Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

321620 / 2015-11-27 - Inny: Gminny Zespół Szkół w Łagowie / Gminny Zespół Szkół w Łagowie (Łagów)

Dostawa żywności na potrzeby Stołówki Szkolnej GZS w Łagowie

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa żywności do Gminnego Zespołu Szkół w Łagowie, w szczególności:
Część I - Mięso i produkty mięsne,
Część II - Różne artykuły żywnościowe,
Część III - Produkty mleczarskie,
Część IV - Warzywa i owoce świeże,
Część V - Pieczywo, wyroby piekarskie i ciastkarskie,
Część VI - Mrożone warzywa, owoce, potrawy,
Część VII - Ryby,
Część VIII - Jaja.

Zamawiający podzielił zamówienie na osiem części. Opis każdej części oraz szczegółowe warunki dostaw dla każdej części przedstawiono poniżej natomiast wymagania ilościowe poszczególnych produktów przedstawiono w załącznikach 1A-H do Siwz.

CZĘŚĆ I - MIĘSO I PRODUKTY MIĘSNE
1. Przewidywana częstotliwość dostaw: codziennie, nie później niż do godziny 7.30 rano.
2. Szczegóły dotyczące ilości i asortymentu dostaw dziennych, ustalone będą na podstawie jadłospisów dekadowych, tworzonych na bieżąco, według potrzeb Zamawiającego.
3. Produkty należy dostarczać w pojemnikach z materiałów dopuszczonych do kontaktu z żywnością, szczelnie zamkniętych. Każdy asortyment produktów winien być dostarczony w oddzielnym pojemniku.
4. Okres przydatności do spożycia dla mięsa winien wynosić nie mniej niż 5 dni od daty dostawy do magazynu Zamawiającego.
5. Okres przydatności do spożycia wędlin winien wynosić nie mniej niż 14 dni od daty dostawy do magazynu Zamawiającego.
6. Do każdego pojemnika powinna być dostarczona etykieta zawierająca, co najmniej następujące dane:
- nazwę produktu
- termin przydatności do spożycia
- nazwę dostawcy - producenta, adres
- warunki przechowywania
- oznaczenia partii produkcyjnej
- oraz pozostałe informacje zgodne z aktualnie obowiązującymi przepisami.
7. Wymagania dla mięsa i produktów mięsnych:
- czystość - mięso czyste, bez śladów zanieczyszczeń ciałami obcymi, dobrze wykrwawione;
- konsystencja - jędrna, elastyczna, odkształcająca się;
- smak i zapach - swoisty, charakterystyczny dla mięsa, bez oznak zaparzenia i zepsucia, nie dopuszczalny zapach płciowy lub moczowy;
- barwa - od jasnoczerwonej do ciemnoczerwonej;
- mięso oznakowane przez lekarza weterynarii - zdatne do spożycia, ze sztuk zdrowych;
- mięso wołowe z bydła młodego (jałówek, wolców, buhajków);
- mięso wieprzowe niepochodzące z knurów i loch.
8. Wymagania dla drobiu i przetworów drobiowych:
mięso drobiowe w elementach bez kości:
- mięśnie piersiowe pozbawione skóry (z wyjątkiem piersi bez kości), kości i ścięgien;
- dopuszcza się niewielkie rozerwania i nacięcia mięśni powstałe podczas oddzielenia od skóry i kości;
- barwa naturalna, charakterystyczna dla mięśni piersiowych danego gatunku drobiu;
- nie dopuszcza się wylewów krwawych w mięśniach;
- dopuszcza się przyciemnienie naturalne barwy powierzchni mięśni elementów mrożonych.
Zapach naturalny, charakterystyczny dla mięsa danego gatunku drobiu; niedopuszczalny zapach obcy, zapach świadczący o procesach rozkładu mięsa przez drobnoustroje oraz zapach zjełczałego tłuszczu.

CZĘŚĆ II - RÓŻNE ARTYKUŁY ŻYWNOŚCIOWE
1. Przewidywana częstotliwość dostaw codziennie nie później niż do godziny 8.00 rano.
2. Szczegóły dotyczące ilości i asortymentu dostaw jednostkowych, ustalane będą na podstawie jadłospisów dekadowych, tworzonych na bieżąco, według potrzeb Zamawiającego.
3. Zamawiający wymaga, aby dostarczone produkty w dniu dostawy posiadały termin przydatności do spożycia nie krótszy niż ¾ terminu liczonego od dnia wyprodukowania, oznaczonego przez producenta na dostarczonym artykule.
4. Wymagania wspólne dla asortymentu - przetwory sypkie:
- opakowanie: torebki odpowiednio oznakowane, czyste, bez oznak zawilgocenia, zapleśnienia, obecności szkodników, całe szczelne;
- wygląd, tekstura i konsystencja: charakterystyczne dla rodzaju i stopnia rozdrobnienia; konsystencja sypka, bez grudek, niezlepiająca się przy ucisku, bez zbryleń, delikatna;
- cukier, sól - barwa biała, pozostałe: wygląd typowy dla produktu, bez znak pleśni i szkodników; tekstura i konsystencja: kryształy sypkie, bez zlepów i grudek, pozostałe: konsystencja chrupiąca, sucha;
- makaron - barwa: jednolita, kremowa lub jasnożółta bez pęknięć i rys, prawidłowy kształt, całe elementy, bez zanieczyszczeń fizycznych, błyszcząca powierzchnia, tekstura i konsystencja: charakterystyczna dla danego gatunku, bez oznak zepsucia, uszkodzeń, prawidłowy kształt i barwa ziarna, bez zanieczyszczeń fizycznych, tekstura i konsystencja: charakterystyczna dla stopnia rozdrobnienia i formy, suchy, gładka powierzchnia, szklisty po przełamaniu, w czasie gotowania zwiększenie objętości 2-3 razy, bez oznak lepkości i grudek, po ugotowaniu elastyczny, zachowuje pierwotny kształt, nie skleja się i nie ciemnieje.
- kasza, ryż - wygląd, tekstura i konsystencja: charakterystyczny dla danego gatunku, bez oznak zepsucia, uszkodzeń, prawidłowy kształt i barwa ziaren, bez zanieczyszczeń fizycznych, tekstura i konsystencja charakterystyczna dla stopnia rozdrobnienia, sypka, sucha, bez oznak lepkości i grudek, 1 część wagowa kaszt suchej po ugotowaniu ma dawać 2,5 części wagowych kaszy gotowanej;
- smak: charakterystyczny dla rodzaju surowca, przyjemny, bez obcych posmaków;
- właściwości fizykochemiczne i biologiczne: brak zanieczyszczeń fizycznych, oznak i pozostałości szkodników, brak zanieczyszczeń biologicznych, pleśni oraz bakterii chorobotwórczych.
5. Wymagania wspólne dla asortymentu - przyprawy, przetwory, produkty strączkowe
- opakowanie: torebki odpowiednio oznakowane, czyste, bez oznak zawilgocenia, zapleśnienia, obecności szkodników, całe szczelne; przetwory dostarczone w oryginalnych opakowaniach, nie otwieranych i nie uszkodzonych podczas transportu z widoczną datą przydatności do spożycia;
- wygląd, tekstura i konsystencja: charakterystyczna dla rodzaju produktu;
- smak: charakterystyczny dla rodzaju produktu, przyjemny, bez obecnych zapachów;
- zapach: charakterystyczny dla rodzaju produktu, przyjemny, bez obcych zapachów;
- właściwości fizykochemiczne i biologiczne: brak zanieczyszczeń fizycznych , oznak i pozostałości szkodników, brak zanieczyszczeń biologicznych, pleśni oraz bakterii chorobotwórczych.

UWAGA!
Podana przez Zamawiającego ilość odnosi się do wymienionego w opisie produktu netto i nie uwzględnia wagi opakowania, zalewy, przypraw, itp.

CZĘŚĆ III - PRODUKTY MLECZARSKIE
1. Przewidywana częstotliwość dostaw: trzy razy w tygodniu do godziny 7.30 rano.
2. Szczegóły dotyczące ilości i asortymentu dostaw jednostkowych, ustalane będą na podstawie jadłospisów dekadowych, tworzonych na bieżąco według potrzeb Zamawiającego.
3. Produkty powinny być świeże, zgodne z normami: PN-A-86003, PN-A-86059, PN-66/A-86233, PN-68/A-86230, PN-A-86155, PN-A-86061, PN-91/A-86300.

CZĘŚĆ IV- WARZYWA I OWOCE ŚWIEŻE
1. Przewidywana częstotliwość dostaw: 2-3 razy w tygodniu.
2. Szczegóły dotyczące ilości i asortymentu dostaw jednostkowych, ustalane będą na podstawie jadłospisów dekadowych, tworzonych na bieżąco, według potrzeb Zamawiającego.
3. Produkty muszą być świeże, I klasy, pierwszego gatunku, zgodne z polskimi normami.
4. Owoce i warzywa świeże, pierwsza klasa jakości, produkty kierowane na rynek bezpośrednio po zbiorze, jak i po odpowiednim czasie przechowywania w warunkach zapewniających minimalne zmiany w wyglądzie i podstawowych parametrach opisujących ich właściwości. Odpowiednie pakowanie warzyw i owoców (np. worki umożliwiające cyrkulację powietrza, wytłaczanki chroniące warzywa
i owoce miękkie), właściwy transport produktów do Zamawiającego gwarantujący dostawy pełnowartościowych produktów. Porażenie mokrą i suchą zgnilizną, zapleśnienie, zgnicie, zaparzenie, zwiędniecie, zafermentowanie, porażenie chorobami, obcy zapach, uszkodzenia mechaniczne ( w tym powstałe w czasie transportu od Wykonawcy do Zamawiającego - zaparzenia, zwiędnięcia itp. będą wynikiem transportowania warzyw i owoców w nieodpowiednich warunkach). Uszkodzenia wywołane przez szkodniki, obecność szkodników i ich pozostałości, łykowatość czy miękkie i sparciałe korzenie dyskwalifikują produkty.
5. Szczegółowe wymagania jakościowe warzyw i owoców opisują odpowiednie normy jakościowe.

CZĘŚĆ V- PIECZYWO, WYROBY PIEKARSKIE I CIASTKARSKIE
1. Przewidywana częstotliwość dostaw: codziennie od poniedziałku do piątku (najpóźniej do godz. 7:30 rano).
2. Szczegóły dotyczące ilości i asortymentu dostaw dziennych, ustalane będą na podstawie jadłospisów dekadowych, tworzonych na bieżąco, według potrzeb Zamawiającego.

CZĘŚĆ VI- MROŻONE WARZYWA, OWOCE, POTRAWY
1. Przewidywana częstotliwość dostaw 2-3 razy w tygodniu (w zależności od potrzeb Zamawiającego).
2. Szczegóły dotyczące ilości i asortymentu dostaw jednostkowych, ustalane będą na podstawie jadłospisów dekadowych, tworzonych na bieżąco, według potrzeb Zamawiającego.
3. Zamawiający wymaga, aby dostarczone produkty w dniu dostawy posiadały termin przydatności do spożycia nie krótszy niż ¾ terminu liczonego od dnia wyprodukowania, oznaczonego przez producenta na dostarczonym artykule.
4. Przetwory muszą być dostarczone w oryginalnych opakowaniach, nieotwieranych i nieuszkodzonych podczas transportu, z widoczną datą przydatności do spożycia.

CZĘŚĆ VII- RYBY
1. Przewidywana częstotliwość dostawy 1 raz w tygodniu lub raz na 2 tygodnie (w zależności od potrzeb Zamawiającego).
2. Szczegóły, dotyczące ilości i asortymentu dostaw jednostkowych, ustalane będąca na podstawie jadłospisów dekadowych, tworzonych na bieżąco, według potrzeb Zamawiającego.
3. Produkty powinny być zgodne z polskimi normami.
4. Zamawiający wymaga, aby dostarczone produkty w dniu dostawy posiadały termin przydatności do spożycia nie krótszy niż 3/4 terminu liczonego od dnia wyprodukowania, oznaczonego przez producenta na dostarczonym artykule.
5. Ryby powinny być zgodne z wymogami norm przedmiotowych. Wady niedopuszczalne ryb:
- zapach mięsa: jełki, kwaśny, gnilny, inny obcy;
- smak mięsa: jełki, kwaśny, gorzki, inny obcy;
- mazista, wysuszona tekstura tkanki mięsnej;
- występowanie pasożytów szkodliwych dla zdrowia ludzkiego lub nadający rybom odrażający wygląd.


CZĘŚĆ VIII - JAJA
1. Przewidywana częstotliwość dostaw 1 raz w tygodniu.
2. Szczegóły dotyczące ilości dostaw jednostkowych, ustalane będą na podstawie jadłospisów dekadowych, tworzonych na bieżąco, według potrzeb Zamawiającego.
3. Termin przydatności do spożycia nie krótszy niż 25 dni.
4. Zamawiający wymaga, aby jaja były naświetlane UV-C, dezynfekowane, czyste, bez śladów odchodów.
5. Do każdej dostawy jaj należy dołączyć dokument potwierdzający, iż jaja podczas procesu technologicznego poddawane są dezynfekcji (naświetlaniu) promieniami UV-C.
6. Przy dostawie jaj należy przedłożyć aktualny Handlowy Dokument Identyfikacyjny oraz Świadectwo Lekarsko-Weterynaryjne, dokumenty należy przedkładać na każde wezwanie Zamawiającego.

Wykonawca do każdej dostawy zobowiązany jest do dołączenia dokumentu magazynowego (dowodu dostawy lub dokument WZ) z wyszczególnieniem produktów i ich ilości.

2. Warunki dodatkowe dotyczące dostaw żywności:
1. Zamawiający podaje ceny jednostkowe, wartość netto i brutto w formularzu cenowym - stanowiącym załączniki nr 1A÷H (każdy załącznik dotyczy innej części - zgodnie z powyższym opisem). Wykonawca szacuje koszty dostawy na ilości maksymalne podane w formularzach cenowych.
2. Podane ilości artykułów żywnościowych (w załącznikach 1A÷H) są wartościami szacunkowymi w celu określenia wartości zamówienia, co nie odzwierciedla realnego bądź deklarowanego wykorzystania ich w czasie trwania umowy i w żadnym razie nie może być podstawą jakichkolwiek roszczeń ze strony Wykonawcy. Zamawiający zastrzega sobie prawo, możliwość nie wykorzystania zamówienia /całej ilości żywności określonej w ofercie/.
3. Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi przedmiotu zamówienia jak również zgodność z odpowiednimi normami.
4. Zamawiający wymaga, aby wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia spełniał wszelkie wymagania higieniczne określone w ustawie z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności
i żywienia (Dz. U. 2014r. poz. 1662 z późn. zm.) oraz obowiązujących aktów wykonawczych wydanych na jej podstawie.
5. Wykonawca będzie zobowiązany do dostarczanie zamawianych artykułów do siedziby zamawiającego na własny koszt i ryzyko, transportem przystosowanym do przewozu żywności, jak również do rozładunku towaru i złożenia go w miejscu wskazanym przez Zamawiającego.
6. Asortyment musi być dostarczony odpowiednim środkiem transportu, spełniającym obowiązujące wymogi sanitarne i dopuszczonym decyzją właściwego organu Państwowej Inspekcji Sanitarnej do przewozu artykułów spożywczych będących przedmiotem zamówienia.
7. Wszelkie koszty realizacji przedmiotu umowy, w szczególności koszty opakowania, przesłania, załadunku, rozładunku i ubezpieczenia ponosi Wykonawca. W przypadku reklamacji, zwrot reklamacyjnego towaru (niezgodnego z zamówieniem) odbywa się na koszt Wykonawcy.
8. Przedmiot zamówienia powinien być wolny od cech powszechnie uznawanych za wady jakościowe. Przed wydaniem żywności ilość dostarczonego towaru oraz jego zdolność z zamówieniem zostanie sprawdzona przez wyznaczonego przedstawiciela Zamawiającego.
9. Miejscem dostaw jest zaplecze stołówki Gminnego Zespołu Szkół w Łagowie, ul. Zapłotnia 1,
26-025 Łagów.
10. Zamawiający będzie zamawiał u Wykonawców wybrane artykuły żywnościowe w dni powszechne
z wyłączeniem ferii świątecznych, wakacji letnich i zimowych oraz innych dni, w których Stołówka Szkolna nie podaje obiadów.
11. Zamówienia na dostawy bieżące, zgodne z potrzebami zamawiającego będą składane z min. jednodniowym wyprzedzeniem, telefonicznie, faksem lub w czasie dostawy na następną dostawę.
12. Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań umowy.
13. Kwoty określone w poszczególnych załącznikach cenowych nie mogą ulec zmianie przez cały okres obowiązywania umowy.
14. Zamawiający nie przewiduje prowadzenia rozliczeń w walutach obcych.
15. Nie przewiduję się waloryzacji ceny.
16. Oferowane artykuły żywnościowe winny spełniać wymagania w obowiązujących przepisach prawa dotyczącego produkcji i obrotu żywności, a w szczególności:
- Ustawa z dnia 25 sierpnia 2006r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. z 2014r. poz. 1662 z późn. zm.)
- Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty i młodzieży w tych jednostkach - zgodnie ze zmianą w/w ustawy z dnia 28 listopada 2014r. (Dz.U. 2015 poz. 35), które weszło w życie 01 września 2015r.
- Ustawa z dnia 21 grudnia 2000r. o jakości handlowej artykułów rolno - spożywczych (Dz. U. z 2014r. poz. 669, 1146, 1662, 1722)
- Ustawa z dnia 16 grudnia 2005r. o produktach pochodzenia zwierzęcego (Dz. U. z 2006r. Nr 17, poz. 127 z późn. zm.)
- Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i rozwoju Wsi z dnia 23 grudnia 2014r. w sprawie znakowania poszczególnych rodzajów środków spożywczych (Dz. U. z 2015r. poz. 29).

14. Dostarczone artykuły muszą spełniać obowiązujące wymagania i normy jakościowe zgodnie z wymogami zawartymi w Polskich Normach, a ponadto odpowiednie wymogi jakościowe dla żywienia w warunkach zbiorowych oraz cechować się wysokimi walorami smakowymi.
15.Wszystkie produkty muszą posiadać niezbędne dokumenty badań i dopuszczenie do obrotu oraz certyfikaty i atesty wymagane stosownymi przepisami i normami.
16.Produkty muszą być dostarczone w oryginalnych, nieuszkodzonych, szczelnych, zamkniętych
i prawidłowo oznakowanych w języku polskim opakowaniach.
17. Na każdym dostarczonym opakowaniu musi znajdować się etykieta z następującymi danymi:
a) nazwa oraz adres dostawcy lub producenta,
b) nazwa oraz rodzaj produktu,
c) termin przydatności do spożycia (dzień, miesiąc, rok),
d) masa netto,
e) warunki przechowywania,
f) wykaz składników wg udziału surowców.
18. Dostarczone produkty muszą spełniać wymagania jakości handlowej oraz muszą być składowane
i transportowane w sposób zapewniający utrzymanie ich właściwej jakości handlowe. Produkty muszą być dostarczone w nienaruszonych oryginalnych opakowaniach.
19. Zamawiający zapłaci za faktycznie zamówione i dostarczone ilości towaru.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do Siwz - Część I-VIII.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 321620

Data publikacji: 2015-11-27

Nazwa: Gminny Zespół Szkół w Łagowie

Ulica: Ul. Zapłotnia 1

Numer domu: 1

Miejscowość: Łagów

Kod pocztowy: 26-025

Województwo / kraj: świętokrzyskie

Numer telefonu: 41 307 47 30

Numer faxu: 41 307 47 30

Regon: 26064077800000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: Gminny Zespół Szkół w Łagowie

Inny rodzaj zamawiającego: Gminny Zespół Szkół w Łagowie

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Dostawa żywności na potrzeby Stołówki Szkolnej GZS w Łagowie

Rodzaj zamówienia: D

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa żywności do Gminnego Zespołu Szkół w Łagowie, w szczególności:
Część I - Mięso i produkty mięsne,
Część II - Różne artykuły żywnościowe,
Część III - Produkty mleczarskie,
Część IV - Warzywa i owoce świeże,
Część V - Pieczywo, wyroby piekarskie i ciastkarskie,
Część VI - Mrożone warzywa, owoce, potrawy,
Część VII - Ryby,
Część VIII - Jaja.

Zamawiający podzielił zamówienie na osiem części. Opis każdej części oraz szczegółowe warunki dostaw dla każdej części przedstawiono poniżej natomiast wymagania ilościowe poszczególnych produktów przedstawiono w załącznikach 1A-H do Siwz.

CZĘŚĆ I - MIĘSO I PRODUKTY MIĘSNE
1. Przewidywana częstotliwość dostaw: codziennie, nie później niż do godziny 7.30 rano.
2. Szczegóły dotyczące ilości i asortymentu dostaw dziennych, ustalone będą na podstawie jadłospisów dekadowych, tworzonych na bieżąco, według potrzeb Zamawiającego.
3. Produkty należy dostarczać w pojemnikach z materiałów dopuszczonych do kontaktu z żywnością, szczelnie zamkniętych. Każdy asortyment produktów winien być dostarczony w oddzielnym pojemniku.
4. Okres przydatności do spożycia dla mięsa winien wynosić nie mniej niż 5 dni od daty dostawy do magazynu Zamawiającego.
5. Okres przydatności do spożycia wędlin winien wynosić nie mniej niż 14 dni od daty dostawy do magazynu Zamawiającego.
6. Do każdego pojemnika powinna być dostarczona etykieta zawierająca, co najmniej następujące dane:
- nazwę produktu
- termin przydatności do spożycia
- nazwę dostawcy - producenta, adres
- warunki przechowywania
- oznaczenia partii produkcyjnej
- oraz pozostałe informacje zgodne z aktualnie obowiązującymi przepisami.
7. Wymagania dla mięsa i produktów mięsnych:
- czystość - mięso czyste, bez śladów zanieczyszczeń ciałami obcymi, dobrze wykrwawione;
- konsystencja - jędrna, elastyczna, odkształcająca się;
- smak i zapach - swoisty, charakterystyczny dla mięsa, bez oznak zaparzenia i zepsucia, nie dopuszczalny zapach płciowy lub moczowy;
- barwa - od jasnoczerwonej do ciemnoczerwonej;
- mięso oznakowane przez lekarza weterynarii - zdatne do spożycia, ze sztuk zdrowych;
- mięso wołowe z bydła młodego (jałówek, wolców, buhajków);
- mięso wieprzowe niepochodzące z knurów i loch.
8. Wymagania dla drobiu i przetworów drobiowych:
mięso drobiowe w elementach bez kości:
- mięśnie piersiowe pozbawione skóry (z wyjątkiem piersi bez kości), kości i ścięgien;
- dopuszcza się niewielkie rozerwania i nacięcia mięśni powstałe podczas oddzielenia od skóry i kości;
- barwa naturalna, charakterystyczna dla mięśni piersiowych danego gatunku drobiu;
- nie dopuszcza się wylewów krwawych w mięśniach;
- dopuszcza się przyciemnienie naturalne barwy powierzchni mięśni elementów mrożonych.
Zapach naturalny, charakterystyczny dla mięsa danego gatunku drobiu; niedopuszczalny zapach obcy, zapach świadczący o procesach rozkładu mięsa przez drobnoustroje oraz zapach zjełczałego tłuszczu.

CZĘŚĆ II - RÓŻNE ARTYKUŁY ŻYWNOŚCIOWE
1. Przewidywana częstotliwość dostaw codziennie nie później niż do godziny 8.00 rano.
2. Szczegóły dotyczące ilości i asortymentu dostaw jednostkowych, ustalane będą na podstawie jadłospisów dekadowych, tworzonych na bieżąco, według potrzeb Zamawiającego.
3. Zamawiający wymaga, aby dostarczone produkty w dniu dostawy posiadały termin przydatności do spożycia nie krótszy niż ¾ terminu liczonego od dnia wyprodukowania, oznaczonego przez producenta na dostarczonym artykule.
4. Wymagania wspólne dla asortymentu - przetwory sypkie:
- opakowanie: torebki odpowiednio oznakowane, czyste, bez oznak zawilgocenia, zapleśnienia, obecności szkodników, całe szczelne;
- wygląd, tekstura i konsystencja: charakterystyczne dla rodzaju i stopnia rozdrobnienia; konsystencja sypka, bez grudek, niezlepiająca się przy ucisku, bez zbryleń, delikatna;
- cukier, sól - barwa biała, pozostałe: wygląd typowy dla produktu, bez znak pleśni i szkodników; tekstura i konsystencja: kryształy sypkie, bez zlepów i grudek, pozostałe: konsystencja chrupiąca, sucha;
- makaron - barwa: jednolita, kremowa lub jasnożółta bez pęknięć i rys, prawidłowy kształt, całe elementy, bez zanieczyszczeń fizycznych, błyszcząca powierzchnia, tekstura i konsystencja: charakterystyczna dla danego gatunku, bez oznak zepsucia, uszkodzeń, prawidłowy kształt i barwa ziarna, bez zanieczyszczeń fizycznych, tekstura i konsystencja: charakterystyczna dla stopnia rozdrobnienia i formy, suchy, gładka powierzchnia, szklisty po przełamaniu, w czasie gotowania zwiększenie objętości 2-3 razy, bez oznak lepkości i grudek, po ugotowaniu elastyczny, zachowuje pierwotny kształt, nie skleja się i nie ciemnieje.
- kasza, ryż - wygląd, tekstura i konsystencja: charakterystyczny dla danego gatunku, bez oznak zepsucia, uszkodzeń, prawidłowy kształt i barwa ziaren, bez zanieczyszczeń fizycznych, tekstura i konsystencja charakterystyczna dla stopnia rozdrobnienia, sypka, sucha, bez oznak lepkości i grudek, 1 część wagowa kaszt suchej po ugotowaniu ma dawać 2,5 części wagowych kaszy gotowanej;
- smak: charakterystyczny dla rodzaju surowca, przyjemny, bez obcych posmaków;
- właściwości fizykochemiczne i biologiczne: brak zanieczyszczeń fizycznych, oznak i pozostałości szkodników, brak zanieczyszczeń biologicznych, pleśni oraz bakterii chorobotwórczych.
5. Wymagania wspólne dla asortymentu - przyprawy, przetwory, produkty strączkowe
- opakowanie: torebki odpowiednio oznakowane, czyste, bez oznak zawilgocenia, zapleśnienia, obecności szkodników, całe szczelne; przetwory dostarczone w oryginalnych opakowaniach, nie otwieranych i nie uszkodzonych podczas transportu z widoczną datą przydatności do spożycia;
- wygląd, tekstura i konsystencja: charakterystyczna dla rodzaju produktu;
- smak: charakterystyczny dla rodzaju produktu, przyjemny, bez obecnych zapachów;
- zapach: charakterystyczny dla rodzaju produktu, przyjemny, bez obcych zapachów;
- właściwości fizykochemiczne i biologiczne: brak zanieczyszczeń fizycznych , oznak i pozostałości szkodników, brak zanieczyszczeń biologicznych, pleśni oraz bakterii chorobotwórczych.

UWAGA!
Podana przez Zamawiającego ilość odnosi się do wymienionego w opisie produktu netto i nie uwzględnia wagi opakowania, zalewy, przypraw, itp.

CZĘŚĆ III - PRODUKTY MLECZARSKIE
1. Przewidywana częstotliwość dostaw: trzy razy w tygodniu do godziny 7.30 rano.
2. Szczegóły dotyczące ilości i asortymentu dostaw jednostkowych, ustalane będą na podstawie jadłospisów dekadowych, tworzonych na bieżąco według potrzeb Zamawiającego.
3. Produkty powinny być świeże, zgodne z normami: PN-A-86003, PN-A-86059, PN-66/A-86233, PN-68/A-86230, PN-A-86155, PN-A-86061, PN-91/A-86300.

CZĘŚĆ IV- WARZYWA I OWOCE ŚWIEŻE
1. Przewidywana częstotliwość dostaw: 2-3 razy w tygodniu.
2. Szczegóły dotyczące ilości i asortymentu dostaw jednostkowych, ustalane będą na podstawie jadłospisów dekadowych, tworzonych na bieżąco, według potrzeb Zamawiającego.
3. Produkty muszą być świeże, I klasy, pierwszego gatunku, zgodne z polskimi normami.
4. Owoce i warzywa świeże, pierwsza klasa jakości, produkty kierowane na rynek bezpośrednio po zbiorze, jak i po odpowiednim czasie przechowywania w warunkach zapewniających minimalne zmiany w wyglądzie i podstawowych parametrach opisujących ich właściwości. Odpowiednie pakowanie warzyw i owoców (np. worki umożliwiające cyrkulację powietrza, wytłaczanki chroniące warzywa
i owoce miękkie), właściwy transport produktów do Zamawiającego gwarantujący dostawy pełnowartościowych produktów. Porażenie mokrą i suchą zgnilizną, zapleśnienie, zgnicie, zaparzenie, zwiędniecie, zafermentowanie, porażenie chorobami, obcy zapach, uszkodzenia mechaniczne ( w tym powstałe w czasie transportu od Wykonawcy do Zamawiającego - zaparzenia, zwiędnięcia itp. będą wynikiem transportowania warzyw i owoców w nieodpowiednich warunkach). Uszkodzenia wywołane przez szkodniki, obecność szkodników i ich pozostałości, łykowatość czy miękkie i sparciałe korzenie dyskwalifikują produkty.
5. Szczegółowe wymagania jakościowe warzyw i owoców opisują odpowiednie normy jakościowe.

CZĘŚĆ V- PIECZYWO, WYROBY PIEKARSKIE I CIASTKARSKIE
1. Przewidywana częstotliwość dostaw: codziennie od poniedziałku do piątku (najpóźniej do godz. 7:30 rano).
2. Szczegóły dotyczące ilości i asortymentu dostaw dziennych, ustalane będą na podstawie jadłospisów dekadowych, tworzonych na bieżąco, według potrzeb Zamawiającego.

CZĘŚĆ VI- MROŻONE WARZYWA, OWOCE, POTRAWY
1. Przewidywana częstotliwość dostaw 2-3 razy w tygodniu (w zależności od potrzeb Zamawiającego).
2. Szczegóły dotyczące ilości i asortymentu dostaw jednostkowych, ustalane będą na podstawie jadłospisów dekadowych, tworzonych na bieżąco, według potrzeb Zamawiającego.
3. Zamawiający wymaga, aby dostarczone produkty w dniu dostawy posiadały termin przydatności do spożycia nie krótszy niż ¾ terminu liczonego od dnia wyprodukowania, oznaczonego przez producenta na dostarczonym artykule.
4. Przetwory muszą być dostarczone w oryginalnych opakowaniach, nieotwieranych i nieuszkodzonych podczas transportu, z widoczną datą przydatności do spożycia.

CZĘŚĆ VII- RYBY
1. Przewidywana częstotliwość dostawy 1 raz w tygodniu lub raz na 2 tygodnie (w zależności od potrzeb Zamawiającego).
2. Szczegóły, dotyczące ilości i asortymentu dostaw jednostkowych, ustalane będąca na podstawie jadłospisów dekadowych, tworzonych na bieżąco, według potrzeb Zamawiającego.
3. Produkty powinny być zgodne z polskimi normami.
4. Zamawiający wymaga, aby dostarczone produkty w dniu dostawy posiadały termin przydatności do spożycia nie krótszy niż 3/4 terminu liczonego od dnia wyprodukowania, oznaczonego przez producenta na dostarczonym artykule.
5. Ryby powinny być zgodne z wymogami norm przedmiotowych. Wady niedopuszczalne ryb:
- zapach mięsa: jełki, kwaśny, gnilny, inny obcy;
- smak mięsa: jełki, kwaśny, gorzki, inny obcy;
- mazista, wysuszona tekstura tkanki mięsnej;
- występowanie pasożytów szkodliwych dla zdrowia ludzkiego lub nadający rybom odrażający wygląd.


CZĘŚĆ VIII - JAJA
1. Przewidywana częstotliwość dostaw 1 raz w tygodniu.
2. Szczegóły dotyczące ilości dostaw jednostkowych, ustalane będą na podstawie jadłospisów dekadowych, tworzonych na bieżąco, według potrzeb Zamawiającego.
3. Termin przydatności do spożycia nie krótszy niż 25 dni.
4. Zamawiający wymaga, aby jaja były naświetlane UV-C, dezynfekowane, czyste, bez śladów odchodów.
5. Do każdej dostawy jaj należy dołączyć dokument potwierdzający, iż jaja podczas procesu technologicznego poddawane są dezynfekcji (naświetlaniu) promieniami UV-C.
6. Przy dostawie jaj należy przedłożyć aktualny Handlowy Dokument Identyfikacyjny oraz Świadectwo Lekarsko-Weterynaryjne, dokumenty należy przedkładać na każde wezwanie Zamawiającego.

Wykonawca do każdej dostawy zobowiązany jest do dołączenia dokumentu magazynowego (dowodu dostawy lub dokument WZ) z wyszczególnieniem produktów i ich ilości.

2. Warunki dodatkowe dotyczące dostaw żywności:
1. Zamawiający podaje ceny jednostkowe, wartość netto i brutto w formularzu cenowym - stanowiącym załączniki nr 1A÷H (każdy załącznik dotyczy innej części - zgodnie z powyższym opisem). Wykonawca szacuje koszty dostawy na ilości maksymalne podane w formularzach cenowych.
2. Podane ilości artykułów żywnościowych (w załącznikach 1A÷H) są wartościami szacunkowymi w celu określenia wartości zamówienia, co nie odzwierciedla realnego bądź deklarowanego wykorzystania ich w czasie trwania umowy i w żadnym razie nie może być podstawą jakichkolwiek roszczeń ze strony Wykonawcy. Zamawiający zastrzega sobie prawo, możliwość nie wykorzystania zamówienia /całej ilości żywności określonej w ofercie/.
3. Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi przedmiotu zamówienia jak również zgodność z odpowiednimi normami.
4. Zamawiający wymaga, aby wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia spełniał wszelkie wymagania higieniczne określone w ustawie z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności
i żywienia (Dz. U. 2014r. poz. 1662 z późn. zm.) oraz obowiązujących aktów wykonawczych wydanych na jej podstawie.
5. Wykonawca będzie zobowiązany do dostarczanie zamawianych artykułów do siedziby zamawiającego na własny koszt i ryzyko, transportem przystosowanym do przewozu żywności, jak również do rozładunku towaru i złożenia go w miejscu wskazanym przez Zamawiającego.
6. Asortyment musi być dostarczony odpowiednim środkiem transportu, spełniającym obowiązujące wymogi sanitarne i dopuszczonym decyzją właściwego organu Państwowej Inspekcji Sanitarnej do przewozu artykułów spożywczych będących przedmiotem zamówienia.
7. Wszelkie koszty realizacji przedmiotu umowy, w szczególności koszty opakowania, przesłania, załadunku, rozładunku i ubezpieczenia ponosi Wykonawca. W przypadku reklamacji, zwrot reklamacyjnego towaru (niezgodnego z zamówieniem) odbywa się na koszt Wykonawcy.
8. Przedmiot zamówienia powinien być wolny od cech powszechnie uznawanych za wady jakościowe. Przed wydaniem żywności ilość dostarczonego towaru oraz jego zdolność z zamówieniem zostanie sprawdzona przez wyznaczonego przedstawiciela Zamawiającego.
9. Miejscem dostaw jest zaplecze stołówki Gminnego Zespołu Szkół w Łagowie, ul. Zapłotnia 1,
26-025 Łagów.
10. Zamawiający będzie zamawiał u Wykonawców wybrane artykuły żywnościowe w dni powszechne
z wyłączeniem ferii świątecznych, wakacji letnich i zimowych oraz innych dni, w których Stołówka Szkolna nie podaje obiadów.
11. Zamówienia na dostawy bieżące, zgodne z potrzebami zamawiającego będą składane z min. jednodniowym wyprzedzeniem, telefonicznie, faksem lub w czasie dostawy na następną dostawę.
12. Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań umowy.
13. Kwoty określone w poszczególnych załącznikach cenowych nie mogą ulec zmianie przez cały okres obowiązywania umowy.
14. Zamawiający nie przewiduje prowadzenia rozliczeń w walutach obcych.
15. Nie przewiduję się waloryzacji ceny.
16. Oferowane artykuły żywnościowe winny spełniać wymagania w obowiązujących przepisach prawa dotyczącego produkcji i obrotu żywności, a w szczególności:
- Ustawa z dnia 25 sierpnia 2006r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. z 2014r. poz. 1662 z późn. zm.)
- Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty i młodzieży w tych jednostkach - zgodnie ze zmianą w/w ustawy z dnia 28 listopada 2014r. (Dz.U. 2015 poz. 35), które weszło w życie 01 września 2015r.
- Ustawa z dnia 21 grudnia 2000r. o jakości handlowej artykułów rolno - spożywczych (Dz. U. z 2014r. poz. 669, 1146, 1662, 1722)
- Ustawa z dnia 16 grudnia 2005r. o produktach pochodzenia zwierzęcego (Dz. U. z 2006r. Nr 17, poz. 127 z późn. zm.)
- Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i rozwoju Wsi z dnia 23 grudnia 2014r. w sprawie znakowania poszczególnych rodzajów środków spożywczych (Dz. U. z 2015r. poz. 29).

14. Dostarczone artykuły muszą spełniać obowiązujące wymagania i normy jakościowe zgodnie z wymogami zawartymi w Polskich Normach, a ponadto odpowiednie wymogi jakościowe dla żywienia w warunkach zbiorowych oraz cechować się wysokimi walorami smakowymi.
15.Wszystkie produkty muszą posiadać niezbędne dokumenty badań i dopuszczenie do obrotu oraz certyfikaty i atesty wymagane stosownymi przepisami i normami.
16.Produkty muszą być dostarczone w oryginalnych, nieuszkodzonych, szczelnych, zamkniętych
i prawidłowo oznakowanych w języku polskim opakowaniach.
17. Na każdym dostarczonym opakowaniu musi znajdować się etykieta z następującymi danymi:
a) nazwa oraz adres dostawcy lub producenta,
b) nazwa oraz rodzaj produktu,
c) termin przydatności do spożycia (dzień, miesiąc, rok),
d) masa netto,
e) warunki przechowywania,
f) wykaz składników wg udziału surowców.
18. Dostarczone produkty muszą spełniać wymagania jakości handlowej oraz muszą być składowane
i transportowane w sposób zapewniający utrzymanie ich właściwej jakości handlowe. Produkty muszą być dostarczone w nienaruszonych oryginalnych opakowaniach.
19. Zamawiający zapłaci za faktycznie zamówione i dostarczone ilości towaru.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do Siwz - Część I-VIII.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 8

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2016

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełnienia tego warunku udziału w postępowaniu na podstawie oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu
z art. 22 ust. 1 Pzp - załącznik nr 4 do Siwz.
Ocena spełnienia powyższego warunku będzie dokonywana metodą spełnia lub nie spełnia, w oparciu o oświadczenie dołączone do oferty.

Wiedza i doświadczenie:
Dostawca musi wykazać, że w okresie trzech ostatnich lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy niż 3 lata, to za okres prowadzenia działalności, wykonał należycie co najmniej dwa zamówienia o podobnym charakterze do przedmiotu zamówienia na kwotę co najmniej,
(odpowiednio dla każdej części) - załącznik nr 7 do Siwz:
Część I - Mięso i produkty mięsne - 29.000,00 zł brutto.
Część II - Różne artykuły żywnościowe - 12.000,00 zł brutto.
Część III - Produkty mleczarskie - 15.000,00 zł brutto.
Część IV -Warzywa i owoce świeże - 21.000,00 zł brutto.
Część V - Pieczywo, wyroby piekarskie i ciastkarskie - 1.500,00 zł brutto.
Część VI - Mrożone warzywa, owoce, potrawy - 9.000,00 zł
Część VII - Ryby - 5.000,00 zł
Część VIII - Jaja - 1.300,00 zł
Ocena spełnienia powyższego warunku będzie dokonywana metodą spełnia - nie spełnia, w oparciu o dokumenty i oświadczenia dołączone do oferty.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełnienia tego warunku udziału w postępowaniu na podstawie oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu
z art. 22 ust. 1 Pzp - załącznik nr 4 do Siwz.
Ocena spełnienia powyższego warunku będzie dokonywana metodą spełnia - nie spełnia, w oparciu o oświadczenie dołączone do oferty.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełnienia tego warunku udziału w postępowaniu na podstawie oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu
z art. 22 ust. 1 Pzp - załącznik nr 4 do Siwz.
Ocena spełnienia powyższego warunku będzie dokonywana metodą spełnia - nie spełnia, w oparciu o oświadczenie dołączone do oferty.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełnienia tego warunku udziału w postępowaniu na podstawie oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu
z art. 22 ust. 1 Pzp - załącznik nr 4 do Siwz.
Ocena spełnienia powyższego warunku będzie dokonywana metodą spełnia - nie spełnia, w oparciu o oświadczenie dołączone do oferty.

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. Wykaz innych dokumentów wymaganych przez Zamawiającego:
1) Wypełniony formularz ofertowy - zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 2 do Siwz,
2) Wypełniony formularz cenowy - zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 1A÷H do Siwz.
3) Oryginał pełnomocnictwa (pełnomocnictw), jeżeli oferta nie jest podpisana przez osoby upoważnione do reprezentowania wykonawcy lub gdy z innych wymaganych dokumentów nie wynika upoważnienie do reprezentowania, ewentualnie notarialnie potwierdzona za zgodność kopia pełnomocnictwa,
3) Jeżeli o zamówienie wykonawcy ubiegają się wspólnie - dokument potwierdzający ustanowienie przez reprezentanta w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówień publicznych,
4) Pisemne zobowiązanie innych podmiotów, o których mowa w art. 26 ust. 2b Pzp, do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia, w przypadku, gdy Wykonawca będzie polegał na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych, tych podmiotów (jeśli dotyczy) - zgodnie z załącznikiem nr 8 do Siwz.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany postanowień niniejszej umowy:
a) w zakresie zwiększenia lub zmniejszenia asortymentu towarów wskazanych w umowie w formularzu asortymentowo-cenowym, jeżeli nie spowoduje to przekroczenia wartości umowy;
b) w przypadku urzędowej zmiany stawki VAT możliwa jest zmiana cen proporcjonalnie do zmiany stawki VAT, tak w przypadku podwyżki jak i obniżki. Zmiana cen wymaga udokumentowania przez wykonawcę i każdorazowo wyrażonej zgody przez zamawiającego w formie pisemnego aneksu do umowy pod rygorem nieważności. Wartość umowy zmienia się odpowiednio.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.lagowgmina.biuletyn.net

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Gminy Zespół Szkół w Łagów, ul. Zapłotnia 1, 26-025 Łagów, pok. nr 103 - sekretariat,

Data składania wniosków, ofert: 07/12/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Gminny Zespół Szkół w Łagowie, ul. Zapłotnia 1, 26-025 Łagów, pokój nr 103 (sekretariat)

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Numer części zamówienia: 1

Nazwa: MIĘSO I PRODUKTY MIĘSNE

Opis:
1. Przewidywana częstotliwość dostaw: codziennie, nie później niż do godziny 7.30 rano.
2. Szczegóły dotyczące ilości i asortymentu dostaw dziennych, ustalone będą na podstawie jadłospisów dekadowych, tworzonych na bieżąco, według potrzeb Zamawiającego.
3. Produkty należy dostarczać w pojemnikach z materiałów dopuszczonych do kontaktu z żywnością, szczelnie zamkniętych. Każdy asortyment produktów winien być dostarczony w oddzielnym pojemniku.
4. Okres przydatności do spożycia dla mięsa winien wynosić nie mniej niż 5 dni od daty dostawy do magazynu Zamawiającego.
5. Okres przydatności do spożycia wędlin winien wynosić nie mniej niż 14 dni od daty dostawy do magazynu Zamawiającego.
6. Do każdego pojemnika powinna być dostarczona etykieta zawierająca, co najmniej następujące dane:
- nazwę produktu
- termin przydatności do spożycia
- nazwę dostawcy - producenta, adres
- warunki przechowywania
- oznaczenia partii produkcyjnej
- oraz pozostałe informacje zgodne z aktualnie obowiązującymi przepisami.
7. Wymagania dla mięsa i produktów mięsnych:
- czystość - mięso czyste, bez śladów zanieczyszczeń ciałami obcymi, dobrze wykrwawione;
- konsystencja - jędrna, elastyczna, odkształcająca się;
- smak i zapach - swoisty, charakterystyczny dla mięsa, bez oznak zaparzenia i zepsucia, nie dopuszczalny zapach płciowy lub moczowy;
- barwa - od jasnoczerwonej do ciemnoczerwonej;
- mięso oznakowane przez lekarza weterynarii - zdatne do spożycia, ze sztuk zdrowych;
- mięso wołowe z bydła młodego (jałówek, wolców, buhajków);
- mięso wieprzowe niepochodzące z knurów i loch.
8. Wymagania dla drobiu i przetworów drobiowych:
mięso drobiowe w elementach bez kości:
- mięśnie piersiowe pozbawione skóry (z wyjątkiem piersi bez kości), kości i ścięgien;
- dopuszcza się niewielkie rozerwania i nacięcia mięśni powstałe podczas oddzielenia od skóry i kości;
- barwa naturalna, charakterystyczna dla mięśni piersiowych danego gatunku drobiu;
- nie dopuszcza się wylewów krwawych w mięśniach;
- dopuszcza się przyciemnienie naturalne barwy powierzchni mięśni elementów mrożonych.
Zapach naturalny, charakterystyczny dla mięsa danego gatunku drobiu; niedopuszczalny zapach obcy, zapach świadczący o procesach rozkładu mięsa przez drobnoustroje oraz zapach zjełczałego tłuszczu.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do Siwz.

Kody CPV:
151100002 (Mięso)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
151311305 (Wędliny)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
151120006 (Drób)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
151000009 (Produkty zwierzęce, mięso i produkty mięsne)

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2016

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 2

Nazwa: RÓŻNE ARTYKUŁY ŻYWNOŚCIOWE

Opis:
1. Przewidywana częstotliwość dostaw codziennie nie później niż do godziny 8.00 rano.
2. Szczegóły dotyczące ilości i asortymentu dostaw jednostkowych, ustalane będą na podstawie jadłospisów dekadowych, tworzonych na bieżąco, według potrzeb Zamawiającego.
3. Zamawiający wymaga, aby dostarczone produkty w dniu dostawy posiadały termin przydatności do spożycia nie krótszy niż ¾ terminu liczonego od dnia wyprodukowania, oznaczonego przez producenta na dostarczonym artykule.
4. Wymagania wspólne dla asortymentu - przetwory sypkie:
- opakowanie: torebki odpowiednio oznakowane, czyste, bez oznak zawilgocenia, zapleśnienia, obecności szkodników, całe szczelne;
- wygląd, tekstura i konsystencja: charakterystyczne dla rodzaju i stopnia rozdrobnienia; konsystencja sypka, bez grudek, niezlepiająca się przy ucisku, bez zbryleń, delikatna;
- cukier, sól - barwa biała, pozostałe: wygląd typowy dla produktu, bez znak pleśni i szkodników; tekstura i konsystencja: kryształy sypkie, bez zlepów i grudek, pozostałe: konsystencja chrupiąca, sucha;
- makaron - barwa: jednolita, kremowa lub jasnożółta bez pęknięć i rys, prawidłowy kształt, całe elementy, bez zanieczyszczeń fizycznych, błyszcząca powierzchnia, tekstura i konsystencja: charakterystyczna dla danego gatunku, bez oznak zepsucia, uszkodzeń, prawidłowy kształt i barwa ziarna, bez zanieczyszczeń fizycznych, tekstura i konsystencja: charakterystyczna dla stopnia rozdrobnienia i formy, suchy, gładka powierzchnia, szklisty po przełamaniu, w czasie gotowania zwiększenie objętości 2-3 razy, bez oznak lepkości i grudek, po ugotowaniu elastyczny, zachowuje pierwotny kształt, nie skleja się i nie ciemnieje.
- kasza, ryż - wygląd, tekstura i konsystencja: charakterystyczny dla danego gatunku, bez oznak zepsucia, uszkodzeń, prawidłowy kształt i barwa ziaren, bez zanieczyszczeń fizycznych, tekstura i konsystencja charakterystyczna dla stopnia rozdrobnienia, sypka, sucha, bez oznak lepkości i grudek, 1 część wagowa kaszt suchej po ugotowaniu ma dawać 2,5 części wagowych kaszy gotowanej;
- smak: charakterystyczny dla rodzaju surowca, przyjemny, bez obcych posmaków;
- właściwości fizykochemiczne i biologiczne: brak zanieczyszczeń fizycznych, oznak i pozostałości szkodników, brak zanieczyszczeń biologicznych, pleśni oraz bakterii chorobotwórczych.
5. Wymagania wspólne dla asortymentu - przyprawy, przetwory, produkty strączkowe
- opakowanie: torebki odpowiednio oznakowane, czyste, bez oznak zawilgocenia, zapleśnienia, obecności szkodników, całe szczelne; przetwory dostarczone w oryginalnych opakowaniach, nie otwieranych i nie uszkodzonych podczas transportu z widoczną datą przydatności do spożycia;
- wygląd, tekstura i konsystencja: charakterystyczna dla rodzaju produktu;
- smak: charakterystyczny dla rodzaju produktu, przyjemny, bez obecnych zapachów;
- zapach: charakterystyczny dla rodzaju produktu, przyjemny, bez obcych zapachów;
- właściwości fizykochemiczne i biologiczne: brak zanieczyszczeń fizycznych , oznak i pozostałości szkodników, brak zanieczyszczeń biologicznych, pleśni oraz bakterii chorobotwórczych.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do Siwz.
UWAGA!
Podana przez Zamawiającego ilość odnosi się do wymienionego w opisie produktu netto i nie uwzględnia wagi opakowania, zalewy, przypraw, itp.

Kody CPV:
158000006 (Różne produkty spożywcze)

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2016

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 3

Nazwa: PRODUKTY MLECZARSKIE

Opis:
1. Przewidywana częstotliwość dostaw: trzy razy w tygodniu do godziny 7.30 rano.
2. Szczegóły dotyczące ilości i asortymentu dostaw jednostkowych, ustalane będą na podstawie jadłospisów dekadowych, tworzonych na bieżąco według potrzeb Zamawiającego.
3. Produkty powinny być świeże, zgodne z normami: PN-A-86003, PN-A-86059, PN-66/A-86233, PN-68/A-86230, PN-A-86155, PN-A-86061, PN-91/A-86300.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do Siwz.

Kody CPV:
155000003 (Produkty mleczarskie)

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2016

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 4

Nazwa: WARZYWA I OWOCE ŚWIEŻE

Opis:
1. Przewidywana częstotliwość dostaw: 2-3 razy w tygodniu.
2. Szczegóły dotyczące ilości i asortymentu dostaw jednostkowych, ustalane będą na podstawie jadłospisów dekadowych, tworzonych na bieżąco, według potrzeb Zamawiającego.
3. Produkty muszą być świeże, I klasy, pierwszego gatunku, zgodne z polskimi
normami.
4. Owoce i warzywa świeże, pierwsza klasa jakości, produkty kierowane na rynek bezpośrednio po zbiorze, jak i po odpowiednim czasie przechowywania w warunkach zapewniających minimalne zmiany w wyglądzie i podstawowych parametrach opisujących ich właściwości. Odpowiednie pakowanie warzyw i owoców (np. worki umożliwiające cyrkulację powietrza, wytłaczanki chroniące warzywa
i owoce miękkie), właściwy transport produktów do Zamawiającego gwarantujący dostawy pełnowartościowych produktów. Porażenie mokrą i suchą zgnilizną, zapleśnienie, zgnicie, zaparzenie, zwiędniecie, zafermentowanie, porażenie chorobami, obcy zapach, uszkodzenia mechaniczne ( w tym powstałe w czasie transportu od Wykonawcy do Zamawiającego - zaparzenia, zwiędnięcia itp. będą wynikiem transportowania warzyw i owoców w nieodpowiednich warunkach). Uszkodzenia wywołane przez szkodniki, obecność szkodników i ich pozostałości, łykowatość czy miękkie i sparciałe korzenie dyskwalifikują produkty.
5. Szczegółowe wymagania jakościowe warzyw i owoców opisują odpowiednie normy jakościowe.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do Siwz.

Kody CPV: 032200009

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2016

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 5

Nazwa: PIECZYWO, WYROBY PIEKARSKIE I CIASTKARSKIE

Opis:
1. Przewidywana częstotliwość dostaw: codziennie od poniedziałku do piątku (najpóźniej do godz. 7:30 rano).
2. Szczegóły dotyczące ilości i asortymentu dostaw dziennych, ustalane będą na podstawie jadłospisów dekadowych, tworzonych na bieżąco, według potrzeb Zamawiającego.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do Siwz.

Kody CPV: 158110009

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
156000004 (Produkty przemiału ziarna, skrobi i produktów skrobiowych)

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2016

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 6

Nazwa: MROŻONE WARZYWA, OWOCE, POTRAWY

Opis:
1. Przewidywana częstotliwość dostaw 2-3 razy w tygodniu (w zależności od potrzeb Zamawiającego).
2. Szczegóły dotyczące ilości i asortymentu dostaw jednostkowych, ustalane będą na podstawie jadłospisów dekadowych, tworzonych na bieżąco, według potrzeb Zamawiającego.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do Siwz.

3. Zamawiający wymaga, aby dostarczone produkty w dniu dostawy posiadały termin przydatności do spożycia nie krótszy niż ¾ terminu liczonego od dnia wyprodukowania, oznaczonego przez producenta na dostarczonym artykule.
4. Przetwory muszą być dostarczone w oryginalnych opakowaniach, nieotwieranych i nieuszkodzonych podczas transportu, z widoczną datą przydatności do spożycia.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do Siwz.

Kody CPV:
153311709 (Warzywa mrożone)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
153000001 (Owoce, warzywa i podobne produkty)

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2016

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 7

Nazwa: RYBY

Opis:
1. Przewidywana częstotliwość dostawy 1 raz w tygodniu lub raz na 2 tygodnie (w zależności od potrzeb Zamawiającego).
2. Szczegóły, dotyczące ilości i asortymentu dostaw jednostkowych, ustalane będąca na podstawie jadłospisów dekadowych, tworzonych na bieżąco, według potrzeb Zamawiającego.
3. Produkty powinny być zgodne z polskimi normami.
4. Zamawiający wymaga, aby dostarczone produkty w dniu dostawy posiadały termin przydatności do spożycia nie krótszy niż 3/4 terminu liczonego od dnia wyprodukowania, oznaczonego przez producenta na dostarczonym artykule.
5. Ryby powinny być zgodne z wymogami norm przedmiotowych. Wady niedopuszczalne ryb:
- zapach mięsa: jełki, kwaśny, gnilny, inny obcy;
- smak mięsa: jełki, kwaśny, gorzki, inny obcy;
- mazista, wysuszona tekstura tkanki mięsnej;
- występowanie pasożytów szkodliwych dla zdrowia ludzkiego lub nadający rybom odrażający wygląd.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do Siwz.

Kody CPV:
152210003 (Ryby mrożone)

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2016

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 8

Nazwa: JAJA

Opis:
1. Przewidywana częstotliwość dostaw 1 raz w tygodniu.
2. Szczegóły dotyczące ilości dostaw jednostkowych, ustalane będą na podstawie jadłospisów dekadowych, tworzonych na bieżąco, według potrzeb Zamawiającego.
3. Termin przydatności do spożycia nie krótszy niż 25 dni.
4. Zamawiający wymaga, aby jaja były naświetlane UV-C, dezynfekowane, czyste, bez śladów odchodów.
5. Do każdej dostawy jaj należy dołączyć dokument potwierdzający, iż jaja podczas procesu technologicznego poddawane są dezynfekcji (naświetlaniu) promieniami UV-C.
6. Przy dostawie jaj należy przedłożyć aktualny Handlowy Dokument Identyfikacyjny oraz Świadectwo Lekarsko-Weterynaryjne, dokumenty należy przedkładać na każde wezwanie Zamawiającego.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do Siwz.

Kody CPV: 031425003

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2016

Kod kryterium cenowe: A

Kody CPV:
158000006 (Różne produkty spożywcze)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
151100002 (Mięso)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
151311305 (Wędliny)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
151120006 (Drób)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
151000009 (Produkty zwierzęce, mięso i produkty mięsne)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia: 158110009

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
152210003 (Ryby mrożone)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia: 031425003

Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia: 032200009

Kod CPV dziesiątej częsci zamówienia:
155000003 (Produkty mleczarskie)

Kod CPV jedenastej częsci zamówienia:
153311709 (Warzywa mrożone)

Kod CPV dwunasteej częsci zamówienia:
153000001 (Owoce, warzywa i podobne produkty)

Kod CPV trzynastej częsci zamówienia:
156000004 (Produkty przemiału ziarna, skrobi i produktów skrobiowych)

Podobne przetargi

228748 / 2013-06-14 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. Władysława Buszkowskiego - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 151100002 (Mięso)
Zakup i dostawa: świeżego mięsa, wędlin, drobiu, podrobów, wędlin drobiowych w okresie 12 miesięcy, świeżych owoców i warzyw w okresie 3 miesięcy

454948 / 2012-11-16 - Inny: szkoła publiczna

Zespół Szkół w Rudkach - Nowa Słupia (świętokrzyskie)
CPV: 151100002 (Mięso)
Zakup i dostawa artykułów spożywczych do stołówki szkolnej przy Zespole Szkół w Rudkach

331977 / 2011-12-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Gnojno - Gnojno (świętokrzyskie)
CPV: 151100002 (Mięso)
Dostawa artykułów żywnościowych na potrzeby stołówki szkolnej w Szkole Podstawowej w Raczycach

315936 / 2010-10-01 - Inny: Dom Pomocy Społecznej

Dom Pomocy Społecznej - Starachowice (świętokrzyskie)
CPV: 151100002 (Mięso)
Dostawy bieżące wędlin i mięsa oraz jego przetworów dla Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach ul Bema 26

230877 / 2009-12-03 - Inny: pomoc społeczna

Dom Pomocy Społecznej - Ostrowiec Świętokrzyski (świętokrzyskie)
CPV: 151100002 (Mięso)
Dostawa mięsa i wędlin dla potrzeb Domu POmocy Społecznej ul. Grabowiecka 7 w Ostrowcu Św. na 2010 r

284110 / 2012-08-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Obsługi Placówek Oświatowych w Krasocinie - Krasocin (świętokrzyskie)
CPV: 151100002 (Mięso)
Dostawa produktów żywnościowych do placówek oświatowych Gminy Krasocin w roku szkolnym 2012/2013

25578 / 2012-01-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Przedszkole - Chęciny (świętokrzyskie)
CPV: 151100002 (Mięso)
Dostawa żywności dla Przedszkola Samorządowego w Chęcinach

188009 / 2009-10-26 - Podmiot prawa publicznego

Areszt Śledczy - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 151100002 (Mięso)
sukcesywne dostawy mięsa oraz wędlin wieprzowych i wołowych, mięsa i wyrobów drobiowych i podrobowych oraz konserw mięsnych

1765 / 2015-01-07 - Inny: Dom Pomocy Społecznej

Dom Pomocy Społecznej - Ostrowiec Świętokrzyski (świętokrzyskie)
CPV: 151100002 (Mięso)
Dostawa mięsa i wędlin dla potrzeb Domu Pomocy Społecznej w Ostrowcu Św. os. Słoneczne 49 w 2015 r.

157476 / 2009-05-20 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. Władysława Buszkowskiego - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 151100002 (Mięso)
Zakup i dostawa:świeżego mięsa, wędlin, drobiu, podrobów, wędlin drobiowych, mrożonych owoców i warzyw

225228 / 2015-09-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Obsługi Placówek Oświatowych w Krasocinie - Krasocin (świętokrzyskie)
CPV: 151100002 (Mięso)
DOSTAWA PRODUKTÓW ŻYWNOŚCIOWYCH DO PLACÓWEK OŚWIATOWYCH GMINY KRASOCIN W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

334032 / 2009-09-25 - Inny: Dom Pomocy Społecznej

Dom Pomocy Społecznej - Starachowice (świętokrzyskie)
CPV: 151100002 (Mięso)
Dostawa mięsa i wędlin dla Domu Pomocy społecznej w Starachowicach ul. Bema 26

292650 / 2012-08-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Obsługi Ekonomiczno-Administracyjnej Szkół i Przedszkoli we Włoszczowie - Włoszczowa (świętokrzyskie)
CPV: 151100002 (Mięso)
Dostawa produktów żywnościowych do szkół i przedszkoli prowadzonych przez Gminę Włoszczowa w roku szkolnym 2012/2013

239101 / 2009-12-10 - Podmiot prawa publicznego

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ostrowcu Św. - Ostrowiec Świętokrzyski (świętokrzyskie)
CPV: 151100002 (Mięso)
Dostawa tłuszczów zwierzęcych, mięsa, wędlin, drobiu i konserw na potrzeby stołówki dla podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostrowcu Świętokrzyskim w 2010 roku.

393454 / 2011-11-23 - Inny: Pomoc społeczna

Dom Pomocy Społecznej - Ostrowiec Świętokrzyski (świętokrzyskie)
CPV: 151100002 (Mięso)
Dostawa mięsa i wędlin dla potrzeb Domu Pomocy Społecznej ul. Grabowiecka 7 w Ostrowcu Św. na 2012r.