Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

27977 / 2010-02-10 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Miasto MrÄ…gowo (MrÄ…gowo)

Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej na: Przebudowę ulic: Oficerskiej, Roosevelta, Traugutta, Chopina, Rybnej, Jeziornej, Wyzwolenia w Mrągowie wraz z infrastrukturą techniczną

Opis zamówienia

Opracowanie powinno zawierać:
1. Projekt budowlano - wykonawczy Przebudowa ulicy Oficerskiej, Roosevelta, Traugutta, Chopina, Rybnej, Jeziornej, Wyzwolenia w Mrągowie wraz z infrastrukturą techniczną wykonany zgodnie z przepisami ustawy z dnia 17 lipca 1994 r. - Prawo budowlane i Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 02.09.2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz. U. z dnia 16 września 2004 r. Nr 202, poz. 2072 z póź. zmianami), oraz zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (Dz. U. z dnia 14 maja 1999r.) wraz z projektami branżowymi oraz projektem zagospodarowania terenu - 6 egz.
2. Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych wykonana zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 02.09.2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz. U. z dnia 16 września 2004 r. Nr 202, poz. 2072 z póź. zmianami), - 1 egz.
3. Kosztorys inwestorski wykonany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18.05.2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego (Dz. U. Nr 130, poz. 1389), w układzie specyfikacyjnym i podzielonym na etapy- 1 egz.
4. Przedmiar robót w układzie specyfikacyjnym i podzielony na etapy - 1 egz.
5. Projekt stałej organizacji ruchu w oparciu o ustawę z dnia 1 lutego 1983 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 1983 r., Nr 6, poz. 35 z późn. zm.) oraz Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 03 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (Dz. U. z 2003 r., Nr 220, poz. 2181) i Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 23 września 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach oraz wykonywania nadzoru nad tym zarządzaniem (Dz. U. z 2003 r., Nr 177, poz. 1729). - 6 egz.
6. Badania geotechniczne podłoża gruntowego zgodnie z Instrukcją Badań Podłoża Gruntowego Budowli Drogowych i Mostowych wydaną przez GDDP w Warszawie w 1998 r. i Katalogiem wzmocnień i remontów nawierzchni podatnych i półsztywnych GDDKiA, Warszawa 2001 - 3egz.
7. Całość opracowania w formie elektronicznej (część tekstowa opracowania w formacie *.doc [MS Word] lub *.pdf [Adobe Reader], część rysunkowa w formacie *.dwg lub *.dxf oraz w *.pdf [Adobe Reader]; kosztorys i przedmiar robót w formacie *.ath [Norma] lub *.xls [MS Excel]
Wymagania dotyczące projektu:
1. Do obowiązków Wykonawcy w ramach realizacji zadania należeć będzie:
a) Wykonanie mapy do celów projektowych.
Wykonawca pozyska we własnym zakresie mapy do celów projektowych. Mapa do celów projektowych, sytuacyjno-wysokościowa w skali 1:500, powinna posiadać aktualną klauzulę właściwego ośrodka geodezyjnego oraz powinna spełniać wymagania określone w ustawie. Zakres mapy powinien obejmować lokalizację zgodnie z mapą poglądową stanowiąca załącznik do programu projektowego. Zamawiający ma otrzymać mapę numeryczną w formacie danych *.dwg na nośniku CD- R oraz w wersji papierowej. Mapy muszą obejmować inwentaryzację podziemną i nadziemną oraz inwentaryzację drzew;
b) Uzyskanie wszelkich niezbędnych opinii, uzgodnień, oświadczeń oraz decyzji niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę (m. in. zgody właścicieli gruntów na wejście i prowadzenie robót, uzgodnienia z gestorami mediów).
c) Uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji;
d) Raport o oddziaływaniu planowanego przedsięwzięcia na środowisko wymagany do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach jeżeli w przedmiotowym postępowaniu okaże się konieczny;
e) Opracowanie operatu wodnoprawnego,
f) Plan BIOZ;
g) Opracowanie pełnobranżowego projektu budowlanego oraz projektów wykonawczych zgodnie z obowiązującymi przepisami technicznymi oraz wytycznymi co do ich zawartości. Opracowanie musi zawierać elementy projektu wykonawczego ze stopniem szczegółowości umożliwiającym Wykonawcom prawidłowo ustalić cenę za wykonanie robót oraz prawidłowo zrealizować roboty budowlane. Projekt musi zawierać szczegóły konstrukcyjne, określać parametry i typy wybranych materiałów urządzeń z podaniem gabarytów urządzeń. Należy przewidzieć luki montażowe dla urządzeń wymagających specjalnych otworów montażowych. Projekt musi być skoordynowany we wszystkich branżach, w przypadku elementów instalacyjnych i technologicznych musi zawierać szczegóły tych rozwiązań. Projekt konstrukcyjny musi zostać wykonany w zakresie pełnym, tj. posiadać wszelkie niezbędne obliczenia oraz zestawienia tabelaryczne. Szczegółowy zakres i forma projektu budowlanego powinna spełniać wymagania określone w ustawie Prawo budowlane w tym w art.34 ust.1, 2 i 3 oraz w rozporządzeniu i w warunkach technicznych. Projekt budowlany powinien zawierać:
a. Projekt Zagospodarowania Terenu obejmujący
- Opis techniczny wszystkich branż,
- Plan sytuacyjny - projekt zagospodarowania terenu,
b. Projekt ciągów komunikacyjnych,
c. Projekt budowy kanalizacji deszczowej
d. Projekt przebudowy oświetlenia ulicznego
e. Projekt przebudowy linii energetycznej
f. Projekt przebudowy sieci teletechnicznej
Projekt Wykonawczy winien ponadto zawierać wszelkie szczegóły rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych, zestawienia materiałów, rysunki detali, szczegóły połączeń w węzłach itp.
Dokumentacja powinna być zaprojektowana z poszanowaniem wartości krajobrazu i istniejącej szaty roślinnej. Koszt usunięcia (karczowania i plantowania) i ewentualnych nasadzeń należy uwzględnić w kosztach przedsięwzięcia.
h) Opracowanie Kosztorysów Inwestorskich oraz Przedmiarów Robót w układzie branżowym + Zbiorcze zestawienie kosztów (ZZK);
i) Opracowanie Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót.
Wykonawca opracuje Specyfikację Techniczną (ST) dla planowanej inwestycji. Poszczególne pozycje ST będą miały swoje bezpośrednie odzwierciedlenie w kosztorysie inwestorskim. ST będzie zawierała zakres prac do wykonania, metodę ich wykonania, wymagania dotyczące jakości materiałów, parametry materiałów, urządzeń i maszyn, wymagania dotyczące jakości robót, sposób prowadzenia obmiaru i odbioru robót oraz podstawę płatności za poszczególne roboty. ST odnosić się muszą do wszystkich robót ujętych w projekcie. Szczegółowość opisów musi zapewnić możliwość prawidłowej wyceny robót i ich realizacje przez Wykonawcę.
Wytyczne do projektowania:
- ciągi jezdne - nawierzchnia (ul. Chopina od ul. Warszawskiej do ul. Roosevelta, ul. Roosevelta,
ul. Traugutta od ul. Warszawskiej do ul. Roosevelta, ul. Wyzwolenia - kostka granitowa, pozostałe ulice - kostka betonowa polbruk gr. 8 cm typu starobruku)
- ciągi piesze - nawierzchnia kostka betonowa polbruk gr. 8cm ;
- odprowadzenie wód deszczowych zgodnie z warunkami ZWiK Sp. z o.o. w Mrągowie; (warunki na odprowadzenie wód deszczowych z ul. Oficerska, Traugutta, części ul. Warszawskiej i części ul. Roosevelta w załączeniu);
- Projektując kanalizację deszczową należy uwzględnić zlewnię z ulicy Warszawskiej oraz tak zaprojektować studnie rewizyjne na skrzyżowaniach z ulicami Wyzwolenia i Traugutta, aby była możliwość dalszej rozbudowy sieci w ulicy Warszawskiej.
- projekt należy podzielić na cztery etapy wyraziście rozdzielone zarówno w dokumentacji technicznej jak i kosztorysowej w sposób następujący:
1/ Etap I - Przebudowa ulicy Oficerskiej
2/ Etap II _ przebudowa ulic: Wyzwolenia, Traugutta i Roosevelta do ul. Wyzwolenia
3/ Etap III - Przebudowa ulic: Roosvelta od ul. Wyzwolenia, Chopina, Jeziorna, Rybna
- poszczególne branże również należy rozdzielić zgodnie z etapami;
- wyodrębnić linie oświetleniową ze wspólnych sieci z nn;
- Linie napowietrzne przebudować na kablowe;
- Na ul. Oficerskiej zastosować słupy aluminiowe, oprawy z materiałów biodegradalnych, (nadających się do ponownego przerobu);
- na ulicy Wyzwolenia, Roosevelta, Traugutta, Chopina, Jeziornej i Rybnej zastosować lampy
ozdobne - zgodnie z istniejącymi.
- przy ul. Jeziornej 1A przebudować oświetlenie elewacyjne na słupowe;
- doprojektować oświetlenie na nieoświetlonym odcinku ul. Roosvelta do ul. Ratuszowej;
Zagospodarowanie pasa drogowego, technologię wykonania i zastosowanie materiałów należy uzgodnić ostatecznie na etapie opracowywania dokumentacji z Zamawiającym.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 27977

Data publikacji: 2010-02-10

Nazwa: Gmina Miasto Mrągowo

Ulica: ul. Królewiecka 60A

Numer domu: 60A

Miejscowość: Mrągowo

Kod pocztowy: 11-700

Województwo / kraj: warmińsko-mazurskie

Numer telefonu: 089 7413256

Numer faxu: 089 7412874

Adres strony internetowej: www.mragowo.um.gov.pl

Regon: 51074342700000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej na: Przebudowę ulic: Oficerskiej, Roosevelta, Traugutta, Chopina, Rybnej, Jeziornej, Wyzwolenia w Mrągowie wraz z infrastrukturą techniczną

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Opracowanie powinno zawierać:
1. Projekt budowlano - wykonawczy Przebudowa ulicy Oficerskiej, Roosevelta, Traugutta, Chopina, Rybnej, Jeziornej, Wyzwolenia w Mrągowie wraz z infrastrukturą techniczną wykonany zgodnie z przepisami ustawy z dnia 17 lipca 1994 r. - Prawo budowlane i Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 02.09.2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz. U. z dnia 16 września 2004 r. Nr 202, poz. 2072 z póź. zmianami), oraz zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (Dz. U. z dnia 14 maja 1999r.) wraz z projektami branżowymi oraz projektem zagospodarowania terenu - 6 egz.
2. Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych wykonana zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 02.09.2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz. U. z dnia 16 września 2004 r. Nr 202, poz. 2072 z póź. zmianami), - 1 egz.
3. Kosztorys inwestorski wykonany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18.05.2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego (Dz. U. Nr 130, poz. 1389), w układzie specyfikacyjnym i podzielonym na etapy- 1 egz.
4. Przedmiar robót w układzie specyfikacyjnym i podzielony na etapy - 1 egz.
5. Projekt stałej organizacji ruchu w oparciu o ustawę z dnia 1 lutego 1983 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 1983 r., Nr 6, poz. 35 z późn. zm.) oraz Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 03 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (Dz. U. z 2003 r., Nr 220, poz. 2181) i Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 23 września 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach oraz wykonywania nadzoru nad tym zarządzaniem (Dz. U. z 2003 r., Nr 177, poz. 1729). - 6 egz.
6. Badania geotechniczne podłoża gruntowego zgodnie z Instrukcją Badań Podłoża Gruntowego Budowli Drogowych i Mostowych wydaną przez GDDP w Warszawie w 1998 r. i Katalogiem wzmocnień i remontów nawierzchni podatnych i półsztywnych GDDKiA, Warszawa 2001 - 3egz.
7. Całość opracowania w formie elektronicznej (część tekstowa opracowania w formacie *.doc [MS Word] lub *.pdf [Adobe Reader], część rysunkowa w formacie *.dwg lub *.dxf oraz w *.pdf [Adobe Reader]; kosztorys i przedmiar robót w formacie *.ath [Norma] lub *.xls [MS Excel]
Wymagania dotyczące projektu:
1. Do obowiązków Wykonawcy w ramach realizacji zadania należeć będzie:
a) Wykonanie mapy do celów projektowych.
Wykonawca pozyska we własnym zakresie mapy do celów projektowych. Mapa do celów projektowych, sytuacyjno-wysokościowa w skali 1:500, powinna posiadać aktualną klauzulę właściwego ośrodka geodezyjnego oraz powinna spełniać wymagania określone w ustawie. Zakres mapy powinien obejmować lokalizację zgodnie z mapą poglądową stanowiąca załącznik do programu projektowego. Zamawiający ma otrzymać mapę numeryczną w formacie danych *.dwg na nośniku CD- R oraz w wersji papierowej. Mapy muszą obejmować inwentaryzację podziemną i nadziemną oraz inwentaryzację drzew;
b) Uzyskanie wszelkich niezbędnych opinii, uzgodnień, oświadczeń oraz decyzji niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę (m. in. zgody właścicieli gruntów na wejście i prowadzenie robót, uzgodnienia z gestorami mediów).
c) Uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji;
d) Raport o oddziaływaniu planowanego przedsięwzięcia na środowisko wymagany do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach jeżeli w przedmiotowym postępowaniu okaże się konieczny;
e) Opracowanie operatu wodnoprawnego,
f) Plan BIOZ;
g) Opracowanie pełnobranżowego projektu budowlanego oraz projektów wykonawczych zgodnie z obowiązującymi przepisami technicznymi oraz wytycznymi co do ich zawartości. Opracowanie musi zawierać elementy projektu wykonawczego ze stopniem szczegółowości umożliwiającym Wykonawcom prawidłowo ustalić cenę za wykonanie robót oraz prawidłowo zrealizować roboty budowlane. Projekt musi zawierać szczegóły konstrukcyjne, określać parametry i typy wybranych materiałów urządzeń z podaniem gabarytów urządzeń. Należy przewidzieć luki montażowe dla urządzeń wymagających specjalnych otworów montażowych. Projekt musi być skoordynowany we wszystkich branżach, w przypadku elementów instalacyjnych i technologicznych musi zawierać szczegóły tych rozwiązań. Projekt konstrukcyjny musi zostać wykonany w zakresie pełnym, tj. posiadać wszelkie niezbędne obliczenia oraz zestawienia tabelaryczne. Szczegółowy zakres i forma projektu budowlanego powinna spełniać wymagania określone w ustawie Prawo budowlane w tym w art.34 ust.1, 2 i 3 oraz w rozporządzeniu i w warunkach technicznych. Projekt budowlany powinien zawierać:
a. Projekt Zagospodarowania Terenu obejmujący
- Opis techniczny wszystkich branż,
- Plan sytuacyjny - projekt zagospodarowania terenu,
b. Projekt ciągów komunikacyjnych,
c. Projekt budowy kanalizacji deszczowej
d. Projekt przebudowy oświetlenia ulicznego
e. Projekt przebudowy linii energetycznej
f. Projekt przebudowy sieci teletechnicznej
Projekt Wykonawczy winien ponadto zawierać wszelkie szczegóły rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych, zestawienia materiałów, rysunki detali, szczegóły połączeń w węzłach itp.
Dokumentacja powinna być zaprojektowana z poszanowaniem wartości krajobrazu i istniejącej szaty roślinnej. Koszt usunięcia (karczowania i plantowania) i ewentualnych nasadzeń należy uwzględnić w kosztach przedsięwzięcia.
h) Opracowanie Kosztorysów Inwestorskich oraz Przedmiarów Robót w układzie branżowym + Zbiorcze zestawienie kosztów (ZZK);
i) Opracowanie Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót.
Wykonawca opracuje Specyfikację Techniczną (ST) dla planowanej inwestycji. Poszczególne pozycje ST będą miały swoje bezpośrednie odzwierciedlenie w kosztorysie inwestorskim. ST będzie zawierała zakres prac do wykonania, metodę ich wykonania, wymagania dotyczące jakości materiałów, parametry materiałów, urządzeń i maszyn, wymagania dotyczące jakości robót, sposób prowadzenia obmiaru i odbioru robót oraz podstawę płatności za poszczególne roboty. ST odnosić się muszą do wszystkich robót ujętych w projekcie. Szczegółowość opisów musi zapewnić możliwość prawidłowej wyceny robót i ich realizacje przez Wykonawcę.
Wytyczne do projektowania:
- ciągi jezdne - nawierzchnia (ul. Chopina od ul. Warszawskiej do ul. Roosevelta, ul. Roosevelta,
ul. Traugutta od ul. Warszawskiej do ul. Roosevelta, ul. Wyzwolenia - kostka granitowa, pozostałe ulice - kostka betonowa polbruk gr. 8 cm typu starobruku)
- ciągi piesze - nawierzchnia kostka betonowa polbruk gr. 8cm ;
- odprowadzenie wód deszczowych zgodnie z warunkami ZWiK Sp. z o.o. w Mrągowie; (warunki na odprowadzenie wód deszczowych z ul. Oficerska, Traugutta, części ul. Warszawskiej i części ul. Roosevelta w załączeniu);
- Projektując kanalizację deszczową należy uwzględnić zlewnię z ulicy Warszawskiej oraz tak zaprojektować studnie rewizyjne na skrzyżowaniach z ulicami Wyzwolenia i Traugutta, aby była możliwość dalszej rozbudowy sieci w ulicy Warszawskiej.
- projekt należy podzielić na cztery etapy wyraziście rozdzielone zarówno w dokumentacji technicznej jak i kosztorysowej w sposób następujący:
1/ Etap I - Przebudowa ulicy Oficerskiej
2/ Etap II _ przebudowa ulic: Wyzwolenia, Traugutta i Roosevelta do ul. Wyzwolenia
3/ Etap III - Przebudowa ulic: Roosvelta od ul. Wyzwolenia, Chopina, Jeziorna, Rybna
- poszczególne branże również należy rozdzielić zgodnie z etapami;
- wyodrębnić linie oświetleniową ze wspólnych sieci z nn;
- Linie napowietrzne przebudować na kablowe;
- Na ul. Oficerskiej zastosować słupy aluminiowe, oprawy z materiałów biodegradalnych, (nadających się do ponownego przerobu);
- na ulicy Wyzwolenia, Roosevelta, Traugutta, Chopina, Jeziornej i Rybnej zastosować lampy
ozdobne - zgodnie z istniejącymi.
- przy ul. Jeziornej 1A przebudować oświetlenie elewacyjne na słupowe;
- doprojektować oświetlenie na nieoświetlonym odcinku ul. Roosvelta do ul. Ratuszowej;
Zagospodarowanie pasa drogowego, technologię wykonania i zastosowanie materiałów należy uzgodnić ostatecznie na etapie opracowywania dokumentacji z Zamawiającym.

Kody CPV:
799300002 (Specjalne usługi projektowe)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje możliwości udzielenia zamówień uzupełniających w trybie z wolnej ręki, których wartość nie przekroczy 50% wartości zamówienia podstawowego, na zasadach określonych w art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp.

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2010

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający dokona oceny spełnienia powyższych warunków na podstawie złożonych (przez wykonawcę, podmioty występujące wspólnie) wymienionych niżej dokumentów na zasadzie spełnia/nie spełnia.

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający dokona oceny spełnienia powyższych warunków na podstawie złożonych (przez wykonawcę, podmioty występujące wspólnie) wymienionych niżej dokumentów na zasadzie spełnia/nie spełnia.

Potencjał techniczny:
Zamawiający dokona oceny spełnienia powyższych warunków na podstawie złożonych (przez wykonawcę, podmioty występujące wspólnie) wymienionych niżej dokumentów na zasadzie spełnia/nie spełnia.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający dokona oceny spełnienia powyższych warunków na podstawie złożonych (przez wykonawcę, podmioty występujące wspólnie) wymienionych niżej dokumentów na zasadzie spełnia/nie spełnia.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający dokona oceny spełnienia powyższych warunków na podstawie złożonych (przez wykonawcę, podmioty występujące wspólnie) wymienionych niżej dokumentów na zasadzie spełnia/nie spełnia.

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Inne dokumenty potwierdzające III.5: dwie referencje

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy w następującym zakresie:
a) Termin realizacji zamówienia może ulec zmianie w następujących sytuacjach:
- w przypadku opóźnienia zamawiającego w przekazaniu wykonawcy niezbędnych materiałów i danych do projektowania,
- zmian dokumentacji projektowej lub rozszerzenia zakresu prac przez zamawiającego.
b) Wynagrodzenie wykonawcy określone w umowie może ulec zmianom w następujących przypadkach:
- zmiana stawki urzędowej podatku VAT,
- wykonanie prac zamiennych - o wartość tych prac,
- rezygnacji z części prac, jeśli taka rezygnacja będzie niezbędna do prawidłowej realizacji przedmiotu umowy - o wartość niewykonanych prac.
c) Inne zmiany:
1/ w zakresie kluczowego personelu wykonawcy lub zamawiającego, za uprzednią zgodą zamawiającego wyrażoną na piśmie, akceptującą kandydata na kluczowe stanowisko kierownicze,
2/ w zakresie podwykonawstwa za uprzednią zgodą zamawiającego:
- powierzenie podwykonawcom innej części prac niż wskazana w ofercie wykonawcy,
- zmiana podwykonawcy na etapie realizacji prac projektowych, o ile nie sprzeciwia się to postanowieniom SIWZ,
3/ w przypadku aktualizacji rozwiązań z uwagi na postęp techniczny lub zmiany obowiązujących przepisów techniczno-budowlanych.
2. Zmiana postanowień zawartych w umowie może nastąpić za zgodą obu stron wyrażoną na piśmie pod rygorem nieważności, przy zachowaniu art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223 poz. 1655 z późn. zm.).

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.mragowo.um.gov.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miejski w Mragowie, ul. Królewiecka 60A, 11-700 Mragowo

Data składania wniosków, ofert: 24/02/2010

Godzina składania wniosków, ofert: 10:30

Miejsce składania:
Urząd Miejski w Mragowie, ul. Królewiecka 60A, 11-700 Mragowo

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

181799 / 2010-07-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Mrągowo - Mrągowo (warmińsko-mazurskie)
CPV: 799300002 (Specjalne usługi projektowe)
Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej na: Przebudowę ul. Wileńskiej w Mrągowie

132203 / 2010-05-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Mrągowo - Mrągowo (warmińsko-mazurskie)
CPV: 799300002 (Specjalne usługi projektowe)
Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej na: Przebudowę ul. Wileńskiej w Mrągowie

74974 / 2012-03-12 - Inny: Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe

Nadleśnictwo Olsztynek - Olsztynek (warmińsko-mazurskie)
CPV: 799300002 (Specjalne usługi projektowe)
Wykonanie projektu instalacji odpylania linii technologicznej do produkcji substratów torfowych w Gospodarstwie Szkółkarskim Mielno

69653 / 2010-03-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Mrągowo - Mrągowo (warmińsko-mazurskie)
CPV: 799300002 (Specjalne usługi projektowe)
Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej na: PrzebudowÄ™ ulic: Oficerskiej, Roosevelta, Traugutta, Chopina, Rybnej, Jeziornej, Wyzwolenia w MrÄ…gowie wraz z infrastrukturÄ… technicznÄ…

111442 / 2012-04-10 - Inny: Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe

Nadleśnictwo Olsztynek - Olsztynek (warmińsko-mazurskie)
CPV: 799300002 (Specjalne usługi projektowe)
Wykonanie projektu instalacji odpylania linii technologicznej do produkcji substratów torfowych w Gospodarstwie Szkółkarskim Mielno