Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

239115 / 2008-09-29 - Inny: Agencja rządowa działająca na podstawie ustawy o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przed / Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (Warszawa)

Przeprowadzenie badania, przygotowanie do druku i druk Raportu z badania oraz promocja projektu systemowego PARP (POKL.02.01.03-00-009/08-00): Foresight kadr nowoczesnej gospodarki

Opis zamówienia

Celem zamówienia jest przeprowadzenie badania, metodą typu foresight, na temat zapotrzebowania polskiej gospodarki na umiejętności kadr zarządzających oraz pracowników przedsiębiorstw w długiej perspektywie czasowej oraz wykorzystania kapitału relacyjnego w zakresie współpracy pomiędzy światem nauki a przedsiębiorstwem, publikacja raportu z badania i promocja projektu. Projekt Foresight kadr nowoczesnej gospodarki jest finansowany ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w ramach projektu systemowego Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Celem projektu foresight jest nakreślenie szerokiego obrazu przyszłego rozwoju kadr polskiej gospodarki w perspektywie 10-20 lat, w szczególności:wskazanie kierunku w jakim będzie się rozwijała gospodarka polska i światowa, zidentyfikowanie czynników społecznych, ekonomicznych i politycznych determinujących podaż i popyt na kadry w długim okresie, określenie trendów zapotrzebowania na kadry w długim okresie, wskazanie najbardziej przydatnych kwalifikacji pracowników w długim okresie w odniesieniu do warunków nowoczesnej gospodarki, określenie przyszłych kompetencji pracowniczych oraz metod tworzenia i rozwijania wiedzy w organizacji, istotnych dla procesu kreowania wartości przedsiębiorstwa w następujących obszarach: umiejętności menedżerskie, proces generowania innowacji (kapitał organizacyjny i innowacyjny), budowanie przewagi konkurencyjnej w oparciu o kapitał intelektualny, wykorzystanie kapitału relacyjnego i strukturalnego, budowanie i rozwijanie kapitału procesów, wskazanie szans i zagrożeń mających wpływ na rozwój określonych kwalifikacji, określenie dziedzin, w jakie państwo powinno być zaangażowane, by wspierać długoterminowo rozwój zasobów ludzkich, zwiększenie świadomości przedsiębiorców, ich organizacji, jednostek wspierania przedsiębiorczości, ośrodków naukowych, organów administracji państwowej i uczelni w zakresie zapotrzebowania na kadry i rodzaje kwalifikacji w przyszłości, zwiększenie świadomości społecznej o potrzebie myślenia o przyszłości i realizowania działań wyprzedzających w stosunku do przewidywanych wydarzeń, zidentyfikowanie kierunków, wielkości i rodzajów szkoleń, które będą potrzebne na rynku w celu lepszego kształtowania kompetencji kadr w przyszłości.

Realizacja i upowszechnienie wyników projektu powinny się przyczynić do: zwiększenia i upowszechnienia wiedzy w zakresie kierunków rozwoju polskiej gospodarki oraz głównych gałęzi rozwoju gospodarczego, wzrostu poziomu zatrudnienia i spójności społecznej poprzez wskazanie skali i rodzaju zapotrzebowania polskiej gospodarki na umiejętności pracowników (co należy do celu szczegółowego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 Rozwój wykwalifikowanej i zdolnej do adaptacji siły roboczej i lepszego dostosowania ofert szkoleniowych do przyszłych potrzeb gospodarki.
Przedmiotem zamówienia jest realizacja projektu składającego się z trzech działań: Działanie 1 - Przeprowadzenie badania foresight, w którym zadania Wykonawcy obejmują: (a) opracowanie schematu organizacyjnego realizacji projektu, (b) opracowanie planu badania i harmonogramu jego wykonania, (c) przygotowanie metodologii badania i narzędzi badawczych, (d) przeprowadzenie badania, (e) zebranie i opracowanie danych. W wyniku realizacji Działania 1 zgromadzone i przetworzone zostaną infomacje w oparciu o metodologię foresight, powstanie raport wstępny oraz przynajmniej dwa scenariusze zdarzeń zawierające: przeszkody w osiągnięciu zaproponowanych scenariuszy, warunki realizacji każdego ze scenariuszy i szeroki opis efektów realizacji każdego ze scenariuszy.
Działanie 2 - Opublikowanie raportu z badania. W ramach Działania 2 zadania wykonawcy obejmują: (a) przygotowanie Raportu z badania, (b) przygotowanie prezentacji z badania, (c) przygotowanie do druku i druk Raportu z badania. Do zadań wykonawcy w zakresie przygotowania do druku i druku należeć będzie: (1) graficzne i techniczne opracowanie publikacji, (2) korekta językowa i stylistyczna (3) redakcja merytoryczna, (4) przygotowanie projektu okładki i projektu strony tytułowej i redakcyjnej, (5) druk publikacji, (d) dostarczenie raportu do Zamawiającego.
Działanie 3 - Promocja projektu. W ramach Działania 3 zadania Wykonawcy obejmują:Wyniki badania oraz wnioski i rekomendacje zostaną zaprezentowane podczas dwóch ogólnopolskich konferencji. W konferencjach uczestniczyć będą przedstawiciele odpowiednich instytucji rządowych, odpowiedzialnych za prowadzenie i rozwijanie polityki w zakresie rozwoju zasobów ludzkich oraz wdrażanie programów PO KL i PO IG, w szczególności przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Rozwoju Regionalnego oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, a także jednostek samorządu terytorialnego i gospodarczego. W konferencjach udział powinni także wziąć przedstawiciele środowisk akademickich, instytucji rynku pracy, instytucji szkoleniowych, przedstawiciele organizacji pracodawców i pracowników oraz organizacji pozarządowych.

a) konferencja I - Wykonawca zorganizuje konferencję zlokalizowaną w Warszawie, dla min. 80 uczestników. Celem konferencji będzie przeprowadzenie konsultacji społecznej na temat otrzymanych wyników badania foresight. W pierwszej konferencji powinni wziąć udział wyselekcjonowani eksperci - przedstawiciele instytucji publicznych ściśle zajmujących się problematyką rozwoju kadr. Uczestnicy zostaną zapoznani z wypracowanymi scenariuszami zdarzeń, które ocenią w kontekście własnych doświadczeń oraz możliwości ich zaadaptowania do działań prowadzonych w reprezentowanych przez nich instytucjach. W pierwszej konferencji powinni wziąć udział przede wszystkim przedstawiciele administracji państwowej (Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości), reprezentanci uczelni wyższych, szkół policealnych i zawodowych oraz przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego zajmujący się kwestiami zasobów ludzkich.

b) konferencja II - Wykonawca zorganizuje konferencję zlokalizowaną w Warszawie, dla min. 80 uczestników. Konferencja będzie miała szeroki promocyjny charakter wyników badania. W konferencji powinni wziąć udział przede wszystkim praktycy - przedsiębiorcy, instytucje szkoleniowe, instytucje pośrednictwa pacy, organizacje pozarządowe typu think-tank i organizacje pozarządowe związane z rozwojem edukacji oraz instytucje otoczenia biznesu (związki zawodowe, związki pracodawców).

Pierwsza konferencja zostanie zorganizowana w terminie między 1 czerwca 2009 r. a 30 czerwca 2009 r., po opublikowaniu raportu z badania. Druga konferencja zostanie zorganizowana w terminach między 1 października 2009 r. a 16 listopada 2009 r.Wykonawca zaproponuje w ofercie konkretne terminy i miejsce realizacji konferencji. Wykonawca, na każdym etapie realizacji projektu, będzie zobowiązany do zachowania zasad dotyczących wizualizacji i promocji projektów współfinansowanych przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W szczególności Wykonawca będzie zobowiązany do umieszczania na wszystkich pismach, materiałach promocyjnych, informacyjnych, prezentacjach, zawiadomieniach itd. loga Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i informacji o finansowaniu projektu w ramach tego programu.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 239115

Data publikacji: 2008-09-29

Nazwa: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

Ulica: Pańska 81/83

Numer domu: 81

nr_miesz: 83

Miejscowość: Warszawa

Kod pocztowy: 00-834

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: (022) 432 80 80

Numer faxu: (022) 432 86 20

Adres strony internetowej: www.parp.gov.pl

Regon: 01718109500000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego:
Inny: Agencja rządowa działająca na podstawie ustawy o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przed

Inny rodzaj zamawiającego:
Agencja rządowa działająca na podstawie ustawy o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przed

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przeprowadzenie badania, przygotowanie do druku i druk Raportu z badania oraz promocja projektu systemowego PARP (POKL.02.01.03-00-009/08-00): Foresight kadr nowoczesnej gospodarki

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Celem zamówienia jest przeprowadzenie badania, metodą typu foresight, na temat zapotrzebowania polskiej gospodarki na umiejętności kadr zarządzających oraz pracowników przedsiębiorstw w długiej perspektywie czasowej oraz wykorzystania kapitału relacyjnego w zakresie współpracy pomiędzy światem nauki a przedsiębiorstwem, publikacja raportu z badania i promocja projektu. Projekt Foresight kadr nowoczesnej gospodarki jest finansowany ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w ramach projektu systemowego Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Celem projektu foresight jest nakreślenie szerokiego obrazu przyszłego rozwoju kadr polskiej gospodarki w perspektywie 10-20 lat, w szczególności:wskazanie kierunku w jakim będzie się rozwijała gospodarka polska i światowa, zidentyfikowanie czynników społecznych, ekonomicznych i politycznych determinujących podaż i popyt na kadry w długim okresie, określenie trendów zapotrzebowania na kadry w długim okresie, wskazanie najbardziej przydatnych kwalifikacji pracowników w długim okresie w odniesieniu do warunków nowoczesnej gospodarki, określenie przyszłych kompetencji pracowniczych oraz metod tworzenia i rozwijania wiedzy w organizacji, istotnych dla procesu kreowania wartości przedsiębiorstwa w następujących obszarach: umiejętności menedżerskie, proces generowania innowacji (kapitał organizacyjny i innowacyjny), budowanie przewagi konkurencyjnej w oparciu o kapitał intelektualny, wykorzystanie kapitału relacyjnego i strukturalnego, budowanie i rozwijanie kapitału procesów, wskazanie szans i zagrożeń mających wpływ na rozwój określonych kwalifikacji, określenie dziedzin, w jakie państwo powinno być zaangażowane, by wspierać długoterminowo rozwój zasobów ludzkich, zwiększenie świadomości przedsiębiorców, ich organizacji, jednostek wspierania przedsiębiorczości, ośrodków naukowych, organów administracji państwowej i uczelni w zakresie zapotrzebowania na kadry i rodzaje kwalifikacji w przyszłości, zwiększenie świadomości społecznej o potrzebie myślenia o przyszłości i realizowania działań wyprzedzających w stosunku do przewidywanych wydarzeń, zidentyfikowanie kierunków, wielkości i rodzajów szkoleń, które będą potrzebne na rynku w celu lepszego kształtowania kompetencji kadr w przyszłości.

Realizacja i upowszechnienie wyników projektu powinny się przyczynić do: zwiększenia i upowszechnienia wiedzy w zakresie kierunków rozwoju polskiej gospodarki oraz głównych gałęzi rozwoju gospodarczego, wzrostu poziomu zatrudnienia i spójności społecznej poprzez wskazanie skali i rodzaju zapotrzebowania polskiej gospodarki na umiejętności pracowników (co należy do celu szczegółowego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 Rozwój wykwalifikowanej i zdolnej do adaptacji siły roboczej i lepszego dostosowania ofert szkoleniowych do przyszłych potrzeb gospodarki.
Przedmiotem zamówienia jest realizacja projektu składającego się z trzech działań: Działanie 1 - Przeprowadzenie badania foresight, w którym zadania Wykonawcy obejmują: (a) opracowanie schematu organizacyjnego realizacji projektu, (b) opracowanie planu badania i harmonogramu jego wykonania, (c) przygotowanie metodologii badania i narzędzi badawczych, (d) przeprowadzenie badania, (e) zebranie i opracowanie danych. W wyniku realizacji Działania 1 zgromadzone i przetworzone zostaną infomacje w oparciu o metodologię foresight, powstanie raport wstępny oraz przynajmniej dwa scenariusze zdarzeń zawierające: przeszkody w osiągnięciu zaproponowanych scenariuszy, warunki realizacji każdego ze scenariuszy i szeroki opis efektów realizacji każdego ze scenariuszy.
Działanie 2 - Opublikowanie raportu z badania. W ramach Działania 2 zadania wykonawcy obejmują: (a) przygotowanie Raportu z badania, (b) przygotowanie prezentacji z badania, (c) przygotowanie do druku i druk Raportu z badania. Do zadań wykonawcy w zakresie przygotowania do druku i druku należeć będzie: (1) graficzne i techniczne opracowanie publikacji, (2) korekta językowa i stylistyczna (3) redakcja merytoryczna, (4) przygotowanie projektu okładki i projektu strony tytułowej i redakcyjnej, (5) druk publikacji, (d) dostarczenie raportu do Zamawiającego.
Działanie 3 - Promocja projektu. W ramach Działania 3 zadania Wykonawcy obejmują:Wyniki badania oraz wnioski i rekomendacje zostaną zaprezentowane podczas dwóch ogólnopolskich konferencji. W konferencjach uczestniczyć będą przedstawiciele odpowiednich instytucji rządowych, odpowiedzialnych za prowadzenie i rozwijanie polityki w zakresie rozwoju zasobów ludzkich oraz wdrażanie programów PO KL i PO IG, w szczególności przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Rozwoju Regionalnego oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, a także jednostek samorządu terytorialnego i gospodarczego. W konferencjach udział powinni także wziąć przedstawiciele środowisk akademickich, instytucji rynku pracy, instytucji szkoleniowych, przedstawiciele organizacji pracodawców i pracowników oraz organizacji pozarządowych.

a) konferencja I - Wykonawca zorganizuje konferencję zlokalizowaną w Warszawie, dla min. 80 uczestników. Celem konferencji będzie przeprowadzenie konsultacji społecznej na temat otrzymanych wyników badania foresight. W pierwszej konferencji powinni wziąć udział wyselekcjonowani eksperci - przedstawiciele instytucji publicznych ściśle zajmujących się problematyką rozwoju kadr. Uczestnicy zostaną zapoznani z wypracowanymi scenariuszami zdarzeń, które ocenią w kontekście własnych doświadczeń oraz możliwości ich zaadaptowania do działań prowadzonych w reprezentowanych przez nich instytucjach. W pierwszej konferencji powinni wziąć udział przede wszystkim przedstawiciele administracji państwowej (Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości), reprezentanci uczelni wyższych, szkół policealnych i zawodowych oraz przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego zajmujący się kwestiami zasobów ludzkich.

b) konferencja II - Wykonawca zorganizuje konferencję zlokalizowaną w Warszawie, dla min. 80 uczestników. Konferencja będzie miała szeroki promocyjny charakter wyników badania. W konferencji powinni wziąć udział przede wszystkim praktycy - przedsiębiorcy, instytucje szkoleniowe, instytucje pośrednictwa pacy, organizacje pozarządowe typu think-tank i organizacje pozarządowe związane z rozwojem edukacji oraz instytucje otoczenia biznesu (związki zawodowe, związki pracodawców).

Pierwsza konferencja zostanie zorganizowana w terminie między 1 czerwca 2009 r. a 30 czerwca 2009 r., po opublikowaniu raportu z badania. Druga konferencja zostanie zorganizowana w terminach między 1 października 2009 r. a 16 listopada 2009 r.Wykonawca zaproponuje w ofercie konkretne terminy i miejsce realizacji konferencji. Wykonawca, na każdym etapie realizacji projektu, będzie zobowiązany do zachowania zasad dotyczących wizualizacji i promocji projektów współfinansowanych przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W szczególności Wykonawca będzie zobowiązany do umieszczania na wszystkich pismach, materiałach promocyjnych, informacyjnych, prezentacjach, zawiadomieniach itd. loga Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i informacji o finansowaniu projektu w ramach tego programu.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 19/11/2009

Informacja na temat wadium:
1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 5 000,00 zł. (słownie: pięć tysięcy złotych) przed upływem terminu składania ofert.
2. Wadium może być wnoszone w jednej lub w kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
3) gwarancjach bankowych;
4) gwarancjach ubezpieczeniowych;
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. Nr 109, poz. 1158 z późn. zm.)
3. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić na rachunek bankowy nr PL 34 1750 0009 0000 0000 0248 3556 z dopiskiem P/745/16/2008 Wadium na wykonanie badania pt.: Foresight kadr nowoczesnej gospodarki.
4. Skuteczne wniesienie wadium w pieniądzu następuje z chwilą wpływu środków pieniężnych na rachunek bankowy, o którym mowa w ust. 3, przed upływem terminu składania ofert.
5. Wadium wnoszone w formach określonych w ust. 2 pkt 2-5, musi zawierać zobowiązanie gwaranta lub poręczyciela z tytułu wystąpienia zdarzeń, o których mowa w art. 46 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych. W przypadku, gdy wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia, wadium to musi obejmować zobowiązanie gwaranta lub poręczyciela z tytułu związanych z postępowaniem działań lub zaniechań każdego z nich.
6. Dokumenty, o których mowa w ust. 2 pkt 2-5, należy złożyć w siedzibie Zamawiającego w Kancelarii przed upływem terminu składania ofert, a kopię załączyć do oferty.

opis_war:
1. O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki:
1) posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
2) posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponują potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia tj.;

a) w ciągu trzech lat przed dniem wszczęcia postępowania a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonali co najmniej 3 badania, w tym:
- co najmniej jedno dotyczące rozwoju zasobów ludzkich, a w szczególności rozwoju kadr, przy czym wartość nie była niższa niż 100 000 złotych brutto;
- co najmniej jedno dotyczące problematyki rynku pracy i jego wpływu na rozwój przedsiębiorczości przy czym wartość nie była niższa niż 100 000 złotych brutto,
- co najmniej jedno dotyczące rynku szkoleń oraz problematyki potrzeb szkoleniowych przy czym wartość nie była niższa niż 100 000 złotych brutto;

b) dysponują zespołem składającym się z 6 osób, w tym:
i. liderem, który posiada co najmniej trzyletnie doświadczenie zawodowe w prowadzeniu badań problematyki przedsiębiorczości i w tym okresie zarządzał przynajmniej jednym projektem badawczym dotyczącym przedsiębiorczości i rozwoju zasobów ludzkich oraz jest autorem lub współautorem (w co najmniej 50%) przynajmniej jednej publikacji naukowej dotyczącej problematyki związanej z przedmiotem zamówienia,
ii. co najmniej 1 ekspertem, który przygotował metodologię do co najmniej dwóch badań typu foresight, przy czym wartość każdego z badań nie była niższa niż 300 000 złotych brutto, posiada co najmniej trzyletnie doświadczenie w realizacji badań prognostycznych,
iii. co najmniej 1 ekspertem, który przygotował metodologię do co najmniej trzech badań jakościowych, przy czym wartość każdego z badań nie była niższa niż 30 000 złotych brutto, posiada co najmniej trzyletnie doświadczenie w realizacji badań jakościowych,
iv. co najmniej 3 ekspertami w następujących zakresach: rozwój zasobów ludzkich (w tym rozwój kadr), rynek pracy, szkolenia dla MSP, przedsiębiorczość (w tym bariery dla tworzenia i rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce w kontekście dostępu do kapitału ludzkiego) przy czym każdy z nich posiada doświadczenie w realizacji przynajmniej jednego badania w zakresie swej specjalizacji w niniejszym projekcie.

c) w ciągu trzech lat przed dniem wszczęcia postępowania a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie zorganizowali co najmniej 2 ogólnokrajowe konferencje, a w każdej z nich udział wzięło co najmniej 50 osób.

3) znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia;

4) nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie
art. 24 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.

inf_osw:
2. W celu potwierdzenia spełniania warunków, o których mowa w ust. 1 Wykonawca ma obowiązek złożyć następujące dokumenty:
1) aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Jeżeli Wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia dokument ten składa każdy z nich;
2) wypełnione i podpisane oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu. Jeżeli Wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia dokument ten składa każdy z nich;
3) wykaz wykonanych w okresie ostatnich 3 lat przed dniem wszczęcia postępowania, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie badań, o których mowa w ust. 1 pkt 2), lit. a), z podaniem ich wartości brutto, nazwy zamawiającego, krótkiego opisu przedmiotu i dat wykonania, wraz z dokumentami potwierdzającymi, że usługi te zostały wykonane należycie. Jeżeli Wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia dokument ten składa przynajmniej jeden z nich.
4) wykaz osób, o których mowa w ust. 1 pkt 2) lit. b), wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności w projektach dotychczas zrealizowanych oraz ich rolą w niniejszym projekcie.
5) wykaz zorganizowanych w okresie ostatnich 3 lat przed dniem wszczęcia postępowania a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie co najmniej 2 ogólnokrajowych konferencji, o których mowa w ust. 1 pkt 2), lit. c), wraz z informacjami dotyczącymi liczby uczestników zamawiającego, czasu i miejsca konferencji oraz jej tematyki i dokumentami potwierdzającymi, że usługi te zostały wykonane należycie.

Wymagane dokumenty powinny być przedstawione w formie oryginału lub kserokopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem przez osobę lub osoby uprawnione od reprezentowania Wykonawcy za wyjątkiem oświadczenia, o którym mowa w pkt 2), które należy przedstawić w oryginale.
3. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, warunek określony w ust. 1 pkt 4) muszą spełnić wszyscy Wykonawcy, a warunki określone w ust. 1 pkt 1 - 3) muszą zostać spełnione łącznie przez wszystkich Wykonawców.
4. Jeżeli Wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia, ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy. Stosowne pełnomocnictwo w oryginale lub w postaci kopii poświadczonej notarialnie należy dołączyć do oferty.
5. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentu, o którym mowa w ust. 2 pkt 1) składa dokument lub dokumenty, wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości.
6. Jeżeli w kraju pochodzenia osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ust. 5, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju pochodzenia osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.
7. Dokumenty, o których mowa w ust. 5 i 6, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
8. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski, poświadczonym przez wykonawcę.

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 30

Nazwa kryterium 2: Część dotycząca badania

Znaczenie kryterium 2: 60

Nazwa kryterium 3: Harmonogram

Znaczenie kryterium 3: 10

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: htt://bip.parp.gov.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Zespół Przedsiębiorczości,
ul. Pańska 81/83 00-834 Warszawa

Data składania wniosków, ofert: 13/10/2008

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości,
Kancelaria,
ul. Pańska 81/83, Warszawa

On: on

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Projekt, pt: Foresight kadr nowoczesnej gospodarki, jest finansowany ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w ramach projektu systemowego Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

Kody CPV:
793114001 (Usługi badań ekonomicznych)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
798100005 (Usługi drukowania)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia: 778220002

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Podobne przetargi

286621 / 2008-10-28 - Inny: Państwowa osoba prawna

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 793114001 (Usługi badań ekonomicznych)
Potencjał małych i średnich przedsiębiorstw w kreowaniu nowych produktów innowacyjnych - rozwiązania proekologiczne

159771 / 2009-09-18 - Inny: Państwowa Osoba Prawna

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 793114001 (Usługi badań ekonomicznych)
Strategia niszy rynkowej jako specyficzny element potencjału rozwojowego mikroprzedsiębiorstw

526766 / 2013-12-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Mazowieckie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 793114001 (Usługi badań ekonomicznych)
Przeprowadzenie ratingu finansowego Województwa Mazowieckiego na rynku krajowym i zagranicznym

8913 / 2013-01-15 - Uczelnia publiczna

Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 793114001 (Usługi badań ekonomicznych)
Wykonanie analizy aktualnych programów nauczania, metod i jakości kształcenia oraz przeprowadzenie badań ankietowych, pracodawców, studentów i absolwentów Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej na potrzeby projektu nr POKL.04.01.01-00-061/10 pn.: Program rozwoju dydaktycznego Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej.

270420 / 2012-07-25 - Podmiot prawa publicznego

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 793114001 (Usługi badań ekonomicznych)
Wybór Wykonawcy usługi polegającej na nadaniu Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. w Warszawie krajowej i międzynarodowej oceny wiarygodności kredytowej (ratingu)

398540 / 2011-11-28 - Inny: instytut badawczy

Instytut Pracy i Spraw Socjalnych - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 793114001 (Usługi badań ekonomicznych)
Wykonanie ekonometrycznego modelu prognoz zatrudnienia według zawodów i prognozy zatrudnienia według grup zawodów do 2020 r. w różnych przekrojach wraz z koniecznym raportowaniem

37855 / 2012-02-15 - Uczelnia publiczna

Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 793114001 (Usługi badań ekonomicznych)
Wykonanie analizy aktualnych programów nauczania, metod i jakości kształcenia oraz przeprowadzenie badań ankietowych, pracodawców, studentów i absolwentów Wydziału Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej na potrzeby projektu nr POKL.04.01.01-00-061/10 pn.: Program rozwoju dydaktycznego Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej.

201803 / 2011-07-25 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Ministerstwo Gospodarki - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 793114001 (Usługi badań ekonomicznych)
Monitorowanie przebiegu procesu restrukturyzacji hutnictwa żelaza i stali.

327776 / 2012-09-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Mazowieckie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 793114001 (Usługi badań ekonomicznych)
Wykonanie analizy potencjalnych sektorów kreatywnych Mazowsza - wskazanie 5 najważniejszych sektorów/branż w aspekcie budowania inicjatyw klastrowych w ramach projektu pn. Mazowiecka Sieć Ośrodków Doradczo - Informacyjnych w zakresie innowacji (MSODI), finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VIII Regionalne kadry gospodarki, Działanie 8.2 Transfer wiedzy, Podziałanie 8.2.2 Regionalne Strategie Innowacji

367672 / 2009-10-21 - Inny: Państwowa Osoba Prawna

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 793114001 (Usługi badań ekonomicznych)
Strategia niszy rynkowej jako specyficzny element potencjału rozwojowego mikroprzedsiębiorstw

334034 / 2009-09-25 - Inny: agencja rzÄ…dowa

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 793114001 (Usługi badań ekonomicznych)
Badanie sieci funduszy poręczeniowych pod kątem nowych zasad UE dotyczących kwalifikowania poręczeń i gwarancji jako pomocy publicznej

261381 / 2011-10-04 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miasta PÅ‚ocka - PÅ‚ock (mazowieckie)
CPV: 793114001 (Usługi badań ekonomicznych)
Przeprowadzenie analizy Miasta Płocka w zakresie sytuacji społeczno-ekonomicznej Miasta oraz dostępnych terenów inwestycyjnych Miasta oraz opracowanie polityki rozwoju gospodarczego Miasta Płocka na lata 2012-2022

194044 / 2015-07-30 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 793114001 (Usługi badań ekonomicznych)
Przygotowanie opracowania: Jednolite systemy informacyjne państwa w doświadczeniach państw Unii Europejskiej

374269 / 2008-12-22 - Podmiot prawa publicznego

Narodowy Fundusz Ochrony Åšrodowiska i Gospodarki Wodnej - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 793114001 (Usługi badań ekonomicznych)
Opracowanie Horyzontalnej analizy przesłanek przekroczeń wartości budżetu w projektach Funduszu Spójności

236490 / 2008-10-22 - Podmiot prawa publicznego

Narodowy Fundusz Ochrony Åšrodowiska i Gospodarki Wodnej - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 793114001 (Usługi badań ekonomicznych)
Opracowanie Horyzontalnej analizy przesłanek przekroczeń wartości budżetu w projektach Funduszu Spójności

244879 / 2008-10-01 - Inny: Państwowa osoba prawna

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 793114001 (Usługi badań ekonomicznych)
Badanie zapotrzebowania na działania wspierające rozwój usług świadczonych elektronicznie (e-usług) przez przedsiębiorstwa mikro i małe