177772 / 2012-05-29 - Administracja samorządowa / Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej - MNZP w Przemyślu (Przemyśl)
Wykonanie konserwacji:
- zadanie nr 1: 160 fragmentów szklanych bransolet archeologicznych,
- zadanie nr 2: 1 starodruku,
- zadanie nr 3: 1 mebla,
na potrzeby Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej w Przemyślu realizowanej
w ramach projektu o nazwie: Konserwacja muzealiów do rozbudowy wystaw stałych.
Opis zamówienia
Zadanie nr 1
Przedmiotem zamówienia jest:
Konserwacja 160 fragmentów archeologicznych wczesnośredniowiecznych bransolet szklanych, wykonanie specjalistycznych badań: analizy składu chemicznego szkła i produktów korozji wraz z interpretacją wyników, sporządzenie dokumentacji z przeprowadzonych badań, wykonanie dokumentacji konserwatorskiej pisemnej i fotograficznej (w tym zdjęcia mikroskopowe) przed, w trakcie i po konserwacji zgodnie z poniższymi wytycznymi; retransport eksponatów wraz z ubezpieczeniem na czas retransportu i składowania (konserwacji).
Opis przedmiotu zamówienia:
Fragmenty bransolet szklanych, w ilości 160 szt., pochodzą z badań archeologicznych na Pl. B. Joselewicza w Przemyślu. Datowane są na okres wczesnośredniowieczny, a ściślej na jego młodszą fazę (XII-XIII w.).
Jest to jeden z nielicznych tak okazałych, zarówno pod względem ilościowym, jak i technologicznym, zbiorów wczesnośredniowiecznych ozdób szklanych z terenu Polski, pozyskany na jednym stanowisku. Technika wykonania bransolet ma proweniencję wschodnią, związaną z pracowniami występującymi na Rusi.
W całym zbiorze wyróżnić można fragmenty bransolet z prętem szklanym gładkim i skręconym wokół osi. Część z nich zdobiona jest nitkami różnokolorowego szkła.
Stan zachowania zbioru: Zły
Stan zachowania zbioru pod względem morfologicznym:
W pełnym stanie zachowania bransolety posiadałyby średnicę ok. 7-8 cm, przy grubości pręta szklanego o sporej rozpiętości - od 3,3mm do 9,2 mm, przy czym w zdecydowanej większości grubość wynosi ok. 6 mm.
Wielkość zachowanych fragmentów przedstawia się następująco:
7 fragmentów o długości od 61 do 67 mm
43 fragmenty o długości od 41 do 60 mm
40 fragmenty o długości od 31 do 40 mm
41 fragmenty o długości od 21 do 30 mm
29 fragmenty o długości od 4 do 20 mm
Stan zachowania powierzchni fragmentów szklanych bransolet:
Stan zachowania zbioru jest zróżnicowany. W nielicznych przypadkach fragmenty znajdują się w stosunkowo dobrym stanie, natomiast pozostała cześć zbioru uległa w różnym stopniu zniszczeniu. Ze względu na rodzaj i zakres zniszczeń powierzchni zbiór można podzielić na grupy:
Grupa 1 - Szkła dobrze zachowane, z zachowanym połyskiem, zabrudzenia są powierzchniowe (7 szt.).
Grupa 2 - Szkła z powierzchnią pokrytą produktami korozji w postaci opalizującej warstwy, niemal cała powierzchnia łącznie z przełamami (4 szt.).
Grupa 3 - Szkła z uszkodzoną powierzchnią w postaci mikrowżerów. Powierzchnia jest nierówna, częściowo zmatowiała, w niektórych przypadkach z tendencją do pudrowania się i osypywania (14 szt.).
Grupa 4 - Szkła pokryte nawarstwieniami korozji ziemnej w postaci białawych nalotów lub naskorupień. Nawarstwienia mają powierzchnię szklistą, są zwarte, dobrze przyczepne do podłoża. Produkty korozji występują w kilku przypadkach na całej powierzchni szkła, w pozostałych widoczne są jej ogniska (11 szt.).
Grupa 5 - Obszerna grupa fragmentów gdzie zniszczenia dotyczą struktury szkła - zmatowienia, pudrowanie i osypywanie się warstwy przypowierzchniowej, oraz powierzchni szkła - zabrudzenia drobinami ziemi, ogniska korozji ziemnej i obszary opalizujące. Ze względu na zasięg zniszczeń wyróżniono podgrupy:
5a szkła lekko zmatowiałe bez tendencji do pudrowania (21 szt.)
5b szkła matowe z małą tendencją do pudrowania (50 szt.)
5c szkła matowe z duża tendencją do pudrowania (26 szt.)
5d szkła matowe z dużą tendencją do pudrowania i ubytkami (mikrowżery) (27 szt)
Program prac konserwatorskich:
Prace wprowadzające obejmujące cały zbiór:
1. Szczegółowe zapoznanie się ze zbiorem, dokumentacja fotograficzna i opisowa stanu zachowania fragmentów.
2. Ustalenie fragmentów bransolet łączących się ze sobą przełamami, możliwych do późniejszego klejenia, dokumentacja fotograficzna.
3. Wytypowanie co najmniej czterech fragmentów szklanych bransolet do dalszych badań specjalistycznych, dokumentacja fotograficzna próbek (fotografie mikroskopowe).
4. Wykonanie specjalistycznych, nieniszczących badań składu chemicznego wybranych wczesnośredniowiecznych szkieł i produktów korozji wraz z interpretacją wyników i sporządzenie dokumentacji z przeprowadzonych badań.
Prace konserwatorskie zgodnie z wyróżnionymi pod względem stanu zachowania grupami:
Grupa 1
1. Oczyszczenie na sucho z powierzchniowych zabrudzeń.
Grupa 2
1. Oczyszczenie na sucho z powierzchniowych zabrudzeń,
2. Ewentualnie zabezpieczenie powłokami z roztworów żywic odwracalnych.
Grupa 3
1. Oczyszczenie na sucho z powierzchniowych zabrudzeń.
2. W razie osypywania się szkieł w szczególności z mikroubytków (degradacja szkła) zabezpieczenie punktowe roztworami żywic odwracalnych (punktowo)
3. Oczyszczanie chemiczne dobranymi preparatami specjalistycznymi (punktowo),
4. W przypadku uzasadnionej i udokumentowanej konieczności zabezpieczenie powierzchni powłokami z roztworów odwracalnych żywic
Grupa 4
1. Oczyszczenie na sucho z powierzchniowych zabrudzeń
2. Oczyszczanie chemiczne dobranymi preparatami specjalistycznymi (punktowo),
3. W przypadku uzasadnionej i udokumentowanej konieczności zabezpieczenie powierzchni powłokami z roztworów żywic odwracalnych.
Grupa 5
1. Oczyszczenie na sucho z powierzchniowych zabrudzeń
2. Jeśli możliwe i nieszkodliwe dla zabytków, oczyszczanie chemiczne dobranymi preparatami specjalistycznymi (okłady).
3. W przypadku uzasadnionej i udokumentowanej konieczności zabezpieczenie powierzchni powłokami z roztworów odwracalnych żywic.
Prace końcowe, wspólne dla całego zbioru:
1. W przypadku fragmentów szkieł ewidentnie łączących się ze sobą przełamami (pkt. 2 programu prac), łączenie fragmentów bransolet klejami łatwousuwalnymi.
2. Wykonanie konserwatorskiej dokumentacji opisowej i fotograficznej (przed, w trakcie i po) z przeprowadzonych badań i prac.
Zalecenia Zamawiającego:
Z uwagi na szczególną wartość unikatowego i obszernego zbioru wczesnośredniowiecznych bransolet szklanych podjęcie prac przy zbiorze ma na celu przeprowadzenie ich konserwacji jak również poszerzenie wiedzy na temat wczesnośredniowiecznych zabytków szklanych ( rodzaj szkła, technika i technologia wykonania, przyczyny zniszczeń). Wyniki badań pozwolą również ustalić indywidualne zakresy prac i dobór materiałów konserwatorskich do planowanych dalszych prac. Zamawiającemu zależy na wykonaniu minimalnej ingerencji w materię zabytkową, przy czym zalecane jest scalenie fragmentów łączących się ze sobą przełamami przy użyciu materiałów łatwousuwalnych. Połączenie (klejenie) elementów jest niezbędne do poprawnej inwentaryzacji zbioru.
Zadanie nr 2
Przedmiotem zamówienia jest:
Konserwacja starodruku w oprawie, rekonstrukcja brakujących kart, prace introligatorskie oraz wykonanie dokumentacji konserwatorskiej pisemnej i fotograficznej przed, w trakcie i po konserwacji zgodnie z poniższymi wytycznymi, retransport eksponatu wraz z ubezpieczeniem na czas retransportu i składowania (konserwacji).
ZIELNIK Szymona Syreńskiego z 1613 r. starodruk
Nr inw. - 36125, Syreński S., Zielnik Herbarzem z jęz. łac..., druk Bazyli Skalski Kraków.
Opis obiektu:
Starodruk o formacie bibliograficznym 2º( nietypowo układane karty - po trzy w składce). Wymiary: okładki 36,5cm x 23cm, kart -35cm x 22cm. Ilość zachowanych kart: 762 karty.
Oprawa z przegubem zwartym, szycie na pięć podwójnych więzów.
Okładki z desek obciągniętych skórą garbowaną w technice białoskórej. Druk czarny na papierze czerpanym z mas długowłóknistych, o pięknej kremowej barwie. W tekście ilustracje czarnobiałe - przedstawiające opisywane zioła, wykonane w technice drzeworytniczej.
Oprawa o cechach renesansowych, tłoczona, wokół centralnie wydzielonego pola ( owal na okładce górnej i prostokąt na okładce dolnej ) zdobienia w układzie pasowym o motywach kwiatowych i figuralnych, trudne do dokładnego odczytania ze względu na zabrudzenia okładki, widoczne podpisy pod przedstawieniami figuralnymi ( także słabo czytelne). Na okładce górnej napis : HERBABS i poniżej POLSKY.
Stan zachowania: Zły
Ogólny stan zachowania starodruku zły. W tekście nie zachowały się karty od 1 do 266. Cały
starodruk bardzo zabrudzony. Oprawa wykonana z desek obciągniętych skórą ; bardzo zniszczona.
Skóra zdeformowana i rozdarta w miejscach typowych - tj. wzdłuż linii grzbietu i na załamaniach. W rogach ubytki. W górnej okładce deska złamana wzdłuż wysokości starodruku. W desce i skórze
otwory po szkodnikach drewna. W okładce górnej zachowały się zaczepy do mosiężnych zapinek.
Brak pasków zapinających i dolnych zaczepów. Brak wyklejki górnej okładki. Wyklejka dolnej okładki
zachowana. Karty starodruku zdeformowane (zwłaszcza przy krawędziach) i zaplamione. Plamy
beżowe, w odcieniu brunatnym. Brak widocznych śladów działalności mikroorganizmów.
Program prac konserwatorskich:
1.Dezynfekcja gazem w komorze próżniowej .
2. Prowadzenie dokumentacji prac konserwatorskich w formie pisemnej i fotograficznej.
3. Demontaż obiektu.
4.Oczyszczenie mechaniczne kart i okładek.
5. Oczyszczenie chemiczne skóry i desek oprawy.
6. Konserwacja skóry zabytkowej poprzez uzupełnienie zawartości tłuszczu.
7. Mycie kart w trakcie kąpieli wodnych z dodatkiem detergentów niejonowych.
8.Płukanie kart w wodzie bieżącej destylowanej.
9. Ewentualne podbielanie kart w delikatnych środkach bielących.
10. Planirowanie kart.
11. Uzupełnianie ubytków kart.
12. Rekonstrukcja pierwszych 266 kart. Jako wzór może posłużyć drugi egzemplarz zielnika
znajdującego się w Muzeum w Rzeszowie.
13. Wykonanie prac introligatorskich w zakresie: naprawy i wzmocnienia strukturalnego desek, szycia i opracowania bloku książki, naciągnięcia skóry dublującej skórę zabytkową, naciągnięcia skóry właściwej, wykonania pudła do przechowywania starodruku.
Zalecenia Zamawiającego:
Celem prac konserwatorskich jest przywrócenie dawnych wartości historycznych i estetycznych starodruku, w taki sposób aby można było przeznaczyć obiekt do ekspozycji i udostępnić go do korzystania w bibliotece muzealnej.
Zadanie nr 3
Przedmiotem zamówienia jest:
Konserwacja szafy gdańskiej z rekonstrukcją płaskorzeźbionych i profilowanych detali oraz 5 nóg, wykonanie projektu brakującego kartusza wraz z jego realizacją w drewnie, wykonanie rekonstrukcji zamka i klucza, sporządzenie dokumentacji konserwatorskiej opisowej i fotograficznej przed, w trakcie i po konserwacji zgodnie z poniższymi wytycznymi; retransport eksponatu wraz z ubezpieczeniem na czas retransportu i składowania (konserwacji).
Opis obiektu:
SZAFA GDAŃSKA
Nr. inw. H.41 MK; pocz. - do poł. XVIII w.
Wymiary: szer. 236 cm x wys. 200 cm x gł. 80 cm
Szafa 2-drzwiowa, z bogatym, mocno wyładowanym gzymsem, zdobiona płaskorzeźbionymi motywami roślinnymi.
Skrzynia wsparta na cokole, w którym dwie szuflady zdobione płycinami o podłużnych, ostro ukształtowanych, 8-bocznych formach oprowadzonych profilowaną listwą. Cokół zwieńczony gzymsikiem. Skrzynia od strony czołowej 2-dzielna, z dwoma drzwiami wyznaczonymi przez trzy pionowe pasy dekoracyjne (środek i flanki) zakomponowane ze stylizowanych motywów roślinnych. Pośrodku drzwi owalne płyciny (po 1 w każdym ze skrzydeł) wydzielone profilowanymi listwami poprowadzonymi uskokowo. W narożach każdego skrzydła, przy owalu, po 4 jednakowe, trójkątne nakładki zdobione płaskorzeźbionymi aniołkami. Gzyms wysoki, mocno wyładowany, trójdzielny. Od strony wewnętrznej dwukrotnie herb Sapiehów - Strzała i napis: Krasiczyn.
Literatura:
R. Aftanazy, Materiały do dziejów rezydencji, t. VIII a, s. 81: Najcenniejsze meble zgromadzono w Sali jadalnej, uważanej do 1939 r. za najpiękniejszą. W dwóch przeciwległych rogach stały tam dwie szafy autentycznie gdańskie...; t. VIII a, Fig. 115
Stan zachowania: Zły
Konstrukcja szafy rozchwiana. Na górnym i dolnym wieńcu, płycinach boków i drzwi występują pęknięcia i liczne rozklejenia połączeń poszczególnych elementów konstrukcyjnych, którym towarzyszą szczeliny, ubytki drewna okleiny, zarysowania i wgniecenia. Na całej powierzchni szafy występują otwory po szkodnikach drewna (najliczniej na górnym i dolnym wieńcu, pilastrach i rzeźbionych detalach) oraz ślady wcześniejszych napraw. Uszkodzona, zmatowiała , zabrudzona powłoka wykończeniowa.
Wieniec górny z wyłamanym do góry gzymsem (szer. w najszerszym miejscu 236 cm, wys. 38 cm, gł. 80 cm, szer. wyłamanego do góry gzymsu 105 cm, wys.59 cm).
Lewy narożnik wieńca oderwany, rozklejony z ubytkiem okleiny i drewna. Na krawędzi profilowanego gzymsu zwieńczenia, w miejscach mocno zniszczonych przez szkodniki drewna, widoczne dwa ubytki o łącznej dł. ok. 80 cm i 2,5 cm szer. Brak profilowanych listewek o łącznej dł. ok. 200 cm, szer. od 1 cm do 1,5 cm. Na całej powierzchni liczne różnej wielkości uszkodzenia i ślady napraw. Brak listwy oporowej na górnym wieńcu szafy oraz części zawiasów, które były do niej przytwierdzone. Brak kartusza.
Korpus szafy- skrzynia (szer. 190 cm, wys. 125 cm, gł.59 cm):
Pilastry boczne (szer. 21 cm, wys. 125 cm).
Pilastry z płaskorzeźbionymi elementami dekoracyjnymi w postaci nakładek (szer. 18 cm, wys. 118 cm). Niewielkie ubytki drewna i otwory po szkodnikach drewna.
Prawe skrzydło drzwi (szer. 84 cm, wys. 122 cm, grubość deski 6 cm).
Wzdłuż całej wysokości drzwi rozklejone elementy konstrukcyjne. W miejscu rozklejenia szczelina, ubytki i pęknięcia okleiny. Brak tzw. klucza (5 cm x 9 cm x 4 cm) oraz profilowanych listew w górnej i dolnej partii profilowanej ramy drzwi o dł. 26 cm i 8 cm szer. Po lewej stronie drzwi brak dwóch rzeźbionych detali w kształcie równoramiennych trójkątów (20 cm x 20 cm x 33,5 cm). Zachowały się tylko niewielkie ich fragmenty. Dwa zachowane detale, posiadają nieduże ubytki.
Listwa przymykowa uszkodzona. Ubytek drewna i okleiny w kształcie trójkąta ostrego w górnym lewym narożniku o wymiarach 45 cm x 6 cm x 2,5 cm oraz naderwany fragment drewna długości 11 cm z ubytkiem okleiny u dołu. Płaskorzeźbiony element dekoracyjny w postaci nakładki (szer. 18 cm, wys. 118 cm) na listwie posiada liczne otwory po szkodnikach drewna oraz ubytek w okolicy otworu na klucz. Liczne ślady napraw. Zamek niesprawny, pokryty rdzą, brak klucza.
Lewe skrzydło drzwi (szer. 63,5 cm, wys. 122 cm, grubość deski 6 cm).
W narożniku drzwi brak jednego prawie całego rzeźbionego detalu, drugi element jest odklejony, zachowane dwa posiadają niewielkie ubytki i są częściowo odklejone od podłoża.
Boki szafy (szer. 59 cm, wys. 125 cm, grubość deski 3,5 cm).
Uszkodzone, rozklejone elementy konstrukcyjne (liczne niewielkie ubytki drewna). Towarzyszą im biegnące w pionie i w poziomie pęknięcia, szczeliny i ubytki forniru. Brak profilowanych listewek o łącznej dług. ok. 86 cm, szer. od 1 cm do 1,5 cm.
Na lewym boku nad tzw. poduszką brak fragmentu drewna i okleiny o wym. 32 cm x 5 cm oraz ubytek okleiny u dołu płyciny o wymiarach ok. 13 cm x 29 cm . Po prawej stronie plamy z białej farby.
Plecy szafy (szer. 180 cm, wys. 125 cm).
Ślady napraw (wymieniony lewy bok, dolna część ramy oraz część dolnej płyciny), liczne, różnych rozmiarów ubytki, zarysowania i wgniecenia.
Wieniec dolny (cokół) (szer. 190 cm, wys. 37 cm, gł. 67 cm).
Brak okleinowanych listew gzymsu o łącznej dł. ok..110 cm, szer. 5,7 cm, gr. 5,5 cm . Zachowane fragmenty gzymsu posiadają liczne różnych rozmiarów ubytki okleiny oraz ślady po szkodnikach drewna. Brak ozdobnych listewek o wymiarach 30 cm x 1cm x 1,5 cm i 22cm x 0,8cm x 0,5 cm. Zachowane trzy płaskorzeźbione elementy dekoracyjne (13 cm x 13,5 cm) posiadają nieliczne ubytki i otwory po szkodnikach drewna.
Dno szafy
W dnie szafy 5 otworów wypełnionych fragmentami czopów nieistniejących 5 nóg. Jedna z desek dna oderwana i na 1/2 powierzchni uszkodzona przez mikroorganizmy.
Program prac konserwatorskich.:
1. Demontaż.
2. Dezynsekcja.
3. Impregnacja.
3. Oczyszczenie mechaniczne i chemiczne.
4. Usunięcie wadliwych napraw.
5. Uzupełnienie ubytków drewna.
6. Sklejenie elementów konstrukcyjnych.
7. Uzupełnienie ubytków płaskorzeźbionych elementów dekoracyjnych i okleiny.
8. Rekonstrukcja 3 płaskorzeźbionych elementów dekoracyjnych i 5 nóg w drewnie.
9. Opracowanie projektu kartusza w oparciu o ornamentykę zachowanego rzeźbionego detalu z uwzględnieniem heraldyki właściciela oraz jego realizacja w drewnie po ustaleniach komisyjnych.
10. Rekonstrukcja zamka oraz odrdzewienie i naprawa zachowanych części zawiasów.
11. Wykonanie rekonstrukcji klucza i uzupełnienie brakujących części zawiasów.
11. Nałożenie powłoki wykończeniowej.
12. Montaż.
13. Wykonanie dokumentacji konserwatorskiej opisowej i fotograficznej przed, w trakcie i po konserwacji.
Zalecenia Zamawiającego:
Celem prac konserwatorskich jest przywrócenie dawnych wartości historycznych i estetycznych mebla, w taki sposób aby można było przeznaczyć obiekt do ekspozycji muzealnej. Konserwacja powyższego mebla powinna zostać wykonana w sposób zgodny z oryginalną techniką i technologią obiektu.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 177772
Data publikacji: 2012-05-29
Nazwa:
Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej - MNZP w Przemyślu
Ulica: pl. płk. Berka Joselewicza 1
Numer domu: 1
Miejscowość: Przemyśl
Kod pocztowy: 37-700
Województwo / kraj: podkarpackie
Numer telefonu: 016 679 30 00
Numer faxu: 016 679 30 10
Regon: 65096474300000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie konserwacji:
- zadanie nr 1: 160 fragmentów szklanych bransolet archeologicznych,
- zadanie nr 2: 1 starodruku,
- zadanie nr 3: 1 mebla,
na potrzeby Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej w Przemyślu realizowanej
w ramach projektu o nazwie: Konserwacja muzealiów do rozbudowy wystaw stałych.
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
Zadanie nr 1
Przedmiotem zamówienia jest:
Konserwacja 160 fragmentów archeologicznych wczesnośredniowiecznych bransolet szklanych, wykonanie specjalistycznych badań: analizy składu chemicznego szkła i produktów korozji wraz z interpretacją wyników, sporządzenie dokumentacji z przeprowadzonych badań, wykonanie dokumentacji konserwatorskiej pisemnej i fotograficznej (w tym zdjęcia mikroskopowe) przed, w trakcie i po konserwacji zgodnie z poniższymi wytycznymi; retransport eksponatów wraz z ubezpieczeniem na czas retransportu i składowania (konserwacji).
Opis przedmiotu zamówienia:
Fragmenty bransolet szklanych, w ilości 160 szt., pochodzą z badań archeologicznych na Pl. B. Joselewicza w Przemyślu. Datowane są na okres wczesnośredniowieczny, a ściślej na jego młodszą fazę (XII-XIII w.).
Jest to jeden z nielicznych tak okazałych, zarówno pod względem ilościowym, jak i technologicznym, zbiorów wczesnośredniowiecznych ozdób szklanych z terenu Polski, pozyskany na jednym stanowisku. Technika wykonania bransolet ma proweniencję wschodnią, związaną z pracowniami występującymi na Rusi.
W całym zbiorze wyróżnić można fragmenty bransolet z prętem szklanym gładkim i skręconym wokół osi. Część z nich zdobiona jest nitkami różnokolorowego szkła.
Stan zachowania zbioru: Zły
Stan zachowania zbioru pod względem morfologicznym:
W pełnym stanie zachowania bransolety posiadałyby średnicę ok. 7-8 cm, przy grubości pręta szklanego o sporej rozpiętości - od 3,3mm do 9,2 mm, przy czym w zdecydowanej większości grubość wynosi ok. 6 mm.
Wielkość zachowanych fragmentów przedstawia się następująco:
7 fragmentów o długości od 61 do 67 mm
43 fragmenty o długości od 41 do 60 mm
40 fragmenty o długości od 31 do 40 mm
41 fragmenty o długości od 21 do 30 mm
29 fragmenty o długości od 4 do 20 mm
Stan zachowania powierzchni fragmentów szklanych bransolet:
Stan zachowania zbioru jest zróżnicowany. W nielicznych przypadkach fragmenty znajdują się w stosunkowo dobrym stanie, natomiast pozostała cześć zbioru uległa w różnym stopniu zniszczeniu. Ze względu na rodzaj i zakres zniszczeń powierzchni zbiór można podzielić na grupy:
Grupa 1 - Szkła dobrze zachowane, z zachowanym połyskiem, zabrudzenia są powierzchniowe (7 szt.).
Grupa 2 - Szkła z powierzchnią pokrytą produktami korozji w postaci opalizującej warstwy, niemal cała powierzchnia łącznie z przełamami (4 szt.).
Grupa 3 - Szkła z uszkodzoną powierzchnią w postaci mikrowżerów. Powierzchnia jest nierówna, częściowo zmatowiała, w niektórych przypadkach z tendencją do pudrowania się i osypywania (14 szt.).
Grupa 4 - Szkła pokryte nawarstwieniami korozji ziemnej w postaci białawych nalotów lub naskorupień. Nawarstwienia mają powierzchnię szklistą, są zwarte, dobrze przyczepne do podłoża. Produkty korozji występują w kilku przypadkach na całej powierzchni szkła, w pozostałych widoczne są jej ogniska (11 szt.).
Grupa 5 - Obszerna grupa fragmentów gdzie zniszczenia dotyczą struktury szkła - zmatowienia, pudrowanie i osypywanie się warstwy przypowierzchniowej, oraz powierzchni szkła - zabrudzenia drobinami ziemi, ogniska korozji ziemnej i obszary opalizujące. Ze względu na zasięg zniszczeń wyróżniono podgrupy:
5a szkła lekko zmatowiałe bez tendencji do pudrowania (21 szt.)
5b szkła matowe z małą tendencją do pudrowania (50 szt.)
5c szkła matowe z duża tendencją do pudrowania (26 szt.)
5d szkła matowe z dużą tendencją do pudrowania i ubytkami (mikrowżery) (27 szt)
Program prac konserwatorskich:
Prace wprowadzające obejmujące cały zbiór:
1. Szczegółowe zapoznanie się ze zbiorem, dokumentacja fotograficzna i opisowa stanu zachowania fragmentów.
2. Ustalenie fragmentów bransolet łączących się ze sobą przełamami, możliwych do późniejszego klejenia, dokumentacja fotograficzna.
3. Wytypowanie co najmniej czterech fragmentów szklanych bransolet do dalszych badań specjalistycznych, dokumentacja fotograficzna próbek (fotografie mikroskopowe).
4. Wykonanie specjalistycznych, nieniszczących badań składu chemicznego wybranych wczesnośredniowiecznych szkieł i produktów korozji wraz z interpretacją wyników i sporządzenie dokumentacji z przeprowadzonych badań.
Prace konserwatorskie zgodnie z wyróżnionymi pod względem stanu zachowania grupami:
Grupa 1
1. Oczyszczenie na sucho z powierzchniowych zabrudzeń.
Grupa 2
1. Oczyszczenie na sucho z powierzchniowych zabrudzeń,
2. Ewentualnie zabezpieczenie powłokami z roztworów żywic odwracalnych.
Grupa 3
1. Oczyszczenie na sucho z powierzchniowych zabrudzeń.
2. W razie osypywania się szkieł w szczególności z mikroubytków (degradacja szkła) zabezpieczenie punktowe roztworami żywic odwracalnych (punktowo)
3. Oczyszczanie chemiczne dobranymi preparatami specjalistycznymi (punktowo),
4. W przypadku uzasadnionej i udokumentowanej konieczności zabezpieczenie powierzchni powłokami z roztworów odwracalnych żywic
Grupa 4
1. Oczyszczenie na sucho z powierzchniowych zabrudzeń
2. Oczyszczanie chemiczne dobranymi preparatami specjalistycznymi (punktowo),
3. W przypadku uzasadnionej i udokumentowanej konieczności zabezpieczenie powierzchni powłokami z roztworów żywic odwracalnych.
Grupa 5
1. Oczyszczenie na sucho z powierzchniowych zabrudzeń
2. Jeśli możliwe i nieszkodliwe dla zabytków, oczyszczanie chemiczne dobranymi preparatami specjalistycznymi (okłady).
3. W przypadku uzasadnionej i udokumentowanej konieczności zabezpieczenie powierzchni powłokami z roztworów odwracalnych żywic.
Prace końcowe, wspólne dla całego zbioru:
1. W przypadku fragmentów szkieł ewidentnie łączących się ze sobą przełamami (pkt. 2 programu prac), łączenie fragmentów bransolet klejami łatwousuwalnymi.
2. Wykonanie konserwatorskiej dokumentacji opisowej i fotograficznej (przed, w trakcie i po) z przeprowadzonych badań i prac.
Zalecenia Zamawiającego:
Z uwagi na szczególną wartość unikatowego i obszernego zbioru wczesnośredniowiecznych bransolet szklanych podjęcie prac przy zbiorze ma na celu przeprowadzenie ich konserwacji jak również poszerzenie wiedzy na temat wczesnośredniowiecznych zabytków szklanych ( rodzaj szkła, technika i technologia wykonania, przyczyny zniszczeń). Wyniki badań pozwolą również ustalić indywidualne zakresy prac i dobór materiałów konserwatorskich do planowanych dalszych prac. Zamawiającemu zależy na wykonaniu minimalnej ingerencji w materię zabytkową, przy czym zalecane jest scalenie fragmentów łączących się ze sobą przełamami przy użyciu materiałów łatwousuwalnych. Połączenie (klejenie) elementów jest niezbędne do poprawnej inwentaryzacji zbioru.
Zadanie nr 2
Przedmiotem zamówienia jest:
Konserwacja starodruku w oprawie, rekonstrukcja brakujących kart, prace introligatorskie oraz wykonanie dokumentacji konserwatorskiej pisemnej i fotograficznej przed, w trakcie i po konserwacji zgodnie z poniższymi wytycznymi, retransport eksponatu wraz z ubezpieczeniem na czas retransportu i składowania (konserwacji).
ZIELNIK Szymona Syreńskiego z 1613 r. starodruk
Nr inw. - 36125, Syreński S., Zielnik Herbarzem z jęz. łac..., druk Bazyli Skalski Kraków.
Opis obiektu:
Starodruk o formacie bibliograficznym 2º( nietypowo układane karty - po trzy w składce). Wymiary: okładki 36,5cm x 23cm, kart -35cm x 22cm. Ilość zachowanych kart: 762 karty.
Oprawa z przegubem zwartym, szycie na pięć podwójnych więzów.
Okładki z desek obciągniętych skórą garbowaną w technice białoskórej. Druk czarny na papierze czerpanym z mas długowłóknistych, o pięknej kremowej barwie. W tekście ilustracje czarnobiałe - przedstawiające opisywane zioła, wykonane w technice drzeworytniczej.
Oprawa o cechach renesansowych, tłoczona, wokół centralnie wydzielonego pola ( owal na okładce górnej i prostokąt na okładce dolnej ) zdobienia w układzie pasowym o motywach kwiatowych i figuralnych, trudne do dokładnego odczytania ze względu na zabrudzenia okładki, widoczne podpisy pod przedstawieniami figuralnymi ( także słabo czytelne). Na okładce górnej napis : HERBABS i poniżej POLSKY.
Stan zachowania: Zły
Ogólny stan zachowania starodruku zły. W tekście nie zachowały się karty od 1 do 266. Cały
starodruk bardzo zabrudzony. Oprawa wykonana z desek obciągniętych skórą ; bardzo zniszczona.
Skóra zdeformowana i rozdarta w miejscach typowych - tj. wzdłuż linii grzbietu i na załamaniach. W rogach ubytki. W górnej okładce deska złamana wzdłuż wysokości starodruku. W desce i skórze
otwory po szkodnikach drewna. W okładce górnej zachowały się zaczepy do mosiężnych zapinek.
Brak pasków zapinających i dolnych zaczepów. Brak wyklejki górnej okładki. Wyklejka dolnej okładki
zachowana. Karty starodruku zdeformowane (zwłaszcza przy krawędziach) i zaplamione. Plamy
beżowe, w odcieniu brunatnym. Brak widocznych śladów działalności mikroorganizmów.
Program prac konserwatorskich:
1.Dezynfekcja gazem w komorze próżniowej .
2. Prowadzenie dokumentacji prac konserwatorskich w formie pisemnej i fotograficznej.
3. Demontaż obiektu.
4.Oczyszczenie mechaniczne kart i okładek.
5. Oczyszczenie chemiczne skóry i desek oprawy.
6. Konserwacja skóry zabytkowej poprzez uzupełnienie zawartości tłuszczu.
7. Mycie kart w trakcie kąpieli wodnych z dodatkiem detergentów niejonowych.
8.Płukanie kart w wodzie bieżącej destylowanej.
9. Ewentualne podbielanie kart w delikatnych środkach bielących.
10. Planirowanie kart.
11. Uzupełnianie ubytków kart.
12. Rekonstrukcja pierwszych 266 kart. Jako wzór może posłużyć drugi egzemplarz zielnika
znajdującego się w Muzeum w Rzeszowie.
13. Wykonanie prac introligatorskich w zakresie: naprawy i wzmocnienia strukturalnego desek, szycia i opracowania bloku książki, naciągnięcia skóry dublującej skórę zabytkową, naciągnięcia skóry właściwej, wykonania pudła do przechowywania starodruku.
Zalecenia Zamawiającego:
Celem prac konserwatorskich jest przywrócenie dawnych wartości historycznych i estetycznych starodruku, w taki sposób aby można było przeznaczyć obiekt do ekspozycji i udostępnić go do korzystania w bibliotece muzealnej.
Zadanie nr 3
Przedmiotem zamówienia jest:
Konserwacja szafy gdańskiej z rekonstrukcją płaskorzeźbionych i profilowanych detali oraz 5 nóg, wykonanie projektu brakującego kartusza wraz z jego realizacją w drewnie, wykonanie rekonstrukcji zamka i klucza, sporządzenie dokumentacji konserwatorskiej opisowej i fotograficznej przed, w trakcie i po konserwacji zgodnie z poniższymi wytycznymi; retransport eksponatu wraz z ubezpieczeniem na czas retransportu i składowania (konserwacji).
Opis obiektu:
SZAFA GDAŃSKA
Nr. inw. H.41 MK; pocz. - do poł. XVIII w.
Wymiary: szer. 236 cm x wys. 200 cm x gł. 80 cm
Szafa 2-drzwiowa, z bogatym, mocno wyładowanym gzymsem, zdobiona płaskorzeźbionymi motywami roślinnymi.
Skrzynia wsparta na cokole, w którym dwie szuflady zdobione płycinami o podłużnych, ostro ukształtowanych, 8-bocznych formach oprowadzonych profilowaną listwą. Cokół zwieńczony gzymsikiem. Skrzynia od strony czołowej 2-dzielna, z dwoma drzwiami wyznaczonymi przez trzy pionowe pasy dekoracyjne (środek i flanki) zakomponowane ze stylizowanych motywów roślinnych. Pośrodku drzwi owalne płyciny (po 1 w każdym ze skrzydeł) wydzielone profilowanymi listwami poprowadzonymi uskokowo. W narożach każdego skrzydła, przy owalu, po 4 jednakowe, trójkątne nakładki zdobione płaskorzeźbionymi aniołkami. Gzyms wysoki, mocno wyładowany, trójdzielny. Od strony wewnętrznej dwukrotnie herb Sapiehów - Strzała i napis: Krasiczyn.
Literatura:
R. Aftanazy, Materiały do dziejów rezydencji, t. VIII a, s. 81: Najcenniejsze meble zgromadzono w Sali jadalnej, uważanej do 1939 r. za najpiękniejszą. W dwóch przeciwległych rogach stały tam dwie szafy autentycznie gdańskie...; t. VIII a, Fig. 115
Stan zachowania: Zły
Konstrukcja szafy rozchwiana. Na górnym i dolnym wieńcu, płycinach boków i drzwi występują pęknięcia i liczne rozklejenia połączeń poszczególnych elementów konstrukcyjnych, którym towarzyszą szczeliny, ubytki drewna okleiny, zarysowania i wgniecenia. Na całej powierzchni szafy występują otwory po szkodnikach drewna (najliczniej na górnym i dolnym wieńcu, pilastrach i rzeźbionych detalach) oraz ślady wcześniejszych napraw. Uszkodzona, zmatowiała , zabrudzona powłoka wykończeniowa.
Wieniec górny z wyłamanym do góry gzymsem (szer. w najszerszym miejscu 236 cm, wys. 38 cm, gł. 80 cm, szer. wyłamanego do góry gzymsu 105 cm, wys.59 cm).
Lewy narożnik wieńca oderwany, rozklejony z ubytkiem okleiny i drewna. Na krawędzi profilowanego gzymsu zwieńczenia, w miejscach mocno zniszczonych przez szkodniki drewna, widoczne dwa ubytki o łącznej dł. ok. 80 cm i 2,5 cm szer. Brak profilowanych listewek o łącznej dł. ok. 200 cm, szer. od 1 cm do 1,5 cm. Na całej powierzchni liczne różnej wielkości uszkodzenia i ślady napraw. Brak listwy oporowej na górnym wieńcu szafy oraz części zawiasów, które były do niej przytwierdzone. Brak kartusza.
Korpus szafy- skrzynia (szer. 190 cm, wys. 125 cm, gł.59 cm):
Pilastry boczne (szer. 21 cm, wys. 125 cm).
Pilastry z płaskorzeźbionymi elementami dekoracyjnymi w postaci nakładek (szer. 18 cm, wys. 118 cm). Niewielkie ubytki drewna i otwory po szkodnikach drewna.
Prawe skrzydło drzwi (szer. 84 cm, wys. 122 cm, grubość deski 6 cm).
Wzdłuż całej wysokości drzwi rozklejone elementy konstrukcyjne. W miejscu rozklejenia szczelina, ubytki i pęknięcia okleiny. Brak tzw. klucza (5 cm x 9 cm x 4 cm) oraz profilowanych listew w górnej i dolnej partii profilowanej ramy drzwi o dł. 26 cm i 8 cm szer. Po lewej stronie drzwi brak dwóch rzeźbionych detali w kształcie równoramiennych trójkątów (20 cm x 20 cm x 33,5 cm). Zachowały się tylko niewielkie ich fragmenty. Dwa zachowane detale, posiadają nieduże ubytki.
Listwa przymykowa uszkodzona. Ubytek drewna i okleiny w kształcie trójkąta ostrego w górnym lewym narożniku o wymiarach 45 cm x 6 cm x 2,5 cm oraz naderwany fragment drewna długości 11 cm z ubytkiem okleiny u dołu. Płaskorzeźbiony element dekoracyjny w postaci nakładki (szer. 18 cm, wys. 118 cm) na listwie posiada liczne otwory po szkodnikach drewna oraz ubytek w okolicy otworu na klucz. Liczne ślady napraw. Zamek niesprawny, pokryty rdzą, brak klucza.
Lewe skrzydło drzwi (szer. 63,5 cm, wys. 122 cm, grubość deski 6 cm).
W narożniku drzwi brak jednego prawie całego rzeźbionego detalu, drugi element jest odklejony, zachowane dwa posiadają niewielkie ubytki i są częściowo odklejone od podłoża.
Boki szafy (szer. 59 cm, wys. 125 cm, grubość deski 3,5 cm).
Uszkodzone, rozklejone elementy konstrukcyjne (liczne niewielkie ubytki drewna). Towarzyszą im biegnące w pionie i w poziomie pęknięcia, szczeliny i ubytki forniru. Brak profilowanych listewek o łącznej dług. ok. 86 cm, szer. od 1 cm do 1,5 cm.
Na lewym boku nad tzw. poduszką brak fragmentu drewna i okleiny o wym. 32 cm x 5 cm oraz ubytek okleiny u dołu płyciny o wymiarach ok. 13 cm x 29 cm . Po prawej stronie plamy z białej farby.
Plecy szafy (szer. 180 cm, wys. 125 cm).
Ślady napraw (wymieniony lewy bok, dolna część ramy oraz część dolnej płyciny), liczne, różnych rozmiarów ubytki, zarysowania i wgniecenia.
Wieniec dolny (cokół) (szer. 190 cm, wys. 37 cm, gł. 67 cm).
Brak okleinowanych listew gzymsu o łącznej dł. ok..110 cm, szer. 5,7 cm, gr. 5,5 cm . Zachowane fragmenty gzymsu posiadają liczne różnych rozmiarów ubytki okleiny oraz ślady po szkodnikach drewna. Brak ozdobnych listewek o wymiarach 30 cm x 1cm x 1,5 cm i 22cm x 0,8cm x 0,5 cm. Zachowane trzy płaskorzeźbione elementy dekoracyjne (13 cm x 13,5 cm) posiadają nieliczne ubytki i otwory po szkodnikach drewna.
Dno szafy
W dnie szafy 5 otworów wypełnionych fragmentami czopów nieistniejących 5 nóg. Jedna z desek dna oderwana i na 1/2 powierzchni uszkodzona przez mikroorganizmy.
Program prac konserwatorskich.:
1. Demontaż.
2. Dezynsekcja.
3. Impregnacja.
3. Oczyszczenie mechaniczne i chemiczne.
4. Usunięcie wadliwych napraw.
5. Uzupełnienie ubytków drewna.
6. Sklejenie elementów konstrukcyjnych.
7. Uzupełnienie ubytków płaskorzeźbionych elementów dekoracyjnych i okleiny.
8. Rekonstrukcja 3 płaskorzeźbionych elementów dekoracyjnych i 5 nóg w drewnie.
9. Opracowanie projektu kartusza w oparciu o ornamentykę zachowanego rzeźbionego detalu z uwzględnieniem heraldyki właściciela oraz jego realizacja w drewnie po ustaleniach komisyjnych.
10. Rekonstrukcja zamka oraz odrdzewienie i naprawa zachowanych części zawiasów.
11. Wykonanie rekonstrukcji klucza i uzupełnienie brakujących części zawiasów.
11. Nałożenie powłoki wykończeniowej.
12. Montaż.
13. Wykonanie dokumentacji konserwatorskiej opisowej i fotograficznej przed, w trakcie i po konserwacji.
Zalecenia Zamawiającego:
Celem prac konserwatorskich jest przywrócenie dawnych wartości historycznych i estetycznych mebla, w taki sposób aby można było przeznaczyć obiekt do ekspozycji muzealnej. Konserwacja powyższego mebla powinna zostać wykonana w sposób zgodny z oryginalną techniką i technologią obiektu.
Kody CPV:
925221007 (Usługi ochrony obiektów historycznych)
Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak
Ilość części: 3
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Data zakończenia: 30/11/2012
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
Należy posiadać uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
Wiedza i doświadczenie:
Należy udokumentować, posiadane doświadczenie w zakresie konserwacji zabytków archeologicznych szklanych, oraz że zosstały zrealizowane zamówienia obejmujące przedmiot zamówienia o podobnej wartości (historycznej, artystycznej) i charakterze uszkodzeń oraz dostarczą dokumenty potwierdzające, że usługi te zostały wykonane w terminie z należytą starannością - przedstawiając referencje lub ewentualnie oświadczenie. (zadanie nr 1),
udokumentują, że zrealizowali zamówienia obejmujące przedmiot zamówienia o podobnej wartości (historycznej, artystycznej), wymiarach i charakterze uszkodzeń oraz dostarczą dokumenty potwierdzające, że usługi te zostały wykonane w terminie z należytą starannością - przedstawiając referencje (zadanie nr 2) a w przypadku zadania nr 3 referencje lub ewentualnie oświadczenie
Potencjał techniczny:
Należy dysponować odpowiednim potencjałem technicznym do wykonania zamówienia
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Pod uwagę będą brane oferty Wykonawców, którzy dysponują lub są: specjalistami konserwatorami papieru i skóry, z tytułem magistra po ukończeniu studiów wyższych z zakresu konserwacji dzieł sztuki. W przypadku szkła archeologicznego i zabytkowych mebli posiadającymi uprawnienia konserwatorskie wydane przez właściwe organy
Sytuacja ekonomiczna:
Warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej i posiada opłaconą polisę, na czas realizacji zamówienia na kwotę ubezpieczenia min. 100 000 zł. (należy przedłożyć polisę wraz z dokumentem potwierdzającym opłacania składki jeżeli fakt opłacania składki nie wynika z polisy).
Oświadczenie nr 7: Tak
Oświadczenie nr 10: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
inne_dokumenty:
1) oświadczenie o braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 1 oraz art.24 ust.2
pkt 1 ustawy Pzp - załącznik nr 4,
2) aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert a w przypadku osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust.1 pkt 2 ustawy Pzp - załącznik nr 5,
3) oświadczenie, że Wykonawca nie zalega z uiszczaniem opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne lub społeczne (ZUS) oraz z uiszczaniem podatków (Urząd Skarbowy) - załącznik nr 6,
4) oświadczenie Wykonawcy przystępującego do udziału w postępowaniu - załącznik nr 7
5) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego albo równoważne zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego kraju pochodzenia osoby w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert - załącznik nr 8,
6) udokumentują, że posiadają doświadczenie w zakresie konserwacji zabytków archeologicznych szklanych, oraz że zrealizowali zamówienia obejmujące przedmiot zamówienia o podobnej wartości (historycznej, artystycznej) i charakterze uszkodzeń oraz dostarczą dokumenty potwierdzające, że usługi te zostały wykonane w terminie z należytą starannością - przedstawiając referencje lub ewentualnie oświadczenie. (zadanie nr 1),
udokumentują, że zrealizowali zamówienia obejmujące przedmiot zamówienia o podobnej wartości (historycznej, artystycznej), wymiarach i charakterze uszkodzeń oraz dostarczą dokumenty potwierdzające, że usługi te zostały wykonane w terminie z należytą starannością - przedstawiając referencje (zadanie nr 2) a w przypadku zadania nr 3 referencje lub ewentualnie oświadczenie - załącznik nr 9,
7) przedłożą: oświadczenie lub kserokopię dyplomu potwierdzającego wykształcenie w kierunku konserwacji dzieł sztuki w zakresie: konserwacji papieru i skóry (w przypadku zadania nr 2), uprawnień konserwatorskich wydanych przez odpowiednie organy (w przypadku zadania nr 1 i 3), - załącznik nr 10,
8) oświadczenie dotyczące Wykonawców-osób fizycznych - załącznik nr 11
9) wypełniony i podpisany przez osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy Formularz oferty według wzoru stanowiącego - załącznik nr 1,
10) wypełniony odpowiedni Formularz cenowy - załącznik nr 2.
11) zaparafowany wzór umowy - załącznik nr 13a i 13b
12) wykaz osób przewidzianych do realizacji zamówienia - załącznik nr 14
13) oświadczenie Wykonawcy o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu zgodnie z art.
22 ust. 1- załącznik nr 3,
14) polisę - załącznik nr 12,
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Nie
Kod kryterium cenowe: A
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej w Przemyślu, plac płk. Berka Joselewicza 1,37-700 Przemyśl, Dział Administracji
Data składania wniosków, ofert: 06/06/2012
Godzina składania wniosków, ofert: 12:00
Miejsce składania:
Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej w Przemyślu, plac płk. Berka Joselewicza 1, 37-700 Przemyśl, Sekretariat
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Podobne przetargi
249078 / 2012-07-12 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 925221007 (Usługi ochrony obiektów historycznych)
Wykonanie prac konserwatorskich przy nagrobkach na Starym Cmentarzu przy ul. Targowej w Rzeszowie, realizowane w ramach zadania remontowego pn.: Renowacja i konserwacja zabytkowych nagrobków na Cmentarzu Starym przy ul. Targowej
181144 / 2012-05-31 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 925221007 (Usługi ochrony obiektów historycznych)
Wykonanie prac konserwatorskich przy nagrobkach na Starym Cmentarzu przy ul. Targowej w Rzeszowie, realizowane w ramach zadania remontowego pn.: Renowacja i konserwacja zabytkowych nagrobków na Cmentarzu Starym przy ul. Targowej
318004 / 2013-08-07 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miejska Przemyśl - Prezydent Miasta Przemyśl - Przemyśl (podkarpackie)
CPV: 925221007 (Usługi ochrony obiektów historycznych)
Wykonanie prac konserwatorskich przy polichromii ściennej w budynku dawnego Klasztoru Dominikanek przy ul. Grodzkiej 8 w Przemyślu.
357886 / 2013-09-04 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miejska Przemyśl - Prezydent Miasta Przemyśl - Przemyśl (podkarpackie)
CPV: 925221007 (Usługi ochrony obiektów historycznych)
Wykonanie prac konserwatorskich przy żelaznym krzyżu MORTUIS PRO PATRIA znajdującym się na cmentarzu Zasanie w Przemyślu przy ul. Bolesława Śmiałego.
118124 / 2012-04-13 - Administracja samorzÄ…dowa
Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej - MNZP w Przemyślu - Przemyśl (podkarpackie)
CPV: 925221007 (Usługi ochrony obiektów historycznych)
Wykonanie konserwacji:
- zadanie nr 1: 2 obrazów olejnych na płótnie,
- zadanie nr 2: 2 rzeźb drewnianych polichromowanych,
- zadanie nr 3: 5 fotografii
- zadanie nr 4 : 3 dokumentów na pergaminie
na potrzeby Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej w Przemyślu realizowanej
w ramach projektu o nazwie: (Konserwacja muzealiów do rozbudowy wystaw stałych).
415668 / 2012-10-24 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 925221007 (Usługi ochrony obiektów historycznych)
Zamówienie uzupełniające w ramach zadania pn.: Wykonanie prac konserwatorskich przy nagrobkach na Starym Cmentarzu przy ul. Targowej w Rzeszowie, realizowane w ramach zadania pn.: Renowacja i konserwacja zabytkowych nagrobków na Cmentarzu Starym przy ul. Targowej
223346 / 2012-06-27 - Administracja samorzÄ…dowa
Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej - MNZP w Przemyślu - Przemyśl (podkarpackie)
CPV: 925221007 (Usługi ochrony obiektów historycznych)
Wykonanie konserwacji:
- zadanie nr 1: 160 fragmentów szklanych bransolet archeologicznych,
- zadanie nr 2: 1 starodruku,
- zadanie nr 3: 1 mebla,
na potrzeby Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej w Przemyślu realizowanej
w ramach projektu o nazwie: Konserwacja muzealiów do rozbudowy wystaw stałych.
347268 / 2011-10-21 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 925221007 (Usługi ochrony obiektów historycznych)
Zamówienie uzupełniające w ramach zadania pn.: Wykonanie prac konserwatorskich przy nagrobkach na Starym Cmentarzu przy ul. Targowej w Rzeszowie, realizowane w ramach zadania remontowego pn.: Renowacja i konserwacja zabytkowych nagrobków na Cmentarzu Starym przy ul.
Targowej
338968 / 2013-08-22 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miejska Przemyśl - Prezydent Miasta Przemyśl - Przemyśl (podkarpackie)
CPV: 925221007 (Usługi ochrony obiektów historycznych)
Wykonanie prac konserwatorskich przy żelaznym krzyżu MORTUIS PRO PATRIA znajdującym się na cmentarzu Zasanie w Przemyślu
przy ul. Bolesława Śmiałego.
116485 / 2013-06-18 - Administracja samorzÄ…dowa
Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej - MNZP w Przemyślu - Przemyśl (podkarpackie)
CPV: 925221007 (Usługi ochrony obiektów historycznych)
Wykonanie konserwacji i restauracji:
- zad. nr 1: 8 obrazów olejnych na płótnie, 6 ram złoconych, 1 srebrzonej i wykonanie 1 nowej srebrzonej ramy
- zad.e nr 2: 2 mebli intarsjowanych
- zad. nr 3: 1 rzeźby kamiennej
- zad. nr 4: 1 inkunabułu
2. Wykonanie ekspertyz:
- zad. nr 5: sporzÄ…dzenie i przekazanie Zleceniodawcy 2 pisemnych ekspertyz dotyczÄ…cych zad. nr 1
- zad. nr 6: sporzÄ…dzenie i przekazanie Zleceniodawcy 2 pisemnych ekspertyz
dotyczÄ…cych zad. nr 2
- zad. nr 7: sporzÄ…dzenie i przekazanie Zleceniodawcy 2 pisemnych ekspertyz dotyczÄ…cych zad. nr 3
385300 / 2013-09-23 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miejska Przemyśl - Prezydent Miasta Przemyśl - Przemyśl (podkarpackie)
CPV: 925221007 (Usługi ochrony obiektów historycznych)
Wykonanie prac konserwatorskich przy żelaznym krzyżu MORTUIS PRO PATRIA znajdującym się na cmentarzu Zasanie w Przemyślu przy ul. Bolesława Śmiałego.
322422 / 2013-08-09 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miejska Przemyśl - Prezydent Miasta Przemyśl - Przemyśl (podkarpackie)
CPV: 925221007 (Usługi ochrony obiektów historycznych)
Wykonanie prac konserwatorskich przy żelaznym krzyżu MORTUIS PRO PATRIA znajdującym się na cmentarzu Zasanie w Przemyślu przy ul. Bolesława Śmiałego.
264960 / 2013-07-08 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miejska Przemyśl - Prezydent Miasta Przemyśl - Przemyśl (podkarpackie)
CPV: 925221007 (Usługi ochrony obiektów historycznych)
Wykonanie prac konserwatorskich przy polichromii ściennej w budynku dawnego Klasztoru Dominikanek przy ul. Grodzkiej 8 w Przemyślu.
174438 / 2011-06-28 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 925221007 (Usługi ochrony obiektów historycznych)
Wykonanie prac konserwatorskich przy nagrobkach na Starym Cmentarzu przy ul. Targowej w Rzeszowie, realizowane w ramach zadania remontowego pn.: Renowacja i konserwacja zabytkowych nagrobków na Cmentarzu Starym przy ul.
Targowej
117080 / 2011-05-17 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 925221007 (Usługi ochrony obiektów historycznych)
Wykonanie prac konserwatorskich przy nagrobkach na Starym Cmentarzu przy ul. Targowej w Rzeszowie, realizowane w ramach zadania remontowego pn.: Renowacja i konserwacja zabytkowych nagrobków na Cmentarzu Starym przy ul. Targowej
144710 / 2013-04-12 - Administracja samorzÄ…dowa
Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej - MNZP w Przemyślu - Przemyśl (podkarpackie)
CPV: 925221007 (Usługi ochrony obiektów historycznych)
1. Wykonanie konserwacji i restauracji:
- zad. nr 1: 8 obrazów olejnych na płótnie, 6 ram złoconych, 1 srebrzonej i wykonanie 1 nowej srebrzonej ramy
- zad. nr 2: 2 mebli intarsjowanych
- zad. nr 3: 1 rzeźby kamiennej
- zad. nr 4: 1 inkunabułu
2. Wykonanie ekspertyz:
- zad. nr 5: sporzÄ…dzenie 2 pisemnych ekspertyz dotyczÄ…cych zad. nr 1
- zad. nr 6: sporzÄ…dzenie 2 pisemnych ekspertyz dotyczÄ…cych zad. nr 2
- zad. nr 7:sporzÄ…dzenie 2 pisemnych ekspertyz dotyczÄ…cych zad. nr 3
na potrzeby MNZP realizującego projekt o nazwie Konserwacja muzealiów do rozbudowy wystaw stałych
165060 / 2010-06-11 - Administracja samorzÄ…dowa
Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej - MNZP w Przemyślu - Przemyśl (podkarpackie)
CPV: 925221007 (Usługi ochrony obiektów historycznych)
Nazwa zamówienia publicznego:
1. Na wykonanie konserwacji:
zadanie nr 1: 2 obrazów olejnych na płótnie,
zadanie nr 2: 50 obiektów na podłożu papierowym,
na potrzeby Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej w Przemyślu realizowanej
w ramach projektu o nazwie: Konserwacja muzealiów do modernizacji
i przekształcenia wystawy stałej: Trzy Wyznania... w wystawę: Kultura i Sztuka Ziemi Przemyskiej.
Nr sprawy: MNZP XII-3115/06/10.
169082 / 2012-05-23 - Administracja samorzÄ…dowa
Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej - MNZP w Przemyślu - Przemyśl (podkarpackie)
CPV: 925221007 (Usługi ochrony obiektów historycznych)
Wykonanie konserwacji:
- zadanie nr 1: 2 obrazów olejnych na płótnie,
- zadanie nr 2: 2 rzeźb drewnianych polichromowanych,
- zadanie nr 3: 5 fotografii
- zadanie nr 4 : 3 dokumentów na pergaminie
na potrzeby Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej w Przemyślu realizowanej
w ramach projektu o nazwie: Konserwacja muzealiów do rozbudowy wystaw stałych.
193204 / 2010-07-02 - Administracja samorzÄ…dowa
Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej - MNZP w Przemyślu - Przemyśl (podkarpackie)
CPV: 925221007 (Usługi ochrony obiektów historycznych)
Na wykonanie konserwacji:
zadanie nr 1: 2 obrazów olejnych na płótnie,
zadanie nr 2: 50 obiektów na podłożu papierowym,
na potrzeby Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej w Przemyślu realizowanej
w ramach projektu o nazwie: Konserwacja muzealiów do modernizacji
i przekształcenia wystawy stałej: Trzy Wyznania... w wystawę: Kultura i Sztuka Ziemi Przemyskiej.
Nr sprawy: MNZP XII-3115/06/10.