, jeżeli wykonawcy składający ofertę wspólną będą spełniać go łącznie.
Ocena spełniania warunku nastąpi na podstawie złożonego dokumentu (np. polisy) oraz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu wymienionego w ust. 7 pkt. 7.1 Lp.1 SIWZ.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. Oświadczenie o zgodności z warunkami przetargu (Załącznik Nr 7) 2. Zobowiązanie do wniesienia zabezpieczenia (Załącznik Nr 8) 3. Dowód wpłaty wadium 4. Wypełniony i podpisany formularz ofertowy 5. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia przez kilku wykonawców - wykonawca winien załączyć do oferty pełnomocnictwo podpisane przez wszystkie podmioty wspólnie ubiegające się o udzielenie zamówienia, złożone w formie oryginału lub notarialnie potwierdzonej kopii. 6) W przypadku ustanowienia przez Wykonawcę pełnomocnika, do oferty należy załączyć oryginał udzielonego pełnomocnictwa lub notarialnie potwierdzoną jego kopię. Z treści pełnomocnictwa musi jednoznacznie wynikać zakres umocowania do czynności związanych z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, w szczególności do podpisania i złożenia oferty. 7) Wypełnione i podpisane oświadczenie dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia z udziałem podwykonawstwa - składają tylko wykonawcy zamierzający przedmiot zamówienia realizować przy udziale podwykonawstwa. (Załącznik nr 9)

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający dopuszcza możliwość dokonania w umowie następujących zmian:
a) Zmiany kwoty wynagrodzenia:
- w przypadku zmiany albo wprowadzenia nowych przepisów lub norm, jeżeli zgodnie z nimi konieczne będzie dostosowanie treści umowy do aktualnego stanu prawnego, w tym zwłaszcza w zakresie stawki podatku VAT,
- w przypadku wystąpienia robót uzupełniających, dodatkowych lub zamiennych / koszty tych robót przyjmowane będą na podstawie kosztorysów sporządzonych wg ustalonych składników cenotwórczych zawartych w formularzu ofertowym Wykonawcy/,
- w przypadku wykonania mniejszego zakresu robót niż określony w dokumentacji technicznej proporcjonalnie do zakresu rzeczowego.
b) Zmiany terminu wykonania przedmiotu zamówienia:
- w przypadku zlecenia wykonania robót dodatkowych lub zamiennych jeżeli terminy ich zlecenia, rodzaj lub zakres, uniemożliwiają dotrzymanie pierwotnego terminu umownego,
- w przypadku wystąpienia anomalii pogodowych lub innych nieprzewidywalnych przyczyno charakterze obiektywnym, mających znaczny wpływ na termin wykonania,
- w związku ze stwierdzeniem braków lub błędów projektowych o czas niezbędny na poprawienie lub uzupełnienie projektu,
- w przypadku udzielenia zamówień uzupełniających przewidzianych w SIWZ pkt 4.1 jeżeli terminy ich zlecenia uniemożliwiają dotrzymanie pierwotnego terminu umownego,
Okres wydłużenia terminu zakończenia powinien odpowiadać okresom opóźnień wymienionych powyżej.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.morag.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miejski w Morągu, ul. 11 Listopada 9, 14-300 Morąg pokój nr 15

Data składania wniosków, ofert: 07/03/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 09:45

Miejsce składania:
Urząd Miejski w Morągu, ul. 11 Listopada 9, 14-300 Morąg pokój nr 30

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452316001 (Roboty budowlane w zakresie budowy linii komunikacyjnych)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
452312203 (Roboty budowlane w zakresie gazociągów)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
453161109 (Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
453140001 (Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych)

Podobne przetargi

208477 / 2011-08-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Giżycko - Giżycko (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie robót dodatkowych na zadaniu: Rozbudowa budynku szkolnego o blok żywieniowy przy ZS Nr 1 w Giżycku.

241257 / 2014-11-20 - Inny: jednostka organizacyjna MON

Rejonowy Zarząd Infrastruktury - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
I Etap - Posadowienie nowych zbiorników paliwowych wraz z wydołowaniem istniejących i wykonaniem instalacji technologicznej na przebudowanej stacji paliw w Kompleksie Wojskowym przy ul. Królewieckiej 169 w Elblągu dla potrzeb Jednostki Wojskowej 5330 Elbląg. II Etap - Przebudowa stacji paliw z dostosowaniem do obowiązujących przepisów w Kompleksie Wojskowym przy ul. Królewieckiej 169 w Elblągu dla potrzeb Jednostki Wojskowej 5330 Elbląg - postępowanie nr 56/RB

160689 / 2015-11-04 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Komenda Wojewódzka Policji - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie dodatkowych robót budowlanych w trakcie realizacji remontu budynku Nr 1 KMP w Olsztynie przy ul. Pstrowskiego 3

105454 / 2015-05-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski w Morągu - Morąg (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty uzupełniające na zadaniu Budowa wielofunkcyjnego centrum rekreacyjno-sportowego w Morągu wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu

240202 / 2013-06-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Reszel - Reszel (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa budynku garażowego z łacznikiem i częścią magazynawą dla jednostki OSP w Reszlu

15127 / 2012-01-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Stawiguda - Stawiguda (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa placów zabaw na terenie gminy Stawiguda w miejscowościach:Bartąg, Bartążek, Dorotowo, Gryźliny, Majdy, Miodówko, Ruś i Tomaszkowo.

90207 / 2015-06-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych w Dąbrowie k. Bartoszyc - Bartoszyce (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont mostu w km 22+031 drogi powiatowej nr 1320N Żelazna Góra - Lelkowo - Górowo Iławieckie w miejscowości Skarbiec nad rzeką Wałszą

259474 / 2013-07-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Olsztyn - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie remontu budynku Ratusza w Olsztynie przy Pl. Jana Pawła II Nr 1 w ramach zadania pn. Remont Ratusza

10683 / 2013-01-18 - Inny: jednostka organizacyjna MON

Rejonowy Zarząd Infrastruktury - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przystosowanie infrastruktury do posadowienia kontenerowego magazynu materiałów wybuchowych (KMMW) w kompleksie wojskowym Jednostki Wojskowej 2980 w Braniewie - postępowanie 3/RB

54345 / 2014-03-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Ełk - Ełk (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ełku przy ul. Piłsudskiego 8

225347 / 2010-08-19 - Podmiot prawa publicznego

Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Ostródzie Spółka Akcyjna - Ostróda (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Rozbudowa i modernizacja Oddziału Zakaźnego w Powiatowym Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostródzie Spółka Akcyjna.

93157 / 2014-04-29 - Inny: Obrona

Jednostka Wojskowa Nr 4352 - Giżycko (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
REMONT BUDYNKU NR 5 NA TERENIE JW. 4352 PRZY UL. NOWOWIEJSKIEJ 20 W GIŻYCKU - REMONT POMIESZCZEŃ I I II PIĘTRA ORAZ KLATKI SCHODOWEJ

115730 / 2010-04-26 - Podmiot prawa publicznego

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. - Lidzbark Warmiński (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie robót budowlanych - Budowa placu do czasowego składowania osadu z z Oczyszczalni Ścieków w Lidzbarku Warmińskim

172728 / 2015-07-10 - Inny: jednostka organizacyjna MON

Rejonowy Zarząd Infrastruktury - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa budynku garażowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą dla potrzeb Jednostki Wojskowej 5699 Przasnysz - postępowanie nr 93/RB

199974 / 2014-06-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Orneta - Orneta (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Utrzymanie bieżące dróg na terenie gminy Orneta - Zadanie 3 i 4 Część 1. Zadanie 3: Remont nawierzchni bitumicznej - ul. Plac Wolności Część 2. Zadanie 4: Utwardzenie alejki na cmentarzu komunalnym w Ornecie.

20862 / 2016-01-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Lidzbarski - Lidzbark Warmiński (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
ZADASZENIE BOKSÓW NA MATERIAŁY SYPKIE W RAMACH REALIZACJI ZADANIA BUDOWA SIEDZIBY ZARZĄDU DRÓG POWIATOWYCH WRAZ Z INFRASTRUKTURĄ PRZY UL. LEŚNEJ 15 W LIDZBARKU WARMIŃSKIM

316898 / 2012-08-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych - Elbląg (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Modernizacja instalacji wodno - kanalizacyjnej w toaletach oraz wymiana wykładzin i stolarki drzwiowej w pomieszczeniach budynku Zespołu Szkół Techniczno - Informatycznych przy ul. Rycerskiej 2 w Elblągu

272527 / 2010-10-04 - Podmiot prawa publicznego

Administracja Budynków Komunalnych Sp. z o.o. - Lidzbark Warmiński (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont budynku mieszkalnego położonego przy ulicy Zielonej 6 w Lidzbarku Warmińskim o wartości nie przekraczającej kwoty określonej w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust 8 ustawy Prawo zamówień publicznych.

278814 / 2014-08-21 - Podmiot prawa publicznego

Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remonty 16 lokali/budynków mieszkalnych i 1 budynku gospodarczego, położonych w gminach Górowo Iławeckie, Kętrzyn, Srokowo, Barciany i Reszel

73112 / 2010-03-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Rozogi - Rozogi (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków dla zabudowy kolonijnej

28582 / 2014-01-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Kętrzyn - Kętrzyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z niezbędną infrastrukturą z przeznaczeniem na lokale socjalne

98885 / 2015-07-03 - Uczelnia publiczna

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 - Bartoszyce (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont elewacji oraz budowa łącznika budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Elizy Orzeszkowej w Bartoszycach przy ul. Słowackiego

305717 / 2010-10-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Ełku - Ełk (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie częściowego remontu dachu budynku W 1 mającego na celu zabezpieczenie jego konstrukcji przed załamaniem oraz zabezpieczenia pokrycia W 2 przed wypadnięciem do wewnątrz.

298525 / 2008-11-04 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Rejonowy Zarząd Infrastruktury - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Modernizacja budynku nr 1 w kompleksie 715 Wojskowego Ośrodka Szkoleniowo-Kondycyjnego w Mrągowie