Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

365982 / 2011-11-04 - Administracja samorządowa / Wielkopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Poznaniu Rejonowy Oddział w Koninie (Konin)

Modernizacja zabezpieczeń przeciwfiltracyjnych na zbiorniku Lubstowskim (gm. Sompolno)

Opis zamówienia

Modernizacja zabezpieczeń przeciwfiltracyjnych
na zbiorniku Lubstowskim

Opis techniczny - remont płyt
Część ogólna
Wielkopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych RO w Koninie w 2010roku wykonał na zbiorniku Lub-stowskim prace modernizacyjne w ramach zadania inwestycyjnego Zbiornik Lubstowski - odbudowa urządzeń piętrzących.
W ramach zadania została przeprowadzona częściowa reprofilacja płyt betonowych będących zabezpieczeniem przeciw filtracyjnym zapory czołowej zbiornika. Ze względu na charakter robót roboty remontowe zakres niezbędnych robót okazał się większy niż przewidywany w przygotowanej przez HYDROPROJEKT Poznań dokumentacji technicznej. W związku z ograniczonymi środkami finansowymi został wykonany najważniejszy zakres robót zabezpieczających płyty zapory czołowej bezpośrednio wpływający na bezpieczeństwo budowli.
Podany poniżej zakres robót jest dokończeniem remontu zabezpieczeń przeciw filtracyjnych.
Przyjęto technologię renowacji betonów firmy SIKA która była zastosowaną przy remoncie płyt w 2010r.
Dopuszcza się stosowanie technologii renowacji betonów innych firm.
Wykonawca udzieli gwarancji na wyremontowane płyty na których będzie przeprowadził roboty.

Zabezpieczenie płyt
1. PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA na płytach betonowych (nowowylewanych w 2010)
Podłoże należy wyczyścić wysokim strumieniem wody Hydromonitoring 600 Bar, z mleczka cementowego pyłu i zanieczyszczeń uzyskując chropowatą powierzchnię o dobrej przyczepności minimalna siła na odrywanie nie morze być mniejsza 1,5 Mpa.
Na tak przygotowane podłoże nakładamy systemem natryskowym Sika Lastic 152 grubość zalecana do 2mm w jednym przejściu.
Ilość płyt do remontu wyżej opisaną technologią 2381m2.
Uwaga! należy zachować szczególną ostrożność przy wykonywaniu hydromonitoringu i nakładaniu Sika Lastic 152 w pobliżu dylatacji wykonanych w roku 2010 objętych gwarancją należytego wykonania robót, w razie uszkodzeń lub naruszenia dylatacji po stronie wykonawcy będzie ich naprawa na własny koszt i przejęcie gwarancji.
Płyty do naprawy
2. Podłoże należy wyczyścić wysokim strumieniem wody Hydromonitoring 600 Bar, z pyłu i zanieczyszczeń uzyskując chropowatą powierzchnię o dobrej przyczepności minimalna siła na odrywanie nie morze być mniej-sza 1,5 Mpa. szczególna uwaga na dylatacje już wykonane, jeżeli w wyniku czyszczenia ujawnią się wżery głębokości powyżej 2 cm należy wykonać reprofilację głęboką Sika Repair 10 jako mostek zczepny metoda mokre na mokre i następnie Sika Repair 13 gruboziarnista wyprawa szpachla wyrównawcza Sika Repair 20 i zabezpieczenie wodoszczelne Sika Lastic 152 nałożony systemem natryskowym jw.
Ilość płyt do remontu wyżej opisaną technologią 3297,53m2 + 10% x 914,61m2 => 3389m2
3.Technologia naprawy płyt betonowych na których w 2010 r. wykonano reprofilacje głęboką z zabezpieczeniem dwukrotnym prętów zbrojeniowych antykorozją Sika Repair 10 , mostkiem zczepnym Sika Repair 10 metoda mokre na mokre i Sika Repair 13 wypełnienie grubo ziarniste od 1 cm do 4 cm na jedną warstwę wykonano również szpachlę wyrównawczą Sika Repair 20 na tak przygotowane podłoże nakładamy metodą natryskową Sika Lastic 152, maksymalna zalecana grubość w jednym przejściu 2mm ze szczególną ostrożnością na dylatacje już wykonane.
Ilość płyt do remontu wyżej opisaną technologią 914,61m2 -10% => 823m2

4. W razie uszkodzenia dylatacji należy je odbudować w systemie Sikaflex PRO-3 WF

W celu zahamowania przecieków przez zaporę czołową Zbiornika Lubstowskiego zaleca się wykonanie przegrody przeciwfiltracyjnej w korpusie budowli (w osi zapory) w formie ścianki szczelnej stalowej z grodzic typu np. Larssen 603, do poziomu warstwy nieprzepuszczalnej. Góra ścianki szczelnej na rzędnej 89,00 m n.p.m. tj. wyniesiona 1,0 m powyżej maksymalnego poziomu piętrzenia na zbiorniku (Max PP = NPP) - 88,00 m n.p.m. zgodnie z wymogami zawartymi w Załączniku 7 do Rozporządzenie Ministra Ochrony Środowiska w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budowle hydrotechniczne i ich usytuowanie z dnia 20 kwietnia 2007 r. [Dz. U. z 2007 r. Nr 86 poz. 579].
Technologia zabezpieczenia przecieków - technologia robót:
- wykonanie rowku w koronie zapory o szerokości 0,50 m i głębokości 0,60 m na długości wbijania ścianki szczelnej L = 35,0 m. Proj. rzędna dna rowka 89,00 m n.p.m.
- wykonanie przegrody przeciwfiltracyjnej w korpusie zapory (oś zapory) - wbijanie ścianki szczelnej stalowej wibromłotem z korony zapory na długości L = 35,0 m, w tym:
o ścianka szczelna H = 7,0 m na długości L = 7,0 m (proj. rzędna góry ścianki 89,00 m n.p.m., rzędna dołu ścianki 82,0 m n.p.m.)
o ścianka szczelna H = 6,0 m na długości L = 28,0 m (proj. rzędna góry ścianki 89,00 m n.p.m., rzędna dołu ścianki 83,00 m n.p.m.)
- wykonanie przeciwfiltracyjnego ekranu gruntowo - iłowego - połączenie przegrody przeciwfiltracyjnej (ścianki szczelnej) z budowlą spustowa ze zbiornika zaczynem iniekcyjnym na bazie bentonitu np. BentoGrout do poziomu 82,00 m n.p.m.
- zasypanie rowka z koronie zapory po wbiciu ścianki szczelnej wraz z zagęszczeniem gruntu w wykopie oraz wyrównanie korony zapory do poziomu 89,60 m n.p.m.
- humusowanie korony zapory na odcinku prowadzenia robót,
- zdjęcie warstwy humusu na ławce przywałowej od strony odpowietrznej zapory, na odcinku występowania przecieków wraz z dogęszczeniem rozluźnionego gruntu, wyrównaniem zaniżenia u podstawy wału i ponownym zahumusowaniem ławki,
- uporządkowanie terenu robót.
Przegrodę przeciwfiltracyjną ze ścianki szczelnej stalowej zaleca się wykonać w osi zapory czołowej, metodą wciskania lub wibrowania przy użyciu wibromłotów wysokoczęstotliwościowych (powyżej 35 Hz) z regulowanym momentem statycznym tj. wibromłotów bezrezonansowych. Roboty przy pogrążaniu ścianki należy prowadzić z dużą ostrożnością, aby nie uszkodzić konstrukcji zapory. Wbijanie ścianki szczelnej rozpocząć w odległości 5,0 m od osi przewodu sztolni budowli spustowej tj. ok. 3,25 - 3,50 m od ściany sztolni, aby nie doprowadzić do uszkodzenia budowli spustowej podczas realizacji prac zabezpieczających. Doszczelnienie korpusu zapory pomiędzy ścianką szczelną (przegroda przeciwfiltracyjna) a konstrukcją budowli spustowej, zaleca się wykonać przy pomocy ekranu gruntowo - iłowego opartego na preparacie bentonitowym np. BentoGrount, z którego sporządza się jest zaczyn iniekcyjny.
BentoGrount jest preparatem bentonitowym, przewidzianym do sporządzania zaczynu iniekcyjnego, do uszczelniania przeciekających budowli podziemnych bez konieczności ich odkopywania. Powstały po zmieszaniu BentoGrountu z wodą zaczyn jest wtłaczany w gruntu sąsiadującego z elementami konstrukcji, gdzie po zestaleniu się tworzy wodoszczelną i wodoodporną warstwę izolacyjną. Do wtłaczania zaczynu w grunt należy stosować niskociśnieniowe (70-550 kPa) agregaty iniekcyjne o małej wydajności tłoczenia, nie przekraczające 15 l/min.



Podstawowe dane techniczne preparatu BentoGrount:
Właściwości Wartość/Parametr
1 2
Wygląd zewnętrzny jednorodny szary proszek
Gęstość nasypowa [g/cm3] > 0,880
Wilgotność [%] 9 ÷ 12
Wskaźnik swobodnego pęcznienia [ml] >13
Gęstość zaczynu po 28 dniach wiązania [g/cm3] 1,2 ÷ 10 %
Wilgotność zaczynu po 28 dniach wiązania [%] 240 ÷ 290 %
Współczynnik filtracji zaczynu po 28 dniach wiązania [m/s] < 5 x 10-10
Do wykonania iniekcji należy użyć grubościennej rury stalowej o średnicy 10-18 mm. Po zagłębieniu rury wtryskującej na żądaną głębokość wpompować zaczyn, aż do momentu gdy zostanie on wytłoczony ponad poziom gruntu lub zostanie osiągnięta znacząca wartość ciśnienia wstecznego. W trakcie powolnego wysuwania rury wtryskującej należy kontynuować pompowanie zaprawy, a następnie przenieść rurę wtryskującą do sąsiadującego punktu i kontynuować proces (rury umieszczać w rozstawie co 1,20 m). Po zakończeniu iniektowania proces powtórzyć wprowadzając rury w tym samym rozstawie, lecz zaczynając od punktu położonego w połowie odległości (0,60 m) między początkowymi otworami iniekcyjnymi.



Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w ROZDZIALE III SIWZ i w załącznikach do niego tj.:
­ Przedmiarze robót,
­ Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót,
­ Dokumentacji projektowej

Jeżeli w/w dokumentach użyte są nazwy materiałów, urządzeń lub technologii, zamawiający dopuszcza materiały, urządzenia o parametrach technicznych równoważnych do opisanych w dokumentacji projektowej, przedmiarze robót, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, innych dostawców, producentów, których zastosowanie nie spowoduje istotnych zmian w wykonywaniu robót.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 365982

Data publikacji: 2011-11-04

Nazwa:
Wielkopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Poznaniu Rejonowy Oddział w Koninie

Ulica: ul. Okólna 59

Numer domu: 59

Miejscowość: Konin

Kod pocztowy: 62-510

Województwo / kraj: wielkopolskie

Numer telefonu: 063 2421075

Numer faxu: 063 2432083

Adres strony internetowej: www.wzmiuw.pl

Regon: 63128484200000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Modernizacja zabezpieczeń przeciwfiltracyjnych na zbiorniku Lubstowskim (gm. Sompolno)

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Modernizacja zabezpieczeń przeciwfiltracyjnych
na zbiorniku Lubstowskim

Opis techniczny - remont płyt
Część ogólna
Wielkopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych RO w Koninie w 2010roku wykonał na zbiorniku Lub-stowskim prace modernizacyjne w ramach zadania inwestycyjnego Zbiornik Lubstowski - odbudowa urządzeń piętrzących.
W ramach zadania została przeprowadzona częściowa reprofilacja płyt betonowych będących zabezpieczeniem przeciw filtracyjnym zapory czołowej zbiornika. Ze względu na charakter robót roboty remontowe zakres niezbędnych robót okazał się większy niż przewidywany w przygotowanej przez HYDROPROJEKT Poznań dokumentacji technicznej. W związku z ograniczonymi środkami finansowymi został wykonany najważniejszy zakres robót zabezpieczających płyty zapory czołowej bezpośrednio wpływający na bezpieczeństwo budowli.
Podany poniżej zakres robót jest dokończeniem remontu zabezpieczeń przeciw filtracyjnych.
Przyjęto technologię renowacji betonów firmy SIKA która była zastosowaną przy remoncie płyt w 2010r.
Dopuszcza się stosowanie technologii renowacji betonów innych firm.
Wykonawca udzieli gwarancji na wyremontowane płyty na których będzie przeprowadził roboty.

Zabezpieczenie płyt
1. PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA na płytach betonowych (nowowylewanych w 2010)
Podłoże należy wyczyścić wysokim strumieniem wody Hydromonitoring 600 Bar, z mleczka cementowego pyłu i zanieczyszczeń uzyskując chropowatą powierzchnię o dobrej przyczepności minimalna siła na odrywanie nie morze być mniejsza 1,5 Mpa.
Na tak przygotowane podłoże nakładamy systemem natryskowym Sika Lastic 152 grubość zalecana do 2mm w jednym przejściu.
Ilość płyt do remontu wyżej opisaną technologią 2381m2.
Uwaga! należy zachować szczególną ostrożność przy wykonywaniu hydromonitoringu i nakładaniu Sika Lastic 152 w pobliżu dylatacji wykonanych w roku 2010 objętych gwarancją należytego wykonania robót, w razie uszkodzeń lub naruszenia dylatacji po stronie wykonawcy będzie ich naprawa na własny koszt i przejęcie gwarancji.
Płyty do naprawy
2. Podłoże należy wyczyścić wysokim strumieniem wody Hydromonitoring 600 Bar, z pyłu i zanieczyszczeń uzyskując chropowatą powierzchnię o dobrej przyczepności minimalna siła na odrywanie nie morze być mniej-sza 1,5 Mpa. szczególna uwaga na dylatacje już wykonane, jeżeli w wyniku czyszczenia ujawnią się wżery głębokości powyżej 2 cm należy wykonać reprofilację głęboką Sika Repair 10 jako mostek zczepny metoda mokre na mokre i następnie Sika Repair 13 gruboziarnista wyprawa szpachla wyrównawcza Sika Repair 20 i zabezpieczenie wodoszczelne Sika Lastic 152 nałożony systemem natryskowym jw.
Ilość płyt do remontu wyżej opisaną technologią 3297,53m2 + 10% x 914,61m2 => 3389m2
3.Technologia naprawy płyt betonowych na których w 2010 r. wykonano reprofilacje głęboką z zabezpieczeniem dwukrotnym prętów zbrojeniowych antykorozją Sika Repair 10 , mostkiem zczepnym Sika Repair 10 metoda mokre na mokre i Sika Repair 13 wypełnienie grubo ziarniste od 1 cm do 4 cm na jedną warstwę wykonano również szpachlę wyrównawczą Sika Repair 20 na tak przygotowane podłoże nakładamy metodą natryskową Sika Lastic 152, maksymalna zalecana grubość w jednym przejściu 2mm ze szczególną ostrożnością na dylatacje już wykonane.
Ilość płyt do remontu wyżej opisaną technologią 914,61m2 -10% => 823m2

4. W razie uszkodzenia dylatacji należy je odbudować w systemie Sikaflex PRO-3 WF

W celu zahamowania przecieków przez zaporę czołową Zbiornika Lubstowskiego zaleca się wykonanie przegrody przeciwfiltracyjnej w korpusie budowli (w osi zapory) w formie ścianki szczelnej stalowej z grodzic typu np. Larssen 603, do poziomu warstwy nieprzepuszczalnej. Góra ścianki szczelnej na rzędnej 89,00 m n.p.m. tj. wyniesiona 1,0 m powyżej maksymalnego poziomu piętrzenia na zbiorniku (Max PP = NPP) - 88,00 m n.p.m. zgodnie z wymogami zawartymi w Załączniku 7 do Rozporządzenie Ministra Ochrony Środowiska w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budowle hydrotechniczne i ich usytuowanie z dnia 20 kwietnia 2007 r. [Dz. U. z 2007 r. Nr 86 poz. 579].
Technologia zabezpieczenia przecieków - technologia robót:
- wykonanie rowku w koronie zapory o szerokości 0,50 m i głębokości 0,60 m na długości wbijania ścianki szczelnej L = 35,0 m. Proj. rzędna dna rowka 89,00 m n.p.m.
- wykonanie przegrody przeciwfiltracyjnej w korpusie zapory (oś zapory) - wbijanie ścianki szczelnej stalowej wibromłotem z korony zapory na długości L = 35,0 m, w tym:
o ścianka szczelna H = 7,0 m na długości L = 7,0 m (proj. rzędna góry ścianki 89,00 m n.p.m., rzędna dołu ścianki 82,0 m n.p.m.)
o ścianka szczelna H = 6,0 m na długości L = 28,0 m (proj. rzędna góry ścianki 89,00 m n.p.m., rzędna dołu ścianki 83,00 m n.p.m.)
- wykonanie przeciwfiltracyjnego ekranu gruntowo - iłowego - połączenie przegrody przeciwfiltracyjnej (ścianki szczelnej) z budowlą spustowa ze zbiornika zaczynem iniekcyjnym na bazie bentonitu np. BentoGrout do poziomu 82,00 m n.p.m.
- zasypanie rowka z koronie zapory po wbiciu ścianki szczelnej wraz z zagęszczeniem gruntu w wykopie oraz wyrównanie korony zapory do poziomu 89,60 m n.p.m.
- humusowanie korony zapory na odcinku prowadzenia robót,
- zdjęcie warstwy humusu na ławce przywałowej od strony odpowietrznej zapory, na odcinku występowania przecieków wraz z dogęszczeniem rozluźnionego gruntu, wyrównaniem zaniżenia u podstawy wału i ponownym zahumusowaniem ławki,
- uporządkowanie terenu robót.
Przegrodę przeciwfiltracyjną ze ścianki szczelnej stalowej zaleca się wykonać w osi zapory czołowej, metodą wciskania lub wibrowania przy użyciu wibromłotów wysokoczęstotliwościowych (powyżej 35 Hz) z regulowanym momentem statycznym tj. wibromłotów bezrezonansowych. Roboty przy pogrążaniu ścianki należy prowadzić z dużą ostrożnością, aby nie uszkodzić konstrukcji zapory. Wbijanie ścianki szczelnej rozpocząć w odległości 5,0 m od osi przewodu sztolni budowli spustowej tj. ok. 3,25 - 3,50 m od ściany sztolni, aby nie doprowadzić do uszkodzenia budowli spustowej podczas realizacji prac zabezpieczających. Doszczelnienie korpusu zapory pomiędzy ścianką szczelną (przegroda przeciwfiltracyjna) a konstrukcją budowli spustowej, zaleca się wykonać przy pomocy ekranu gruntowo - iłowego opartego na preparacie bentonitowym np. BentoGrount, z którego sporządza się jest zaczyn iniekcyjny.
BentoGrount jest preparatem bentonitowym, przewidzianym do sporządzania zaczynu iniekcyjnego, do uszczelniania przeciekających budowli podziemnych bez konieczności ich odkopywania. Powstały po zmieszaniu BentoGrountu z wodą zaczyn jest wtłaczany w gruntu sąsiadującego z elementami konstrukcji, gdzie po zestaleniu się tworzy wodoszczelną i wodoodporną warstwę izolacyjną. Do wtłaczania zaczynu w grunt należy stosować niskociśnieniowe (70-550 kPa) agregaty iniekcyjne o małej wydajności tłoczenia, nie przekraczające 15 l/min.



Podstawowe dane techniczne preparatu BentoGrount:
Właściwości Wartość/Parametr
1 2
Wygląd zewnętrzny jednorodny szary proszek
Gęstość nasypowa [g/cm3] > 0,880
Wilgotność [%] 9 ÷ 12
Wskaźnik swobodnego pęcznienia [ml] >13
Gęstość zaczynu po 28 dniach wiązania [g/cm3] 1,2 ÷ 10 %
Wilgotność zaczynu po 28 dniach wiązania [%] 240 ÷ 290 %
Współczynnik filtracji zaczynu po 28 dniach wiązania [m/s] < 5 x 10-10
Do wykonania iniekcji należy użyć grubościennej rury stalowej o średnicy 10-18 mm. Po zagłębieniu rury wtryskującej na żądaną głębokość wpompować zaczyn, aż do momentu gdy zostanie on wytłoczony ponad poziom gruntu lub zostanie osiągnięta znacząca wartość ciśnienia wstecznego. W trakcie powolnego wysuwania rury wtryskującej należy kontynuować pompowanie zaprawy, a następnie przenieść rurę wtryskującą do sąsiadującego punktu i kontynuować proces (rury umieszczać w rozstawie co 1,20 m). Po zakończeniu iniektowania proces powtórzyć wprowadzając rury w tym samym rozstawie, lecz zaczynając od punktu położonego w połowie odległości (0,60 m) między początkowymi otworami iniekcyjnymi.



Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w ROZDZIALE III SIWZ i w załącznikach do niego tj.:
­ Przedmiarze robót,
­ Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót,
­ Dokumentacji projektowej

Jeżeli w/w dokumentach użyte są nazwy materiałów, urządzeń lub technologii, zamawiający dopuszcza materiały, urządzenia o parametrach technicznych równoważnych do opisanych w dokumentacji projektowej, przedmiarze robót, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, innych dostawców, producentów, których zastosowanie nie spowoduje istotnych zmian w wykonywaniu robót.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówienia, zgodnego z przedmiotem zamówienia podstawowego w zakresie wykonania zabezpieczeń przeciwfiltracyjnych

Czas: D

Data zakończenia: 20/12/2011

Informacja na temat wadium:
8.1. Wykonawca przystępujący do przetargu zgodnie z art. 45 ustawy jest obowiązany wnieść wadium przed terminem składania ofert w wysokości: - 20 000,00 zł (słownie: dwadzieścia tysięcy złotych) obejmujące cały okres związania z ofertą, z tym, że:
1/ wadium w pieniądzu należy wpłacić przelewem na konto zamawiającego:
BOŚ Filia Konin Nr 61 1540 1232 2001 8500 6031 0003
2/ wadium w pozostałych formach należy złożyć w księgowości RO WZMiUW w Koninie
ul. Okólna 59, 62-510 Konin , pok. Nr 22
8.2. Wadium może być wniesione w:
1/ pieniądzu (tylko przelew),
2/ poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z
tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym,
3/ gwarancjach bankowych,
4/ gwarancjach ubezpieczeniowych,
5/ poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158 z późn. zmianami).
8.3. Wadium uznaje się za wniesione, jeżeli w wyznaczonym terminie:
1/ wpłynęło na rachunek wskazany przez Zamawiającego lub
2/ zostało złożone w księgowości Zamawiającego.
8.4. Wykonawca, który nie wniósł wadium w formie akceptowanej przez Zamawiającego w wyznaczonym terminie zostanie wykluczony z przetargu zgodnie z art. 24 ust. 2 pkt 4 ustawy.
8.5. Wadium złożone w formie innej niż pieniądz musi być wystawione na Zamawiającego. Z treści gwarancji (poręczenia) musi jednoznacznie wynikać sposób reprezentacji Gwaranta. Gwarancja musi być podpisana przez uprawnionego przedstawiciela Gwaranta. Podpis winien być w sposób umożliwiający jego identyfikację, np. złożony wraz z imienną pieczątką lub czytelny (z podaniem imienia i nazwiska). Z treści gwarancji winno wynikać cel gwarancji i bezwarunkowe, na każde pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego, w terminie związania ofertą, zobowiązanie Gwaranta do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w ustawie Prawo zamówień publicznych.
A. ZWROT WADIUM
8.6. Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najko-rzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem ust. 4a.
8.7. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
8.8. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
8.9. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie ust. 1, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez zamawiającego.
8.10. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku banko¬wego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez wykonawcę.

B. ZATRZYMANIE WADIUM
8.11. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca:
1/ w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wy-nika to z przyczyn nieleżących po jego stronie,
2/ którego oferta została wybrana i:
­ odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określo-nych w ofercie;
­ nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wyko¬nania umowy;
­ zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn le-żących po stronie wykonawcy.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia: - wymagań nie określa się;

Wiedza i doświadczenie:
Warunek ten zostanie spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że wykonał w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie :
- renowacja betonów z wykorzystaniem chemii budowlanej na pow. 1000 m2
- zabijanie grodzic stalowych wysokości powyżej 2,0 m na długości co najmniej 20 m

Potencjał techniczny:
Warunek ten zostanie spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że dysponuje niżej
wymienionym sprzętem :
- zestaw do hydromonitoringu min. 600 bar
- zestaw do zabijania ścianek szczelnych

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek ten zostanie spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że dysponuje osobami, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za kontrolę jakości i kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informację o podstawie do dysponowania tymi osobami tj. :
1/ jedną osobą, która będzie pełnić funkcję kierownika robót, posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej
2/ wpisanymi na aktualną listę członków właściwej Izby Inżynierów Budownictwa.
3/ zamawiający określając wyżej wymienione wymogi dla każdej osoby w zakresie posiadanych uprawnień budowlanych, dopuszcza odpowiadające im uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz odpowiadające im uprawnienia wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konferencji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów ustawy Prawo budowlane / tekst jedn. Dz.U. z 2006 r. nr 156, poz. 1118 ze zm./ oraz ustawy o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej /Dz.U. z 2008 r. nr 63, poz. 394 /.

Sytuacja ekonomiczna:
Warunek ten zostanie spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że:
- jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej /OC/ w zakresie
prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający określa warunki dokonania zmian w treści umowy w następujących przypadkach:
a. zmiany terminu wykonania umowy o okres trwania przeszkody istniejącej z przyczyny niezawinionej przez Wykonawcę, tj. działania siły wyższej lub szczególnie niesprzyjających warunków atmosferycznych,
b. wystąpienia robót zamiennych, dodatkowych,
c. wystąpienie nieprzewidzianych warunków realizacji umowy, nieuwzględnionych w dokumentacji, tj. niezgodności dokumentów ze stanem faktycznym w terenie,
d. wystąpienia warunków uniemożliwiających wykonywanie robót,
e. zmiany obowiązującej stawki podatku VAT od towarów i usług.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.wzmiuw.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Wielkopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Poznaniu Rejonowy Oddział w Koninie ul. Okólna 59 - pok. 1

Data składania wniosków, ofert: 21/11/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Siedziba zamawiającego - pok. 10 - sekretariat Wielkopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Poznaniu Rejonowy Oddział w Koninie, ul. Okólna 59.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
452400001 (Budowa obiektów inżynierii wodnej)

Podobne przetargi

376288 / 2014-11-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Wielkopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Poznaniu Rejonowy Oddział w Koninie - Konin (wielkopolskie)
CPV: 452400001 (Budowa obiektów inżynierii wodnej)
Remont przepompowni Zagórów, Warcica, Żrekie, Krzykosy, Powiercie, Piersk, Izabelin, pow. Słupca, Koło, Konin - Etap II

211544 / 2010-07-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta Poznań - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 452400001 (Budowa obiektów inżynierii wodnej)
Przedmiotem zamówienia jest renowacja Stawów Strzeszyńskich (etap II) w ramach zadania - Biologiczna odnowa wód rzeki Bogdanki.

250451 / 2011-09-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Poznań - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 452400001 (Budowa obiektów inżynierii wodnej)
Remont wałów przeciwpowodziowych i międzywala rzeki Warty - przebudowa przepustów wałowych

124907 / 2015-08-21 - Inny: Administracja RzÄ…dowa Niezespolona - Gospodarka Wodna

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 452400001 (Budowa obiektów inżynierii wodnej)
Remont uszkodzonych brzegów odcinkowo pomiędzy śluzami Dębinek V i VI na Górnej Skanalizowanej Noteci w km 130,13 do 130,97 (I etap)

76422 / 2015-04-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Czarnków - Czarnków (wielkopolskie)
CPV: 452400001 (Budowa obiektów inżynierii wodnej)
Odprowadzanie części wód deszczowych miasta Czarnkowa do rzeki Noteć - II etap wykonanie przepustu P1

159850 / 2015-06-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Lasów Poznańskich - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 452400001 (Budowa obiektów inżynierii wodnej)
Przebudowa stawu - zbiornika śródleśnego na Golęcinie zasilającego wody jeziora Rusałka

70055 / 2013-05-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Przygodzice - Przygodzice (wielkopolskie)
CPV: 452400001 (Budowa obiektów inżynierii wodnej)
Renowacja kąpieliska - staw Szperek w Antoninie - zamówienie dodatkowe

92518 / 2015-04-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Czarnków - Czarnków (wielkopolskie)
CPV: 452400001 (Budowa obiektów inżynierii wodnej)
Odprowadzanie części wód deszczowych miasta Czarnkowa do rzeki Noteć - II etap wykonanie przepustu P1

10145 / 2013-01-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 452400001 (Budowa obiektów inżynierii wodnej)
Przebudowa urządzeń melioracyjnych rowu Łężynka wraz z budową chodnika wzdłuż ul. Szczepankowo w Poznaniu