Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

369740 / 2012-09-27 - Administracja samorządowa / Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnieźnie (Gniezno)

USŁUGI SZKOLENIOWE dla podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gnieźnie: I część zamówienia: Kursu posadzkarz-glazurnik - dla 13 osób;

II część zamówienia: Kurs opiekuna osób starszych - dla 10 osób;

III część zamówienia: Kurs obsługi komputera i innych urządzeń biurowych - dla 22 osób;
IV część zamówienia: Kurs przedsiębiorczości - dla 5 osób

Opis zamówienia

Przedmiot zamówienia w zakresie części nr 1 dotyczy wykonania usługi szkoleniowej: Kursu posadzkarz-glazurnik - dla 13 osób

Kurs powinien się odbywać wg następującego programu:

A. Zajęcia teoretyczne: 30 godzin zegarowych/ osobę
Rysunek techniczny- analiza projektu, czytanie rysunku technicznego
Technologia
- przygotowanie podłoży, izolacje przeciwwilgociowe, akustyczne i termiczne
- przygotowanie betonu, zapraw, lastryka (ręczne i mechaniczne)
- posadzki z materiałów mineralnych, drewnianych, tworzyw sztucznych, żywic, materiałów bitumicznych, ceramicznych, płytek
- cokoliki i listwy podłogowe
- organizacja robót posadzkowych i glazurowych
- naprawa i konserwacja podłóg, posadzek oraz warstwy ochronne
- okładziny ścienne z płytek
- okładziny schodów, pochylni, podłóg z płytek
- mozaiki z płytek
- naprawa okładzin ściennych, posadzek, schodów, pochylni z płytek
- dobieranie płytek wg kolorów, wzorów, przecinanie, szlifowanie i dopasowywanie
- przygotowanie podłoża pod okładzinę, przygotowanie materiałów oraz wykończenie powierzchni po ułożeniu
Maszynoznawstwo
- transport materiałów, maszyny, sprzęt, narzędzia
- przygotowanie mieszanek betonowych, cementowych, lastrykowych, estrach- gipsowych- (mechaniczne)
- ocena stanu technicznego sprzętu, maszyn i narzędzi
4. Materiałoznawstwo
- rodzaje podkładów
- rodzaje izolacji
- materiały posadzkarskie:
- cokoliki i listwy
- materiały pomocnicze
- materiały do konserwacji
- ocena jakości materiałów posadzkowych i okładzinowych
5. Przepisy BHP i p.poż
- omówienie ogólnych zagrożeń występujących w pracach budowlanych

B. Zajęcia praktyczne: 150 godzin zegarowych/ osobę (w tym egzamin końcowy)
Wykonywanie przedmiaru i pomiaru robót posadzkowych i okładzinowych
Dobieranie narzędzi i sprzętu do robót posadzkowych i okładzinowych
Ręczne i mechaniczne przygotowanie mieszanek betonowych, cementowych, lastrykowych, estrich- gipsowych
Wykonywanie posadzek bezspoinowych, jastrychowych, cementowych, lastrykowych, ksylolitowych, estrich- gipsowych i z żywic syntetycznych - podział na pola i dylatacje
Sposoby układania posadzek mineralnych, drewnianych, drewnopodobnych, z tworzyw sztucznych, wykładzin PCV, dywanowych, z żywic i materiałów bitumicznych oraz materiałów ceramicznych i płytek klinkierowych
Okładziny ścian, posadzek, schodów, pochylni.
Wykonanie mozaik artystycznych, okładzin basenów materiałami ceramicznymi (glazurą),
kamionkowymi, terakotowymi, z tworzyw sztucznych
Przygotowanie podłoża, wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, termicznej, akustycznej, dobranie materiałów, przygotowanie stanowiska, układanie posadzki, cokolików i listew przyściennych
Przygotowanie podłoża pod okładzinę ścian, przygotowanie materiału, spoinowanie i wykańczanie powierzchni
Wykonywanie cokolików, okładzin filarów, kolumn, cokołów, podokienników
Wykonywanie napraw i konserwacji podłóg i posadzek
Naprawa okładzin ściennych z płytek, okładzin schodów, pochylni i posadzek
Wykonywanie mozaiki artystycznej z płytek
Wykończenie posadzek: szlifowanie maszynami, szlifowanie posadzek bezspoinowych

Wymagana liczba godzin / osobę: 180 godzin zegarowych (w tym 30 godzin zegarowych teorii i 150 godzin zegarowych praktyki- po 60 minut każda).
Miejsce kursu: zajęcia muszą odbywać się na terenie miasta Gniezna.
Uczestnicy kursu zostaną wybrani przez Zamawiającego, a Wykonawca przed rozpoczęciem kursu otrzyma wykaz osób skierowanych na kursu. W przypadku nie podjęcia przez wskazaną osobę kursu lub przerwanie w trakcie trwania kursu Wykonawca ma obowiązek niezwłocznie zawiadomić o tym fakcie Zamawiającego, który ma prawo skierować na to miejsce inną osobę.
Kurs musi być prowadzony wyłącznie dla uczestników projektu Edukacja ku samodzielności - propagowanie aktywnej integracji osób oddalonych od rynku pracy w mieście Gnieźnie i wyłącznie z ich udziałem.
Do realizacji kursu Wykonawca musi zapewnić uczestnikom kursu wszelkie niezbędne i odpowiednie materiały szkoleniowe (np. podręczniki, zeszyty, materiały piśmienne, prezentacje lub tym podobne) oraz materiały niezbędne do nauki zawodu. Materiały szkoleniowe muszą być adekwatne do treści kursu i opatrzone informacją o współfinansowaniu, flagą UE oraz logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (zgodnie z aktualnym Planem Komunikacji POKL 2007-2013 oraz Wytycznymi dot. oznaczania projektów w ramach POKL). Materiały powinny być przekazane każdemu uczestnikowi za pokwitowaniem na początku szkolenia bądź na bieżąco zgodnie z tematyką realizowanych zajęć. Ponadto 1 egzemplarz materiałów lub ich kserokopię potwierdzoną za zgodność z oryginałem Wykonawca jest zobowiązany przekazać Zamawiającemu.
Wykonawca musi prowadzić dziennik zajęć zawierający: wymiar godzin, tematy zajęć edukacyjnych oraz listy obecności i przekazać je Zamawiającemu po zakończeniu kursu, w oryginale wraz z potwierdzeniem przez wykładowców i wykonawcę (podpis i pieczęć).
Wykonawca musi zapewnić wykonanie i opłatę niezbędnych badań lekarskich orzekających brak przeciwwskazań zdrowotnych do odbycia kursu i uzyskania uprawnień.
Wykonawca musi zapewnić odzież ochronną i obuwie dla wszystkich uczestniczących w kursie, zgodnie z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy.
Wykonawca musi zapewnić uczestnikom w odpowiedniej ilości ciepłe (kawa i herbata) i zimne napoje (soki, woda mineralna gazowana i niegazowana) oraz przekąski w postaci kruchych ciastek, maślanych, biszkoptowych lub słonych (np. paluszki itp.).
Zamawiający wymaga, aby kurs odbywał się w pomieszczeniach przestronnych, zapewniających odpowiednią do ilości uczestniczących ilość miejsc siedzących w trakcie części teoretycznej, w układzie pozwalającym na swobodne wykonywanie notatek i poruszanie się po sali, a także odpowiednią ilość stanowisk w trakcie części praktycznej. Wykonawca musi zapewnić zaplecze socjalne i sanitarne zarówno w trakcie części teoretycznej jak i praktycznej.
Zamawiający wymaga, aby kurs zakończył się oceną opanowania wiedzy i nabytych umiejętności w formie egzaminu przeprowadzonego przez Wykonawcę, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 03 lutego 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. Nr 31, poz. 216).
Termin egzaminu należy wskazać w harmonogramie kursu.
Kurs musi zakończyć się wydaniem zaświadczeń o jego ukończeniu opatrzonych informacją o współfinansowaniu oraz logo UE, EFS i POKL. Wykonawca jest zobowiązany do przekazania Zamawiającemu kserokopii zaświadczeń potwierdzonych za zgodność z oryginałem i oryginalnej listy potwierdzającej odbiór w/w zaświadczeń lub certyfikatów, potwierdzonej przez Wykonawcę podpisem i pieczęcią.
Wykonawca jest zobowiązany do pokrycia kosztów ubezpieczenia NW uczestniczących w kursie na czas trwania kursu.

3.2. Przedmiot zamówienia w zakresie części nr 2 dotyczy usługi szkoleniowej: Kursu opiekun osób starszych - dla 10 osób

Kurs powinien obejmować następujący zakres tematyczny:
Zajęcia teoretyczne: 45 godzin lekcyjnych / osobę (po 45 minut każda)
Wybrane zagadnienia prawne
Podstawy psychologii
Gerontologia, geriatria
Podstawy psychiatrii
Dietetyka i przygotowywanie posiłków
Podstawy higieny, pielęgnacji i rehabilitacji osób starszych i niepełnosprawnych
Publiczna służba zdrowia oraz systemy pomocy społecznej
Organizacja pracy własnej oraz zasady bhp
Etyka w zawodzie opiekuna
Sprawowanie opieki nad osobą starszą i niepełnosprawną oraz udzielanie pierwszej pomocy
Podstawowe informacje o dawkowaniu i działaniu podstawowych lekarstw
Charakterystyka typowych schorzeń i dolegliwości osób starszych

Szkolenie praktyczne: 35 godzin lekcyjnych / osobę (w tym egzamin końcowy)
Podstawy higieny, pielęgnacji i rehabilitacji osób starszych i niepełnosprawnych
Organizacja pracy własnej oraz zasady bhp
Sprawowanie opieki nad osobą starszą i niepełnosprawną oraz udzielanie pierwszej pomocy

Wymagana liczba godzin / osobę: 80 godzin, w tym 45 godzin lekcyjnych teorii i 35 godzin lekcyjnych praktyki. Godzina lekcyjna to 45 minut.

Miejsce kursu: zajęcia muszą odbywać się na terenie miasta Gniezna.
Uczestnicy kursu zostaną wybrani przez Zamawiającego, a Wykonawca przed rozpoczęciem kursu otrzyma wykaz osób skierowanych na kurs. W przypadku nie podjęcia przez wskazaną osobę kursu lub przerwanie w trakcie trwania kursu Wykonawca ma obowiązek niezwłocznie zawiadomić o tym fakcie Zamawiającego, który ma prawo skierować na to miejsce inną osobę.
Kurs musi być prowadzony wyłącznie dla uczestników projektu Edukacja ku samodzielności - propagowanie aktywnej integracji osób oddalonych od rynku pracy w mieście Gnieźnie i wyłącznie z ich udziałem.
Do realizacji kursu Wykonawca musi zapewnić uczestnikom kursu wszelkie niezbędne i odpowiednie materiały szkoleniowe (np. podręczniki, zeszyty, materiały piśmienne, prezentacje lub tym podobne) oraz materiały niezbędne do nauki zawodu. Materiały szkoleniowe związane z częścią teoretyczną muszą być adekwatne do treści szkolenia i opatrzone informacją o współfinansowaniu, flagą UE oraz logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (zgodnie z aktualnym Planem Komunikacji POKL 2007-2013 oraz Wytycznymi dot. oznaczania projektów w ramach POKL). Materiały powinny być przekazane każdemu uczestnikowi za pokwitowaniem na początku szkolenia bądź na bieżąco zgodnie z tematyką realizowanych zajęć. Ponadto 1 egzemplarz materiałów lub ich kserokopię potwierdzoną za zgodność z oryginałem Wykonawca jest zobowiązany przekazać Zamawiającemu.
Wykonawca musi prowadzić dziennik zajęć zawierający: wymiar godzin, tematy zajęć edukacyjnych oraz listy obecności i przekazać je Zamawiającemu po zakończeniu kursu w oryginale wraz z potwierdzeniem przez wykładowców i wykonawcę (podpis i pieczęć).
Wykonawca musi zapewnić wykonanie i opłatę badań lekarskich orzekających brak przeciwwskazań zdrowotnych do odbycia kursu.
Wykonawca musi zapewnić odzież ochronną (fartuchy, rękawice, itp) dla wszystkich osób uczestniczących w kursie, zgodnie z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy.
Wykonawca musi zapewnić uczestnikom w odpowiedniej ilości ciepłe (kawa, herbata) i zimne napoje (soki, woda mineralna gazowana i niegazowana) oraz przekąski w postaci kruchych ciastek, maślanych, biszkoptowych lub słonych (np. paluszki), itp.
Zamawiający wymaga, aby kurs odbywał się w pomieszczeniach przestronnych, zapewniających odpowiednią do liczby osób uczestniczących ilość miejsc siedzących w trakcie części teoretycznej w układzie pozwalającym na swobodne wykonywanie notatek i poruszanie się po sali i odpowiednią ilość stanowisk w trakcie części praktycznej. Wykonawca musi zapewnić zaplecze socjalne i sanitarne zarówno w trakcie części teoretycznej jak i praktycznej.
Zamawiający wymaga, aby kurs zakończył się oceną opanowania wiedzy i nabytych umiejętności w formie egzaminu przeprowadzonego przez Wykonawcę zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 03 lutego 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. Nr 31, poz. 216).
Termin egzaminu należy wskazać w harmonogramie kursu.
Kurs musi zakończyć się wydaniem zaświadczeń o jego ukończeniu opatrzonych informacją o współfinansowaniu oraz logo UE, EFS i POKL. Wykonawca jest zobowiązany do przekazania Zamawiającemu kserokopii zaświadczeń potwierdzonych za zgodność z oryginałem i oryginalnej listy potwierdzającej odbiór w/w zaświadczeń lub certyfikatów, potwierdzonej przez wykonawcę podpisem i pieczęcią.
Wykonawca jest zobowiązany do pokrycia kosztów ubezpieczenia NW uczestników kursu.

Przedmiot zamówienia w zakresie części nr 3 dotyczy usługi szkolenia: Kursu obsługi komputera i innych urządzeń biurowych - dla 22 osób

Kurs powinien się odbywać wg następującego programu:

Wprowadzenie do systemu Microsoft_Windows
Obsługa dysków, dyskietek, CD-R/RW, DVD±R/RW, klucz Pendrive USB.
Edytor tekstów - Microsoft_Word
Arkusz kalkulacyjny - Microsoft_Excel
Wykorzystanie programu komputerowego MS Outlook do organizacji pracy
INTERNET - jako współczesna metoda komunikacji i pozyskiwania informacji
Obsługa urządzeń biurowych: drukarka, faks, ksero.
Obsługa skanera komputerowego i obróbka materiału graficznego.

Wymagana liczba godzin/ osobę: 80 godzin lekcyjnych (po 45 minut każda).
Miejsce szkolenia: zajęcia muszą odbywać się na terenie miasta Gniezna.

Uczestnicy kursu zostaną wybrani przez Zamawiającego, a Wykonawca przed rozpoczęciem kursu otrzyma wykaz osób skierowanych na kurs. W przypadku nie podjęcia przez wskazaną osobę kursu lub przerwanie w trakcie trwania kursu Wykonawca ma obowiązek niezwłocznie zawiadomić o tym fakcie Zamawiającego, który ma prawo skierować na to miejsce inną osobę.
Kurs musi być prowadzony wyłącznie dla uczestników projektu Edukacja ku samodzielności - propagowanie aktywnej integracji osób oddalonych od rynku pracy w mieście Gnieźnie i wyłącznie z ich udziałem.
Do realizacji kursu Wykonawca musi zapewnić uczestnikom kursu wszelkie niezbędne i odpowiednie materiały szkoleniowe (np. podręczniki, zeszyty, materiały piśmienne, prezentacje lub tym podobne). Materiały szkoleniowe muszą być adekwatne do treści kursu i opatrzone informacją o współfinansowaniu, flagą UE oraz logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (zgodnie z aktualnym Planem Komunikacji POKL 2007-2013 oraz Wytycznymi dot. oznaczania projektów w ramach POKL). Materiały powinny być przekazane każdemu uczestnikowi za pokwitowaniem na początku kursu bądź na bieżąco zgodnie z tematyką realizowanych zajęć. Ponadto 1 egzemplarz materiałów lub ich kserokopię potwierdzoną za zgodność z oryginałem Wykonawca jest zobowiązany przekazać Zamawiającemu.
Wykonawca musi prowadzić dziennik zajęć zawierający: wymiar godzin, tematy zajęć edukacyjnych oraz listy obecności i przekazać je Zamawiającemu po zakończeniu kursu, w oryginale wraz z potwierdzeniem przez wykładowców i wykonawcę (podpis i pieczęć).
Wykonawca musi zapewnić uczestnikom w odpowiedniej ilości ciepłe (kawa, herbata) i zimne napoje (soki, woda mineralna gazowana i niegazowana) oraz przekąski w postaci kruchych ciastek, maślanych, biszkoptowych lub słonych (np. paluszki) itp.
Zamawiający wymaga, aby kurs odbywał się w pomieszczeniach przestronnych, zapewniających odpowiednią do liczby osób uczestniczących ilość stanowisk komputerowych dla uczestników kursu, w układzie pozwalającym na swobodne wykonywanie notatek i poruszanie się po sali. Wykonawca musi zapewnić zaplecze socjalne i sanitarne w trakcie trwania kursu.
Zamawiający wymaga, aby kurs zakończył się oceną opanowania wiedzy i nabytych umiejętności w formie egzaminu przeprowadzonego przez Wykonawcę zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 03 lutego 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. Nr 31, poz. 216).
Termin egzaminu należy wskazać w harmonogramie kursu.
Kurs musi zakończyć się wydaniem zaświadczeń o jego ukończeniu opatrzonych informacją o współfinansowaniu oraz logo UE, EFS i POKL. Wykonawca jest zobowiązany do przekazania Zamawiającemu kserokopii zaświadczeń potwierdzonych za zgodność z oryginałem i oryginalnej listy potwierdzającej odbiór w/w zaświadczeń lub certyfikatów, potwierdzonej przez wykonawcę podpisem i pieczęcią.
Wykonawca jest zobowiązany do pokrycia kosztów ubezpieczenia NW uczestnika kursu.

Przedmiot zamówienia w zakresie części nr 4 dotyczy usługi szkolenia: Kursu przedsiębiorczości - dla 5 osób

Kurs powinien odbywać się wg następującego programu:
Przepisy o prowadzeniu dział. gospodarczej.
Rejestracja działalności - obowiązki i terminy.
Obowiązki pracodawcy, przepisy BHP.
Przepisy z zakresu prowadzenia rachunkowości, podatków, elementy prawa.
Obsługa Podatkowej Książki przychodów i rozchodów do rozliczeń z Urzędem Skarbowym.
Program do prowadzenia Księgi przychodów i rozchodów - SYMFONIA Mała księgowość.
Przepisy dot. rozliczeń z ZUS.
Obsługa komputerowego programu Płatnik do rozliczeń z ZUS.
Pozyskiwanie źródeł finansowania działalności gospodarczej.
Aplikowanie o dotacje na rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej z funduszy zewnętrznych.
Wymagana liczba godzin / osobę: 80 godzin lekcyjnych (po 45 minut każda)

Miejsce kursu: zajęcia muszą odbywać się na terenie miasta Gniezna.


Uczestnicy kursu zostaną wybrani przez Zamawiającego, a Wykonawca przed rozpoczęciem kursu otrzyma wykaz osób skierowanych na kurs. W przypadku nie podjęcia przez wskazaną osobę kursu lub przerwanie w trakcie trwania kursu Wykonawca niezwłocznie ma obowiązek zawiadomić o tym fakcie Zamawiającego, który ma prawo skierować na to miejsce inną osobę.
Kurs musi być prowadzony wyłącznie dla uczestników projektu Edukacja ku samodzielności - propagowanie aktywnej integracji osób oddalonych od rynku pracy w mieście Gnieźnie i wyłącznie z ich udziałem.
Do realizacji zadania na czas trwania kursu Wykonawca musi zapewnić wszelkie niezbędne i odpowiednie materiały szkoleniowe (np. podręczniki, zeszyty, materiały piśmienne, prezentacje lub tym podobne). Materiały szkoleniowe typu podręczniki, skrypty zeszyty lub inne muszą być adekwatne do treści szkolenia i opatrzone informacją o współfinansowaniu, flagą UE oraz logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (zgodnie z aktualnym Planem Komunikacji POKL 2007-2013 oraz Wytycznymi dot. oznaczania projektów w ramach POKL). Materiały powinny być przekazane każdemu uczestnikowi za pokwitowaniem na początku szkolenia bądź na bieżąco zgodnie z tematyką realizowanych zajęć. Ponadto 1 egzemplarz materiałów lub ich kserokopię Wykonawca jest zobowiązany przekazać Zamawiającemu.
Wykonawca musi prowadzić dziennik zajęć zawierający: wymiar godzin, tematy zajęć edukacyjnych oraz listy obecności i przekazać je Zamawiającemu po zakończeniu kursu, w oryginale wraz z potwierdzeniem przez wykładowców i wykonawcę (podpis i pieczęć).
Wykonawca musi zapewnić uczestnikom w odpowiedniej ilości ciepłe (kawa, herbata) i zimne napoje (soki, woda mineralna gazowana i niegazowana) oraz przekąski w postaci kruchych ciastek, maślanych, biszkoptowych lub słonych (np. paluszki) itp.
Zamawiający wymaga, aby kurs odbywał się w pomieszczeniach przestronnych, zapewniających odpowiednią do liczby uczestników ilość miejsc siedzących w układzie pozwalającym na swobodne wykonywanie notatek i poruszanie się po sali. Pomieszczenie musi posiadać cze socjalne i sanitarne.
Zamawiający wymaga, aby kurs zakończył się oceną opanowania wiedzy i nabytych umiejętności w formie egzaminu przeprowadzonego przez Wykonawcę zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 03 lutego 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. Nr 31, poz. 216).
Termin egzaminu należy wskazać w harmonogramie kursu.
Kurs musi zakończyć się wydaniem zaświadczeń o jego ukończeniu opatrzonych informacją o współfinansowaniu oraz logo UE, EFS i POKL. Wykonawca jest zobowiązany do przekazania Zamawiającemu kserokopii zaświadczeń potwierdzonych za zgodność z oryginałem i listy potwierdzającej odbiór w/w zaświadczeń lub certyfikatów.
Wykonawca jest zobowiązany do pokrycia kosztów ubezpieczenia NW uczestnika kursu

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 369740

Data publikacji: 2012-09-27

Nazwa: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnieźnie

Ulica: ul. Kolejowa 2

Numer domu: 2

Miejscowość: Gniezno

Kod pocztowy: 62-200

Województwo / kraj: wielkopolskie

Numer telefonu: 61 426-25-82; 426 30 16

Numer faxu: 61 426-25-82 wew. 68

Adres strony internetowej: www.mops.gniezno.pl

Regon: 00478451800000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Adres internetowy dynamicznego systemu zakupów: www.mops.gniezno.pl

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
USŁUGI SZKOLENIOWE dla podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gnieźnie: I część zamówienia: Kursu posadzkarz-glazurnik - dla 13 osób;

II część zamówienia: Kurs opiekuna osób starszych - dla 10 osób;

III część zamówienia: Kurs obsługi komputera i innych urządzeń biurowych - dla 22 osób;
IV część zamówienia: Kurs przedsiębiorczości - dla 5 osób

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiot zamówienia w zakresie części nr 1 dotyczy wykonania usługi szkoleniowej: Kursu posadzkarz-glazurnik - dla 13 osób

Kurs powinien się odbywać wg następującego programu:

A. Zajęcia teoretyczne: 30 godzin zegarowych/ osobę
Rysunek techniczny- analiza projektu, czytanie rysunku technicznego
Technologia
- przygotowanie podłoży, izolacje przeciwwilgociowe, akustyczne i termiczne
- przygotowanie betonu, zapraw, lastryka (ręczne i mechaniczne)
- posadzki z materiałów mineralnych, drewnianych, tworzyw sztucznych, żywic, materiałów bitumicznych, ceramicznych, płytek
- cokoliki i listwy podłogowe
- organizacja robót posadzkowych i glazurowych
- naprawa i konserwacja podłóg, posadzek oraz warstwy ochronne
- okładziny ścienne z płytek
- okładziny schodów, pochylni, podłóg z płytek
- mozaiki z płytek
- naprawa okładzin ściennych, posadzek, schodów, pochylni z płytek
- dobieranie płytek wg kolorów, wzorów, przecinanie, szlifowanie i dopasowywanie
- przygotowanie podłoża pod okładzinę, przygotowanie materiałów oraz wykończenie powierzchni po ułożeniu
Maszynoznawstwo
- transport materiałów, maszyny, sprzęt, narzędzia
- przygotowanie mieszanek betonowych, cementowych, lastrykowych, estrach- gipsowych- (mechaniczne)
- ocena stanu technicznego sprzętu, maszyn i narzędzi
4. Materiałoznawstwo
- rodzaje podkładów
- rodzaje izolacji
- materiały posadzkarskie:
- cokoliki i listwy
- materiały pomocnicze
- materiały do konserwacji
- ocena jakości materiałów posadzkowych i okładzinowych
5. Przepisy BHP i p.poż
- omówienie ogólnych zagrożeń występujących w pracach budowlanych

B. Zajęcia praktyczne: 150 godzin zegarowych/ osobę (w tym egzamin końcowy)
Wykonywanie przedmiaru i pomiaru robót posadzkowych i okładzinowych
Dobieranie narzędzi i sprzętu do robót posadzkowych i okładzinowych
Ręczne i mechaniczne przygotowanie mieszanek betonowych, cementowych, lastrykowych, estrich- gipsowych
Wykonywanie posadzek bezspoinowych, jastrychowych, cementowych, lastrykowych, ksylolitowych, estrich- gipsowych i z żywic syntetycznych - podział na pola i dylatacje
Sposoby układania posadzek mineralnych, drewnianych, drewnopodobnych, z tworzyw sztucznych, wykładzin PCV, dywanowych, z żywic i materiałów bitumicznych oraz materiałów ceramicznych i płytek klinkierowych
Okładziny ścian, posadzek, schodów, pochylni.
Wykonanie mozaik artystycznych, okładzin basenów materiałami ceramicznymi (glazurą),
kamionkowymi, terakotowymi, z tworzyw sztucznych
Przygotowanie podłoża, wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, termicznej, akustycznej, dobranie materiałów, przygotowanie stanowiska, układanie posadzki, cokolików i listew przyściennych
Przygotowanie podłoża pod okładzinę ścian, przygotowanie materiału, spoinowanie i wykańczanie powierzchni
Wykonywanie cokolików, okładzin filarów, kolumn, cokołów, podokienników
Wykonywanie napraw i konserwacji podłóg i posadzek
Naprawa okładzin ściennych z płytek, okładzin schodów, pochylni i posadzek
Wykonywanie mozaiki artystycznej z płytek
Wykończenie posadzek: szlifowanie maszynami, szlifowanie posadzek bezspoinowych

Wymagana liczba godzin / osobę: 180 godzin zegarowych (w tym 30 godzin zegarowych teorii i 150 godzin zegarowych praktyki- po 60 minut każda).
Miejsce kursu: zajęcia muszą odbywać się na terenie miasta Gniezna.
Uczestnicy kursu zostaną wybrani przez Zamawiającego, a Wykonawca przed rozpoczęciem kursu otrzyma wykaz osób skierowanych na kursu. W przypadku nie podjęcia przez wskazaną osobę kursu lub przerwanie w trakcie trwania kursu Wykonawca ma obowiązek niezwłocznie zawiadomić o tym fakcie Zamawiającego, który ma prawo skierować na to miejsce inną osobę.
Kurs musi być prowadzony wyłącznie dla uczestników projektu Edukacja ku samodzielności - propagowanie aktywnej integracji osób oddalonych od rynku pracy w mieście Gnieźnie i wyłącznie z ich udziałem.
Do realizacji kursu Wykonawca musi zapewnić uczestnikom kursu wszelkie niezbędne i odpowiednie materiały szkoleniowe (np. podręczniki, zeszyty, materiały piśmienne, prezentacje lub tym podobne) oraz materiały niezbędne do nauki zawodu. Materiały szkoleniowe muszą być adekwatne do treści kursu i opatrzone informacją o współfinansowaniu, flagą UE oraz logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (zgodnie z aktualnym Planem Komunikacji POKL 2007-2013 oraz Wytycznymi dot. oznaczania projektów w ramach POKL). Materiały powinny być przekazane każdemu uczestnikowi za pokwitowaniem na początku szkolenia bądź na bieżąco zgodnie z tematyką realizowanych zajęć. Ponadto 1 egzemplarz materiałów lub ich kserokopię potwierdzoną za zgodność z oryginałem Wykonawca jest zobowiązany przekazać Zamawiającemu.
Wykonawca musi prowadzić dziennik zajęć zawierający: wymiar godzin, tematy zajęć edukacyjnych oraz listy obecności i przekazać je Zamawiającemu po zakończeniu kursu, w oryginale wraz z potwierdzeniem przez wykładowców i wykonawcę (podpis i pieczęć).
Wykonawca musi zapewnić wykonanie i opłatę niezbędnych badań lekarskich orzekających brak przeciwwskazań zdrowotnych do odbycia kursu i uzyskania uprawnień.
Wykonawca musi zapewnić odzież ochronną i obuwie dla wszystkich uczestniczących w kursie, zgodnie z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy.
Wykonawca musi zapewnić uczestnikom w odpowiedniej ilości ciepłe (kawa i herbata) i zimne napoje (soki, woda mineralna gazowana i niegazowana) oraz przekąski w postaci kruchych ciastek, maślanych, biszkoptowych lub słonych (np. paluszki itp.).
Zamawiający wymaga, aby kurs odbywał się w pomieszczeniach przestronnych, zapewniających odpowiednią do ilości uczestniczących ilość miejsc siedzących w trakcie części teoretycznej, w układzie pozwalającym na swobodne wykonywanie notatek i poruszanie się po sali, a także odpowiednią ilość stanowisk w trakcie części praktycznej. Wykonawca musi zapewnić zaplecze socjalne i sanitarne zarówno w trakcie części teoretycznej jak i praktycznej.
Zamawiający wymaga, aby kurs zakończył się oceną opanowania wiedzy i nabytych umiejętności w formie egzaminu przeprowadzonego przez Wykonawcę, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 03 lutego 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. Nr 31, poz. 216).
Termin egzaminu należy wskazać w harmonogramie kursu.
Kurs musi zakończyć się wydaniem zaświadczeń o jego ukończeniu opatrzonych informacją o współfinansowaniu oraz logo UE, EFS i POKL. Wykonawca jest zobowiązany do przekazania Zamawiającemu kserokopii zaświadczeń potwierdzonych za zgodność z oryginałem i oryginalnej listy potwierdzającej odbiór w/w zaświadczeń lub certyfikatów, potwierdzonej przez Wykonawcę podpisem i pieczęcią.
Wykonawca jest zobowiązany do pokrycia kosztów ubezpieczenia NW uczestniczących w kursie na czas trwania kursu.

3.2. Przedmiot zamówienia w zakresie części nr 2 dotyczy usługi szkoleniowej: Kursu opiekun osób starszych - dla 10 osób

Kurs powinien obejmować następujący zakres tematyczny:
Zajęcia teoretyczne: 45 godzin lekcyjnych / osobę (po 45 minut każda)
Wybrane zagadnienia prawne
Podstawy psychologii
Gerontologia, geriatria
Podstawy psychiatrii
Dietetyka i przygotowywanie posiłków
Podstawy higieny, pielęgnacji i rehabilitacji osób starszych i niepełnosprawnych
Publiczna służba zdrowia oraz systemy pomocy społecznej
Organizacja pracy własnej oraz zasady bhp
Etyka w zawodzie opiekuna
Sprawowanie opieki nad osobą starszą i niepełnosprawną oraz udzielanie pierwszej pomocy
Podstawowe informacje o dawkowaniu i działaniu podstawowych lekarstw
Charakterystyka typowych schorzeń i dolegliwości osób starszych

Szkolenie praktyczne: 35 godzin lekcyjnych / osobę (w tym egzamin końcowy)
Podstawy higieny, pielęgnacji i rehabilitacji osób starszych i niepełnosprawnych
Organizacja pracy własnej oraz zasady bhp
Sprawowanie opieki nad osobą starszą i niepełnosprawną oraz udzielanie pierwszej pomocy

Wymagana liczba godzin / osobę: 80 godzin, w tym 45 godzin lekcyjnych teorii i 35 godzin lekcyjnych praktyki. Godzina lekcyjna to 45 minut.

Miejsce kursu: zajęcia muszą odbywać się na terenie miasta Gniezna.
Uczestnicy kursu zostaną wybrani przez Zamawiającego, a Wykonawca przed rozpoczęciem kursu otrzyma wykaz osób skierowanych na kurs. W przypadku nie podjęcia przez wskazaną osobę kursu lub przerwanie w trakcie trwania kursu Wykonawca ma obowiązek niezwłocznie zawiadomić o tym fakcie Zamawiającego, który ma prawo skierować na to miejsce inną osobę.
Kurs musi być prowadzony wyłącznie dla uczestników projektu Edukacja ku samodzielności - propagowanie aktywnej integracji osób oddalonych od rynku pracy w mieście Gnieźnie i wyłącznie z ich udziałem.
Do realizacji kursu Wykonawca musi zapewnić uczestnikom kursu wszelkie niezbędne i odpowiednie materiały szkoleniowe (np. podręczniki, zeszyty, materiały piśmienne, prezentacje lub tym podobne) oraz materiały niezbędne do nauki zawodu. Materiały szkoleniowe związane z częścią teoretyczną muszą być adekwatne do treści szkolenia i opatrzone informacją o współfinansowaniu, flagą UE oraz logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (zgodnie z aktualnym Planem Komunikacji POKL 2007-2013 oraz Wytycznymi dot. oznaczania projektów w ramach POKL). Materiały powinny być przekazane każdemu uczestnikowi za pokwitowaniem na początku szkolenia bądź na bieżąco zgodnie z tematyką realizowanych zajęć. Ponadto 1 egzemplarz materiałów lub ich kserokopię potwierdzoną za zgodność z oryginałem Wykonawca jest zobowiązany przekazać Zamawiającemu.
Wykonawca musi prowadzić dziennik zajęć zawierający: wymiar godzin, tematy zajęć edukacyjnych oraz listy obecności i przekazać je Zamawiającemu po zakończeniu kursu w oryginale wraz z potwierdzeniem przez wykładowców i wykonawcę (podpis i pieczęć).
Wykonawca musi zapewnić wykonanie i opłatę badań lekarskich orzekających brak przeciwwskazań zdrowotnych do odbycia kursu.
Wykonawca musi zapewnić odzież ochronną (fartuchy, rękawice, itp) dla wszystkich osób uczestniczących w kursie, zgodnie z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy.
Wykonawca musi zapewnić uczestnikom w odpowiedniej ilości ciepłe (kawa, herbata) i zimne napoje (soki, woda mineralna gazowana i niegazowana) oraz przekąski w postaci kruchych ciastek, maślanych, biszkoptowych lub słonych (np. paluszki), itp.
Zamawiający wymaga, aby kurs odbywał się w pomieszczeniach przestronnych, zapewniających odpowiednią do liczby osób uczestniczących ilość miejsc siedzących w trakcie części teoretycznej w układzie pozwalającym na swobodne wykonywanie notatek i poruszanie się po sali i odpowiednią ilość stanowisk w trakcie części praktycznej. Wykonawca musi zapewnić zaplecze socjalne i sanitarne zarówno w trakcie części teoretycznej jak i praktycznej.
Zamawiający wymaga, aby kurs zakończył się oceną opanowania wiedzy i nabytych umiejętności w formie egzaminu przeprowadzonego przez Wykonawcę zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 03 lutego 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. Nr 31, poz. 216).
Termin egzaminu należy wskazać w harmonogramie kursu.
Kurs musi zakończyć się wydaniem zaświadczeń o jego ukończeniu opatrzonych informacją o współfinansowaniu oraz logo UE, EFS i POKL. Wykonawca jest zobowiązany do przekazania Zamawiającemu kserokopii zaświadczeń potwierdzonych za zgodność z oryginałem i oryginalnej listy potwierdzającej odbiór w/w zaświadczeń lub certyfikatów, potwierdzonej przez wykonawcę podpisem i pieczęcią.
Wykonawca jest zobowiązany do pokrycia kosztów ubezpieczenia NW uczestników kursu.

Przedmiot zamówienia w zakresie części nr 3 dotyczy usługi szkolenia: Kursu obsługi komputera i innych urządzeń biurowych - dla 22 osób

Kurs powinien się odbywać wg następującego programu:

Wprowadzenie do systemu Microsoft_Windows
Obsługa dysków, dyskietek, CD-R/RW, DVD±R/RW, klucz Pendrive USB.
Edytor tekstów - Microsoft_Word
Arkusz kalkulacyjny - Microsoft_Excel
Wykorzystanie programu komputerowego MS Outlook do organizacji pracy
INTERNET - jako współczesna metoda komunikacji i pozyskiwania informacji
Obsługa urządzeń biurowych: drukarka, faks, ksero.
Obsługa skanera komputerowego i obróbka materiału graficznego.

Wymagana liczba godzin/ osobę: 80 godzin lekcyjnych (po 45 minut każda).
Miejsce szkolenia: zajęcia muszą odbywać się na terenie miasta Gniezna.

Uczestnicy kursu zostaną wybrani przez Zamawiającego, a Wykonawca przed rozpoczęciem kursu otrzyma wykaz osób skierowanych na kurs. W przypadku nie podjęcia przez wskazaną osobę kursu lub przerwanie w trakcie trwania kursu Wykonawca ma obowiązek niezwłocznie zawiadomić o tym fakcie Zamawiającego, który ma prawo skierować na to miejsce inną osobę.
Kurs musi być prowadzony wyłącznie dla uczestników projektu Edukacja ku samodzielności - propagowanie aktywnej integracji osób oddalonych od rynku pracy w mieście Gnieźnie i wyłącznie z ich udziałem.
Do realizacji kursu Wykonawca musi zapewnić uczestnikom kursu wszelkie niezbędne i odpowiednie materiały szkoleniowe (np. podręczniki, zeszyty, materiały piśmienne, prezentacje lub tym podobne). Materiały szkoleniowe muszą być adekwatne do treści kursu i opatrzone informacją o współfinansowaniu, flagą UE oraz logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (zgodnie z aktualnym Planem Komunikacji POKL 2007-2013 oraz Wytycznymi dot. oznaczania projektów w ramach POKL). Materiały powinny być przekazane każdemu uczestnikowi za pokwitowaniem na początku kursu bądź na bieżąco zgodnie z tematyką realizowanych zajęć. Ponadto 1 egzemplarz materiałów lub ich kserokopię potwierdzoną za zgodność z oryginałem Wykonawca jest zobowiązany przekazać Zamawiającemu.
Wykonawca musi prowadzić dziennik zajęć zawierający: wymiar godzin, tematy zajęć edukacyjnych oraz listy obecności i przekazać je Zamawiającemu po zakończeniu kursu, w oryginale wraz z potwierdzeniem przez wykładowców i wykonawcę (podpis i pieczęć).
Wykonawca musi zapewnić uczestnikom w odpowiedniej ilości ciepłe (kawa, herbata) i zimne napoje (soki, woda mineralna gazowana i niegazowana) oraz przekąski w postaci kruchych ciastek, maślanych, biszkoptowych lub słonych (np. paluszki) itp.
Zamawiający wymaga, aby kurs odbywał się w pomieszczeniach przestronnych, zapewniających odpowiednią do liczby osób uczestniczących ilość stanowisk komputerowych dla uczestników kursu, w układzie pozwalającym na swobodne wykonywanie notatek i poruszanie się po sali. Wykonawca musi zapewnić zaplecze socjalne i sanitarne w trakcie trwania kursu.
Zamawiający wymaga, aby kurs zakończył się oceną opanowania wiedzy i nabytych umiejętności w formie egzaminu przeprowadzonego przez Wykonawcę zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 03 lutego 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. Nr 31, poz. 216).
Termin egzaminu należy wskazać w harmonogramie kursu.
Kurs musi zakończyć się wydaniem zaświadczeń o jego ukończeniu opatrzonych informacją o współfinansowaniu oraz logo UE, EFS i POKL. Wykonawca jest zobowiązany do przekazania Zamawiającemu kserokopii zaświadczeń potwierdzonych za zgodność z oryginałem i oryginalnej listy potwierdzającej odbiór w/w zaświadczeń lub certyfikatów, potwierdzonej przez wykonawcę podpisem i pieczęcią.
Wykonawca jest zobowiązany do pokrycia kosztów ubezpieczenia NW uczestnika kursu.

Przedmiot zamówienia w zakresie części nr 4 dotyczy usługi szkolenia: Kursu przedsiębiorczości - dla 5 osób

Kurs powinien odbywać się wg następującego programu:
Przepisy o prowadzeniu dział. gospodarczej.
Rejestracja działalności - obowiązki i terminy.
Obowiązki pracodawcy, przepisy BHP.
Przepisy z zakresu prowadzenia rachunkowości, podatków, elementy prawa.
Obsługa Podatkowej Książki przychodów i rozchodów do rozliczeń z Urzędem Skarbowym.
Program do prowadzenia Księgi przychodów i rozchodów - SYMFONIA Mała księgowość.
Przepisy dot. rozliczeń z ZUS.
Obsługa komputerowego programu Płatnik do rozliczeń z ZUS.
Pozyskiwanie źródeł finansowania działalności gospodarczej.
Aplikowanie o dotacje na rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej z funduszy zewnętrznych.
Wymagana liczba godzin / osobę: 80 godzin lekcyjnych (po 45 minut każda)

Miejsce kursu: zajęcia muszą odbywać się na terenie miasta Gniezna.


Uczestnicy kursu zostaną wybrani przez Zamawiającego, a Wykonawca przed rozpoczęciem kursu otrzyma wykaz osób skierowanych na kurs. W przypadku nie podjęcia przez wskazaną osobę kursu lub przerwanie w trakcie trwania kursu Wykonawca niezwłocznie ma obowiązek zawiadomić o tym fakcie Zamawiającego, który ma prawo skierować na to miejsce inną osobę.
Kurs musi być prowadzony wyłącznie dla uczestników projektu Edukacja ku samodzielności - propagowanie aktywnej integracji osób oddalonych od rynku pracy w mieście Gnieźnie i wyłącznie z ich udziałem.
Do realizacji zadania na czas trwania kursu Wykonawca musi zapewnić wszelkie niezbędne i odpowiednie materiały szkoleniowe (np. podręczniki, zeszyty, materiały piśmienne, prezentacje lub tym podobne). Materiały szkoleniowe typu podręczniki, skrypty zeszyty lub inne muszą być adekwatne do treści szkolenia i opatrzone informacją o współfinansowaniu, flagą UE oraz logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (zgodnie z aktualnym Planem Komunikacji POKL 2007-2013 oraz Wytycznymi dot. oznaczania projektów w ramach POKL). Materiały powinny być przekazane każdemu uczestnikowi za pokwitowaniem na początku szkolenia bądź na bieżąco zgodnie z tematyką realizowanych zajęć. Ponadto 1 egzemplarz materiałów lub ich kserokopię Wykonawca jest zobowiązany przekazać Zamawiającemu.
Wykonawca musi prowadzić dziennik zajęć zawierający: wymiar godzin, tematy zajęć edukacyjnych oraz listy obecności i przekazać je Zamawiającemu po zakończeniu kursu, w oryginale wraz z potwierdzeniem przez wykładowców i wykonawcę (podpis i pieczęć).
Wykonawca musi zapewnić uczestnikom w odpowiedniej ilości ciepłe (kawa, herbata) i zimne napoje (soki, woda mineralna gazowana i niegazowana) oraz przekąski w postaci kruchych ciastek, maślanych, biszkoptowych lub słonych (np. paluszki) itp.
Zamawiający wymaga, aby kurs odbywał się w pomieszczeniach przestronnych, zapewniających odpowiednią do liczby uczestników ilość miejsc siedzących w układzie pozwalającym na swobodne wykonywanie notatek i poruszanie się po sali. Pomieszczenie musi posiadać cze socjalne i sanitarne.
Zamawiający wymaga, aby kurs zakończył się oceną opanowania wiedzy i nabytych umiejętności w formie egzaminu przeprowadzonego przez Wykonawcę zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 03 lutego 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. Nr 31, poz. 216).
Termin egzaminu należy wskazać w harmonogramie kursu.
Kurs musi zakończyć się wydaniem zaświadczeń o jego ukończeniu opatrzonych informacją o współfinansowaniu oraz logo UE, EFS i POKL. Wykonawca jest zobowiązany do przekazania Zamawiającemu kserokopii zaświadczeń potwierdzonych za zgodność z oryginałem i listy potwierdzającej odbiór w/w zaświadczeń lub certyfikatów.
Wykonawca jest zobowiązany do pokrycia kosztów ubezpieczenia NW uczestnika kursu

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 4

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamówienia uzupełniające dotyczyć mogą zwiększenia ilości osób objętych kursem o max. 50 procent wartości zamówienia podstawowego

Czas: O

Okres w miesiącach: 2

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
W celu weryfikacji warunku posiadania przez Wykonawcę doświadczenia i wiedzy Zamawiający wymaga od Wykonawcy:

-W przypadku Kursu posadzkarz - glazurnik, doświadczenia w przeprowadzeniu co najmniej 2 kursów w zakresie będącym przedmiotem zamówienia, w tym co najmniej 1 kursu w ramach projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej, w okresie 3 ostatnich lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, a ilość uczestniczących w poszczególnych kursach/ grupach wynosiła każdorazowo min. 6 osób, co udokumentowane zostanie dołączonymi referencjami potwierdzającymi należyte wykonanie zadań.

-. w przypadku Kursu opiekuna osób starszych, doświadczenia w przeprowadzeniu co najmniej 2 kursów w zakresie będącym przedmiotem zamówienia, w tym co najmniej 1 kursu w ramach projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej, w ciągu ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, a ilość osób uczestnicząca w poszczególnych kursach/ grupach wynosiła min. 6 osób, co udokumentowane zostanie dołączonymi referencjami potwierdzającymi należyte wykonanie zadań.
- w przypadku Kursu obsługi komputerów i innych urządzeń biurowych, doświadczenia w przeprowadzeniu co najmniej 2 kursów w zakresie będącym przedmiotem zamówienia, w tym co najmniej 1 kursu w ramach projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej w ciągu ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, a ilość osób uczestnicząca w poszczególnych kursach/ grupach wynosiła min. 6 osób, co udokumentowane zostanie dołączonymi referencjami potwierdzającymi należyte wykonanie zadań.

-w przypadku Kursu przedsiębiorczości, doświadczenia w przeprowadzeniu co najmniej 2 kursów w zakresie będącym przedmiotem zamówienia, w tym co najmniej 1 kursu w ramach projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej w ciągu ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co udokumentowane zostanie dołączonymi referencjami potwierdzającymi należyte wykonanie zadań

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
W przypadku weryfikacji warunku dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, Zamawiający będzie oceniać posiadane wykształcenie i liczbę przeprowadzonych szkoleń w zakresie zagadnień będących przedmiotem zamówienia na podstawie wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnego do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informację o podstawie do dysponowania tymi osobami, przy czym:
1. W przypadku Kursu posadzkarz - glazurnik osoby wskazane do przeprowadzenia zamówienia muszą posiadać:
- w przypadku części teoretycznej wykształcenie kierunkowe, co najmniej średnie w zawodzie technik budowlany oraz co najmniej 2 letnie doświadczenie zawodowe zgodne z przedmiotem zamówienia w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert,
- w przypadku części praktycznej wykształcenie co najmniej zasadnicze zawodowe kierunkowe oraz tytuł mistrza zgodny z przedmiotem zamówienia, bądź wykształcenie średnie lub wyższe zgodne z przedmiotem zamówienia, a także co najmniej 2 letnie doświadczenie zawodowe zgodne z przedmiotem zamówienia w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert.
2. W przypadku Kursu opiekuna osób starszych Zamawiający wymaga, aby zajęcia były prowadzone przez:
- co najmniej 1 osobę posiadającą wykształcenie wyższe: lekarz medycyny posiadający co najmniej 2 letni staż w zawodzie w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert,
- co najmniej 1 osobę posiadającą wykształcenie minimum średnie w zawodzie: pielęgniarka posiadająca co najmniej 2 letni staż w zawodzie w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert,
- co najmniej 1 osobę posiadającą wykształcenie wyższe: prawnik, do prowadzenia zajęć o tematyce: wybrane zagadnienia prawne.

.3. W przypadku Kursu obsługi komputerów i innych urządzeń biurowych osoby wskazane do przeprowadzenia zamówienia muszą posiadać: wykształcenie wyższe zgodne z przedmiotem zamówienia i doświadczenie w przeprowadzeniu co najmniej 2 szkoleń w zakresie będącym przedmiotem zamówienia w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert.
4. W przypadku Kursu przedsiębiorczości osoby wskazane do wykonania zamówienia muszą posiadać - wykształcenie wyższe zgodne z przedmiotem zamówienia oraz posiadać doświadczenie w przeprowadzeniu co najmniej 2 kursów w zakresie będącym przedmiotem zamówienia w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert lub
- wykształcenie co najmniej średnie i co najmniej 6- miesięczne doświadczenie zawodowe związane z zakresem wykonywanych przez nie czynności oraz posiadać doświadczenie w przeprowadzeniu co najmniej 2 kursów w zakresie będącym przedmiotem zamówienia w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Inne dokumenty potwierdzające III.5:
Weryfikacja posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności polegać będzie w oparciu o oświadczenie o wpisie instytucji szkoleniowej do Rejestru Instytucji Szkoleniowych prowadzonego przez właściwy ze względu na siedzibę instytucji Wojewódzki Urząd Pracy aktualne na rok 2012, złożone przez Wykonawcę w niniejszym postępowaniu wraz z wydrukiem ze strony internetowej www.ris.praca.gov.pl. potwierdzającym powyższe, metodą warunku granicznego - spełnia/nie spełnia

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Nie

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.mops.gniezno.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W GNIEŹNIE UL. KOLEJOWA 2 III P. POK 05.

Data składania wniosków, ofert: 04/10/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W GNIEŹNIE UL. KOLEJOWA 2 III P. POK 07.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
ku samodzielności - propagowanie aktywnej integracji osób oddalonych od rynku pracy w mieście Gnieźnie współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet VII, Działanie 7.1, Poddziałanie 7.1.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Podobne przetargi

250329 / 2012-11-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Część 1 - Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia pod nazwą: Egzekucja świadczeń nienależnie pobranych w aspekcie ustawy o świadczeniach rodzinnych Część 2 - Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia pod nazwą: Kodeks postępowania administracyjnego

168365 / 2009-10-02 - Inny: Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie

Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie - Konin (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie zajęć pozalekcyjnych w ramach realizacji projektu: Gimnazjalna Akademia Nauk dla subregionu konińskiego (ZP-183/2009)

326176 / 2010-10-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie szkolenia pn. Powrót do pracy (szkolenie aktywizujące dla osób długotrwale bezrobotnych) współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt Lepsze jutro

307487 / 2011-11-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy w Turku - Turek (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przedmiotem niniejszego postępowania jest zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia o nazwie Kurs florystyczny z dekoratorstwem małych form użytkowych dla 10 osób bezrobotnych skierowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Turku.

3323 / 2010-01-06 - Inny: Instytucja budżetowa- obrona

Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Stacjonarne kursy specjalistyczne języka angielskiego poziomu 3. oraz uzupełniająco-wyrównawcze kursy języka angielskiego do poziomu

285624 / 2014-08-27 - Inny: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Jarocin (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu pracownika ochrony osób i mienia w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

305266 / 2015-11-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja szkolenia dla beneficjentów Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020

412876 / 2012-10-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - WÄ…growiec (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
wykonanie usługi w zakresie przeprowadzenia 2 szkoleń dla 15 osób bezrobotnych

347862 / 2013-08-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krotoszynie - Krotoszyn (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia zawodowego w zawodzie technolog robót wykończeniowych w budownictwie dla 6 klientów Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krotoszynie, uczestniczących w projekcie pn. Szansa Na Lepsze Życie, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII Promocja Integracji Społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej

363912 / 2009-10-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługa szkoleniowa o charakterze wizyty studyjnej we Włoszech dla 20 pracowników Wydziału Koordynacji i Kontroli PO KL i Wydziału Obsługi Projektów PO KL Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu

134891 / 2013-07-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaliszu - Kalisz (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie kursów zawodowych w ramach projektu systemowego /Być albo nie być na rynku pracy/ współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Działanie 7.1. Poddziałanie 7.1.1

400562 / 2013-10-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krotoszynie - Krotoszyn (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu pn. Pracownik ochrony fizycznej osób i mienia - Licencja I stopnia dla klientów Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krotoszynie, uczestniczących w projekcie pn. Szansa Na Lepsze Życie, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII Promocja Integracji Społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej

107059 / 2014-05-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
BOF-II.272.1.35.2014 - zorganizowanie i przeprowadzenie dwudniowego szkolenia zamkniętego dla pracowników Zamawiającego pt.: Kadry i płace, rozliczanie delegacji, finansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Pomocy Technicznej Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013

118542 / 2013-03-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
BOF-II.272.1.11.2013 - Zorganizowanie i przeprowadzenie jednodniowego szkolenia zamkniętego dla pracowników Zamawiającego pt.: Prawo budowlane a prawo zamówień publicznych, finansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Pomocy Technicznej Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

326256 / 2010-10-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Międzychodzie - Międzychód (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługa na zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia pn.: Fakturzysta - kasjer dla 13 osób bezrobotnych w ramach projektu Twój wybór Twój sukces realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

321727 / 2008-11-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Wolsztyn (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Szkolenie przygotowujące do rozpoczęcia oraz prowadzenia działalnosci gospodarczej

318512 / 2009-09-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Wolsztyn (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Szkolenie przygotowujące do rozpoczęcia oraz prowadzenia działalności gospodarczej

80658 / 2012-03-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Czarnkowie - Czarnków (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja i przeprowadzenie szkolenia z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej dla osób bezrobotnych

176271 / 2012-08-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Nowy Tomyśl (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
KURS FOTOGRAFICZNY Z FILMOWANIEM WYJAZDOWY Z ZAKWATEROWANIEM I WYŻYWIENIEM DLA MŁODZIEŻY I OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

453708 / 2012-11-16 - Inny: Jednostka organizacyjna Skarbu Państwa nie posiadająca osobowości prawnej

Areszt Śledczy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie kursu technologa robót wykończeniowych w budownictwie oraz przeprowadzenie zajęć aktywizayjno-wzmacniających w formie kursu