Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

130521 / 2012-06-14 - Inny: wojewódzka samorządowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej / Świętokrzyski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Kielcach (Kielce)

Rozbudowa i podwyższenie lewego wału rzeki Trześniówki w km 0+900 - 3+710 w msc. Sandomierz, woj. świętokrzyskie

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest Rozbudowa i podwyższenie lewego wału rzeki Trześniówki w km 0+900 - 3+710 w msc. Sandomierz, woj. świętokrzyskie w zakresie objętym dokumentacją, składającą się z projektu wykonawczego, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót oraz przedmiaru robót o charakterze wyłącznie informacyjnym zwaną dalej dokumentacją techniczną.
W/w dokumenty stanowią załącznik do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (zwanej dalej SIWZ). Zakres robót: Przedmiotowa inwestycja będzie polegała m.in. na: 1) Podwyższeniu i poszerzeniu przekroju wału w kierunku międzywala do parametrów:
­- średnia wysokość - 6,3m;
­- szerokość korony w miejscach poprowadzenia drogi serwisowej (w km 0+944 - 3+402) - 4,0 m;
­- szerokość korony w km 3+402 - 3+710 - 3,0m;
­- nachylenie skarpy odpowietrznej powyżej skarpy istniejącej 1:2;
­- nachylenie skarpy odwodnej 1;2;
­- zagęszczenie Is>0,95. 2) Uszczelnieniu skarpy odwodnej za pomocą ekranu z geomembrany ułożonej na głębokości 1,0m poniżej projektowanej skarpy odwodnej i przykrytej gruntem niespoistym tworzącym rozbudowę korpusu. W strefie wierzchołka ekran zamocowany jest w rowie kotwiącym na głębokości 1,0m, a w podstawie przechodzi w fartuch uszczelnienia podłoża. 3) Uszczelnieniu podłoża przesłoną przeciwfitracyjną w podstawie skarpy odwodnej metodą DSM na głębokość 6m. W miejscach kolizji z uzbrojeniem podziemnym przesłona wykona zostanie metodą iniekcji wysokociśnieniowej (jet-grouting) o minimalnej szerokości 0,5m. 4) Wykonaniu drogi serwisowej wprowadzonej na poszerzoną do 4,0m koronę wału w km 0+944 - 3+402 o szerokości nawierzchni 3,0m oraz jednostronnym spadku poprzecznym - 2% w stronę odpowietrzną. W km 0+900 i 2+400 przedmiotowa droga na koronie zakończona będzie platformą do zawracania pojazdów. W km 3+402 - 3+710 rolę drogi serwisowej pełnić będzie droga publiczna biegnąca przy stopie skarpy odpowietrznej wału. 5) Istniejące przejazdy wałowe ze względu na konieczność przebudowy wału zostaną przebudowane (rampa nr 1 w km 1+413, rampa nr 2 w km 1+894, rampa nr 3 3+386): - od strony zawala wjazdy zostaną podsypane i zostanie położona nowa nawierzchnia;
­- od strony międzywala zostaną rozebrane, a następnie ponownie uformowane na skarpie przebudowanej;
­- szerokość wjazdów 3,0m, a w miejscach wprowadzania na koronę wału drogi serwisowej - 3,0m i pobocze 0,5m; - pochylenie skarp 1:1,5; - pochylenie podłużne nie mniejsze niż 10%. W km 2+300 - 2+377 (odcinek pomiędzy przyczółkami mostowymi) zostanie odtworzony przejazd z zawala na międzywale. Po stronie zawala wjazd na koronę po skarpie o nachyleniu 1:15, od strony międzywala zjazd wyłożony na skarpę o nachyleniu 12%. Istniejące wejścia na koronę od strony zawala w km 3+136, 3+180, 3+210 zostaną zlikwidowane. Zjazd z korony na międzywale w km 3+253 zostanie również zlikwidowany.
6) Likwidacji nieczynnych przepustów wałowych w km 0+985, 1+455, 2+063. Przebudowa istniejącego przepustu z rur betonowych w km 2+958 o średnicy 800mm i długości 20m. Budowle przewidziane do rozbiórki (likwidacji) stanowią integralną część wału przeciwpowodziowego, a ich rozbiórka będzie wykonywana sukcesywnie w trakcie prowadzenia robót budowlanych przy realizacji przedmiotowej inwestycji. Realizacja prac przewidzianych projektem wymaga rozbiórki wszystkich ramp przejazdów wałowych (z wyjątkiem drogi powiatowej - przeprawa stara i aktualna), znajdujących się po stronie międzywala. Zostaną one odtworzone w zmienionym układzie. Jeden przejazd w km 3+253 zostanie rozebrany definitywnie. Ze wszystkich przejazdów należy usunąć i zabezpieczyć słupki betonowe kilometrażu wału. 7) Kolizje z istniejącym uzbrojeniem i zagospodarowaniem terenu, zidentyfikowane i wyszczególnione w projekcie. Trasa wału koliduje z elementami infrastruktury podziemnej i nadziemnej, tj. w km: - 0+891 - nasyp kolejowy, - 1+565 - kolizja napowietrzna linia energetyczna wysokiego napięcia,
- 1+700 - kolizja napowietrzna linia energetyczna wysokiego napięcia, - 2+278 - kolizja ts + 2t,
- 2+282 - kolizja kabel telekomunikacyjny, - 2+298 - most rz. 147.78, - 2+314 - kolizja tele. kab. doz.,
- 2+344 - kolizja gaz D = 250, - 2+377 - most rz. góry 149.40, - 3+004 - kolizja gA500, - 3+020 - kolizja gA400, - 3+028 - 3+047 - kolizja gA250.Roboty w rejonie kolizji z istniejącym uzbrojeniem terenu prowadzić zgodnie z uzgodnieniem ZUD oraz innych indywidualnych instytucji uzgadniających. Szczególnie należy zwrócić uwagę na roboty w rejonie linii kolejowej. Prace w bezpośrednim sąsiedztwie linii elektroenergetycznych mogą być prowadzone z zachowaniem postanowień Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 6.02.2003 r. (Dz. U. Nr 47, poz. 401), które określa zachowanie minimalnych odległości liczonych w poziomie od skrajnych przewodów; praca sprzętu budowlanego w odległości mniejszej niż określona w powyższym rozporządzeniu wymaga wyłączenia linii elektroenergetycznych spod napięcia; terminy wyłączenia linii 110kV należy uzgadniać z PGE Dystrybucja Rzeszów. Wykonawca pokryje wszelkie koszty związane z każdorazowym wyłączeniem tych linii celem przygotowania miejsca pracy i dopuszczenia do pracy. Ponadto w rejonie objętym projektem istnieje sieć teletechniczna doziemna (brak zaznaczenia na mapie do celów projektowych). Prace w rejonie przebiegu kabli teletechnicznych należy wykonać ręcznie pod nadzorem pracownika Regionu Robót Telekomunikacyjnych w Krakowie. O przystąpieniu do robót należy na 14 dni przed terminem powiadomić w/w Region z równoczesnym zleceniem nadzoru na adres: Region Robót Telekomunikacyjnych w Krakowie 31-516 Kraków, Rondo Mogilskie 1. W zawiadomieniu należy podać nr telefonu kontaktowego Wykonawcy. Za straty spółki TK Telekom wynikłe ze spowodowania awarii kabla podczas prac (zerwanie, uszkodzenie, kradzież) obciążony zostanie Wykonawca robót zgodnie z kosztorysem poawaryjnym, dotyczy to zarówno kosztów usunięcia awarii, jak również odszkodowania na rzecz klientów Spółki za przerwy w łączności oraz świadczeniu innych usług telekomunikacyjnych. Orientacyjny przebieg kabla przedstawiony został na mapie 00 - stanowiącej załącznik graficzny do SIWZ.
8) Roboty rozbiórkowe. Realizacja prac przewidzianych zamówieniem wymaga rozbiórki wszystkich ramp przejazdów wałowych (z wyjątkiem drogi powiatowej - przeprawa stara i aktualna), znajdujących się po stronie międzywala. Zostaną one odtworzone w zmienionym układzie. Trzy przejazdy ( km: 1+610, 3+240, 3+986) zostaną rozebrane definitywnie. Ze wszystkich przejazdów należy usunąć istniejącą nawierzchnię żwirową. Ponadto, w związku z robotami ziemnymi, należy usunąć i zabezpieczyć słupki betonowe kilometrażu wału. Do całkowitej rozbiórki zakwalifikowano przepusty wałowe w km 0+985, 1+455 i 2+063.
Z dokumentacją w formie pisemnej można zapoznać się w ŚZMiUW w Kielcach, ul. Witosa 86
(II piętro, p. 212) w dni robocze (poniedziałek - piątek) w godz. 8:00 - 14:00. 2. Do zakresu określonego w dokumentacji technicznej należy ponadto:
- Urządzenie zaplecza budowy;
- Zabezpieczenie robót pod względem BHP; - Sporządzenie planu BIOZ dla potrzeb budowy;
- Wykonanie tymczasowych dróg dojazdowych na czas realizacji robót;
- Dwukrotne w danym roku przez okres gwarancji trwający 3 lata koszenie obu skarp oraz korony odcinka wału, na którym wykonywane będą roboty objęte przedmiotem zamówienia wraz z dokonaniem ewentualnych podsiewów mieszankami traw i nawożeniem. 3. Przedmiot zamówienia należy wykonać: - na warunkach określonych SIWZ i wzorem umowy, oraz zgodnie z:

-warunkami Zamawiającego,
- obowiązującymi przepisami BHP,
- warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót ziemnych i budowlanych,
- warunkami technicznymi, jakim powinny odpowiadać budowle hydrotechniczne i ich usytuowanie,
- polskimi normami oraz obowiązującymi normami branżowymi,
- przepisami prawa budowlanego oraz zasadami wiedzy technicznej,
- w/w dokumentacją techniczną wymienioną w pkt. I p.pkt. 1.__4. Podane w dokumentacji technicznej nazwy produktów urządzeń lub danych rozwiązań technologicznych, służą tylko i wyłącznie do określenia parametrów jakościowo-technicznych wymaganych przez Zamawiającego. Zamawiający dopuszcza stosowanie równoważnych produktów lub urządzeń które spełniają wymagania jakościowo-techniczne określone przez zamawiającego. W przypadku, gdy w dokumentacji technicznej opisano materiały, urządzenia lub dane rozwiązania technologiczne za pomocą podania nazwy ich producenta, patentów lub pochodzenia, to w odniesieniu do tych materiałów, urządzeń lub danych rozwiązań technologicznych Zamawiający dopuszcza ujęcie w ofercie, a następnie zastosowanie innych równoważnych materiałów urządzeń lub danych rozwiązań technologicznych pod warunkiem posiadania przez nie parametrów nie gorszych niż materiały, urządzenia lub dane rozwiązania technologiczne, które one zastępują.
W takiej sytuacji Wykonawca stosując materiały, urządzenia lub dane rozwiązania technologiczne równoważne zobowiązany jest zgodnie z art. 30 ust. 5 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych ( tj. 2010r., Dz.U. nr 113,poz. 759 z późn. zm. - zwanej dalej ustawą) wykazać, że oferowane przez niego materiały , urządzenia lub dane rozwiązania technologiczne spełniają wymagania Zamawiającego. W sytuacji gdy Wykonawca zamierza zastosować inne materiały ( wyroby) , urządzenia lub dane rozwiązania technologiczne niż podane w dokumentacji projektowej winien dołączyć do oferty wykaz zawierający materiały (wyroby), urządzenia lub dane rozwiązania technologiczne zawarte w dokumentacji oraz podać ich równoważniki (nazwy materiałów (wyrobów), urządzeń lub danych rozwiązań technologicznych zaproponowanych w ofercie) wraz z charakterystykami technicznymi oraz dokumentami potwierdzającymi ich równoważność. W przypadku, gdy Wykonawca takiego wykazu nie dołączy do oferty zobowiązany będzie do wbudowania urządzeń i materiałów zgodnie z dokumentacją techniczną, o której mowa w pkt. 1. UWAGA:- Zaleca się, aby wykonawca dokonał wizji lokalnej terenu budowy (sprawdzenie przedmiaru robót ze stanem faktycznym i dokumentacją) i jego otoczenia, a także zdobył na swoja własną odpowiedzialność i ryzyko, wszelkie dodatkowe informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz zawarcia umowy i wykonania zamówienia. Koszty dokonania wizji lokalnej terenu ponosi Wykonawca; - Wszelkie nazwy własne produktów i materiałów przywołane w STWiORB i dokumentacji projektowej służą ustaleniu pożądanego standardu wykonania i określenia właściwości i wymogów technicznych założonych w dokumentacji technicznej dla projektowanych rozwiązań. 5. Dokumentacja techniczna, SIWZ zwane są dalej dokumentacją przetargową. 6. Termin wykonania całego przedmiotu zamówienia (wraz z odbiorem końcowym przedmiotu zamówienia): do dnia 14-12-2012 r. w tym: a. wykonanie robót budowlanych i zawiadomienie Zamawiającego o zakończeniu robót: do dnia 28-11-2012 r.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 130521

Data publikacji: 2012-06-14

Nazwa:
Świętokrzyski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Kielcach

Ulica: ul. Witosa 86

Numer domu: 86

Miejscowość: Kielce

Kod pocztowy: 25-561

Województwo / kraj: świętokrzyskie

Numer telefonu: 041 3340105 wew. 209, 309

Numer faxu: 041 3340105 wew. 409

Adres strony internetowej: www.szmiuw.kielce.com.pl

Regon: 00368886031300

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego:
Inny: wojewódzka samorządowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej

Inny rodzaj zamawiającego:
wojewódzka samorządowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Rozbudowa i podwyższenie lewego wału rzeki Trześniówki w km 0+900 - 3+710 w msc. Sandomierz, woj. świętokrzyskie

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest Rozbudowa i podwyższenie lewego wału rzeki Trześniówki w km 0+900 - 3+710 w msc. Sandomierz, woj. świętokrzyskie w zakresie objętym dokumentacją, składającą się z projektu wykonawczego, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót oraz przedmiaru robót o charakterze wyłącznie informacyjnym zwaną dalej dokumentacją techniczną.
W/w dokumenty stanowią załącznik do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (zwanej dalej SIWZ). Zakres robót: Przedmiotowa inwestycja będzie polegała m.in. na: 1) Podwyższeniu i poszerzeniu przekroju wału w kierunku międzywala do parametrów:
­- średnia wysokość - 6,3m;
­- szerokość korony w miejscach poprowadzenia drogi serwisowej (w km 0+944 - 3+402) - 4,0 m;
­- szerokość korony w km 3+402 - 3+710 - 3,0m;
­- nachylenie skarpy odpowietrznej powyżej skarpy istniejącej 1:2;
­- nachylenie skarpy odwodnej 1;2;
­- zagęszczenie Is>0,95. 2) Uszczelnieniu skarpy odwodnej za pomocą ekranu z geomembrany ułożonej na głębokości 1,0m poniżej projektowanej skarpy odwodnej i przykrytej gruntem niespoistym tworzącym rozbudowę korpusu. W strefie wierzchołka ekran zamocowany jest w rowie kotwiącym na głębokości 1,0m, a w podstawie przechodzi w fartuch uszczelnienia podłoża. 3) Uszczelnieniu podłoża przesłoną przeciwfitracyjną w podstawie skarpy odwodnej metodą DSM na głębokość 6m. W miejscach kolizji z uzbrojeniem podziemnym przesłona wykona zostanie metodą iniekcji wysokociśnieniowej (jet-grouting) o minimalnej szerokości 0,5m. 4) Wykonaniu drogi serwisowej wprowadzonej na poszerzoną do 4,0m koronę wału w km 0+944 - 3+402 o szerokości nawierzchni 3,0m oraz jednostronnym spadku poprzecznym - 2% w stronę odpowietrzną. W km 0+900 i 2+400 przedmiotowa droga na koronie zakończona będzie platformą do zawracania pojazdów. W km 3+402 - 3+710 rolę drogi serwisowej pełnić będzie droga publiczna biegnąca przy stopie skarpy odpowietrznej wału. 5) Istniejące przejazdy wałowe ze względu na konieczność przebudowy wału zostaną przebudowane (rampa nr 1 w km 1+413, rampa nr 2 w km 1+894, rampa nr 3 3+386): - od strony zawala wjazdy zostaną podsypane i zostanie położona nowa nawierzchnia;
­- od strony międzywala zostaną rozebrane, a następnie ponownie uformowane na skarpie przebudowanej;
­- szerokość wjazdów 3,0m, a w miejscach wprowadzania na koronę wału drogi serwisowej - 3,0m i pobocze 0,5m; - pochylenie skarp 1:1,5; - pochylenie podłużne nie mniejsze niż 10%. W km 2+300 - 2+377 (odcinek pomiędzy przyczółkami mostowymi) zostanie odtworzony przejazd z zawala na międzywale. Po stronie zawala wjazd na koronę po skarpie o nachyleniu 1:15, od strony międzywala zjazd wyłożony na skarpę o nachyleniu 12%. Istniejące wejścia na koronę od strony zawala w km 3+136, 3+180, 3+210 zostaną zlikwidowane. Zjazd z korony na międzywale w km 3+253 zostanie również zlikwidowany.
6) Likwidacji nieczynnych przepustów wałowych w km 0+985, 1+455, 2+063. Przebudowa istniejącego przepustu z rur betonowych w km 2+958 o średnicy 800mm i długości 20m. Budowle przewidziane do rozbiórki (likwidacji) stanowią integralną część wału przeciwpowodziowego, a ich rozbiórka będzie wykonywana sukcesywnie w trakcie prowadzenia robót budowlanych przy realizacji przedmiotowej inwestycji. Realizacja prac przewidzianych projektem wymaga rozbiórki wszystkich ramp przejazdów wałowych (z wyjątkiem drogi powiatowej - przeprawa stara i aktualna), znajdujących się po stronie międzywala. Zostaną one odtworzone w zmienionym układzie. Jeden przejazd w km 3+253 zostanie rozebrany definitywnie. Ze wszystkich przejazdów należy usunąć i zabezpieczyć słupki betonowe kilometrażu wału. 7) Kolizje z istniejącym uzbrojeniem i zagospodarowaniem terenu, zidentyfikowane i wyszczególnione w projekcie. Trasa wału koliduje z elementami infrastruktury podziemnej i nadziemnej, tj. w km: - 0+891 - nasyp kolejowy, - 1+565 - kolizja napowietrzna linia energetyczna wysokiego napięcia,
- 1+700 - kolizja napowietrzna linia energetyczna wysokiego napięcia, - 2+278 - kolizja ts + 2t,
- 2+282 - kolizja kabel telekomunikacyjny, - 2+298 - most rz. 147.78, - 2+314 - kolizja tele. kab. doz.,
- 2+344 - kolizja gaz D = 250, - 2+377 - most rz. góry 149.40, - 3+004 - kolizja gA500, - 3+020 - kolizja gA400, - 3+028 - 3+047 - kolizja gA250.Roboty w rejonie kolizji z istniejącym uzbrojeniem terenu prowadzić zgodnie z uzgodnieniem ZUD oraz innych indywidualnych instytucji uzgadniających. Szczególnie należy zwrócić uwagę na roboty w rejonie linii kolejowej. Prace w bezpośrednim sąsiedztwie linii elektroenergetycznych mogą być prowadzone z zachowaniem postanowień Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 6.02.2003 r. (Dz. U. Nr 47, poz. 401), które określa zachowanie minimalnych odległości liczonych w poziomie od skrajnych przewodów; praca sprzętu budowlanego w odległości mniejszej niż określona w powyższym rozporządzeniu wymaga wyłączenia linii elektroenergetycznych spod napięcia; terminy wyłączenia linii 110kV należy uzgadniać z PGE Dystrybucja Rzeszów. Wykonawca pokryje wszelkie koszty związane z każdorazowym wyłączeniem tych linii celem przygotowania miejsca pracy i dopuszczenia do pracy. Ponadto w rejonie objętym projektem istnieje sieć teletechniczna doziemna (brak zaznaczenia na mapie do celów projektowych). Prace w rejonie przebiegu kabli teletechnicznych należy wykonać ręcznie pod nadzorem pracownika Regionu Robót Telekomunikacyjnych w Krakowie. O przystąpieniu do robót należy na 14 dni przed terminem powiadomić w/w Region z równoczesnym zleceniem nadzoru na adres: Region Robót Telekomunikacyjnych w Krakowie 31-516 Kraków, Rondo Mogilskie 1. W zawiadomieniu należy podać nr telefonu kontaktowego Wykonawcy. Za straty spółki TK Telekom wynikłe ze spowodowania awarii kabla podczas prac (zerwanie, uszkodzenie, kradzież) obciążony zostanie Wykonawca robót zgodnie z kosztorysem poawaryjnym, dotyczy to zarówno kosztów usunięcia awarii, jak również odszkodowania na rzecz klientów Spółki za przerwy w łączności oraz świadczeniu innych usług telekomunikacyjnych. Orientacyjny przebieg kabla przedstawiony został na mapie 00 - stanowiącej załącznik graficzny do SIWZ.
8) Roboty rozbiórkowe. Realizacja prac przewidzianych zamówieniem wymaga rozbiórki wszystkich ramp przejazdów wałowych (z wyjątkiem drogi powiatowej - przeprawa stara i aktualna), znajdujących się po stronie międzywala. Zostaną one odtworzone w zmienionym układzie. Trzy przejazdy ( km: 1+610, 3+240, 3+986) zostaną rozebrane definitywnie. Ze wszystkich przejazdów należy usunąć istniejącą nawierzchnię żwirową. Ponadto, w związku z robotami ziemnymi, należy usunąć i zabezpieczyć słupki betonowe kilometrażu wału. Do całkowitej rozbiórki zakwalifikowano przepusty wałowe w km 0+985, 1+455 i 2+063.
Z dokumentacją w formie pisemnej można zapoznać się w ŚZMiUW w Kielcach, ul. Witosa 86
(II piętro, p. 212) w dni robocze (poniedziałek - piątek) w godz. 8:00 - 14:00. 2. Do zakresu określonego w dokumentacji technicznej należy ponadto:
- Urządzenie zaplecza budowy;
- Zabezpieczenie robót pod względem BHP; - Sporządzenie planu BIOZ dla potrzeb budowy;
- Wykonanie tymczasowych dróg dojazdowych na czas realizacji robót;
- Dwukrotne w danym roku przez okres gwarancji trwający 3 lata koszenie obu skarp oraz korony odcinka wału, na którym wykonywane będą roboty objęte przedmiotem zamówienia wraz z dokonaniem ewentualnych podsiewów mieszankami traw i nawożeniem. 3. Przedmiot zamówienia należy wykonać: - na warunkach określonych SIWZ i wzorem umowy, oraz zgodnie z:

-warunkami Zamawiającego,
- obowiązującymi przepisami BHP,
- warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót ziemnych i budowlanych,
- warunkami technicznymi, jakim powinny odpowiadać budowle hydrotechniczne i ich usytuowanie,
- polskimi normami oraz obowiązującymi normami branżowymi,
- przepisami prawa budowlanego oraz zasadami wiedzy technicznej,
- w/w dokumentacją techniczną wymienioną w pkt. I p.pkt. 1.__4. Podane w dokumentacji technicznej nazwy produktów urządzeń lub danych rozwiązań technologicznych, służą tylko i wyłącznie do określenia parametrów jakościowo-technicznych wymaganych przez Zamawiającego. Zamawiający dopuszcza stosowanie równoważnych produktów lub urządzeń które spełniają wymagania jakościowo-techniczne określone przez zamawiającego. W przypadku, gdy w dokumentacji technicznej opisano materiały, urządzenia lub dane rozwiązania technologiczne za pomocą podania nazwy ich producenta, patentów lub pochodzenia, to w odniesieniu do tych materiałów, urządzeń lub danych rozwiązań technologicznych Zamawiający dopuszcza ujęcie w ofercie, a następnie zastosowanie innych równoważnych materiałów urządzeń lub danych rozwiązań technologicznych pod warunkiem posiadania przez nie parametrów nie gorszych niż materiały, urządzenia lub dane rozwiązania technologiczne, które one zastępują.
W takiej sytuacji Wykonawca stosując materiały, urządzenia lub dane rozwiązania technologiczne równoważne zobowiązany jest zgodnie z art. 30 ust. 5 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych ( tj. 2010r., Dz.U. nr 113,poz. 759 z późn. zm. - zwanej dalej ustawą) wykazać, że oferowane przez niego materiały , urządzenia lub dane rozwiązania technologiczne spełniają wymagania Zamawiającego. W sytuacji gdy Wykonawca zamierza zastosować inne materiały ( wyroby) , urządzenia lub dane rozwiązania technologiczne niż podane w dokumentacji projektowej winien dołączyć do oferty wykaz zawierający materiały (wyroby), urządzenia lub dane rozwiązania technologiczne zawarte w dokumentacji oraz podać ich równoważniki (nazwy materiałów (wyrobów), urządzeń lub danych rozwiązań technologicznych zaproponowanych w ofercie) wraz z charakterystykami technicznymi oraz dokumentami potwierdzającymi ich równoważność. W przypadku, gdy Wykonawca takiego wykazu nie dołączy do oferty zobowiązany będzie do wbudowania urządzeń i materiałów zgodnie z dokumentacją techniczną, o której mowa w pkt. 1. UWAGA:- Zaleca się, aby wykonawca dokonał wizji lokalnej terenu budowy (sprawdzenie przedmiaru robót ze stanem faktycznym i dokumentacją) i jego otoczenia, a także zdobył na swoja własną odpowiedzialność i ryzyko, wszelkie dodatkowe informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz zawarcia umowy i wykonania zamówienia. Koszty dokonania wizji lokalnej terenu ponosi Wykonawca; - Wszelkie nazwy własne produktów i materiałów przywołane w STWiORB i dokumentacji projektowej służą ustaleniu pożądanego standardu wykonania i określenia właściwości i wymogów technicznych założonych w dokumentacji technicznej dla projektowanych rozwiązań. 5. Dokumentacja techniczna, SIWZ zwane są dalej dokumentacją przetargową. 6. Termin wykonania całego przedmiotu zamówienia (wraz z odbiorem końcowym przedmiotu zamówienia): do dnia 14-12-2012 r. w tym: a. wykonanie robót budowlanych i zawiadomienie Zamawiającego o zakończeniu robót: do dnia 28-11-2012 r.

Kody CPV:
452464007 (Roboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowej)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 14/12/2012

Informacja na temat wadium:
Wysokość wadium ustala się w kwocie 200 000,00 zł

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
1. Wykonania w ciągu ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, robót budowlanych (co najmniej jednego zamówienia) porównywalnych pod względem rozwiązań technologicznych do przedmiotu zamówienia. 2. Za porównywalne uważa się roboty budowlane polegające na budowie, przebudowie lub remoncie (w rozumieniu art. 3 ustawy Prawo budowlane) budowli piętrzących, regulacyjnych lub przeciwpowodziowych - o łącznej wartości brutto nie mniejszej niż 10 mln zł, w tym co najmniej jedno zamówienie o wartości brutto nie mniejszej niż 2 mln zł.Na potwierdzenie spełnienia warunku należy złożyć poniższe dokumenty: 3. Sporządzony przez Wykonawcę wykaz robót budowlanych w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku wiedzy i posiadania doświadczenia we wzorze stanowiącym załącznik nr 2 do SIWZ. W wykazie tym należy potwierdzić spełnienie warunków określonych w pkt. 1 i 2. W przypadku składania oferty przez Wykonawców występujących wspólnie warunek ten może spełnić, dowolny z Wykonawców występujących wspólnie lub może być spełniony łącznie. Wymagana forma dokumentów oryginał. 4. Dokumenty potwierdzające, że roboty budowlane przedstawione w wykazie zrealizowanych zadań zostały wykonane należycie, np. referencje. Wymagana forma dokumentów oryginał lub kopia poświadczona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub upoważnionego pełnomocnika,

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
1. Wykonawca winien dysponować Kierownikiem budowy posiadającym odpowiednie do zakresu robót uprawnienia budowlane wymagane prawem budowlanym dla przedmiotu zamówienia.Na potwierdzenie spełnienia powyższych warunków należy złożyć poniższe dokumenty:2. Wykaz osób które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia, spełniających wymagania określone w pkt.1 we wzorze stanowiącym załącznik nr 3 do SIWZ wraz z informacją o sposobie dysponowania tymi osobami. W wykazie należy udokumentować kwalifikacje zawodowe, w stosunku do osoby wymienionej w pkt.1 . W przypadku składania oferty przez Wykonawców występujących wspólnie warunek ten może spełnić, dowolny z Wykonawców występujących wspólnie lub może być spełniony łącznie. Wymagana forma dokumentu - oryginał. 3. Do wykazu należy załączyć oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia posiadają uprawnienia wymagane prawem - według wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do SIWZ. Wymagana forma dokumentu - oryginał.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. Wypełniony formularz ofertowy wg wzoru określonego w załączniku nr 1 do SIWZ Wymagana forma dokumentu - oryginał. 2. Oświadczenie z art. 36 ust. 4 ustawy Pzp we wzorze określonym w załączniku nr 5 do SIWZ. Wymagana forma dokumentu - oryginał. 3. Pełnomocnictwo - jeżeli upoważnienie do podpisania oferty nie wynika wprost z dokumentu stwierdzającego status prawny Wykonawcy - nie dotyczy pełnomocnictwa w zakresie oferty Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Wymagana forma dokumentu oryginał lub kserokopia poświadczona notarialnie. 4. Pełnomocnictwo w przypadku oferty Wykonawców występujących wspólnie o udzielenie zamówienia, o którym mowa w rozdz. IX SIWZ. Forma dokumentu oryginał lub kopia poświadczona notarialnie.5. Na podstawie art. 25 ust. 1 ustawy w przypadku prowadzenia działalności w formie spółki cywilnej gdy jest więcej niż jeden przedsiębiorca (wspólnik) należy do oferty załączyć kserokopię umowy spółki poświadczoną za zgodność z oryginałem przez wszystkich wspólników lub pełnomocnika ( wspólnika) umocowanego do takiej czynności. Warunek nie ma zastosowania w odniesieniu do spółek jawnych w przypadku załączenia do oferty aktualnego odpisu z właściwego rejestru - Krajowego Rejestru Sądowego, jeżeli ujawniono w nim wspólników spółki, oraz sposób reprezentowania spółki (składania oświadczeń woli). 6. Wykonawca, w przypadku oferowania wyrobów lub urządzęń równoważnych stosownie do zapisu w rozdz. I pkt. 4 SIWZ w celu potwierdzenia, że oferowane roboty budowlane odpowiadają wymaganiom określonym przez Zamawiającego załącza wykaz zawierający opisy urządzeń technicznych lub rozwiązań technologicznych równoważnych wraz z ich parametrami technicznymi (dla wyrobów lub rozwiązań równoważnych) przewidzianych do wbudowania (zamontowania) w ramach realizacji zamówienia odpowiadających co najmniej wymaganiom techniczno - jakościowym określonym w dokumentacji projektowej. Forma dokumentu oryginał

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmiany postanowień zawartej umowy:
- w przypadku zmiany technologii wykonania robót budowlanych z przyczyn obiektywnych niezależnych od stron umowy;
- urzędowej zmiany stawki VAT;
- ewentualnego ograniczenia zakresu rzeczowego zgodnie z warunkami określonymi w § 4 pkt 5;

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.szmiuw.kielce.com.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Świętokrzyski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Kielcach, ul. Witosa 86, pok. 209

Data składania wniosków, ofert: 02/07/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Świętokrzyski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Kielcach, ul. Witosa 86, pok. 217 (sekretariat)

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

147639 / 2012-07-06 - Inny: wojewódzka samorządowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej

Świętokrzyski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Kielcach - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 452464007 (Roboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowej)
Konserwację rzeki Łososina w km 25+400 - 30+970 w tym w km 25+400 - 25+500 - nieuregulowana, teren gminy Strawczyn i Łopuszno, pow. kielecki, woj. świętokrzyskie

177077 / 2012-08-16 - Inny: wojewódzka samorządowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej

Świętokrzyski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Kielcach - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 452464007 (Roboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowej)
Konserwacja Kanału Ożarów - Wisła w km 0+000 - 16+300 -miejscowości Zawichost - Bałtówka, gm. Zawichost, powiat Sandomierz i gm. Ożarów, powiat Opatów, woj. świętokrzyskie.

215195 / 2013-10-16 - Inny: wojewódzka samorządowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej

Świętokrzyski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Kielcach - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 452464007 (Roboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowej)
Usunięcie szkód na rzekach (pozostałe wody): 1. ciek od Bielin (nieuregulowany) w km 1+400 do 6+500 w m. Bieliny Kapitulne i Bieliny Poduchowne, gmina Bieliny; 2. ciek Zimny Potok w km 0+000 - 1+000 w m. Krajno Drugie, gm. Górno; 3. rzeka Silnica w km 11+700 - 16+000 oraz potok Sufragańczyk w obrębie mostu w ul. Hubalczyków w Kielcach oraz w Wiśniówce, gm. Masłów powstałych po nawałnicach, gradobiciu i gwałtownych ulewach

193629 / 2013-09-23 - Inny: wojewódzka samorządowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej

Świętokrzyski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Kielcach - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 452464007 (Roboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowej)
Usunięcie szkód na rzekach: 1. Rzeka Młynówka km 0+000 - 3+000 w m. Starachowice, 2. Rzeka Bernatka km 0+314 - 1+800 w m. Skarżysko - Kamienna, 3. Ciek od Rataj km 0+000 - 0+900 w m. Wąchock, powstałych po nawałnicach, gradobiciu i gwałtownych ulewach

174935 / 2011-06-27 - Inny: wojewódzka samorządowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej

Świętokrzyski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Kielcach - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 452464007 (Roboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowej)
Wykonanie nawierzchni grysowej na koronie lewego wału p.pow. rz. Kamiennej w km od 10+895-11+736 (ul. Mickiewicza - ul. Żeromskiego), m. Ostrowiec Św., gmina Ostrowiec Św., powiat ostrowiecki, woj. świętokrzyskie

230197 / 2011-08-29 - Inny: wojewódzka samorządowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej

Świętokrzyski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Kielcach - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 452464007 (Roboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowej)
Konserwacja rzeki Stradówki w km 0+000 - 1+185 (uregulowanej) i w km 2+385 - 7+885 (nieuregulowanej) w m. Kamyszów, gm. Kazimierza Wielka, m. Kobylniki, Krępice, gm. Skalbmierz, m. Opatkowiczki, Ciuślice, gm. Czarnocin, pow. kazimierski, woj. świętokrzyskie

140757 / 2013-07-11 - Inny: wojewódzka samorządowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej

Świętokrzyski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Kielcach - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 452464007 (Roboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowej)
Usuwanie szkód powodziowych rzeka Bernatka w km 0+000 - 0+314 uregulowanej, miejscowość Skarżysko Kamienna gm. Skarżysko Kamienna, pow. Skarżysko Kamienna, woj. świętokrzyskie

211827 / 2010-08-06 - Inny: wojewódzka samorządowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej

Świętokrzyski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Kielcach - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 452464007 (Roboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowej)
Odbudowa rzeki Belnianka w km 0+000 - 2+900, 4+000 - 6+500 i 11+400 - 11+500 w tym w km 0+810 - 1+350 uregulowana - usuwanie szkód powodziowych w m. Napęków, Bieliny, Huta Nowa, Huta Podłysica, gmina Bieliny, powiat kielecki, woj. świętokrzyskie

233653 / 2012-11-06 - Inny: wojewódzka samorządowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej

Świętokrzyski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Kielcach - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 452464007 (Roboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowej)
wykonanie robót dodatkowych przy realizacji zadania p.n.: Rozbudowa i podwyższenie lewego wału rzeki Trześniówki w km 0+900 - 3+710 w msc. Sandomierz, woj. świętokrzyskie

288555 / 2011-11-04 - Inny: wojewódzka samorządowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej

Świętokrzyski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Kielcach - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 452464007 (Roboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowej)
Prace konserwacyjne na rzece Wschodniej w km 0+000-11+700 w m. Połaniec, Zrębin, Kamieniec, gm. Połaniec, w m. Wolica, Wilkowa, gm. Łubnice, w m. Sydzyna, gm. Rytwiany, pow. Staszów i w m. Tuczępy, Brzozówka, pow. Busko-Zdrój, woj. świętokrzyskie

169799 / 2014-08-06 - Inny: wojewódzka samorządowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

Świętokrzyski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Kielcach - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 452464007 (Roboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowej)
Zabudowa wyrw i konserwacja brodu na rzece Wschodniej w km 6+770-11+500 w m. Wolica, Wilkowa, gmina Łubnice, m. Sydzyna, gm. Rytwiany, powiat Staszów, woj. świętokrzyskie

373126 / 2013-09-13 - Inny: wojewódzka samorządowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej

Świętokrzyski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Kielcach - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 452464007 (Roboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowej)
Usunięcie szkód na Cieku naturalnym biegnącym po granicy gmin Pacanów, Łubnice w km 0+000-1+310 oraz na Cieku od Olganowa w km 2+800-6+850 powstałych po nawałnicach, gradobicu oraz gwałtownych ulewach