Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

234638 / 2014-07-14 - Administracja samorządowa / Miasto Maków Mazowiecki (Maków Mazowiecki)

Modernizacja zaplecza kuchennego w Zespole Szkół Nr 2 w Makowie Mazowieckim
wraz z wyposażeniem

Opis zamówienia

Przedmiotem inwestycji jest modernizacja zaplecza kuchennego w Zespole Szkół Nr 2 wraz z wyposażeniem. W szkolnej stołówce przyjęto produkcję ok. 300 obiadów, spożywane będą w 4 rotacjach, w sali konsumpcyjnej przewidziano 76 miejsc siedzących. Część pomieszczeń (magazyn produktów suchych, magazyn ziemniaków, obieralnia, dezynfekcja jaj, pomieszczenia porządkowe) zlokalizowano w piwnicy, pozostałe na parterze.
ZESTAWIENIE POWIERZCHNI UŻYTKOWEJ
- sala konsumpcyjna - 83,82 m2
- zaplecze kuchenne parter - 64,06 m2
- zaplecze kuchenne piwnica - 64,68 m2
- gabinet dyrekcji i sekretariat - 48,56 m2
Stołówka posiada pełne zaplecze magazynowe i produkcyjne. Wszystkie posiłki przygotowywane będą na miejscu. Dania ekspediowane będą w naczyniach wielokrotnego użycia. Wejście pracowników oraz dostawa odbywać się będzie wejściem do zaplecza kuchennego. Na zapleczu przewidziano niezbędne pomieszczenia wynikające z technologii produkcji oraz przepisów sanitarnych. Są to:
Szatnia z wc- szafki dwudzielne dla pracowników, przewiduje się 5 osób, WC, umywalka i kabina prysznicowa.
Biuro- miejsce pracy intendenta, wyposażone w meble i sprzęt biurowy oraz chłodziarkę dla próbek.
Magazyn warzyw i owoców- przechowywanie max 1-tygodniowego zapasu warzyw.
Magazyn ziemniaków- przechowywanie około 1-tygodniowego zapasu warzyw korzeniowych i ziemniaków.
Magazyn produktów suchych- przechowywanie produktów spożywczych trwałych, jak kasze, makarony, przyprawy, przetwory. Składowanie na regałach.
Pomieszczenie szaf chłodniczych- pomieszczenie otwarte, przechowywanie produktów spożywczych
nietrwałych. Są to tłuszcze i nabiał, mięso, drób, ryby i mrożonki. Przewidziano dwie szafy chłodnicze dla rozdzielenia produktów oraz dwie zamrażarki. Mięso dostarczane jest w elementach kulinarnych, drób oczyszczony, w całości lub w elementach zależnie od zamówienia, ryby - filety świeże lub mrożone.
Stanowisko mycia i dezynfekcji jaj- zlokalizowano w piwnicy; wyposażenie stanowi zlewozmywak,
chłodziarka oraz naświetlacz do jaj.
Pomieszczenie porządkowe - zlew, miejsce na mop i szafka na środki czystości.
Pomieszczenie socjalne - stolik, miejsce konsumpcji posiłków przez pracowników kuchni.
Pomieszczenia produkcyjne stanowią:
Obieralnia - zlokalizowana w piwnicy, mechaniczne obieranie ziemniaków i warzyw korzeniowych, ręczne owoców i warzyw zielonych. Czyste produkty przekazywane są bezpośrednio do kuchni.
Kuchnia- w kuchni odbywają się wszelkie czynności związane z obróbką czystą, tj. np wykrawanie i rozdrabnianie mięsa, rozdrabnianie warzyw, przygotowywanie półproduktów do obróbki termicznej, obróbka termiczna potraw oraz ich wydawanie. Wszystkie czynności odbywają się w na wydzielonych stanowiskach w kolejności wynikającej z procesu produkcji oraz reżimów sanitarnych. Do obróbki mechanicznej potraw przewidziano maszynę wieloczynnościową z przystawkami. Wydzielono stanowisko mycia sprzętu kuchennego.
Do obróbki termicznej przewidziano:
- piec konwekcyjno-parowy - pieczenie w suchym powietrzu oraz z nawilżaniem, gotowanie w parze
(np. warzywa), odświeżanie, podgrzewanie.
- taboret grzewczy - gotowanie zup, ziemniaków, itp.
Dania gorące nakładane są do pojemników gastronomicznych i przenoszone do stanowiska dystrybucji, surówki i desery porcjowane są w kuchni, na bieżąco uzupełniane.
Zmywalnia- pomieszczenie do mycia zastawy, wyposażone w typowy zestaw ze zmywarką, która myje i wyparza naczynia. Umyte naczynia składowane są w szafie przejezdnej, pobierane w kuchni po
przejeździe na stanowisko składowania czystych naczyń. Przewiduje się wózki półkowe do naczyń pokonsumpcyjnych. Dzieci odkładają tu naczynia, personel wprowadza wózek do zmywalni, gdzie jest rozładowywany i również myty. Odpadki wynoszone będą do śmietnika ogólnego. Należy zapewnić hermetyczne pojemniki. Na odpady organiczne powinien być wydzielony pojemnik.
Sala konsumpcyjna- uzyskano 76 miejsc siedzących przy stolikach.

Modernizacja zaplecza kuchennego w Zespole Szkół Nr 2 ma na celu poprawę bezpieczeństwa i funkcjonalności pracy zespołu kuchennego. Prace modernizacyjne w zakresie branży budowlanej polegać będą na:
Jadalnia:
- czyszczeniu podłoża ścian i sufitu, wraz z koniecznymi uzupełnieniami, w celu wykonania dwukrotnego malowania farbą emulsyjną (kolor do uzgodnienia z dyrektorem szkoły),
- zamurowaniu otworu istniejącego okienka wydawczego posiłków w celu przesunięcia jego umiejscowienia w stronę drzwi wejściowych do jadalni o około 110 cm (zgodnie z rysunkiem),
- przesunięciu drzwi wewnętrznych do kuchni o około 100 cm (zgodnie z rysunkiem) wraz z wyburzeniem otworu w celu ich ponownego montażu,
- wyburzeniu otworu drzwiowego w celu montażu drzwi wewnętrznych prowadzących do zmywalni (zgodnie z rysunkiem).
Zmywalnia (zostanie wydzielona z odrębnego pomieszczenia):
- zamurowaniu istniejącego otworu drzwiowego prowadzącego na hol szkoły (zgodnie z rysunkiem),
- usytuowaniu nowego otworu drzwiowego prowadzącego do kuchni (zgodnie z rysunkiem),
- wykonaniu ścianki działowej dzielącej pomieszczenie na zmywalnię i biuro intendenta, ścianka zawierać będzie trzy okienka o wymiarach 90 cm x 90 cm (zgodnie z rysunkiem).
Biuro intendenta (zostanie wydzielone z odrębnego pomieszczenia):
- wyburzeniu otworu drzwiowego w celu usytuowania drzwi wewnętrznych prowadzących do kuchni (zgodnie z rysunkiem).
Pomieszczenie socjalne (zostanie wydzielone z odrębnego pomieszczenia):
- wykonaniu ścianki działowej w celu wyodrębnienia pomieszczenia socjalnego wraz z montażem drzwi i okienek o wymiarach 80 cm x 90 cm (zgodnie z rysunkiem).
Kuchnia:
- wyburzeniu otworu w ścianie między kuchnią a istniejących gabinetem dyrektora szkoły w celu urządzenia komunikacji między pomieszczeniami (zgodnie z rysunkiem),
- w istniejącym magazynie naczyń dokonane zostanie wyburzenie ściany działowej w celu ponownego jej usytuowania o około 100 cm w stronę wejścia do kuchni, powiększając tym samym wnękę porządkową (zgodnie z rysunkiem).
Szatnia:
- istniejący układ zostanie zmieniony poprzez domurowanie ścianki działowej w celu wydzielenia łazienki z odrębnym WC (zgodnie z rysunkiem).
Piwnica:
- wymurowaniu ścianki działowej w celu powiększenia magazynu warzyw, urządzenie nowej komunikacji (zgodnie z rysunkiem).

Prace modernizacyjne w zakresie branży sanitarnej (wodno - kanalizacyjnej) polegać będą na doprowadzeniu wody zimnej w nowe usytuowania sprzętów kuchennych i sanitarnych, wraz z montażem term elektrycznych w miejscach wskazanych do wykorzystania w zakresie ciepłej wody (zgodnie z rysunkiem).

Prace modernizacyjne w zakresie branży elektrycznej polegać będą na rozprowadzeniu nowej instalacji dla projektowanych urządzeń elektrycznych (schematy zgodnie z rysunkiem).


W związku z zagospodarowaniem pomieszczeń gabinetu dyrektora szkoły oraz sekretariatu na potrzeby kuchni zostaną one przeniesione do klasy szkolnej, która na ten cel zostanie poddana adaptacji. Prace modernizacyjne polegać będą na:
- wymurowaniu ścianki działowej (oddzielającej oba pomieszczenia) wraz z montażem drzwi wewnętrznych zarówno między pomieszczeniami jak i wejściowych do sekretariatu (drewniane, pełne, brązowe, z wyciszeniem akustycznym) (zgodnie z rysunkiem),
- oczyszczenie podłoża ścian i sufitu, wraz z niezbędnymi uzupełnieniami, w celu dwukrotnego malowania farbą emulsyjną (kolor uzgodnić z dyrektorem szkoły),
- obudowanie płytą kartonowo - gipsową rur zlokalizowanych pod sufitem oraz wzdłuż ścian,
- wymiana kratek wentylacyjnych w projektowanym gabinecie dyrektora,
- przeniesieniu instalacji teletechnicznych: alarm, dzwonek, monitoring, telefon i Internet z istniejących pomieszczeń do adaptowanych (schematy zgodnie z rysunkiem).


Wytyczne technologiczne
Wymagania dotyczące wnętrz:
a) Ściany
Glazura do wysokości min. 2,0 m w pomieszczeniach: kuchnia, zmywalnia, obieralnia, zespół sanitarny. W pozostałych pomieszczeniach wykładzina zmywalna ścian do wysokości 2,0 m, w korytarzu do wysokości min.1,6 m..
b) Podłogi
Zmywalne, wykonane z materiałów ceramicznych nie śliskich. Rozmieszczenie wpustów podłogowych podane zostaną na rysunku, spadki 1,0 do 1,5 %
Instalacja wodno - kanalizacyjna
Zapotrzebowanie wody:
a) technologiczne 300 obiadów x 30 l na obiad = 9000 l na dobę, w tym 50 % wody ciepłej o temp.+ 55° C,
b) woda na cele socjalne - 5 osób.
Ścieki
Stanowią 95% zużycia wody technologicznej oraz 100% wody pozostałej. Ścieki pochodzące z kuchni i zmywalni naczyń oraz mycia tych pomieszczeń (ok. 8000 l na dobę) należy odprowadzić do kanalizacji poprzez odtłuszczownik zewnętrzny. Nie przewiduje się tłuszczowników miejscowych.
Wentylacja
Wentylacja mechaniczna wywiewna poprzez zastosowanie wentylatorów dachowych i kanałów kołowych rozprowadzonych do anemostatów kołowych umieszczonych w suficie podwieszonym i obudowie kanałów z płyt G-K. Przewidziano dwa wentylatory RUINO SB-16C do wentylacji sali konsumpcyjnej rozprowadzenie kanałami fi 160 mm do dwóch rzędów anemostatów umieszczonych w obudowie z G-K na ruszcie metalowym. Przewidziano po jednym wentylatorze RUINO SB-16C do wentylacji każdego z okapów. Dla zapewnienia wentylacji w pozostałych pomieszczeniach przewidziano również wentylatory RUINO SB-16C po jednym dla pomieszczeń na parterze i w piwnicy. Nad blokami urządzeń grzewczych przewiduje się dwa okapy wyciągowy wyposażony w filtr tłuszczowy. Kanał z okapu należy wyprowadzić ponad dach. Współczynnik jednoczesności pracy urządzeń 0,7-0,8. Wentylatory dachowe wyposażone w falowniki i czujniki temperatury i wilgotności powietrza. Należy zapewnić nie przedostawanie się zapachów z kuchni na pozostała część budynku.
Instalacja elektryczna
Urządzenia zasilane wyłącznie energią elektryczną, jednostkowy pobór mocy, napięcie zasilania podano w specyfikacji wyposażenia. Współczynnik jednoczesności pracy urządzeń 0,7-0,8.


Prace remontowe.
Podłogi
Po skuciu w pomieszczeniach, w których nie zostały poprowadzone odpływy z instalacji wodnokanalizacyjnej, należy dokonać oceny istniejących wylewek betonowych posadzki. Jeśli wypadnie pozytywnie należy dokonać napraw powierzchni spękanych i uszkodzonych, ewentualnie wykonać nowe warstwy wyrównawcze z uwzględnieniem różnic wynikających z grubości projektowanych materiałów wykończeniowych. W projektowanej podłodze należy wykonać podejścia pod urządzenia instalacji sanitarnych i wpusty podłogowe instalacji wodno - kanalizacyjnej. Do projektowanych wpustów kanalizacyjnych należy wykonać spadki w szlichcie -1,5%.
Ściany
Projektowane ściany wydzielające nowe pomieszczenia technologiczne należy wykonać z cegły ceramicznej dziurawki gr. 12cm i 6.5cm, zbroić co trzecią spoinę 1 prętem o średnicy fi 6mm.
Sufity:
w zależności od ich stanu należy skuć w miejscach uszkodzonych i spękanych następnie równać gładzią cementową. W kuchni wykonać sufit podwieszony z wypełnieniem z płyt z wełny mineralnej w wersji odpornej na wilgoć przeznaczony do pomieszczeń gastronomicznych.
Schody:
Powierzchnię lastyka na istniejących schodach do piwnicy należy zeszlifować i nakłuć przecinakiem.
Wyrównać warstwą wyrównawczą, następnie układać płytki gresowe na kleju.
Nadproża :
-w ścianach projektowanych z cegieł ceramicznych gr.12-prefabrykowane nadproża żelbetowe 1xL19 długości 120;
-w ścianach istniejących nad projektowanymi otworami-nadproża z 2x 120 i stalowe skręcane śrubami wg rysunków konstrukcyjnych.
Izolacje przeciwwilgociowe :
We wszystkich pomieszczeniach przy: umywalkach, zlewach, stołach ze zlewozmywakami, basenach,
basenach do płukania warzyw należy wykonać izolację przeciwwilgociową ścienną folią (np.:SANIFLEX) w płynie po uprzednim zagruntowaniu (np.:ASO-UNIGRUND) wg systemów izolacji np.: firmy Schomburg do wysokości 2m. We wszystkich pomieszczeniach mokrych (łazienka, przygotowalnia wstępna, pomieszczenie porządkowe, zmywalnia naczyń stołowych) wykonać oprócz izolacji ścian również izolację podłóg z wywinięciem foli na ścianę-20 cm z zabezpieczeniem narożników i połączeń ze ścianami. Taśmą ASODichtband- uszczelnić narożniki i wpusty kanalizacyjne.
Stolarka drzwiowa:
Drzwi wewnętrzne drewniane z ościeżnicą tradycyjną w kolorze szarym, skrzydła drzwiowe obite od dołu blachą do wysokości 30cm. Drzwi do sanitariatu z oknem ze szkłem mlecznym, z otworami wentylacyjnymi o sumarycznym przekroju 0,022m2
Drzwi wewnętrzne wychodzące na stołówkę - aluminiowe, przeszklone szkłem bezpiecznym, profile w kolorze białym. Drzwi zewnętrzne z profili aluminiowych ciepłych, z wypełnieniem pełnym w kolorze jak istniejące drzwi wejściowe, główne.
Stolarka okienna:
W istniejących oknach zewnętrznych montować po dwa nawiewniki Aereco. W ścianach wewnętrznych działowych pomiędzy biurem a zmywalnią oraz pomiędzy pomieszczeniem socjalnym i korytarzem montować okna stałe nie otwierane, na wysokości 2,0 m od posadzki wg rysunku. W kuchni zamontować okno podawcze aluminiowe z szybą bezpieczną. Parapety obłożyć płytkami glazurowymi z zastosowaniem listew z PCV po wcześniejszym zrysowaniu i nacięciu powierzchni lastrykowej. W oknie podawczym zamontować nowy parapet szer. 43 cm z konglomeratu kamiennego.
Materiały wykończeniowe:
Posadzka:
-w pomieszczeniach technologicznych i sali konsumpcyjnej należy położyć gres o następujących parametrach: nasiąkliwość wodna-0,05%, twardość powierzchni w skali Mosha-8, ścieranie wgłębne max 130mm3, odporne na plamienie, antypoślizgowe, -np.; gres firmy NG seria SP 03, 30x30cm. Listwy przypodłogowe ceramiczne-wyoblone.
Ściany i sufity
Ściany istniejące -po przetarciu lub ewentualnym skuciu należy ocenić ich stan techniczny, miejsca spękań i ubytków uzupełnić zaprawą cementowo - wapienną kat. III. W miejscach zagrzybionych tynk skuć w całości, poczym odgrzybiać powierzchnię ścian z cegły przy użyciu szczotek stalowych. Usunąć zwietrzałe spoiny. Uzupełnić braki w spoinach tynkiem cementowo-wapiennym. Podłoże musi być czyste, suche i równe. Ściany projektowane tynkować tynkiem cementowo - wapiennym kat. III. Na ścianach korytarzy, w pomieszczeniu na sprzęt porządkowy należy wykonać glazurę do wysokości 2m.
-w pomieszczeniu wc wykonać glazurę do 2m -np.: BEIGE seria CALABRIA producent CERSANIT o wym. 20x20cm. W pomieszczeniu kuchni, zmywalnia naczyń stołowych, w przygotowalni wstępnej, pomieszczeniu szaf chłodniczych należy wykonać glazurę na całą wysokość pomieszczenia. Sufit i ściany w pomieszczeniach malować farbą akrylową np.: Dekoral Maleinak w kolorze białym. Sufit powieszony systemowy bez malowania z włókien mineralnych z zastosowaniem profili poprzecznych o dług. 60 cm gr.15 mm, właściwości odporny na szorowanie i odporny na wilgoć 100% np. Ceramaguard firmy Armstrong
Wentylacja
Stosować wentylację mechaniczną poprzez montaż na dachu wentylatorów dachowych z połączeniem
kanałami wentylacyjnymi spiro w przewodach kominowych i rozprowadzeniem poziomym pod stropem. Kanały obudować płytą G-K na stelażu metalowym z zastosowaniem wełny mineralnej wygłuszającej. Na końcach kanałów zamontować anemostaty wyciągowe.
Instalacja wodno - kanalizacyjna
Zaplecze kuchenne zostało wyposażone w nową instalację wodno-kanalizacyjną. Piony wodno - kanalizacyjne i co obudować płyta G-K na ruszcie metalowym.
Instalacja elektryczna
Zaplecze kuchenne zostało wyposażone w nową instalację elektryczną.
Instalacja c. o. - istniejąca.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 234638

Data publikacji: 2014-07-14

Nazwa: Miasto Maków Mazowiecki

Ulica: ul. Moniuszki 6

Numer domu: 6

Miejscowość: Maków Mazowiecki

Kod pocztowy: 06-200

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 029 7171002

Numer faxu: 029 7171507

Adres strony internetowej: www.bip.makowmazowiecki.pl

Regon: 55066830900000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Modernizacja zaplecza kuchennego w Zespole Szkół Nr 2 w Makowie Mazowieckim
wraz z wyposażeniem

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem inwestycji jest modernizacja zaplecza kuchennego w Zespole Szkół Nr 2 wraz z wyposażeniem. W szkolnej stołówce przyjęto produkcję ok. 300 obiadów, spożywane będą w 4 rotacjach, w sali konsumpcyjnej przewidziano 76 miejsc siedzących. Część pomieszczeń (magazyn produktów suchych, magazyn ziemniaków, obieralnia, dezynfekcja jaj, pomieszczenia porządkowe) zlokalizowano w piwnicy, pozostałe na parterze.
ZESTAWIENIE POWIERZCHNI UŻYTKOWEJ
- sala konsumpcyjna - 83,82 m2
- zaplecze kuchenne parter - 64,06 m2
- zaplecze kuchenne piwnica - 64,68 m2
- gabinet dyrekcji i sekretariat - 48,56 m2
Stołówka posiada pełne zaplecze magazynowe i produkcyjne. Wszystkie posiłki przygotowywane będą na miejscu. Dania ekspediowane będą w naczyniach wielokrotnego użycia. Wejście pracowników oraz dostawa odbywać się będzie wejściem do zaplecza kuchennego. Na zapleczu przewidziano niezbędne pomieszczenia wynikające z technologii produkcji oraz przepisów sanitarnych. Są to:
Szatnia z wc- szafki dwudzielne dla pracowników, przewiduje się 5 osób, WC, umywalka i kabina prysznicowa.
Biuro- miejsce pracy intendenta, wyposażone w meble i sprzęt biurowy oraz chłodziarkę dla próbek.
Magazyn warzyw i owoców- przechowywanie max 1-tygodniowego zapasu warzyw.
Magazyn ziemniaków- przechowywanie około 1-tygodniowego zapasu warzyw korzeniowych i ziemniaków.
Magazyn produktów suchych- przechowywanie produktów spożywczych trwałych, jak kasze, makarony, przyprawy, przetwory. Składowanie na regałach.
Pomieszczenie szaf chłodniczych- pomieszczenie otwarte, przechowywanie produktów spożywczych
nietrwałych. Są to tłuszcze i nabiał, mięso, drób, ryby i mrożonki. Przewidziano dwie szafy chłodnicze dla rozdzielenia produktów oraz dwie zamrażarki. Mięso dostarczane jest w elementach kulinarnych, drób oczyszczony, w całości lub w elementach zależnie od zamówienia, ryby - filety świeże lub mrożone.
Stanowisko mycia i dezynfekcji jaj- zlokalizowano w piwnicy; wyposażenie stanowi zlewozmywak,
chłodziarka oraz naświetlacz do jaj.
Pomieszczenie porządkowe - zlew, miejsce na mop i szafka na środki czystości.
Pomieszczenie socjalne - stolik, miejsce konsumpcji posiłków przez pracowników kuchni.
Pomieszczenia produkcyjne stanowią:
Obieralnia - zlokalizowana w piwnicy, mechaniczne obieranie ziemniaków i warzyw korzeniowych, ręczne owoców i warzyw zielonych. Czyste produkty przekazywane są bezpośrednio do kuchni.
Kuchnia- w kuchni odbywają się wszelkie czynności związane z obróbką czystą, tj. np wykrawanie i rozdrabnianie mięsa, rozdrabnianie warzyw, przygotowywanie półproduktów do obróbki termicznej, obróbka termiczna potraw oraz ich wydawanie. Wszystkie czynności odbywają się w na wydzielonych stanowiskach w kolejności wynikającej z procesu produkcji oraz reżimów sanitarnych. Do obróbki mechanicznej potraw przewidziano maszynę wieloczynnościową z przystawkami. Wydzielono stanowisko mycia sprzętu kuchennego.
Do obróbki termicznej przewidziano:
- piec konwekcyjno-parowy - pieczenie w suchym powietrzu oraz z nawilżaniem, gotowanie w parze
(np. warzywa), odświeżanie, podgrzewanie.
- taboret grzewczy - gotowanie zup, ziemniaków, itp.
Dania gorące nakładane są do pojemników gastronomicznych i przenoszone do stanowiska dystrybucji, surówki i desery porcjowane są w kuchni, na bieżąco uzupełniane.
Zmywalnia- pomieszczenie do mycia zastawy, wyposażone w typowy zestaw ze zmywarką, która myje i wyparza naczynia. Umyte naczynia składowane są w szafie przejezdnej, pobierane w kuchni po
przejeździe na stanowisko składowania czystych naczyń. Przewiduje się wózki półkowe do naczyń pokonsumpcyjnych. Dzieci odkładają tu naczynia, personel wprowadza wózek do zmywalni, gdzie jest rozładowywany i również myty. Odpadki wynoszone będą do śmietnika ogólnego. Należy zapewnić hermetyczne pojemniki. Na odpady organiczne powinien być wydzielony pojemnik.
Sala konsumpcyjna- uzyskano 76 miejsc siedzących przy stolikach.

Modernizacja zaplecza kuchennego w Zespole Szkół Nr 2 ma na celu poprawę bezpieczeństwa i funkcjonalności pracy zespołu kuchennego. Prace modernizacyjne w zakresie branży budowlanej polegać będą na:
Jadalnia:
- czyszczeniu podłoża ścian i sufitu, wraz z koniecznymi uzupełnieniami, w celu wykonania dwukrotnego malowania farbą emulsyjną (kolor do uzgodnienia z dyrektorem szkoły),
- zamurowaniu otworu istniejącego okienka wydawczego posiłków w celu przesunięcia jego umiejscowienia w stronę drzwi wejściowych do jadalni o około 110 cm (zgodnie z rysunkiem),
- przesunięciu drzwi wewnętrznych do kuchni o około 100 cm (zgodnie z rysunkiem) wraz z wyburzeniem otworu w celu ich ponownego montażu,
- wyburzeniu otworu drzwiowego w celu montażu drzwi wewnętrznych prowadzących do zmywalni (zgodnie z rysunkiem).
Zmywalnia (zostanie wydzielona z odrębnego pomieszczenia):
- zamurowaniu istniejącego otworu drzwiowego prowadzącego na hol szkoły (zgodnie z rysunkiem),
- usytuowaniu nowego otworu drzwiowego prowadzącego do kuchni (zgodnie z rysunkiem),
- wykonaniu ścianki działowej dzielącej pomieszczenie na zmywalnię i biuro intendenta, ścianka zawierać będzie trzy okienka o wymiarach 90 cm x 90 cm (zgodnie z rysunkiem).
Biuro intendenta (zostanie wydzielone z odrębnego pomieszczenia):
- wyburzeniu otworu drzwiowego w celu usytuowania drzwi wewnętrznych prowadzących do kuchni (zgodnie z rysunkiem).
Pomieszczenie socjalne (zostanie wydzielone z odrębnego pomieszczenia):
- wykonaniu ścianki działowej w celu wyodrębnienia pomieszczenia socjalnego wraz z montażem drzwi i okienek o wymiarach 80 cm x 90 cm (zgodnie z rysunkiem).
Kuchnia:
- wyburzeniu otworu w ścianie między kuchnią a istniejących gabinetem dyrektora szkoły w celu urządzenia komunikacji między pomieszczeniami (zgodnie z rysunkiem),
- w istniejącym magazynie naczyń dokonane zostanie wyburzenie ściany działowej w celu ponownego jej usytuowania o około 100 cm w stronę wejścia do kuchni, powiększając tym samym wnękę porządkową (zgodnie z rysunkiem).
Szatnia:
- istniejący układ zostanie zmieniony poprzez domurowanie ścianki działowej w celu wydzielenia łazienki z odrębnym WC (zgodnie z rysunkiem).
Piwnica:
- wymurowaniu ścianki działowej w celu powiększenia magazynu warzyw, urządzenie nowej komunikacji (zgodnie z rysunkiem).

Prace modernizacyjne w zakresie branży sanitarnej (wodno - kanalizacyjnej) polegać będą na doprowadzeniu wody zimnej w nowe usytuowania sprzętów kuchennych i sanitarnych, wraz z montażem term elektrycznych w miejscach wskazanych do wykorzystania w zakresie ciepłej wody (zgodnie z rysunkiem).

Prace modernizacyjne w zakresie branży elektrycznej polegać będą na rozprowadzeniu nowej instalacji dla projektowanych urządzeń elektrycznych (schematy zgodnie z rysunkiem).


W związku z zagospodarowaniem pomieszczeń gabinetu dyrektora szkoły oraz sekretariatu na potrzeby kuchni zostaną one przeniesione do klasy szkolnej, która na ten cel zostanie poddana adaptacji. Prace modernizacyjne polegać będą na:
- wymurowaniu ścianki działowej (oddzielającej oba pomieszczenia) wraz z montażem drzwi wewnętrznych zarówno między pomieszczeniami jak i wejściowych do sekretariatu (drewniane, pełne, brązowe, z wyciszeniem akustycznym) (zgodnie z rysunkiem),
- oczyszczenie podłoża ścian i sufitu, wraz z niezbędnymi uzupełnieniami, w celu dwukrotnego malowania farbą emulsyjną (kolor uzgodnić z dyrektorem szkoły),
- obudowanie płytą kartonowo - gipsową rur zlokalizowanych pod sufitem oraz wzdłuż ścian,
- wymiana kratek wentylacyjnych w projektowanym gabinecie dyrektora,
- przeniesieniu instalacji teletechnicznych: alarm, dzwonek, monitoring, telefon i Internet z istniejących pomieszczeń do adaptowanych (schematy zgodnie z rysunkiem).


Wytyczne technologiczne
Wymagania dotyczące wnętrz:
a) Ściany
Glazura do wysokości min. 2,0 m w pomieszczeniach: kuchnia, zmywalnia, obieralnia, zespół sanitarny. W pozostałych pomieszczeniach wykładzina zmywalna ścian do wysokości 2,0 m, w korytarzu do wysokości min.1,6 m..
b) Podłogi
Zmywalne, wykonane z materiałów ceramicznych nie śliskich. Rozmieszczenie wpustów podłogowych podane zostaną na rysunku, spadki 1,0 do 1,5 %
Instalacja wodno - kanalizacyjna
Zapotrzebowanie wody:
a) technologiczne 300 obiadów x 30 l na obiad = 9000 l na dobę, w tym 50 % wody ciepłej o temp.+ 55° C,
b) woda na cele socjalne - 5 osób.
Ścieki
Stanowią 95% zużycia wody technologicznej oraz 100% wody pozostałej. Ścieki pochodzące z kuchni i zmywalni naczyń oraz mycia tych pomieszczeń (ok. 8000 l na dobę) należy odprowadzić do kanalizacji poprzez odtłuszczownik zewnętrzny. Nie przewiduje się tłuszczowników miejscowych.
Wentylacja
Wentylacja mechaniczna wywiewna poprzez zastosowanie wentylatorów dachowych i kanałów kołowych rozprowadzonych do anemostatów kołowych umieszczonych w suficie podwieszonym i obudowie kanałów z płyt G-K. Przewidziano dwa wentylatory RUINO SB-16C do wentylacji sali konsumpcyjnej rozprowadzenie kanałami fi 160 mm do dwóch rzędów anemostatów umieszczonych w obudowie z G-K na ruszcie metalowym. Przewidziano po jednym wentylatorze RUINO SB-16C do wentylacji każdego z okapów. Dla zapewnienia wentylacji w pozostałych pomieszczeniach przewidziano również wentylatory RUINO SB-16C po jednym dla pomieszczeń na parterze i w piwnicy. Nad blokami urządzeń grzewczych przewiduje się dwa okapy wyciągowy wyposażony w filtr tłuszczowy. Kanał z okapu należy wyprowadzić ponad dach. Współczynnik jednoczesności pracy urządzeń 0,7-0,8. Wentylatory dachowe wyposażone w falowniki i czujniki temperatury i wilgotności powietrza. Należy zapewnić nie przedostawanie się zapachów z kuchni na pozostała część budynku.
Instalacja elektryczna
Urządzenia zasilane wyłącznie energią elektryczną, jednostkowy pobór mocy, napięcie zasilania podano w specyfikacji wyposażenia. Współczynnik jednoczesności pracy urządzeń 0,7-0,8.


Prace remontowe.
Podłogi
Po skuciu w pomieszczeniach, w których nie zostały poprowadzone odpływy z instalacji wodnokanalizacyjnej, należy dokonać oceny istniejących wylewek betonowych posadzki. Jeśli wypadnie pozytywnie należy dokonać napraw powierzchni spękanych i uszkodzonych, ewentualnie wykonać nowe warstwy wyrównawcze z uwzględnieniem różnic wynikających z grubości projektowanych materiałów wykończeniowych. W projektowanej podłodze należy wykonać podejścia pod urządzenia instalacji sanitarnych i wpusty podłogowe instalacji wodno - kanalizacyjnej. Do projektowanych wpustów kanalizacyjnych należy wykonać spadki w szlichcie -1,5%.
Ściany
Projektowane ściany wydzielające nowe pomieszczenia technologiczne należy wykonać z cegły ceramicznej dziurawki gr. 12cm i 6.5cm, zbroić co trzecią spoinę 1 prętem o średnicy fi 6mm.
Sufity:
w zależności od ich stanu należy skuć w miejscach uszkodzonych i spękanych następnie równać gładzią cementową. W kuchni wykonać sufit podwieszony z wypełnieniem z płyt z wełny mineralnej w wersji odpornej na wilgoć przeznaczony do pomieszczeń gastronomicznych.
Schody:
Powierzchnię lastyka na istniejących schodach do piwnicy należy zeszlifować i nakłuć przecinakiem.
Wyrównać warstwą wyrównawczą, następnie układać płytki gresowe na kleju.
Nadproża :
-w ścianach projektowanych z cegieł ceramicznych gr.12-prefabrykowane nadproża żelbetowe 1xL19 długości 120;
-w ścianach istniejących nad projektowanymi otworami-nadproża z 2x 120 i stalowe skręcane śrubami wg rysunków konstrukcyjnych.
Izolacje przeciwwilgociowe :
We wszystkich pomieszczeniach przy: umywalkach, zlewach, stołach ze zlewozmywakami, basenach,
basenach do płukania warzyw należy wykonać izolację przeciwwilgociową ścienną folią (np.:SANIFLEX) w płynie po uprzednim zagruntowaniu (np.:ASO-UNIGRUND) wg systemów izolacji np.: firmy Schomburg do wysokości 2m. We wszystkich pomieszczeniach mokrych (łazienka, przygotowalnia wstępna, pomieszczenie porządkowe, zmywalnia naczyń stołowych) wykonać oprócz izolacji ścian również izolację podłóg z wywinięciem foli na ścianę-20 cm z zabezpieczeniem narożników i połączeń ze ścianami. Taśmą ASODichtband- uszczelnić narożniki i wpusty kanalizacyjne.
Stolarka drzwiowa:
Drzwi wewnętrzne drewniane z ościeżnicą tradycyjną w kolorze szarym, skrzydła drzwiowe obite od dołu blachą do wysokości 30cm. Drzwi do sanitariatu z oknem ze szkłem mlecznym, z otworami wentylacyjnymi o sumarycznym przekroju 0,022m2
Drzwi wewnętrzne wychodzące na stołówkę - aluminiowe, przeszklone szkłem bezpiecznym, profile w kolorze białym. Drzwi zewnętrzne z profili aluminiowych ciepłych, z wypełnieniem pełnym w kolorze jak istniejące drzwi wejściowe, główne.
Stolarka okienna:
W istniejących oknach zewnętrznych montować po dwa nawiewniki Aereco. W ścianach wewnętrznych działowych pomiędzy biurem a zmywalnią oraz pomiędzy pomieszczeniem socjalnym i korytarzem montować okna stałe nie otwierane, na wysokości 2,0 m od posadzki wg rysunku. W kuchni zamontować okno podawcze aluminiowe z szybą bezpieczną. Parapety obłożyć płytkami glazurowymi z zastosowaniem listew z PCV po wcześniejszym zrysowaniu i nacięciu powierzchni lastrykowej. W oknie podawczym zamontować nowy parapet szer. 43 cm z konglomeratu kamiennego.
Materiały wykończeniowe:
Posadzka:
-w pomieszczeniach technologicznych i sali konsumpcyjnej należy położyć gres o następujących parametrach: nasiąkliwość wodna-0,05%, twardość powierzchni w skali Mosha-8, ścieranie wgłębne max 130mm3, odporne na plamienie, antypoślizgowe, -np.; gres firmy NG seria SP 03, 30x30cm. Listwy przypodłogowe ceramiczne-wyoblone.
Ściany i sufity
Ściany istniejące -po przetarciu lub ewentualnym skuciu należy ocenić ich stan techniczny, miejsca spękań i ubytków uzupełnić zaprawą cementowo - wapienną kat. III. W miejscach zagrzybionych tynk skuć w całości, poczym odgrzybiać powierzchnię ścian z cegły przy użyciu szczotek stalowych. Usunąć zwietrzałe spoiny. Uzupełnić braki w spoinach tynkiem cementowo-wapiennym. Podłoże musi być czyste, suche i równe. Ściany projektowane tynkować tynkiem cementowo - wapiennym kat. III. Na ścianach korytarzy, w pomieszczeniu na sprzęt porządkowy należy wykonać glazurę do wysokości 2m.
-w pomieszczeniu wc wykonać glazurę do 2m -np.: BEIGE seria CALABRIA producent CERSANIT o wym. 20x20cm. W pomieszczeniu kuchni, zmywalnia naczyń stołowych, w przygotowalni wstępnej, pomieszczeniu szaf chłodniczych należy wykonać glazurę na całą wysokość pomieszczenia. Sufit i ściany w pomieszczeniach malować farbą akrylową np.: Dekoral Maleinak w kolorze białym. Sufit powieszony systemowy bez malowania z włókien mineralnych z zastosowaniem profili poprzecznych o dług. 60 cm gr.15 mm, właściwości odporny na szorowanie i odporny na wilgoć 100% np. Ceramaguard firmy Armstrong
Wentylacja
Stosować wentylację mechaniczną poprzez montaż na dachu wentylatorów dachowych z połączeniem
kanałami wentylacyjnymi spiro w przewodach kominowych i rozprowadzeniem poziomym pod stropem. Kanały obudować płytą G-K na stelażu metalowym z zastosowaniem wełny mineralnej wygłuszającej. Na końcach kanałów zamontować anemostaty wyciągowe.
Instalacja wodno - kanalizacyjna
Zaplecze kuchenne zostało wyposażone w nową instalację wodno-kanalizacyjną. Piony wodno - kanalizacyjne i co obudować płyta G-K na ruszcie metalowym.
Instalacja elektryczna
Zaplecze kuchenne zostało wyposażone w nową instalację elektryczną.
Instalacja c. o. - istniejąca.

Kody CPV:
454211005 (Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452625006 (Roboty murarskie i murowe)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
453200006 (Roboty izolacyjne)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
454300000 (Pokrywanie podłóg i ścian)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
454400003 (Roboty malarskie i szklarskie)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
452332506 (Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
453322005 (Roboty instalacyjne hydrauliczne)

Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia:
453323006 (Roboty instalacyjne kanalizacyjne)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 15/09/2014

Informacja na temat wadium:
1. Zamawiający żąda od Wykonawców wniesienia wadium w wysokości 5.000,00 zł (słownie złotych: pięć tysięcy 00/100).
2. Wykonawcy zobowiązani są wnieść wadium przed upływem terminu składania ofert. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
a) pieniądzu;
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
c) gwarancjach bankowych;
d) gwarancjach ubezpieczeniowych;
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r., Nr 42, poz. 275 z późn. zm.).
3. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na poniżej wskazany rachunek bankowy Zamawiającego: Bank Spółdzielczy w Krasnosielcu - Nr 94891700010012558520000040 z dopiskiem Wadium w postępowaniu WIK.271.ZP.15.2014
4. W przypadku wadium wnoszonego w pieniądzu, za termin jego wniesienia zostanie przyjęty termin uznania rachunku bankowego Zamawiającego.
5. W przypadku wnoszenia przez Wykonawcę wadium w formie określonej w ppkt 2 b - e, zobowiązany jest on dostarczyć Zamawiającemu oryginał właściwego dokumentu poręczenia lub gwarancji przed upływem terminu składania ofert. Dokument może zostać załączony do oferty lub może zostać złożony w oddzielnej kopercie w siedzibie Zamawiającego w Makowie Mazowieckim, ul. Moniuszki 6 (sekretariat), przed upływem terminu wyznaczonego do składania ofert.
6. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
7. Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom, niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem ppkt 12 c.
8. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
9. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
10. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie ppkt 7 jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
11. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
12. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli:
a) Wykonawca, którego oferta została wybrana, odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
b) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy;
c) Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nie leżących po jego stronie.
13. Nie wniesienie wadium w terminie lub w sposób niezgodny z tym, który został określony w SIWZ spowoduje wykluczenie Wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. Zamawiający dokona oceny spełnienia tego warunku w formule spełnia/nie spełnia na podstawie oświadczenia Wykonawcy o spełnianiu warunków określonych w art. 22 ust. 1 ustawy prawo zamówień publicznych.

Wiedza i doświadczenie:
posiadania wiedzy i doświadczenia w zakresie odpowiadającym przedmiotowi zamówienia tj.w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie Wykonawca wykonał należycie: co najmniej jedno zamówienie o wartości nie mniejszej niż 150 000 zł brutto - polegające na budowie, przebudowie lub modernizacji budynku/ pomieszczeń budynku.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia tj. dysponowanie, w celu wykonania zamówienia, przynajmniej 1 osobą posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w branży:
- budowlanej;
- elektrycznej.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. Zamawiający dokona oceny spełnienia tego warunku w formule spełnia/nie spełnia na podstawie oświadczenia Wykonawcy o spełnianiu warunków określonych w art. 22 ust. 1 ustawy prawo zamówień publicznych.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Istotne postanowienia umowy zawarte zostały w Załączniku Nr 5 do SIWZ, w tym warunki rozliczeń oraz możliwość zmian umowy wraz z kryteriami tychże zmian.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.makowmazowiecki.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miejski w Makowie Mazowieckim, ul. Moniuszki 6, 06-200 Maków Mazowiecki (pokój nr 22 - II piętro).

Data składania wniosków, ofert: 29/07/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 09:50

Miejsce składania:
Urząd Miejski w Makowie Mazowieckim, ul. Moniuszki 6, 06-200 Maków Mazowiecki (pokój nr 19 - Sekretariat - II piętro).

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

133661 / 2011-05-10 - Uczelnia publiczna

Wojskowa Akademia Techniczna - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 454211005 (Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów)
WYMIANA OKIEN (14 SZT.), DRZWI DO SALI WYKŁADOWEJ (POM. 1), WYMIANA BRAM GARAŻOWYCH DO POMIESZCZEŃ 17A I 17B (4SZT.) W BUD. 21

167854 / 2011-06-21 - Podmiot prawa publicznego

Oddział Regionalny "Mazowsze" Wojskowej Agencji Mieszkaniowej - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 454211005 (Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów)
Wymiana stolarki okiennej w zasobie mieszkaniowym Wojskowej Agencji Mieszkaniowej Oddział Regionalny Mazowsze w Warszawie w miejscowości: Pruszków, Sochaczew, Skierniewice, Grodzisk Mazowiecki, Kazuń Nowy, Zielonka, Białystok, Augustów, Łomża, Ostrów Mazowiecka

32274 / 2012-02-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Strachówka - Strachówka (mazowieckie)
CPV: 454211005 (Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów)
Dostawa i montaż stolarki okiennej i drzwiowej w budynku Szkoły Podstawowej w Rozalinie, Gmina Strachówka

179083 / 2009-10-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Pomiechówek - Pomiechówek (mazowieckie)
CPV: 454211005 (Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów)
Wykonanie elewacji zewnętrznej budynku Szkoły Podstawowej w Starym Orzechowie, gmina Pomiechówek

76718 / 2012-03-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Strachówka - Strachówka (mazowieckie)
CPV: 454211005 (Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów)
Dostawa i montaż stolarki okiennej i drzwiowej w budynku Szkoły Podstawowej w Rozalinie, Gmina Strachówka

107427 / 2009-07-08 - Inny: Jednostka badawczo-rozwojowa

Instytut "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 454211005 (Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów)
Wymiana stolarki okienno-drzwiowej w budynkach A, B, C, D, F i G wraz z dociepleniem ścian w budynkach A i B

245063 / 2013-11-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina TÅ‚uszcz - TÅ‚uszcz (mazowieckie)
CPV: 454211005 (Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów)
Termomodernizacja budynku Przedszkola Samorządowego Baśniowa Kraina w Tłuszczu - Etap I.

197879 / 2011-07-20 - Uczelnia publiczna

Wojskowa Akademia Techniczna - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 454211005 (Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów)
WYMIANA OKIEN (14 SZT.), DRZWI DO SALI WYKŁADOWEJ (POM. 1), WYMIANA BRAM GARAŻOWYCH DO POMIESZCZEŃ 17A I 17B (4SZT.) W BUD. 21