Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

290204 / 2014-09-01 - Inny: Państwowe Gospodarstwo Leśne / Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Ustroń (Ustroń)

Modernizacja budynków Dworek Myśliwski

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na:
Budynek Willa i otoczenie.
I.Fundament budynku
Ze względu na problem zawilgocenia ścian przyziemia od strony głównego wejścia do budynku od tej strony należy dokonać odkrywki fundamentów. W przypadku braku drenażu opaskowego należy drenaż wykonać z odpływem na teren. W przypadku istnienia drenażu należy go udrożnić i sprawdzić. W miarę potrzeby odtworzyć. Ściany fundamentowe z kamienia należy oczyścić, osuszyć. Przemurować w miejscach rozszczelnień. Wykonać tynk wodochronny. Przykleić dwie warstwy papy termozgrzewalnej 4,2 mm. Wykonać warstwę ochronną z folii kubełkowej . Obsypać żwirem drenażowym. Nadmiar ziemi z wykopów należy rozsypać na terenie w miejscu wskazanym przez Inwestora ( w rejonie lokalizacji kontenerów na śmieci).
2.Przyziemie budynku
Nie przewiduje się uzupełnień lub wymiany kamienia. Kamienne ściany przyziemia z piaskowca oczyścić, wykonać odsalanie odpowiednim preparatem , wykonać uzupełnienie spoinowania usuwając zwietrzałe fugi i wykonując nowe. Całość elewacji kamiennej należy wzmocnić strukturalnie.
Obróbki z blachy miedzianej na styku kamień- drewno (zwieńczenia cokołu) należy uzupełnić. Okienko w przyziemiu, gdzie występują ubytki kraty zewnętrznej braki uzupełnić. Duże łukowe okno do renowacji.
3.Elewacja drewniana
3.1 Ściany. UWAGA: Przy doborze materiałów do konserwacji drewna (kity, bejce do drewna) należy bezwzględnie przeprowadzić próby i uzyskać akceptację gł. projektanta z dostosowaniem ich kolorystyki do kolorystyki istniejącej elewacji budynku. Należy uzupełnić brakujące i zniszczone (warkocze) ze słomy między belkami.Nie przewiduje się uzupełnień rozeschnięć belek drewnianych.
3.2.Okna. Wszystkie okna do zachowania. Prace remontowe polegające na: złuszczeniu (przez opalanie) farby olejnej. Wyczyszczenie powierzchni. Uzupełnienie kitów. Rektyfikacja okien. Uzupełnienie brakujących okuć. Ponowne malowanie stolarki na biało. Okiennice przemalować.
Okna w kuchni i zmywalni (2 sztuki) do przerobienia tak, aby ich dolna część (na dolnym podziale okiennym) była stała. Wynika to z braku obecnie możliwości ich otwierania ze względu na zagospodarowanie wewnętrzne pomieszczeń (blaty robocze, stoły).
3.3.Balkony. Elementy balkonów w miejscach, gdzie występują ubytki, rozeschnięcia, (rozkalibrowanie) należy naprawić. W szczególnych przypadkach (spróchnienie tralek balustrad, czy poręczy) należy je odtworzyć i wymienić na nowe. Na balkonach przewidziano do wymiany wszystkie progi balkonowe na nowe dębowe. Między progiem budynku, a balkonem występuje szczelina, którą należy zamknąć. Zamknięcie przejść można wykonać albo poprzez zastosowanie obróbki blacharskiej na całym progu, bądź przez wykonanie progu (obejmującego) o większej szerokości. Okucia wsporników balkonów od góry wymienić na nowe z blachy miedzianej.
4.Dach.
Więźba dachowa. Zaleca się wykonanie zabezpieczenia przeciwpożarowego przez malowanie oraz zabezpieczenie przeciw porażeniu przez grzyby i insekty.Docieplenie dachu wykonać poprzez wypełnienie wełną mineralną miękką 20 cm grubości między krokwiami mocowaną sznurami. Miejsca zbutwiałe (szczególnie w strefie wyłazu dachowego) wymienić.
Pokrycie dachowe. Należy wykonać nowe obróbki blacharskie z blachy miedzianej grubości 0.7 mm z miedzi naturalnej przewidzianej do samoistnego spatynowania. Ubytki w śniegołapach uzupełnić.
Okno połaciowe - okno występujące w łazience na poddaszu należy wymienić na otwieralne z podwójnym szkleniem. Wyłaz dachowy - do wymiany na klapę dymową. Trap kominiarski - do zachowania Remont kominów. Część kominów nad połacią dachową rozebrać i wymurować na nowo z cegły klinkierowej w kolorze naturalnym. Czapy kominowe z cegły klinkierowej. Wyloty przewodów zabezpieczone daszkami z blachy miedzianej, a otwory bezpośrednio siatką.
W przestrzeni poddasza kominy uszczelnić od wewnątrz zaprawą szamotową, a od zewnątrz istniejący blaszany komin z kominka salonu wymienić na murowany z cegły klinkierowej nad połacią dachową, w przestrzeni dachowej z cegły budowlanej z wykończeniem zaprawą szamotową od wewnątrz i tynkowanej zewnątrz.
Rynny, rury spustowe. Miejsca rozszczelnień rynien należy uszczelnić przez lutowanie. Rynny wyprofilować ponownie. We wszystkich rynnach zwiększyć (zdublować) ilość uchwytów (haków).Rury spustowe wprowadzić do nowych Gaigerów i ponownie włączyć do kanalizacji deszczowej.
5.Taras, mur oporowy od strony wejścia, plac wejściowy, schody zewnętrzne.
Kamienne ściany muru oporowego z piaskowca oczyścić, wykonać odsalanie, wykonać uzupełnienie spoinowania usuwając zwietrzałe fugi . Całość należy wzmocnić strukturalnie, przeprowadzić hydrofobizację powierzchniową
6.Plac wejściowy - około 175.00 m2.
Po demontażu płyt chodnikowych wykonać plac z regularnej kostki granitowej w kolorze szarym na podsypce piaskowej 6 cm. Podłoże wyrównać ze spadkiem w stronę koryta odwadniającego wzdłuż muru oporowego i na teren. Fragment placu ( z płyt betonowych) położony bezpośrednio przy schodach wykonać analogicznie, jak plac tzn. z kostki granitowej
szarej. Schody zewnętrzne na plac. Należy zdemontować stopnice z lastrico i zamontować nowe z płyt z piaskowca według bezpośredniego obmiaru. Orientacyjnie około 5.00 m2 powierzchni.
Schody wejściowe do budynku - ok. 5.00 m2. Wykonane z piaskowca należy zdemontować i odtworzyć nowe z takiego samego materiału (piaskowiec).Przejście wzdłuż budynku od placu wejściowego do tarasu po demontażu płyt betonowych należy wykonać z kostki granitowej w kolorze szarym - pow. ok. 20.50 m2. Taras - pow. 67.00 m2. Należy zdemontować płyty betonowe tarasu.
Taras należy wykończyć płytami z kostki granitowej w kolorze szarym. Dwa przełamania wysokości wyprofilować z obrzeży granitowych typu drogowego. Murek przy tarasie oczyścić i zaimpregnować.
UWAGA! Wszystkie powyższe prace polegają na wymianie elementów bez zmian w powierzchni bmiaru. Ścieżka do grila - 25.00 m2. Przejście między tarasem a wiatą grila wykonać z nieregularnych płyt piaskowca położonych z odstępami bezpośrednio na terenie z utrzymaniem naturalnych spadków na podsypce piaskowej.
7.Kaplica św. Huberta.
Nie zakłada się prac związanych z obiektem.
8.Wiata z grillem.
Przewiduje się wymianę posadzki na płyty kamienne z piaskowca - pow. 47.00 m2. Bezpośrednio przy wiacie, na odcinku bezpośredniego zagrożenia spływającą skarpą należy wykonać murek betonowy obłożony kamieniem łupanym brenneńskim o wysokości 65 cm. nad terenem od strony wiaty. Przy murku od strony skarpy założyć koryto drogowe ze spadkiem w stronę południowo zachodnią
9.Budynek gospodarczy, wiata śmietnikowa
Budynek gospodarczy (szopa na narzędzia) wykonany z drewna, z dwuspadowym dachem, częściowo zamknięty (szopa) , częściowo w formie otwartej wiaty przeznaczonej na pojemniki na odpadki. Odtworzony w formie I o gabarycie w miejscu rozebranego w wyniku uszkodzeń powodowanych wiatrem. Obiekt o powierzchni 18.20 m2. Zgodnie z Prawem Budowlanym: rozdział 4, art. 29.1 nie wymaga pozwolenia budowlanego.
10.Zbiornik wody pożarowej
Po uprzednim spuszczeniu wody zbiornik należy oczyścić z osadów. Przewiduje się remont zasuwy jazu i wykonanie balustrady drewnianej ze słupkami ze stali ocynkowanej od strony północno wschodniej na istniejącym obrzeżu betonowym.
11.Ogrodzenie zewnętrzne
Nie przewiduje się prac budowlanych związanych z ogrodzeniem.
12. Drogi, dojazdy
Na asfaltowej drodze dojazdowej, od strony stoku, na wysokości wiaty z grilem przewiduje się wykonanie koryta drogowego odwadniającego. Długość 33.00 metry. Należy usunąć pas asfaltu o szerokości do 60 cm. Wykonać podbudowę pod typowe koryta drogowe z ogranicznikiem z
obrzeża drogowego od strony skarpy. W najniższym punkcie drogi przewidzieć odpływ powierzchniowy z obu kierunków. Związane jest to z problemem wymywania skarpy przez wody opadowe i nanoszeniem osadów (namułów) na posadzkę wiaty. Wykonać odpływ po skarpie w formie kaskady ułożonej z płyt kamiennych, schodkowo wzdłuż spadku do koryta znajdującego się wzdłuż murku wiaty grila. Murek należy wykonać z betonu o wysokości około 65 cm. nad terenem zagłębionego około 40 cm. z obłożeniem kamieniem łupanym z kamienia brenneńskiego.
Plac gospodarczy. W rejonie budynku gospodarczego przewidziano poszerzenie utwardzonego terenu, przewidziane jako plac gospodarczy. Nawierzchnia szutrowa. Powierzchnia orientacyjnie 90.00 m2
13. Szambo bezoodpływowe
Przewiduje się oczyszczenie zbiornika i ocenę jego stanu technicznego. W miarę potrzeby należy wykonać jego uszczelnienie. W związku z koniecznością oczyszczania zbiornika przewiduje się dojazd wozu asenizacyjnego drogą leśną poprowadzoną wzdłuż południowo wschodniej części działki.
II. Budynek stróżówki:
1.Demontaż istniejącego pokrycia dachowego z blachy trapezowej
2.Demontaż istniejących łat i kontrłat oraz pozostałych warstw ocieplenia dachu
3.Przedłużenie krokwi i przebudowa jaskółki nad wejściem wg projektu
4.Wykonanie ozdobnych elementów drewnianych na elewacji pod więźbę
5.Wykonanie impergnacji więźby dachowej ogniochronnej i materiałami przeciw grzybom
6.Wykonanie ekranu z folii wstępnego krycia paroprzepuszczalnej
7.Przemurowanie istniejących kominów ponad dachem
8.Kontrola skuteczności wentylacji grawitacyjnej
9.Przybicie kontrłat na krokwiach wys 4cm
10.Wykonanie pełnego deskowania gr 25mm
11.Ułożenie warstwy rozdzielającej w postaci maty wygłuszającej
12.Ułożenie pokrycia dachowego systemowego z blachy na rąbek stojący Prefa prefalz
13.Ponowny montaż wcześniej zdemontowanej instalacji odgromowej
14.Montaż elementów odwodnienia dachu (obróbki, rynny i rury spustowe)
15.Wykonanie strzępi wzmacniających przy ściankach balkonowych na poddaszu
16.Ocieplenie poddasza - wełna mineralna gr 15cm układana pomiędzy krokwiami
17.Docieplenie poddasza - wełna mineralna gr 10cm układana pod krokwiami
18.Ułożenie folii paroszczelnej na zakład 30cm lub klejonej
19.Obudowa poddasza płytami GK na ruszcie drewnianym
20.Odkopanie fundamentów budynku do poziomu posadzki w piwnicy - elewacja wejściowa
21.Oczyszczenie powierzchni cokołu kamiennego
22.Wykonanie tynku cementowego z dodatkami hydrofobowymi na ścianach fundamentowych
23.Wykonanie izolacji przeciwwodnej - papa klejona na całej powierzchni do ścian fundamentowych(minimalna grubość zastosowane papy 4,7mm)
24.Docieplenie ścian fundamentowych styrodurem gr 10cm
25.Ułożenie folii kubełkowej ochronnej dla izolacji przeciwwodnej i cieplenej
26.Wykonanie zasypki budynku materiałem przepuszczalnym (żwirem)
27.Pozostałe ściany piwnicy (cokołu kamiennego) oczyścić, uzupełnić spoinowenie (fugi) i zaimpregnować
28.Obłożenie ścian betonowych tarasu kamieniem podobnym jak ściany kamienne
29.Wykonanie izolacji poziomej na poziomie posadzki metodą injekcji
30.Wykonanie napraw tynku elewacyjnego
31.Wymiana parapetów zewnętrznych
32.Docieplenie elewacji wełną mineralną gr 12cm w tynkiem mineralnym
33.Wykonanie opaski wokół budynku łącznie z odprowadzeniem wody deszczowej z rur spustowych
34.Remont powierzchni tarasu - zakłada się wykończenie powierzchni deskami olejowanymi.
35.Remont wrzutni do składu na opał
Szczegółowy zakres robót określa wykonawczy projekt budowlano - wykonawczy, wraz ze specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót oraz przedmiarem, sporządzony przez Jerl Studio Projektowe Jerzy Lubieniecki Architekt ul. Fitelberga 7 40-588 Katowice, zamieszczony na stronie internetowej zamawiającego.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 290204

Data publikacji: 2014-09-01

Nazwa:
Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Ustroń

Ulica: ul. 3 Maja 108

Numer domu: 108

Miejscowość: Ustroń

Kod pocztowy: 43-450

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: 033 8543521

Numer faxu: 033 8543416

Adres strony internetowej: www.ustron.katowice.lasy.gov.pl

Regon: 07100191000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: Państwowe Gospodarstwo Leśne

Inny rodzaj zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Leśne

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Modernizacja budynków Dworek Myśliwski

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na:
Budynek Willa i otoczenie.
I.Fundament budynku
Ze względu na problem zawilgocenia ścian przyziemia od strony głównego wejścia do budynku od tej strony należy dokonać odkrywki fundamentów. W przypadku braku drenażu opaskowego należy drenaż wykonać z odpływem na teren. W przypadku istnienia drenażu należy go udrożnić i sprawdzić. W miarę potrzeby odtworzyć. Ściany fundamentowe z kamienia należy oczyścić, osuszyć. Przemurować w miejscach rozszczelnień. Wykonać tynk wodochronny. Przykleić dwie warstwy papy termozgrzewalnej 4,2 mm. Wykonać warstwę ochronną z folii kubełkowej . Obsypać żwirem drenażowym. Nadmiar ziemi z wykopów należy rozsypać na terenie w miejscu wskazanym przez Inwestora ( w rejonie lokalizacji kontenerów na śmieci).
2.Przyziemie budynku
Nie przewiduje się uzupełnień lub wymiany kamienia. Kamienne ściany przyziemia z piaskowca oczyścić, wykonać odsalanie odpowiednim preparatem , wykonać uzupełnienie spoinowania usuwając zwietrzałe fugi i wykonując nowe. Całość elewacji kamiennej należy wzmocnić strukturalnie.
Obróbki z blachy miedzianej na styku kamień- drewno (zwieńczenia cokołu) należy uzupełnić. Okienko w przyziemiu, gdzie występują ubytki kraty zewnętrznej braki uzupełnić. Duże łukowe okno do renowacji.
3.Elewacja drewniana
3.1 Ściany. UWAGA: Przy doborze materiałów do konserwacji drewna (kity, bejce do drewna) należy bezwzględnie przeprowadzić próby i uzyskać akceptację gł. projektanta z dostosowaniem ich kolorystyki do kolorystyki istniejącej elewacji budynku. Należy uzupełnić brakujące i zniszczone (warkocze) ze słomy między belkami.Nie przewiduje się uzupełnień rozeschnięć belek drewnianych.
3.2.Okna. Wszystkie okna do zachowania. Prace remontowe polegające na: złuszczeniu (przez opalanie) farby olejnej. Wyczyszczenie powierzchni. Uzupełnienie kitów. Rektyfikacja okien. Uzupełnienie brakujących okuć. Ponowne malowanie stolarki na biało. Okiennice przemalować.
Okna w kuchni i zmywalni (2 sztuki) do przerobienia tak, aby ich dolna część (na dolnym podziale okiennym) była stała. Wynika to z braku obecnie możliwości ich otwierania ze względu na zagospodarowanie wewnętrzne pomieszczeń (blaty robocze, stoły).
3.3.Balkony. Elementy balkonów w miejscach, gdzie występują ubytki, rozeschnięcia, (rozkalibrowanie) należy naprawić. W szczególnych przypadkach (spróchnienie tralek balustrad, czy poręczy) należy je odtworzyć i wymienić na nowe. Na balkonach przewidziano do wymiany wszystkie progi balkonowe na nowe dębowe. Między progiem budynku, a balkonem występuje szczelina, którą należy zamknąć. Zamknięcie przejść można wykonać albo poprzez zastosowanie obróbki blacharskiej na całym progu, bądź przez wykonanie progu (obejmującego) o większej szerokości. Okucia wsporników balkonów od góry wymienić na nowe z blachy miedzianej.
4.Dach.
Więźba dachowa. Zaleca się wykonanie zabezpieczenia przeciwpożarowego przez malowanie oraz zabezpieczenie przeciw porażeniu przez grzyby i insekty.Docieplenie dachu wykonać poprzez wypełnienie wełną mineralną miękką 20 cm grubości między krokwiami mocowaną sznurami. Miejsca zbutwiałe (szczególnie w strefie wyłazu dachowego) wymienić.
Pokrycie dachowe. Należy wykonać nowe obróbki blacharskie z blachy miedzianej grubości 0.7 mm z miedzi naturalnej przewidzianej do samoistnego spatynowania. Ubytki w śniegołapach uzupełnić.
Okno połaciowe - okno występujące w łazience na poddaszu należy wymienić na otwieralne z podwójnym szkleniem. Wyłaz dachowy - do wymiany na klapę dymową. Trap kominiarski - do zachowania Remont kominów. Część kominów nad połacią dachową rozebrać i wymurować na nowo z cegły klinkierowej w kolorze naturalnym. Czapy kominowe z cegły klinkierowej. Wyloty przewodów zabezpieczone daszkami z blachy miedzianej, a otwory bezpośrednio siatką.
W przestrzeni poddasza kominy uszczelnić od wewnątrz zaprawą szamotową, a od zewnątrz istniejący blaszany komin z kominka salonu wymienić na murowany z cegły klinkierowej nad połacią dachową, w przestrzeni dachowej z cegły budowlanej z wykończeniem zaprawą szamotową od wewnątrz i tynkowanej zewnątrz.
Rynny, rury spustowe. Miejsca rozszczelnień rynien należy uszczelnić przez lutowanie. Rynny wyprofilować ponownie. We wszystkich rynnach zwiększyć (zdublować) ilość uchwytów (haków).Rury spustowe wprowadzić do nowych Gaigerów i ponownie włączyć do kanalizacji deszczowej.
5.Taras, mur oporowy od strony wejścia, plac wejściowy, schody zewnętrzne.
Kamienne ściany muru oporowego z piaskowca oczyścić, wykonać odsalanie, wykonać uzupełnienie spoinowania usuwając zwietrzałe fugi . Całość należy wzmocnić strukturalnie, przeprowadzić hydrofobizację powierzchniową
6.Plac wejściowy - około 175.00 m2.
Po demontażu płyt chodnikowych wykonać plac z regularnej kostki granitowej w kolorze szarym na podsypce piaskowej 6 cm. Podłoże wyrównać ze spadkiem w stronę koryta odwadniającego wzdłuż muru oporowego i na teren. Fragment placu ( z płyt betonowych) położony bezpośrednio przy schodach wykonać analogicznie, jak plac tzn. z kostki granitowej
szarej. Schody zewnętrzne na plac. Należy zdemontować stopnice z lastrico i zamontować nowe z płyt z piaskowca według bezpośredniego obmiaru. Orientacyjnie około 5.00 m2 powierzchni.
Schody wejściowe do budynku - ok. 5.00 m2. Wykonane z piaskowca należy zdemontować i odtworzyć nowe z takiego samego materiału (piaskowiec).Przejście wzdłuż budynku od placu wejściowego do tarasu po demontażu płyt betonowych należy wykonać z kostki granitowej w kolorze szarym - pow. ok. 20.50 m2. Taras - pow. 67.00 m2. Należy zdemontować płyty betonowe tarasu.
Taras należy wykończyć płytami z kostki granitowej w kolorze szarym. Dwa przełamania wysokości wyprofilować z obrzeży granitowych typu drogowego. Murek przy tarasie oczyścić i zaimpregnować.
UWAGA! Wszystkie powyższe prace polegają na wymianie elementów bez zmian w powierzchni bmiaru. Ścieżka do grila - 25.00 m2. Przejście między tarasem a wiatą grila wykonać z nieregularnych płyt piaskowca położonych z odstępami bezpośrednio na terenie z utrzymaniem naturalnych spadków na podsypce piaskowej.
7.Kaplica św. Huberta.
Nie zakłada się prac związanych z obiektem.
8.Wiata z grillem.
Przewiduje się wymianę posadzki na płyty kamienne z piaskowca - pow. 47.00 m2. Bezpośrednio przy wiacie, na odcinku bezpośredniego zagrożenia spływającą skarpą należy wykonać murek betonowy obłożony kamieniem łupanym brenneńskim o wysokości 65 cm. nad terenem od strony wiaty. Przy murku od strony skarpy założyć koryto drogowe ze spadkiem w stronę południowo zachodnią
9.Budynek gospodarczy, wiata śmietnikowa
Budynek gospodarczy (szopa na narzędzia) wykonany z drewna, z dwuspadowym dachem, częściowo zamknięty (szopa) , częściowo w formie otwartej wiaty przeznaczonej na pojemniki na odpadki. Odtworzony w formie I o gabarycie w miejscu rozebranego w wyniku uszkodzeń powodowanych wiatrem. Obiekt o powierzchni 18.20 m2. Zgodnie z Prawem Budowlanym: rozdział 4, art. 29.1 nie wymaga pozwolenia budowlanego.
10.Zbiornik wody pożarowej
Po uprzednim spuszczeniu wody zbiornik należy oczyścić z osadów. Przewiduje się remont zasuwy jazu i wykonanie balustrady drewnianej ze słupkami ze stali ocynkowanej od strony północno wschodniej na istniejącym obrzeżu betonowym.
11.Ogrodzenie zewnętrzne
Nie przewiduje się prac budowlanych związanych z ogrodzeniem.
12. Drogi, dojazdy
Na asfaltowej drodze dojazdowej, od strony stoku, na wysokości wiaty z grilem przewiduje się wykonanie koryta drogowego odwadniającego. Długość 33.00 metry. Należy usunąć pas asfaltu o szerokości do 60 cm. Wykonać podbudowę pod typowe koryta drogowe z ogranicznikiem z
obrzeża drogowego od strony skarpy. W najniższym punkcie drogi przewidzieć odpływ powierzchniowy z obu kierunków. Związane jest to z problemem wymywania skarpy przez wody opadowe i nanoszeniem osadów (namułów) na posadzkę wiaty. Wykonać odpływ po skarpie w formie kaskady ułożonej z płyt kamiennych, schodkowo wzdłuż spadku do koryta znajdującego się wzdłuż murku wiaty grila. Murek należy wykonać z betonu o wysokości około 65 cm. nad terenem zagłębionego około 40 cm. z obłożeniem kamieniem łupanym z kamienia brenneńskiego.
Plac gospodarczy. W rejonie budynku gospodarczego przewidziano poszerzenie utwardzonego terenu, przewidziane jako plac gospodarczy. Nawierzchnia szutrowa. Powierzchnia orientacyjnie 90.00 m2
13. Szambo bezoodpływowe
Przewiduje się oczyszczenie zbiornika i ocenę jego stanu technicznego. W miarę potrzeby należy wykonać jego uszczelnienie. W związku z koniecznością oczyszczania zbiornika przewiduje się dojazd wozu asenizacyjnego drogą leśną poprowadzoną wzdłuż południowo wschodniej części działki.
II. Budynek stróżówki:
1.Demontaż istniejącego pokrycia dachowego z blachy trapezowej
2.Demontaż istniejących łat i kontrłat oraz pozostałych warstw ocieplenia dachu
3.Przedłużenie krokwi i przebudowa jaskółki nad wejściem wg projektu
4.Wykonanie ozdobnych elementów drewnianych na elewacji pod więźbę
5.Wykonanie impergnacji więźby dachowej ogniochronnej i materiałami przeciw grzybom
6.Wykonanie ekranu z folii wstępnego krycia paroprzepuszczalnej
7.Przemurowanie istniejących kominów ponad dachem
8.Kontrola skuteczności wentylacji grawitacyjnej
9.Przybicie kontrłat na krokwiach wys 4cm
10.Wykonanie pełnego deskowania gr 25mm
11.Ułożenie warstwy rozdzielającej w postaci maty wygłuszającej
12.Ułożenie pokrycia dachowego systemowego z blachy na rąbek stojący Prefa prefalz
13.Ponowny montaż wcześniej zdemontowanej instalacji odgromowej
14.Montaż elementów odwodnienia dachu (obróbki, rynny i rury spustowe)
15.Wykonanie strzępi wzmacniających przy ściankach balkonowych na poddaszu
16.Ocieplenie poddasza - wełna mineralna gr 15cm układana pomiędzy krokwiami
17.Docieplenie poddasza - wełna mineralna gr 10cm układana pod krokwiami
18.Ułożenie folii paroszczelnej na zakład 30cm lub klejonej
19.Obudowa poddasza płytami GK na ruszcie drewnianym
20.Odkopanie fundamentów budynku do poziomu posadzki w piwnicy - elewacja wejściowa
21.Oczyszczenie powierzchni cokołu kamiennego
22.Wykonanie tynku cementowego z dodatkami hydrofobowymi na ścianach fundamentowych
23.Wykonanie izolacji przeciwwodnej - papa klejona na całej powierzchni do ścian fundamentowych(minimalna grubość zastosowane papy 4,7mm)
24.Docieplenie ścian fundamentowych styrodurem gr 10cm
25.Ułożenie folii kubełkowej ochronnej dla izolacji przeciwwodnej i cieplenej
26.Wykonanie zasypki budynku materiałem przepuszczalnym (żwirem)
27.Pozostałe ściany piwnicy (cokołu kamiennego) oczyścić, uzupełnić spoinowenie (fugi) i zaimpregnować
28.Obłożenie ścian betonowych tarasu kamieniem podobnym jak ściany kamienne
29.Wykonanie izolacji poziomej na poziomie posadzki metodą injekcji
30.Wykonanie napraw tynku elewacyjnego
31.Wymiana parapetów zewnętrznych
32.Docieplenie elewacji wełną mineralną gr 12cm w tynkiem mineralnym
33.Wykonanie opaski wokół budynku łącznie z odprowadzeniem wody deszczowej z rur spustowych
34.Remont powierzchni tarasu - zakłada się wykończenie powierzchni deskami olejowanymi.
35.Remont wrzutni do składu na opał
Szczegółowy zakres robót określa wykonawczy projekt budowlano - wykonawczy, wraz ze specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót oraz przedmiarem, sporządzony przez Jerl Studio Projektowe Jerzy Lubieniecki Architekt ul. Fitelberga 7 40-588 Katowice, zamieszczony na stronie internetowej zamawiającego.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres w miesiącach: 7

Informacja na temat wadium:
a)Każda oferta musi być zabezpieczona wadium o wartości 20 000zł (dwadziescia tysięcy złotych).
b)Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
1.pieniądzu
2.poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym
3.gwarancjach bankowych
4.gwarancjach ubezpieczeniowych
5.poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art.6b ust.5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U.z 2007r nr 42,poz.275,z 2008r nr 116,poz. 730 i 732 i nr 227 poz.1505 oraz z 2010r nr 96, poz.620).
c)Wadium w formie pieniężnej należy wnieść przelewem na rachunek bankowy zamawiającego- Bank Śląski o/Ustroń nr 19 1050 1096 1000 0001 0109 3789.
d)Wadium wnoszone w formie: poręczenia bankowego, gwarancji bankowej, gwarancji ubezpieczeniowej lub poręczeniach udzielanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, należy złożyć w formie oryginału.
e)Z treści gwarancji (poręczenia) musi jednoznacznie wynikać ,jaki jest sposób
reprezentacji gwaranta. Gwarancja musi być podpisana przez upoważnionego
(upełnomocnionego) przedstawiciela gwaranta. Podpis winien być sporządzony w sposób umożliwiający jego identyfikację ,np. złożony wraz z imienną pieczątką lub czytelny, z podaniem imienia i nazwiska. Z treści gwarancji winno wynikać bezwarunkowo, na każde pisemne żądanie zgłoszone przez zamawiającego w terminie związania ofertą, zobowiązanie gwaranta do wypłaty zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art.46 ust.5 i ust. 4a, ustawy Prawo zamówień publicznych.
f)Wadium musi być wniesione najpóźniej do wyznaczonego terminu składania ofert, tj. do dnia 16.09.2014 r. do godz. 800.
g)Wadium musi zabezpieczać ofertę przez cały termin związania ofertą, to jest 30 dni od upływu terminu składania ofert.
h)Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne, jeżeli w podanym terminie znajdzie się na rachunku bankowym zamawiającego.
i)Wykonawca, który nie wniesie wadium zostanie wykluczony z postępowania a jego oferta zostanie uznana za odrzuconą.
j)Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
k)Z zastrzeżeniem ust.m), zamawiający zwraca niezwłocznie wadium wszystkim wykonawcom po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy , którego oferta została wybrana
l)Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art.46 ust. 1 ustawy prawo zamówień publicznych, jeżeli w wyniku ostatecznego rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnoszą wadium w terminie określonym przez zamawiającego.
ł)Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez wykonawcę.
m)Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3, prawa zamówień publicznych nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 prawa zamówień publicznych, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
n)Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana:
1)odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
2)zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.
3)nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca zobowiązany jest wykazać, że w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy- w tym okresie, zrealizował co najmniej 2 umowy na roboty budowlane, polegającą na budowie, rozbudowie, przebudowie, montażu lub remoncie budynku mieszkalnego lub budynku użyteczności publicznej, odpowiadające swoim rodzajem robotom budowlanym stanowiącym przedmiot zamówienia o wartości min. 600 tys. zł brutto każda oraz na wykonaniu co najmniej 2 umów na roboty polegających na budowie lub montażu instalacji pomp ciepła o wartości min.100 tys. zł brutto każda. Jako instalację pomp ciepła Zamawiający rozumie wykonanie dolnego źródła dla pomp ciepła (kolektor pionowy) oraz montaż węzła cieplnego z pompami ciepła dla grzania centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej oraz chłodzenia w okresie lata.
W przypadku wykonania umów, których wartość została wyrażona w innej walucie niż PLN, należy dokonać przeliczenia tej waluty na PLN, stosując kursy walutowe po przeliczeniu średnim kursem NBP na dzień ukazania się ogłoszenia o zamówieniu w niniejszym postepowaniu.

Potencjał techniczny:
Wykonawca zobowiązany jest wykazać, że dysponuje narzędziami i urządzeniami niezbędnymi do wykonania zamówienia, w rodzaju i ilościach :
samochód dostawczy - 1 szt
betoniarka wolnospadowa elektryczna - 1 szt
ciągnik kołowy - 1 szt
żuraw do 5t - 1 szt
zagęszczarka wibracyjna - 1 szt

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunek dotyczący dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia tj. Wykonawca musi wykazać iż dysponuje lub będzie dysponować co najmniej 1 osobą posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń, wydane wg art. 12a ustawy z dnia 7 lipca 1994 r Prawo Budowlane (tj. Dz. U. z 2010r nr 243, poz. 1623ze zm., zwane dalej Prawem Budowlanym). Zamawiający uzna warunek posiadania uprawnień budowlanych poprzez przedstawienie osób posiadających uprawnienia budowlane w specjalnościach inaczej nazwanych lecz wyłącznie takich, które uprawniają do wykonywania tych samych czynności , do których uprawniają uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej. Przez uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi rozumie się uprawnienia do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, wydane na podstawie Prawa Budowlanego oraz Rozporządzenia Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 28 kwietnia 2006 roku w sprawie samodzielnych funkcji technicznych budownictwie ( Dz. U. z 2006 r, nr 83, poz.578 ze zm.) albo odpowiadające im inne ważne uprawnienia budowlane wydane na mocy wcześniej obowiązujących przepisów. Wskazane przez Wykonawcę osoby, bez względu na kraj ich pochodzenia i miejsce zamieszkania, muszą spełniać wymogi określone w art. 12a ustawy z dnia 7 lipca 1994 r - Prawo Budowlane( tj. Dz. U. z 2010 r, nr 243, poz. 1623 ze zm.).

Sytuacja ekonomiczna:
Wykonawca spełni warunek w przypadku gdy posiada opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 500 000,00 PLN

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
PGL LP Nadleśnictwo Ustroń 43-450 Ustroń ul. 3 Maja 108, w sekretariacie Nadleśnictwa

Data składania wniosków, ofert: 16/09/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 08:00

Miejsce składania:
43-450 Ustroń ul. 3 Maja 108, w sekretariacie Nadleśnictwa, od poniedziałku do piątku w godz.700 do 15 00

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Podobne przetargi

238762 / 2009-07-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy w Żarnowcu - Żarnowiec (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
REMONT I MODERNIZACJA SZKOŁY PRZY UL. KOŚĆIELNEJ WRAZ Z ZAGOSPODAROWANIEM OTOCZENIA

215101 / 2014-10-13 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Poprawa warunków ruchu na placach poboru opłat poprzez zmianę organizacji ruchu - Autostrada A4 PPO Żernica km 312+360 - Etap II

270476 / 2011-09-02 - Inny: pomoc społeczna

Dom Pomocy Społecznej "Dar Serca" - Jastrzębie-Zdrój (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa budynku Domu Pomocy Społecznej - adaptacja pomieszczeń na pokoje mieszkalne dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w budynku Domu Pomocy Społecznej Dar Serca przy ul. Kaszubskiej 6 w Jastrzębiu - Zdroju oraz dostosowanie pomieszczeń kuchni do wymogów systemu HACCP

199336 / 2015-08-05 - Inny: SamorzÄ…dowa Instytucja Kultury

Tarnogórskie Centrum Kultury - Tarnowskie Góry (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont instalacji wentylacji oraz sufitu podwieszanego w sali widowiskowej Tarnogórskiego Centrum Kultury

344976 / 2009-10-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Gierałtowice - Gierałtowice (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa drogi - ul. Granicznej na odcinku od ul. Powstańców Śląskich w Przyszowicach do ulicy Bojkowskiej w Gliwicach

252547 / 2010-09-15 - Inny: Gminna SamorzÄ…dowa Jednostka Organizacyjna

Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych - Tychy (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
REMONT DACHU Z DOCIEPLENIEM MIESZKAŃ NA STRYCHU W BUDYNKU MIESZKALNYM - WIELORODZINNYM WSPÓLNOTY MIESZKANIOWEJ NR 28/III W TYCHACH, PRZY UL. SKŁODOWSKIEJ 20-24

45608 / 2009-03-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Prezydent Miasta Tychy - Tychy (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa i doposażenie warsztatów szkolnych przy Zespole Szkół nr 5

65666 / 2013-02-18 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa zbiorników zastępczych dla płazów na odcinku autostrady A-1 Bełk - Świerklany wraz z zarurowaniem rowu do powierzchniowego odwodnienia pasa drogowego (wykonanie rowu krytego) oraz roboty polegające na utwardzeniu gruntu

27767 / 2015-02-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Ustroń - Ustroń (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remonty cząstkowe masą bitumiczną i emulsją asfaltową dróg na terenie Miasta Ustroń w 2015 r

238787 / 2010-09-02 - Inny: Jednoosobowa Spółka Skarbu Państwa

Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A. - Bytom (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Część I Remont budynku mieszkalnego będącego wyłączna własnością SRK S.A. usytuowanym w Sosnowcu przy ul. Legionów 29 Część II Remont dachu w budynku mieszkalnym będącym wyłączna własnością SRK S.A. usytuowanym w Czeladzi przy ul. Kościuszki 26

100640 / 2010-04-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta Żory - Żory (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa Przedszkola nr 8 w Żorach Rogoźnej - etap III zagospodarowanie terenu wraz z budową boiska.

195604 / 2013-05-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych - Świętochłowice (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Zabezpieczenie i naprawa połaci dachowej budynku przy ul. Kubiny 28 w Świętochłowicach

312892 / 2013-08-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Dom Pomocy Społecznej "Pogodna Jesień" - Cieszyn (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wymiana posadzek w korytarzach w budynku Powiatowego Domu Pomocy Społecznej Pogodna Jesień w Cieszynie

277926 / 2011-09-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski w Krzanowicach - Krzanowice (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont (wymiana ) uszkodzonych przepustów wraz z przyczółkami na drogach gminnych transportu rolniczego

112360 / 2014-04-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta Chorzów, Biuro Zamówień Publicznych - Chorzów (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Naprawa tynków na gzymsie i elewacji budynku Straży Miejskiej w Chorzowie oraz w pomieszczeniach piwnicznych gmachu Urzędu Miasta w Chorzowie

168501 / 2013-08-23 - Inny: JW

Jednostka Wojskowa 4217 - Gliwice (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont budynku nr 27, wymiana rur na terenie koszar, konserwacja budynku nr 23, remont oświetlenia zewnętrznego oraz remont pomieszczeń 3,5 i 87 w kompleksie wojskowym w Lublińcu.

430572 / 2013-10-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Administracja Zasobów Komunalnych - Pszczyna (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont oraz docieplenie pokrycia dachowego wraz z rozbiórką i odtworzeniem kominów ponad dachem na budynku mieszkalnym przy ul. Dworcowej 3 w Pszczynie

212456 / 2014-06-25 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Okręgowy Urząd Miar w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont elewacji zewnętrznej budynku Obwodowego Urzędu Miar w Bytomiu przy ul. M.C. Skłodowskiej 4 wraz z wykonaniem odwilgocenia ścian piwnicznych

260638 / 2011-08-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta Wojkowice - Wojkowice (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa schodów zewnętrznych przy budynku Zakładu Opieki Zdrowotnej w Wojkowicach przy ul. PCK 1

50161 / 2009-03-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski w Gliwicach, Wydział Organizacyjny - Gliwice (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Dostosowanie sali byłego kina i pomieszczeń związanych dla potrzeb biurowych Urzędu Miejskiego

491542 / 2012-12-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej - Katowice (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Zamówienie uzupełniające do zadania polegającego na remoncie kominów zgodnie z zaleceniami kominiarskimi w rejonie Oddziału Eksploatacji Budynków nr 1 w Katowicach